Středa 22. ledna 2025 05:38
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap trade smarter

Analytik finančních trhů

img

„Black Friday“ může zklamat investory i maloobchodníky?

27.11.2024 Globální ekonomika zatím nevstoupila do recese a spotřebitelé v posledních letech, nejen v Polsku, ale i v Evropě a USA, překvapivě odolávají inflaci a zvyšují své výdaje. Nicméně jejich růst je selektivnější, a potřeba obnovit úspory spojená s nejistotou ohledně další trajektorie inflace či cen energií nutí miliony domácností k opatrnějšímu hospodaření. Přemění se pozitivní trendy v růstu mezd a „solidní“ spotřebitelský sentiment na obou stranách Atlantiku v úspěšný listopad pro maloobchodníky a rekordní prodeje během Černého pátku? Nebo bude „Černý týden“ zklamáním? A především, jakou reakci můžeme očekávat na akciovém trhu?
img

Společnost Nvidia hlásí další velmi dobré čtvrtletní výsledky. Bude boom umělé inteligence ještě větší?

21.11.2024 Přestože čtvrtletní výsledky společnosti Nvidia byly rekordní a překonaly očekávání Wall Street, euforii na akciovém trhu nepřinesly. Akcie v první reakci zlevnily téměř o 5 % a hodinu po zveřejnění, poté co se trh stabilizoval, byly o 2 % níže. Zítřejší reakce trhu při otevření je však stále těžko předvídatelná, zdá se, že investoři dnes hledí do budoucnosti s určitou (možná neopodstatněnou) nejistotou, sledujíce prognózy rekordního růstu společnosti a komentáře k rostoucím vyhlídkám podnikání v oblasti umělé inteligence.
img

Krize na obzoru? Politika a ekonomika dusí Dow, Nasdaq i Teslu

13.11.2024 Klíčové americké akciové indexy v úterý uzavřely na nižší úrovni, když se investoři snažili vybírat zisky po nedávné rally, která začala v souvislosti s prezidentskými volbami. Trhy s napětím očekávají čerstvé údaje o inflaci v USA v tomto týdnu, které by mohly výrazně ovlivnit budoucí vývoj cen.
img

Birkenstock IPO 👡Německý výrobce bot zítra vstupuje na NYSE 🕤

10.10.2023 Německá značka obuvi Birkenstock se zítra stane jednou z nejstarších evropských veřejně obchodovaných společností. Jeho počátky sahají do druhé poloviny 18. století, i když obliba jeho produktů rostla mílovými kroky v 60. letech na vlně hnutí hippies a... docela nedávno na vlně filmu 'Barbie' ve kterém se objevily jeho boty. Podaří se Birkenstocku využít pozitivní dynamiku a proměnit popularitu, solidní růst a lepší marže v úspěch na akciovém trhu? Investoři se připravují na jednu z pěti největších IPO od roku 2022. Akcie Birkenstock budou na newyorské burze debutovat zítra, ve středu 11. října.
img

Příběh na trhu: Debut iPhone 15 - před Apple je zlomový okamžik? 💥

13.09.2023 Je to téměř 16 let od legendárního uvedení prvního iPhonu, který v červnu 2007 šokoval svět a odstartoval nákupní šílenství po produktech Apple. Po celou tu dobu si gigant ze Silicon Valley užíval téměř exponenciálně rostoucích prodejů svých vlajkových produktů, po kterých následovaly rekordní tržby, marže a zpětné odkupy akcií v hodnotě stovek miliard dolarů. Včerejší představení nového iPhonu 15 ale další technologickou revoluci nepřineslo. Změny oproti předchozí verzi 'Apple phone' se zdají spíše kosmetické než převratné. Nové Apple Watch také neotřásly světem nových technologií, a to i přes několik „gadgetových“ funkcí. Uvedení nového iPhonu navíc přišlo v době, kdy globální ekonomika balancuje na tenkém laně a vyhýbá se recesi, v době napjatých vztahů mezi Washingtonem a Pekingem. Bude uvedení nového modelu na trh pro společnost dalším „obchodním úspěchem“? Nebo se jedná o hrozbu, která ukáže Wall Street inflexní bod? Koneckonců, pokud něco nemůže trvat věčně - musí to jednou skončit.
C:\fakepath\xtb-19092022-2.png

Energetická krize ustupuje? Cenové limity musí zbavit obyvatelstvo strachu, ale unesou to akcionáři ČEZu?

19.09.2022 Cenové stropy na energetické komodity budí zajisté hodně zájmu. Analytik XTB Jiří Tyleček odpovídá, zdali jde vláda správným směrem, jaká existují rizika návrhů a jaké dopady mohou čekat akcionáři ČEZu.
img

Burzám dnes hrozí panika. Americká centrální banka totiž rozhodne, jak zareaguje na nejvyšší inflaci za 40 let

15.12.2021 Burzy se dnes dost možná pořádně otřesou. Americká centrální banka – Fed – dá světu vědět, jakou cestou se bude ubírat její měnová politika. Je v pasti. Na jednu stranu by měla vyslat jasný signál, že nejvýraznější inflaci v USA za posledních takřka 40 let opravdu nehodlá tolerovat. Na stranu druhou platí, že aby tak učinila věrohodně, musí signalizovat takové kroky – takové utažení své extrémně expanzivní měnové politiky –, které snadno vženou burzy celého světa do paniky.
C:\fakepath\Price_Action_Strategie.jpeg

V jednoduchosti je síla – aplikace Price Action na akciových indexech

19.08.2019 Akciové indexy považuji za velmi dobrý obchodní instrument pro intradenní obchodování finančních trhů. Díky vysoké volatilitě, dobrému plnění a akci, která se každý den na těchto trzích objevuje, považuji indexy za nekonečný zdroj možností pro praktické využití základních jednoduchých principů Price Action.
img

Budoucnost ropy mají ve svých rukou Spojené státy a potažmo Rusko

13.06.2019 Několik turbulentních týdnů máme za sebou na trhu s ropou. Ropa WTI od konce dubna do včerejšího close ztratila přes 15 dolarů a opět se opakuje scénář z konce minulého roku, kdy se investoři obávali přebytku ropy a zpomalení růstu globální ekonomiky. Nejistota kolem vývoje obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou by mohla poslat ropu až na 45 dolarů za barel. Za dva týdny proběhne ve Vídni klíčové setkání OPEC+, kde se bude jednat o produkční politice na dalších 6 měsíců.
img

ECB opět oddálila růst sazeb a nebrání se ani jejich snížení

07.06.2019 Evropská centrální banka (ECB) znovu oddálila zvýšení úrokových sazeb a opět zhoršila svůj výhled pro hospodářský růst eurozóny. Členové rady tak reagují na zhoršující se náladu v globální ekonomice, podnikatelský sentiment v eurozóně nebo opět zpomalující inflaci. Zároveň odhalila některé podrobnosti týkající se levných úvěrů soukromému finančnímu sektoru. Svůj výhled pro hospodářský růst výrazně zhoršila také německá centrální banka.
img

Klesající výnosy znervózňují akciové investory

29.05.2019 Výnosy z dluhopisů posílají varovný signál o ekonomice, který může být problémem pro akciový trh. Výnosy v květnu výrazně klesly a obavy z eskalace obchodních válek a horší ekonomická data stimulovaly poptávku po bezpečných amerických dluhopisech. Sazby u dluhopisů jsou barometrem budoucích očekávání a poukazují, na co se investoři soustředí. S klesajícími sazbami se výhled pro ekonomiku a akcie výrazně zhoršuje.
img

Korekce díky obchodní válce, na kterou akcie čekaly

16.05.2019 Obchodní válka mezi USA a Čínou během minulého roku a začátkem měsíce května opakovaně dostává akciový trh pod tlak. Ten by se však mohl z krátkodobé hrozby růstu protekcionismu rychle vzpamatovat a s obchodní dohodou mezi dvěma největšími ekonomikami navázat na nejdelší býčí trh v historii. Jaké americké společnosti obchodní válka zasáhne nejvíce a jaké akcie by mohly po krátkodobém výprodeji být zajímavou investiční příležitostí?
img

Trump má kromě Číny zaměřeno i na další země

14.05.2019 Celní přestřelka mezi dvěma největšími ekonomikami eskaluje a obchodní války jsou opět téma, které investory zajímá především. Trump hrozí dalšími cly a do voleb v roce 2020 pravděpodobně nenechá nit suchou ani dalších svých obchodních spojencích. Na druhou stranu si musí zabezpečit přízeň svých voličů, kterou zajistí stabilní ekonomický růst a silný trh práce. Celkovou náladu konec konců odráží akciový trh a ten naznačil, že mu aktuální obchodní napětí příliš nevyhovuje.
img

Australská centrální banka prozatím drží sazby beze změny

07.05.2019 Jako první z centrálních bank rozvinutých ekonomik mohla dnes ráno přistoupit ke snížení úrokových sazeb australská centrální banka (RBA). Před zasedáním se množily spekulace, že banka uvolní svou měnovou politiku kvůli slabým inflačním tlakům. Nakonec však banka překvapila, když ponechala sazby beze změny a pomohla australskému dolaru ke zpevnění. Snížení sazeb i přesto zůstává jedno z hlavních témat, bude záležet na vývoji inflačních tlaků a trhu práce.
img

Kde Uber ztrácí tolik peněz?

02.05.2019 Alternativní taxislužby Uber a Lyft míří na burzu a přidají se tak možná do zástupu technologických společností, kterým patří 21. století. IPO společnosti Lyft proběhlo již koncem března a její akcie od té doby ztrácí téměř 14%. Obě společnosti čelí vysokým ztrátám a cílem IPO je tak získání dalšího kapitálu pro vývoj. To však investory neodradilo a zájem o akcie by měl exponenciálně narůstat. Na čem ale Uber a Lyft tolik ztrácí?
img

Amerika vylétla nad 3%, ale čeká jí tvrdé přistání

30.04.2019 Minulý týden byl v USA zveřejněn růst HDP za první čtvrtletí, který výrazně předčil očekávání analytiků a naplnil přání Donalda Trumpa o více jak 3% růstu. Za silným prvním čtvrtletím však nestojí tradiční ukazatele silné ekonomiky, ale jednorázový nárůst zásob a exportu. Naopak tradiční tahoun HDP v podobě spotřeby domácností a podnikatelských investic zklamal. Většina z toho co první čtvrtletí vyzdvihlo do nebes ho tak v druhém čtvrtletí stáhne s výrazně nižšímu výsledku.
img

Americké indexy jsou na nových maximech

24.04.2019 Americké akciové futures indexy včerejším close vytvořily nová rekordní maxima, čemuž pomohly lepší než očekávané výsledky některých amerických společností. K růstu se odhodlal také americký dolar, přičemž výsledky dalších zajímavých společností nás ještě čekají. Od začátku roku přidal akciový index S&P 500 necelých 17% a jeho růst nemusí být zdaleka u konce. Spojené státy čeká obchodní dohoda s Čínou a o dalším vývoji může napovědět páteční zveřejnění amerického HDP.
img

Euru možná pomůže Čína

18.04.2019 Fundament v Evropě se nadále zhoršuje poté, co dnes dopoledne byly zveřejněny PMI členský státu eurozóny. Především nálada ve výrobním sektoru se nelepší a pod tlak se dostává euro. Oživení ekonomického růstu v Číně a blížící se obchodní dohoda se Spojenými státy však dává Evropě naději, že se blýská na lepší časy. Zatím můžeme mluvit pouze o naději, jelikož Evropa má vlastní problémy a nová hrozba celní přestřelky s USA může vše ještě více zkomplikovat.
img

Jedna velká konsolidace

16.04.2019 Mnoho obchodníkům příliš nevoní aktuální rozpoložení na většině devizových trhů, které se dlouhodobě spíše hledají, a trendovější pohyb bychom hledali velmi těžko. Většina trhů konsoliduje v širším obchodním pásmu a čas od času trhy vykolejí z jejich klidného průběhu zveřejnění nějakého fundamentu. Jak dlouho budeme muset ještě čekat, než se trhy rozhoupou k nějaké větší akci? Stojí za aktuálním sentimentem geopolitické faktory nebo nejistota z vývoje globálního růstu?
img

Britskou ekonomiku čeká silný kvartál, pomůže to libře?

11.04.2019 Ekonomika Velké Británie má navzdory přetrvávající nejistotě kolem brexitu nakročeno na velmi silný první kvartál. Britští výrobci minulý měsíc zintenzívněli svou aktivitu, jakožto přípravy na brexit. Ve středu lídři zemí Evropské unie odsouhlasili odklad odchodu Británie z bloku na 31. října. Británie může případně opustit unii dřív, pokud parlament odsouhlasí dohodu s EU. Mezitím se však musí začít připravovat na volby do Evropského parlamentu.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik jsou stále atraktivní investice

09.04.2019 Výrazným výprodejem si minulý rok prošly měny rozvíjejících se ekonomik a nebyla za tím vždy špatná kondice v domácí ekonomice. Růst úrokových sazeb v USA a s tím spojený silnější americký dolar se z velké části podepsaly na horším sentimentu. Již koncem roku se některé měny zdály silně podhodnocené, a ačkoliv za první kvartál žádné výraznější zpevnění nepřišlo, index MSCI naznačuje, že zde prostor pro zpevnění stále je.
img

FED nepotřebuje uvažovat nad snížením úrokových sazeb

04.04.2019 Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow minulý týden řekl, že by FED měl okamžitě snížit úrokové sazby o 50 bazických bodů. Ekonomická data přicházející z největší světové ekonomiky však tento názor nepodpírají a vše nasvědčuje tomu, že by banky měla udržovat svůj stávající kurz. Akciové trhy pokračují v růstu poté, co zaznamenaly nejsilnější kvartál od roku 2009. Riziko globální recese však stále existuje, pokud se nepodaří USA a Číně vyjednat během následujících měsíců obchodní dohodu.
img

Riziková aktiva mají za sebou nejsilnější kvartál za poslední dekádu

02.04.2019 Riziková aktiva za sebou mají jeden z nejlepších prvních kvartálů v historii. Benchmark pro akciový trh, akciový index S&P 500 od začátku roku přidal 13,1% a zaznamenal největší nárůst za první kvartál od roku 1998. Stejně tak ropa WTI využila od začátku roku znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a za první kvartál rostla o 27,5%. Jedná se o největší narůst za první kvartál od roku 2009. Jestli podobný růst bude pokračovat či nikoliv je podmíněno hned několika faktory v čele s kondicí v globální ekonomice.
img

Rekordní růst palladia je u konce

29.03.2019 Palladium včera ztrácelo již třetí den v řadě a zaznamenalo největší pokles za posledních devět let. Zahraniční média hovoří kvůli výraznému nárůstu ceny o splasknutí bubliny. Za propadem mohou být obavy ze zpomalení globálního růstu spolu s opakovaným varováním, že růst ceny kovu na rekordní maxima nedopovídá jeho hodnotě. Trh s palladiem je dlouhodobě v deficitu a poptávka výrazně převyšuje nabídku. Cena palladia za unci je i tak stále vyšší, jak cena zlata, a to za 1388 dolarů za unci.
img

Některé měny jsou více náchylné na vývoj v Číně

26.03.2019 Probíhající obchodní válka USA a Číny a nejistota kolem vývoje vyjednávání obchodní dohody dokázala již koncem minulého roku přibrzdit růst druhé největší ekonomiky světa. Obavy ze zpomalení Číny přetrvávají i nadále a některé měny mohou být na její zpomalení více náchylné. Především se jedná o měny zemí závislých na produkci komodit, tedy měny komoditní. Hospodářský růst je klíčový pro růst poptávky po komoditách a při jeho zpomalení se vystavují riziku komoditní měny jako je australský nebo novozélandský dolar.
img

Dolar může růst i navzdory stabilním úrokovým sazbám

19.03.2019 Americkému dolaru se minulý týden příliš nevydařil a vymazal téměř všechny zisky, které od začátku letošního roku získal. I přesto na americkém dolaru převládá optimismus a málokdo z předních investorů by si letos vsadil na jeho pokles. FED přitom letos nechystá ani jedno zvýšení úrokových sazeb oproti minulému roku, kdy zvýšil sazby čtyřikrát. Ve prospěch amerického dolaru vyznívá nejen úrokový diferenciál, který má USA s ostatními zeměmi, ale také ekonomika země, ta je v mnohem lepší kondici, než v ostatních zemích.
img

Rostoucí americká produkce brzdí růst ceny ropy

13.03.2019 Sankce, které zavedla administrativa Spojených států na dva klíčové vývozce ropy Venezuelu, a Irán způsobily v průběhu roku výkyvy na trhu s ropou, žádných výraznějších výpadků dodávek, ke kterým mohlo dojít, nicméně nedošlo. Jedním z důvodů je rostoucí americká ropná produkce, která by mohla koncem roku atakovat 13 mil. barelů za den. Začátkem nového roku přitom OPEC a jeho spojenci kvůli obavám z příliš velkého množství ropy na trhu opět utáhly kohoutky. Saudská Arábie dokonce čerpá méně ropy, než původně odsouhlasila.
img

Centrální banky se připravují na nejhorší

08.03.2019 Centrální banky si začínají uvědomovat, že se ekonomika dostává do poslední fáze hospodářského cyklu, kontrakce. FED již koncem roku začal krotit svůj původní záměr postupně zvyšovat úrokové sazby a v letošním roce již nepočítá ani s jedním zvýšením. Minimálně jedno zvýšení úrokových sazeb měla v letošním roce v plánu ECB i to je už minulost. Na svém posledním zasedání zmínila, že počítá s ponecháním aktuálních sazeb na stávajících úrovních do konce letošního roku. V Austrálii nebo na Novém Zélandu dokonce uvažují nad snížením úrokových sazeb, aby podpořily hospodářský růst.
img

Poslední šance? Britští vyjednavači se vrací do Bruselu

05.03.2019 Poté co začátkem ledna britská premiérka Theresa Mayová utrpěla porážku v britském parlamentu, když byl odmítnut její návrh dohody o vystoupení z unie, nyní vše nasvědčuje tomu, že dojde k odložení termínu odchodu. Stanovený termín na 29. března se nevyhnutelně blíží a Británie není připravena na plán B, který by zajistil, aby Británie neopustila unii bez dohody. Podle Mayové je jediným možným řešením hlasovat pro dohodu, kterou připravila s kolegy v Bruselu. S největším pravděpodobností však na hlasování 12. března opět dojde k jejímu odmítnutí a poslanci budou o den později možná hlasovat o odložení termínu odchodu.
img

Británie krvácí skrz libru

22.02.2019 Britská premiérka Theresa Mayová se nyní snaží doladit dohodu, která se podařilo dohodnutou koncem minulého roku s EU. Hlavním kamenem úrazu je tzv. irská pojistka, ta je také důvod, proč se nepodařilo dohodu prosadit v britském parlamentu. Mayová nyní intenzivně pracuje právě na změně tzv. irské pojistky. Předseda EK Juncker se již vyjádřil, že nevidí prosazení dohody v britském parlamentu příliš optimisticky. Spolu s nejistotou kolem brexitu se začíná zhoršovat také sentiment v domácí ekonomice a také výhled pro britskou libru. S jejím růstem v letošním roce nepočítají ani investiční banky.
img

Trhy věří v obchodní dohodu USA a Číny

19.02.2019 Americká delegace se minulý týden setkala s čínským prezidentem v Pekingu, což vnímaly trhy jako velmi pozitivní impuls k dalšímu růstu. V pozadí rostoucí důvěry v dosažení obchodní dohody a zažehnání hrozby dalšího vládního shutdownu v USA se tak akciovým indexům podařilo růst již osmý týden v řadě. Optimismus posiluje také fakt, že americký prezident Donald Trump je ochotný posunout plánovaný deadline z konce března o 60 dní, pokud nebude dosaženo obchodní dohody. Obchodní vyjednávání na vyšších úrovních budou pokračovat tento týden ve Washingtonu. Pokud nebude do 1. března dosaženo dohody, Spojené státy by měly reagovat zvýšením celních přirážek na některé čínské dovozy.
img

Britské firmy přesouvají své investice mimo Británii

12.02.2019 Britské společnosti se stejně jako další zahraniční společnosti začaly připravovat na možnost tvrdého brexitu a odklonily do Evropské unie investice ve výši 10 mld. dolarů. Se zjištěním přišla nová studie Londýnské školy ekonomie a to ve stejný den, kdy zveřejněná makrodata poukázala za čtvrtý kvartál na pokles investic v Británii o 3,7%. V nadcházejících dnech by se opět měli sejít vyjednavači EU a Británie, aby diskutovali o dalších krocích týkajících se vystoupení Británie z unijního bloku.
img

Euru se množí špatné zprávy, hospodářský růst mu ani letos nepomůže

07.02.2019 Euro dnes dostalo další impuls pro pokračování v prodejní aktivitě. Dá se tak usuzovat podle prognózy, kterou dnes zveřejnila Evropská komise, jelikož opět srazila svůj odhad pro hospodářský růst. Prognóza dnes dorazila poté, co včera dorazily z Německa data průmyslových objednávek, která poukázala na zhoršující se sentiment v největší ekonomice Evropy. Hlavní evropská měna dnes ztrácí již čtvrtou seanci v řadě a zatím nic nenapovídá tomu, že by se mělo z dlouhodobějšího hlediska něco změnit.
img

Kam zmizely problémy Evropy?

05.02.2019 Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle. Hrozba z Itálie je však stále reálná a může vyvolat paniku napříč finančním sektorem v Evropě. Nejnebezpečnější veřejný dluh v hodnotě 1,5 bilionu euro je koncentrován v italských bankách v Římě a Miláně. Dluh země již přerostl 132% ročního HDP.
img

Ropa má za sebou nejlepší leden v historii

01.02.2019 Ropa WTI za první měsíc v roce 2019 rostla o více jak 18% a zaznamenala tak nejlepší měsíc leden v historii. Ropě se podařilo stabilizovat její cenu poté, co 3 měsíce po sobě ztrácela. Cenu ropy nyní podporuje v růstu několik fundamentů včetně produkčních škrtů ze strany OPEC+, slabého amerického dolaru a sankce na venezuelskou státní ropnou firmu. Ropě se zároveň podařilo svést se na znovuobnoveném apetitu po rizikových aktivech, kde od začátku roku rostou také akciové indexy.
img

Zpomalující Čína stojí za zhoršujícími se výsledky amerických společností

29.01.2019 Aktuálně probíhá v USA výsledková sezona a se svými reporty přišlo již několik společností včetně společnosti Caterpillar a Nvidie. Jejich výsledky, ale také několika dalších společností nedokázaly dorovnat očekávání ekonomů a stále častěji se hovoří o zpomalování globálního růstu ekonomiky. Nikoho pak nepřekvapí, že za zpomalením stojí z velké částí druhá největší ekonomika, Čína.
img

Naučme Čínu se chovat, než nás všechny přeroste

25.01.2019 Aktuálně probíhají obchodní vyjednávání mezi USA a Čínou za účelem dosažení férovějšího a volnějšího obchodu. Americká administrativa již zavedla cla na dovoz čínských výrobků v hodnotě 250 mld. dolarů a podle posledních dat se jí podařilo zpomalit druhou největší ekonomiku. Co však Spojené státy štve možná trochu více a moc se o tom nemluví, je fakt, že čínská ekonomika začíná pomalu srovnávat s krok s tou americkou a té se nevyhnutelně blíží její konec na vrcholu, jakožto největší ekonomiky světa. Spojené státy chtějí snížit obchodní deficit, přitom dělají službu nadcházejícím generacím. Netřeba připomínat jak například společnost Huawei sbírá osobní data uživatelů.
img

Poptávka po americkém dolaru může ještě růst

22.01.2019 Americký dolar opět využívá své nálepky bezpečného přístavu a rostoucí poptávka v prostředí geopolitických rizik mu jen prospívá. Dolar by tedy mohl zopakovat scénář z minulého roku, kdy byl na devizových trzích suverénně nejsilnější měnou. Za nejaktuálnějším růstem poptávky stojí zveřejněná data z Číny, která poukazují na zpomalení růstu druhé největší ekonomiky spolu s dalším zhoršením výhledu Mezinárodního měnového fondu pro růst globální ekonomiky. Za dolarem však nebude v letošním roce pravděpodobně stát FED, který ustoupil ze svého původního záměru dále zvyšovat úrokové sazby.
img

OPECu možná klesne produkce více, než se očekávalo

18.01.2019 Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd. Ropný kartel s jeho spojenci na prosincovém zasedání kartelu odsouhlasily od nového roku produkční škrty za účelem stabilizace ceny ropy.
img

Apple, Aplhabet a Facebook jsou od začátku roku ve ztrátě

13.12.2018 Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia. Neexistoval snad ani jeden investor, který by nedržel akcie alespoň jedné ze společností, a vyplatilo se. Zdálo se, že rok 2018 zkopíruje vývoj toho předchozího a akciové tituly ve většině případů rostly dvouciferným tempem, Amazon a Netlix si své zisky dokonce dále drží. Kombinace geopolitických rizik a negativního sentimentu nakonec dopadla i na populární technologické akcie a tři tituly společností Apple, Alphabet a Facebook své letošní zisky dokázaly dokonce kompletně vymazat.
img

Příležitosti na TOP 3 instrumentech

12.12.2018 Ropa, SP500, nebo EURUSD - trhy, které zřejmě každý obchodník někdy analyzoval. Z dlouhodobějšího i krátkodobějšího časového rámce lze nalézt zajímavé oblasti podpory a odporu.
img

Libru čeká těžký konec roku

11.12.2018 Britská premiérka Theresa Mayová včera pomyslně utekla z bojiště, když odvolala dnešní hlasování dolní komory britského parlamentu o brexitové dohodě. Důvodem je podle premiérky potřeba dále jednat s Bruselem o tzv. irské pojistce. Dolní sněmovna by potřebovala od Bruselu dostatečné záruky, které by jí uspokojily. Britská libra se dostala po zveřejnění zprávy o odložení hlasování pod další prodejním tlak. Nijak výrazně jí nepomohly ani dnešní velmi solidní data z britského trhu práce, což naznačuje, že libru čeká velmi složitý závěr letošního roku.
img

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích

06.12.2018 Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem. Pozitivní nálada však příliš dlouho nevydržela a hned druhý den se akciové indexy opět ocitly pod prodejním tlakem. Důvodů může být hned několik v čele s klesajícími výnosy z amerických dluhopisů. Čím dál častěji se však hovoří o vysokofrekvenčním obchodování, které může stát za nedávnými výprodeji.
img

Výnosová křivka se poprvé od roku 2007 invertovala

04.12.2018 Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi. Včera večer rozdíl mezi 3 a 5letými výnosy z amerických dluhopisů klesl na - 0,14 bodů a to poprvé od roku 2007. Nejsledovanější je rozdíl mezi 2 a 10letými výnosy, ten se zatím dále zplošťuje, podle historie však víme, že inverzi lze očekávat i u dalších výnosových křivek.
img

Na summitu G20 bude jedno z témat padající cena ropy

29.11.2018 V Argentině se bude tento víkend konat summit G-20, kde se budou řešit nejdůležitější otázky světové ekonomiky. Jednou z hlavních otázek by měla být obchodní válka Číny a USA, což budou investoři bedlivě sledovat kvůli účasti prezidentů obou zemí. Nedávný propad ceny ropy si určitě získal pozornost vůdců G20 a mohl by je donutit přehodnotit svou produkční politiku. To vše pouhý týden před zasedáním kartelu OPEC a dalších ropných producentů ve Vídni.
img

Soutěž pro tradery: Tipněte si ceny instrumentů ke konci roku 2018 a vyhrajte hodnotné ceny!

28.11.2018 Tentokrát jsme připravili něco pro "analytické hlavičky". Tipovací soutěž BOSSA 2018. Do 20. prosince můžete tipovat cenu měnových párů EURCZK, EURUSD, GBPUSD a komodit zlata a ropy. Na konci roku 2018 vybereme 40 z vás, kteří se svým tipem nejvíce přiblížili skutečné ceně. Výherci si mohou vybrat libovolnou cenu dle vlastního výběru.
img

Nastane přesun peněz zpět do emerging markets ekonomik?

27.11.2018 Jak už to ve světě finančních aktiv bývá, peníze se přelévají z jednoho místa na druhé. Jednou za to může nervozita na trzích, jindy geopolitická rizika a někdy pouhý sentiment na trzích. Občas se stane, že se sejde několik důvodů pro přesun peněz do jiných aktiv a trhy pak působí možná trochu zmateně. Máme před sebou poslední měsíc roku 2018 a můžeme říci, že obrovský objem peněz, který zavalil rozvíjející se ekonomiky, se v letošním roce vrátil zpět do Spojených států. Ty se koncem roku zdají být podhodnocené a mnoho investičních bank se shoduje, že by rok 2019 mohl patřit opět rozvíjejícím se ekonomikám.
img

Dohoda o brexitu je na spadnutí

22.11.2018 Británie a Evropská unie odsouhlasily návrh politické deklarace o budoucnosti vztahů po odchodu Británie z unijního bloku. Donald Tusk dnes novinku oznámil na twitteru s tím, že od něj členské státy unie dostaly zmíněný návrh. Vyjednávací týmy Británie a unie návrh textu odsouhlasily, podle Tuska panuje shoda i na politické úrovni a na mimořádném summitu v Bruselu zbývá text odsouhlasit lídrům zbylých 27 zemí. Na zprávy pochopitelně reaguje britská libra spolu s dalšími měnami a také britský akciový trh.
img

Kde hledat klíč ke konci propadu ropy

20.11.2018 Ropa od začátku října rekordně ztrácí poté, co se podívala na svá nová letošní minima a zároveň nejvyšší úrovně z roku 2016. Silný medvědí trh zasáhl již celý svět od obchodníků s dluhopisy po politické vůdce. Všichni aktivní, ale také pasivní účastníci na trhu nyní budou hledat záchytné body, které budou klíčové pro budoucnost ropného trhu. Faktorů, které působí na vývoj ceny ropy je hned několik, my se však podívá na pár nejdůležitějších a to podle jejich aktuální relevance pro trhy.
img

Silnější dolar se může postarat o další korekci na akciích

14.11.2018 Za nedávným výprodejem může stát faktor, o kterém se doposud moc nemluvilo a to americký dolar. Ten od konce září výrazně zpevňuje své pozice a začátkem týdne dokonce překonal letošní maxima. Měnová politika centrální banky a její výhled pro postupný růst sazeb podporují americký dolar v růstu a dá se tedy očekávat pokračování dosavadního trendu. Akcie jsou ohroženy několika faktory, silnější dolar však znervózňuje investory kvůli tlaku, který vyvíjí na korporátní ziskové marže a růst zisků.
img

OPEC možná znovu omezí těžbu

08.11.2018 Ceny ropy jsou na několikaměsíčních minimech, ropa WTI se obchoduje dokonce za méně jak na začátku roku. Ropné zásoby po celém světě rostou a obavy z nedostatku ropy byly možná až trochu přehnané. Americká ropná produkce je na nových historických maximech, mezitím Spojené státy udělily několika zemím výjimku z nedávno zavedených sankcí na dovoz iránské ropy. Venezuelská produkce dále klesá, ale ani to nestačí, aby se cena ropy vzpamatovala a vrátila na vyšší úrovně. O víkendu se v Abu Dhabi setkají členové kartelu OPEC a pravděpodobně budou projednávat omezení ropné produkce.
img

Sentiment investorů v Evropě se nelepší

06.11.2018 I přes uklidnění na akciových trzích během posledních dní se sentiment v Evropě výrazně nemění a panují zde mnohem větší obavy, než na druhé straně Atlantiku. Nic na tom nemění ani výsledková sezona, která dopadla poměrně pozitivně a potvrzuje zdraví v regionu. Křehká nálada investorů může být varovným signálem nejen pro růst cen akcií, ale také ekonomický růst v eurozóně. Evropský benchmark akciový index STOXX 600 v říjnu ztratil více jak 6% navzdory nárůstu o 1,7% ke konci měsíce, německý akciový index DAX pak realizoval ztrátu přes 9%.
img

Ropný trh zasáhnou od příštího týdne sankce na Irán

01.11.2018 Předpovědi, že na trhu s ropou bude kvůli americkým sankcím na iránský obchod s ropou chybět více, jak 1 milion barelů denně se nakonec vůbec nemusí naplnit. Podle posledních dat nebude vše tak černé, protože iránské exporty jsou stále poměrně velké. Trumpovo administrativě se podařilo snížit iránské exporty ještě předtím, než vstoupí v platnost jejich sankce, výraznější pokles však nemusí ani dorazit, protože Čína a Indie hodlají v nákupech iránské ropy pokračovat.
img

Jak poznat, že propad akcií našel své dno

30.10.2018 Akciové trhy jsou za posledních měsíc pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.
img

Japonsko a Čína se chystají zlepšit své obchodní vztahy

25.10.2018 Japonský ministr Šinzo Abe se dnes v Pekingu setká s čínským prezident Si Ťin-Pchingem a schůzka by měla trvat až do soboty. Jejich schůzka bude významná především, protože se jedná o první samostatnou cestu japonského vrchního představitele za uplynulých sedm let. Čína a Japonsko by měly podepsat během týdne řadu dohod a to uprostřed nervózního prostředí, kdy Spojené státy vyvíjí obchodní tlak na Čínu. Oba asijské státy by měly dospět k užším obchodním vztahům.
img

Geopolitické napětí dostalo DAX nejníže od prosince 2016

23.10.2018 Akciové trhy po turbulentním průběhu minulého týdne začaly nový týden korekcí a navázaly na prodejní aktivitu z předminulého týdne. Negativní sentiment, který se na trhy opět vrátil, přiživily spekulace ohledně vraždy saudskoarabského opozičního novináře, ze kterého viní západní svět Saudskou Arábii. Největší rány však inkasoval evropský akciový trh, kdy se DAX dostal na nejnižší úrovně od konce roku 2016, zatímco spor o italském dluhopisu nadále znervózňuje evropské trhy.
img

Aktuální dění na EUR/USD

19.10.2018 Nejobchodovanější měnových pár na devizových trzích, EUR/USD poslední dobou hledá svůj směr a poté, co americký dolar zastavil svůj růst, zastavilo euro svůj pokles. Měnový pár již delší dobu konsoliduje v širokém pásmu s hranicemi na úrovních 1,13 a 1,18 a od začátku června nedorazilo na trh přesvědčení, které by nastartovalo další trend. Pohled z fundamentálního, ale také technického hlediska může napovědět, kam by se mohlo euro v následujících týdnech podívat.
img

Akciové indexy by mohly zopakovat únorový scénář

16.10.2018 Podle všeho se na akciích rýsuje zajímavá příležitost pro nákup. Akciové trhy minulý zachvátila panika a většina investorů vybrala své zisky, když se většina akciových indexů dostala blízko svých letošních maxim. Strach investorů z výnosnosti akcií při utahování měnové politiky a dluhopisových výnosech nad 3% nakonec trhy neustály a dostaly se pod výraznější vlnu výprodejů.
img

Podle Trumpa FED zešílel a může za včerejší korekci na akciích

11.10.2018 Během včerejší seance se akciové trhy dostaly pod silný prodejní tlak a jednodenní ztráta je druhá největší do únorové korekce. Rostoucí nervozita posledních dní tak vygradovala na úrovně, kdy vše dolehlo právě na akciové trhy, příčiny jsou přitom podobné jako v případě únorové korekce. Trhy opět vylekal růst amerických výnosů z dluhopisů, které byly nejvyšší za posledních 7 let, a nervozita investorů z dopadu vyšších sazeb na výnosnost akcií rozpoutala včerejší výprodej. S další kritikou přišel americký prezident Donald Trump, ten řekl, že FED zešílel, pokud chce pokračovat v utahování měnové politiky. Jedná se již o několikátou kritiku na adresu FEDu od amerického prezidenta.
img

Růst amerických výnosů opět straší investory

09.10.2018 Guvernér americké centrální banky Jerome Powell minulý týden pomohl svým projevem výnosům z amerických dluhopisů, aby se dostaly na nejvyšší úrovně za posledních 7 let. Určitě si vzpomínáte na únorovou korekci na akciových trzích, kterou částečně způsobil právě růst výnosů z desetiletých splatností k 3%. Právě aktuální růst výnosů opět živý spekulace o další korekci a investoři neskrývají svou nervozitu. Nejedná se však pouze o finanční sektor, v ohrožení je také americká inflace, jakožto nejdůležitější ekonomická proměnná na světě.
img

Mayové dochází čas a o brexitu zdaleka není rozhodnuto

05.10.2018 Velká Británie spolu s britským sterlingem čelí neustálé nejistotě ohledně podoby brexitu a jakým způsobem se chystá opustit EU. Podle posledních zpráv se britská premiérka Theresa Mayová bude snažit protlačit dohodu parlamentem do dvou týdnů, aby zamezila množícím se obavám o jejím sesazení z postu premiérky. Právě za dva týdny, konkrétně 17. řijna se sejdou lídři 27 zemí EU a budou diskutovat o vývoji jednání kolem brexitu. Druhý den, tedy 18. října, následuje řádný summit, který bude klíčový pro následné finální rozhodnutí na mimořádném summitu v listopadu.
img

USMCA nahrazuje NAFTU, kanadský dolar může dále růst

02.10.2018 Kanadský dolar včera dostal stimul, který by mu konečně mohl pomoci ve výraznějším zpevnění svých pozic. Konkrétně se podařilo v noci na pondělí americkým a kanadským vyjednávacím týmům dosáhnout dohody o podobě budoucích vztahů. Počínaje včerejším dnem je tak minulostí původní dohoda o severoamerickém volném obchodu jinak známá jako NAFTA, kterou nahrazuje nová dohoda mezi USA, Kanadou a Mexikem se zkratkou USMCA. Nová dohoda sebou také přinese několik změn oproti původní dohodě.
img

Spojené státy zavedly nová cla na čínské zboží

18.09.2018 Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července. Včera po zavření akciové burzy v USA vydal americký prezident Donald Trump prohlášení o zavedení 10% cel na výše zmíněný objem čínského zboží. Původně Trump pověřil úřad obchodního zmocněnce, aby prověřil zvýšení cel na 25%, to nakonec vstoupí v platnost začátkem příštího roku, pokud nebude dosaženo obchodní dohody mezi USA a Čínou. Nová cla vstoupí v platnost příští týden.
img

Nabídka ropy je na historických maximech

13.09.2018 Ropa se prozatím drží na zvýšených úrovních, ale má zaděláno na výraznější korekci. Lze tak usuzovat z měsíčního reportu Mezinárodní energetické agentury (IEA), který poukázal na výrazný nárůst nabídky ropy na globálním trhu, která se dostala na rekordních 100 milionů barelů za den. Vyšší produkci zaznamenal především ropný kartel OPEC, kterému se podařilo více než vyrovnat sezonní propady od nečlenů kartelu. To vše uprostřed zhoršujícího se výhledu pro růst poptávky po ropě kvůli potencionálnímu zpomalení Indie a Číny.
img

Čína chystá uvalení sankcí na USA

11.09.2018 Čína se chystá reagovat na probíhající obchodní válku a vyčkávání amerického prezidenta na rozhodnutí o případném uvalení dovozních cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Konkrétně chce Čína požádat WTO (Světová obchodní organizace) o schválení uvalení sankcí na USA. Čína se může ocitnout v problémech, jelikož eskalace obchodních válek mezi dvěma největšími ekonomikami se začíná přiostřovat poté, co Trump řekl, že je připraven uvalit další cla na objem zboží 267 mld. dolarů.
img

První ústupky ohledně Brexitu pomáhají libře

06.09.2018 Pomyslné misky vah se během posledních několika dní převážily na stranu „soft“ brexitu, který by zajistil Británii odchod z EU s dohodou o podobě vzájemných vztahů a setrvání na jednotném trhu.
img

Měny rozvíjejících se ekonomik by opět měly podpořit v růstu dolar

04.09.2018 Krize rozvíjejících se ekonomik je zpět a s ní i spojená nervozita, která může opět podpořit v růstu americký dolar, jakožto bezpečný přístav pro investory. Minulý týden vše znovu odstartovalo argentinské peso a turecká lira. Peso dokonce překonalo v procentuální ztrátě proti dolaru tureckou liru. Peso ztratilo od začátku roku více jak 50%, zatímco turecká lira ztratila téměř 44%.
img

Kanadský dolar drží eso v rukávu a může překonat ostatní měny

30.08.2018 Na kanadském dolaru zatím lehce převládá optimismus a může být ještě mnohem lépe. Je několik faktorů proč kanadský dolar nedokázal posilovat, ačkoliv je na tom kanadská ekonomika poměrně dobře a s jeho provázaností s americkou ekonomikou by měla také přeřadit na vyšší stupeň. Fundament na kanadském dolaru se však začíná otáčet k lepšímu a zbytek roku by mohl patřit této komoditní měně.
img

Indie je příliš náchylná na vývoj cen ropy

28.08.2018 Ropa se vrátila do růstového modu a v kombinaci s indickou měnou na historických minimech představuje hrozbu pro hospodářský růst v Indii. Ceny ropy v Indii tak letí raketově nahoru a importy ropy prohlubují deficit na běžném účtu, který měří tok zboží, služeb a investic dovnitř a ven ze země. Indie je jedním z největších importérů ropy na světě a do roku 2024 by mohla její poptávka přerůst tu čínskou. Rozšiřující se deficit bude mít za následek další oslabení měny a země se ocitne v začarovaném kruhu.
img

Co se děje na euru?

23.08.2018 Evropská měna se na páru s americkým dolarem dostala do výraznějšího býčího trendu a to i navzdory poměrně negativnímu fundamentu v Evropě a velmi pozitivnímu fundamentu na straně druhé v USA. Vezmeme-li v úvahu, jak se euro dostalo na aktuální úrovně a to především díky jednorázovému faktoru, kterým nebyl nikdo jiný, než Donald Trump. Ten opět začal kritizovat americkou centrální banku za zvyšování úrokových sazeb a připomněl, že bude v kritice pokračovat, dokud bude banka zvyšovat sazby, netřeba připomínat jeho nedávné politické trable. Zároveň obvinil ostatní z devalvace měn proti americkému dolaru, to vše dostalo americký dolar pod tlak.
img

Je komoditní super-cyklus u konce?

16.08.2018 Komodity se až na výjimky ocitly během prvních 6 ti měsíců pod prodejním tlakem, kterému bezesporu přispěla i rostoucí geopolitická rizika. Mezitím se však začíná mluvit o dalším fenoménu, který může způsobit další a mnohem výraznější výprodeje na komoditních trzích. Tím je konec komoditního super-cyklu, ten je úzce vzpjat s cyklem ekonomickým. Nicméně poptávka po komoditách na rozdíl od akcií prudce klesá, na čemž se podílí Čína i FED.
img

Poptávka po ropě může dále klesat

15.08.2018 Poptávka od dvou největší asijských importéru, Číny a Indie roste výrazně pomaleji, než jaké bylo očekávání. To odhaluje slabší růst tamních ekonomik a narušuje jeden z hlavních pilířů držící ceny ropy vysoko uprostřed eskalující situace kolem obchodních válek. Obě země dohromady tvoří poptávku po 12% světové nabídky ropy a jejich růst byl motorem pro trh s ropou.
img

Čína může obchodní válku vyhrát těmito čtyřmi zbraněmi

31.07.2018 Obchodní války nabírají nový směr, pro globální ekonomiku pozitivní, jelikož dochází k uvolňování obchodních bariér a dovozních cel. Obchodní války byly a stále jsou jedním z největších strašáků nejen pro finanční trhy, ale i pro celou globální ekonomiku, včetně České republiky. Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a předsedy Evropské komise Jeanem-Clauda Junckera by mělo vést k cíli, jaký si Spojené státy vytyčily na prvopočátku obchodních válek a to nulová cla a odstranění všech obchodních bariér. Již začátkem června podepsala EU s Japonskem dosud největší dohodu o volném obchodu, která odstraní téměř všechna cla ve vzájemném obchodu. Je tedy evidentní, že když se chce, tak to jde. Agresivní politika Donalda Trumpa se začíná pomalu vyplácet, jen na stejnou hru musí přistoupit i další státy, se kterými jsou Spojené státy v obchodním sporu.
img

Technicko-fundamentální analýza na EUR/USD, zlato a index S&P 500

25.07.2018 Máme za sebou polovinu týdne a o žádné slávě se zatím hovořit nedá. Především pak na devizovém trhu, kde se mezi sebou přetahují býci a medvědi o to kdo ponese pomyslný prapor v podobě trendu. Trhům se zatím vyhýbají obloukem fundamenty a makroekonomické zprávy, které by měly schopnost hýbnout trhem. Na forexové trhy jakoby spadla deka a většina z nich si hledá poměrně dlouho svůj směr. Například o americkém dolaru se stále mluví, že posiluje, oslabuje, pak zase posiluje a najednou Trump. Realita je taková, že od konce května začal vytvářet širokou oblast konsolidace, kde neustále oslabuje a posiluje. Jednou za oslabení může Trump, poté zachrání dolar růst amerických výnosů, jak tomu bylo v posledních několika dnech. Situace se nemění ani na ostatních měnách, nicméně je poměrně zřetelné, že dolar i tak udává tempo a to nejen na devizovém trhu ale i tom komoditním. Podívejme se tedy podívat na dlouhodobější technickou analýzu tří nejobchodovanějších instrumentů z různých částí finančního světa.
img

Obchodní války vs. výsledková sezona

19.07.2018 Minulý týden odstartovala ve Spojených státech dlouho očekávaná výsledková sezona za druhé čtvrtletí. Očekávání jsou zatím vskutku obrovská a to nejen v korporátní sféře, ale i v ostatních sektorech. Dosavadní výsledky, které máme k dispozici, indikují jeden z nejlepších kvartálů. Mnoho analytiků v USA během druhého kvartálu dokonce upravili nahoru své prognózy, což se stalo pouze dvakrát za posledních 30 kvartálů. Prozatím překonalo prognózy zisků firem kolem 90% ze všech společností, které mají své výsledky za sebou. V konečném zúčtování bude číslo pochopitelně menší, nicméně pozitivní sentiment se pravděpodobně neotočí o 180 stupňů.
img

Britská ekonomika se začíná vzpamatovávat

04.07.2018 Britská ekonomika se i navzdory předpovědím různých agentur začíná rozjíždět a výhled se najednou začíná zlepšovat. Britská obchodní komora ještě koncem června odhadovala nejpomalejší růst od roku 2009. Na zlepšující se fundament poukazují čísla zveřejněná od začátku aktuálního týdne a především pak dnešní PMI za sektor služeb. Právě sektor služeb je dominantním v britské ekonomice a rostl nejrychlejším tempem za posledních 8 měsíců. Především to s dalšími pozitivními výsledky za sektor stavebnictví a výroby zvyšuje pravděpodobnost, že by mohla Bank of England na zasedání již příští měsíc zvýšit úrokové sazby.
img

Druhá polovina roku může být pro ropu ještě zajímavější

28.06.2018 Během posledních několika týdnů se nám vrátila na finanční trhy geopolitická rizika a nervozita u investorů opět začala růst. Tak trochu svojí vlastní píseň si hrála kapela OPEC, které občas pomohly v růstu cen právě geopolitická rizika. Rizikem číslo jedna bylo bezesporu odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem. To by mohlo potencionálně znamenat pokles nabídky ropy až o 1mil. barelů denně. Dlouhodobější výpadky dodávek ropy z Venezuely a Libye nakonec donutily OPEC k tomu aby na červnovém zasedání přerušil produkční škrty a zvýšil produkci o 1mil. barelů denně. Původní plán zvýšení produkce o 1,5 mil. barelů nakonec neprošel i kvůli nevoli Iránu, který nakonec přistoupil k navýšení o 1 mil. barelů, což trh vnímá pozitivně, nicméně by mělo dojít spíše k postupné stagnaci růstu, ale ropa začala místo toho další býčí etapu.
img

Jsou americké akcie stále atraktivní?

19.06.2018 Pojďme společně zavzpomínat na začátek letošního roku, případně i konec toho minulého. Tentokrát se zaměříme na americký akciový trh, podle kterého se odvíjí finanční trhy na celém světě. Rok 2017 se nesl v duchu téměř lineárního růstu bez výraznější korekce a debaty o možné korekci sílily začátkem roku letošního. Trochu se však spekulovalo, co by mohlo být spouštěčem korekce, ale všichni zůstávali pozitivně naladěni a očekávali další růst amerického akciového trhu i v roce 2018.
img

Podle fundamentu by měl EUR/USD pokračovat v prodejní aktivitě

15.06.2018 Ve čtvrtek zasedala ECB, která ponechala podle očekávání sazby beze změny, a důležité bylo, zda začne komunikovat ukončení kvantitativního uvolňování. Nakonec změnila rétoriku ohledně sazeb i konce kvantitativního uvolňování, což dostalo pod výrazný prodejní tlak evropskou měnu. Rétoriku ECB upravila tak, že nyní bude kvantitativní uvolňování pokračovat do konce září o objemu 30 mld. EUR a od října se sníží objem nákupů aktiv na 15 mld. EUR, který bude pokračovat do konce letošního roku. Od roku 2019 pak bude ECB držet bilanci nakoupených aktiv a používat aktiva na refinancování aktiv stávajících. Rétorika ohledně úrokových sazeb se navzdory signálům nijak nezměnila a úrokové sazby by měly zůstat na současných úrovních ještě dlouho po ukončení kvantitativního uvolňování, pravděpodobně do léta příštího roku.
img

Bilance centrálních bank se začínají rozcházet opačnými směry

25.08.2017 Trio centrálních bank, japonská centrální banka (BoJ), Evropská centrální banka (ECB) a americká centrální banka (Fed) dosud tahalo za jeden konec. Všechny tři banky využívaly nestandartních měnových nástrojů (program kvantitativního uvolňování (QE)) k povzbuzení růstu cenové hladiny a dosažení 2procentního inflačního cíle. V absolutních číslech se bilance bank vzájemně příliš nelišily. Dokonce v dubnu letošního roku dosáhly přibližně stejné hodnoty kolem 4,5 bilionu dolarů. Poté se však křivky postupně rozcházejí. Zejména díky pokračujícímu programu QE v Japonsku a eurozóně, zatímco Spojené státy od roku 2015 už svou bilanci nenavyšují.
img

Úspěšné obchody z Live tradingu Bossy

17.08.2017 Dívali jste se už někdy na Live trading společnosti Bossa, který je vysílán online každé úterý od 9:30? V průběhu půl hodinky analyzuje měnový trh Ondřej Janata z Bossy pomocí technické analýzy a analytička Michala Moravcová přidává makroekonomický výhled. Na vysílání se můžete jednoduše dívat i přes Váš chytrý mobil nebo tablet. Ondřej aplikuje svoji obchodní strategii zejména na dva hlavní měnové páry GBP/USD a EUR/USD. Vstupy do obchdů hledá přímo v průběhu úterního vysílání.
img

Má smysl investovat do Bitcoinu a dalších kryptoměn?

15.08.2017 Bitcoin se dostal v posledních dnech nad hranici 4 000 USD. Má smysl do něj investovat nebo je to bublina, která brzy splaskne? Jak vidí jeho budoucnost analytici? Zeptali jsem se Jaroslava Brychty, hlavního analytika XTB Česká republika.
img

Investiční soutěž zná výherce 100 000 Kč, rozhovor s vítězem

16.12.2014 Vánoční investiční soutěž společnosti Bossa zná svého výherce a nového majitele 100 000 Kč, stejně jako i výherce dalších lukrativních cen. Investoři dosáhli skvělých výsledků, když využili aktuální dění na finančních trzích. Prokázali, že vsadit se dá nejen na růst, ale i pokles ceny finančních aktiv. Soutěžící se chopili šance a prodávali ropu, případně měny na ni navázané jako ruský rubl, norskou korunu nebo kanadský dolar.
Související klíčová slova: FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Market Profile | Fitch | Korelace | Backtesting | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Investiční soutěž | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Elliott | Měnový trh | Svíčkové formace | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | CME | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | FX | Fed | Figúra | Finanční trhy | Hedge fondy | Futures | Grafy | Hedge | High | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Long | Low | MACD | MIFID | MMF | Marže | Mezibankovní | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | Platební bilance | Platforma | Pozice | Profit Target | Prémie | RRR | Rally | Rating | Resistence | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Stagflace | Sterling | Stop-Loss | Support | Tick | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Volatilní trh | Volume | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Výpis z účtu | WTO | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Časový rámec | Černý pátek | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | CHF | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | BOSSA | Indexy | Spekulanti | Indonéská rupie | Singapurský dolar | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | Ropné zásoby | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Fond | Ekonomie | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Klouzavé průměry | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Bitcoinová burza | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Sázka | Kurz dolaru | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Intervenovat | Partners | Obchodovat | Akcie ČEZ | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | xPuls | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Algoritmické obchodování | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | Obchodní seance | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | Index strachu | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | AUDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Aktivum | Index | Investiční strategie | Průlom | OHLC | Volatilní | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akciové burzy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Argentinské peso | Banka | Bossa FX | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Brokers | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Devalvace měny | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Finanční služby | Fondy | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | Jádrová inflace | EBay | Jiří Tyleček | Jaroslav Brychta | Komodita | Komoditní | Konfluence | Koupit akcie | Kurz dolarů | Libra | Lira | Management | Market | Markets | Měnová krize | Nákup akcií | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodování komodit | Obchody na burze | Ocenění akcií | Oslabení měny | PinBar | Pivot | Pivoty | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | SPX | SP500 | Státní dluh | Státní dluhopisy | Stoxx | Swingy | Těžba ropy v USA | Trade Brokers | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | WTI | xPuls.cz | X-Trade | Země EU | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zůstatek na účtu | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Buy | Indie | Range | Redukce | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Převis | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Session | Volby | Rozhovor | E-mini | Retail | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Graf EUR/USD | Investment | Markit | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | Caterpillar | Investing.com | TLTRO | Cantor Fitzgerald | Reporty | Investiční soutěže | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Kolaps finančních trhů | Dění na finančních trzích | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Dovoz ropy | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Automobilový průmysl | Mark Carney | Ministr financí | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Pro tradery | Target Profit | Přehled | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Nervozita na finančních trzích | Futures kontrakty | Referendum | Ekonomická aktivita | Svatý grál | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Protiinflační tlaky | Inflační tlaky | Americké státní dluhopisy | Forexové trhy | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Americký ministr financí | Odchod z EU | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Obchodní partner | Fitch Ratings | Ekonomická rizika | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Dnes na trzích | Propad | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Saúdská Arábie | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Blockchain | Litecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Výnos desetiletých dluhopisů | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Propad akcií | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Predikce | Summit G20 | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Zisky firem | Odliv zahraničního kapitálu | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Výběr zisků | Nadbytek ropy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Indická rupie | Příjmy | Čistý příjem | Údaje o inflaci | Alphabet | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Očekávání | Index KOSPI | Bridgewater | J.P. Morgan | Obchodování ropy | Bridgewater Associates | VolumeByPrice | Cena palladia | Ondřej Janata | Makroekonomické zprávy | Americký akciový trh | Bilance centrálních bank | Palladium | Investovat do Bitcoinu | Obchodování kryptoměn | Cena Etherea | Jerome Powell | MiFID II | Investiční nástroj | Štěpán Hájek | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Asijské trhy | EUR/RUB | Inverzní výnosová křivka | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Trump-Kim | Obchodní války | Trumpova cla | Krypto | Bitcoiny | Německá centrální banka | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Obchodní bariéry | Obchodní napětí | Podniky | Globální růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Evropský akciový trh | FAANG | Apple (AAPL) | Tok investic | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Krize v Turecku | Pokles ceny | Super-cyklus | Komoditní super-cyklus | Měny rozvíjejících se ekonomik | Index Stoxx 600 | USMCA | Růst amerických výnosů | Použití finanční páky | Trh s ropou | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Zisky rafinérií | Pozice velkých fondů | Tvrdý brexit | Soutěž pro tradery | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | FUS500 | Úspěšné obchody | Daňové reformy | Výkonnost akcií | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | EK | Evropská komise | Fungování trhů | Vývoj finančních trhů | Veřejný dluh | Carige | Silnější americký dolar | Společnost Apple | Ukončení obchodní války | Ropný kartel | Poptávka po americkém dolaru | Vývoz do Británie | PDVSA | Otevřené obchody | Lukáš Adámek | Problémy Evropy | Slabší euro | Irská pojistka | Odložení brexitu | Petr Plecháč | Intradenní trading | Investice do palladia | Volume By Price | Silný trh | Růst palladia | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Atraktivní investice | Rozdílové smlouvy | Price Action strategie | Obavy investorů | Inflační očekávání | Vyšší mzdy | Budoucnost ropy | Snížení sazeb | Ferrari | NASDAQ 100 | Capital Partners | Úspěch na akciovém trhu | VbP | Intradenní Price Action | NQ100 | Aplikace Price Action | Americké futures | XTB Research | Konglomerát | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Očekávání trhu | Finanční situace | Snížení daní | Zkušenost s obchodováním | Makroekonomický výhled | Analýza měnových párů | Cena akcie | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Čistý zisk | KOSPI | Hazard | IOT | Trinity | Objem | Bílý dům | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Firma | Maloobchodní sektor | Technické analýzy | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Celkový objem obchodů | Největší pokles | Akcie společnosti Tesla | Klesly akcie | Black Friday | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Konglomerát LVMH | 5G | Konkurenti | Průmysl | Na burze | Impuls | Problémy | Finanční ztráty | Prognózy | Vybírat zisky | Plyn | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Amgen | Měnové politiky | Investujte | Regulátoři | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | Výnosy státních dluhopisů | Investiční ředitel | Hospodaření | Sezónnost | Budoucnost | Poradenství | Analytička | Ceny energií | Komunikace | Trump | Prezident | AMGN | Google | Samsung | Trhy | Pokles | Situace | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Růst inflace | Vstupy | Cena akcií Applu | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Adidas | Americké ekonomiky | Poptávky po ropě | COVID-19 | Módní průmysl | FedWatch | NVAX | Toyota | Vývoj | Výkyvy | Světový trh s ropou | Burzy celého světa | Další vývoj | Cenový vývoj | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Historie | Hodnota černého zlata | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Stop-Lossy | Další růst | Růst | Signál | Potenciál | Ceny elektřiny | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Slovensko | Solidní růst | Organizace | Růst nezaměstnanosti | Práce | Údaje | Hlavní měnové páry | WMT | Trh dluhopisů | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Výhled poptávky po ropě | Úspory | USD za barel | Obchodovat ropu | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Trade | Kontrakty na ropu | Posílení | Spotřebitelský sentiment | Čtvrtletní výsledky | Experimentální lék | Expanze | Akcie a dluhopisy | Macy’s | CL | Spekulovat | WMT.US | Umělé inteligence | JDE | Reliance Industries | Kvalitní akcie | Tchaj-wan | Index Nasdaq Composite | Investice do infrastruktury | Foxconn | Trend is your friend | Trend je tvůj přítel | Covid | Jasný signál | Novavax | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Krátkodobé výnosy | Společnost XTB | Reliance | Pár EUR/USD | Capital.com | Analytik XTB | Marks & Spencer | Ocenění na burze | Chamtivost a strach | Ceny mědi | Zdanění | TSLA | Nvidia | Budoucí vývoj | Accenture | Politici | Akcie Allegra | iPhone | Ameriprise Financial | Norský státní investiční fond | Nařízení | Výrobce čipů | Poptávka a nabídka | AAPL.US | Tesco | Zadlužování | Aktivita investorů | Centrální bankéř | Lenovo | Holdingové společnosti | Výrobce obuvi | Evropské centrální banky | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | Kyle Rodda | Vakcíny proti COVID-19 | Kering | Rostoucí výnosy | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Apple (AAPL.US) | Optimismus na trhu | Riziko ztráty | Obavy z inflace | Oslabení | Příležitosti | První obchody | AI | Odvětví | Boom | Dodávky čipů | Čínští regulátoři | Německý výrobce | Richemont | Zloba | Best Buy | Společnosti | Zlomový okamžik | Opatření | Luxusní značky | Energetická krize | Jack Ablin | Minulá výkonnost | Zdravotnictví | Rozpočtové schodky | Vysoké rozpočtové schodky | Meta | Klima | Odkupy akcií | Společnost | Výsledky společnosti | Walmart (WMT.US) | Target | Macy's | Kohl's | TIM | | Honeywell | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Rostoucí inflace | Arm | Akcie výrobce čipů | Larry Summers | Miliardy USD | Instacart | Counterpoint Research | Výkon akcií | XTB Jiří Tyleček | MWh | Řetězce | Akcie Nvidie | Dow Jones Industrial Average | Přijetí | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Centrum | Investiční ředitel společnosti | Neel Kashkari | Thomas Barkin | Zastropování cen | Windfall tax | Energetické komodity | Cenové stropy | Cenové limity | Akcionáři ČEZu | Ekonom společnosti | IoT | Výsledky Applu | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Administrativa | ERÚ | Graf akcií | HSI | Varování | Zpětné odkupy | Růstový potenciál | Výprodeje | Apple Watch | Ameriprise | OCI | Invest | Hermes | Válka | Makroprostředí | Vyšší ceny | Asie | Rostoucí společnosti | Klesající inflace | Nespokojenost | Vysoké úrokové sazby | Pozitivní trendy | El-Erian | Mohamed El-Erian | Čtvrtletní výsledky společnosti | Rekordní prodeje | Vice | Společnost Nvidia | Barbie | Vision Pro | ARM | Výhled Číny | DNO | Investice do umělé inteligence | Capri | Sportovec | iPhone 15 | Birkenstock | Klaviyo | L Catterton | Birkenstock IPO | Nadšení | Růst prodejů | Slevy | Zvolení Donalda Trumpa | Capital | Platformy | D1 | Výkon | Russell Price | Nákupy | Prodeje | DJI | Výsledky společnosti Nvidia | Oblasti umělé inteligence | Financial | Vlády | Hospodářské politiky | Blackwell | 256/2004 | Migrace | Reakce trhů | Nákladová efektivita | Spotřebitelské vzorce | Investoři dnes | Odpovědnost | Vítězství | Politická opatření | Vyšší cla | Jihokorejský Kospi | Účastníci trhu | Sektor zdravotnictví | Směrnice | Maloobchodníci | Vysoká očekávání | Swatch | Investování je rizikové | Trump trade | Futures kontrakty na ropu | Dánové | FedWatch společnosti CME | Warsh | Kevin Warsh
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Analytik ČSOB
Analytik ČSOB Jan Bureš
Analytik Daniel
Analytik Deutsche Bank
Analytik devizového trhu
Analytik devizových trhů
Analytik DIW
Analytik Edward Soya
Analytik eTrader
Analytik finančního ústavu

Následující klíčová slova

Analytik Finlordu
Analytik Fio
Analytik Fio banky
Analytik forexového trhu
Analytik forexových trhů
Analytik GfK
Analytik Chris Zaccarelli
Analytik investiční banky
Analytik investiční společnosti
Analytik Jan Berka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít