V dnešním Praktickém okénku se podíváme na jeden stále otevřený obchod na měnovém páru EUR/USD a jeden intradenní obchod na GBP/USD, který byl řízen pomoci Fibonacciho projekcí.
EUR/USD – W1
Již čtvrtý týden mám otevřený long obchod na měnovém páru EUR/USD. Obchodní myšlenka byla vstoupit na dlouhodobých Low, která byla v kombinaci s neuzavřenou formací 123Gap. Cílový profit target se nachází na ceně 1.14911, na konfluenci rezistentní zóny, prodejního Gapu a 161,8% Fibonacciho projekce.
No… trhu se prozatím nahoru moc nechce, spíše se prezentuje rotací na dlouhodobých Low a čeká na nějaký zajímavý fundament z Eurozóny. Vzhledem k Price Action, která se prezentuje formou pin-bars/doji svíček, právě na trhu probíhá rovnováha mezi kupci a prodejci. Vzhledem k této rovnovážné situaci a absenci pozitivního fundamentu, jsem utáhl stop-loss na hodnotu vstupu a budu čekat, zda mi trh zasáhne nulu, nebo zda se zmátoží a vyrazí směrem na sever.
GBP/USD – M5
Intradenní obchod na tomto měnovém páru jsem prováděl ve směru short. Vstup byl na korekci do postranního pohybu, který se nacházel na High celého swingového pohybu. Původní stop-loss jsem umisťoval nad High rotace a po dosažení ceny 1.32490 jsem jej utahoval na hodnotu vstupu.
Cílový profit jsme opět určil na základě Fibonacciho projekcí, což je vynikající technika, kterou trh velmi dobře respektuje, jak je ostatně možné pozorovat na obrázku níže. Výstup z obchodu byl u 261,8% Fibo (moje obvyklá úroveň výstupu), se ziskem 28 pips.
Sílu této techniky, určování tržních cyklů, demonstruje i reakce trhu na úroveň projekční zóny 423,6 % Fiba, kde trh opět reagoval, nejprve vytvořením swingového Low a následně vznikem postranního pohybu, který toto Low několikrát testoval.
Děkuji za přečtení a přeji mnoho ziskových obchodů.
Martin Klass