Cenové rozpětí
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 21. ledna: libra se chytá stébla
21.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí růst, který se shodoval se začátkem americké obchodní seance. Je důležité poznamenat, že tento růst nevyplýval z žádné konkrétní ekonomické události, ani nesouvisel s inaugurací Donalda Trumpa, protože růstový pohyb začal v jinou dobu. V jednu chvíli začal dolar klesat, což vyvolalo otázky ohledně důvodu za tímto vývojem.
Zóny maržových úrovní a nápady na obchodování S&P 500 a NASDAQ (20.–24. ledna 2025)
20.01.2025 Střednědobý maržový cíl: Otestování spodní hranice KMCZ (Key Margin Control Zone) na úrovni 6 210,14.
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 20. ledna: Pohádka skončila, i když se o žádnou pohádku vlastně nikdy nejednalo
20.01.2025 V pátek měnový pár GBP/USD zaznamenal další pokles. Mezi makroekonomickými údaji, které byly tento den zveřejněny, vynikaly především další neuspokojivé údaje ze Spojeného království. Ačkoli se nejednalo o nijak zásadně důležitou zprávu, zdůrazňujeme ji, protože přispěla k sérii slabých ekonomických zpráv ze Spojeného království v uplynulém týdnu. Maloobchodní tržby se meziměsíčně snížily o 0,3 % a meziročně vzrostly o 3,6 %. V obou případech byly prognózy vyšší, takže tyto údaje byly celkově záporné. Začátkem týdne Spojené království také zveřejnilo neuspokojivé zprávy o vývoji HDP, průmyslové výroby a inflace.
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 17. ledna: Krátký vzestup libry. Inflace nenabídla žádnou pomoc
17.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu. Podobně jako v případě eura klesající trend fakticky začal ve středu večer a pokračoval i ve čtvrtek. Na rozdíl od eura se však libře nepodařilo konsolidovat nad klouzavým průměrem. Tato situace s sebou nenese žádné opodstatněné důvody pro nákup libry ani pro očekávání výrazného růstu, a to ani na lokální úrovni.
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 16. ledna: libra reaguje na zprávy o inflaci s nadšením
16.01.2025 Měnový pár GBP/USD vykázal během dne výrazný růst, ale ke konci dne prudce klesl. "Show" začala brzy ráno, kdy Spojené království zveřejnilo svou zprávu o inflaci, která byla ještě zajímavější než údaje o vývoji inflace v USA. Britský index spotřebitelských cen (CPI) se meziročně snížil z 2,6 % na 2,5 %. Co to naznačuje? Naznačuje to, že Bank of England (BoE) by mohla urychlit uvolňování své měnové politiky. Hlavním zájmem centrální banky již není inflace (kterou se jí podařilo do jisté míry snížit), ale hospodářský růst, který se již dva roky pohybuje kolem nuly. Snížení úrokových sazeb je proto nutné k povzbuzení britské ekonomiky. Pokud inflace klesá, může BoE snižovat sazby agresivněji. Zatím BoE se snižováním sazeb téměř nezačala. Rok 2025 by tak mohl být rokem výrazného zmírnění jejího jestřábího postoje.
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD dne 15. ledna: Britská libra se snaží získat půdu pod nohama
15.01.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý nepřiblížil k linii klouzavého průměru. Ačkoli se zdálo, že v pondělí začal nový korekční pohyb, rychle ztratil na dynamice. Během pondělí i úterý neměl trh důvod upustit od prodeje tohoto měnového páru. Široká škála technických, makroekonomických a fundamentálních faktorů nadále podporuje pokračující prodej, zatímco signály k nákupu většinou naznačují pouze divergence a přeprodanost ukazatele CCI. V tuto chvíli neexistují žádné přesvědčivé důvody se domnívat, že klesající trend skončí.
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD. Libra se nadále potápí jako kámen na dno Mariánského příkopu
14.01.2025 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí pokles, který se očekával. Za posledních pět obchodních dní britská libra ztratila 450 pipsů a za poslední tři měsíce se propadla o 1 300 pipsů. Stále se domníváme, že to ještě není pro libru dno. Když se podíváme na týdenní časový rámec, je zřejmé, proč tento scénář předpokládáme. Poslední úsek 16letého klesajícího trendu skončil kolem úrovně 1,0350. Tehdy se mnozí domnívali, že to pro libru znamená to nejhorší a že už nemůže dále klesat. Před třemi měsíci však mohla začít nová fáze globálního trendu. Pokud je to pravda, měl by pokles pokračovat přinejmenším do dosažení parity.
Přehled vývoje na měnovém páru GBP/USD tento týden: Libra se přibližuje k 1,1800
13.01.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu směrem dolů. Zatímco páteční pokles lze přičíst silným údajům z amerického trhu práce a nezaměstnanosti, dřívější poklesy byly přičítány "dluhopisové krizi" ve Velké Británii. Libra však klesá již tři měsíce v řadě, což je trend, který jsme předpovídali již v roce 2024. Tyto faktory – ať už jde o silné údaje z USA, nebo o problémy specifické pro Spojené království – přispívají k poklesu pouze lokálně. Globálně se situace nemění: libra je stále přeprodaná a její cena zatím neodráží očekávané uvolnění měnové politiky Bank of England, na rozdíl od dolaru, který již zahrnuje uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému.
Přehled vývoje na měnovém páru EUR/USD tento týden: pro euro neexistují žádná pozitiva
13.01.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek zaznamenal výrazný pokles. Obchodníci ve čtvrtek do značné míry pozastavili svou aktivitu v očekávání rušnějšího pátku, který nakonec přinesl předvídatelný pohyb. Začátkem týdne byly zveřejněny důležité údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) v eurozóně, které daly euru mírnou příležitost k růstu. Údaje o vývoji inflace za prosinec však na trh nezapůsobily a nepřinesly žádné náznaky, že by Evropská centrální banka (ECB) uvažovala o zmírnění svého politického postoje nebo o zpomalení tempa snižování sazeb. V důsledku toho euro po krátkém nárůstu začalo klesat ještě dříve, než nastal pátek.
Přehled vývoje GBP/USD dne 10. ledna: Nový den, nový pokles libry
10.01.2025 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v pozvolném poklesu. Jak jsme včera konstatovali, pro středeční pokles libry neexistovaly žádné bezprostřední lokální důvody. Ze střednědobého pohledu a s ohledem na globální ekonomické pozadí je však důvodů pro tento pokles více než dost. V průběhu roku 2024 jsme neustále upozorňovali na řadu faktorů, které naznačovaly pokles libry, zejména po jejím neopodstatněném růstu. Taková situace nemohla trvat donekonečna a nyní jsme již čtvrtý měsíc po sobě svědky poklesu libry.
EUR/USD Overview: January 9 – The Euro's Second Consecutive Plunge
09.01.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal ve středu opět výrazný pokles. Pojďme si stručně projít sled událostí. V pondělí euro nečekaně prudce vzrostlo, zřejmě v důsledku zveřejnění zprávy o vývoji inflace v Německu. Tento nárůst však začal dlouho před zveřejněním zprávy, což naznačuje, že tvůrci trhu mohli jednat na základě tajných informací. Růst eura nebyl náhodný; obchodníci začali rychle předpokládat výrazný nárůst spotřebitelských cen v celé eurozóně, zejména vzhledem k tradiční roli Německa jako motoru evropské ekonomiky – alespoň po dlouhou dobu tomu tak bylo.
Přehled vývoje GBP/USD dne 8. ledna: Britská libra rychle ztrácí dynamiku
08.01.2025 Měnový pár GBP/USD se v úterý pokoušel pokračovat v růstu, ale nakonec se mu to nepodařilo. V pondělí se na trhu projevilo nadšení z nějaké události nebo očekávání jejího výskytu, ale v úterý se tento impuls zcela rozplynul. Domníváme se, že pondělní pohyb byl pouze technickou korekcí. Případně se mohlo jednat o reakci na vývoj inflace v Německu, přičemž libra jednoduše posilovala společně s eurem.
Přehled vývoje GBP/USD dne 7. ledna: Britská libra roztahuje křídla
07.01.2025 Měnový pár GBP/USD i v pondělí vykázal působivý růst, pro který neexistovaly žádné lokální důvody. Pár začal z ničeho nic růst během evropské obchodní seance a ještě před začátkem americké seance libra vzrostla o 120 pipsů. Částečně byl tento pohyb nespravedlivý, protože minulý čtvrtek libra také klesla o více než 120 pipsů, aniž by pro to existovaly lokální důvody. Rádi bychom však připomněli, že se stále nacházíme v klesajícím trendu. A v klesajícím trendu by nová kola poklesu neměla vyvolat žádné překvapení.
Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní přehled: dolar můžou zastavit pouze údaje Nonfarm Payrolls
06.01.2025 Měnový pár GBP/USD se po prudkém čtvrtečním poklesu v pátek zotavil. Všechy důvody, které byly zmíněny v příslušném článku v souvislosti s poklesem eura, platí rovněž pro britskou libru. I libra zažila dlouhodobý vzestup trvající déle než dva roky, když trh ocenil budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Poté, když se libra stala nadměrně překoupenou a Fed přišel s prvním snížením sazeb, začal pokles tohoto páru, který trvá dodnes. Čtvrteční pohyb tak byl jednoduše pokračování nastoupeného trendu a nevyžadoval žádné další odůvodnění či vysvětlení. Trh už jich má více než dost.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 20. prosince. Holubičí postoj Bank of England
20.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu večer prudce propadl a kopíroval tak pohyb páru EUR/USD. Vzhledem k charakteru zasedání Federálního rezervního systému to není překvapivé. Ve čtvrtek však zasedala Bank of England a libra získala zpět téměř 50 % ztrát z předchozího dne před oznámením. Základ tohoto zotavení je nejasný, ale britská měna prokázala svou odolnost – vlastnost, kterou jsme často zdůrazňovali. Libra vykázala zisky tam, kde se žádné neočekávaly, ale výsledky zasedání BoE na ni opět vyvíjely tlak.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 19. prosince. Údaje o inflaci ve Velké Británii neměly žádný dopad
19.12.2024 Ve středu měl měnový pár GBP/USD všechny předpoklady k tomu, aby předvedl zajímavý intradenní pohyb řízený trendem. Nic takového se však nestalo. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna jedna z nejdůležitějších zpráv pro britskou libru –zpráva o inflaci. Ta byla zveřejněna zhruba den před posledním letošním zasedáním Bank of England. Očekávalo se, že výsledek této zprávy bude mít na rozhodování britské centrální banky velký vliv. Údaje však byly natolik nevýrazné, že na trhu nevyvolaly žádnou reakci. Cena samozřejmě po zveřejnění nejprve klesla o zhruba 35 pipsů, ale jen proto, aby se během několika následujících hodin zotavila o stejnou hodnotu. Pro libru se v podstatě nic nezměnilo.
