Restriktivní opatření
Výsledky zasedání ECB. Jaké závěry lze vyvodit?
26.01.2024 Kromě prezentace výsledků hlasování o úrokových sazbách vydává centrální banka na konci zasedání obvykle prohlášení, což není totéž jako projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové a což obvykle reflektuje názory členů Rady guvernérů na současný stav ekonomiky, klíčové ekonomické indikátory, vyhlídky, prognózy a další. Podívejme se, co ECB sdělila tentokrát.
Export produktů z gallia a germania se v Číně v srpnu zcela zastavil
20.09.2023 Minulý měsíc se zcela zastavil čínský vývoz produktů z gallia a germania. Píše to dnes agentura Reuters s odkazem na celní statistiky. V srpnu totiž začala v Číně platit přísnější regulace, která znesnadňuje export těchto dvou klíčových materiálů pro výrobu polovodičů.
Evropská komise zahajuje vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Výsledkem může být zákaz dovozu čínských vozů a zdražení elektroaut také v Česku
13.09.2023 Evropská komise dnes oznámila zahájení vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Nebude překvapením, pokud výsledkem vyšetřování budou vyšší cla na čínské vozy, nebo dokonce zákaz jejich dovozu do EU.
Dividenda ČEZu vylepšila hospodaření státu
01.09.2023 Státní rozpočet ke konci srpna byl v deficitu 194,6 mld. Kč a třetí měsíc po sobě tak došlo ke snížení deficitu. Hlavním důvodem je výplata dividendy z energetické společnosti ČEZ, kde je stát hlavním akcionářem, a to ve výši 54 mld. Kč.
Ropa ztrácí 1,5 %, protože čínský růst zklamal
17.07.2023 Růst čínského HDP zaostal za očekáváním trhu! Při pohledu na očekávání z průzkumu agentury Bloomberg pouze jeden ekonom předpovídal, že by růst země mohl být na tak „nízké úrovni”. Při pohledu na dynamiku se ovšem růst na úrovni 6,3 % r/r nezdá slabý, i když se očekávalo více (růst na úrovni 7,1 % r/r). V prvním čtvrtletí byl růst na úrovni 4,5 % r/r. Je třeba připomenout, že ve druhém čtvrtletí loňského roku Čína zavedla velmi restriktivní opatření v oblasti kovů, a to i v oblasti Šanghaje, která pak výrazně omezila hospodářský růst. Trh proto očekával, že ekonomika poroste mnohem výrazněji.
S růstem amerických a asijských trhů stoupají i trhy evropské
12.01.2023 Hlavní západoevropské indexy se ve středu po poklesu z předchozího dne obchodovaly výrazně výš. Evropské trhy stoupaly po výrazném růstu amerických a asijských akciových trhů. Akcie těžařů oživily díky silným cenám komodit.
Evropské trhy po růstu z předchozího dne klesají
11.01.2023 Index STOXX Europe 600 klesl o 0,6 % a dosáhl 445,67 bodů. Francouzský CAC 40 ztratil 0,49 %, německý DAX se propadl o 0,6 % a britský FTSE 100 klesl o 0,29 %.
V důsledku zpráv z USA evropské akcie klesají
06.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy se ve čtvrtek obchodovaly převážně v červeném pásmu. Evropští investoři byli pod tlakem kvůli zveřejněnému zápisu z prosincového zasedání Federálního rezervního systému.
Evropské akcie stoupaly, převzaly štafetu od asijských burz
05.01.2023 Přední západoevropské akciové indexy uzavřely ve středu v plusu. Sentiment podpořily výsledky obchodního dne v asijské seanci.
Zprávy z Číny vyvolaly prudký růst evropských akciových trhů
04.01.2023 V úterý se hlavní západoevropské akciové indexy obchodovaly stabilně v zeleném pásmu. Evropské trhy obchodovaly výš, protože investoři hodnotili znovuotevření Číny a uvolnění jejích covidových restrikcí. Růst hlavního indexu podpořily potravinářské a farmaceutické společnosti.
Kurzarbeit měl smysl v pandemii, nyní by byl házením peněz do černé díry. Hrozilo by kvůli němu přežívání neperspektivních firem na dluh, takzvaných „zombie firem“
28.08.2022 Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka navrhuje jako řešení energetické drahoty kurzarbeit. Tedy to, že by stát přispíval firmám a podnikům na mzdy jejich zaměstnanců tak, aby je z důvodu případného omezení výroby nebyly nuceny propustit.
Evropské akcie vykazují od začátku obchodování sebevědomý růst
03.06.2022 Klíčové burzovní indexy západoevropských zemí vykazují v průběhu čtvrteční obchodní seance po dvoudenním poklesu plynulý růst.
Ropný trh je plný pozitivity. Všechny naděje investorů se upínají k Číně.
19.05.2022 Světové ceny ropy během středečního obchodování stále rostou, protože trh očekává oživení poptávky po pohonných hmotách v Číně. V době psaní článku tak červencové futures na ropu Brent vzrostly o 1,3 % na 113,29 USD za barel. Cena futures na WTI s dodáním v červnu zároveň vzrostla o 1,62 % na 114,22 USD za barel.
Americký akciový trh se stabilizuje i přes Powellovu agresivní rétoriku
22.03.2022 Americký trh v úvodu týdne mírně poklesl, protože Fed zahájil zpřísňování měnové politiky. Hlavní americké indexy se v pondělí pohybovaly mírně níže: Dow -0,6 %, NASDAQ -0,4 % a S&P500 -0,1 %. Hlavní japonský index Nikkei 225 v úterý vzrostl o 1,4 %.
EUR/USD: Euro zůstává v palebné linii
02.03.2022 Zprávy přicházející z geopolitické fronty nadále otřásají světovými trhy. Obavy o osud světové ekonomiky jsou jedním z hlavních důvodů pokračující poptávky po ochranném dolaru a výprodeje akcií.
Podniky: Růst české ekonomiky v roce 2022 dosáhne čtyř procent
26.12.2021 Růst české ekonomiky v příštím roce dosáhne čtyř procent, mzdy reálně porostou. Vyplývá to z odhadů zaměstnavatelských svazů. Největší obavy mají české firmy z rychle rostoucích cen materiálu polotovarů a energie, nestabilních dodávek a vývoje pandemie.
Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla o 1,1 procenta, čekalo se víc
22.12.2021 Britská ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 1,1 procenta, ukázala dnes konečná data britského statistického úřadu. Předběžné odhady ukazovaly růst o 1,3 procenta, ekonomika tak před nástupem koronavirové varianty omikron už rostla pomaleji, než se čekalo.
Na trzích nadále dominuje covid-19. Vrací se optimismus, ale na jak dlouho? Přehled vývoje USD, CAD a JPY
22.12.2021 Téma covid-19, i když neovládá trhy, má nadále významný vliv na kotace. Akciové indexy obnovily svůj růst, jakmile se ve zprávách objevila informace, že počet denních případů v Jihoafrické republice klesl na dvoutýdenní minimum. Ve Velké Británii je počet nových nakažených vysoký, Johnson však vyloučil přísná restriktivní opatření, což rovněž přidalo na pozitivitě. Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) navíc hodlá tento týden schválit tabletky společností Pfizer a Merck pro léčbu koronaviru, které by měly řešit hrozbu závažných onemocnění.
Asijské indexy klesají na pozadí omikronu
20.12.2021 Asijsko-pacifické akciové ukazatele v pondělí klesly. Čínské indexy Shanghai Composite a Shenzhen Composite klesly o 0,78 % a 1,21 %. Hongkongský index Hang Seng ztratil 1,78 %. Korejský KOSPI klesl o 1,73 % a japonský Nikkei 225 se propadl o 2,23 %. Index australské burzy poklesl o 0,2 %.
Forex: O kolik polská NBP zvedne sazby?
08.12.2021 Polská centrální banka dnes opět zvedne oficiální úrokové sazby a to přesto, že pandemická situace v Polsku se natolik zhoršila, že vláda musela znovu přijmout některá restriktivní opatření (např. redukce kapacity restaurací na 30 % či zavedení on-line výuky ve školách). Jako v předchozích případech dostala NBP požehnání k růstu úroků od vlády (tentokrát od jejího mluvčího, který včera uvedl, že by vládě růst úroků nevadil). Hlavní motivací k utažení měnové politiky však musí být pro NBP výsledek listopadové inflace, která nejenže atakovala 8 %, ale navíc byla výrazně vyšší než měsíc stará inflační prognóza.
Rozbřesk: Situace v českém průmyslu se začíná obracet k lepšímu
08.12.2021 K pondělním výsledkům obchodu a služeb se včera připojily i čísla za průmysl, zahraniční obchod a stavebnictví, která dopadla – s ohledem na situaci – ještě poměrně solidně. Průmysl se stále musí vypořádávat s vysokými cenami vstupů vč. energií, nedostatkem pracovníků a v případě zejména automobilového průmyslu i pokračujícím nedostatkem některých importovaných komponent. I v takto komplikovaných podmínkách se průmyslová výroba v říjnu meziměsíčně zvýšila o necelé procento. A vyšší byla tentokrát i produkce automobilového průmyslu, který jinak stále ještě strádá nedostatkem čipů. Zejména proto je i meziroční číslo, které je obvykle tím hlavním sledovaným, tak na první pohled mizerné (-5,1 % po sezónním očištění).
Maloobchodní tržby rostly napříč odvětvími kromě aut
06.12.2021 Maloobchodní tržby vyjma prodejů aut v říjnu pozitivně překvapily. Meziročně se kromě prodejů aut vyšplhaly až na 5,6 % a po zahrnutí aut výsledek není vůbec tak negativní, jak se čekalo, když se dostavil nepatrný růst o 0,3 %, oproti očekávánému poklesu okolo 1 %.
Cena ropy zažívá volný pád. Pumpaři však hrají mrtvého brouka
01.12.2021 „Kartel OPEC a jeho spojence trápí přebytek ropy na trhu, který vede k prudkému poklesu cen. Na svém jednaní se zřejmě dohodnou, že nebudou dál navyšovat těžbu. Oproti tomu řidiči se mohou radovat, čerpací stanice postupně začnou zlevňovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Problémy s Covidem nezmizely, Evropa začíná týden negativně
28.06.2021 Vstup evropských akciových trhů do nového týdne je ve znamení poklesu. Ještě relativně dobře jen a tom DAX (-0,2 pct), ale další indexy registrují větší ztráty až po 1,3 pct, které vidíme ve Španělsku. Spolu s tím roste poptávka po dluhopisech, jejichž výnosy dnes dopoledne lehce klesají na obou stranách Atlantiku.
Podnikatelská aktivita v eurozóně je díky ústupu pandemie nejvyšší za 15 let
23.06.2021 Podnikatelská aktivita v eurozóně je tento měsíc nejvyšší za posledních 15 let. K jejímu růstu přispívá silná poptávka, zejména ve službách, a obecně příznivější podmínky s tím, jak postupuje očkování proti covidu-19 a odeznívá pandemie. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla organizace IHS Markit.
Ekonomika dopadla na své dno. Nyní se odrazí k růstu
01.06.2021 „Za dobu trvání pandemie se naše hospodářství dokázalo částečně adaptovat na restriktivní opatření proti šíření koronaviru. Díky tomu negativní účinky restrikcí slábnou. Přesto stále trpí některá odvětví ekonomiky, která se zaměřují například na poptávku zahraničních turistů či pořádání hromadných akcí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Forex: Německý Ifo index zpět nad dlouhodobým průměrem
25.05.2021 Dnešní den bude ve znamení povzbudivých ekonomických indikátorů. Zpřesněná data popisující výkonnost německé ekonomiky v prvním čtvrtletí odhalí, co stálo za ekonomickým poklesem – nepřekvapí, že kvůli covidovým omezením to byly zejména slabá spotřeba domácností a privátní investice. Květnový Ifo index ale jednoznačně potvrdí, že hospodářská situace prvního kvartálu je minulost. Aktuální rozvolnění německému hospodářství pomůže. Inflační tlaky i robustní výkonnost maďarské ekonomiky budou znamenat, že již na červnovém zasedání půjdou tamní sazby nahoru. Dnešní jednání centrálních bankéřů v tom trhy utvrdí.
Rychlé shrnutí
12.05.2021 Americké index navýšily své ztráty. Index S&P 500 včera klesl o 0.87 %, Dow Jones o 1.36 % a Nasdaq o 0.09 %.
Maloobchod se odráží od loňských propadů
06.05.2021 Vládní opatření byla v platnosti i během března, a tak se od tržeb v maloobchodu nedaly čekat zázraky. Oproti únoru tržby po očištění o sezónní vlivy poklesly reálně o 1,6 %. V meziročním srovnání se ovšem dostavil líbivý výsledek +13,0 % včetně prodeje automobilů a +6,6 % vyjma automobilového sektoru. Růst je ale tažen nízkou srovnávací základnou. Zhruba od poloviny minulého března byla zavedena první restriktivní opatření a došlo tak prakticky k vypnutí aktivity v maloobchodu. Meziroční ztráty činily 12,9 %, o měsíc později, v dubnu 2020, dosahovaly již na 20,8 %.
Forex: V Americe pokračuje silná tvorba pracovních míst
05.05.2021 Dubnový ADP report potvrdí, že s postupující vakcinací a uvolňováním restriktivních opatření počet volných pracovních míst v USA rychle stoupá. Dobře by na tom měl být i americký indikátor ISM ze sektoru služeb. Služby se postupně vzpamatovávají z koronavirové krize i v eurozóně, což by měl potvrdit finální index PMI. V regionu zasedá polská centrální banka. Ta i přes akcelerující inflaci ponechá úrokové sazby beze změny. Koruna bude zřejmě i nadále přešlapovat na současných úrovních a vyčkávat na zítřejší zasedání České národní banky.
Šéfka ECB čeká díky očkování silné oživení ekonomiky eurozóny
28.04.2021 Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová ve druhé polovině letošního roku očekává silné oživení ekonomiky eurozóny, protože zrychluje tempo očkování proti covidu-19 a život se začíná vracet k normálu. Lagardeová to dnes uvedla na internetovém fóru, které uspořádala organizace Aspen Institute.
Ranní okénko - PMI opět zhodnotí situaci v dodavatelských řetězcích
23.04.2021 Hlavní události týdne jsou koncentrovány do závěrečných dvou dnů. Včera proběhlo měnověpolitické zasedání ECB a jak se předpokládalo, došlo jen k potvrzení dřívější komunikace. Dubnová edice evropského průzkumu spotřebitelské důvěry dopadla lépe, než odhady naznačovaly. Dnes trh již upíná svou pozornost ke zveřejnění průzkumu mezi nákupními manažery (PMI), které dorazí nejprve z eurozóny, včetně Německa, a odpoledne z USA.
Španělsko kvůli nárůstu počtu případů nemoci covid-19 zhorší výhled ekonomiky
08.04.2021 Španělsko se chystá zhoršit výhled ekonomiky na letošní rok. Ministryně hospodářství Nadia Calviñová uvedla, že nově zavedená protipandemická opatření už nepříznivě ovlivnila vývoj v prvním čtvrtletí, což se promítne i v celoroční bilanci. Ministryně to řekla v rozhovoru s agenturou Bloomberg.
Ranní okénko - Zápis ČNB potvrdil obavu z předčasného navýšení sazeb
07.04.2021 Dalším dnešním údajem z tuzemské ekonomiky bude březnová míra nezaměstnanosti. Očekáváme, že se snížila na 4,2 % z 4,3 %. V jarních měsících dochází zahájením sezónních prací obvykle k poklesu míry nezaměstnanosti. Je však třeba počítat s tím, že ekonomické uzavírky, a především zavření služeb, které jsou často zdrojem sezónních prací, bude tento efekt narušen. Situace na trhu práce se tak nadále drží stabilní, a to především díky podpůrným vládním opatřením. Po jejich ukončení počítáme se skokovým nárůstem nezaměstnanosti blíž k pěti procentům. Z historického pohledu se však nebude jednat o nijak dramatický nárůst.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Mezera mezi vývojem v americkém a evropském sektoru služeb se rozšiřuje
06.04.2021 Oznámení Bidenova infrastrukturního fiskálního balíku na straně jedné a zpřísňování restriktivních protipandemických opatření v evropských zemích na straně druhé – to byly faktory, které minulý týden upozorňovaly na zvyšující se mezeru mezi vývojem v USA a eurozóně, zejména pokud jde o sektor služeb. A data v tomto týdnu takový trend potvrdí – evropský PMI z nevýrobního sektoru za březen bude zřejmě revidován níže, zatímco včera zveřejněný americký ISM dosáhl historického maxima. Průmyslové statistiky zůstanou solidní, a to i v Evropě. Slušná čísla za únor přinese německý report průmyslové výroby a pozadu by nemusela zůstat ani tuzemská data z průmyslu a potažmo i zahraničního obchodu.
Forex: Na Zelený čtvrtek se zazelenalo i koruně
01.04.2021 V poslední pracovní den předvelikonočního týdne koruna posílila pod 26,10 CZK/EUR, když během dopoledne dokonce atakovala 26,05 CZK/EUR. Posílení tuzemské měny umožnilo silnější euro na trhu s dolarem, pomohla i tuzemská data. Finální čtení národních účtů za Q4 20 na celkové ekonomické výkonnosti nic nezměnilo – česká ekonomika v pandemickém roce 2020 reálně poklesla o 5,6 %. Sektorové účty potvrdily, že se restriktivní opatření kombinovaná s fiskálními stimuly podepsaly na vzestupu míry úspor domácností (23,3 %), navzdory hluboké recesi ani míra zisku vytvořeného nefinančními podniky dramaticky neklesala.
PMČR: Odhady výsledků: Přes negativní vliv krize výhled na stále vysokou dividendu
24.03.2021 Očekáváné výsledky hospodaření: Hospodaření společnostiPhilip Morris ČR bohužel i v druhém pololetí minulého roku ovlivnila nákaza covid-19 a s ní spojené restriktivní opatření. Tržby bude ale brzdit propad prodejů v pohraničí, který souvisí se zmíněnými restrikcemi. Ale na druhou stranu bude podle našich očekávání i nadále mít na výsledky pozitivní vliv růst prodejů zahřívaných produktů(HEETS). Celkově by tak mělo dojít k růstu tržeb PMČR ve druhém semestru minulého roku o 2,9 % na 9,2 mld. CZK. Bohužel podobně jako v prvním pololetí budou i ve druhém vyšší náklady na distribuci, tento na výsledky negativní jev je opět spojen s protikrizovými opatřeními. Provozní zisk v meziročním srovnání klesne o 11,2 % na 2,2 mld. CZK a čistý zisk dosáhne 1,8 mld. CZK(-12,1 % y/y).
Zdražování pohonných hmot nebere konce
24.03.2021 „Ceny pohonných hmot se vrací na úroveň před propuknutím pandemie koronaviru. To vede k růstu nákladů na přepravu, což se začíná promítat v cenách zboží. Z ropného trhu si tak do české ekonomiky dovážíme kromě černého zlata i silný inflační tlak,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Turecká centrální banka prudce zvyšuje sazby v obraně před inflací
18.03.2021 Turecká centrální banka se na svém dnešním zasedání důrazně postavila výzvě ve formě nárůstu proinflačních rizik a zvýšila svoji klíčovou úrokovou sazbu o 200 bazických bodů na 19 %. Vyslyšela tím volání investorů, kteří chtěli vidět potvrzení změn v turecké hospodářské politice zahájených na podzim loňského roku.
Rozbřesk: Fed představí silnější prognózu…bude dolar dál rozšiřovat své zisky?
17.03.2021 Lednová tvrdá čísla z průmyslu, obchodu, dopravy a služeb zatím ukazují to, co průzkumy mezi podnikateli - přetrvávající hluboký rozdíl mezi tím, jak pandemii zvládá průmysl a jak sektor služeb. Prudký pokles maloobchodu (-9 % meziročně) doplnily i přetrvávající slabé podnikové služby (-10 % meziročně), doprava (-9 % meziročně) a zejména pohostinství a hoteliérství (-70 % meziročně). I průmysl sice opticky nevypadal v lednu tak dobře jako na konci roku 2020, ale to zejména proto, že narážel na vysokou srovnávací základnu z uplynulého ledna.
Forex: Zahraniční obchod ČR ukáže na zpomalení průmyslu
09.03.2021 Detailní data o vývoji HDP v eurozóně za Q4 vykážou výrazný pokles spotřeby domácností, ale růst investic. Česká statistika zahraničního obchodu by měla zaznamenat zhoršení, které by mělo korespondovat s oslabením průmyslové výroby během prvního čtvrtletí letošního roku.
Nezaměstnanost žen stoupá
04.03.2021 Statistický úřad dnes publikoval vývoj míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za leden. Data ukázala, že míra nezaměstnanosti v lednu vzrostla ve srovnání s prosincem o jednu desetinu na 3,3 %. Před nástupem pandemické krize, se tato statistika pohybovala kolem 2% úrovně. Vzhledem k omezením, se kterými se domácí ekonomika potýká, je nárůst nezaměstnanosti stále relativně pomalý. K tomu významně přispívají vládní opatření, ale i oživení v některých sektorech, které zaměstnance naopak nabírají. Vyplývá to například ze statistiky PMI, podle které čeští průmyslníci během letošního února zaměstnávali nejvíce pracovníků od března 2018. Tyto faktory budou na trhu působit i nadále. Zatímco některé sektory budou zaměstnance propouštět, jiné by je mohly, alespoň částečně vstřebat. Stávající program Antivirus byl navíc prodloužen až do konce dubna, přičemž je možné, že vzhledem k vývoji pandemické situace a blížícím se volbám bude prodloužen znova. Míra nezaměstnanosti by tak podle našich očekávání měla i nadále růst jen pozvolně a od druhého pololetí letošního roku začít postupně klesat.
Ranní okénko - Cenové tlaky ve výrobním sektoru sílí
22.02.2021 Týden zahájíme německým Ifo indexem pro měsíc únor. Trh ani RBI nepočítá s výraznějším pohybem jak v subindexu hodnocení aktuální situace, tak ani ve vpředhledící složce. Důvodem je, že index slučuje data ze sektoru služeb i průmyslu, jejichž protichůdný vývoj by měl konečný výsledek vybalancovat.
Forex: Dle ZEW indexu pandemie opět kazí náladu finančním investorům
16.02.2021 Po včerejším americkém svátku se dnes na trh vrátí vyšší obchodní aktivita. Hráči na trhu budou sledovat setkání ministrů financí zemí EU, kteří budou debatovat nad Evropským fondem obnovy. Z ekonomických dat bude pozornost směřovat na druhé čtení HDP eurozóny za Q4 20, kde čekáme revizi o dvě desetiny procentního bodu k horšímu. Pandemie se pak měla podepsat i na poklesu zaměstnanosti. A protože se pandemická situace výrazně nelepší a německá vláda reaguje uvalováním restriktivních opatření, projeví se to v poklesu únorového ZEW indexu.
Rozbřesk: Česko míří k “rozvolňování”
12.02.2021 Denní počty nově nakažených se sice dál drží nedaleko hranice deseti tisíc, avšak ČR směřuje k rozvolnění. S nedělním koncem nouzového stavu zřejmě nebude možné udržet všechna stávající restriktivní opatření, a proto lze očekávat faktický konec lockdownu v některých zasažených oborech. Kdo všechno a za jakých podmínek bude od pondělí moci znovu fungovat není v tuto chvíli vlastně vůbec jasné, protože o tom rozhodne teprve jednání vlády, krajů a hygieniků v těchto třech dnech.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.02.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích skončilo dnes převážně v zelených číslech. Proti proudu šla z hlavních trhů jen burza v Jižní Koreji. Investoři sledovali také akcie firem Alibaba, Tencent a JD.com na pozadí nových antimonopolních postupů mířících na internetové obry, které o víkendu zveřejnily čínské regulační orgány.
Weidmann: Německo může být příští rok zpátky na předkrizové úrovni
07.02.2021 Německá ekonomika by se navzdory zpřísněným opatřením proti šíření koronaviru mohla začátkem příštího roku vrátit na úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Augsburger Allgemeine to podle agentury DPA řekl prezident německé centrální banky Jens Weidmann.
Spotřebitelé doháněli odloženou spotřebu
05.02.2021 Lepší, než očekávaný předběžný odhad HDP v závěrečném čtvrtletí minulého roku poukazoval na vychýlení maloobchodních tržeb k lepšímu výsledku, což se také stalo. V prosinci maloobchodní tržby včetně prodeje automobilů meziročně vzrostly o 2,6 % a vyjma aut o 3,7 %. Trh přitom v obou případech počítal s poklesem přesahujícím jedno procento. Současně byl zmírněn listopadový propad. Po revizi se maloobchod včetně automobilového segmentu snížil meziročně o 8,3 % (původní odhad 9,2 %) a vyjma aut o 6,2 % (původní odhad 7,0 %). Za celý rok 2020 se tržby v maloobchodě kromě motorových vozidel očištěné o kalendářní vlivy snížily reálně meziročně o 0,9 %, bez očištění o 0,6 %. V motoristickém segmentu se tržby očištěné o kalendářní vlivy reálně meziročně snížily o 15,4 %, bez očištění o 15,3 %.
V lednu přišlo o práci 17 tisíc lidí
05.02.2021 „Kombinace restriktivních opatření a konce sezónních prací vede k růstu nezaměstnanosti. Trh práce je navíc zabetonovaný programem Antivirus, který brání tržním mechanismům převést zaměstnance do dlouhodobě udržitelných pracovních pozic,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
HDP eurozóny dopadl o něco lépe, než se čekalo
02.02.2021 Hrubý domácí produkt za celou eurozónu už tak velké překvapení, jako česká data, nepřinesl. I zde se ale jednalo o mírně lepší výsledek. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím HDP poklesl o 0,7 %, v meziročním srovnání pak o 5,1 %. Přesnou strukturu zatím ještě neznáme. Přepokládáme ale, že kladně k růstu přispěla spotřeba domácností a čisté exporty. Naopak spotřebitelské výdaje byly zřejmě brzdou. Nad dalším vývojem ekonomiky eurozóny se ale vznášejí otazníky. Z důvodu pandemie zůstávají restriktivní opatření ve většině zemí zatím v platnosti. Zdarma nebude ani odchod Velké Británie z EU. Ten bude podle odhadů Mezinárodního měnového fondu stát v letošním roce ekonomiku Británie 1-2 % HDP. Na eurozónu by pak měl být dopad zhruba čtvrtinový až pětinový. Británie se navíc kvůli obavám z brexitu v Q4 20 zřejmě předzásobila, což se negativně odrazí na evropském průmyslu v Q1 21. Nižší bude zřejmě i úvěrová aktivita. Ta dosáhla vrcholu v květnu a od té doby pozvolna klesá. Horší bude i situace na trhu práce. Celkově tak očekáváme růst evropské ekonomiky v letošním roce o 3,6 %. Vliv vakcinace se podle naší prognózy začne projevovat nejdříve v H2 21, přičemž na předkrizové úrovně se HDP dostane na přelomu let 2022/2023.
Forex: Česká ekonomika uzavírá loňský rok s poklesem o šest procent
02.02.2021 Globální finanční trhy se vrátily k pozitivní náladě. Předstihové ukazatele napříč ekonomikami ukazují slabší dopad druhé vlny pandemie. Tuzemská ekonomika podle našich odhadů prohloubila ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku svůj pokles a v celoročním vyjádření končí na -6 %. Pro letošek však už očekáváme návrat k růstu, a to o 2,6 %. Obdobný příběh by měly ukázat i výsledky za celou eurozónu s celoročním poklesem o 6,9 %. Koruně pomáhá domácí růst úrokových sazeb na trhu i překvapivě odolný průmysl. Dnešní výsledek HDP nebo čtvrteční zasedání ČNB by tak mohlo potvrdit doposavad nejisté úrovně pod 26 za euro.
Sestup ekonomiky a inflace na přelomu roku
01.02.2021 Čekáme pokles české ekonomiky v 4Q 2020 o 1,0 % q/q především vlivem soukromých služeb. Výroba naopak táhla HDP vzhůru, což by měl doložit i výsledek průmyslu za prosinec. Rozvolnění opatření proti COVID-19 v prosinci pravděpodobně vedlo k oživení maloobchodních tržeb. Inflace za leden by měla zpomalit pod 2 % y/y. ČNB zatím nastavení měnové politiky nezmění, mohla by však naznačit obrysy jejího zpřísnění, které očekáváme ke konci letošního roku.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB nechá ve čtvrtek sazby beze změny, zvýšení by mohlo přijít ke konci roku
01.02.2021 Česká národní banka na čtvrtečním zasedání ponechá úrokové sazby i nadále beze změny. Jejich první zvýšení očekáváme v listopadu. Zítra bude v ČR zveřejněn první odhad vývoje HDP v posledním čtvrtletí loňského roku, který podle nás ukáže na mezičtvrtletní pokles národního hospodářství o 1 %. Dosud zveřejněná data z jednotlivých ekonomik ukazují, že ani celoevropský HDP zřejmě neklesne tak hluboko, jak se původně čekalo. Zajímavé bude tento týden sledovat také lednový vývoj evropské inflace, když především spotřebitelské ceny v Německu v minulém týdnu překvapily výrazně vyšším růstem. Pokračující příznivý vývoj ve zpracovatelském průmyslu by měl dnes potvrdit jak tuzemský PMI, tak i americký ISM. Také objem německých továrních objednávek bude navzdory mírné korekci pravděpodobně pokračovat ve svižném meziročním růstu. Prosincové rozvolnění restriktivních opatření pak zřejmě pomohlo tuzemskému maloobchodu. Za oceánem budou sledovány zejména lednové statistiky z amerického trhu práce, které by měly ukázat na mírné zlepšení.
Forex: Evropské ekonomiky si vedly na konci roku 2020 nad očekávání dobře
29.01.2021 Německá ekonomika v posledním čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně stagnovala. Tamní HDP vzrostl mezičtvrtletně o 0,1 % a jeho meziroční pokles se zmírnil o desetinu na -3,9 %. Výsledek byl v souladu s tím, co trh očekával. Německou ekonomiku od listopadu sužuje lockdown, který tvrdě dopadá především na sektor služeb a maloobchodu. Restriktivní opatření se však nedotkla průmyslu, který v loňském čtvrtém čtvrtletí vykazoval oslnivé výsledky a pomohl tak předejít dalšímu poklesu ekonomiky. V celoročním vyjádření se však hospodářský útlum Německu nevyhnul, vlivem hlubokého propadu ve druhém čtvrtletí, když se tamní HDP za celý rok 2020 snížilo o zhruba 5 %. Stále dobře si na začátku letošního roku vedl také německý trh práce. Počet nezaměstnaných totiž v lednu klesl o 41 tis., a to i přes nepříznivý sezónní efekt, který standardně tlačí lednovou nezaměstnanost vzhůru. I z tohoto důvodu čekal trh nárůst počtu nezaměstnaných v průměru o 7,5 tis. Sezonně očištěná míra nezaměstnanosti tak o jednu desetinu klesla na 6,0 %.
Kanadská ekonomika loni klesla o rekordních 5,1 procenta
29.01.2021 Kanadská ekonomika loni kvůli dopadům koronavirové krize klesla o 5,1 procenta, což je nejvýraznější propad v zaznamenané historii. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil kanadský statistický úřad. Závěr roku ale už byl příznivější, hrubý domácí produkt (HDP) vykazoval v přepočtu na celý rok vzestup o 7,8 procenta.
O2 CR: Výsledky za Q4 nezklamaly a překonaly očekávání
29.01.2021 Reportované výsledky operátora O2 CR za poslední čtvrtletí minulého roku mnoho překvapení nepřinesly, když skončily mírně nad tržním očekáváním. Ukázalo se, že trend, který jsme viděli v předcházejících kvartálech, se udržel. Pokračující pokles v hlasových službách, SMS a MMS kompenzovaly internet a TV, ale zejména mobilní datové služby. Mírně nižší tempo růstu provozních nákladů než tržeb znamenalo růst EBITDA marže o 0,3 procentní bodu. Restriktivní opatření plynoucí z koronakrize měly samozřejmě dopad do hospodaření společnosti, zejména v případě mobilního segmentu.
Akcie odpoledne rychle padají, peníze rotují do dluhopisů
25.01.2021 Dluhopisy na hlavních trzích navyšují během dne své zisky a zvláště odpoledne se těší slušnému zájmu. Výnosy klesají jako obvykle výrazněji na delším konci křivky, přičemž 10Y splatnost v USA i Německu je dole asi o 4 bazické body. Na akciových trzích se sice najdou zelené sektory jako běžná spotřeba či v USA utility, ale celkově vzato je vývoj negativní, a to odpoledne čím dál víc.
O2 CR: Q4 20 potvrdí silný fundament společnosti
25.01.2021 Očekávané výsledky hospodaření: Pandemie koronaviru a zejména z ní vyplývající restriktivní opatření mají na hospodaření telekomunikačního operátora společnost O2 CR negativní vliv (nejmarkantnější to je například u roamingu). Nicméně vzhledem k povaze sektoru není negativní dopad takový jako u jiných odvětví. O2 zvládá současnou situaci velmi dobře, dopad pandemie sice bude viditelný, ale nijak dramaticky. Je pravděpodobné, že trend minulých čtvrtletí, kdy klesaly hlasové služby a SMS/MMS, pokračoval i v Q4 20. Na druhou stranu rostl segment internet & TV a mobilní datové služby a zmíněný pokles to bude více než kompenzovat. Celkově čekáme za Q4 20 silná čísla.
Negativní dopoledne. Investoři si všimli, že koronavirus zůstává problémem
22.01.2021 Konec týdne zatím akciím na globálních trzích nesvědčí. Po poklesu asijských trhů zamířily dolů také ty evropské, kde sledujeme v případě hlavních indexů ztráty: DAX -0,7 pct, CAC 40 -0,9 pct, FTSE 100 -0,5 pct. Třeba milánská burza se však propadá o 1,8 procenta. Spolu s tím oživil zájem o státní dluhopisy, přičemž ale pokles výnosů u těch hlavních je zatím mírný. Zlato se obchoduje lehce v červeném.
Joe Biden představil podobu podpůrného balíčku
15.01.2021 Ekonomický kalendář dnes plní data z USA. Sledovaný bude především údaj o prosincových maloobchodních tržbách, jelikož americká ekonomika je z velké části poháněna domácí spotřebou. Tuto informaci doplní index spotřebitelské důvěry z dílny University of Michigan. V závěsu za ní se dozvíme výsledek průmyslové produkce. J. Biden zveřejnil plán fiskálního balíčku. Celkový obnos čítá 1,9 bilionu USD a obsahuje navýšení jednorázového šeku z 600 na 2000 amerických dolarů. Mimo dalších úprav je v plánu také navýšení minimální mzdy na 15 dolarů. Reakce finančního trhu nebyla výrazná, jelikož velkorysejší plán byl očekáván.
Lagardeová: Pokud uzávěry do dubna neskončí, bude to problém
13.01.2021 Evropská centrální banka (ECB) zatím kvůli zhoršení pandemie výhled měnit nebude, i nadále počítá na letošní rok v eurozóně s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 3,9 procenta. Na konferenci Reuters Next to dnes řekla prezidentka ECB Christine Lagardeová. Problém ale podle ní nastane, pokud nynější uzávěry neskončí ani v prvním čtvrtletí.
Forex: Dolar dnes mírně oslabuje vůči koši předních měn
12.01.2021 Americký dolar dnes mírně oslabuje vůči koši předních měn, zůstává však nad téměř tříletým minimem, na které sestoupil minulý týden. Samotné euro si kolem 17:05 SEČ vůči dolaru připisovalo zhruba desetinu procenta na 1,2160 EUR/USD.
MMF: Čínská ekonomika dál oživuje, letos vzroste o 7,9 procenta
08.01.2021 Čínská ekonomika pokračuje v rychlém oživování z útlumu způsobeného šířením koronaviru. V letošním roce by měl růst hrubého domácího produktu (HDP) Číny prudce zrychlit na 7,9 procenta z loňských 1,9 procenta. Uvedl to dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Odhad letošního vývoje čínské ekonomiky nicméně mírně zhoršil oproti říjnové prognóze, podle které měl růst činit 8,2 procenta.
Nezaměstnanost postupně narůstá
08.01.2021 „Růst nezaměstnanosti způsobují restriktivní opatření proti šíření koronaviru. Ta omezují počty pracovních pozic v nuceně uzavřených provozech. Díky programům na podporu zaměstnanosti však nedochází k masovému propouštění. Nezaměstnanost v naší zemi se tak stále drží na nízké úrovni,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Průmysl dál roste, maloobchod je slabší, inflace zpomaluje
07.01.2021 Průmyslová výroba: Vývoj indexu nákupních manažerů ukazuje na pokračující expanzi výrobního sektoru. Firmy rovněž uvádějí rostoucí objemy zakázek. Limitem jsou výrobní kapacity. Produkce aut se v listopadu vrátila do meziročního záporu a bude pravděpodobně silnější expanzi tlumit. V říjnu průmysl meziměsíčně přidal 3,0 % a v září 3,6 %. V listopadu čekáme výrazné zpomalení na 0,6 % (sezóně očištěno). Po očištění o kalendářní vlivy by to znamenalo zrychlení meziročního růstu průmyslu na 3,1 % a bez očištění pak 0,7 %. Nejistota odhadů zůstává v průběhu pandemických vln vysoká. Nicméně vývoj předstihových indikátorů v ČR i v zahraničí ukazuje, že by expanze výroby mohla navzdory horšící se aktuální pandemické situaci nadále pokračovat. Za celý rok 2020 by pokles průmyslu mohl dosáhnout zhruba 7 %. Naše prognóza z října počítala s celoročním poklesem průmyslu kolem 10 %, ale je zjevné, že výrobě se v průběhu druhé vlny pandemie dařilo citelně lépe a to především díky zahraniční poptávce. Pro letošní rok naše prognóza počítá s růstem průmyslové výroby o cca 9 %.
Spotřebitelské ceny v Německu v prosinci pokračovaly v poklesu
06.01.2021 Spotřebitelské ceny v Německu se v prosinci meziročně snížily o 0,7 procenta, což je stejným tempem jako v listopadu. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. V celém loňském roce ale spotřebitelské ceny podle těchto údajů vzrostly, a to v průměru o 0,5 procenta.
Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v prosinci výraznější
06.01.2021 Útlum podnikatelské aktivity v eurozóně byl v závěru loňského roku vinou pandemie výraznější, než ukazovala předběžná data. Ukázala to dnes konečná zpráva organizace IHS Markit, jejíž index za prosinec sice vzrostl, zůstal ale pod klíčovou hranicí 50 bodů. Právě ta je předělem mezi růstem a poklesem aktivity. V Německu je souhrnný index nad 50 body, dominantní sektor služeb ale zůstává v útlumu, stejně jako v celé eurozóně.
Ranní okénko - Od českého průmyslu se čeká dobrý výsledek
04.01.2021 První týden roku 2021 bude odstartován indexy nákupních manažerů (PMI) za prosinec. Zajímavý bude především tuzemský index PMI ve výrobě, jelikož z ekonomiky Německa, eurozóny i USA již dorazí pouze finální výsledky, u kterých trh nepočítá s výraznějšími odchylkami – mělo by tak být potvrzeno zlepšení oproti listopadovému výsledku. To indikuje pozitivní vývoj i u českého PMI. Počítáme s dalším posunutím do pásma expanze z 53,9 na 54,8 bodů.
Růst průmyslové produkce v Japonsku se v listopadu zastavil
28.12.2020 Růst průmyslové výroby v Japonsku se v listopadu po pěti měsících zastavil. Zahraniční poptávku po japonském zboží podkopává vzestup počtu případů nákazy novým koronavirem. Japonská vláda dnes oznámila, že produkce v listopadu stagnovala po čtyřprocentním nárůstu v předchozím měsíci. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že růst bude pokračovat. Jeho listopadové tempo odhadovali v průměru na 1,2 procenta.
DIW: Německá ekonomika v závěru roku klesne o procento
21.12.2020 Německá ekonomika v zimě zaznamená pokles v důsledku nových restriktivních opatření, která jsou reakcí na vzestup počtu případů nákazy koronavirem. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o jedno procento a v prvních třech měsících příštího roku bude pokles ještě výraznější. Předpověděl to dnes výzkumný institut DIW.
Trhy znovu nervózní. Akcie padají, libra má problém s brexitem i virem
11.12.2020 Nic se sice nemění na tom, že trhy hledí vpřed za současnou vlnu koronaviru, ale nová čísla přece jen nejsou příznivá a mohou krátkodobě sentiment zhoršovat. Kromě některých rozvíjejících se zemí sledujeme hlavně Německo a USA, kde v posledních dnech dochází jednoznačně ke zrychlení rozmachu nákazy. V dalších západoevropských zemích se tempo nákazy sice po zpomalení stabilizuje, ale na úrovních, které vládám pravděpodobně nedovolí rychle rušit restriktivní opatření.
Sázky na stimul zdrojem pozitivního vývoje
09.12.2020 Začátek středečního evropského obchodování je pro akcie pozitivní a hlavní indexy míří vzhůru v čele s DAXem, rostoucím o 0,8 procenta. Slušně je na tom také ropa. Dluhopisy ovšem celkem odolávají a jejich výnosy se dopoledne mění nevýrazně. Také eurodolar se tentokrát drží zpět a dál vzhůru se moc neposouvá. Obchoduje se na 1,2127. Cena zlata dnes klesá.
Trhy přešlapují na místě, čeká se na nové příspěvky k hlavním tématům
08.12.2020 Úterní ráno vyznívá pro hlavní trhy zhruba neutrálně. Máme tu stále řadu témat, která ale působí různě proti sobě a ani jedno, zdá se, není dominantní. Ve výsledku tak akciové indexy i dluhopisy v Evropě vykazují pouze drobné změny, příliš se nehýbe eurodolar a ani na zlatu nesledujeme výraznější změnu oproti včerejšku. Ropa nahrazuje ranní pokles a obchoduje se mírně v zeleném. Britská libra je klidná.
OECD: Český HDP letos klesne o 6,8 procenta, oživení bude pomalé
01.12.2020 Česká ekonomika v letošním roce kvůli šíření koronaviru klesne o 6,8 procenta. Napřesrok by se měl hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 1,5 procenta, v roce 2022 by pak měl jeho růst zrychlit na 3,3 procenta. Předpověděla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Přes výrazný pokles ekonomiky si trh práce zatím vede dobře
30.11.2020 Tento týden bude bohatý na data z domácí ekonomiky. Zpřesněný odhad HDP by měl potvrdit mezičtvrtletní vzestup během Q3 20 o zhruba 6 %. S oživením ekonomické aktivity se zřejmě obnovil také růst mezd. V reálném vyjádření však na ně stále působila vyšší míra inflace, mzdy tak podle nás setrvaly v meziročním poklesu. Předstihové ukazatele za Q4 20 již indikují zhoršující se tendence vlivem druhé vlny koronaviru. Ta dopadá především na sektor služeb, mírné zhoršení ale očekáváme i ve zpracovatelském průmyslu. Přesto by tamní PMI mělo setrvat nad 50 body. V zahraničí budeme také sledovat statistiky z trhu práce, zveřejněna bude nezaměstnanost v Německu, eurozóně i v USA. Z politických událostí zaujme dnešní zasedání ministrů Euroskupiny, kteří budou pokračovat v jednáních o bankovní unii a reformě Evropského stabilizačního mechanismu (ESM).
Forex: Finanční trhy stále hledí přes růžové brýle
27.11.2020 Důvěra v ekonomiku eurozóny se v listopadu podle očekávání snížila. Souhrnný indikátor ekonomického sentimentu klesl z říjnových 91,1 b. na 87,6 b. a skončil tak mírně nad tržním odhadem, který počítal s výraznějším poklesem na 86,0 b. Snížení důvěry v evropskou ekonomiku samozřejmě souvisí s nástupem druhé vlny koronaviru. Ta se v průběhu listopadu projevila ve většině evropských států a velká část z nich tak byla nucena znovu zavést restriktivní opatření, která se dotkla zejména odvětví služeb. Není tak překvapením, že k největšímu poklesu sentimentu došlo právě v tomto sektoru. Indikátor důvěry ve službách klesl z předchozích -12,1 b. na -17,3 b., tedy dokonce více než se čekalo. Oproti jarním měsícům, kdy se sentiment podnikatelů v oblasti služeb dostal až pod -40 b., se však stále nacházíme na výrazně vyšších úrovních. Důvěra v evropském výrobním sektoru se v listopadu snížila jen nepatrně a stále tak zůstává na dosah hodnot z konce loňského roku. Zpracovatelského průmyslu se totiž opětovně zaváděná opatření přímo nedotýkají a tamní sentiment tak nepřestává v pozitivním slova smyslu překvapovat. Obdobný obrázek jako dnešní indikátory Evropské komise nabídly i pondělní indexy PMI. Zveřejněn dnes byl také finální odhad evropské spotřebitelské důvěry, který však jen potvrdil její další pokles z říjnových -15,5 b. na listopadových -17,6 b.
Rozbřesk: Průmysl brzdí pád evropské ekonomiky, Yellenová americkou ministryní financí?
24.11.2020 Ještě chvíli bude trvat, než se druhá vlna pandemie v EU propíše do tvrdých dat, nicméně první signály podzimního útlumu už přinášejí předběžné indexy nákupních manažerů v eurozóně. Celkový PMI tam v listopadu propadl na šestiměsíční minimum (z 50 bodů na 45,1) v důsledku silného zhoršení situace ve službách. Jde o v podstatě pochopitelnou a vlastně i nepřekvapivou reakci na restriktivní opatření zavedená v řadě zemí v reakci na druhou vlnu koronaviru. Na rozdíl od jara však tentokrát dostaly zásah „jen“ služby, neboť průmysl se dál držel nad hranicí padesáti a oproti předchozím výsledkům jeho PMI korigoval víceméně jen drobně. Listopad sice přinesl i zpomalení trendu nových zakázek, nicméně ty i nadále pokračovaly v růstu.
Trhy překonávají úvodní šok. Americká vláda zablokovala program na pomoc firmám
20.11.2020 Americké vládě se podařilo zaskočit trhy i centrální banku. Ministr financí Mnuchin oznámil šéfovi Fedu, že peníze zbývající ze společného programu pomoci by měly být staženy a přerozděleny Kongresem. Jde o tu část programu CARES (březnový fiskální balík celkově za 2,2 bilionu USD, určený na podporu domácnostem, firmám a místním samosprávám), kterou ministerstvo financí participovalo na pomoci firmám společně s Fedem.
Analytici: Bitcoin by mohl opět atakovat hranici 20.000 USD
19.11.2020 Hlavní kryptoměna bitcoin bude v příštích týdnech dále posilovat a mohla by opět atakovat rekordní hranici 20.000 USD, tedy přes 440.000 Kč. Důvodem je nejistota na světových trzích způsobená zhoršující se situací kolem epidemie koronaviru. Ekonomové oslovení ČTK však zároveň varují před příliš rychlým zhodnocováním bitcoinu.
Rozbřesk: Na dnešním menu prodloužení nouzového stavu i likvidace superhrubé mzdy
19.11.2020 S jistou mírou nadsázky se dá říct, že dnes se bude v poslanecké sněmovně rozhodovat o podobě letošních Vánoc. Na pořadu dne totiž má být prodloužení nouzového stavu, který by měl podle vládního návrhu trvat až do 20. prosince. Nouzovým stavem jsou přitom podmíněna restriktivní opatření zasahující primárně odvětví služeb zaměřených na konečného zákazníka, takže se dnes může de facto rozhodovat o tom, kdy se bude znovu volně nakupovat v „kamenných“ obchodech, chodit do restaurací, k holiči atp.
Ranní okénko - Pandemie hýbe očekávanou inflací v eurozóně
18.11.2020 Dnes bude zveřejněn finální výsledek říjnové inflace v eurozóně, který nabídne detailnější pohled na faktory ovlivňující aktuálně velmi nízkou cenovou dynamiku. Z USA dorazí údaje o nové výstavbě rodinných domů. Pondělní setkání zástupců členských zemí EU přineslo zádrhel.
Forex: Eurozóna zůstává v deflaci
18.11.2020 Po včerejším svátku u nás, který pro většinu obchodníků znamenal závěrečný den prodlouženého víkendu, se dnes na korunový trh vrátí aktivita. Tuzemský i středoevropský ekonomický kalendář je ale prázdný. A moc toho nenabídne ani ten světový. Finální čísla říjnové inflace v eurozóně budou potvrzena na již zveřejněných nízkých hodnotách, data z amerického trhu nemovitostí potvrdí pokračující růstové momentum.
Oživení regionálních ekonomik ve třetím čtvrtletí spláchne druhá vlna pandemie
13.11.2020
Dnes byly zveřejněny výsledky HDP v Polsku, Maďarsku i na Slovensku. Jednalo se o data za třetí čtvrtletí, kdy byla již rozvolněna restriktivní opatření a regionální ekonomiky doháněly své koronavirové ztráty. Data za třetí čtvrtletí tak ve všech zmíněných zemích ukázala solidní mezičtvrtletní růsty. Své meziroční ztráty se ale žádné zemi smazat nepodařilo. Nejlépe v tomto ohledu dopadla Polská ekonomika, kde propad HDP v meziročním srovnání činil -1,6 %. Ve srovnání s druhým čtvrtletím pak ekonomika vzrostla o 7,7 %. Velmi pozitivně překvapilo i Slovensko, které svůj meziroční pokles zredukovalo z -12,1 % ve druhém kvartále na -2,4 % ve čtvrtletí třetím. Ve srovnání se druhým čtvrtletím letošního roku pak ekonomika přidala 11,7 %. Maďarská ekonomika meziročně ve třetím kvartále propadla o 4,6 %, ve srovnání s krizovým druhým čtvrtletím však rostla o 11,3 %. Česká ekonomika, jejíž výsledky byly zveřejněny se čtrnáctidenním předstihem, tak v meziročním srovnání předvedla nejslabší výsledek (-5,8 %). Za normálních okolností by nás výsledek HDP za Q3 v regionu potěšil. Vzhledem k rekordním počtům nově nakažených v Polsku i v Maďarsku je však jasné, že se jedná už o staré zprávy. Znovu zavedená restriktivní opatření ve čtvrtém čtvrtletí meziroční pokles HDP v zemích regionu zřejmě opět prohloubí. Oživení se tak pravděpodobně vrátí, spolu s rozvolňováním restrikcí, až v příštím roce.
Vakcína vše změní
11.11.2020 „Vývoj vakcín proti koronaviru nahrává především value akciím, kterým se v průběhu koronavirové krize příliš nedařilo. Naopak růstové akcie z technologického sektoru, které z koronavirové krize profitovaly, reagují zdrženlivěji,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
IT sektor roste, rotace z předchozích dní korigována
11.11.2020 Na hlavních finančních trzích během dne nedocházelo k žádným zvratům, ale pozitivní vývoj se postupně upevnil a nabral na rozsahu. Evropské akciové indexy se posouvají stále více do plusu při růstu ve Frankfurtu a Paříži cca o 0,4 pct a v Londýně o procento. Na amerických trzích po otevření sledujeme korekci vývoje, který přinesl mnohdy masivní zisky cyklickým akciím dříve poškozeným koronakrizí a naopak ubíral peníze z technologického sektoru. Dnes tak naopak velké techy znovu velí k růstu a sektor je klíčovým tahounem S&P 500, jež aktuálně přidává necelé půlprocento.
O2 CR: Výsledky za Q3 překonaly očekávání na všech úrovních
06.11.2020 Dnešní výsledky operátora O2 CR za třetí kvartál tohoto roku jsou na všech sledovaných úrovních lepší než očekávání trhu. Vyšší tržby a přísná kontrola nákladů znamenaly růst marží o téměř 2 procentní body. Ačkoli telekomunikační byznys zvládá současnu krizovou situaci velmi dobře a je první pohled proti této situaci imunní, restriktivní opatření mají samozřejmě dopad i na tento sektor (např. roaming). Přesto bylo třetí čtvrtletní lepší než první a druhé.
Růst průmyslové výroby v Německu v září zaostal za očekáváním
06.11.2020 Průmyslová výroba v Německu se v září meziměsíčně zvýšila o 1,6 procenta. Její růst byl ale výrazně pomalejší, než se předpokládalo, neboť ekonomickou aktivitu brzdí šíření koronaviru. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
Růst aktivity zpracovatelského průmyslu eurozóny v říjnu zrychlil
02.11.2020 Aktivita zpracovatelského průmyslu eurozóny v říjnu rostla nejprudším tempem za více než dva roky. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti IHS Markit. Za oživením tohoto odvětví z útlumu způsobeného pandemií covidu-19 stojí zejména příznivý vývoj v Německu. To však v poslední době podobně jako další země používající euro zavádí restriktivní opatření kvůli rostoucímu počtu nových případů nákazy koronavirem.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.11.2020
02.11.2020 Zítra se uskuteční prezidentské volby v USA. Jako reálnější se jeví vítězství Joea Bidena. Implikovaná pravděpodobnost z průměrného kurzu sázkových kanceláří dosahuje 65%. Na druhou stranu klání stále zůstává zdrojem nejistoty. Těsný výsledek může znamenat, že Donald Trump nepřizná porážku. Navíc sčítání korespondenčních hlasů se může protáhnout, takže s největší šancí ve středu ráno ještě vítěz definitivně potvrzen nebude. Trhy aktuálně hodnotí možný nástup Bidena pozitivně. Vnímají, že demokratická administrativa dokáže prosadit robustní fiskální balíčky. Pozitivní tržní reakci by tak vyvolala situace, kdy Demokraté získají přesvědčivou většinu v Senátu. Dluhový trh nyní taktéž signalizuje rostoucí pravděpodobnost vítězství Demokratů. Výnosy amerických vládních bondů rostou, což reflektuje vyšší šanci na prosazení rozsáhlých fiskálních stimulů. Ty by měly nastartovat ekonomický růst a propsat se i do nárůstu inflačních očekávání, což je negativní pro dluhopisy. Jejich se jejich výnosy zvyšují.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Událostí týdne jsou prezidentské volby v USA
02.11.2020 Hlavní událostí tohoto týdne budou prezidentské volby v USA. Ty mohou na trhy přinést zvýšenou volatilitu, zároveň ale i vlnu optimismu, pokud by převaha jednoho z kandidátů byla značná a výsledek byl oznámen rychle. Ve středu k jednacímu stolu zasedne americká centrální banka. V její rétorice se toho ale mnoho nezmění. Ve čtvrtek jí bude následovat Česká národní banka. Ta zřejmě zreviduje inflační výhled směrem nahoru, růst ekonomiky pro letošek směrem dolů, sazby ale ponechá beze změny. Z dat zaslouží pozornost indikátory z amerického trhu práce, které ukážou na další pokles nezaměstnanosti i solidní tvorbu nových pracovních míst. V Česku nás čekají maloobchodní tržby, průmysl i zahraniční obchod. Ty vylepší obrázek české ekonomiky. Jedná se ale o data za září, a tak reálnější pohled přinese říjnový PMI, který se vrátí pod 50bodovou hranici.
ECB vyzývá evropské vlády k selektivnímu omezování ekonomiky
30.10.2020 Evropské vlády musejí při boji s koronavirem omezovat pouze vybrané ekonomické aktivity a pokračovat ve výdajích na podporu podniků i domácností. Uvedli to dnes podle agentury Reuters vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB). Evropské země v poslední době zavádějí nová restriktivní opatření v reakci na vzestup počtu nových případů nákazy koronavirem.
Forex: Solidní růst HDP pomohl koruně na silnější úrovně
30.10.2020 Páteční zveřejnění výsledků HDP největších ekonomik eurozóny, eurozóny jako celku i té naší vneslo na finanční trhy vlnu optimismu. Po propadu ve druhém čtvrtletí o 11,8 % q/q vzrostla ekonomika eurozóny o 12,7 % q/q. Výrazně tak překonala jak očekávání trhu, tak i to naše. Lepší výsledky, než se čekalo, předvedlo Německo, Francie, Itálie i Španělsko. Strukturu růstu se dozvíme až 8. prosince. Přepokládáme však, že spotřeba i investice ve srovnání s předchozím čtvrtletím stouply o zhruba 13 %, spotřeba vlády o necelých 6 % přičemž čistý export k výsledku přispěl 1,4 pb. Vzhledem k uzavírkám v oblasti služeb a dalšímu šíření koronaviru ekonomika eurozóny v Q4 pravděpodobně opět poklesne. Nebude to ale rozhodně tak výrazný pokles, jaký jsme zaznamenali v Q2. Podstatné je, že v Q3 ekonomika eurozóny prokázala, že jakmile jsou restriktivní opatření uvolněna, je schopna se vrátit k rychlému růstu. Společná evropská měna si toho z pozitivních výsledků HDP mnoho neodnesla. V průběhu pátečního obchodování se pohybovala v úzkém pásmu 1,1660-1,1700 EUR/USD oproti čtvrtku si žádné zisky nepřipsala.
Výkon ekonomiky se podle odhadů ve 3. čtvrtletí dočasně zlepšil
29.10.2020 Ekonomika ve třetím čtvrtletí stoupla ve srovnání s druhým čtvrtletím o zhruba pět procent, vyplývá z odhadů analytiků oslovených ČTK. V meziročním srovnání ale nadále pokračoval pokles hrubého domácího produktu, a to podle odhadů kolem sedmi procent. Český statistický úřad zveřejní první předběžný odhad HDP za 3. čtvrtletí 2020 v pátek 30. října.
Index Exportu – opatrný přelom roku
29.10.2020 Srpen s sebou přinesl ochlazení ekonomického oživení. Zádrhelům se nevyhnul ani český export, který prohloubil dosavadní ztráty. „Za osm měsíců letošního roku český export ztratil 268 miliard korun (národní metodika). Hodnota Indexu Exportu zůstává i pro následující měsíce (září – listopad) záporná. Mírně do kladných hodnot by se měla dostat až v prosinci a lednu,“ upozorňuje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank. Celoroční ztráty exportu budou dle aktuálního výpočtu činit minimálně 299 miliard korun.
Akciové trhy tento týden investory moc nepotěší
23.10.2020 Obchodování tento týden ovlivňovalo několik řekl bych všem dobře známých skutečností. Samozřejmě to jsou zprávy týkající se vývoje další vlny nákazy covid-19. Neméně důležité, možná bych řekl, že v tomto týdnu důležitější, bylo vyjednávání US zákonodárců ohledně fiskálního balíčku na pomoc ekonomice. A neposlední řadě pak samozřejmě korporátní zprávy, které se týkají výsledkové sezóny za 3Q20, která je za mořem v plném proudu. Své výsledky reportovalo několik významných / velkých společností. Jak už to tak bývá, některé firmy pozitivně překvapily (Intel, P&G, Tesla , jiné spíše za předpoklady zaostaly (IBM, Netflix, American Express). Podle statistik reportují firmy lepší výsledky ve srovnání s odhady trhu. Nicméně je důležité připomenout, že v meziročním srovnání se jedná o pokles. Popravdě nevím co je důležitější? Lepší výsledky ve srovnání s odhady? nebo fakt, že jsou čísla horší než vloni. Co se týká fiskálního balíčku, je to jako na houpačce. Jeden den jsme blízko dohodě a hned další je vše jinak a bude potřeba dalších jednání a kompromisů. U covidu jsou informace dvojího druhu, i) jaká nová restriktivní opatření začala kde platit(což jsou informace veskrze negativní) a ii) jak postupuje hledání nové vakcíny (kdo je v jaké fázi testování, kdo testování zastavil, …).
Forex: Finanční trhy v závěru týdne na vlně optimismu
23.10.2020 Na globálních finančních trzích panovala v závěru tohoto týdne dobrá nálada projevující se ve zvýšené chuti investorů po rizikovějších aktivech. Z toho profitovaly jak akciové indexy, tak společná evropská měna. Ta se vůči dolaru odpoutala od hladiny 1,1800 EUR/USD a během evropské seance si polepšila o půl centu. Akciím pomohly příznivé zprávy z právě probíhající výsledkové sezóny, když pozitivně překvapila například britská banka Barclays či automobilky Daimler a Renault. Obojí zapadá do zpráv přicházejících z evropského průmyslu. Ten se prozatím nejenom drží, ale oživení stále nabírá na síle, což potvrdila dnešní předběžná data PMI průmyslové aktivity. Pro nás je potěšující, že silné číslo přišlo zejména z Německa. Naproti tomu sektor služeb je mnohem zranitelnější, když musí čelit nastupující druhé vlnu covidu a opětovně zaváděným vládním restriktivní opatření. V tomto sektoru nepřekvapivě aktivita klesá.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.10.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo pod nulou. Mírně v plusu se udržel jenom trh v Hongkongu. Investoři vstřebávali zhoršení výhledu regionu ze strany Mezinárodního měnového fondu (MMF).
Ranní okénko - Jednání o brexitu popadlo druhý dech
22.10.2020 Eurostat dnes zveřejní předběžný výsledek říjnové spotřebitelské důvěry v eurozóně. V září došlo k dalšímu nárůstu indexu ze srpnových -14,7 na hodnotu -13,9. I tak se ale indikátor nadále nacházel hluboko pod předpandemickými hodnotami. Spotřebitelé byli více optimističtí v očekávání budoucí celkové ekonomické situace. Mírně se zlepšilo i hodnocení vlastní finanční situace v příštích 12 měsících. S nástupem druhé vlny pandemie lze ovšem předpokládat, že zmíněné zlepšení bude smazáno. RBI počítá s přiblížením k srpnovým hodnotám, konkrétně na -14,5. Konsensus trhu je ještě o něco pesimističtější a počítá s poklesem na -15,0. Dnešní výsledek bude dobrým ukazatelem pro nejistý ekonomický vývoj ve čtvrtém kvartále, jelikož nám nastíní, do jaké míry jsou domácnosti ovlivněny nejen pandemií, ale také s ní souvisejícími vládními opatřeními. Nabídne se nám tak náznak toho, jaký lze koncem roku očekávat příspěvek domácností k výdajům na konečnou spotřebu.
Průzkum: Většina menších firem v Evropě má existenční obavy
22.10.2020 Více než polovina malých a středních podniků v Evropě má obavy, zda příštích 12 měsíců přežije. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila poradenská společnost McKinsey. Průzkum se konal v srpnu, tedy ještě před nynějším vzestupem počtu nových případů nákazy koronavirem, který nutí evropské vlády zavádět nová restriktivní opatření.
Ranní okénko - Hrozí další restriktivní opatření
21.10.2020 Česká vláda dnes znovu zasedne k jednacímu stolu a zhodnotí účinnost dosavadních restriktivních opatření a případných nutných změn. Vzhledem k tomu, že denní přírůstek koronavirových případů zůstává vysoko, lze předpokládat, že vláda přistoupí ke zpřísnění restriktivních opatření. Pravděpodobně by tak došlo k dalšímu omezení ve službách a provozování obchodů, což by nás dále posunulo k lockdownu, který jsme zažili na jaře. Dnešní den je tak pravděpodobná volatilita v kurzu koruny.
Související klíčová slova:
Zpřísnění režimu pro vývoz | Zvyšování sazeb | Člen bankovní rady | Křehký finanční systém | Akcie včera | Míra nezaměstnanosti v březnu | NetEase | Analýza makroindikátorů | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy dluhopisů | Vývoj meziročního růstu HDP | Rakouská centrální banka | Vládní dluhopisy | Výrobce luxusních automobilů | Tvorba pracovních míst | Světové organizace | Pumpaři | Kč/EUR | Fiskální stimul | Koronavirové krize | Akcie Erste | Maďarská inflace | Australská centrální banka | Zkušenosti | Hlavní události | Alphabet | Mzda v ČR | Důchody | FDA | Centrální instituce | Zpracovatelský sektor | USD/PLN | Dění v USA | Exporty | J&T | Čtvrtletní pokles | Dávky v nezaměstnanosti | Veřejné finance | JD Sports | Opětovný pokles | Dění na trzích | Pfizer | Spolkový statistický úřad | Obchodník | EUR | Řecko | Trend | Index strachu | Pokles sazeb | Údaje o ekonomice | Financovat vládní deficit | Pokles hospodářství | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Regionální měny | EURIBOR | Siemens Energy | Bank of Japan | Dění na finančních trzích | Německý ministr financí | Regionální hospodářská komora Brno | Krize na Ukrajině | MUFG | Citigroup | Dow Jones Industrial | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Očekávané výsledky | Statistiky | O2 CR | Tempo růstu | Ekonomický poradce Bílého domu | Investiční banky | Německá průmyslová produkce | Pokles ekonomiky v Německu | Oživení poptávky | Úřad práce | Marže společností | Výkyvy | Makroekonomické statistiky | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Vládní opatření | Bezpečné útočiště | Line | Schodek státního rozpočtu | Škoda Auto | Výrobce elektromobilů XPeng | Měnové zasedání | Unilever | Evropská komise | České vlády | Pravděpodobnost | Banka Nomura | Poškodit ekonomiku | Rozdělení ČEZ | Střední Evropa | Obnova ekonomiky | Index aktivity | Výsledkové sezóny | Mezinárodní ratingová agentura | Americké dluhopisy | Situace na Ukrajině | Menší poptávka | Nálada výrobců | Tempo růstu ekonomiky | Šéf Fedu Powell | Tuzemská ekonomika | Špatná nálada | Zajišťovna | Quantitative Easing | Cenové stability | Index PX | Více peněz | Letecké společnosti | Energetika | Cenné kovy | Zasedání ECB | Víra v bezpečí investic | František Táborský | Zveřejnění výsledků | Český statistický úřad | Gold | BOCO PARDUBICE machines | Dopad na předpovědi | Nezaměstnanost v Česku | Analytický tým | Výhled ekonomiky | Dluh státu | Vývoj meziročního růstu HDP v USA | Goldman Sachs | Japonský akciový index | Hospodářské dopady koronaviru | PLN | Lagardeová | Data o vývoji HDP | Poplatky | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Dlouholetý trend | Ekonomické uzavírky | Německý DAX | CBS | Růst průmyslové produkce | Expanze | Výsledky obchodování | Britská firma | Hrubý domácí produkt (HDP) | Směřování měnové politiky | Ministryně hospodářství | Podpora ekonomice | Investing | Index spotřebitelské nálady | Saúdská Arábie | Ruský trh | Nová data | Šířením nového typu koronaviru | Nezaměstnanost | PMI z výroby | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Vakcinace | Glencore | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Pokles ceny ropy | Německé pojišťovny | Silné oživení | ČSÚ | Poradenská společnost | Dolarový index | Strach | Dividendy | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Burza | Data z Německa | Rakouský institut IHS | Pád akciových trhů | Šíření nákazy COVID-19 | Brexit | Slabé údaje o ekonomice | Velké ekonomiky | Nastavení úrokových sazeb | Propad japonského jenu | Data PMI | Zpřesněná data | SoftBank Group | Kryptoměna Bitcoin | Cena zlata | Dnešní statistiky | Americká inflace | Index aktivity zpracovatelského sektoru | Porušení pravidel | Dodávky ruského plynu | Premiér Scott Morrison | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Nástup druhé vlny koronaviru | Flat pattern | Indikátor investičního sentimentu | Dluhopisy | Extrémně levné | Zveřejnění výsledků HDP | Maloobchod | Dow Jonesův index | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bayer | Index australské burzy | Bohumil Trampota | EUR/PLN | Maloobchodní prodejce | Opatření proti šíření epidemie | Evropská měna | Premier League | Institut WIFO | Ceny pohonných hmot | Vicepremiér | Ekonomické zotavení | Sodexo | Prudký pokles | Pád USD | Lídři EU | David Marek | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Garance | Proražení | CZK | Podpůrné programy | Širší index S&P 500 | Joe Manimbo | Výhled | Hurikán Laura | Philip Morris | Polský premiér | Wall Street Journal | Coca-Cola | Třetí vlna | HUF | Deflační tlaky | Royal Dutch Shell | Dovoz ropy | EIA | Americký prezident | Obavy investorů | Australské burzy | Globální pád akciových trhů | Neomezené kvantitativní uvolňování | Pozitivní sentiment | EUR Index | Hospodářský vývoj v Německu | Minimální marže | Průmysl | Antivirus | Bílý dům | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Vývoj měnového páru | Situace kolem šíření koronaviru | ForexFactory | Lepší výsledky | Zdravotní péče | Očkovací program | IHS Markit | Centrální banky | Česká měna | Dopad na cenu akcií | BCPP | New York | Polská centrální banka | PMI pro sektor | Šíření onemocnění | Předstihové indikátory | Kurz PLN | Brexitová dohoda | Ceny zemědělských výrobců | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Obchodování na asijských akciových trzích | American Airlines | Covid | Kongres | Britské ropné společnosti | 4iG | Snižování cen | EURCZK | Reakce trhu | Polské maloobchodní tržby | Bezpečí investic | Opatření proti koronaviru | Komoditní měny | Turecko | Spotřební daně | Vývoj bilance Fedu | Pandemie koronaviru | Měnový pár EUR/PLN | Alibaba | Růst úroků | Snižování sazeb | Euro včera | Tomáš Lébl | Donald Trump | Odliv dividend | Středoevropské trhy | Ropa Brent | Profesor Felbermayr | Podnikové investice | Odhad vývoje HDP | Vladimír Pikora | Průmyslová výroba v Itálii | Vice | Snížení likvidity | Dramatické dopady | Dubnový PMI | Sestup ekonomiky | Prezident Trump | Futures | Vývoji vakcín | Makroekonomické predikce | Komerční banka | Růst nezaměstnanosti | Cíl ČNB | Akciové trhy | Ekonom UniCredit Bank | Centrální banka Japonska | Kola kvantitativního uvolňování | Důvěra spotřebitelů | Zájem o dluhopisy | Prudké navyšování zadluženosti | Volná pracovní místa | Surové ropy | IfW Felbermayr | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Cestovní ruch | Poptávka po bitcoinech | Oživení regionálních ekonomik | Fiskální politiky | Odvětví | Pomoc ekonomice | Varianty covidu | Důsledky koronaviru | Akcie Boeingu | Tlak na nižší cenu výrobků | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Další růst | Analytik skupiny AXA | CL | Moderna | Ropný institut | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Nejnižší výnosy | Erste Group | MIFID | Kurz české měny | Světové centrální banky | Aukce státních dluhopisů | Snižování úrokových sazeb | Stimulační procesy | Domácnosti | Analytici | Obchodní aktivita | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Ukončení činnosti | Moody's | Země používající euro | Miroslav Novák | Silnější euro | Zvyšování mezd | Moneta | Očekávání analytiků | Shanghai Composite | Bondster | Rušení objednávek | Felbermayr | Segment retail trhu | Další obchodní válka | G7 | Tuzemská inflace | Inflace zpomaluje | Účinné vakcíny | Německá zajišťovna | Výroba elektřiny | Economist Intelligence Unit (EIU) | Kč/USD | Slovenská centrální banka | FRED | Inflace cen | Japonská vláda | Marže prodávajících | Monetární politika | Silné deflační tlaky | Deutsche Bank | HeidelbergCement | Obchodní války | Byznys | Vyšší poptávka | Země EU | Epidemiolog | Francouzský CAC 40 | Marketingová komunikace | Nákup dolaru | Washington | Asijské indexy | Pokles ceny | Aktuální hodnoty měny | BNP Paribas | Videokonference | Jihomoravské firmy | Zkušenosti z Japonska | Úroková sazba v USA | TLTRO | Toyota Motor | Data z USA | Nomura | Graf | Úsilí | Šíření nákazy | Očekávání trhu | Sentix index | Vymýcení koronaviru | Navyšování zadluženosti | Kartel OPEC | PwC | Subdodávky | Aktivita v českém průmyslu | Výnosy | Poptávka | Obchodně vážený index | Údaje o inflaci | Ziskové marže | Short pozice | Proočkování populace | Pohonné hmoty | Flat | Koruna oslabuje | Výnosová křivka v USA | Zaměstnanost | Rychlý růst mezd | Ekonomiky | Hlavní akciové indexy | Analytik ČSOB | Historická minima | Opatření proti šíření koronaviru | Wood Mackenzie | Růst průmyslové výroby v Německu | Obavy o bezpečnost | PLN/EUR | RBI | Zasedání FED | Evropský statistický úřad Eurostat | Německá automobilka | Členové bankovní rady | Rozpočtový schodek | Devizové intervence | Ekonom IHS | Tržní sentiment | Tisknutí peněz | Negativní dopad | Deliveroo | Český trh práce | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Šéf institutu WIFO | Americké prezidentské volby | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Pozitivní zpráva | Kanadský dolar | Ekonomické indikátory | Petr Bartoň | Economist | Udržení likvidity | HDP Číny | Bydlení | Augsburger Allgemeine | Peníze | Bilance aktiv | Vysoká inflace | Brent | Březnová inflace | Maloobchodní tržby | PFN | Epidemická situace | Politika | HUF/EUR | Stimul | Jüan | Očekávání | Daňové úlevy | Obchodní dohody | Hospodaření státu | Čínský vývoz produktů | Nezaměstnanost žen | Palladium | Odhady PMI | Orpea | Světové finanční trhy | Institut IHS | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Investujeme | Alza.cz | Výnosy na dluhopisech | Alternativa oficiálních měn | Ozvěny trhu | Výzkumný institut | Online prostředí | Vrcholní představitelé Číny | Nakupovat akcie | Základní sazby | Energetický sektor | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Allianz | Guvernér české národní banky | Evropské měny | Financovat | Republikáni | Dopad na cenu | Historie | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Jana Steckerová | Zásoby ropy | Evropská opatření | Polský PMI | Situace na trzích | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Analytika | Nabídka | Americký index | AFP | Trh dluhopisů | Itálie | FAST | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | MiFID II | Rhodium | MetaTrader | Čeněk Absolon | Vývoj akciového indexu S&P 500 | BH Securities | Nový typ koronaviru | Institut IW | Podnikání na kapitálovém trhu | Vodafone | Regionální hospodářská komora | Koronavirus | Sentiment na trhu | Prognóza | Natland | Výnosová křivka | Souhrnný index | Vládní podpory | Růst průmyslové produkce v Japonsku | Akcie mediální skupiny CME | Koruna | Trh práce | Dnešní seance | Nike | Britská centrální banka | Očkování proti covidu-19 | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Christoph Badelt | Obavy z insolvence | Akvizice | Spotřebitel | Ropný trh | WIFO | Průmyslové zakázky | Český index nákupních manažerů | Pochybnosti | Asociace exportérů | Bývalý šéf americké centrální banky | Rozdávání peněz | Samsung | Konsolidace | Šíření nemoci COVID-19 | Hyundai | Vývoj vakcín | Nastavení měnové politiky | Výnosy O2 | Dobrý výsledek | Koronavirová krize | Velká Británie | Vodafone Group | Evropské ekonomiky | Dopad pandemie | Pavel Sobíšek | Americká centrální banka | Indikátor | Globální finanční krize | Ceny výrobců | Karanténní opatření | Český běžný účet | Tuzemská nezaměstnanost | Tržní úrokové sazby | Hospodářské krize | BitStock | Zpomalení ekonomiky | Devalvace | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Nejnovější zprávy | Evropská inflace | Institut DIW | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Koruna posílila | Ceny palladia | Americká spotřebitelská důvěra | Fed dnes | Strach z druhé vlny | Dividendy z energetické společnosti | Economist Intelligence Unit | AUD | Výnosové křivky | CitFin | Oslabování koruny | Obchodní svaz Confesercenti | S&P500 | Zpřesněný odhad | Index Exportu | Úrokové sazby | Meziroční růst | Rakouský HDP | Ranní okénko | Drahé energie | Měny v regionu | Zisk společnosti | Trh | Michal Brožka | Sezónnost | Barel ropy | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Novela zákona o ČNB | Zkušenost | SAIC Motor | BHP | EMU | Australská centrální banka (RBA) | Tlak na nižší cenu | Problémy | Šíření viru | Oživení české ekonomiky | Průměrné mzdy | Rabobank | Sentiment na trzích | Aleš Sosnovský | Rubl | Oslabování eura | Výkon domácí ekonomiky | Americké státy | Společnosti | Index | Data z reálné ekonomiky | Období vyšších úrokových sazeb | Nezaměstnanost v Německu | Parlamentní volby | Confesercenti | Výrazný pokles ekonomiky | ECB Christine Lagardeová | Finanční armagedon | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Viceprezident | Měsíční data | Odhady výsledků | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Activision Blizzard | Nejistoty | Kurz koruny | Tržní kapitalizace | AXA | Růst cen v době stagnace | Kapitál | Jiří Rusnok | Posílení | OFZ | Indexy PMI | PDVSA | Ceny plynu | Agentura Reuters | Dostatek likvidity | Depreciace | Maďarsko | Index STOXX Europe | Ministerstvo práce | Kurzotvorné impulsy | Dividendy z ČEZ | S&P | Vít Hradil | Vývoj na světových trzích | MF | Unie | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Sázky | Prodat USD | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Data z tuzemské ekonomiky | Kurz dolaru | Akciové indexy | Výrazné ztráty | Christine Lagardeová | Shell | Důvěra ve zpracovatelském průmyslu | Počasí | Světové ceny ropy | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Polský zlotý | Zahraniční obchod ČR | AXA ČR | Generovat cash-flow | Nový ekonomický výhled | Bezprecedentní propad | Mary Dalyová | Souhrn finančních trhů | Bank of Canada | Ekonomický vývoj | Pozitivní impulz | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | AA | Rozpočtová politika | Navýšení měnové báze | Vývoj inflace | Hang Seng | Vedoucí představitelé | Nová prognóza | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Sentix indikátor | Alexander De Croo | Index Stoxx 600 | Bezprecedentní volatilita | Lars Feld | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Konzultační společnosti | Španělská centrální banka | Podnikání | Ekonomické aktivity | Zastavení ekonomické aktivity | Budoucnost | Virus | Ekonomické restrikce | Bankéři | Sektor služeb | Prognóza IE | Index Hang Seng | Výrobce obuvi Dr. Martens | Dow Jones Industrial Average | Nadějné zprávy | Hranice měnové politiky | Propad exportu | Výroba v Německu | Barclays | Neomezené množství | Fiskální programy | Dividendový výnos | Rada guvernérů | Firma | Statistické údaje | Česká koruna | Německý hospodářský institut | Vlna koronaviru | Jednání ČNB | Opatření | Obchodní výsledky | Členské státy | Desetileté dluhopisy v USA | Devizové trhy | Podnikatelé | Akciový index | Koronavirová nákaza | Dnešní ekonomický kalendář | Pozornost | Rakouská vláda | 3М | Akcie British Petroleum | Nejprudší pokles | DIW Claus Michelsen | ISTAT | Meziroční míra inflace | Šíření nového koronaviru | Dno propadu ekonomiky | Neomezené QE | Ministerstvo financí ČR | Antiglobalizační tlaky | Levnější půjčky | Francouzská společnost | Ifo | Stratégové | Momentum | Standard Chartered | Reakce průmyslu na pandemii | Aukce | Analytik skupiny | J Sainsbury | Ondrášovka | Vývoj hrubého domácího produktu | Cíl růstu HDP | Index nákupních manažerů | Burze | Vývoj mezd | Opatření proti šíření nemoci | FCStone Financial | Americká měna | Opatřením na podporu ekonomiky | Equity | Počet žádostí o podporu | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Australský premiér | Spekulativní kapitál | Bitcoin | Mezinárodní organizace práce | Slabá čísla | Pandemie nemoci | Cena zlata dnes | Druhá největší ekonomika světa | Řetězec | Čínský trh | Euro vůči americkému dolaru | Ekonomický poradce | ISM index | Akcie na pražské burze | Vysoké inflace | Virová nákaza | Británie | Analytik Raiffeisenbank | Růst výnosů dluhopisů | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Větší pokles | Obchodníci | Empire State Index | Růst průmyslové výroby v Japonsku | Snížení základní úrokové sazby | Uniper | Patria Online | Devalvace amerického dolaru | Americké repo sazby | DWS | Celková inflace | Aktivita zpracovatelského sektoru | Negativní účinky | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | PPF | Největší ekonomika | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Finance | Nákupy státních dluhopisů | Amazon efekt | Norsko | Rakouská ekonomika | Ceny benzínu | Omezení těžby | Naše prognóza | Evropské akciové burzy | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Finanční armageddon | USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Pražský index PX | KLM | Dnešní údaje | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Čistá úroková marže | Pár EUR/USD | Scott Morrison | Tržní hráči | Čistý zisk | Prostor pro další růst | Index PMI | Milánská burza | Růst měnového páru | Přeshraniční obchod | Raiffeisenbank Vít Hradil | Světové trhy | Christos Staikuras | Sankce | Komoditní akcie | Hlavní ekonom | Ministr práce a sociálních věcí | Pokles cen | JenPráce.cz | Iniciativa | Volby | Silný fundament | Joe Biden | PMI index | Pfizer/BioNTech | Výdaje | Představitelé Číny | Odhady PMI indexu | Rekordní deficit | Evropský statistický úřad | Dow Jones | SWIFT | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Investiční aktivita | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Technologická společnost | Měnové báze | Německé hospodářství | Statistici | Dopad covid-19 | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Cena kontraktu | Bitcoiny | Prohlášení | Depozitní sazby | Spojené státy | Francouzská průmyslová produkce | Propad české ekonomiky | Propad koruny | Trading | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Hospodaření státního rozpočtu | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Problémy s Covidem | Dopady koronaviru na ekonomiku | Agentura Moody's | Remy Cointreau | Průmysl eurozóny | Boeing | Americká data | Kurz dolarů | Ekonomický propad v Česku | Vývoj | Drahota | Finanční aktiva | Americké burzy | Velikost celkové bilance | Výkon ekonomiky | IW | Hospodářský institut IW | Schopnost financovat vládní deficit | INTL FCStone Financial | Úroková sazba | Deloitte | Inflační výhled | Amazon | Kalifornie | Dr. Martens | Podnikatelská nálada | Televize Netflix | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Rizikové averze | Investiční doporučení | Konkurenceschopnost | Salzburger Nachrichten | Akcie padají | Americké akcie | Generali Investments CEE | Ruská centrální banka | Dopady pandemie | Zasedání České národní banky | Dohoda mezi EU a Británií | Dnešní zasedání Fedu | Struktura HDP | Rostoucí ceny ropy | Financování vlády | České měny | Růst americké ekonomiky | Data z průmyslu | Šéfka ECB | Chris Williamson | Virová infekce | Volatilní | Členské země EU | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | Německé společnosti | Situace kolem Ukrajiny | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Světové obchodní organizace | Světové produkce | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Pfizer a BioNTech | Člen bankovní rady ČNB | Čínský HDP | Další vývoj | West Texas Intermediate | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Onemocnění | Akcie Amazonu | Řecká ekonomika | Aktuální situace | Ministryně financí Alena Schillerová | Natland Petr Bartoň | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Zlotý | AXA ČR a SR | Cíl Evropské centrální banky | Akcenta Miroslav Novák | Ekonomická situace | Radovan Hypš | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Export zboží | Cenová válka | Hongkongský index Hang Seng | Centrální bankéři | CNY | KOSPI | Přelom roku | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Americká administrativa | Obchodní jednání | JD | Čínské indexy | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Podpůrný balíček | Michal Skořepa | Bezpečný přístav | Riziko deflace | Výplata dividendy | Letecká společnost | Uzavření vzdušného prostoru | Nervozita na finančních trzích | ADP | Burza cenných papírů | Zhoršení epidemické situace | Devalvaci měn | Druhá vlna pandemie | Daimler | Analytik Komerční banky | Extrémně špatná nálada | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Omezování ekonomiky | Miliardy korun | Volvo | Fotbalové kluby | Platební bilance | Růst mezd | Automobilka | Luis De Guindos | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Americký trh nemovitostí | GBP/EUR | Daň z příjmu | PMI ve výrobě | Růst průmyslové výroby | Patria | Americký index S&P 500 | České koruny | Dodání likvidity komerčním bankám | Hlasování v Senátu | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Rhodium Group | Počet potvrzených případů nákazy | Zasedání OPEC | Oživení německé ekonomiky | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické oživení | Nálada německých spotřebitelů | Průmyslové objednávky | Regulátor | Čeští centrální bankéři | Renault | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | Hlavní kryptoměna bitcoin | Polská ekonomika | Masové propouštění | Naše hospodářství | Budoucí vývoj | Podmínky ve výrobě | Počet potvrzených případů | Český státní rozpočet | Firemní výsledky | Růst cen ropy | Farmaceutický sektor | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Cena ropy brent | Práce z domova | Západní firmy | Vývoj amerického dolarového indexu | Partnerství | Air France | Euro dnes | Hluboký propad ropy | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Růst cen komodit | Repo sazby | Provozní zisk | Ekonomický propad | Hypotéza | Ceny kovů | Podíl nezaměstnaných | Investování | Výpočet Raiffeisenbank | Distribuce | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Čistý dluh | Maďarský forint | Historicky nejnižší výnosy | Vyšetřování | Delta Airlines | Boris Johnson | Technologický Nasdaq | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Generali Investments | Česká vláda | Dílčí index | Trhy | Sada dat | Emerging markets | Překoupení | Index nákupních manažerů ve výrobě | Americký ropný institut | Průměrná mzda v ČR | FTSE | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Analytik České spořitelny | RHK Brno | Rizika | Luboš Růžička | Rada ČNB | Nižší kurz | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | ISM | TIPS dluhopisy | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Zahraniční spekulativní kapitál | Dodání likvidity | Průzkum ČSÚ | Fitch | Pšenice | Ekonom IHS Markit | Celkový výsledek | Úspory | Poslanecká sněmovna | JD.com | Futures na ropu | Postoj investorů k riziku | Předkrizové úrovně | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Energetické společnosti | Scotiabank | Nová makrodata | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | PMI indikátor | Údaje o zásobách v USA | Výprodeje akcií | Obnovení růstu | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Ekonom Klaus Wohlrabe | Ředitelka | Aktivita v sektoru služeb | TradingEconomics | BASF | Žádosti o podporu | Restart ekonomiky | Výsledky hospodaření | Proč investovat | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Americký kongres | Tesla | Očekávaná devalvace | Světová ekonomická krize | Regulační orgány | Příjmy domácností | Španělsko | Burza dnes | Státní rozpočty | Solidní růst | Balík na podporu ekonomiky | Ekonomický růst | Americké trhy | Komodity | Vývoj na měnovém trhu | Nálada na finančních trzích | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Royal Caribbean | Evropský průmysl | Nestlé | General Motors | Finanční ústavy | CAD | Japonská banka Nomura | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Vláda v Aténách | Sentiment trhu | Kurzotvorná informace | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Viceprezident ECB | Investiční aktivity | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Spotřebitelské ceny v USA | Zpřísňování měnové politiky | Claus Michelsen | Obchodní svaz | Evropské trhy | IT sektor | Výhled vývoje ekonomiky | Politika centrální banky | Hospodaření | Dnešní výsledky | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Severomořská ropa | Export produktů | Ztráty zaměstnání | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Maloobchodní inflace | EBITDA | Pokles průmyslové produkce | Finanční podmínky | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Bilance Fedu | Kurz koruny vůči euru | Francouzský index | Volkswagen | AUD/USD | Next Finance Markéta Šichtařová | Oživení globální ekonomiky | Astrazeneca | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Trinity | SPX500 | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Adidas | Pokles výnosů | Slabá koruna | Otto Daněk | Bank of America | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Evropské obchodování | Finanční trh | Portfolio | Pesimismus | GBP | NATO | Pokles cen ropy | Životní úroveň | INSEE | Čínský růst | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Commonwealth Bank of Australia | Doporučení Koupit | CZK/USD | Kia | Prodat dluhopisy | Ceny | Siemens | Financování | Propad ekonomiky | FCF | Recese | Pokles | Německý ZEW index | FTSE 100 | Mírná korekce | Ben Bernanke | Změna politiky | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Nárůst nezaměstnanosti | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Hodnota sloučené společnosti | WTI | Zápis z posledního zasedání | Analytik Joe Manimbo | Stavební povolení | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Státy EU | Největší ekonomika světa | Biliony | Instituty | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | CFTC | Libra | FAA | Burzovní indexy | Souhrnný indikátor | Rating vyšší | Philip Morris ČR | Odborníci | Rozvolnění | PMČR | USD/EUR | Sentix | Prodeje automobilů | Dobrá data | Dopady epidemie koronaviru | Forint | Opatření v Číně | Morgan Stanley | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Předseda představenstva | Výnos | České akcie | Počty nakažených | Patrik Urban | Pokles ekonomiky | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Prognostici | Robert Holzmann | ČEZ | Zlevnění ropy | Počet nakažených | Index Nasdaq | Index strachu VIX | Ekonomická krize | CEO | Domácí měna | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Rozhovor | Marian Jurečka | Vývoj koruny | Slabší kurz | Justice | Přebytek ropy | Sainsbury | Kalendář makroekonomických dat | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Eni | Historická maxima | Posílení koruny | Společnost Siemens | Výrobce obuvi | Miliardy USD | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | British Petroleum | Ministryně práce | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Index CAC 40 | GBP/USD | Zotavení ekonomiky | Inflační cíl | Ryanair | VIX | Index Dow Jones Industrial | Německý index IFO | Euforie | Írán | Nejnovější výsledky | Biliony dolarů | Očkování proti covidu | McKinsey | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Čínské zboží | Pracovní místa | ACEA | Allianz SE | Rishi Sunak | AT&T | Zisk | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Mimořádná opatření | Oživení hospodářství | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Demokraté | Spekulovat | Christian Lindner | Čínské hospodářství | Shenzhen Composite | Středoevropské měny | Finanční ředitel | Avast | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Pokles tuzemské ekonomiky | Moskevská burza | České hospodářství | Krátká pozice | Obchodování | Armageddon | Jan Vejmělek | Dnešní data | Larry Kudlow | Úroky | Zlepšení sentimentu | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Raytheon | Týden na finančních trzích | Ekonom ING | Anglo American | Easing | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Prémie | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Lockdown | Údaje o vývoji HDP | Nový výhled | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Pojišťovny | Důvěra investorů v ekonomiku | Inflační vývoj | Eurodolar | Omezení pohybu | Internetové televize | Biden | TUI | Finanční krize | DPA | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | Pokles české ekonomiky | Naše ekonomika | Expedia | Snížení daní | Velcí spekulanti | Španělská ekonomika | xStation5 | Růst spotřebitelských cen | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Exxon | Historické rekordy | ABN | ForexFactory.com | Marže | Visa | Aktivum | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Propad akcií | Dohoda o brexitu | Dobré zprávy | BNP | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové zakázky | Epidemiologické situace | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Destatis | Konsensus | Pozitivní výsledek | Francouzský index CAC 40 | Euro STOXX | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | Hospodářské noviny | HDP | Oživení ekonomiky eurozóny | Důvěra v Německu | Devizový trh | Výsledky za Q1 | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Vrcholní představitelé | Dolar | Euro | Bitstock.com | Klid | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Index euro | Pandemická situace | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Vládní deficit | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Nouzový stav | Výprodej | Tomáš Holub | IfW | Slovensko | Martin Gürtler | CAR | Vývoj trhu | JPMorgan | Private equity | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | Infineon | Retail | Hyundai Motor | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | TotalEnergies | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Americký ISM | Brazilský real | Nákupní doporučení | Crédit Agricole | Prodejní ceny | Philip Lane | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | EBITDA marže | Akcie | Průmyslníci | Měnové podmínky | Kupci | Mzda | Société Générale | Vzestupný trend | Železná ruda | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Index spotřebitelských cen | ZIL | Američtí zákonodárci | Test na koronavirus | Růst ceny ropy | Downgrade | Munich | Zrychlení růstu | ECB Luis De Guindos | Český HDP | AAA | Tržby v maloobchodě | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Index cen | ADP report | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Nálada v průmyslu | Růst v eurozóně | Vývoj ekonomiky | Prostor k růstu | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Globální indexy | Technologie | Největší propad | Koronakrize | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Euro k americkému dolaru | Kurz | Druhá největší ekonomika | Daně | Ministři | Commonwealth Bank | Růst zisků | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Typ koronaviru | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Energetická společnost | Intermediate | Snížení těžby | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | BHS | Saúdové | Silnější dolar | Dopady koronavirové pandemie | Rychlý růst | Druhá vlna koronaviru | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Pro investory | Varianta omikron | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Česká měna dnes | Výhled na rok 2023 | Špatné zprávy | Rally | Konkurence | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Obchodování akcií | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americké futures | Bod | Obchodování na akciových trzích | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Zisky | Delta | Akcie těžařů | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | Účet platební bilance | OSVČ | USD za barel | Kurz eura | SAP | Hospodářství | Akcie klesají | Důvěra | České dluhopisy | Michel Barnier | Oslabení dolaru | J&T Banka | Výplata | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Korporátní zprávy | Amgen | Měny | Profitovat | Bankovní domy | Značný pokles | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Finanční sektor | Prodej automobilů | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Očekávané události | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Opatření na podporu ekonomiky | UST | Hlavní kryptoměna | Export | Diskontní sazba | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Úbytek | České firmy | Kofola | Unicredit | Záchranný balíček | Postoj investorů | Petr Dufek | Italská ekonomika | BHS Štěpán Křeček | Špatná data | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Akcie Erste Group | Výsledky HDP | Britská banka Barclays | Britská vláda | Úřad INSEE | Situace kolem koronaviru | Negativní sentiment | Fundament | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Australská ekonomika | Air | Dividendová politika | Shrnutí obchodování | Stav ekonomiky | Plány | Smíšené výsledky | Nižší poptávka | Toyota | Politická nestabilita | Just-in-time manufacturing | Ropa dnes | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Cenové tlaky | Korunový trh | Brusel | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Next Finance | Nikkei | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Asijská seance | Průmyslová výroba v Německu | Workshop | ZEW | Munich Re | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Ministr práce | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | Akcie v Asii | Evropská unie | Růst amerických výnosů | Kurzarbeit | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Alena Schillerová | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Equinor | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Audi | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Letní měsíce | Firemní investice | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Nakupovat státní dluhopisy | Stavebnictví | Krize | Koronavirová situace | Kanadská ekonomika | Institut Ifo | Oživení světové ekonomiky | Beta | Míra zisku | Novela zákona | Guvernér banky | OECD | Íránská ropa | CHF | Ekonomická důvěra | Index Nikkei | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Růst EBITDA | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Akcie firem | Mutace viru | Útlum aktivity | Volby v USA | National Australia Bank | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Alibaba Group Holding | QE | MT4 | Růst tržeb | Mexické peso | Cena | Vlny koronaviru | Markéta Šichtařová | Německá vláda | ILO | Německo | Makroekonomické ukazatele | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | CME Group | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Zpomalující růst | Ekonomické údaje | Rozvolnění protipandemických opatření | Situace na trhu | Přehled kurzů | Drahé kovy | Zastavení výroby | Next | Propad ropy | Analytik J&T Banky | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | SAIC | DAX | Tweety | Infineon Technologies | Erste | Podnik | Fiskální balíček | Forexu | Merck | Kurzy měn | Datový kalendář | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Čínský vývoz | Obchodní válka | Indikátor důvěry | Báze | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Finanční situace | Výsledky za Q4 | Ekonomické krize | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Těžaři ropy | Intel | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Zásoby benzinu | Pokles německé ekonomiky | Banky | Daňové změny | Automotive | XPeng | Americká vláda | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Ministři financí EU | Návrh dividendy | Bilance zahraničního obchodu | Bankrot | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Wall Street | Halliburton | Nemoc COVID-19 | Analýza | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Elektroauta | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Výraznější pokles | Americká centrální banka dnes | CAPEX | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Německá průmyslová výroba | Aktivity v eurozóně | Mzdový růst | Štěpán Křeček | Chevron | Platební neschopnosti | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Jakub Seidler | Slabší koruna | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Lídři | Hlavní trendy | Vývoj HDP | Support | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Náklady na úvěry | Texas | Bilion dolarů | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Kurz amerického dolaru | Western Union Business Solutions | Finální odhad | Kvartální výsledky | Lednová inflace | Marek Mora | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | Aktivita zpracovatelského průmyslu | OPEC | Evropští investoři | Ministryně financí | Zisk před zdaněním | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Zhoršení pandemie | Index ISM | Experti | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Bohatý | Alibaba Group | Největší pokles | Spotřebitelská důvěra v Německu | IHS | Spotřebitelé | Akcenta | Program nákupů dluhopisů | Karanténa | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Růst hrubého domácího produktu | Indexy nákupních manažerů | Slabá poptávka | Čerpací stanice | Polsko | Meituan | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Auta | Analytici společnosti | Spotřebitelská poptávka | Velké banky | Nová vláda | Nařízení | The Wall Street Journal | Noviny | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | RBA | ABN Amro | Výrobní sektor | Zisk EBITDA | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Koruna posiluje | Škoda | Hospodářské výsledky | DIW | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Společnost Sentix | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Vývoj dolarového indexu | Trh s nemovitostmi | Rio Tinto | Viry | Cestování | Peso | Americký dolar dnes | O2 | ING Jakub Seidler | Kabinet | Hospodářský vývoj | Půjčka | Technologické tituly | PayPal | Čínské úřady | Tesco | Investing.com | HDP v USA | Růst zadlužení | Rally na ropě | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | ČSOB Petr Dufek | BMW | Cestovní kanceláře | Nízké úrokové sazby | Růst cen v eurozóně | Tržní podíl | Dnešní čísla | Tencent | Hlavní ekonom ING | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Ekonomická teorie | Čínská centrální banka | Průraz | Výrobce letadel | Australský dolar | Zákaz dovozu | Pokles investic | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Poklesy HDP | Britská banka | Rakousko | Hospodářské oživení | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Markets | Data z americké ekonomiky | Samsung Electronics | Úrokové sazby Fedu | Růst spotřebitelských cen v Německu | Čínský statistický úřad | Tempo očkování | Kanada | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Zestátnění | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Kryptoměna | Německý Ifo index | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Vládní pomoc | Počet zákazníků | Nvidia | ING | Dluhový trh | Česká republika | Swap | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Společnost Chevron | 737 MAX | Nízké ceny ropy | Ceny v eurozóně | Analytik J&T | Příjmy a výdaje | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Nižší ceny ropy | NBP | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Růst ceny | Opatření vlády | Forward | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Rozpočtové politiky | Výsledek zahraničního obchodu | Zvýšení inflace | Čínský export | Německé podniky | Stavební výroba | Evropské země | Fiskální balík | Payrolls | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Omikron | Zasedání amerického Fedu | Vánoční svátky | Lockdowny | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Koronavirové epidemie | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | PBOC | Černé zlato | Společná evropská měna | Očekávané výsledky hospodaření | Zpracovatelský průmysl | MIC | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Western Union | PMI ve službách | Spekulanti | MasterCard | Globální finanční trhy | Cestovní omezení | Poptávky po ropě | BHP Group | PMI pro sektor služeb | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Air France-KLM | Investor | USD/JPY | Akciové trhy v Asii | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Jestřáb | Měnový pár | Korporace | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Dynamika HDP | Banka | Produkce ropy | Autoprůmysl | Stav americké ekonomiky | Markit | Američané | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | Růst čínského HDP | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot