Neděle 19. května 2024 00:36
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
CapXmaster

PMI ve zpracovatelském průmyslu

img

Co očekávat od RBA?

06.05.2024 Reserve Bank of Australia má během nadcházejícího asijsko-pacifického zasedání oznámit své další rozhodnutí o měnové politice. Oznámení bude provedeno v úterý v 6:30 hodin středoevropského času. Očekává se, že RBA na čtvrtém zasedání v řadě ponechá sazby beze změny na dvanáctiletém maximu, ale určitý jestřábí příklon se může nabízet, protože inflace klesá pomaleji, než se očekávalo. Pojďme se krátce podívat na to, co od zasedání očekávat.
img

Co očekávat od NFP❓

03.05.2024 Konec týdne na mezinárodních trzích slibuje být opravdu zajímavý, a to vzhledem k tomu, že ve 14:30 se dozvíme klíčové údaje NFP z americké ekonomiky. Nedávné rozhodnutí Fedu investory ještě více utvrdilo v tom, že příchozí makrodata rozhodnou o tom, zda dojde ke snížení úrokových sazeb v USA ve 3. čtvrtletí 2024, ale zda si na první takové kroky budeme muset počkat až do konce roku. To má samozřejmě velký vliv na sentiment pozorovaný na akciových trzích, takže můžeme očekávat, že dnešní zpráva způsobí velký skok volatility na oblíbených instrumentech. Zde jsou klíčové údaje, které byste měli znát před dnešní zprávou:
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 2. května pro začátečníky

02.05.2024 K otestování ceny 1,0675 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o zhruba 30 pipsů. Absence údajů z eurozóny udržovala volatilitu na nízké úrovni, ale rozhodnutí Federálního rezervního systému ponechat sazby beze změny a dát trhu ještě trochu času bylo poměrně nečekané, i když nevedlo k žádné výrazné změně rozložení sil. Pár se nadále obchoduje v bočním kanálu a jeho směr určí průlom. K tomu by mohlo dojít zítra, po zveřejnění důležité zprávy z amerického trhu práce.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky

02.05.2024 Pár EUR/USD ve středu vykázal nepoctivé pohyby. Nejprve trh ignoroval všechny "důležité" americké zprávy. Zadruhé, cena nejprve konsolidovala pod vzestupným kanálem a poté zahájila nový pohyb vzhůru. Zatřetí, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella nelze považovat za holubičí, ale dolar přesto klesl. Začtvrté, pár se celý den pohyboval ve flat rozpětí. A nakonec volatilita – na to, že se jednalo o den se čtyřmi významnými zprávami a zasedáním FOMC, byla nízká.
img

Ranní shrnutí (02.05.2024)

02.05.2024 Dluhopisové trhy po včerejším Powellově projevu, který byl vnímán spíše jako holubičí, posílily při pohledu na hromadící se problémy s údaji o inflaci v USA.
img

BREAKING: Výrobní PMI S&P v USA mírně vyšší. Trhy čekají na ISM

01.05.2024 S&P PMI ve zpracovatelském průmyslu z USA dosáhl hodnoty 50 vs. 49,9 exp. a 49,9 dříve. Wall Street nyní čeká na důležitější údaje ISM Manufacturing, které budou zveřejněny v 16:00.
img

Ekonomický kalendář: ADP, JOLTS, ISM a Powellův projev v centru pozornosti trhu

01.05.2024 Dnes se pozornost finančních trhů po celém světě zaměří především na USA, kde bude před očekávaným rozhodnutím Fedu a konferencí Jeroma Powella zveřejněna řada důležitých údajů. V brzkém odpoledni bude pozornost upřena na zprávu ADP, která naznačí změnu zaměstnanosti mezi soukromými, americkými podniky. Není jasné, jak trh na zprávu zareaguje, i když dokud existuje riziko zvýšené a přetrvávající inflace, zjevně „přestal“ mít v poslední době rád slabší než prognózované „stagflační“ údaje. Ve 15:45 budou zveřejněny údaje S&P PMI ve zpracovatelském průmyslu, ale pozornost se bude soustředit především na důležitější údaje ISM ve zpracovatelském průmyslu, které budou zveřejněny o 15 minut později.
img

Zpráva CFTC: důvěra v dolar roste

30.04.2024 Čistá long pozice na dolaru vzrostla ve sledovaném týdnu o 7,2 miliard na 32,6 miliard. Spekulativní investoři aktivně nakupují dolar, protože čím dál víc věří, že americká měna v nadcházejících týdnech posílí.
img

Ekonomický kalendář: Zprávy z amerického trhu práce a rozhodnutí Fedu tento týden 🧭

29.04.2024 Dnes se investoři dočkají několika zajímavých publikací z členských zemí Evropské unie. V kalendáři jsou zprávy o inflaci za duben ze zemí jako Španělsko a Německo. Konsenzus ukazuje na hodnoty zhruba v souladu s předchozím měsícem. Ve druhé polovině dne se pozornost investorů přesune za Atlantik. V makrokalendáři nejsou naplánovány žádné významné události, ale v podnikovém sektoru bude zveřejněno několik zajímavých kvartálních zpráv. Před začátkem seance zveřejní své výsledky společnost Domino's Pizza a po skončení seance jsou naplánovány zprávy společností Microstrategy a Paramount Global.
img

Co můžeme příští týden očekávat od eura?

29.04.2024 V posledních dvou týdnech probíhala na trhu aktivní korekce eura v rámci sestupné vlny 3 neboli C. Podle mého názoru je konečně čas tuto vlnu ukončit. Proto je důležité, abyste pochopili, co přinese nadcházející informační pozadí. Bude pro jednotnou měnu pozitivní, nebo naopak?
img

GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 24. dubna

24.04.2024 K otestování ceny 1,2386 došlo v odpoledních hodinách v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry v naději, že pár provede korekci směrem nahoru. V důsledku toho pár vzrostl o více než 70 pipsů, ale já jsem se tohoto pohybu zúčastnil jen proto, že jsem tak silnou rally nečekal. K vybírání zisků došlo kolem cílové úrovně 1,2415. Díky přijatelným údajům o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách se libra mohla částečně zotavit z poklesu zaznamenaného na začátku týdne, zatímco slabé údaje z USA vedly odpoledne k větším nákupům. Dnes může růstový trend přetrvat, neboť zpráva o bilanci průmyslových zakázek od Konfederace britského průmyslu (CBI) pravděpodobně nezanechá na trhu výrazný dopad, i kdyby údaje zklamaly. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní tipy na evropskou seanci 24. dubna pro začátečníky

24.04.2024 Cena 1,0674 byla odpoledne otestována v době, kdy indikátor MACD právě začínal stoupat od úrovně nula, což potvrdilo signál k nákupu eura v rámci pokračování vzestupného pohybu v mezích intradenního trendu. Euro ve výsledku vzrostlo o 30 pipů. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v eurozóně mu ráno umožnily držet se nad vodou. Slabé údaje z USA ale ohrozily obrannou strategii medvědů a vedly k výraznějšímu růstu páru EUR/USD. Náladu obchodníků dnes mohou ovlivnit slabé údaje z Německa, protože zprávy nejsou v poslední době zvlášť povzbudivé. Impulsem mohou být zprávy o indexu podnikatelského klimatu IFO, indexu současného hodnocení IFO a indexu ekonomických očekávání IFO. Špatné zprávy by mohly euro tlačit dolů k dennímu minimu, kde bychom rádi viděli kupce, tedy pokud se po včerejšku ještě ukážou. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Výhled pro EUR/USD na 24. dubna. Euro vzrostlo k horní hranici kanálu

24.04.2024 EUR/USD se nadále pohyboval uvnitř téměř horizontálního kanálu, formálně označovaného jako vzestupný kanál. Vzhledem k tomu, že k poslednímu odrazu došlo od spodní hranice kanálu, cena v průběhu několika dní vzrostla až k jeho horní hranici. Tento pohyb se ukázal být naprosto předvídatelný, ačkoli včera měl nejen technický charakter.
img

Denní shrnutí: EURUSD vzrostl o 0,5 %, Nasdaq100 vede zisky na Wall Street

23.04.2024 Nálada v evropské seanci byla dnes pozitivní. Německý DAX si připsal více než 1,5 % a CAC40 vzrostl o 0,8 %. O něco méně se dařilo britskému indexu FTSE, který vzrostl o 0,2 %.
img

Invesco: Neobvyklé pravdy – Německá želva a americký zajíc

22.04.2024 Proč se německá ekonomika potýká s problémy, zatímco americká jde kupředu? Nebylo tomu tak vždy, ale od začátku pandemie se americké ekonomice daří na pozadí rostoucího vládního dluhu a klesající míře úspor. Bude se želva smát jako poslední (a nejdéle)? Můj let z Milána byl zrušen, protože letadlo, kterým jsme měli letět, přistálo na jeden motor. Rozhovory s investory v Itálii, ale i jinde budí dojem, že německá ekonomika také letí na jeden motor, zatímco USA pokračují na oba a plný plyn. Odpovídá to skutečnosti, a pokud ano, proč je mezi oběma ekonomikami takový rozdíl?
img

Invesco: Chaotické první čtvrtletí na světových trzích je charakterizováno malými vítězstvími

09.04.2024 Na trzích panovaly v prvním čtvrtletí výkyvy, protože se množila různá prohlášení centrálních bank a způsobovala zmatek. Některá „malá vítězství“ bylo proto možná snadné přehlédnout. Jádrový index cen výdajů na osobní spotřebu za březen přinesl úlevu – a získal důvěru od předsedy Federálního rezervního systému Jaye Powella.
img

Kanadský dolar se dočkal nečekané podpory. Přehled vývoje USD/CAD

04.04.2024 Hrubý domácí produkt Kanady se v lednu zvýšil o 0,6 %, což je nejsilnější růst od ledna 2023; předběžný odhad únorového HDP ukazuje na růst o 0,4 %, zatímco ekonomická aktivita v prvním čtvrtletí vykazuje růst o 3,5 % mezičtvrtletně. Hospodářské oživení výrazně překonává odhad Bank of Canada a může mít dopad na plány centrální banky v oblasti úrokových sazeb, neboť silnější hospodářský růst eliminuje potřebu zmírnit finanční podmínky.
img

GBP/USD. 3. dubna. Powellův projev může na trh vrátit medvědy

03.04.2024 Pár GBP/USD se v hodinovém grafu v úterý konsolidoval pod zónou 1,2584–1,2611, což zvyšuje pravděpodobnost dalšího poklesu k nejbližší úrovni 1,2517. Dnešní odraz od zóny 1,2584–1,2611 bude opět působit ve prospěch amerického dolaru a nového poklesu. Konsolidace kurzu páru nad uvedenou zónou umožní očekávat nový růst libry k zóně rezistence 1,2705–1,2715.
img

Denní přehled: Wall Street a kryptoměny klesají

02.04.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodovaly na nižší úrovni: S&P 500 klesl o 0,9 %, Dow Jones se obchodoval o 1,2 % níže, Nasdaq klesl o 1,1 % a Russell 2000 s malou kapitalizací se propadl o více než 2,5 %.
img

GBP/USD: technická analýza na 2. dubna. Další pullback britské libry, ale býci jsou ve střehu

02.04.2024 Dobrý den, vážení obchodníci! V pondělí pár GBP/USD na 2hodinovém grafu provedl nový obrat ve prospěch americké měny a konsolidoval se pod zónou supportu 1,2584–1,2611, což britské měně celý týden bránilo v dalším poklesu. Nyní může pokles GBP/USD pokračovat směrem k nižší úrovni 1,2517. Konsolidace pod úrovní 1,2517 zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu směrem ke korekční úrovni 38,2 % na 1,2453. Trend zůstává medvědí.
img

Co příští týden čeká euro?

02.04.2024 První dubnový týden slibuje být pro měnové páry docela zajímavý. Začněme ale eurem, které se poslední dobou docela vleče, ale stále se drží současného vlnového patternu, který naznačuje vytvoření klesající vlny. Aby vše zůstalo při starém, potřebuje trh dostat silné zprávy z USA a slabé z Evropské unie.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, březen 2024

02.04.2024 Březnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl přinesl pozitivní překvapení, když se celkový PMI indikátor vyšplhal na nejvyšší úroveň od srpna 2022.
img

Čerstvá předpověď pro pár GBP/USD na 2. dubna 2024

02.04.2024 Dobře se ví, že trh nemůže dlouho přešlapovat na místě a dřív či později se pohybu nevyhne. Navíc, čím delší je fáze stagnace, tím výraznější je následný skok. Obecně tedy nepřekvapí, že dolar v pondělí stoupal. Překvapí ale fakt, že se tak stalo v době, kdy Evropa ještě slavila svátky. Pokud je v Evropě, nebo ještě víc ve Spojených státech, svátek, trh obvykle trpělivě čekají, až se všechny trhy otevřou. Neméně zajímavé je i to, že trh se dal do pohybu, když byly zveřejněny údaje o americkém ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 2. dubna 2024

02.04.2024 V pondělí byly zveřejněny lehce smíšené, ale celkově optimistické zprávy z USA. Americký index PMI od S&P pro zpracovatelský průmysl dosáhl v březnu 51,9 bodů, tedy mírně klesl z únorových 52,2 bodů, ale index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM zároveň vzrostl ze 47,8 bodů na 50,3 bodů. Nové zakázky vzrostly ze 49,2 na 51,4 bodů a index zaměstnanosti dosáhl 47,4 bodů oproti 45,9 bodům z předchozího měsíce. Federální rezervní banka v Atlantě navíc zvýšila prognózu HDP pro první čtvrtletí z 2,3 % na 2,8 %.
img

Co se dalo čekat: ECB může snížit sazby dříve než Fed

02.04.2024 Nový obchodní týden začal poklidně. Až do zveřejnění indexu nákupních manažerů (PMI) ISM ve zpracovatelském průmyslu pro Spojené státy nebyly k dispozici žádné zprávy. A v době takto pasivního trhu měla daná zpráva velký vliv. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu zaznamenal v březnu hodnotu 50,3 bodů oproti únorové hodnotě 47,8 bodů a poprvé po dlouhé době se tak vrátil nad klíčovou hranici 50,0 bodů. Trh neočekával více než 48,4 bodů, a proto takto silná zpráva okamžitě podpořila americký dolar. Podle mého názoru je to přesně tak, jak by mělo. První zpráva tohoto týdne vyvolala přesně ten pohyb, který jsme potřebovali.
img

Vyhlídky na vývoj měnového páru GBP/USD dne 2. dubna. Hotovo! Nebo snad ne?

02.04.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí propadl o téměř 100 pipsů. Mějte na paměti, že pár zahájil výrazný pohyb směrem dolů již prakticky večer, kdy byla ve Spojených státech zveřejněna rezonující zpráva o podnikatelské aktivitě ISM, jejíž hodnota se ukázala být nad prognózami a nad hranicí 50,0 bodů. Právě tato zpráva vyvolala dolarovou rally. Nebýt této zprávy, nebo kdyby byla její hodnota slabší, je dost pravděpodobné, že bychom se růstu dolaru nedočkali. Dolar však přesto posílil, ale v globálním měřítku se absolutně nic nezměnilo.
img

ISM ve zpracovatelském průmyslu nad 50 body. EURUSD klesá na 1,075

01.04.2024 Index ISM ve zpracovatelském průmyslu se vrátil nad 50 bodů, což naznačuje hospodářskou expanzi. Dolar po zprávě posílil a EUR/USD klesá na nejnižší hodnotu od poloviny února. V komentáři ke zprávě se dočteme, že poptávka zůstává měkká, ale panuje vysoký optimismus ohledně budoucího růstu zakázek, což by mělo zlepšit hospodářskou expanzi ve 2. čtvrtletí.
img

Makrokalendář - Důležitá data z USA navzdory Velikonocům

01.04.2024 Dnes je druhý den velikonočních svátků, takže ve většině evropských zemí se ještě nebude obchodovat. Ve většině asijských zemí a na Wall Street je však dnes běžný obchodní den, takže na většině komoditních trhů se opět obchoduje. Pondělí začalo znatelnými zisky v Číně po zveřejnění pozitivních indexů PMI a silným růstem cen zlata a ropy. Dnes budou zveřejňovány údaje především ze Spojených států, i když tento týden vypadá ještě zajímavěji díky zveřejnění údajů z amerického trhu práce tento pátek.
img

Ranní shrnuí (01.04.2024)

01.04.2024 Zahájení nového měsíce na asijských trzích probíhá spíše pozitivně. Akcie v Číně získávají nejvíce za poslední měsíc, což souvisí s dobrými údaji naznačujícími hospodářské oživení.
img

BREAKING: Eurozóna vykazuje slušný PMI ve službách, ale výrobní sektor stále zaostává 📌

21.03.2024 HCOB Francie PMI ve službách: skutečnost 47,8; prognóza 48,8; předchozí 48,4; HCOB Francie PMI ve zpracovatelském průmyslu: skutečnost 45,8; prognóza 47,5; předchozí 47,1;
img

Kiwi stojí na prahu zhroucení. Přehled vývoje měnového páru NZD/USD

20.03.2024 V úterý ráno Bank of Japan mírně zvýšila svou základní úrokovou sazbu z -0,1 % do pásma 0,0–0,1 %, čímž ukončila období osmi let záporných úrokových sazeb, a také oznámila, že ukončí svůj rámec kontroly výnosové křivky. Zároveň BoJ bude pokračovat v nákupech JGB v přibližně stejném objemu jako dosud a slíbila, že v případě rychlého růstu sazeb bude okamžitě reagovat. Jen v souladu s očekáváním tohoto rozhodnutí klesl a dlouhodobými důsledky rozhodnutí BoJ se budeme zabývat v příštím přehledu.
img

Co příští týden čekat od eura?

18.03.2024 Americký dolar zakončil týden s opatrným optimismem. Dolar posílil vůči euru i libře, což ale nezakládá solidní důvod k tomu, abychom potvrdili další klesající vlny pro oba instrumenty. Samozřejmě věřím, že hlavním scénářem je další posilování amerického dolaru. Věřím, že jak zpravodajské pozadí zpráv, tak vlnový pattern naznačují růst dolaru. Trh ne vždy obchoduje v souladu s vlnovým patternem a zpravodajským pozadím, ale já se při tvorbě prognóz opírám o tyto dva typy analýz.
img

Kanadský dolar drží krok s trhem

08.03.2024 Bank of Canada ponechala úrokovou sazbu v souladu s očekáváním beze změny na úrovni 5 % a prakticky vyloučila její snížení na příštím zasedání v dubnu. Doprovodné prohlášení bylo poměrně stručné, což může naznačovat, že Bank of Canada je před přijetím jakýchkoli opatření očividně v režimu vyčkávání a nemůže poskytnout žádné nové komentáře.
img

EUR po revizi PMI klesá

01.03.2024 Dnes ráno byly zveřejněny únorové indexy PMI ve zpracovatelském průmyslu v Evropě. Neočekávalo se, že by zprávy vyvolaly nějaké výraznější pohyby na trhu, protože většinou šlo o revize již zveřejněných bleskových údajů.
img

Ekonomický kalendář: Revize PMI a ISM ve zpracovatelském průmyslu USA

01.03.2024 Evropské indexy mají dnes našlápnuto k vyššímu otevření hotovostní seance. Futures na německý DAX se obchodují nad úrovní 17 800 bodů. To přichází po optimistické asijsko-pacifické seanci, během níž japonský Nikkei vyskočil o 1,9 % a poprvé v historii otestoval oblast 40 000 bodů. Výše se obchodují také kryptoměny. AUD a NZD jsou nejvýkonnějšími měnami G10, zatímco JPY a CHF nejvíce zaostávají.
img

Ranní shrnutí (01.03.2024)

01.03.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování růstem – S&P 500 si připsal 0,52 %, Dow Jones se posunul o 0,12 % výše, Nasdaq vyskočil o 0,90 % a small-cap Russell 2000 přidal 0,71 %.
img

Bude zlato tento týden pokračovat ve svém růstu?

26.02.2024 Podle posledního týdenního průzkumu o zlatě se názory investorů a analytiků rozcházejí. Main Street je ve svých názorech i nadále stabilní s celkově vyrovnaným býčím postojem, zatímco u analytiků pro tento týden jasně převažuje býčí prognóza.
img

DAX 40 se dokázal vyšplhat na rekordní hodnotu

23.02.2024 Navzdory neuspokojivým údajům o PMI ve zpracovatelském průmyslu se německý index DAX 40 dokázal ve čtvrtek vyšplhat na rekordní hodnotu 17 388, čímž se dostal nad důležitou linii odporu, která býkům bránila během roku 2023. V uplynulém měsíci index odolával nad svými krátkodobými jednoduchými klouzavými průměry (SMA a obchoduje se kolem horní hrany krátkodobého býčího kanálu, nelze vyloučit korekci směrem dolů.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 23. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

23.02.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek konečně vykázal znatelné pohyby. Kotace nejprve zaznamenaly poměrně slušný růst a pak ještě silnější pokles. Nedá se říct, že by šlo o úplně logické pohyby, ale ve čtvrtek jsme měli silné makroekonomické pozadí. Už dříve jsme vás upozorňovali, že indexy podnikatelské aktivity nejsou klíčové, ale při nedostatku dat může trh na tyto zprávy reagovat. A přesně to se stalo. Trh brzy ráno nakupoval euro, ale po zveřejnění slabých indexů PMI ve zpracovatelském průmyslu v Německu a EU začal prodávat. PMI ve službách ale vyšlo dobře, takže i euro mohlo dál růst.
img

Předpověď pro EUR/USD na 23. února 2024

23.02.2024 Důvodem byla dobrá zpráva společnosti Nvidia, jejíž akcie vzrostly o 16,32 %. V důsledku toho index Nasdaq vzrostl o 2,96 %. Euro na to reagovalo ziskem 70 pipsů. Jednotná měna začala růst již dříve během dne, kdy byly zveřejněny dobré údaje o podnikatelské aktivitě ve Francii; index PMI ve výrobě za únor vzrostl ze 43,1 na 46,8 a index PMI ve službách ze 45,4 na 48,0 bodů. V případě Německa však tyto indexy oslabily, takže nakonec indexy eurozóny vypadaly takto: PMI ve zpracovatelském průmyslu 46,1 oproti 46,6 v lednu, PMI ve službách 50,0 oproti 48,4. Euro uzavřelo den růstem o pouhé 3 pipsy. Hlavní je však slabost akciového trhu, který rostl na základě soukromých zpráv. Do dneška nebo v pondělí očekáváme na akciovém trhu obrat.
img

Denní přehled: Výsledky společnosti Nvidia vyvolaly rally na Wall Street

22.02.2024 Společnost Nvidia vykázala za 4. fiskální čtvrtletí solidní zisk, což vyvolalo téměř 15% nárůst jejích akcií. Společnost vykázala lepší než očekávané tržby a zisky a poskytla optimistický výhled na aktuální čtvrtletí.
img

Ekonomický kalendář: Zápis z jednání ECB a údaje o PMI v centru pozornosti

22.02.2024 Tržní nálady v asijsko-pacifickém regionu se vyznačovaly býčím nadšením, zejména v Japonsku, kde index Nikkei 225 dosáhl nových historických maxim. Čínský Hang Seng si připsal 0,61 % a čínský A50 přidal 0,24 %. Pouze indické indexy čelily tlaku na pokles. Evropské futures naznačují vyšší otevření burzovní seance na starém kontinentu.
img

Invesco: Sedm důvodů k optimismu pro světovou ekonomiku

01.02.2024 Začátek roku 2024 byl ponurý. Zuří dvě války, kde jsme zaznamenali znepokojivé ztráty včetně úmrtí mnoha civilistů. Komerční lodě v Rudém moři byly napadeny húthijskými povstalci, což vedlo k úderům USA a Spojeného království proti húthijským cílům a zprávám o odpálení raket na americká vojenská plavidla. Při útoku na americké stanoviště v Jordánsku nedávno tragicky zahynuli tři příslušníci amerických služeb, což zvyšuje pravděpodobnost, že se do izraelsko-hamaské války přímo zapojí další země. Kromě toho existují obavy, že se volby, které nás čekají po celém světě, by mohly vést k větší geopolitické nejistotě. Vzhledem k těmto globálním událostem dostávám mnoho dotazů ohledně stavu ekonomiky, a tak jsem si řekla, že je možná na čase podělit se o několik důvodů, proč se na globální ekonomiku dívat pozitivně.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 1. února. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.02.2024 Pár GBP/USD se ve středu držel v bočním kanálu 1,2611–1,2787, což nepřekvapí. I když britská měna během dne prudce rostla, stále to nebylo dost na to, aby pár opustil flat pásmo. Pár vzrostl po zprávě americké ADP, která ukázala méně vytvořených pracovních pozic v soukromém sektoru, než se očekávalo.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, leden 2024

01.02.2024 Lednový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl přinesl zlepšení celkového PMI indikátoru, v zásadě v souladu s očekáváním finančního trhu.
img

Revize PMI nepodpořily EURUSD

01.02.2024 Dnešní dopolední evropské seanci v ekonomickém kalendáři dominovalo zveřejnění lednových indexů PMI ve zpracovatelském průmyslu. Většinou se však jednalo o revize bleskových údajů zveřejněných 24. ledna 2024, a proto se neočekávalo, že by vykázaly větší odchylky od předběžných hodnot nebo vyvolaly větší pohyby na trhu.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí BoE o sazbách, výsledky amerických technologických megapodniků

01.02.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní seance na starém kontinentu. Stalo se tak poté, co FOMC na včerejším zasedání ponechal úrokové sazby beze změny, přičemž předseda Fedu Powell na tiskové konferenci po zasedání naznačil, že březnové snížení sazeb není základním scénářem. USD zachytil nabídku a zůstává dnes nejvýkonnější měnou G10, přičemž EUR/USD klesl pod hranici 1,08.
img

Klíčové události 1. února: fundamentální analýza pro začátečníky

01.02.2024 Na čtvrtek je naplánována celá řada makroekonomických událostí, ale pohyb obou měnových párů bude do značné míry závislý na fundamentálních událostech – zasedání Federálního rezervního systému a Bank of England. Začněme ale ekonomickými zprávami. Ve čtvrtek budou zveřejněny výrobní indexy PMI a údaje o inflaci, obojí pro eurozónu. Podobné indexy zveřejní i Německo a Velká Británie. Jsou druhořadého významu a budou nepochybně ve stínu významnějších událostí.
img

Ranní shrnutí (31.01.2024)

31.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu prožívají smíšené období. Japonský Nikkei 225 roste o 0,61 %, australský S&P ASX 200 získává 1,30 % a index Kospi klesá o 0,12 %. Akciové trhy v Číně opět ztrácejí přibližně 1,20-1,30 %.
img

Denní shrnutí: Silné PMI, zisky US100 podpořené čtvrtletními výsledky ✨

24.01.2024 Indexy na Wall Street rozšiřují své zisky již pátý den po sobě. US500 vzrostl o 0,50 % na 4920 bodů a US100 o 1,10 % na 17750 bodů.
img

Makrokalendář: Tesla, IBM a ASML; rozhodnutí BoC a údaje o PMI za leden

24.01.2024 Akcie v regionu APAC se obchodovaly se smíšeným sentimentem, podobně jako v USA během včerejší seance. Čínské indexy převážně posilovaly, zatímco japonský Nikkei a korejský Kospi během dne ztrácely. Evropské futures ukazují na vyšší otevření evropské hotovostní seance.
img

Ekonomický kalendář: před zítřejšími zprávami o indexech PMI je dnes na programu málo 🔎

23.01.2024 Dnešní ekonomický kalendář je na významné události slabý. Jedinými zprávami, které stojí za pozornost, mohou být údaje z Nového Zélandu a Austrálie, kde budou na konci dne zveřejněny čtvrtletní údaje o CPI a bleskový PMI za leden. Očekává se, že inflace CPI klesne jak mezičtvrtletně, tak meziročně (z 5,6 % na 4,7 % meziročně). Zprávy PMI v Austrálii jsou první za leden, před zítřejším zveřejněním z dalších zemí včetně USA, eurozóny, Německa a Japonska.
img

Obchodní plán pro pár GBP/USD na 3. ledna. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.01.2024 Pár GBP/USD vykázal na konci prvního obchodního dne týdne výrazný pokles. Především prorazil vzestupnou trendovou linii, která kupce podporovala zhruba dva měsíce. Teď už tato trendová linie není relevantní. Chceme ale vyzdvihnout odraz od úrovně 1,2611, který opakovaně zabránil páru klesnout. V závěru loňského roku se britská libra od této úrovně také odrazila a pak jsme byli svědky nové fáze vzestupného trendu.
img

GBP/USD. Co je s librou?

03.01.2024 Pár GBP/USD se propadl a vytvořil nová lokální minima. Medvědi v jednu chvíli stlačili cenu pod support 1,2650 (střední linie indikátoru Bollingerova pásma, která v denním časovém rámci odpovídá linii Kijun-sen) a sebevědomě směřují ke značce 26. Hnací silou poklesu je greenback, který na začátku úterní seance výrazně posílil na celém trhu. Dolarový index dosáhl nejvyšší úrovně za téměř dva týdny, protože odrážel větší zájem obchodníků o americkou měnu.
img

Denní shrnutí: První seanci v roce 2024 vévodí slabé údaje o PMI z USA a silný USD

02.01.2024 Rostoucí americký dolar a vyšší výnosy vyvíjejí tlak na náladu investorů z globálního akciového trhu. Index USDIDX vzrostl o více než 0,8 % a výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů se zvýšily o 0,08 % na 3,94 %.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, prosinec 2023

02.01.2024 Prosincový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl přinesl negativní překvapení: celkový PMI indikátor klesl na své tříměsíční minimum, když výroba i nové objednávky prohloubily tempo svého poklesu.
img

EUR se po evropských PMI pohybuje výše

02.01.2024 Evropskému ekonomickému kalendáři dnes dominovalo zveřejnění prosincového PMI ve výrobě. Čtení z největších evropských ekonomik však byla revizí bleskových údajů zveřejněných v druhé polovině prosince a neočekávalo se, že by vyvolala nějaké výraznější pohyby na trhu.
img

Investoři vyčkávají na hlavní zprávy z USA, zatímco Bitcoin překračuje 45 000 dolarů 

02.01.2024 Kryptoměnoví i manstreamoví investoři se tento týden soustředit na klíčové ekonomické zprávy z USA, sledují růst bitcoinu a sledují politické kroky Fedu.
img

🔽 EURUSD klesá na 1,09

15.12.2023 Americký dolar byl začátkem týdne tvrdě zasažen zasedáním FOMC. Nový dot-plot naznačující tři snížení sazeb o 25 bazických bodů v roce 2024 vyvolal rally na amerických akciových trzích a způsobil ztrátu USD a zisk EUR/USD. Vzestupný pohyb na EUR/USD se včera prodloužil v důsledku spíše jestřábího zasedání ECB. V důsledku toho hlavní měnový pár během dvou dnů vyskočil o zhruba 2 % - ze středeční hodnoty pod 1,08 na včerejší hodnotu nad 1,10. Dnes však došlo k rychlému obratu a EUR/USD nyní testuje hranici 1,09. Co je dnes příčinou pohybu směrem dolů?
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, listopad 2023

01.12.2023 Listopadový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí další mírné zlepšení celkového PMI indikátoru, nicméně obrázek zůstává celkově stále spíše ponurý a podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky se i nadále zhoršují.
img

Ranní shrnutí (01.12.2023)

01.12.2023 Zasedání v asijsko-pacifickém regionu probíhá s mírnými náladami. Indexy většinou zaznamenávají mírný pokles. Nejvíce ztrácí korejský index KOSPI, a to 1,20 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Další pokles inflace v eurozóně a nadále silná spotřeba v USA

27.11.2023 Meziroční inflace v eurozóně se podle našeho odhadu v listopadu snížila na 2,6 %, v Německu v metodice HICP dokonce na 2 %. Jádrová inflace ale v eurozóně zůstává vysoko (3,8 % y/y) a pokles celkové inflace by měl do značné míry odrážet pouze efekt vysoké srovnávací základy loňského roku. Případné navýšení sázek na tempo snižování úrokových sazeb ECB v příštím roce by tedy z našeho pohledu bylo v návaznosti na listopadový údaj předčasné. Americká ekonomika by v tomto týdnu měla z hlediska spotřebitelské poptávky vykázat další solidní čísla, přestože indikátory sentimentu pravděpodobně zůstanou spíše slabé. V ČR bude v pátek zveřejněn druhý odhad HDP za Q3. Očekáváme potvrzení prvního odhadu (-0,3 % q/q), avšak s rizikem sestupné revize.
img

Forex: Německý HDP v Q3 klesl, pesimismus ale začíná ustupovat

24.11.2023 Německá ekonomika v Q3 poklesla mezičtvrtletně o 0,1 %, předstihové indikátory se ale v Německu i eurozóně jako celku již odrazily ode dna. HDP v Německu v letošním třetím čtvrtletí dolů táhla spotřeba domácností, která mezičtvrtletně poklesla o 0,3 %. Solidní růst o 0,6 % q/q byl naopak patrný u investic. Ve čtvrtém čtvrtletí by ale podle našeho odhadu již ekonomika našeho hlavního obchodního partnera v poklesu pokračovat neměla, když očekáváme její mírný růst o 0,2 % q/q.
img

Forex: Sentiment indikátory se začínají mírně zlepšovat

24.11.2023 Německé ekonomice se v letošním třetím čtvrtletí nedařilo. Tamní HDP pravděpodobně mezičtvrtletně poklesl o 0,1 %. Předstihové indikátory se ale již odráží ode dna, což by podle nás po včerejších PMI měl dnes potvrdit i listopadový Ifo index. Jak se v listopadu vyvíjel sentiment domácností a firem u nás, naznačí konjunkturální průzkum ČSÚ. Svoje periodické ratingové hodnocení ČR dnes zveřejní agentura Moody’s.
img

Forex: Evropské předstihové indikátory se odráží ode dna

23.11.2023 Index nákupních manažerů v Německu i eurozóně jako celku v listopadu překvapil pozitivně, nadále ale setrvává v pásmu kontrakce. Svým výraznějším nárůstem očekávání překonal zejména německý PMI ve zpracovatelském průmyslu, který po říjnových 40,8 b. dosáhl 42,3 b. (konsenzus 41,2 b.). Celkově ale všechny složky PMI v Německu i eurozóně zůstávají pod hranicí 50 bodů, která je předělem mezi růstem a poklesem. Důvodem je hlavně slabá poptávka, která odráží pokles kupní síly domácností. Inflace však postupně odeznívá, zatímco vyšší růst nominálních mezd by měl pokračovat. To by podle nás mělo v kombinaci s vysokou mírou nahromaděných úspor pomoci k oživení poptávky a pozvolnému zlepšování předstihových indikátorů. V průmyslu by pak měl být zřetelný pozitivní vliv oživení čínské ekonomiky. Zlepšení na straně průmyslového PMI bude ale nadále pravděpodobně brzdit inverzní způsob zachycení zkracujících se dodavatelských lhůt.
img

Ranní shrnutí (23.11.2023)

23.11.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem: S&P 500 si připsal 0,41 %, Dow Jones se posunul o 0,53 % výše a Nasdaq přidal 0,46 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací si připsal téměř 0,6 %.
img

Denní shrnutí: US100 vzrostl o 2 % - Fed a pokles ropy podporují býky

01.11.2023 Nálada na evropském trhu byla dnes převážně pozitivní. DAX uzavřel seanci téměř o 0,7 % výše, CAC40 si připsal více než 0,6 % a FTSE vzrostl o necelých 0,3 %.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, říjen 2023

01.11.2023 Říjnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl sice hlásí mírné zlepšení celkového PMI indikátoru, nicméně obrázek zůstává ponurý a podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky se i nadále zhoršují.
img

PMI průzkum, eurozóna, říjen 2023 – předběžný výsledek

24.10.2023 Říjnový PMI průzkum signalizuje, že se na počátku závěrečného čtvrtletí letošního roku míra pokles ekonomické aktivity v eurozóně dále prohloubila.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, září 2023

02.10.2023 Zářijový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, přičemž v září se tempo zhoršování dokonce zrychlilo.
img

Smíšené revize evropských výrobních indexů PMI

02.10.2023 Dnešní dopolední ekonomický kalendář v Evropě byl nabitý zveřejněním indexů PMI ve zpracovatelském průmyslu za září. Většinou se však jednalo o revize bleskových údajů, a proto se neočekávala žádná výraznější reakce trhu. To se skutečně stalo, když euro a evropské indexy na údaje téměř nereagovaly. Samotné revize byly smíšené - francouzské údaje zaznamenaly revizi směrem nahoru, zatímco německé údaje byly revidovány mírně dolů. Index za celou eurozónu byl potvrzen na úrovni 43,4. Klíčový poznatek se nezměnil - výrobní sektor v hlavních evropských ekonomikách zůstává v recesi.
img

Ranní shrnutí (02.10.2023)

02.10.2023 Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodovaly smíšeně – Nikkei posílil o 0,1 %, zatímco S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,3 % níže. Celkově byla likvidita nízká, protože obchodníci z Číny, Jižní Koreje a Indie odjeli slavit svátky.
C:\fakepath\Cina-prumysl.jpg

Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila

01.10.2023 Aktivita čínských továren se v září poprvé po půl roce zvýšila, oznámil včera čínský statistický úřad. Agentura Reuters v této souvislosti uvedla, že je to další ukazatel, podle něhož se druhá největší ekonomika světa začíná odrážet ode dna.
img

PMI průzkum, eurozóna, září 2023 – předběžný výsledek

22.09.2023 Zářijový PMI průzkum potvrzuje to, co již signalizovaly průzkumy za předchozí měsíce: ekonomická aktivita v eurozóně prochází slabším obdobím a HDP má v letošním třetím čtvrtletí nakročeno k poklesu.
img

PMI v Německu se zvedá, ve Francii dochází k masivnímu poklesu. Euro se vzpamatovává ze ztrát

22.09.2023 Na EUR/USD v posledních minutách skutečná horská dráha. Nejprve pochmurné údaje z Francie a nyní lepší údaje z Německa, i když naznačující recesi. EUR/USD se vzpamatovává, i když investoři nějak nejsou silně pozitivní.
img

Forex: PMI v eurozóně zůstávají nízko

22.09.2023 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu v eurozóně setrvávají již více než rok v pásmu kontrakce. Nejinak tomu podle našeho odhadu bylo i v září. Chmurné vyhlídky, které PMI indikují, se však podle nás nakonec podobně jako v minulém roce a v první polovině toho letošního nezhmotní. Obnovení růstu poptávky by totiž mělo společně s poklesem cen energetických komodit podpořit jak evropský průmysl, tak i sektor služeb.
img

Premarket v USA 1. září: Americký akciový trh se připravuje na klíčové údaje

01.09.2023 Futures na americké akciové indexy vykazují zisky. Futures na index S&P 500 posílily o 0,2 %, zatímco hi-tech index NASDAQ si připsal 0,3 %. Většina obchodníků ale před klíčovými údaji o zaměstnanosti v USA zaujala vyčkávací postoj. Výnosy státních dluhopisů zůstávají beze změny stejně jako kurz amerického dolaru.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2023

01.09.2023 Srpnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, v samotném srpnu se však tempo zhoršování druhý měsíc v řadě nepatrně zmírnilo.
img

EURUSD se po revizi PMI mírně stahuje zpět

01.09.2023 Dnes ráno byla zveřejněna řada indexů PMI ve zpracovatelském průmyslu evropských zemí za srpen. Většinou se však jednalo o revize zveřejněných rychlých odhadů, takže reakce trhu byla poněkud omezená. Údaje ze Španělska a Itálie, které byly zveřejněny jako první, nenaplnily očekávání, zejména španělský údaj. Francouzské údaje byly revidovány mírně níže, zatímco německé údaje odpovídaly bleskovým odhadům.
img

Forex: Koruna posílila pod hladinu 24,10 EUR/CZK

01.09.2023 Koruna se včera obchodovala v dobré náladě a posílila pod hladinu 24,10 EUR/CZK. Českou měnu povzbudil primárně pokles sázek na zářijové zvýšení sazeb v eurozóně, který snižuje tlak na úrokový diferenciál. Dnes bude vedle důležitých čísel v USA (payrolls) sledovat korunový trh také domácí čísla – dopoledne výsledek PMI ve zpracovatelském průmyslu a odpoledne pak plnění státního rozpočtu v obou případech za měsíc srpen.
img

Ranní shrnutí (31.08.2023)

31.08.2023 Včerejší seance na Wall Street skončila mírným růstem hlavních indexů. S&P 500 si připsal 0,38 %, Nasdaq 0,56 % a Russell 2000 vzrostl o 0,40 %.
img

PMI průzkum, eurozóna, srpen 2023 – předběžný výsledek

23.08.2023 Srpnový PMI průzkum pro ekonomiku eurozóny naznačuje, že HDP eurozóny může ve třetím čtvrtletí vykázat mezikvartální pokles zhruba o 0,2 %.
img

Graf dne - AUDNZD (11.08.2023)

11.08.2023 AUD/NZD je jedním z hlavních FX crossů, který dnes zaznamenává největší pohyby. Je to proto, že AUD je dnes jednou z nejvýkonnějších měn G10, zatímco NZD patří mezi top zaostávající měny.
img

BREAKING: Konečné údaje o PMI v eurozóně revidovány směrem dolů, EURUSD na kritické podpoře!

03.08.2023 Údaje o PMI vyšly o něco hůře, než se očekávalo, pro eurozónu, Španělsko, Francii a Itálii, ale tyto hodnoty stále zůstávají v pásmu expanze s výjimkou Francie (nad 50 bodů). Jedinou zemí, kde PMI ve službách překonal očekávání, je Německo. Hodnota 52,3 bodu byla mírně vyšší než předpokládaných 52,0 bodu.
img

Ekonomický kalendář: Konečné PMI z Evropy, ISM ve výrobě v USA

01.08.2023 Trhy s futures naznačují, že dnešní evropská peněžní seance otevře beze změny. Stane se tak po smíšeném obchodování v Asii na začátku dnešního dne a po včerejší optimistické seanci na Wall Street. AUD je dnes hybatelem poté, co RBA na dnešním zasedání přinesla holubičí překvapení a ponechala sazby beze změny. Australský dolar je nejhorší měnou G10, když AUDUSD klesl pod hranici 0,6700 a smazal většinu včerejších zisků.
img

Konečné PMI potvrzují recesi ve výrobním sektoru v Evropě

01.08.2023 Ekonomickému kalendáři dnešního dopoledního obchodování v Evropě dominovaly zveřejněné výrobní indexy PMI ze starého kontinentu. V řadě z nich se však jednalo o revize červencových údajů, a proto se neočekávalo, že by vyvolaly nějaké výraznější pohyby na trhu.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, červenec 2023

01.08.2023 Červencový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, v samotném červenci se však tempo zhoršování nepatrně zmírnilo.
img

Ranní okénko - Růst/nerůst české ekonomiky

01.08.2023 Dnes dopoledne vyjde tuzemský index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme, že dojde k dalšímu meziměsíčnímu poklesu, jak naznačují předběžné výsledky v této statistice v Německu i v celé eurozóně. Tato zpráva nepotěší zpracovatelský průmysl, na druhou stranu z pohledu spotřebitelů se jedná o pozitivní signál, že inflace by měla i dále zpomalovat. Odpoledne ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci července. Červnový výsledek dopadl lépe, než se čekalo a to zvláště kvůli přílivu peněz z Evropské unie. Uvidíme, jak se vyvíjelo hospodaření státu během posledního měsíce. Zaznamenáníhodnou zprávou z pohledu veřejných financí zajisté je, že včera prezident republiky Petr Pavel podepsal novelu zákona o zvýšení spotřební daně z nafty na původní úroveň s účinností od dnešního dne. To by mělo státnímu rozpočtu přinést každý měsíc zhruba 800 mil. Kč.
img

Graf dne - US500 (31.07.2023)

31.07.2023 Index S&P 500 (SPX) nedávno dosáhl kritické úrovně odporu na úrovni 4631, což vyvolává otázky ohledně dalších kroků trhu. Minulý týden Federální rezervní systém provedl široce očekávané zvýšení úrokových sazeb o 25 bazických bodů a účastníci trhu pozorně sledovali tiskovou konferenci předsedy Fedu Powella, aby získali náznaky ohledně budoucích politických rozhodnutí. Powell však žádné jasné signály nenabídl a zdůraznil, že Fed se při budoucích rozhodnutích spoléhá na data. Ekonomické údaje po zasedání FOMC naznačovaly scénář měkkého přistání, když americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti překonaly očekávání, ale americké PCE a index nákladů na zaměstnanost zaostaly za prognózami.
img

Ekonomický kalendář: Překvapí inflace v EU trh? 🔎

31.07.2023 Dnešní seance se po silných ziscích na Wall Street a v Evropě minulý pátek vyvíjí bez korekce. Kontrakty CFD na německý DAX překonaly historické rekordy, když překonaly hranici 16 500 bodů, a dnes si připisují dalších +0,03 %.
img

Morning wrap (24.07.2023)

24.07.2023 Asijsko-pacifické indexy se během pondělní obchodní seance obchodovaly převážně na nižší úrovni. Japonský Nikkei klesl o 0,1 %, australský S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,5 % níže a čínské futures se obchodovaly o 0,8 % níže.
img

Graf dne - OIL.WTI (04.07.2023)

04.07.2023 Navzdory snahám Saúdské Arábie a Ruska o snížení dodávek čelí ceny ropy WTI nadále tlaku na pokles v důsledku obav ze zpomalení globální ekonomické aktivity. Zpomalení výrobní aktivity ve světě, jak je patrné z údajů PMI, zastínilo dopady snižování dodávek. Čínský výrobní index PMI naznačuje mírnou expanzi, ale pokračující zpomalení, zatímco v eurozóně a Německu dochází ke zpomalení a technické recesi. PMI zpracovatelského průmyslu v USA naznačuje zpomalování ekonomiky, což by mohlo mít dopad na rozhodování Federálního rezervního systému USA o zvyšování úrokových sazeb. Navíc ruský plán na snížení vývozu s cílem zvýšit ceny ropy je zastíněn pomalým oživením čínské ekonomiky.
img

Forex: Koruna vyhlíží tuzemské PMI a plnění státního rozpočtu

03.07.2023 Koruna začíná první prázdninový týden na dohled hranice 23,70 EUR/CZK. Víkendový rozhovor Aleše Michla pro deník Právo dnes na trhu příliš vzruchu nevyvolá. Guvernér zopakoval obligátní argument, že tuzemská měnová politika je nejpřísnější za posledních pětadvacet let. Za zmínku stojí, že hlavním proinflačním rizikem zůstává z jeho pohledu uvolněná fiskální politika, zatímco inflační očekávání vnímá jako adaptivní a jejich odkotvení jako podstatně menší riziko.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, červen 2023

03.07.2023 Červnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl hlásí, že se podmínky v tomto klíčovém sektoru české ekonomiky i nadále zhoršují, a že se tempo zhoršování v červnu prohloubilo.
img

Ranní shrnutí (03.07.2023)

03.07.2023 Asijsko-pacifické indexy se během první seance nového týdne obchodovaly výše. Nikkei vyskočil o 1,7 %, S&P/ASX 200 se obchodoval o 0,6 % výše, Kospi přidal 1,3 % a Nifty 50 posílil o 0,6 %. Indexy z Číny se obchodovaly až o 1,8 % výše.
img

Ekonomický kalendář: ISM ve zpracovatelském průmyslu, konečné PMI ve zpracovatelském průmyslu

03.07.2023 Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seanci na starém kontinentu otevřou beze změny nebo mírně výše. Stane se tak po dnešním optimistickém obchodování v Asii, kdy většina hlavních indexů z regionu posílila o více než 1 %. Zdá se, že s blížícím se otevřením evropské seance se investoři začínají více vyhýbat riziku a futures na akcie a euro klesají. EURUSD dnes ráno klesl zpět pod hranici 1,09, ale tento pohyb nebyl doprovázen žádnou konkrétní zprávou.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Data z trhu práce napoví, co čekat od Fedu

03.07.2023 Z pohledu globálních trhů bude hlavní údaj v podobě červnového počtu nových pracovních míst v nezemědělském sektoru v USA zveřejněn až v samotném závěru týdne. Očekáváme zpomalení tvorby nových pracovních míst na 250 tis., stále se však bude jednat o silný údaj. Tržní reakci by mohl vyvolat také zápis z posledního zasedání Fedu. Jak u nás, tak v Německu i eurozóně je v tomto týdnu na programu několik statistik týkajících se průmyslu. Celkově se obáváme poměrně slabých dat, která budou indikovat, že výrazné oživení v průmyslu se v Evropě prozatím odkládá. Z domácích statistik dnes budeme sledovat kromě červnového PMI ze zpracovatelského průmyslu rovněž bilanci státního rozpočtu ke konci prvního pololetí, která ukáže i pro další vývoj důležité sezónní inkaso DPPO.
img

Euro se snaží dosáhnout nových maxim i přes silný růst dolaru

26.06.2023 Americká měna zahájila nový týden pozitivně. Zachovává si svůj růst a míří na nová maxima. Euro se nevzdává ve snaze pomstít se a získat zpět své nedávné ztráty. Dříve se euru dařilo vůči americkému dolaru růst. Nyní jsou však obě měny poměrně silné.
img

PMI průzkum, eurozóna, červen 2023 – předběžný výsledek

23.06.2023 Předběžný výsledek průzkumu PMI pro eurozónu za letošní červen naznačuje, že se hospodářský růst v ekonomice eurozóny téměř zastavil.
img

Forex: Situace v evropském průmyslu není tak špatná, jak to podle PMI vypadá

23.06.2023 Dnešek nabídne předběžné indikátory PMI za červen, a to z Německa, eurozóny a USA. Evropský PMI ze zpracovatelského průmyslu zůstane hluboko pod 50 body. Důvodem však i nadále bude především vliv zmírňujících se omezení na nabídkové straně, i když rizikem zde zůstává také pokles poptávky po průmyslovém zboží. Ve službách by naopak PMI měl setrvat vysoko nad hranicí 50 bodů. Domácnosti disponují vysokou úrovní nahromaděných úspor, které by s příchodem letní turistické sezony měly podpořit spotřebitelskou poptávku.
Související klíčová slova: Celková průmyslová výroba | Marlin | Uvolněné měnové politiky | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Míra nezaměstnanosti v EU | Kalifornie | HCOB PMI | Automobilový sektor | Dlouhé pozice | Texas | Prezident Biden | Mluvčí | Války | Podnikatelské aktivity | Situace na Ukrajině | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Rušení objednávek | PMI v eurozóně | Broadcom | VAT | Jana Steckerová | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | NYSE | Bob Haberkorn | Šéf Fedu | Caterpillar (CAT.US) | Příležitost k nákupu | Oznámení výsledků | Falešný průraz | Pokles cen energií | Itálie | Brent | Devon Energy | Stoxx | Take Profit | Evropské centrální banky | Měnové krize | PEPP | Trh s ropou | Rizika na Blízkém východě | Údaj o HDP | Export | Očekávání | Korelace | Jüan | Fundamentální analýza pro začátečníky | Šéf Fedu Powell | Trh práce | Pokles nákladů | AUD/NZD | Britská centrální banka | Zasedání ČNB | Dvoutýdenní repo sazby | Ark | Volatilní | Potenciál | Kontrakce | CIPS | Souhrnný indikátor | Měnový pár GBP/USD | Investice | Analýzy | DXY | Oživení ekonomiky | MACD | Uber | Bannockburn | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Inflace v lednu | Index aktivity | Dopad na akcie | Přesnost | Meta | Jak číst grafy | ADP report | Růst amerického dolaru | Ifo | Čínské stimuly | Počáteční zisky | Program kontroly výnosové křivky | Prognózy | Britská libra | Výkon ekonomiky | WIG20 | Experti | Výroba v eurozóně | LSEG | Série ztrát | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Nezávislost | Evropské měny | FTSE MIB | Největší světová ekonomika | Goldman Sachs | Společnost Apple | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | General Electric | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Recese v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Český průmysl | Cena bitcoinu | COT report | Akcie společnosti | Zasedání centrálních bank | Základní pravidla obchodování | Stochastický oscilátor | Cyrus de la Rubia | MRK.US | CSI 300 | Průmyslová výroba | Lagardeová | Důvěra v ekonomiku | Druhá největší ekonomika | Chování | Demografie | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Cenné papíry | Výnos | BKNG.US | Abbott Laboratories (ABT.US) | Zpřesněné údaje | Asijské akcie | BreakEven | Pohyb na EUR/USD | Delta | MT5 Supreme Edition | TNOTE | Prudké pohyby | SMA | Snížení DPH v Německu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Ripple | Růst sazeb | Pohyb zlata | Zápis z posledního zasedání Fedu | Zkrocení inflace | Index DOW | Růst dolaru | Pfizer (PFE.US) | IHNED | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | Hluboké recese | Základní pravidla | Gigant Gazprom | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Váhání | Palladium | Příjmy a výdaje | Dánské společnosti | Makroekonomické statistiky | Nasdaq100 | IPO Porsche | JPY | Spotřebitelské inflace | Odhad HDP | Index Russell | Pár USD/CAD | Růst hrubého domácího produktu | Nová data | Ekonomický sentiment | Rozhodování o obchodování | Tipy pro začátečníky | Znehodnocení | Vlna pandemie | Rezistence | Uber Technologies | Nikola | Americký akciový trh | Průmyslové zakázky | Pandemie COVID-19 | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Booking Holdings (BKNG.US) | Russell 2000 | Ukazatel | Zpracovatelský sektor | Zveřejněné údaje | PLUG.US | Američtí vojáci | Barel ropy | ČTK | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Konfederace britského průmyslu | Komerční banka | Růst eurozóny | Hlavní události tohoto týdne | Investiční strategie | Vývoj | Hlavní zprávy | Burzy | Tuzemská ekonomika | Zastavení poklesu | Strach | ZEW index | Stochastický | Ropa WTI | Zájem obchodníků | Fed funds | Indikátory | Britský FTSE 100 | Oživení čínské ekonomiky | Evropské akciové trhy | Vyšší dividenda | Obchodování GBP/USD | Ekonomika | Developeři | Obchodování na finančních trzích | Medvědí signál | ABT | Dolar dnes | Graf EURUSD | Evropské burzy | Pokles eura | Pozornost investorů | Proražení | Tlak na akcie | Hodnota indexu | Plug Power (PLUG.US) | Nejnovější údaje o inflaci | Indikátor MACD | Makroekonomická data | Avalanche | Akcie | Obavy z pandemie | Na burze | Americký kongres | Průmyslové ceny | KOSPI | Volby | ASX 200 | Cenový vývoj | Aker BP | Nikola Corporation | Obchodní tipy | Naplnění inflačního cíle | Politické riziko | Vládní výdaje | Výdaje | Mezinárodní obchod | Nifty | Tovární objednávky | Daimler | Nákupní signál | Ruské embargo | Vládní opatření | Česká průmyslová výroba | Ztráty | Starbucks (SBUX.US) | TABAK | Poradenství | Vyšší náklady | Nový týden | Čtvrtletní výsledky | Ekonomická aktivita | Regulace | Šéfka ECB | Prodejní ceny | Kotace | Brazílie | Daně z příjmů právnických osob | Druhá vlna | MetaTrader 5 | Trading | ISM pro sektor služeb | Indický index | GBP/USD | Zvyšování sazeb Fedu | Růst prodejů | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Repo sazba ČNB | Altria Group | IBM (IBM.US) | Hospodářské záležitosti | Polkadot (DOT) | Nervozita | 1 milion | Index aktivity v sektoru služeb | Zvýšení sazeb | Velké instituce | Federální rezervní systém (FED) | Měnové páry | Pravidla systému obchodování | Snížení základní úrokové sazby | Úrokové sazby | Tisková konference šéfa Fedu | Caterpillar | EUR/CZK | Výsledky společnosti Nvidia | Problémy v dodavatelských řetězcích | ČNB | ISTAT | Nejistoty | Stratégové | Petr Pavel | Nejsilnější růst | Negativní sentiment | Jestřábí postoj | Jádrový index | Krátké (short) pozice | Paul Jackson | Bankovní unie | Makrodata | Investoři | Akcie společnosti Tesla | Vývoj státního rozpočtu | Údaje o průmyslové výrobě | Bankovní prázdniny | Index KOSPI | Posílení | Maloobchodní prodejce | Fidelity | Rozhodnutí centrálních bank | Evropská měna | AMD | Páteční NFP report | Inflační čísla | Naplnění prognózy | ECI | Oppenheimer | Odeznívání inflace | Zveřejnění zprávy | Pozice | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Commonwealth Bank | AT&T | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Index amerického dolaru | Merck (MRK.US) | Vývoj sazeb | HDP na obyvatele | Katar | Zápis z posledního zasedání | Invesco | BP | Americký HDP | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | SEC | Makrokalendář | Čínský CHNComp | NFP report | Legal & General | Konfederace britského průmyslu (CBI) | COVID-19 | Domácí průmysl | Demokraté | Buy signály | MSTR | Sentiment trhu | Korunový trh | Altria | Německý DAX | Finanční situace | Překoupené podmínky | Cena plynu | Evropské ekonomiky | Vývoj akciového indexu | Agentura Reuters | Nálada na trhu | Oznámení | Loonie | Rekordní růst | Spotřebitelský sentiment | PFE | Pokles vývozu | Bohatý | Akcie AMD | Electronic Arts (EA.US) | Obchodování | Merck & Co | Akcie dánské společnosti | Tržby z prodeje | Nálada nákupních manažerů | Zpomalující inflace | Objem | Wealth | Deflace | Velmi volatilní | Prezident | Silný dolar | Tržní úrokové sazby | Index výrobních cen | 3M | MRNA | Kevin Tran Nguyen | Supreme Edition | Výsledky | WHEAT | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Zpráva | P/E | Uhlí | Fundamentální analýza | Historie | Retracement | Americko-čínské vztahy | Růst v průmyslu | Dvojité dno | MasterCard | Evropa | OPEC+ | Pokles produkce | SAE | Nakupovat | Zvýšení sazeb v eurozóně | S&P 500 (SPX) | Nákupy přes internet | Centrální banky | Data z USA | Oživení v Číně | Klima | Pohonné hmoty | TSMC | Trendová čára | Regulátor | Sazby | Důchod | Pfizer | Covid | Situace v eurozóně | Člen bankovní rady | YCC | Evropská ekonomika | Průraz | Noční obchodování | Polsko | Růst Německa | Equinor | Cenová hladina | Divize | Euro dnes | Neuspokojivé výsledky | Pohyb kurzu | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Přijetí | Korekce | Jackson Hole | Australský dolar | SBUX.US | Ocenění | USD/PLN | OPEC | Lepší výkonnost | Amazon (AMZN.US) | Ukrajina | Jednání FOMC | Johnson & Johnson | ANO | Ceny ropy a zemního plynu | Uvolněná fiskální politika | Maloobchod | Den díkůvzdání | Všechny indikátory | Oslabení amerického dolaru | Emocionální obchodování | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Turecko | Stimulační opatření | Dezinflace | Křížový kurz | Ekonomická aktivita v eurozóně | Obchodování v Asii | Vstupy | Technologické společnosti | Spotřebitelská inflace | Stříbro | Trh s futures | Klíčové události | Instituce | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Guvernér BOJ | Americké objednávky | Poměr P/E | Dopady pandemie | Downtrend | Býčí signál | Předběžný údaj o HDP | Americké akcie | Významné zprávy | MetaTrader | Údaje o inflaci | Pozitivní vliv | Trendové linie | Index cen výrobců | Zlotý | Pokles úrokových sazeb | NKLA.US | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Výkyvy | Výroba aut | Vlnový pattern | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | Sazby daně | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Tržní reakce | Markets | Konkurenceschopnost | Globální recese | Spotové ceny ropy | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Základní pravidla systému obchodování | UBER.US | Rating | Microsoft | Příležitosti | Kwasi Kwarteng | Invest | Daňové úlevy | SBUX | Uber Technologies (UBER.US) | NKLA | Ztráta | Long pozice | Luis De Guindos | Riziko stagflace | Obchodní instrument | Kanada | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Webináře zdarma | Futures na DAX | Tržní odhad | Výpadky | QE | CFTC | Nifty 50 | Gazprom | Centrální banka | Caixin | Cena | AUD/USD | Čistý zisk | Jádrová inflace | Historické rekordy | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Týdenní výhled | Růst v Číně | InstaForex | US2000 | Obchodování na krátko | Pokles dolaru | Zasedání RBNZ | Výnosy dluhopisů | Jan Vejmělek | Snížení těžby ropy | Průzkum ČSÚ | Manažeři | Globální index | Březnová inflace | API | CFD | Reuters | Přenos | Zlepšení nálady | Pokles USD/CAD | Hlavní indexy | Výkon domácí ekonomiky | Kompozitní index | Rostoucí náklady | Centrum | Depozitní sazba | Stavebnictví v USA | Měnový pár USD/JPY | Souhrnný index | Výrobní sektor | Libra šterlinků | Předseda | Utahování měnové politiky | Vývoj inflace v USA | Prodeje aut | Klesající trend | Makroekonomické ukazatele | Vývoj průmyslu | JD Sports | ZEW | Kurz EURUSD | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Libra | Mutace koronaviru | Cenový pokles | Zvýšení základní úrokové sazby | Index DAX 40 | MRNA.US | Index pro zpracovatelský průmysl | Pohyby na trhu | Moderna (MRNA.US) | AMD.US | Zpráva CFTC | Úroky | IFO index | Globální poptávka | Americké státní dluhopisy | Předstihové ukazatele | Energetické společnosti | Index CHNComp | Silný trh | Financování vlády | Správa | Premarket | S&P500 | Futures na akcie | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | TSLA.US | Německá ekonomika | Naftogaz | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Pokles | Analýza makroekonomických zpráv | Koronavirová situace | APAC | Kalendář tento týden | Druhá největší světová ekonomika | Obchodování GBP | Burzovní ukazatele | Investiční doporučení | Charles Schwab | Situace na trhu | Hlavní americké indexy | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Pracovní místa v USA | Credit Suisse Group | Počet nezaměstnaných | NVDA | Empire State Index | Průmysl v březnu | Wall Street | Obchodník | Tempo poklesu | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Index cen | HDP Austrálie | Ekonomické aktivity | WU | Daně | Lídři | Dubnový PMI | Pivot | Produktivita práce | Pokles indexu | DoubleLine Capital | Take-Profit | Pozitivní sentiment | Zisky | Hamburg Commercial Bank | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trhy | Nákupní manažeři | Hang Seng | Signály | Referendum | Repo sazba | Plán obchodování | Starbucks | Repo sazby | HSBC | Pullback | CBRT | Zvýšení ceny | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Týdenní nárůst | USD/JPY | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Přecenění | Pojištění vkladů | Růst cen | Vyšší výnosy | Stavební společnosti | MIB | Akcie Meta | RSI | Asset management | Nákup libry | Financování | Zajištění zisků | ČSÚ | Česká národní banka | Zasedání RBA | Stres | Oscilátor | Dividenda | USDJPY | Americké vlády | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Performance | Odvětví | Německé akcie | Burze | DNO | Avalanche (AVAX) | Spotřebitel | Hospodářský růst | Tržní sazby | Kurz měny | Indikátor ekonomického sentimentu | Centrální bankéři | Akciový trh | AUDUSD | WTI | Přelom roku | Bod | Index DAX | Polský zlotý | Shares | Commonwealth Bank of Australia | Ministr zemědělství | RBNZ | Reserve Bank of Australia | Realitní trh | Americká měna | Nord Stream | Nárůst počtu nakažených | Sucha | Cena ropy | Philip Lowe | Nižší výdaje | Americká vláda | Využití kapacit | Zlato a stříbro | IBM.US | Japonská ekonomika | Předběžné výsledky | Sankce | Velké pohyby na trhu | Ředitel banky | Mírná korekce | Nepříznivý signál | Mastercard (MA.US) | Struktura | Tržby v Německu | Vedení společnosti | Zkušenosti | Aktuální údaj | Jens Klatt | Statistiky | Liz Trussová | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Čínský index | SAP | ECB Christine Lagardeová | Dluhopisové trhy | Dna | FX | USD za tunu | Kurz | Market | Americký PMI | 256/2004 | Pokles výnosů | Analýza EUR/USD | Zpomalení hospodářského růstu | Sazba Fedu | Forex.com | Úspěšný týden | DAX 40 | Česká republika | ADA | Největší energetické společnosti | AT&T (T.US) | BKNG | Sektor služeb | Investujte | Íránský prezident | Proinflační | Inflace cen | AUD | Politici | Silná rally | Míra nejistoty | Oscilátor RSI | Španělsko | Utahování měnových politik | Konsolidace | Měnový pár | Intermediate | Nižší ceny | Zasedání ECB | Credit Suisse | Maloobchodní tržby v Německu | Odhady PMI | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Rostoucí úrokové sazby | Recese | Akcie a euro | Mzdový růst | ASML | Globální indexy | Německý ZEW index | Bannockburn Global Forex | Stimul | Instrumenty | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Postranní pohyb | Index nových zakázek | Meziměsíční inflace | Koronavirové pandemie | Šíření koronaviru | Růstový trend | Sazby Fedu | Inflace ve Spojeném království | Americké burzy | Americké ekonomiky | Japonský Nikkei 225 | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Negativní nálada | Kurz eura | Dnešní zpráva | Cap | Údaje z USA | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Oscilátor Marlin | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | XTB Research | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Dosažení dohody | Polská centrální banka (NBP) | Brent (OIL) | Vysoké úrokové sazby | Průmyslové kovy | Kiwi | Vyšší volatilita | Atlantik | Záporné úrokové sazby | Bleskový průzkum | Rostoucí inflace | ČR | Technologický sektor | Investice do infrastruktury | Obchodní rozhodnutí | Komunita | Hang Seng (CHNComp) | Výrazný pohyb | Booking | Cena elektřiny | Předpovědi | Údaje z Číny | Země eurozóny | Zásoby ropy | Americké volby | Světové ekonomiky | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Ark Invest | Dow Jones Industrial | Potenciál poklesu | Kroky Fedu | Míra inflace | Windfall tax | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Průmyslová výroba v eurozóně | Medvědí trend | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Sazba hypoték | Kurz CAD | Polský zlotý a maďarský forint | Fed index | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Global Forex | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Průmysl | Americké žádostí o podporu | Tempo růstu | Ekonomické překvapení | Bilance ECB | Bankovnictví | Divergence | ETF | Akciové trhy | Struktura HDP | Zhoršení výhledu | Nasdaq-100 (US100) | Varování | APP | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | Ekonomické výhledy | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Nálady na trhu | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Použití finanční páky | Plynová krize v Evropě | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | AUDNZD | Indexy na Wall Street | Tuzemský průmysl | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen | Plug Power | Investments | Čínská centrální banka | YouGov | S&P 500 (US500) | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Čínští investoři | Výsledky amerických společností | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Robert Holzmann | Counterpoint Research | Pochybnosti | Danske Bank | Stratég | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Zhoršení pandemie | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Breaking | Největší pokles | Politika | Konkurence | PLN | Kapitalizace | Velcí developeři | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Čínský prezident | Dnešní seance | MAM | Indikátory důvěry | Forint | GDP | Velká Británie | Růst libry | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Pokles průmyslové výroby | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Nesoulad | Nálada | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Měnové politiky | Krátkodobý vývoj | Riziko | Paramount Global | Hospodářská recese | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Elektřina | Wealth Management | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Maloobchodní tržby v EU | Dobrá zpráva | Nová mutace | Commerzbank | Varianty koronaviru | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | Prodejní cena | Zerohedge | Vinci | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Cardano (ADA) | Zpráva o trhu práce | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Bankovní krize | Jaromír Gec | Politika Fedu | Finanční trhy | Dobrý výsledek | Expanze | Největší ekonomika | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Prostředí klesající inflace | OSVČ | Cenové hladiny | Austrálie | Průmyslová výroba ČR | Růst průmyslové produkce | PMI za leden | MSTR.US | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | Peněžní trhy | Tradingové webináře | St. Louis | GS | Meta Platforms | Krize | Optimistický výhled | Stabilita | Zvýšení úroků | Investing | Euro včera | Německé tovární objednávky | Růst spotřebitelských výdajů | Paramount | G20 | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Buy | XTB | Člen rady guvernérů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | MicroStrategy (MSTR.US) | Virgin Galactic (SPCE.US) | Boj proti inflaci | US30 | Úroková sazba | JAP225 | Generální ředitel | České vlády | Trhy v Číně | Semináře | Ekonomický kalendář | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Izraelská armáda | Klouzavé průměry | RBA | Reinvestice | OIL.WTI | Australská centrální banka (RBA) | Druhá největší ekonomika světa | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Transakce | Měny | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Zpráva COT | Inflace v Japonsku | Atos | Zaměstnanost | Profitovat | Energie | Důležité zprávy | Instant Trading EU | Německá inflace | Inflace v březnu | Program QE | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Ropa dnes | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | Karanténní opatření | Pozice dolaru | Australská ekonomika | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | USD | Index podnikatelské aktivity | Růst aktivity | Finanční trh | Růst poptávky | Sol | Ministr obchodu | Reakce investorů | Risk On | Regionální měny | Překoupené oblasti | Eni | Nové prognózy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Stav ekonomiky | EIA | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Miliardy USD | Poradce | Další růst sazeb | Obchodní den | Signál | Írán | Zlepšení sentimentu | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | ADP | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Číst grafy | Ceny americké ropy WTI | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | CHNComp | Míra úspor | Druhá vlna pandemie | Větší riziko | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Apple (AAPL.US) | Sázky | Futures na americké akcie | Dynamika mezd | Ceny americké ropy | Radomír Jáč | Utažení měnové politiky | Kurz britské libry | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Britské měny | Eura | Tisková konference | AAPL.US | Investujte na Forexu | Komentář Radomíra Jáče | Obchodní signál | Zpomalení v Číně | Organizace | Obilí | Invesco Ltd. | Posilování USD | CBI | Poptávka po akciích | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Ceny surovin | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Risk-off | Proti trendu | Zajištění | Snížení inflace | Růst průmyslové výroby | Index | Komoditní | Cenový index | Stříbro a platina | MiFID II | Regulační orgány | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Data z amerického trhu práce | Kontrakty CFD | Výsledková sezóna | Varovné signály | Nová sazba | ISM index | Nové mutace | Pracovní místa | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | Histogram | Jestřábí komentáře | Ropné a plynárenské společnosti | Symposium v Jackson Hole | Nová makroekonomická prognóza | Vakcinace | Inflace | Makroekonomická prognóza | Posilování koruny | Tempo hospodářského růstu | Tržní hodnota | Technická analýza | Tiff Macklem | Bydlení | Páteční NFP | Qualcomm | AEX | Výkon | Americké centrální banky | Včerejší seance | Dogecoin | Banka Goldman Sachs | Plány | Management | Bankovní skupiny | HUF | Nižší poptávka | EURUSD | Zisk | Aker | Total | Cestování | Hlavní události | Bank of England | Americký index | Výrazný růst | Sentiment indikátory | Maďarsko | Data z tuzemské ekonomiky | Index ISM ve službách | Více peněz | Býčí sentiment | Velké fondy | Energetický gigant | Investing.com | ČSOB | Nord Stream 2 | Pesimismus | Dnešní makroekonomické ukazatele | NVDA.US | Cenové tlaky | Americký dolar dnes | CZK | S&P | Advanced Micro Devices | Snižování sazeb v USA | Pozitivní signál | Investiční | AAPL | Rekordní nárůst | Inflace v USA | NFP | OECD | Bloomberg | Vít Hradil | Admirals | Kurz americké měny | Spekulativní investoři | Unie | Analytička | Nasdaq Composite | Lepší výsledky | Nikkei | Realitní společnost | Data z ekonomiky | Konvergence | Současná hodnota | Zasedání OPEC | Zasedání FOMC | Posilování amerického dolaru | Dot plot | Obchodní signály | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Další pokles | Rekordní maxima | Údaje ISM | Index Nikkei | Americká centrální banka | Krátká pozice | Společnost Nvidia | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | SPCE.US | Christine Lagardeová | Prognóza Fedu | Vývoj měnového páru | Vybírání zisků | Vyšší úrokové sazby | Střední cena | Nejdůležitější události | Americký prezident | Tesla (TSLA.US) | HDP v USA | Dnešní data | Zisky společnosti | Ekonomiky | Dolar roste | Odhad inflace | Události tohoto týdne | Nabídka | Kongres | TIM | Vysoké inflace | Francie | Akciový index S&P 500 | Globální ekonomiky | Spotřebitelské výdaje v Německu | Zpřísňování měnové politiky | Eurostat | Obchodní plán | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Prognózy inflace | Růstový potenciál | Cestovní ruch | Apple | CAC 40 | Rok 2024 | Hospodaření státu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Tržní kapitalizace | NASDAQ 100 | Státní rozpočet | Ceny ropy | Obchodování na Wall Street | Obavy trhu | Pozornost finančních trhů | Moderna | Geopolitická situace | Inflace spotřebitelských cen | Meziroční inflace v eurozóně | Anglie | US500 | Průzkum | DAX | IEA | COT | Situace ve Spojených státech | Ceny zboží | Deficit | EUR/PLN | Firmy | Booking Holdings | Zahraniční obchod | Fiskální rok | Data z průmyslu | Otevření obchodu | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Polovodičové společnosti | Představitelé Fedu | JOLTS | Prodej | Kryptotrh | Dodavatelské řetězce | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Marriott International | Zlepšení | IT společnosti | G10 | Japonská vláda | Další růst | Dobré výsledky | GBP | Výkonnost indexu | Omezení pohybu | Prezidentka ECB | Listopadová inflace | Posilování eura | S&P Global | Trojúhelníkové formace | Evropská unie | Nasdaq | Obchodní týden | Admiral Markets | Propad | Federální rezervní systém | Pandemie COVID | BREAKING | Nový model | Evropské trhy | Reálné mzdy | Reakce trhu | Růst cen ropy | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Obavy z recese | Nadšení | mmBtu | Averze k riziku | Prognózy ČNB | Miliardy eur | Silný růst | Celkový trend | Evropské akcie | USA | Vládní dluh | Růst světové ekonomiky | Maloobchodní sektor | Ratingové hodnocení | Silné cenové tlaky | Federální rezervní banka | Momentum | Kupující | Americké ministerstvo obchodu | Odhady analytiků | Vyhlídky | Snížení DPH | Předpověď | Futures na evropské indexy | NATO | West Texas Intermediate | Cena ropy brent | Virgin Galactic | Program nákupu aktiv | Snižování cen | Pokles tržeb | Adam Button | Míra | Budoucnost | Technická recese | Hedgeové fondy | Money management | Růst amerického HDP | Rozpočtové deficity | Automobilový průmysl | Koruna | Uplynulý rok | Shell | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zpřesněný odhad | JDE | Komoditní měny | Včerejší obchodování | Výrazný pokles | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Financial | Projev Jeroma Powella | Solidní růst | Automobilky | Index S&P/ASX 200 | Opatření | Pokles HDP | PEPSICO | DJIA | S&P/ASX 200 | ForexLive | Recese v Evropě | Sazby ČNB | Visa | Německý PMI | Poklesy HDP | Hlavní měny | Pokračující pokles | Vysoké ceny energií | Pojišťovny | Údaje | Výsledky firem | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Spotřební daně | Aktivita čínských továren | Výkonnost | xStation | Pandemie koronaviru | Výsledky průzkumu | Měsíční data | Přeprodání | Global forex | Očekávání analytiků | Průzkumy | Daně z příjmů | Bitcoin | Nejbližší support | Instrument | Snižování sazeb | Britské libry | Zpomalování ekonomiky | Zvýšení mezd | Intradenní strategie | Indikátory sentimentu | Bilance | Přehled | Index S&P 500 | Americké měny | Izrael | MT4 Supreme Edition | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Plyn | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Euroskupina | Zvýšené riziko | Rizika | Růst výroby | Zhoršení nálady | Vyšší ceny | Hráči na trhu | Spotové ceny | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Obraty | Eurodolar | Short | Nová mutace koronaviru | Výnosové křivky | Zvyšování úroků | Pár EUR/USD | Bitcoin dnes | Zpráva o inflaci | CARA | Fed | Změna režimu | Růst zlata | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Pin Bar | Hospodaření | Výrobní náklady | Zveřejněná data | Finanční ztráty | Inflace v eurozóně | Kanadská ekonomika | MRK | CHF | Forexové trhy | Index spotřebitelské důvěry | Pokles ceny | Turecká centrální banka | Ekonomická situace | ABB | Nejprudší pokles | Tým InstaForex | Kakao | EUR Index | Obchody | James Bullard | Ekonomická důvěra | Rekordní minimum | Dezinflační proces | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Míra nezaměstnanosti v Německu | Britská měna | PLUG | Ekonomické ukazatele | HDP USA | Oblast supportu | Sell | SPX | Seznam Zprávy | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Americká data | Kristina Hooper | Zvýšení úrokových sazeb | Nedostatek surovin | Snížení daní | Akciový index | CME | Německý HDP | Ekonomický výhled | CAT | Volná pracovní místa | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | ATH | Společnosti | Platforms | Počet pracovních míst | Švýcarská ekonomika | Uvolněné fiskální politiky | Medián | Index CPI | Electronic Arts | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | xStation5 | Generali Investments | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Marriott | Plný úvazek | Velké objemy | Výhled pro EUR/USD | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Ministři financí | Analytici banky | Intuitive Surgical | ING | Dílčí index | Německá vláda | CL | Tuzemská inflace | MT4 | Focus | Státní dluhopisy | Nižší růst | Šíření viru | HDP v eurozóně | Flat | Podnikatelé | Zadlužení | Akcie technologických společností | Trendová linie | Vývoj akciového indexu DAX | ECB | Býčí trh | Europe 600 | Surové ropy | Zemní plyn | Profesionální obchodník | Tržní sentiment | Celkový sentiment | Německo | MicroStrategy | Japonsko | Negativní dopad | EU a USA | PFE.US | Cardano | Riksbank | Energetický sektor | Nejvýraznější pokles | Maersk | Credit Suisse Group AG | EUR/HUF | Maďarský forint | Elektromobily | Plány Fedu | Německý Ifo index | Červnová inflace | Finance | Nejnovější údaje | Konjunkturální průzkum | Instant Trading EU Ltd. | Aktivita v průmyslu | MJ | Očekávaná data | Makroekonomický kalendář | Bankovky | Výše úrokových sazeb | Směřování | Marathon | Tržní situace | Zásoby benzinu | USD/CZK | Míra úspor domácností | Korunové sazby | Nájemné | Grafy | Čtvrtletní výsledky společnosti | Sdružení automobilového průmyslu | Nvidia | Setkání centrálních bankéřů | Rozpočet | FTSE | Vice | Americký trh | Kurz eura vůči dolaru | Ceny komodit | Snižování úrokových sazeb | FOREX | IG | Úvěrové podmínky | Dolarový index (USDIDX) | USDIDX | Jednoduché tipy | Výroba automobilů | Burzovní seance | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Právo | Domácnosti | 3M Company | Evropské indexy | Etherea | Ekonomické aktivity v eurozóně | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Coinbase | Situace | Důvěra v eurozóně | Měnověpolitické zasedání | Generali Investments CEE | Zprávy z ekonomiky | Investiční rozhodnutí | Vysoká inflace | Makro | Dow Jones (US30) | Měkké přistání | Evropská centrální banka | Aligator | US100 | DOT | Guvernér | Jednání ECB | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Dow Jones Industrial Average | Tržby | INSEE | Snížení sazeb | Překážky | Švédsko | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Marketingová komunikace | Růst mezd | ISM indexy | Řetězec | Futures kontrakty | Velké technologické společnosti | Sazba ČNB | Psychologické úrovně | Závazek | Světové centrální banky | Letadlo | Prodejní signál | Abbott Laboratories | Tradingové webináře zdarma | TSLA | Eurozóna | Česká ekonomika | Indexy PMI | Vývoj inflace | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Porsche | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Benchmarky | Slabší euro | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Indikátor | HICP | Conference Board | Ekonomické údaje | Konsensus | Inflační očekávání | Výkonnost akcií | Spekulace | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Situace na trhu práce | NBP | Velikost pozice | Ekonomiky eurozóny | Omikron | Futures na americké akciové indexy | Zinek | Krize v Evropě | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Růst ceny | Trh práce v USA | Drahé kovy | Dluhopisy | Množství peněz | NATGAS | Obavy z globální recese | Vyšší sazby | Evropské akciové indexy | PMI ve výrobě | ISM | Americký index S&P 500 | Obchodníci | Webináře | Index S&P 500 (SPX) | Sazby beze změny | Globální trhy | Bankéři | Výnosy státních dluhopisů | Prodávající | Slušný zisk | Nálada spotřebitelů | Pšenice | Doporučení | Odraz ceny | Premiérka Liz Trussová | Poptávka | Fitch | Banka Morgan Stanley | Co bude | PMI index | Capital | Tempo inflace | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Solana | Obchodovat | Nvidia (NVDA.US) | Růst spotřebitelských výdajů v USA | Růst HDP | Gamble | Forexu | Peking | Uzavření trhů | Tisková zpráva | Participace | Kalendář událostí | Výhledy | Reporty | Finanční podmínky | Nákup eura | Počasí | Úrokový diferenciál | HDP | Americký regulátor | Německý index DAX | Medvědi | Statistický úřad | MIFID | Evropské země | RBI | Klouzavý průměr | HSBC Holdings | Výrobní aktivity | UTC | Pokles zásob | Statistiky z eurozóny | Zveřejnění zpráv | Payrolls | Mzdy | Holubičí postoj | AMZN.US | Podnikání | MPSV | Problémy | Projevy centrálních bankéřů | ROCE | Analytik trhů | Celková inflace | Fiskální politika | Načasování | Bank of Canada | Snížení úrokových sazeb v USA | Manufacturing PMI | Ropa | Reserve Bank of New Zealand | Stagflace | Obnovení růstu | Marathon Petroleum | Schwab | Mzdová dynamika | Kanadský dolar | Ekonom | xStation 5 | Index PMI | Optimismus | Restrikce | Rozhodování | Index Nikkei 225 | FED sazby | EMA | Zastavení dodávek | Dolar | Fibonacciho retracement | Merck | Jerome Powell | Debata | Hodnoty měny | Další posilování | Inflace v české ekonomice | Euro | Negativní vývoj | Šéf Volkswagenu | Fundamentální pozadí | Naše prognóza | Bollingerova pásma | Westpac | Lockdowny | Risk | Rozhodnutí Bank of England | Japonský Nikkei | Jednotná měna | Spotřebitelské ceny | Obchod | Zlato | Ekonomové | Miliardy | HCOB | EU | Schodek | Ropa roste | Spojené státy | Úrovně supportu | Turistické sezóny | Evropské méně | Investoři a obchodníci | Zpomalování inflace | PBOC | USD/CAD | Známky oživení | Šéf amerického Fedu | Společná evropská měna | Negativní zprávy | | Ceny zemního plynu v USA | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Průmysl a stavebnictví | Short pozice | Nejvýraznější propad | Pandemie | Schválení spotového ETF | JPMorgan | Úsilí | Výprodej | Markit | Průměrná cena | Zpracovatelský průmysl | Poskytování úvěrů | Největší pohyby | Částečný úvazek | Martin Gürtler | Obnovení dodávek | PMI ve službách | Úspěch | Práce | Barchart | Spekulanti | Začínající obchodníci | Plynárenské společnosti | Swingová minima | Úroveň supportu | Slovensko | Globální finanční trhy | JD | AMZN | Likvidita | Globální ekonomické aktivity | Cíle | Býčí trend | Prognóza ECB | Poptávky po ropě | Aktuální situace | Stavební výdaje | Výnosy | Dnešní ekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Odhady růstu | Holding | SPCE | Schodek rozpočtu | Reakce koruny | Americké akciové indexy | Orsted | Nyrstar | Nonfarm Payrolls | Britský FTSE | Volkswagen | Obchodní podmínky | Polkadot | RJO Futures | Výrobní inflace | Oslabení | Západní ekonomiky | Základní sazba | Vyšší úroveň | Pracovní síly | Ekonomické zprávy | Komodity | Ministerstvo financí | Banka Credit Agricole | Americký ISM | Osobní výdaje | Kanadská centrální banka | Nové údaje | Cena dnes | Investiční záměry | Komise v přenesené pravomoci | American Express | Konfederace | Odpovědnost | Banka | Zasedání bankovní rady | Abbott | Crédit Agricole | DPH v Německu | Japonský jen | Nákup dluhopisů | Energetické krize | Philip Lane | Investiční společnosti | Objednávky | Klesající inflace | Futures na indexy | Nasdaq (US100) | Hry | Šance | Analytik | AVAX | Obchodní hodiny | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní příležitosti | IG Metall | NZD | SECO | Kyber | Žádosti o podporu | Investice firem | Evropský průmysl | Kupci | Měnové podmínky | Mzda | Prodeje čipů | Sektor služeb v USA | Británie | Netflix | Akcie v Číně | Varování před riziky | Prohlášení | Kryptoměny | Nový Zéland | Nikkei (JAP225) | Tesla | Plynová krize | Koronavirus | Uptrend | CAD | Základní úroková sazba | Stav americké ekonomiky | CBOT | Podniky | Růst Bitcoinů | Růst bitcoinu | Analýza | DoubleLine | Ministr financí | Ukazatele | Slabší makrodata | Akciové trhy v Číně | David Vagenknecht | Procter & Gamble | Nikola Corporation (NKLA.US) | Novozélandská ekonomika | Američtí politici | Futures na americké indexy | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Index spotřebitelských cen | Významné události | Moving Average | Tlumit inflační tlaky | Hike | Stimuly | Japonský index Nikkei | PMI indikátor | Graf dne | Index Russell 2000 | Makléř | MSCI Asia Pacific | Graf EUR/USD | Vyšší ceny ropy | Zemědělství | Zrychlení růstu | Omezování nákupů aktiv | Globální sentiment | Dow Jones | Domácí poptávka | Amazon | Statistika | Energie v Evropě | FOMC | CEE | Dynamický support | Průlom | Prodej eura | Americké tovární objednávky | Krátkodobý výhled | Platina | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

PMI indikátor
PM Investment
PM Investment Capital
PM Investment Capital Ltd
PMI pro sektor
PMI pro sektor služeb
PMI ve službách
PMI ve službách v eurozóně
PMI v eurozóně
PMI ve výrobě

Následující klíčová slova

PMI za leden
PMI ze sektoru služeb
PMI z Německa
PMI z výroby
PM.US
PMW
PNF
PNK TRADE FXLTD
Pobočka FEDu
Pobrexitová jednání
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít