Obchodování v novém roce již jede na plné obrátky a po vlažnějším začátku, kdy jsem v prvních dvou týdnech nového roku zobchodoval pouze jeden menší ID, se ke slovu dostávají také swingové obchody. V tomto článku se na dva takové obchody podíváme. Popíšeme si vstupy, řízení i výstupy z obchodů a hned v první ukázce nabídnu bonus ve formě long levelu. Pojďme tedy na to.
EUR/AUD
Na tomto měnovém páru jsem spekuloval po pokles instrumentu a to na horní hraně dlouhodobějšího konsolidačního (postranního) pohybu. Spekulace na pokles dávala smysl ještě z pohledu tržního trendu, který při spojení vrcholů konsolidace také naznačoval klesající tendenci. Jednotlivé vstupy do obchodů byly na základě tržní struktury. Velmi podobné vstupy si rozebereme v další ukázce. Trh mi aktivoval všechny tři čekající limitní objednávky a s plnou lotáží vyrazil směrem na jih, kde jsem vystupoval na silnější supportní úrovni.
Na obrázku můžete také vidět přípravu pro spekulaci na long pohyb. V tomto případě počítám pouze se dvěma vstupními úrovněmi, přičemž první vstup je na základě proražené pivotové high, která se tím pádem mění na support. Druhý vstup je na základě pivotové high, ovšem na nižším TF a především volume, které se pod tímto lokálním maximem nachází.
NZD/JPY
V tomto případě mi trh aktivoval limitní příkazy v noci, kdy zasedali představitelé japonské centrální banky. Nicméně tržní struktura zafungovala velmi dobře. Tento level jsem obchodoval pomocí tří obchodních příkazů, přičemž ten první byl umístěný před hranou volume profilu, druhý příkaz byl umístěn před POC tohoto levelu a třetí obchodní příkaz byl umístěný nad maximy, pro případný výběr likvidity nad levelem. Trh aktivoval všechny obchodní příkazy a začal konsolidovat na high cenového pohybu.
Protože jsem v té době vstal a viděl na grafu velkou bílou svíčku, ihned jsem redukoval riziko a poslední obchodní příkaz, který podle mého MM obsahuje největší objem, jsem ukončil na BE. Vzhledem k tomu, že trh již dále nevykazoval tendenci tvořit nová maxima, zbývající dvě pozice jsem podržel pro případ, že by v „Londýně“ měli snahu korigovat noční pohyb na JPY, což se nakonec i stalo. Výstup z obchodů jsem realizoval před supportem, respektive před pivotovou low.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass