Úterý 21. ledna 2025 04:59
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple ebook česká koruna

Ranní zpráva z akciového trhu 23.5.2018

23.05.2018 09:13  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Hlavní události

  • Pojišťovna VIG zveřejnila solidní výsledky hospodaření za Q1 18.
  • Vodní elektrárny vyrábějí elektřinu zhruba na polovině dlouhodobého průměru z důvodu enormně suchého počasí.
  • Manažeři ČEZ si navrhují vyplatit tantiémy ve výši 21 mil. CZK, stát je ale proti.
  • PKN Orlen plánuje vytěsnění zbývajících akcionářů Unipetrolu za cenu 380 CZK za akcii.
  • Majoritní vlastník textilky Pegas kupuje v USA jednu z největších světových firem v oboru netkaných textilií.
  • Evropské akcie by měly dnešní obchodování zahájit růstem.
  • Dnešek nabídne předstihové ukazatele PMI za květen z mnoha zemí Evropy a USA, které by měly potvrdit dobrou kondici tamních ekonomik. Za eurozónu bude ohlášena spotřebitelská důvěra, která by měla mírně klesnout meziměsíčně. V Americe bude zveřejněn očekávaný zápis z posledního jednání Fedu, který by měl poodhalit, jak reálné jsou šance na trojí zvýšení úrokových sazeb v letošním roce.
  • V Americe dnes v rámci indexu S&P 500 zveřejní výsledky hospodaření například provozovatel obchodních domů Target či výrobce šperků Tiffany. Na evropském kontinentu, mezi těmi známějšími, kdo své výsledky představí, je společnost Marks & Spencer.

Obchodování na zámořských trzích

Americké trhy zakončily úterní obchodování ve ztrátách. Stalo se tak i díky prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že očekávané jednání s jeho severokorejským protějškem Kim Čong Unem se nakonec ani nemusí odehrát. Index Dow Jones klesl o 0,7 %, S&P 500 ztratil 0,3 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,2 %. V rámci indexu S&P 500 se nejhůře vedlo energetickým společnostem, které zaznamenaly ztráty ve výši 1,3 %. Nedařilo se ani průmyslovým podnikům (-1,1 %) a zpracovatelům komodit (-0,9 %). Naopak se vedlo finančním institucím (+0,6 %) a sektoru utilit (+0,4 %).

Trhy v asijsko-pacifickém regionu v závěru středečního obchodování klesají. Ztráty se pohybují v rozmezí 0,2 až 1,2 %. V rámci japonského indexu Nikkei 225, který ztrácí 1,2 %, se nedaří ani jednomu sektoru. Největší propad nastal u energetických společností, a to ve výši 3,5 %. Dost si pohoršili i výrobci luxusního zboží (-2 %) a realitní developeři (-1,4 %).

Vienna Insurance Group 

Pojišťovna VIG zveřejnila výsledky hospodaření.

Pojišťovna VIG reportovala velmi solidní hospodářské výsledky za Q1 18, které překonaly naše i tržní očekávání. Pojišťovně se dařilo především na velkých trzích v České republice, Polsku či Rumunsku. Ukazatel nákladovosti (combined ratio) se dále snížil na 96,2 % a míří tak postupně k vytyčenému střednědobému cíli na úrovni 95 %. Management potvrdil výhled pro letošní objem hrubého vybraného pojistného v minimální výši 9,5 mld. CZK a nezdaněný zisk v rozmezí 450 až 470 mil. EUR. Dnešní výsledky naznačují, že by se zisk před daněmi mohl přiblížit horní hraně stanoveného pásma. Vedení zároveň zopakovalo cíle pro roky 2020, tj. hrubé vybrané pojistné přesahující 10 mld. EUR, zisk před zdaněním 500 až 520 mil. EUR a nákladovost ve výši 95 %.

Pojišťovna zároveň zveřejnila ukazatele solventnosti za loňský rok, které potvrdily její silné postavení v oblasti požadovaného kapitálu. Ukazatel Solvency II se zvýšil o 25 bb na 220 %. Zveřejněné výsledky hodnotíme pozitivně, očekáváme pozitivní reakci ceny akcií.

ČEZ

Výroba v tuzemských vodních elektrárnách se meziročně propadla o 6 %. Jenže už v loňském roce byla produkce elektřiny v řekách kvůli suchu hluboko pod dlouhodobým průměrem. Letošní enormně suché počasí situaci jen zhoršuje. Energetická skupina ČEZ, která provozuje malé vodní elektrárny na Labi, Berounce, Svratce či Chrudimce, uvádí, že letos se jejich výroba pohybuje jen nad polovinou dlouhodobého průměru.

Manažeři ČEZ si navrhli rozdělit odměny z loňského zisku ve výši 21 mil. CZK, což ostře odmítá ministerstvo financí. K finálnímu rozhodnutí dojde na červnové valné hromadě, kde stát jakožto majoritní akcionář s největší pravděpodobností tyto odměny zamítne. Důvodem je podle ministryně financí Aleny Schillerové fakt, že pokud nebyla tantiéma vyplácena při stejné, či dokonce vyšší dividendě v minulých letech, není důvod, aby byla vyplácena letos. Naráží tím na klesající trend ve výši vyplácených dividend společností ČEZ. Navíc v letech 2015 a 2016 manažeři ČEZ nedostali také žádné tantiémy jako v letech předtím, kdy se pohybovaly kolem 25,5 mil. CZK ročně.

Unipetrol

Majoritní akcionář Unipetrolu, polská společnost PKN Orlen, plánuje vytěsnit zbývající minoritní akcionáře. Ti v současné době drží 6% podíl v Unipetrolu. Zvažovaná cena pro vytěsnění je ve výši 380 CZK na akcii, což je stejná částka, za kterou probíhal poslední dobrovolný odkup akcií. Cílem vytěsnění minoritních vlastníků je snaha PKN Orlen na stažení akcií Unipetrolu z obchodování na pražské burze. Očekáváme, že kurz akcií by na tuto zprávu mohl zareagovat pozitivně růstem.

Pegas Nonwovens

Většinový vlastník textilní společnosti Pegas Nonwovens, firma R2G, koupil v USA jednu z největších světových firem v oboru netkaných textilií. Od newyorské společnosti First Quality Enterprises získal její divizi zaměřenou na výrobu netkaných textilií. Za divizi First Quality Nonwovens, jež má továrny v USA a Číně, zaplatil podle odhadů až 500 mil. USD. Tím by se jednalo o historicky největší českou investici v USA. Vypořádání transakce by mělo proběhnout ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Z First Quality Nonwovens a Pegasu vznikne nový společný podnik PFNonwovens. Obě společnosti jsou si velmi podobné jak v objemu produkce (100 tisíc tun netkaných textilií), tak i ve velikosti tržeb (Pegas ve 2017 utržil 5,6 mld. CZK). R2G dnes drží 88,5 % akcií Pegasu. Když loni R2G skupovala akcie Pegasu, plánovala, že textilka bude dál růst především díky akvizicím. Čerstvý nákup se podle představitelů R2G stane odrazem k podobné strategii v USA a Asii.

Zdroj: Komerční banka

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní zpráva z akciového trhu 22.7.2019
    Americký akciový trh uzavřel páteční obchodování se ztrátami. Index S&P 500 si pohoršil o 0,3 %, Dow Jones ztratil 0,6 % a technologický Nasdaq přišel o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo realitním developerům (-1,7 %). Na opačné straně spektra se nacházely především energetické společnosti se ziskem 0,5 %.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 22.8.2019
    Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování v zisku. Průmyslový Dow Jones a technologický Nasdaq shodně posílily o 0,9 %. V rámci S&P 500, který vzrostl o 0,8 %, se dařilo všem sektorům. Nejvyššího zisku 1,8 % dosáhli výrobci luxusního zboží.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.10.2018
    Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu skončilo převážně ve ztrátách. Průmyslový Dow Jones oslabil o 0,5 %, S&P 500 ztratil 0,4 % a technologický Nasdaq si jako jediný polepšil o 0,3 %. Nedařilo se především finančním institucím (-2,1 %) či realitním developerům (-1,4 %). Jediné zisky si připsaly technologické firmy (+0,8 %) spolu s výrobci luxusního zboží (+0,5 %). Trhy po celém světě jsou teď výrazně ovlivňovány geopolitickou situací ohledně záměru Spojených států vypovědět smlouvu o redukci jaderného arzenálu tzv. INF (Intermetiate-Range Nuclear Forces Treaty). Ta byla uzavřena v roce 1987 prezidenty Reganem a Gorbačovem za účelem snížení počtu jaderných zbraní krátkého a středního dosahu. Důvodem vypovězení je dle amerického prezidenta Donalda Trumpa její dřívější porušování ze strany Ruska. To ovšem jakékoliv porušení odmítá. K celé situaci se již vyjádřili zástupci Číny, Německa i Francie a společně označují tento krok za špatný. Může vést ke snížení globální bezpečnosti.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.11.2017
    Včerejší obchodování na americkém trhu skončilo pro většinu indexů v červených číslech. Nejširší index S&P 500 ztratil 0,1 % své hodnoty a Dow Jones si odepsal 0,3 %. Na druhé straně Nasdaq si připsal 0,1 %. V rámci indexu S&P 500 ztrácely především firmy z oblasti financí (-0,4 %), nemovitostí (0,4 %) a informačních technologií (-0,3). Zadařilo se telekomunikačním akciím, když získaly 1,7 %.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.11.2018
    Akciové trhy ve Spojených státech byly včera zavřené z důvodu oslav Dne díkuvzdání. V tuto chvíli futures na tamní akciové indexy poukazují na to, že by trhy měly otevřít pod středečními zavíracími cenami. Dá se očekávat, že obchodní aktivita dnes bude podprůměrná vzhledem k tomu, že řada investorů využije příležitosti užít si prodloužený víkend.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.1.2018
    Amerika na počátku týdne vyrazila vzhůru k ziskům i přes to, že některé trhy otevřely pod pátečním uzavíracím kurzem. V průběhu pondělního obchodování se však všechny hlavní indexy otočily tím správným směrem. Průmyslový Dow Jones si připsal 0,6 % hodnoty. S&P 500 opět vyšplhal k novým historickým maximům, když se zhodnotil o 0,8 %. Technologický Nasdaq si polepšil o celé jedno procento. V rámci indexu S&P 500 byly nejziskovější telekomunikace a energie, když jejich hodnota vzrostla o 2,4 % respektive o 2,1 %. Jediné znatelné ztráty utrpěli pouze zpracovatelé surovin (-0,2 %).
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.2.2018
    Americké trhy ve čtvrtek korigovaly středeční ztráty. Většina akciových indexů tak uzavírala obchodování v zelených číslech. Index Dow Jones včera získal 0,7 %, S&P 500 si připsal 0,1 % hodnoty a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,1 %. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe vedlo dvojici sektorů nemovitostí a energií, když si shodně polepšily o 1,1 %. Trojici vítězů uzavřeli zpracovatelé komodit se ziskem 0,7 %. Ten komu se nejméně dařilo, byly naopak finanční instituce se ztrátou 0,8 %.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.3.2018
    Americké trhy dostaly včera pořádně zabrat a propadly se do výrazných ztrát. Index Dow Jones ztratil 2,9 %, S&P 500 přišel o 2,5 % hodnoty a technologický Nasdaq si pohoršil o 2,4 %. V rámci indexu S&P 500 na tom nejhůře byly finanční instituce se ztrátou 3,7 %. Následoval je průmyslový sektor (-3,3 %) a zpracovatelé komodit (-3 %). Dařilo se jen utilitám, když si dokázaly vydobýt zisk ve výši 0,4 %. Za včerejší propad může počátek obchodní války, jak danou situaci již nazývají americká média. Trumpova administrativa včera uvalila další sérii cel na dovoz čínského zboží v celkové výši až 50 mld. USD. Čína na sebe nenechala dlouho čekat a oznámila odvetné opatření v podobě cel na dovoz vybraných druhů zboží z Ameriky.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.4.2018
    Americké trhy zakončily páteční obchodování ztrátami, avšak za celý týden si tamní trhy připsaly kolem půl procenta. Index Dow Jones ztratil 0,8 %, S&P 500 oslabil o 0,9 % a technologický Nasdaq si pohoršil o 1,3 %. V rámci indexu S&P 500 nejhůře dopadli výrobci nezbytného zboží (-1,7 %) a technologické společnosti (-1,5 %). Výrazně o více než 4 % se v pátek propadly akcie společnosti Apple, což stáhlo trhy dolů. Zisky se podařilo vybojovat pouze finančním institucím, když posílily o 0,1 %.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.4.2019
    Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování různorodě. Index Dow Jones oslabil o 0,2 %, S&P 500 si polepšil o 0,1 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo energetickým společnostem, které si připsaly zisk ve výši 2,1 %. Naopak nejhůře dopadly realitní firmy se ztrátou 1,1 %.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.5.2019
    Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátou. Index Dow Jones klesl o 0,4 %, S&P 500 si pohoršil o 0,3 % a technologický Nasdaq ztratil 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře dařilo energetickým společnostem, když jejich ztráty dosáhly výše 1,6 %. Nejziskovějším sektorem se stala síťová odvětví, jejichž hodnota akcií vzrostla o 0,8 %. Za poklesem akciových trhů stojí aktuální dění kolem obchodní války. Vodafone se připojil ke společnostem, které daly na blacklist spolupráci s Huawei. Státní tajemník USA Steven Mnuchin prohlásil, že „nemá žádné plány“ ohledně pokračování obchodních jednání s Čínou. Jediným pozitivem je, že případné rozhodnutí o uvalení dodatečných cel na dovoz čínského zboží v hodnotě přes 300 mld. USD by nemělo proběhnout dříve než na konci června. Tedy až po plánovaném setkání prezidentů obou zemí.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 23.7.2019
    Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ziskem. Index S&P 500 si polepšil o 0,3 %, Dow Jones získal 0,1 % a technologický Nasdaq vzrostl o 0,7 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo technologickým firmám (+1,2 %). Na opačné straně spektra se nacházeli především výrobci nezbytného zboží se ztrátou 0,5 %.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 24.1.2018
    Americké trhy v úterý zvolily volnější tempo, než které nastolily v pondělí. Průmyslový Dow Jones uzavřel na záporné nule. S&P 500 povyrostl o 0,2 % a opět si připsal další zdolání historických maxim. Technologický Nasdaq si polepšil o 0,7 %. V rámci indexu S&P 500 byly nejziskovější nemovitosti a utility, když jejich hodnota vzrostla o 1,5 % respektive 1 %. Znatelnější ztráty postihly telekomunikace (-1,2 %) a sektor zdravotní péče (-0,5 %).
  • Ranní zpráva z akciového trhu 24.1.2019
    Akciové trhy ve Spojených státech včera alespoň z části odmazaly úterní ztráty. Dow Jones vzrostl o 0,7 %, S&P 500 posílil o 0,2 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo výrobcům nezbytného zboží (+1,2 %) a sektoru utilit (+1,1 %). Největší ztrátu zaznamenaly energetické společnosti, a to o rovné jedno procento. Důvodem byl pokles cen ropy na světových trzích kvůli zveřejnění překvapivě vyšších zásob ropy ve Spojených státech. Celkově však na trzích panovala optimistická nálada, a to především díky velmi slušným hospodářským výsledkům společností, které je včera zveřejňovaly. Nejvíce investory potěšila firma United Technologies, která dodává součástky do leteckého průmyslu. Její ziskovost překonala očekávání o 27 %. Akcie společnosti na to reagovaly více jak 5% růstem. Dobrou náladu investorů podpořil také americký prezident Donald Trump svým vyjádřením o kvalitě probíhajícího vyjednávání obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Zdůraznil, že USA v každém případě z této situace vyjdou jako vítěz. Buď se uzavře obchodní dohoda, nebo se zvýší dovozní cla z 10 % na 25 % na čínské zboží v hodnotě 200 mld. USD.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 2.4.2019
    Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se slušným ziskem. Indexy Dow Jones a technologický Nasdaq shodně posílily o 1,3 % a S&P 500 vzrostl o 1,2 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo finančním institucím (+2,4 %) a průmyslovým podnikům (+2,1 %). Na opačné straně se nacházela především síťová odvětví se ztrátou 0,7 %. Za optimismem na trzích stojí očekávání investorů pro tento týden, kdy se bude konat další kolo obchodních jednání mezi Spojenými státy a Čínou. Bude se jich účastnit i čínský premiér. Komentáře obou stran k proběhlým jednáním z minulého týdne jsou pouze optimistické s tím, že se vyjednavači zaměřili na klíčové oblasti. Bohužel detailnější informace nejsou k dispozici. V pátek se navíc vyjádřil americký prezident Donald Trump, že pokud obě strany nedomluví „dobrou dohodu“, tak Spojené státy od jednání kompletně odstoupí. Dle nás se tímto výrokem jedná pouze o vytvoření dodatečného tlaku na Čínu a posílení vyjednávací pozice Spojených států. Podobné kroky Trump učinil v minulosti již vícekrát.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 24.4.2018
    Americké trhy uzavřely včerejší obchodování poblíž pátečních uzavíracích cen. I přes dobrou výsledkovou sezónu převládly mírně obavy nad rostoucími výnosy amerických desetiletých dluhopisů, které se včera dostaly těsně pod 3 %, což je nejvýše od konce roku 2013. Index Dow Jones ztratil 0,1 %, S&P 500 uzavřel na kladné nule a technologický Nasdaq si pohoršil o 0,3 %. V rámci indexu S&P 500 se nejvíce dařilo telekomunikačním společnostem (+1,1 %). Na opačné straně spektra se nacházejí IT firmy, jejichž sektor odepsal 0,4 % hodnoty. Celkově se technologickým společnostem nedaří již od minulého týdne.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 24.9.2018
    Páteční obchodování na americkém akciovém trhu bylo ve znamení dosahování nových historických maxim. V průběhu dne se to podařilo jak indexu S&P 500, který překročil hodnotu 2940 bodů, tak i průmyslovému Dow Jones, který téměř dosáhl úrovně 26770 bodů. S&P 500 si tak od začátku roku připsal již téměř 10 %, v případě průmyslového indexu jde o zisk necelých 8 %. V závěru seance se zisky podařilo udržet pouze indexu Dow Jones (+0,3 %). S&P 500 uzavřel mírně pod úrovní čtvrtečních zavíracích cen a technologický Nasdaq klesl dokonce o půl procenta. Nejméně se dařilo finančnímu sektoru (-0,4 %), naopak nejlépe si vedly telekomunikační firmy (+1 %).
  • Ranní zpráva z akciového trhu 24.9.2019
    Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování na obdobných úrovních jako v pátek. Index Dow Jones vzrostl o 0,1 %, S&P 500 uzavřel téměř beze změny oproti páteční zavírací ceně a technologický Nasdaq ztratil 0,1 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe vedlo výrobcům spotřebního zboží (+0,4 %). Na opačné straně se nejhůře umístil sektor zdravotní péče (-0,6 %).
  • Ranní zpráva z akciového trhu 25.10.2019
    Americký index S&P 500 se nachází na dosah svého historického maxima. Včera se k němu přiblížil o dalších 0,2 % a k jeho dosažení mu chybí pouhé půl procento. Index během čtvrteční seance vytáhly nahoru zejména informační technologie (+1,5 %), když trhům udělaly radost hospodářské výsledky Microsoftu. Druhý nejúspěšnější sektor, utility, si připsal pouhých 0,4 %.
  • Ranní zpráva z akciového trhu 25.1.2018
    Americké trhy ve středu otevřely v zelených číslech, avšak v průběhu dne se začaly dostávat pod úterní zavírací ceny. V závěru seance však své ztráty zmírnily, nebo se jim dokonce podařil návrat do zisku. Průmyslový Dow Jones uzavřel v plusu dvou desetin procenta. S&P 500 klesl o 0,1 % a technologický Nasdaq si pohoršil dokonce o 0,6 %. V rámci indexu S&P 500 se nejméně dařilo informačním technologiím (-0,9 %) a utilitám (-0,6 %). Propad indexu do větších ztrát zachraňovaly zisky finančních institucí a telekomunikací, když oba tyto sektory si shodně polepšily o 0,7 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna