V dnešním článku se podíváme na dva swingové obchody, ze kterých jsem úplně radost neměl, alespoň tedy z tohoto druhého ne. Na druhou stranu je také důležité hned v úvodu říci, že trading přináší i takovéto situace, které je zkrátka zapotřebí skousnout a jít dál.
AUD/USD – H4
První obchod, ten „lepší“, jsem realizoval na měnovém páru AUD/USD ve směru long. Spekulace se týkala růstu tohoto měnového páru po reakci na dlouhodobá low. K testu této oblasti skutečně došlo a i trh reagoval krásným nákupním pohybem až do vzdálenosti 87 pips. Jenže já jsem pro zasažení profit-target potřeboval 90 pips. Trh těsně můj profit nezasáhl, nicméně stále vykazoval známky růstového potenciálu (vytvářel vyšší low), tak jsem obchodní pozici nechal otevřenou. No, abych to zkrátil. Kvůli chamtivosti a zápasení s trhem o 3 pips, jsem ve finále přišel o 62 pips, protože se během jedné čtyřhodinové svíce zcela změnil sentiment trhu a obchod byl ukončen na posunutém SL pod Low menšího swing pohybu.
USD/CHF – H4
U tohoto druhého obchodu mi, jak se říká: „trh ani nedal čuchnout“. Posílení amerického dolaru bylo tak silné, že jej ani rezistentní zóna tvořená silným Volume a formací 123Gap nedokázala ani zastavit, ani zpomalit.
Musím se ovšem přiznat, že jsem o tomto obchodě měl jisté pochybnosti. V okamžiku vytvoření menšího výběžku (v žlutém kruhu) jsem uvažoval o stornu tohoto obchodu. Jenže trh prováděl otočku 22 pips od mého levelu, což mi připadalo jako ještě dostatečný prostor pro realizaci ziskového trejdu. Jenže jsem měl dát na intuici, buď z trhu zmizet, nebo alespoň snížit objem. Na „kdyby“ se ale v tradingu nehraje, trh mým levelem prolétl tak, že jsem ani neměl možnost jej řídit a plná ztráta byla na světě.
Děkuji za přečtení a věřím, že jste si z mých chyb něco odnesli.
Martin Klass