Přehled vývoje páru GBP/USD dne 18. prosince. Zasedání centrálních bank už podpořila libru
18.12.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí a v úterý obchodoval na vyšší úrovni. V pondělí pro tento růst neexistovaly žádné jasné důvody ani základ, protože makroekonomické pozadí ze Spojeného království a USA libru ani dolar rozhodně nepodpořily. Přesto britská měna opět projevila silnou touhu po růstu. Domníváme se, že růst libry může souviset s nadcházejícími zasedáními Federálního rezervního systému a Bank of England, z nichž první se uskuteční dnes večer. Pojďme si analyzovat, proč libra vzrostla a zda bude v růstu pokračovat.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 17. prosince. Flat pokračuje
17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval velmi klidně a zůstal uvnitř horizontálního kanálu, který zmiňujeme téměř v každé analýze. Stojí za to připomenout, že neexistuje žádné časové omezení, jak dlouho musí cena zůstat uvnitř flat rozpětí. Pár může v tomto režimu bez problémů pokračovat v obchodování i další měsíc, a to bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí. Fundamenty a makroekonomika jsou pouze spouštěče, které ovlivňují náladu a aktivitu obchodníků. Pokud trh nemá chuť obchodovat nebo tlačit pár určitým směrem, žádné zprávy mu nepomohou.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 16. prosince. Klid zatím pokračuje, žádná bouře nepřichází
16.12.2024 Měnový pár EUR/USD se pokusil prorazit pod spodní hranici horizontálního kanálu, ve kterém se obchoduje už několik týdnů. Ve 4hodinovém časovém rámci není pohyb do strany příliš patrný, ale v nižších časových rámcích je jasně viditelný. V důsledku toho se cena odrazila od spodní hranice kanálu a nyní může opět směřovat vzhůru. Flat stále trvá.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 13. prosince. ECB snižuje sazby – co bude dál s eurem?
13.12.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek podle očekávání pokračoval v pohybu směrem dolů. Včera proběhlo poslední letošní zasedání Evropské centrální banky, přesto se žádné překvapení nečekalo. Existovala malá šance na snížení klíčové sazby o 0,5 %, což bylo od počátku nepravděpodobné. ECB tedy učinila rozhodnutí, které všichni očekávali. Ačkoli tato událost zdánlivě vyvolala nový pokles eura, skutečnost je složitější. Pojďme se na to podívat.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 12. prosince. Dolaru zpráva o inflaci nijak nepomohla
12.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu nadále obchodoval v úzkém rozpětí. Navzdory očekávání buď pokračování vzestupného pohybu páru, nebo začátku nového poklesu se ukázalo, že zpráva o inflaci v USA byla tak nevýrazná, že téměř nestojí za zmínku. Zatímco Federální rezervní systém mohl oslavovat mírné zvýšení inflace na 2,7 %, obchodníci místo sledování stagnace cen po tři dny v řadě toužili po silnějších pohybech na trhu.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 12. prosince. Euro vykazuje slabost
12.12.2024 Obchodování na měnovém páru EUR/USD ve středu pokračovalo klidně až do zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Zpráva o inflaci však pro americký dolar mnoho nezměnila. Hned na úvod index spotřebitelských cen podle očekávání vzrostl na 2,7 % meziročně. Jádrová inflace zůstala podle předpokladů na úrovni 3,3 %. Nedošlo tedy k žádným odchylkám od prognóz, takže trh neměl na co reagovat.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 11. prosince. Trh podřimuje, zatímco si dolar pojistil své vítězství
11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD postupně klesat. Cena sklouzla mírně pod linii klouzavého průměru a tento týden nepřinesl žádné významné fundamentální ani makroekonomické události. V důsledku toho není na současném trhu příliš co analyzovat – žádné zprávy, reporty, projevy – jen minimální pohyb. Upozorňujeme však na několik klíčových bodů, které naznačují, že americký dolar může být připraven na další růst.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 10. prosince. Růst libry by neměl být zavádějící
10.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i v pondělí obchodoval oběma směry, jako by trh záměrně usiloval o to, aby zmátl obchodníky. Minulý týden britská libra posilovala, přestože k takovému pohybu měla jen velmi málo důvodů. Některé zprávy z USA dopadly hůře, než se očekávalo, a Andrew Bailey oznámil čtyři snížení sazeb pro příští rok. Tato snížení sazeb však představují holubičí postoj, který měl vyvolat pokles libry. Jerome Powell zároveň zopakoval, že Federální rezervní systém nikam nepospíchá, a zdůraznil, že ekonomika je ve výborné kondici, což dává Fedu potřebný čas. Páteční zpráva Nonfarm Payrolls Powellova prohlášení podpořila. Domníváme se tedy, že dolar měl minulý týden více důvodů k posílení než libra.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 9. prosince. Zasedání ECB a nic jiného
09.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval nepříznivě. Zatímco ve 4hodinovém časovém rámci to nebylo patrné, v 5minutovém grafu to patrné bylo. Cena oscilovala mezi stagnací, prudkým růstem a stejně prudkým poklesem. Pátek se ukázal jako obzvláště náročný, protože evropská obchodní seance se zdála být pouhou předehrou ke zveřejnění údajů z amerického trhu práce, po kterém došlo k volatilním cenovým výkyvům. Smíšené signály mohou vysvětlovat počáteční pohyb vzhůru následovaný pozdějším poklesem: rostoucí míra nezaměstnanosti (negativní pro dolar) v kontrastu s výraznějším než očekávaným nárůstem počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor (pozitivní pro dolar). Tato dualita dává při zpětném pohledu smysl, ale obchodování na jejím základě bylo mimořádně obtížné.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 27. listopadu. Britská libra pokračuje ve svých směšných pokusech o korekci
27.11.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu ani jednoznačně překonat klouzavý průměr. V článku o euru jsme si už vysvětlili, že všechny indikátory a technické modely selhávají, když je fundamentální pozadí namířeno proti nim. Zmínili jsme také, že signály proti trendu je často lepší ignorovat. Abychom tuto diskusi doplnili, rádi bychom upozornili, že "učebnicové" pohyby na trhu jsou velmi vzácné. Řada obchodníků pravděpodobně čekala na korekci současného klesajícího trendu, aby mohla vstoupit do krátkých pozic. V posledních dvou měsících však nedošlo k žádné korekci. V tuto chvíli by britská libra mohla klidně pokračovat v poklesu, protože všichni na trhu očekávají korekci a nikdo nevěří, že by britská měna mohla pokračovat v poklesu, aniž by se vrátila i o několik set pipsů nahoru.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 26. listopadu: Nenaleťte na trik s korekcí
26.11.2024 Měnový pár EUR/USD zahájil nový týden růstem. Toto posílení eura by však obchodníky nemělo zmást. Týden začal s mírným gapem směrem vzhůru a gapy mají tendenci se poměrně rychle "uzavírat". Co to znamená? Znamená to, že by se cena mohla vrátit na svá předchozí minima, kterých dosáhla minulý týden, už dnes. Navíc by se tak mohlo stát bez jakýchkoli makroekonomických nebo fundamentálních důvodů. Ačkoli tedy týden začal růstem, tento pohyb by mohl být falešným signálem.
Přehled vývoje páru EUR/USD dne 22. listopadu 2024: Euro směřuje k dalšímu poklesu
22.11.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval monotónně a nevýrazně. Po dosažení úrovně Murray 2/8 na úrovni 1,0498 cena neprovedla žádnou korekci směrem vzhůru ani se výrazněji nepohnula a místo toho konsolidovala do strany. Euro se nedokázalo usadit ani nad klouzavým průměrem, který zůstává velmi blízko současných cenových úrovní. To vede k prvnímu závěru: na trhu chybějí kupci.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 20. listopadu: Inflace v eurozóně nepřekvapila, euro také ne
20.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval pod linií klouzavého průměru. Tentokrát se sice vyhnul dalšímu poklesu, ale cena se stále snaží o byť jen minimální korekci. Tato situace poukazuje na několik kritických bodů: Absence výrazného nákupního zájmu naznačuje, že účastníci trhu nejsou nakloněni tomu, aby euro tlačili výše. Euro zůstává vysoce překoupené a postrádá výraznou poptávku. Naše závěry a prognózy z celé první poloviny roku se zdají být přesné. Nadále očekáváme střednědobý pokles eura.
Přehled vývoje páru GBP/USD dne 19. listopadu: libra se potácí mezi životem a smrtí
19.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nejevil příliš nakloněn výraznějším pohybům, což znamenalo za poslední měsíce vzácně klidný den. I když byla seance poměrně klidná, volatilita britské libry se v posledních týdnech zvýšila. To je pro intradenní obchodníky pozitivní vývoj, protože umožňuje ziskovější obchodní příležitosti na základě lokálních signálů. Když jsou denní cenové pohyby omezeny na 50 pipsů, je dosažení zisku náročné. Pár se však nyní pravidelně pohybuje kolem 100 pipsů denně.
Přehled vývoje GBP/USD dne 15. listopadu. Britská libra se snaží zotavit
15.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zotavit a zaznamenal mírný růst. Tento nárůst byl však tak slabý a nevýrazný, že jej nelze klasifikovat ani jako korekci. Kromě pozdně večerního projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho se během dne ve Spojeném království neodehrály žádné významné události. Ve Spojených státech mezitím byly zveřejněny dvě sekundární zprávy: index cen výrobců, který vykázal neutrální výsledky, a zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která se blížila očekávání trhu. Ani jedna z těchto zpráv neměla potenciál vyvolat byť jen mírné oslabení dolaru.
Přehled vývoje EUR/USD dne 15. listopadu. Euro zůstává na dně
15.11.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v klesajícím trendu. Téměř každá analýza začíná stejným konstatováním, protože na trhu se nic zásadního nezměnilo. Euro rychle oslabuje a téměř denně ztrácí 50–60 pipsů. Podle našeho názoru nelze tento propad přičítat jediné události nebo dokonce více faktorům. Stále se domníváme, že trh již dávno započítal celý cyklus uvolňování měnové politiky a jakmile jej plně zohlednil, začal zpětně reagovat. Jinými slovy, dolar oslaboval příliš dlouho a neodůvodněně, a nyní jsme svědky logické korekce, i když bez přímých katalyzátorů.
Přehled vývoje GBP/USD dne 13. listopadu. Libra si kope vlastní hrob
13.11.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato fráze platí spíše pro euro, přesně odráží situaci libry. Včera jsme se zmínili, že se libra přibližuje ke svým dvěma nedávným lokálním minimům a pravděpodobně je prolomí. Přesně to se v úterý stalo. Britská měna sice nadále vykazuje pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale stále více se snaží čelit objektivní realitě.
Přehled vývoje EUR/USD dne 12. listopadu. Výmluvný začátek nového týdne
12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v poklesu. Trh se na začátku týdne překvapivě vrhl do nákupů dolaru, přestože v USA ani v EU nedošlo k žádným významným událostem. To poukazuje na ohromnou poptávku po dolaru, kterou jsme podcenili. Když se ohlédneme zpět, trh strávil dva roky výprodejem amerického dolaru bez zřejmého důvodu. Analytici hovořili o oslabování americké ekonomiky, riziku recese, uvolňování politiky Federálního rezervního systému, a dokonce o možném kolapsu ekonomiky. Tato tvrzení se snažila racionalizovat chování trhu, ale my jsme v průběhu celého roku 2024 tvrdili, že je pokles dolaru nelogický. Tvůrci trhu uměle tlačili měnový pár EUR/USD výše bez jakéhokoli podstatného důvodu – bylo to obyčejné manipulování s trhem.
Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní výhled – O osudu dolaru rozhodne inflace v USA
11.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátečním poklesu navzdory absenci významných makroekonomických nebo fundamentálních událostí. Důvody poklesu britské libry byly podobné těm, které ovlivnily euro. Jak už jsme uvedli dříve, závěry o zasedání FOMC by se neměly vyvozovat ihned po události, ale nejdříve 24 hodin poté. Co jsme viděli ve čtvrtek večer? Na trhu nedocházelo k téměř žádné aktivitě – jen drobný pokles dolaru a nedostatek významného zájmu. V pátek však dolar získal 70 pipsů. I když libra v posledních týdnech stagnuje, širší výhled se nemění. Hlavní je, že trh reagoval nákupem dolaru hned po zasedání Fedu. Britská libra měla potíže s významnější korekcí. Tyto dva faktory považujeme za velmi důležité.
Přehled vývoje EUR/USD dne 8. listopadu. Dolar si udržuje vedoucí postavení a růstový potenciál
08.11.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek před zasedáním Federálního rezervního systému obchodoval s mírnými zisky. Jako obvykle je třeba pohyby po zasedání Fedu ještě analyzovat. Po významné fundamentální události musí uplynout alespoň 24 hodin, aby bylo možné vyvodit její důsledky a reakci trhu. Připomeňme, že ve středu večer trh prudce reagoval na předběžné výsledky amerických voleb a následné pohyby během dne byly chaotické a obtížně analyzovatelné. Trh v takových obdobích obchoduje na základě emocí, což vede k velmi nevyzpytatelným a složitým pohybům.
Přehled vývoje EUR/USD dne 7. listopadu. Donald Trump vítězí, dolar posiluje
07.11.2024 Měnový pár EUR/USD se během středeční seance propadl o přibližně 250 pipsů. Pokles páru začal v noci a pokračoval během celého dne. Není velkým tajemstvím, proč k tomu došlo – katalyzátorem prudkého růstu amerického dolaru mohla být pouze jedna věc: výsledky prezidentských voleb v USA a pravděpodobné vítězství Donalda Trumpa. Přesněji řečeno, silný pohyb na trhu byl způsoben samotnými volbami. Několikrát jsme upozorňovali, že dolar by si mohl vést lépe za Trumpa než za Kamaly Harris. Nepředpokládali jsme však, že by dolar v důsledku Trumpova vítězství vzrostl o 2,5 centu během jediného dne. Jinými slovy, předpovědět takový pohyb bylo téměř nemožné.
Přehled vývoje EUR/USD dne 6. listopadu; Volby, volby a zase jen volby...
06.11.2024 Měnový pár EUR/USD se po většinu úterý obchodoval vlažně, což není překvapivé. Ve čtvrtek Federální rezervní systém oznámí výsledky svého zasedání a během několika následujících dní bude znám nový prezident Spojených států. Události takového rozsahu se nedějí každý týden nebo dokonce každý měsíc. Před týdnem se o zasedání Fedu téměř nemluvilo. Trh očekával snížení sazeb o dalších 0,25 %, ale nedávné údaje z trhu práce naznačují, že by mohlo dojít k holubičímu překvapení. Zasedání Fedu se budeme věnovat brzy, ale nyní se zaměřme na americké prezidentské volby.
Přehled vývoje GBP/USD dne 5. listopadu. Libra nemůže nic dělat
05.11.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pátek poněkud neobvyklý pokles, po kterém v pondělí následoval přirozenější růst. Toto posilování britské měny však může skončit. Trh obnovil páteční fair value, ale další růst britské libry bude vyžadovat nové faktory a důvody.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. října. Libra se snaží postavit na nohy
25.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírné oživení, ale růst britské měny byl příliš slabý na to, aby stál za pozornost. Cena se stále nachází poblíž linie klouzavého průměru, takže zatím nic nenasvědčuje změně krátkodobého trendu. I konsolidace nad klouzavým průměrem by signalizovala pouze záměr býků začít brzy tlačit pár vzhůru. Je však důležité poznamenat, že pro tento pohyb je třeba mít nějaké důvody, pokud se nebavíme o naprosto iracionálním pohybu, jakého jsme byli svědky po většinu letošního roku. Musíme si to ujasnit: libra by mohla vzrůst zpět na 34, nebo dokonce až na 40 bodů. A nepotřebovala by k tomu nutně žádné pádné důvody. Vyžadovalo by to pouze zvýšenou poptávku po libře, sníženou nabídku nebo obojí. Stejně jako dříve se však zaměříme pouze na logické a konzistentní pohyby. Pokud na fundamentálních a makroekonomických faktorech nezáleží, jaký má smysl o nich uvažovat?
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. října. Euro pokračuje v poklesu
24.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval na nižší úrovni. Upřímně řečeno, současný pohyb u nás vyvolává pouze úsměv. Téměř po celý rok 2024 jsme opakovaně slýchali různá "vysvětlení" růstu eura, která jako by byla "uvařena z vody". Chceme připomenout, že většina odborníků vysvětluje minulé pohyby až po jejich uskutečnění. Pouze někteří jsou ochotni konstatovat, že pohyb měny je nelogický a měna je bezdůvodně drahá. Takže nyní, když už téměř měsíc pozorujeme každodenní pokles eura, můžeme jen připomenout, že jsme varovali před jeho bezdůvodným nadhodnocením. Dolar neměl dost důvodů k poklesu a euro nemělo dost důvodů k růstu.
Přehled vývoje EUR/USD dne 9. října. Euro stále nemá co říct
09.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý opět obchodoval poklidně, bez spěchu. A proč by měl spěchat? Tento týden je jedinou významnou událostí zpráva o inflaci v USA. Ta by mohla měnový pár EUR/USD posunout buď nahoru, nebo dolů. Domníváme se, že tempo poklesu inflace v USA už není tak důležité jako dříve, stejně jako není důležité ani tempo poklesu inflace v eurozóně. Obě centrální banky zahájily proces uvolňování měnové politiky, takže rychlost poklesu inflace je nyní méně důležitá. Podstatné je nyní to, jak rychle obě centrální banky sníží úrokové sazby. Jak jsme však nedávno viděli, tempo snižování sazeb už nezávisí pouze na inflaci. Pro Federální rezervní systém je významným problémem trh práce, zatímco pro Evropskou centrální banku (ECB) je rozhodující stav ekonomiky. Obě centrální banky nyní zrychlují svá opatření na uvolnění měnové politiky. ECB slibuje snížení sazeb v říjnu i prosinci, zatímco Fed zahájil uvolňování snížením o 50 bazických bodů a nemůžeme zcela vyloučit, že k podobnému kroku dojde i v listopadu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
07.10.2024 1) Společnost Tokyo Metro, která je jedním ze dvou provozovatelů metra v hlavním městě Japonska, chystá největší primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Japonsku od roku 2018. Firma stanovila cenové rozpětí pro nabídku na 1100 až 1200 jenů za akcii. Při horním konci rozpětí by tak z prodeje akcií získala 349 miliard jenů (54,4 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
Tokyo Metro chystá největší nabídku akcií v Japonsku za poslední roky
07.10.2024 Společnost Tokyo Metro, která je jedním ze dvou provozovatelů metra v hlavním městě Japonska, chystá největší primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Japonsku od roku 2018. Firma stanovila cenové rozpětí pro nabídku na 1100 až 1200 jenů za akcii. Při horním konci rozpětí by tak z prodeje akcií získala 349 miliard jenů (54,4 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
Aktuální Price Action obchody na lehké ropě a USD/JPY
01.10.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena lehké ropy se nachází na spodní hraně Klesajícího trojúhelníku. Cena měnového páru USD/JPY otestovala konfluenční zónu a prozatím formuje dno.
Prognóza pro USD/JPY na 18. září 2024
18.09.2024 V den rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách je jen po vypracování cílového supportu v oblasti 139,70–140,27 relativně neutrální. Během uplynulých dvou týdnů vytvořil Marlin rozpětí se svou centrální linií podél trendové čáry.
Ruského plynu v prvním pololetí proudilo do EU o čtvrtinu více než před rokem
16.07.2024 Objem zemního plynu, který Rusko potrubím vyváží do zemí Evropské unie, se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 24 procent. Vyplývá to z červencové zprávy, kterou v pondělí zveřejnila organizace zemí vyvážejících plyn (GECF). Spotřeba plynu v EU klesá.
Saúdové by z prodeje akcií Aramca měli získat 11,2 miliardy USD
09.06.2024 Saúdská Arábie by ze sekundárního prodeje akcií ropného giganta Saudi Aramco měla získat více než 11,2 miliardy dolarů (255 miliard Kč). Cena akcií byla stanovena na spodní hranici očekávání, uvedla v pátek firma podle agentury Reuters. Je to největší podobná transakce na světě za poslední tři roky, napsala agentura Bloomberg. Rijád utržené peníze plánuje použít na transformaci ekonomiky.
Jak zlepšit své obchodní dovednosti? Zkuste Top-Down analýzu!
16.05.2024 Většina investorů a obchodníků neustále hledá způsoby, jak zlepšit svou profitabilitu. Top-Down analýza je jedním ze základních způsobů, jak správně identifikovat trend i vstupní a výstupní pozice z obchodů. Výhodou této analýzy je především její užitečnost napříč světem investic a tradingu. Nezáleží na tom, zda jste dlouhodobý investor nebo swingový obchodník, tento způsob může být užitečný pro kohokoli. V tomto článku si představíme, co Top-Down analýza je a jak ji správně použít.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
22.04.2024 1) Tržní hodnota evropské investiční společnosti CVC Capital Partners by mohla dosáhnout až 15 miliard eur (379,1 miliardy Kč). Společnost dnes stanovila cenové rozpětí pro primární nabídku akcií na 13 až 15 eur na akcii. Obchodování s akciemi firmy na burze v Amsterodamu by mělo začít 26. dubna, uvedla dnes agentura Reuters.
Vstup na burzu by firmu CVC mohl ocenit na 15 miliard eur
22.04.2024 Tržní hodnota evropské investiční společnosti CVC Capital Partners by mohla dosáhnout až 15 miliard eur (379,1 miliardy Kč). Společnost dnes stanovila cenové rozpětí pro primární nabídku akcií na 13 až 15 eur na akcii. Obchodování s akciemi firmy na burze v Amsterodamu by mělo začít 26. dubna, uvedla dnes agentura Reuters.
EUR/USD Týdenní přehled: inflace a zase ta inflace
11.03.2024 Na konci minulého týdne se pár EUR/USD usadil v rámci 9. čísla, ale zaváhal, zda má zaútočit na 10. cenovou hladinu. Signály z úst šéfa Federálního rezervního systému a smíšené údaje Non-Farm Payrolls pomohly obchodníkům EUR/USD posunout cenové rozpětí, které je předběžně ohraničeno úrovněmi 1,0920 až 1,0990. K průlomu je však zapotřebí silný impuls, neboť úroveň 1,1000 je pevnou hladinou rezistence, tedy významným cílem. V této souvislosti bude hrát rozhodující roli nadcházející týden. V závislosti na jeho výsledku si býci buď udrží svou převahu a upevní se kolem 10. hodnoty, nebo znovu získají iniciativu prodávající a stáhnou pár zpět k 8. hodnotě. V nadcházejících dnech se pozornost zaměří na zprávy o inflaci v USA.
Graf dne - Bitcoin (04.03.2024)
04.03.2024 Bitcoin právě zažil jeden z nejlepších měsíců z hlediska růstu v celé své historii. Jen v únoru cena BTC vzrostla o více než 43 %, čímž dosáhla nejvyšší volatility s ohledem na cenové rozpětí, nikoliv pouze na procentuální změnu. V důsledku toho zaznamenal Bitcoin již šestý měsíc růstu v řadě. Je třeba poznamenat, že nikdy předtím nedošlo k sérii 7 po sobě jdoucích měsíců růstu. To znamená, že pokud březen skončí v zelených číslech, půjde o rekordní nepřerušenou býčí sérii.
eToro: Schválení spotového ETF pro bitcoin
16.01.2024 Tento týden se zapíše do historie trhů s kryptoměnami, když Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) ve středu schválila bitcoinové spotové ETF, čímž ukončila ságu, která trvala celé desetiletí.
Cenové rozpětí zlata pro rok 2024
28.12.2023 Obavy z recese ve Spojených státech před Novým rokem ustupují, ale americká ekonomika se z krize ještě nedostala a v první polovině roku může růst pomaleji, než se očekávalo. Podle prognóz Wells Fargo na rok 2024 existuje rozpor mezi prognózami hospodářského růstu a očekáváním trhu ohledně snižování úrokových sazeb v USA. Trhy pevně věří, že USA nespadnou do recese, ale očekávané uvolnění v příštím roce by mělo činit zhruba 150 bazických bodů.
XRP: Kryptoanalytik tvrdí: Až se to rozjede, bude to divoká jízda!
21.11.2023 Kryptoanalytik Moon Lambo dnes v podrobné videoanalýze rozebral současný stav a budoucí vyhlídky XRP a nabídl vhled do tržních trendů a potenciálních bodů zlomu.
Přehled páru EUR/USD. 11. 10. 2023. Francouzská centrální banka nepodporuje další zpřísňování měnové politiky ECB
11.10.2023 Měnový pár EUR/USD pokračoval v úterý ve své korekci směrem nahoru, která začala před několika dny a byla očekávána již několik týdnů. Domníváme se, že korekční pohyb by měl za současných okolností pokračovat, neboť evropská měna již dva měsíce klesá s velmi malou korekcí. Proto bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí podporujeme vzestup evropské měny. Samozřejmě se bavíme pouze o korekci. Pokud euro za poslední 2 měsíce kleslo o 800 bodů, lze očekávat korekci ve velikosti 400 bodů. V tuto chvíli pár vzrostl o 170 bodů, takže stále existuje potenciál pro růst.
Litecoin klesá a blíží se k předchozímu minimu 53 dolarů
11.10.2023 Kryptoměnoví analytici z Coinidol.com uvádějí, že cena Litecoinu (LTC) po pádu pod linie klouzavých průměrů obnovila svůj boční trend.
Technická analýza indexu S&P 500 a vybraných měnových párů.
08.10.2023 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Index S&P 500 v pátek reagoval volatilně na zprávu o zaměstnanosti v USA. Podíváme se na jeho denní graf a aktuální situaci. Dále naváži technickou analýzou několika dolarových měnových párů.
Příliv bitcoinů na burzy roste – připravují se obchodníci na prodej?
25.09.2023 Nedávný příliv bitcoinů na burzy, zejména v hodnotách nad 1 milion dolarů, vyvolává mezi obchodníky zvědavost a naznačuje možnou volatilitu trhu.
Britský vývojář čipů Arm očekává, že jej burza ocení na 52 miliard dolarů
05.09.2023 Britský vývojář čipů Arm očekává, že jej burza při zahájení obchodování ocení na více než 52 miliard dolarů (1,2 bilionu Kč). Společnost to uvedla ve svém dnešním sdělení. Technologie firmy Arm se nacházejí prakticky ve všech chytrých telefonech a vstup tohoto podniku na burzu by při avizovaném ocenění byl v letošním roce největší primární veřejnou nabídkou (IPO) akcií.
EUR/USD. Fed, ECB, US GDP a Core PCE Index. Před námi je nejteplejší červencový týden.
24.07.2023 Pár EUR/USD uzavřel předchozí obchodní týden na 1,1126, což odráží sílu amerického dolaru. Na začátku týdne (18. července) dosáhli kupující EUR/USD maxima za téměř rok a půl na úrovni 1,1276. Dynamika se však posunula ve prospěch medvědů a pár postupně klesal, až nakonec klesl o 150 pipů.
Ropný benchmark WTI se stabilizuje v blízkosti 80 dolarů za barel
10.04.2023 Ceny ropy se stabilizují po velkém cenovém skoku z minulého týdne v reakci na rozhodnutí OPEC+ o dalším snižování těžby. Volatilita se výrazně snížila, protože nejistota poptávky v Číně a USA kompenzovala snížení produkce OPEC+. Minulý týden jsme mohli zaznamenat další čerpání zásob, ale perspektiva budoucí poptávky je nejistá, protože šance na další zvýšení úrokových sazeb roste.
5 důvodů, proč obchodovat ropu
14.03.2023 Obchodování ropy má několik nesporných výhod, jejichž kombinace z ní činí velmi vhodný instrument také pro začínající obchodníky. Dnes si uvedeme 5 z nich.
Pohled tradera: Jak si zorganizovat svůj čas při tradingu
14.03.2023 Nemám tolik času na trading jako ty, ale chtěl bych obchodovat. Co mám dělat? Toto je častý dotaz, který slýchávám. Pojďme se podívat, jak si co nejefektivněji zorganizovat svůj tradingový čas. Jak být v obraze o trhu a mít možnost jej i zobchodovat, i když nemůžu nebo nechci sedět celý den u počítače.
Forex – bude letos tahounem euro, nebo dolar?
25.01.2023 Měnový pár eura s dolarem minulý rok zažíval neskutečně dramatické propady, které vedly až k paritě. To vše za neustálého bičování nadměrnou měrou volatility. Mnoho obchodníků si tak dokázalo přijít na slušné výdělky. Ti, kteří to nestihli a zajímalo by je, jak to bude s EURUSD tento rok, si mohou přečíst náš dnešní článek.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.01.2023 1) Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh první obchodní den letošního roku pokračuje v poklesu. Dopoledne vykazoval klíčový termínový kontrakt na plyn pokles o více než sedm procent, a cena se tak dostala k 70 eurům (1692 Kč) za megawatthodinu (MWh). Plyn je nyní nejlevnější od druhé poloviny loňského února, tedy od doby, než začala válka na Ukrajině. K nízkým cenám teď přispívá hlavně teplé počasí a s tím související nižší poptávka.
CNBC: V Číně roste zájem o virtuální lidi, využívají je firmy z mnoha oborů
02.01.2023 V Číně roste zájem o virtuální lidi. Podniky z řady oborů, od zákaznických služeb až po zábavní průmysl, platí za virtuální zaměstnance velké peníze. Technologická firma Baidu uvádí, že počet projektů virtuálních lidí, na kterých pracovala pro své klienty, se od loňského roku zdvojnásobil. Cenové rozpětí je přitom široké - klienti jsou ochotni za virtuálního zaměstnance ročně zaplatit od 2800 USD (63.300 Kč) do 14.300 USD (323.500 Kč), uvedl server americké televize CNBC.
Cardano jako dlouhodobá investice
16.12.2022 Reakce trhu na zvýšení sazeb FED o 50 bp byla očekávána. Navzdory snížení tempa zvyšování sazeb je inflace v USA stále výrazně nad cílem regulátora a je zapotřebí další zpřísnění měnové politiky.
Mimořádné vyplacení dividendy 9. ledna 2023
05.12.2022 Společnost Volkswagen nedávno informovala o vyplacení zvláštní dividendy ve výši 19,06 eura (464,07 Kč) na akcii z výnosů z kotace společnosti Porsche AG. O návrhu se bude hlasovat na mimořádné valné hromadě 16. prosince a mimořádná dividenda bude splatná 9. ledna 2023.
Bitcoin zvyšuje korelaci se zlatem
21.10.2022 Poslední čtyři měsíce se kotace bitcoinu pohybovaly v širokém rozmezí od 17,6 tisíc do 25 tisíc dolarů. Za poslední měsíc kryptoměna ovládla oblast 18,2 000 – 20,4 000 USD. Konzistentní pohyb BTC v určitých oblastech byl umožněn poklesem obchodní aktivity.
Společnost HARDWARIO odstartovala IPO, úpisem akcií chce získat až 70 milionů Kč
04.10.2022 Dnešním dnem odstartovala veřejná nabídka akcií (IPO) liberecké společnosti HARDWARIO, která potrvá až do 18. října 2022. Následně se s akciemi této společnosti, která úspěšně působí v oblasti internetu věcí (IoT), bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha (BCPP). Zároveň s odstartováním IPO se emitent představil investorům v rámci Start Day na BCPP.
ČNB schválila prospekt pro IPO liberecké HARDWARIO, společnost vstupuje na pražskou burzu
30.09.2022 Česká firma HARDWARIO, která se zaměřuje na obor budoucnosti – internet věcí (IoT), dnes obdržela souhlas České národní banky (ČNB) k veřejné nabídce akcií (IPO). Akcie společnosti bude možné upsat v rámci veřejné nabídky prostřednictvím člena burzy v termínu od 4. do 18. října 2022. Následně se s akciemi HARDWARIO bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Úspěšný rozvoj firmy dokresluje v září představené nové řešení bezdrátového monitoringu spotřeby strojů na bázi technologií internetu věcí s využitím technologií Vodafone a Microsoft.
KARO Leather úspěšně upsalo své akcie
26.09.2022 Dnes byl ukončen úpis akcií společnosti KARO Leather a.s. na trhu START. Společnost upsala akcie v celkové hodnotě 132 000 000 Kč.
Ropa začíná být pro obchodníky příliš volatilní
22.08.2022 Cenová volatilita je pro obchodníka denním chlebem, ale v případě ropy je volatilita přílišná a ztrácí tak sympatie traderů a ztěžuje život mnoha společnostem, které běžně používají hedging cen ropy, aby zajistily určitou cenovou stabilitu životně důležitou pro svůj provoz. Podle analýzy agentury Reuters zažívají ceny ropy každodenní divoké výkyvy, a hedgové fondy tak masově opouštějí trh s ropou. Za posledních sedm let jejich aktivita klesla na nejnižší úroveň.
Na trhu Start pražské burzy se začne obchodovat s akciemi skupiny Coloseum
25.07.2022 Na trhu Start pražské burzy se dnes začne obchodovat s akciemi skupiny Coloseum, zahájeno bude na 246 korunách za jednu akcii. V upisovacím období skupina Coloseum, do níž patří i síť restaurací, prodala akcie za zhruba 40 milionů korun. Vyplývá to z informací, které v minulém týdnu zveřejnila Burza cenných papírů Praha. Coloseum se stalo první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického odvětví na pražské burze.
Skupina Coloseum prodala akcie za zhruba 40 mil. Kč, chtěla získat 100 mil.
19.07.2022 Skupina Coloseum, do níž patří i síť restaurací, prodala na trhu Start pražské burzy akcie za zhruba 40 milionů korun. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Burza cenných papírů Praha. Společnost chtěla získat přes 100 milionů korun nového kapitálu, přibližně polovinu plánovala použít na snížení zadlužení, ze druhé části hodlala financovat nové projekty. Coloseum se stalo první veřejně obchodovatelnou společností z gastronomického odvětví na pražské burze.
Na pražskou burzu směřuje globální technologický lídr v oboru práškové metalurgie společnost GEVORKYAN. Jedná se o prvního slovenského emi-tenta a zároveň potenciálně největší emisi na trhu PX START
31.05.2022 Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, společnost GEVORKYAN, a.s. zahájí 1.6.2022 primární veřejnou nabídku akcií prostřednictvím trhu PX START Burzy cenných papírů Praha s cílem získat finanční prostředky z této nabídky ve výši 35 mil. EUR (přibližně 860 mil. Kč). Tímto úpisem se společnost GEVORKYAN stane na trhu START prvním emitentem se sídlem ve Slovenské republice a zároveň se bude jednat o potenciálně největší emisi na tomto trhu.
Dubajská DEWA zdvojnásobila velikost plánované nabídky akcií
30.03.2022 Hlavní dubajská elektrárenská a vodárenská společnost Dubai Electricity and Water Authority (DEWA) více než zdvojnásobila velikost plánované primární nabídky akcií. To znamená, že z největší primární nabídky v regionu od rekordního vstupu saúdskoarabské arabské ropné firmy Aramco na trh by mohla získat až 5,7 miliardy USD (125,3 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.
🛢Jak vysoko zamíří ceny ropy?
09.03.2022 Scénář brzkého růstu ceny ropy nad 100 dolarů za barel vypadal ještě na konci roku 2021 nepravděpodobně. I po začátku ruské invaze na Ukrajinu mnozí věřili, že cena nepřekročí 120 dolarů za barel. Nicméně naplnily se méně pravděpodobné scénáře a ceny rychle překonaly původní prognózy. Na rozdíl od mnoha jiných komodit však ceny ropy dosud nedosáhly historických maxim. Otázka zní – jak vysoko ještě stoupnou ceny ropy?
V Saúdské Arábii se chystá největší nabídka akcií od vstupu firmy Aramco
01.03.2022 Největší saúdskoarabská síť lékáren Nahdi Medical plánuje primární veřejnou nabídku akcií (IPO), která bude největší v zemi od vstupu ropného gigantu Saudi Aramco na burzu v roce 2019. Z nabídky chce Nahdi získat až 5,11 miliardy rijálů (30,9 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters.
Graf dne: ETHEREUM (15.02.2022)
15.02.2022 Kryptoměny se zotavují z včerejšího pullbacku, který iniciovala nervozita kolem geopolitického dění. Zisky jsou v rozsahu +1.4 % v případě BITCOINCASH, až po +7.0 % v případě BINANCECOIN. Populárnější a stabilnější kryptoměny jako Bitcoin a Ethereum také rostly, když se BTC začal přibližovat úrovni 44 000 USD a ETH se dostává výše nad 3 000 USD. Zatímco zotavení trhu začalo už včera večer, rally zrychlila během dnešního rána poté, co se konflikt Ruska a Ukrajiny dočkal zmírnění s ruskými vojsky vracejícími se na základny.
EUR/USD. O čem Powell mlčel?
12.01.2022 Americký dolar včera napříč trhem oslabil v reakci na projev Jeromea Powella v Senátu. Předseda Fedu nepřinesl obchodníkům "jestřábí překvapení", čímž účastníky trhu zklamal. V projevu před senátory vyslovil předem připravený doslovný projev, který byl den předtím zveřejněn v americkém tisku. A při odpovědích na otázky kongresmanů se Powell rovněž vyhýbal konkrétním informacím a používal obecné fráze a formulace. Jeho rétorika působila na pozadí jednoznačně jestřábích prohlášení mnoha představitelů Fedu spíše zdrženlivě. Jinými slovy, obchodníci byli zklamáni, že neslyšeli jasné signály, které měli slyšet. To však neznamená, že Fed změnil kurz nebo že bude letos implementovat opatrnější politiku. V tuto chvíli k tomu nejsou žádné konkrétní předpoklady – alespoň Powell takové náznaky nevyslovil. Současné oslabení amerického dolaru je proto třeba brát s rezervou, zejména před zveřejněním inflace.
Vstup na burzu by mohl výrobce elektroaut Rivian ohodnotit až na 65 miliard USD
07.11.2021 Americký výrobce elektromobilů Rivian Automotive zvýšil cenové rozpětí své primární veřejné nabídky akcií (IPO). Připravovaný vstup na burzu by tak podnik mohl ohodnotit až na 65 miliard dolarů (zhruba 1,4 bilionu Kč). Rivian by tak v tržní hodnotě mohl překonat automobilku Stellantis, která nedávno vznikla spojením italsko-americké společnosti Fiat Chrysler s francouzským konkurentem PSA. Informovala o tom agentura Reuters.
GitLab Inc debutuje ve čtvrtek na burze!
13.10.2021 GitLab, all-remote softwarová společnost, se začne obchodovat na Nasdaqu už ve čtvrtek. Její akcie budou k dispozici investorům v platformě xStation, jakmile se rozjede standardní obchodování. IPO v hodnotě cca $10 mld. se může zdát malé v porovnání s Coinbase nebo Robinhood, ale zákazníky společnosti jsou top světové technologické firmy a zaujme také nestandardní model fungování. Pojďme se ve zkratce nyní na business společnosti podívat!
Schválené prodloužení prominutí DPH na respirátory připraví stát o půl miliardy korun. Respirátory i díky prominutí daně od jara zlevnily na polovinu
23.08.2021 Ministryně financí Alena Schillerová dnes na vládě prosadila dvouměsíční prodloužení prominutí daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Až do konce letošního ledna byly tyto zdravotní pomůcky daněny základní sazbou 21 procent.
Prodloužení prominutí DPH na respirátory připraví stát o půl miliardy korun. Respirátory i díky prominutí daně od jara zlevnily na polovinu
20.08.2021 Ministryně financí Alena Schillerová v pondělí navrhne vládě dvouměsíční prodloužení prominutí daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Až do konce letošního ledna byly tyto zdravotní pomůcky daněny základní sazbou 21 procent.
Akcie Lufthansa: Společnost odhaluje plány na redukci nákladů do roku 2024
16.06.2021 Po minulých analýzách na akcie Boeing a Airbus zůstaneme i dnes u letectví a podíváme se na akcie Lufthansa. Tyto německé národní aerolinky byly velmi silně zasaženy pandemií koronaviru a zachránila je až finanční injekce od německé vlády v hodnotě 9,8 miliard EUR.
Autor herního hitu PUBG míří na burzu, může to být největší IPO v Koreji
16.06.2021 Jihokorejský výrobce videoher Krafton, který stojí za herním hitem PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG), hodlá vstupem na burzu získat až 5,6 bilionu wonů (přes 100 miliard Kč). Primární veřejná nabídka akcií (IPO) podniku by se tak mohla stát největší v Jižní Koreji, informovala dnes agentura Reuters.
Swingové obchodování: Objevte kouzlo této oblíbené investiční strategie!
16.04.2021 Zajímáte se o investování na burze? Chtěli byste obchodovat na finančním trhu, ale nechcete trávit celý den před cenovými grafy? Dlouhodobé investování vám také není blízké? Naštěstí existuje i obchodní styl, který vám umožňuje aktivní obchodování, přičemž budete mít stále dostatek času na svou práci, koníčky a rodinu. Poznejte s námi swingové obchodování. Seznamte se s tímto obchodním stylem a poznejte specifika swingových obchodů.
Jak na Bollingerova pásma
01.02.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na další jednoduchý technický indikátor.
Týdenní tržní výhled: Centrální banky a údaje PMI jsou v centru pozornosti
04.01.2021 Je to velký týden pro evropská ekonomická data s Francií a Německem, protože ve středu budou zveřejněna čísla Flash Manufacturing and Services PMI (Purchasing Managers Index). V posledních týdnech došlo k červeným vlajkám, že příběh o oživení eurozóny končí. Očekává se, že většina údajů PMI poklesne a drží se sotva nad 50, což je klíčová úroveň, protože představuje expandující ekonomiku.
Karo Invest úspěšně upsalo své akcie
14.12.2020 Dnes byl ukončen úpis akcií společnosti Karo Invest a.s. na trhu START. Už objednávková kniha naznačila velký zájem o akcie, emise byla nakonec přeupsána o 122.45 %.
Akcie Airbnb zahájily obchodování na více než dvojnásobku
10.12.2020 Cena akcií zprostředkovatele ubytování Airbnb se na začátku prvního dne obchodování na burze Nasdaq více než zdvojnásobila. Otevřely na 146 dolarech za akcii (3168 Kč). Podle společnosti Renaissance Capital, která IPO sleduje, tak Airbnb získala 3,7 miliardy dolarů (přes 80 miliard Kč), což z ní dělá největší IPO roku. Burzovní hodnota celé firmy pak přesáhla 100 miliard dolarů.
IPO firem ze sdílené ekonomiky zatím moc úspěšné nebyly
10.12.2020 Airbnb - Společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, stanovila v rámci primární veřejné nabídky (IPO) před vstupem na burzu cenu svých akcií na 68 dolarů za kus. To je více, než plánovala. Získá tak zhruba 3,5 miliardy dolarů (76,2 miliardy Kč). Firma plánovala prodat asi 51 milionů akcií v rozmezí 56 až 60 dolarů za kus, což už bylo zvýšené cenové rozpětí. Primární nabídka tak stanovila celkovou hodnotu firmy, zahrnující i cenné papíry jako opce či akcie s omezenými právy, na 47,3 miliardy USD (1,03 bilionu Kč).
Airbnb před vstupem na burzu prodala akcie dráž, než plánovala
10.12.2020 Společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, stanovila v rámci primární veřejné nabídky (IPO) před vstupem na burzu cenu svých akcií na 68 dolarů za kus. To je více, než plánovala. Získá tak zhruba 3,5 miliardy dolarů (76,2 miliardy Kč), uvedla dnes agentura Reuters. V USA jde letos o největší primární nabídku akcií, hodnota celé firmy přesáhne 47 miliard dolarů.
Primární emise akcií by mohla Airbnb ohodnotit na 42 miliard USD
07.12.2020 Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, zvýšila cenové rozpětí primární veřejné nabídky akcií (IPO) na 56 až 60 dolarů z původně stanovených 44 až 50 dolarů za kus. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informuje list The Wall Street Journal (WSJ). Nové cenové rozpětí by celý podnik ohodnotilo asi na 39 až 42 miliard dolarů (až 920 miliard Kč). Když přitom firma v dubnu získala finance od soukromých investorů, byla oceněna pouze na 18 miliard dolarů.
Jak vést obchodní deník: Praktické tipy
30.11.2020 V tomto článku probereme důležitý a užitečný nástroj obchodníka, kterým je obchodní deník. Pomůže vám zvýšit vaši disciplínu, odhalit chyby a dotáhnout vaše dovednosti k dokonalosti.
Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh Start
05.10.2020 Lékárenská a technologická společnost Pilulka.cz v úterý zahájí veřejnou nabídku akcií pro trh Start pražské burzy, který je určený pro menší firmy. Nabídka akcií se bude sestávat až z 800.000 akcií společnosti, ukončení příjmu objednávek je stanoveno na úterý 20. října. Prvním obchodním dnem bude pondělí 26. října. Cenové rozpětí nabídky je 350 až 424 korun za akcii. Firma o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Dokáže se Unity vymanit ze své tržní niky?
22.09.2020 Unity je přední světová platforma pro vývoj her, která se může za rok 2019 pochlubit 53% tržním podílem v oblasti mobilních her a růstem výnosů kolem 40 %. Společnost už jednou zvýšila své cenové rozpětí pro IPO a pravděpodobně půjde ještě výš, tak jako třeba Snowflake. Pokud budou akcie firmy k mání po 50 dolarech, bude mít tržní hodnotu zhruba 11,9 miliardy USD.
Související klíčová slova:
Zpravodajský server | Zvyšování sazeb | Invaze | Zbrojovka | Fibo | Retracement | Arcadium | Special Purpose Acquisition Company | Porsche AG | HSBC | Pokračování klesajícího trendu | Údaje o indexu spotřebitelských cen | LYNX | Primární emise | Programování | Ázerbájdžán | Situace na indexu S&P 500 | Poplatky u Purple Trading | Koronavirové krize | Akcie Erste | Margin call | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cenová hladina | Nárůst objemů | Alphabet | Vstupy | Uber | Bitcoin ETF | Exporty | Trading range | Outside Bar | Největší nabídka akcií | Měnový kurz | Dubai Electricity and Water Authority | Forex Expert Advisor | Internet věcí (IoT) | Opětovný pokles | Spolkový statistický úřad | Společnost TPA | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Zájem o investici | Řecko | Trend | Čaje Pickwick | OTM | Index strachu | Akcie CETV | Obchodní příležitosti | Euromonitor International | Kroky Fedu | Bank of Japan | Oznámení výsledků | Německý ministr financí | Otevřené pozice | Geopolitické konflikty | Fortuna | Nahdi Medical | Klíčový level | BTC | Citigroup | Volatility | Take Profit | Market Color | Obchodování gapů | Očekávané výsledky | Statistiky | Chování ceny | Tempo růstu | Zvýšení sazeb Fedu | Pip | Investiční banky | Korelace | Finanční injekce | Platforma xStation 5 | Gamma | Dovednosti | Makroekonomika | Institucionální investice | Předpověď ceny | Zajímavé akcie | Obchodování CFD | Co je volatilita | Long pozice | Vzdělávací webináře | Výkyvy | Reálná ekonomika | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | MQL | Podíl na trhu | GBPJPY | Škoda Auto | Časové omezení | Expert Advisors | Spojení | Albemarle | Nálady na trhu | Zatížení serverů | Purple Extreme | Japonský akciový trh | Pravděpodobnost | Emisní kurz | SP500 | Capital Markets | Přesnost | EURCHF | Simon Peters | P/S | Bohumil Pavlica | Internetový obchod | Index PX | Obchodní systém | Zasedání ECB | Burzovní hodnota | Diverzifikace | Obchodní přístupy | Zveřejnění výsledků | FedWatch Tool | Index volatility VIX | Risk Reward Ratio (RRR) | Douwe Egberts | Goldman Sachs | Technické signály | Reality | První obchodní den | Chování trhu | Purple Bands | Medvědí výhled | Alerty | Lagardeová | Public Offering | Poplatky | Ethereum | GDP | Zprávy z USA | Prezident Spojených států | CBS | EFSF | Snížení produkce | Expanze | Exchange | Výsledky obchodování | Příkaz | Americký akciový index | Investing | Proti trendu | Obchodní platformy Metatrader | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Saúdská Arábie | Společnost Crédit Agricole | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Otřesy na finančních trzích | Skalping | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Medvědí postoj | Analytický článek | Finanční instrumenty | USD index | Důležité zprávy | Poradenská společnost | Dividendy | Inflace v prosinci | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Obchod Amazon | Butterfly | Velkoobchodní cena plynu | Investiční příležitost | Thomas Jordan | Analýza trhu | Obchodujeme FOREX | Historická volatilita | Snížení DPH | Vysoké riziko | Cena zlata | Mezinárodní finanční korporace | Afrika | MACD indikátor | Trendová čára | Peter Garnry | Akcie dnes | Dolary | Americká inflace | Emisní cena | Makroekonomické zprávy | NZD/USD | General Atlantic | Základní úrokové sazby | Porsche Automobil Holding | Pohyb ceny | Cenné papíry a burzy | Dluhopisy | Purple Trading indikátory | Burza cenných papírů Praha | Jitan Solanki | Gap | Obchodovat na burze | KARO Leather | Burza.cz | Konflikty | AEX index | Volatilita | MALL.cz | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Popis strategie | Primární nabídky | Nové akcie | Evropská měna | Žádné časové omezení | Britové | Pokles dolaru | KARO Leather a.s. | Trojúhelník | Ceny pohonných hmot | WSJ | Výrazný pohyb | Prudký pokles | Platforma pro obchodování | Více obchodů | Akcie KB | BP | VIG | Tiskové agentury | Zakázky německého průmyslu | Uvolnění měnové politiky | Proražení | Hlavní události | CZK | Širší index S&P 500 | Elliott | Události v eurozóně | Konfluenční zóna | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Uber Eats | Řecká krize | Oznámení | AVG | Potravinářské firmy | Výzkumy | Akcie Erstebank | Trpělivost | Poplatek | Zasedání FOMC | Hlediska technické analýzy | Wall Street Journal | Coca-Cola | Versute Investments | EIA | Americký prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) | Breakout | Diskont | Snížení nákladů | Korekční pohyb | Kryptoanalytik | Tým Admiral Markets | Podnikatelská důvěra | Formace hlava a ramena | Pozitivní sentiment | Opční strategie | Cena pohonných hmot | Trendové čáry | Scalping | Raiffeisen | Contract | Breakout Trader | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Expirace opcí | Vývoj měnového páru | Zdravotní péče | Centrální banky | Globální výhled | Harris | Válka | Recese ve Spojených státech | Disciplína | Primární emise akcií | ROE | BCPP | New York | NFP report | Obchodní týden | Obchodní plán | Výrazný růst | Timeframe | Covid | Airbus | Kongres | Společnost JAB | Plnění objednávek | Domácnosti | Reakce trhu | Hedgeové fondy | Události tohoto týdne | Příliv bitcoinů na burzy | Nákup libry | Výsledky firem | Atlantik finanční trhy | Spotřební daně | Vysoké ceny energií | Vyplacení dividendy | Pandemie koronaviru | Alibaba | Snižování sazeb | Donald Trump | Tržní pozice | Czech Fund | Investiční firmy | Obchodní účet | Ropa Brent | Hodinový graf | Jak úspěšně obchodovat | Vice | Zpráva o inflaci | Futures | Cena akcií Kraftonu | Tokyo Metro | Komerční banka | Začít obchodovat na burze | Akciové trhy | Sell | La Repubblica | Burzy cenných papírů | Úspěšný rozvoj firmy | Síť restaurací | FxOpen | Cenové alerty | Asie | Akcie McDonald’s | Obchodní seance | ASK cena | Kantar | Odvětví | Co je CFD | Vývojář čipů | Utahování měnové politiky | Řízení rizika | Další růst | Směrodatná odchylka | CL | Due diligence | Vývoj směnných kurzů | Specifika obchodování | Společnost HARDWARIO | Indikátor Purple Bands | Aktivní obchodování | Směnný kurz | MIFID | TASS | Snižování úrokových sazeb | Indikátor RSI | Plynovody | Intradenní tradeři | Asociace technické analýzy | Analytici | Telefónica | NAFTA | Pohyb BTC | Hladiny rezistence | Dlouhodobá předpověď | JAB | Rušení objednávek | Kandidáti | Regrese | RRR | Únava obchodníka | Bull | FX Instructor | Primární úpis akcií | Cena Litecoinu | Návrat Donalda Trumpa | Oversold | Purple indikátory | Šíře trhu | Pohled tradera | Klouzavý průměr SMA | Zprávy a události | Česká burza | Automatizovaná obchodní strategie | Webináře | Japonská vláda | Brett Steenbarger | Overbought | Outsider | Evropská obchodní seance | Deutsche Bank | CME FedWatch | Alan Fabik | Dopad na volatilitu | ČEZ burza | Obchodní války | E15 | Byznys | Christine Lagarde | Příliv BTC | Investování do akcií | Úrovně rezistence | Price Action obchody | Marketingová komunikace | Zvolení Donalda Trumpa | Pokles ceny | Krafton | Pozdní zveřejnění informace | Graf | Úsilí | Manažeři | Samsung Life Insurance | Očekávání trhu | Fortune | Fair Value | Hlavní měnové páry | Evropské ropné společnosti | Firmy na burzu | Kartel OPEC | Směr trendů | Hladina rezistence | Důvody pro posílení | Projev Jeroma Powella | Backtestování | Chaos na finančních trzích | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Konglomerát | Short pozice | Jan Sýkora | Pohonné hmoty | Flat | Země skupiny G20 | Úspěšné obchodování | Obchodní pravidla | Ekonomiky | KARO Invest | Investiční instrument | Zprávy o inflaci | Příliv BTC na burzy | Země OPEC | Co to je Top-Down analýza? | Nový trend | Nákupní tlak | Tržní sentiment | Člen burzy | Burzovní trh | Foreign Exchange | Historie tokijského metra | Negativní dopad | Lineární regrese | Průmyslová produkce | Vysoká inflace | Americké prezidentské volby | Schválení ETF | Výkyvy cen | Změna volatility | Burza komodit | Cenové hladiny | Graf EUR/USD | PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) | Fio | Trendový kanál | Potvrzení trendu | EURGBP | Peníze | CySEC | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Nulové poplatky u Purple Trading | xStation | Vedení společnosti | Očekávání | Swing trading strategie | Expert | Ekonomika EU | Měď | Vodafone | Introspektivní záznamy | Vybírání zisků | Mimořádné vyplacení dividendy | Margin | Jednoduchý klouzavý průměr | Vyšší výnosy | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Obchodní příkazy | Prodeje akcií | Společnost JDE | IOT | Rozhodování o obchodování | Týdenní výhled | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Denní rozpětí | Alžírsko | Evropské měny | Financovat | Standard & Poor's | List The Wall Street Journal | Automobil | EUR/CAD | Pegas | Life Insurance | Historie | Obchodní příležitost | Hlavní úrokové sazby | Trading strategie | Elliott Wave | Zásoby ropy | P/E | Francouzská centrální banka | Hlavní události tohoto týdne | PlayerUnknown's Battlegrounds | Swingová obchodní strategie | Janet Yellenová | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Kristalina Georgievová | Analytika | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Tvůrce trhu | HARDWARIO | Akcie a ETF | FAST | Neckline | Obchodní pokyny | MiFID II | Akcie firmy | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | BH Securities | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Tencent Holdings | Forex robot | Dubajská DEWA | Prognóza | Intradenní obchodování | L.F. Investment | Saúdskoarabská síť lékáren | Měnový pár USD/JPY | Nálada investorů | Způsob obchodování | Roční míra inflace | Pickwick | Trh práce | E-commerce | Potenciál pro růst | Změny cen | Crypto | Britská centrální banka | Vision Fund | Schválení SEC | Kov | Ask | Tempo poklesu | IFC | Akvizice | Svíčkový pattern | Ropný trh | Pochybnosti | Soukromí zaměstnavatelé | Obchodovat divergence | Samsung | Konsolidace | Conference Board | Američtí voliči | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Měna euro | Náhoda | Les Echos | Koronavirová krize | Velká Británie | Pohyb kurzu | Obchodování s Bitcoiny | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Americká centrální banka | Indikátor | Investopedia | Cena bitcoinu | Vyzkoušet si trading | Long | Chování | Kontrakty | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Váš trading | Floating | Ropný benchmark WTI | Halving | Supreme Edition | LYNX Trading | Online obchodování | Národní ekonomická rada vlády | Automatické obchody | Fed dnes | WeWork | Zasedání centrálních bank | Časové pásmo | Forexové páry | Saxo | Top-Down analýza | AUD | Technické korekce | JOLTS | Pohled na euro | Haresh Menghani | Contract for Difference | Černý pátek na newyorské burze | ActionForex | Úrokové sazby | Nahdi | Dodávky ropy | GlassNode | Temelín | BoE Andrew Bailey | Baidu | Trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Hra PUBG | Kapitálové strategie | Makroekonomické události | eSignal | Indikátor Purple Levels | Bollingerova pásma | Problémy | Riziková averze | ČEZ online | Neutrální strategie | Open | Implikovaná volatilita | Iron Condor | Oslabování eura | Automatický obchodní systém | Fibonacci | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Prezidentská debata | Studie | ANZ | Transakční náklady | Trh Start | Oživení eurozóny | ECB Christine Lagardeová | MMF | Uzavření pozice | Zobchodovaný objem | KOBOS | Zpřísnění měnové politiky | TradingView | Obchodování nanečisto | Eura | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Investice do akcií | Vývoj eura | Ministr zahraničí | Posílení | BTC na burzy | Rijád | Indexy PMI | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | GBP/JPY | ARM na trhu Nasdaq | Bull strategy | Majitel | Ministerstvo práce | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Česká zbrojovka | Nasdaq v New Yorku | Litecoin | S&P | Šéf centrální banky | Tržní podmínky | Objednávky | Americké měny | Úrokové sazby centrálních bank | Unie | Inflace ve Spojených státech | Důvěra investorů | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátí ekonomiky | Index SPX | Kurz dolaru | Řešení inflace | Akciové indexy | Další kryptoměny | Česká firma | Coinbase | Christine Lagardeová | Počasí | Ekonomický kalendář | Fundamentální zprávy | Karo Invest | Technické analýzy | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Přeprodaný trh | Swing | Krátkodobé zisky | Forex Expert | Bank of Canada | Klesající trend | Pozornost trhu | Závislost | Příliv bitcoinů | Potenciální obrat | Výhody swingového obchodování | Reakce trhů | Spike | Společnost JDE Peet's | Kurz EUR/USD | EUR/GBP | Obchodování na měnových trzích | Vývoj inflace | Kam umístit Stop Loss | Rekordní hodnoty | Arcadium Lithium | Dlouhodobé investování | Statistický úřad | Standardní odchylky | Patterny | Podnikání | Ekonomické aktivity | PX START | Budoucnost | Režim forexových intervencí | T-D | Odpor | Akcie Airbnb | Skalpové obchodní strategie | Týden na trhu | Skupina Coloseum | Velcí obchodníci | Obchodní systémy forex | Nálada na trhu | Řízení pozic | Dividendový výnos | Krátkodobé obchody | Rada guvernérů | Obchodní dovednosti | Firma | Twitter | Obchodní přístup | Zmírnění sankcí | Backtestovat | Opatření | Benzín | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Význam supportů a rezistencí | Pozornost | Jak začít investovat | 3М | Trh ETF | Server BBC | Začít obchodovat | Martin Novák | Švýcarská centrální banka | Meziroční míra inflace | Range | Rekordní propad | Ifo | Dynamika trhu | Trumpovo vítězství | Momentum | Fibonacciho linie | Josef Košťál | Pilulka.cz | Aukce | Esther Georgeová | EXIMAT | IPO akcií | Vítězství Donalda Trumpa | Jednotlivé burzy | Příležitost ke vstupu | Zajímavý trend | Obchodní znalosti | Ueno | Index nákupních manažerů | Acorn Holdings | Burze | Ripple | Americká měna | Korelace BTC | Bitwise | Bitcoin | MCD | Cena plynu | Tickový graf | Ole Hansen | Prognózovaní | Platforma | Euro vůči americkému dolaru | Výkyvy volatility | Objem transakcí na trhu | Zájem o akcie | Británie | DEWA | Obchodníci | Cenový graf | Obchodovat | Vítězství Trumpa | Medvědí pohled | Akcie Fortuna | Kam investovat | Akcie Erste Bank | Video | FXstreet.com | Celková inflace | Ropa | Americké indexy | Finance | Válka na Ukrajině | Porsche Automobil Holding SE | JForex | Norsko | Společnost Lufthansa | Omezení těžby | Výrazné pohyby | GitLab Inc | USA | Společnost Porsche | Tokyo Undergroud Railway | Pár EUR/USD | Hlavní ekonom | Vstup na pražskou burzu | Nový týden | Vývoj situace | Index PMI | Automatické obchodní systémy | Nabídky akcií | Manažerka | Jak obchodovat | Stres | Stříbro | IPO roku | Investiční cíle | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Silný nákupní tlak | Saúdskoarabský akciový index | Politická rozhodnutí | Jak obchodovat divergence | Pokles cen | Burza CP | Volby | Společnost Circle | ČEZ dividenda | Indikátor CCI | Výdaje | ETF | Jak obchodovat ropu | Klouzavý průměr | Výrobce elektromobilů Tesla | Pohonné hmoty v ČR | Trend is your friend | Dow Jones | IPO Porsche | Zasedání Bank of England | Depozitář | Obchodníci s ropou | Belgie | Akční hra | Technologická společnost | Akcie Atos | Ekonomové | Bitcoiny | Prohlášení | PUBG | Hranice kanálu | Rozvoj firmy | Spojené státy | ETF společnosti BlackRock | Trading | Síť lékáren | Ex-dividend | Růst HDP | Hashrate | CVC Capital | Euro vůči dolaru | Jak určit trend | Signály přeprodanosti | Burzovní trh START | Jan Mužátko | Zvyšování úrokových sazeb | Jednoduchý technický indikátor | Společnost Volkswagen | Wood & Company | Zatížení serverů brokerů | Index volatility | Softwarová společnost | Boeing | Stabilní společnosti | Vstup firmy na burzu | ČEZ dividendy | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Coloseum | Americké burzy | Derivátové fondy | Zajímavé zisky | Hedgové fondy | Úroková sazba | Svět investování | Forex Expert Advisors | Cena kryptoměny | Časový rámec | Amazon | Akcie NWR | AUD/NZD | Upisovací období | Investiční poradenství | Býčí divergence | Glassnode | Investiční doporučení | Nadhodnocení | Síť lékáren Nahdi | Facebook | Americké akcie | Dopady pandemie | IPO v Koreji | Co je to volatilita | Globální pravidla | Volatilní | Formace Shooting Star | Riziko ztráty | EUR/USD | Zahájení obchodování | TPA | Zemědělství | Pin Bar | JDE Peet's | Zisky firem | Intervence | Konflikt na Ukrajině | Prezidentství Donalda Trumpa | Fundamentální analýza akcie | Unity | Spotřebitelská důvěra | Uptrend | Nová fáze | Indikátor Stochastic | Vysoká rizika | Měnové politiky | G20 | Porsche | Finanční služby | Jacobs | Rok 2025 | Atos | Aktuální situace | HashRate | Ministryně financí Alena Schillerová | Manufacturing | Síť lékáren Nahdi Medical | Burzovní obchodní systém | Měnový výbor | Výdělky | Uvolnit měnovou politiku | Společnost eMan | Ekonomická situace | Odhad HDP | Automatické obchodní systémy forex | Cenová válka | Růstový potenciál | Největší IPO roku | Dna | Implikované volatility | Impulzivní pohyby | Ripple Labs | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Tržní cena | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Burzovní index | Výplata dividendy | Swing strategie | Rozhodnutí centrální banky | Styl obchodování | Ropný šok | Christopher Waller | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | ADP | Burza cenných papírů | Silný trend | Forexoví tradeři | Firma HARDWARIO | Zveřejnění informace | Lukáš Němec | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Miliardy korun | Propad ceny | Tokyo Undergroud Railway Company | Bankovní systém | Růst mezd | CFD trading | Technické indikátory | Sazby | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Obchodní pozice | Lufthansa | Pozorování | Patria | Roboti | CVC Capital Partners | Cenový skok | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Komise v přenesené pravomoci | Britský vývojář čipů | Vývoj akciového indexu | Zprávy o trhu | Akcie Fortuny | Investovat | Komoditní | Západní společnosti | Generální ředitel | Ether | Dubai Electricity and Water Authority (DEWA) | Průmyslové objednávky | Regulátor | Druhy akcií | Propad ceny akcií | Úspěšné obchody | Průzkum | Globální akciové indexy | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Medvědí divergence | HDP Německa | Panika | Murray | Zajištění | Averze k riziku | BID cena | Zájem investorů | Vyšší ceny | Market Makeři | Bit.plus | Aramco | Akcie Unipetrol | Money management | Ekonomické podmínky | Candlesticks | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Provozní zisk | Plány Fedu | Dealogic | Inflace ve Velké Británii | Automatické obchodování | Jak vést obchodní deník | Investování | Oblíbené komodity | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Česká burza cenných papírů | Nejbližší support | Swing Trading | Guvernér francouzské centrální banky | Účastníci trhu | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Volkswagen AG | Primární nabídka | Trading Central | Rivian | Trhy | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Swingoví obchodníci | Energetická společnost ČEZ | SQM | Vyšší riziko | Oscilátor | Začátek nové fáze | Rizika | Propady na akciových trzích | Investiční účely | Celosvětový trh | Benjamin Graham | Eurozóna | Ropné firmy | Investiční rozhodnutí | Fond | Cena benzínu | ISM | Vega | Forex trh | Zpřísňováním měnové politiky | Obchodujeme | Zpomalování inflace | Klouzavý průměr EMA | Virtuální lidi | Výběr brokera | Vývojář čipů Arm | Velcí hráči | T-D analýza | Společnost Tokyo Metro | Obchodování měnových párů | Prodávající | Fundamentální základ | Risk Reward Ratio | Energetické společnosti | xStation 5 | Live obchodování | Směr obchodů | Vysoké ceny | První obchod | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Mnoho ziskových obchodů | Klíčové faktory | Růstové faktory | Cenový vývoj | Tempo snižování sazeb | Žádosti o podporu | Černý pátek | Babypips | Bilance | Nulové poplatky | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Proražení rezistence | Tesla | Low | Prodej eura | Stabilita | Time frame | Nárůst volatility | Asakusa | RBNZ | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Vývoj na měnovém trhu | GS | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Burza CP Praha | Oddělení alternativních investic | Přeprodané podmínky | General Motors | CAD | Termínový kontrakt | Výrobce elektroaut | Čínský internetový gigant | Aktuální Price Action | Zájem o virtuální lidi | Swingové obchodování | Shortování | Vstup na burzu | Na burze | Too Big to Fail | PXE | Akcionáři | Cenové úrovně | KOBOS (Kontinuální Burzovní Obchodní Systém) | Společnost | Tisková konference ECB | Burza Patria | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Alert | Luděk Palata | Obor budoucnosti | Tým RoboMarkets | Svíčkové grafy | Hospodaření | Vývoj indexu volatility | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | XRP | Dluhové krize | Nákupy dolaru | Ekonomické výsledky | FXstreet | Společnost Krafton | EBITDA | Reporty | Nabídka ropy | Fundamentální pozadí | Obchod | Purple Trading | Pips | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Obchodování opcí | Volkswagen | Secondary Public Offering | AUD/USD | OTC | Moving Average | Týden na pražské burze | Nižší volatilita | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | MAM | Intradenní obchody | Benchmarky | FIAT | JPY | Pražské burzy | FT | Citi | Binance | EBIT | Ekosystém | IPO kalendář | ArcelorMittal | RSI | eMan | Bank of America | AOS | Transakce | USDX | Šok | Order | Internet věcí | Portfolio | Nástroj | United Airlines | GBP | Nadšení | Buffett | Plyn | Příležitosti k obchodování | Pokles cen ropy | Čína | Capital | Know-how | Risk | Úrovně supportu | STAR | WP | Circle | Ceny | Siemens | Představenstvo | ETH | Financování | Dynamický růst | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Mondelez | Dukascopy | Ben Bernanke | Války | Impuls | Capital Partners | Dopravci | Obchodní platformy | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Softbank | ABNB | Doporučení k obchodování | Akcie na burze | Týdenní tržní výhled | WTI | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | SMA | Blízký východ | Divergence | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | GEVORKYAN | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Sentix | Webinář | Tržní výhled | Současná cena | LYNX webinář | Výsledek obchodování | Erste Bank | Anomálie | Kupní cena | Morgan Stanley | Obchodování s opcemi | Ceny zlata | Předseda představenstva | Výnos | Indikátor Ichimoku | Patrik Urban | Výsledky amerických voleb | Snížení odměny | IHNED | Swingový obchodník | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | Paper trading | CFD | Benchmark | CEO | Trinity Bank | Úrokové sazby ECB | Aktuální rezistence | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Konkrétní cíle | Podkladové aktivum | Kroky Bank of England | Historická maxima | Primární veřejná nabídka (IPO) | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Akcie týdne | Money-Management | Forex trader | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Internetový gigant | Inflační cíl | Akcie Airbus | VIX | Akcie Tesla | Výběr zisků | Írán | Centrální depozitář cenných papírů | EPS | Jestřábí postoj | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Bez rizika | Tržní hodnota | Funkční období | Zisk | ČNB | Bank of England | PCE index | Ceny BTC | EURUSD | Pozitiva | Spekulovat | Makléři | CFD kontrakty | Překoupené oblasti | Finanční ředitel | Rating | Dovoz | Primární nabídky akcií | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vklady | Obchodování | Obchodování ropy | Vzdělání | Falešné proražení | Metalurgie | Petr Koblic | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Růst inflace | Pokles hodnoty | Stellantis | Prémie | Oslabování dolaru | Vývoj indexu volatility VIX | Státní rozpočet | Evropa | Olej | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Bailout | Ekonomické cykly | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Den díkůvzdání | Trigger | Údaje | Silná rally | Epic Games | Technologické společnosti | Převodník měn | Pojišťovny | Inflace v Evropě | Posílení libry | CAD/JPY | Biden | DPA | Swingové minimum | FXstreet.cz | Obchody | Profit Target | Britská měna | Drahý kov | ex | Obchodování se CFD | Technologické firmy | Index AEX | Akcie Lufthansa | Index CPI | xStation5 | ProCent | Držitelé Bitcoinu | Změny sazeb | Síla dolaru | Skalper | Portfólia | Primární nabídka akcií | Ropa typu Brent | Marže | Risk na obchod | Tržní situace | Překoupený trh | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Velké peníze | Společnost XTB | Finanční svět | Lego | Situace | Mario Draghi | Kamala Harris | Růst dolaru | Vybírat zisky | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Časový horizont | Pozitivní výsledek | Dluhy | Hedge fondy | FOREX | Konsenzus | Signály | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Dividenda | Resistance | Ruský ministr | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Hlava a ramena | Klesající trojúhelník | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Expert Advisor | Klid | Zpomalení růstu | Ceny pohonných hmot v ČR | Etoro | Fibonacciho úrovně | Westpac | Průměrná cena | USD/CAD | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Schválení spotového ETF | Poptávka investorů | Investice do komodit | JPMorgan | Přirážka | Provize | Obchodní systémy | EUR/CHF | Ropný benchmark | Historické trendy | Reálné obchodování | ČTK | Investiční tipy | Ztráty | Americká seance | Obchodní styl | Nárůst objemu obchodů | Obchodní nastavení | Crédit Agricole | Opce na akcie | Japonský jen | Coffee | FOMC | EBITDA marže | Co je akcie | Akcie | Medvědí trend | Cílová cena | Kupci | Mzda | All Time High | Investiční nástroj | NERV | Société Générale | Dynamický support | Obchodovat s akciemi | Vzestupný trend | Pražská burza | Podniky | SPAC | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Nastavení Stop-Lossu | Downgrade | Cardano | AAA | SPOT | Day trader | Vývoj ceny | Býčí trend | Index cen | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Češi | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Jednání o brexitu | Technické faktory | Index VIX | IoT | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Hodnota společnosti | Index PPI | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Celebrity | Technologie | Marlin | Prognózy | Airbnb | Kurz | DNO | Daně | Výběry | ÚOHS | Ministři | Tichomoří | Spoluzakladatel | Technický indikátor | DXY | RBC Capital | Jádrová inflace | Využití kapacit | Oscilátor Marlin | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Atlantik | Energetická společnost | Analýza akcie | Index cen výrobců | Den obchodování | Snížení těžby | Měnová politika Fedu | Společnost Microsoft | Světové ekonomiky | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | BHS | Unipetrol | Aerolinky | Měnový výbor Fedu | Saúdové | Silnější dolar | Swingy | Bankovní rada | Uber Technologies | Velikost pozic | Investice | USDC | Centrální depozitář | Technologie společnosti | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Míra volatility | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Robinhood | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Výsledek zasedání | Purple Levels | Kapitalizace | Komoditní stratég | Obchodování akcií | Komunikace | Americká politika | Bod | Call opce | Vnímání | Myšlenka | Zisky | ECOFIN | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | LTC | Fondy | USD za barel | Skalpování | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | Důvěra | Rentabilita | Oslabení dolaru | Výplata | Sekundární trh | Ukazatel | Akcie Boeing | Měny | Profitovat | Historické pohyby | Akcie VIG | Předběžné výsledky | Fundamentální faktory | Burzy | Objem maloobchodních tržeb | Hospodářský růst | Cena akcie | Spread | UST | Cash flow | Trh s ropou | Hlavní kryptoměna | Patria.cz | Obchodování s cizími měnami | Milník | Primární veřejná nabídka | Rusko | Poradce | Signál | Úbytek | Mezinárodní finanční korporace (IFC) | České firmy | GBPUSD | Emisní cena akcií | Řízení rizik | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Letectví | Mark Carney | BHS Štěpán Křeček | Britské měny | Euronext | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Graf indexu | Stock Exchange | Upozornění na rizika | Praha | BaFin | Výsledková sezóna | FedWatch | Lednový efekt | Air | Rozšíření | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Nižší poptávka | Dosažení zisku | Zájem institucí | Nový kapitál | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Největší IPO | Burzovní průvodce | Nikkei | Short selling | Ekonomika USA | Americké společnosti | Sázení | Data z amerického trhu práce | ZEW | Americký trh práce | TIM | Investování na burze | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | ADS | Americké centrální banky | Ekonom BHS | Příjmy | Lyft | Fiskální rok | EUR/AUD | Identifikovat trend | Prodej | Rok 2024 | Platforma xStation | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | Guru | Halifax | Pákový efekt | Alena Schillerová | Rozvoj | Day trading | Silný růst | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Théta | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Papertrading | Míra | Free float | Divize | Současný trend | Obchodní nápady | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Americký výrobce | Střednědobý výhled | HDP eurozóny | Výkonnost | Televize CNBC | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Index S&P 500 | Instrument | Hodnota firmy | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Technické ukazatele | Těžařský gigant | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | CVC | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | CHF | Nabídka akcií | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Inflace v únoru | Otočení trendu | Trendline | AUD/CAD | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | MWh | Historická data | Obchodování s CFD | QE | MT4 | Snížení těžby ropy | CDCP | Výstupní body | Spojené království | Cena | EU a USA | MicroStrategy | Očekávané výnosy | Vývoje ceny | Vlny koronaviru | Německá vláda | Německo | Získání licence | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Rozpočet | Evropské indexy | Americký trh | Arm | Snížení sazeb | Kurzy | Finanční prostředky | Partners | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Cenové formace | Drahé kovy | Bankovní vklady | Etherea | TPG | Co bude | Medvědi | GitLab | Zveřejnění zpráv | Tadawul | Zbrojovky | Erste | Podnik | MALL | EMA | Forexu | Emise akcií | Debata | Podhodnocený | Agentura DPA | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Oscilátory | Zlato | Boj s koronavirem | Ekonomika | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Indikátory | Ticker | Oslabení | Finanční situace | Arcane Research | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Chop | Cíle | Kryptoměny | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | Buy | Býčí scénář | Akcie ČEZ | Produktivita práce | Automotive | Vlády | ECN broker | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Malý prostor | Šance | Tržby společnosti | Ministři financí EU | Renaissance Capital | Fundamenty | Očekávaný růst | Chrysler | Poptávka po ropě | Rivian Automotive | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Kurz EUR | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Dlouhodobý investor | Kurz EURUSD | CAPEX | Intervenovat | Zvyšování úroků | Lithium | Program nákupu dluhopisů | Ratingové agentury | Snowflake | Významný milník | Pozice | Stock | Portfolia | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | Objem transakcí | Ceny kryptoměny | Pullback | Market Maker | LES | Štěpán Křeček | Saldo běžného účtu | Dlouhé pozice | Vývoj měnového páru USD/JPY | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Hospodářské cykly | Market | Svíčkové formace | Společnost ČEZ | Cenné papíry | Medvědí trh | Support | Průměrná mzda | Gabriel Štefaňák | Valná hromada | Prospekt | Brokeři | Scalper | Vláda USA | FX | Vývoj ceny zlata | První den obchodování | Posílení amerického dolaru | Česká zbrojovka Group | Uvolňování měnové politiky | Soud | Obchodní aktivity | Kvartální výsledky | Relative Strength Index (RSI) | OPEC | Ministryně financí | Broker | Oscilátor RSI | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Experti | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Alternativní taxislužby | Bohatý | Alibaba Group | Stop-Loss | Růst libry | Objem ropy | Politická krize | Výstupy | Program nákupů dluhopisů | Prodejní cena | Investiční ředitel | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Začít investovat | Ceny potravin | Německá společnost | Rezistence | Výrobní index PMI | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Zpravodajství | Česká zbrojovka Group SE | Výhled poptávky | W1 | Ichimoku | Určení trendu | Volatility trhu | Opční prémium | Put opce | Obchodujte | Nařízení | The Wall Street Journal | Noviny | Ropy | Prudké pohyby | Makroekonomická situace | IPO | Zisk EBITDA | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | Těžba bitcoinů | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Slovník pojmů | Škoda | Investování do Bitcoinu | Hospodářské výsledky | Světoví těžaři | Emitent | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | USD | Kamala | Zveřejnění zprávy | Rio Tinto | Cestování | Patria Direct | Tokio | Významné změny | O2 | Pivovar | Contango | Emoce | USD EUR | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | Warren Buffett | Purple Strike | Praktické tipy | Tvůrci trhu | Odhad inflace | Akcie skupiny | Tencent | Vývoj akcií | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Earnings | CZ | Krátkodobé obchodování | Akcie České zbrojovky | Australský dolar | New York Stock Exchange | Fiat Chrysler | Propad | GBP/AUD | ANO | Britské libry | Pokles eura | Majoritní vlastník | Významné zprávy | Americká společnost | Agentura AP | Růst eura | Vydělat peníze | Makro data | Evropský trh | Markets | USD/CHF | PSA | CFD obchodování | Invest | Arbitráže | Rok 2024 | Kanada | ISIN | Nejistota | Plný úvazek | CME | Makroekonomické údaje | Kryptoměna | Opce | Více časových rámců | Smart money | Nvidia | Investment | ING | Libra klesá | MetaTrader 4 | CZ0009008819 | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Prognózy inflace | Státní dluhopisy | Americký dolar | Počet obchodů | VaR | Splácení dluhu | Zamyšlení | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Obchodovat ropu | Primární veřejné nabídky (IPO) | ECB | Sazby ECB | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Altcoin | ADX | Doporučení | ECN | Body | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Parita | Krypto | Payrolls | Holubičí postoj | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Lot | Výrobce videoher | RBC Capital Markets | Údaje o nezaměstnanosti | Být trpělivý | Cykly | EHC CZUB | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Japonský konglomerát | Redukce | Miliardy | ARM | Sterling | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | Live trading | Forex obchodování | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | ADA | Poptávky po ropě | Jak investovat | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Agentura TASS | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Investor | Stochastic | USD/JPY | Put | Sazba Fedu | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Korporace | Šíření koronaviru | Hlavní trh | Saudi Aramco | Banka | Primární veřejné nabídky akcií | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Makro zprávy | Významné události | Američané | Graf dne | Pohyb dolaru | Akcie Uberu | CNBC | Cena BTC | SPX | Statistika | Další pokles | Americký HDP | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot