Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Jak jistě víte, tak mým oblíbeným obchodním stylem jsou swingy. Po cca dvou měsících, kdy trh nenabízel téměř žádné obchodní příležitosti, které by vyhovovaly mému obchodnímu stylu, jsem v závěru minulého měsíce konečně začal obchodovat. V dnešním článku se proto podíváme na jeden swingový obchod, popíšeme si řízení tohoto obchodu a důvody ke vstupu do trhu.
GBP/CAD – D1
Samotný support jsem identifikoval na denním grafu, kde se na swingovém low tohoto crossového měnového páru nakumuloval objem předtím, než trh vyrazil směrem vzhůru. V rámci konsolidace byly proraženy pivotové highs, které jsem použil jako první technický důvod pro vstup do longu.
Jako druhý vstup jsem plánoval využít cenu s největší kumulací objemu, tedy POC volume profilu, což byla sice dobrá myšlenka, ale trh jí neakceptoval. Otočil totiž pár pipů před mým limitním příkazem a k retestu této ceny již nedošlo.
GBP/CAD – H4
Tento level stál proti velmi agresivnímu down trendu, takže již dopředu jsem byl rozhodnutý aplikovat aktivnější přístup k řízení obchodu. Z toho důvodu jsem také vystupoval na první supportní zóně, před konsolidací trhu, která byla navíc v konfluenci s 23,6 % Fibonacciho retracementu. Tato zóna nakonec jako rezistence zafungovala, trh tam totiž začal konsolidovat.
Málo kdy se stane, že trh po výrazném cenovém pohybu ihned po ataku low zamíří opět směrem vzhůru. Obvyklejší scénář spíše obsahuje postranní pohyb, při kterém se kupci a prodejci shodnou na nové férové ceně. S tímto scénářem jsem počítal při long obchodu s tím, že na první rezistenci se vytvoří high právě postranního trendu.
Tato cenová predikce se nakonec nepotvrdila, trh po konsolidaci na nejbližší rezistenci prorazil na vyšší hodnoty a je pravděpodobné, že poroste ještě výše. V tomto případě je také dobře vidět, jak úrovně retracementu v trhu fungují a trh je respektuje. Já mám zisk již vybrán a nyní se obchodování na tomto měnovém páru neúčastním.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass