Ticker Tape by TradingView
EUR/USD: Poslední vyjádření
Nadcházející týden je nabitý významnými fundamentálními událostmi – v podstatě se jedná o poslední vyjádření tohoto roku. Federální rezervní systém, Bank of England a Bank of Japan uspořádají svá poslední zasedání v tomto roce. V Evropě a ve Spojených státech budou zveřejněny významné makroekonomické zprávy. Následně začne předvánoční, novoroční a povánoční období, které se obvykle vyznačuje nízkou likviditou a informačním klidem. Obchodníci budou do značné míry obchodovat podle momentální dynamiky, pokud trhy nenaruší významné politické události.
Jinými slovy, nadcházející týden je pro EUR/USD (a všechny ostatní dolarové páry) významný.
Pondělí
Pondělí je dnem indexů PMI, kdy budou zveřejněny předběžné prosincové údaje z klíčových evropských zemí. Podle prognóz zůstanou indexy podnikatelské aktivity ve Francii, Německu a ve výrobním sektoru a sektoru služeb eurozóny v pásmu poklesu (pod hranicí 50 bodů), ale mohou vykázat minimální pozitivní dynamiku. Pokud se zprávy dostanou do "červeného pásma", budou vyvíjet další tlak na euro.
Během americké seance bude zveřejněn index PMI ve zpracovatelském průmyslu ve Spojených státech. Očekává se, že zůstane v pásmu kontrakce a klesne z 49,7 na 49,4 bodu. Pokud index překoná hranici 50,0, mohl by dolar získat podporu.
Mezi klíčové řečníky pondělního zasedání patří prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagarde a členka Výkonné rady Isabel Schnabel, které se mohou vyjádřit k výsledkům prosincového zasedání ECB. Banka po prosincovém zasedání upřesnila, že bude pokračovat v uvolňování měnové politiky (mírným tempem) navzdory zrychlující se inflaci v eurozóně. Pokud představitelky ve svých vyjádřeních pouze zopakují hlavní body tiskové konference po zasedání, trh může jejich vystoupení ignorovat.
Úterý
Během úterní evropské seance budou zveřejněny indexy IFO za Německo a očekává se negativní dynamika. Index podnikatelského klimatu by měl klesnout na 85,5 (z 85,7) a index současného hodnocení na 84,0 (nejnižší hodnota od června 2020).
Ve stejný den budou v Německu zveřejněny indexy ZEW, u nichž se rovněž očekává slabý výsledek. Předpokládá se, že index ekonomického sentimentu poklesne na 6,4 b. (z 6,7 b.) a index současných podmínek na 11,8 b. (z 12,5 b.).
Centrální banka na prosincovém zasedání ECB zdůraznila, že hospodářské oživení eurozóny je pomalejší, než se očekávalo. ECB snížila svou prognózu růstu HDP v roce 2024 a prozradila, že zvažovala snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů. Pokud budou indexy PMI, IFO a ZEW slabší, než se očekávalo, trhy mohou opět diskutovat o pravděpodobnosti snížení sazeb o 50 bazických bodů na začátku roku 2025.
Středa
Středa je pro obchodníky na měnovém páru EUR/USD nejdůležitějším dnem tohoto týdne. Fed oznámí výsledky svého posledního letošního zasedání. Podle CME FedWatch je pravděpodobnost snížení sazeb o 25 bazických bodů 96%, což znamená, že trh si je téměř jistý, že Fed tento scénář uskuteční. Výhled budoucí politiky je však nejasný. Například v případě, že Fed v prosinci sníží sazby o 25 bazických bodů, existuje v současné době 75% pravděpodobnost, že si v lednu udělá přestávku. Na předpověď výsledku březnového zasedání je příliš brzy.
Vzhledem k předchozím komentářům členů FOMC a zprávám o inflaci prosincové zasedání Fedu zaručeně vyvolá značnou volatilitu na EUR/USD. Minulý týden americké zprávy o CPI a PPI za listopad odhalily zrychlující se celkovou inflaci a stagnující jádrovou inflaci. Tyto zprávy byly zveřejněny během "období blackoutu" Fedu, takže k nim nebyly vydány žádné oficiální komentáře. Jak agresivně se Fed k listopadovým údajům o inflaci postaví, zůstává otázkou.
Fed by mohl na listopadové zrychlení inflace reagovat naznačením pomalejšího tempa uvolňování měnové politiky v roce 2025 (mírný scénář podporující dolar), oznámením pauzy ve snižování sazeb (scénář s větším dopadem na dolar), nebo dokonce naznačením potenciálního zvýšení sazeb v příštím roce (velmi jestřábí scénář). Ačkoli je posledně jmenovaný scénář nepravděpodobný, nelze jej zcela vyloučit – prezidentka Fedu v San Franciscu Mary Daly nedávno zmínila možnost zvýšení sazeb, pokud bude inflace trvale zrychlovat. Pokud Fed na prosincovém zasedání zaujme podobně jestřábí tón, mohlo by to vyvolat rally na dolaru, včetně EUR/USD.
Čtvrtek
Ve čtvrtek budou zveřejněny konečné údaje o HDP za 3. čtvrtletí ve Spojených státech. Druhý odhad potvrdil původní údaje a ukázal růst HDP o 2,8 % (pokles z 3,0 % ve 2. čtvrtletí). Většina odborníků očekává, že konečný odhad se vyrovná dřívějším údajům. Zpráva bude mít dopad na měnový pár EUR/USD pouze v případě, že se konečný výsledek odchýlí od 2,8 %.
Kromě toho bude zveřejněna týdenní zpráva o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Minulý týden se počet žádostí nečekaně vyšplhal na 242 000 – nejvyšší úroveň od začátku října. Očekává se, že nadcházející zpráva ukáže další nárůst na 245 000, což by mohlo vyvinout tlak na dolar.
Dále bude zveřejněn výrobní index filadelfského Fedu za prosinec. Očekává se, že vzroste z listopadových -5,5 b. na 2,5 b.
A nakonec bude ve čtvrtek zveřejněna zpráva o prodejích existujících domů v USA. Po říjnovém nárůstu o 3,4 % se očekává, že prodeje v listopadu vzrostou o další 1,0 %. Pro dolarové býky je nutné, aby se ukazatel vyhnul zápornému teritoriu.
Pátek
V pátek bude ve Spojených státech zveřejněn jádrový index PCE, klíčový ukazatel inflace, který Fed bedlivě sleduje. Po dvou měsících stagnace (2,7 % v srpnu a září) index v říjnu meziročně zrychlil na 2,8 %. Za listopad se očekává jeho další zvýšení na 2,9 %. Pokud index splní nebo překoná očekávání, získá dolar výraznou podporu. Pozoruhodné je, že i další inflační metriky (CPI, PPI, mzdy) vykazovaly v listopadu růstový trend, což odráží zrychlující se inflaci v USA. Jádrový index PCE tuto skládačku doplní.
Technický výhled
V denním grafu se EUR/USD obchoduje mezi střední a spodní hranicí Bollinger Bandsd a pod všemi liniemi indikátoru Ichimoku. Minulý týden se obchodníkům nepodařilo překonat hladinu reszitence 1,0530 (střední Bollinger Bands). Počáteční cíl směrem dolů je 1,0470 (spodní Bollinger Bands ve 4hodinovém grafu) a hlavní cíl o něco níže na 1,0430 (spodní Bollinger Bands v denním grafu).
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | USA | HDP | Německo | Sazby | Bank of England | Bank of Japan | CME | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Euro | FOMC | Fed | Měnový pár | Rally | Trend | Ukazatel | Banky | EUR | USD | Indexy | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Výsledky | Obchodovat | Obchodníci | Index | Banka | Bollinger Bands | Dolar | Ichimoku | Index PMI | Růst HDP | Trh | Zpráva | Zprávy | Předpověď | ZEW | Christine Lagarde | ROCE | Federální rezervní systém | Snižování sazeb | Technický výhled | Jádrový index | Uvolňování měnové politiky | Stagnace | Výhled | Mzdy | Snížení úrokových sazeb | Měnový pár EUR/USD | Indexy PMI | Očekávání | CME FedWatch | Makroekonomické zprávy | Zvýšení sazeb | Snížení sazeb | Týdenní zpráva | Měnové politiky | Ifo | Údaje o HDP | Trhy | Pokles | Dolarové páry | FedWatch | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Žádosti o podporu | Růst | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Údaje | Hospodářské oživení | Hospodářské oživení eurozóny | Oživení eurozóny | Kontrakce | Podnikatelské aktivity | Pár EUR/USD | Politické události | Významné politické události | Výrobní index | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské centrální banky | Růstový trend | 3М | Index PCE | Ukazatel inflace | Prodeje | Body |
Čtěte více
-
EURUSD po rozhodnutí FEDu roste 📌
Federální rezervní systém se podle očekávání rozhodl ponechat úrokové sazby v rozmezí 5,25-5,5 %. Bezprostředně po zveřejnění rozhodnutí došlo k posílení měnového páru EUR/USD a US100. Souvisí to především s novým bodovým grafem, který představuje trajektorii úrokových sazeb očekávanou jednotlivými bankéři. Nové projekce naznačují snížení sazeb v roce 2024 celkem o 75 bazických bodů. -
EUR/USD: Poselství minulosti: report o americkém CPI neposkytl dolaru podporu
Report o americkém CPI, který byl zveřejněn ve čtvrtek, ukázal slabší inflaci, než se očekávalo. Trh zareagoval adekvátně: americký dolar se znovu dostal pod tlak (index amerického dolaru klesl do pásma 100,00) a kupci páru EUR/USD znovu otestovali úroveň 1,12. Tento výsledek je vcelku logický, protože dolaroví býci procházejí "náročným obdobím" kvůli rostoucím rizikům recese v USA. -
EURUSD posílil navzdory poklesu maloobchodních tržeb v eurozóně
Při pohledu na EUR/USD vidíme, že dnes EUR nadále posiluje, avšak mnohem slabší maloobchodní tržby v eurozóně svědčí o „recesní“ dynamice spotřebitelských nálad. Údaje PPI byly v souladu s očekáváním. -
EURUSD posilňuje o 0,6 %, protože trhy očekávají zmírnění obchodního napětí mezi USA a EU 📈
Měnový pár EUR/USD otočil ranní ztráty po vyšší než očekávané inflaci v USA a dnes roste o téměř 0,6 % nad úroveň 1,042, protože trh začíná počítat s nižší pravděpodobností eskalace obchodního napětí mezi Evropou a Spojenými státy. -
⏫EURUSD posiluje o 0,2 % před americkým CPI
Údaje o inflaci za srpen pravděpodobně ukážou, že společnosti začínají mít potíže s přenesením vyšších nákladů na spotřebitele, což dále snižuje inflaci. Společnosti tváří v tvář této situaci chtějí snížit náklady na zaměstnance, což povede k menšímu počtu najímání nebo dokonce propouštění. Jádrová inflace, která je z pohledu Fedu klíčová, pravděpodobně zůstane stabilní, což teoreticky ponechává otevřené dveře pro větší snížení úrokových sazeb. Na druhou stranu je její výše daleko od inflačního cíle, takže snížení úrokové sazby o 25 bazických bodů se stále jeví jako základní scénář. -
EURUSD posiluje o 0,27 % díky poklesu USD 💲
Dolar je dnes jednoznačně nejslabší měnou mezi zeměmi G10.Dolarový index (USDIDX) klesl o 0,23 %, zatímco kurz EUR/USD získal 0,27 %. Výprodej dolaru je způsoben včera zveřejněnými výrazně slabšími zprávami ISM za červen. -
⏫ EURUSD posiluje o 0,5 % před NFP
Americký trh práce byl po měsíce silný, což podporovalo posilování amerického dolaru a udržení stabilních úrokových sazeb. Na druhou stranu se v poslední době objevuje stále více signálů o slábnoucí kondici trhu práce: -
EURUSD posiluje o 0,75 % 📈
Euro má za sebou skvělý týden. Pokud by obchodování skončilo na současných úrovních, jednalo by se o nejlepší pětidenní období od listopadu 2023. Důvodů pro tak silné zisky je přinejmenším několik, i když tím nejdůležitějším je předběžná zpráva o indexu PMI. -
EUR/USD: positive Greek momentum
The pair EUR/USD broke out the local high at 1.0950 and continued growing amid positive news from Greece. However, the... -
EUR/USD: Poslední lednový počin – zasedání FOMC a ECB, jádrový index PCE , HDP USA
Ekonomický kalendář na nadcházející týden je nabitý významnými událostmi a zprávami. Obchodníci s párem EUR/USD pravděpodobně přesunou pozornost od Donalda Trumpa k tradičnějším fundamentálním faktorům. Podívejme se na klíčové události posledního lednového týdne podrobněji. -
EUR/USD: Postupné pohyby eura jsou účinnější než prudké nárůsty amerického dolaru
Pro americkou měnu, která po některých makroekonomických statistikách opět klesla, je obtížné udržet rovnováhu na páru EUR/USD. Na druhou stranu euro má problém držet krok s americkým dolarem, a tak se raději pomalu, ale jistě přibližuje k dosažení svého cíle. -
EUR/USD. Powellův jestřábí postoj vůči nové variantě covid-19 omikron
Pár EUR/USD se včera obchodoval v rozmezí 150 bodů, což svědčí o zvýšené volatilitě. Nejnižší hodnota dne byla konsolidována na úrovni 1,1235, zatímco nejvyšší hodnota se nacházela na 1,1383. Takovéto intradenní přelety jsou pozorovány zřídka. -
EUR/USD. Powellův projev
Dolarový index v závěru středečního dne značně poklesl a dostal se na dvoutýdenní minimum. Výroky předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella v Kongresu se nelíbily dolarovým býkům. Obecně však jeho postoj nebyl přehnaně holubičí – prognózy ohledně uvolňování měnové politiky byly vágní, plné četných "ale" a "co kdyby". Trh proto reagoval vůči zelené bankovce tímto způsobem právě v důsledku přehnaných očekávání plynoucích z Powellových předchozích projevů. Powell se však rozhodl zachovat ve své rétorice vyvážený tón, což zapůsobilo v neprospěch americké měny. -
EUR/USD: Powell zařizuje výprodej. EUR se propadá na dvouleté minimum. Parita na obzoru?
Měnový pár EUR/USD se propadl na 1,0351 s poklesem o 1,32 % za jedinou seanci. Nástroj zaznamenal nejnižší zavírací hodnotu za poslední dva roky. Tento propad byl vyvolán nečekaně jestřábími prohlášeními Federálního rezervního systému, který dal jasně najevo, že v lednu se žádné snížení sazeb neočekává. -
❗ EURUSD po zasedání Fedu testuje 1,08
FOMC se na dnešním zasedání rozhodl ponechat sazby beze změny v souladu s očekáváním trhu. Nový soubor ekonomických projekcí však poukázal na vyšší prognózy růstu HDP oproti březnovým projekcím a také na pomalejší vývoj jádrové inflace v letošním roce. Kromě toho se mediánová prognóza sazeb v dot-plotu zvýšila a nyní ukazuje na sazby na úrovni 5,6 % na konci roku 2023, což je nárůst z 5,1 % v březnových projekcích, a na úrovni 4,6 % na konci roku 2024, což je nárůst z 4,3 % v březnové projekci. Fed rovněž nevyloučil další zpřísnění sazeb ještě v tomto roce. -
EUR/USD: pozor na psychologické úrovni 1,13
Pár EUR/USD se propadl poté, co nedokázal vytvořit nové maximum ani dosáhnout psychologické úrovně 1,14. Silná rally DXY donutila USD posílit vůči všem soupeřům. Z krátkodobého hlediska je směr medvědí, a pokud dolarový index obnoví růst, mohl by pár kdykoli prodloužit výprodej. -
EURUSD po zveřejnění FOMC minutes klesá
Dnes ve 20:00 byl zveřejněn zápis z lednového zasedání FOMC, kdy byly ponechány sazby na stávající úrovni v rozmezí 5,25 - 5,50 %. Měnový pár EUR/USD v prvotní reakci reagoval poklesem o 0,03 %. -
EURUSD po zveřejnění údajů ZEW mírně klesá
Německo – ZEW index ekonomického sentimentu za leden: Aktuální situace: -90,4. prognóza -93,1; dříve -93,1. -
EUR/USD: PPI a ECB
Pár EUR/USD ve čtvrtek vykazoval zvýšenou volatilitu, ale nepodařilo se mu stanovit jasný směrový pohyb. Zpočátku obchodníci reagovali na zveřejnění indexu cen výrobců aktualizací 1,5týdenního minima (čtvrteční intradenní minimum na úrovni 1,0464). Následně se pár vrátil k úrovni 1,05, čímž reagoval na rétoriku prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde, aby opět klesl pod cílovou úroveň 1,0500. Toto chování "tam a zpět" způsobuje, že se pár v podstatě pohybuje v rozmezí. Situace připomíná přetahovanou, kdy prodávající a kupující táhnou opačným směrem a ceny oscilují mezi zónami 1,04 a 1,05. -
EURUSD pravděpodobně nebude mít jednosměrný pohyb uprostřed posilujícího dolaru
Ti, kteří si mysleli, že pád amerického dolaru v roce 2023 bude jako jednosměrná ulice, se hluboce přepočítali. Na začátku roku americká měna ukázala všem odpůrcům, co umí. Pár EURUSD se zhroutil na 1,0515 kvůli zpomalující inflaci v Německu a Francii. Pouze očekávání rozkolu v řadách FOMC umožnila euru trochu si odpočinout.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Denní kalendář událostí
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Evropská komise schválila odklad odvetných cel o 90 dní
Volba příštího německého kancléře se uskuteční 6. května
Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky
AUD/USD testuje klíčovou S/R zónu na psychologické hladině
GBP/CAD prolomil neckline inverzní formace Hlava a ramena, přichází změna trendu?
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 15.4.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 15.4.2025
Evropské akcie po celní výjimce na dovoz některé elektroniky do USA posílily
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, prudce ale zpevnil k argentinskému pesu
Evropská komise schválila odklad odvetných cel o 90 dní
Volba příštího německého kancléře se uskuteční 6. května
Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky
AUD/USD testuje klíčovou S/R zónu na psychologické hladině
GBP/CAD prolomil neckline inverzní formace Hlava a ramena, přichází změna trendu?
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 15.4.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 15.4.2025
Evropské akcie po celní výjimce na dovoz některé elektroniky do USA posílily
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, prudce ale zpevnil k argentinskému pesu
Blogy uživatelů
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Co je opravdová svoboda v tradingu?
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Co je opravdová svoboda v tradingu?
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Forexové online zpravodajství
American Airlines nabídne od roku 2026 bezplatné Wi-Fi na palubě
Honda přesouvá výrobu do USA
Nvidia a AMD přesouvají část produkce svých čipů do USA
Eurozóna: Průmyslová výroba v únoru meziročně vzrostla o 1,2 při očekávání poklesu o 0,7 %
Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW v dubnu na -18,5 b.
Německo: Index očekávání průzkumu ZEW v dubnu na -14 b. při očekávání 10 b.
Intel prodá 51% podíl v jednotce Altera společnosti Silver Lake
Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,68 %), Zlato (+0,59 %) a kukuřice (+0,52 %)
Vývoj měnových párů: libra posiluje vůči koruně o 0,31 % na GBP/CZK 29,19
Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, tažena akciemi automobilek
American Airlines nabídne od roku 2026 bezplatné Wi-Fi na palubě
Honda přesouvá výrobu do USA
Nvidia a AMD přesouvají část produkce svých čipů do USA
Eurozóna: Průmyslová výroba v únoru meziročně vzrostla o 1,2 při očekávání poklesu o 0,7 %
Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW v dubnu na -18,5 b.
Německo: Index očekávání průzkumu ZEW v dubnu na -14 b. při očekávání 10 b.
Intel prodá 51% podíl v jednotce Altera společnosti Silver Lake
Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,68 %), Zlato (+0,59 %) a kukuřice (+0,52 %)
Vývoj měnových párů: libra posiluje vůči koruně o 0,31 % na GBP/CZK 29,19
Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, tažena akciemi automobilek
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
American Airlines nabídne od roku 2026 bezplatné Wi-Fi na palubě
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 14.–17. dubna 2024: prodej (sell) pod 3 224 USD (+1/8 Murray – 21 SMA)
Ceny stříbra klesají na osmitýdenní minima kvůli obavám o průmyslovou poptávku
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 24. října pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů
Prognóza pro pár EUR/USD na 17. března 2025
Ethereum se zotavuje, ale hrozí riziko poklesu
VŠICHNI BUDOU TRPĚT – TRUMP DAL INVESTORŮM ŠANCI (VYUŽIJ TOHO)
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
Zlato dosáhlo nového historického maxima 3 245
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
American Airlines nabídne od roku 2026 bezplatné Wi-Fi na palubě
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na období 14.–17. dubna 2024: prodej (sell) pod 3 224 USD (+1/8 Murray – 21 SMA)
Ceny stříbra klesají na osmitýdenní minima kvůli obavám o průmyslovou poptávku
GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 24. října pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů
Prognóza pro pár EUR/USD na 17. března 2025
Ethereum se zotavuje, ale hrozí riziko poklesu
VŠICHNI BUDOU TRPĚT – TRUMP DAL INVESTORŮM ŠANCI (VYUŽIJ TOHO)
Technická analýza páru ETH/USD na 13. dubna 2022
Zlato dosáhlo nového historického maxima 3 245
Tento týden bude zveřejněna říjnová inflace a míra nezaměstnanosti a HDP za třetí čtvrtletí
Blogy uživatelů
MACD - obchodování trendové strategie
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Daně
Naše vědomosti v běhu dějin
Analýza akcií PayPal - Důvody poklesu ceny a zhodnocení potenciálu pro růst
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Znáte rozdíly mezi MetaTrader 4 a MetaTrader 5
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
Teorie aukce – high a low
Přichází inflace nebo pád cen?
MACD - obchodování trendové strategie
Pravidlo č. 1: Neobchoduj proti trendu. Tak proč to pořád děláme?
Daně
Naše vědomosti v běhu dějin
Analýza akcií PayPal - Důvody poklesu ceny a zhodnocení potenciálu pro růst
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Znáte rozdíly mezi MetaTrader 4 a MetaTrader 5
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
Teorie aukce – high a low
Přichází inflace nebo pád cen?
Vzdělávací články
SSI: Index spekulativního sentimentu (1/2)
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
Price Action: Pokročilé obchodování formace Inside Bar
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (3. část)
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
SSI: Index spekulativního sentimentu (1/2)
XTB: Recenze, poplatky a hodnocení
Price Action: Pokročilé obchodování formace Inside Bar
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
8 nejlepších obchodních strategií – scalping (7. díl) – 1. část
Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (3. část)
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Investování do REIT: Důležité ukazatele pro REITs (6. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
AUD/USD testuje klíčovou S/R zónu na psychologické hladině
Čínské sítě dokládají, že zboží Made in USA se vyrábí v Číně
Ceny ropy po středečním růstu obnovily pokles
Média: USA chtějí kromě kovů i kontrolu nad ukrajinským plynovodem
Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
ČNB varovala před dvěma subjekty, nabízejí služby bez povolení
Bloomberg: Čínské dodávky vzácných zemin se zastavily
Právě vychází nejúspěšnější světová FOREX kniha!
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 25.1.2024
AUD/USD testuje klíčovou S/R zónu na psychologické hladině
Čínské sítě dokládají, že zboží Made in USA se vyrábí v Číně
Ceny ropy po středečním růstu obnovily pokles
Média: USA chtějí kromě kovů i kontrolu nad ukrajinským plynovodem
Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
ČNB varovala před dvěma subjekty, nabízejí služby bez povolení
Bloomberg: Čínské dodávky vzácných zemin se zastavily
Právě vychází nejúspěšnější světová FOREX kniha!
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 25.1.2024
Témata v diskusním fóru
Signály
Price Action Trading Jakuba Hodana
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD a USD/JPY
Výhľad forex tradera na CAD/JPY, EUR/NZD a AUD/NZD
Praktická ukázka: Tentokrát to bude o Stop-Lossu
Komodity
EUR/USD
FOREX trading
Řídíte se při tradingu intuicí?
Signály
Price Action Trading Jakuba Hodana
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
3cAnalysis: Týždenný výhľad pre EUR/USD a USD/JPY
Výhľad forex tradera na CAD/JPY, EUR/NZD a AUD/NZD
Praktická ukázka: Tentokrát to bude o Stop-Lossu
Komodity
EUR/USD
FOREX trading
Řídíte se při tradingu intuicí?