Vítám vás opět u Praktického okénka. V dnešním díle se podíváme na obchody, ve kterých velkou roli hrálo řízení obchodní pozice. V tradingu není nikdy nic jisté. Jednou se vám řízení obchodní pozice vyplatí, jindy zase ne. A přesně o tomto bude dnešní článek.
GBP/USD – M5
Moje oblíbená libra, kterou obchoduji v rámci intra denního tradingu, mi krapet „brnkla na nervy“ následují situací, nad kterou se lze ve finále pouze pousmát. Po konsolidaci trhu na High jsem vstoupil do short obchodní pozice. Na základě struktury trhu, price action a fibonacciho projekcí jsem si stanovil profit target. Stop loss jsem tradičně umístil nad High konsolidace.
Po vstupu do pozice se trh skutečně vydal na jih, ale po krátkém výletu se opět vrátil, určitě schválně, aby mě z trhu vykopnul na BE. Toto ukázkově přesné ukončení obchodní pozice bylo korunováno silným výprodejem, který by mi zajistil rychlé zasažení PT, a to ve velmi zajímavém RRR.
USD/CHF – H1
Druhá ukázka související se řízením obchodní pozice se odehrála na měnovém páru USD/CHF. Přípravou se jednalo i swingový obchod, kdy jsem očekával silnou nákupní aktivitu na rezistentní zónu z H4 časové rámce.
Trh mi velmi pěkně zasáhl čekající limitní příkaz a vydal se mým směrem. Záměrně ukazuji graf H1, aby bylo jasně zřetelné mé následující uvažování. Když se podíváte na sílu (velikost) prodejních svíček a na sílu nákupních svíček po vstupu do pozice, je jasné, že v trhu kupující zrovna dominantní nebyli. Navíc trh nebyl schopen za cca 1,5 hodiny vytvořit nové maximum, což opět není dobrý signál pro pokračující růst.
Vzhledem k tomu, že mě trh svou strukturou a chováním o pokračujícím longu nepřesvědčil, raději jsem obchod ukončil s malým ziskem. A to bylo velmi dobré rozhodnutí. Následně by mě v lepším případě trh vykopnul na BE, a kdybych se nechal unést „nákupní horečkou“ a ponechal SL nezměněn, skončil bych ve ztrátě.
Děkuji za přečtení článku a přeji mnoho správně řízených obchodů.
Martin Klass