Pozorování

Jak by mohly trhy reagovat po zasedání Fedu? (Očekáváme prudký pokles GBP/USD a pokles #SPX)
19.03.2025 Dnes se trh bude zabývat konečným rozhodnutím Federálního rezervního systému o měnové politice. Očekává se, že nepřinese nic nového, takže ústředním tématem zůstane to, co v posledních měsících – dopad politiky D. Trumpa na americkou ekonomiku.

Behaviorální ekonomie a psychologie | Marek Horňanský
14.03.2025 Behaviorální ekonomie obohacuje ekonomické teorie o psychologické základy.

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 10. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
10.03.2025 V pátek měnový pár EUR/USD po krátké čtvrteční pauze znovu začal růst. Pohled na makroekonomický kalendář by mohl naznačovat, že byl růst eura zcela oprávněný. Zpráva o vývoji HDP v eurozóně předčila očekávání, zatímco zpráva o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA byla slabší, než se očekávalo, a nezaměstnanost nečekaně vzrostla na 4,1 %. Bližší zkoumání pětiminutového časového rámce však ukazuje, že k většině růstu eura došlo v první polovině dne, před zveřejněním zprávy o vývoji HDP. Ve druhé polovině dne, navzdory zveřejnění neuspokojivých údajů z USA, pár v růstu nepokračoval. To naznačuje, že trh nakupoval euro, aniž by věnoval příliš pozornosti makroekonomickým souvislostem. Je důležité poznamenat, že se ceně nepodařilo prorazit nad pásmo 1,0888–1,0896, což vedlo k mírnému zisku pouhých 460 pipsů za celý týden.

Bitcoin: Je 30% pokles krach, nebo přirozená součást býčího cyklu?
28.02.2025 Bitcoin v současné době zažívá jeden z největších poklesů od začátku roku, přičemž během jediného týdne ztratil zhruba 15 % a klesl pod 86 000 USD. Jenže tato reakce není v historii kryptoměn úplně nevídaná. Ki Young Ju, šéf analytické platformy CryptoQuant, nabádá investory, aby zachovali klid, a upozorňuje, že 30% korekce je na býčím trhu typickým jevem.

Prop Trading v roku 2025 (časť 2.)
09.02.2025 Prop Trading je aktuálne všadeprítomný element, ktorý sa v segmente tradingu rozrastá viac a viac. Pomerne rýchlo pribúdajú firmy, ktoré ho ponúkajú a lákajú záujemcov na vidinu výnosného ohodnotenia ich tradingových schopností. Aký teda vlastne je? Pokúsim sa v krátkej sérii článkov vysvetliť môj pohľad na túto problematiku.

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 10. prosince. Růst libry by neměl být zavádějící
10.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i v pondělí obchodoval oběma směry, jako by trh záměrně usiloval o to, aby zmátl obchodníky. Minulý týden britská libra posilovala, přestože k takovému pohybu měla jen velmi málo důvodů. Některé zprávy z USA dopadly hůře, než se očekávalo, a Andrew Bailey oznámil čtyři snížení sazeb pro příští rok. Tato snížení sazeb však představují holubičí postoj, který měl vyvolat pokles libry. Jerome Powell zároveň zopakoval, že Federální rezervní systém nikam nepospíchá, a zdůraznil, že ekonomika je ve výborné kondici, což dává Fedu potřebný čas. Páteční zpráva Nonfarm Payrolls Powellova prohlášení podpořila. Domníváme se tedy, že dolar měl minulý týden více důvodů k posílení než libra.

Eurozone Sentix výrazně pod odhady; Švýcarská spotřebitelská důvěra mírně vzrostla 📊
09.12.2024 Dnes byly makroekonomické údaje z Evropy slabší, než se očekávalo, protože obchodní sentiment Sentix nečekaně klesl na -17,5, což signalizuje kontrakci mezi investory, pozorování evropských trhů a jejich vyhlídek.

Graf dne - US100 (04.12.2024)
04.12.2024 Index Nasdaq 100 pokračuje v pozoruhodném vzestupu a dosáhl 34. letošního rekordu v souvislosti s rostoucími očekáváními snížení sazeb, ačkoli se objevují známky vyčerpání trhu po nárůstu amerických akcií o 11 bilionů USD.Index s velkým podílem technologických firem vykazuje odolnost, i když je pozice stále více přeplněna na býčí straně.

EUR/USD: Plán na obchodování během americké seance dne 2. prosince (přehled vývoje dopoledního obchodování). Euro po zveřejnění údajů mírně klesá
02.12.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem zvýraznil úroveň 1,0505 a plánoval jsem na této úrovni založit obchodní rozhodnutí. Pojďme si analyzovat 5minutový graf a zopakovat si, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení kolem úrovně 1,0505 poskytly silný bod pro vstup do nákupních pozic, což vedlo k mírnému zisku 15 bodů v době psaní tohoto článku. Technický výhled na druhou polovinu dne byl revidován.

Přehled páru EUR/USD na 13. listopadu: Euro pokračuje v poklesu
13.11.2024 Měnový pár EUR/USD většinu úterka pokračoval v poklesu. V tuto chvíli je téměř zbytečné sdělovat, co je očividné – euro klesá kvůli faktorům, na které poukazujeme od začátku roku. Stále věříme, že hlavním důvodem poklesu eura je téměř úplné zohlednění uvolňování měnové politiky Fedu ze strany trhu. Pokusme se odhadnout, kde by euro mohlo skončit.

Ranní shrnutí - (11.11.2024)
11.11.2024 Futures na Wall Street ráno rostou; Russell 2000 (US2000) vyniká růstem o téměř 0,8 %. Spojené státy dnes slaví Den veteránů, ale akciové trhy zůstanou během dne otevřeny ve standardních hodinách.

Obchodní plán pro pár GBP/USD na americkou seanci 7. listopadu (přehled dopoledních obchodů)
07.11.2024 V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2925 jako na klíčovou úroveň pro rozhodnutí o obchodech. Podívejme se na graf 5M a zhodnoťme vývoj. Průraz a retest úrovně 1,2925 poskytly příležitost k nákupu libry, ale významný růst nenastal. Technický výhled na druhou polovinu dne byl aktualizován.

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 6. listopadu (analýza dopoledních obchodů)
06.11.2024 V dopolední prognóze jsem se při rozhodování o vstupu na trh zaměřil na úroveň 1,0723. Pojďme se podívat na graf 5M a rozebrat, k čemu došlo. Nárůst a vytvoření falešného průrazu na této úrovni vytvořily příležitosti k nákupu eura, což vedlo ke korekci o více než 50 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl aktualizován.

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 5. listopadu (analýza dopoledních obchodů)
05.11.2024 V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,0888 jako na klíčový vstupní bod. Pojďme se podívat na graf 5M a rozebrat, k čemu došlo. Nárůst a vytvoření falešného průrazu na této úrovni vedly ke vstupu na short pozice na euru, ale pokles se neuskutečnil. Technický výhled na druhou polovinu dne zůstává beze změny.

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 4. listopadu (přehled dopoledních obchodů). Libra se nedokázala dostat nad úroveň 1,2996
04.11.2024 V dopolední prognóze jsem zdůraznil úroveň 1,2996, na které jsem plánoval učinit obchodní rozhodnutí. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Růst a falešný průraz kolem úrovně 1,2996 vytvořily skvělý vstupní bod k prodeji libry, což vedlo k poklesu páru o 50 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl zrevidován.

GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 1. listopadu (přehled dopoledních obchodů)
01.11.2024 V dopolední prognóze jsem zdůraznil úroveň 1,2904, která bude bodem, kde se rozhodnu o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, k čemu došlo. Průraz a retest úrovně 1,2904 poskytly vynikající vstupní bod k nákupu libry, což – než kupci ztratili dynamiku – vedlo k růstu o 15 bodů. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven.

Aktuální Price Action obchody na lehké ropě a USD/JPY
01.10.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena lehké ropy se nachází na spodní hraně Klesajícího trojúhelníku. Cena měnového páru USD/JPY otestovala konfluenční zónu a prozatím formuje dno.

Jaký bude vliv voleb v USA na trhy
25.09.2024 Přepis rozhovoru: na dotazy odpovídá šéf analytického oddělení Fichtner Wealth Managers, Tomáš Tyl a sdílí své zkušenosti, které nabral za 22 let na investičním trhu. Tomáš zažil hned několik prezidentských klání a výhru Bushe ml., Obamy, Trumpa i Bidena. Své osobní zkušenosti nicméně opírá o data z trhů od roku 1924. Při analýze dat jsme objevili poměrně nečekaně i to, co má na trhy větší vliv, než to, jaký prezident v USA zrovna vládne.

Tržby v červenci rostly v maloobchodu i službách
05.09.2024 České maloobchodní tržby bez prodejů aut se v červenci meziměsíčně zvýšily v reálném vyjádření o 0,7 %. Meziročně pak byly vyšší o 4,5 % a překonaly tak tržní konsensus ve výši 3,9 %. Směrem dolů byl však revidován údaj za červen, když oproti původně udávanému růstu o 0,7 % m/m nyní data ukazují pouze na +0,4 %. Nadále platí, že reálné tržby bez prodejů aut významně zaostávají za svou předpandemickou úrovní z února 2020. V červenci to bylo o více než 2 %.

Praktická ukázka: Ten trh si se mnou hraje
30.07.2024 Nevím, jak to popsat lépe, než že si trh ze mě tak trochu střílí. Ano, pořád se jedná o tu situaci s rozdílným nastavením minimální velikosti obchodovaného pásma. Je to jako na houpačce, ale v součtu stále vyhrává nastavení původní.

Prognóza pro EUR/USD na 29. července 2024
29.07.2024 Euro dospělo k názoru, že se před rozhodnutím Federálního rezervního systému o sazbách, ke kterému dojde dne 31. července, bude pohybovat v rozpětí 1,0788–1,0905. To naznačuje, že je trh nestabilní, přičemž tento stav pravděpodobně povede k pokračování pohybů z předchozích dnů, tedy směrem dolů, v rámci pokusu překonat úroveň 1,0788.

Proč sledovat denní, ale i týdenní volatilitu?
09.07.2024 Volatilita je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují obchodní rozhodnutí. Každý trader ví, že sledování volatility je zásadní pro úspěšné řízení rizika a plánování obchodních strategií. Většina obchodníků se zaměřuje na průměrnou denní volatilitu, tedy na to, jaký rozsah pohybů trh udělá během jednoho dne. Jak by to ale mělo vypadat u swingového obchodování?

Fundamentální analýza akciových trhů – behaviorální ekonomie a psychologie investování (5. díl)
30.05.2024 Článek se zaměřuje na to, jak psychologické faktory ovlivňují ekonomická rozhodnutí. Čtenář se dozví o vlivu emocí a kognitivních zkreslení na investiční chování, fenoménu stádového chování, perspektivní teorii a ego-depleci. Popisuje, jak iracionální chování může ovlivnit trhy a jak jej lze využít v investičních strategiích, včetně kontrariánského investování a arbitráže. Závěrem zdůrazňuje význam psychologie při investování a řízení rizik.

Volatilita na finančních trzích – dobrý sluha, ale zlý pán
09.04.2024 Volatilita. Toto slovo má ve slovníku tradera velkou váhu. Je to jako srdce trhů, které buší v různém tempu a s různou silou v závislosti na mnoha faktorech. Ale co to vlastně volatilita je a proč by na ni měl každý obchodník klást takový důraz?

Kryptoměna Uniswap zakončila den s 55% ziskem, které kryptoměny by mohly následovat?
27.02.2024 Trh s kryptoměnami zažívá světlé chvilky. Nejedná se přitom pouze o samotný bitcoin, který aktuálně v předchozích dnech dosáhl ceny až 56 000 dolarů, ale také o další kryptoměny a altcoiny. Vysokých cenových úrovní, které můžeme v současné době pozorovat, dosáhla drtivá většina kryptoměn naposledy na začátku roku 2022, takže se jedná o poměrně nevídanou situaci a možný začátek nového dlouhodobého trendu.

Pasivní obchodník je ztrátový obchodník
27.02.2024 Strach z obchodování nebo pasivita při řízení obchodu. To jsou vše negativní záležitosti, o kterých si více povíme v tomto článku.

10 nejdůležitějších pravidel pro úspěšné obchodování
15.02.2024 Každému, kdo se chce stát ziskovým obchodníkem, stačí strávit na internetu několik minut, aby našel fráze jako "naplánujte si obchod; obchodujte dle plánu" a "omezte své ztráty na minimum". Pro nové obchodníky se tyto větičky zdají být spíše rozptýlením než užitečnou radou.

Bitcoin: Má šanci překonat hranici 50 000 USD?
14.02.2024 Bitcoin poprvé od roku 2021 překonal hranici 50 000 USD, což vyvolalo značné vzrušení mezi nadšenci do kryptoměn i běžnými ekonomickými pozorovateli.

EUR/USD. Proč dolar posiluje?
06.02.2024 Na páru EUR/USD se nadále rozvíjí klesající trend. Medvědům se na druhý pokus podařilo konsolidovat v oblasti sedmimístného rozpětí díky silným údajům Nonfarm Payrolls a jestřábím komentářům šéfa Federálního rezervního systému Jeromea Powella. Kromě toho dochází k nárůstu averze k riziku v souvislosti s nedávnými událostmi na Blízkém východě a slabými údaji z Číny. Nastolený fundamentální obraz konečně umožnil prodávajícím opustit osmimístnou oblast, v níž se pár obchodoval téměř dva týdny. Další (hlavní) cíl klesajícího pohybu se nachází na úrovni 1,0640 (střední linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci MN). Současné informační pozadí podporuje vývoj směrem dolů. Pokud představitelé Fedu tento týden nezklamou dolarové býky, pár by mohl v nadcházejících dnech "nakouknout" do oblasti šestimístných hodnot.

BRAComp klesá o 1,1 % pod tlakem amerického dolaru a Číny
02.02.2024 Futures na hlavní index brazilských akcií (BRAComp) dnes patří k nejslabším indexům s poklesem o téměř 1,1 %. Index již ztratil téměř 7 % ze svých post-roll-off maxim a v roce 2024 si vede velmi špatně, podobně jako čínský Hang Seng, na kterém se rozsah poklesu od 1. ledna pohybuje kolem 8 %.

US OPEN: US 500 klesá na 2týdenní minimum
03.01.2024 Indexy Wall Street zahájily dnešní obchodování níže, po slabším obchodování v asijsko-pacifické oblasti a v Evropě dříve. Trhy jsou na začátku roku 2024 v režimu bez rizika, přičemž USD roste a akcie klesají. Eskalace napětí na Blízkém východě, přerušení lodní dopravy v Rudém moři a také obavy z toho, jak moc bude letos uvolněno měnové uvolnění, jsou hnací silou výprodejů.

Photronics na 22letých maximech 📈 Akcie rostou navzdory zpomalení polovodičů
20.12.2023 Akcie společnosti U.S. Photronics (PLAB.US), která se specializuje na výrobu fotomasek a integrovaných obvodů (IC), během měsíce vzrostly o více než 40 %. Společnost vykázala již šestý rok v řadě rekordní tržby, když zaznamenala 8% meziroční růst, a to v době, kdy trh s fotomaskami zůstal letos prakticky na stejné úrovni. Společnost vykázala finanční výsledky, včetně zisku na akcii (0,6 USD oproti prognózám 0,53 USD) výrazně nad projekcemi a vykázala historicky rekordní provozní marži ve výši 28,5 %.

Denní shrnutí: Zápis FOMC bez většího dopadu na trhy, první snížení pravděpodobně v polovině roku 2024
21.11.2023 Podle zápisu z jednání FOMC zveřejněného ve 20:00 byli bankéři jednomyslní v rozhodnutí zachovat úroveň úrokových sazeb.

Pštrosí efekt – Před ztrátami strkáme hlavu do písku
21.11.2023 V dnešním psychologickém článku si vypůjčíme metaforu ze světa zvířat a budeme zkoumat vznik pasivního obchodního chování pomocí aplikované nečinnosti.

Výsledky Nvidie za 3. čtvrtletí 🕤 Co očekávat od výsledkového reportu? 📊
21.11.2023 Dnes po skončení seance na Wall Street představí společnost Nvidia (NVDA.US) své výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku. Investoři budou věnovat velkou pozornost nejen čtvrtletní dynamice, která v poslední době doslova rozmetala očekávání analytiků, ale zejména výhledu na další čtvrtletí. Společnost je zodpovědná za výrobu nejvýkonnějších čipů umělé inteligence, které se používají ke zvýšení výpočetního výkonu modelů umělé inteligence, v datových centrech. S ohledem na to může Wall Street pohlížet na zprávy společnosti Nvidia jako na měřítko zájmu o umělou inteligenci. V důsledku toho by zpráva mohla mít významný dopad na celý index Nasdaq 100, který se v poslední době vyšplhal na úroveň nevídanou od počátku roku 2022.

Ripple (XRP): Tři důvody k optimismu, jeden k opatrnosti
20.11.2023 Ripple (XRP) představuje jedinečný případ, který investorům nabízí směs optimismu a opatrnosti. Vzhledem k tomu, že se objevuje nový býčí trh, je pochopení pozice Ripplu klíčové pro každého, kdo se zajímá o trh s kryptoměnami.

Býčí jízda bitcoinu ještě neskončila, protože BTC může v blízké budoucnosti stoupnout až na 44 000 dolarů, tvrdí analytik
16.11.2023 Populární kryptoměnový analytik naznačil, že cena vlajkové kryptoměny Bitcoin (BTC) má stále prostor k růstu, a to navzdory nedávnému poklesu kryptoměny pod hranici 38 000 USD, když údaje o inflaci v USA zmírnily tlak na Federální rezervní systém.

Technická analýza páru ETH/USD na 14. listopadu 2023
14.11.2023 Nedávná studie, která byla provedena ve Francii, odhalila zajímavý trend mezi novými investory. Kryptoměny jako bitcoin a ether si oblíbili víc než akcie nebo ETF. Jejich zájem roste zvlášť od začátku pandemie covidu-19. Kryptoměny dnes vlastní přibližně 9 procent dospělých Francouzů, tedy víc než 7 procent, kteří vlastní akcie, a 2 procenta, kteří investují do ETF.

Obchodujte jako vojenský stratég
13.11.2023 Finanční trh se v mnoha ohledech podobá bojišti. A stejně jako ve válce jsou i při obchodování na finančních trzích vždy přítomny prvky rizika, nejistoty a nebezpečí.

Tržní volatilita není "in": Má americký dolar vůbec nějaký důvod k silnému růstu?
22.12.2021 Americká měna opět kolísá a z nedávného růstu směřuje k dočasnému poklesu. Zároveň je zpochybňována její možnost prudkého růstu.

Jak obchodovat „Price Action“ (7. díl)
17.05.2021 V minulém dílu jsme se začali věnovat svíčkovým formacím. Ukázali jsme si formace obratové, které se vyskytují při slábnoucím trendu, a mohou nám signalizovat jeho obrat. V dnešním pokračování bych chtěl nastínit, jak mohou vypadat formace pokračující a formace neutrální.

Jak obchodovat „Price Action“ (4. díl)
30.11.2020 V minulém dílu našeho seriálu o obchodování Price Action jsme si představili supporty a rezistence v obecné podobě. Dnes bych se chtěl tomuto tématu věnovat podrobněji, a to zejména z hlediska použití.
Související klíčová slova:
Klesající trend | Znalost | Škálování | Očekávání trhu s volatilitou | Pokračování klesajícího trendu | Take Profit | Futures kontrakt | Silný nákupní tlak | Soustředění | Russell 2000 (US2000) | Japonský akciový trh | EUR | Záměrná praxe | Úspěšný obchodník | Zkušenosti | Republikánský prezident | Bollinger Bands indikátor | Akciové trhy | Zpravodajské události | Vstupy | US2000 | Statistiky trhu | Pokračující patterny | USDT | Obchodník | Long pozice | Mince | Ukončení obchodu na Stop-Lossu | Trend | Klíčový level | Analýza COT | Bankéři | BTC | Propad cen | Příležitosti k nákupu | Statistiky | Britská libra | Ukončení obchodu | Aktiva | Citigroup | Nové nástroje | EURJPY | Příležitost k prodeji | Nejvyšší výnos | Cenová minima | Změny v pohybech cen | Nálady na trhu | Bitcoinové velryby | Otevřené pozice | Ztrátový obchodník | Index strachu | Splasknutí bubliny | Zvýšení cel | Obchodní systém | SRI | Využití indikátorů volatility | Solidní strategie | Strategie pro různé úrovně volatility | Diverzifikace | Kevin Warsh | Analýzy | Pravděpodobnost | Chování trhu | Infografika | Praktické využití indikátorů volatility | Hrdinské činy | Válka | Lagardeová | Zprávy z USA | Ethereum | Finanční sankce | Krátkodobé příležitosti | Expanze | Německý DAX | Výkyvy | Rok 2025 | Obchodování (trading) | Saúdská Arábie | Řízení obchodu | Ztráta peněz | Elliott | Strach | Michal Uma | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Prudké pohyby ceny | Sankce | Tři černé vrány | Populární indikátory | Cena zlata | Chování volatility v různých obdobích | Chování investorů | Cenné papíry a burzy | Teorie Elliottových vln | EURCHF | CFD na futures | CBS | Token | Investice společnosti | Kognitivní zkreslení | Graf vývoje | Pokles dolaru | Tržní volatilita | Rostoucí inflace | Výskyt anomálií na trhu | Volatility v různých obdobích | Směrnice | Konflikty | Proražení | Brexit | Raymond James | Konfluenční zóna | Průraz supportu | Kybernetický útok | Volby | Recency bias | Klouzavé průměry | Moje strategie | Pohyby trhu | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Nový indikátor | Jak měřit volatilitu | Snížení úrokových sazeb | Pandemie COVID-19 | Výhled | Vysoké riziko | Monitorování trhů | VIX - Index volatility | Thomas Barkin | Vliv volatility na obchodování | Růst společnosti | Růst ceny GameStop | Podnikání | Polovodičové společnosti | Stanovení realistických cílů | Dolarový index | Photronics | Coinglass | Chování volatility | Vývoj měnového páru | KeyBanc | Gap | Švýcarská banka UBS | Chamtivost a strach | Emocionální faktory | Inflace | Psychologické ukazatele | Zpětný pohled | Velké cenové pohyby | Tasuki Gap | Akcie Gamestop | Události tohoto týdne | Použití Stop-Lossu | Wealth | Pozitivní sentiment | Make America Great Again | Obchodní seance | Trojúhelník | Vliv na akciové trhy | Graf | Cenové rozpětí | Chování lidí | PDCO | Pasivita při exekuci | Reálné výnosy | Moncler | U.S. Photronics | Ceny aktiv | Pandemie covidu-19 | Behaviorální ekonomie | Průmysl | Guvernér Fedu | Výkyvy v tržní volatilitě | Uvolnění měnové politiky | Euro vůči americkému dolaru | Očekávání analytiků | Centrální banky | Náklady na pozornost | Zpráva | Stíhací pilot | Momentum | Geopolitická situace | Obchodní plán | Bybit | Panovník | Tvrdý výzkum | Ztrátové obchody | WSJ | Dobré výsledky | Co to vlastně volatilita je | Více obchodů | Změny v pohybech cen akcií | xStation | Uniswap (UNI) | Průměrné denní volatility | Základní kámen obchodování | Varianční analýza | Halving | Chování na trhu | Spinning Top | Covid | Confirmation bias | Hlavní statistiky trhu | WEN.US | Statistické metody | Nabídka | Měření volatility | Timeframe | Historická volatilita | Důležité signály | Uptrend | Býčí signál | Overconfidence | Vysoký kapitál | PMI pro sektor | Masivní nárůst volatility | Potenciální obrat | Obchodní příležitost | Praní špinavých peněz | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Futures | Marek Horňanský | Úspěšné obchodování | Ambarella (AMBA.US) | Ekonomiky | Palantir | CL | Plánování | Donald Trump | Pohyby cen | Rentiér | Zprávy o inflaci | Volatilita | OODA | Nákupní tlak | Zisky a ztráty | Formace neutrální | Výhody pštrosího efektu | Santiment | Vzorec chování | Peníze na obchodním účtu | Praktické využití indikátorů | Schválení ETF | Upgrade | Dow Jones | Obchodní války | Výše rizika | Peníze | Zveřejněné údaje | U.S. Photronics (PLAB.US) | Brent | Prudký pokles | Politika | Exxon Mobil | Lobbistické skupiny | Očekávání | Snižování sazeb | Flat | Využití průměrné týdenní volatility | Coinmarketcap | Analýza společnosti | Zadání čekajících pokynů | Příležitost k nákupu | Harris | Trendové čáry | Profit-Targety | Put/Call | Změny v pohybech | Tržní prostředí | Nakupovat akcie | Financování obchodního účtu | Chamtivost | Vydělávat peníze | Denní pokles | P/E | Situace na trzích | Jak obchodovat Price Action | Hedgeové fondy | Technický výhled trhu | Nákupy | Růst | Falešný průraz | Americký index | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | Zaměstnanost | MiFID II | MetaTrader | Fundamentální analýza | BreakEven | Tencent Holdings | Chápání volatility | Vzorce chování | Realistické cíle | Powellův projev | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Prognóza | Americké prezidentské volby | Obchodování pomocí Price Action | Nálada investorů | Použití finanční páky | Obraz tradingu | Význam psychologie | Identifikace iracionálního chování | Trh práce | Crypto | Dnešní seance | Polovodičový průmysl | Prodejní příležitost | Kongres | Svíčkový pattern | Aktuální tržní podmínky | Pilot amerického letectva | Pochybnosti | Perspektivy obchodování | Implikovaná volatilita | Patterny | Hospodářské recese | Outside Bar | Obchodování v pátek | Realizovat strategie | Velká Británie | Obrat trendu | Dostupné informace | Cena bitcoinu | Volatility | Formy volatility | Long | Chování | Kontrakty | CryptoQuant | Zprávy z krypto průmyslu | Pochybení | Celoživotní proces | JOLTS | S&P500 | Changpeng Zhao | Opatření | Meziroční růst | GlassNode | WEN | Další růst | Investujte zodpovědně | Komfort obchodování | Jemenští povstalci | Trh | Lidské chování | Masivní nárůst ceny | Informace o průměrné denní volatilitě | TradingView | Počasí | Aktiva volatilní | Retailoví investoři | ATR (average true range) | Hackerský útok | Falešné signály | Open | Psychologie tržních cyklů | Představitelé Fedu | Neefektivní obchodní plán | Rozdílové smlouvy | Index | Studie | Vice | Burberry | Korelační koeficienty | Zpomalení v Číně | Average Daily Range (ADR) | Statistický nástroj | Vývoj ceny kryptoměny | GME | Výpočet ADR | Eura | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Americká centrální banka | Tržní kapitalizace | Hladina rezistence | Kapitál | Posílení | Prvky rizika | KI | Price Action obchody | Náhoda | GBP/JPY | Svíčkové patterny | Podmínky na trhu | Společnosti | Údaje o inflaci | Francouzský CAC 40 | Brett Steenbarger | Negativní dopad | Průběžné vzdělávání | NVDA.US | S&P | Jednoduché tipy | Obchodování na finančních trzích | Důvěra investorů | Maloobchodní tržby | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Reálný účet | Využití iracionálního chování | Tržní podmínky | Obchodní plány | Domácnosti | Fundamentální zprávy | Výkyvy na měnových trzích | Chování stáda | Jednotlivé akcie | Disciplína | Investiční chování | Řízení pozic | Bollingerova pásma | John R. Boyd | Čínská média | Výše poplatků | Futures na Wall Street | EUR/GBP | Asie | Pozornost trhu | Pandemie COVID | Směnárny | Stakování | Ceny Bitcoinu | Akcie společnosti U.S. Photronics (PLAB.US) | Technické analýzy | Řízení rizika | Average true range (ATR) | Budoucnost | Nedostatek fyzické aktivity | Americký výrobní sektor | Smyčka OODA | Republikáni | Warsh | Různé úrovně volatility | Pocit zmatku | Intraday | Average daily range | Psychologie investování | Snižovat daně | OpenAI | Eskalace | Prodej akcií | Baron Rothschild | Altcoiny | Vývoj tržeb | Hospodářská politika | G10 | Hang Seng | Zveřejnění významných ekonomických dat | MIFID | Investoři do bitcoinu | Pozornost | Zkoumání volatility | Světová politika | Range | Denní volatilita | Změny v úrovni volatility | Komoditní burzy | Konkurenční podnikání | ATR | Futures kontrakty | Zajímavý trend | Zisk na akcii (EPS) | Oblasti rezistence | ADR (average daily range) | Occidental | Krize v Evropě | Ripple | Americká měna | Konec obchodování | UMA | Využití indikátorů | Maynard Keynes | Patterson | Bitcoin | Novoroční rally | Viceprezident | Pohyb trhu | Poptávka | Denní volatility | Pepa Zeman | Historické příklady | Obchodní výsledky | Kumulované zisky | Ceny zemního plynu | Naučit se obchodovat | Nižší minima | Hlavní statistiky | Regrese | Piper Sandler | Módní společnosti | Úsilí | Snižování úrokových sazeb | Pravidla obchodního systému | BinanceCoin | Cenová válka v ropném průmyslu | Závazek | Vzestupný Tasuki Gap | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Wendy's (WEN.US) | Zdravotní krize | Obchodovat | Americké indexy | Obchodníci | Finance | Indikátor | Technická rezistence | Platformy | Nastavení Stop-Lossů | Pár EUR/USD | Index PMI | Analytici | Trh práce v USA | Čistý zisk | Problémy | 10 nejdůležitějších pravidel | Fundamentální analýza akciových trhů | Stres | Japonský index | COVID-19 omikron | Nvidia (NVDA.US) | ETH/USD | Trumpovo vítězství | Kontrariánská strategie | Doji svíčka | eTukTuk | Ropa | Indikátor CCI | Short squeeze | ETF | Klouzavý průměr | Větší pokles | Měřítko očekávané tržní volatility | Lineární regrese | Směr trendů | Nálada na trzích | Shiba Inu | Short pozice | Barclays | Tři bílí vojáci | Fundamentální analýzy | Futures na bitcoin | Ripple (XRP) | Byznys | Úrovně rezistence | Zbytečná rizika | Poptávka po čipech | Komerční banka | Signál k nákupu | UBS | Bitcoiny | Pochopení trhu | USA | 3М | Spojené státy | Sebevědomí | Ziskový obchod | Další kryptoměny | Komisí pro cenné papíry a burzy | Jakub Hodan | Pandemie | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Lidské rozhodování | Konsolidace | Škálovatelné vstupy | Index volatility | Obchodovat Price Action | Hodnoty VIX | OODA loop | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Historie | Vývoj | MVRV | Výnosy | Použití indikátorů volatility | Cyklické akcie | ATR (Average True Range) | Jak vnímat volatilitu? | Perspektivní teorie | Úroková sazba | Časový rámec | Sestupný Tasuki Gap | Prohlášení | Aktivita velryb | Zvyšování rizika | Používání ochranného Stop-Lossu | Vojenský stratég | Glassnode | Průměrná denní volatilita | Výdaje | Analýza akciových trhů | Prop Trading | Americké akcie | Mediální obraz | Lidská psychologie | Vítězství Donalda Trumpa | Obchodní příležitosti | Volatilní | Srdce trhů | Riziko ztráty | EUR/USD | Plyn (NATGAS) | Pin Bar | Trh s kryptoměnami | LEN | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Zprávy z krypto | Další vývoj | PDCO.US | Správné načasování | Měnové politiky | Finanční služby | White spinning top | AMBA.US | Investiční doporučení | Bitcoinová horečka | Aktuální situace | Manufacturing | Indikátor ADR | Trading | Geopolitické události | Index strachu a chamtivosti | Cenová válka | Dna | KOSPI | John Maynard Keynes | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Sektor služeb | Vítězství | Investiční strategie | Odvětví | Částečný úvazek | Británie | Miliardy dolarů | Růst BTC | AI | OXY.US | Silný trend | Pojišťovnictví | Lari | AMBA | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Konkurenční společnost | Vyšší hodnoty VIX | Daily Mail | Supporty | Společnost Nvidia | Sazby | Photronics (PLAB.US) | BNB | Pohled na trh | Švýcarská banka | Komise v přenesené pravomoci | Konzervativní strany | Komoditní | Akcie společnosti U.S. Photronics | Nerozhodnost | Přehled behaviorální ekonomie | Deliberativní praxe | Generální ředitel | Ether | Špatné návyky | České maloobchodní tržby | Volatilita a tržní faktory | Firmy | Medvědí divergence | Budoucí vývoj | Panika | Vnější stres | Murray | Reálné mzdy | Averze k riziku | Money management | Black spinning top | Bitcoin (BTC) | Kdy přestat obchodovat | Společnost Palantir | Commitments of Traders (COT) | Investování | Prodej akcie | Úspěšní obchodníci | Fed | Nonfarm Payrolls | Vliv volatility | Indikátor ADR (average daily range) | NASDAQ 100 | Čínské sankce | Výskyt anomálií | Timing a pozice | Ego-deplece | Trhy | Trade | Plynová krize | Nejbližší rezistence | Výkonnost obchodování | Potenciál zisků | Úspěch na trzích | Číst trh | Rizika | Skutečné peníze | Investiční rozhodnutí | Ambarella | ISM | Velký růst | Obchodujeme | Nárůst tržeb | Nuance | Solidní strategie obchodování | Velcí hráči | Řízení peněz | Prodávající | Využívání technologií | Verizon Communications | Sláva | Obchodování v perspektivě | Černá káča | Špatná praxe | Ondřej Hartman | Americký kongres | Rising Three | Proražení rezistence | Low | Nárůst volatility | Fyzické aktivity | Cena aktiva | Inflace v USA | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Fisher Investments | Pštrosí efekt | Přeprodané podmínky | Aktuální Price Action | Sentiment trhu | Na burze | Cenové úrovně | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Obchodování na trzích | Raphael Bostic | Ego-depletion | Ztráta | XOM.US | Wells Fargo | XRP | Formace obratové | FXstreet | Rentier | Bílý kolovrátek | Fundamentální pozadí | Obchod | Analýza chování investorů | Obchodní rozhodnutí | Nárůst long pozic | Neefektivní obchodník | Pasivita při řízení obchodu | Index relativní síly | Řídit riziko | Moving Average | Riziko | Analytik | MAM | JPY | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Binance | RSI | Bank of America | Semináře | Transakce | Finanční trh | Zvýšené volatility | Arthur Hayes | Nástroj | GBP | Plyn | ACT | Mali | Risk | Úrovně supportu | Ceny | ETH | Tržní pohyby | Financování | Recese | Pokles | COT report | Pivot Pointy | Války | Impuls | Analytické platformy | Obchodní platformy | Obratový pattern | Centrální banka | Předpovědi | Doporučení k obchodování | P/E poměr | OXY | WTI | Obchodní kapitál | SMA | Praxe | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | GameStop | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Odborníci | Investments | Dopad na trhy | Sentix | Stratég | Instituce | Vstup do trhu | Stop-Lossy | Výnos | Bloomberg Intelligence | Index Nasdaq | CFD | 256/2004 | Provozní náklady | Spotřeba domácností | Vhodné podmínky | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Rozhodnutí FOMC | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Ceny akcií | S/R zóny | GBP/USD | Mizuho Securities | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Strach a chamtivost | EPS | Jestřábí postoj | Histogram | Bias | Pracovní místa | Bez rizika | Vyšší hodnoty | Zisk | Bank of England | Sociální média | Overweight | Ceny BTC | Demokraté | Verizon Communications (VZ.US) | Překoupené oblasti | Praktická ukázka | Rating | Obchodování | Vzdělání | Falešné proražení | Monitorování | Prezident | Sensex | Vale | WHEAT | Měna | TOPIX | Management | Nástroje řízení rizik | Nasdaq | Trump | Zprávy | CCI | Euro klesá | Kupující | Finanční výsledky | Předpověď | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Pojišťovny | Posílení libry | Rothschild | Ekonomické události | Kontext | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Jakub Matis | xStation5 | ProCent | Zpětné testování | Portfólia | Exxon | Zemní plyn | Marže | Psychologické faktory | Tržní situace | Arbitráž | Bollinger Bands | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Společnost XTB | Behaviorální | Výnos akcií | Situace | Růst dolaru | Vybírat zisky | Tržby | Startup | Konsensus | Euro STOXX | NATGAS | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Signály | Psychologie | Guvernér | Trader | Peking | Index relativní síly (RSI) | HDP | Klesající trojúhelník | Načasování | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Pohyby ceny | Klid | Investování je rizikové | Eskalace napětí | Temu | MyFxBook | Politici | Výstup z obchodu | Celý svět | Výprodej | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Tisknout peníze | Martin Gürtler | CAR | Akumulace | EUR/CHF | Average True Range | Novinky | Katastrofy | Ztráty | VIAC | Obchodní nastavení | Výhled trhů | Technický výhled | Nakupovat | FOMC | BRANO | Blahobyt | Akcie | Medvědí trend | Psychologický efekt | Cílová cena | Kupci | KBW | Dynamický support | Vzestupný trend | Výhody | Štěstí | Nastavení Stop-Lossu | Týdenní pivot | Krypto analytik | Asijské seance | Obchodní výhled | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Tuzemské hospodářství | VZ | Technické faktory | Index VIX | Price Action | Projekce Fedu | Cenový kanál | Prostor k růstu | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Marlin | Prognózy | Kurz | DNO | Daně | Neel Kashkari | Spoluzakladatel | Technický indikátor | Strategická rozhodnutí | Uniswap | Růstový trend | AMD | Ztrátový obchod | Rekord | NVDA | Výsledky | Vstup na trh | Přemýšlení | Bolest | Investice | CBDC | Pro investory | Fidelity | Traders | Potenciál | AMD.US | Rally | Investujte | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Indie | Bod | Vnímání | Levice | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Regulace | Šéf Fedu | Praktické využití | Fondy | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Akcie klesají | Důvěra | Backtesting | Čistý příjem | Výplata | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Měny | Značný pokles | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Rusko | Iracionální | Signál | Společnost AMD | Možnost dalšího růstu | Řízení rizik | SoFi | Mnozí investoři | Britské měny | Organizace | Index NASDAQ 100 | Brands | BitMEX | Neúspěch | Média | Tranše | Rozšíření | Technická analýza | NSDQ | Plány | Dosažení zisku | Zájem institucí | COVID-19 | Ceny americké ropy | WIG20 | Potenciální zisky | Nikkei | Konvergence | Ekonomika USA | Zprávy o nezaměstnanosti | Fenomén | Euro Stoxx 50 | Exxon Mobil (XOM.US) | TIM | Futures na S&P 500 | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Příjmy | Prodej | Zasedání Fedu | Bloomberg | ADR | Trh kryptoměn | Tokeny | Silný růst | ICE | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Obchodovanie | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Nerozhodnost trhu | Stimulační opatření | Výkonnost | Pokles libry | Downtrend | Nižší maxima | Index S&P 500 | Instrument | Riskování | Occidental Petroleum (OXY.US) | Přehled | Technické ukazatele | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Krize | High | OECD | CHF | Centrum | Zakladatel | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | Podpora | Historická data | Pravidla formace | MT4 | Růst tržeb | Cena | Vývoje ceny | Krach | Upozornění | Zadlužení | Evropské indexy | Formace pokračující | Interpretace | Snížení sazeb | Prime | Close | BAT | Indikátor ATR | Prudký růst cen | Risk Management | Situace na trhu | All-time high | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | Strategie obchodování | DAX | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Akcie společnosti | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Ekonomické teorie | Soubor pravidel | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Práce | Výnosnost | Úspěch | Intel | Nový býčí trh | Jihokorejský Kospi | Cíle | Kryptoměny | Potenciál zisku | Banky | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Šance | Tržby společnosti | Fundamenty | Zkušení investoři | Zisk na akcii | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Prodeje potravin | Analýza | Velké ztráty | Zlepšení | XTB | Kontrakt | Použití indikátoru | Čínské akcie | Pozice | Současná situace | Portfolia | Potenciální zisk | Techničtí obchodníci | OCI | Ceny kryptoměny | Bitcoinového ETF | Dlouhé pozice | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Svíčkové formace | Cenné papíry | Stoxx | Medvědí trh | Support | Převody peněz | XOM | Rozvíjející se trhy | SoFi Technologies | Uvolňování měnové politiky | Akcie Tencent | Krize na Blízkém východě | Velikosti pozic | Staking | Vybrat zisk | Technologický pokrok | Keynes | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Stop-Loss | Růst libry | Occidental Petroleum | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Měnový pár GBP/USD | Ekonomické trendy | Rezistence | Projekce | Analytici společnosti | Zpráva COT | Spotřebitelská poptávka | W1 | Určení trendu | Obchodujte | Nařízení | Snižování daní | Ropy | Prudké pohyby | Stabilní zisky | Výrobní sektor | Nové obzory | Dnešní obchodování | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Krátké (short) pozice | ATR a ADR | S&P Dow Jones Indices | USD | Co bude dál? | Pasivní obchodník | Ceny americké ropy WTI | Obchodování Price Action | Emoce | Zvýšení daní | Doji | D1 | Praktické tipy | Velryby | US500 | Tencent | Federální rezervní systém | CZ | Průraz | Digitální měny | Australský dolar | Propad | Bankovnictví | Srí Lanka | Trh s futures | ANO | Nový premiér | Prop Trading firmy | Úvěrové pojišťovny | Časové období | Dogecoin | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Jihokorejský KOSPI | Time-Frame | Invest | Arbitráže | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Ekonomie | Makroekonomický kalendář | Nvidia | Take-Profit | Martin Klass | Každý trader | Swap | Indexy | Americký dolar | US100 | Stop-Loss a Take-Profit | ECB | Velikost pozice | Růst ceny | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Body | Zvýšení inflace | Krypto | Trading firmy | Payrolls | Holubičí postoj | Diverzifikace portfolia | ROCE | Vzrušení | Navýšení | Omikron | Negativní vývoj | Palantir Technologies | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Miliardy | Úroveň supportu | Časové rámce | Caixin | Spekulanti | Obchodní hodiny | Graf měnového páru | PMI pro sektor služeb | Prodeje | Akciový trh | Rizikový apetit | Investor | USD/JPY | Put | Jerome Powell | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Kryptoměnový trh | Banka | Banka UBS | Graf dne | SPX | Statistika | Výzvy | Další pokles | COT | Ocenění | News
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot