Neděle 20. dubna 2025 18:18
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
RebelsFunding

Index PCE

img

Čemu věnovat pozornost 11. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

11.04.2025 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale od žádné se nečeká vliv na trh. Samozřejmě můžeme být svědky krátkodobých reakcí na jednotlivé zprávy, ale všeobecně se ví, že trh je stále ovládán Trumpem. Jeho kroky ovlivní, jak se bude americký dolar chovat v poslední obchodní den týdne. A dolar pak ovlivňuje všechny ostatní měny. Reporty poukazují hlavně na údaje o HDP a průmyslové výrobě ve Velké Británii, americký index PCE a index spotřebitelské nálady Michiganské univerzity.
img

🚨 EURUSD s největším denním ziskem od 2015

03.04.2025 Euro dnes posiluje na vlně slabosti amerického dolaru, který je pod tlakem kvůli rostoucím obavám z recese ve Spojených státech. Ty jsou způsobeny včera oznámenými drastickými celními opatřeními Donalda Trumpa.
img

Americký trh se propadá kvůli Trumpovým clům a slabým ekonomickým signálům

31.03.2025 Americký trh zaznamenal prudký pokles. Indexy spadly na roční minima v reakci na Trumpova cla. Hlavní americké indexy v pátek: Dow: -1,7 %, NASDAQ: -2,7 %, S&P 500: -2,0 %, S&P 500: 5 580, obchodní pásdmo: 5 500 – 6 000.
img

Graf dne: USDJPY (31.03.2025)

31.03.2025 Japonský jen nechává zbytek měn skupiny G10 za sebou a dva dny před oznámením Donalda Trumpa o sérii recipročních cel posiluje vůči dolaru o téměř 0,5 %. Obavy o hospodářský růst USA a nejistota spojená s republikánskou administrativou ženou kapitálové toky směrem k jenu, který po turbulencích v roce 2024 znovu získává status „bezpečné měny“.
img

Ranní okénko - Začátek dubna začne zostra

31.03.2025 Ještě jednou vás zveme na náš dnešní webinář „Svět v pohybu – příležitost nebo hrozba pro ekonomiku“. Začínáme ve 14 hodin a těšíme se na vás!
img

Jak 31. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

31.03.2025 Měnový pár EUR/USD se v pátek opět obchodoval směrem nahoru. Nedá se říct, že by makroekonomické události tento pohyb ospravedlňovaly. V tuto chvíli nás nepřekvapuje, že dolar může kdykoli klesnout. Připomeňme, že americká měna zůstává pod silným tlakem Donalda Trumpa, který ve čtvrtek zavedl nová cla, což vyústilo v další pokles hodnoty dolaru. V pátek ale vzrostla míra nezaměstnanosti v Německu, a to víc, než se předpokládalo. Už jen tyto dvě zprávy měly vyvolat pokles eura. Navíc, index PCE – ukazatel inflace – vzrostl víc, než se očekávalo, což znamená vyšší pravděpodobnost jestřábího postoje Federálního rezervního systému v průběhu roku 2025. Dolar by tedy měl posílit, nikoli oslabit. Jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity vyšel výrazně pod prognózovanou hodnotou – a to byl zveřejněn až poté, co dolar začal klesat.
img

Ranní okénko - Americká ekonomika zatím drží, ale bude tomu tak i letos?

28.03.2025 Ještě jednou vás zveme na náš pondělní webinář „Svět v pohybu – příležitost nebo hrozba pro ekonomiku“. Jak si s americkými cly na dovoz aut poradí evropská a česká ekonomika? Zachrání nás (znovu) německá rozpočtová bazuka? Proč koruna nemá velký potenciál ani posílit ani oslabit? To vše s vámi probereme na našem pravidelném webináři Raiffeisenbank. Začínáme ve 14 hodin a těšíme se na vás!
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD 28. března: Trumpova cla a HDP

28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek prudce stoupal, aniž by přerušil převládající klesající trend z posledních dní. K poklesu dolaru přispěly pádné důvody, když Donald Trump oznámil nová cla na všechny země vyvážející automobily do USA. Trh podle očekávání reagoval novým prodejem dolaru. Tentokrát se americká měna nezhroutila, což svědčí o pokroku. Americký prezident ale dolaru znovu způsobil problémy a není jisté, kolik takových epizod ještě přijde. 2. dubna může Trump oznámit nová cla, potenciálně proti EU, takže dolar by mohl příští týden opět klesnout.
img

Jak 28. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

28.03.2025 I ve čtvrtek se pár GBP/USD obchodoval směrem nahoru, a to vcelku zřetelně. Přestože byla v USA zveřejněna poměrně solidní zpráva o HDP za 4. čtvrtletí, tlak na dolar příliš nezmírnila. Důvodem byl fak, že Donald Trump přes noc oznámil nová dovozní cla na všechny země vyvážející automobily do USA. Britská libra v důsledku toho stále nezahájila očekávaný pokles a zachovala si uptrend, jak naznačuje trendová linie. Makroekonomické pozadí je pro obchodníky dál jen druhořadým faktorem. Hlavními důvody odolnosti libry z poslední doby jsou Trumpova cla a relativně jestřábí postoj Bank of England. Při pozorném pohledu vidíme, že v posledních týdnech se vytvořilo boční pásmo. Dolar včera klesl, ale dnes by mohl vzrůst.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl na úroveň 1,0804. Takový nečekaný a poměrně silný růst eura (přesněji řečeno pokles dolaru) mohl samozřejmě vyvolat pouze jeden člověk – Donald Trump. Ten přes noc oznámil zavedení nových cel na dovoz do USA, tentokrát namířených proti všem automobilům zahraniční výroby. Elon Musk slaví a dolar opět klesá, protože trh opakovaně projevil velmi negativní reakci na obchodní politiku nového amerického prezidenta. Stojí však za zmínku, že pokles dolaru tentokrát nebyl nijak zvlášť prudký a americká měna stoupá – byť v rámci korekce –už téměř dva týdny. Dříve jsme uvedli, že Trumpova cla jsou pro americkou ekonomiku krátkodobě negativní. Přesto dolar nemůže během několika měsíců ztratit 10 centů, pokud ekonomika neklesá a neexistují žádné makroekonomické důkazy o zhoršení. Americká ekonomika vykázala ve čtvrtém čtvrtletí silnější než očekávaný růst.
img

Ekonomický kalendář: Údaje za Q4 v USA v centru pozornosti (27.03.2025)

27.03.2025 Čtvrtek bude nabitý údaji z USA (čtvrtletní HDP, PCE, žádosti o podporu v nezaměstnanosti, změny zásob plynu) a projevy představitelů Evropské centrální banky (ECB). Pozornost investorů může přitáhnout konečný údaj o americkém HDP za 4. čtvrtletí poté, co OECD nedávno snížila prognózy růstu USA. Čtvrtletní údaje o PCE budou sloužit jako předehra k zítřejšímu únorovému čtení.
img

🔴 Živé analýzy trhu: Wall Street, ČNB, PCE!

24.03.2025 Naši odborníci vám přináší živé komentáře k nejdůležitějším událostem na finančních trzích, včetně rozhodnutí centrálních bank a makroekonomických ukazatelů. Nenechte si ujít příležitost získat cenné informace z první ruky!
img

Kryptotrhy reagují pozitivně na zasedání Fedu, druhý týden v růstu

24.03.2025 Kryptoměnové trhy zareagovaly pozitivně na výsledky posledního zasedání Federálního rezervního systému (Fed) a zaznamenaly druhý týden růstu v řadě.
img

Týdenní přehled pro pár EUR/USD: indexy PMI a IFO, HDP USA a jádrový PCE index

24.03.2025 Máme tu poslední březnový týden. USA na konci každého měsíce tradičně zveřejňují jeden z nejdůležitějších inflačních ukazatelů – jádrový index PCE, zatímco Evropa se soustředí na indexy PMI a IFO. To je tzv. základní soubor. Tento týden nás ale čeká i jeden bonus: konečný odhad růstu amerického HDP za 4. čtvrtletí. Kromě toho bude v USA zveřejněn index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a index spotřebitelské důvěry Conference Board.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-24032025-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.3.2025)

24.03.2025 V minulém týdnu jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře. Nedošlo totiž k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Týden tak byl na tomto trhu bez obchodu.
img

Týdenní přehled pro pár EUR/USD: Oči všech se upírají na Fed

17.03.2025 Pár EUR/USD se po výrazném růstu o 500 pipů usadil v období stagnace a čeká na další zprávy. Kupci se minulý týden pokoušeli o konsolidaci páru v pásmu 1,0900, ale nakonec neuspěli. Prodejci převzali vedení a stlačili cenu na minimum 1,0806. Ačkoli kupci dosáhli v závěru týdne určitých zisků, růstový trend zjevně ztrácí na dynamice.
img

Ranní okénko - Začátek března plný zajímavých událostí a dat

03.03.2025 První týden nového měsíce nabídne pestrou paletu zajímavých ekonomických událostí a dat. Z celosvětového hlediska budeme pozorovat zejména nejnovější údaje z amerického trhu práce a také zasedání ECB. Z tuzemska dorazí předběžný odhad únorové inflace, vývoj mezd v posledním čtvrtletí minulého roku či PMI ve zpracovatelském sektoru.
img

Ranní okénko - Dnes zpřesněný odhad HDP v ČR, inflace v SRN a USA

28.02.2025 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní zpřesněný údaj tuzemského HDP ve 4Q’24 včetně jeho struktury. Podle úvodního odhadu vzrostla česká ekonomika mezičtvrtletně o 0,5 % a meziročně o 1,6 % zejména díky vyšší spotřebě domácností. Za celý loňský rok by pak tuzemské hospodářství stouplo přesně o 1 %, přičemž se na trhu předpokládá potvrzení čísel z dílny ČSÚ.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.02.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nejprve konsolidoval pod linií vzestupného trendu a poté začal podle očekávání klesat. K poklesu eura přispělo několik faktorů. Zaprvé se mu v denním časovém rámci po dobu dvou týdnů nedařilo vymanit se z bočního pásma. Zadruhé, jeho růst nepodporovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Zatřetí, Donald Trump oznámil, že je připraven zavést 25% clo na dovoz z Evropské unie. A konečně, první ekonomické zprávy z USA v tomto týdnu vykázaly dobré výsledky. V důsledku toho nyní očekáváme, že pokles bude pokračovat v rámci stejného bočního kanálu v denním časovém rámci. Před ukončením korekce můžeme v hodinovém grafu pozorovat několik lokálních trendů; je však zřejmé, že euro stále nemá silné vyhlídky na růst.
img

Ekonomický kalendář: PCE inflace v USA, německý CPI, francouzský HDP v centru pozornosti

28.02.2025 Dnešní ekonomické zprávy budou pozorně sledovány, protože trhy se budou orientovat podle eskalujícího obchodního napětí mezi USA a Čínou a výprodeje na světových trzích. Vzhledem k propadu asijských akcií a technologickým akciím pod tlakem po poklesu společnosti Nvidia se investoři zaměří na klíčovou zprávu o inflaci PCE, která by mohla ovlivnit očekávání snížení sazeb Fedu. Evropské ekonomické údaje včetně francouzských a německých čísel poskytnou náhled na ekonomické zdraví regionu, zatímco údaje o bydlení ve Spojeném království byly vyšší, než se očekávalo. Komentáře centrálních bank mohou nabídnout další vodítka v prostředí volatilního obchodování.
img

Trhy se kvůli Trumpovým politikám nacházejí v předkrizovém stavu s potenciálním poklesem páru EUR/USD a růstem páru USD/CAD

27.02.2025 Donald Trump nadále vyvolává zmatky ohledně celní politiky, což výrazně ovlivňuje dynamiku finančních trhů. Nedávno odložil zavedení dříve oznámených cel pro Kanadu a Mexiko ze 4. března na 2. dubna. Toto rozhodnutí na krátkou dobu podpořilo pozitivní náladu na trzích, ale efekt byl krátkodobý.
img

EUR/USD: Německo, Trump a index spotřebitelské důvěry

26.02.2025 Měnový pár EUR/USD se nadále obchoduje v úzkém cenovém rozpětí a vykazuje smíšenou dynamiku. Obchodníci zůstávají vzhledem k téměř prázdnému ekonomickému kalendáři opatrní. Nejdůležitější makroekonomické zprávy budou zveřejněny ve druhé polovině týdne. Ve čtvrtek se dočkáme druhého odhadu růstu amerického HDP za 4. čtvrtletí a v pátek bude zveřejněn jádrový index PCE. V úterý byl zveřejněn index spotřebitelské důvěry v USA, kterému se budeme věnovat.
C:\fakepath\trader-24022025-23-zm.jpg

Očekávané události pro tento týden

24.02.2025 Investoři se během tohoto týdne budou pravděpodobně nejvíce soustředit na čtvrteční výsledek hrubého domácího produktu (HDP) ze Spojených států. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Ranní okénko - Začínají povolební jednání v Německu, dále data o HDP ve 4Q'24

24.02.2025 V tomto týdnu budeme sledovat povolební situaci v Německu, další výroky Donalda Trumpa nejen v oblasti celních opatření, ale také další fázi vyjednávání ohledně války Ruska a Ukrajiny. Ekonomický kalendář nabídne údaje o HDP v posledním kvartále minulého roku (ČR, SRN, USA) a také další údaje o inflaci (PCE v USA, CPI/HICP v SRN).
C:\fakepath\eurusd-tydenik-24022025-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.2.2025)

24.02.2025 V minulém týdnu jsme se dočkali dalšího ziskového obchodu podle mého týdenního komentáře, který jsem s předstihem uveřejnil na FXstreet.cz. Měnový pár EUR/USD prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do short (sell) obchodu, který se postupně velmi přesně dostal do mého uvedeného cíle a došlo k uzavření pozice v zisku na Take-Profitu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k ziskovému tradingu!
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ČNB, co ukáže lednová inflace?

03.02.2025 Poslední týden v lednu byl výživný a první únorový týden nebude jiný. Z pohledu české ekonomiky vyvrcholí ve čtvrtek, kdy bude nejprve zveřejněn úvodní odhad lednové inflace (novinka od tohoto roku), který může mít zcela zásadní dopad na odpolední zasedání ČNB. Bankovní rada bude také jistě pozorně sledovat pondělní výsledek PMI ve zpracovatelském sektoru a rovněž ve čtvrtek vývoj průmyslové výroby na konci roku. Ze světa budou patřit mezi nejdůležitější údaje dnešní předběžný odhad lednové inflace v eurozóně a data z amerického trhu práce, zejména pak počet nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor (pátek).
img

Preferovaný ukazatel inflace Federálního rezervního systému končí v roce 2024 mírným růstem.

31.01.2025 Federálním rezervním systémem preferovaný ukazatel jádrové inflace zaznamenal v prosinci pouze mírný nárůst, zatímco reálné příjmy zůstaly slabé. Tento trend může posílit očekávání dalšího snížení úrokových sazeb v roce 2025.
img

BREAKING: EURUSD níže po výsledcích PCE, které dopadly dle očekávání

31.01.2025 Cenový index PCE: Skutečný 0,3 %. Předpověď 0,3 % MoM; předchozí 0,1 % MoM;
img

Živý komentář XTB: Americký cenový index PCE

31.01.2025 Americká inflace CPI překvapila na úrovni jádrového indexu pozitivně. Půjde PCE index ve stejných stopách? Čeká nás další růstová seance založená na lepších datech? To přijďte zjistit na živé vysíláni, které začíná již ve 14:15!
img

Ranní okénko - ECB drží kurz, výkon ekonomik pod odhady

31.01.2025 Dnes doplní data o úvodních odhadech růstu ekonomik ve čtvrtém kvartále loňského roku také Česká republika. Podle posledního odhadu ČSÚ vzrostlo tuzemské hospodářství ve třetím kvartále mezičtvrtletně o 0,5 % a podle naší prognózy dokázalo toto tempo udržet i ve čtvrtém čtvrtletí. To by znamenalo zrychlení růstu v meziročním srovnání z 1,4 % na 1,6 %. Mediánový odhad trhu je stejný.
img

Ranní okénko - Fed sazby nemění, dnes ECB a odhady růstu HDP v 4.Q'24

30.01.2025 Dnešní den bude doslova natřískaný zajímavými událostmi. Vrcholem bude měnově-politické zasedání Evropské centrální banky. Bankovní rada s pravděpodobností blížící se úplné jistotě bude pokračovat se snižováním úrokových sazeb, což ostatně potvrdila i na zasedání Světového obchodního fóra ve švýcarském Davosu prezidentka ECB Christine Lagarde, když prohlásila, že základním scénářem je pokračující uvolňování měnové politiky. Na dnešním jednání tak bude spíše otázkou, jakým tempem.
img

Ranní okénko - Sazby v Maďarsku se nemění, stejný krok očekáváme dnes od Fedu

29.01.2025 Dnes již před pár okamžiky z Německa dorazil výsledek průzkumu spotřebitelské důvěry na únor od společnosti GfK. Ačkoli se očekávalo mírné zlepšení z -21,3 na -20 bodů, skutečnost byla ještě horší než minule, když důvěra poklesla na -22,4 bodů. Sentiment mezi spotřebiteli na největším trhu eurozóny tak zůstává slabý, od svého historického dna v roce 2022 však opatrným tempem dochází k jeho zlepšování. V rámci celé eurozóny dnes ještě bude publikován vývoj peněžní zásoby (M3), který však bývá méně zásadní pro tržní aktivitu. Mediánový odhad počítá s růstem zásoby v prosinci o 3,8 % meziročně, tedy stejným tempem jako v listopadu.
img

Ranní okénko - Maďarská centrální banka opět sazby nesníží

28.01.2025 Dnešní den nabídne zasedání maďarské centrální banky (MNB). Ta od září 2024 drží základní sazbu na úrovni 6,50 %. Mezi analytiky panuje absolutní shoda na tom, že bankovní rada svou strategii nezmění ani tentokrát a opět ponechá sazby na stávající úrovni. Důvodem pro restriktivnější měnovou politiku je nadále neuspokojivě vysoká inflace, která v meziročním vyjádření vzrostla v loňském prosinci až na 4,6 %. Jádrová inflace je pak ještě o 0,1 p.b. vyšší. Druhým faktorem je i díky napjaté geopolitické situaci ve světě slabý forint, který prodražuje dovozy a zároveň může navyšovat inflační očekávání mezi domácnostmi i firmami.
img

EUR/USD: Poslední lednový počin – zasedání FOMC a ECB, jádrový index PCE , HDP USA

28.01.2025 Ekonomický kalendář na nadcházející týden je nabitý významnými událostmi a zprávami. Obchodníci s párem EUR/USD pravděpodobně přesunou pozornost od Donalda Trumpa k tradičnějším fundamentálním faktorům. Podívejme se na klíčové události posledního lednového týdne podrobněji.
C:\fakepath\trader-27012025-29-zm.jpg

Očekávané události pro tento týden

27.01.2025 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na rozhodování o výši úrokových sazeb ve Spojených státech, Kanadě a eurozóně. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Ranní okénko - Závěr ledna v rukou centrálních ban

27.01.2025 Před námi je intenzivní týden, ve kterém budou trhy očekávat rozhodnutí hlavních centrálních bank (Fed, ECB, ale i maďarská MNB). Nálada se bude odvíjet také od výsledků reálného ekonomického růstu, jehož předběžné odhady za 4. kvartál 2024 mohou ovlivnit očekávání dalšího vývoje měnové politiky či zamíchat s kontextem, v jakém budou nadcházející rozhodnutí centrálních bank na trhu reflektovány. V USA zůstává platná teze uspokojivého růstu, který ve světle inflačních rizik nezavdává Fedu příliš podnětů k rychlejšímu snižování sazeb, a ty podle naší prognózy nyní zůstanou beze změny. V eurozóně se naopak očekává snaha ECB podpořit vlažnou ekonomiku dalším snížením sazeb, naše prognóza (konzistentní s trhem) předpokládá pokles o standardních 25bb, ale ve hře by mohlo být i větší snížení, zejména pokud by se ekonomická realita výrazně odchýlila od očekávání.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-27012025-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (27.1.2025)

27.01.2025 V minulém týdnu došlo k pouze jednomu obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval nákupní (buy) obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Take-Profitu (TP).
img

Prognóza vývoje páru GBP/USD na 20. prosince

20.12.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD ve čtvrtek odrazil od hladiny korekce 200,0 % na úrovni 1,2569, vykázal mírný růst a poté pokračoval v poklesu. Do pátečního rána byla otestována úroveň 1,2488. Odraz od této úrovně bude nahrávat libře a potenciálnímu růstu směrem k úrovni 1,2569. Pokud pár konsoliduje pod úrovní 1,2488, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu směrem k zóně supportu 1,2363–1,2370.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 20. prosince

20.12.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek stoupal ke korekční úrovni 1,0420, odrazil se a obrátil se ve prospěch amerického dolaru. Obnovil se pokles ke korekční úrovni 423,6 % (1,0320). Odraz od úrovně 1,0320 by mohl signalizovat obrat ve prospěch eura a růst ke kurzu 1,0420. Zavírací cena pod úrovní 1,0320 by ale zvýšila pravděpodobnost dalšího poklesu k další úrovni 1,0225 (graf 4H).
img

Ranní okénko - ČNB v roli obezřetného bojovníka proti inflaci dostává očekáváním trhu

20.12.2024 Poslední pracovní den tohoto rušného předvánočního týdne uzavírají data ze zahraničí, z nichž první na pásce se již před pár minutami objevily ceny výrobců v Německu. Ty se v letošním roce začínají z měsíce na měsíc opět pozvolna zvyšovat, což potvrdil i listopad, kdy navíc vzrostly v letos dosud nejrychlejším tempu (0,5 % m/m vs 0,2 % v říjnu). V meziročním srovnání je na výsledcích indexu také patrný rostoucí trend, ke kterému však zatím docházelo pouze v záporném teritoriu. Dnes výrobní inflace poprvé v letošním roce vystoupala nad nulu, když navzdory očekáváním (-0,3 %) dosáhla výše 0,1 % (vs -1,1 % r/r v říjnu).
img

Jak 20. prosince obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

20.12.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v téměř-až-propadu. Připomeňme, že ve středu večer byly oznámeny výsledky zasedání Federálního rezervního systému a ve čtvrtek odpoledne pak výsledky zasedání Bank of England. Výsledky byly obou případech pro britskou měnu jednoznačně nepříznivé. Dá se říct, že libra měla vcelku štěstí, protože v první polovině dne dokázala zaznamenat určitý růst, který neměl žádné zřejmé opodstatnění. Jak už jsme ale několikrát zmínili, libra šterlinků sice dál vykazuje pozoruhodnou odolnost, ale nemůže donekonečna vzdorovat převážně negativnímu fundamentálnímu pozadí. Zůstává překoupená a bezdůvodně drahá. Trh se v posledních dvou letech soustředí výhradně na faktor uvolňování měnové politiky Fedu. Ačkoli BoE nespěchá se snižováním sazeb, což britskou měnu trochu podporuje, věříme, že pokles bude pokračovat prakticky za všech okolností. Důležité je nepředpokládat, že downtrend znamená každodenní pokles libry.
img

Doporučení k obchodování a přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 20. prosince. Bank of England rozdrtila britskou libru

20.12.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu a ve čtvrtek vykázal výrazný pokles, který střídala silná korekce směrem vzhůru. Britská libra opět prokázala vůči dolaru pozoruhodnou odolnost a rostla i v situacích, kdy se tomu mohla vyhnout. Situaci však vyjasnila Bank of England. Výsledky jejího zasedání lze považovat za holubičí, přinejmenším proto, že počet členů Výboru pro měnovou politiku hlasujících "pro" snížení sazeb překonal očekávání. Ukázalo se, že uvolnění měnové politiky podpořili tři členové a ke snížení sazeb chyběly už jen dva hlasy. To odráží více holubičí postoj, než trh očekával. Opakovaně jsme upozorňovali, že také BoE začne snižovat svou sazbu. Možná ke snižování bude postupovat pomalu nebo nepravidelně, ale snižovat bude. Vzhledem k tomu, že trh již ocenil celý cyklus uvolňování měnové politiky ze strany Federálního rezervního systému, má nyní možnost reagovat na faktor snižování sazeb ve Spojeném království. Proto se domníváme, že libra bude pokračovat v poklesu.
img

Ranní okénko - Fed snižuje sazby, dolar posiluje se změnou očekávání. Dnes je na řadě ČNB

19.12.2024 Dnes pokračuje týden nabitý ekonomickými událostmi, z nichž tou hlavní pro nás bude měnově-politické zasedání České národní banky. S největší pravděpodobností bude bankovní rada diskutovat variantu stability či snížení úrokových sazeb, maximálně však o 25 bb. Naše prognóza, ke které se nakonec přiklonila dokonce celá analytická obec, očekává, že sazby zůstanou beze změny.
img

Ranní okénko - Další snížení sazeb v USA před námi a s ním i nová prognóza Fedu

18.12.2024 Dnes bude v eurozóně zveřejněn jen jeden údaj: finální výsledek listopadové inflace, která podle původního odhadu dosáhla výše 2,3 % r/r. Změna se neočekává. Pozornost se tak přesune do Spojených států, kde bude ve večerních hodinách SEČ zasedat Fed. Podle naší i tržní prognózy by měl snížit úrokové sazby letos potřetí o 25 bb, ačkoli bude zřejmě diskutována i varianta stability.
img

EUR/USD: Prosincové zasedání Fedu

18.12.2024 Všeobecně se očekává, že výsledek zasedání Fedu z 18. prosince způsobí značnou volatilitu. Napnutá pružina očekávání se rychle uvolní buď ve prospěch býků, nebo medvědů páru EUR/USD.
img

Ranní okénko - Klíčový den pro výhled německé, ale i americké ekonomiky

17.12.2024 Dnešek přináší hned několik zásadních údajů ohledně kondice německé ekonomiky, která ukáže, jak její pozici vnímají podnikatelé, ale také analytici. Průzkum institutu Ifo mezi firmami nabídne hodnocení aktuálních i očekávaných podnikatelských podmínek, přičemž naše prognóza očekává zhoršení současných podmínek při zlepšení výhledu. Celkové podnikatelské klima by tak podle naší i tržní prognózy, které v prosinci shodně očekávají výsledek 85,6 bodů, mělo zůstat takřka beze změny (vs 85,7 b. v listopadu).
img

Jak se bude vyvíjet cena zlata do konce týdne

16.12.2024 V prvních třech dnech minulého týdne cena zlata vzrostla o 85 USD po zveřejnění zprávy, že Čínská lidová banka poprvé za několik měsíců rozšířila své rezervy právě o tento drahý kov. Na spotovém trhu zlato dosáhlo hodnoty 2 726 USD, než se stáhlo zpět, čímž dosáhlo své nejvyšší úrovně za více než měsíc.
img

Ranní okénko - Rušný týden před Vánoci okoření centrální banky a průmyslové indikátory

16.12.2024 Předvánoční týden bude doslova nabitý ekonomickými událostmi, jimž bude vévodit středeční měnově-politické zasedání amerického Fedu, ale pozadu nezůstane ani Česká národní banka (čtvrtek) či maďarská MNB (úterý). Snížení sazeb tentokrát očekáváme jen u Fedu, naopak v Česku, a zejména v Maďarsku je pravděpodobnější zachování současného stavu.
C:\fakepath\eurusd-15122024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (16.12.2024)

16.12.2024 Minulý týden jsme se na měnovém páru EUR/USD nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, protože nedošlo k prolomení žádné vstupní S/R zóny. Týden tak byl bez breakout obchodu.
img

EUR/USD: Poslední vyjádření

16.12.2024 Nadcházející týden je nabitý významnými fundamentálními událostmi – v podstatě se jedná o poslední vyjádření tohoto roku. Federální rezervní systém, Bank of England a Bank of Japan uspořádají svá poslední zasedání v tomto roce. V Evropě a ve Spojených státech budou zveřejněny významné makroekonomické zprávy. Následně začne předvánoční, novoroční a povánoční období, které se obvykle vyznačuje nízkou likviditou a informačním klidem. Obchodníci budou do značné míry obchodovat podle momentální dynamiky, pokud trhy nenaruší významné politické události.
img

Přehled páru GBP/USD na 16. prosince: varování před bouří pro libru

16.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek už druhý den po sobě pokračoval v prudkém poklesu. Zatímco páteční pokles měl některé ospravedlnitelné důvody, čtvrteční výprodej vypadá záhadně. Při bližším pohledu ale odpovídá postřehům, které jsme několikrát opakovali: libra nemá žádný fundamentální základ pro střednědobý růst. Během posledních dvou let už překonala očekávaný růst, protože trh zohlednil budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a zároveň ignoroval slabost britské ekonomiky, sílu americké ekonomiky a fakt, že Bank of England, stejně jako Federální rezervní systém, nakonec časem sníží sazby.
img

BREAKING: PCE v USA v souladu s očekáváním, osobní příjmy a očekávané prodeje domů vyšší 💵

27.11.2024 Údaje o amerických spotřebitelích ukazují na nižší výdaje navzdory optimistickému vyššímu osobnímu příjmu; prodeje domů v očekávání rostou, zatímco PCE v USA dosáhly v souladu s očekáváním 2,3 % meziročně a 2,8 % meziročně pro jádrový PCE.
img

EUR/USD. 27. listopadu. Býci se potřetí pokoušejí prolomit 1,0532

27.11.2024 Ve středu se měnový pár EUR/USD podruhé odrazil od hladiny Fibonacciho retracementu 323,6 % na úrovni 1,0532. Dnes se k této úrovni vrátil. Další odmítnutí na této úrovni by vyznělo ve prospěch amerického dolaru a poklesu k úrovni 1,0420. Konsolidace nad úrovní 1,0532 by však zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další hladině Fibonacciho retracementu 261,8 %, která se nachází na úrovni 1,0662. Celkový trend zůstává medvědí.
img

Ranní okénko - Zápis z jednání Fedu podporuje prosincový cut, ale implikuje potřebu brzdit snižování sazeb

27.11.2024 Dnes dorazí další indikátor sentimentu v rámci německé ekonomiky, tentokrát skrze prosincové šetření instituce GfK ohledně spotřebitelské důvěry. Analytici očekávají nepatrné zhoršení důvěry z -18,3 na -18,6 bodů vzhledem k pokračujícím problémům takřka stagnujícího hospodářství, na jehož kondici si nyní ve větší míře opět stěžují i zástupci firem (viz pondělní výsledek průzkumu Ifo).
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 27. listopadu: Další neúspěšný pokus o korekci

27.11.2024 V úterý se pár EUR/USD pokusil o další korekci, a dokonce překonal trendovou linii. Jenže přestal růst stejně tak rychle, jako začal. V podstatě stále sledujeme slabé pokusy býků o vytažení páru z několikaměsíčních minim. Ačkoli se cena usadila nad klíčovou linií, aktuální technický obrázek nepřipomíná začátek uptrendu, nebo dokonce silné vzestupné korekce. Fundamentální a makroekonomické prostředí je navíc tento týden slabé. Obchodníci neměli během prvních dvou dnů týdne k dispozici žádné významné nebo fundamentální zprávy, na které by mohli reagovat.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra v USA může po volbách vzrůst nejvýše za rok

26.11.2024 Dnes budeme sledovat zejména data ze Spojených států, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněn indikátor spotřebitelské důvěry za listopad. V posledních měsících se důvěra spotřebitelů v americkou ekonomiku vyvíjela jako na houpačce, zářijový pokles byl v říjnu následován dokonce nejsilnějším meziměsíčním nárůstem od března 2021, stále však důvěra zůstala níže oproti letošnímu maximu z ledna (110,9).
img

AUD/USD: Aussie a greenback čekají na CPI a PCE

26.11.2024 Australský dolar se už dva týdny pokouší získat oporu proti americkému dolaru v pásmu kolem 0,65. Od 19. listopadu obchodníci denně tlačí jeho cenu nad cílovou úroveň 0,6500, jen aby se pokaždé vrátili na předchozí úrovně. Aussie se pohybuje v podstatě v pásmu 0,6480–0,6550 a střídavě se odráží od jeho hranic.
img

Ranní okénko - Konec listopadu přinese odvětvový pohled na růst HDP v ČR a v USA

25.11.2024 V tomto týdnu budeme sledovat, jak se vybarví růst HDP ve třetím kvartále v ČR i v USA pohledem jednotlivých odvětví. Zajímavý bude také zápis z posledního zasedání Fedu či průzkumy důvěry v německou ekonomiku.
C:\fakepath\eurusd-25112024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (25.11.2024)

25.11.2024 V minulém týdnu došlo pouze k jednomu obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do nákupní (buy) pozice, nicméně eurodolar neměl dostatek býčí síly a hned na první překážce (první S/R zóně) došlo k obratu a zbytek obchodu skončilo na menším SL.
img

EUR/USD. Konec listopadu: zápis ze zasedání FOMC, jádrový PCE index a zpráva o inflaci v eurozóně

25.11.2024 Poslední listopadový týden slibuje být intenzivní i volatilní. Jak je zvykem, na konci každého měsíce jsou zveřejňovány kritické makroekonomické údaje a letošní listopad nebude výjimkou. Mezi hlavní zprávy nadcházejícího obchodního týdne patří zpráva o inflaci v eurozóně, spotřebitelská důvěra CB, zápis z jednání FOMC, indexy IFO, údaje o inflaci v Německu a jádrový index PCE.
img

Přehled vývoje GBP/USD. Co nás čeká tento týden: udělá si britská libra přestávku?

25.11.2024 V pátek pár GBP/USD pokračoval v klesajícím pohybu. To, co obchodníci sledují v grafech, je stále relativně optimistický scénář pro britskou měnu. Stojí za zmínku, že vzhledem ke své volatilitě klesá libra méně prudce než euro. Za poslední dva měsíce euro kleslo o 700–800 pipsů, zatímco libra zaznamenala pokles o 800–900 pipsů. Nicméně libra obvykle vykazuje 1,5krát větší volatilitu než euro. Za normálních okolností by tedy mohla libra ztratit 1 100–1 200 pipsů během stejného období.
img

EUR/USD Týdenní přehled: Listopadové zasedání FOMC a nová hlava USA

04.11.2024 Nadcházející týden bude pro měnový pár EUR/USD a další dolarové páry nejvýznamnější. Výsledky listopadového zasedání FOMC a výsledky prezidentských voleb v USA budou mít zásadní vliv na americký dolar. Všechny ostatní fundamentální faktory budou hrát sekundární, podpůrnou roli. Proto se zaměříme na klíčové události nadcházejícího týdne.
img

GBP/USD: Analýza na 1. listopadu – libra opět klesá

01.11.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek v grafu 1H obrátil ve prospěch amerického dolaru a zajistil si pozici pod zónou supportu 1,2892–1,2931, což je úroveň, která dříve představovala výzvu pro medvědy. V pátek se pár do této zóny vrátil. Zprávy z USA, které budou zveřejněny později během dnešního dne, by mohly spusit jak nákup, tak prodej, takže podle mého názoru nemá příliš smysl předpovídat, kde pár dnes večer skončí.
img

Denní shrnutí: Globální trhy klesají kvůli zklamání ze zisků Big Tech, inflačním datům a slabším ekonomickým ukazatelům

31.10.2024 Americké akciové trhy výrazně klesají po zveřejnění výsledků Big Tech společností, přičemž US100 vede ztráty (-1,98 %), US500 klesá o 1,42 % a US2000 ztrácí 1,4 %.
img

BREAKING: EURUSD roste po PCE datech 📌

31.10.2024 Index cen PCE: skutečný 0,2 % meziměsíčně; prognóza 0,2 % MoM; předchozí 0,1 % meziměsíčně.
img

Ranní okénko - Eurozóna v čele s Německem pozitivně překvapila, naopak česká ekonomika zklamala

31.10.2024 Nabitý týden dnes pokračuje nejprve daty z německého maloobchodu, který již před několika okamžiky zaznamenal nečekané zlepšení na meziměsíční bázi o 1,2 % (vs odhad -0,5 %), což pohledem meziročních dat znamenalo zrychlení růstu tržeb z 2,1 % až na 3,8 %. V průběhu dopoledne pak dorazí data z eurozóny ohledně vývoje nezaměstnanosti a inflace. Zpožděná zářijová data z trhu práce by dle našich i tržních očekávání neměla v souhrnu přinést žádnou změnu, a tak očekáváme míru nezaměstnanosti opět na úrovni 6,4 %. V případě inflace by novější říjnová data měla v rámci měnového bloku zaznamenat mírné zdražení (odhad 0,2 % m/m).
img

Co sledovat dne 31. října? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

31.10.2024 Na čtvrtek není naplánováno mnoho makroekonomických událostí, ale bude zveřejněno několik skutečně významných informací. Nejdůležitější zprávou bude ta o inflaci v eurozóně. Včera bylo oznámeno, že inflace v Německu zrychlila na 2 %, takže dnes můžeme důvodně očekávat, že celková inflace v eurozóně překoná prognózy. Růst inflace v eurozóně by znamenal, že by Evropská centrální banka mohla v prosinci uvažovat o pauze. Pokud inflace v listopadu vzroste, ECB by mohla pauzu vyhlásit na několik zasedání. Tento scénář by euro podpořil. Neočekáváme, že by to samo o sobě znovu nastartovalo dvouletý růstový trend eura, ale přinejmenším by to mohlo vyvolat korekci.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 31. října – euro dělá druhý krok směrem ke korekci

31.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu pokusil o další vzestupnou korekci. Euro si během dne připsalo 50–60 pipů, ale makroekonomické pozadí, které včera výrazně ovlivňovalo sentiment obchodníků, bylo značně rozporuplné. Například německá inflace zrychlila na 2 %, což je mnohem víc, než se předpokládalo, a vyvolala obavy, že sazby by v prosinci mohly být ponechány na současné úrovni. Americká zpráva ADP o růstu počtu pracovních míst v soukromém sektoru zdvojnásobila prognózy, což mělo vyvolat spíš pokles než růst páru. Na druhou stranu, HDP EU za 3. čtvrtletí předčilo očekávání, zatímco HDP USA ho nesplnilo. Zkrátka, pár mohl včera rychle stoupat nebo klesat. Nakonec jsme se dočkali určitého růstu, ale tento kritický týden ještě ani zdaleka nekončí.
img

Ranní okénko - Odhady HDP, kam člověk dohlédne

30.10.2024 Dnešní den bude ve znamení úvodních odhadů HDP za třetí kvartál letošního roku. Již za pár okamžiků se dozvíme, jak si vedla česká ekonomika. Náš odhad počítá se zrychlením dynamiky růstu v mezičtvrtletním srovnání z 0,4 % na 0,5 %, což by znamenalo meziroční růst o 1,5 %. Medián trhu očekává růst ve srovnání se druhým kvartálem o 0,4 % a oproti třetímu čtvrtletí loňského roku pak o 1,4 %. Rizika jsou vychýlena spíše směrem níže vzhledem k nedobré kondici německé ekonomiky a také dopadům zářijových povodní. Jelikož se jedná o prvotní odhad, detailnější strukturu růstu české ekonomiky se dozvíme až na konci příštího měsíce.
img

Ranní okénko - Ekonomický růst ve třetím kvartále bude různorodý napříč světem

29.10.2024 Nový týden, navzdory jeho zkrácené délce vzhledem k včerejšímu státnímu svátku, bude nabitý zásadními ekonomickými daty. Nejsledovanějšími ukazateli budou předběžné odhady HDP, které vycházejí u nás, ve státech eurozóny i ve Spojených státech. V případě sousedního Německa by se mohly potvrdit obavy, že jeho ekonomika prochází recesí, jelikož náš i tržní odhad počítá již s druhým poklesem HDP v řadě. V celé eurozóně však očekáváme zachování růstu ve výši 0,2 % k/k. Tuzemské ekonomiky by se mohlo týkat mírné zlepšení, kdy očekáváme růst ve výši 0,5 % k/k (vs 0,4 % k/k v Q2). V USA se pak očekává růst ve stejném tempu jako v předchozím kvartále, tedy o 3 % k/k (v anualizovaném vyjádření).
C:\fakepath\eurusd-28102024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (28.10.2024)

28.10.2024 Minulý týden jsme se dočkali jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil dolní vstupní S/R zónu, kde se aktivoval short (sell) obchod, který následně přesně došel do mého cíle, kde byl ukončen v zisku na Take-Profitu (TP). Pokud jste tohoto obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k profitu.
img

EUR/USD. 30. září. Růst eura se zastavil, ale býci neustoupili

30.09.2024 V pátek se měnový pár EUR/USD snažil najít jasný směr. Cena se celý den pohybovala kolem hladiny retracementu 200,0 % na úrovni 1,1165 a na zpravodajské pozadí reagovala jen málo. Úroveň 1,1165 proto nepovažuji za silnou a je nepravděpodobné, že bychom kolem ní zaznamenali formování obchodních signálů. Býci sice trochu vychladli, ale netrpělivě vyhlížejí nový týden.
img

Ranní okénko - Říjen otevře mix nových dat z ČR i zahraničí

30.09.2024 Tento týden nás se vstupem do nového měsíce čeká větší množství zajímavých dat, kromě finálních čísel z české ekonomiky za druhý kvartál stojí za zmínku zejména zasedání Polské národní banky nebo data z amerického trhu práce. Právě středeční a páteční reporty o zaměstnanosti ve Spojených státech mohou být určující pro obchodování i v celém následujícím měsíci, neboť investoři budou tato data, vysoce korelovaná s ekonomickým růstem, bedlivě sledovat pro další posouzení kondice amerického hospodářství.
img

EUR/USD. Horký start října: Nonfarm payrolls, indexy ISM a zpráva o inflaci v eurozóně

30.09.2024 Čeká nás začátek října, což znamená, že USA zveřejní klíčové údaje o růstu pracovního trhu za září a Evropa vydá klíčové údaje o inflaci. Význam těchto údajů nelze vzhledem k fundamentálnímu obrazu, který se pro pár EUR/USD utváří, přecenit.
img

BREAKING: EURUSD roste po nižších údajích o PCE 📌

27.09.2024 V srpnu 2024 se osobní příjmy USA zvýšily o 50,5 miliardy dolarů (0,2 %), přičemž disponibilní osobní příjmy vzrostly o 34,2 miliardy dolarů (0,2 %) a výdaje na osobní spotřebu (PCE) o 47,2 miliardy dolarů (0,2 %). Cenový index PCE mírně vzrostl o 0,1 %, což svědčí o stabilní inflaci, zatímco reálný disponibilní příjem i reálný PCE vzrostly o 0,1 %. Růst PCE ovlivnily výdaje za služby, zejména za bydlení a finanční služby, které kompenzovaly pokles výdajů za zboží, především za nová motorová vozidla. Míra osobních úspor dosáhla 4,8 % a osobní úspory činily 1,05 bilionu USD.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 27. září 2024

27.09.2024 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD ve čtvrtek vrátil k úrovni 1,3425 a od této hladiny se podruhé odrazil. Došlo k obratu ve prospěch dolaru a pokles může pokračovat směrem k nedávnému minimu na úrovni 1,3311. Libra zůstává překoupená a včerejší zprávy nenaznačují novou vlnu býčích útoků. Býci však pokračují ve své ofenzivě a medvědi nemají nic, čím by jim mohli čelit. Proto je možný další růst libry.
img

Živý komentář XTB: Americký cenový index PCE

27.09.2024 Americký Fed snížil sazby i s ohledem na vývoj inflace. Před zasedáním však byla známá pouze data CPI. Dnes bude zveřejněn ostře sledovaný index PCE, od kterého nejen trh, ale i Fed očekává pokles. Potvrdí se tyto předpoklady? To si zodpovíme v našem pravidelném vysílání, které začne ve 14:15 na YouTube kanálu XTB.
img

Ranní okénko - Solidní růst USA ve 2.Q potvrzen

27.09.2024 Dnešní den nabídne zajímavé údaje především ze Spojených států amerických. Zaměříme se zejména na výsledek cenového indexu PCE, který Fed upřednostňuje před běžněji používaným CPI. Inflace dle této metodiky podle trhu klesla z červencových 2,5 % na 2,3 % v srpnu. Právě na této úrovni Fed očekává, že se inflace v průměru za letošní rok zastaví. Nicméně mediánová predikce trhu naznačuje, že by jádrová složka mohla stoupnout o 0,1 p.b., a to z 2,6 % na 2,7 %. Zároveň bude ve stejnou dobu publikován meziměsíční vývoj osobních příjmů a výdajů. Předpokládá se zrychlení meziměsíční dynamiky osobních příjmů z 0,3 % na 0,4 % v srpnu, naopak v případě výdajů by tempo mohlo mírně opadnout z 0,5 % na 0,3 %.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 27. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek opět obchodoval na vyšší úrovni. V první řadě je třeba věnovat pozornost makroekonomickým údajům z USA. Zpráva o HDP za druhé čtvrtletí se shodovala s odhady odborníků, ale údaj za první čtvrtletí byl revidován směrem nahoru na +1,6 %. Pozitivní zpráva? Ano, to byla. Dále byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Její srpnová hodnota překonala očekávání a dosáhla 0,0 % oproti očekávaným -2,6 %. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dopadl také lépe, než trh očekával. Tři ze tří zpráv tedy vykázaly lepší hodnoty, než obchodníci očekávali. O kolik se zvýšil kurz dolaru? O 35 pipsů. A pak ztratil 65. Ano, po těchto zprávách následoval projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a trh v něm jistě našel něco holubičího; i kdybychom však Powellův projev ignorovali, dolar díky dvěma důležitým a silným americkým zprávám získal pouze 35 pipsů.
img

Přehled páru GBP/USD 27. září: sám Fed potápí dolar

27.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil obnovit uptrend – vcelku úspěšně. Jakmile se kotace páru ve středu propadly, mohli si někteří obchodníci myslet, že uptrend skončil. Cena se ale ani nekonsolidovala pod linií klouzavého průměru. Viděli jsme jen pravidelný, banální pullback. Ve čtvrtek už pár obnovil růst.
img

Ranní okénko - ČNB včera ničím nepřekvapila

26.09.2024 V odpoledních hodinách se dozvíme ze Spojených států amerických finální odhad růstu tamní ekonomiky. Ta podle druhého odhadu vzrostla o rovná 3 % (první odhad 2,8 %) a nyní se očekává kosmetický pokles na 2,9 %, ale vzhledem k revizím v předchozích čtvrtletích nelze vyloučit korekci oběma směry. Zároveň budou publikovány statistiky o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Trh předpokládá, že v srpnu došlo k meziměsíčnímu poklesu o 2,7 %, nicméně v červenci byl zaznamenán téměř 10% nárůst zejména díky objednávkám z volatilního odvětví dopravy. Bez tohoto sektoru trh očekává v srpnu nepatrný růst o 0,1 % po červencovém poklesu o 0,2 %. Z USA dorazí také každotýdenní údaje z tamního trhu práce o počtu nově podaných i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti.
img

Ranní okénko - Splní dnes ČNB očekávání trhu?

25.09.2024 Dnes nás čeká nejzajímavější událost v rámci tohoto týdne, a to měnově-politické zasedání České národní banky. Ta bude rozhodovat o dalším uvolnění měnové politiky, mezi analytiky panuje shoda ohledně očekávaného snížení úrokových sazeb o 25bb.
img

Ranní okénko - Bída německého průmyslu nebere konce

24.09.2024 Již za pár minut zveřejní Český statistický úřad výsledky konjunkturálního průzkumu za měsíc září. Důvěra spotřebitelů se aktuálně drží těsně pod historickým průměrem, když poslední čtyři měsíce klesala, což se projevilo i na nižším nárůstu výdajů domácností ve druhém čtvrtletí. Trh nyní očekává, že se nálada spotřebitelů ve srovnání se srpnem takřka nezměnila. Nicméně i přes stagnující spotřebitelskou náladu jsou to právě domácností, které pomáhají české ekonomice alespoň k mírnému růstu okolo 1 %.
img

EUR/USD: Před námi je poslední zářijový týden. Signály z Fedu a ECB, indexy PMI, jádrový PCE index

24.09.2024 Čeká nás poslední zářijový týden. Klíčové události měsíce týkající se měnového páru EUR/USD již proběhly: Evropská centrální banka a americký Federální rezervní systém vynesly své verdikty a nejkritičtější zprávy odrážely dynamiku hlavních ukazatelů americké ekonomiky a ekonomiky eurozóny. To však neznamená, že nadcházející týden bude "nevýrazný" nebo nudný. Naopak, pravděpodobně budeme svědky poměrně vysoké volatility, protože interpretace faktů je často mnohem komplexnější než fakta samotná. V nadcházejícím týdnu budou členové Fedu a ECB " dešifrovat" výsledky zářijových zasedání, které buď posílí, nebo oslabí holubičí očekávání trhu. Navíc ke konci pětidenního obchodního týdne bude v USA zveřejněn klíčový ukazatel inflace – jádrový index PCE. Ale vezměme to popořadě.
img

Ranní okénko - Zářijová zasedání centrálních bank uzavře ČNB

23.09.2024 Tento týden přinese poslední z řady zasedání hlavních centrálních bank v tomto měsíci. Kromě maďarské národní banky se bude naše pozornost upínat zejména na rozhodnutí o úpravě úrokových sazeb ČNB. V souladu s trhem očekáváme, že cyklus uvolňování měnové politiky bude pokračovat a dojde ke snížení sazeb o 25bb. Ačkoli bankovní rada uplatňuje obezřetný přístup, z posledních vyjádření jejích členů je zřejmé, že prostor pro další pokles sazeb vnímají i sami centrální bankéři.
C:\fakepath\eurusd-23092024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (23.9.2024)

23.09.2024 V minulém týdnu jsme se dočkali pouze jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do long (buy) pozice, nicméně prolomení bylo falešné a obchod skončil na SL.
img

EUR/USD: Před námi je nejdůležitější týden měsíce

18.09.2024 Nadcházející týden slibuje být volatilní. Klíčové události, které se odehrají v nadcházejících dnech, budou ještě dlouho rezonovat mezi obchodníky na měnovém trhu. Všimněte si prosím dynamiky měnového páru EUR/USD: v posledních dvou týdnech se pohyboval v pásmu 1,1000, přesto nebyl schopen nastolit rozhodující pohyb. Kupující se pokoušeli dosáhnout cíle 1,1100, zatímco prodávající se snažili přiblížit k zóně 1,0900, ale snahy obou stran byly marné.
img

BREAKING: US PCE v souladu s očekáváním📊 Spotřebitelský příjem a spotřeba vyšší

30.08.2024 Americký červencový cenový index PCE ex-potraviny/energie/bydlení vzrostl meziměsíčně tempem 0,1 %, přičemž cena ex-energie/bydlení byla měsíčně o 0,2 % vyšší. Poměrně překvapivě US100 ztrácí hned v první reakci po amerických datech, která signalizují další dezinflaci a solidní trend příjmů/spotřebitelů napříč americkou ekonomikou. Krátkodobé futures na úrokové sazby Federálního rezervního systému pokračují ve snížení sazeb Fedu o 25 bazických bodů v září a snížení sazeb o 100 bazických bodů v roce 2024.
img

Analýza páru GBP/USD na 30. srpna: Libra neochotně klesá

30.08.2024 Pár GBP/USD v grafu 1H pokračoval ve čtvrtečním poklesu poté, co se odrazil od korekční úrovně 161,8 % (1,3258) ke korekční úrovni 127,2 % (1,3054). Zůstává mezi hranicemi uptrendového kanálu a udržuje "býčí" sentiment na trhu. Odraz od spodní linie kanálu by podpořil libru a obnovil růst k úrovni 1,3258. Průraz pod kanál by byl jediným signálem vzniku "medvědího" trendu.
img

USD/JPY: Analýza a prognóza

30.08.2024 Během dnešní asijské seance se japonský jen po zveřejnění údajů o indexu spotřebitelských cen (CPI) z Tokia pokusil získat zpět své nedávné zisky vůči americkému dolaru. Růst inflace v Tokiu posiluje agresivní měnovou politiku Bank of Japan, což podporuje jen a vyvíjí na pár USD/JPY tlak směrem dolů. Během evropské seance však dolar začal získávat svou sílu zpět.
img

Ranní okénko - Ekonomika v USA nezastavuje, inflace v Německu na cíli

30.08.2024 Již za pár minut zveřejní Český statistický úřad zpřesněný odhad růstu české ekonomiky ve druhém kvartále letošního roku včetně struktury. Ukáže se, které složky měly pozitivní či negativní vliv na růst tuzemského hospodářství a v jakém rozsahu. Úvodní odhad naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,3 %, v meziročním srovnání pak růst o 0,4 %. Přestože na trhu panuje konsensus očekávající potvrzení těchto čísel, nelze vyloučit možnou revizi ze strany statistiků a rizika jsou vychýlena spíše směrem k horším výsledkům.
img

Klíčové události 30. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky

30.08.2024 Na pátek je naplánováno poměrně dost makroekonomických událostí. Den by měl začít zprávami o maloobchodních tržbách a nezaměstnanosti v Německu. Tyto údaje sice nejsou klíčové, ale mohly by od začátku dne udávat tón obchodům s eurem. Dále bude zveřejněna klíčová zpráva o inflaci v eurozóně. Očekává se srpnové zpomalení indexu spotřebitelských cen (CPI) z 2,6 na 2,2 %, což by podle nás Evropské centrální bance mohlo poskytnout důvod k tomu, aby v září podruhé snížila sazby, a euro by v tom případě mělo dál klesat. Kromě toho bude zveřejněna i míra nezaměstnanosti v EU. Spojené státy zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity a index PCE. Druhý jmenovaný výrazně ovlivňuje jádrovou inflaci, protože odráží změny cen výdajů na osobní spotřebu. Očekává se jeho růst z 2,6 na 2,7 %, což by mohlo snížit pravděpodobnost zářijového snížení sazeb Fedu a utlumit naděje trhu na bezprostřední snížení o 0,5 %.
img

Ranní okénko - Bude ekonomika USA růst i nadále nebo se objeví náznaky zpomalení?

29.08.2024 Dnešní den bude výhradně ve znamení zahraničních dat. Patrně tím nejdůležitějším bude zpřesněný odhad růstu americké ekonomiky ve druhém kvartále tohoto roku. Na začátku srpna propukla na akciových trzích hysterie v souvislosti s potenciální recesí americké ekonomiky. Důvodem byla zejména zveřejněná data z tamního trhu práce, kdy neočekávaně vzrostla nezaměstnanost, a především tvorba nových pracovních míst mimo zemědělský sektor byla výrazně nižší, než jaká byla predikce trhu.
img

Ranní okénko - Zhoršení sentimentu v Německu vyvažuje zlepšení v USA

28.08.2024 Dnes vychází z makroekonomických dat pouze meziroční růst peněžního agregátu M3 v eurozóně, kde v letošním roce zatím v každém měsíci dochází ke zrychlování růstu objemu peněz v ekonomice. Ten by měl podle našeho odhadu zrychlit i v červenci a dosáhnout výše 2,8 % (vs 2,2 % v červnu). Jelikož však z pohledu monetární politiky ECB význam peněžního agregátu, coby instrumentu cílování inflace, poklesl ve prospěch kanálu úrokových sazeb, bude dnes trh spíše vstřebávat data ze včerejšího dne.
img

Ranní okénko - Optimismus v tuzemsku na ústupu

27.08.2024 Dnes ráno již byl zveřejněn zpřesněný odhad růstu německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Úvodní odhad naznačoval mezičtvrtletní pokles o 0,1 % a tento výsledek byl potvrzen statistiky i jejich druhým měřením. Je zřejmé, že největší evropská ekonomika se nachází v krizovém období, ze kterého jí zatím nepomáhají výrazněji ani spotřebitelé navzdory znatelnému poklesu inflace a tím pádem opětovnému růstu reálných mezd. Problém ovšem tkví především v průmyslu, který kvůli svému exportně orientovanému charakteru sužuje stále omezená zahraniční poptávka.
img

Fed se pohnul: Snížení sazeb vyvolalo prudký růst akcií na Wall Street

27.08.2024 Americké akciové trhy zaznamenaly v pátek výrazné zisky, když předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell potvrdil očekávání trhu týkající se možného zářijového snížení sazeb.
img

Forex: Koruna zpátky na trati - úroveň 25,00 EUR/CZK na dosah

26.08.2024 V minulém týdnu byla česká koruna zejména pod vlivem zahraničních faktorů, český ekonomický kalendář byl prázdný a jedinou významnější událostí byla publikace nové makroekonomické prognózy Ministerstva financí ČR. Ta na základě zásadní revize dat ČSÚ letos počítá s vyšší nominální hodnotou HDP, ačkoli reálný ekonomický růst by měl být nižší (1,1 %), což odpovídá našemu HDP nowcastu.
C:\fakepath\trader-26082024-22-zm.png

Očekávané události pro tento týden

26.08.2024 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na výsledek inflace (Index CPI) v eurozóně, ale také například na zveřejnění výsledku hrubého domácího produktu (HDP) ve Spojených státech. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Ranní okénko - Přehled týdne: zpřesněné odhady HDP a cenového vývoje

26.08.2024 Tento týden nás čeká potvrzení růstu HDP ve druhém čtvrtletí, a to v Česku, v Německu i v USA. Ve Spojených státech je navíc s daty z národních účtů spojen i cenový index PCE, který bývá zásadním indikátorem pro rozhodování Fedu. A co dalšího nabídnou nadcházející pracovní dny?
C:\fakepath\eurusd-tydenik-25082024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.8.2024)

26.08.2024 Minulý týden jsme se dočkali jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do nákupního (buy) obchodu, který se velmi přesně dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Take-Profitu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
Související klíčová slova: Pád dolaru | Nové fondy na spotové bitcoiny | Akcie včera | Český průmysl | Nejnovější statistické údaje | Poskytování hypoték | Indexy PMI | Národní sdružení (RN) | Údaje z USA | Pokračování klesajícího trendu | Take Profit | Tempo růstu | Odvětví | Wall Street index | HSBC | Jackson Hole | Hlavní měnové páry | Index výdajů na osobní spotřebu | Léto | Rozpočtový schodek Spojených států | Čínský průmysl | Hlavní index německých akcií DAX | Silnější koruna | KBC/ČSOB | Hospodářské oživení eurozóny | Klíčové makroekonomické ukazatele | Brookings Institution | EUR | Mexická prezidentka | Inner Circle Trader | Zkušenosti | Cenová hladina | Světové akcie | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | Alibaba | Vstupy | Australská centrální banka | US2000 | Bitcoin ETF | Exporty | Berkshire Hathaway | Lockheed Martin | Nowcast | Pozitivní vliv | Pfizer | Včerejší zpráva | MONETA Money Bank | Long pozice | Ztráty peněz | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Cenový pohyb | Tuzemský průmysl | Pokles sazeb | Hlavní ekonomické události | Průmyslová výroba v eurozóně | Trend | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | Inflační čísla | Pokles cen zlata | Životní prostředí | Tempo růstu ekonomiky | BTC | Výrobní PMI | Silicon Valley Bank | Global Forex | Pokles indexu | Americký dolarový index | Oznámení výsledků | Technologie blockchainu | Rostoucí akcie | Podnikatel | Očekávané výsledky | Odvetná cla vůči USA | Kroky Fedu | Statistiky | Hospodářský růst USA | Ochranné příkazy | Dovoz do USA | Investiční banky | Aktivita firem | Dior | Technické signály | Snížení úrokové sazby | Koalice CDU/CSU | YouTube | Dolar australský | Dow Jones Industrial | Daňové škrty | Britská libra | Aktiva | Ojetiny | PLN | USD/PLN | Citigroup | Bezpečné útočiště | AfD | Širší index | Index aktivity | Americká zpráva | Investing | Fondy obchodované na burze | BlackRock Larry Fink | Ranní zpráva pro tradery | Nákupní pozice | Index US500 | Zvýšení sazeb Fedu | Zakázky na zboží dlouhodobé spotřeby | Střední Evropa | Evropská komise | Esther Georgeová | Příležitosti k nákupu | Japonská měna | Aktivity v podnikatelském sektoru | ISM ve službách | Zvýšení cel | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Ceny výrobců v eurozóně | Vliv na trh | Jak bude reagovat trh? | Člen rady guvernérů | Autodesk | Obchodní systém | Zasedání ECB | Další snižování sazeb | UPS | Unilever | Výnosy dluhopisů | Zveřejnění výsledků | Index PX | Manažeři | Analýzy | Dovoz aut | Financial Times | Pravděpodobnost | Tuzemská ekonomika | Indexy S&P | Cenové stability | Bidenova administrativa | Německá míra nezaměstnanosti | Válka | Philip Morris International | Lagardeová | Outsider | Marsh & McLennan | Zprávy z USA | Virgínie | Prezident Spojených států | Americká inflace | Ethereum | Údaje o maloobchodních tržbách | Ekonomické sympozium | Akcie Tesly | Model GDPNow | Statistický odbor japonské vlády | Pokračování poklesu | Expanze | Exchange | Rostoucí ceny | Výkyvy | Nová cla | Analýza COT | Simon Peters | Očekávání do budoucnosti | Depozitní sazba | Společnost Boeing | Posilování dolaru | Ekonomický růst eurozóny | Hútiové | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Šéf německé opozice | Vysoká očekávání | Makroekonomické zprávy | Asijské trhy | Zdraví ekonomiky | Nová data | Saúdská Arábie | Vyhlídky do budoucnosti | Měnověpolitické zasedání Fedu | Strach | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Americké podniky | Německý DAX | Dnes ČNB | Intervence japonské centrální banky | Zahraniční politika | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Důležité makroekonomické zprávy | Index nákupních manažerů v ČR | Geopolitické napětí | Index německých akcií DAX | Nezaměstnanost | Data z Německa | Bazický bod | Index spotřebitelské nálady | Koalice CDU/CSU a SPD | Pokles měny | Výsledek zasedání Fedu | ČBA | Setkání zemí OPEC+ | Dezinflační proces v eurozóně | Cena zlata | Bankéři | Ceny kryptoměn | Finanční náklady | Akcie dnes | Největší čínský internetový prodejce | Objemy obchodování | Reserve Bank of Australia | Lámání rekordů | Vstup long | Christine Lagarde | Burza | Trumpová | Zvýšení stropu pro zadlužení Spojených států | Vratislav Zámiš | Nomura | Širší index S&P 500 | Výhled ceny zlata | Růst zaměstnanosti | Inflace v Japonsku | Rok 2025 | Hlavní události | Americký akciový index | Pokles dolaru | Základní úrokové sazby | Emad Mostaque | Rostoucí inflace | Federální rezervní banka | Směrnice | Thomas Jordan | Medvědí výhled | Fundamenty z USA | FedWatch Tool | Proražení | Kryptoměna Bitcoin | SPA35 | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Předpověď pro GBP/USD | Živý komentář XTB | KLDR | Zvýšení základní úrokové sazby | Černé pondělí | Výdaje na osobní spotřebu (PCE) | Průměrné hodinové mzdy | Profesionální obchodníci | Nezaměstnanost v červenci | Airbus SE | VIG | Break-Even | Dolar dnes | Dovozní cla | Růst ekonomiky USA | Dassault Systemes | Farmaceutika | Volby | Výprodeje na finančních trzích | Breakout | Robert Kaplan | Comcast | Regionální měny | Americký prezident | Znehodnocení | Adam Hetts | Jednotný kapitálový trh | Česká měna | Výrazný pohyb | Nastavení úrokových sazeb | Amazon | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Standard & Poor's 500 | Nejdůležitější den | Zvýšení úrokové sazby | Bollingerovo pásmo | Pravidla regulace trhů | Reckitt Benckiser | New York | Snížení úrokových sazeb | Fundamentální analýza pro začátečníky | Rostoucí obavy | Výsledek inflace | Vysoké riziko | Sympozium | Uzavření pozice | Token | Výkon | Thomas Barkin | CZK | PCE inflační index | Akcie Lululemon Athletica | Jamie Cox | Nejnovější zprávy | Zasedání FOMC | Práce v Německu | John Williams | Podnikání | Čínský internetový prodejce | Ministerstvo práce | Čínský trh | Silné oživení | EIA | Jádrový PCE inflační index | Země EU | Dolarový index | Zavírací cena | Pár euro-dolar | Důležité zprávy | Vývoj měnového páru | Hodinový graf | Nižší ceny | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Gap | Risk On | Investice do infrastruktury | Inflace | Oživení německé ekonomiky | Riziko firemních bankrotů | Události tohoto týdne | Růst nezaměstnanosti | B/E | Zpráva Commitment of Traders | Vlnová analýza | Thermo Fisher Scientific | Pozitivní sentiment | Korekční pohyb | Dividendy | Zmírnění inflace | Breaking | Představitelé ECB | Celková míra nezaměstnanosti | Make America Great Again | Philip Morris | Obchodní seance | Invesco | Výrazný růst | Maloobchod | Podnikatelská důvěra | xStation | Způsob myšlení | Kanadský dolar | MAGA | Graf | Inflace v zemích Evropské Unie | Utahování měnové politiky | Vývoj jádrové inflace v USA | Inflace v Maďarsku | Politické rozhodnutí | Současný stav | NFP report | Nejdůležitější ekonomické události | Horší výsledky | Výhled | ČSÚ | Příkaz | Výprodeje na finančních trzích ve Francii | Úroveň důvěry | BP | HUF | Průmysl | Komoditní výhled | Významné politické události | Guvernér Fedu | Lednové přecenění | XBR | Tempo růstu čínské ekonomiky | Uvolnění měnové politiky | Vakcinace | Evropská měna | Kapitálové toky | Dow Jonesův index | Očekávání analytiků | Centrální banky | Hospodaření vlády | Reflexe | Pravidla obchodování | Zpráva | Úroková sazba v Maďarsku | Momentum | Velcí účastníci trhu | Obrat v měnové politice | Geopolitická situace | Obchodní plán | Intel dnes | Zvyšování sazeb | Ripple Brad Garlinghouse | Celková inflace | WSJ | Dobré výsledky | Vstup do obchodu | Prohlášení Bílého domu | Více obchodů | Akcie Lululemon | Irsko | Nárůst cen ropy | Míra úspor | Rozhodnutí centrálních bank | Vít Hradil | Kryptoměnové burzy | Isabel Schnabelová | Ratingová agentura | Coca-Cola | Risk-off | Formace kladivo | Halving | American Airlines | Výsledek hrubého domácího produktu | Inflační trajektorie | Sankce | Reakce ČNB | Zveřejněná data | Covid | Dolary | Globální ekonomiky | Nabídka | Úrokové míry | Hlasovací právo | Washington | Altria | Michael Barr | Aktuální hodnoty měny | Cenová stagnace | Akciový trh v USA | Zemní plyn ve Spojených státech | Data z USA | Spotřebitelské inflace | Výzkumy | Předseda sněmovny | Počet pracovních míst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výprodeje | Alternativa pro Německo | Rabobank | Tiff Macklem | Výsledky průzkumu | Býčí signál | Index Philadelphia | Euro-dolar | Medvědí signál | Roche Holding | Nezaměstnanost v USA | Financial Times (FT) | DeepSeek | Parlamentní volby v Německu | Německá bankovní společnost | Uptrend | Cyklus zvyšování sazeb | Index ISM ve službách | Futures | TD Securities | Pohyb ceny | Ministerstvo obchodu USA | Postupné otevírání ekonomiky | Evropské investiční banky | Německý kancléř Olaf Scholz | Úspěšné obchodování | Norská centrální banka | Reakce trhu | The Inner Circle Trader (ICT) | Ekonomiky | Odhad HDP USA | Nejdůležitější události | CL | Odhodlání | Důvěra spotřebitelů | Donald Trump | Raiffeisen | Pohyby cen | Ceny domů v USA | Zprávy o inflaci | Západní Virgínie | Data z trhu | Výkonnost indexu | Ranní okénko | CISCO | Země OPEC | PLN/EUR | Globální akciový index MSCI | Zasedání FED | Volatilita | Komunikace ČNB | Maďarsko | Rally na americkém akciovém trhu | Tisková konference Bank of Canada | Živý komentář | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Status bezpečné měny | MCD | Možné scénáře | Průmyslová produkce | Dění na finančních trzích | Zápis z posledního zasedání Fedu | Fed úroky | Cenové hladiny | HDP Číny | Prodej dolaru | Makroekonomická data | Dow Jones | Ziskové pozice | Index podnikatelské aktivity | Bydlení | Předstihové indikátory | Japonská vláda | Airbus | Výsledky za první čtvrtletí | Big Tech společnosti | Rekordní minimum | Zveřejněné údaje | Peníze | Jan Berka | $Trump | Další halving | Výrobní index | Turecko | CySEC | ECB dnes | Brent | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Měnová politika americké centrální banky | Volatilita na měnovém páru | Světlo na konci tunelu | CHN.cash | Očekávání | Rovnováha | Státy eurozóny | Odvetná cla | Snižování sazeb | Flat | Vstupu do EU | Evropské burzy | Palladium | Index cen domů | Vybírání zisků | Aktivita v americkém sektoru služeb | První odhad HDP | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Meta (Facebook) | Harris | Bývalý ministr obrany | Boom | Investiční záměry | Indikátor RSI | Celní války | Nákup žlutého kovu | Členské státy EU | Realita | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Míra nezaměstnanosti v EU | Americký S&P 500 | Obchodní týden | Spotřebitelská nálada v USA | Úspěšnost strategie | Základní sazby | Majetek | Intercontinental Exchange | Vývoj na akciových trzích | Allianz | Guvernér české národní banky | Největší pohyby | Standard & Poor's | Sentiment investorů | Akciová burza | Makroekonomické prostředí | Ekonomické ukazatele | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Jana Steckerová | Hlavní události tohoto týdne | Politická nejistota | Janet Yellenová | Výprodeje na akciových trzích | Ropa Brent (XBR/USD) | Obchodní signály | Novartis AG | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Ceny bydlení | Falešný průraz | Americký index | Pioneer Natural Resources | Americké HDP | Nepřipravenost | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Zaměstnanost | Varšava | Klíčový ukazatel | MiFID II | Akcie firmy | Fundamentální analýza | UBS Group | Národní měny | BreakEven | Vývoj eura | Nový rekord | Objednávky | Německé firmy | Jednání FOMC | Včerejší obchodování | Sentiment na trhu | Prognóza | L.F. Investment | Výrazný propad | LULU | Long obchod | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Prezident Fedu | Bariéra | Změny cen | Růstový impuls | Dnešní seance | Britská centrální banka | Polovodičový průmysl | Analog Devices | Obchodníci | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | CBOE | Tempo poklesu | Hrozba | Německý maloobchod | Základní pravidla obchodování | Časový úsek | Růst amerického dolaru | Ukončení války na Ukrajině | Pochybnosti | Reakce dolaru | Micron | Štěpán Hájek | Býčí výhled | Intuit | Patterny | First Republic Bank | Hospodářské recese | Letní čas na zimní | Izrael | Cigna | Ekonomická předpověď | Moody's | Ceny dluhopisů | Velká Británie | Kamala Harrisová | Evropské ekonomiky | Index podnikatelské nálady | Obrat trendu | Bankovní rada České národní banky | Ekonomické vyhlídky | CME FedWatch | Kritický týden | Klíčové události | Spotové bitcoiny | Krátkodobý vývoj | FiveThirtyEight | Průměrná inflace | Ropný trh | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Ceny výrobců | Long | Chování | Fundamentální události | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Růst v oblasti služeb | Evropská inflace | Evergrande | Zvolený americký prezident | Býčí rally | Banka Morgan Stanley | Inner Circle Trader (ICT) | Hang Seng | Koruna | Geopolitická rizika | Množství objednávek | Prohlášení politiků | Zasedání centrálních bank | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | AUD | Huw Pill | Inflace v eurozóně | JOLTS | Zvyšování mezd | FRA40 | Caterpillar | Evropský statistický úřad Eurostat | Zpřesněný odhad | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Meziroční růst | Agentura Bloomberg News | Největší zisk | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Výsledky voleb do Evropského parlamentu | Výsledky voleb | Trh | Sezónnost | Dopady války na Ukrajině | Listopadová inflace | Index výrobní aktivity | Švédská centrální banka | Alphabet (Google) | Utility | Vládní koalice | Výrobní inflace | Makroekonomické události | Christian Dior | Rétorika Fedu | Harris Financial Group | Cox | MSCI | Friedrich Merz | Prolomení vstupní S/R zóny | EMU | Rozpočtový schodek | Průměrné mzdy | Falešné signály | Ruský prezident | Micron Technology (MU.US) | Ministr obrany | Open | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Recese ve Spojených státech | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Sell pozice | Ekonom společnosti | Inflace v Británii v červnu | Rozdílové smlouvy | European Energy Exchange (EEX) | Kapitálový trh | Dot plot | Index | Reálné úrokové sazby | Vice | Vyšší náklady | Směnný kurz | Národní sdružení (RN) Marine Le Penové | Dolar roste | EUR Index | Obchodní války | Sell | Breakout strategie | Výroba v eurozóně | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Podnikatelé | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Brad Garlinghouse | Komise | Nejistoty | Pozitivní zpráva | Americká centrální banka | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Vojtěch Slovák | Obchodování na devizovém trhu | Bílý dům | Dolarová rally | Ropa Brent | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | Posílení | Devalvace | Jednání ECB | Tesla a Alphabet | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | Fair Value | Platební neschopnost | Makroekonomické reporty | Zlataky.cz | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Společnosti | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Graf EUR/USD | Údaje o inflaci | Týdenní shrnutí | Majitel | Ministerstvo obchodu | Federální rezervní banka v New Yorku | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Inflace (index CPI) | CDU/CSU a SPD | S&P | Akciová burza v Argentině | Big Tech | Americké ministerstvo obchodu | Obchodní signál | CSCO | Unie | Omezení dodávek | Jednoduché tipy | PEPSICO | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Medvědí svíčka | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Vývoj peněžního agregátu | Zvýšení cen ropy | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Kurz dolaru | Akciové indexy | Northrop Grumman | Naše prognóza | EEX | Očekávání úrokových sazeb | Freeport-McMoRan | Oživení maďarské ekonomiky | Christine Lagardeová | Shell | Vysoká inflace | Americké měny | Guvernér Britské centrální banky | Ekonomický kalendář | Domácnosti | Fundamentální zprávy | Obchodování na Wall Street | Break/Even (B/E) | Wall Street Journal | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Mary Dalyová | Swing | Bloomberg News | Ekonomický vývoj | Centene | Týdenní výhled | Přehřátý trh práce | Zvýšení dluhového stropu v USA | Viceprezident ECB Luis de Guindos | Volatilita je nízká | Vývoj německé ekonomiky | Reakce trhů | Bollingerova pásma | Prezident USA | Foreign Exchange | Anheuser-Busch inBev | Vývoj inflačních očekávání | Asie | Nová prognóza | Rekordní hodnoty | Deficit | BREAKING | Index Stoxx 600 | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zařízení | Invaze | Americké hospodářství | Moskva | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Ben Broadbent | G7 | Joachim Nagel | Průmysl a zahraniční obchod | L3Harris | Velké zisky | Inflační cíl 2 % | Polská inflace | Ceny domů | Aktivita v podnikatelském sektoru | Budoucnost | Inflační index | Tisková konference centrální banky | Ceny kávy Arabica | Tržní sentiment | Rada guvernérů | Zvolení prezidentem | Republikáni | Pokračující pokles | Nejnovější údaje | Mírný růst | Inflace zpomaluje | Americká banka | Analytika | Kurz koruny | Hlavní ekonomka | Pozornost trhu | Negativní dopad | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nové all-time high | Eskalace | Sázky trhu | Ochlazování inflace | Vývoj tržeb | BNP Paribas | Hospodářská politika | Česká koruna | Statistické údaje | Německý hospodářský institut | G10 | Moneta | Twitter | Roche | MIFID | Alternativa pro Německo (AfD) | Ross Stores | Akciový index | Íránský útok | Pozornost | Japonské úřady | Polský zlotý | Pokles podnikatelské aktivity | Index Nasdaq Composite | Consumer Price Index | Proinflační rizika | Bankovky | Neutrální úroková sazba | Růst akcií | Vývoj inflace | Klesající trend | Švýcarská centrální banka | První support | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Šéf švýcarské centrální banky | Slabé výsledky | Akciové indexy v USA | Profit-Target | Ekonom ECB | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Akcie ve Spojených státech | Futures na americké akciové indexy | Další růst | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Snižování inflace | Erste Group | Energetický sektor | Futures kontrakty | Conference Board | Monster | Náklady | Úvěrové podmínky | Hermes International | Index nákupních manažerů | Restriktivní politika | Maryland | Vývoj mezd | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Přímé zahraniční investice | Nové zdroje | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Očekávaná data | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Viceprezident | ASML Holding | Druhý odhad amerického HDP | Úroveň rezistence | Pohyb trhu | Pozornost obchodníků | Poptávka | Kov | FedWatch společnosti CME | Micron Technology Inc | Konjunkturální průzkum | Americké akcie včera | Honeywell | ISM index | Shanghai Composite | Cla na dovoz | Dovozní clo | Depozitní sazby ECB | ITA40 | Regrese | AAL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Harris Financial | Snižování úrokových sazeb | Nákup bitcoinu | Pravidla obchodního systému | Postavení USA | Nový týden | RBI | Research | Data o inflaci | Shell Plc | Volební výsledek | Největší evropská ekonomika | Velikost pohybů | Ekonomický institut Ifo | Marketingová komunikace | Akcie společnosti Micron | Očekávání trhu | Nastavit stop-loss | Nastavení měnové politiky | Guvernér japonské centrální banky | Tovární objednávky | Obchodovat | Americké indexy | Největší ekonomika | Dostatek likvidity | Bývalý prezident | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Rostoucí trendová linie | Členka Rady guvernérů Fedu | Obchodní aktivita | Norsko | Komentář XTB | Finance | Vysoké inflace | Investiční cíle | Německý index DAX | Vstup do pozice | Dluhopisy | Indikátor | Důvěra v ekonomiku | Philadelphia SE | Pokles zájmu investorů | Prezident Donald Trump | Index DXY | Pár EUR/USD | Index PMI | Americká Komise pro cenné papíry | Ukončení obchodního dne | Analytici | Koncentrace | Trh práce v USA | Čistý zisk | UTC | Aukce | Problémy | EURGBP | Harrisová | Cenový index | Inflace ve Francii | Stres | Směnný kurz dolaru | Inflace cen | Stříbro | Akcie společnosti Micron Technology | Pražský index PX | Japonský index | Evropské akciové burzy | Členské státy | Úsilí | Průzkum společnosti | Finanční instituce | Trumpovo vítězství | Prostor pro pokles | Vyšší sazby | Oživení eurozóny | Norfolk Southern | ANZ | USA a Čína | Pokles cen | Zvýšení cenové hladiny | Ropa | Dnešní report | Úrokové politiky | Cena barelu ropy | Indikátor CCI | Poskytování úvěrů | Michigan | Index německých akcií | ETF | LPL | Deutsche Bank | Evropský statistický úřad | Globální akciový index | Základní pravidla systému obchodování | HealthCare | Klouzavý průměr | Větší pokles | Palmolive | Lineární regrese | Firma | Akcie na pražské burze | Omezení těžby | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Nálada na trzích | Investiční banka Goldman Sachs | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Investiční aktivita | Cenový index PCE | HSBC Holdings | Poptávka po bezpečném přístavu | T-Mobile US | Regulace trhů | Majors | Silicon Valley | Popularita amerického prezidenta | Kryptoměnové trhy | Byznys | Ekonomické aktivity | Úrovně rezistence | Austan Goolsbee | Raiffeisenbank a.s. | Cla vůči USA | Náměstek japonského ministra financí | British American Tobacco | Komerční banka | Spojené státy americké | UBS | Tomáš Cverna | Inflace ve světě | Zpomalení inflace | Ekonomové | Prezident Fedu v Dallasu | Bitcoiny | Depozitní sazby | Roche Holding AG | Bank of Canada | Průmysl a stavebnictví | GSK | USA | Rychlé uvolnění měnové politiky | | Brent (XBR/USD) | Spojené státy | Očekávání úrokové sazby | Růst eurozóny | Ziskový obchod | Start-upy | CDU/CSU | Růst HDP | Pandemie | Euro vůči dolaru | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Velmi volatilní | ECB Christine Lagardeová | Zvyšování úrokových sazeb | Helena Horská | Jiří Přibyl | Výkon dolaru | Pozice v zisku | Konsolidace | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Japonská ekonomika | Kanadská měna | MF | Stability AI Emad Mostaque | Vývoj úrokových sazeb v USA | Snížení základní úrokové sazby | Inflace v Evropské unii | Oslabení trhu | Jednání ČNB | Empire State Index | Boeing | Qualcomm | Zisky dolaru | Index Fedu | Japonský Nikkei 225 | Americká data | Jestřábí komentáře | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Americké ministerstvo zahraničí | Anheuser-Busch InBev | Výrobce elektromobilů Tesla | ASML Holding NV | Vývoj | Bitcoinové fondy | Výnosy amerických státních dluhopisů | Zájem o riziko | Dnešní údaje | Výkon ekonomiky | Ekonomické faktory | Regulace trhů s kryptoměnami | Poptávka po dolaru | Nastavení sazeb | Úroková sazba | Plán obchodování | Časový rámec | Obchodovaná společnost | Trading pohled | Zástupci firem | Kimberly-Clark | Prohlášení | Podnikatelská nálada | The Inner Circle Trader | Úřad pro ekonomickou analýzu | Výnosy | Investiční poradenství | Býčí divergence | Gilead Sciences | Člen bankovní rady | Objem prodejů bytů | Výdaje | Americké akcie | Facebook | Rozvaha | Ruská centrální banka | Zasedání České národní banky | Nový americký prezident | Akcie třiceti předních amerických podniků | Jádrová inflace v eurozóně | Důvěra domácností | PCE inflace v USA | Otevírací cena | BRICS | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Uzavření pozice v zisku | Estée Lauder | Ekonom Evropské centrální banky | Cenové turbulence | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Miliardář Elon Musk | Riziko ztráty | EUR/USD | Varování | Blackstone | Intervence | Počet nezaměstnaných | Konflikt na Ukrajině | Dnešní zprávy | Joe Biden | Šéfka ECB | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Sanofi | Analýza makroekonomických zpráv | Obrovský růst | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | První odhad | Měnové politiky | G20 | Plánované obchody pro EUR/USD | Finanční služby | Odbor japonské vlády | Janus Henderson | Investiční doporučení | Aktuální situace | Pracovní den | Obchodní příležitosti | Míra nezaměstnanosti v Německu | Chubb | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Nové fondy | LVMH | Průmysl v Německu | Měnový výbor | Trading | Znovuotevření Číny | Zlotý | Dedolarizace | Peněžní trhy | Vítězství Donalda Trumpa | Hennessy | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Sympozium v Jackson Hole | Vyjednávání o zvýšení stropu | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | NextEra Energy | Čínský HDP | Dna | Dollar General | Výsledky maloobchodních tržeb | CNY | Centrální bankéři | Pravidla systému obchodování | Kapitálové rezervy | Dosáhnout zisku | Symposium centrálních bankéřů v Jackson Hole | Americká administrativa | Obchodní jednání | Klíčový údaj | Strategie Ondřeje Hartmana | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Propad akcií společnosti | Bezpečný přístav | Národní banka | Hypoteční sazby | Británie | Index aktivity v sektoru služeb | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Letecká společnost | Rozhodnutí centrální banky | Sektor služeb | Situace evropských bank | Odliv kapitálu | Nejrozšířenější kryptoměna | Christopher Waller | Umělá inteligence | Americká Komise pro cenné papíry (SEC) | Miliardy dolarů | AI | ADP | Ceteris paribus | Německá Bundesbanka | Texas Instruments | Silný trend | Atlanta Fed | Dolarový pár | Global forex | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Miliardy korun | Tisková konference | Stability AI | Bankovní systém | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Honeywell International | Thermo Fisher | Růst mezd | Futures na indexy | Lululemon Athletica | Zemědělství | Break/Even | Luis De Guindos | Snížení inflace | Technické indikátory | Ford Motor | Společnost Nvidia | Sazby | XBR/USD | Odhad spotřebitelské důvěry | Obchodní pozice | Zasedání britské centrální banky | Inflace v České republice | Index nových zakázek | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Invaze ruských vojsk | Lufthansa | PMI ve výrobě | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Symposium centrálních bankéřů | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | České koruny | Objem zakázek | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Konzervativní strany | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Přehřátý trh | NBH | Data o HDP | Členka Rady guvernérů | Nerozhodnost | Agentura Moody's | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Hlavní pravidla | Ether | Hotovost | Průmyslové objednávky | Regulátor | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Hlavní index německých akcií | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Masové propouštění | Zvýšení mezd | Masivní výprodeje | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | HDP Německa | Růst cen ropy | Panika | Murray | Pondělní obchodování | Zajištění | Reálné mzdy | Napětí mezi USA a Čínou | Index pro zpracovatelský průmysl | Dolar včera | Vyšší ceny | Phillips 66 | Pablo Hernández de Cos | Euro dnes | Money management | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Repo sazby | Jeffrey Roach | Odhady ekonomů | Maďarská ekonomika | Commitments of Traders (COT) | Státní svátek | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Moje obchody | Odhad růstu HDP | Hladiny Fibonacciho retracementu | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Spotřebitelské výdaje v USA | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Bureau of Economic Analysis | Nejbližší support | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Vyšetřování | Účastníci trhu | Prodejní signál | HDP ČR | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Nezávislost Fedu | Dílčí index | Volkswagen AG | Počet prodaných nových domů | Trhy | Banky v eurozóně | Paypal Holdings | Akcie v USA | Jiří Tyleček | Představitel Fedu | Měnová intervence | Období zvýšené inflace | Nedostatek surovin | Dubnová inflace | Důvěra v eurozóně | Rizika | Tvrdohlavost | Podrobný pohled | Rada ČNB | Žlutý kov | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Commitment of Traders | Fond | USA inflace | ISM | Zvýšení volatility | Měnověpolitické zasedání | Charter Communications | Globální trhy | Měkké přistání | Nuance | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Analýzy trhu | Ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Cena práce | Hotelnictví | Celkový výsledek | Úspory | Kalendář ekonomických událostí | Fondy na spotové bitcoiny | Philip Lowe | Japonský Nikkei | Prodávající | Fundamentální základ | Otevírání ekonomiky | Energetické společnosti | Verizon Communications | Nominální růst | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Představitelé centrální banky | Zasedání centrální banky | První obchod | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Zavedení digitálního eura | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenový vývoj | NKE | Tempo snižování sazeb | Tipy pro začátečníky | Odhady HDP | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Federální rezervy | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Holubice | Volby v Německu | Výsledky společnosti Nvidia | Kanadská centrální banka | Vladimir Putin | Tesla | Nejslabší růst | Snížení sazeb Fedu | Americký akciový index S&P 500 | Low | Finanční polštář | David Vagenknecht | Prodej eura | Stabilita | Miliardář | Skepse | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Odrazy | Vývoj peněžní zásoby | Brookings | Tradingová škola | Členka rady guvernérů Fedu | Ekonomický růst | Tržní predikce | Globální ekonomický růst | Šéf banky | RBNZ | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Národní sdružení | Nestlé | Květnový růst | ICT | General Motors | CAD | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Béžová kniha Fedu | ZEW index ekonomického sentimentu | Aktuální Price Action | Sentiment trhu | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Jádrová PCE inflace | HDP EU | Rozjednané prodeje domů | Viceprezident ECB | Měnová krize | Makroekonomická prognóza | Včerejší seance | Banka Goldman Sachs | Na burze | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | The New York Times | Tisková konference ECB | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Evropské trhy | Raphael Bostic | New York Stock Exchange (NYSE) | Sázet | Hospodaření | Členka rady guvernérů | Zahraniční obchod | European Energy Exchange | Ztráta | Estee Lauder | ADP report zaměstnanosti | XRP | Dluhové krize | Nákupy dolaru | Dolar k japonskému jenu | Ekonomické výsledky | Situace na trhu práce | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | Reporty | Finanční podmínky | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Inflace v Austrálii | Purple Trading | Prodeje existujících domů | Prudký růst akcií | Negativní zprávy | Výrobní náklady | Obchodní rozhodnutí | Kurz koruny vůči euru | Obavy ze stagflace | Velkoobchodní tržby | Hospodářské politiky | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Index relativní síly | Pracovní trh | Prezident Federální rezervní banky | Vývoj inflace v USA | Hospodářský pokles | Eskalace konfliktu | Pokles reálných mezd | Astrazeneca | Risk-off sentiment | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Riziko | Míra inflace v Německu | Jan Frait | Umělá inteligence (AI) | Analytik | Pražský PX | Velké investice | MAM | ATH | Nájemné | Právo | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Zasedání ČNB | FT | Pivot | Pokles výnosů | Binance | Šéf společnosti | RSI | Bank of America | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Volatilita trhů | LTV | Finanční trh | Meta | Pesimismus | Nástroj | GBP | Santander | Plyn | Kristina Hooper | Vývoj dolaru | Index tokijské burzy | Spekulativní pozice | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Pokles akcií | Americký regulátor | Risk | Inovace | Úrovně supportu | J.P. Morgan | BMO | Circle | CZK/USD | Ceny | T-Mobile | Prognóza vývoje | Financování | Dynamický růst | Hrozba recese | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Akcie americké společnosti | Kompozitní index | Short obchod | Velmi bohatý | LPL Financial | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Meziměsíční inflace | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | COT report | General Dynamics | Mondelez | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Raiffeisenbank | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Rada guvernérů ECB | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Prezident newyorského Fedu | Předpovědi | Predikce | Nákupní obchod | Doporučení k obchodování | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Berkshire | Prosus | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Salesforce | Hurikány | Globální index | Illinois | Státy EU | SMA | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Uvolněné měnové | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | Komuniké | EUR/JPY | CFTC | Libra | Mondelez International | Novartis | Comcast Corp | Trump dnes | Odborníci | Dopad na trhy | ServiceNow | Zákonodárci | Celní politiky | Nevyplněný Fair Value Gap | Aussie | USD/EUR | Sentix | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Paříž | Stratég | Dobrá data | Broadcom | Instituce | Forint | Americké akcie dnes | Důchod | Anomálie | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | RTX | Ceny zlata | Liz Trussová | Commerzbank | Pesimistická nálada | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Výnos | Obchody pro EUR/USD | TSLA.US | Donald Trump dnes | Indikátor Ichimoku | Bankovní krize | Zasedání RBA | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Insider | Snížení odměny | Bloomberg Intelligence | Index DOW | IHNED | Robert Holzmann | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Zisky na Wall Street | Index Nasdaq | CFD | Humana | Americká investiční banka | 256/2004 | US30 | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Úrokové sazby ECB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Sankce proti Rusku | Růst podnikatelské aktivity | MNB | Výnos desetiletých dluhopisů | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Eni | Miliardy USD | Zasedání MNB | Index technologického trhu | Míra inflace v Británii | Průměrná volatilita | Obchodní den | CO2 | Obchodní tipy | Forex trader | Ceny akcií | Ceny energií | Cílování inflace | Zboží z Číny | S/R zóny | Skutečný výsledek | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodování EUR/USD | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | CrowdStrike | Skokové posílení | Akcie společnosti Alphabet | Oficiální údaje | Írán | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Vyhlídky eurozóny | Jasný signál | Cenové minimum | Švýcarská centrální banka (SNB) | Dynamika mezd | Čínské zboží | Horizon | Histogram | Pracovní místa | Merck & Co | Allianz SE | Akciové trhy v USA | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Tržní hodnota | Vienna Insurance Group | Aktuální informace | Funkční období | Vedení ECB | Zisk | AT&T | ČNB | Bank of England | Důvěra v ekonomiku eurozóny | PCE index | Sezónní vlivy | EURUSD | Fóra | FedEx | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Huawei | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Německé maloobchodní tržby | CFD (Rozdílové smlouvy) | Progres | Obchodování | Nové prognózy | Tesla (TSLA.US) | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Zlepšení sentimentu | MSCI World | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Colgate-Palmolive | Pokles hodnoty | Cena mědi | Jednotné měny | Výdaje na osobní spotřebu | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Analýza páru EUR/USD | Odhad analytiků | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | S/R zóna | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | CCI | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Ryan Detrick | Kupující | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | L'Oréal | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Hospodářský růst v eurozóně | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Michelle Bowmanová | Inflace v Evropě | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Omezení pohybu | Eurodolar | Biden | Moët | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Růst amerického HDP | Aktuální sentiment | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | ex | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Technologické firmy | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Zasedání k měnové politice | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Platforms | Změny sazeb | Celková nabídka | Zpráva pro tradery | Roční maximum | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Značné riziko | Zasedání americké centrální banky | Vstupní S/R zóny | Směřování | ConocoPhillips | Visa | Český trh | Lululemon athletica | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Fiserv | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | CARA | GMT | BNP | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Google | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Costco | Dluhy | Verbální intervence | Euro STOXX | Vrcholy | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Tržní fundamenty | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Americké akciové trhy | Sociální síť | Peking | GfK | New York Times | Výrobní aktivity | Spready | HDP | Technology | Důvěra v Německu | Devizový trh | Načasování | Hlavní indikátor | Hospodářské vyhlídky | Ekonom | Fed funds | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Banka First Republic | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Fibonacciho úrovně | Etoro | Úrovně podpory | Politici | USD/CAD | Varovné znamení | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Celý svět | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Trhy v USA | Air Liquide | Nejnovější údaje o inflaci | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Colgate | Tomáš Holub | Zápis ze zasedání FOMC | Slovensko | CAR | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | Signály z Fedu | JPMorgan | Měnové unie | Zdraví | Realitní sektor | Domácí měny | ČTK | Investiční fond | Novinky | KPMG | Stav trhu práce | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | TotalEnergies | Pozitivní trendy | Osobní výdaje | Česká národní banka | 1D | VIAC | Michele Bullock | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Technický výhled | Philip Lane | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Ekonomická realita | Akcie | Medvědí trend | Currency | Prodejní pozice | Kupci | Mzda | Výsledek amerických voleb | Dramatický dopad | Největší ekonomiky | Vývoj jádrové inflace | Nový Zéland | Société Générale | 5G | Vzestupný trend | Kurz GBP | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Podniky | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Američtí zákonodárci | Institut ZEW | AbbVie | Osobní příjem | Hospodářské výsledky společnosti | Zrychlení růstu | Asijské seance | Český HDP | ECB Luis De Guindos | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | SPD | Index cen | Banco Santander | Světová ekonomika | Češi | Tuzemské hospodářství | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Vývoj BTC/USD | Globální ekonomika | Libra šterlinků | USDJPY | Rekordní maximum | Růst v eurozóně | Price Action | Bankovní společnost | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Zásoby zemního plynu | Největší propad | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Euro k americkému dolaru | Kurz | SBUX | SOK | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Neel Kashkari | Negativní nálada | Živé vysílání | DXY | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Konkurenti | Americký prezident Joe Biden | PCE inflace | Veřejně obchodovaná společnost | Index cen výrobců | Snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | Výsledky | Míra inflace | Burza v Argentině | S&P 500 a Nasdaq | Napjatá situace | Bankovní rada | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Traders | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Doporučení pro obchodování | Big tech | Společnost Cisco | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Členství v EU | Londýn | Pokles inflace | Kapitalizace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Německý průmysl | CSCO.US | Setkání zemí OPEC | Černé labutě | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika eurozóny | Value Gap | Levice | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | Conference Board index | Regulace | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Fondy | Motorová vozidla | USD za barel | Kurz eura | SAP | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Výroční konference | Růst spotřebitelských výdajů | Vítězství republikánů | Index Standard & Poor's | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Výhled do budoucna | Bannockburn Global Forex | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Index MSCI | Amgen | Lululemon | Měny | Dollar | Značný pokles | Předběžné výsledky | Nezaměstnanosti v Německu | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Očekávané události | Objem maloobchodních tržeb | Heineken | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Chaos | Thomson Reuters | NBC | YouGov | Ekonomický institut | Obchodování s cizími měnami | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Euro na dolar | Poradce | Signál | Kering | Číst grafy | Komise pro cenné papíry (SEC) | Nové žádosti o podporu | GBPUSD | Partneři | Ukončení války | Letectví | Zvýšení úroků | Britské měny | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Brands | 1 milion | Pro tradery | Services | Federální rezervní systém (FED) | Stock Exchange | Výsledky HDP | Praha | Britská vláda | Ekonomický rozvoj | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Bankovní společnosti | Medvědí scénář | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | FedWatch | Air | Rozšíření | Technická analýza | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Důležitá data | Nová prognóza Fedu | Avis | Administrativa | DOGE | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Snižování sazeb v USA | Regionální banky | NFP | Devizové rezervy | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | InterContinental | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Rostoucí nezaměstnanost | Oživení evropské ekonomiky | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Prognóza Fedu | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Otevření Číny | Fiskální rok | INTU | Prodej | Rok 2024 | Financial | Podnikatelská nálada v Německu | Zlaťáky | Zasedání Fedu | Bloomberg | Eli Lilly | Inflace v květnu | XAU/USD | Vliv na americký dolar | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Evropská unie | Akcie v Evropě | NY FED | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | ICE | Mexiko | Celkový trend | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Equinor | Neuspokojivé výsledky | Iberdrola | Vyšší mzdy | University of Michigan | Korekce | Výrazný pokles | Vyhlášení předčasných voleb | Obchodní strategie | Americký výrobce | Riziko recese | OctaFX | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | ForexLive | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Pomoc Ukrajině | Předčasné parlamentní volby | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Pokles libry | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Patrick Harker | Hrubý domácí produkt | Aktualizace softwaru | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Společnost S&P | Krize | Kanadská ekonomika | Institut Ifo | Rostoucí trend | High | OECD | CHF | Měnový trh | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Inflace v únoru | James Bullard | Koruny vůči euru | Půlení bitcoinu | Inflace v Británii | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Ceny zboží | MWh | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | MU.US | Geopolitické faktory | MT4 | First Republic | Růst tržeb | Spojené království | Cena | S&P Global Inc | Příkaz stop-loss | NYMEX | Německá vláda | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Rozpočet | Pohyb cen | Indikátory ekonomického sentimentu | Obchodní partner | Dolarové páry | Čeští spotřebitelé | Americký trh | Interpretace | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Arnault | Prime | Nižší růst | DOT | Hospodářský růst v Číně | CME Group | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Silnější kurz | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Rozhodnutí bankovní rady | Ekonomická data z USA | Solana | Larry Fink | DSTI | All-time high | Bernard Arnault | Výhledy | Nižší výdaje | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Inflace CPI | Bloomberg Economics | Odhad růstu ekonomiky | DAX | Data z pracovního trhu | Erste | Rezervy | Zavedení cel | Zpráva CoT | Merck | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Kypr | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Plánované obchody | Slabé euro | Denní změna | Inflace v Německu | Geopolitika | Vybírání likvidity | Pozitivní výsledky | SEC | Poptávka po akciích | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Intel | Nový býčí trh | Ceny kávy | Likvidita | Cíle | ČNB dnes | Novozélandská centrální banka | BTC/USD | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Repo sazba | Inflační data | Bezpečnost | Odhady růstu | Evropský akciový trh | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Vypuknutí pandemie | Automotive | FDX | Vlády | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Šance | Altria Group | Fundamenty | Očekávaný růst | Martin Schlegel | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Správa | Volatilní položky | L3Harris Technologies | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Průlom | Pravidla regulace | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Úrovní podpory | Velké ztráty | Data ze Spojených států | Měnové politiky v USA | Zlepšení | L.F. Investment Limited | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Meta Platforms | Ministerstvo financí dnes | Linde | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurz EURUSD | Výraznější pokles | Index MSCI All Country World | Zvyšování úroků | Německé státní dluhopisy | Tržní signály | Americký Fed | Program nákupu dluhopisů | API | Snowflake | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Constellation | Objem transakcí | OCI | Výběr likvidity | Aktivity v eurozóně | Pullback | Měnové politiky centrální banky | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Červencová inflace | Vyšší volatilita | Silná poptávka | Market | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | LSEG | Vývoj HDP | Deficit nabídky | Support | General Electric | Průměrná mzda | Kryptotrhy | Accenture | Ekonomické statistiky | Kapitálové zboží | McDonald's | Waste Management | Důležité informace | FX | Globální HDP | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Inflace ve Španělsku | Import | Obchodní aktivity | Investiční banka | Finální odhad | Spokojenost | Služby | Lednová inflace | Meta Platforms Inc | Výsledek prezidentských voleb | Litva | Rizikovější aktiva | Dnešní růst | Návrat inflace | OPEC | Ministryně financí | Jak číst grafy | Peněžní zásoby | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Americká ropa | Míra nezaměstnanosti | Spotify | Evropský index | Bohatý | Guvernér Michl | Stop-Loss | Největší pokles | Růst libry | Průměrná hodnota | Spotřebitelská důvěra v Německu | Pokles průmyslové výroby | Obchodní bariéry | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Míra inflace v Evropské unii | Přecenění | Výkonný ředitel | Vývoj měnové politiky | Americký miliardář | Rostoucí výnosy | Míra inflace v Polsku | Erste Group Bank | Optimistická očekávání | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Polsko | Reddit | Šéfové | Čtvrtletní zprávy | Report ADP | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Centrální banka USA | Hlavní zprávy | Jasné signály | Americký výrobce čipů | Zpráva COT | Spotřebitelská poptávka | W1 | Ichimoku | Velké změny | Pozice dolaru | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Zdražování | Ropy | RBA | Stabilní zisky | Hodnocení současné situace | Struktura | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Tržby z prodeje | Historicky nejnižší | Očekávaná inflace | Společnosti z indexu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Pokles poptávky | CBI | Invesco Ltd. | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | Inflace v lednu | USD | Kamala | Bannockburn | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Růst v Číně | Americká média | Trh s nemovitostmi | Cestování | Americký dolar dnes | Kabinet | Emoce | Akcie společnosti Intel | Japonské vlády | Nové příležitosti | NextEra | Buy obchod | PayPal | PMI ze sektoru služeb | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | Longbow Asset Management | D1 | Investing.com | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Monster Beverage | 3M | Výkonnost dolaru | Odhad inflace | US500 | Údaje ISM | Viceguvernérka | Co se děje na finančních trzích | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Kupní síla | CZ | Průraz | Adam Button | Australský dolar | New York Stock Exchange | Inflace ve službách | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Významné zprávy | Setkání ministrů financí eurozóny | Dogecoin | United Parcel Service | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Turecká centrální banka | Data z americké ekonomiky | Dezinflační proces | Úrokové sazby Fedu | Spotřebitelské ceny v Británii | Platební bilance ČR | Avis Budget | USA Donald Trump | Time-Frame | Oblast supportu | Invest | Výrobce čipů Nvidia | Aleš Michl | Kanada | Nejistota | CME | Den nezávislosti | Makroekonomické údaje | CVX | Kryptoměna | Hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) | Nejvýraznější pokles | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Tržní hodnota výrobce čipů | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | Zahraniční investice | Internetové společnosti | Česká republika | Technické patterny | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Guvernér australské centrální banky | Break Even | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Klíčový faktor | US100 | Lockheed | Makro | Vytrvalost | Vinci | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Výkon německé ekonomiky | Slušné zisky | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Prezidentské volby v USA | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Oslabuje dolar | Náklady na práci | Body | Arabica | Masato Kanda | Zvýšení inflace | Index výdajů | Korekční fáze | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Vzrušení | Reálné příjmy | Aktualizovaná prognóza | Vysoké zisky | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Navýšení | Týdenní pokles | Dovozní ceny | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | Politická opatření | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | KBC | Úroveň supportu | Caixin | Zpracovatelský průmysl | Materiály | Barchart | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | MasterCard | SVB | Kulaté číslo | Bezpečné měny | Hermes | Constellation Brands | Vedlejší účinky | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Největší kryptoměny | Ekonomické prostředí | Zasedání bankovní rady | Investovat peníze | USD/JPY | Put | Norfolk | Americké vlády | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Jestřáb | Obchodování na burze | Kryptoměnový trh | Banka | CPI v eurozóně | Hlavní ekonom ECB | Situace na americkém trhu práce | Podnikatelské klima | Cenový index výdajů | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Počet zaměstnaných | Indikátor ekonomického sentimentu | Graf dne | UBS Group AG | Nízká inflace | Baker Hughes | Olaf Scholz | CNBC | Německý kancléř | Odklon od fosilních paliv | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | COT | Německá inflace | News | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Indexové investování
Indexové obchodování
Indexové obchodování s pomocí CFD
Indexové trakery
Indexové trhy
Indexový ETF
Indexový fond
Indexový spread
Index pařížské burzy
Index pařížské burzy CAC 40

Následující klíčová slova

Index peněžních toků
Index peněžních toků (MFI)
Index Philadelphia
Index Philadelphia Semiconductor
Index Philadelphia SE Semiconductor
Index PHLX
Index PHLX pro sektor polovodičů
Index piva
Index PMI
Index PMI pro Itálii
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RebelsFunding PIXAR styl
Potvrďte prosím... Zavřít