Středa 22. ledna 2025 05:12
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
eightcap forex

Inverzní výnosová křivka

C:\fakepath\dluhove-trhy-12062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)

12.06.2024 Článek popisuje, jak dluhové trhy fungují a jejich roli v globální ekonomice. Čtenář se dozví o různých typech dluhových nástrojů a jejich významu pro financování projektů, zvyšování likvidity, stanovování úrokových sazeb, diverzifikaci rizika a ekonomickou stabilitu. Text zdůrazňuje globální dosah a transparentnost dluhových trhů.
img

Denní shrnutí: Vyšší inflace v USA nezastavila rally na Wall Street

12.03.2024 Americká inflace CPI byla vyšší, než se očekávalo, a dosáhla 3,2 % r/r a jádrová inflace 3,8 % r/r. Jádrová inflace vzrostla o 0,4 % m/m, a to již druhý měsíc v řadě, což není v souladu s tím, že by Fed dosáhl svého inflačního cíle k datu prognózy.
img

Invesco: Mohou prezidentské volby v USA v roce 2024 ovlivnit výkonnost trhu?

06.03.2024 „V době, kdy se v USA rozbíhají prezidentské volby 2024, se lidé často ptají, co může republikánský nebo demokratický prezident znamenat pro finanční trhy. Naše odpověď zní, že v USA se trhy o volby nezajímají. V celé historii USA nemělo to, kdo je prezidentem a která strana je u moci, vliv na výkonnost trhů, ekonomiky nebo vlády,“ říká Brian Levitt, stratég pro globální trhy, Invesco Ltd.
img

Zlato na nových maximech, může drahý kov dále posilovat

06.12.2023 V pátek zlato uzavřelo na historických maximech, cena atakovala skoro 2150 USD za trojskou unci. To je poněkud zvláštní. Tradičně jsou pro ceny zlata klíčové reálné sazby, což jsou vlastně náklady pro držení tohoto kovu. Bez ohledu na to, jak přesně je změříme, pohybujeme se kolem nejvyšších úrovní sazeb. A to minimálně od Finanční krize v letech 2008 až 2009. Otázka zní, proč zlato stále získává na hodnotě a může cena této komodity dále růst?
img

Proč výnosová křivka stále předpovídá recesi?

02.08.2023 „Výnosová křivka úspěšně předpověděla každou recesi USA od roku 1980 a nyní ukazuje na další,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Fixní výnos: Zvyšovat či nezvyšovat? Toť otázka

01.08.2023 Centrální banky si uvědomují, že více než rok trvající agresivní měnová politika nemusela k boji s inflací stačit. Finanční podmínky zůstávají uvolněné, vlády nadále provádějí expanzivní fiskální politiku a ekonomika nezpomaluje očekávaným tempem. Čeká nás další zpřísňování, které bude ve třetím čtvrtletí roku nadále vést k hlubší inverzi výnosových křivek. Další zvyšování úrokových sazeb by však nemuselo fungovat tak, jak bylo zamýšleno. Proto musí tvůrci měnové politiky zvážit aktivní rozpouštění bilancí centrálních bank s cílem zvýšit výnosy v dlouhé části výnosové křivky. S blížícím se koncem cyklu zvyšování výnosů budou trhy podnikových a státních dluhopisů poskytovat lákavé příležitosti v přední části výnosové křivky.
img

US500 před zveřejněním zápisu FOMC klesá ❗

24.05.2023 Dnes ve 20:00 bude zveřejněn zápis ze zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), které se konalo 2. a 3. května. Zpráva ze zápisu je trhy velmi očekávána, neboť by mohla poskytnout další náhled na měnovou politiku FEDu 📈.
img

USDIDX poblíž trendové linie 💵 Dolarový index roste po komentáři člena Fedu Kashkariho

11.05.2023 Americký dolarový index (USDIDX) v kontextu nejnovějších makročtení nadále roste. Žádosti o podporu vyšly nad očekávání, což naznačuje stále silný trh práce. Zároveň počet pokračujících žádostí v americké ekonomice také dopadl níže, než se předpokládalo. Neel Kashkari z minneapoliského Fedu byl dnes ohledně měnové politiky USA jestřábí:
img

INVESCO: RŮST ÚROKOVÝCH SAZEB, DLUHOVÝ STROP A DALŠÍ

10.05.2023 Minulý týden byl plný zpráv, které ovlivnily globální trhy, od zpřísňování podmínek ze strany centrálních bank až po rostoucí obavy z překročení dluhového stropu USA.
img

Američané rekordně ztrácejí důvěru v malé banky v zemi, odliv vkladů je rekordní. Vzniklá panika ohrožuje i velké banky v Evropě, jako je Deutsche Bank

25.03.2023 Odliv vkladů z malých amerických bank byl v druhém březnovém týdnu nejvyšší v historii, činil 119 miliard dolarů (viz graf níže). Data včera večer středoevropského času vydala americká centrální banka.
img

Ceny zlata ustupují kvůli strachu z CPI, měď je zasažena nejistotou v Číně

13.02.2023 Začátkem týdne se ceny zlata snížily na téměř měsíční minima, jelikož obchodníci očekávali další informace o americké inflaci, zatímco ceny mědi zaznamenaly velké ztráty spojené s rostoucí nejistotou týkající se hospodářského oživení v Číně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.12.2022

12.12.2022 Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 odepsal 3,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 18 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita opět vzrostla nad psychologickou hranici 20 bodů. Výprodeje byly korekcí předchozího příliš euforického vývoje. Aktuálně je podle našeho názoru euforie přehnaná a rizika zůstávají nakloněna směrem dolů. Tento týden se uskuteční řada zasedání centrálních bank. Kromě Fedu a ECB zasedá i BoE. Jakákoliv prohlášení centrálních bankéřů mají potenciál stát se kurzotvornými událostmi. 
img

Rozbřesk: Inverze americké výnosové křivky se stále prohlubuje

18.11.2022 Vývoj úrokových sazeb je v letošním roce vše, jen ne nudný. Dvouleté úrokové sazby v USA vzrostly z 0,70 % na počátku letošního roku na nejvyšší hodnotu 4,80 % před několika dny. Desetileté eurové swapové sazby začínaly na úrovni blízké 0,3 % a dosáhly vrcholu 3,40 %. Po překvapivě nižší americké inflaci minulý týden však přece jen vidíme korekci a jak desetileté americké, tak i evropské sazby klesají. V důsledku toho inverze americké výnosové křivky (rozdíl mezi desetiletými a dvouletými výnosy) dosahuje více než 60 bazických bodů v neprospěch prvně jmenovaného.
img

Inverze americké výnosové křivky se stále prohlubuje

18.11.2022 Vývoj úrokových sazeb je v letošním roce vše jen ne nudný. Dvouleté úrokové sazby v USA vzrostly z 0,70 % na počátku letošního roku na nejvyšší hodnotu 4,80 % před několika dny. Desetileté eurové swapové sazby začínaly na úrovni blízké 0,3 % a dosáhly vrcholu 3,40 %. Po překvapivě nižší americké inflaci minulý týden však přece jen vidíme korekci a jak desetileté americké, tak i evropské sazby klesají.
img

Swingový výhled 13. týden

06.04.2022 Swingový výhled 13. týden Akciové indexy uzavřely první čtvrtletí roku 2022 ve ztrátě pod vlivem geopolitického napět...
img

ČNB zvýšila úrokovou sazbu na 5 %. V USA rostou obavy z recese

01.04.2022 Výnosy 5letých a 30letých amerických státních dluhopisů se v pátek ráno opět překlopily do inverze. To vyvolalo obavy, že by mohla nastat recese. Inverzní výnosová křivka totiž bývá označována za jeden z nejspolehlivějších předstihových indikátorů blížící se recese. Výnos 5letého státního dluhopisu vzrostl o 11 bazických bodů na 2,5318 %. Výnos 30letého státního dluhopisu zpevnil o 6 bazických bodů na 2,5144 %.
img

Americké desetileté výnosy na historických minimech

27.02.2020 Na dluhopisovém trhu dochází v těchto dnech díky koronaviru ke vskutku pozoruhodné události. Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů dnes dosedly na 1,3 % a jsou na historicky nejnižších úrovních. Jsou nyní dokonce nižší, než v době masivní monetární expanze, kdy Fed snížil sazby na nulu a pumpoval na trhy likviditu v podobě kvantitativního uvolňování.
C:\fakepath\saxo-bank-1.jpg

Neexistují špatné trhy, pouze špatné strategie

11.10.2019 S blížící se potenciální recesí by mohlo být rozumné použít obchodní strategii, která zahrnuje více tříd aktiv, nejen kvůli vyvážení rizik.
img

Na Příkopě 28 ponechali 2T repo sazbu na 2 %. Obchodní dohoda Japonska s USA nebude obsahovat dodatečná cla na dovoz automobilů

27.09.2019 Saudská Arábie v pondělí oznámila, že produkce ropy po útoku rebelů na ropná zařízení bude plně obnovená na konci měsíce. Evropský vyjednávač pro brexit Barnier konstatoval, že Johnsonovi návrhy ohledně irských hranic jsou stále nepřijatelné. James Bullard, který je momentálně největší holubicí ve Fedu, se domnívá, že inverzní výnosová křivka poukazuje na to, že základní úroková sazba Fedu by se měla nacházet níže. Podle Bullarda může FOMC na každém další zasedání rozhodnout o dalším snížení sazeb.
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
img

USA a Čína si protiřečí v obchodní válce

28.08.2019 Americké akciové indexy uzavřely včerejší obchodování se ztrátami. Průmyslový Dow Jones přišel o 0,5 % své hodnoty a S&P 500 společně s technologickým Nasdaqem shodně klesly o 0,3 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejméně dařilo finančním institucím (-0,7 %).
img

Kam směřuje zlato

15.08.2019 Zlato má za sebou od začátku tisíciletí poměrně bouřlivý vývoj. V srpnu letošního roku na sebe opět upozornilo, překonalo hranici 1 500 USD za trojskou unci a je nejdražší za posledních šest let. Pro pochopení současného vývoje jeho ceny je dobré ohlédnout se zpět. Jaké faktory hnaly cenu k rekordu roku 2011? A dá se situace připodobnit té současné? Co táhne zlato vzhůru dnes?
img

Ne všechny inverzní křivky jsou palce…

27.06.2019 Americká centrální banka (Fed) minulý týden úrokové sazby sice nesnížila, ale naznačila, že by během tohoto roku přece jen k uvolnění měnové politiky dojít mohlo. Trh tak dostal příslib, který chtěl, a žádné prudké pohyby v kurzu dolaru ani na akciových indexech jsme nezaznamenali.
img

Akcie se závěrem týdne zhouply vzhůru, na optimismus je však brzy. Dolar pod tlakem

24.05.2019 Pozitivní nálada se hlavních trhů na závěr týdne drží. Nové zdroje nervozity se neobjevují a dochází tak k zavírání krátkých pozic z průběhu týdne. Později během dne náladě prospělo i prohlášení Donalda Trumpa, který podle Reuters věří v rychlý konec rozepře s Čínou. Trhy naopak příliš nepřihlížejí ke špatným americkým datům. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby jednak v dubnu těsně nenaplnily očekávání, a především došlo k revizi slušného března výrazně k horšímu.
img

Inverzní výnosová křivka straší akciové trhy

25.03.2019 Páteční seance nebyla pro globální akciové trhy příznivá. Americké akcie tak uzavřely hluboko v červeném. Průmyslový Dow Jones přišel o 1,8 %, index S&P 500 o 1,9 % a technologický Nasdaq odevzdal dokonce 2,5 %. Pozornost investorů se stočila k vyhlídkám na růst globální ekonomiky a obavy o její růst se dále umocnily poté, co výnosová křivka v USA se stala poprvé od roku 2007 inverzní (záporný rozdíl mezi 3měsíčním a 10letým výnosem). Z historického pohledu inverzní křivka není dobrým znakem budoucího vývoje ekonomiky. S výjimkou defenzivních utilit se tak v rámci indexu S&P 500 nedařilo žádnému sektoru. Nejhlubší ztráty zaznamenali těžaři a zpracovatelé komodit (-3,0 %) a finanční tituly (-2,8 %).
img

Jakou investiční strategii uplatňovat v těžkých časech?

31.01.2019 Investoři zažívají těžké časy. Vyhlídky světové ekonomiky jsou pochmurné, výnosy finančních aktiv slábnou a obavy z nové recese neustále sílí. Otázka tedy zní: jaká aktiva dokáží nabídnout v době ekonomického oslabení uspokojivé výsledky? Nebo jak investovat v těchto složitých časech rozumně?
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

Fed trhy může pořádně překvapit

17.12.2018 Tento týden proběhne po dlouhé době zasedání americké centrální banky (Fed), jehož výsledek nebude předem jasný. Tradeři s úrokovými finančními instrumenty se nemohou shodnout, jestli ve středu ve 20:00 středoevropského času dojde ke zvýšení hlavní americké úrokové sazby o 0,25 % nebo zůstanou v aktuálním cílovém rozmezí 2,00 – 2,25 %.
img

Výnosová křivka se poprvé od roku 2007 invertovala

04.12.2018 Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi. Včera večer rozdíl mezi 3 a 5letými výnosy z amerických dluhopisů klesl na - 0,14 bodů a to poprvé od roku 2007. Nejsledovanější je rozdíl mezi 2 a 10letými výnosy, ten se zatím dále zplošťuje, podle historie však víme, že inverzi lze očekávat i u dalších výnosových křivek.
img

Klid na trzích může přerušit Trump. Dolar končí týden ústupem

11.05.2018 Závěr týdne ničím nerozdmýchal íránskou hrozbu nebo jiná témata. Čeká se na schůzku Trump - Kim, od které ale nečekáme zásadní vliv na trhy. Jako důležitý se ovšem může ukázat projev amerického prezidenta k cenám léků a zdravotnictví. Nová data zastupuje solidní spotřebitelská důvěra v USA, která zůstala na vysokých úrovních z dubna, přičemž se zlepšila očekávání.
img

Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka

25.04.2018 Americké desetileté výnosy se dostaly na magickou úroveň 3%, ale co to vůbec znamená a proč to může trhy trápit? Především je třeba připomenout situaci z přelomu ledna a února, kdy se právě desetileté výnosy dostaly velmi blízko úrovně 3%, což bylo považováno za jeden z hlavních katalyzátorů výprodeje na akciových trzích. Již koncem minulého týdne se dostaly výnosy na dosah 3% a akciový trh byl opět pod tlakem, především kvůli nervozitě investorů. Ta se vrací na trhy i v týdnu aktuálním, kdy VIX vystoupal k 19 bodům především díky proražení úrovně 3% u výnosů.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Analytický tým FXstreet.cz | Akcie velkých bank | Výnosy dluhopisů | Finanční tituly | Údaje o indexu spotřebitelských cen | LYNX | Vládní dluhopisy | Význam dluhových trhů | Tlak na banky | Alphabet | Americký dolarový index | Obchodník | Silicon Valley Bank | EUR | Řecko | Trend | Pokles sazeb | Podnikové dluhopisy | Dění na světových burzách | Diverzifikované portfolio | Volatility | Mezinárodní měnový fond | Krátkodobý dluh | Tempo růstu | Investiční banky | Oživení poptávky | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Bezpečné útočiště | Nejvyšší výnos | Oživení poptávky v Číně | Index US500 | Záporné sazby | Pravděpodobnost | Intesa Sanpaolo | Náklady na půjčky | Dopad na akcie | APP | Odliv vkladů z malých amerických bank | Diverzifikace | Oživení v Číně | FedWatch Tool | Depozitní sazba | Analytický tým | Goldman Sachs | Indexy S&P | Bidenova administrativa | Medvědí výhled | Geopolitické napětí | Lagardeová | Krátkodobé dluhopisy | Poplatky | Přístup ke kapitálu | Ukrajinský prezident | Růst sazeb | Exchange | Zlato a stříbro | Směřování měnové politiky | Argos Capital | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Pandemie | Růst cen | Deflace | Pandemie COVID-19 | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Velké hospodářské krize | Dolarový index | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Brexit | Indikátor ekonomické stability | Cena zlata | Dolary | Americká inflace | Xilinx | Royal Dutch Shell | Dluhopisy | Americké ministerstvo financí | Výnosy z amerických dluhopisů | Varovný signál | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Vliv na akciové trhy | Invesco | Dopad dluhové krize na finanční sektor | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | CZK | CISCO | Výhled | Philip Morris | Rostoucí obavy | Černé pondělí | Zasedání FOMC | Wall Street Journal | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Mezibankovní trh | Pozitivní sentiment | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Vývoj měnového páru | Pád burzy | Irsko | Centrální banky | RWE | Oanda | Válka | Emise státních dluhopisů | Globální dosah | Covid | Kongres | Vliv na hodnotu akcií | Hedgeové fondy | Systémové riziko | Snižování sazeb | Donald Trump | Vice | Prezident Trump | Futures | Americký dolarový index (USDIDX) | Komerční banka | Inverze americké výnosové křivky | Růst nezaměstnanosti | Akciové trhy | Sell | CFD produkty | Přehled o dění na světových burzách | Plochá výnosová křivka | Web3 | Institute for Supply Management (ISM) | Odvětví | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Německý index DAX | Další růst | CL | Dopad dluhové krize | Štěpán Hájek | Černý čtvrtek | MIFID | Analytici | Platby za plyn | Globální ekonomiky | Normální výnosová křivka | Kč/USD | Maturity | Monetární politika | Špatné strategie | Deutsche Bank | CME FedWatch | Makroekonomické důsledky | Osobní finance | Obchodní války | Vyšší poptávka | Marketingová komunikace | Asijské indexy | BNP Paribas | Úroková sazba v USA | Avalanche | Graf | Manažeři | Fixní výnos | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Cyklus zvyšování sazeb | Výrobní inflace | Výnosová křivka v USA | Ekonomiky | Historická minima | Kapitálové zisky | Zasedání FED | Negativní dopad | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Finanční analytici | Vliv dluhových krizí | Peníze | Obchodování na zámořských trzích | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Německé banky | Expert | Měď | Margin | Ukončení obchodní války | Vyšší výnosy | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Deprese | Nakupovat akcie | Energetický sektor | Blockchain | Historie | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Fed Funds Rate | Inverze výnosové křivky | Janet Yellenová | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | Americký index | Příležitosti | MiFID II | BH Securities | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální finanční krize | Větší podniky | Jednání FOMC | Výnosová křivka | Trh práce | Koruna | Aktuální kurzy měn | Kov | Nové technologie | Exxon Mobil | Konsolidace | Co je krach na burze | Ekonomické zpomalení | Silicon Valley | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Strategie short-selling | Poptávka po dolaru | Americká centrální banka | Indikátor | Long | Hospodářské krize | Zpomalení ekonomiky | Inflace v eurozóně | Umělá inteligence | Dohody OPEC | Moskva | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Saxo | Thyssenkrupp | AUD | Výnosové křivky | Chicago Mercantile Exchange | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Úrokové sazby | Trh s dluhopisy | Vývoj kurzu | Proočkovanost | Trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ruský plyn | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Zdroje energie | Reserve Bank of Australia | Ruský prezident | Spořící účty | Money Flow Index | Společnosti | Dot plot | Index | Studie | Reálné úrokové sazby | ECB Christine Lagardeová | Regulace finančního sektoru | Komise | Nejistoty | Kurz koruny | Kapitál | Fungování | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Indexy PMI | Platební neschopnost | Althea Spinozzi | Poskytování úvěrů | Američtí centrální bankéři | Dluhopis | S&P | Proroctví | Bear Stearns | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Christine Lagardeová | Soukromý sektor | Souhrn finančních trhů | Bank of Canada | Klesající trend | Podílové fondy | Dohody OPEC+ | Pandemie COVID | Krach na burze | Index Stoxx 600 | Podnikání | Ekonomické aktivity | Banka Lehman Brothers | Budoucnost | Bankéři | Diverzifikace rizika | Snížení poptávky | Barclays | Nálada na trhu | Dividendový výnos | Česká koruna | Opatření | Pozornost | Index Nasdaq Composite | | Špatné trhy | Platby za plyn v rublech | Futures kontrakty | Aukce | Fundamentální analýza akciových trhů | Úvěrové podmínky | Buy-and-Hold | Index nákupních manažerů | Odliv vkladů | Burze | Americká měna | Počet žádostí o podporu | Bitcoin | Vysoké inflace | Británie | Obchodníci | Obchodovat | Invaze | Rozvolnění restrikcí | Společnost Oracle | Ropa | Americké indexy | Finance | Válka na Ukrajině | USA | Růst úrokových sazeb | Likvidita a přístup ke kapitálu | Hlavní ekonom | Rostoucí úrokové sazby | Index PMI | Stříbro | Finanční instituce | Pokles cen | Volby | Analýza akciových trhů | Výdaje | ETF | Klouzavý průměr | Dow Jones | Durace | Investujte do akcií | Bankrot USA | Fundamentální analýzy | Belgie | Ruská burza | Prohlášení | Spojené státy | Akcie amerických bank | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Cenová akce | Vliv dluhových krizí na akcie | Vývoj | Christopher Dembik | Úroková sazba | Amazon | Dluhová krize | BHS Timur Barotov | Vliv na sektory | Agentura Fitch | Rizikové averze | Investiční doporučení | Úvěrová krize | Facebook | Americké akcie | Volatilní | Zisky firem | Konflikt na Ukrajině | Průměrný výnos | Spotřebitelská důvěra | Brian Levitt | Měnové politiky | G20 | Ceny nemovitostí | Fiskální politika | Obecný vliv na akcie | Klesající úrokové sazby | Dna | Centrální bankéři | CNY | Jak se stát lepším investorem | Obchodní jednání | Výsledek referenda | Vliv na sektor jako celek | Investiční strategie | Bezpečný přístav | AI | Dlouhodobé dluhopisy | Malé banky | Prezidentské volby | Změny úrokových sazeb | Růst mezd | Sazby | Index nových zakázek | PMI ve výrobě | Patria | Komise v přenesené pravomoci | Alokace zdrojů | Úrok | Investovat | Steven Mnuchin | Hotovost | Průmyslové objednávky | Obchodní dohoda | Průzkum | Edward Moya | Firmy | Nálady investorů | Panika | Zajištění | Partnerství | Money management | Ekonomické podmínky | Ceny kovů | Omezení investic | Investování | Fed | Americká ministryně financí | Nejbližší support | Forwardy | Boris Johnson | Automobilový průmysl | Dílčí index | Trhy | Nejbližší rezistence | Walmart | Měnové trhy | Přehled o dění | Rizika | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Výše úrokových sazeb | ISM | Potřebujete brokera | Zvýšení volatility | Indexy pohyb | Globální trhy | Úrokové sazby ovlivňují akciové trhy | Fitch | Dluhopisový trh | Úspory | Velcí hráči | Japonský Nikkei | Hodnota akcií | Zahraniční měny | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Federální vláda | Americké akciové indexy | Banky v EU | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | Španělsko | Solidní růst | Regulační změny | Ekonomický růst | Bloomberg Barclays | Globální ekonomický růst | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | Akcie RWE | St. Louis | Potenciál poklesu | Mzdy | Poradenství | CAD | Shares | Významný dopad | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Advanced Micro Devices | FAANG | Signál na akcie | Dluhové krize | USDIDX | FXstreet | EBITDA | Finanční podmínky | Reserve Bank of New Zealand | Tradeři | Volkswagen | AUD/USD | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Advanced Micro Devices (AMD) | Trinity | ATH | JPY | Citi | Pokles výnosů | Portfolio | Nástroj | GBP | Plyn | Kristina Hooper | Čína | Risk | Inovace | WP | CZK/USD | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Pohyby na trhu | Americké CPI | Centrální banka | Sektor nemovitostí | Předpovědi | Predikce | WTI | Americká společnost Intel | Makroekonomické faktory | Zajištění portfolia | Libra | Extrémně volatilní | Odborníci | Rozvolnění | USD/EUR | Stratég | Long signál | Instituce | SXXP | Anomálie | Vliv na akcie | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Index DOW | ČEZ | Index Nasdaq | CFD | Ekonomická krize | Trinity Bank | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Podkladové aktivum | Historická maxima | Miliardy USD | Ceny akcií | GBP/USD | Bezpečné přístavy | VIX | Mezibankovní | Akcie Tesla | BOSSA | Euforie | Největší světové ekonomiky | EPS | Biliony dolarů | Obchodní deník | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | CFD kontrakty | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Vklady | Obchodování | Posílení dolaru | Úroky | Kosdaq | Prezident | Cena mědi | Sebenaplňující se proroctví | Evropa | WGC | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Dow Jones index | Ceny ropy | Miliony dolarů | Francie | Předpověď | Trigger | Údaje | Dluhopisy a zlato | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Eurodolar | Finanční krize | DPA | Akcie finančních společností | FXstreet.cz | Akcie Advanced Micro Devices | Producent ropy | Drahý kov | ex | Jakub Matis | xStation5 | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zasedání americké centrální banky | Směřování | Aktivum | Společnost XTB | Merrill Lynch | Situace | Dolarový index (USDIDX) | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Archer Daniels Midland | Konsensus | Dluhy | FOREX | Signály | Obavy o poptávku | Guvernér | Dividenda | DE40 | Spready | HDP | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Klid | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Varovné znamení | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Analytik finančních trhů | JPMorgan | Invaze Ruska na Ukrajinu | Realitní sektor | Lehman Brothers | Infineon | Ztráty | Česká národní banka | Daňový úřad | Alokace aktiv | Úvěr | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Kupci | Nižší úrokové sazby | Société Générale | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Evropská investiční banka | Index spotřebitelských cen | Saxo Group | Farmaceutické akcie | Vývoj ceny | Světová ekonomika | Reuters | OPEC+ | PEPP | Globální ekonomika | Index VIX | Úroková míra | Marihuanové akcie | Technologie | Kryštof Míšek | Prognózy | Kurz | Daně | Neel Kashkari | Commonwealth Bank | Swingový výhled | Růst zisků | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | AMD | Pokladniční poukázky | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | BHS | Obchodní rozhovory | Bear | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Long signál na akcie | Rally | Konkurence | Komunikace | Indie | Bod | Fitch Ratings | Obchodování na burzách | Zisky | Regulace | Deriváty | Diverzifikovat | Cyrrus | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Timur Barotov | Krátkodobé výnosy | Oslabení dolaru | Akcie roku 2019 | Globální hospodářský růst | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Dollar | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Oslabující americký dolar | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Spread | Krize v Řecku | Trh s ropou | Patria.cz | Světová zdravotnická organizace | Prezident Putin | Rusko | Signál | Společnost Intel | NBER | Zhodnocení | Organizace | Algoritmické obchodování | Globální akciové trhy | FedWatch | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Administrativa | COVID-19 | Silný trh | Pozitivní signál | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | Nikkei | Spekulativní investoři | Ekonomika USA | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | TIM | Energie | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Ekonomické dopady | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | Akcie v Evropě | Silný růst | Celkový trend | Finanční trhy | Míra | Slabý dolar | Divize | Růst poptávky | Korekce | Kvantitativní uvolňování | DMA | Riziko recese | Očekávání investorů | Výkonnost | Pád ceny | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Krize | Rostoucí trend | High | CHF | Nabídka akcií | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Akcie firem | Nakoupit akcie | Volby v USA | S&P 500 | JDE | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Cena | Vystoupení z EU | Německo | Bund | Apple | Zadlužení | Snížení sazeb | DOT | Kurzy | IG | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Drahé kovy | Medvědi | DAX | Záchranné balíčky | Infineon Technologies | Erste | Forexu | Přehled dluhových trhů | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | CFA | Indikátory | Ticker | Oslabení | Invaze Ruska | Finanční situace | Politické události | Ekonomické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Investiční příležitosti | Intel | Depozitní sazba ECB | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Nákup zlata | Banky | Buy | Vlády | Ceny mědi | Šance | Bankrot | PMI v eurozóně | Černá labuť | Zisk na akcii | Wall Street | ING Groep NV | Instrumenty | Analýza | Velké ztráty | Ministr financí | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | XTB | Intervenovat | Kvantitativní utahování | Americký Fed | Pozice | Portfolia | Chevron | Dlouhodobé důsledky | Technologický sektor | Stoxx | Medvědí trh | Support | Dluhový strop | Hold | Transparentnost | FX | Vývoj ceny zlata | Inflační tlaky | Investiční banka | Zvýšená volatilita | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Úroková sazba Fedu | Sentiment | NYSE | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Evropský index | Aktivita ve službách | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Nikkei 225 | Rezistence | Index Dow Jones | Projekce | Saxo Bank | Denní data | Oživení čínské ekonomiky | Velké banky | Dluhové trhy | Obchodujte | Nařízení | Bond | Ropy | Prudké pohyby | ABN Amro | P.A. | Předseda | Koruna posiluje | Invesco Ltd. | Hospodářské výsledky | Oracle | Americké ekonomiky | USD | Split | Emoce | Vyšší úrokové sazby | Odhad inflace | Hlavní úroková sazba | US500 | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Earnings | CZ | Propad | Vysoká nezaměstnanost | Americká společnost | Economic | Vydělat peníze | Nemovitosti | Úrokové sazby Fedu | Repo operace | Investiční kovy | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Dluhopisoví investoři | Invest | CPI v USA | Nejistota | Akcie roku | CME | Německý Ifo index | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Opce | Smart money | Nvidia | ING | Zahraniční investice | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Stoxx 600 | Hospodářská krize | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Evropské země | ROCE | Spekulace | Kupón | Americká výnosová křivka | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Redukce | Miliardy | KBC | Caixin | PMI ve službách | Federal Funds Rate | SVB | Poptávky po ropě | Jak investovat | Případová studie | Akciový trh | Rizikový apetit | Investor | Sazba Fedu | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Produkce ropy | Američané | SPX | Index DAX | Řízení portfolia
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Inventor Chemical Tankers
Inverness Counsel
Inverted Hammer
Inverted Hammer (Obrácené kladivo)
Inverted Head and Shoulders
Inverze americké výnosové křivky
Inverze výnosové křivky
Inverze výnosových křivek
Inverzní ETF
Inverzní hlava a ramena

Následující klíčová slova

Inverzní výnosové křivky
Inverzní vztah
Inverzní vztah TLT
Invesco
Invesco Bloomberg Commodity UCITS ETF
Invesco Coinshare Global Blockchain UCITS ETF
Invesco Energy S&P US Select Sector UCITS ETF
Invesco EQQQ NASDAQ 100
Invesco EQQQ NASDAQ 100 UCITS
Invesco EQQQ Nasdaq-100 UCITS ETF
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít