Neděle 22. prosince 2024 11:39
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
eightcap trade smarter
reklama
eightcap trade smarter

Tržní odhad

img

Micron zveřejnil výsledky za 1Q, investory zklamal výhled na další kvartál

19.12.2024 Americká technologická společnost Micron zveřejnila výsledky hospodaření za druhý kvartál fiskálního roku 2025. Trhy nepotěšil především výhled na 2Q, který nepřekonal odhady analytiků. Dle společnosti stojí za slabým výhledem ochlazení poptávky spotřebitelů po osobních počítačích a smartphonech.
img

Ranní okénko - Včera inflace v ČR, dnes v USA

11.12.2024 Celý ekonomický svět se dnes obrátí do Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách publikován výsledek listopadové inflace. Bude to poslední zásadní údaj před zasedáním amerického Fedu v příštím týdnu (18.12.). Mediánový odhad trhu je, že meziroční inflace mírně vzroste z 2,6 % na 2,7 % a její jádrová složka bude stagnovat na úrovni 3,3 %.
img

Inflace pod 3 % i v listopadu

10.12.2024 Meziroční inflace i v listopadu zůstala v tolerančním pásmu ČNB. Náš i tržní odhad očekával nárůst na 3 % s potenciálním rizikem zvýšení až nad tuto úroveň. Listopadová inflace ale nakonec zůstala na 2,8 % stejně jako v říjnu.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI (ČR, Německo, USA), zasedání ECB

09.12.2024 Ve tomto týdnu bude reportována řada makroekonomických událostí. Pozornost trhu bude směřovat především k vývoji indexu CPI v České republice, Německu a ve Spojených státech. Ve čtvrtek bude zasedat ECB.
img

Ranní okénko - Včerejší data z USA nepřekvapila, dnes inflace v Německu

28.11.2024 Američané budou dnes hodovat nad krocanem, a tak zůstanou trhy ve Spojených státech uzavřeny. Na finančních trzích v dalších koutech světa by tak i vzhledem k téměř prázdnému kalendáři měl být relativně klid, a proto budou investoři nejspíše vyčkávat na znovuotevření burz za Atlantikem.
img

PMI průzkum, eurozóna, listopad 2024 – předběžný výsledek

22.11.2024 Listopadový PMI průzkum signalizuje ochlazení ekonomiky eurozóny, na němž se projevuje slabý výkon jak v průmyslu, tak ve službách.
img

Target za 3Q nenaplnil očekávání trhu a snížil výhled očištěného zisku na akcii v roce 2025

20.11.2024 Americký maloobchodní řetězec Target zveřejnil výsledky za 3Q, které míjí analytické odhady na úrovni porovnatelných tržeb a ziskovosti. Společnost snížila výhled na rok 2025. Walmart.
img

Ranní okénko - Ekonomický růst ve třetím kvartále bude různorodý napříč světem

29.10.2024 Nový týden, navzdory jeho zkrácené délce vzhledem k včerejšímu státnímu svátku, bude nabitý zásadními ekonomickými daty. Nejsledovanějšími ukazateli budou předběžné odhady HDP, které vycházejí u nás, ve státech eurozóny i ve Spojených státech. V případě sousedního Německa by se mohly potvrdit obavy, že jeho ekonomika prochází recesí, jelikož náš i tržní odhad počítá již s druhým poklesem HDP v řadě. V celé eurozóně však očekáváme zachování růstu ve výši 0,2 % k/k. Tuzemské ekonomiky by se mohlo týkat mírné zlepšení, kdy očekáváme růst ve výši 0,5 % k/k (vs 0,4 % k/k v Q2). V USA se pak očekává růst ve stejném tempu jako v předchozím kvartále, tedy o 3 % k/k (v anualizovaném vyjádření).
img

Ranní okénko - Ticho před bouří ECB dnes naruší jen ceny výrobců

16.10.2024 Dnes je ekonomický kalendář zemí starého kontinentu takřka prázdný a mnoho zásadních informací neposkytnou ani data ze Spojených států, trh se tak bude soustředit až na zítřejší zasedání ECB. V České republice však již za okamžik budou zveřejněny zářijové ceny průmyslových výrobců, které by podle našeho odhadu mohly nepatrně vzrůst. V meziměsíčním vyjádření odhadujeme růst o 0,1 % (vs -0,4 % v srpnu), kdy k nízkému růstu měly přispět zejména nižší ceny ropy na světových trzích. Medián analytiků je ještě odvážnější, když odhaduje pokles cen o 0,2 % m/m. V meziročním srovnání by dle našeho odhadu mohly být ceny v průmyslu vyšší o 1 % (vs 1,1 % v srpnu), trh očekává zdražení jen o 0,7 %.
img

Ranní okénko - Týden v opratích americké centrální banky

16.09.2024 Zasedání americké centrální banky se přibližuje čím dál více a trh již velmi nedočkavě vyhlíží, k jakému kroku tento týden Fed přistoupí. Jeho středeční rozhodnutí bude pravděpodobným hybatelem trhu v průběhu celého týdne, ať už skrze stále měnící se očekávání či později skrze následné reakce.
img

Ranní okénko - Dnes bude směr trhu v režii reportu o zaměstnanosti

06.09.2024 Na závěr tohoto týdne nahlédneme pod pokličku českého průmyslu, který již za okamžik poskytne data o vývoji své produkce během července. S příchodem letních měsíců však zlepšení neočekáváme, z historického hlediska v průměru dochází naopak k výrazným poklesům výroby, což očekáváme i letos. Odhad červencové produkce vychází navíc z přetrvávajícího poklesu zakázek a předpokladu poklesu v automobilovém odvětví, které zatím nenachází dostatek odbytu v zahraničí. Po očištění o 3 pracovní dny navíc odhadujeme meziroční propad průmyslové výroby až o 5,1 %. Vedle průmyslu bude zveřejněna i bilance zahraničního obchodu, který v posledních měsících působí značná překvapení a vykazuje stále slušné přebytky. Mediánový odhad tentokrát činí 10 mld. Kč, my očekáváme o něco vyšší kladné saldo (18 mld. Kč). Oproti červnu (+29,3 mld. Kč) očekáváme snížení zejména vzhledem ke zpomalení v automobilovém sektoru.
img

Ranní okénko - Dnes data o zaměstnanosti ADP jako předzvěst širšího pátečního reportu

05.09.2024 Dnes nás čeká poměrně obsáhlá dodávka nových dat, kterou již před několika okamžiky otevřelo Německo skrze průmyslové objednávky. Po překvapivě slušném výsledku v červnu, kdy došlo letos poprvé k růstu objednávek, a to dokonce o téměř 4 % v meziměsíčním vyjádření, byl tentokrát opět očekáván pokles (tržní odhad -1,5 %). Tento odhad byl však daleko od pravdy, když v červenci došlo k dalšímu růstu objednávek, a to dokonce o 2,9 %. Situace v německém průmyslu přesto zůstává znepokojivá, když několik měsíců v řadě klesá zpracovatelské PMI a zhoršuje se nálada mezi firmami.
img

Invesco: Neobvyklé pravdy – Sezónnost, cykličnost a bouře dokonalosti

20.08.2024 Volatilita se vrátila a zasáhla řadu aktiv a zeměpisných oblastí. Může jít o sezónní faktory, ale mám podezření, že existují i cyklické faktory, které by mohly být problematičtější. Tento souběh sezónních a cyklických problémů přichází v době, kdy jsou některá aktiva napjatá, což není vhodná doba pro příchod změn. V rámci své modelové alokace aktiv zastávám defenzivní postoj. Některé týdny jsou akčnější než jiné, ale počátek srpna znamenal pěkný výprask.
img

Ranní okénko - Eurozóna příliš nenadchla, ale americká inflace na dobré cestě

15.08.2024 Čtvrtek bude patřit ekonomice Spojených států, kde budou zveřejněny výsledky za maloobchod a průmysl. Ještě předtím však dorazí data ze státu New York, která nabídne průzkum mezi podnikateli ve zpracovatelském průmyslu z dílny místního Fedu.
img

Měnový pár AUD/USD stabilizoval prudký pokles

13.08.2024 Australský dolar se rychle vzpamatoval z nedávných turbulencí, které zmítaly světovými akciovými trhy. Minulé pondělí se propadl až o 2,4 %, ale většinu ztrát se mu podařilo vyrovnat. S tím, jak se trhy ustálily, si rizikový australský dolar polepšil o 1,5 %.
img

ČEZ: Silné výsledky podstatně nad odhady, růst celoročního cíle na EBITDA

08.08.2024 ČEZ oznámil za druhé čtvrtletí tohoto roku standardně silné výsledky, které podstatně překonaly konsensus. EBITDA dosáhla 28,8 mld. CZK a čistý zisk 7,5 mld. CZK. To překonalo tržní odhad o vysokých +11,6 % u EBITDA a o +19,5 % u čistého zisku. Management zvýšil celoroční cíl na EBITDA o +2,1 %, nicméně k růstu cíle u čistého zisku nedošlo. To považujeme za konzervativní s možností aktualizace v listopadu.
img

Ranní okénko - Týden české ekonomiky

05.08.2024 Tento týden se budeme věnovat nově příchozím datům z české ekonomiky, která postupně nabídnou pohled na vývoj maloobchodu, průmyslu, zahraničního obchodu a nezaměstnanosti. Ze zahraničních dat zaujme zejména výrobní inflace v eurozóně či výkon německého průmyslu.
img

Ranní okénko - ČNB dle očekávání zvolila opatrnost, dnešek přinese report o zaměstnanosti v USA

02.08.2024 Závěr týdne přinese důležitá data ze Spojených států, když bude zveřejněn měsíční report o zaměstnanosti, který vydává statistický úřad Ministerstva práce USA. Nejvíce sledovanou částí reportu budou zejména data z dotazníkového šetření o vývoji pracovních míst mimo zemědělský sektor. Podle odhadu tržních analytiků by měla americká ekonomika v červenci přidat na 175 tisíc nových pracovních míst, což představuje další pokles (+206 tis. v červnu, +218 tis. v květnu). Právě tento ukazatel se historicky vyznačuje vysokou korelací s vývojem reálného HDP, trh tak tato čísla bude reflektovat i v očekávání ohledně celkové ekonomické dynamiky Spojených států. Zároveň půjde o důležitý indikátor i pro americkou centrální banku, která by ve světle ochlazujícího trhu práce mohla začít s uvolňováním měnové politiky již na zářijovém zasedání.
img

Ranní okénko - Dnes ceny průmyslových výrobců v ČR

17.07.2024 Dnes budeme sledovat vývoj výrobních cen (PPI) v Česku, v případě cen v průmyslu by mělo dle našeho odhadu v červnu opět dojít k poklesu (-0,2 % m/m vs -1,2 % m/m v květnu). V meziročním vyjádření by tak ceny průmyslových výrobců byly pouze o 1,1 % vyšší (vs 1,0 % r/r v květnu). Již od poloviny minulého roku zůstává meziroční míra výrobní inflace bezpečně pod 2 %, cenový vývoj na nabídkové straně ekonomiky by tak měl zůstat nadále stabilizovaný, ačkoli poslední průzkumy PMI poukazují na rizika v podobě růstu některých cen vstupů (potraviny, kovy, energie).
img

Ranní okénko - Mírný pokles inflace v eurozóně zatím ECB zřejmě nepřesvědčí

03.07.2024 Středeční den by měl potvrdit polevování inflačních tlaků v eurozóně, tentokrát prostřednictvím indexu cen výrobců (PPI), kde se vývoj cen dokonce nachází v záporných číslech. Očekáváme, že oproti předchozímu měsíci by ceny v květnu tentokrát mohly vzrůst o mírných 0,1 % (vs -1,0 % v dubnu), v meziročním vyjádření by však ceny měly klesat i nadále. V meziročním vyjádření by podle nás mohl index PPI poklesnout o 3,8 % (vs -5,7 % v dubnu).
img

Ranní okénko - Přehled týdne: PMI a maloobchod v ČR, inflace v Evropě a v USA trh práce

01.07.2024 První červencový týden přinese várku nových dat převážně ze zpracovatelského průmyslu, kde se dozvíme aktuální PMI jak z ČR, tak ze světa, z USA přijdou nová data zejména z trhu práce. Obchodní aktivitu v týdnu omezí dva státní svátky, nejprve ve čtvrtek Den nezávislosti v USA, v pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje v ČR, kdy budou příslušné burzy uzavřené.
img

Ranní okénko - Dnes inflace v zahraničí a zasedání Fedu

12.06.2024 Hlavní ekonomické události dnes proběhnou ve Spojených státech amerických, kde bude nejprve zveřejněn výsledek květnové inflace. Trh očekává mírné zpomalení růstu oproti předchozímu měsíci (odhad 0,1 % m/m vs 0,3 % v dubnu). Pokud by se odhad potvrdil, byla by to dobrá zpráva s ohledem na urychlení cenové stabilizace, neboť v meziročním vyjádření inflace v dubnu stále činila 3,4 %, stejný výsledek se očekává i v květnu.
img

Restart českého průmyslu?

06.06.2024 Průmyslová produkce v České republice v dubnu opět poklesla, když se v reálném vyjádření meziročně snížila o 0,4 %. Meziměsíčně však již dochází k růstu (0,6 %), čímž byl výrazně překonán náš i tržní odhad. V neočištěném vyjádření průmysl rostl dokonce tempem 9 % r/r.
img

Forex: Týden ve znamení stabilizace, koruna se pohybuje ve známém pásmu

03.06.2024 Minulý týden se koruna pohybovala v poměrně širokém pásmu s horní hranicí téměř 24,78 a spodní 24,63 EUR/CZK. Mohlo by se zdát, že šlo o turbulentní týden, jelikož koruna v průběhu několika dní citelně posilovala a zase oslabovala, avšak v kontextu posledního měsíce, který byl ve znamení nečekaného posílení, šlo nyní spíše o stabilizaci v již známém teritoriu, když nedošlo k pokoření žádných nových úrovní. V pondělí koruna nejprve zareagovala na prudké posílení z pátečního odpoledne z úrovně 24,73 na 24,61 EUR/CZK a briskně oslabila zpět v souvislosti s neuspokojivými ranními daty ohledně vývoje německé ekonomiky.
img

Ranní okénko - Přehled týdne: předstihové ukazatele, mzdy, maloobchod, průmysl a zasedání

03.06.2024 Tento týden bude ve znamení předstihových ukazatelů PMI, které budou zveřejňovány v Česku, Německu, v eurozóně i v USA. Podstatná data z ČR poskytne např. oblast maloobchodu nebo průmyslový sektor. Nejsledovanější událostí bude zřejmě čtvrteční zasedání ECB, která má rozhodovat o nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního vývoje v eurozóně předpokládáme, že ECB přistoupí ke snížení základní úrokové sazby o 25bb, což by mělo evropským ekonomikám pomoci na cestě z loňské recese.
img

Růst HDP v 1. čtvrtletí nebyl tak razantní

31.05.2024 Český statistický úřad nepotvrdil svůj předběžný odhad. Zpřesněná data naznačují, že růst české ekonomiky činil mezičtvrtletně jen 0,3 % a meziročně jen 0,2 %. Náš i tržní odhad přitom počítal s růstem ve výši 0,5 % č/č a 0,4 r/r. Rozdíly jsou dány především výrazným propadem investic, slabá byla i zahraniční poptávka. Expanze ekonomiky tak zřejmě bude pozvolnější.
img

Colt CZ Group: výsledky hospodaření za 1Q 2024

23.05.2024 Výrobce ručních palných zbraní Colt CZ dnes ráno zveřejnil výsledky hospodaření za 1Q 2024. Konferenční hovor s managementem bude následovat od 10h.
img

Ranní okénko - Platební bilance ČR láme rekordy, dnešek bude patřit ekonomice USA

15.05.2024 Dnešní den přinese klíčové informace zejména pro hodnocení vývoje americké ekonomiky. Hlavní událostí dne bude zveřejnění inflace v USA za duben, která by měla dle očekávání trhu mírně zpomalit z březnových 3,5 % na 3,4 %. Meziměsíční tempo růstu cen by pak mělo zůstat stejné, tedy 0,4 %, zpomalit by ovšem měla jádrová inflace z 0,4 % na 0,3 % (m/m). V meziročním srovnání by jádrová inflace měla zůstat na vyšších úrovních, očekává se ale mírné zpomalení z 3,8 % v březnu na 3,6 % v dubnu. Další informaci přinesou maloobchodní tržby, které napoví sílu domácí poptávky v USA. Očekává se, že růst tržeb pokračoval i v dubnu, ale tempo by mělo zpomalit z březnových 0,7 % na 0,4 %. V neposlední řadě se dozvíme také výsledek newyorského indexu Empire Manufacturing, který přiblíží výkonnost zpracovatelského sektoru. Obchodní aktivita pravděpodobně poklesla i v dubnu, což by znamenalo již šestý propad v řadě, trh ovšem očekává zmírnění tempa z -14,3 na -10 bodů v květnu.
img

Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit

14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.
img

Výroba v českém průmyslu hlásí mírné posílení

08.04.2024 Česká průmyslová produkce se v únoru vrátila na růstovou trajektorii, kdy objem výroby oproti předchozímu roku vzrostl bez očištění o 1,5 %. Náš i tržní odhad počítal s vyšším růstem daným zejména silnější výrobou automobilů. Růst v automotive byl opravdu nejsilnější složkou průmyslu, vyvážen byl však poklesem v hutnictví a slévárenství a také nižší poptávkou po základních kovech. Meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 1,9 %.
img

Stagnace v průmyslu na začátku roku zklamala

15.03.2024 Česká průmyslová produkce v lednu vykázala meziroční nulu a proti předchozímu roku tak zůstal objem výroby stejný. Náš i tržní odhad počítal s 2% růstem daným zejména silnější výrobou automobilů. Růst v automotive byl ale nakonec slabší, navíc doplněný o výrazný pokles ve výrobě strojů a zařízení. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,3 %.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Analytici: Za loňský propad maloobchodu může inflace, oživení potvrdil prosinec

07.02.2024 Propad maloobchodních tržeb v loňském roce o 4,1 procenta byl podle analytiků způsoben bezprecedentním nárůstem inflace a poklesem reálných mezd. Oživení spotřeby domácností ale stejně jako v listopadu ukazují prosincová data, řekli ČTK. Mělo by také pokračovat s tím, jak bude inflace ustupovat a příjmy se reálně zvyšovat. Analytici upozornili na to, že prosincový meziroční růst maloobchodních tržeb o 1,6 procenta překonal tržní odhad, který činil 0,7 procenta. Podle dnes zveřejněných dat Českého statistického úřadu maloobchodní tržby v prosinci meziměsíčně vzrostly o 0,2 procenta.
img

Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu v rámci roku 2023

08.01.2024 Listopadová bilance zahraničního obchodu skončila s kladným saldem ve výši 30,8 mld. Kč. To je dosud nejvyšší přebytek v rámci roku 2023, což je výsledek, který výrazně předčil náš i tržní odhad.
img

PMI průzkum, eurozóna, říjen 2023 – předběžný výsledek

24.10.2023 Říjnový PMI průzkum signalizuje, že se na počátku závěrečného čtvrtletí letošního roku míra pokles ekonomické aktivity v eurozóně dále prohloubila.
img

PMI průzkum, eurozóna, září 2023 – předběžný výsledek

22.09.2023 Zářijový PMI průzkum potvrzuje to, co již signalizovaly průzkumy za předchozí měsíce: ekonomická aktivita v eurozóně prochází slabším obdobím a HDP má v letošním třetím čtvrtletí nakročeno k poklesu.
img

PMI průzkum, eurozóna, srpen 2023 – předběžný výsledek

23.08.2023 Srpnový PMI průzkum pro ekonomiku eurozóny naznačuje, že HDP eurozóny může ve třetím čtvrtletí vykázat mezikvartální pokles zhruba o 0,2 %.
img

Microsoft v předobchodní fázi klesá, protože růst cloudu se zpomaluje

26.07.2023 Společnost Microsoft (MSFT.US) se včera v after-marketu obchodovala o 3 % níže po zveřejnění výsledků za 4. fiskální čtvrtletí 2023 (kalendářní 2. čtvrtletí 2023). Výsledky nebyly tak špatné, ale naznačily, že růst v některých klíčových částech podnikání společnosti Microsoft zpomaluje. Pojďme se na zveřejnění výsledků společnosti Microsoft podívat blíže!
img

PMI průzkum, eurozóna, červen 2023 – předběžný výsledek

23.06.2023 Předběžný výsledek průzkumu PMI pro eurozónu za letošní červen naznačuje, že se hospodářský růst v ekonomice eurozóny téměř zastavil.
img

Ranní okénko - ECB podle očekávání zvýšila sazby o 25bb

16.06.2023 Před pár minutami z tuzemské ekonomiky již dorazil poslední zajímavější údaj před zasedáním ČNB v příštím týdnu. Jde o ceny výrobců, které během května v průmyslu klesaly meziměsíčně o 0,8 % (+3,6 % r/r) a o něco nižší než tržní odhad potvrzuje dosavadní očekávání, že centrální banka opět zvolí cestu stability sazeb. Z globální ekonomiky bude dnes zajímavý americký index michiganské univerzity ohledně nálady spotřebitelů. Očekáván je mírný nárůst. Součástí je i vývoj inflačních očekávání, které i v dlouhodobém horizontu 5-10 let patrně setrvají na vyšších úrovních poblíž 3 %.
img

Týden na akciových trzích: Pražská burza klesla, jinde kolem nuly

12.05.2023 Inflace je v USA nižší, než se čekalo, a to jak v průmyslu, tak ve spotřebitelských cenách. Pravidelná týdenní data z trhu práce byla horší. Samozřejmě se po těchto datech vyrojily spekulace o snížení sazeb Fedu.
img

Ranní okénko - Inflace, průmysl a trh práce v USA

10.03.2023 Český statistický úřad dnes zveřejňuje inflaci a výsledek průmyslové produkce. Po silném proinflačním impulzu v lednu (+6,0 % m/m) by únorový výsledek spotřebitelských cen měl přinést úlevu a oproti lednu vzrůst o 0,5 %. To by v meziročním vyjádření odpovídalo snížení z 17,5 % na 16,6 %. Tržní odhad je nastaven stejně. Hlavním důvodem za očekáváným umírněnějším vývojem jsou energie. Se skončením úsporného tarifu ceny elektřiny v lednu skokově vzrostly a dostaly se velmi blízko k cenovému stropu.
img

Ranní okénko - Trh se nenechal rozhodit daty z eurozóny

07.03.2023 ČNB dnes zveřejní stav devizových rezerv za únor, během kterého koruna vůči euru posílila o 28 halířů. Důvod k aktivitě na devizovém trhu tedy nebyl potřeba. V absenci stěžejních ekonomických dat americký akciový index S&P 500 včera vzrostl mírně o 0,07 % a výnosy amerických vládních dluhopisů poskočily. Výnos na dvouletém dluhopisu se dostal na 4,88 % (+6bb proti začátku dne) a desetiletém na 3,96 % (+3bb proti začátku dne).
img

PMI průzkum, eurozóna, únor 2023 – předběžný výsledek

21.02.2023 Předběžný výsledek průzkumu PMI pro eurozónu za letošní únor naznačuje zrychlení hospodářského růstu.
img

Vstoupí česká ekonomika do technické recese?

31.01.2023 Za několik málo minut vychází výsledek českého HDP za poslední loňský kvartál. Široce očekáván je pokles, mezičtvrtletně zhruba o 0,6 %. Pokud se naplní tento scénář, znamená to druhý pokles v řadě a naplnění všeobecně uznávané definice technické recese. Již ráno vyšla statistika z německého maloobchodu, která ukázala nečekaně silný pokles. Trh očekával meziměsíční pokles o 0,2 %, nakonec se ale dostavilo podstatně výraznější snížení, o 5,3 %.
img

Forex: Nový prezident složením bankovní rady ČNB nezamíchá

27.01.2023 V ČR dnes začíná druhé kolo prezidentských voleb. Zvolená hlava státu bude mít v rámci svého funkčního období možnost pouze jedné nominace do bankovní rady ČNB, a její přímý vliv na domácí měnovou politiku tedy bude z tohoto pohledu poměrně omezený. V USA se dočkáme statistik osobních příjmů a výdajů za loňský prosinec. Spotřebitelské výdaje podle nás sice meziměsíčně mírně poklesly, pozitivním příslibem pro následující měsíce je však výrazný nárůst příjmů.
img

Forex: Ekonomika USA v závěru loňského roku solidně rostla

26.01.2023 Dnešní data z USA lehce překonala očekávání. Americká ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí vzrostla o 2,9 % q/q (v anualizovaném vyjádření). Mírné překvapení oproti tržnímu konsenzu ve výši 2,5 % q/q se koncentrovalo hlavně na zásoby. Naopak spotřeba domácností byla lehce slabší. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v minulém týdnu poklesl na 186 tis., tedy nejnižší hodnotu od dubna 2022, což potvrzuje přetrvávající napětí na americkém trhu práce.
img

Ranní okénko - ECB a Fed zvolní tempo, u konce ale ještě nejsou

12.12.2022 Naposledy v tomto roce rozhodnou o nastavení měnové politiky centrální bankéři Fedu a ECB. Zasedání se ale konají i jinde, například v Bank of England nebo SNB (Švýcarská národní banka). Z ekonomických dat poskytnou zaktualizovaný pohled na vývoj v Q4 indikátory PMI. V Česku nás čeká hlavní údaj týdne již dnes ráno – spotřebitelská inflace. Na vývoj cen z opačného konce se pak podíváme koncem týdne v rámci PPI, cen průmyslových výrobců. Nebude chybět ani inflace v USA, kde budou navíc zveřejněna data z maloobchodu. Pro finanční trh má tak tento týden hned několik potenciálních hybatelů.
img

Kofola: Slušný růst tržeb, pokles marže, úprava celoroční projekce

25.11.2022 Kofola ČeskoSlovensko reportovala včera po zavření trhu výsledky za třetí čtvrtletí, které je ze sezónního hlediska tradičně nejsilnější. Výnosy rostly slušným tempem, a to ve všech sektorech. Nicméně vysoká inflace nákladů znamenala pokles marží. Zisk na úrovni EBITDA v meziročním srovnání klesl o 10,5 % a dosáhl 462 mil. CZK při růstu tržeb o 11,0 % na 2,4 mld. CZK. Čísla jsou o 3,4 % nad konsensem, pokud srovnáme EBITDA, ale na čistém zisku o 2,5 % na tržní odhad nedosáhla. Kofola by měla za celý rok dosáhnout spodní hranice cíle. Ukazuje se, že kromě vysokých cen zejména vstupů začíná být problém s poklesem poptávky. Splnění cíle tak může být výzvou.
img

Forex: Koruna silnější, zásadní může být inflace

07.11.2022 V uplynulém týdnu zasedala ČNB, ale i Fed, na trh se také dostala čísla ohledně vývoje českého HDP ve třetím čtvrtletí letošního roku. Zasedání České národní banky žádné výraznější překvapení nepřineslo a bankovní rada znovu v poměru 5-2 odhlasovala stabilitu sazeb. To i navzdory faktu, že nová podzimní prognóza volala po hiku o zhruba 100bb. Podle guvernéra Aleše Michla upřednostnila rada stabilní podmínky pro ekonomiku. Nic se nemění ani na dosavadním režimu intervencí.
C:\fakepath\trader-27102022-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.10.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) zvyšuje základní úrokovou sazbu o 75 bps na 2,00 procenta.
img

Ranní okénko - Americký tapering se rýsuje čím dál jasněji

14.10.2021 Dnes se dočkáme pouze údajů z americké ekonomiky. Kromě standardní týdenní zprávy o počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti – který by mělo kosmeticky ubýt z předchozích 326 na 320 tisíc – se bude jednat hlavně o zářijovou statistiku o cenách výrobců. Ty by měly pod tíhou nestíhající logistiky a zdražujících komodit pokračovat v robustním růstu, když trh po srpnových 0,7 vyhlíží tentokrát 0,6 % meziměsíčně. V meziročním srovnání by to tak stačilo na 8,7 %.
Související klíčová slova: FOREX | Obchodní strategie | Japonsko | Finance | Australský dolar | Akciový index | Moody's | Korelace | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Export | Import | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Spready | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Burza | CAPEX | CBOE | CEO | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | High | High Yield | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Insider | Investice | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | MIFID | Marže | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Portfolio | Prodeje existujících domů | Průmyslové objednávky | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Yield | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | AUD | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Exxon Mobil | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Akciové opce | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Deloitte | Obchodovat | CAC 40 | Stoxx 600 | Financování | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Facebook | Akcenta | Burzy | ADP report | Ceny akcií | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie Micron | Analytika | Banka | Fio banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Cena akcií | CZK | Česká ekonomika | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Expirace | Fio | Fiskální rok | GfK | Graf | HSBC | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Jádrová inflace | E15 | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodování s komoditami | Oslabení koruny | PayPal | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Tapering | Trh | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj mezd | Webinář | Země EU | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | ZEW | Andrej Babiš | Bunds | CEE | Cílová cena | Čistý dluh | EBITDA | Hrubá marže | ISM indexy | Obchodní den | PX index | ROCE | Tovární objednávky | Spojené státy | Cenová hladina | M2 | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Federální rezervní systém | Burze | Microsoft | MSCI | Generali Investments CEE | Caterpillar | Sentix | Investing.com | Sentix index | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Přehled | Klid | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Německý index DAX | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Stagnace | Tempo růstu | Výnosy amerických dluhopisů | Nízká volatilita | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Depozitní sazba ECB | Bankéři | Exxon | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Nadměrné obchodování | Krize | Inflace v Německu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Konsenzus | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance ECB | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Generali Investments | Fed fund futures | Alokace aktiv | Aleš Michl | Americký akciový trh | Jerome Powell | MiFID II | Crown | Invesco | Tržní očekávání | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Akciový trh v USA | Americký S&P 500 | Šéf Fedu | Pražský index PX | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trhy v USA | Cena plynu | Zvyšování úroků | Týden na akciových trzích | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | US High Yield | Obchodní rozhodnutí | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Cena železné rudy | Instant Trading EU | Pokles úroků | Pokles cen | Poskytování úvěrů | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Data z Německa | Klesající úrokové sazby | Makroekonomický výhled | Tržby v maloobchodě | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Čistý zisk | Rozpočet | Celkové příjmy | Objem | Data z USA | MSFT | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Firma | Data ze Spojených států | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Hlavní události | Americký průmysl | PMČR | Radomír Jáč | Pfizer | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Den díkůvzdání | Implikované volatility | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | Růst české ekonomiky | Tvorba fixního kapitálu | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Struktura HDP | Globální trh | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | PLN | Na burze | Dnešní data | General Motors | Výrazný pokles | Ceny potravin | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Zdražování | Listopadová inflace | Inflace v listopadu | Problémy | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Prognózy | Nejistoty | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Nálada | Kofola | Amgen | Společnost Microsoft | Míra | Nižší ceny ropy | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Naše prognóza | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vánoce | Zpracování kovů | AXA | xStation5 | Bydlení | Ztráta | Hlavní ekonomické události | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | Zvýšení inflace | Američané | Míra inflace v eurozóně | Micron Technology | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Objem průmyslových zakázek | Počet volných míst | Míra nezaměstnanosti v ČR | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | RBA | Budoucnost | Ifo | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Zpřesněná data | Tuzemská inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Technologická společnost | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Nájemné | Ceny energií | Komunikace | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident | Paypal Holdings | Trhy | Pražské burzy | American Express | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Zisk EBITDA | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | Vysoká inflace | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Výdaje | Zpracovatelský sektor | BP | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průmysl eurozóny | Poptávky po ropě | Americká inflace | Pokračování poklesu | Empire State Index | Hlavy států | Ekonomické aktivity | Index nákupních manažerů v ČR | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Nižší zisk | Vývoj | Nová data | Mzda | Akcie na světových trzích | Prudký pokles | Akcie včera | Tržní podmínky | Pokles HDP | Zrychlení inflace | Cenový vývoj | Silný pokles | ECB dnes | Spotřebitelé | Historie | Aktuální situace | Značný pokles | Žádosti o podporu | Snížení základní úrokové sazby | Další pokles | Manufacturing | Domácnosti | Zápis z posledního zasedání | Další růst | Růst | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Německý statistický úřad | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Války | Schodek | Růst nezaměstnanosti | Práce | Výraznější pokles | Údaje | DPH | Spotřebitelské úvěry | Stav devizových rezerv | Oživení ekonomik | Celková inflace | US Bancorp | Hospodářské oživení | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Rizikové averze | S&P500 | Cenové pohyby | PMI ve službách | Posílení | NY FED | Nové zakázky | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Dubnová inflace | Maloobchod | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Maloobchodní tržby v eurozóně | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Pokles ekonomické aktivity | Obchodně vážený index | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Propad průmyslové výroby | Jan Raška | RBI | Účet platební bilance | Sektor služeb | CL | Aktivity v eurozóně | Odražení ode dna | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Bohumil Trampota | Špatné zprávy | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z trhu práce | Oracle | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Platební bilance ČR | Novartis | Členové Fedu | Rostoucí trend | Výhled hospodaření | Ekonomické aktivity v eurozóně | Nové žádosti o podporu | Příjmy a výdaje | Den nezávislosti | MAM | PPI v USA | Červnová inflace | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Silicon Valley | Ocenění | Německý maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Spotřební daně | Společnost XTB | Ekonomická aktivita v eurozóně | Nižší poptávka | Celkový výsledek | Mírná korekce | Odhady HDP | Nárůst volatility | Důvěra | Situace na americkém trhu práce | Známky oživení | Philip Lane | Produkce energií | Růst zaměstnanosti | Zvýšené napětí | Bruegel | Cenové hladiny | Zisk z obchodování | Zpomalování inflace | Oživení poptávky | Vládní koalice | Hospodaření vlády | Seznam Zprávy | Německý automobilový sektor | Zasedání FED | Cena elektřiny | Micron | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Celková míra nezaměstnanosti | Zápis z posledního zasedání Fedu | CPI v USA | Nařízení | Průzkum PMI | Pokles indexu | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Zveřejnění výsledků | Nepříznivý signál | Přebytek zahraničního obchodu | NFIB | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Přebytek obchodní bilance | GameStop | TABAK | Ceny aktiv | Růst průmyslové produkce | Výhled na rok | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | Vývoj akcie | Brands | Český maloobchod | Kofola ČeskoSlovensko | Evropské centrální banky | Vývoj inflačních očekávání | MJ | United Parcel Service | Express | Dnešní seance | MSFT.US | Microsoft (MSFT.US) | Colt | Nastavení sazeb | Manufacturing PMI | Cboe VIX | Akcie společnosti Microsoft | Výrazný růst | Data z reálné ekonomiky | ISM ve službách | Korporátní daně | Akcie PMČR | Constellation | Constellation Brands | Data o inflaci | Advanced Micro Devices | Průmyslová produkce v eurozóně | Makroekonomická prognóza | HSBC Holdings | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Situace v eurozóně | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Japonský akciový trh | Meziměsíční inflace | Ceny ve výrobě | Kurzotvorné zprávy | Riziko ztráty | Zpřesněné údaje | Oslabení | Meme akcie | Prodejní ceny | Výsledky za Q1 | Podstatné kurzotvorné zprávy | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Týdenní výkon | McDonald's | Pozitivní vliv | Cenové stability | Koncentrace | USA inflace | Smartphony | AI | Odvětví | Azure | Dnešní report | University of Michigan | Provozní náklady | HICP | Vnímání | Růst aktivity | Phillips 66 | Celoroční projekce | Projekce | Trh práce v USA | Osobní počítače | Vratislav Zámiš | První odhad | Medián | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Lenka Kalivodová | Nájemní bydlení | Evropský index | Zprávy z pražské burzy | Pokračování trendu | UBS Group | UBS Group AG | Gamble | Automotive | Minulá výkonnost | Zhoršení nálady | Energetické krize | Americký tapering | CSX | Abbott | Schlumberger | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Meta Platforms | Aktuální prognóza | Společnost | Výsledky společnosti | Průmyslový sektor | Data o výrobní inflaci | Target | Kohl's | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Broadcom | | BofA | Rozšíření | Spotřebitelské inflace | Jaromír Gec | Celkový sentiment | Sezónní vzorec | Hodnoty měny | Miliardy USD | Jestřábí komentáře | Hry | Reality | Omezení dodávek | Instituce | Nový týden | Chipotle Mexican Grill | Index PCE | Cenový index | Cenový index PCE | Sankce | Směr trhu | Švýcarská národní banka | TGT | Pokles inflace | Řetězec | APP | Sellier & Bellot | Výrobce munice | Měsíční report | Colt CZ Group | Colt CZ | Vital Knowledge | Pokles produkce | Rostoucí ceny energií | Jakub Němec | Varování před riziky | Mondelez International | Úrokové sazby v eurozóně | Obrat v sentimentu | Cenový strop | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Pokles akciových trhů | Hike | Neuspokojivé výsledky | Micron Technology Inc | Speciální daně | Cykličnost | Upozornění | Udržitelnost | Provozní výnosy | Současná situace | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Výsledek HDP | Ekonom společnosti | Firma provozující Facebook | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vysoké inflace | CZ | Podnikání společnosti | Line | Světlo na konci tunelu | Index cen výrobců | Varování | Makroprognózy | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Mimořádné daně | LSEG | Bankovní rady ČNB | Inflace v Evropě | Nejdůležitější události | OpenAI | Petr Pavel | Volatilní položky | Pokračující pokles | Zvýšení rizika | Pozastavení růstu | Instant Trading EU Ltd. | Dlouhodobý pohled | Bancorp | Europe 600 | Vyšší ceny | Klesající inflace | JOLTS | Srovnávací základna | Rychlost | Přesnost | Americký akciový index S&P 500 | Hutnictví | Vice | Aktuální stav | Státní svátek | Směřování | Americká technologická společnost | Vývoj měnového páru AUD/USD | Mega Cap | GasNet | Akcie společnosti Micron | Reálné příjmy | Petr Veselý | Proinflační riziko | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Nižší ceny | HCOB | Inverzní vztah | Struktura | Technology | Services | Akcie Target | Snižování inflace | Akvizice společnosti | Target (TGT) | Paul Jackson | Historické maximum | ProCent | CPI v České republice | Rok 2024 | Nejvyšší přebytek zahraničního obchodu | Nejvyšší přebytek | Dobrá zpráva | Holding | Měkké přistání | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Sazby v eurozóně | Jádrový CPI | Investments | ASML Holding | 1D | D1 | Velmi nízká volatilita | Novartis AG | Očištěný zisk na akcii | Výkon | Prodeje | Společnost ADP | Politické rozhodnutí | ICE | Rezervy | Vlády | Služby | Odpovědnost | Výzkum a vývoj | Český trh | Kovy | Změny pracovních míst | Průměrné hodinové mzdy | HDP ČR | Nižší náklady | Fio banka, a.s. | Šílenství | Marek Chudoba | Slevové akce | Počet stavebních povolení | Body | Refinanční sazba | Sezónní faktory | Společnost Micron | Rok 2025 | Významné změny | Michigan | Nárůst cen | Ředitel společnosti
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Tržní likvidity
Tržní limit
Tržní manipulace
Tržní měřítko
Tržní nálada
Tržní období
Tržní ocenění
Tržní ocenění Twitteru
Tržní očekávání
Tržní očekávání nastavení úrokových sazeb

Následující klíčová slova

Tržní optimismus
Tržní panika
Tržní podíl
Tržní podíl bitcoinů
Tržní podíl LVMH
Tržní podmínky
Tržní pohyb
Tržní pohyby
Tržní pohyby v červenci
Tržní pozice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít