Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Dnes se podíváme na zajímavý short obchod, který jsem realizoval na měnovém páru NZD/CHF. V noční seanci RBNZ ponechala hlavní úrokovou sazbu nezměněnou, což pomohlo NZD posílit vůči všem světovým měnám. Ovšem po skončení noční seance, se trhu ujala Evropa a cenový pohyb byl rázem negován. Vzhledem k tomu, že během noci mi trh aktivoval limitní příkazy, vezu se s trhem stále směrem dolů. Na základě čeho jsem vstupoval a jak provádím připrodání do trendu? Na to se podíváme v tomto článku.
NZD/CHF – D1
Do short obchodu jsem vstupoval na základě silného měsíčního volume, které bylo vykresleno v rámci rezistentní zóny. Při nočním volatilním pohybu trh velmi přesně otestoval hodnotu POC, na které menší dobu konsolidoval. Poté, co se trhu ujali evropští obchodníci, tak začalo docházet k negování nočního pohybu, což je situace, která mnohdy končí false breakem a dlouhodobějším trendem na opačnou stranu. Pokračující short obchod bych proto rád podržel v rámci dlouhodobého trendu.
NZD/CHF – H1
Protože předpokládám dlouhodobější sílu švýcarského franku (trh je v down trendu), připrodal jsem menší objem v okamžiku, kdy trh utvořil korekční cenový pohyb a následně pokračoval směrem na nižší ceny. Této akci ovšem předcházelo posunutí stop lossu do zisku, a to nad hodnotu cenového výběžku. Tímto způsobem jsem pojištěný zisk mohl použít na krytí rizika z nově přidané obchodní pozice.
Pokud trh bude pokračovat v down trendu i nadále, maximalizuji tímto způsobem svůj zisk. Pokud trh poroste a obchod bude ukončen na stop lossech, tak odcházím z obchodu s nulovým ziskem i ztrátou.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass