Úterý 24. prosince 2024 04:28
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Investingfox Partner
reklama
Investingfox Partner

PMI ve zpracovatelském průmyslu

img

EUR/USD: Klid před bouří

17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se nadále obchoduje v úzkém cenovém rozpětí, zatímco trhy čekají na klíčové události tohoto týdne. Zaprvé na středeční oznámení výsledků prosincového zasedání FOMC a zadruhé na páteční zveřejnění jádrového indexu PCE. Tyto události budou sloužit jako poslední hlavní faktory tohoto roku, protože příští týden bude většina západního světa slavit Vánoce a hned poté Nový rok. Mnoho světových trhů bude v tomto období uzavřeno a obchodní aktivita se výrazně zpomalí a vstoupí do svátky vyvolaného útlumu až do začátku ledna.
img

GBP/USD. 16. prosince. Neustálá zklamání pro libru

16.12.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů a dosáhl zóny supportu 1,2611–1,2620. Odraz od této zóny by mohl britské libře prospět a podnítit určitý růst směrem k zóně rezistence 1,2709–1,2734. Proražení pod zónu supportu by otevřelo cestu k dalšímu poklesu směrem k úrovním 1,2569 a 1,2488.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed sníží sazby o dalších 25 bb

16.12.2024 Americká centrální banka sníží ve středu úrokové sazby o dalších dvacet pět bazických bodů. Vzhledem k vyšší inflaci, rychlejšímu tempu růstu HDP, a naopak nižší nezaměstnanosti, než s čím počítala její zářijová prognóza, bude pravděpodobně medián výhledu Fedu ukazovat pro příští rok méně „cutů“. Přetrvávající inflační tlaky potvrdí i jádrový deflátor soukromé spotřeby PCE, který v listopadu podle našeho odhadu stoupl na tři procenta.
img

EUR/USD: Poslední vyjádření

16.12.2024 Nadcházející týden je nabitý významnými fundamentálními událostmi – v podstatě se jedná o poslední vyjádření tohoto roku. Federální rezervní systém, Bank of England a Bank of Japan uspořádají svá poslední zasedání v tomto roce. V Evropě a ve Spojených státech budou zveřejněny významné makroekonomické zprávy. Následně začne předvánoční, novoroční a povánoční období, které se obvykle vyznačuje nízkou likviditou a informačním klidem. Obchodníci budou do značné míry obchodovat podle momentální dynamiky, pokud trhy nenaruší významné politické události.
img

📣EURUSD je před rozhodnutím ECB nad 1,05

12.12.2024 Rozhodnutí ECB o úrokových sazbách bude zveřejněno ve 14:15 a tisková konference začne ve 14:45. Konsenzus jasně ukazuje na snížení o 25 bazických bodů, i když teoreticky nelze vyloučit podobné překvapení jako v případě SNB. Snížení o 50 bazických bodů se nezdá být základním scénářem, nicméně pro euro mohou být rozhodně důležitější makroekonomické projekce, které nám odpoví, jak nízko se úrokové sazby mohou dostat v příštím roce.
img

Růst páru EUR/USD je korekční

04.12.2024 Inflační tlaky v eurozóně zůstávají stabilní. Index spotřebitelských cen činil v listopadu meziročně 2,3 % a jádrový index 2,8 %. Tyto hodnoty odpovídají prognózám, ale jsou vyšší než v říjnu.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dnes 3. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.12.2024 V pondělí se pár GBP/USD od otevření trhu obchodoval rovněž směrem dolů. Pro pokles britské měny přes noc neexistovaly žádné jasné důvody, což nás vede k domněnce, že trh ukázal směr, kterým se hodlá tento týden vydat. Později byl ve Spojených státech zveřejněn index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM, který vykázal silnější růst, než se očekávalo. Doprovodný index podnikatelské aktivity S&P rovněž překonal očekávání trhu. V důsledku toho měl dolar během americké obchodní seance solidní základy pro růst. Vzhledem k celkovému technickému a fundamentálnímu obrazu je zřejmé, že libra bude pravděpodobně pokračovat v poklesu téměř za jakéhokoli scénáře. Jedinou otázkou je, jak dlouho bude fáze korekce trvat. Jak je známo, korekce mohou být poměrně dlouhé, což však neznamená výrazný růst páru.
img

Ranní okénko - Hrozící pád francouzské vlády dál oslabuje euro

03.12.2024 Dnešek bude ve znamení prvních dat z trhu práce v USA v rámci tohoto týdne, konkrétně půjde o průzkum JOLTS amerického Úřadu pro pracovní statistiky. Průzkum se zaměřuje na nabídku pracovních míst, fluktuaci zaměstnanců a další aspekty pracovního trhu, nejzajímavějším číslem však bude počet volných pracovních míst. Ten zachycuje počet neobsazených pozic, které zaměstnavatelé aktivně nabízejí, což signalizuje poptávku po pracovní síle. Od svého vrcholu v březnu 2022, kdy poptávka činila přes 11,5 mil. pozic, počet míst trendově klesá až na zářijových 7,44 milionu. V říjnu trh očekává mírné zlepšení situace a nárůst počtu otevřených pozic na 7,52 mil.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 3. prosince: těžký začátek týdne pro euro

03.12.2024 V pondělí začal měnový pár EUR/USD okamžitě klesat. To však nutně neznamená, že klesající trend bude pokračovat po celý týden, jelikož se odehraje spousta makroekonomických událostí. Pondělní aktivita na trhu však naznačovala připravenost obnovit nákupy dolarů, bez silné potřeby delší korekce. Pozoruhodné je, že nejvýznamnější zpráva dne favorizovala americkou měnu. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu ISM se sice nacházel pod hranicí 50,0 bodů, přesto překonal prognózu. Dolar však začal růst již dříve v noci, takže samotný index ISM nelze přičítat na vrub pondělních zisků dolaru.
img

EUR/USD: Plán na obchodování během americké seance dne 2. prosince (přehled vývoje dopoledního obchodování). Euro po zveřejnění údajů mírně klesá

02.12.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem zvýraznil úroveň 1,0505 a plánoval jsem na této úrovni založit obchodní rozhodnutí. Pojďme si analyzovat 5minutový graf a zopakovat si, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení kolem úrovně 1,0505 poskytly silný bod pro vstup do nákupních pozic, což vedlo k mírnému zisku 15 bodů v době psaní tohoto článku. Technický výhled na druhou polovinu dne byl revidován.
img

Prognóza pro GBP/USD na 2. prosince 2024

02.12.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD v pátek dvakrát pokusil uzavřít nad zónou rezistence 1,2709–1,2734, ale v ani jednom případě neuspěl. Tato dvě odmítnutí naznačují možný obrat ve prospěch amerického dolaru a možné obnovení poklesu směrem k zóně supportu 1,2611–1,2620 a k hladině retracementu na úrovni 1,2570. Konsolidace nad 1,2709–1,2734 by zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu s cílem dosáhnout další zóny rezistence 1,2788–1,2801.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, listopad 2024

02.12.2024 Listopadový PMI průzkum hlásí, že se podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu zhoršily výrazněji než v předchozím měsíci.
img

BREAKING: Údaje o PMI v eurozóně zůstávají slabé 📌

02.12.2024 EUR/USD nevykazuje po zveřejnění údajů o výrobních PMI z eurozóny žádný výrazný pohyb. Listopadové zprávy však ukazují na pokračování poměrně slabého stavu v průmyslu. Většina zemí hlásí údaje hluboko pod hranicí 50 bodů, přičemž index za celou eurozónu činí 45,2 bodu. Údaje z Německa a Francie dopadly mírně pod očekávání na již tak velmi nízkých úrovních.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dnes 2. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýzy pro začátečníky

02.12.2024 Páru GBP/USD se v pátek dařilo více než páru EUR/USD. Britské libře se podařilo překonat úroveň 1,2680. Do konce obchodního dne se však kotace k této úrovni vrátily, ale nyní lze díky odrazu shora očekávat nový růst britské libry. Stojí za zmínku, že jakýkoli pohyb vzhůru je v tuto chvíli klasifikován jako korekce. Například minulý týden nebyl prakticky žádný důvod k tomu, aby britská měna rostla.
img

Ranní okénko - Tento týden budou hrát prim data z amerického trhu práce

02.12.2024 Tento týden přinese zajímavé údaje z české ekonomiky v podobě PMI pro zpracovatelský průmysl, státního rozpočtu (pondělí), mezd (středa) a maloobchodních tržeb (pátek). Z celosvětového hlediska ovšem budou důležitější data z amerického trhu práce, která více napoví, zda bude Fed pokračovat ve snižování sazeb, nebo zda se zvýší šance přerušení procesu uvolňování měnové politiky.
img

PMI průzkum, eurozóna, listopad 2024 – předběžný výsledek

22.11.2024 Listopadový PMI průzkum signalizuje ochlazení ekonomiky eurozóny, na němž se projevuje slabý výkon jak v průmyslu, tak ve službách.
img

BREAKING: Německý a francouzský PMI nižší, než se očekávalo

22.11.2024 Údaje o PMI ve Francii a Německu byly nižší, než se očekávalo, a nižší než 50, což signalizuje pokles ekonomiky v klíčových odvětvích. Indexy PMI ve zpracovatelském průmyslu obou zemí byly nejslabší ze všech oznámených údajů, což podtrhuje pokračující potíže v průmyslové výrobě.
img

Český ekonomický růst ve světle amerických voleb a nové prognózy

14.11.2024 Srpnová predikce MF ukázala na to, že česká ekonomika by letos měla růst kolem 1 % a v příštím roce by pak měla zrychlovat až na 2,7 %. To se mi tedy hned zdálo jako velmi optimistický výsledek (model spíše ukazující na potřebu naplánovat rozpočet kvůli nutnosti vyšších příjmů a výdajů ve volební roce 2025), přece jen, současný odhadovaný růstový potenciál českého hospodářství je spíš někde kolem 2,5 %. A to maximálně. V posledním období pak došlo právě ke korekci očekávaného růstu z pera MF právě na tuto hodnotu, jaký je výhled pro příští rok po výsledku amerických prezidentských voleb?
img

Na co se zaměřit dne 5. listopadu? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky

05.11.2024 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jedinou významnou zprávou je zveřejnění indexu PMI ve službách ISM ze Spojených států, které je skutečně kritické. PMI ve zpracovatelském průmyslu opět zklamal, takže sektor služeb může pomoci kompenzovat některé negativní dopady. Pokud budou dnes zveřejněné údaje indexu služeb slabé, mohl by americký dolar pokračovat v poklesu.
img

GBP/USD. 4. listopadu. Libra získává dočasnou podporu

04.11.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek konsolidoval nad zónou 1,2892–1,2931, ale nemám dojem, že by býci byli připraveni zaútočit. Pondělí sice začalo poklesem dolaru, ale už dopoledne jsme svědky jeho posilování. Páteční údaje o trhu práce a nezaměstnanosti tak americké měně nezpůsobily výraznější problémy. Předpokládám, že tento týden by medvědi mohli opět uzavřít pod zónou 1,2892–1,2931.
img

BREAKING: Zprávy o PMI z Evropy lepší, než se očekávalo 📈

04.11.2024 HCOB Španělsko PMI ve zpracovatelském průmyslu: skutečnost 54,5; prognóza 53,1; předchozí 53,0.
img

Ekonomický kalendář: Globálními trhy tento týden otřesou dvě události 📌

04.11.2024 Tento týden se pozornost světových trhů zaměří na dvě klíčové události.V noci z úterý na středu se dozvíme, kdo se stane novým prezidentem USA.Mezitím ve čtvrtek bude výbor FOMC rozhodovat o úrokových sazbách v novém politickém prostředí.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně na cíli, PCE inflace v USA na dostřel a dnes data z trhu práce

01.11.2024 Páteční den nabídne zajímavé domácí i zahraniční údaje. Nejprve se dozvíme výsledek tuzemského indexu nákupních manažerů (PMI). Ten v září v souladu s tržní prognózou poklesl z 46,7 na 46,0 bodů. Podle naší prognózy by v říjnu ovšem toto snížení mohlo být zcela odmazáno a index by se tak vrátil na 46,7 bodů.
img

Ekonomický kalendář: Zpráva NFP z trhu práce USA v centru pozornosti 📌

01.11.2024 Dnešní den je plný významných makroekonomických zpráv.Pozornost investorů se bude soustředit především na zprávu z amerického trhu práce - NFP.Po údajích z trhu práce se však dočkáme i údajů PMI a ISM pro americký výrobní sektor.
img

GBP/USD. 24. října. Libra začala klesat dříve, než stihla začít růst

24.10.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD ve středu obchodoval v pásmu 1,2892–1,2931. To naznačuje, že libra může mít po téměř měsíčním poklesu krátkodobou příležitost k oživení. Býkům se však zatím nepodařilo překonat ani poslední cenový vrchol z předchozího dne. Potřebují k tomu potřebnou dynamiku, které jim však dnešní seance může poskytnout jen velmi málo. Bez ohledu na výsledek dnešní seance se domnívám, že nákupy v takto silném klesajícím trendu zůstávají rizikové.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 24. října. Analýza včerejších forexových obchodů

24.10.2024 K testu cenové úrovně 1,0786 došlo, když se indikátor MACD začal pohybovat nahoru od linie nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu eura. Jak ale vidíte v grafu, pár do konce dne nedosáhl výrazného růstu. Nedostatek ekonomických údajů byl hlavním důvodem, proč euro nevykázalo pozoruhodný výkon. Dnes by ale mohla přijít změna, protože nás čekají důležité údaje včetně PMI ve zpracovatelském průmyslu a PMI ve službách eurozóny. Je nezbytné si uvědomit, že by mohly být pro euro spíš rizikem, že klesne, než pozitivem, protože pokles aktivity ve zpracovatelském průmyslu nebude nejspíš vyrovnán aktivitou v sektoru služeb – zejména ve vlajkové lodi ekonomiky eurozóny, Německu. Pokud jde o intradenní strategii, zaměřím se spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Ekonomický kalendář: předběžné zprávy o PMI z Evropy a USA 📃

24.10.2024 Dnešní makroekonomický kalendář obsahuje několik zajímavých položek.Investoři se dozvědí především předběžné zprávy PMI za říjen z evropských zemí a USA.Dále budou zveřejněny týdenní údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA a údaje o prodejích nových domů v USA.
img

Sentiment indikátory potvrdí obavy o růst ekonomiky eurozóny

24.10.2024 Dnešní předstihové indikátory pouze podpoří současnou více holubičí rétoriku ECB, která často zmiňuje slabé růstové vyhlídky eurozóny a rizika pro oslabení tamní ekonomiky, které by se propsalo do nižší inflace. Indikátory sentimentu nicméně v poslední době mírně přeceňují slabost ekonomiky. Včerejší makroekonomický kalendář toho příliš nepřinesl, zásadní událostí tak bylo zveřejnění našich nových a v letošním roce posledních Ekonomických výhledů.
img

Ranní shrnutí (24.10.2024)

24.10.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zaznamenávají poklesy, což rozšiřuje silný výprodej na americkém akciovém trhu. Největší ztráty zaznamenávají čínské indexy, které klesají přibližně o 1,00-1,20 %, korejský index KOSPI klesá o 0,45 %, japonský Nikkei 225 se obchoduje beze změny, zatímco australský AUS200 získává 0,15 %.
img

Euro před ECB oslabuje 📌

17.10.2024 Hospodářská situace v eurozóně nevzbuzuje optimismus, zejména pokud se podíváme na největší ekonomiky, tedy Německo a Francii. Indexy PMI v poslední době zřetelně oslabily. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu za celou eurozónu zůstává od července 2022 pod úrovní 50 bodů. Index PMI ve službách se stále pohybuje v kladných hodnotách nad 50 body, což naznačuje expanzi. Nicméně kompozitní index poprvé od února letošního roku klesá pod 50 bodů. Tato situace naznačuje, že hospodářský růst v celé eurozóně do konce letošního roku zůstane přinejlepším stabilní.
img

GBP/JPY. Přehled vývoje a prognóza

02.10.2024 Americký dolar, který nabral na síle po jestřábím postoji předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella, vyvíjí na britskou libru tlak směrem dolů.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 1. října. Analýza včerejších forexových obchodů

01.10.2024 K testu ceny 1,3385 došlo, když indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji libry. Pár ve výsledku klesl o více než 30 pipů a otestoval cílovou úroveň 1,3355. Na konci dne jsem z něj při odrazu nenakupoval, protože se solidním růstem se dalo počítat jen těžko. Včerejší údaje o HDP a běžném účtu platební bilance Spojeného království zklamaly, ale libra na ně reagovala lhostejně. Klíčovým faktorem byl projev šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella, který vedl k výraznému výprodeji páru. Dnes lze růst libry očekávat jen po dobrých údajích týkajících se PMI ve zpracovatelském průmyslu ve Spojeném království a projevu člena MPC Bank of England Huwa Pilla, který by měl britskou ekonomiku pochválit za stabilní tempo růstu. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 1. října pro začínající obchodníky. Analýza včerejších forexových obchodů

01.10.2024 K otestování ceny 1,1180 došlo v době, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej eura. V důsledku toho se pár posunul o zhruba 40 pipsů dolů a dosáhl cílové úrovně 1,1139, kde jsem plánoval euro při odrazu nakoupit. Korekce směrem vzhůru činila přibližně 20 pipsů. Včera zveřejněné údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v Německu a Itálii se ukázaly být pod odhady ekonomů a zpomalení růstu inflace je pro Evropskou centrální banku důvodem k dalšímu snižování sazeb, což euro oslabilo. Vyjádření předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella pozitivně ovlivnilo americký dolar, neboť jeho slova neobsahovala jasné náznaky dalšího agresivního uvolňování sazeb. Dnes budou v první polovině dne zveřejněny údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu v Německu, PMI ve zpracovatelském průmyslu v Itálii a Francii a za celou eurozónu. Slabé údaje by znamenaly slabé euro, které by mohlo pokračovat ve včerejším poklesu. Důvěru kupujícím eura nepřidá ani zpráva o poklesu indexu spotřebitelských cen v eurozóně v září letošního roku. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 1 a 2.
img

Ekonomický kalendář: Evropské výrobní PMI, inflace v eurozóně a americké ekonomické ukazatele v centru pozornosti

01.10.2024 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý významnými údaji, zejména z Evropy a Spojených států. Mezi hlavní události patří výrobní PMI v Evropě, údaje o inflaci v eurozóně a důležité ekonomické ukazatele v USA. Údaje o inflaci v eurozóně budou klíčové pro posouzení budoucího směřování politiky ECB. Ve Spojených státech poskytnou vhled do ekonomického zdraví země údaje ISM ve zpracovatelském průmyslu a JOLTs o počtu volných pracovních míst. Projevy představitelů centrálních bank mohou nabídnout další souvislosti k nedávným politickým rozhodnutím a ekonomickým výhledům.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

01.10.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o mírnou korekci, která však opět dopadla špatně. Libra uvízla v úzkém flatu již třetí den po sobě, k čemuž dochází na nejvyšších úrovních za poslední dva roky. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell včera udělal vše pro to, aby trh přesvědčil, že Fed na příštím zasedání nehodlá snížit sazbu o 0,5 %. A jediné, na co se dolar zmohl, byl růst o slabých 40 pipsů. Vzhledem k tomu, že libra rostla bez zjevného důvodu i před Powellovým projevem, dolar podle včerejších výsledků nezískal ani bod.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

01.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval ve flat trendu. Dříve jsme upozorňovali na kanál 1,1091–1,1191, ale nyní se cena pohybuje spíše v rozpětí 1,1132–1,1191. Jinými slovy, flat se zúžil a nachází se na nejvyšších úrovních za poslední měsíce. Jako obvykle se páru nepodařilo provést řádnou korekci, přestože americký dolar včera nečekaně získal podporu od Jeromea Powella. Předseda Federálního rezervního systému uvedl, že trh práce se v poslední době ochladil, ale zůstává celkově stabilní a nepředstavuje žádné obavy. Ekonomika roste dobrým tempem a inflace klesá, jak centrální banka očekává. Tato prohlášení dala trhu jasně najevo, že pravděpodobnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % je malá. Ani tyto jestřábí informace však dolaru nepomohly přerušit růstový trend. Viděli jsme pouze další drobný pullback, a to i v rámci absolutního flatu. Tento týden přijde ze Spojených států obrovské množství důležitých informací a trh na základě těchto údajů sám rozhodne o šanci na listopadové snížení sazeb o 0,5 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Inflace v eurozóně v září klesla pod 2 %

30.09.2024 V eurozóně bude v úterý publikována předběžná zářijová inflace. Očekáváme, že meziroční růst spotřebitelských cen se hlavně s přispěním vývoje cen energií poprvé od poloviny roku 2021 dostal pod 2 %. To by mělo na finančních trzích posílit přesvědčení, že ECB znovu sníží úrokové sazby v říjnu. Ve Spojených státech budou zraky investorů upřeny na páteční data z trhu práce (NFP report) za září. Před listopadovým zasedáním Fedu sice budou zveřejněny také údaje za říjen, i tak ale výsledek NFP reportu v tomto týdnu může v případě výrazného odchýlení od konsenzu (146 tis.) převážit misky vah na finančních trzích buď k očekávání snížení sazeb o 25 bb nebo druhému „cutu“ o 50 bb v řadě.
img

Forex: Trhy zvyšují sázky na říjnové snížení sazeb ECB

27.09.2024 Bez překvapení nebo zásadních nových informací proběhlo středeční zasedání ČNB. Tuzemská centrální banka na něm podle očekávání snížila repo sazbu o čtvrt procentního bodu na 4,25 %. Jakýkoliv náznak budoucích kroků guvernér Michl odmítl komentovat, když opět pouze zdůraznil závislost na nových datech. Podle nás bude celkový stav ekonomiky v kombinaci s inflací setrvávající uvnitř tolerančního pásma inflačního cíle i ve zbytku roku tlačit na další snížení úrokových sazeb. Ještě letos by se tak repo sazba měla dostat pod 4 %. Vzhledem k očekávaným závěrům a komunikaci byla reakce trhů minimální.
img

Předpověď pro EUR/USD na 24. září 2024

24.09.2024 Včerejší údaje o podnikatelské aktivitě v eurozóně za září se ukázaly být pesimistické. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu oslabil ze 45,8 na 44,8, zatímco index PMI ve službách vykázal 50,5 oproti 52,9 v předchozím měsíci. Všechny indexy byly slabší, než se předpokládalo. Trh začal hovořit o oslabení ekonomiky, nižší inflaci a vyhlídkách na postupné uvolňování měnové politiky. V čele poklesu stálo euro, které ztratilo 50 pipsů.
img

EUR/USD: Před námi je poslední zářijový týden. Signály z Fedu a ECB, indexy PMI, jádrový PCE index

24.09.2024 Čeká nás poslední zářijový týden. Klíčové události měsíce týkající se měnového páru EUR/USD již proběhly: Evropská centrální banka a americký Federální rezervní systém vynesly své verdikty a nejkritičtější zprávy odrážely dynamiku hlavních ukazatelů americké ekonomiky a ekonomiky eurozóny. To však neznamená, že nadcházející týden bude "nevýrazný" nebo nudný. Naopak, pravděpodobně budeme svědky poměrně vysoké volatility, protože interpretace faktů je často mnohem komplexnější než fakta samotná. V nadcházejícím týdnu budou členové Fedu a ECB " dešifrovat" výsledky zářijových zasedání, které buď posílí, nebo oslabí holubičí očekávání trhu. Navíc ke konci pětidenního obchodního týdne bude v USA zveřejněn klíčový ukazatel inflace – jádrový index PCE. Ale vezměme to popořadě.
img

EUR/USD. 23. září. Medvědi se chystají zaútočit.

23.09.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval horizontálně kolem Fibonacciho úrovně 200,0 % (1,1165). Pondělí začalo mírným poklesem ceny, který by mohl pokračovat k zóně supportu 1,1070–1,1081. Nemyslím si, že býčí dynamika skončila, ale býci postupují vpřed čím dál obtížněji. Tento týden očekávám korekci, protože zpravodajské pozadí bude na další býčí útok slabé.
img

Libra se spálila

23.09.2024 Bank of England (BoE) zůstala opatrná a nenásledovala Federální rezervní systém na cestě uvolňování měnové politiky. Poměrem hlasů 8 : 1 ponechala úrokovou sazbu na úrovni 5 %, takže pár mohl vystoupat na nejvyšší úrovně od března 2022. Kontrast s Fedem, který je odhodlán zabránit recesi americké ekonomiky, byl zřejmý. Přehnané spekulativní long pozice na libře ale omezují její další růstový potenciál, jak ukázala reakce páru na zveřejnění údajů o podnikatelské aktivitě.
img

Ranní okénko - Zářijová zasedání centrálních bank uzavře ČNB

23.09.2024 Tento týden přinese poslední z řady zasedání hlavních centrálních bank v tomto měsíci. Kromě maďarské národní banky se bude naše pozornost upínat zejména na rozhodnutí o úpravě úrokových sazeb ČNB. V souladu s trhem očekáváme, že cyklus uvolňování měnové politiky bude pokračovat a dojde ke snížení sazeb o 25bb. Ačkoli bankovní rada uplatňuje obezřetný přístup, z posledních vyjádření jejích členů je zřejmé, že prostor pro další pokles sazeb vnímají i sami centrální bankéři.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB sníží sazby o dalších dvacet pět bazických bodů

23.09.2024 Ve Spojených státech by i tento týden měla pokračovat série příznivých dat, ačkoli budou spíše druhořadého významu. Zářijová spotřebitelská důvěra podle našeho odhadu mírně stoupne, prodeje nových nemovitostí zkorigují předchozí růst, jejich trend ale zůstane zdravý. Deflátor soukromé spotřeby ukáže na pouze umírněné cenové tlaky, stejně tak i jeho jádrová složka.
img

Ekonomický kalendář: Evropské a americké PMI a projevy centrálních bankéřů v centru pozornosti❗

23.09.2024 Dnešní zasedání se zaměří na zveřejnění klíčových údajů o PMI z hlavních ekonomik, včetně Francie, Německa, eurozóny, Spojeného království a USA. Tyto ukazatele poskytnou zásadní informace o současném stavu výrobního sektoru a sektoru služeb v těchto regionech. Kromě toho je naplánováno vystoupení několika představitelů centrálních bank, kteří by mohli nabídnout cenné pohledy na směřování měnové politiky. Tento den budou také zveřejněny údaje o cenách bydlení v Kanadě, které doplní směs ekonomických ukazatelů, jež budou investoři analyzovat.
img

Prognóza pro GBP/USD na 23. září 2024

23.09.2024 V pátek britská libra vytvořila nové lokální maximum a překonala tak cílovou úroveň 1,3300. Pokud libra hladinu 1,3360 překoná, divergence zůstane zachována a cena bude mít stále dostatek prostoru k růstu. Tato situace brání vývoji střednědobého růstu. Aby se trend obrátil, je třeba prolomit linii MACD.
img

Doporučení na obchodování a analýza GBP/USD na 4. září. Libra ztrácí půdu pod nohama

04.09.2024 Pár GBP/USD v úterý také mírně poklesl, ale tento pokles můžeme považovat za formální. Linie vzestupného trendu byla prolomena, ale cena ještě musí konsolidovat pod linií Senkou Span B. Pokud se oprostíme od technické analýzy, která připouští další pokles libry, jaký pohyb směrem dolů byste očekávali po výrazném růstu, pokud byste předpokládali začátek nového klesajícího trendu? Pravděpodobně silný, kdy budou prodávající vyvíjet denně tlak a makroekonomické údaje budou poskytovat podporu. V současné době nic takového nevidíme. Cena se sotva pohybuje po hraně směrem dolů a může kdykoli obnovit svůj nelogický růst. Konsolidace pod linií Senkou Span B by tedy zvýšila pravděpodobnost dalšího poklesu, ale zatím vše vypadá tak, že bychom se mohli dočkat menší korekce a poté libra začne opět růst.
img

GBP/USD. Analýza ze dne 3. září. Slibný začátek týdne pro dolar

04.09.2024 V pondělí pár GBP/USD v hodinovém grafu nepokračoval v poklesu, ale úterní obchodování zahájil konsolidací pod vzestupným trendovým kanálem. Konsolidace zůstává slabá, ale stále se jedná o pozitivní znamení. Tento týden bude pro tento pár hrát významnou roli informační pozadí, takže obchodní rozhodnutí by neměla být založena pouze na grafické analýze. Další pokles kotací směrem k Fibonacciho úrovni 127,2 % na úrovni 1,3054 může pokračovat.
img

Graf dne: USDCHF (03.09.2024)

03.09.2024 Pozornost investorů se dnes soustředí na švýcarské údaje o indexu spotřebitelských cen a HDP a americký index PMI ve zpracovatelském průmyslu. Slabší než očekávaný údaj o inflaci a smíšená zpráva o HDP připravují půdu pro dvě celoroční snížení sazeb SNB do konce roku.
img

Ekonomický kalendář: Zprávy o CPI a HDP ze Švýcarska, ISM pro zpracovatelský průmysl v USA

03.09.2024 Včerejší seance na akciových trzích se vyznačovala mírně nižší volatilitou v důsledku bankovního svátku v USA a Kanadě. To však nezabránilo tomu, aby indexy z Evropy zaznamenaly mírné mezidenní zisky.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD 3. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí nezaznamenal žádné výrazné pohyby. Ceně se nepodařilo prolomit úroveň 1,1048 a poté došlo k mírné korekci směrem vzhůru. Pár však aktuálně vykazuje klesající trend, takže můžeme očekávat, že pohyb směrem dolů bude pokračovat.
img

Prognóza pro EUR/USD ze dne 2. září 2024

03.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek konsolidoval pod oblastí supportu 1,1070–1,1081. Dnes se cena do této oblasti vrátila. Odraz od této oblasti by opět podpořil americký dolar a obnovil pokles směrem ke korekční Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,0984. Minulý týden pár vykázal slušný pokles, ale tento týden bude informační pozadí pro americký dolar klíčové a potenciálně rizikové. Proto medvědi s otevíráním nových prodejních pozic nepospíchají. Konsolidace nad oblastí 1,1070-1,1081 by vyzněla ve prospěch eura a potenciálně by mohla obnovit růst směrem k Fibonacciho hladině 200,0 % na úrovni 1,1165.
img

Ranní shrnutí (03.09.2024)

03.09.2024 Včerejší seance na akciových trzích se vyznačovala mírně nižší volatilitou v důsledku bankovního svátku v USA a Kanadě. To však nezabránilo tomu, aby indexy z Evropy zaznamenaly mírné mezidenní zisky.
img

Čína zvyšuje dovoz ropy, ale indexy PMI naznačují další ekonomické problémy

02.09.2024 Po červenci, kdy byl dovoz ropy v Asii nejnižší za poslední dva roky, se v srpnu zvýšil. Čína, největší světový dovozce ropy, zvýšila oproti červenci dovoz o více než 1 milion barelů denně, což by mohlo být důležitým faktorem z hlediska budování dalšího trendu na trhu s ropou.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2024

02.09.2024 Srpnový PMI průzkum hlásí, že se podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu dále zhoršovaly, tempo zhoršování však bylo nejmírnější od srpna 2022.
img

Ranní okénko - Na konci týdne nás čekají opět klíčová data z amerického trhu práce

02.09.2024 V tomto týdnu se dozvíme mnoho nového o české ekonomice, během dneška to bude hodnocení zpracovatelského průmyslu pomocí tzv. indexu nákupních manažerů (PMI) a plnění státního rozpočtu za prvních osm měsíců. V úterý se ukáže, jakým tempem se obnovuje kupní síla obyvatel. Ve čtvrtek dorazí zpráva o vývoji maloobchodních tržeb a v pátek také o stavu průmyslu a bilanci zahraničního obchodu. Z globálního hlediska budou ovšem mnohem podstatnější data z amerického trhu práce, která v minulém měsíci přispěla k panice na finančních trzích ohledně potenciální recese ve Spojených státech amerických, což vyústilo v masivní vlnu výprodejů na akciových trzích.
img

Rozvíjející se býčí dynamika eura. Přehled vývoje měnového páru EUR/USD

27.08.2024 Hospodářská situace v eurozóně zůstává stabilní, přičemž příchozí údaje nenarušují celkové hodnocení klíčových makroekonomických ukazatelů, které by mohly potenciálně změnit prognózy pro euro.
img

Ranní okénko - Co můžeme čekat z Jackson Hole?

23.08.2024 Vlajkovou událostí dnešního dne by měl být projev předsedy amerického Fedu, Jerome Powella, na mezinárodním sympoziu centrálních bankéřů v Jackson Hole, který proběhne v 16 hodin. Ekonomika Spojených států vzrostla v druhém čtvrtletí anualizovaně o 2,8 %, což výrazně předčilo odhadovaný 2% růst a zároveň jde i o vyšší růst, než který Fed shledává jako tzv. neinflační (1,8 %). Vystoupení předsedy Fedu tak bude ostře sledováno právě i z důvodu jeho případného hodnocení aktuální ekonomické situace. Fed se zároveň zavázal zaměřovat se kromě inflace i na úroveň zaměstnanosti, kdy druhý z uvedených cílů je poslední dobou výrazně pod tlakem, zatímco cenová stabilita se přibližuje jen velmi pozvolna. Vzhledem k ve středu zveřejněnému zápisu z posledního zasedání Fedu je možné, že vystoupení bude pouze formálním potvrzením již známého přístupu, na druhou stranu lze očekávat i větší otevřenost ohledně výhledu pro měnovou politiku do konce roku.
img

Forex: J. Powell promluví v Jackson Hole

23.08.2024 Dnešní datový kalendář je velmi skromný a nabízí spíše druhořadé údaje. O to větší pozornosti se dočká očekávané vystoupení šéfa Fedu J. Powella na setkání centrálních bankéřů v americkém Jackson Hole, které je na programu v 16 hodin. V průběhu dne bychom se měli – stejně jako včera – dočkat vyjádření i od dalších představitelů Fedu. Program symposia v Jackson Hole bude pokračovat i zítra.
img

Forex: Nálada se v evropském průmyslu nelepší, službám se daří lépe

22.08.2024 Německá ekonomika pokračuje v útlumu, zlepšování sentimentu v eurozóně táhnou služby. PMI z německého zpracovatelského průmyslu se v srpnu snížil potřetí v řadě na 42,1 b., a nachází se tak již od července 2022 setrvale v pásmu kontrakce (pod 50 b.), kam stahuje i kompozitní indikátor. Tržní konsenzus naproti tomu očekával mírný nárůst německého PMI ve zpracovatelském průmyslu na 43,3 b. V eurozóně srpnové PMI naopak zásluhou služeb překvapily pozitivně. PMI ve službách dosáhl 53,3 b. (oček. 51,7 b.), čímž vyrovnal svoje letošní maximum. Kompozitní index se sice současně zvýšil z červencových 50,2 b. na 51,2 b, i tak ale podle nás růst HDP v eurozóně ve třetím čtvrtletí pravděpodobně zpomalí z +0,3 % q/q, který vykázal v letošním Q1 a Q2.
img

GBP/USD. 22. srpna. Zápis ze zasedání FOMC potvrdil zářijové snížení sazeb

22.08.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD ve středu pokračoval v pohybu vzhůru a konsolidoval nad korekční hladinou 127,2 % na úrovni 1,3054. Tato konsolidace naznačuje, že pár nyní může pokračovat v růstu směrem k další Fibonacciho hladině 161,8 %, která se nachází na úrovni 1,3258. Uzavření pod úrovní 1,3054 by znamenalo potenciální pokles směrem ke spodní hranici vzestupného trendového kanálu, což stále odráží "býčí" náladu obchodníků.
img

Ranní shrnutí (22.08.2024)

22.08.2024 Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování růstem v návaznosti na velkou revizi údajů o ročních mzdách a holubičí zápis z jednání FOMC.
img

Analýza měnového páru EUR/USD ze dne 1. srpna: Powell naznačil snížení sazeb v září

01.08.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD zaznamenal nový růst až ke korekční úrovni 38,2 % – 1,0842, odrazil se od ní a klesl k Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,0809. Dnes se kotace páru vrátily k úrovni 50,0 %. Pod touto úrovní se však stále nacházejí další tři úrovně, které dohromady tvoří oblast supportu 1,0776–1,0809. Pro medvědy nebude snadné ji překonat. Odraz kurzu páru od úrovně 1,0809 mu dnes opět umožní růst.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, červenec 2024

01.08.2024 Červencový PMI průzkum hlásí další výraznější zhoršení podmínek v tuzemském zpracovatelském průmyslu.
img

BREAKING: EURUSD na klíčové podpoře po údajích PMI z Evropy

01.08.2024 Zprávy PMI z Evropy přicházejí smíšeně, nicméně se zdá, že se situace v průmyslu zlepšuje. Pozitivně překvapily údaje z Německa a Itálie.
img

Ranní shrnutí (01.08.2024)

01.08.2024 Wall Street zakončila včerejší seanci v pozitivním sentimentu. Nasdaq si během dne připsal 2,64 %, S&P500 přidal 1,58 % a Russell 2000 0,51 %. Rallye byla podpořena technologickými společnostmi, zejména akciemi Nvidia, kde jsme během dne viděli více než 13% zisky.
img

EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 25. července

25.07.2024 Cena 1,0854 byla otestována, když indikátor MACD výrazně klesl pod úroveň nula, což omezilo růstový potenciál páru – zvlášť s ohledem na fakt, že euro v poslední době čelí značným problémům s růstem. Další test úrovně 1,0854, zatímco byl indikátor MACD v překoupené zóně, umožnil během krátké doby realizovat scénář č. 2. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 15 pipů. Údaje o evropském indexu PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách vyvíjely v první polovině dne tlak na pár a údaje o americkém indexu PMI bránily býkům znovu převzít kontrolu nad trhem.
img

Forex: Americká ekonomika pokračuje v solidním výkonu

25.07.2024 Dnešní údaj amerického HDP za Q2 by měl ukázat, že tamní ekonomika nadále solidně roste, ačkoli v první polovině letošního roku její růst oproti závěru toho loňského zpomaluje. To by ale mělo být více v souladu s dezinflačním trendem. Navzdory solidnímu růstu ekonomiky USA a jen mírnému ochlazování trhu práce by se díky pokračující dezinflaci mohl americký Fed přiklonit k prvnímu snížení sazeb již v září. Německý IFO index by dnes měl potvrdit pokračování utlumeného vývoje našeho klíčového obchodního partnera. A dění v tuzemské ekonomice a nejenom to vám poodhalí nově publikované Ekonomické výhledy.
img

Forex: Sentiment se v ČR a eurozóně v červenci zhoršoval

24.07.2024 Důvěra v českou ekonomiku se v červenci zhoršila jak u spotřebitelů, tak i u firem. Po výrazném zlepšení na začátku roku se spotřebitelská důvěra v posledních třech měsících zhoršovala a v červenci pak spadla pod svůj dlouhodobý průměr. Vliv na to mělo zejména zhoršené hodnocení finanční situace. Horší spotřebitelská nálada pravděpodobně dokazuje, že růst spotřeby domácností je stále jen velmi pozvolný. A to navzdory tomu, že se domácnosti těší poměrně solidnímu růstu mezd, který díky zpomalení inflace znamená výrazné zvýšení kupní síly, a rovněž vysokému stavu nadměrných úspor.
img

BREAKING: Rychlé odhady PMI ve Velké Británii mírně vyšší, než se očekávalo

24.07.2024 Vzhledem k jen mírně vyššímu než očekávanému čtení ve Spojeném království je reakce páru EUR/GBP velmi malá.
img

Prázdninové rekordy: Apple, Tesla vedou trh vzhůru

03.07.2024 Rostoucí akcie společností s mega-kapitálem jako Apple a Tesla vedly v pondělí technologický Nasdaq k velkému zisku. Indexy Dow a S&P 500 si na pozadí slabé prázdninové aktivity rovněž připsaly mírné zisky.
img

Denní přehled: Wall Street se snaží najít směr, kryptoměny se obchodují výše 📌

01.07.2024 Indexy na Wall Street zakončily den mírným růstem. US500 si připsal 0,20 % na 5530 bodů a US100 vzrostl o 0,45 % a vrátil se nad 20000 bodů.
img

BREAKING: ISM zpracovatelského průmyslu nižší, než se očekávalo; ceny ISM mnohem nižší 🔎

01.07.2024 ISM Index zaměstnanosti ve zpracovatelském průmyslu: skutečnost 49,3; prognóza 50,0; předchozí 51,1;
img

GBP/USD. 1. července. Libra zůstává v bočním trendu

01.07.2024 Pár GBP/USD se v hodinovém grafu v pátek potřetí odrazil od zóny supportu 1,2611–1,2620, což vedlo k obratu ve prospěch libry a zahájení růstu směrem k zóně rezistence 1,2690–1,2705, který pokračuje i dnes. Odraz od zóny 1,2690–1,2705 bude opět nahrávat americkému dolaru a návratu k zóně 1,2611–1,2620. Pár zůstává v bočním trendu mezi těmito dvěma zónami. Uzavření nad 1,2690–1,2705 bude předpokladem pro další růst libry směrem k nejbližší zóně rezistence 1,2788–1,2801.
img

Plán obchodování GBP/USD na 1. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

01.07.2024 Také GBP/USD zaznamenal nízkou volatilitu a pár se v pátek téměř nepohnul. Přestože v pátek byla zveřejněna prakticky jediná zpráva ze Spojeného království za tento týden a také několik zpráv z USA, trh se rozhodl tyto informace ignorovat. Britská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí silněji, než se očekávalo, ale tato zpráva neměla na pohyb páru žádný vliv. V USA byly zveřejněny poměrně důležité indexy PCE a údaje o náladě spotřebitelů, které v druhé polovině dne poskytly dolaru určitou podporu. Zajímá nás však taková reakce trhu, když volatilita páru za celý den činila pouhých 45 pipsů? Hodnota páru se nezměnila.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, červen 2024

01.07.2024 Červnový PMI průzkum hlásí výraznější zhoršení podmínek v tuzemském zpracovatelském průmyslu.
img

BREAKING: EURUSD rozšiřuje pokles po konečných údajích o PMI z eurozóny

01.07.2024 Podle nejnovějších údajů HCOB PMI se na konci druhého čtvrtletí projevily nové známky slabosti zpracovatelského průmyslu v eurozóně, když se pokles produkce výrazně zrychlil a stal se nejsilnějším od začátku roku. Rychlejším tempem klesaly také nové zakázky, nákupní aktivita a zaměstnanost, dvanáctiměsíční výhled produkce však zůstal pozitivní.
img

Ekonomický kalendář: Německý index spotřebitelských cen, údaje o PMI z Evropy a USA

01.07.2024 Zdá se, že nálada na trhu se na začátku nového obchodního týdne zlepšuje, což do značné míry souvisí s výsledky 1. kola francouzských voleb. V tuto chvíli se zdá, že po druhém kole některá z politických stran/koalic dosáhne v parlamentu absolutní většiny, což snižuje obavy z dalšího patu ve francouzské politice. Lidová fronta vyzvala před druhým kolem hlasování příští neděli ke spojenectví, aby zabránila krajně pravicové straně Le Penové získat absolutní většinu a sestavit vládu.
img

Plán obchodování GBP/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

24.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i nadále obchodoval na nižší úrovni a rovněž se mu nepodařilo překonat důležitou hladinu supportu 1,2633. Britská měna na základě makroekonomických zpráv neklesla; ve skutečnosti dvě ze tří klíčových zpráv dne ve Spojeném království překonaly jak odhady, tak předchozí hodnoty. Řeč je o údaji PMI ve zpracovatelském průmyslu a zprávě o maloobchodních tržbách. Během americké obchodní seance měla libra pokračovat v poklesu, protože oba indexy podnikatelské aktivity v USA dopadly lépe, než se očekávalo, ale pár během americké seance neklesl. Další den, kdy britská měna vykazovala stejné pohyby.
img

EUR/USD. 21. června. Poslední den nudného týdne

21.06.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obrátil ve prospěch amerického dolaru a zahájil nový klesající pohyb, který může signalizovat začátek nového klesajícího trendu. Pár konsolidoval pod úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu na 1,0722, což naznačuje další potenciální pokles směrem k úrovni 76,4 % retracementu na 1,0676. Dnešní odraz od 1,0722 by potvrdil záměr medvědů zahájit další útok. Konsolidace nad 1,0722 naznačuje, že jsou býci během současné korekční vlny nespokojení.
img

GBP/USD. 21. června. Sazba Bank of England zůstává na nejvyšší úrovni za posledních 15 let.

21.06.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek v hodinovém grafu pokračoval v poklesu a znovu prorazil pod zónu supportu 1,2690–1,2705. Medvědi se tak podruhé pokusili obrátit trend ve svůj prospěch. Kotace mohou v blízké době pokračovat v poklesu k úrovním 1,2611 a 1,2565. Konsolidace kurzu nad zónou 1,2690–1,2705 opět ukážou na slabost medvědů a býci mohou začít útočit s cílem 1,2788.
img

BREAKING: Slabé rychlé PMI ze Spojeného království a eurozóny

21.06.2024 EUR/GBP smazal některé počáteční ztráty, ale jen mírně, protože rychlé údaje z eurozóny ukázaly v červnu nečekanou ekonomickou slabost, zatímco trhy očekávaly pokračující mírné zlepšení. Údaje ze Spojeného království byly lepší, než se očekávalo, pouze v případě zpracovatelského průmyslu, zatímco služby a kompozitní ukazatele dopadly pod konsensem ekonomů.
img

Ranní shrnutí (21.06.2024)

21.06.2024 Po včerejším smíšeném zahájení hotovostní seance začaly indexy na Wall Street klesat. Index S&P 500 klesl o 0,25 %, Nasdaq se posunul o 0,81 % níže a index Russell s malou kapitalizací se snížil o téměř 0,4 %. Dow Jones byl se ziskem 0,77 % nejvýkonnějším hráčem.
img

Neklidný týden pro bitcoin navzdory lepším než očekávaným údajům o inflaci

18.06.2024 Ceny bitcoinu (a kryptoměn v širším slova smyslu) se minulý týden vyvíjely v důsledku údajů o inflaci v USA a závěru posledního zasedání FOMC, na kterém představitelé Fedu zveřejnili svůj nejnovější "dot-plot".
img

Ranní shrnutí (14.06.2024)

14.06.2024 Indexy na Wall Street se včera obchodovaly smíšeně – S&P 500 posílil o 0,23 %, Nasdaq vyskočil o 0,33 %, Dow Jones klesl o 0,17 % a Russell 2000 s malou kapitalizací klesl o 1 %.
img

Prognóza pro měnový pár GBP/USD na 13. června. Překvapilo vůbec někoho, že libra rostla?

13.06.2024 GBP/USD si ve středu připsal 110 pipsů výhradně na základě zprávy o inflaci v USA. Tak výrazný pokles dolaru bychom pochopili, kdyby se americká inflace snížila o 0,3 % nebo více. To by přiblížilo první snížení sazeb Federálního rezervního systému. Jak ale vidíme, trh na zpomalení inflace o pouhých 0,1 % již druhý měsíc po sobě reagoval prodejem dolaru. Opět musíme říci, že pár vykazoval nelogické pohyby.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed bude signalizovat menší potřebu snižování úrokových sazeb

10.06.2024 Ve Spojených státech je tento týden na programu zasedání Fedu. Sazby pravděpodobně zůstanou opět beze změny. Prognóza inflace by měla být přehodnocena směrem nahoru a mediánová trajektorie sazeb by v souvislosti s tím mohla ukazovat již jen jeden „cut“ do konce letošního roku. Jestřábí postoj Fedu by měla podpořit i tamní květnová inflace, která podle nás setrvala na dubnových 3,4 % y/y. Inflace bude zveřejněna i v ČR. Její námi očekávané zpomalení na 2,6 % y/y v květnu by bylo stále lehce nad prognózou centrální banky. Vzhledem k proinflačnímu vyznění již zveřejněných dat z domácí ekonomiky tak hrozí, že by ČNB mohla již na červnovém zasedání (27. 6.) zpomalit tempo snižování úrokových sazeb. Dubnové statistiky z průmyslu v eurozóně by měly potvrdit trend pozvolného oživování produkce.
img

EUR/USD: Co můžeme očekávat od amerického indexu ISM?

10.06.2024 Měnový pár EUR/USD od 16. dubna roste. Tento růst vyvolává mnoho otázek, protože býčí obchodníci pokračují ve svých útocích téměř za jakýchkoli podmínek. Informační pozadí se v poslední době různí, ale ve většině případů jsme byli svědky posilování eura. Co to může způsobovat a jak dlouho bude tento růst ještě pokračovat?
img

Forex: Silný trh práce v USA zmírnil sázky na pokles sazeb Fedu

07.06.2024 V Evropě bylo hlavní událostí tohoto týdne zasedání ECB. Na něm došlo podle očekávání poprvé od roku 2019 ke snížení úrokových sazeb, a to o 25 bb. V nové prognóze centrální banky byla celková i jádrová inflace pro letošní i příští rok revidována směrem nahoru. Celková inflace podle ní letos dosáhne v průměru 2,5 % (+0,2 pb), jádrová 2,8 % (+0,2 pb). Nad cílem by měla dynamika obou cenových indexů zůstat i v příštím roce, kdy ECB očekává jejich růst o shodných 2,2 %. Vzestupnou revizi zaznamenal také letošní růst HDP eurozóny (z 0,6 % na 0,9 %).
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 4. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.

04.06.2024 Pár EUR/USD v pondělí pokračoval v růstu. Po jedenapůlměsíční rally se zhruba dva týdny držel ve flat pásmu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888, a jak vidíme, nedokázal korigovat dolů. Americký dolar tudíž dál nelogicky klesá. Makroekonomické pozadí včera podpořilo euro a působilo proti dolaru. Zatímco indexy podnikatelské aktivity S&P v USA, Německu a Evropské unii byly neutrální, americký ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu byl mnohem slabší, než trh očekával, což vyvolalo výprodej dolaru, který trvá doteď.
img

Prognóza pro EUR/USD na 4. června 2024

04.06.2024 V současném krátkodobém výhledu, alespoň do čtvrtečního zasedání Evropské centrální banky, se euro rozhodlo pro alternativní scénář s vytvořením divergence. Dolarový index klesl o 0,51 % v důsledku údajů o PMI v eurozóně a USA. Euro vzrostlo o 56 pipsů a dosáhlo cílové úrovně 1,0905. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v květnu vzrostl z 45,7 na 47,3, index PMI ve Spojeném království v květnu vzrostl z dubnových 49,1 na 51,2 a americký index ISM ve zpracovatelském průmyslu dosáhl 48,7 – došlo tedy k poklesu z dubnové hodnoty 49,2. PMI agentury Markit však vzrostl z 50,0 na 51,3. Kromě toho index zaměstnanosti ISM v květnu vyskočil na 51,1 ze 48,6 v dubnu a očekává se, že údaje o mzdách mimo zemědělský sektor v květnu vzrostou o 185 000 oproti 175 000 v dubnu.
img

EUR/USD. Co čekat od indexu ISM v USA?

04.06.2024 Pár EUR/USD je od 16. dubna v uptrendu. Tento vzestupný pohyb vyvolává mnoho otázek, protože býčí obchodníci útočí téměř za jakýchkoli podmínek. Informační pozadí se může měnit a v poslední době se také mění, ale ve většině případů vidíme růst eura. S čím může souviset a jak dlouho bude pokračovat?
img

Denní shrnutí: Brent klesá pod 80 dolarů, meme-stocks snižují počáteční zisky

03.06.2024 Indexy na Wall Street zahájily obchodování v novém týdnu pozitivně, ale během seance zisky smazaly a nyní se obchodují níže.
img

GBP/USD. 3. června. Medvědi jsou stále slabí, zatímco libra roste spolu s eurem

03.06.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD v pátek odrazil od zóny supportu 1,2690–1,2705. Medvědi opět neměli sílu pokračovat v útoku. Dnes by se mohly kotace páru k této zóně vrátit, ale medvědi by pod ní opět nemuseli dokázat konsolidovat. Dokud tedy pár neuzavře pod touto zónou, může libra kdykoli obnovit svůj růst směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801.
img

EUR/USD. 3. června. Býci neustupují a čekají na podporu z USA.

03.06.2024 Pár EUR/USD v pátek po odrazu od zóny supportu 1,0785–1,0797 pokračoval ve vzestupném pohybu. Zvládl konsolidaci nad Fibonacciho hladinou 61,8 % (1,0837), která mu přináší možnost dalšího růstu k další Fibonacciho hladině 76,4 % (1,0892). Jen konsolidace pod zónou 1,0785–1,0797 a vzestupným trendovým kanálem umožní očekávat medvědí trend a výrazný pokles eura. Býci zatím nejsou připraveni vzdát se kontroly nad trhem.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, květen 2024

03.06.2024 Květnový PMI průzkum pro tuzemský zpracovatelský průmysl vykreslil pro tento sektor české ekonomiky o něco lepší obrázek, než se čekalo, přesto ale dle průzkumu aktivita ve zpracovatelském sektoru klesá.
img

Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky

03.06.2024 EUR/USD v pátek vzrostl. Téměř všechny klíčové zprávy z eurozóny a USA z minulého týdne působily ve prospěch eura. Například růst amerického HDP v 1. čtvrtletí byl revidován směrem dolů z 1,6 % na 1,3 %, zatímco inflace v eurozóně vyskočila na 2,6 % místo předpokládaných 2,5 %. Situace se však může změnit a třetí odhad této zprávy může ukázat, že HDP USA by mohl být vyšší než 1,3 %. Inflace v eurozóně se mírně zvýšila, ale na druhou stranu nikdo neočekával, že by tento ukazatel každý měsíc klesal. I u makroekonomických ukazatelů dochází k výkyvům. Trh měl tedy ve čtvrtek a v pátek pouze formální důvody k nákupu eura, ale využil je beze zbytku. Kromě toho zůstal index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE) v USA v květnu beze změny na úrovni 2,8 %. Trh však reagoval, jako by index zpomalil. Obecně lze říci, že stejně jako dříve euro roste z podstatných i nelogických důvodů.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 3. června 2024

03.06.2024 Euro v pátek otestovalo horní hranici cenového kanálu. Pokud cena bude usilovat o retest této linie, bude rezistence o něco níž na úrovni 1,0880. Pokud cena tuto rezistenci překoná, bude dalším cílem úroveň 1,0905.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu v centru pozornosti

03.06.2024 Nový týden obchodování na světových trzích slibuje optimistický vývoj. Negace klesající dynamiky během páteční seance na Wall Street podporuje dnešní obchodování na trzích APAC, a tím zvedá ocenění futures kontraktů založených na evropských indexech. Futures kontrakty založené na evropských indexech ukazují na vyšší otevření hotovostní seance na starém kontinentu. Futures kontrakty založené na indexech DAX o FTSE jsou aktuálně oceněny na intradenní bázi o téměř 0,4 % výše.
img

EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 24. května pro začátečníky

24.05.2024 K otestování ceny 1,0835 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se měnový pár EUR/USD propadl o více než 30 pipsů a dosáhl cílové úrovně 1,0806. Nakonec jsem však na konci dne po odrazu od této úrovně nenakupoval. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v USA vedly na konci týdne k výraznému výprodeji EUR/USD a zvýšily tlak na euro. Dnes může situace působit v neprospěch kupujících, zejména pokud se údaje o HDP Německa ukážou jako slabé. Zpomalení hospodářského růstu negativně ovlivní chuť obchodníků nakupovat euro i na současných minimech, takže s dlouhými pozicemi buďte velmi opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Související klíčová slova: Celková průmyslová výroba | Hospodářská situace | Míra nezaměstnanosti v EU | Realitní trh | Uvolněné měnové politiky | Jüan | Zásoby zemního plynu | Růst v eurozóně | Konfederace britského průmyslu | Klid před bouří | Cap | Dlouhé pozice | Světové akcie | Pozornost investorů | Akcie a euro | Stavební produkce | Války | Vývoj | Klíčový ukazatel | Propad ekonomiky | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Údaje z USA | InstaForex | ABT | Sázky na pokles sazeb | Jana Steckerová | Archax | DPH | EUR | Zlepšování sentimentu | US2000 | Pracovní místa v USA | Spotřebitelské výdaje | Index měn rozvíjejících se trhů | Významné politické události | Kalifornie | Take Profit | Salesforce | Falešný průraz | Automobilový sektor | JP Morgan Chase | Itálie | Naplnění inflačního cíle | Stoxx | PEPP | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | JD Sports | Evropské centrální banky | Cena bitcoinu | Souhrnný indikátor | AUD/NZD | Chování | Zasedání ČNB | Pro investory | Caterpillar (CAT.US) | Ark | Příležitost k nákupu | Čtvrtletní pokles | Trh práce | Těžký začátek | Graf páru GBP/USD | Marlin | Investice | Britská centrální banka | DXY | Hlavní měny | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | PMI v eurozóně | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Nejdůležitější den | ADP report | Růst amerického dolaru | Technické závady | Průmyslové objednávky | Ifo | Prognózy | Britská libra | Globální ekonomické aktivity | Šéf Fedu Powell | NYSE | Výkon ekonomiky | Broadcom | Fibonacci úrovně | Fortinet Inc | Experti | Počáteční zisky | Americké centrální banky | Rekord | Raiffeisenbank | Důvody k nákupu | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Evropské měny | FTSE MIB | Čtyřhodinový graf | Největší světová ekonomika | Investing | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Akcie společnosti Chewy | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | General Electric | Nálada v průmyslu | Projekce | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Měnový pár USD/JPY | Premarket | Stav devizových rezerv | Český průmysl | Dvoutýdenní repo sazby | Profesionální obchodníci | COT report | Akcie společnosti | Index spotřebitelské nálady | Stochastický oscilátor | Spotřebitelská nálada | Chewy | CSI 300 | Desetileté výnosy | Nárůst zásob | Rostoucí výnosy | Buy pozice | Index Russell | Ropa Brent | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Průměrné mzdy | Čínská armáda | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Recese v eurozóně | Cenné papíry | Měnový pár GBP/USD | Výnos | IHNED | Asijské akcie | Vstupovat do obchodu | Medvědí výhled | Zpráva CFTC | Aker | Zpřesněné údaje | Goldman Sachs | Delta | Utahování měnových politik | TNOTE | TSMC | SMA | Viceguvernéři | Šéf Fedu | BreakEven | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Zkrocení inflace | Výnosová křivka | Index DOW | Zvyšování sazeb Fedu | Caterpillar | Výsledky obchodování | Zastavení dodávek plynu | LSEG | Hluboké recese | Zveřejnění zprávy | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Důvěra v ekonomiku | Růst spotřebitelských výdajů | Spotřebitelské inflace | Reálné mzdy | Zvýšení sazeb v eurozóně | Pokles cen energií | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Nasdaq100 | Sentiment na trhu | JPY | Guvernér Michl | AUDUSD | Křížový kurz | Oživení čínské ekonomiky | Volatilní vývoj | Předběžný údaj o HDP | Evropská centrální banka | Růst hrubého domácího produktu | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Pár USD/CAD | Brent | Ekonomický sentiment | Obnovení dodávek | Uber Technologies | Kontrakce | Dnešní obchodování | Nikola | Zpomalení v Číně | AUS200 | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Stimul | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | Tipy pro začínající | Americká ropa | Nezaměstnanosti v Německu | Rozhovor | Srovnávací základna | Nová makroekonomická prognóza | Prognóza | FTSE 100 | Dosáhnout zisku | ISTAT | Druhá největší ekonomika světa | Hlavní události tohoto týdne | Inflace ve Španělsku | Electronic Arts (EA.US) | Měny | Barel ropy | MiFID II | Rovnováhy | Stochastický | Americký Fed | Přesnost | Americko-čínské vztahy | Tuzemská ekonomika | Zpravodajství | Palladium | Export | Zájem obchodníků | Simon Peters | Strach | Ropa WTI | Série ztrát | Dividendy | Představitelé ECB | Burza | Nákupy dluhopisů | Developeři | SPCE.US | Obavy z pandemie | ZEW index | Australská centrální banka (RBA) | Pokles inflace v USA | Evropské burzy | Burzy | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Americké ekonomiky | Býčí divergence | Miliardy dolarů | Ekonomické výhledy | Medvědí signál | Graf EURUSD | Dolar dnes | Daimler | Proražení | Růst ekonomiky USA | Falešné signály | Komuniké | Vedení ECB | Zastavení poklesu | NFP | Finanční trh | Růst výroby | Vládní opatření | Určení trendu | Vyšší dividenda | Vlnová struktura | AI | Index S&P 500 | Sell pozice | Burza cenných papírů | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Obchodní tipy | Aker BP | Prostředí klesající inflace | Bitcoinového ETF | Tichomoří | ISM pro sektor služeb | Negativní sentiment | Hlavní zprávy | Velké instituce | Na burze | Tržní úrokové sazby | IPO | Dot plot | Prezident newyorského Fedu | Tovární objednávky | MT5 Supreme Edition | USD | Zvýšení sazeb | EUR/CZK | Silná data | Vyšší náklady | Politická nestabilita | Začátek nového trendu | Největší energetické společnosti | GBP/USD | České PMI | Program kontroly výnosové křivky | Měnový pár EUR/USD | Čínské stimuly | MT5 | Cyrus de la Rubia | Nastavení měnové politiky | Hospodářské záležitosti | Sympozium | Pokles nákladů | YCC | Stratégové | Trápení | Nervozita | Argos Capital | Nejsilnější růst | Růst prodejů | 1 milion | Federální rezervní systém (FED) | Technická recese | Nové mutace | Růst inflace | Oficiální údaje | Aktivity v USA | FedWatch | Histogram | Makrodata | Důležité signály | Hospodářské výsledky | Investoři | Tržní reakce | Největší ztráty | Fidelity | AMD | Nejistoty | Aktuální výhled | Inflační čísla | Petr Pavel | Agentura Bloomberg | Růst v Číně | Odeznívání inflace | Vývoj státního rozpočtu | Jádrový index | Inflace v lednu | Vývoj průmyslu | Commonwealth Bank | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Index asijsko-pacifických akcií | Airbnb | Gary Gensler | Cena Etherea | Ropné a plynárenské společnosti | Vývoj sazeb | Zápis z posledního zasedání | Posílení | Americký prezident | Pracovní místa | ETF na bitcoin | IBM (IBM.US) | Stavebnictví v USA | Členka Rady guvernérů | Falešné proražení | Nikkei (JAP225) | Tempo hospodářského růstu | Makrokalendář | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Makroekonomická prognóza | Posilování koruny | Ceny kryptoměn | Booking Holdings (BKNG.US) | Včerejší seance | Průzkumy | Qualcomm | Údaje | Návrat inflace | MSTR | Plány | Bankovní skupiny | ProCent | Maloobchodní sektor | Konvergence | Banka Goldman Sachs | Altria | Zisk | HUF | Nižší poptávka | Klín | Německý DAX | AT&T | Neuspokojivé výsledky | Cestování | Jestřábí komentáře | Cenové tlaky | Total | Všeobecné volby | Příležitost k prodeji | Bank of England | Manufacturing PMI | Katar | GBP | Evropské ekonomiky | BP | Pozorování | Sentiment indikátory | Snižování úrokových sazeb v USA | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Divize | PFE | Pokles vývozu | Bohatý | Akciový index S&P 500 | Gigant Gazprom | BKNG.US | Jan Kubíček | Hlavní události | Nadšení | Legal & General | Spuštění ETF | Swapy | Energetický gigant | Předstihové indikátory | Obchodování na krátko | Peso | NVDA.US | WIG20 | Uber | Demokraté | Rozhodnutí centrálních bank | Snižování sazeb v USA | CZK | Ekonomický kalendář | Tržby z prodeje | Cenové úrovně | Posilování amerického dolaru | Nasdaq a S&P 500 | Nikola Corporation (NKLA.US) | Reakce trhu | Pokles USD/CAD | Úroková sazba | Vít Hradil | Nejdůležitější události | Hrubý domácí produkt (HDP) | Unie | Firmy | Loonie | Deflace | Zasedání Evropské centrální banky | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Obchodní strategie | Meta | Realitní společnost | Základní pravidla | Meziroční inflace v eurozóně | Viceguvernérka | Pozitivní zprávy | NFP report | Berkshire Hathaway | Zasedání OPEC | Lepší výkonnost | Hlavní kryptoměny | Spekulativní investoři | Dovoz ropy | Signál k prodeji | Komoditní | Symposium v Jackson Hole | Investing.com | Rok 2024 | Trh s futures | Data z tuzemské ekonomiky | Prodej | Válka na Ukrajině | W1 | Střední cena | Bannockburn | Býčí sentiment | Narušení dodávek | Obchodní signály | Kevin Tran Nguyen | Míra zisku | Inflace ve službách | Celkový stav ekonomiky | Medián | Vybírání zisků | Inflace spotřebitelských cen | Základní pravidla systému obchodování | Výsledky | ZEW | Dnešní data | Prognóza Fedu | Obrat trendu | Pokles produkce | Dolar roste | Tiff Macklem | Události tohoto týdne | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Výkonnost indexů | Rozdělení akcií | Fundamentální analýza | Investiční záměry | Retracement | Zlepšení sentimentu | Globální ekonomiky | Finanční instituce | Analýza fundamentálních událostí | Snížení úrokových sazeb v USA | Cenový růst | Pandemie koronaviru | Index Philadelphia SE Semiconductor | Americký index | Pokles úrokových sazeb | Lepší výsledky | Nový model | Prognóza vývoje měnového páru | Eurostat | Prezident | Růst cen ropy | Silný dolar | OPEC+ | HDP Německa | Obchodování na Wall Street | TIM | SAE | CAC 40 | Energie | MRK.US | Objem | Oživení v Číně | Monster Beverage | Klima | DJI | Cenné papíry a burzy | Pesimismus | Vývoj měnového páru | Maloobchodní tržby v EU | Trendová čára | Energetický sektor | Jestřábí postoj | Tržní kapitalizace | Regulátor | Berkshire | US500 | Odhad inflace | Supreme Edition | Výrobní index ISM | Hlavní indexy | Důchod | Ceny Bitcoinu | Úvěrování | Pfizer | Jak číst grafy | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | Fiskální rok | Anglie | Studie | Medvědí divergence | Data z průmyslu | Ratingové hodnocení | WHEAT | Zpráva | Polsko | Nástroj | Hodnoty ropy | Zóny supportu | Dezinflace | Performance | Cenová hladina | EUR/PLN | Prémie | Pohyb kurzu | P/E | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Přijetí | Představitelé Fedu | Jackson Hole | Recese ve Spojených státech | SBUX.US | Index DAX 40 | Vybrat zisk | USD/PLN | OPEC | Snížení DPH | Fed | Amazon (AMZN.US) | Ukrajina | Jednání FOMC | IT společnosti | Projev Jeroma Powella | Johnson & Johnson | Bloomberg | Státní rozpočet | Čínský dovoz | Korekční pohyb | Výroba v eurozóně | Zhoršování situace | Maloobchod | Předpověď | Zasedání Fedu | University of Michigan | Oslabení amerického dolaru | Australský dolar | Demografie | Evropa | Centrální banky | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Suroviny | Ekonomické zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Dobré výsledky | Nová prognóza | Britský FTSE 100 | Uplynulý rok | Francouzský index | Výkonnost indexu | Cena plynu | Nabídka | Prezidentka ECB | Kurz americké měny | Ekonomická aktivita v eurozóně | Podniky | Obchodování v Asii | Měna | Data z USA | S&P Global | Vstupy | Nasdaq | Společnost Arm | Obchodní týden | Trump | Admiral Markets | Inflace ve Francii | Nejbližší support | Deficit | Federální rezervní systém | Index výrobních cen | Index Nikkei | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Obavy z recese | Class A | Klíčové události | Očekávání investorů | Instituce | Členka rady guvernérů Fedu | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Společnost Nvidia | Nasdaq a S&P | Bank of Japan | Evropské akcie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americké objednávky | Guvernér BOJ | BREAKING | Vládní dluh | Rallye | Podnikatelská důvěra | Listopadová inflace | Evropské trhy | Dolar včera | Snížení základní úrokové sazby | Averze k riziku | Býčí signál | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | CARA | Americké akcie | Kongres | Avalanche (AVAX) | MetaTrader | Výdělky | Cena ropy brent | 21Shares | Poklesy HDP | Index cen výrobců | Silné cenové tlaky | Evropská ekonomika | Joachim Nagel | Silný růst | Česká koruna | Výkonnost | Vysoké ceny energií | Zájem investorů | Komise pro cenné papíry a burzy | Bydlení | Vyhlídky | NKLA.US | Equinor | Výdaje | DoubleLine | Trh | Virgin Galactic | Snížení těžby | Adam Button | Komise | ISM indexy | Euro dnes | Války na Ukrajině | Průraz | Pokles tržeb | Technologické společnosti | Velké pohyby na trhu | Depozitní sazby | Pin Bar | Program nákupu aktiv | Korekce | Výrazný pokles | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | Sazby daně | Současný trend | Vlnový pattern | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Money management | Prodej bitcoinů | Výrazný růst | Zveřejnění výsledků | Konkurenceschopnost | Globální recese | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zpřesněný odhad | Uvolněná fiskální politika | Koruna | Futures na evropské indexy | Spotové ceny ropy | Posílení dolaru | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Britský FTSE | UBER.US | DJIA | Včerejší obchodování | Vice | Francie | Rating | PMI index | Zemní plyn | Den díkůvzdání | Růst dolaru | Účastníci trhu | Graf páru | Cena akcií společnosti | SNB | Propad | Microsoft | Příležitosti | Značná rizika | Sazby ČNB | Turecko | Pokračující pokles | Stimulační opatření | Výsledky firem | ForexLive | Daňové úlevy | SBUX | HDP eurozóny | Jádrový index spotřebitelských cen | Členové Fedu | ING | Demokratické strany | NKLA | Mondelez International | Bleskový průzkum | Silná rally | Long pozice | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Přeprodání | xStation | Exporty | Technické analýzy | Ekonomické problémy | Důvěra | Asie | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Index Nasdaq | Omezení pohybu | Spotřebitelská inflace | Konjunkturální průzkum | Očekávaná data | Zpomalování ekonomiky | Rostoucí akcie | Futures na DAX | ANO | Investoři dnes | Představenstvo | Americké měny | Tržní odhad | Výpadky | Noční obchodování | Objem obchodů | Automobilky | CFTC | Výsledky společnosti | Makroekonomické zprávy | Nifty 50 | Nové zakázky | Gazprom | Graf | Centrální banka | Britské libry | Kanadská ekonomika | Významné zprávy | Hrubý domácí produkt | Poměr P/E | Pokles eura | Downtrend | Turecká centrální banka | Pojišťovny | Obraty | Nákup libry | Růst eura | MT4 Supreme Edition | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Ekonomické události | Nákup a prodej | Zpráva o inflaci | Short | Intradenní obchody | Eurodolar | Stabilita | Fundamentální faktory | Hráči na trhu | Zpomalení ekonomiky | Zvýšené riziko | Výnosové křivky | Přehled | Pohyb zlata | Data z americké ekonomiky | Zpracovatelský sektor | Bitcoinové ETF | Bob Haberkorn | Trendové linie | Pár EUR/USD | Reakce trhů | Aktivita na trhu | Velcí developeři | Dynamický support | Globální index | Míra nezaměstnanosti v Německu | Březnová inflace | API | HDP | Devon Energy | Europe 600 | Nízká volatilita | Údaj NFP | Novozélandská ekonomika | Mluvčí | Reuters | Uber Technologies (UBER.US) | Klíčové události tohoto týdne | Situace na Ukrajině | Hamburg Commercial Bank | Inflace v eurozóně | Kompozitní index | Hospodářské oživení | Cenový pokles | Donald Trump | Měkké přistání | Depozitní sazba | Měsíční data | Analýzy | Trend měnového páru | Souhrnný index | Britská měna | Libra šterlinků | Stavebnictví | Utahování měnové politiky | Poptávka po akciích | Index nových zakázek | EURUSD | Traders | MRK | Obchodování GBP | Politická krize | Admirals | Rekordní růst | Americká centrální banka | Wealth | Příkaz | AT&T (T.US) | Data z amerického trhu práce | Zveřejněná data | Krátká pozice | PLUG | Německý HDP | Obchodování | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Předseda | Fiskální stimul | Zpomalující inflace | Libra | Zvýšení základní úrokové sazby | Rostoucí trend | Kakao | CFD | BKNG | Index spotřebitelské důvěry | Nová data | Focus | 3M | Změna režimu | Evropská měna | MRNA.US | Seznam Zprávy | Index ISM ve službách | Pohyby na trhu | Makroekonomické ukazatele | Moderna (MRNA.US) | Rostoucí náklady | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | AMD.US | Jak trh reaguje | Celkový trend | Akciový index | Míra | Marriott | Dezinflační proces | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Týdenní výhled | APAC | Úroky | Nepříznivý signál | HDP v USA | Tržby | Stavební výdaje | Ekonomické ukazatele | Státní svátek | Čínský statistický úřad | Zasedání RBNZ | Očekávání analytiků | Index CPI | Obchody | Volby v USA | Květnová inflace | FRA40 | Předstihové ukazatele | ČNB Tomáš Holub | Počet pracovních míst | Dogecoin | Silný trh | Snížení daní | Růst ekonomiky eurozóny | Začínající obchodníci | Růst amerického HDP | Take-Profit | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Financování vlády | Dlouhé (long) pozice | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | S&P500 | Klesající trend | Důvěra spotřebitelů | EBay | Čínská ekonomika | Ceny | Pokles úroků | Prudký pokles | Technologie | CHF | Japonská vláda | MetaTrader 5 | Harmonizovaná inflace | Finální odhad | ČNB | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | 21. století | TSLA.US | JDE | Swingová minima | Forexové trhy | Podpora | Situace ve Spojených státech | Tipy pro obchodování | Zahraniční obchod | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | James Bullard | Rekordní minimum | Kalendář tento týden | Varování před riziky | Vývoj akciového indexu | Druhá největší světová ekonomika | Carry trade | Pozornost | Webináře | Instant Trading EU | Luis De Guindos | Historické rekordy | Charles Schwab | Prognóza ČNB | Jan Vejmělek | Merck & Co | Aktuální údaj | Uvolnění měnové politiky v eurozóně | Ministři financí | Volatility | MT4 | Momentum | Index ISM | Tržní očekávání | Nejistota | Americká ekonomika | Surové ropy | Makroekonomický kalendář | Credit Suisse Group | NVDA | Nová mutace koronaviru | Obchodník | Invest | Vystoupení šéfa Fedu | Červnová inflace | Růst bitcoinu | MRNA | Ceny zemního plynu | COVID-19 | Indikátory sentimentu | Makroekonomické údaje | Uvolněné fiskální politiky | Data z reálné ekonomiky | Pokles ceny | Tempo poklesu | Index cen | Šíření koronaviru | Apple | Platforms | Ukazatel inflace | Index PX | Daně | Lídři | OECD | Pivot | Japonská ekonomika | Pokles indexu | Pozitivní sentiment | CBOE | Ekonomická důvěra | Centrum | Zisky | Spojené království | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Současné ceny | Plný úvazek | Pokles cen ropy | Flat | Sell | Americká data | Index CHNComp | Banka HSBC | Inflace ve Švýcarsku | Oznámení | Kristina Hooper | HCOB PMI | Boj proti inflaci | Nejprudší pokles | Poradenství | Koronavirová situace | Zprávy o nezaměstnanosti | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Federální rezervní banka | Společná měna | DAX 40 | EUR Index | HSBC | Pullback | Japonsko | CBRT | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Sdružení automobilového průmyslu | Předseda SEC | Přecenění | Společnost Meta Platforms | Pojištění vkladů | Růst cen | FTSE 100 (UK100) | CAT | Kryštof Míšek | RSI | Riksbank | Americký zpracovatelský průmysl | Asset management | Futures na indexy | Nejvýraznější pokles | MSCI World | Repo sazby | Index nákupních manažerů (PMI) | Konsensus | Index S&P 500 Banks | Financování | Fibonacci | ČSÚ | Zasedání RBA | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Wealth Management | MJ | Stres | Generali Investments | Automobilový průmysl | Kryptoměna | Domácnosti | Pokles ekonomiky | USDJPY | Pokles zásob | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Globální poptávka | RJO Futures | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Instant Trading EU Ltd. | Ceny zboží | Dílčí index | Zadlužení | Otevření obchodu | NZD | Analytici banky | QE | Výhled cen | Schodek rozpočtu | DNO | Cena | Příkaz Stop | Futures na akcie | ECB dnes | Akcie | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Index aktivity v sektoru služeb | Profesionální obchodník | Spotřebitel | Graf měnového páru | Opatření | Tržní situace | Hospodářský růst | Tržní sazby | Kurz měny | Šíření viru | Devizové trhy | Posílení eura | Burzovní ukazatele | Vyšší ceny | Partnerství | Velké objemy | WTI | Korunové sazby | Mexické peso | Bod | EMA | Podmínky na trhu | Nájemné | Shares | Bollinger Bands | Prodej dolaru | Výsledky za první čtvrtletí | Platební bilance | Ukazatele sentimentu | RBNZ | Polský zlotý | Reserve Bank of Australia | Kovy | Nord Stream | EMU | Přenos | Tesla (TSLA.US) | MicroStrategy | Dolarové páry | Úvěrové podmínky | Cena ropy | Obavy trhu | Nižší výdaje | Inflace | Advanced Micro Devices | Tržní sentiment | Větší riziko | Pozitiva | Barchart | Česká republika | Využití kapacit | INSEE | Zlato a stříbro | Německý Ifo index | Předběžné výsledky | Společnost XTB | DAX | Ředitel banky | Index nákupních manažerů | Fundamentální výhled | Index DAX | Prosus | Marriott International | Mírná korekce | Ceny komodit | ECB | Daně z příjmů | Jednoduché tipy | Struktura | Bilance běžného účtu | Průmysl eurozóny | EUR/HUF | Vedení společnosti | Situace | Aligator | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | Aktivita v průmyslu | DOT | Americký dolar | PCE inflace | Spotřební daně | Burzovní seance | Výroba automobilů | Jens Klatt | FTSE | Statistiky | Americká měna | Liz Trussová | Obchodní podmínky | Světová ekonomika | Dolarový index (USDIDX) | Růst průmyslu | Čínský index | SAP | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Dluhopisové trhy | Ekonomiky eurozóny | Diverzifikovat | Státní dluhopisy | Aktivity v Číně | FX | Výhled pro EUR/USD | Ripple | Čtvrtletní výsledky společnosti | Kurz | Market | Počet zákazníků | Americký PMI | Evropské indexy | USD/CZK | 256/2004 | Pokles výnosů | Příležitosti k prodeji | IPO Porsche | Analýza EUR/USD | Grafy | Global forex | Míra úspor domácností | Jednání ECB | Velké technologické společnosti | Forex.com | Interpretace | Velcí hráči | Zahájení obchodování | Inflace cen | ITA40 | Úspěšný týden | Blue chips | Vybírat zisky | Deficit státního rozpočtu | US100 | Analýza | Zinek | Investujte | Růst mezd | Odolnost ekonomiky | Proinflační | Stagnace | AUD | PFE.US | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Česká ekonomika | PEPSICO | Guvernér | Vinci | Snížení sazeb | Nižší růst | Oscilátor RSI | PMI ve výrobě | Závislost | Největší americká banka | Ropa | Predikce | Prognózy inflace | Analytici | Elektromobily | Právo | Nedostatek surovin | Důvěra v eurozóně | IFO index | Letadlo | Švýcarská měna | Vysoká inflace | Conference Board | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | TSLA | Odhady ekonomů | Polovodičové společnosti | Výše úrokových sazeb | Abbott Laboratories | Ekonomické aktivity v eurozóně | Konkrétní plán | Kurz eura vůči dolaru | Zprávy z ekonomiky | Arm | Snižování úrokových sazeb | Commitments of Traders (COT) | Obchodní aktivita | Cheniere Energy | Intermediate | Investiční aplikace | Nižší ceny | Konsenzus | Partners | Zasedání ECB | Credit Suisse | Trh práce v USA | Tuzemská inflace | Směr trendů | Maloobchodní tržby v Německu | Odhady PMI | Tradingové webináře zdarma | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Banka Credit Agricole | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Riziko | Moody's | NIFTY 50 | Miliardy eur | Sazby beze změny | NATGAS | PLUG.US | Recese | Vyjádření představitelů | Prezidentské volby v USA | Makro | Mzdový růst | ASML | Globální indexy | Švýcarský frank | Vyhlídky eurozóny | Německý ZEW index | Bannockburn Global Forex | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | Stavební povolení | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Růst americké ekonomiky | Řetězec | Meziměsíční inflace | Příjmy a výdaje | Růstový trend | Silný support | HICP | Inflace ve Spojeném království | Vývoz z Německa | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americké burzy | Měnová politika | Japonský Nikkei 225 | Obavy z globální recese | Frank | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Klíčový faktor | Mutace koronaviru | ISM | Mondelez | Negativní nálada | Kurz eura | Dnešní zpráva | Sankce | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Nikkei225 | Oscilátor Marlin | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Doporučení | Energie v Evropě | Americké indexy | Šéfka ECB | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Futures kontrakty | Lenka Kalivodová | Westpac | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Dosažení dohody | Načasování | Výsledek NFP | Polská centrální banka (NBP) | Brent (OIL) | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Regeneron Pharmaceuticals | Ranní okénko | Kiwi | Vyšší volatilita | Atlantik | USDCHF | Nižší ceny ropy | Rostoucí inflace | Ziskovost | Francouzský CAC 40 | Christine Lagarde | Výkonnost akcií | Výnosy státních dluhopisů | Americké státní dluhopisy | Technologický sektor | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IG | Investice do infrastruktury | Komunita | Hang Seng (CHNComp) | Projev šéfa Fedu | Booking | Výrazný pohyb | Blockchain | Cena elektřiny | PMI indexy | Předpovědi | Údaje z Číny | Akcie JP Morgan | Dluhopisy | Šéf Volkswagenu | Zásoby ropy | Americké volby | Cena dnes | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Růst světové ekonomiky | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Japonský jen (JPY) | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Oslabení | Windfall tax | Datový kalendář | Etherea | Ekonomické údaje | Energetika | Solana | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Asijské země | Průmyslová výroba v eurozóně | ETF na burzu | Ekonomové | Signály | Tempo inflace | Objem objednávek | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Sazba hypoték | Poptávka | Akcie automobilky Tesla | Kurz CAD | Coinbase | Fed index | Indexy | Citi | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Mizuho | Global Forex | Tržby Tesly | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Vyšší sazby | Hurikány | Průmysl | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Tempo růstu | Tomáš Holub | Bilance ECB | Bankovnictví | Libye | Projevy centrálních bankéřů | NBP | Break-Even | Gamble | Divergence | Federální rezervní banka v New Yorku | Prodávající | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Struktura HDP | Nálada spotřebitelů | Zhoršení výhledu | Měnověpolitické zasedání | Nasdaq-100 (US100) | Varování | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Situace na trhu | Německá ekonomika | APP | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | JPM | Long | Rally | Capital | Bankovní rada | Recese v USA | Index výdajů | Zasedání České národní banky | Nálady na trhu | Velikost pozice | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Banka Morgan Stanley | Tisková zpráva | Použití finanční páky | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Růst zaměstnanosti | Regulační orgány | Polkadot | AUDNZD | Indexy na Wall Street | Uzavření trhů | Tuzemský průmysl | Finance | Další posilování | Nikola Corporation | Business | UTC | Tlak na akcie | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Růst cen akcií | Pokles cen | Plug Power | Investments | Růst ceny | Čínská centrální banka | AMZN.US | Kryptotrh | SP500 | YouGov | Vysoké inflace | S&P 500 (US500) | Úsilí | Peněžní trh | Společná evropská měna | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Holubičí tón | Čínští investoři | Výsledky amerických společností | Fiskální politiky | Vysoké ceny | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Růst HDP | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Riziko ztráty | GfK | Zvýšení produkce | Ministryně financí | Pšenice | Globální trhy | Bankéři | Robert Holzmann | Counterpoint Research | Indexy PMI | Pochybnosti | Hang Seng | Zasedání Bank of England | Stratég | Zpomalení hospodářského růstu | GitLab | Signál k nákupu | Špatné zprávy | Úrokový diferenciál | FOREX | Prodeje automobilů | Vlnová analýza | Pokračování poklesu | Japonský index | Negativní zprávy | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Americký index S&P 500 | Sentiment | Zrychlení inflace | MetLife | Zhoršení pandemie | Hlubší pokles | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Investiční fondy | Breaking | Politika | Konkurence | ECI | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Poskytování úvěrů | Komunikace | Apex | Ceny průmyslových výrobců | Překoupené podmínky | Odraz ceny | Investiční ředitel | Čínský prezident | Dnešní seance | Reporty | MAM | Přijetí bitcoinu | Indikátory důvěry | Forint | GDP | Velká Británie | Růst libry | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Omikron | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Global X | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Objemy obchodů | Průzkum PMI | Miliardy | Úrovně rezistence | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | Indie | Objem obchodování | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Společnost Adobe | Nominální růst | Akciové indexy | Krátkodobý vývoj | Výhledy | American Express | Hospodářská recese | Pohyb ceny | Pravidla systému obchodování | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Evropské akciové trhy | Elektřina | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Peking | Dobrá zpráva | Růst ekonomiky | Obchodní hodiny | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zpráva NFP | Ministr energetiky | Ceny zlata | Prohloubení deficitu | Výhled | Prodejní cena | Počasí | Úroveň supportu | Zerohedge | Fiskální politika | Technologický Nasdaq | Dividenda | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Naftogaz | Průměrná nominální mzda | Úspěch | Americký trh práce | Obchodní analýza | Ekonomické odhady | Co bude | Deriváty | Ethereum | Cardano (ADA) | Zpráva o trhu práce | Trhy | Embargo | Finanční podmínky | Indexy nákupních manažerů | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Rozhodování | Bankovní krize | Jaromír Gec | Nákup eura | Marathon Petroleum | Politika Fedu | Klouzavý průměr | Merck | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | MIFID | Dobrý výsledek | Expanze | Průzkum společnosti | Inflace CPI | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | ROCE | Fondy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komise pro cenné papíry | Fed funds | OSVČ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Zlato | Holubičí postoj | Zveřejnění zpráv | PMI za leden | MSTR.US | USD za barel | Nikkei 225 | Payrolls | Americký dolar včera | Nákup bitcoinu | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Návrh rozpočtu | Tradingové webináře | St. Louis | MSFT | GS | Tipy pro začátečníky | Nejnovější údaje o inflaci | Pohonné hmoty | Optimistický výhled | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Zvýšení úroků | Euro včera | Reakce koruny | Německé tovární objednávky | Problémy | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Spekulace | Paramount | G20 | Jednotná měna | Navýšení | Norská centrální banka | Pokles poptávky | Participace | Schodek | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Obnovení růstu | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Celková inflace | Analytik trhů | Nový cyklus | Dopad na akcie | JAP225 | České vlády | Výrazné pohyby | Sázky na pokles | Trhy v Číně | Semináře | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Americká inflace | Rozvoj | Izraelská armáda | Klouzavé průměry | OIL.WTI | FED sazby | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Fibonacciho úrovně | Risk | Transakce | MPSV | Hodinový graf | Snížení úrokových sazeb | HCOB | Růst cen potravin | Referendum | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Atos | Profitovat | Irsko | Hry | Virgin Galactic (SPCE.US) | Důležité zprávy | Spojené státy | Spojené státy americké | Výprodeje | Reinvestice | Index MSCI | Spotřeba domácností | Slabší dolar | Energetické krize | Optimismus | Inflace v březnu | Nákupní aktivita | Program QE | DE30 | Zpráva COT | USDX | Zscaler | Inaugurace | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Příležitosti k nákupu | Inflace v Německu | Klid | Ropa dnes | Silný pokles | Zpráva CoT | Forexu | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Zastavení dodávek | Lockdowny | Hlavní americké indexy | Karanténní opatření | Pozice dolaru | Pravidla obchodování | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Commonwealth Bank of Australia | Index podnikatelské aktivity | RBA | Dolar | Reserve Bank of New Zealand | MIB | Růst aktivity | Asie a Tichomoří | SEC | Debata | Hodnoty měny | Negativní vývoj | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Naše prognóza | Risk On | Regionální měny | Eni | Akcie na pražské burze | Philip Lowe | Bollingerova pásma | Výnosy desetiletých dluhopisů | Politické rozhodnutí | Trh s kryptoměnami | Stav ekonomiky | Porsche | Index S&P/ASX 200 | Nálada na trhu | EIA | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Statistiky z eurozóny | Politické riziko | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Další růst sazeb | Stagflace | Prognóza ECB | Signál | Írán | Bank of Canada | Míra inflace v eurozóně | Tempo růstu HDP | Výsledkové sezóny | EPS | ADP | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Pražský index PX | Číst grafy | Kupní síla | Ceny americké ropy WTI | Zpomalení růstu | Překoupené oblasti | Rozdílové smlouvy | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Obchod | CHNComp | Míra úspor | JP Morgan | Druhá vlna pandemie | Uhlí | Možnost dalšího růstu | Změny trendu | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Apple (AAPL.US) | Abbott | Schwab | Sázky | Futures na americké akcie | Index MSCI World | Obchodujte | Nové prognózy | Dynamika mezd | Ceny americké ropy | Historicky nejnižší | Investoři a obchodníci | Komerční banka | Radomír Jáč | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Utažení měnové politiky | Generální ředitel | Kurz britské libry | Cena akcií | Hodnota indexu | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | ARM | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Futures na americké akciové indexy | Ropa roste | Nálada | Energetické společnosti | Evropské méně | Britské měny | Tisková konference | Eura | Velmi volatilní | Ekonomický výhled | Turistické sezóny | AAPL.US | Komentář Radomíra Jáče | Obchodní signál | Organizace | Obilí | Posilování USD | Invesco Ltd. | CBI | Ceny pohonných hmot | Services | VIX | Maloobchodní prodej | Růst | Úrovně supportu | Růst eurozóny | ČTK | Slabé euro | Index Dow Jones Industrial | Ceny surovin | Polská centrální banka | Fundamenty | Letošní maximum | Energetické komodity | Úrovně Fibonacciho | Příjmy | Makroekonomická data | Tokenizace | Průmyslová produkce v eurozóně | Risk-off | Zpomalování inflace | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Obchodní rozhodnutí | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Snížení inflace | Růst průmyslové výroby | PBOC | Index | Cenový vývoj | ASX 200 | PCE index | Bankovní sektor | Cenový index | Stříbro a platina | Eva Zamrazilová | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Aktivita obchodníků | Crédit Agricole | Kontrakty CFD | Obchodní bilance | Výsledková sezóna | Objednávky | Varovné signály | Nová sazba | ISM index | | MF | Ukazatele | Brazílie | Emocionální obchodování | Jan Procházka | Dnešní datový kalendář | Koronavirové pandemie | Zveřejněné údaje | Americký výrobní sektor | Zápis ze zasedání FOMC | Ztráty | Metaco | Maloobchodní prodejce | Růst v průmyslu | Americký ISM | Výkyvy | Pokles dolaru | Čtvrtletní výsledky | Páteční NFP report | Volatilní | Bilance | GameStop | Konsolidace | Martin Gürtler | Kurz jenu | Akcie společnosti Tesla | Investiční strategie | Dna | SECO | Německé maloobchodní tržby | Šéf Fedu Jerome Powell | Nový Zéland | Akcie dánské společnosti | Repo sazba ČNB | Obchodování GBP/USD | Kurzové výkyvy | Ekonomická situace | Dvojité dno | Cvičení | Země eurozóny | Inflace v české ekonomice | Break Even | Podnikatelské aktivity v USA | Tchaj-wan | Pfizer (PFE.US) | Polský zlotý a maďarský forint | Bankovní rady ČNB | Údaje o průmyslové výrobě | S&P/ASX 200 | Medvědí trend | Nezávislost | Nejbližší rezistence | Oslabení dolaru | Nifty | Banky | Graf dne | Rizika na Blízkém východě | Covid | S-1 | Nová historická maxima | Evropský průmysl | Američtí vojáci | Výrobní ceny | Riziko stagflace | Situace na trhu práce | Hospodaření | Měnové krize | G10 | Kupci | Investování | Maďarsko | Dow Jones | Výrobní sektor | Euro roste | CME FedWatch | Akcie JP Morgan Chase | Harris | Růstový potenciál | Moving Average | Procter & Gamble | NZD/USD | Důvěra v českou ekonomiku | Stav americké ekonomiky | Emitenti | Možnost poklesu | Zisky společnosti | Nižší úrokové sazby | Dopady pandemie | Korunový trh | Short pozice | Nord Stream 2 | Členka Rady guvernérů Fedu | Holubičí rétorika | CIPS | Prodeje aut | Výhled úrokových sazeb | HDP EU | Žádosti o podporu | Kamala | CL | Wall Street | Kotace | Žádné výrazné pohyby | 19b-4 | Šance | AEX | Vakcinace | Tržní hodnota | Index Philadelphia | Technická analýza | Agentura Reuters | Společnost Metaco | Christine Lagardeová | Japonský index Nikkei | Množství peněz | Cestovní ruch | Konflikt na Blízkém východě | Obchodování s akciemi | Správa | Zásoby zemního plynu v USA | Indikátor ekonomického sentimentu | Analytička | ČSOB | Společnost Arm Holdings | HDP USA | Riziková aktiva | Snižování úroků | Futures na americké indexy | Pozitivní signál | Středoevropské měny | HDP Austrálie | Ekonomiky | Britská burza | Zasedání FOMC | Technické problémy | Obchodní plán | S&P 500 | Nový týden | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Markit | John Williams | Průmysl a stavebnictví | Rekordní maxima | Indikátory | Cenový index výdajů | Údaje o inflaci | Pokles libry | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Nasdaq (US100) | Průmyslové ceny | Celoroční výhled | Záporné úrokové sazby | SPCE | Komoditní měny | Proinflační rizika | Body | Politická krize ve Francii | mmBtu | Kurz dolaru | Průzkum ČSÚ | Moderna | Údaje ISM | CAD | Investujte na Forexu | Vysoké úrokové sazby | Finanční situace | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | CCI | Bankovní prázdniny | West Texas Intermediate (WTI) | PMI indikátor | Vzestupný trend | Krize | Sazby Fedu | Cíle | Podnikatelská aktivita | Management | Instrumenty | Akcie v Číně | Pandemie COVID | Růst Bitcoinů | Akciový stratég | JD | Trade | Mezinárodní obchod | Hlavní ekonom | Prodejní pozice | Nová mutace | Negativní dopad | Průmysl v USA | Reálná mzda | Paul Jackson | Recese v Evropě | NATO | Americký trh | Analýza makroekonomických zpráv | Index Russell 2000 | Euro klesá | Zamyšlení | Současná hodnota | Obchodování na trzích | CHWY | Sportovní události | Ministr financí | Repo sazba | Sazby | Tipy pro začínající obchodníky | Index CSI 300 | Finanční transakce | Snižování cen | Naplnění prognózy | Kupující | Problémy v dodavatelských řetězcích | Všechny indikátory | Shell | Česká průmyslová výroba | Financial | Práce | Odhad HDP v eurozóně | Aktivita čínských továren | Webináře zdarma | xStation 5 | Údaje o prodejích | Podíl nezaměstnaných | Pracovní síly | Osobní výdaje | Otevřenost | Volná pracovní místa | Míra nejistoty | Avalanche | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Vyšší inflace | Americké tovární objednávky | Základní sazba | Tisková konference šéfa Fedu | Společnost Meta | Známky oživení | Pandemie | Američtí politici | DoubleLine Capital | Booking Holdings | HDP na obyvatele | Výrobní inflace | Kontrakt | NBH | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Odhadovaná cena | Stříbro | Akcie technologických společností | Visa | Index PCE | Spotové ceny | Nákupy dolaru | Raphael Bostic | Oppenheimer | Odpovědnost | NewYorská burza | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jak obchodovat | IG Metall | Indikátor MACD | Tesla | Marketingová komunikace | Rozpočtové deficity | Empire State Index | Prezident Biden | Kyber | Futures na US100 | Průmysl v eurozóně | Graf EUR/USD | Politické události | Nominální mzda | AAPL | ECB Christine Lagardeová | Výnos dluhopisů | ČR | WU | Zpracovatelský průmysl | S&P Global Inc | Zrychlení růstu | Úřady | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | Zvýšení mezd | Benchmarky | ABB | Členka rady guvernérů | Philadelphia SE Semiconductor | PMI ve službách | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Hike | Kanada | Exponenciální klouzavý průměr | Kanadská vláda | Pozitivní vliv | Listopadové maloobchodní tržby | Švédsko | Intradenní strategie | Závazek | Intuitive Surgical | MasterCard | Průlom | Prodejní signál | Vánoce | AMZN | FOMC | JPMorgan | Instrument | Holding | Situace na americkém trhu práce | Marathon | Merck (MRK.US) | Německo | SEC Gary Gensler | Největší pohyby | ADA | Globální finanční trhy | Kalendář událostí | Sektor služeb v USA | Koronavirus | Bankovky | Páteční NFP | Srovnávací základny | Nyrstar | Politici | Plán obchodování | Historie | Obchodování eura | Makléř | Zdraví | NASDAQ 100 | Plynárenské společnosti | Omezování nákupů aktiv | Platina | Manažeři | Západní ekonomiky | Směrnice | Měnový pár | Služby | Aktivita v sektoru služeb | EU a USA | DPH v Německu | PCE inflace v USA | Překážky | Index spotřebitelských cen | Nejnovější údaje | USDIDX | Dnešní ekonomický kalendář | Investice firem | Starbucks (SBUX.US) | Zlepšení nálady | Trumpovo vítězství | Orsted | Odhady analytiků | Volby | Odhady růstu | Španělsko | Průmyslové kovy | Spotové ETF | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | EUR/GBP | Akciový trh | XRP | Americký regulátor | Evropské země | Polkadot (DOT) | Průmysl v březnu | Prognóza vývoje | 1D | Biden | Prodeje | Euro vůči americkému dolaru | Zlotý | Nákupní signál | Bankovní unie | XTB Research | Počet nezaměstnaných | ECB Luis De Guindos | Zlepšení | Keith Gill | Ceny zemního plynu v USA | Pravidla obchodního systému | Slovensko | Pozice | Obchodní příležitosti | Americký kongres | Mzda | Stimuly | Michigan | Ocenění | Burze | Británie | Stavební společnosti | Německé akcie | MSCI Asia Pacific | Evropský regulátor | Česká národní banka | Viceprezident | Úrokové sazby | Další pokles | Centrální bankéři | ARM Holdings | Přelom roku | COT (Commitments of Traders) | Nárůst nezaměstnanosti | Statistika | Evropské akciové indexy | Výraznější pokles | Zisk na akcii | Ministerstvo financí | Prohlášení | Nakupovat | Očekávaný růst | Zasedání centrálních bank | EURGBP | Asijské seance | Setkání centrálních bankéřů | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Nejvýraznější propad | Kanadská centrální banka | Ministr zemědělství | Zasedání bankovní rady | USA | Psychologické úrovně | Vyšší ceny ropy | Poptávky po ropě | Kanadský dolar | Signály z Fedu | Zemědělství | Velký zisk | KOSPI | Prodejní ceny | Inflace v USA | Altria Group | Nové údaje | Největší pokles | IEA | Burza digitálních aktiv | Klesající inflace | Nákup dluhopisů | Rušení objednávek | David Vagenknecht | Dovoz do USA | Spotřebitelské výdaje v Německu | Mzdová dynamika | Investiční doporučení | USD/JPY | Mastercard (MA.US) | CBOT | Banka | Domácí průmysl | Spojené arabské emiráty | Kurz EURUSD | Mzdy | Indický index | Investiční společnosti | Vývoj mezd | Akcie AMD | Sazba Fedu | Index amerického dolaru | Philip Lane | Druhá vlna | Meziroční inflace | Oscilátor | Analytik | Výkon | Významné události | Jan Frait | NIFTY | Býčí obrat | Electronic Arts | Ark Invest | Růst spotřebitelských výdajů v USA | Daně z příjmů právnických osob | Tvrdá data | Americký HDP | Buy signály | S&P 500 (SPX) | IBM.US | HDP v eurozóně | Americké vlády | Vítězství | Trading | Čínský CHNComp | Nálada nákupních manažerů | Trendová linie | Jerome Powell | Přísná měnová politika | Šéf amerického Fedu | Hospodářské oživení eurozóny | Výbor FOMC | Meta Platforms | Výnosy dluhopisů | Danske Bank | Cardano | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | Nákupy přes internet | Německá inflace | Zajištění zisků | Nonfarm Payrolls | Konfederace britského průmyslu (CBI) | Solidní výsledky | Ruské embargo | Oblast supportu | Výkon domácí ekonomiky | Potenciál poklesu | VAT | Abbott Laboratories (ABT.US) | S&P | Ceny ropy a zemního plynu | Vlna pandemie | Znehodnocení | Paramount Global | Rozhodování o obchodování | US30 | COT | Americký akciový trh | Prudké pohyby | Neel Kashkari | Libra ztrácí | Fundamentální analýza pro začátečníky | Nákupní manažeři | Rekordní nárůst | Index KOSPI | Zvyšování úroků | Více peněz | Investiční rozhodnutí | Nárůst počtu nakažených | Tržby v Německu | Euforie | Markets | MicroStrategy (MSTR.US) | GBP/JPY | Sezónní vlivy | Plynová krize v Evropě | Investiční ředitel společnosti | Německý PMI | Velké fondy | Podnikatelé | Dovoz | Data z ekonomiky | Fundamentální pozadí | Geopolitická situace | Invesco | Euroskupina | S&P Global Market Intelligence | Posilování eura | Pražský PX | Růst Německa | Maďarský forint | Průzkum | Společnost GameStop | Snížení těžby ropy | Největší ekonomika | Nvidia | Investiční | Poklidné obchodování | Oznámení výsledků | Trojúhelníkové formace | JOLTS | Ekonomické překvapení | Výroba aut | Pozornost finančních trhů | ATH | Intradenní pokles | Finanční výsledky | Pokles HDP | Cenový vrchol | Americká banka | Růst poptávky | Budoucnost | Zhoršení nálady | Rok 2024 | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Konec cyklu zvyšování úrokových sazeb | Průmyslová výroba | Krátké (short) pozice | Krize ve Francii | West Texas Intermediate | Základní pravidla obchodování | CME | Krize v Německu | Další růst | Výsledky průzkumu | Základní úroková sazba | RBI | Bitcoin | Netflix | Váhání | Akciové trhy v Číně | Index pro zpracovatelský průmysl | Růst zlata | Futures | 3M Company | Volkswagen | Bitcoin dnes | Starbucks | Pohyb na EUR/USD | Indikátor | Ministr obchodu | Světové centrální banky | Krize v Evropě | Mark Zuckerberg | IBEX | Tým InstaForex | Podnikání | Německá vláda | Dow Jones (US30) | Dow Jones Industrial Average | Průmyslová výroba ČR | Philadelphia SE | Akcie Meta | Vývoj akciového indexu DAX | Růst spotřebitelských cen | Restrikce | Fibonacciho retracement | Tlumit inflační tlaky | Komodity | Spekulanti | Ekonomické aktivity | Inflační data | Snížení DPH v Německu | Schválení spotového ETF | Celkový sentiment | Produktivita práce | Credit Suisse Group AG | Maersk | Plány Fedu | Americká vláda | Slabší makrodata | Představitel Fedu | Směřování | Růst průměrné mzdy | Komise v přenesené pravomoci | Íránský prezident | Dánské společnosti | Kamala Harris | Ekonomické krize | Dodavatelské řetězce | Býčí trend | Etoro | Kurzy | Sazba ČNB | Zpráva o zaměstnanosti | Inflační očekávání | CEE | Premiérka Liz Trussová | Slabší euro | Generali Investments CEE | Buy | Vyšší úroveň | Pohyb trhu | UK100 | Výsledky společnosti Nvidia | Domácí poptávka | Odvětví | Cla na dovoz | Výrobní náklady | Amazon | Ekonom | Maloobchodní tržby | Čína | Slušný zisk | Strategie carry trade | Sol | Rostoucí úrokové sazby | Sucha | Index S&P 500 (SPX) | Nvidia (NVDA.US) | Obchodníci | Nesoulad | Solidní růst | AUD/USD | Rok 2025 | Viceprezident ECB Luis de Guindos | SPX | Kwasi Kwarteng | Německý index DAX | Ekonomické podmínky | Oživení eurozóny | Underweight | NASDAQ (US100) | HSBC Holdings | Výrobní aktivity | Globální sentiment | Ekonomický růst | Index PMI | Vlády | S&P 500 Banks | Index Nikkei 225 | Dobré obchodní signály | Správná strategie | Největší ekonomiky | Falešný signál | Údaje o nezaměstnanosti | Krátkodobý výhled | Japonský Nikkei | Čínské vlády | Australský index | Vývoj inflace v USA | XTB | Uptrend | Býčí zprávy | USD/CAD | Aktuální situace | Plug Power (PLUG.US) | Průměrná cena | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Nejnovější zpráva | Sentiment trhu | Austan Goolsbee | Odkup akcií | Konfederace | Dubnový PMI | Caixin | Akcie automobilky | Trhy v USA | Částečný úvazek | Euro | Investování je rizikové | Prodej eura | AVAX | Likvidita | EU | Japonský jen | VanEck | Kryptoměny | Prodeje čipů | Týdenní nárůst | Správce aktiv | Člen bankovní rady | Zásoby benzinu | Agentura Moody's | Plynová krize | Výnosy | Kraft Heinz | Americké akciové indexy | Americká seance | Technický výhled | USD za tunu | Měnové podmínky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

PM Investment
PM Investment Capital
PM Investment Capital Ltd
PMI pro sektor
PMI pro sektor služeb
PMI (Purchasing Managers’ Index)
PMI ve službách
PMI ve službách v eurozóně
PMI v eurozóně
PMI ve výrobě

Následující klíčová slova

PMI za leden
PMI ze sektoru služeb
PMI z Německa
PMI z výroby
PM.US
PMW
PNČ
PNČ vzorce
PNF
PNK TRADE FXLTD
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít