Černé pondělí
EUR/USD: Před námi je nejdůležitější týden měsíce
18.09.2024 Nadcházející týden slibuje být volatilní. Klíčové události, které se odehrají v nadcházejících dnech, budou ještě dlouho rezonovat mezi obchodníky na měnovém trhu. Všimněte si prosím dynamiky měnového páru EUR/USD: v posledních dvou týdnech se pohyboval v pásmu 1,1000, přesto nebyl schopen nastolit rozhodující pohyb. Kupující se pokoušeli dosáhnout cíle 1,1100, zatímco prodávající se snažili přiblížit k zóně 1,0900, ale snahy obou stran byly marné.
Vzpamatuje se bitcoin?
19.08.2024 Bez ohledu na to, jak dobré mohou být zprávy od politiků, zákony nabídky a poptávky stále platí. Jak republikáni, tak demokraté se snaží získat podporu nadšenců do kryptoměn. Tým Kamaly Harris plánuje do konce roku 2024 přijmout bipartitní legislativu regulující odvětví digitálních aktiv. Donald Trump mezitím dokonce slíbil vytvořit strategickou rezervu bitcoinů. Převod 10 000 tokenů americké vlády do peněženek Coinbase by však mohl jeho plány narušit. Tento krok zároveň brání tomu, aby se BTC/USD po nedávném propadu trhu označovaném jako černé pondělí plně zotavil.
EUR/USD: ozvěna Černého pondělí
08.08.2024 Prodejci páru EUR/USD se už druhý den po sobě pokoušeli vrátit do pásma 1,08, ale v obou dnech jim chyběla síla i na přiblížení k cílové úrovni 1,0900. V úterý se cena zastavila na hladině 1,0904 a středeční minimum zaznamenala na hladině 1,0906. V důsledku toho se pár EUR/USD stále obchoduje v rámci devátého čísla a odráží tak skeptický pohled obchodníků na možnosti poklesu. Mluvíme o vyhlídkách na udržitelný pokles, nikoli na impulzivní pokles následovaný odrazem. Prodejci páru EUR/USD samozřejmě mohou sebrat síly, protlačit se skrz cíl 1,0900, a dokonce dosáhnout supportu 1,0850 (horní hranice cloudu Kumo v denním časovém rámci) – ale co dál? Dokážou medvědi uběhnout další maraton? Vzhledem k současnému fundamentálnímu pozadí mohou prodejci počítat jen s korekcí: k novému klesajícímu trendu nejsou objektivní důvody.
Zlato splnilo svou misi
07.08.2024 Co se stalo? Místo aby zlato vystoupalo na nová rekordní maxima, kleslo pod 2 400 USD za unci na pozadí jízdy jako na horské dráze napříč světovými finančními trhy. Světový akciový trh se propadl, přičemž největší ztráty utrpěly japonské akcie. Tento kolaps dal investorům vzpomenout na Černé pondělí z roku 1987. Teoreticky se měli účastníci trhu vrhnout na nákup bezpečných aktiv. To se však nestalo!
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.04.2023 1) Akcie na světových trzích v prvních třech měsících letošního roku většinou zpevnily. Nejsledovanější americký akciový index S&P 500 si za první čtvrtletí připsal 7,5 procenta, evropský index Euro STOXX 50 pak téměř 12 procent. Řada evropských akciových indexů přitom dosáhla historických maxim, dařilo se hlavně technologickým titulům, ukazují statistiky.
Akcie firmy Charles Schwab zažily nejhorší měsíční propad od r. 1987
02.04.2023 Akcie americké finanční společnosti Charles Schwab Corp. zažily nejhorší měsíční výkon za více než 35 let. Za březen se propadly o 33 procent, což byl nejvyšší propad od října 1987, kdy se uskutečnil největší jednodenní krach na burze, kterému se přezdívá černé pondělí. Hodnota firmy kvůli propadu se za měsíc snížila o 47 miliard USD (jeden bilion Kč). Propad vyvolal mezi analytiky debatu, zda firma nebyla nespravedlivě potrestána v souvislosti s rostoucími obavami o bankovní sektor ve Spojených státech, uvedla agentura Bloomberg.
Černé pondělí na Wall Street
14.06.2022 „Černé pondělí na Wall Street“. Tato nechvalně známá formule vystihuje včerejší seanci asi nejlépe. Jednalo se opět o největší propad letošního roku. Nedařilo se napříč všemi sektory, propadům vévodil opět technologický sektor (Nasdaq Composite -4,68 %). Cyklická spotřeba nebo průmysl si však nevedly o mnoho lépe (Dow Jones -2,74 %), širší index S&P 500 pak odepsal -3,87 %, propadl do medvědího trhu a přepsal nová letošní minima. „Index strachu“ VIX atakuje letošní březnová maxima a jen za dnešek posílil o +24 %.
Trhy USA: černé pondělí
10.05.2022 Akcie ve Spojených státech včera zažily další den silných výprodejů. Index S&P 500 klesl k nejnižší úrovni od března 2021, a to v důsledku ztrát energetických a technologických společností. Nebyl ušetřen ani big tech jako je například Amazon, který klesl o více jak 5 %, výrobce elektrických aut Tesla o více jak osm procent. Vyhlídky amerických akcií nejsou nijak zvlášť růžové a to ani v případě, že se podaří zabránit recesi. Wall Street závěr: Dow Jones -2,0 %; S&P -3,2 %; Nasdaq Composite - 4,3 %.
BBC: Černé pondělí ruské ekonomiky
28.02.2022 Pondělí, jak už bylo jasné o víkendu, se pro ruský finanční systém stalo opravdu černým dnem, napsala ruská redakce BBC na svém webu a poukázala na rekordní oslabení rublu, zvýšení klíčové sazby centrální banky a uložení povinnosti vývozcům prodávat devizové příjmy.
Cena ropy v roce 2021: Vše, co musíte o černém zlatu vědět!
22.01.2021 Ropa je již několik desítek let nejpoužívanější surovinou na světě a její cena má velký dopad na světovou ekonomiku. Rok 2020 byl plný událostí, které s cenou ropy otřásly v základech. V jednu chvíli se dokonce cena za barel dostala do záporných hodnot. Ke konci roku se ale situace celkem stabilizovala a vývoj ceny ropy šel opět nahoru. S novým rokem ale nastává otázka, co bude dál. Má ropa již to nejhorší za sebou? Můžeme očekávat růst ceny tohoto černého zlata?
Cena ropy – Jak se bude vyvíjet kurz ropy do konce roku 2020?
01.10.2020 Vývoj ceny ropy je dnes pro mnoho investorů důležitějším faktorem pro směrování globálního růstu než ekonomická data nebo trendy na dluhopisovém a devizovém trhu. Pokud poptávka po ropě vzroste, ekonomický motor zrychluje. Alespoň se toto tvrzení jeví jako logické. Nemusí to být však vždy pravda.
Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa
03.09.2020 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jones index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
Mýtus černých labutí
24.04.2020 „Investoři se v současné době dělí do dvou skupin. Jedni věří, že v krátké době přijdou další propady na trzích, a proto na burzu nevstupují. Druzí zas věří, že trhy z dlouhodobého hlediska rostou, a proto nyní dokupují akcie se slevou,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Česká měna oslabuje nad 27 korun za euro, je slabší i než za intervence
16.03.2020 Světové trhy zažívají další „černé pondělí“. Tohle je však ještě černější než to z minulého týdne. Prudce oslabuje česká koruna. Kurs koruny k euru se dostal dokonce nad intervenční úroveň kolem 27 korun za euro. Během intervence ovšem Česká národní banka korunu uměle oslabovala.
Světové trhy se hroutí, jsou ve „slepém tunelu“, a to navzdory rekordnímu snížení sazeb v USA. Čína se kvůli koronaviru propadla nejvíce minimálně od roku 1989, česká koruna prudce oslabuje nad 26,60 za euro
16.03.2020 Světové trhy zažívají další „černé pondělí“. Tohle je však ještě černější než to z minulého týdne. Prudce oslabuje také česká koruna. Poprvé od května 2017 se dnes euro prodává za více než 26,60 koruny. Kurs obou měn se tak blíží intervenční úrovni kolem 27 korun za euro.
Nové černé pondělí
10.03.2020 Dramatické vyhlášení války o cenu ropy vyvolalo o víkendu na světových trzích, které už nyní zažívají novou obdobu Černého pondělí, přímo katastrofu. JPY absorboval masivní toky hledající bezpečné útočiště a měny citlivé na cenu ropy zažily masakr a utrpěly ztráty, které patří v některých případech k největším v celé historii trhu. Teď ještě pozor na riziko dalšího oddlužování a také na snahy politiků se s nákazou nějak vyrovnat.
Německé či britské akcie zažívají „černé pondělí“, česká koruna citelně oslabuje. Trhy nevědí, co bude s koronavirem, Blízkým východem, ani kdo bude americkým prezidentem
09.03.2020 Česká koruna dnes citelně oslabuje. Vůči euru znehodnotila až nad úroveň kursu 25,67, tedy na svoji nejslabší úroveň od loňského října. České měně nepomáhá nyní ani to, že Česká národní banka letos zvýšila úrokové sazby – jako jediná ze všech centrálních bank světa. Zvýšení sazeb sice vytváří tlak na posílení měny, ten je však za nynějších podmínek na světových trzích zcela utlumen, a dokonce více než kompenzován tlaky, jež způsobují oslabení české měny.
Černé pondělí číslo 2?
09.03.2020 Saudská Arábie výrazně snížila cenu ropy pro své odběratele a pravděpodobně zahájila cenovou válku s Ruskem poté, co v pátek zkolabovala jednání OPEC+. WTI se prodává oproti pátku o 30 % níže! Kolaps na cenách ropy je pak katalyzátorem výprodejů na indexech, které dnes ráno prudce klesají. Futures na S&P 500 klesají o 5 % a ještě větší ztráty si připisují indexy v Evropě. Zopakují dnes trhy historické černé pondělí?
Světové burzy dnes mají své „černé pondělí“. Ropa padá nejvíce od Války v Iráku roku 1991, Saúdská Arábie cenově válčí proti všem, ale hlavně proti Rusku
09.03.2020 Ropa typu Brent se dnes při začátku obchodování historicky propadla, o více než 14 dolarů na barel, a to v řádu sekund. Propad o 31 procent je nejvýraznější od Války v Iráku roku 1991. Stalo se tak v důsledku jiné války, naštěstí jen cenové, kterou o víkendu Saúdská Arábie vyhlásila Rusku a vlastně všem dalším ropným těžařům. Moskva totiž minulý týden odmítla přistoupit na další snížení těžby ropy, po němž právě Rijád nejhlasitěji volal. Padá nejen cena ropy, ale také třeba měny zemí, které mají z ropy značné příjmy. Norská koruna dnes vůči dolaru znehodnotila na nejslabší úroveň od roku 1985.
Proč burzy kvůli koronaviru tolik padaly právě včera? Infekce dorazila do symbolické „ústředny“ globalizovaného kapitalismu
25.02.2020 Mor nebo španělská chřipka kosily lidi po milionech. Jsou však bezpečně zamčeny v učebnicích dějepisu. Koronavirová nákaza však zamčena není, naopak se šíří. Výrazněji už i mimo Čínu a další jí blízké asijské země. Trhy po celém světě se obávají, že může představovat první ničivou pandemii éry moderní globalizace.
Wall Street: Historické rekordy a co teď?
07.11.2019 Akciové indexy rostou v poslední době na základě pozitivních zpráv o vývoji jednání mezi USA a Čínou a pomáhají také náznaky, že globální ekonomické zpomalení zatím neakceleruje. Index US500 přidal 8 % a US100 (Nasdaq) dokonce desetinu během jediného měsíce. Oba indexy navíc den po dni dobývají historické rekordy. Podívejme se dnes na několik grafů, které nám napoví, zda mohou růsty nadále pokračovat.
AEX index – zjistěte vše o nizozemském akciovém indexu
31.10.2019 AEX index je často považován za ukazatel stavu nizozemské ekonomiky. Když se však podíváme na vážení podílů v indexu, je nápadné, že AEX není pro mnoho investorů ideálním měřítkem. Jakou vypovídací hodnotu má pro investory skutečně tento nejdůležitější nizozemský index?
Největší burzovní krach v dějinách nastal před 90 lety
24.10.2019 Krach na newyorské burze (též zvaný Černý čtvrtek) 24. října 1929 byl největší burzovní krach v dějinách a právě dnes je tomu přesně 90 let. V dnešním vzdělávacím článku se ohlédneme do minulosti a podíváme se na tuto důležitou historickou událost blíže. Zároveň nebude chybět výběr všech nejvýznamnějších světových hospodářských krizí.
Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese
11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy
18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
Největší investiční bubliny v historii
16.01.2019 Pokud vás jako investora na určitém trhu zasáhne ekonomická bublina je to vždy velmi nepříjemná událost. Nicméně takové krize na akciových trzích jsou dobrým tématem ke konverzaci a také tématem tohoto článku.
Finanční krize kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.
Finanční krize burze kvůli cenovým bublinám. Je Bitcoin bublina rizikem?
12.07.2018 Titulky New York Times v posledních měsících často nadnášejí otázky, zda se blíží další finanční krize. Světová ekonomika ovšem stále roste. Zdá se, že hlavní světové orgány se z minulosti poučily a tvorbou cenových bublin se nenechají zaskočit.
Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa
03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
19.10.2017 1) Americký ministr financí Steven Mnuchin varoval před výrazným poklesem akciového trhu v případě, že americký Kongres neschválí snížení daní prosazované prezidentem Donaldem Trumpem.
30 let po Černém pondělí Fidelity International doporučuje nebýt pasivní
19.10.2017 19. října 1987 se akciové trhy po celém světě se zhroutily a investoři čelili nové šokující realitě. Tzv. Černé pondělí před 30 lety bylo prvním krachem na trhu, z kterého mohou být obviňovány automatické obchodní programy. „I v roce 2017 představuje automatizované obchodování potenciální nebezpečí,“ připouští James Bateman, CIO–Multi Asset ze společnosti Fidelity International.
Legenda mezi burzami NYSE vznikla před 225 lety pod platanem
16.05.2017 Newyorská burza cenných papírů (NYSE) je největší a nejznámější burzou světa. Ve své historii, která se začala psát před 225 lety, 17. května 1792, prožila i řadu kritických okamžiků, vždy se ale dokázala rychle otřepat a její význam i velikost nemá konkurenci. Na Wall Streetu, jak je burza kvůli svému umístění přezdívána, se obchoduje s akciemi největších amerických i zahraničních firem a její sláva již dávno překročila hranice finančnictví. Je vděčným tématem pro filmaře, spisovatele a pro kritiky současného hospodářského řádu je ztělesněním zla.
Černé pondělí pro Anglii: vypadla na euru s Islandem a ještě přišla o rating AAA
28.06.2016 Agentury S&P a Fitch jakoby tušily, jak bídný výkon podá Anglie v osmifinále s Islandem a ještě před včerejším zápasem jí snížily exkluzivní rating AAA. Škarohlídi pak věští, že angličtí fanoušci sepisují na Facebooku petice za opakování nepovedeného zápasu.
Martin Zweig, investiční guru a milovník „hraček“
07.04.2016 V předchozích článcích jsme se podívali na investiční strategie Benjamina Grahama a Warrena Buffetta. Zatímco Graham a Buffet se již svým strategiím “růstu akcií? tolik nevěnují, Martin Zweig...
Dow Jones index – 5 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa
08.10.2015 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud...
Dvacet nejhorších výprodejů na Wall Street
04.09.2015 Pokud si myslíte, že si akcie v minulých několika dnech prošly skutečným peklem, vězte, že se v porovnání s minulostí ...
NATO faktor
03.09.2015 Jednou z hlavních překážek odchodu Řecka z eurozóny je NATO. 29. června, kdy vrcholila řecká dluhová krize, se trhy předháněly...
Z burzovního parketu: je to masakr
25.08.2015 Thurai tvrdí, že včerejší ranní masakr byl jiný než minulý týden. Obavy z globálního zpomalení ekonomiky vedeného Čínou dopadly...
Index S&P 500 kvůli výsledkům firem klesl
21.10.2012 Informace o počtu žádostí o podporu a nepřesvědčivé výsledky General Electric, Microsoftu, IBM a Googlu spustily korekci.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Německo | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | XAU/USD | Export | Ekonomové | Akciové trhy | EUR/NOK | USD/RUB | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | Burzovní index | CBOE | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | DAX | Distribuce | Nesoulad | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Fannie Mae | Fed | Fondy peněžního trhu | Futures | Gap | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MAE | MMF | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Obligace | Opce | P/E | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Smart money | Spotová cena | Spread | Support | Swap | Ticker | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | Zlato | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | FTSE | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Thajský bat | Globální ekonomika | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Ekonom | Myšlení | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | John Hardy | Zisk | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Ceny komodit | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Hospodářský cyklus | IEA | New York Stock Exchange | Euronext | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Volatilní | Akcie Shell | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Barel ropy | Bollingerova pásma | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena za barel ropy | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Černá labuť | České koruny | DAX 30 | DJIA | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Ekonomická krize | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Finanční služby | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Tyleček | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Krach na burze | Krach na newyorské burze | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurzy | Libra | Maloobchodní prodej | Management | Míra inflace | Money Flow Index | Nemovitosti | NewYorská burza | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování s dluhopisy | Pád rublu | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Řízení rizika | Signály | Stoxx | Surová ropa | Světové burzy | Světové měny | SWIFT | Transakční náklady | Trh nemovitostí | Trh | Tržní podíl | Volatility | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny zlata | Vývoj EUR/USD | Vývoj kurzu | Webinář | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | ING | Benzín | Buffett | Buy | Cenově vážený index | Federal Funds Rate | Intermediate | Měď | Obchodní den | P/S | ROCE | Sell | SPAD | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Úvěr | QE | Investiční výzkum | Světové ekonomiky | Tržní sentiment | Kontrakt | Double top | Federální rezervní systém | Volby | E-mini | Retail | Velcí hráči | Burze | Graf EUR/USD | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Charles Schwab | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | Investing.com | Členové OPEC | NATO | Ole Hansen | BBC | Snižování sazeb | Finanční analýzy | Kurz EUR/USD | Brazílie | Pokles úrokových sazeb | Finanční systém | Výnosy německých dluhopisů | Úspěch | Automobilový průmysl | Pád burzy | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Vývoj indexu volatility | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Stock Exchange | Velcí investoři | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Výnosová křivka | Yahoo Finance | Energie | Zlevnění ropy | Earnings | Oddělení forexu | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Volby v USA | Rosněfť | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Fidelity International | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Základní úrokové sazby | Firmy | Měnový stratég | Akcie energetických společností | Britské akcie | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | IHS | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Americký akciový index | Index volatility VIX | Vývoj indexu volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Britské banky | AAA | Rating AAA | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Index AEX | Specifika kontraktu | TradingView | S&P | Agentura S&P | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Sinopec | Ekonomická data | Nejistota | Saúdská Arábie | Stagnace | Zajištění | Úvěrová krize | Blockchain | Tesla | Nákupní signál | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | NYSE Euronext | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Rekordní maxima | Chevron | Payrolls | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Predikce | General Electric | Bankovní krize | Graf ropy | Krize | Inflace v Německu | Hospodářská stagnace | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Ekonomické údaje | Americké investiční banky | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Návratnosti investice | ExxonMobil | Údaje o inflaci | ČTK | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Kurz EURUSD | Očekávání | HDP v eurozóně | CME FedWatch | IHS Markit | ex | 50 Park Investments | Spekulativní investoři | Obchodování ropy | Silicon Valley Bank | Cena palladia | Sladká ropa | BHS | Quant | Breakout Trader | Coinbase | Palladium | Obchodování indexů | BTC/USD | Obchodování s termínovými kontrakty | Bitcoin futures | LYNX Trading | BTCUSD | Burzovní trhy | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | E-book o investování | Automatizované obchodování | Obchodování na trzích | Drobní investoři | Inverzní výnosová křivka | Investování s LYNX | Obchodování Futures | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Očekávání investorů | Krypto | Komoditní index Bloombergu | OPEC+ | Obchodní válka | Silný americký dolar | Graf vývoje | Technologické akcie | Schwab | FAANG | Apple (AAPL) | Objem obchodování | Americká investiční banka | Pokles ceny | Ekonomické krize | Graf indexu | RDSA | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Akcie GE | Tulipánové horečky | Trh s ropou | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Akciové propady | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Marihuanové akcie | Hodnota amerického dolaru | Burzy po celém světě | Růst zisků | Pojištění vkladů | Zadluženost | Vysoká zadluženost | Hodnota indexu | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Obchodování na burzách | Australské akcie | Nakoupit akcie | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Poziční obchodníci | Zájem investorů | Technická situace | Obchodujte ropu | Statistický úřad | Cena pohonných hmot | Hodnota firmy | Akciové futures | Vybrané měny | Akcie firmy | Riziko recese | Snížení sazeb | Ferrari | Akcie a ETF | Ropné akcie | Investiční bublina | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Pokles cen | XTB Research | Štěpán Křeček | Řešení krizí | Konglomerát | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | US500 | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Italská ekonomika | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Investujte do akcií | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Vyšší úrokové sazby | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | NYBOT | CSCE | Černý čtvrtek | Brazilské devizové rezervy | Vysoká likvidita | Nákupní příkazy | Rozšíření krize | Černé úterý | Bank of United States | Následky krize | Dow Jonesův burzovní index | Burzovní krach | Brazilská měna real | Hypoteční trh v USA | Povinné pojištění vkladů | Hospodářské krize | Smoot-Hawleyův zákon | Největší burzovní krach | Co je krach na burze | Vývoj burzovního indexu | S&P 500 Index | Newyorské komoditní burzy | Průběh krize | Střadatelé | První investoři | Prodávat své akcie | Newyorská burza (NYSE) | New Deal | Nový úděl | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Hongkong | AEX index | Investice do ropy | Objem | Rijád | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Vyšší sazby | Obrat trendu | Těžba v USA | Cisco Systems | Firma | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | BAT | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Index DOW | Co bude | Vývoj trhu | Největší pokles | Amazon | Nejbohatší | Vyhlídky | Trendová linie | INTC | Intel (INTC) | Globální trh | Financovat | Technologický sektor | Průmysl | Investovat v roce 2020 | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Propouštění | Formule | Standard Oil | Visa | Rozvoj | Koruna dnes | Problémy | NAFTA | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Yahoo | Moskva | United Technologies | Amgen | Ropná zařízení | Zahájení obchodování | Míra | Měnové politiky | Hypoteční trh | Investujte | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | xStation5 | AAPL | AT&T | Disney | Americké vlády | Nike | Dovozní cla | COTTON | SUGAR | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Visa (V) | Výnosy státních dluhopisů | Pozitivní zpráva | Hospodaření | Světová válka | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Předpokládaný vývoj | Návratnost | Výrobce elektrických aut | Americké dolary | Írán | Irák | Sezónnost | Výsledky hospodaření | Ropa typu Brent | Ukazatele | Krach | Komunikace | General Electric (GE) | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Španělská chřipka | American Express | Pokles | Situace | České měny | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Technická analýza zlata | Analýza zlata | Snížení těžby ropy | FIAT | Úsilí | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Strach z koronaviru | BP | Rekordní hodnoty | SEC | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Americké banky | Brent Crude Oil | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | FedWatch | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Snížení těžby | Guru | Výkyvy | Světový trh s ropou | Společnost IHS Markit | Akcie na světových trzích | Těžba břidličných producentů ropy | Ropné království | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Příležitost k nákupu | Loko-Invest | Další finanční krize | Royal Dutch Shell (RDSA) | Index strachu VIX | Profitovat | Nízká cena ropy | Největší burzovní krach v dějinách | Největší propad | Cenový vývoj | New York Times | Pandemie COVID-19 | Charles Dow | Historie | Aktuální situace | Texas | Příležitosti k nákupu | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Potenciál | Dění ve světě | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Poradce | Organizace | Microsoft (MSFT) | Údaje | Ropný průmysl | Globální trh s ropou | Cushing | UnitedHealth Group | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Bezprecedentní opatření | Snížení produkce | WMT | Delaware | Více peněz | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Statistiky | USD za barel | Američtí těžaři | USO | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Situace na trhu s ropou | Cena surové ropy | Surové ropy | Břidlicové ropy | WEI | Legendární investor | 3M | Výjimečná situace | Shell | ETN | Zdražení ropy | Nike (NKE) | NKE | Merck | Dopad na cenu | CL | Spekulovat | Omezení produkce | Kupci | Roční zhodnocení | Inflace v Turecku | JDE | Salesforce | Pozitivní sentiment | Býčí trend | Black Monday | Finanční krize 2008 | Světové krize | Oklahoma | Covid | Infekce Covid | Velké investice | Letecký průmysl | Úroda | MAM | Tulipánová horečka | Tulipány | Fundamentální pozadí | Johnson & Johnson | Silicon Valley | Šance | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Salesforce.com | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Pár EUR/USD | Důvěra | Prezidentské volby USA | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Coca-Cola | Analýza ceny | Příliv kapitálu | Big Tech | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Zakladatel firmy | Snížit emise | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Americký ekonom | Walgreens | Způsob investování | Volby USA | Volby USA 2020 | Intel | JPM | GS | Pokles indexu | První obchodní den | Futures na ropu | XOM | CVX | Zveřejnění výsledků | Vítězství Donalda Trumpa | Výsledky voleb | Očkování | Mutace viru | Růst ceny | Zvýšení ceny | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Nárůst ceny | Kov | Růstový trend | Rostoucí výnosy | Investování do Bitcoinu | Silný růst | Investice společnosti | Oslabení | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodej | Americký trh | Odvětví | Divize | Boom | Rekord | Bilion | Ministerstvo spravedlnosti | Společnosti | Ředitel pro investice | Popularita kryptoměn | Opatření | Evropský index | Navyšování cen | Napjatá situace | Pozornost | TIM | Ceny BTC | Sazby centrální banky | 3М | Míra inflace v Turecku | Cena aktiva | Big tech | Reality | Instituce | Index PCE | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Dmitrij Polevoj | Turecký statistický úřad | Reverzní formace | Znehodnocení | Potenciál dalšího růstu | Hodnocení akcií | Index cen výrobců | SVB | Vklady | Silicon Valley Bank (SVB) | Pád banky | Válka | Akcie firmy Charles Schwab | Charles Schwab Corp | Jednodenní krach na burze | Akcie americké finanční společnosti | Americké finanční společnosti | Firma Schwab | Bankovní divize | Hodnocení akcií firmy | Nejvyšší propad | Adam Sarhan | Cena cibule | Vice | Prasknutí bubliny | První fáze | Krize 2008 | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Eskalace na Blízkém východě | Eskalace | Skupina investorů | Bitcoin a kryptoměny | Měkké přistání | Klíčové události | Úrovně supportu | Prodeje | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Olej | Geopolitické vlivy | Financial | Rezervy | Vlády | Oznámení | Občané | Cenová bublina | Rozsah konfliktů | Reverzní formace 1-2-3 | Formace 1-2-3 | Vítězství | Možné scénáře | Účastníci trhu | Harris
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|