Vítám vás u dalšího Praktického okénka. V dnešním díle se vrátíme k našim dvěma obchodům, se kterými jsme začali test této obchodní strategie. Nápadů na zlepšení je mnoho, ale soudit výsledky po pár otevřených obchodech by určitě nikam nevedlo. Pojďme se tedy podívat, jak se tyto dva obchody vyvíjejí, a ukažme si dílčí reakce, na zajímavé tržní úrovně.
GBP/CAD – H4
Mladší obchod na měnovém páru GBP/CAD předvedl rychlou reakci na naší obchodní úroveň, při které došel otestovat low z postranního pohybu. Zpětně lze říci, že se jednalo o velmi silný support, protože cena 1.54990 dokázala třikrát zabránit poklesu kurzu tohoto měnového páru. Právě při posledním testu došlo k silné nákupní reakci, která vymrštila cenu instrumentu opět na break even (cenu vstupu). Vzhledem k tomu, že se obchod nedostal za hodnotu 50 % tržního pohybu směrem k zisku, nebyl stop loss utažen na break even, a tedy v obchodě stále zůstáváme. Uvidíme, jaká bude následující reakce trhu na volatilitu po vyhlášení CPI.
EUR/CAD – D1
Tento obchod balancuje na pokraji ukončení na vstupní ceně, kam jsem posouval stop-loss po překročení 50 % tržní reakce k profit-targetu (PT). Strategie počítá s tím, že PT je umístěn pod low swingového pohybu, což se v tomto případě také stalo. Ovšem cílová cena, respektive cena profit-targetu byla níže, než trh došel, což v současné situaci může znamenat ušlý zisk. Jednalo se přitom o těsnou záležitost, kdy velmi dobře zafungovala tendence tohoto měnového páru utvářet postranní trend, při kterém jsou testovány jak jeho maximální, tak i minimální ceny. I nadále tedy zůstáváme v obchodě.
Děkuji za přečtení.
Martin Klass