Portugalsko
Zhoršení ratingu Francie a Slovenska připomíná, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko. Euro totiž mezi zeměmi hloubí příkopy, místo aby je ekonomicky sbližovalo
15.12.2024 Světově významná ratingová agentura Moody’s v pátek v jediný den zhoršila rating Francii, druhé největší ekonomice eurozóny, a také Slovensku. Jde o další připomínku, že zemím EU se s eurem rating mnohem spíše zhoršuje, zatímco zemím EU bez eura se naopak zlepšuje – čehož důkazem je i Česko.
ČR zvládla transformaci ekonomiky, dohánění Západu však zpomalilo
24.11.2024 Česku se po sametové revoluci před 35 lety podařilo úspěšně přejít k tržní ekonomice a hospodářsky dohnat některé západní státy, přibližování k nejsilnějším ekonomikám se ale v posledních letech zpomalilo. V e-mailovém rozhovoru s ČTK u příležitosti svých 80. narozenin to uvedl bývalý ministr financí Ivan Kočárník, který se v 90. letech na transformaci ekonomiky podílel. Činnost svých nástupců na ministerstvu financí hodnotí kriticky, současné hospodaření státu se podle něj vyvíjí problematicky.
Digitální nomádi: Češi chtějí pracovat z Thajska. Tuzemsko naopak láká Poláky i Indy
06.11.2024 Digitální nomádi cestují po světě a pracují odkudkoli. Pracují výhradně přes internet a dlouho nevydrží na jednom místě. Podle odhadů pracuje na dálku z různých koutů světa 35 milionů lidí. Takovému stylu života přichází na chuť také stále víc Čechů.
Zadlužení EU se ve 2Q zvýšilo, v Česku kleslo
22.10.2024 Zadlužení Evropské unie se dál prohlubuje. Ve druhém čtvrtletí dosáhlo podle předběžných údajů 81,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), zatímco v prvním čtvrtletí hrubé zadlužení činilo 81,3 procenta HDP. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se podle jeho metodiky snížilo a dosáhlo 42,6 procenta HDP, státní dluh pak v absolutních číslech mírně sestoupil z rekordu a byl nepatrně nad hodnotou 3,32 bilionu korun.
Čína prý záměrně dodává mnoho lithia, aby se zbavila rivalů
08.10.2024 Čína dodává na světový trh záměrně příliš mnoho lithia, aby způsobila propad ceny tohoto kovu, a zbavila se tak svých rivalů. Na brífinku v Portugalsku to prohlásil činitel americké vlády Jose Fernandez. Cena lithia, které se využívá například při výrobě baterií pro elektromobily, se za poslední rok snížila o více než 80 procent.
Eurostat: Inflace v eurozóně v srpnu zpomalila na 2,2 procenta
30.08.2024 Míra inflace v eurozóně v srpnu klesla na 2,2 procenta z červencových 2,6 procenta, uvedl dnes ve svém rychlém odhadu evropský statistický úřad Eurostat. Nejvíce meziročně zdražovaly služby, a to o 4,2 procenta. Ještě v červenci zdražovaly o čtyři procenta. Naopak meziročně zlevnily energie. Údaje za celou EU takzvaný bleskový odhad neobsahuje, nejsou v něm tedy ani data za Česko.
Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP
22.07.2024 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí letošního roku přestalo snižovat. Zvýšilo se na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvýrazněji se zadlužení zvýšilo na Slovensku, dál se ale zvyšuje i v České republice. Státní dluh Česka se dostal na další rekord.
Fotbalové Euro přineslo trojciferný nárůst tržeb v restauracích, rekordmanem se stal Dortmund
18.07.2024 Bezmála trojnásobný meziroční nárůst tržeb v pohostinství přineslo mistrovství Evropy ve fotbale německým pořadatelským městům. Vůbec největší meziroční nárůst tržeb, a to o 283 procent, zaznamenal Dortmund v den utkání Francie s Polskem. Do první desítky nejlepších se dostal i zápas české reprezentace proti Portugalsku. Vyplývá to z nejnovější studie Mastercard SpendingPulse, která sleduje veškeré platby za nákupy v kamenných i internetových obchodech.
Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na šesti procentech, nejnižší byla v Česku
02.07.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu zůstala na dubnových šesti procentech. Nejnižší byla v Česku, kde klesla na 2,7 procenta z revidovaných 2,8 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny činila míra nezaměstnanosti 6,4 procenta stejně jako o měsíc dříve.
Inflace v eurozóně v červnu podle odhadu Eurostatu klesla na 2,5 procenta
02.07.2024 Míra inflace v eurozóně v červnu zpomalila na 2,5 procenta z květnových 2,6 procenta, uvedl ve svém rychlém odhadu Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii tento odhad neobsahuje, nejsou v něm tedy ani data za Českou republiku.
Invesco: Smíšená ekonomická data vyvolávají otázky v USA i ve světě
28.06.2024 Již mnohokrát jsem řekla, že na cestě ke snížení úrokových sazeb a opětovnému zrychlení ekonomiky v celosvětovém měřítku dojde k překvapením, a to jak pozitivním, tak negativním. A zprávy z minulého týdne nám přinesly trochu obojího. Pozitivní je, že průmyslová výroba v USA vzrostla více, než se očekávalo, a britské akcie vykázaly sílu navzdory poněkud přetrvávající inflaci. Nové odhady však ukázaly, že se očekává výrazný nárůst schodku veřejných financí v USA, a rostoucí ceny ropy by mohly mít dopad na inflaci zboží.
Míra inflace v EU v květnu zrychlila na 2,7 procenta, v Česku byla mírně vyšší
18.06.2024 Míra inflace v Evropské unii v květnu činila 2,7 procenta, a byla tak o desetinu procentního bodu vyšší než v dubnu. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace zvolnila na 2,8 procenta z tempa 3,1 procenta, kde byla o měsíc dříve. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
23.05.2024 Euro je v současnosti považované za druhou nejdůležitější měnu světa, zároveň jde ale o jedno z nejmladších platidel. Ovšem jen na první pohled. Evropa začala se společnou měnovou politikou výrazněji experimentovat už v devatenáctém století. Na euro si posvítíme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
Třetina Čechů má nízkou úroveň finanční gramotnosti. 80 % populace si ale věří, že dokáže odhalit finanční podvod v online prostředí
14.05.2024 Více než polovina Čechů hodnotí svoji finanční gramotnost jako průměrnou, dalších 19 % pak jako nadprůměrnou. Realita však ukazuje něco jiného. Podle průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů se s nízkou úrovní finanční gramotnosti potýká třetina produktivní populace. Platí to zejména pro ženy, lidi s nižším vzděláním a příjmy. Činí to z nich snadnější oběti finančních podvodů.
ČR před 20 lety vstoupila do Evropské unie
01.05.2024 Česká republika před 20 lety vstoupila do Evropské unie. Kromě ní se od 1. května 2004 staly členskými zeměmi bloku také Estonsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko a Slovinsko.
ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě
14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
Omezování nové výstavby zvedá ceny investičních apartmánů v rakouských Alpách
25.03.2024 Zatímco rok 2023 byl pro trh rezidenčních nemovitostí napříč celou Evropskou unií katastrofou, ceny apartmánů v turistických oblastech Rakouska rostly dvouciferným tempem. Proč tomu tak bylo?
Agentura S&P zvýšila rating Portugalska díky nižšímu zadlužení
03.03.2024 Americká ratingová agentura S&P Global Ratings v pátek zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Portugalska o jeden stupeň na A-, což znamená střední vyšší kvalitu dluhu. Je to poprvé od roku 2011, kdy se rating zvýšil na známku začínající písmenem A. Své rozhodnutí S&P zdůvodnila snížením míry zadlužení země. Výhled ratingu je pozitivní, což znamená, že by jej agentura mohla ve střednědobém výhledu opět zvýšit.
Ekonomika EU ve čtvrtém čtvrtletí stagnovala, o čtvrtletí dříve klesla
30.01.2024 Ekonomika Evropské unie ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podle sezonně přepočtených údajů stagnovala, zaznamenala tak mírné zlepšení proti předchozímu čtvrtletí, kdy o 0,1 procenta klesla. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Meziročně pak hrubý domácí produkt (HDP) vykázal růst o 0,2 procenta po stagnaci ve třetím čtvrtletí.
Investiční glosa: Dlužím, tedy jsem. Podívejte se, jak pákují evropské státy včetně Česka
29.01.2024 Globální ekonomika se točí kolem kolem dluhu. Dluží státy, dluží firmy, dluží jednotlivci. Pro řadu domácností mohou být investice prostředkem, který jim pomůže se z dluhu vyvázat. Těžké je ale učit lidi finanční gramotnosti, když člověk zjistí, jak moc jedou jednotlivé země na dluh.
Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo
22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
Portugalsko za loňský rok vykázalo rekordní příjmy z turistiky
03.01.2024 Příjmy turistického sektoru v Portugalsku loni vzrostly na více než 25 miliard eur (zhruba 617 miliard Kč) z 21,1 miliardy eur v předchozím roce. Dostaly se tak na rekordní úroveň. Podle agentury Bloomberg to dnes řekl portugalský státní tajemník pro turistiku, obchod a služby Nuno Fazenda. Předpověděl, že turistický sektor bude pokračovat v růstu i nadále.
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
Průmyslová výroba v EU v říjnu zvolnila meziměsíční pokles na 0,5 procenta
13.12.2023 Průmyslová výroba v zemích Evropské unie v říjnu podle sezonně přepočtených údajů zmírnila pokles proti předchozímu měsíci na 0,5 procenta, oznámil dnes v předběžné zprávě statistický úřad Eurostat. V září pokles činil 0,8 procenta. Česká republika byla s růstem o 2,9 procenta v sedmadvacítce zemí třetí nejlepší.
Americký dolar posiluje s poklesem amerických akcií
04.12.2023 Dnešní obchodní seanci charakterizují poklesy amerických akcií, které posilují americký dolar vůči hlavním měnám.
Přijme Argentina bitcoin jako zákonné platidlo?
21.11.2023 Zvolení Javiera Mileiho argentinským prezidentem vyvolalo v bitcoinové komunitě intenzivní debatu o možném přijetí BTC jako zákonného platidla. Samson Mow, generální ředitel společnosti Jan3 a klíčový hráč v oblasti přijetí Bitcoinu národními státy, nyní nabąídl zasvěcenou analýzu této záležitosti.
Evropským trhům se po hodnocení Moody's pro Itálii a Portugalska ulevilo 📣
20.11.2023 Na začátku nového týdne je euro podpořeno víkendovými aktualizacemi ratingů Moody’s pro Itálii a Portugalsko. Minulý týden se objevily značné spekulace o riziku snížení ratingu Itálie na úroveň „junk“. Trhy si však o víkendu mohly vydechnout, když se rating nejen udržel, ale dokonce zlepšil. V případě Itálie si Moody's ponechala rating Baa3, jeden stupeň nad nevyžádanou poštou, ale změnila výhled z negativního na stabilní. Toto rozhodnutí bylo překvapením pro mnoho analytiků, kteří neočekávali žádné změny. Důvody pro zlepšení výhledu byly stabilní vyhlídky na ekonomickou sílu Itálie, stav bankovního sektoru a dynamiku veřejného dluhu. Ve třetím čtvrtletí italská ekonomika vykázala stagnaci po poklesu na začátku roku a očekává se, že italský dluh do roku 2025 mírně vzroste ze 140 % na 141 % národního výstupu. Přes tyto výzvy italská vláda v čele s Premiérem Giorgia Meloni hodnotí rating jako potvrzení efektivní práce a slibné vyhlídky do budoucnosti země.
Moody's zlepšila výhled ratingu Itálie, zvýšila rating Portugalska
19.11.2023 Ratingová agentura Moody's Investors Service zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie z negativního na stabilní. Signalizovala tak, že se v dohledné době nechystá úvěrový rating zhoršit. Zároveň potvrdila ratingovou známku Itálie na dosavadní úrovni Baa3, tedy jeden stupeň nad spekulativním pásmem. Moody's rovněž oznámila, že zlepšila ratingovou známku Portugalska, a to o dva stupně na úroveň A3.
Technická analýza páru ETH/USD na 16. listopadu 2023
16.11.2023 Více než 40 zemí se dohodlo na zavedení rámce pro vykazování kryptoměn, který vypracovala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), přidružená ke skupině G20. Plošné, důsledné a včasné zavedení rámce "zlepší naši schopnost zajistit dodržování daňových předpisů a omezit daňové úniky, které snižují veřejné příjmy a zvyšují zátěž těch, kdo daně platí," uvádí se v prohlášení daných zemí.
Rozpočet ČR jako černá díra
27.10.2023 To, že český státní rozpočet není v nejlepší kondici, je všeobecně známo. Je ovšem v tak špatném stavu, jak se říká? Ke konci třetího čtvrtletí dosáhl český státní dluh 3,1 bilionu korun. To je samozřejmě ohromné číslo, při kterém na každého Čecha připadá přes 286 000 Kč. „Velmi důležitý údaj je státní zadlužení vůči HDP, které je v ČR na úrovni 42,8 %. Touto optikou to v mezinárodním srovnání není za tak špatné, ostatní země EU jsou totiž zadlužené podstatně více. Řecko přibližně ve výši 170 % HDP, Itálie 144 % a třeba takové Portugalsko 114 % HDP. Určitě se ale nechceme srovnávat s těmi nejhoršími. Naopak nejlépe jsou na tom Bulharsko s 22,9 % a Estonsko s 18,4 %,“ říká Tom Kadeřábek, vedoucí produktového oddělení Swiss Life Select.
Počet obyvatel ČR se přiblížil k 11 milionům
11.09.2023 „Česká republika zřejmě brzy bude mít 11 milionů obyvatel. Již nyní jsme devátou nejlidnatější zemí Evropské unie a necháváme za námi země jako jsou Portugalsko, Švédsko nebo Řecko. Osmou nejlidnatější zemí Evropské unie je Belgie, která má přibližně o 900 tisíc obyvatel více než Česká republika,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.09.2023 1) Devizové rezervy České národní banky (ČNB) v srpnu meziročně klesly o 11,1 miliardy eur na 130,3 miliardy eur. Ve srovnání s červencem se zvýšily zhruba o 340 milionů eur. V korunovém vyjádření rezervy meziročně klesly a meziměsíčně stouply a v dolarech v porovnání s loňským srpnem byly mírně vyšší, naopak oproti červenci se snížily. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes ČNB zveřejnila na svých internetových stránkách.
Portugalsko prodlouží nulovou DPH na základní potraviny do konce roku
07.09.2023 Portugalsko prodlouží nulovou sazbu daně z přidané hodnoty (DPH) na základní potraviny do konce letošního roku. Podle agentury Reuters to ve středu oznámil portugalský premiér António Costa. Portugalsko snížilo DPH ze šesti procent na nulu u 46 položek potravin, včetně mléka, chleba, rýže, rajčat a některých druhů masa a ryb. Vláda opatření zavedla v dubnu, aby lidem pomohla v době rostoucích cen. Opatření mělo původně zůstat v platnosti do konce října.
Tři cesty pro euro
06.09.2023 Jak se ekonomická situace v eurozóně zhoršuje, hlasy "jestřábů" ECB sílí. Paradox, že? Evropská centrální banka by však podle OECD měla pokračovat ve zpřísňování měnové politiky, aby zabránila ukotvení inflačních očekávání. Rizika takového jednání převažují nad nebezpečím poškození ekonomiky měnového bloku. Dojde v září ke zvýšení sazeb?
Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste
21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
Berlusconiho, průkopníka „politického podnikání“, povalil až dluh a hrozba státního bankrotu
12.06.2023 Dnes zesnulý Silvio Berlusconi vstoupí do dějin nejen jako někdejší italský premiér. Těch má ostatně země kvůli častému střídání vlád vskutku přehršel. Jen Berlusconiho však mezi nimi – a dokonce celosvětově – lze považovat za prototyp politického podnikatele. Takového, jenž ve svých rukou kumuluje moc mediální, finanční a politickou a ještě přitom – za spolupráce dobře placených marketérů – dokáže působit jako obyčejný člověk z lidu, jenž se vzepřel mocným a na straně toho samého lidu bojuje za jeho zájmy.
Den daňové svobody bude letos v Česku 17. června, dřív než loni
09.06.2023 Češi letos budou pracovat na odvody daní 168 dní, den daňové svobody tak připadne na 17. června. Bude o dva dny dřív než v loňském roce, vyplývá z analýzy poradenské společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici. V evropském srovnání je Česko zhruba uprostřed, na úrovni Španělska.
eToro zahajuje soutěž Eurovision Stock Contest: Kypr získal korunu v prvním ročníku, jeho akciový index vzrostl za rok o 54 %
11.05.2023 Zatímco miliony lidí na celém světě budou tento týden sledovat pěveckou soutěž Eurovize, drobní investoři by měli věnovat pozornost zcela jiné disciplíně.
Evropská centrální banka bude dál bojovat s inflací, euro posílí
04.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na 3,75 %. Jde o první standardní zvýšení sazeb od července loňského roku, kdy ECB začala s aktuálním cyklem zpřísňování své měnové politiky. Dosud zvyšovala sazby vždy o 50 nebo 75 bazických bodů. Trhy s tímto rozhodnutím spíše počítaly, i když někteří experti připouštěli další zvýšení o 0,5 procentního bodu. Mezi nimi byli i analytici společnosti Ebury. ECB totiž zatím nemá svůj boj s inflací vyhraný. Její jádrová složka se v dubnu držela na 5,6 %, tedy poblíž rekordních maxim. Silná dynamika cen napříč kategoriemi, jako jsou potraviny, zboží a služby, ukazuje, že inflační tlaky jsou silné v celé ekonomice.
Zhoršení ratingu Francie podtrhuje, jak moc se eurozóna od roku 2004 změnila. Tehdy Česko coby „čtyřkař“ mělo vstupovat mezi „jedničkáře“, dnes je z Česka „dvojkař“ a má vstupovat mezi „horší trojkaře“
30.04.2023 Páteční večerní zhoršení ratingu Francie ze strany agentury Fitch podtrhuje, jak výrazně se eurozóna ekonomicky proměnila od roku 2004, kdy Česko vstupovalo do EU a zavazovalo se tak v budoucnu přijmout euro.
Portugalsko zavádí dočasnou nulovou DPH na základní potraviny
06.04.2023 Portugalský parlament dnes schválil zavedení nulové sazby daně z přidané hodnoty na 40 druhů potravin. Nulová DPH bude platit jen do konce října a má pomoc potravinářskému a zemědělskému sektoru, který čelí výraznému růstu výrobních nákladů, píše agentura EFE. V zemi se od začátku roku uskutečnila řada protestů i stávek za opatření proti nadměrnému zdražování potravin a zvyšování životních nákladů.
Státy EU se shodly na principech návratu fiskálních pravidel, na detailech ne
14.03.2023 Země Evropské unie se chtějí vrátit k dodržování společných fiskálních pravidel, která však mají lépe odrážet ekonomickou realitu doby ovlivněné pandemií covidu-19 a války na Ukrajině. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili obecné principy reformy rozpočtových a dluhových pravidel navržené loni Evropskou komisí (EK), na všech podrobnostech se však zatím neshodují. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury se čeká debata například o přijatelnosti výjimek pro jednotlivé státy.
I v roce 2022 rostl počet majitelů kryptoměn, navzdory medvědímu trhu a snížení objemu obchodů
02.03.2023 Během roku 2022 si ke kryptoměnám opět našel cestu větší počet lidí než v roce předchozím. Navzdory událostem, které během uplynulých měsíců hýbaly trhem, ať už to byl pád burzy FTX, nebo měny Terra Luna. Ke konci roku 2022 tak kryptoměny vlastnilo už přes 400 milionů lidí. Znamená to, že každý dvacátý člověk na Zemi dnes vlastní nějaké kryptoměny.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
ECB zase reaguje pozdě
19.12.2022 Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.
V Česku je průmyslová inflace nižší než v okolních zemích, euro tedy není zárukou nižší inflace
16.12.2022 Příklad vývoje ceny nafty v Česku to podtrhuje, neboť ta zdražuje v posledním roce čtvrtým nejpomalejším tempem v celé EU, a to díky poměrně silné koruně, jež vůči dolaru ztrácí méně než euro.
I „nová“ ČNB zajistí Čechům levný benzín. Pohonné hmoty v Česku v posledním roce zdražují skoro nejméně v EU
16.12.2022 Koruna přijala nové členy bankovní rady České národní banky příznivě. Po jejich jmenování předevčírem zpevnila až k úrovni 24,25 za euro, k níž se přiblížila i včera. Pokud pomineme poměrně krátké období roku 2008, česká měna je tak nyní na svých historicky nejsilnějších úrovních vůči euru, případně v jejich těsné blízkosti. Málokdy za celé období od přelomu milénia byla vůči evropské jednotné měně ještě silnější než dnes. Tuto zprávu vítají například motoristé.
Nafta v Česku zdražuje v posledním roce čtvrtým nejpomalejším tempem v celé EU, podprůměrné tempo zdražení vykazuje i benzín. Může za to i poměrně silná koruna, jež vůči dolaru ztrácí méně než euro
15.12.2022 Pohonné hmoty v České republice v posledním roce zdražovaly v rámci celé EU citelně podprůměrným tempem. Vyplývá to ze statistiky, kterou dnes zveřejnila Evropská komise. Její nová čísla jsou tak v příkrém rozporu se zažitou představou, že v Česku pohonné hmoty naopak zdražují nadprůměrně výrazně. To mohlo platit v některých z uplynulých měsíců letošního roku, kdy docházelo k přechodnému navýšení marží například čerpadlářů, ale z meziročního srovnání nic takového neplyne.
Evropská komise chce přizpůsobit fiskální pravidla EU potřebám jednotlivých zemí
09.11.2022 Evropská komise (EK) plánuje upravit rozpočtová a dluhová pravidla Evropské unie, aby lépe odrážela fiskální situaci jednotlivých zemí, které se po sérii krizí potýkají s vysokými deficity a zadlužením. Unijní exekutiva dnes navrhla nový způsob usměrňování veřejných financí, v němž chce u každé země vycházet z individuálního postupu. Základem mají být víceleté národní plány dluhové udržitelnosti a pozvolnější vynucování pravidel. Pokud změny získají - zatím nejistou - podporu všech členských zemí, mohla by úprava začít platit od roku 2024.
Růst ekonomiky EU i eurozóny ve třetím čtvrtletí zpomalil na 0,2 procenta
31.10.2022 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí stoupla proti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených údajů o 0,2 procenta. Je to výrazné zpomalení proti druhému čtvrtletí, kdy ekonomika rostla o 0,7 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. V meziročním srovnání pak hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,4 procenta, zatímco ve druhém čtvrtletí se zvýšil o 4,3 procenta.
Španělsko nebude muset poprvé od spuštění použít strop na cenu plynu
20.10.2022 Španělsko nebude muset ve čtvrtek použít mechanismus, který stanovil maximální cenu plynu pro výrobu elektřiny. Stane se tak poprvé od spuštění tohoto opatření v polovině června, informoval server veřejnoprávní televize a rozhlasu RTVE. Ceny se totiž včera dostaly na nejnižší hodnotu za posledních 15 měsíců. Za pokles může dostatečné množství plynu na pyrenejském trhu i příznivé počasí. Podle meteorologů Španělsko zažívá druhý nejteplejší říjen od začátku měření.
Technická analýza páru ETH/USD na 14. října 2022
14.10.2022 Portugalské úřady nedávno oznámily, že od začátku roku 2023 plánují zavést 28% daň z kryptoměn. Ze zveřejněné (portugalské) zprávy vyplynulo, že skupina vládních představitelů v čele s ministrem financí si opravdu velmi přeje, aby byl rok 2022 posledním rokem, kdy se kryptoměny nedaní. Vše nasvědčuje tomu, že portugalský daňový ráj pro krypto fanoušky skončí.
V Bruselu se dnes zastropování plynu dováženého z Ruska nejspíše nedojedná. Zato by se mohlo pokročit v řešení, jak lidem a firmám ulevit od energetické drahoty
09.09.2022 Bruselský energetický summit, který na dnes svolalo české předsednictví EU, bude pravděpodobně přelomový. Některá z diskutovaných řešení by domácnostem a firmám v Unii mohla od energetické drahoty ulevit, jiná ji naopak mohou vyhrotit.
České předsednictví nechce v pátek diskutovat otázku zastropování cen ruského plynu. Vyjmutí tohoto bodu je rozumný záměr, jeho realizace by dále plyn v EU zdražila
07.09.2022 České předsednictví EU se pokusí na pátečním jednání ministrů zemí EU odpovědných za energetiku vyjmout otázku zastropování cen plynu dováženého do EU plynovody z Ruska. Jde o rozumný záměr. Zastropování cen dováženého ruského plynu by totiž velmi pravděpodobně vedlo k tomu, že jej Rusko do EU přestane dovážet zcela. Rusko nyní dováží do EU plyn tranzitním plynovodem přes Ukrajinu a také černomořským plynovodem TurkStream.
Česko v pátek zřejmě jako Brusel, Berlín i Paříž podpoří řešení drahých energií „konfiskací“ zisků jiných než plynových elektráren. Nebude pak moct uplatnit „válečnou daň“ na ČEZ
06.09.2022 Ministr průmysl a obchodu Jozef Síkela dnes potvrdil, že při páteční mimořádné evropské radě pro energetiku budou na stole dva stěžejní návrhy, jak domácnostem i firmám napříč EU ulevit od vysokých cen energií.
Rozbřesk: Je “iberská cesta” správným krokem k zastavení růstu cen elektřiny?
01.09.2022 Ceny elektřiny v posledních dnech výrazně propadly v reakci na zprávy, že Evropa hledá společné řešení, jak odvázat elektřinu od zdražujícího plynu. Španělsko hodlá příští týden navrhnout rozšíření svého systému zásahů do energetické cenotvorby na celou Evropskou Unii. V reakci na to cena elektřiny v Německu poklesla z okolí 1000 EUR za MWh (na konci uplynulého týdne) do blízkosti 600 EUR za MWh. Po právu.
Je “iberská cesta” správným krokem?
01.09.2022 Ceny elektřiny v posledních dnech výrazně propadly v reakci na zprávy, že Evropa hledá společné řešení, jak odvázat elektřinu od zdražujícího plynu. Španělsko hodlá příští týden navrhnout rozšíření svého systému zásahů do energetické cenotvorby na celou Evropskou Unii. V reakci na to cena elektřiny v Německu poklesla z okolí 1000 EUR za MWh (na konci uplynulého týdne) do blízkosti 600 EUR za MWh.
Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí meziročně zpomalil na čtyři procenta
17.08.2022 Růst ekonomiky Evropské unie ve druhém čtvrtletí zůstal na 0,6 procenta, meziroční tempo růstu pak zpomalilo na čtyři procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil první odhad zveřejněný koncem července. V období od ledna do března hrubý domácí produkt (HDP) vykázal meziroční růst o 5,5 procenta.
Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí meziročně zpomalil na čtyři procenta
29.07.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) zemí Evropské unie se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 0,6 procenta, což je stejné tempo jako v předchozím čtvrtletí. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Meziročně růst zpomalil na čtyři procenta z tempa 5,5 procenta v období od ledna do března.
Klíčový týden pro EURO
20.07.2022 Už zítra se dozvíme, jak rázně bude reagovat Evropská centrální banka na stále se zvyšující inflaci. Dosavadní uvolněná měnová politika s úrokovými sazbami na nule, krize koronaviru a následně válka na Ukrajině, zapříčinila enormní nárůst inflace, na kterou je potřeba reagovat.
ECB zvýší depozitní sazbu o 25 bb a představí nástroj boje proti fragmentaci
19.07.2022 K jednacímu stolu ve čtvrtek zasedne Evropská centrální banka. Ta již avizovala, že na tomto zasedání zvýší depozitní sazbu o 25 bb. Vyloučit nelze ani 50bodové zvýšení. Zároveň bude představen program na zabránění fragmentace evropského dluhopisového trhu. Že by ECB oznámila nějaký cílovaný spread, úroveň výnosů či limit programu, nepředpokládáme. Do konce roku očekáváme zvýšení sazeb o dalších 125 bb. To už se bude týkat všech tří klíčových sazeb. Rizika se koncentrují ve směru ještě razantnějšího utažení měnových podmínek. Vrchol sazeb vidíme na 2 %, kam by se depozitní sazba měla dostat v roce 2024.
Zmrzne Evropa?
18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
EURUSD padá pod 0,99
14.07.2022 Posilování dolaru opět pokračuje a hlavní měnový pár se nyní obchoduje pod 0,99. Právě byly s vysokou pravděpodobností dosaženy stop loss úrovně pod paritou. Na druhou stranu je nutno říct, že ropa výrazně zlevnila. WTI se obchoduje pod minimem z února letošního roku. Jedná se tak o dobrou zprávu pro Evropu, kde se již neočekává recese, ale pouze zpomalení. Šance na zvyšování sazeb jsou v Evropě však neustále vysoké. Trh nyní očekává zářijové zvýšení sazeb o téměř 100 bp. Zatímco se včera pohybovaly odhady kolem 80 bp. Vzhledem k vysoké infalci by bylo červencové zvýšení o 50 bp. pozitivním překvapením. O oddálení utahování monetární politiky se budou snažit postarat státy jako Portugalsko, Itálie, Řecko a Španělsko.
Co čekat na finančních trzích ve druhém pololetí?
11.07.2022 První pololetí letošního roku bylo ve znamení ruské invaze na Ukrajinu, která výrazně přiživila inflační tlaky. Centrální banky tak musejí prudce šlápnout na brzdu a ukončit léta trvající párty.
ECB otevírá další dva velké penězovody ze „severu“ na „jih“, potenciálně rozbíjí jednotný trh EU. Aby oddálila bankrot Itálie & spol.
04.07.2022 Už za necelé tři týdny zahájí Evropská centrální banka cyklus zvyšování úrokových sazeb. Zvýší je poprvé od roku 2011. Ocitá se tudíž na křižovatce. Předlužené země typu Itálie by totiž nemusely vysoké úroky unést, takže by se mohly zhroutit v bankrotu. Tomu se nyní bude ECB snažit zabránit za každou cenu, dokonce za cenu vážného narušení, ba rozbití jednotného trhu EU. Pokud by totiž padla Itálie, může padnout euro – a to je politicky zcela nepřijatelné.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Portugalský parlament zamítl návrhy týkající se bitcoinové a kryptoměnové daně
26.05.2022 Portugalský parlament Assembleia da República odmítl ne jeden, ale dva různé návrhy na zdanění bitcoinu a dalších kryptoměn, které oba vzešly z politických skupin v menšině.
Portugalsko připravuje změny v daňové legislativě v oblasti kryptoměn
17.05.2022 Portugalsko je již dlouho zemí, která je považována za útočiště kryptoměn. Hlavním důvodem je nedostatek zdanění související s kryptoměnami. Podle posledních zpráv už to ale takto pokračovat nebude – úřady se chystají změnit politiku. Fernando Medina, portugalský ministr financí, nedávno řekl, že země pracuje na struktuře, která umožňuje zdanění příjmů plynoucích z používání kryptoměn v souladu s principy "férovosti" a "efektivnosti". Poznamenal také, že nový návrh zákona bude zaměřen na odstranění mezer, které v současnosti existují ve zdanění sektoru kryptoměn.
Chorvatský parlament schválil zákon o zavedení eura jako oficiální měny
13.05.2022 Chorvatský parlament dnes podle očekávání schválil většinou hlasů zákon o zavedení eura jako oficiální měny v zemi. Podle chorvatských médií ve 151členném Saboru tento právní akt podpořilo 113 přítomných poslanců, 17 bylo proti a jeden se hlasování zdržel.
Hospodářský růst v EU v prvním čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta
29.04.2022 Hospodářství Evropské unie v prvním čtvrtletí vykázalo podle sezonně přepočtených údajů proti předchozím třem měsícům růst o 0,4 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně než v posledním čtvrtletí loňského roku. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat.
Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko
26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
Inflace v EU vystoupila na rekordních 7,8 procenta, Česko má třetí nejvyšší
21.04.2022 Meziroční míra inflace v Evropské unii se v březnu zvýšila na rekordních 7,8 procenta z únorové hodnoty 6,2 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika měla v rámci EU třetí nejvyšší inflaci, a to 11,9 procenta.
Technická analýza páru BTC/USD na 20. dubna 2022
20.04.2022 Podle miliardáře a příznivce bitcoinu Ricarda Salinase je růst BTC nevyhnutelný, ale jeho budoucnost závisí na tom, jak rychle a levně ho obchodujete. Jako jeden z prvních uživatelů bitcoinu (BTC) – začínal na 200 USD – zažil Salinas vzestupy a pády tohoto trhu na vlastní kůži a pochopil několik věcí.
Krypto uprchlíci našli útočiště v Portugalsku
22.03.2022 Stejně jako další západoevropské země, které se staly útočištěm Ukrajinců prchajících před ruskou invazí, i Portugalsko přijímá příliv uprchlíků. Krypto pracovníci z Ukrajiny, která se etablovala jako průmyslové centrum, však mohou v Portugalsku začít znovu jednodušeji než v jiných evropských zemích.
Inflace v EU vystoupila na rekordních 6,2 procenta, Česko má třetí nejvyšší
17.03.2022 Míra inflace v Evropské unii v únoru vystoupila na rekordních 6,2 procenta z lednové hodnoty 5,6 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika má z celé unie třetí nejvyšší inflaci, a to rovných deset procent. Tak jako v minulých měsících i v únoru se na růstu cen podílely nejvíce energie.
Růst průmyslové výroby v EU v lednu zpomalil na 0,4 procenta
15.03.2022 Průmyslová výroba v EU v lednu podle sezonně přepočtených údajů vzrostla o 0,4 procenta, což je citelné zpomalení proti jednoprocentnímu růstu v prosinci. V eurozóně prosincový růst o 1,3 procenta v lednu zvolnil až na nulu, oznámil ve své dnešní zprávě statistický úřad Eurostat. Ze zemí, ze kterých už jsou data k dispozici, byl růst v České republice druhý nejlepší a dosáhl 3,1 procenta.
Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU
28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Eurostat potvrdil rekordní míru inflace v eurozóně, v EU činila 5,6 pct.
23.02.2022 Míra Inflace v eurozóně byla v lednu na na 5,1 procenta, tedy nejvýše od roku 1999. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, a potvrdil tak svůj dřívější odhad. V celé Evropské unii míra inflace stoupla na 5,6 procenta z prosincových 5,3 procenta. V České republice byla třetí nejvyšší.
Hospodářský růst EU ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta
15.02.2022 Růst ekonomiky Evropské unie v posledním čtvrtletí loňského roku v mezičtvrtletním srovnání zpomalil na 0,4 procenta z tempa 2,2 procenta ve třetím kvartálu. Ve zpřesněné zprávě o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil údaje z rychlého odhadu z konce ledna. V meziročním srovnání naopak tempo hospodářského růstu zrychlilo na 4,8 procenta ze 4,1 procenta ve třetím čtvrtletí.
Česká ekonomika si v závěru 2021 vedla nad očekáváními
01.02.2022 Podle předběžného odhadu ČSÚ vykázal český hrubý domácí produkt za čtvrté čtvrtletí letošního roku mezikvartální růst o 0,9 po předchozích 1,6 %. V meziročním srovnání se nakonec navýšilo tempo z 3,3 % na 3,6 % zatímco se očekávalo převážně její snížení. Trh počítal po předchozích 8,1 % růst o 2,8 %. Růst ekonomiky za celý loňský rok tak činil zhruba 3 %.
Růst ekonomiky EU ve čtvrtém čtvrtletí zpomalil na 0,4 procenta
31.01.2022 Ekonomika Evropské unie ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům podle sezonně přepočtených údajů o 0,4 procenta, což je výrazné zpomalení proti třetímu čtvrtletí, kdy růst činil 2,2 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. V meziročním srovnání pak tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) zrychlilo na 4,8 procenta ze 4,1 procenta ve třetím kvartálu.
V Indexu sociálního rizika si Česko za loňský rok polepšilo o 14 pozic
20.01.2022 Společnost Euler Hermes podruhé zveřejnila Index sociálního rizika (ISR), který identifikuje silné stránky, zranitelná místa a vnímání politických, institucionálních a společenských rámců v jednotlivých zemích. Tyto atributy signalizují obecnou náchylnost dané země k událostem systematického sociálního rizika, které by mohly mít zásadní dopad na politiku či na tvorbu a přijímání strategických, obchodních a investičních rozhodnutí. Letos byl hodnotící rámec indexu ISR rozšířen na 185 ekonomik (oproti 102 z analýzy z předchozího roku).
Inflace v eurozóně stoupla na rekordních pět procent, v EU na 5,3 procenta
20.01.2022 Míra inflace v eurozóně v prosinci vystoupila na rekordních pět procent, zatímco v celé Evropské unii se dostala na 5,3 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V České republice vzrostly ceny ještě více, inflace činila 5,4 procenta. Nejvíce k růstu cen opět přispěly energie, dražší ale byly například i služby.
Eurobondy zaznamenávají rekordy, společnosti spěchají shánět hotovost
14.01.2022 Přestože trh na dnešní projev šéfa Fedu Powella reagoval pozitivně, investoři stále směřují prostředky do aktiv bezpečného přístavu.
Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
Otázky a odpovede: Čo prinieslo posledné zasadnutie FEDu?
20.12.2021 Posledné zasadnutie neprinieslo prakticky nič neočakávané. FED v podstate oznámil dve veci, s ktorými sa počítalo. Prvou z nich je rýchlejšie obmedzovanie nákupu aktív zo strany tejto centrálnej banky, tappering bude po novom teda na úrovni 30 miliárd USD, zatiaľ čo doteraz to bolo 15 miliárd mesačne. Zo súčasných 30 miliárd – z toho 20 miliárd predstavujú dlhopisy a 10 miliárd cenné papiere kryté hypotékami MBS. Od nového roka teda bude FED nakupovať mesačne cenné papiere už len za 60 miliárd USD, čo predstavuje zníženie o polovicu v porovnaní s pôvodnými hodnotami. Ak bude teda súčasné tempo zachované, tak by centrálna banka mala s nákupom aktív prestať už v priebehu marca budúceho roka.
Průmyslová výroba v EU i v eurozóně se v říjnu vrátila k meziměsíčnímu růstu
14.12.2021 Průmyslová výroba v Evropské unii i v eurozóně se v říjnu vrátila k meziměsíčnímu růstu. V EU stoupla o 1,2 procenta po zářijovém půlprocentním poklesu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. Meziroční růst průmyslové produkce v EU v říjnu nicméně zpomalil na 3,6 procenta ze zářijových 4,8 procenta. Česká republika patřila mezi členské země EU s nejvýraznějším meziročním poklesem výroby.
Swingový výhled 49. týden
03.12.2021 Index strachu VIX se dostal nad hodnotu 30, což ukazuje, že na trhy se vrátila nervozita. Po korekcích, které vytvořily akciové indexy minulý týden, si investoři kladou otázku, zda budou indexy dále klesat a pokud ano, tak o kolik procent. Nejistotu podporují faktory rostoucí inflace, varianta koronaviru Omikron, lockdowny některých evropských zemí a snižování tempa odkupu dluhopisů v USA, tzv. tapering.
Růst cen v EU opět zrychlil, říjnová inflace dosáhla 4,4 procenta
17.11.2021 Růst cen v Evropské unii poháněný zejména pokračujícím zdražováním energií v říjnu prudce zrychlil a nabral nejvyšší tempo od doby před finanční krizí z roku 2008. Meziroční míra inflace dosáhla 4,4 procenta, čímž převýšila zářijovou hodnotu o osm desetin bodu. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat.
Rozbřesk: Německo a Česko hlásí výrazné zhoršování pandemického vývoje
12.11.2021 Pandemická situace v Česku a v Německu se dál zhoršuje. V Česku přibývá denně kolem 13 tisíc nově nakažených - týdenní průměr nově nakažených na 100 tisíc obyvatel přesáhl 85, což je nejrychlejší přírůstek od března letošního roku. Situace se dramaticky zhoršuje také v Německu - největší evropské ekonomice. Nové případy přibývají podobně rychle, i když jsou zatím pouze v přepočtu na obyvatele na polovině toho, co v Česku. Situace je zatím o poznání lepší na jihu Evropy, a to pravděpodobně jednak v důsledku daleko vyšších úrovní proočkovanosti (Španělsko, Portugalsko) a částečně v důsledku příznivějšího počasí (Itálie, Francie). Zdá se tak, že největší evropskou ekonomiku čeká další těžká zima, a to na rozdíl od Francie nebo Španělska po relativně slabém létě a podzimu.
Ranní glosa: Německo a Česko hlásí výrazné zhoršování pandemického vývoje
12.11.2021 Pandemická situace v Česku a v Německu se dál zhoršuje. V Česku přibývá denně kolem 13 tisíc nově nakažených - týdenní průměr nově nakažených na 100 tisíc obyvatel přesáhl 85, což je nejrychlejší přírůstek od března letošního roku. Situace se dramaticky zhoršuje také v Německu - největší evropské ekonomice. Nové případy přibývají podobně rychle, i když jsou zatím pouze v přepočtu na obyvatele na polovině toho, co v Česku.
Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021
09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
Růst cen v EU v září opět zrychlil, inflace vystoupila na 3,6 procenta
20.10.2021 Růst cen v zemích Evropské unie, jehož tempo je nejvyšší za posledních deset let, v září opět zrychlil. Podle dnes zveřejněné závěrečné zprávy statistického úřadu Eurostat dosáhla míra inflace 3,6 procenta, což je o čtyři desetiny bodu více než v srpnu. O stejnou hodnotu se za měsíc vyšplhala inflace i v zemích platících eurem, kde činila 3,4 procenta. Ke zrychlování inflace přispívají zejména prudce rostoucí ceny energií způsobené vysokou poptávkou a nedostatkem zásob.
Růst cen bytů o 14,5 procenta v ČR byl ve 2. čtvrtletí třetí nejvyšší v EU
07.10.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve druhém čtvrtletí zrychlil na 14,5 procenta, což je nejvíce za posledních šest let. O čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 12,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst třetí nejvyšší. V porovnání s prvním čtvrtletím se ceny zvýšily o 3,9 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 7,3 procenta.
Technická analýza: EUR/USD
27.09.2021 Podľa technickej analýzy na 4-hodinovom grafe vidíme, že pár EUR/USD sa počas dnešného obchodovania začal pohybovať nižšie, ale medvedí pohyb sa spomalil v blízkosti spodnej hranice súčasnej konsolidačnej zóny, kde sa kupujúci pokúšajú získať krátkodobú kontrolu.
Výroba v EU v červenci prudce vzrostla, hlavně díky spotřebnímu zboží
15.09.2021 Průmyslová výroba v zemích Evropské unie v červenci podle sezonně přepočtených údajů vzrostla o 1,4 procenta, v eurozóně růst činil 1,5 procenta. Ve svém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Za svižným růstem je hlavně tvorba kapitálu a výroba spotřebního zboží. Meziročně výroba v EU vzrostla o 8,3 procenta a v zemích eurozóny o 7,7 procenta.
Ekonomika EU se ve druhém čtvrtletí vymanila z recese, potvrdil Eurostat
17.08.2021 Ekonomika Evropské unie se ve druhém čtvrtletí vrátila k růstu, a vymanila se tak z dvojité recese, kterou způsobila pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt (HDP) EU se proti předchozím třem měsícům zvýšil o 1,9 procenta, oznámil dnes evropský statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak předběžný údaj z konce minulého měsíce.
Nezaměstnanost v Portugalsku ve čtvrtletí klesla, zaměstnanost je rekordní
11.08.2021 Míra nezaměstnanosti v Portugalsku ve druhém čtvrtletí klesla na 6,7 procenta ze 7,1 procenta v předchozím čtvrtletí. Počet zaměstnaných pak stoupl na rekordní maximum, protože firmy po uvolnění omezení, která měla zabránit šíření nemoci covid-19, najímaly nové zaměstnance. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil portugalský statistický úřad INE.
EUR/USD ostáva pod tlakom
09.08.2021 Minulý piatok sme boli svedkami dôležitých údajov o americkej ekonomike. Bola totiž zverejnená správa NFP. Správa z trhu práce v krajine bola pozitívnym prekvapením, pretože údaje prekonali prognózy analytikov a miera nezamestnanosti klesala viac, ako sa očakávalo.
Rozbřesk: Delta varianta zatím nebrání rozvolňování, co ukáže podzim?
09.08.2021 I když pandemie v řadě zemí nabírá kvůli převažující delta variantě na síle, zdá se, že řada vyspělých zemí zvažuje spíše další rozvolnění opatření i cestovních omezení (například mezi USA, Kanadou a Velkou Británií). To je minimálně pro nejbližší měsíce dobrá zpráva pro cestovní ruch i řadu navazujících služeb. Otázkou je, zda se tato strategie později vládám nevymstí a co potom přinese podzim a zima?
Související klíčová slova:
xStation Mobile | Jak obchodovat forex | Situace v eurozóně | Fibo | Retracement | Bankéř | Analytický tým FXstreet.cz | HSBC | Výnosy dluhopisů | Finanční tituly | Evropský datový kalendář | Konkrétní akcie | Invaze | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Koupit akcie | LYNX | Developeři | Cenový pohyb | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Hlavní události | WTO | Spekulativní sázky | Dolar dnes | Zvyšování sazeb | CYMAP | MAE | Dopady pandemie COVID-19 | Silný support | Vývoj euro | Kč/EUR | Zajišťování | Fiskální stimul | Koronavirové krize | Egypt | Anchorage | Reporting | Australská centrální banka | Počasí | Investoři do evropských akcií | Zkušenosti | Bank of China | Cenová hladina | Světové akcie | Hospodářství EU | XTB Portugalsko | Důchody | USD/PLN | Byty v ČR | Prognos | Krypto novinky | Inflace v září | Spořící účet | Americký dolarový index | Veřejné finance | HFT | Verdi Capital | Obchodování přes LYNX | Dluhová pravidla | Citibank | Valdis Dombrovskis | České nemovitosti | Pfizer | Rolování | Stochastický | Coinmarketcap.com | Obchodník | Playback (dat) | EUR | Účet v bance | Poor's Publishing | Řecko | Mince | Trend | Index strachu | Rating Česka | Obchodní příležitosti | Regionální měny | EURIBOR | Inflační čísla | Průmyslová výroba v eurozóně | Diverzifikované portfolio | Šíření dezinformací | Bank of Japan | Likvidní trh | Dění na finančních trzích | Německý ministr financí | Plány obnovy | BrokerJet | Životní prostředí | BTC | Citigroup | Libra vůči dolaru | Volatility | Eurostoxx 50 | Dow Jones Industrial | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Infografika | Setkání G20 | Patria Finance | Statistiky | Evropská rada | Tempo růstu | Výplata dividend | EMS | Hodnota zlata | Investiční banky | Globální ratingové agentury | Korelace | Trim Broker | Finanční injekce | Agentura S&P | Oživení poptávky | Chytrý Honza | Čínští developeři | Zajímavé akcie | Zadlužení České republiky | Obchodování CFD | Komunita | Úřad práce | Long pozice | Vzdělávací webináře | Výkyvy | Reálná ekonomika | Rating AAA | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Ekonomiky v eurozóně | Ruské invaze na Ukrajinu | Vládní opatření | EURJPY | Bezpečné útočiště | Onet | Schodek státního rozpočtu | Stimulační balíček | Michala Moravcová | GBPJPY | Vydělat na Bitcoinu | Evropská komise | Spojení | Brown Brothers Harriman | Srbsko | Statistics | Zavedení eura v ČR | Sazby daně | Kolaps | Pravděpodobnost | Inflační cíle | Japonská měna | Organizace zemí vyvážejících ropu | Intesa Sanpaolo | SP500 | Capital Markets | AUDNZD | Japonské firmy | Oslabování měny | Struktury Bruselu | Mezinárodní ratingová agentura | Devizoví obchodníci | Růst měnového páru EUR/USD | Zadlužení Evropské unie | Fond obnovy | Danske Bank | Velké trhy | Hospodářský růst EU | ASX200I | EURCHF | Ekonomika Hong Kongu | IHS Global Insight | Cenové stability | Počet firem v insolvenci | Labouristé | Zisky nad inflací | Futures kontrakt | Evropský systém centrálních bank | Zasedání ECB | Cenné kovy | Cesta k evropské měně | FTSE MIB | Nákup fyzického zlata | Diverzifikace | František Táborský | Úrokový spread | Firma Apple | Finanční instrumenty | Český statistický úřad | COSEASH | Gold | Depozitní sazba | Unijní činitelé | Index volatility VIX | Fungování trhů | Analytický tým | Důležité fundamenty | Patria on line | Bilanční suma | Výhled ekonomiky | Dluh státu | Co je opce | Index ekonomické nálady | Růst ekonomiky EU | Goldman Sachs | Fibonacci retracement | Znehodnocování měn | Japonský akciový index | Proměny automobilového průmyslu | Nakažlivé varianty koronaviru | Příležitost vydělat na Bitcoinu | SpendingPulse | Agentura AFP | Estonsko | ATXINDX | Kompenzační programy | Inspirace | PLN | Lagardeová | Krátkodobé dluhopisy | Pohyblivá sazba | Poplatky | Přísná opatření | GDP | Rostoucí ceny | Počáteční depozitum | Asijské akcie | Přísnější Fed | TLTRO3 | Ropa Brent | Rozmach Číny | Zotavování v USA | Německý DAX | Tvrdá recese | BCRA | Financial Times | EFSF | Růst průmyslové produkce | Expanze | Exchange | Evropské záležitosti | Zlato a stříbro | Ekonomické analýzy | Příkaz | Jan Kovalovský | Investovat na burze | Americký akciový index | 4Cast | Ruská invaze na Ukrajinu | Investing | Propad cen | Kurz eura a dolaru | Henrique Tomé | Posilování dolaru | Ferrari | ESTALSE | Členové eurozóny | Saúdská Arábie | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vlastní měny | Ředitel XTB | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nová data | Petr Fiala | Společnost Crédit Agricole | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Deflace | Zavedení jednotné měny | Václav Klaus | Pandemie COVID-19 | Glencore | Zpráva | Bitcoin 2022 | Zero Hedge | Elektronická evidence tržeb | Bazický bod | Snížení úrokových sazeb | Exchange Traded Funds | USD index | Člen rady guvernérů | Bloomberg TV | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Situace na trhu s ropou | Inflace v zemích EU | FTSE100 | Králem bude hotovost | Walgreens | Koš evropských měn | Zájem o investování | Brexit | Spořící účet v korunách | Investiční příležitost | Obchodovat forex | Výhled ratingu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Zpřesněná data | Plyn graf | Bearish Engulfing | Hospodářský růst eurozóny | Pohonné hmoty v Česku | Snížení DPH | Vysoké riziko | Cena zlata | Afrika | Dříví | Akcie dnes | Dolary | LC Macro Advisors | Argentinská centrální banka | Měny emerging markets | Risk On | Americká inflace | Úřad Eurostat | Dluh Řecka | Ekonomika Německa | Huawei Technologies | NZD/USD | Swiss National Bank | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Pohyb ceny | Cenné papíry a burzy | Petr Zahradník | Drachma | Giancarlo Giorgetti | Chorvatský parlament | Kryptoburza | Gap | Přístup k financím | StockPair | Negativní výhled | Minimální množství | Alpari | Standard and Poor's | Maloobchod | Nahromaděný dluh | Propad cen ropy | Volby v Řecku | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Záchranný fond | Míra inflace v EU | Parlament dnes | Ministr hospodářství | Reálné zisky nad inflací | Standard & Poor's 500 | EUR/PLN | Evropská měna | Události roku | Tempo hospodářského růstu | Invesco | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Ekonomická omezení | WSJ | Dvojité recese | Mimořádný stav | Podílový fond | Prudký pokles | BP | Den daňové svobody | Dominance USD | VIG | Lídři EU | David Marek | Mutual Fund | Německý export | Trading Room | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Garance | Proražení | Lucia Žárska | Čerpání evropských peněz | CZK | Nord Stream | Nákup indexu S&P 500 | Index produkčních cen | Technická analýza EUR/USD | CISCO | Premier League | Euroval | Výhled | Handelsblatt | BCM Begin Capital Markets CY | Philip Morris | SIX | Opakování dluhové krize | Trpělivost | Čínský akciový index Shanghai Composite | Hlediska technické analýzy | Wall Street Journal | HUF | Reálné výnosy | Dnes ČNB | Rozjezd turistické sezóny | EIA | Americký prezident | Obchod s akciemi | Ratingová agentura S&P | Praní špinavých peněz | Partners Financial Services | Nigérie | Breakout | Diskont | Projev šéfa Fedu | Nové studie | Summit Evropské unie | Jaroslav Brychta | Onet.pl | YTD | Mezibankovní trh | Credit Agricole SA | Používání kryptoměn | Směnné kurzy | Vývoj eura vůči dolaru | Italské dluhopisy | Aktuální obchodní příležitosti | Vývoj hodnoty eura vůči koruně | Eurovision Stock Contest | Podnikatelská důvěra | Opční strategie | Snižování inflace | DZ Bank | Vývoj hodnoty eura vůči dolaru | Britské akcie | Boom | Contract | Breakout Trader | Průmysl | Antivirus | Inflace | Světové burzy | Státy Evropy | Vývoj měnového páru | Vlastní jmění | Bankovní fond | Irská ekonomika | Skandinávské měny | Výroba v eurozóně | Pád burzy | Nacenění kontraktu | Irsko | Dodávky a cenu plynu | Centrální banky | Intervenovat proti vlastní měně | Šéfka MMF | Válka | Thomas Jordan | Zajišťování se | Česká měna | ROE | WinSignals | Kurzový vývoj eura | Ambasador | Hugo | Přijetí | New York | NFP report | Polská centrální banka | Ratingové hodnocení | Poplatek | Dobré výsledky | Ratingová agentura | Výprodej na kryptu | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vládní dluh | Rozpočtové deficity | Commodity Futures Trading Commission | Covid | The Telegraph | Ekonomická situace v eurozóně | Blog | Reakce trhu | Tapering | Opatření proti koronaviru | Bitcoin graf | Komoditní měny | Ambasador značky XTB | Smíšená ekonomická data | Denní minima | Zasedání Světového ekonomického fóra | Fiat Chrysler a PSA | Turecko | Zajištění dodávek plynu | Spotřební daně | Upgrade | Pandemie koronaviru | Spotřebitelský indikátor | Platnost objednávky | Alibaba | Saxo Capital Markets | Polsko - burza | Snižování sazeb | Přímé zahraniční investice | Evropské společenství uhlí | Czech Fund | Akciová společnost | Zasedání FOMC | Investiční firmy | Odhad vývoje HDP | Bossa.cz | Izrael | Vice | Průmyslová výroba v Číně | Kamil Boros | AUD/JPY | Výroba počítačů | Prezident Trump | Futures | Americký dolarový index (USDIDX) | Balíček na pomoc ekonomice | POLWIGI | Zhoršení ratingu Francie | eMarketer | Krize eurozóny | Odchod z EU | Jihoevropské země | Zvyšování dovozu | Akciové trhy | Sell | Dnešní aukce | Akcie online | Donald Trump | Patria on | NZDJPY | Donohoe | Růst cen v EU | Obchodní seance | Cestovní ruch | Lockdowny v Číně | VIP AOS | P/CE | Odvětví | Atradius | Pomoc ekonomice | G7 | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Finanční gramotnost | Německý index DAX | Zadlužení státu | Nejdůležitější ekonomické události | Krizový fond | Další růst | CL | LIBOR | Zavedení dovozních cel | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zdražování potravin | Směnný kurz | MIFID | Delta varianta | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Denisa Janatová | Řecká krize | Plynovody | Dobrá strategie | Domácnosti | Kathimerini | Analytici | Skotsko | Program kvantitativního uvolňování | Globální ekonomiky | Cena stříbra | Historie eura | Investice do dluhopisů | Moody's | Thajsko | Omezení dodávek | NAFTA | BCM Begin Capital Markets | Latinská Amerika | Uzavření trhů | Intradenní výhled | Očekávání analytiků | Shanghai Composite | Samou | Charles Michel | Frankfurtský DAX | Fiskální udržitelnost | Barclays Capital | E-Control | Evropské společnosti | Ekonomické ukazatele | Obchodování s akciemi fyzická osoba | Vývoj tržní kapitalizace | Vatikán | Poslanec | Nákup akcií | Analytici Goldman Sachs | PPI (Index produkčních cen) | Stabilizační mechanismus | Bull | Penny stock | Tamás Varga | Zdravotní péče | Deficit rozpočtu USA | Snižování úrokových sazeb | Účinné vakcíny | Vývoj indexu spotřebitelské důvěry | Akciové zisky | Krize koronaviru | Trading AOS | Kč/USD | Evropský fond finanční stability | Evropský bankovní úřad (EBA) | Reálné zisky | Slovinsko | Oddělení forexu | Intradenní analýza | Pokles ceny | Porušení rozpočtových pravidel unie | Index německé burzy | Inflace cen | Belt and Road Initiative | Japonská vláda | Monetární unie | Výnos v aukci | Varšava | Obchodní hodiny během vánočních svátků | Měna fondu | Janet Yellen | Monetární politika | Klouzavý průměr SMA | Deutsche Bank | Budoucnost eura | Vývoj kurzu USD/EUR | Commodity futures | Tomáš Chrobák | Ceny elektřiny | Tradeweb | Ekonomické zotavování | Osobní finance | Největší meziroční nárůst | Obchodní války | E15 | Vývoj španělského akciového indexu IBEX 35 | Byznys | Bosna | Vlna epidemie | Ceny ropy v dolarech | Země EU | Francouzský CAC 40 | Bezpečné dluhopisy | Intradenní vývoj kurzu | Investování do akcií | Standard Bank | Oldřich Dědek | Marketingová komunikace | DJIA | Generální ředitel XTB | Aktuální hodnoty měny | Silné stagflace | Cyklické tituly | Standardní množství | Zadlužení v EU | Úroková sazba v USA | Odkup akcií | Nomura | Nezaměstnanost v Portugalsku | Graf | Banka Morgan Stanley | Extrémně silný dolar | Nákup euro | Manažeři | Snižování úroků | Řecké akcie | Devalvace | Pierre Moscovici | Očekávání trhu | Italský ministr hospodářství | Sentix index | Hlavní měnové páry | Eurosystém | Emise dluhopisů | Patria Mardini | Šíření nákazy | RIGSEIN | Nesoulad | Italský dluh | LNVILSE | Nákupy přes internet | Odhodlání | Tier 1 | Vývoj španělského akciového indexu | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Online akcie | Ludvík Turek | Dluhopisy | Počet pracovních míst | Proočkování populace | Akcie s LYNX | Akcie v západní Evropě | Řekové | Úspěšné obchodování | Řízení pozice | Zaměstnanost | Výnosné investice | Ekonomiky | Čerpání peněz z fondů | Il Sole 24 Ore | Historická minima | Eco | Investování do ETF | TLTRO | Cena zlata a stříbra | Fyzické akcie a ETF | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Americká centrální banka FED | Junk rating | Čínský jüan | PLN/EUR | RBI | Webináře | Zasedání FED | Forex forex | Kapitálové zisky | Evropský statistický úřad Eurostat | Co je dluhopis | Uchování reálné kupní síly | Spotový trh | Hrubý domácí produkt (HDP) | PKN Orlen | Carry trades | Noční můra | Foreign Exchange | NZDUSD | Protest | Tisknutí peněz | Negativní dopad | Fitch rating | Ken Veksler | Diverzifikace investic | Bankovní unie | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Nouzový stav kvůli koronaviru | Průmyslová produkce | Fukušima | Evropský stabilizační mechanismus | Kanadský dolar | Petr Bartoň | Christine Lagarde | Economist | Inside | Ekonomické indikátory | Cenové hladiny | Státní dluh | Zavedení eura v Chorvatsku | Index pražské burzy PX | Bydlení | Kapitálová rezerva | Fio | GBPNZD | Trendový kanál | Short pozice | Iniciativa Pásu a cesty | Pandemie a akciové trhy | Peníze | Ekonomický kolaps | Zprávy z ekonomiky | OTC desk | CySEC | Hlavní ekonomické události | Sociální sítě | Brent | Londýn - ICE | Ipsos | Komoditní burzy | BNP Paribas | Bull run | Březnová inflace | Maloobchodní tržby | Epidemická situace | Politika | Závazek | HUF/EUR | Stimul | xStation | Očekávání | Státy eurozóny | Hospodaření státu | Obchodní pásmo | Pohonné hmoty | Rentiér | MSUKRN$ | Ekonomika EU | Nákup EUR | Měď | Uzavírání pozic | Milánský FTSE MIB | Evropské burzy | Index cen domů | Coinmarketcap | Vybírání zisků | Obchody s akciemi | Analýza společnosti | Margin | CAD NOK | Finanční otázky | Koronavirové lockdowny v Číně | Posílení eura | Začínáme obchodovat na kapitálových trzích | Kapitalismus | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Akciový index Dow Jones | metodologie | Dopady obchodní války | Expirace opcí | Celní války | Očekávaný růst ceny lithia | Ozvěny trhu | Vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Války na Ukrajině | Míra nezaměstnanosti v EU | Lucembursko | Deprese | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Rychlé zisky | Nakupovat akcie | Majetek | Základní sazby | Šéf euroskupiny | EURGBP | Měnový fond | Allianz | Nízká likvidita | Evropské měny | Nová prognóza ČNB | Bankovní regulace | Ekonomické výhledy | Financovat | ZEN | Rating dlouhodobých závazků | Důvěryhodnost | Standard & Poor's | List The Wall Street Journal | Forex analýza | EUR/CAD | Blockchain | Slušný zisk | Obchodní příležitost | Hlavní úrokové sazby | UCITS | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zprávy z krypto průmyslu | Zdražovat | Jana Steckerová | Cena elektřiny | Zásoby ropy | P/E | Volný pohyb kapitálu | Politická nejistota | Novozélandský dolar | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Janet Yellenová | Technický výhled trhu | FX Strategy | MAYZUS Investment Company | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Finanční deriváty | Analytika | SWEDOMX | Nabídka | Akademie věd | Realitní firmy | Americký index | AFP | Příležitosti | Itálie | Akcie a ETF | Výpadky | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | Neckline | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | MiFID II | Senátorka | MetaTrader | BH Securities | Drobní investoři | Krize eura | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Hodnoty investice | Podnikání na kapitálovém trhu | BreakEven | Fiskální pravidla EU | Větší podniky | Jednání FOMC | Nižší daně | Zásoby zlata | Španělé | Prognóza | Snížení volatility | Intradenní obchodování | Natland | Plynový armageddon | Výnosová křivka | ProfitLevel | Prodávat akcie | Analytik ČSOB | Jakub Petruška | Měnový pár USD/JPY | EFSI | Budoucnost automobilového průmyslu | Použití finanční páky | Asset management | Obligace | Roční míra inflace | Trh práce | Koruna | Skokové oslabení koruny | Prezident Fedu | Změny cen | Swiss | Crypto | RBS | Britská centrální banka | Očkování proti covidu-19 | Zavedení eura jako oficiální měny | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Swapová křivka | Volby v Británii | Kov | Dluhová pravidla Evropské unie | SMA 100 | Akcie ve světě | Vysoká inflace | Spotřebitel | Exxon Mobil | Zastropování plynu | Rozpočtový rámec | Finanční společnosti | Tržní cykly | Rozdávání peněz | Španělský IBEX | Statut bezpečného přístavu | Konsolidace | Šíření nemoci COVID-19 | Uhelné elektrárny | Conference Board | Bankovky | INO.com | Nastavení měnové politiky | Akcie Societé Generale | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Belt and Road | Měna euro | Dobrý výsledek | Mutace koronaviru delta | Podvody | Koronavirová krize | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Roman Koděra | Znalost | Madrid | Evropské ekonomiky | Rekordní příjmy | George Soros | Historie | Dopad pandemie | Poptávka po dolaru | Příjmy z turistiky | Zákon o zavedení eura | Americká centrální banka | Indikátor | Nordea | Technologické akcie | ECU | Přírůstek obyvatelstva | Globální finanční krize | Odhad letošního růstu ekonomiky | Kurz vlastní měny | Mt. Gox | Ceny výrobců | Český běžný účet | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Jihosúdánská libra | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | EBay | Zadlužení země | Energetický trh | Evergrande | Bollingerova pásma | Lira | Boj proti koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Umělá inteligence | Koruna posílila | Pravidla Evropské unie | Pandemie covidu-19 | El País | Kosovo | LYNX Trading | Online obchodování | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Burzovní regulátoři | Investiční portfolio | Saxo | AUD | Výnosové křivky | Mig Bank | Akciový index DAX | Hodnota dolaru | Investiční výhled | Portál FXstreet.cz | Osobní zkušenost | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Kurz bitcoinu | Honduras | Contract for Difference | České PMI | S&P500 | Zpřesněný odhad | Expanzivní měnová politika | Úrokové sazby | Meziroční růst | Goldenburg Group Ltd | BIC | Americké státní dluhopisy | Akcie demo účet | Růst cen výrobců | Oslabení eura | Černá díra | ABN AMRO Bank | Zlataky.cz | Vývoj kurzu | Plynovod Nord Stream 1 | Derivát | Ekonomika Německo | Drahé energie | Baidu | Měny v regionu | Fiskální stimul v USA | Trh | Barel ropy | Dlouhodobý support | Společné evropské měny | Ruský plyn | Deficit rozpočtu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Digitální aktiva | Prezidenti a premiéři | Katastrofální dopady | Zkušenost | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Limit pro nákup dluhopisů | Li Čchiang | Problémy | Financnik.cz | Gama | Prezident Evropské centrální banky | Ukrajinská centrální banka | Nové restrikce | Reserve Bank of Australia | Nižší ceny | Inflační epizoda | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | Rabobank | Pověst | Nárůst výnosů | Open | Napětí na finančních trzích | Rubl | Oslabování eura | Hospodářství Evropské unie | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Počáteční kapitál | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Pronájmy | Studie | FX Analyst | ANZ | Platidla | Parlamentní volby | ECB Christine Lagardeová | Silicon Valley | Komerční banka | Vývoj kurzu eura | Světový finanční systém | Podílový fond uzavřený | Evropské společenství | Volby ve Španělsku | Prezident USA | Elektřina | MMF | Tereza Hrtúsová | Měsíční data | Výrobní ceny | Sur Real | Vládní koalice | Vývoj kurzu USD | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Penzijní fondy | Komise | Společná měna | Pojištění vkladů | Nejistoty | Kurz koruny | Fibonacci | Tržní kapitalizace | Kapitál | Portugalský ministr financí | Fungování | Investice do akcií | Vývoj eura | Jiří Rusnok | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | FinTech | Posílení | Index KOSPI | Britský akciový index FTSE 100 | Hodnota kybernetické měny | Ceny plynu | Ivan Kočárník | Agentura Reuters | Spekulativní produkty | Vývoj německého akciového indexu DAX | Nárůst cen ropy | Dow Jones Newswire | Rumunsko | Depreciace | Maďarsko | Úvěrové krize | Vývoj ceny zlata v CZK za unci | Uskupení Přátel koheze | Majitel | Opční obchodník | Ministerstvo obchodu | Blue chip | Market Outperform | S&P | Čerpání peněz z fondů EU | Covidové krize | Vít Hradil | Tržní podmínky | Objednávky | Gucci | Zadlužení v eurozóně | Unie | Myšlenka společné evropské měny | Masivní investice | Obchodování na finančních trzích | Chod ekonomiky | Důvěra investorů | Výhled globálního růstu | Ranní okénko | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Vstup do eurozóny | Kurz dolaru | Ministři financí zemí Evropské unie | Akciové indexy | Výroba v Číně | Marka | Regulace ESMA | CZPXIDX | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Christine Lagardeová | Držení akcií | Ropné zásoby | Prodej nových osobních automobilů | Fiskální pakt | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Hamburk | Intervence na forexovém trhu | Střadatelé | TradeKing | Francouzský frank | Polský zlotý | Pevný kurz | Fannie Mae | Fundamentální zprávy | Mário Centeno | Technické analýzy | Kuvajt | Obchodní napětí | Rating zemí | CFD World | Sociální nepokoje | Litecoin | Boston Consulting Group (BCG) | Bank of Canada | IEA | Ekonomický vývoj | Anglie | Závislost | Uložení finančních prostředků | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Patria Direct home | IRS | AA | Spike | Volný pohyb | Rozpočtová politika | Neue Osnabrücker Zeitung | Fitch Solutions | Investiční horizont | Kurz EUR/USD | Snížení ratingu | Koronavirus | EUR/MWh | Firemní daně | EUR/GBP | Obchodování na měnových trzích | Day-tradeři | Vývoj inflace | Hang Seng | Nová prognóza | Klaas Knot | Vášeň | Největší akciové burzy světa | Největší příležitosti | Prodej dluhopisů | Deficit | Pandemie COVID | Tom Kadeřábek | Šedá ekonomika | Objem dluhopisů | Evropská měnová unie | Forexové trhy | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Tržní kapitalizace firem | Ceny Bitcoinu | Varianty koronaviru | MF | Hospodářský růst v EU | C.W. CFD World | Angela Merkelová | Antivaxeři | Podnikání | Ekonomické aktivity | CCC | Poměr odběru | Budoucnost | Depozitum | Samson Mow | Centrální banka ve Frankfurtu | Růst daní | Cukr | Závislost na ruských energetických surovinách | Virus | Vývoj inflace a mezd | JPMorgan Chase | Bankéři | Kdy nakoupit akcie | Diverzifikace rizika | ISEQUIT | Sektor služeb | Odpor | Graf EUR/USD | ERM-2 | Index Hang Seng | Dluhové problémy | Paušální daně | NYSE Euronext | Plánování | Barclays | Vyšší úroky | Nálada na trhu | Prodej akcií | Peter Kažimír | Dividendový výnos | Rada guvernérů | IBEX 35 | Vir | Burza akcií | Firma | 100 procent HDP | Twitter | Akcie on-line | Česká koruna | Vývoj cen pohonných hmot | Zahraniční firmy | G10 | Inflace v Evropské unii | Brokers | Nord Stream 1 | Požáry v Rusku | Růst eurozóny | Opatření | Forex Factory | Benzín | Členské státy | Řešení krizí | Obchodování v praxi | Devizové trhy | Podnikatelé | Vývoj německého akciového indexu | Offshore | Akciový index | C40 | Daně z nemovitosti | Pozornost | Koronavirové lockdowny | Prudký propad | Nákupní párty | Premiér Petr Fiala | Kormidelníci Evropské unie | ICBC | BIS | 3М | Technická rezistence | TED Spread | Eric Moffett | Rychlý zisk | Miroslav Singer | Nejprudší pokles | Obchodování forexu | Elektromobily | Hospodářský růst v Evropě | HDP na obyvatele | Švýcarská centrální banka | Rezistence (hranice odporu) | Dluhopis | Unijní obchod | Meziroční míra inflace | Range | Plyn v EU | Šíření nového koronaviru | Tomáš Kudla | Kurzový vývoj | Bohatství | BusinessEurope | Ifo | Momentum | Standard Chartered | Americká průmyslová produkce | Günther Oettinger | Finsko | Futures kontrakty | USDCZK | Aukce | Summit EU | IPO akcií | Pandemie covidu | Kvalitní brokeři | Náklady | Úvěrové podmínky | Koupě zlata | Investoři se strategií | Odbory | Buy-and-Hold | Rekordní příjmy z turistiky | Ekonomika aktuálně | Index nákupních manažerů | Burze | Vývoj mezd | Platební prostředek | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Základní potraviny | Daně z příjmů | Opatřením na podporu ekonomiky | Členské země eurozóny | Akcie Apple | Mario Centeno | Equity | Počet žádostí o podporu | ETH/USD | Ekonomika Rakouska | Salvador | Bitcoin | Mitsubishi | Mezinárodní organizace práce | Filip Kalčák | Státy společenství | Pandemie nemoci | Cena plynu | Pohyb trhu | DPH na základní potraviny | Druhá největší ekonomika světa | Řetězec | Platforma | BBB- | Euro vůči americkému dolaru | Nižší minima | Cla na dovoz | Vyšší sazby | Kalendář událostí | Vysoké inflace | Levnější půjčky | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Západní státy | Obchodníci | Empire State Index | Vyrovnaný kurz | Růst EU | XE.com | Přijetí bitcoinu | Obchodovat | Hlavní ekonomka | Záchranný bankovní fond (SRF) | Vývoj tržní kapitalizace kryptoměnového trhu | SUR REAL | Rolls-Royce | Členské státy EU | Price Action Ludvík Turek | Video | Naked Short Selling | Oligarcha | Krach burzy FTX | Negativní účinky | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | Overnight | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | Konzervativní uložení finančních prostředků | Finance | Konvertibilní peso | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Norsko | STOXX50 | Engulfing pattern | Zhodnocování měn | USA | Platformy | Kurz domácí měny | Raiffeisenbank a.s. | Syndikát | Pár EUR/USD | Tržní hráči | Kapitálové trhy | Prostor pro další růst | Index PMI | Dnešní zprávy | Obchod s povinností | Rozpočtové schodky | Výkon dolaru | Růst měnového páru | Manažerka | Finance.cz | Jak obchodovat | Stres | Pohyb kapitálu | Stříbro | Globální dluh | Ceny benzínu | Kurz USD/CZK | COTTON | Největší banky | Sankce | Japan Exchange Group | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Michael Fröhlich | Zřízení společné evropské měny | Finanční instituce | Ruské obcházení západních sankcí | Pokračující protekcionismus | Futures trading | RMBETRL | Británie | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Světové trhy | Index německé burzy DAX | Pokles cen | Akcie a akciové burzy | Investiční banka Goldman Sachs | Iniciativa | Volby | Hedge fond | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Dlužníci | Joe Biden | Vstup do EU | State Street | Výdaje | Přijetí eura | Short squeeze | ETF | Řecké volby | IBEX | Commodity futures trading | Klouzavý průměr | Hlavní ekonom | Evropský statistický úřad | Ekonomika Evropské unie | Německá marka | Dow Jones | Investice v Číně | SWIFT | Investujte do akcií | EUR USD | Dnešní ekonomický kalendář | Bulharsko | SLOETOP | Mezinárodní banky | GLOBEX | Intervenovat na devizovém trhu | Titan FX | Ceny starších bytů | Investiční činnost | Rozpočtová pravidla | Majors | Vývoj hodnoty | Belgie | Čínské akciové trhy | Dluh zemí eurozóny | Produkce lithia | Helena Horská | Evropský parlament | Súdán | Uchování reálné kupní síly peněz | Partnerství XTB | UBS | Síla měny | Ekonomové | Hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Bitcoiny | Prohlášení | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Vývoj kurzu EUR/USD | Hodnota eura | Nejvyšší rating | Vysoká likvidita | Hike | Měnová politika ČNB | Spojené státy | Zadlužení EU | Underweight | Trading | Nezaměstnanost v EU | Zákonné platidlo | Růst HDP | Španělský IBEX 35 | Akcie amerických bank | Euro vůči dolaru | Bělorusko | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | FinWeb | Sázka | Ropná společnost | Zadlužené Řecko | Mastercard SpendingPulse | Kočárník | Patria on line.cz | Index volatility | Municipality | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Kurz USD | 4X trading | Předseda Evropské rady | Agentura Moody's | Evropské společenství uhlí a oceli | Růst ceny lithia | Americká data | Kurz dolarů | Fibonaci | Nejvíce rostoucí akcie | Analytik Czech Fund | BCG | Trade Brokers | Starší byty | Výrobní aktivita | Vývoj | Povolené rozpětí | Americké burzy | Turek | Investování s LYNX | Výkon ekonomiky | DAXINDX | Trenér | Záchranný bankovní fond | Digitální nomádi | Rating států | Úroková sazba | Změna cen bytů | Deloitte | Paul Krugman | Časový rámec | Amazon | Dluhová krize | Riziko inflace | Dnešní kurz | AUD/NZD | Flag | CEBR | HDP Francie | EFE | Podnikatelská nálada | Počet obyvatel | Projekt eura | Skupina XTB | Global Insight | Rizikovost | XTB.cz | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | Agentura Fitch | Rizikové averze | Yard | Investiční doporučení | GRAGENL | Západní sankce | Specialista na investice | Konkurenceschopnost | Investoři i analytici | Akcie padají | Thunbergová | Americké akcie | Facebook | Komodity ropa | Ruská centrální banka | Vývoj cen komodit | Vývoj amerického akciového indexu | Washington Post | Podvodné telefonáty | New York - Nymex | Vydání zprávy | MF Global | Dnešní zasedání Fedu | Rostoucí ceny ropy | Zavedení vlastní měny | EURPLN | BRICS | Ministr zdravotnictví | Cena elektřiny v Německu | Investice do nemovitostí | BPI | iShares | Šéfka ECB | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Členské země EU | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Pin Bar | Zemědělství | Obchodní komora | OSN | Dopady pandemie | Zisky firem | Intervence | Světové obchodní organizace | Trh s kryptoměnami | LEN | Junk bonds | Vyrovnaný kurz vlastní měny | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | European Stability Mechanism | Pfizer a BioNTech | Uptrend | Míra inflace v ČR | Moody's Investors Service | Nové peníze | Zprávy z krypto | Další vývoj | Finanční zdraví | První odhad | West Texas Intermediate | Recesia | Měnové politiky | G20 | Futures zlata | Investování do nemovitostí | Il Sole 24 | Země platící eurem | Finanční služby | Bývalý ministr financí | Onemocnění | Kuny | Řecká ekonomika | Finanční domy | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Objem obchodování | Akcie Societé | Natland Petr Bartoň | LCH Clearnet | Fiskální politika | Manufacturing | Goldenburg | Market Perform | Cities 40 | Znovuotevření ekonomiky | Měnový výbor | Prolomení supportu | Zlotý | Veřejné zadlužení | Peněžní trhy | Platina | Uvolnit měnovou politiku | Bernstein | Cíl Evropské centrální banky | Vypuknutí pandemie a akciové trhy | Italský premiér | Ekonomická situace | Burzovní skupina | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Akcie evropských bank | Čerpání peněz | Počet zemí s eurem | Výsledky maloobchodních tržeb | US měna | Státní dluh České republiky | Riziko skutečné stagflace | CNY | Centrální bankéři | Značná rizika | Index FTSE 100 | Jak se stát lepším investorem | Philip Morris akcie | Small caps | Tržní cena | Obchodní jednání | Klíčový údaj | FCA | Výsledek referenda | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Bezpečný přístav | CFD broker | Gruzie | Šíření vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Burzovní index | Argentinská centrální banka (BCRA) | Letecká společnost | Průmyslová výroba v EU | Záplavy v Austrálii | Menší úrok | Pandemická paralýza | Odliv kapitálu | PT. PROFITFXLEVEL | Analytik Lorenzo Codogno | Pakt stability | Čínské Lenovo | Miliardy dolarů | Růst BTC | ADP | Akcie ve Spojeném království | Snížení úroků | Krátkodobý výhled | VIP AOS Turbo | Cena komodity | Kazachstán | Vývoj hlavní úrokové sazby amerického Fedu | Nemovitostní fond | Arménie | Prezidentské volby | Světové měny | Inflace na Slovensku | Světová finanční krize | Propad ceny | Miliardy korun | Bankovní systém | Brexitové dohody | Platební bilance | Prezident ECB | Futures na indexy | Velmi nízká likvidita | Největší finanční trh na světě | Reálné ekonomiky | Obchodování během Vánoc | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Nákupy dluhopisů | Agentura EFE | Fiskální pravidla | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Provozní marže | Inflace v České republice | Inflační situace | Daň z příjmu | HEXINDX | Růst průmyslové výroby | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Bitcoiner | Investiční produkt | OSLOASH | STOX.cz | České koruny | Podílový fond otevřený | Bitcoin jako zákonné platidlo | Digitální nomádství | Tempo zdražování | Andorra | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | José Mourinho | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Kde se platí eurem? | Vývoj ceny zlata v CZK | Ekonomická nálada v eurozóně | Podílové investiční fondy | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Počet zahájených bytů | Ether | Hotovost | Průmyslové objednávky | MSSERBL | Investiční fondy | Regulátor | Druhy akcií | Belgičané | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Global Finance | Firmy | Páka | Medvědí divergence | Polská ekonomika | Ceny nových bytů | Inflace v Česku | SUR REAL Investments | Objem intervencí | Růst cen domů a bytů | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Český státní rozpočet | Letní turistická sezona | Firemní výsledky | Panika | P/E a jeho možné využití při investování | Reálné mzdy | Zajištění | Averze k riziku | Wallstreetská čarodějnice | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Zájem investorů | Životní náklady | Cena ropy brent | Růst průmyslové výroby v EU | Euro dnes | Money management | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Výhled růstu ekonomiky | Nedostatek znalostí | Oslabení měny | Dealogic | Šéfové vlád | Podíl nezaměstnaných | Globální ceny | Bohuslav Sobotka | Komoditní spready | Výsledky společnosti | Negativní výhled ratingu | Evropské sdružení výrobců automobilů | Argentina | Brokerské společnosti | Japonská burza | Daňoví poplatníci | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Investování | Míra nezaměstnanosti v Portugalsku | Plán zavedení eura | Distribuce | Spiro Sovereign Strategy | Fed | Institucionální investor | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | M2 | Načasování vstupů | Index spotřebitelské důvěry | Kevin Solomon | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Další vývoj Bitcoinu | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Forwardy | Špekulant na finančnom trhu | Rozpočtový deficit | Nárůst HDP | Boris Johnson | Dopady koronaviru v Evropě | Marže obchodníků | Europe 1 | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Ratingová agentura Fitch | Automobilový průmysl | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Hry | CORN | Akcie bank | Zadluženost | Míra inflace v únoru | Si Ťin-pching | Trhy | Rychle rostoucí ceny | Polská měna | Emerging markets | Chelsea | Nejbližší rezistence | Pakt stability a růstu | HNonline.sk | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Dopady na euro | Měnové indexy | FTSE | Vývoj USD | Janis Varufakis | Finanční analýzy | První peníze | Německý ústavní soud | Důvěra v eurozóně | Turbulence na burze | Měnové trhy | Oscilátor | USD/MXN | Americké ceny výrobců | Rizika | Růst valuací | LYNX Idea Center | Žlutý kov | Lorenzo Codogno | Dealer | P/E (Price/Earnings ratio) | Eurozóna | Čínský premiér | Fond | Riziková prémie | ISM | Přicházející recese | Zvýšení volatility | Kritéria konvergence | Ekonomická nálada | Globální trhy | Záchranný program | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Nárůst tržeb | Nová vlna epidemie | Americké banky | Depozitní úrokové sazby | Pivotní body | Dluhopisový trh | HDP v Evropě | Úspory | Zvýšení firemní daně | Měnová politika ECB | Snížení spotřební daně | Kalendář ekonomických událostí | Výkyvy kurzu | Dánsko | MIB | Cena mědi na burze | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Ronald Ižip | Prodávající | Energetické společnosti | Rostoucí mzdy | xStation 5 | Představitelé centrální banky | Perform (market perform) | Zasedání centrální banky | Daňový ráj | Sedmadvacítka | Investment Banking | Zahraniční měny | Industrial and Commercial Bank of China | Proč obchodovat CFD | Indikátory z ekonomiky | Riziková aktiva | Schodek rozpočtu | Britský FTSE | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Přístup na trhy | Plán obnovy | TradingEconomics | Cenu plynu | Ekonomické průzkumy | IBEX35I | Patria Plus | Nick Beecroft | Paschal Donohoe | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Provozovatel trhů s cennými papíry | Ministerstvo financí | Bilance | Státní dluh vůči HDP | Americké akciové indexy | Cena kávy | ICEXALL | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Dýchání | Vladimir Putin | Tesla | Společnost eToro | Ekonomické zotavování v USA | Low | Stabilita | Miliardář | Španělsko | SWISSMI | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Ekonomický růst | Portugalsko - burza | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | USDCHF | Druhá vlna | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Zlepšení nálady | SYRIZA | Evropský průmysl | Patria finance a.s. | Arabské jaro | NLALSHR | Cesta k euru | General Motors | CAD | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Odhady analytiků | Intervence na devizovém trhu | CTCROBE | Severní Irsko | Investiční aktiva | Růst ekonomiky eurozóny | Investors | Sentiment trhu | Plus jeden den | Zájem analytiků | Rozjednané prodeje domů | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Vstup na burzu | Na burze | Akcionáři | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Evropská dluhová krize | Evropské trhy | ZoomTrader | FRCAC40 | EURNZD | Meziroční inflace v eurozóně | Carry obchody | Oživení americké ekonomiky | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Zahraniční obchod | Petr Zíma | Outperform (market outperform) | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Riksbank | Zastavení růstu | BGBEL20 | Severomořská ropa | Dluhové krize | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Aleš Hála | Fotbalové Euro | Institucionální investoři | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Investičníweb.cz | POPSIGN | Situace na trhu práce | Obchodování na měnovém trhu | FXstreet | Velké riziko | Spoofing | EBITDA | Reporty | Desetiletí v ekonomice | Turbulence na trzích | Víceletý rozpočtový rámec | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Používání eura | Pips | Obcházení západních sankcí | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Obchodní přebytek | Tradeři | Ceny ropy Brent | Nejvyšší rozpočtový deficit | Protiinflační akce | Obchodování opcí | Volkswagen | Hospodářské politiky | MSCI All Country World | AUD/USD | Průmyslová výroba v USA | Long Term | MALTAIX | OTC | Greta Thunbergová | Nižší volatilita | EK | Zahraniční forex | Nejvýraznější propad | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | Trinity | Nájemné | Benchmarky | FIAT | JPY | E-mini | Credit Suisse | Pražské burzy | Vývoj EUR/USD | Zasedání ČNB | Rollover | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | MSCI World Index | RSI | Bank of America | Hnutí ANO | AOS | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Evropské obchodování | Projev šéfa Fedu Powella | Volatilita trhů | Finanční trh | Jim Yong Kim | CashFlow | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | United Airlines | GBP | Akciový analytik | NATO | Buffett | Plyn | ACT | Placení daní | Kristina Hooper | Mali | UCITS ETF | ISM indexy | Obchodujte akcie | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Libanon | Know-how | Risk | Inovace | WP | US akcie | CZK/USD | Bonita | Platidlo | Ceny | Forexový obchodník | Siemens | Turistická sezona | ETH | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Kompozitní index | Deutsche Börse | Jak fungují akcie | Realitní trh | FactSet | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Goldenburg Group | Ben Bernanke | Pivot Pointy | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Boston Consulting Group | Ranní glosa | Proinflační | Centrální banka | BBC | FXCM | Předpovědi | DPH | Predikce | Softbank | Italové | Kryptoaktiva | VW | Jak investovat do akcií | Jedno euro | WTI | Prosus | Levné peníze | Stavební povolení | Fed index | Restriktivní opatření | Malajsie | Státy EU | SMA | Praxe | Mistrovství Evropy | Největší ekonomika světa | Obchodovat s kryptoměnami | Divergence | Mizuho | Úrokové sazby v eurozóně | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Finanční pozice | Burzovní indexy | Nedostatky | Rating vyšší | Odborníci | Cantor Fitzgerald | Jak na obchodování | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Auditor | Dlužník | Zákonodárci | Aussie | USD/EUR | E.ON | Jihoafrická republika | Sentix | Nejvyšší růst | Průmyslové zboží | Webinář | Klima | Stratég | Prodeje automobilů | Dobrá data | LYNX webinář | Instituce | Erste Bank | USDCAD | Finanční páka | CFD na akcie | Forint | Morgan Stanley | EURHUF | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Říjnová inflace | Plodiny | Indexové fondy | EV | Commerzbank | Worldometers | Výnos | Výnosy z dluhopisů | České akcie | Patrik Urban | Bankovní krize | Miliardáři | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | Insider | Coinmate | Index DOW | IHNED | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | ERM | Patria Forex | Index Nasdaq | Graf zlata | CFD | Důležité ekonomické události | Benchmark | Roční výkonnost | Americká investiční banka | Index strachu VIX | Ekonomická krize | CEO | Dominance amerického dolaru | Dvojitý vrchol | Šéf ECB | Trinity Bank | Rozhovor | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | IIF | MNB | Výnos desetiletých dluhopisů | Aktuální rezistence | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Regulovaní brokeři | Finanční centra | Podkladové aktivum | Zastropování cen | Historická maxima | Posílení koruny | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | CO2 | Singapur | Podmínky půjčky | David Cameron | Vietnam | Švýcarské banky | Šinzó Abe | Ceny akcií | Hongkong | Ceny energií | Tržní ekonomiky | FTX | Ahold Delhaize | Cena akcií | Utažení měnové politiky | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | VIX | Mezibankovní | Dopad koronaviru | Událostí ve světové ekonomice | Výhled pro zlato | BOSSA | Sója | Malta | Euforie | Petr Pavel | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Očkování proti covidu | Akcionář | Obchodní deník | Dynamika mezd | ACEA | Vývoj meziroční inflace | CASH HISTORY | Akciové trhy v USA | FRA | CFDWorld | ČSSD | Aktuální informace | Vedení ECB | Zisk | Biotechnologie | Koronavirové pandemie | Commission | ČNB | Bank of England | Sociální média | Overweight | EURUSD | Fóra | PVM | Nová bankovní rada | Bundesbanka | Spekulovat | Swapy | Nominální růst HDP | Huawei | Makléři | Rizikové měny | CFD kontrakty | Sektor technologií | CBO | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Cena ropy na světových trzích | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Wolfgang Schäuble | Zůstatek | České hospodářství | The Guardian | Obchodování | Armageddon | Zajištění na stáří | Jan Vejmělek | Vzdělání | Nové prognózy | Falešné proražení | Daňový poplatník | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Eurostat | Rekordní minima | COCOA | Cena mědi | Finanční pomoc | Jednotné měny | Stellantis | WHEAT | Outperform | Jednotná evropská měna | TRY | Albánie | Prémie | Zajímavé akcie a ETF | Oslabování dolaru | Kybernetické měny | Státní rozpočet | Evropa | WGC | Fyzické akcie | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Rozpočtový úřad Kongresu | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Mutace delta | Zprávy z trhů | Bailout | Francie | Předpověď | Barrick Gold | Epidemické situace | Index cen průmyslových výrobců | Směnný kurz eura | Trigger | Měsíční časový rámec | Údaje | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Inflace v Evropě | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Eurodolar | Omezení pohybu | Kontext | Biden | Italská vláda | Finanční krize | EGAP | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Swingové minimum | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Profit Target | Vláda ČR | Běžný účet | SGD | Pokles české ekonomiky | Index AEX | Španělská ekonomika | Medián | Index CPI | xStation5 | IronFX | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Natixis | Finančnictví | Zvýšení těžby | Podpory ekonomiky | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Úroveň parity | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Marže | Spotová cena | EURSEK | Hospodářský institut Ifo | Visa | Panické výprodeje | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | CARA | Merrill Lynch | Chorvatsko | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Dolarový index (USDIDX) | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Obchodování forex | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Konsensus | AMEX | Mayzus | Dax index | Černá Hora | ERM II | Pozitivní výsledek | Dluhy | Hedge fondy | Euro STOXX | Prodej aut | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Investiční produkty | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | Resistance | Ranní komentář | Světové události | Philadelphia Fed index | Investiční výdaje | Pokles zásob | UniCredit SpA | Analýza dat | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Hlavní akciový index | Hospodářské vyhlídky | Skupina G20 | Daňové zatížení | Protekcionismus | Ekonom | Restrikce | Akciové tipy | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Ekonomka | Dolar | Binární opce | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Pohyby ceny | Klid | JP Morgan | Zpomalení růstu | Zdanění | NEST | Etoro | Westpac | Pandemická situace | Turistické sezóny | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Investiční glosa | Obchodní bilance | Loterie | Meziroční růst spotřebitelských cen | Platformy xStation | Vyšší inflace | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Index DJIA | Nouzový stav | Hospodářský cyklus | Politika ČNB | Růst těžby v USA | Výprodej | Měnové páry | Vlastní akcie | Ekonomické zprávy | Tomáš Holub | To nejdůležitější | Poptávka investorů | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Investice do komodit | JPMorgan | Měnové unie | Akumulace | FX trh | Provize | EUR/CHF | EBRD | Premiér Boris Johnson | Domácí měny | ČTK | Lehman Brothers | KPMG | Odhad letošního růstu | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Západoevropské trhy | Zásobníky | Česká národní banka | Peníze navíc | Česká inflace | VIAC | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Kuba | Dnešní události | Výhled trhů | BBB | Americké firmy | Opce na akcie | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Index amerického dolaru | Coffee | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | US dolar | Výběr daní | Co je akcie | Akcie | Currency | Norská koruna | Grexit | Zvýšení ratingu | Inflace v eurozóně v červnu | Měnové podmínky | Jamal | Mzda | Čínské podniky | NERV | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Žebříček | Rates | John Hardy | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Výhody | Očkování | Aktuální kurz | Podniky | Evropská investiční banka | Index spotřebitelských cen | ZIL | City | Vstup do dlouhé pozice | Downgrade | Týdenní pivot | Makléř | Koš | Obchodní výhled | AAA | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | SPD | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Finanční rezervy | Češi | Velkoobchodní cena elektřiny | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | USDJPY | Rekordní maximum | Úroková míra | Bear market | Růst v eurozóně | Price Action | Logistika | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Společnost Apple | Ekonomický výzkum | Exekuce | Analýza EUR/USD | Prognózy | Globální recese | CATL | Euro k americkému dolaru | Airbnb | Kurz | Druhá největší ekonomika | DNO | Daně | Ministři | Dnešní zpráva | Negativní nálada | DXY | Swingový výhled | Makrokalendář | Švýcarská národní banka | Sell in May and go away | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Barack Obama | Uplatnění opce | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | P/BV | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Intermediate | Daňové ráje | Ekonomika Číny | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Ceny bytů | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | MAN | BHS | Unipetrol | Aerolinky | Zdražování energií | Obchodní rozhovory | Rychlý růst | Ekonomické fórum | Chile | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Keir Starmer | Evropské banky | Omar Arnaout | Microsoft | Business | Pro investory | Návrh zákona | Nejvýraznější růst | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Obchodování v Asii | Zákaz cestování | Špatné zprávy | Světové ceny potravin | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Členství v EU | Konkurence | Světová rada pro zlato (WGC) | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Švédská koruna | Nezávislost | Obchodování akcií | Komunikace | Skupina Saxo Bank | HDP v EU | Oživení ekonomiky | COPPER | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Die Welt | Call opce | Vnímání | KNF | Známý investor | HighSky Brokers | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | ESM | Makrodata | Zisky | ECOFIN | Těžby kryptoměn | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Hospodářství | Důvěra | Risk Off | S&P 500 nebo Nasdaq | GBPCHF | Čistý příjem | Oslabení dolaru | Banco Carregosa | Výplata | CAC 40 | ODS | Delta Air Lines | DIHK | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Reinvestice | Shanghai Composite Index | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Dollar | AUDJPY | Nezaměstnanosti v Německu | Nový cyklus | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Prodej automobilů | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | Cena akcie | Thomson Reuters | Spread | UST | Krize v Řecku | Cash flow | Trh s ropou | Export | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Snížení daně | Aktuální cena | Jim Rogers | Zahájení ruské invaze | Investovat do akcií | Unicredit | GBPUSD | Devizové rezervy České národní banky | Volné peníze | Řízení rizik | Petr Dufek | Italská ekonomika | Partneři | TABAK | Nejlepší investice | Čtvrtletní výsledky | Letectví | BHS Štěpán Křeček | Mark Carney | Zvýšení úroků | SUGAR | Hospodářský institut | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Ceny stavebních prací | 1 milion | Pro tradery | Federální rezervní systém (FED) | London metal exchange | Graf indexu | Nemovitostní trh | Prezident Petr Pavel | Stock Exchange | Výsledky HDP | Upozornění na rizika | Česká spořitelna | Praha | SOYBEAN | High-frequency trading | Britská vláda | Jižní Korea | BaFin | Média | Engulfing | Valuace | Fischer | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | Tranše | Dividendová politika | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | AEX | Americké maloobchodní prodeje | Stav ekonomiky | Plány | Nižší poptávka | Resistence | Fed včera | Makroekonomické analýzy | Trendový indikátor | Ropa dnes | STAN | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Brusel | NFP | Devizové rezervy | Průmyslová výroba v Evropské unii | Hypotéky | Lenovo | Nikkei | Konvergence | Short selling | Americké společnosti | Čínská banka | Data z amerického trhu práce | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Energie | S/R hladiny | Objem | Investiční | Týdenní pivotní body | Britské banky | Nálada | Ženy | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Ekonom BHS | Příjmy | ESMA | Fiskální rok | EUR/AUD | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Evropská komise (EK) | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Hedge Fund | Bloomberg | Admiral Markets | Trh kryptoměn | Akcie v Asii | Evropská unie | Halifax | Pákový efekt | Vývoj ceny bitcoinu | Britský ministr financí | Britský FTSE 100 | Alena Schillerová | Rozvoj | Hlavní indexy | Saxo PrivatBank | Finanční nástroje | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Korekce | Odhady trhu | LNG | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | DMA | Spekulant | Firemní investice | Střednědobý výhled | S&P Global Ratings | Asociace | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Dash | Předčasné parlamentní volby | Index šanghajské burzy | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Carry trade | Nižší maxima | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Dodržování rozpočtových závazků | Institut Ifo | Investiční výzkum | Rostoucí trend | High | Beta | Pivot Point | Euler Hermes | Měnové otázky | OECD | CHF | Obchodování ETF | Měnový trh | Nabídka akcií | Ekonomická důvěra | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Inflace v únoru | Těžba ropy | Frustrace | Trendline | Nakoupit akcie | Volby v USA | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Terra Luna | Prognóza ČNB | Maržový účet | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | Skokové oslabení | MT4 | NFP data | Spojené království | Japonský premiér | Evropský regulátor | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | T. Rowe Price | Vystoupení z EU | Vývoje ceny | NYMEX | Německá vláda | ILO | Německo | Digitalizace | Bund | Makroekonomické ukazatele | Krach | EURAUD | F1 | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Antidumpingová cla | Steen Jakobsen | Americký trh | Premiér Babiš | Snížení sazeb | Prime | DOT | Hospodářský růst v Číně | Close | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | Ekonomické údaje | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Bukele | Evropské akciové indexy | Etherea | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Bloomberg Economics | DAX | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Předsednictví EU | Bali | Fiskální balíček | EMA | Forexu | Emise akcií | Fibonacciho retracement | Debata | Kurzy měn | Datový kalendář | EuroStoxx50 | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Akcie společnosti | Obchodní válka | Kypr | Tempo růstu HDP | Indikátor důvěry | Báze | Měnový stratég | Oscilátory | Jednotná měna | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Boj s koronavirem | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Krize Řecko | WEF | Evropské méně | Slabé euro | Denní změna | Denní graf | Střední podniky | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Oslabení | Finanční situace | Tesla Motors | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | LTRO | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Novozélandská centrální banka | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Forex trading | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Porušení rozpočtových pravidel | Likvidní | Terra | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Býčí scénář | DAX 30 | Produktivita práce | Vypuknutí pandemie | Automotive | I-Trader | Vlády | Americká vláda | ECN broker | Investiční divize | CBOT | Investiční společnosti | Šance | Investiční platformy | Paralýza | Ministři financí EU | Ministři financí eurozóny | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Chrysler | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Zisk na akcii | Správa | Wall Street | Největší finanční trh | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Prezidentský kandidát | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Výsledek hlasování | Kontrakt | Dlouhodobý investor | Index amerických akcií | Kurz EURUSD | Výraznější pokles | Intervenovat | Zvyšování úroků | Bavlna | Tržní kapitalizace společnosti | Lithium | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | Ratingové agentury | Tipy na zajímavé akcie | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Americké zásoby ropy | Zájem obchodníků | Francouzi | Objem transakcí | Pullback | Market Maker | Příprava | Inflace v EU | Štěpán Křeček | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Příležitosti pro nákup | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Obchodní ředitel | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Cenné papíry | Henry Hub | Bankrot Řecka | Royal Bank of Scotland | Přijmout euro | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | Denník | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Support | General Electric | Hold | Cenný papír | Farmaceutické společnosti | Brokeři | Výzkum a vývoj | Kurz forintu | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Poslanci | xPartners | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Import | Obchodní aktivity | Investiční banka | Londýnské burzy | Služby | Londýnská burza | Litva | Stochastický oscilátor | Rizikovější aktiva | Měnové války | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Broker | Nemovitosti v Česku | Řetězce | Sentiment | SNB | Události ve světové ekonomice | Nízká volatilita | Experti | Alcoa | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Okénko trhu | Alibaba Group | Bohatý | Indikátory důvěry | Největší pokles | IHS | Politická krize | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Výstupy | Double bottom | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v Evropské unii | Německé automobilky | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Slabá poptávka | Polsko | Burzovní debut | Ceny potravin | Nikkei 225 | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Standard Statistics | SEB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Měnové riziko | Auta | Centrální banka USA | Analytici společnosti | Saxo Bank | Zpravodajství | Výhled poptávky | Multi-Asset obchodování | W1 | Velké banky | Nová vláda | Put opce | Dluhové trhy | Obchodujte | Nařízení | Zavedení eura | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | RBA | Makroekonomická situace | ABN Amro | Macquarie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Invesco Ltd. | Bankroty | Hospodářské výsledky | Počet uživatelů | Americké ekonomiky | Jádrový index | Obchodní vztahy | Úročení | Kurz japonského jenu | Finančník | Deficit státního rozpočtu | USD | Občané | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Čínské banky | Tištění peněz | Cestování | Události v ČR | Peso | Ekonomický dopad | Split | Patria Direct | Forexové intervence | Americký dolar dnes | Měnová unie | Kabinet | Emoce | České předsednictví | Legislativa | Kurz jüanu | Půjčka | Loonie | Martin Krištoff | Der Spiegel | Investing.com | HDP v USA | Warren Buffett | Růst zadlužení | Obchodování s komoditami | Statistický úřad Eurostat | Praktické tipy | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | Minimální mzda | BMW | Růst cen v eurozóně | Tržní podíl | CNOOC | Tencent | Země G20 | Obchodovat CFD | Posilování eura | Vývoj akcií | Cena ropy | Nízké poplatky | Prezidentka ECB | Obavy z recese | BCM | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Krach burzy | Události ve světě | mmBtu | Island | Čínská centrální banka | ATM | Kupní síla | Ceny nafty | Earnings | CZ | Průraz | Digitální měny | Australský dolar | New York Stock Exchange | Inflace ve službách | Pokles HDP | Fiat Chrysler | Maastrichtská kritéria | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Bankovnictví | Poklesy HDP | StoneX | Rakousko | HighSky | Srí Lanka | Mistrovství | ANO | Britské libry | Pokles eura | Guvernéři centrálních bank | Úvěrové pojišťovny | London Stock Exchange | Finanční ztráty | Agentura AP | Dopady koronavirové krize | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Andrej Babiš | Makro data | Rezidenční nemovitosti | Turecká centrální banka | Ebury | Stimulační program | Čínský akciový index | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Investiční kovy | MiCA | PSA | Inflace ve Švýcarsku | CFD obchodování | Invest | Aleš Michl | Kanada | Zájem o investice | Ruská invaze | Pravidla EU | ISIN | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Stav nouze | Standard & Poor's (S&P) | Rizikové investice | Německý Ifo index | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Opce | Eurobondy | Investment | Tamas Varga | ING | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Kupní síly peněz | Kurz eura vůči dolaru | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Mutace koronaviru | Statut | CFD akcie | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Koruna dnes | MIG | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | NBP | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | CFD na indexy | Hospodářská krize | Bankovky a mince | Růst ceny | Růst cen domů | Měnová politika | Ziskovost | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | ECN | Inflační očekávání | Makroekonomické data | Zvýšení inflace | Parita | Swiss Life Select | Vývoz plynu | Stavební výroba | Krypto | Obilniny | Evropské země | Pákistán | Payrolls | Afghánistán | ROCE | Spekulace | Měny regionu | Paradox | Averze vůči riziku | Kupón | Omikron | Referendum | Wales | Cykly | Lockdowny | Krypto aktiva | Zemní plyn (LNG) | Precedens | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | PBOC | KBC | Sterling | Silné euro | Politické riziko | Společná evropská měna | Pimco | Zpracovatelský průmysl | REIT | Forex obchodování | Spekulanti | Roadshow | Obchodní hodiny | Federal Funds Rate | Analytické fórum | MasterCard | Globální trh | Cestovní omezení | BHP Group | Jak investovat | Základní sazba | Pracovní síly | Fúze | Jak obchodovat s akciemi | NewYorská burza | Akciový trh | Uhlí | Jak koupit akcie | Zasedání bankovní rady | Intradenní obchodník | Investor | Nákup dluhopisů | USD/JPY | Put | Doba splatnosti | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Kryptoměnový trh | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Emitenti | Strategy Research | Obchodování Futures | Banka | Ceny lithia | Nižší likvidita | Produkce ropy | Tchaj-wan | Země eurozóny | Finanční derivát | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Stoupající trend | Nákupy zlata | Markit | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Počet zaměstnaných | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Oživení ekonomik | Protiruské sankce | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Finanční kapitál | Ocenění | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot