Střednědobý výhled
Forex: Česká koruna prožívá vydařený konec letošního roku
17.12.2024 Koruna koketuje s hranicí 25, 00 EUR/CZK a vyhlíží čtvrteční zasedání ČNB. Předpokládáme dočasnou pauzu v procesu snižování sazeb, přičemž dopad na korunu bude odvislý od razance doprovodné rétoriky (více k našemu pohledu na krátkodobý a střednědobý výhled v úvodníku).
Prognóza pro EUR/USD na 13. prosince 2024
13.12.2024 Po včerejším snížení úrokové sazby Evropskou centrální bankou o 0,25 % vykázalo euro mírně zvýšenou intradenní volatilitu a uzavřelo den s mírným poklesem o 30 pipsů. Dalším významným faktorem byl pokles externích trhů: index S&P 500 klesl o 0,54 %, cena ropy se snížila o 0,38 % a zlato oslabilo o 1,38 %. To naznačuje oslabující vnější podporu pro euro, protože účastníci trhu se odklánějí od rizikových aktiv.
EUR/JPY má dobrou šanci prodloužit svůj odraz
12.12.2024 EUR/JPY se od dvouapůlměsíčního minima ze začátku prosince na úrovni 156,16 odrazil o více než 2 %. Odraz však dnes zaznamenal neúspěch, když se mu nepodařilo překonat 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) na úrovni 160,51. Ukazatele hybnosti však zůstávají býčí, takže v krátkodobém horizontu existují silné důvody pro další růst.
Týdenní shrnutí se Stanislavem Viktorinem (09.12.2024)
09.12.2024 Obchodníci očekávají na více než 87 %, že Fed znovu sazby sníží. Důležitý bude však střednědobý výhled, který by zasedání mělo také přinést. Dolaru se poslední dny moc nedařilo, futures data nenaznačují sice výraznou změnu, ale nejbližší dny by mohly ze sentimentu těžit zejména AUD, NZD a Euro. Americký zemní plyn těží z očekávání výraznější poptávky, kterou by měly podporovat exportní aktivity. Pro dlouhodobé obchodníky se stále formuje nákupní příležitost do roku 2025.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 9. prosince. Zasedání ECB a nic jiného
09.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval nepříznivě. Zatímco ve 4hodinovém časovém rámci to nebylo patrné, v 5minutovém grafu to patrné bylo. Cena oscilovala mezi stagnací, prudkým růstem a stejně prudkým poklesem. Pátek se ukázal jako obzvláště náročný, protože evropská obchodní seance se zdála být pouhou předehrou ke zveřejnění údajů z amerického trhu práce, po kterém došlo k volatilním cenovým výkyvům. Smíšené signály mohou vysvětlovat počáteční pohyb vzhůru následovaný pozdějším poklesem: rostoucí míra nezaměstnanosti (negativní pro dolar) v kontrastu s výraznějším než očekávaným nárůstem počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor (pozitivní pro dolar). Tato dualita dává při zpětném pohledu smysl, ale obchodování na jejím základě bylo mimořádně obtížné.
Obchodní signály pro ZLATO (XAU/USD) na 3.–5. prosince 2024: nakupujte nad 2 640 USD (21 SMA – gap)
04.12.2024 XAU/USD se na začátku americké seance obchoduje kolem úrovně 2 642 USD, která odpovídá 21 SMA, pod 200 EMA a s býčím potenciálem. V grafu H4 vidíme tvorbu symetrického trojúhelníkového patternu, což by mohlo znamenat, že v příštích dnech by mohl pokračovat býčí pohyb.
Přehled vývoje páru EUR/USD dne 22. listopadu 2024: Euro směřuje k dalšímu poklesu
22.11.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval monotónně a nevýrazně. Po dosažení úrovně Murray 2/8 na úrovni 1,0498 cena neprovedla žádnou korekci směrem vzhůru ani se výrazněji nepohnula a místo toho konsolidovala do strany. Euro se nedokázalo usadit ani nad klouzavým průměrem, který zůstává velmi blízko současných cenových úrovní. To vede k prvnímu závěru: na trhu chybějí kupci.
Bundesbank: Německu příští rok hrozí velké riziko bankrotů
21.11.2024 Německá ekonomika čelí hlubokým a závažným problémům, které by mohly zvýšit platební neschopnost podniků a udržet riziko firemních bankrotů v příštím roce na vysoké úrovni. Ve své dnešní zprávě o finanční stabilitě to uvedla německá centrální banka. Německá ekonomika se v posledním roce potýká s recesí. Slabá exportní poptávka, prudký růst nákladů na energie a vyšší mzdy stlačují marže podniků. Rozsáhlý průmyslový sektor se tak dostává do hlubokého útlumu.
Siemens Energy reportovala výsledky za 4Q, společnost navýšila střednědobý výhled růstu výnosů
13.11.2024 Německá společnost zabývající se energetickou infrastrukturou Siemens Energy reportovala výsledky za čtvrtý fiskální kvartál. Analytici vypichují positivní příjem objednávek a v souvislosti se zvýšením střednědobého výhledu očekávají výrazné navýšení analytických projekcí.
DAX: Evropské indexy bojují o směr; Siemens Energy získává 15 % 🔔
13.11.2024 Trhy v Evropě mají klidnou seanci bez výraznějších pohybů v obou směrech. V polovině středeční seance vede španělský index SPA35 se zisky (+0,60 %), následovaný italským ITA40 (+0,40 %). Německý DAX posílil o 0,15 % na 19 100 bodů. Na druhém konci spektra je pokles polského indexu W20 (-0,95 %) a nizozemského NED25 (-0,45 %). Pozornost trhu, a to i v Evropě, se dnes zaměří na zveřejnění údajů o CPI v USA ve 14:30.
Přehled vývoje GBP/USD dne 13. listopadu. Libra si kope vlastní hrob
13.11.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato fráze platí spíše pro euro, přesně odráží situaci libry. Včera jsme se zmínili, že se libra přibližuje ke svým dvěma nedávným lokálním minimům a pravděpodobně je prolomí. Přesně to se v úterý stalo. Britská měna sice nadále vykazuje pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale stále více se snaží čelit objektivní realitě.
Přehled páru EUR/USD na 5. listopadu: Euro obnovuje svou spravedlivou hodnotu
05.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek předvedl velmi neobvyklý pohyb (jak jsme uvedli o víkendu). Abychom to shrnuli, klíčové zprávy, které trh celý týden (nebo možná i déle) očekával, spektakulárně selhaly. Počet nových pracovních míst mimo zemědělství (NFP) výrazně zaostal i za těmi nejnižšími prognózami. A přestože se diskutují faktory, jako jsou americké hurikány, které ovlivnily říjnový údaj, výsledek je stále neuspokojivý. Jak jsme zmínili o víkendu, růst dolaru na základě špatných výsledků NFP byl nelogický, a proto se očekával následný pokles – a přesně ten nastal v pondělí.
Měnový pár USD/CAD se nezastavuje a míří na sever
30.10.2024 USD/CAD od odrazu od úrovně podpory 1,3420 vytváří pozoruhodnou býčí rally, která cenu vynesla na téměř tříměsíční maximum 1,3868. Na této rally pár přidal 3,4 % a snaží se změnit střednědobý výhled na pozitivní. Z technického hlediska se ukazatel RSI pohybuje horizontálně poblíž úrovně 70, zatímco oscilátor MACD ztrácí nad svými spouštěcími a nulovými liniemi určitou dynamiku.
AUD/USD: Nevěřte korekčnímu růstu
18.10.2024 Zprávy z australského trhu práce za září dopadly nad očekávání. Téměř všechny složky reportu byly v zelených číslech, takže kupci páru AUD/USD mohli provést korekční odraz k zóně 0,67. Plánovat long pozice na páru je ale navzdory podpoře ze strany australských nonfarm payrolls riskantní. Report poskytuje australskému dolaru dočasnou podporu, ale nedá růstu instrumentu pevné základy. Australskému dolaru mohou pomoci jen údaje o inflaci. Zářijové údaje budou známy na konci října. Klíčovým katalyzátorem bude čtvrtletní zpráva o růstu CPI, která určí střednědobý výhled australského dolaru. Trh práce v tomto kontextu hraje sice důležitou, ale poněkud sekundární, roli.
Karo Leather potvrdilo celoroční i střednědobý výhled, oznámilo předzásobení
17.10.2024 Český zpracovatel kůží Karo Leather ve zprávě z včerejšího večera potvrdil celoroční i střednědobý výhled a oznámil předzásobení se surovými kůžemi za zdroje od ovládajících akcionářů. Zprávu hodnotíme převážně pozitivně.
Recese se nekoná
14.10.2024 Poslední data z americké ekonomiky se vydala silně jestřábím směrem. Nezaměstnanost klesla dva měsíce v řadě na 4,1 %, pracovních míst v září přibylo 254 tisíc, což bylo výrazně nad odhady.
Euro si drží svou pozici
10.10.2024 Nedostatek očekávaných fiskálních stimulů ze strany Číny a revize prognózy HDP Německa ze strany vlády směrem dolů vyvíjejí tlak na euro. Ani vášnivý projev guvernéra slovenské centrální banky Petera Kazimíra býky na EUR/USD nepodpořil. Vyjádřil pochybnosti o snížení sazeb na zasedání ECB 17. října, ačkoli trhy je považují za hotovou věc. Poznamenal, že rozhodování na základě jediné zprávy o inflaci je lehkomyslné. Stojí za zmínku, že v září index spotřebitelských cen klesl pod cíl Evropské centrální banky.
Zlato se dostava do mírného býčího tlaku
09.10.2024 Zlato se navzdory optimistickým údajům o zaměstnanosti v USA z minulého pátku drželo v pásmu 2 624-2 670 a vytvořilo symetrický neutrální trojúhelník na vrcholu svého širokého růstového trendu. Klesající technické ukazatele naznačují, že nákupní nálada slábne, takže drahý kov je v nadcházejících seancích zranitelný vůči pohybu směrem dolů. Přesto je nepravděpodobné, že by se obchodníci znepokojovali, pokud se cena neponoří pod spodní pásmo tříměsíčního býčího kanálu poblíž 2 595 bodů. Pokud tedy prodejci tuto základnu naruší, mohla by se cena propadnout směrem k 50dennímu SMA a dlouhodobé trendové linii podpory z února na úrovni 2 528. Ještě níže by se mohly otevřít dveře k úrovni 2 480 a téměř rovné omezující linii na úrovni 2 460, jejichž prolomení by střednědobý výhled posunulo zpět k neutrálnímu. Jakmile se cena vyšplhá nad trojúhelník a úroveň 2 664, pozornost se okamžitě obrátí k psychologickému číslu 2 700 a linii odporu kanálu. Úspěšné proniknutí výše by mohlo trvat až do oblasti 2 800-2 830, kde se nachází vzestupná linie spojující maxima z prosince 2023 a dubna 2024. Zlato by si mělo po svém posledním vrcholu na historickém maximu 2 670 oddechnout. Případný pohyb směrem dolů by mohl být součástí pokračujícího pozitivního trendu.
Bitcoin v poslední době klesá a zastavil se na supportu
06.09.2024 Bitcoin v poslední době klesá poté, co 24. a 26. srpna narazil na rezistenci v blízkosti zóny 64 700. Kryptografický král klesl pod klíčovou zónu podpory (nyní se změnila v rezistenci) 61 600 a včera našel podporu mírně pod 56 200. V širším pohledu se bitcoin od 13. března obchoduje v rámci rozšiřující se formace, což naznačuje neutrální střednědobý výhled.
Návrh rozpočtu na rok 2025 slibuje pokračování konsolidace
05.09.2024 Návrh státního rozpočtu na rok 2025 počítá se schodkem ve výši 230 mld. CZK. Deficit rozpočtu by tak měl v příštím roce dosáhnout nejnižší úrovně od roku 2019 a v poměru k HDP být podle našeho odhadu lehce pod průměrem let 2011 a 2012. Meziroční nárůst příjmové strany táhne především pojistné a vyšší inkaso DPFO a DPPO (včetně WFT). Z výdajových položek by nejvíce měly vzrůst investice a sociální dávky. Očekáváme, že navrhovaný státní rozpočet by měl vést ke zmírnění deficitu veřejných financí z letošních 2,2 % HDP na 2 % HDP. Postupná konsolidace by následně v souladu se střednědobým výhledem MF a zákonem o rozpočtové odpovědnosti měla pokračovat i v dalších letech.
Aktuální prognóza pro EUR/USD na 23. srpna 2024
23.08.2024 Pár EUR/USD po prolomení lokálního vrcholu z prosince 2023 nepatrně ustoupil. Tento pohyb je však v souladu s cyklickou složkou rostoucího trendu. Technický ukazatel RSI ve 4hodinovém grafu během ústupu ceny vystoupil z překoupené zóny. Vzhledem k tomu, že se ukazatel nadále pohybuje v pásmu 50/70, jde o pozitivní znamení pro další růst.
Praktické okénko – swingová příprava pro září a podzimní trading forexu
21.08.2024 V tomto článku se podíváme na střednědobý výhled a nejzajímavější technické úrovně na hlavních měnových párech.
Prognóza pro pár EUR/USD na 19. srpna 2024
19.08.2024 Cena se v důsledku pátečního růstu eura dostala nad hladinu rezistence 1,1010, ale stále je pod klíčovou rezistencí 1,1043. Konsolidace nad úrovní 1,1043 by otevřela cestu k cíli 1,1085 a potenciálně i střednědobý výhled. Ani oscilátor Marlin se nedostal nad horní hranici svého klesajícího kanálu.
Komodity: Snížení pozice v centru pozornosti, protože volatilita stoupá a růst USA zpomaluje
05.08.2024 Současné turbulence na globálních finančních trzích dosáhly úrovně, která nebyla zaznamenána od roku 2020, a zatímco řada slabých amerických údajů v průběhu července pomohla vytvořit nervózní tržní podmínky a poptávané akciové sektory utrpěly obraty, bylo to překvapivé zvýšení sazeb ze strany Bank of Japan 31. července, které vyvolalo to, co lze nejlépe popsat jako současný pád hybnosti. Slabá data z USA z minulého týdne a holubičí zpráva FOMC navíc výrazně změnily náladu na trhu, přičemž obchodníci nyní vidí velké riziko, že Fed a další centrální banky opakují chyby historie tím, že příliš dlouho čekají se snižováním úrokových sazeb a pak jsou příliš pomalé, když konečně začnou. V důsledku toho trh nyní oceňuje pět snížení o 25 bazických bodů ze strany FOMC před koncem roku a snížení o 50 bazických bodů na zářijovém zasedání.
Moneta ve čtvrtletí zvýšila zisk o 12 %
25.07.2024 Banka Moneta Money Bank dnes oznámila hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí a celé první pololetí roku 2024. 2Q24 zakončila s čistým ziskem 1,42 miliardy korun, meziročně vyšším o 12 %, a čistým úrokovým výnosem 2,11 mld. Kč, meziročně -2,6 %. Potvrzuje výhled celoročního zisku nejméně 5,2 mld. Kč.
Bitcoin před údaji o CPI: Jakým výzvám čelí trh s kryptoměnami?
10.07.2024 Na začátku července Bitcoin a širší trh s kryptoměnami čelily nečekaným výzvám, které způsobily odchýlení od předchozích býčích očekávání. Co se stalo? Opožděné spuštění spotových ETF pro Ethereum dne 2. července a zprávy o masivních prodejích BTC ze strany vlád USA a Německa značně tlumily náladu na trhu. To vše předcházelo důležitým událostem, které by mohly ovlivnit další vývoj.
Zlato se od dubna obchoduje v bočním pásmu
01.07.2024 Zlato se obchoduje na vyšší úrovni poté, co ve středu narazilo na podporu mírně nad úrovní 2 290. Tato zóna působí od dubna jako silná podpůrná bariéra a lze ji také považovat za spodní hranici bočního rozpětí, které od té doby obsahuje většinu cenové akce. To vykresluje neutrální střednědobý výhled, ale v kratším horizontu může kov pokračovat v driftu na sever v rámci výše zmíněného rozpětí.
Pilulka zveřejnila střednědobý plán, jehož realizace si však dle vedení vyžádá kapitálovou injekci
04.06.2024 Lékárenská společnost Pilulka v rámci START day zveřejnila prezentaci se střednědobým výhledem, který si však dle vedení vyžádá další kapitál.
Americký dolar se snaží převzít kontrolu nad Japonským jenem
24.05.2024 USD/JPY uzavřel středeční seanci s mírnými zisky na úrovni 156,75, když zápis z jednání FOMC zdůraznil obavy z inflace a neshody mezi tvůrci měnové politiky ohledně časového plánu uvolňování měnové politiky. Mírný býčí pohyb stačil k tomu, aby se cena dostala nad linii krátkodobé rezistence vytyčenou v dubnu, a posílil tak optimismus ohledně pokračování směrem vzhůru, avšak stále existuje několik překážek, které by mohly rally zastavit.
ECB připravuje trhy na červnové snížení sazeb. Přehled vývoje EUR/USD
14.05.2024 Euro pokračuje ve své býčí korekci již čtvrtý týden po sobě, avšak ohledně udržitelnosti tohoto vývoje panuje nejistota. Vzhledem k nedostatku ekonomických zpráv euro zatím nenašlo hnací motor růstu, a to i přes snahu některých představitelů Evropské centrální banky, kteří komentovali nedávné změny v oblasti inflace, zaměstnanosti a hospodářského oživení.
Přetrvávající překoupené podmínky na trhu USD/JPY
18.04.2024 Po pondělní explozivní býčí seanci se USD/JPY nyní nachází kousek pod psychologickou úrovní 155,00, zaznamenává šestý týden zisků v řadě a dosahuje nejvyšší úrovně od května 1990. RSI a stochastický oscilátor v současné době ztrácejí dynamiku v překoupené oblasti, což signalizuje potenciální zpomalení trhu.
Trh EUR/GBP narazil na klesající trendovou čáru
18.04.2024 EUR/GBP klesá poté, co selhal jeho poslední pokus o proražení nad střednědobou klesající trendovou linii, která dosáhla vrcholu na úrovni 0,8585. Cena se dnes krátce dotkla krátkodobé vzestupné trendové linie těsně pod úrovní 0,8520 a poté se odrazila výše. Jelikož se však nadále nachází pod 20denním a 50denním jednoduchým klouzavým průměrem (SMA), rizika jsou nakloněna směrem dolů, což podporují i ukazatele momenta.
Obchodní signály pro BITCOIN (BTC/USD) na 16.–18. dubna 2024: nakupujte nad 62 500 USD (Murray 4/8 – 21 SMA)
17.04.2024 Bitcoin se obchoduje kolem 62 500 USD a kolem klíčové úrovně Murray 4/8, která pro kryptoměnu představuje bod odrazu. V případě, že se bitcoin dokáže nad touto oblastí konsolidovat, můžeme očekávat technický odraz a dosažení úrovní 64 884 a 66 737 USD.
Německý index DAX40 tvoří nová maxima
28.03.2024 Německému indexu DAX 40 se v roce 2024 zatím mimořádně daří, když si připsal více než 10 % a ve středu dosáhl historického maxima 18 510 bodů. Pokračující pozitivní trend zatím nevykazuje žádné trhliny, ale vzhledem k tomu, že cena zaznamenala 10. zelený týden v řadě. Ukazatele hybnosti ukazují na překoupené podmínky, medvědi by mohli být za rohem.
Kontrakty na ropu BRENT se drží nad trendovou čárou
21.03.2024 Futures kontrakty na ropu BRENT po vzestupu k novému čtyřměsíčnímu maximu 86,82 oslabují, ale širší výhled zůstává býčí, zejména po rally nad kulatým číslem 80,00. Podle technických oscilátorů prodlužuje MACD svou pozitivní dynamiku nad svou spouštěcí a nulovou linii, zatímco RSI směřuje mírně vzhůru k hranici 70. Rovněž 20denní a 200denní jednoduché klouzavé průměry (SMA) vykázaly zlatý kříž, což potvrzuje růstovou strukturu.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace by měla zůstat v tolerančním pásmu cíle i po zbytek roku
11.03.2024 Z domácí ekonomiky bude hlavním údajem tohoto týdne dnes zveřejněná inflace za únor. Ta se podle nás v meziročním vyjádření dále snížila a mohla by se dokonce dočasně dostat pod 2% inflační cíl. Data z USA pravděpodobně nenabídnou příliš důvodů, aby Fed začal trhy připravovat na brzké snížení úrokových sazeb. Očekáváme, totiž, že inflace v únoru zůstala lehce nad 3 % y/y a solidní výsledek pravděpodobně zaznamenají také maloobchodní tržby. Statistiky průmyslové produkce v eurozóně budou i v únoru poznamenané enormní volatilitou dat z Irska. Ani bez tohoto vlivu se ale průmyslu v eurozóně na začátku letoška nedařilo, a to zejména v energeticky náročných odvětvích. Hlavní událostí z pohledu finančních trhů by však v tomto týdnu v eurozóně mělo být zveřejnění revize operačního rámce ECB.
Agentura S&P zvýšila rating Portugalska díky nižšímu zadlužení
03.03.2024 Americká ratingová agentura S&P Global Ratings v pátek zvýšila hodnocení úvěrové spolehlivosti Portugalska o jeden stupeň na A-, což znamená střední vyšší kvalitu dluhu. Je to poprvé od roku 2011, kdy se rating zvýšil na známku začínající písmenem A. Své rozhodnutí S&P zdůvodnila snížením míry zadlužení země. Výhled ratingu je pozitivní, což znamená, že by jej agentura mohla ve střednědobém výhledu opět zvýšit.
Čistý zisk Monety Money Bank loni činil 5,2 mld. Kč, meziročně nepatrně stoupl
02.02.2024 Čistý zisk Monety Money Bank loni činil 5,2 miliardy korun a meziročně stoupl o 0,3 procenta. Vedení banky navrhuje dividendu devět korun za akcii, což představuje 88 procent konsolidovaného čistého zisku za loňský rok. Banka to uvedla v tiskové zprávě. Moneta Money Bank je jednou z největších firem obchodovaných na pražské burze. Největším akcionářem Monety je finanční skupina PPF.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Zisk Monety | Býčí pohyb | Retracement | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy dluhopisů | Obchodní signály pro BITCOIN | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Deficit veřejných financí | Australská centrální banka | Předseda představenstva Monety | Důchody | Objem peněz | Stochastický | EUR | Trend | Obchodní příležitosti | Pokles sazeb | Siemens Energy | Bank of Japan | BTC | Volatility | Vývoj ceny akcií Moneta Money Bank | Alligator | Statistiky | Tempo růstu | Objem klientských vkladů | Agentura S&P | Oživení poptávky | Long pozice | Výkyvy | DPFO | Line | Schodek státního rozpočtu | Výnos z poplatků | Evropská komise | Pravděpodobnost | Přesnost | Podmíněná hodnota v riziku | Příležitost k prodeji | Zasedání ECB | Analytický tým | Současný propad | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | SPA35 | Lagardeová | Zavírací cena | Očištěný zisk na akcii | Ethereum | Německý DAX | Expanze | Exchange | Filip Horečka | Nezaměstnanost | Hodnota v riziku | Pandemie | Klouzavé průměry | Deflace | Aktualizovaný výhled | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Medvědí postoj | Směrnice | Analýzy | Burza | Tomáš Spurný | Výhled ratingu | Vysoké riziko | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Trendová čára | Pohyb ceny | Dluhopisy | Burza cenných papírů Praha | Gap | KARO Leather | Cenové rozpětí | Trendová linie | Volatilita | Zadlužení v eurozóně | Pokles dolaru | Trojúhelník | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Prudký pokles | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | Hlavní události | CZK | Události v eurozóně | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání FOMC | Zisk Monety Money Bank | Ratingová agentura S&P | Větrné energie | Trendové čáry | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | RWE | Tržní reakce | Válka | NFP report | Ratingová agentura | Výrazný růst | Vládní dluh | Covid | Domácnosti | Reakce trhu | Australská měna | Snižování sazeb | Securities and Exchange Commission (SEC) | Ropa Brent | Izrael | Vice | Riziková přirážka | Futures | Riziko firemních bankrotů | Komerční banka | DAX 40 | Obchodní seance | Další růst | CL | Snížení úrokové sazby | Hrubý provozní zisk EBITDA | Rezistentní zóny | MIFID | Snižování úrokových sazeb | Analytici | Moody's | Moneta | Očekávání analytiků | Inside | Knihy objednávek | Regrese | Tuzemská inflace | Evropská obchodní seance | Byznys | Christine Lagarde | Úrovně rezistence | Vývoj měnového agregátu | Marketingová komunikace | Data z USA | Odkup akcií | Počet firemních bankrotů v Německu | Graf | Očekávání trhu | Hlavní měnové páry | Vývoj jádrové inflace v USA | Důvody pro posílení | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Analytik Fio | Short pozice | Flat | Zaměstnanost | Ekonomiky | Druhá rezistence | Finanční skupina PPF | Zprávy o inflaci | Nový trend | Členové bankovní rady | Jednání ECB | Lineární regrese | Americké prezidentské volby | Schválení ETF | ETF pro Ethereum | Fio | Cenové akce | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | xStation | Vedení společnosti | Očekávání | Měď | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Investiční centrum | Jednoduchý klouzavý průměr | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Guvernér BoE | Historie | InstaForex | P/E | Obchodní signály | Růst | Analytika | Překážky | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Podnikání na kapitálovém trhu | Jednání FOMC | Prognóza | Použití finanční páky | MF | Trh práce | Koruna | Bariéra | Kov | CBOE | Pochybnosti | Konsolidace | ITA40 | Obrat trendu | Indikátor | Čistý zisk Monety Money Bank | Práce na plný úvazek | Velmi volatilní | Long | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Zadlužení země | Býčí rally | Rok 2020 | Saxo | Návrh rozpočtu | AUD | Technické korekce | Portál FXstreet.cz | Markus Krebber | Pohled na euro | Úrokové sazby | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | BoE Andrew Bailey | Trh | Deficit rozpočtu | Makroekonomické události | Linie odporu | Australská centrální banka (RBA) | Problémy | Výhled EBITDA | Oslabování eura | Akcie Karo Leather (BAAKARIN) | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Vyšší náklady | Parlamentní volby | Eura | NED25 | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Kapitál | Posílení | Provozní zisk EBITDA | Platební neschopnost | Podmínky na trhu | Týdenní shrnutí | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | S&P | Tržní podmínky | Objednávky | Unie | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Zpráva Commitment of Traders | Securities and Exchange Commission | Ekonomický kalendář | Pohled na zlato | Klesající trend | Pozornost trhu | Siemens Gamesa | Reakce trhů | Cboe VIX | EUR/GBP | Nová prognóza | Deficit | Czegg Ventures | Objem dluhopisů | Statistický úřad | Joachim Nagel | Podnikání | Vstupní signál | Dividendový výnos | Česká koruna | Opatření | Offshore | Pozornost | 3М | Riziko bankrotů | Překoupené zóny | Společnost Pilulka | Levnější půjčky | Momentum | Futures kontrakty | Pandemie covidu | Burze | Růst vývozu | Bitcoin | Ole Hansen | Bitcoin (BTC/USD) | Obchodníci | Obchodovat | Robusta | Překoupené podmínky | Medvědí pohled | Koncentrace | Počet insolvenčních návrhů | Karo Leather (BAAKARIN) | Celkový počet klientů | Banka Moneta | Ropa | PPF | BAAKARIN | Finance | Výrazné pohyby | USA | Zlatý kříž | Pár EUR/USD | Čistý zisk | Stříbro | Pokles cen | Volby | Indikátor CCI | Výdaje | ETF | Klouzavý průměr | Čistý výnos z poplatků | Belgie | Signál k nákupu | Počet firemních insolvencí | Prohlášení | Trading | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Cenová akce | Agentura Moody's | Vývoj | Inside Bar | Časový rámec | Investiční poradenství | Býčí divergence | Vodík | Investiční doporučení | CVaR | Gamesa | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Zemědělství | Varování | Trh s kryptoměnami | Pokles cen energií | Moody's Investors Service | Další vývoj | Měnové politiky | Rok 2025 | Aktuální situace | Fiskální politika | Cíl Evropské centrální banky | Odhad HDP | Dna | Fio banka, a.s. | Investiční strategie | Nejsilnější růst | ADP | Burza cenných papírů | Krátkodobý výhled | Silný trend | Přeprodané zóny | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Miliardy korun | Úroveň volatility | Růst mezd | Hrubý provozní zisk | Sazby | PMI ve výrobě | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Komoditní | Generální ředitel | Hotovost | Investiční fondy | Signály pro BITCOIN | Berlín | Firmy | Stratég Saxo Bank | HDP Německa | Murray | Reálné mzdy | Zajištění | Trading Forexu | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Výhled růstu ekonomiky | Provozní zisk | Výsledky společnosti | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | M2 | Čistý dluh | Ceny akcií Moneta Money Bank | NASDAQ 100 | Účastníci trhu | Vývoj událostí | Trhy | Nejbližší rezistence | Vystoupení šéfa Fedu | Oscilátor | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Celkové provozní výnosy | Varování před riziky | Portugalsko | Commitment of Traders | ISM | Zpomalování inflace | Bankovnictví v České republice | Futures na ropu | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | xStation 5 | TradingEconomics | Dopad na korunu | Ministerstvo financí | Bilance | Holubice | Low | Akcie Karo Leather | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | Poradenství | CAD | Pilulka Lékárny | Analytik Fio banky | Investors | Společnost | François Villeroy de Galhau | Hospodaření | FXstreet | Velké riziko | EBITDA | Tomáš Raputa | Obchodní rozhodnutí | Ceny ropy Brent | AUD/USD | EK | Riziko | Analytik | JPY | Pražské burzy | Zasedání ČNB | RSI | Transakce | Portfolio | GBP | NATO | Plyn | Německá ekonomika | Čína | Úrovně supportu | Ceny | Siemens | Financování | Recese | Pokles | Čisté krátké pozice | Pohyby na trhu | Bundesbank | Swingové maximum | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Doporučení k obchodování | WTI | Vývoj měnového páru EUR/GBP | Hurikány | SMA | Divergence | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | Libra | Jan Tománek | Finanční pozice | Rating vyšší | Odborníci | Dlužník | Průmyslový sektor | Stratég | Morgan Stanley | Ceny zlata | Předseda představenstva | Blue-chip | Náklady na financování | Výnos | Německé ekonomiky | Kapitálové výdaje | Zpětný odkup akcií | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | Provozní náklady | Minulá výkonnost | Společnost Siemens | Průměrná volatilita | Podmínky půjčky | Ceny akcií | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | VIX | Pravděpodobnost recese | Jaromír Gec | EPS | Akcionář | Zisk | Commission | ČNB | Bank of England | WTI a Brent | Spekulovat | Vývoj ceny akcií | Překoupené oblasti | Finanční ředitel | Rating | Obchodování | Úroky | Růst inflace | Hypoteční trh | Státní rozpočet | Měna | S&P Global | Nasdaq | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Údaje | Automobilky | Srovnávací základna | Inflace v Evropě | Finanční krize | FXstreet.cz | Britská měna | Drahý kov | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Velké objemy | Příležitosti k prodeji | Grafy | Společnost XTB | Propad akcií | CARA | Situace | Akcie Siemens | Růst dolaru | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Konsensus | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | Dluhy | FOREX | Konsenzus | Signály | Guvernér | Počet firemních bankrotů | Dividenda | HDP | Načasování | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Zpomalení růstu | Úrovně podpory | USD/CAD | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Výprodej | Měnové páry | JPMorgan | Přirážka | ČTK | Vyšší úroveň | Ztráty | Pozitivní momentum | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Cílová cena | Kupci | Mzda | Vývoj jádrové inflace | Index spotřebitelských cen | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Obavy z inflace | Reuters | OPEC+ | Týdenní zpráva | Rostoucí trendové čáry | Cenový kanál | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Marlin | Skupina PPF | Prognózy | Spoluzakladatel | Jádrová inflace | Oscilátor Marlin | Růst prodejů | Růstový trend | Výsledky | Peněžní zásoba | Investice | Pro investory | Traders | Rally | Investujte | Konkurence | Kapitalizace | Komoditní stratég | Komunikace | Bod | Ekonomika eurozóny | Zisky | tradingeconomics.com | Fondy | DAX40 | Volatilita páru EUR/USD | Úročení vkladů | DIHK | Ukazatel | Měny | Profitovat | Burzy | Snížení dluhu | Cash flow | Vývoj ceny ropy | Signál | Řízení rizik | Praha | Inflace v Číně | Neúspěch | Kontrakty na ropu | Rozšíření | COVID-19 | Cenové tlaky | NFP | Hypotéky | Nikkei | Úrokový výnos | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Prodej | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Bloomberg | XAU/USD | Finanční skupina | Evropská unie | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Společnost Siemens Energy | Míra | Pokles tržeb | Vyšší mzdy | Současný trend | Korekce | Odhady trhu | LNG | První rezistence | Riziko recese | S&P Global Ratings | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Downtrend | Index S&P 500 | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Krize | Růst dovozu | Tým InstaForex | CHF | Centrum | Růst výnosů | Inflace v únoru | Instant Trading EU | Nákupní příležitost | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | Podpora | MT4 | Starteepo | Cena | Německá vláda | Německo | Upozornění | Zadlužení | Rozpočet | Širší trh s kryptoměnami | Evropské indexy | Snížení sazeb | Propad ropy | Medvědi | DAX | EMA | Forexu | Akcie společnosti | Obchodní válka | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Denní graf | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Úspěch | Cíle | BTC/USD | Znovuzvolení Donalda | Likvidní | Banky | Nižší hodnoty | Vlády | Širší trh | Rychlost | Malý prostor | Šance | Fundamenty | Zisk na akcii | Vysoké úrokové sazby | Analýza | ČR | XTB | Ratingové agentury | Pozice | Portfolia | Pullback | Příprava | Dlouhé pozice | Platební neschopnosti | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Market | Support | Průměrná mzda | Zajímavé výnosy | Vývoj ceny zlata | Posílení amerického dolaru | Deutsche Bundesbank | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Chuť riskovat | Služby | Počet klientů | Stochastický oscilátor | Zvýšená volatilita | OPEC | Fio banka | Sentiment | Index ISM | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Zlato (XAU/USD) | Bohatý | Německý statistický úřad | Přecenění | Měnový pár GBP/USD | Německá společnost | Rezistence | Saxo Bank | Dnes na pražské burze | Klíčový support | W1 | Nařízení | Ropy | RBA | Struktura | Zisk EBITDA | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Únorová inflace | Úročení | Deficit státního rozpočtu | USD | Půjčka | D1 | HDP v USA | Provozní výnosy | Cena ropy | Přebytek obchodní bilance | Kupní síla | CZ | Průraz | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Znovuzvolení | ANO | Pokles eura | Významné zprávy | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Kanada | Praktické okénko | CPI v USA | Nejistota | Plný úvazek | CME | Instant Trading EU Ltd. | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Výhled pro EUR/USD | Martin Klass | Libra klesá | Indexy | Americký dolar | Německá centrální banka | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Alokace | Doporučení | Zprávy ze společností | Body | Arabica | Payrolls | ROCE | Line Bin | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | Caixin | PMI ve službách | Schodek veřejných financí | Investor | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Průmyslové kovy | Další pokles | Index DAX | Řízení portfolia
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot