Estonsko

Analýza: ČR si v žebříčku inflace v Evropě polepšila
11.03.2025 Česko si v únoru v evropském žebříčku inflace polepšilo. Ze 41 sledovaných zemí ji mělo 25. nejvyšší, zatímco v lednu byla dvacátá nejvyšší. Vyplývá to z aktuální analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční inflace v Česku v únoru klesla o 0,1 bodu na 2,7 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Inflace v eurozóně v únoru klesla na 2,4 procenta
03.03.2025 Míra inflace v zemích eurozóny v únoru klesla proti lednu o desetinu procentního bodu na 2,4 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zvyšují se hlavně ceny služeb, zdražují ale také potraviny. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, nejsou v něm tedy ani data za Českou republiku. Meziměsíčně ceny v eurozóně v únoru vzrostly o 0,5 procenta.

Zadlužení EU zůstalo beze změny
22.01.2025 Zadlužení Evropské unie zůstalo ve třetím čtvrtletí beze změny. Poměr dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) činil 81,6 procenta, tedy stejně jako na konci druhého čtvrtletí. Deficit veřejných financí v EU se ve třetím čtvrtletí zlepšil na 2,9 procenta HDP z 3,3 procenta HDP v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to ze zpráv, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se podle metodiky Eurostatu zvýšilo na 43,6 procenta HDP a deficit veřejných financí na 2,7 procenta.

Evropský trh s bydlením již dále neochlazuje
16.01.2025 Podle nových údajů Eurostatu se meziroční růst cen bydlení v celé EU ve třetím čtvrtletí 2024 dále zrychlil. Přestože mezi zeměmi přetrvávají velké rozdíly, údaje za třetí čtvrtletí potvrzují, že evropský trh s bydlením jako celek má období ochlazování za sebou. Země, které během posledních dvou let zaznamenaly výraznou korekci (včetně Německa a Lucemburska), registrují ve třetím čtvrtletí další růst cen nemovitostí (a to poté co růst byl vykázán i ve druhém čtvrtletí). V několika zemích, kde k ochlazení vůbec nedošlo, růst cen ve třetím čtvrtletí i nadále výrazně pokračoval (a to zejména v Bulharsku).

Evropský trh s bydlením se již neochlazuje
15.01.2025 Podle nových údajů Eurostatu se meziroční růst cen bydlení v celé EU ve třetím čtvrtletí 2024 dále zrychlil. Přestože mezi zeměmi přetrvávají velké rozdíly, údaje za třetí čtvrtletí potvrzují, že evropský trh s bydlením jako celek má období ochlazování za sebou. Země, které během posledních dvou let zaznamenaly výraznou korekci (včetně Německa a Lucemburska), registrují ve třetím čtvrtletí další růst cen nemovitostí (a to poté co růst byl vykázán i ve druhém čtvrtletí).

Deset zemí EU žádá zákaz dovozu ruského plynu a LNG
14.01.2025 Deset členských zemí EU, včetně České republiky, vyzvalo Evropskou unii, aby zavedla úplný zákaz dovozu plynu a rovněž zkapalněného plynu (LNG) z Ruska. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na dokument, který má k dispozici. V rámci sedmadvacítky se nyní debatuje o již šestnáctém balíčku sankcí proti Rusku kvůli jeho útočné válce proti Ukrajině a právě zákaz dovozu ruského LNG by podle informací ČTK mohl být jeho součástí.

Listopadová inflace v eurozóně: Co říkají nejnovější čísla?
03.12.2024 Nejvýznamnějším přispěvatelem k růstu inflace zůstávají služby, jejichž ceny meziročně vzrostly o 3,9 %. K vysoké inflaci přispívá také spotřební zboží, zejména potraviny, alkohol a tabák, které zaznamenaly nárůst o 2,8 %.

Mise MMF čeká letos růst českého HDP o jedno procento
26.11.2024 Český hrubý domácí produkt (HDP) letos vzroste o jedno procento, v příštím roce růst zrychlí na 2,4 procenta. Střednědobý potenciální růst brzdí strukturální problémy ekonomiky, jako nedostatek pracovních sil a pomalý růst produktivity práce, uvedla dnes v hodnotící zprávě mise Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Česku. Potenciální růst české ekonomiky odhaduje na dvě procenta.

Ranní okénko - Pokles sazeb nemovitostnímu trhu v USA zatím příliš nepomáhá
20.11.2024 Dnešek již před pár minutami otevřel index cen výrobců v Německu, který by však měl být téměř jediným významnějším údajem tohoto dne. V souladu s očekáváními došlo během října jen k mírnému zdražení, když ceny výrobců stouply o 0,2 % m/m (vs -0,5 % v září). Pohledem meziročních dat výrobci stále registrují deflaci, když ceny zůstávají o 1,1 % nižší než před rokem (vs -1,4 % r/r v září), míra poklesu se však v letošním roce již trendově snižuje.

Eurostat: Inflace v eurozóně, Evropské unii i Česku stoupla
19.11.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v říjnu zrychlil na 2,3 procenta ze zářijových 2,1 procenta. Dnes to oznámil statistický úřad Eurostat. V Česku se inflace minulý měsíc zvýšila na tři procenta ze zářijových 2,8 procenta.

Ranní okénko - Ekonomika eurozóny zůstává na svém, ačkoli průmysl se propadá
15.11.2024 Poslední den tohoto týdne bude převážně v režii amerických dat, na domácí scéně však upozorníme na zápis z posledního zasedání ČNB. Ten poskytne alespoň v omezené míře vhled do atmosféry posledního jednání, na kterém bylo přijato rozhodnutí o snížení úrokových sazeb o 25 bb (aktuálně 2T repo 4 %). Vzhledem k nejednotné pozici v rámci Rady mohou být případné střípky z debaty centrálních bankéřů zajímavým kouskem do skládačky indicií i pro zasedání v prosinci, na kterém bude Bankovní rada zřejmě zvažovat i dočasné pozastavení cyklu uvolňování měnové politiky.

Co přinese nařízení DORA v roce 2025?
12.11.2024 S blížícím se rokem 2025 vstoupí v platnost nové nařízení Evropské unie známé jako DORA (Digital Operational Resilience Act), které doplní stávající regulace MiFID II a MiCA. Toto nařízení si klade za cíl posílit digitální odolnost finančních institucí vůči kybernetickým hrozbám. Společnost Virarosi, díky své estonské licenci, již nyní splňuje požadavky těchto regulací a je připravena zajistit bezpečné a transparentní prostředí pro své klienty. Více informací níže v celém článku.

Zadlužení EU se ve 2Q zvýšilo, v Česku kleslo
22.10.2024 Zadlužení Evropské unie se dál prohlubuje. Ve druhém čtvrtletí dosáhlo podle předběžných údajů 81,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), zatímco v prvním čtvrtletí hrubé zadlužení činilo 81,3 procenta HDP. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se podle jeho metodiky snížilo a dosáhlo 42,6 procenta HDP, státní dluh pak v absolutních číslech mírně sestoupil z rekordu a byl nepatrně nad hodnotou 3,32 bilionu korun.

Průmyslová výroba v EU v srpnu vzrostla
15.10.2024 Průmyslová výroba v zemích Evropské unie se v srpnu vrátila k růstu, proti předchozímu měsíci se podle sezonně přepočtených údajů zvýšila o 1,3 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Růst v České republice byl vyšší a činil 1,7 procenta, růst v eurozóně pak činil 1,8 procenta.

Fundamentální analýza kryptoměn – regulační vývoj a jeho dopad na kryptoměny (8. díl)
01.09.2024 Článek se zabývá regulací kryptoměn ve světě. Popisuje, jak Evropská unie pracuje na jednotném regulačním rámci prostřednictvím MiFID II a MiCA, aby zajistila transparentnost a ochranu spotřebitelů. V USA je regulace roztříštěná mezi různé federální a státní agentury. V Asii jsou přístupy různé, s progresivními pravidly v Japonsku a Jižní Koreji, zatímco Čína kryptoměny striktně omezuje.

Analytici: Pomalé oživování HDP se kvůli slabému výkonu průmyslu nemění
30.08.2024 Obraz výkonu ekonomiky v první polovině roku se kosmeticky vylepšil, ale pomalého oživování narážející na slabé výkony průmyslu se zatím nemění. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Za celý letošní rok odhadují růst ekonomiky okolo jednoho procenta. Ekonomika vzrostla ve druhém čtvrtletí meziročně o 0,6 procenta. V předběžném odhadu z konce července hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 0,4 procenta.

Eurostat: Inflace v eurozóně v srpnu zpomalila na 2,2 procenta
30.08.2024 Míra inflace v eurozóně v srpnu klesla na 2,2 procenta z červencových 2,6 procenta, uvedl dnes ve svém rychlém odhadu evropský statistický úřad Eurostat. Nejvíce meziročně zdražovaly služby, a to o 4,2 procenta. Ještě v červenci zdražovaly o čtyři procenta. Naopak meziročně zlevnily energie. Údaje za celou EU takzvaný bleskový odhad neobsahuje, nejsou v něm tedy ani data za Česko.

Polsko i příští rok plánuje rekordní výdaje na obranu, ohlásil premiér Tusk
28.08.2024 Návrh polského státního rozpočtu na příští rok počítá s rekordně vysokými výdaji na obranu, uvedl dnes podle tiskových agentur polský premiér Donald Tusk. Polsko plánuje vynaložit na obranu v příštím roce 4,7 procenta hrubého domácího produktu, řekl náměstek ministra obrany Stanislaw Wziatek agentuře PAP ještě před premiérovou tiskovou konferencí k návrhu vládou přijaté podoby státního rozpočtu. Polsko své obranné výdaje zvýšilo po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, připomněla agentura Reuters.

Ranní okénko - Inflace v eurozóně beze změny, snížení sazeb nablízku
21.08.2024 Dnes je „euro-americký“ ekonomický kalendář z hlediska nových dat prázdný, trhy tak mohou ve zvýšené míře sledovat spíše globální vývoj. Z událostí dnes upozorníme na aukci českých státních dluhopisů, která je naplánována pro dluhopisy se splatností 2M (EUR), a dále pro dluhopisy se splatností 9Y, 12Y a 33Y denominované v českých korunách. Zároveň se bude pozornost investorů upínat také k večerní 20. hodině, kdy bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, které proběhlo 30.-31. července.

Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP
22.07.2024 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí letošního roku přestalo snižovat. Zvýšilo se na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvýrazněji se zadlužení zvýšilo na Slovensku, dál se ale zvyšuje i v České republice. Státní dluh Česka se dostal na další rekord.

Nezaměstnanost v EU v květnu zůstala na šesti procentech, nejnižší byla v Česku
02.07.2024 Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu zůstala na dubnových šesti procentech. Nejnižší byla v Česku, kde klesla na 2,7 procenta z revidovaných 2,8 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V zemích eurozóny činila míra nezaměstnanosti 6,4 procenta stejně jako o měsíc dříve.

ECB varuje před finančním napětím v eurozóně, nabádá ke snížení deficitů
19.06.2024 Státy eurozóny čelí významné finanční zátěži, varovala Evropská centrální banka (ECB) v dnes zveřejněné publikaci. Mezi tlaky na veřejné finance podle ECB patří zejména stárnutí populace, nutnost vyšších výdajů na obranu v důsledku ruské agrese vůči Ukrajině, nutnost investic do digitalizace veřejné správy a finanční dopady změn klimatu. Zemím platícím společnou evropskou měnou centrální bankéři doporučují v příštích desetiletích snižovat deficity veřejných financí.

Míra inflace v EU v květnu zrychlila na 2,7 procenta, v Česku byla mírně vyšší
18.06.2024 Míra inflace v Evropské unii v květnu činila 2,7 procenta, a byla tak o desetinu procentního bodu vyšší než v dubnu. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace zvolnila na 2,8 procenta z tempa 3,1 procenta, kde byla o měsíc dříve. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Estonsko má nově horší rating než Česko. Vůbec poprvé od roku 2010, tedy za celou dobu, po kterou platí eurem – euro tedy není dostatečnou bezpečnostní pojistkou
03.06.2024 Světově významná ratingová agentura Standard & Poor’s v pátek zhoršila rating Estonsku, ale také Litvě, Lotyšsku a Francii. Případ Estonska je však z českého pohledu zvláště pozoruhodný. Estonsko totiž představuje nejméně zadluženou zemi Evropské unie. Jako jediná v EU loni vykázala veřejný dluh nižší než 20 procent HDP, konkrétně 19,6 procenta HDP. Estonský dluh je tudíž ani ne poloviční v porovnání s tím českým. Navíc Estonsko jako jedna z mála zemí EU má nižší zadlužení než Česko hned dlouhodobě. To už se v EU dá jinak říci jen o Bulharsku a Lucembursku.

Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
23.05.2024 Euro je v současnosti považované za druhou nejdůležitější měnu světa, zároveň jde ale o jedno z nejmladších platidel. Ovšem jen na první pohled. Evropa začala se společnou měnovou politikou výrazněji experimentovat už v devatenáctém století. Na euro si posvítíme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.

Armada Markets
09.04.2014 Armada Markets nabízí skvělé obchodní podmínky – nízké spready, žádné rekotace, STP a ECN účty, absolutní transparentnost a nejnovější obchodní technologie.

Rating - S&P, Moody's a Fitch
06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
Související klíčová slova:
Snížení základní úrokové sazby | Tempo růstu | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Afrika | Čtvrtletní pokles | Egypt | Cenová hladina | Akciové trhy | Inflace v zemích EU | USD/PLN | Veřejné finance | Evropská komise | PLN | Finanční stabilita | Francouzský frank | EUR | Řecko | Pokles sazeb | Trend | Poor's Publishing | FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) | Patria Finance | Investiční banky | Markets in Crypto-assets | Zadlužení České republiky | Aktiva | Dopad na kryptoměny | Implikace | Struktury Bruselu | Zdraví ekonomiky | Srbsko | Regulační sandboxy | Václav Klaus | Platformy DeFi | Míra poklesu | Poplatky | Zasedání ECB | Cesta k evropské měně | Expert Advisors | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Podnikání | Mezinárodní ratingová agentura | Lagardeová | Palo Alto | Rostoucí ceny | Evropské společenství uhlí | Deflace | Bydlení v ČR | Exchange | Německý DAX | Analytik Patria Finance | Typ brokera | Tuzemská ekonomika | David Marek | Saúdská Arábie | Český statistický úřad | Petr Fiala | Statistics | Směrnice | Meziroční míra inflace v eurozóně | DeFi | Nejvyšší inflace | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Inflace v Evropské unii | Investiční analytik | Cenné papíry a burzy | Burza | Koš evropských měn | Růst zaměstnanosti | Odvětví kryptoaktiv | Základní úrokové sazby | Zápis Fedu | Růst cen | Podporované platformy | ČSOB | Používání kryptoměn | Australská komise pro cenné papíry a investice | Vývoj hodnoty eura vůči dolaru | Inflace | Míra inflace v EU | Pandemie covidu-19 | Přijetí | Nizozemsko | New York | Snížení úrokových sazeb | Produkce energií | Výhled | Zápis ze zasedání Fedu | Commodity futures | Výkon | CZK | Svět tradingu | Růst českého HDP | Opatření | Data z Německa | Evropská měna | Řekové | Dividendy | Regulační vývoj | MiCA (Markets in Crypto-Assets) | Oblasti ICT | TJX | Proinflační rizika | Maloobchod | Evropská země | FATF | Specifická pravidla | Válka | Vlastní měny | ČSÚ | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Průmysl | Míra zadlužení | Donald Trump | Centrální banky | Zpráva | Spotřební daně | Členské státy EU | Bělorusko | Rekotace | Deloitte | Irsko | Rovnováha | Kryptoměnové burzy | Zajištění integrity trhu | Futures | Směrnice MiFID | Úřad Eurostat | Zahraniční firmy | FinCEN | Mise MMF | Aktuální hodnoty měny | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Historie eura | Zadlužení Evropské unie | CISCO | Praní špinavých peněz | Evropské společenství | Trading | Makléřské služby | Ekonomiky | Digital Operational Resilience Act | AML zákon | Ranní okénko | Volatilita | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Fitch rating | Průmyslová produkce | Zápis z posledního zasedání Fedu | Míra inflace v Číně | Státní dluh | Zadlužení v EU | Bydlení | IRS (Internal Revenue Service) | Turecko | Brent | Decentralizované finance | Politika | Očekávání | Státy eurozóny | Expert | Investiční centrum | Cisco Systems | metodologie | Transparentní | Války na Ukrajině | Majetek | Základní sazby | Evropské měny | Pokles zájmu investorů | Důvěryhodnost | Standard & Poor's | Commodity | Blockchain | Volný pohyb kapitálu | Růst | Vývoj české ekonomiky | Ceny bydlení | Příležitosti | Itálie | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Rizika finanční | MiFID II | MetaTrader | Fundamentální analýza | Prognóza | SEC (Securities and Exchange Commission) | Analytik České bankovní asociace | RBI | Obligace | Roční míra inflace | Trh práce | Výrobní inflace | Crypto | Veřejný dluh | Tempo poklesu | Izrael | Objem obchodů | Velká Británie | Snížení ratingu | Evropské ekonomiky | Volatility | Kurz vlastní měny | Ceny výrobců | Polský premiér | Nejvyšší soud | Bosna | Jihosúdánská libra | Finanční společnosti | Možný hedging | Cenové změny | Koruna | CCC | 100 procent HDP | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Dopady války na Ukrajině | Evropský statistický úřad Eurostat | Zpřesněný odhad | Nový zákon | Meziroční růst | Portu | Vývoj hodnoty eura vůči koruně | Commodity Futures Trading Commission | Oslabení eura | Měny v regionu | Trh | Listopadová inflace | Společné evropské měny | Lukáš Kovanda | Kormidelníci Evropské unie | Digitální aktiva | VASP | Pověst | Daně z příjmů | Index | Vice | Platidla | Raiffeisenbank a.s. | MMF | Eura | Komise | Společná měna | Rovnováhy | Fungování | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Posílení | Lichtenštejnsko | Agentura Reuters | Naše prognóza | Společnosti | Negativní dopad | Rada guvernérů | S&P | Regulátoři | Zmírňování rizik | Unie | Zadlužení státu | Vstup do eurozóny | Marka | Christine Lagardeová | Securities and Exchange Commission | Vysoká inflace | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Stárnutí populace | Internal Revenue Service | Kuvajt | IRS | Fitch Solutions | Volný pohyb | Asie | Evropský statistický úřad | Deficit | Směnárny | Invaze | Inflační index | Pokračující pokles | Členské státy | Analytika | Regulační arbitráž | Kurz koruny | Moody's | AA | Regulace MiFID | Globální ratingové agentury | Regulace kryptoměn | Financial Action Task Force (FATF) | MIFID | Pozornost | Premiér Petr Fiala | Lucembursko | Úsilí | Meziroční míra inflace | Snižování úrokových sazeb | Maloobchodní tržby | Státy Evropy | BBB- | Pandemie covidu | Rumunsko | Německý index DAX | Náklady | Myšlenka společné evropské měny | Další růst | Regulační omezení | Statistický úřad | Nastavení měnové politiky | Dluhopisy | Indikátor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Viceprezident | Filip Kalčák | Státy společenství | Poptávka | Slovinsko | Unijní země | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Data o inflaci | Závazek | Unijní obchod | Agentura PAP | Největší evropská ekonomika | Fundamentální analýza kryptoměn | Norsko | Finance | Mezinárodní organizace práce | Ochrana investorů | Rozpočtové deficity | Platformy | Vliv na DeFi | Vliv na stablecoiny | Analytici | Problémy | Pohyb kapitálu | Zřízení společné evropské měny | Finanční instituce | Futures trading | Pandemie | Pokles cen | Ropa | Bankéři | STP | Michigan | Přijetí eura | Commodity futures trading | MiCA (Markets in Crypto-assets) | Firma | Iniciativa | Německá marka | Veřejné zadlužení | ECB Christine Lagardeová | Bulharsko | Obchodování s komoditními futures | Úrokové sazby | Regulace trhů | 3М | Vývoj hodnoty | CFTC (Commodity Futures Trading Commission) | Spojené státy americké | Přístup ke kapitálu | Statistici | BitLicence | Bitcoiny | Depozitní sazby | USA | Spojené státy | Zadlužení EU | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | DORA | Zvyšování úrokových sazeb | Evropské společenství uhlí a oceli | Historie | Vývoj | Výnosy | Časový rámec | Vyrovnaný kurz | Projekt eura | Pravidla Evropské unie | Konkurenceschopnost | Výdaje | Dow Jones | KYC | CFT | Vydání zprávy | Šéfka ECB | Volatilní | EUR/USD | Financial Action Task Force | Trh s kryptoměnami | Belgie | Spotřebitelská důvěra | Daňové implikace | Snížení úroků | Měnové politiky | Nejvyšší rating | Finanční služby | Férové ceny | Odvětví | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Krotit inflaci | Sandboxy | Odhad HDP | Dna | Státní dluh České republiky | Centrální bankéři | Británie | Značná rizika | Vyrovnaný kurz vlastní měny | Možnost posílení | Rating států | Jurisdikce | Pakt stability | Nové byty | Odbory | Kazachstán | Rozvoj obnovitelných zdrojů | Aktuální predikce | Průmyslová výroba v EU | Luis De Guindos | Růst cen nemovitostí | Finsko | Fiskální pravidla | Společnost Nvidia | Sazby | Inflace v České republice | Patria | Investovat | Kde se platí eurem? | Zneužívání finančních služeb | Belgičané | Financial Crimes Enforcement Network | Firmy | Inflace v Česku | Zajištění | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Bohuslav Sobotka | Odhad růstu HDP | Argentina | Fed | Stát New York | Míra inflace v únoru | Trhy | Rychle rostoucí ceny | Státní dluh ČR | Pakt stability a růstu | Finanční analýzy | Růst české ekonomiky | Sektor kryptoměn | AML | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Fond | Zvýšení volatility | Boj proti praní špinavých peněz | Fitch | Zpomalování inflace | Implementace | Kalendář ekonomických událostí | Dánsko | Nařízení DORA | Růst ekonomiky | PAP | Cenový vývoj | Ekonomické průzkumy | Ministerstvo financí | Státní dluh vůči HDP | Kryptoměnové směnárny | Bankovní asociace | Regulační orgány | Stabilita | Španělsko | Mezinárodní obchod | Český statistický úřad (ČSÚ) | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Cesta k euru | ICT | Viceprezident ECB | Významný dopad | Analytička | Společnost | Meziroční růst HDP | Český hrubý domácí produkt | Obchodní modely | FXstreet | Maďarská centrální banka | Obchod | Pips | Prodeje existujících domů | Tradeři | EK | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | Zasedání ČNB | Ekosystém | Hnutí ANO | AOS | Transakce | Volatilita trhů | Nástroj | GBP | NATO | ACT | Čína | Inovace | Platidlo | Ceny | Financování | Pokles | Potenciální rizika | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Války | Ukrajina | Raiffeisenbank | Proinflační | Centrální banka | Predikce | Italové | Kryptoaktiva | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Malajsie | Státy EU | Evropské centrální banky | CFTC | Libra | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Průmyslové zboží | Stablecoiny | Instituce | Forint | Pokles ekonomiky | Frank | Defi | Trinity Bank | Spotřeba domácností | Austrálie | Singapur | Vietnam | Hongkong | Ceny energií | Investoři v Evropě | Balík sankcí | Malta | CASH HISTORY | Odvětví kryptoměn | Akciové trhy v USA | NBS | ČSSD | Aktuální informace | Commission | ČNB | Makléři | Daně z příjmů fyzických osob | Rating | Dovoz | Aktuální kurzy | Progres | Obchodování | Úroky | Monitorování | Eurostat | Prezident | Jakub Rochlitz | Pokles hodnoty | Evropa | Měna | Nasdaq | Trump | Zprávy | Class A | Byty | Francie | Měsíční časový rámec | Údaje | Krize v eurozóně | Inflace v Evropě | FXstreet.cz | Jakub Matis | Medián | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Portfólia | Japonsko | Arbitráž | Nízké spready | Chorvatsko | Situace | USD/CZK | Tržby | Černá Hora | Euro STOXX | FOREX | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Pokles zásob | Spready | Trh s bydlením | HDP | Dolar | Euro | Pohyby ceny | Zdanění | Index euro | Etoro | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Zhoršení ratingu | Trhy v USA | Členské země | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | Zdraví | Přijetí kryptoměn | Domácí měny | ČTK | Regulační rámec | 1D | Kuba | BBB | Spojené arabské emiráty | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Přísná měnová politika | Zvýšení ratingu | Míra inflace v USA | Nový Zéland | Žebříček | Pražská burza | Target | Podniky | Koš | ECB Luis De Guindos | AAA | Index cen | Tuzemské hospodářství | Vývoz | Reuters | Růst v eurozóně | Technologie | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Úspěchy | Index cen výrobců | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Rychlý růst | Chile | Bankovní rada | Investice | Návrh zákona | Markets in Financial Instruments Directive | Nezávislost | Indie | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Výdaje na obranu | Regulace | Cyrrus | Hospodářství | Důvěra | ODS | Měny | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Rusko | Signál | Zahájení ruské invaze | Řízení rizik | Petr Dufek | TABAK | Obchodování s kryptoměnami | Organizace | Inflace v Číně | Jižní Korea | Fischer | Smíšené výsledky | Brusel | Rychlý vývoj | Fenomén | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Objem | Investiční | Prodej | Evropská komise (EK) | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | NY FED | Rozvoj | Mexiko | Průmyslová výroba | Evropská ekonomika | Míra | Odhady trhu | LNG | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Nvidia Corp | Velikost páky | Index S&P 500 | Analýza kryptoměn | Hrubý domácí produkt | Přehled | Krize | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Centrum | Inflace v únoru | S&P 500 | JDE | Podpora | Energetická náročnost | Markets in Crypto-Assets | Cena | ILO | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | F1 | Zadlužení | Snížení sazeb | Prime | Česká ekonomika | Kurzy | Situace na trhu | Co bude | DAX | Zavedení cel | Velikost účtu | Kypr | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Evropské méně | SEC | Schodek | Oslabení | Práce | Investiční příležitosti | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Banky | Obchodní podmínky | Palo Alto Networks Inc | Vlády | Investiční platformy | Analýza | Zlepšení | Jan Bureš | ČR | Zvyšování úroků | Ratingové agentury | Snowflake | Portfolia | Francouzi | Inflace v EU | Creditas | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Seznam brokerů | Cenné papíry | Stoxx | Převody peněz | Transparentnost | Uvolňování měnové politiky | Soud | Služby | Litva | Spotřební zboží | Technologie blockchain | Zrychlení inflace | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Největší pokles | Spotřebitelé | Míra inflace v Evropské unii | Force | Prodejní cena | Problémy ekonomiky | Slabá poptávka | Polsko | Standard Statistics | Meziroční růst cen | Auta | Nařízení | Zdražování | Pomalý růst | Hospodářské výsledky | Deficit státního rozpočtu | USD | TJX Companies | ASIC | Produkty a služby | Růst zadlužení | Statistický úřad Eurostat | Globální vývoj | Tržní podíl | Island | CZ | Zákaz dovozu | Maastrichtská kritéria | Rakousko | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Nemovitosti | Andrej Babiš | Evropský trh | Markets | MiCA | PSA | Arbitráže | Kanada | Nvidia | MetaTrader 4 | Česká republika | Indexy | Zajištění bezpečnosti | Americký dolar | Ceny v eurozóně | Evropská centrální banka | Švédsko | ECB | HICP | Sazby ECB | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Palo Alto Networks | ECN | Růst produktivity | Krypto | Pákistán | ROCE | Hodnoty měny | Hedging | EU | Miliardy | PBOC | Politické riziko | Společná evropská měna | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Uhlí | Investor | Ukazatele | Emitenti | Banka | Tchaj-wan | Země eurozóny | Nízká inflace | Domácí poptávka | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | FOREX