Vítám vás u dnešního praktického okénka. Řízení obchodu je alfou a omegou v tradingu. Bez kvalitního řízení obchodu je velmi složité dlouhodobě generovat zisk. Proto se v dnešním článku podíváme na situaci, při které bylo potřeba krotit Ego a z trhu vystoupit, protože PA signalizovala budoucí cenový vývoj proti otevřenému obchodu.
AUD/CAD – D1
Na denním cenovém grafu jsem spekuloval na výběr likvidity pod cenovým low z listopadu loňského roku. V rámci tohoto obchodu jsem očekával vytvoření výrazného cenového minima ideálně pod úrovní historického supportu s následnou „okamžitou“ nákupní reakcí. Jak je z obrázku níže patrné, nestalo se tak. Trh na levelu 3 dny konsolidoval v marné snaze posunout cenu výše. Na základě jaké signalizace bylo potřeba obchod ukončit za nulu, si ukážeme na dalším obrázku.
BTW: V současné době proběhl na AUD/CAD silný výprodej, díky kterému se trh dostal až na vyznačený support. Aktuálně mám otevřený long obchod v zisku. Rozhodnutí z prvního longu odejít, tedy bylo správné.
AUD/CAD – M30
Tím hlavním důvodem, proč bylo potřeba z trhu odejít, je směr konsolidace, kterou trh na levelu prováděl. I přes to, že z vyššího (D1) TF trh na levelu konsolidoval, při pohledu na nižší TF trh vykazoval klesající tendenci a to jak formou nižších high, tak i formou nižších low. Proto jsem se rozhodl obchod ukončit za nulový zisk, což se druhý den ukázalo jako správné rozhodnutí, protože trh začal výrazně klesat.
V těchto případech je velmi důležité odhodit jakoukoliv naději a zkrátka přijmout aktuální dění na trhu. Level sice trh v pádu zpomalil, ale nedokázal jej otočit. Nicméně byl natolik štědrý, že minimálně den dopředu signalizoval možné pokračování v poklesu, na které bylo zkrátka potřeba reagovat a obchod ukončit.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass