Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V dnešním článku si popíšeme řízení ziskového obchodu na měnovém páru EUR/JPY, a to včetně popisu obchodní myšlenky. Řízení obchodu je totiž to nejdůležitější, na co musí trader klást největší důraz, protože o zisku nebo ztrátě rozhodují pouze výstupy z obchodů.
EUR/JPY – H4
V tomto případě jsem využil cenovou price action starší struktury trhu, která vytvořila zajímavý support. Tento suport vznikl díky proražení předchozí agresivní změny nabídky a poptávky. Využil jsem zde princip, že proražená rezistence se mění na suport.
Podle svého zisku jsme i v tomto případě ředil support pomocí většího počtu limitních objednávek, nicméně nakonec došlo k aktivaci pouze jediné limitní objednávky. Trh na level ihned reagoval s tím, že profit jsem cílil do oblasti rezistence, která byla stejně jako support tvořená předchozí konsolidací trhu s následným proražením.
EUR/JPY – M30
Tento obchod byl jedním z těch swingů, které se pohybují na horní hranici času držení. Jednalo se téměř o tři dny, kdy jsem byl v obchodě. V těchto případech, kdy trh roste pomalejším tempem k profitu, je potřeba číst cenovou price action, aby nedošlo k předčasnému výstupu z pozice.
Zde trh neustále tvořil vyšší low, což je signál toho, že v trhu dominují kupci. Ihned po vstupu do trhu začal tento měnový pár konsolidovat, čímž došlo k vymizení prodejců. Následné proražení range high dokonce vytvořilo support. I v případě další konsolidace bylo potřeba vytrvat, nicméně v tomto okamžiku jsem již redukoval riziko posunutím SL na hodnotu vstupu (BE).
V podobných případech vždy čekám, až v trhu dojde k definitivní nerovnováze, která je reprezentována volatilním cenovým pohybem. To se stalo právě i tady, kdy trh pomocí volatilní svíce otestoval hodnotu rezistence, takže výběr zisků byl jasná záležitost.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass