Neděle 02. února 2025 01:24
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple trading band forex umíme
reklama
eightcap zlato
reklama
Dukascopy new

Makroekonomický výhled

img

Makroekonomický výhled na tento týden: Rozhodnutí FOMC a ECB o sazbách, HDP (eurozóna, Německo, ČR)

27.01.2025 Tento týden se očekává zveřejnění několika významných makroekonomických událostí. Největší pozornost bude zaměřena na rozhodnutí o úrokových sazbách FOMC (Fed) ve středu, následované rozhodnutím ECB o den později. Ve čtvrtek budou zveřejněny předběžné údaje o HDP Německa a eurozóny za 4Q. V pátek potom také za Českou republiku.
img

Fidelity International: Přístup k silným akciovým trhům díky kvalitním hodnotovým ETF

21.01.2025 Nedávné zlepšení makroekonomického prostředí vedlo Fidelity International ke zvýšení dlouhodobých očekávání ohledně výnosů z akcií. Vysoké ocenění zůstává v některých částech trhu rizikem. Investoři by proto měli zvážit fondy Quality Value ETF, které se snaží zachytit růst akciových trhů prostřednictvím diferencovaného přístupu k hodnotovému investování.
img

Makroekonomický výhled pro tento týden: Index CPI napříč regiony, index PPI v ČR a USA,..

13.01.2025 Tento týden nabídne menší počet makroekonomických dat. Již dnes dopoledne byl zveřejněn vývoj indexu CPI v ČR, který bude dále zveřejněn napříč všemi sledovanými regiony, tedy v Německu, eurozóně a v USA. Dále tento týden nabídne index importních cen v ČR a v USA, v těchto regionech se dozvíme i vývoj indexu PPI. Ve středu se dozvíme meziroční vývoj HDP v Německu.
img

Jak 8. ledna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

08.01.2025 Pár EUR/USD v úterý prošel očekávanou sestupnou korekcí. V pondělí předvedl nečekaně silnou rally, která začala ještě před vydáním reportu o inflaci v Německu, tedy potenciálního katalyzátoru tohoto pohybu. Zdálo se, že trh nakupuje euro v očekávání úterního inflačního reportu z EU. Ten však neodhalil nad očekávání vysoký růst spotřebitelských cen a jádrová inflace zůstala beze změny. Trh se proto v úterý vrátil k tzv. spravedlivému směnnému kurzu. K tomu se přidal také index ISM PMI ve službách v USA, který o několik bodů překonal prognózy analytiků a vyvinul další tlak na euro. Stále tedy zastáváme názor, že euru chybí důvod ke střednědobému růstu. Korekční pohyb sice nastal, ale co dál? Pár potřebuje k dalšímu růstu nové, nejlépe nečekané katalyzátory.
img

Wall Street roste

06.01.2025 Wall Street má před sebou první kompletní obchodní týden nového roku 2025 a vypadá to na zelený výkop. Optimismus prýští především z technologického sektoru zejména pak z polovodičového subsektoru. Pozadu nezůstávají ani megacap společnosti z tzv. magnificient seven. Pauzu z posilování si dává americký dolar, když po výletu k metě 1,025 na páru s eurem se situace uklidňuje na hladině 1,035. Donald Trump potvrdil svůj postoj k chystaným clům a deregulaci některých odvětví. To chutná především vybraným bankám. A konečně výnosy dluhopisů zůstávají dnes stabilní a vysoko, čož růstovým akciím, jak vidno, příliš nevadí. Pro úplnost uvádíme makroekonomický výhled na tento týden, když za dva týdny startuje výsledková sezóna. V odpoledních hodinách dorazila zpráva, že rezignoval dlouholetý kanadský premiér Justin Trudeau.
img

Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce (USA), CPI (Německo, eurozóna),..

06.01.2025 Druhý týden v lednu nabídne větší množství makroekonomických událostí. Mezi nimi bude velmi sledovaný report z amerického trhu práce, index CPI v Německu a eurozóně či zápis ze zasedání FOMC.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: HDP (ČR), Index PMI ve výrobě napříč regiony

30.12.2024 V tomto týdnu bude vzhledem k novému roku zveřejněno výrazně méně makroekonomických dat. V ČR bude upřen pohled na konečný vývoj HDP ve 3Q, měnovou zásobu M2 a bilanci státního rozpočtu. Napříč sledovanými regiony se taktéž tento týden dozvíme konečná data indexu nákupních manažerů ve výrobě a v Německu se můžeme těšit na míru nezaměstnanosti.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Nové a pokračující žádosti o podporu (USA)

23.12.2024 V tomto týdnu bude vzhledem k vánočním svátku zveřejněn menší počet makroekonomických dat. Trhy budou směřovat pozornost především k novým a pokračujícím žádostem o podporu, které poukáží na aktuální stav trhu práce. Zároveň bude například reportována spotřebitelská důvěra a prodeje nových domů.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Zasedání Fedu a ČNB, index CPI v eurozóně,..

16.12.2024 V tento předvánoční týden bude největší zaměření na zasedání Fedu a ČNB. V USA se očekává snížení sazeb, naopak v ČR pravděpodobně bude zachována repo sazba na 4,00 %. V eurozóně se dozvíme konečná data indexu CPI a v USA třetí a konečné vydání HDP za 3Q.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI (ČR, Německo, USA), zasedání ECB

09.12.2024 Ve tomto týdnu bude reportována řada makroekonomických událostí. Pozornost trhu bude směřovat především k vývoji indexu CPI v České republice, Německu a ve Spojených státech. Ve čtvrtek bude zasedat ECB.
img

Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce (USA), HDP a PPI (eurozóna)

02.12.2024 Výsledky amerických voleb a další vývoj v obsazování postů ministrů zastínilo slabší makroekonomické ukazatele v minulých týdnech v USA, avšak tento týden se investoři budou upínat na další vývoj na americkém trhu práce. V eurozóně bude upřena pozornost na konečný vývoj HDP a zaměstnanosti ve 3Q a index PPI. Napříč regiony se taktéž tento týden dozvíme index nákupních manažerů. V ČR bude upřen pohled na vývoj reálné průměrné mzdy, maloobchodní tržby bez automobilů a bilanci státního rozpočtu.
img

Makroekonomický výhled pro tento týden: Inflace v Německu a eurozóně, zápis ze zasedání Fedu,..

25.11.2024 Tento týden kromě předběžných inflačních dat z Německa a eurozóny odhalí náladu tvůrců měnové politiky v USA, předběžný vývoj HDP ve 3Q v ČR a USA a důvěru napříč sektory a regiony a další makroekonomické ukazatele.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Inflace v eurozóně, PPI v ČR a Německu, PMI napříč regiony

18.11.2024 Tento týden nás čekají indikátory ekonomického sentimentu, údaje o německé ekonomice či report vývoj inflace a dalších makrodat v rámci eurozóny.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Inflace napříč regiony, HDP a nezaměstnanost v eurozóně,…

11.11.2024 V tomto týdnu bude pozornost trhu směřovat k inflačním datům za říjen napříč regiony. Ve čtvrtek bude zveřejněn v rámci eurozóny HDP, nezaměstnanost a vývoj průmyslové výroby.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Volby v USA, zasedání Fedu a ČNB, PMI v regionech

04.11.2024 Tento týden bude největší zaměření na Volby v USA, ale taktéž na zasedání Fedu a ČNB. V ČR se taktéž v pátek dozvíme míru nezaměstnanosti. Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v Německu, eurozóně a USA.
C:\fakepath\xtb-01112024.png

Největší investiční trendy roku 2024: Co odhalí Online investiční konference?

01.11.2024 Online investiční konference 2024, pořádaná společností XTB, je každoročním lákadlem pro každého, kdo chce mít přehled o nejnovějších trendech ve světě financí. I letos nabízí ucelený program panelových diskusí zaměřených na zásadní investiční témata, která budou rezonovat dlouho do budoucna. Jaké bude zaměření letošního ročníku a kdo se na konferenci představí? Přehled všeho podstatného přinášíme v tomto článku.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Sentiment napříč regiony, „béžová kniha“ a realitní trh v USA

21.10.2024 V Evropě tento týden přinese řadu tzv. měkkých ukazatelů ekonomického sentimentu. Např. v České republice by mělo dojít ke zlepšení sentimentu spotřebitelů i podniků. Podle ekonomů Bloombergu bude více než obvykle sledované vydání indexu PMI za eurozónu poté, co v září klesnul pod 50 bodů, které značí hranici mezi ekonomickým oživením/oslabením. V pátek budou zveřejněny také německé indexy IFO, které jsou obvykle brzkým indikátorem směřování ekonomiky našeho západního souseda, nebo např. italské indexy sentimentu.
img

BlackRock zůstává na vzestupu v sektoru AI 🎯

19.06.2024 Týdenní komentář společnosti BlackRock vrhl světlo na pokračující růst trhu tažený významnými investicemi do umělé inteligence a poznamenal, že zatímco trend umělé inteligence nadále pohání indexy S&P 500 a Nasdaq Composite ke značným ziskům, očekává se, že základní kapitálové výdaje na umělou inteligenci budou inflační. v krátkodobém horizontu. Nárůst tržní hodnoty je příkladem Nvidie, která se včera po uzavření trhu stala nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností na světě a překonala technologické giganty Microsoft a Apple. Tento nárůst ocenění je připisován klíčové úloze Nvidie na vzestupu trhu řízeného umělou inteligencí, spolu s nedávnými úspěchy společnosti Apple se systémem Apple Intelligence AI, který zdůrazňuje silný vliv umělé inteligence na dynamiku trhu.
img

Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání Fedu, inflace napříč regiony

10.06.2024 Pozornost investorů se tento týden bude upírat především k zasedání amerického Fedu. Budou také zveřejněny indexy spotřebitelských i výrobních cen z řady zemí.
img

Makroekonomický výhled na tento týden: Trh práce (USA), zasedání ECB

03.06.2024 V tomto týdnu bude pozornost trhu směřovat především k eurozóně, konkrétně k zasedání ECB, která rozhodne o dalším vývoji úrokových sazeb. Predikuje se pokles sazeb o 25 bazických bodů. Neméně důležitý bude report z trhu práce ve Spojených státech, a to především směrem k dalšímu vývoji monetární politiky amerického Fedu.
img

Makroekonomický výhled: Inflace v Německu a eurozóně, HDP v ČR a USA

27.05.2024 Tento týden se pozornost investorů upře na inflační data v Německu a eurozóně, která budou ovlivňovat měnověpolitická rozhodnutí ECB. Dozvíme se také předběžné údaje o vývoji americké a české ekonomiky v 1Q.
img

Ekonom Marek: Sazby by letos v ČR měly zamířit rychle dolů, pod čtyři procenta

28.03.2024 Úrokové sazby by v letošním roce v ČR měly zamířit rychle dolů, podle modelového příkladu by se měly dostat pod čtyři procenta, případně blízko ke třem procentům. Na dnešní odborné debatě pořádané v rámci projektu Česká elita - nejhodnotnější české firmy to řekl hlavní ekonom Deloitte a poradce prezidenta David Marek.
img

Fed zveřejnil zprávu o měnové politice, která nabízí pohled na ekonomický a inflační výhled 📃

01.03.2024 Federální rezervní systém Spojených států (Fed) zveřejnil novou zprávu o měnové politice, která nabízí pohled na současné ekonomické klima, inflaci a podmínky na trhu práce. Zdůrazňuje mimo jiné potenciální dopad umělé inteligence na zvyšování efektivity pracovníků a následně i výdělků; to se zdá být dalším argumentem pro přístup "vyšší po delší dobu". Zdá se nepravděpodobné, že by Fed bez jakékoliv situace "nouzového stavu" v ekonomice usiloval o opětovné snížení sazeb na úroveň 0,5 %. Zde jsou klíčové body ze zprávy:
C:\fakepath\trader-26022024-45-zm.jpg

Forex: Česká koruna na začátku týdne oslabila vůči euru a zpevnila k dolaru

26.02.2024 Česká koruna na začátku týdne oslabila vůči euru o tři haléře na 25,39 EUR/CZK a posílila k dolaru o pět haléřů na 23,40 USD/CZK. Vyplývá to z informací, které k 17:00 zveřejnil server Patria Online.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Fitch upravil výhled úvěrového ratingu ČR na stabilní

25.02.2024 Americká ratingová agentura Fitch Ratings v pátek změnila výhled hlavního úvěrového ratingu České republiky z negativního na stabilní. Agentura to uvedla v tiskové zprávě, podle níž rating Česka zůstává na stupni AA minus. Fitch oceňuje konsolidační balíček a nízké výdaje na energetickou krizi, uvedlo včera na sociální síti X české ministerstvo financí.
img

Trh fúzí a akvizic zůstal ve střední a východní Evropě navzdory globálním poklesům aktivní

20.02.2024 Mezinárodní auditorská, daňová a poradenská společnost Mazars vydala svoji každoroční publikaci “Investice ve střední a východní Evropě: Studie o uskutečněných fúzích a akvizicích”, ve které sleduje vývoj trhu M&A v letech 2023/2024. Jak vyplývá z analýzy, která vznikla ve spolupráci s Mergermarket, počet transakcí v regionu střední a východní Evropy zůstal v roce 2023, navzdory globálním poklesům, vysoký.
C:\fakepath\burza-23012023-uvod.png

Technická analýza a fundamentální analýza: S&P 500, NASDAQ, DJ30 – nová all-time high

23.01.2024 Býčí trend na amerických akciích pokračuje. Co to znamená pro shortaře? A na co by si měli počkat býčí swingoví obchodníci? To si probereme v dnešní analýze S&P 500, NASDAQ a DJ30.
C:\fakepath\trading-strategie-22012024.jpg

3 obchodní strategie pro rok 2024

22.01.2024 Letošní rok očekáváme mnoho obchodních příležitostí. Pokud je chcete zobchodovat co nejefektivněji, budete potřebovat zvolit vhodnou strategii. V tomto článku najdete hned tři takové, které lze navíc použít na jakýkoliv trh.
C:\fakepath\obrazek-16012024-1.png

Technická a fundamentální analýza: NIKKEI, S&P 500 a EUR/USD

16.01.2024 Pojďme se podívat, které důležité fundamenty nás tento týden čekají i co se aktuálně děje na indexech NIKKEI, S&P 500 a páru eura s dolarem.
C:\fakepath\obrazek-10012023-3.png

Technická analýza DAX, S&P 500 a EUR/USD

10.01.2024 V minulém týdnu akciové indexy otestovaly zajímavé supporty, na kterých se vytvořil signál falešného breaku. Kam se trhy vydají v následujících dnech?
C:\fakepath\burza-03012024.jpg

Novoroční korekce jako příležitost pro swingové obchodníky?

03.01.2024 Po prosincové rally začaly indexy mírně oslabovat. Mohou za to centrální banky a očekávané snížení úrokových sazeb. Jenže určitá korekce by mohla být zdravou příležitostí pro swingové obchodníky. Co tedy čekat?
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Rok 2024 přinese českému hospodářství zotavení, domnívá se ekonom Čapek

27.12.2023 Rok 2024 přinese českému hospodářství zotavení, domnívá se ekonom Jan Čapek. Inflace podle odhadů klesne z dosavadních dvouciferných hodnot na výrazně nižší úroveň, zatímco míra nezaměstnanosti by měla zůstat stabilní na současných nízkých hodnotách, uvedl odborník, jenž působí v Národním institutu SYRI a na Masarykově univerzitě v Brně.
C:\fakepath\cerna-labut-27122023.jpg

Které “černé labutě” mohou ohrozit trhy v roce 2024?

27.12.2023 Postrach všech analytiků, který na trzích nenechává kámen na kameni. To jsou černé labutě - nepředvídatelné scénáře mnohdy až katastrofických rozměrů, avšak s nízkou pravděpodobností výskytu. V dnešním článku si zkusíme zavěštit a předpovědět si hned několik podobných událostí.
C:\fakepath\indexy-19122023.jpg

Index DJ30 má nové all-time high. Stihne to ještě letos i S&P 500?

19.12.2023 Index DJ30 to dokázal a jako první z velké trojky akciových indexů vytvořil nové all-time high. A oba indexy, jak S&P 500 tak i NASDAQ k němu mají rovněž hodně blízko. Zásadní fundamenty jsou totiž za námi, a tak jim prakticky nic nestojí v cestě za novým rekordem.
C:\fakepath\likvidita-17122023-uvod.jpg

Smart Money a koncept výběru likvidity

18.12.2023 Stalo se vám někdy, že vás trh vybral na stop-lossu? Tak právě v ten moment jste se stali potravou pro velké hráče. Pokud chcete být v tradingu opravdu úspěšní, musíte se naučit vnímat trh optikou likvidity a těmto situacím se vyhnout. Jak na to si ukážeme v dnešním článku.
C:\fakepath\akcie-05122023.jpg

Prodlouží prosinec aktuální býčí rally?

05.12.2023 Býčí rally na akciových indexech nám v několika posledních dnech poněkud uvadá, a protože před sebou máme sadu důležitých dat, tak by mohla nastat korekce, kterou by jistě uvítali trpěliví swingoví obchodníci, kteří chtějí na indexech spekulovat long. Očekávaný pokles úrokových sazeb svědčí také zlatu, které v pondělí vytvořilo nové all-time high. Zásadní otázka proto je: Bude zlatá horečka pokračovat i v prosinci?
C:\fakepath\konference-23112023.png

Online investiční konference proběhne již tuto sobotu!

23.11.2023 Tak jako každý podzim, i letos máme možnost zúčastnit se Online investiční konference XTB, která se uskuteční již tuto sobotu 25. 11. od 13:00. Na jaká témata a hosty se můžeme těšit tentokrát?
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Agentura IEA snížila svůj výhled růstu poptávky po ropě na příští rok

12.10.2023 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) snížila svůj výhled růstu poptávky po ropě na příští rok. Na spotřebu budou podle ní mít vliv horší globální ekonomické podmínky a pokrok v oblasti energetické účinnosti. IEA to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují – a zdražovat budou. Ropa se řítí k hranici 100 dolarů za barel a je nejdražší za celý letošní rok, současně je koruna vůči dolaru nejslabší za celý letošek

28.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku dále stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,43 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o 21 haléřů na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,58 koruny. Za poslední týden tedy podražil o deset haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

Pohonné hmoty v Česku rychle zdražují – a zdražovat budou. Ropa zřejmě brzy pokoří hranici 100 dolarů za barel

21.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku rychle stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,22 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o výraznou 1,34 Kč na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,48 koruny. Za poslední týden tedy podražil o 43 haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

Ropa WTI roste o 3 % na vlně vyšších prognóz poptávky a omezené nabídky

24.07.2023 V druhé polovině roku by mohlo hrát roli pro ocenění OPEC+ snížení produkce a vývozu a zpomalení růstu produkce ropy v USA. Dnes zveřejněné údaje o indexu PMI v USA poukázaly na překvapivě silné oživení ve zpracovatelském průmyslu. Silnější údaje z USA vyvážily mnohem slabší údaje z eurozóny a stále pochmurnou situaci v oblasti poptávky v Číně (kterou se však snaží kompenzovat oznámení o zavádění ekonomických stimulačních opatření).
C:\fakepath\diamanty.jpg

CNBC: Ceny diamantů z loňského rekordu již klesly o 18 procent

25.06.2023 Jak se zpívá v jedné písni "diamanty jsou dívčiným nejlepším přítelem". V současnosti ale nejsou oblíbenými kameny investorů, protože v posledních několika měsících ztratily na hodnotě. V únoru 2022 se ceny diamantů vyšplhaly na rekord, od té doby však klesly již o 18 procent. Od začátku roku jsou pak nižší o 6,5 procenta, ukazuje globální index cen surových diamantů. A jejich cena bude podle analytiků zřejmě dále klesat, upozornil zpravodajský server CNBC.
img

Akcie týdne: Apple (05.05.2023)

05.05.2023 Společnost Apple (AAPL.US), výrobce iPhonů, včera po skončení seance na Wall Street oznámila zisk za 2. fiskální čtvrtletí 2023 (1. kalendářní čtvrtletí 2023). Výsledky dopadly lépe, než se očekávalo, a to díky lepšímu výsledku v oblasti prodeje iPhonů. Společnost rovněž oznámila navýšení programu zpětného odkupu v hodnotě 90 miliard USD a také zvýšení čtvrtletní dividendy, a to již jedenáctým rokem v řadě! Podívejme se blíže na to, jak se společnosti Apple dařilo v prvním čtvrtletí roku 2023.
C:\fakepath\money.jpg

Investice do komerčních nemovitostí v Evropě byly do března nejnižší za 11 let

27.04.2023 Investice do komerčních nemovitostí v Evropě klesly v prvním čtvrtletí na minimum za 11 let. Investoři kvůli vyšším úrokovým sazbám a horšímu výhledu ekonomiky odkládali akvizice, uvedla dnes společnost MSCI Real Assets. Kanceláří, které v Evropě tvoří největší část realitního sektoru, se prodalo nejméně za dobu záznamů. Objem transakcí se pak snížil na 10,8 miliardy eur (253,8 miliardy Kč), což je nejméně za 13 let.
img

Netflix s neuspokojivými výsledky. Růst předplatného prudce poklesl🚩

19.04.2023 Společnost Netflix (NFLX.US) včera zveřejnila smíšenou finanční zprávu za 1. čtvrtletí, ve které uvedla nižší než očekávané tržby a mírně vyšší než předpokládaný zisk. V roce 2022 pokles Netflixu předznamenal oslabení akcií technologických společností. Bude tomu tak i tentokrát? Akcie před otevřením ztratily 2 % a býkům se podařilo zastavit první 10% propad po zveřejnění zprávy.
C:\fakepath\trader-14042023-39-zm.jpg

CNBC: Rostou obavy z propadu evropského trhu s komerčními realitami

14.04.2023 Mezi investory rostou pochybnosti ohledně zdraví evropského trhu s komerčními realitami, někteří mají obavy z jeho prudkého propadu po nedávných problémech v bankovním sektoru. Píše o tom dnes server CNBC. Vyšší náklady na půjčky nyní tlačí dolů ceny realit, které v uplynulých letech těžily z nízkých úrokových sazeb.
img

Vyšší náklady na těžbu. Překvapí zisky Alcoa trh?

18.01.2023 Společnost Alcoa (AA.US), jeden z největších výrobců hliníku, oxidu hlinitého a bauxitu, oznámí finanční výsledky po dnešní seanci na Wall Street. Její hospodaření by mohl zasáhnout slabší makroekonomický výhled, globální recese a vyšší náklady. Analytici očekávají, že tržby a zisk na akcii ve 4Q 2022 poklesnou.
img

Investiční fórum: Kam úspěšně investovat v roce 2023?

07.12.2022 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2023? Nebo co čeká svět alternativních investic a kryptoměn? Jedinečnou možnost máte ve středu 4. ledna 2023 na Investičním fóru, kde v rámci moderovaných diskuzí a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí a nabídnou ty nejlepší investiční strategie pro nový rok.
img

Caterpillar v premarketu po zveřejnění výsledků za 3. kvartál roste

27.10.2022 Caterpillar (CAT.US), jeden z předních světových výrobců těžkých strojů, dnes před zahájením zasedání na Wall Street oznámil výsledky za kalendářní Q3 2022. Existovaly určité obavy, že vzhledem k tomu, že se makroekonomický výhled zhoršuje a globální ekonomika může směřovat k recesi, výrobci strojního zařízení, jako je Caterpillar, mohou zaznamenat určitou obchodní slabost nebo alespoň její známky. Pojďme se rychle podívat na výsledky
img

Výsledky Microsoftu a Alphabetu posílají Nasdaq níže

26.10.2022 Dvě americké technologické megaspolečnosti - Alphabet (GOOGL.US) a Microsoft (MSFT.US) - včera po uzavření trhu zveřejnily hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí 2022. Zprávy byly vnímány jako zklamání a poslaly akcie obou společností v odpoledním obchodování o více než 6 % níže, což vyvíjelo tlak i na americké indexy, zejména Nasdaq-100 (US100). Podívejme se na obě zprávy blíže.
img

IEA: Trh s ropu je kvůli nedostatečné nabídce a možné recesi vratký

13.07.2022 Světový trh s ropu je kvůli nedostatečné nabídce a možné recesi vratký. Poptávku už nyní ohrožují vyšší ceny a zhoršující se ekonomické podmínky. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
img

Pár USDCAD vyskočil nejvýše za posledních 19 měsíců

05.07.2022 Pár USD/CAD vzrostl během úterní seance o 1,5 %, což je nejvýše od listopadu 2020. Obavy z recese spustily velký výprodej ropy, což způsobilo tlak na komoditní měny, jako je právě CAD. Investoři se bojí, že zhoršující se makroekonomický výhled může narušit poptávku po energetických komoditách, které jsou pro kanadskou ekonomiku důležité. Americký dolar navíc po prodlouženém víkendu nabírá na síle a indexy na Wall Street čelí velkým výprodejům.
img

💥Wall Street maže úvodní zisky❗

20.05.2022 Světové indexy na začátku seance prudce vzrostly díky optimistickým zprávám z Číny. PBoC se rozhodla výrazně snížit svou hypoteční referenční sazbu, aby oživila svou zpomalující ekonomiku. Jednalo se o druhé snížení v tomto roce. Zdá se, že zprávy z druhé největší ekonomiky nabídly investorům dočasnou úlevu a mnoho z nich se rozhodlo využít nižšího ocenění, a to i přes neuspokojivé prognózy maloobchodníků, včetně Walmartu a Targetu.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČNB ve čtvrtek podle odhadů zvýší úrokové sazby výrazně o 0,75 procentního bodu

30.01.2022 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání zřejmě opět výrazně zvýší úrokové sazby, nejpravděpodobněji o 0,75 procentního bodu. Vyplývá to z odhadů většiny analytiků, které ČTK oslovila. Základní úroková sazba by v takovém případě stoupla na 4,5 procenta, tedy na nejvyšší hodnotu od ledna 2002. Důvodem růstu sazeb je nadále rostoucí inflace a s tím spojená snaha centrální banky tlumit inflační očekávání, tedy že inflace nadále rychle poroste.
img

Investiční výhled: jak se bude dařit akciím a dluhopisům?

25.10.2021 Globálním akciovým trhům se zatím letos daří celkově na výbornou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž od začátku letošního roku připisuje vysoce nadprůměrný zisk 14 % a momentálně se pohybuje na historickém maximu. Taktéž na historickém maximu se pohybuje pravděpodobně vůbec nejsledovanější akciový index, index amerických akcií S&P 500, který zatím letos připisuje zisk 19 %. Nám dělá především radost fakt, že se nadprůměrně daří středoevropskému regionu, který máme v naší globální akciové alokaci vůči benchmarkům výrazně nadvážený.
img

Tečkový graf ukazuje rychlejší utahování měnové politiky v USA

22.09.2021 Fed dle očekávání dnes nezměnil svoji měnovou politiku. V zápisu však uvedl, že pokud bude pozitivní vývoj pokračovat, tak snižování nákupu aktiv by mohlo brzy začít. To by mohlo znamenat, že oznámení by mohlo přijít už v listopadu nebo v prosinci.
img

Rozbřesk: ČNB dnes nejspíš zvýší sazby, koruna před zasedáním sílí

05.08.2021 Hlavní událostí dnešního dne bude nepochybně letos už páté měnové zasedání bankovní rady ČNB. Dá se od něj čekat, že centrální banka podruhé za sebou zvýší svoji hlavní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu a následně představí i svůj nový makroekonomický výhled. Pro navýšení sazeb zřejmě nebude hlasovat všech sedm členů rady a stejně tak nelze vyloučit, že se podobně jako minule neobjeví i hlas pro ještě rychlejší navýšení repo sazby.
img

Rozbřesk: Americký HDP vykáže ve druhém kvartále raketový růst

29.07.2021 Od červnového zasedání Fedu učinila americká ekonomika pokrok, ten však není natolik výživný, aby centrální banka oznámila přechod k útlumu měnové expanze. Od okamžiku, kdy Fed oficiálně oznámí redukci nákupu dluhopisů (aktuálně 120 mld. měsíčně), jsme tedy stále vzdáleni minimálně měsíc a půl. Neformálně se však tak může stát již na konci srpna na pravidelném sympoziu o měnové politice v americkém Jackson Hole. Neboť jak na své tiskovce prozradil šéf Fedu Powell, již na aktuálním zasedání FOMC proběhla poměrně hluboká diskuse na toto téma.
img

Ranní okénko - Německá inface nad odhady, co přinese evropská?

01.06.2021 Dnes nás čeká zveřejnění zpřesněného odhadu českého hrubého domácího produktu za letošní první čtvrtletí. Kromě možné úpravy prvního odhadu, který ukazoval na pokles o 2,1 % meziročně, budeme zvědavi na bližší detaily o struktuře dosaženého růstu, resp. poklesu.
img

Ranní okénko - Ceny ve výrobě v USA dokreslí pohled na inflační tlaky

13.05.2021 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB a ceny průmyslových výrobců v USA, které doplní včera zveřejněnou statistiku cen spotřebitelských. Očekávané vzedmutí inflace dorazilo v plné síle a nárůstem o 0,8 % m/m překonalo tržní odhad (0,2 % m/m). Akciové trhy reagovaly korekcí dolů, výnosy amerických dluhopisů vzrostly a dolar posílil vůči euru i koruně. Průmyslová výroba v eurozóně zaostala za očekáváními.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
img

Ranní okénko - Zasedá Fed i ČNB, změny sazeb se nečekají

05.11.2020 Dnes budeme vyhlížet informaci o českých maloobchodních tržbách za září. Od těch se očekává pokračující dohánění pandemických ztrát a po srpnových -2,6 % meziročně by tentokrát mělo na loňské úrovně scházet již jen 0,6 %. Tento náhled je i v souladu s naším předpokladem. V odpoledních hodinách se dozvíme výstup z měnověpolitického zasedání České národní banky. To podle nás nepřinese změnu v nastavení politiky, a to ani s ohledem na základní úrokovou sazbu, ani využití jakýchkoliv alternativních instrumentů. Zvědavi budeme ovšem na podobu aktualizované makroekonomické prognózy. Ta v sobě již nestihne zahrnout pozitivní překvapení, které doručil růst českého HDP za třetí kvartál, naopak zřejmě již vezme v úvahu nové kolo ekonomických restrikcí. Již předcházející verze prognózy se řadila spíše mezi ty pesimističtější a trh tak bude vyhlížet, zda tomu tak bude i tentokrát.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Akciové valuace jsou i po korekci velmi vysoké

10.09.2020 Akciové trhy od minulého týdne bez zjevného katalyzátoru mírně korigují své předchozí ohromné zisky. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World je tak zatím v září v mínusu 1,8 %. Od začátku roku je nicméně stále v plusu 1,6 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Zlatu se letos daří

14.07.2020 Zlato je v letošním roce se ziskem 20 % jednoznačně nejlépe performujícím aktivem. V úterý se poprvé od roku 2011 přehouplo přes hranici 1800 dolarů za trojskou unci a aktuálně se obchoduje na úrovni 1823 dolarů. Historický rekord přitom činí 1890 dolarů z 22. srpna 2011. Do tohoto rekordu tak už zlatu zbývají pouze 4 %.
img

Ranní nadhoz - dubnové maloobchodní tržby výrazně propadnou

05.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. V dalších čtvrtletích však očekáváme na trhu práce podstatně horší situaci. O výdělky začnou přicházet nejprve pracovníci ve službách, následovat ovšem budou i další sektory postižené klesající poptávkou.
img

Okénko trhu - ECB posílila program nákupů aktiv

04.06.2020 Průměrná tuzemská mzda vykázala za první letošní čtvrtletí nárůst o 5 %, ve srovnání se stejným obdobím roku loňského, a dosáhla 34 077 Kč. Po očištění o inflaci to odpovídá reálnému růstu mezd o 1,4 %. Oproti poslednímu kvartálu roku 2019 pak došlo po sezónním očištění ke zvýšení průměrné mzdy o 1,1 %. Mediánová mzda, která v předchozím čtvrtletí již vystoupala nad hranici 30 tis. Kč, ovšem zaznamenala mezikvartální pokles. Hned v příštím čtvrtletí očekáváme na českém trhu práce podstatně horší situaci. Vlivem ekonomických restrikcí začnou o výdělky přicházet nejprve pracovníci ve službách, které byly zasaženy nejsilněji. Následovat ovšem budou i ostatní sektory, které pocítí klesající tuzemskou i zahraniční poptávku. Část pracovních míst navíc dosud podpírají vládní záchranné programy, které budou postupně ukončovány, čímž se ve firmách opět zvýší tlak na nákladovou efektivitu.
img

Ranní nadhoz - zasedá ECB, sazby měnit nebude

04.06.2020  Na dnešním měnovém zasedání Evropské centrální banky bude Rada guvernérů diskutovat nový makroekonomický výhled. Ohledně nastavení měnových podmínek čí dalších nekonvenčních kroků však nečekáme žádnou změnu. Zásadní opatření už byla přijata v minulosti a nyní se čeká, zda přinesou kýžený efekt.
img

Ranní nadhoz - výrobní PMI naznačí pro květen mírné zlepšení

01.06.2020 Spotřebitelské ceny v eurozóně v květnu meziměsíčně klesly o 0,1%, což znamenalo další zvolnění meziroční inflace o 0,2 p.b. na 0,1%. Zveřejněné údaje byly v souladu s očekáváním analytiků. Pokles inflace až téměř k nulové hladině znamenal další vzdálení se od cíle Evropské centrální banky, který je nastaven na úroveň těsně pod 2 %. Jádrová složka cen po vyloučení potravin a energií dosáhla 1,1%, tedy stejné hodnoty jako v dubnu.
img

BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020  Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
img

BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
img

Makroekonomický výhled: Evropa se připravuje na zelené kvantitativní uvolňování

24.01.2020 Jsou australské požáry budíčkem pro celý svět? To je vzhledem k ničivým dopadům přírodní katastrofy, která v Austrálii dosud zuří, zcela legitimní otázka. Na prahu nové dekády není pochyb, že svět zažívá stále víc přírodních katastrof. Podle statistických údajů zveřejněných webem „Our World in Data“ (Náš svět v datech) dochází v posledních 20 letech v průměru k 335 přírodním katastrofám ročně, zatímco v letech 1985 až 1995 byla jejich frekvence poloviční. Zároveň rychle rostou ekonomické náklady s nimi spojené. V posledních 10 letech dosáhly v průměru 200 miliard dolarů ročně, což je oproti 80. letům čtyřnásobek.
img

Makroekonomický výhled: Klima a inflace jako dvě nové priority trhů

23.01.2020 Klima je téma, ke kterému má asi každý co říct. Jste zastáncem jedné ze stran této podivně politicky nabité debaty o klimatické změně, nebo prostě jen máte obavy, protože víte, co říká vědecká komunita? Poprvé od 2. světové války cítíme posun, kdy se prioritou vlád a jejich občanů stává klima a životní prostředí, nikoli růst.
img

Makroekonomický výhled: Neřízená střela jménem dolar

04.10.2019 Rok 2019 si budou investoři pamatovat jako začátek konce největšího měnového experimentu v historii. Měnová politika se dostala na konec své dlouhé cesty, která končí jejím selháním.
img

BREXIT průvodce – vše, co potřebujete vědět (2019)

12.03.2019 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
img

Úspěšné obchody z Live tradingu Bossy

17.08.2017 Dívali jste se už někdy na Live trading společnosti Bossa, který je vysílán online každé úterý od 9:30? V průběhu půl hodinky analyzuje měnový trh Ondřej Janata z Bossy pomocí technické analýzy a analytička Michala Moravcová přidává makroekonomický výhled. Na vysílání se můžete jednoduše dívat i přes Váš chytrý mobil nebo tablet. Ondřej aplikuje svoji obchodní strategii zejména na dva hlavní měnové páry GBP/USD a EUR/USD. Vstupy do obchdů hledá přímo v průběhu úterního vysílání.
img

Řecko přidalo minulý měsíc 32 procent

10.07.2012 Matt Bolduc, akciový analytik Saxo BankPoslední summit EU měl být zkouškou odolnosti, ovšem trh nedokázal pokračovat v...
img

Řecko přidalo minulý měsíc 32 procent

10.07.2012 Matt Bolduc, akciový analytik Saxo BankPoslední summit EU měl být zkouškou odolnosti, ovšem trh nedokázal pokračovat v...
img

Řecko přidalo minulý měsíc 32 procent

10.07.2012  Matt Bolduc, akciový analytik Saxo Bank Poslední summit EU měl být zkouškou odolnosti, ovšem trh nedokázal pokračov...
img

Řecko přidalo minulý měsíc 32 procent

10.07.2012 Matt Bolduc, akciový analytik Saxo BankPoslední summit EU měl být zkouškou odolnosti, ovšem trh nedokázal pokračovat v...
Související klíčová slova: Finanční stabilita | Býčí pohyb | Fibo | Akcie včera | Deloitte | Výnosy dluhopisů | Ekonom Jan Čapek | NFLX.US | LYNX | Richard Rumpel | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Hlavní události | WTO | Jak obchodovat metodou Market Profile | Zvyšování sazeb | Hlavní ekonom | Silný support | PPI v USA | Vysoké valuace | Zkušenosti | Alphabet | Zdroje informací | Vstupy | Výprodej ropy | Kongo | USD/PLN | J&T | Ztráty peněz | Pfizer | Údaje z USA | Obchodník | Zpravodajský server | Index Bloomberg Barclays | EUR | Řecko | Trend | Skokové oslabení koruny | Investice do umělé inteligence (AI) | Rating Česka | Pokles sazeb | Michal Stupavský | Smart Money strategie | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Inflační čísla | Průmyslová výroba v eurozóně | Bank of Japan | Diamanty | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Take Profit | Výrobní PMI | Petr Horáček | Očekávané výsledky | Tržby ze služeb | Statistiky | Tempo růstu | Korelace | Signál ke vstupu do obchodu | Aktiva | Schodek státního rozpočtu | Michala Moravcová | Indexy na Wall Street | Měnové zasedání | Evropská komise | Mazars | Arizona | Ceny výrobců v eurozóně | České vlády | Pravděpodobnost | Organizace zemí vyvážejících ropu | SP500 | Investment Management | Náklady na půjčky | Adria | Koncentrace trhu | Index aktivity | Bain | Fond obnovy | Šéf Fedu Powell | Microsoft (MSFT.US) | Index PX | Šéf Evropského stabilizačního mechanismu | Labouristé | Zásoby plynu | Globální dluhopisové trhy | Evropský systém centrálních bank | Zasedání ECB | Komunita | Nejslabší akcie | Zveřejnění výsledků | Gold | Depozitní sazba | Index volatility VIX | Důležité fundamenty | Goldman Sachs | Indexy S&P | Reality | Inspirace | PLN | Lagardeová | JLL | Asijské akcie | Ropa Brent | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Financial Times | Snížení produkce | Expanze | Exchange | Příkaz | Nevada | Support a rezistence | Proti trendu | Koncept výběru likvidity | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Saúdská Arábie | Uvalení sankcí | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Zdeněk Tůma | Index akcií | REITs | Zpráva | Apple Intelligence | Snížení úrokových sazeb | Jednoduché tipy | Směrnice | Silné oživení | ČSÚ | Poradenská společnost | Dolarový index | Strach | Dividendy | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Data z Německa | Měsíčník finančních trhů | Čekající příkazy | Brexit | Svět tradingu | Pohonné hmoty v Česku | Vysoké riziko | Cena zlata | Target Profit | Trendová čára | Ceny ve výrobě | Peter Garnry | Ceny aktiv | Risk On | Výnosy firmy | CPI v České republice | Základní úrokové sazby | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Gap | Vstup long | Investiční fórum | Negativní výhled | Šance na úspěch | Maloobchod | Společnost MSCI | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Rozhodnutí ECB o sazbách | Akciový výhled | Záchranný fond | Volby do parlamentu | NewEdge Wealth | Evropská měna | Invesco | Britové | GIS | Ceny pohonných hmot | Prudký pokles | Více obchodů | Agentura IEA | BP | David Marek | Uvolnění měnové politiky | Proražení | CZK | Jonathan Lok | Události v eurozóně | Výhled | Oznámení | Trpělivost | AA.US | Jakub Němec | EIA | Trumpová | Covid | Korekční pohyb | Index vládních dluhopisů | Podnikatelská důvěra | Výzkumy | Boom | Průmysl | Snižování nákupu aktiv | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Vývoj měnového páru | Lepší výsledky | Výroba v eurozóně | MSCI Real Assets | Centrální banky | Důsledek referenda | Česká měna | Budoucnost investic | Stop Loss (SL) | BCPP | Oslabení akcií | Nejsilnější sektory | New York | Výrazný růst | Zasedání Evropské centrální banky | Dobré výsledky | Dividendové vyhlídky | FB | Ratingová agentura | Dnešní makroekonomické ukazatele | Kongres | Obchodování likvidita | Komoditní měny | Investment management | Portfoliomanažer | Turecko | BCPP Petr Koblic | Válka | Pandemie koronaviru | Alibaba | Snižování sazeb | Období nejistoty | Ondřej Janata | Zasedání FOMC | Jakub Dvořák | Odhad vývoje HDP | Investiční analytik | Vice | Investice do komerčních nemovitostí | Futures | Anna Stupnytska | Ben Emons | Break of Structure | Efekt na trhy | Česká nezaměstnanost | Investiční trendy roku | Snižování inflace | Akciové trhy | Sell | Evropské ceny výrobců | Zmírnění inflace | Donald Trump | Obchodní týden | Jeremy Corbyn | Změny pracovních míst | G7 | Utahování měnové politiky | Role ECB | LIBOR | Moderna | Štěpán Hájek | CAT | Poplatek | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Diamant | Vyjednávání o vystoupení | MSFT.US | MIFID | Příjmy z reklamy | Domácnosti | Aktuální stav trhů | Investiční brambora | Omezení dodávek | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Uzavření trhů | Očekávání analytiků | Obchodní příležitosti | HDP z Číny | CL | Ekonomické ukazatele | Německá inface | Sektory S&P | Latinská Amerika | RRR | Analytici | Rozbité prasátko | Ukázka na klesajícím trendu | Realitní trh v USA | Inmobiliaria Colonial | Surové ropy | Výhled USA | Počítače Mac | Případy opičích neštovic | Jan Berka | Marketingová komunikace | OpenAI | UCITS | Silné momentum | Obchodní války | Byznys | Günther Mayrleitner | Příležitosti na FOREXu | Oldřich Dědek | Růst akcií | Západní země | Analytik Saxo Bank | Washington | Martin Gregor | Aktuální hodnoty měny | Nejhodnotnější české firmy | Vývoj míry nezaměstnanosti | Odkup akcií | Graf | Zdravotní péče | Očekávání trhu | Krize v oblasti nemovitostí | Globální ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Odhodlání | Nielsen | PwC | Řízení rizika | NAFTA | Dluhopisy | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Co je to Brexit? | Počet pracovních míst | Širší akciový trh | Koncept vlákání do pasti | Monetární politika | Miroslav Novák | Propad zisku | Výhled centrální banky | Zaměstnanost | Botswana | Ekonomiky | CECEEUR | Investice do umělé inteligence | RBI | Nový trend | Konference XTB | Trh fúzí a akvizic | Poptávka | Foreign Exchange | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Zajímavé příležitosti | Alea iacta est | Teradyne | Investiční plány | Zvolení Donalda Trumpa | Asie | Zápis z posledního zasedání Fedu | Cenové hladiny | HDP Číny | GOOGL.US | Průmyslová produkce v eurozóně | Bydlení | Zveřejněné údaje | Peníze | Vývoz ropy | Výrobní index | CySEC | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Vyšší náklady na půjčky | xStation | Vedení společnosti | Očekávání | Michal Skořepa | Tomáš Trávníček | Pohonné hmoty | NFLX | Index cen domů | Fio | Margin | Theresa Mayová | Červnová inflace | PPF Telecom | Zvýšení sazeb | Investujeme | Hluboké recese | Války na Ukrajině | Výnosy | Deprese | Základní sazby | Energetický sektor | Guvernér české národní banky | Sentiment investorů | Měnové zasedání bankovní rady | Negativní dopad | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | Alrosa | Silná rezistence | Zásoby ropy | Hlavní měnové páry | Alcoa (AA.US) | P/E | Fed Funds Rate | Další růst | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Americká ropná společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytika | Nabídka | Americký index | Eva Miklášová | Příležitosti | EUR/CZK | První obchodní den | Emirates Telecommunications Group | MiFID II | Hlavní akciové indexy | Postavení na trhu | Fundamentální analýza | BreakEven | Investice do komerčních nemovitostí v Evropě | Teradyne (TER) | Finfluencing | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Fáze 2 | Rozvoj umělé inteligence | Asset management | Obligace | Trh práce | Dnešní seance | Vysoká inflace | Akvizice | Zápis ze zasedání Fedu | Pochybnosti | Mergermarket | Světová válka | Globální akciové valuace | Micron | Republikáni | Conference Board | Nastavení měnové politiky | Vývoj cenové hladiny | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Americká centrální banka | Indikátor | Vladek Krámek | Ceny výrobců | Karanténní opatření | Long | Chování | Andrija Garofulić | Hospodářské krize | Konference 2024 | Inflace v eurozóně | Makroekonomická data | Vysoké ocenění | Býčí rally | Umělá inteligence | Akumulace, manipulace a distribuce | Nová all-time high | Borsa Italiana | Koruna | Cena diamantů | Odvětví | Investiční příležitosti 2020 | Akcie na rozvíjejících se trzích | Saxo | Chaos po volbách | Palantir | AUD | Výnosové křivky | Skryté příležitosti | JOLTS | Investiční výhled | Caterpillar | Dopad brexitu | Burzovně obchodované fondy | Potenciál dlouhodobého růstu | Vojtěch Benda | S&P500 | Zpřesněný odhad | Úrokové sazby | Meziroční růst | Tečkový graf | Falešný break rezistence | Investujte zodpovědně | Makroekonomický výhled trhů | Chamtivost | Výsledky voleb | Válka mezi USA a Čínou | Roklen24 | Trh | Barel ropy | Index výrobní aktivity | Přístup ČNB | SAE | Stop-Lossy obchodníků | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Utility | Makroekonomické události | Zkušenost | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Portfolio manažer | MSCI | Problémy | Česká elita | BNP Paribas | Lukáš Hruboň | Průměrné mzdy | Halving | Falešné signály | ČNB úrokové sazby | Tomáš Kacerovský | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Dot plot | Index | Komoditní index | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Studie | Vyšší náklady | Stavební výdaje | Konsolidace | Očekávaná data | Nejsilnější akcie S&P | MMF | SYRI | Měsíční data | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Break rezistence | Vytvořený diamant | Nejistoty | Dolarové likvidity | Kapitál | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Investiční odborníci | Korelace mezi americkými akciovými indexy | Podmínky na trhu | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Pandemie covidu-19 | Zajímavé investiční příležitosti | CUM ARTE | S&P | Big Tech | Vít Hradil | Tržní podmínky | Unie | Obchodování na finančních trzích | Medvědí svíčka | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Měny rozvíjejících se ekonomik | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Bankovní rada České národní banky | Technické analýzy | Swing | IEA | Ekonomický vývoj | Klesající trend | Pozornost trhu | Zajímavé firmy | AA | Snížení ratingu | Vývoj inflace | Nová prognóza | Deficit | Objem dluhopisů | Firma | Zisk na akcii (EPS) | Očekávané zhodnocení | Ceny Bitcoinu | Patterny | Měsíční mzda | Vítězství Donalda Trumpa | Podnikání | Ranní okénko | Budoucnost | Výhled úvěrového ratingu | Mediánová mzda | Finlord | Odpor | Obchodní dohody | Barclays | Nové all-time high | Eskalace | Maloobchodní tržby v ČR | Dividendový výnos | Linie odporu | Investiční inspirace | Česká koruna | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | | Bankéři | Miroslav Singer | Akcie rozvinutých trhů | Závazek | High-yield | Rumunsko | XTB Marek Nemky | Podnikání na kapitálovém trhu | Korporátní dluhopisy | Stav běžného účtu | Záchranný fond eurozóny | Ifo | Momentum | Inflační data ze Spojených států | Náklady | Exponenciální klouzavý průměr | Index nákupních manažerů | Newedge | Americká měna | Equity | Počet žádostí o podporu | Vlákání do pasti | ASML Holding | Inducementy | Megatrendy | Nio | Micron Technology | Pandemie nemoci | Polovodičové společnosti | ISM index | Akcie na pražské burze | Pravidla obchodního systému | Obchodníci | Data o inflaci | Obchodovat | Head and Shoulders | Koronavirus | Koncentrace | CHOCH | Nárůst zákazníků | Video | Burze | Patria Online | Celková inflace | Japonský index | Tovární objednávky | René Rohan | Americké indexy | Objednávky | BNP Paribas Asset Management | Největší ztráty | Guvernér ČNB Aleš Michl | Omezení těžby | Buy Stop | USA | Zlatý kříž | Raiffeisenbank a.s. | Index DXY | Pár EUR/USD | Spotřebitelské inflace | Makroekonomické důsledky | Čistý zisk | Průměrná reálná měsíční mzda | Index PMI | Lepší výnosy | Index nákladů práce | Ekonomické aktivity | Cenový index | Náklady a daně | Smart Money inducement | Jak obchodovat | Revenues | Odraz od ceny | Sankce | Británie | Světové trhy | Stav globální ekonomiky | Volby | Bezpečnější investice | Ropa | Šéf BCPP | Joe Biden | Fondy ETF | Výdaje | Michigan | ETF | Globální akciový index | Klouzavý průměr | Elitní investoři | Durace | Syntetické diamanty | Investiční aktivita | Pere Vinolas Serra | T-Mobile US | Belgie | Pokračování trendu | Summit EU | Dow Jones | Kancelářské nemovitosti | Smart Money pullback | Ekonomové | Ceny ve výrobě v USA | Spojené státy | Marco Willner | IBEX | Trading | Nové obchodní příležitosti | Růst HDP | Výška světového dluhu | Investiční cíle | Asijský index | Levnější půjčky | Nejvyšší rating | Purple Trading Jaroslav Tupý | Americká centrální banka FED | Hospodaření státního rozpočtu | Zvyšování úrokových sazeb | Conseq Investment Management | Ropná společnost | Wood & Company | Index volatility | Kontrolní mechanismy | Skejwin | Oslabení kurzu koruny | Oslabení kurzu | Boeing | Vývoj | Přední ekonomové | Christopher Dembik | Úroková sazba | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Inflační výhled | Časový rámec | PPF | Kapitálový/finanční trh | Investiční poradenství | Agentura Fitch | Rizikové averze | Investiční doporučení | Labouristická strana | Ruské diamanty | Americké akcie | Novoroční korekce | Největší investiční trendy | Akciový stratég | Zasedání České národní banky | Růst poptávky po ropě | Financování vlády | Data z průmyslu | Šéfka ECB | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Marek Chudoba | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Pin Bar | Zemědělství | Německé společnosti | Blackstone | Světové obchodní organizace | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Uptrend | Míra inflace v ČR | Další vývoj | Makroekonomické strategie | Měnové politiky | Investiční trendy | CSI 300 | Onemocnění | Index MSCI Emerging Markets | Finanční domy | Sazby ČNB | Akcie v Číně | Ruský vývoz ropy | Dánové | Aktuální situace | Supporty | Ministryně financí Alena Schillerová | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Snížení ratingu USA | Akcenta Miroslav Novák | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Podnikové objednávky | Fio banka, a.s. | Jak se stát lepším investorem | Obchodní jednání | Investiční strategie | Výhled pro rok 2024 | Hodnotové investování | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Uměle vytvořený diamant | Internetové monopoly | Důležitost role ECB | Žádosti o podporu v USA | Miliardy dolarů | ADP | AI | Order blok | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Boris Tomčiak | Miliardy korun | Propad ceny | Tisková konference | Chytré peníze | Bankovní systém | Aleš Vávra | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Růst mezd | WIPO | Snížení inflace | Edahn Golan | Sazby | Lufthansa | PMI ve výrobě | Patria | Pohled na trh | České koruny | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Český ekonom | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Konsolidační balíček | Data o HDP | Pierre Gramegna | Franklin Templeton Investments | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Hotovost | Průmyslové objednávky | Příležitost pro swingové obchodníky | Příležitosti na akciových trzích | Úspěšné obchody | Průzkum | Firmy | Santa Claus Rally | Inflace v Česku | Stratég Saxo Bank | Český státní rozpočet | Globální index vládních dluhopisů | HDP Německa | Alice Humlová | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Cena ropy brent | Práce z domova | Jednoduchý příklad vybrání likvidity | Premiér Justin Trudeau | Money management | Ceny diamantů | Ekonomické podmínky | Peněžní prostředky | Repo sazby | Provozní zisk | Oslabení měny | Jak k Brexitu došlo? | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Vlna investiční inspirace | Distribuce | Fed | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Vliv na investice | Důležité makroekonomické události | Nárůst HDP | Reálná měsíční mzda | Boris Johnson | Pokračující růst | Ratingová agentura Fitch | Justin Trudeau | Česká vláda | Poradenské společnosti | Trhy | Sada dat | Emerging markets | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Swingoví obchodníci | Ekonomické klima | Období zvýšené inflace | Aktuální stav | Index nákupních manažerů ve výrobě | Georgia | FTSE | Volný kapitál | Růst české ekonomiky | Důvěra v eurozóně | Analytik České spořitelny | Rizika | Luboš Růžička | Oživení ekonomické aktivity | Rada ČNB | Bain & Company | Eurozóna | Ajay Dayal | Fond | ISM | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Fitch | Australské požáry | Ukázka na rostoucím trendu | Finlord Boris Tomčiak | Klíčové výhody | Velcí hráči | Úvěrový rating | Ronald Ižip | Risk Reward Ratio | xStation 5 | Výhled pro rok 2023 | Vysoké ceny | Ondřej Koběrský | Začínající obchodníci | Příklad vybrání likvidity | Schodek rozpočtu | Stagflace | Klíčové faktory | Průměrná míra inflace | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Change of character | Americké akciové indexy | CEE | Kanadská centrální banka | Bankovní asociace | Norbert Nepela | Fáze výroby | Low | Stabilita | Španělsko | Nárůst volatility | Vývoj peněžní zásoby | Jak obchodovat likviditu | Ceny syntetických diamantů | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Martin Kujal | Komodity | Zvolení Bidena | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | ICT | CAD | Pilulka Lékárny | Odhady analytiků | Béžová kniha Fedu | Sentiment trhu | Peněžní trh | Banka Goldman Sachs | Na burze | Akcionáři | Cenové úrovně | Netflix (NFLX.US) | Základní materiály | Analytička | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Jan Čapek | Hospodaření | Online investiční konference | Zahraniční obchod | Ztráta | Edahn Golan Diamond Research & Data | Wells Fargo | Severomořská ropa | Alphabet (GOOGL.US) | Conseq | Ekonom Čapek | Strategie pro rok 2024 | Transaction Advisory | EBITDA | Světová poptávka po ropě | Obchod | Purple Trading | Prodeje existujících domů | Nejslabší sektory | Hrubá marže | Tradeři | MSCI All Country World | Chudoba | Eskalace konfliktu | Emirates Telecommunications | Astrazeneca | Zahraniční forex | Nejlepší investiční příležitosti | Riziko | Analytik | Trinity | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | Caterpillar (CAT.US) | Pivot | RSI | Transakce | Údaje o HDP | Finanční trh | Order | CashFlow | Portfolio | GBP | Akciový analytik | UCITS ETF | Německá ekonomika | Čína | Risk | Nezaměstnanost v ČR | Naučte se obchodovat | Inovace | Úrovně supportu | CZK/USD | Západní ekonomiky | Ceny | T-Mobile | Představenstvo | Financování | Dynamický růst | Recese | Global Markets | Pokles | Realitní trh | FTSE 100 | Meziměsíční inflace | Realitní společnosti | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | Předpovědi | DPH | ASML | WTI | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | ČNB Jiří Rusnok | Fed index | Globální index | Praxe | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Podnikání společnosti | Jan Tománek | Investiční možnosti | Rating vyšší | Odborníci | Cena severomořské ropy | Dlužník | Sentix | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Instituce | USDCAD | Propuštění | Break struktury | Vstup do trhu | Ceny zlata | EV | Commerzbank | Stav trhů | Stop-Lossy | Výnos | Michal Bárta | Výsledky amerických voleb | eBook | Růst cen energií | Index DOW | ČEZ | Německé ekonomiky | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Marek Nemky | CFD | Azure | Pár USD/CAD | 256/2004 | Trinity Bank | Aktuální rezistence | Austrálie | Minulá výkonnost | Snap | Historická maxima | Posílení koruny | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Dluhopisový index | Obchodní den | Akcie týdne | Úspěšný trader | Podmínky půjčky | David Cameron | Ministryně práce | Osvobození | Hongkong | Ceny energií | Cena akcií | Energetická krize | Falešné breaky | GBP/USD | AAPL.US | Inflační cíl | VIX | Identifikace trendu | Akcie společnosti Alphabet | Dopad koronaviru | Obratová formace | BOSSA | Růst akciových trhů | EPS | TER | Apple (AAPL.US) | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Německé HDP | Vyšší hodnoty | Zisk | ČNB | Bank of England | PCE index | EURUSD | Obchodované fondy | Demokraté | Spekulovat | Martin Varecha | Analytik Purple Trading | Finanční ředitel | Mzdový nárůst | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Letní období | PLTR | Market Profile | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Petr Koblic | Posílení dolaru | Sell Stop | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Prezident | Oslabování dolaru | Směřování ekonomiky | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Ceny realit | Zprávy | Ceny ropy | Nový výhled | Podvážení | Finanční výsledky | Předpověď | Barrick Gold | Index cen průmyslových výrobců | XTB Jiří Tyleček | Trigger | Nižší low | Údaje | Automobilky | Eurodolar | Kontext | Biden | Finanční krize | Ukazatel inflace | Indikace | Obchody | Profit Target | Běžný účet | Nejslabší sektory S&P | Snížení daní | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Zpětné testování | Změny sazeb | Portfólia | Japonsko | Marže | Super Micro Computer | Směřování | Výhled pro rok | Společnost XTB | CARA | BNP | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment spotřebitelů | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Roční výnos | Konsensus | Euro STOXX | Dolarová aktiva | Vrcholy | Předpokládaný zisk | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Cizí měny | Dividenda | GfK | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Pokles zásob | HDP | Technology | Asset alokace | Načasování | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Asie a Tichomoří | Euro | Yield | Akcie Netflix | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Eskalace napětí | Pandemická situace | HCOB | USD/CAD | DJ30 | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Falešný break | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Analytik finančních trhů | Vývoj trhu | Private equity | Akumulace | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | Realitní sektor | ČTK | Stav trhu práce | Investiční tipy | Stimuly | Světové indexy | Guvernér ČNB | Ztráty | Price Value Gap | Osobní výdaje | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Alokace aktiv | Výhled trhů | Spojené arabské emiráty | Index čínských akcií | Meziroční inflace | Klesající inflace | Úrokové sazby ČNB | FOMC | EBITDA marže | Akcie | Medvědí trend | Cílová cena | Investice firem | Kupci | Mzda | Nákup aktiv | Société Générale | Návratnost | Výhody | Pražská burza | Základní úroková sazba | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Osobní příjem | Tržby v maloobchodě | Býčí trend | Mzdová dynamika | Analytik XTB | Index cen | Češi | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Radim Dohnal | Price Action | Index PPI | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Největší propad | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Akciové výnosy | Daniel Gladiš | Lukáš Nádvorník | Kurz | Daně | Tichomoří | Živé vysílání | DXY | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Úspěchy | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Nezaměstnanost v eurozóně | Rekord | Výsledky | Komunikační služby | Míra inflace | Ceny pohonných hmot v Česku | Růst trhu | Nasdaq-100 (US100) | Silnější dolar | S&P 500 a Nasdaq | Michal Stupavský, CFA | Růst amerických akcií | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Evropské banky | Microsoft | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Big tech | Rally | Investujte | Členství v EU | Konkurence | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Komunikace | Německý průmysl | Pivoty | Černé labutě | Indie | Bod | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Myšlenka | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Delta | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Základní pravidla | Hospodářství | MSFT | Důvěra | S&P 500 nebo Nasdaq | Rating České republiky | Oslabení dolaru | Výplata | Kontrakce | Výrazný růst cen ropy | Alokace investičních portfolií | Výhled do budoucna | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Slabší dolar | Měny | Návratnost investic | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Prodej automobilů | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Thomson Reuters | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Export | Rusko | Poradce | Signál | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Úbytek | České firmy | Unicredit | NFIB | PinBar | Objem nákupů | Zvýšení úroků | Emirates | Zhodnocení | Organizace | Double top | 1 milion | Pro tradery | Česká spořitelna | Britská vláda | Globální akciové trhy | Valuace | Výsledková sezóna | Rozšíření | Technická analýza | Index DJ30 | Plány | Odložení brexitu | COVID-19 | Béžová kniha | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Nikkei | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Data z amerického trhu práce | Umělé inteligence (AI) | Akcie Microsoftu | ZEW | Macrotrends | Fenomén | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | NAHB | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Očekávaný růst poptávky | Prodej | Rok 2024 | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | Bloomberg | Dlouhodobé rezistence | Třída aktiv | Evropská unie | Kurzarbeit | Alena Schillerová | Ústavní soud | Rozvoj | Refinanční sazba | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Akcie S&P | Míra | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | Odhady trhu | Inducement | Monopoly | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Riziko recese | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Downtrend | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Zhoršení nálady | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | OECD | Rozbor | CHF | Měnový trh | Ekonomická důvěra | Index Nikkei | Oslabení koruny | Odhad amerického HDP | James Bullard | Koruny vůči euru | Zakladatel | Příliv kapitálu | Volby v USA | AUD/CAD | S&P 500 | JDE | Podpora | Obchodování s CFD | Skokové oslabení | MT4 | Růst tržeb | Důvěra v průmyslu | Cena | Maloobchodní prodeje | Vystoupení z EU | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | MJ | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Čísla o inflaci | Steen Jakobsen | TSM | Snížení sazeb | DOT | BAT | Česká ekonomika | Partners | Ekonomická data | Fidelity International | Otevírání ekonomik | All-time high | ALGN | Co bude | Medvědi | DAX | Data z pracovního trhu | Rezervy | Pasivní investování | Forexu | Poměr RRR | Debata | Server CNBC | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Zlato | Ekonomika | Ján Hájek | Počty nových případů | Potvrzení vstupu | Inflace v Německu | Geopolitika | Vybírání likvidity | Denní graf | CFA | Impulzy | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Depozitní sazba ECB | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Francouzské akcie | Petr Veselý | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Šance | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Černá labuť | Zisk na akcii | Svíčková formace | Wall Street | Analýza | Data ze Spojených států | Umění | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Světové akciové trhy | Nejsilnější sektory S&P | ČR | Tomáš Nidetzký | XTB | Index amerických akcií | Index MSCI All Country World | Zastavení poklesu | Americký Fed | Čínské akcie | Ratingové agentury | Jádrový CPI | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | ChatGPT | Objem transakcí | Výběr likvidity | Pullback | Nejslabší akcie S&P | Štěpán Křeček | Chevron | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | ČNB Aleš Michl | Foxconn | Silná poptávka | Market | Měnová autorita | Svíčkové formace | Tovární objednávky v Německu | Technologický sektor | Stoxx | Vývoj HDP | Globální dluhopisový index | Zdražování ropy | Support | Průměrná mzda | Americký Senát | Výzkum a vývoj | Rozvíjející se trhy | Globální HDP | Posílení amerického dolaru | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Smart Money koncept | Telekomunikace | Služby | Marek Mora | Velký makroekonomický výhled | OPEC | Ministryně financí | Peněžní zásoby | Fio banka | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | Jaroslav Tupý | Alcoa | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Nejsilnější akcie | Okénko trhu | Stop-Loss | Petr Lajsek | Největší pokles | Nákupy aktiv | Průměrná hodnota | Zlatá horečka | Spotřebitelé | Akcenta | Oblasti supportu | Výstupy | Přecenění | Vzdělávání | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | Hladiny supportu | Projekce | Saxo Bank | Výhled poptávky | Vakcíny proti koronaviru | Oživení čínské ekonomiky | Obchodujte | Nařízení | Bond | Rostoucí náklady | Zdražování | Ropy | Makroekonomická situace | Tržby z prodeje | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Align Technology | USD | Zveřejnění zprávy | Tištění peněz | Globální pandemie | Události v ČR | Významné změny | Zvýšení základní sazby | Legislativa | Počet nových žádostí o podporu | D1 | HDP v USA | Růst zadlužení | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Zdražování pohonných hmot | Dominik Stroukal | Provozní výnosy | Praktické tipy | Silný dolar | Výkonnost dolaru | Nízké úrokové sazby | iPhone | Cena ropy | AUM | Obavy z recese | Federální rezervní systém | CZ | Earnings | Průraz | Program nákupu aktiv | Vysoké ceny ropy | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Maastrichtská kritéria | Vysoká nezaměstnanost | Rakousko | Zpomalování ekonomiky | ANO | Úrovně likvidity | Pokles eura | Akciové valuace | Nemovitosti | Rezidenční nemovitosti | Provozní zisk před odpisy | Stimulační program | Markets | Dluhopisoví investoři | Rok 2024 | Dividendové akcie | Aleš Michl | CPI v USA | Nejistota | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Světová poptávka | Čeští investoři | Smart money | Investment | Take-Profit | ING | Česká republika | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Společnost Chevron | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Telecom | Ceny v průmyslu | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodovat ropu | ECB | Stoxx 600 | Splatnost | Výkonnost akcií | XTB Štěpán Hájek | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Náklady na práci | Body | Parita | Růst produktivity | Stavební výroba | World Bank | ROCE | Spekulace | HDP v ČR | Konkrétní příklad | Analytické společnosti | Referendum | Vývoj indexu S&P 500 | Zasedání amerického Fedu | Palantir Technologies | GOOGL | Konzervativci | Banka JP Morgan | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Sterling | Live trading | Materiály | PMI ve službách | Obchodní hodiny | Globální finanční trhy | Správce aktiv | Poptávky po ropě | Prodeje | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | Investor | USD/JPY | SMCI | Bloky | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Vybrání likvidity | Nízká inflace | Baker Hughes | Průmyslové kovy | CNBC | Rozhodnutí Číny | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | Indonésie | Německá inflace | Ocenění | Maya Bhandariová | Chování spotřebitelů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Makroekonomické události
Makroekonomické ukazatele
Makroekonomické změny
Makroekonomické zprávy
Makroekonomické zprávy a sentiment
Makroekonomický analytik
Makroekonomický fundament
Makroekonomický kalendář
Makroekonomický obrázek
Makroekonomický obrázek Spojených států

Následující klíčová slova

Makroekonomický výhled pro rok 2024
Makroekonomický výhled trhů
Makroekonomický vývoj
Makroekonomický význam
Makroekonomický základ
Makroekonomie
Makroekonomie epidemie
Makroekonomika
Makroekonomika a sentiment trhu
Makroekonomika EU
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít