Berlín
Německý parlament bude v pátek hlasovat o poplatcích za plyn, jež platí i ČR
18.12.2024 Německý Spolkový sněm bude v pátek hlasovat o novele zákona, jež ruší kontroverzní poplatek za tranzit plynu, který dosud platilo i Česko. Vyplývá to z aktualizovaného programu nynějšího zasedacího týdne. Berlín slíbil sousedním zemím už v květnu, že poplatek zruší. Kvůli listopadovému rozpadu vlády nebyl ale osud příslušné novely jasný. V pátek by mohla být schválena i za pomoci konzervativní opozice.
Dolar rozdělil a panuje
18.12.2024 Raději spolu než sami? Současná situace v eurozóně nutí k zamyšlení. Zatímco Německo se potápí, španělské ekonomice se daří díky migraci a turistickému boomu po pandemii. Tamní centrální banka zvýšila prognózu růstu HDP pro rok 2024 z 2,8 % na 3,1 % a pro rok 2025 z 2,2 % na 2,5 %. Madrid tak pomáhá potápět Berlín, bude to však stačit k záchraně EUR/USD?
Česko, Slovensko a Rakousko vyzvaly Berlín ke zrušení poplatku za plyn
11.12.2024 Česká republika, Slovensko a Rakousko vyzvaly Berlín, aby tento měsíc schválil novelu zákona, která zruší poplatek za tranzit plynu přes jeho území. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Odvolává se přitom na dokument, ke kterému získala přístup.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
11.12.2024 1) Ceny elektřiny na spotových trzích v Evropě se dnes vyšplhaly na dvouletá maxima. Vzhůru je tlačí zejména nižší produkce větrných elektráren a chladné počasí, uvedla agentura Reuters. Analytik XTB Pavel Peterka nicméně upozornil, že ceny dlouhodobějších kontraktů zůstávají stabilní.
Kancléř Scholz vyzval k investicím na Ukrajině
11.12.2024 Německý kancléř Olaf Scholz dnes vyzval německé podniky, aby investovaly na Ukrajině. Po válce podle něj totiž nabídne šance růstu jako kdysi střední Evropa. Prohlásil to na německo-ukrajinském hospodářském fóru, které se konalo v Berlíně. Cesta do Evropské unie, na kterou se Ukrajina vydala, je podle něj nezvratná. Pro posílení hospodářské spolupráce mezi Ukrajinou a Německem se vyslovil také ukrajinský premiér Denys Šmyhal. Ukrajina se už téměř tři roky brání ruské vojenské agresi, což má dalekosáhlé důsledky i pro její ekonomiku.
Němci ruší slib, poplatek za plyn, který platí i Češi, nejen ponechají, ale dokonce zvednou. Česko tak zřejmě ještě navýší dovoz plynu z ruského směru, který již nyní tvoří 95 procent celkového dovozu
20.11.2024 Češi se vrací k ruskému plynu. A teď budou mít ještě o důvod více. Německo od ledna zvýší poplatek za tranzit plynu přes své území, z 2,50 na 2,99 eura za megawatthodinu. Česko přitom už nyní podle agentury Bloomberg patří k několika zemím, které hatí celoevropskou snahu odstřihnout se od ruských dodávek energií. Taková snaha je skutečností uplynulých dvou let, po ruské invazi na Ukrajinu.
Berlín se chystá šetřit, dotkne se to i festivalu Berlinale
19.11.2024 Německé hlavní město Berlín se chystá výrazně šetřit. Na příští rok plánuje úspory ve výši tří miliard eur (75,9 miliardy Kč), výdaje chce tak snížit o zhruba osm procent. Oznámil to dnes primátor metropole Kai Wegner. Uskromnit se bude muset mimo jiné řada divadel a muzeí, ale například i mezinárodní filmový festival Berlinale.
Scholz a Macron jednali s čínským prezidentem
19.11.2024 Hospodářské otázky, ale také pokračující ruská válka proti Ukrajině, byly tématy rozhovorů čínského prezidenta Si Ťin-pchinga s německým kancléřem Olafem Scholzem a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, uvedly agentury. Státníci se setkali na okraj summitu skupiny zemí G20 v brazilském Riu de Janeiro.
Češi se vrací k ruskému plynu, píše agentura Bloomberg. Hatí tak prý celoevropskou snahu odstřihnout se od ruských energií a popírají svá slova, že závislost na Rusku je nulová, dozvídá se dnes celý svět
16.11.2024 Češi se vrací k ruskému plynu, píše agentura Bloomberg (viz níže). Česko tak podle ní patří k několika zemím, které hatí celoevropskou snahu odstřihnout se od ruských dodávek energií. Taková snaha je skutečností uplynulých dvou let, po ruské invazi na Ukrajinu.
FT: Německo nařídilo přístavům, aby odmítaly ruské dodávky zemního plynu
14.11.2024 Německo varovalo státem provozované terminály na dovoz plynu, aby odmítly jakýkoli ruský náklad zkapalněného zemního plynu (LNG). Informuje o tom web deníku Financial Times (FT). Německé ministerstvo hospodářství vydalo podle listu nařízení poté, co dostalo informaci o takové plánované dodávce od společnosti Deutsche Energy Terminal. Zpráva přichází v době, kdy Evropská unie zvažuje, že nahradí ruský LNG zvýšením dovozu ze Spojených států.
Problémem NATO je hlavně Německo, říká možný brzký viceprezident USA. A hlavním problémem Německa je Volkswagen, alespoň nyní, kdy se v automobilce i výstražně stávkuje
28.10.2024 Problémem aliance NATO je hlavně Německo, říká možný brzký viceprezident USA J. D. Vance. Berlín podle něj nemůže již dále být „příjemcem dávek“ od USA, v podobě zajištění bezpečnosti, ale musí sám dávat více na bezpečnost a obranu.
Hořký kalich potupy. Německé automobilky v Číně drtivě prohrávají, začínají se objevovat úvahy, že je bude muset sanovat německá vláda
15.10.2024 Bloomberg dnes podává zdrcující obraz skomírání německých automobilek v Číně (viz obrázek níže). Zůstávají v prachu zvířeném tamními značkami, jako je Nio, které jim technologicky ujely. V Číně už dnes synonymem luxusního vozu není BMW nebo Mercedes, ale třeba právě Nio.
Euro si drží svou pozici
10.10.2024 Nedostatek očekávaných fiskálních stimulů ze strany Číny a revize prognózy HDP Německa ze strany vlády směrem dolů vyvíjejí tlak na euro. Ani vášnivý projev guvernéra slovenské centrální banky Petera Kazimíra býky na EUR/USD nepodpořil. Vyjádřil pochybnosti o snížení sazeb na zasedání ECB 17. října, ačkoli trhy je považují za hotovou věc. Poznamenal, že rozhodování na základě jediné zprávy o inflaci je lehkomyslné. Stojí za zmínku, že v září index spotřebitelských cen klesl pod cíl Evropské centrální banky.
V Německu v září ubylo lidí bez práce, nezaměstnanost klesla
27.09.2024 Počet lidí bez práce v Německu v září klesl o 66.000 na 2,806 milionu. Míra nezaměstnanosti se tak proti předchozímu měsíci snížila o 0,1 procentního bodu na šest procent. V předběžné zprávě to dnes oznámil Spolkový úřad práce, podle nějž je počet nezaměstnaných meziročně o 179.000 vyšší.
Nečekané, cla EU na čínská elektroauta nakonec dost možná nebudou. Peking, Bratislava i Berlín tleskají Španělsku
11.09.2024 Španělský premiér Pedro Sanchez totiž vyrazil na čtyřdenní návštěvu Číny a předvedl tam překvapivou otočku. Vyzývá náhle, ať země EU a Brusel samotný přehodnotí uvalení vysokých cel právě na čínská elektroauta. Ta platí od letošního července provizorně, na přelomu října a listopadu mají vstoupit v platnost trvale, na pět let.
Prodeje elektroaut v Německu se bortí, v srpnu spadly meziročně o takřka 70 %. Jde o „propad historických dimenzí“, německá vláda ujišťuje, že Volkswagen padnout nenechá
04.09.2024 Prodeje elektroaut v Německu se bortí. V srpnu spadly meziročně o takřka 70 %. Jedná se o „propad historických dimenzí“, konstatuje původce čísel, spolkový úřad pro automobilovou dopravu.
Euro už má politiky plné zuby
04.09.2024 Problémy nikdy nepřicházejí samy. Po politickém dramatu ve Francii, zpomalení evropské podnikatelské aktivity a poklesu inflace v eurozóně na 2,2 %, což zvyšuje šance na zářijové snížení sazeb Evropské centrální banky, dostalo euro další ránu. Poprvé od druhé světové války zvítězili ve volbách v Německu nacionalisté. Ano, jednalo se o regionální hlasování, ale parlamentní volby se budou konat v roce 2025 a obavy z jejich výsledku nedají měnovému páru EUR/USD klidně spát.
Alarmující, Volkswagen poprvé ve své devadesátileté historii zvažuje uzavření fabrik v Evropě. „Nemocné“ Německo se neuzdravuje, naopak
03.09.2024 Německá automobilka Volkswagen zvažuje zavírání svých fabrik v Německu. Je to zlom. K něčemu takovému ve své takřka devadesátileté historii totiž nikdy nepřistoupila. Drtí ji vysoké ceny energií, těžké bruselské regulace, zelená agenda i nezachycený nástup elektromobility. Když Volkswagen byť jen zvažuje uzavření některé ze svých evropských fabrik, což nikdy neučinil, je to vysoce alarmující, soudí analytici autobranže…
Šok v Budapešti i v Bratislavě. Ukrajina už v roce 2025 nepustí do Maďarska a na Slovensko ruskou ropu, Slovensko přitom i přes ukrajinské sankce na Lukoil v červenci několikanásobně navýšilo dovoz ruské ropy, která ve velkém tekla i do Maďarska
30.08.2024 Maďarsko a Slovensko musí urychleně hledat nové, ne-ruské dodavatele ropy. Kyjev se totiž dnes nechal slyšet, že hned zkraje roku 2025 zastaví přepravu ruské ropy ropovodem Družba. Jeho jižní větví v současnosti teče ropa do Maďarska, na Slovensko i do Česka. Česko však v příštím roce plně přejde na dodávky ropy prostřednictvím ropovodu TAL, který vede z italského přístavu Terst přes Alpy a jehož kapacita se za tím účelem nyní navyšuje.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (26.8.2024)
26.08.2024 Minulý týden jsme se dočkali jednoho obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž došlo ke vstupu do nákupního (buy) obchodu, který se velmi přesně dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Take-Profitu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
Německá schizofrenie může brzdit pomoc Ukrajině
23.08.2024 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj urguje své spojence. „Válčení nezná dovolenou,“ říká a apeluje na země NATO, aby si pospíšily se slíbenými dodávkami zbraní. Ty se totiž zadrhávají. Přísliby z minulého měsíce podle Zelenského nyní neplní hlavně USA, Británie a Francie.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.08.2024 1) Akcie ve Spojených státech zahájily týden růstem. Navázaly tak na zisky z minulého týdne, kdy zažily nejvyšší týdenní procentní přírůstek v letošním roce. Trhy se nyní soustředí na sjezd Demokratické strany a setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole. Nejlépe si vedly technologické společnosti v čele s firmami Nvidia, Alphabet a Tesla.
Pomoc Ukrajině nebude omezena, uklidňuje Berlín po kritice
20.08.2024 Německá vláda včera odmítla tvrzení, že Berlín kvůli rozpočtovým škrtům omezí svou pomoc Ukrajině, která se brání ruské agresi. Nadále platí, že bude pomáhat, dokud bude potřeba, ujistil podle agentury DPA mluvčí vlády.
Ukrajina nakonec může padnout kvůli berlínské posedlosti šetřením, varuje německá banka LBBW. Podle ní Berlín obrovsky hazarduje, když hodlá snižovat pomoc Kyjevu; akcie německých a evropských zbrojařů v reakci výrazně klesají
19.08.2024 Ukrajinská obrana vůči Rusku nakonec může padnout kvůli německé šetřící mánii, varuje německá banka LBBW, největší z tamních zemských bank. Podle jejích analytiků je „rizikem za miliardu dolarů“ spoléhat se v takto zásadní věci na výnosy ze zmrazených ruských devizových rezerv, jejichž použití je stále vysoce nejisté. Právě tak ovšem Berlín nyní argumentuje: chce nahrazovat své výdaje na Ukrajinu právě výnosy z ruských rezerv.
Schizofrenní Německo. Chce-li nahradit svoji pomoc Ukrajině pomocí z ruských rezerv, znamená to jejich konfiskaci, kterou ovšem Berlín odmítá
19.08.2024 Německo tvrdí, že snížení jeho vlastní pomoci Ukrajině budou kompenzovat prostředky ze zmrazených ruských devizových rezerv. Jenže tyto peníze nejsou o nic více německé než třeba české. O jejich využití, resp. pouze výnosu z nich, letos na jaře rozhodly země skupiny G7 a Evropská unie.
Euro postupuje pomalu. Co bude dál?
13.08.2024 Město spí. Dav se probouzí. Zatímco trhy dřímají a čekají na údaje o červencové inflaci v USA, býci na EUR/USD se rozhodli zaútočit, povzbuzeni aktualizovanými prognózami agentury Bloomberg ohledně depozitních sazeb. Experti se domnívají, že Evropská centrální banka bude čtvrtletně snižovat sazby, přičemž výpůjční náklady by měly do prosince 2025 dosáhnout 2,25 %. Trh s futures předpokládá agresivnější úpravu sazby federálních fondů a rozdílné tempo měnové politiky vytváří pro euro vítr do plachet.
Proč Ukrajina sankcionuje jen jednu ruskou ropnou společnost, soukromý Lukoil, a ne také státní Rosněfť? Přitom Rosněfť vozí do své německé rafinérie ropu údajně z Kazachstánu, která může být ve skutečnosti ruská
01.08.2024 Houstnoucí střet mezi Maďarskem a Slovenskem na jedné straně a Ukrajinou na straně druhé ohledně dovozu ruské ropy přes její území je pozoruhodný i z jednoho spíše přehlíženého důvodu. Ukrajina totiž nesankcionuje ruskou ropu jako takovou. Ukrajina sankcionuje pouze ropu jedné ruské společnosti, a to Lukoilu. To je podstatný rozdíl. Neboť ropa jiné ruské společnosti, Rosněfti, přes Ukrajinu ropovodem Družba v klidu teče dále. I když je to ropa ruská stejně jako ta od Lukoilu.
Fotbalové Euro přineslo trojciferný nárůst tržeb v restauracích, rekordmanem se stal Dortmund
18.07.2024 Bezmála trojnásobný meziroční nárůst tržeb v pohostinství přineslo mistrovství Evropy ve fotbale německým pořadatelským městům. Vůbec největší meziroční nárůst tržeb, a to o 283 procent, zaznamenal Dortmund v den utkání Francie s Polskem. Do první desítky nejlepších se dostal i zápas české reprezentace proti Portugalsku. Vyplývá to z nejnovější studie Mastercard SpendingPulse, která sleduje veškeré platby za nákupy v kamenných i internetových obchodech.
EU se spojuje s Čínou ve jménu Green Dealu – a proti Trumpovi. Ďábelské
30.06.2024 Už v nadcházejícím týdnu mají vstoupit v platnost navýšená cla EU na čínské elektrovozy. Zatím v provizorním módu, od konce letoška definitivně. Stále tedy existuje možnost citelné redukce chystaného navýšení, nebo dokonce plného ustoupení od něj. EU v tomto týdnu přistoupila zatím jen k titěrné redukci nově plánovaných celních sazeb.
Společné půjčování EU se prohlubovat nebude, Berlín plán shazuje ze stolu. Využívá Macronova oslabení po eurovolbách a současně chce zastavit nástup Alternativy pro Německo
25.06.2024 Společné půjčování EU dostává zásadní úder, nebude se prohlubovat. Německo využilo – či se spíše vylekalo – Macronova fiaska v eurovolbách a vypsání francouzských předčasných voleb a shazuje ze stolu plán na prohloubení společného půjčování EU. Tedy plán na další společné dluhopisy Bruselu, jež by financovaly třeba zbrojní, vojenské a bezpečnostní výdaje.
Cla na čínská elektroauta možná nebudou. Peking coby ústupek nabízí redukci svého cla, z níž by profitovaly hlavně německé automobilky
24.06.2024 Je stále pravděpodobnější, že EU sníží, nebo vůbec nezavede dodatečná cla na čínská elektroauta. Čína totiž nyní nově nabízí ústupek, z nějž by těžily zejména německé automobilky. Německému vicekancléři Robertu Habeckovi, který je na návštěvě Pekingu, dal nabídku čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao.
EU chce pod taktovkou Německa prohloubit průmyslovou spolupráci s Čínou, obává se totiž velké obchodní války s ní a i její konkurence, píše Wall Street Journal. EU tím podle listu ale dost riskuje
23.06.2024 Chystaná cla na čínská elektroauta, která jsou v plánu od příštího měsíce, nemají být – v očích Bruselu – úvodním výstřelem v obchodní válce. Evropská unie naopak tiše akceptuje vznik „eurounijně-čínského průmyslového komplexu“. V podstatě tedy již přijala fakt, že čínská elektroauta jsou natolik konkurenceschopná, že evropští výrobci – zatížení regulacemi a normami, jež nesnesou srovnání nikde jinde ve světě – proti většině z nich nemají příliš šancí. Proto se se svým soupeřem hodlá spíše spojit než s ním zápolit; chce jej jen přimět k tomu, aby své elektrovozy vyráběl v EU, a ne v Číně.
Fiasko Green Dealu nutí Evropskou unii přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala. Proti už je jen „pročínské“ Německo, kroky Bruselu tak poškodí i Česko
09.06.2024 Když svého času Donald Trump obýval Bílý dům, činovníci zemí Evropské unie se mu rádi vysmívali. Pokud jej tedy neměli hned za zlosyna. Dnes už jim úsměv ztuhl. Pýcha zase jednou předešla pád. Nakonec vlastně dokonce Trumpovu agendu přejímají. V řadě klíčových oblastí.
Macron je v ofenzivě vůči Německu, Čína tleská
10.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
Problémy ekonomiky Německa znepokojují jeho sousední země
25.04.2024 Problémy německé ekonomiky znepokojují sousedy Německa, a to od Švýcarska až po Polsko. Někteří zahraniční ekonomové Berlín vyzývají k reformám, aby se krize dál nešířila, píše agentura Reuters. Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil prognózu růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok o 0,3 procentního bodu. V letošním roce očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) pouze o 0,2 procenta, což je mezi velkými zeměmi eurozóny nejslabší růst.
Migrační dohoda EU, kterou Česko podepsalo bez zajištění trvalé výjimky, představuje potenciálně výraznou zátěž pro české veřejné finance. Ročně může jít o nemalé desítky miliard korun
19.04.2024 Migrační dohoda EU, k níž se Česko loni připojilo a nyní opět plní média, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR.
S chudobou se v Německu potýká přes 16 procent populace
26.03.2024 Chudoba je v Německu s více než 84 miliony obyvatel stále vysoce rozšířená, potýká se s ní 16,8 procenta populace. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně prohlásil Ulrich Schneider, který je šéfem uskupení Deutscher Paritätischer Gesamtverband sdružující tisíce německých sociálních organizací. Zpráva uskupení vychází z dat k roku 2022. Schneider vyzval vládu spolkového kancléře Olafa Scholze, aby důsledněji s chudobou bojovala, mimo jiné zvýšením minimální mzdy ze současných 12.41 eura (331 Kč) na 15 eur (379 Kč) a posílením finanční podpory dětí.
Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly
17.03.2024 Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly o deset procent, což je nejhlubší propad od znovusjednocení země roku 1990. Ekonomika oslabila, zatímco výroba ekologické energie vzrostla. Podle Spolkového úřadu pro životní prostředí (UBA) je země na dobré cestě splnit svůj klimatický cíl pro rok 2030, kdy chce snížit emise oproti roku 1990 o 65 procent.
Německo dá čtyři miliardy eur na podporu ekologičtější výroby, uvádí Reuters
16.02.2024 Německá vláda podpoří energeticky náročné podniky, které přejdou na ekologickou výrobu. Podle zdrojů agentury Reuters se jim chystá poskytnout dotaci čtyři miliardy eur (bezmála 102 miliardy Kč). Je to součást snahy Německa stát se do roku 2045 klimaticky neutrální zemí.
Berlín vyzval Kosovo, ať odloží plány na zavedení eura jako své jediné měny
26.01.2024 Německá vláda vyzvala Kosovo, aby odložilo plány na zavedení eura jako své jediné měny. Zdůvodňuje to obavami z dalšího zhoršení etnického napětí, protože takový krok by etnickým Srbům na severu Kosova zkomplikoval přístup k hotovosti. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg. Vláda v Srbsku varovala, že plán Kosova by od 1. února v zemi prakticky znemožnil používat srbský dinár.
Tesla zastaví výrobu v berlínské továrně
12.01.2024 Berlínská továrna americké automobilky Tesla od 29. ledna na dva týdny zastaví většinu výroby, chybí jí díly. Podle agentury DPA o tom ve čtvrtek večer informoval americký výrobce elektromobilů. Důvodem odstávky je narušení dodavatelských řetězců kvůli útokům jemenských povstalců podporovaných Íránem v Rudém moři.
Německo a Francie hlásí shodu na reformě fiskálních pravidel
20.12.2023 Francie a Německo dosáhly shody ohledně reformy fiskálních pravidel Evropské unie, oznámil podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire po jednání se svým německým protějškem Christianem Lindnerem. Ten hovoří o shodě v klíčových bodech. Šéfové resortů financí zemí EU budou dnes jednat prostřednictvím videokonference, aby se pokusili najít kompromis v této otázce, poznamenala agentura AFP.
Praha se i kvůli nynější neklidné politické situaci a ekonomické tísni propadá ve světovém žebříčku měst dle kvality života cizinců; žije se jim v ní hůře i než v Belfastu, Birminghamu či Philadelphii. První je Vídeň
12.12.2023 Česká metropole Praha si pohoršila v žebříčku, jejž společnost Mercer sestavuje na základě vyhodnocení kvality života z hlediska cizinců. První v pořadí je rakouská metropole Vídeň, následovaná švýcarským Curychem a novozélandským Aucklandem. Vůbec nejhůře si stojí súdánský Chartúm. Praha obsazuje až 71. příčku.
Turistika se v EU loni téměř zotavila z dopadů pandemie, mezi státy jsou rozdíly
31.10.2023 Odvětví turistiky se loni v Evropské unii téměř zotavilo z dopadů pandemie covidu-19. Počet přenocování v turistických zařízeních dosáhl 96 procent stavu před pandemií, uvedl ve své dnešní zprávě statistický úřad Eurostat. Mezi členskými státy jsou ale velké rozdíly. Česká republika byla zhruba na 89 procentech stavu z roku 2019, ale například Slovensko pouze na 72 procentech.
Bloomberg: Pád Gazpromu otupuje klíčový nástroj Putinovy moci
13.10.2023 Ruský prezident Vladimir Putin přecenil své možnosti, když se pokusil využít ruský státní plynárenský gigant Gazprom k tomu, aby dostal Evropu na kolena. A nyní jsou jeho snahy o posílení Gazpromu vydány na milost a nemilost Číně, napsala agentura Bloomberg.
Podle šéfa RWE Německu stále hrozí problémy s dodávkami plynu
05.10.2023 Německo musí urychlit výstavbu infrastruktury pro dovoz plynu, aby se vyhnulo omezení dodávek. Týdeníku WirtschaftsWoche to podle agentury Reuters řekl Markus Krebber, generální ředitel největší energetické společnosti v zemi RWE. Dodal, že riziko prudkého růstu cen energií nebylo zcela zažehnáno. Plyn pro evropský trh zatím dnes zlevňuje.
Německý průmysl požaduje dostupné ceny energií k udržení konkurenceschopnosti
26.09.2023 Německý průmysl chce dosáhnout klimatických cílů co nejrychleji, kvůli příliš vysokým cenám energií ve srovnání s ostatními evropskými státy se však obává ztráty konkurenceschopnosti a zániku. Dnes to na klimatické konferenci Svazu německého průmyslu (BDI) prohlásil šéf svazu Siegfried Russwurm. Spolkový ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck zástupce průmyslu ujistil, že dostupné ceny elektrické energie jsou i jeho cílem, protože ochrana klimatu jde ruku v ruce s hospodářskou prosperitou.
Německo se topí ve své nezvládnuté energetické přeměně, teď se s sebou snaží stáhnout i Francii. Berlín se bojí, že mu jinak budou firmy utíkat za levnější elektřinou i do Francie
18.09.2023 Německo je stále nervóznější ze své historické energetické přeměny, takzvané Energiewende. Ta už má hmatatelné výsledky, jež zejména pro německý průmysl nejsou vůbec příznivé. Například za poslední dva roky i taková Francie přilákala o 50 procent přímých zahraničních investic více než Německo. Takřka třetina podniků německého zpracovatelského průmyslu vážně zvažuje či již uskutečňuje odchod ze země. Německu tak hrozí deindustrializace jako nikdy v dějinách. Jedním z míst, kam se německé podniky mohou uchýlit, je „odvěký rival“ Francie. Tomu se nyní Berlín snaží zabránit.
Berlín schválil balíček daňových úlev za 32 mld. eur na restart ekonomiky
30.08.2023 Německá vláda dnes schválila čtyřletý balíček daňových úlev pro firmy za 32 miliard eur (770,4 miliardy Kč), který má znovu nastartovat růst tamní slábnoucí ekonomiky. Informovala o tom agentura Reuters. Balíček zahrnuje dotace na pokrytí 15 procent nákladů na ekologické investice společností. Kancléř Olaf Scholz zdůraznil, že vláda si musí dát pozor, aby její stimulační opatření nepodnítila inflaci. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?
21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
Německo stále dramatičtěji zaostává za USA, varuje největší německá banka. Tím se i stupňuje jeho technologická závislost na Číně, takže podoba vztahů s ní bude do budoucna stále více ovlivňovat i výkon české ekonomiky a zaměstnanost v ČR
16.08.2023 Eurozóně vážně hrozí největší krize od jejího vzniku, varují analytici agentury Bloomberg. Na přelomu let 2024 a 2025 se může v maximální míře projevit efekt utahování její měnové a zároveň rozpočtové politiky, což přivodí hospodářský pád – až zhruba pětiprocentní – srovnatelný s tím z doby evropské dluhové krize před více než deseti lety. Zatímco Spojené státy mohou zvládnout měkce přistát, eurozóna mnohem spíše přistane tvrdě.
Biden se pustil do Číny jako nikdy: je to prý „tikající časovaná bomba“, v čele má samé „lumpy“. Z jeho výroků se dělá mdlo třeba i v centrále Volkswagenu
11.08.2023 Americký prezident Joe Biden se nevídaně ostře pustil do Číny, resp. její ekonomiky. Při včerejší sponzorské večeři v Utahu se však dopustil rovněž řady nepřesností, často i podstatných, které koriguje agentura Bloomberg.
Tchajwanská TSMC chce postavit v Německu svou první evropskou továrnu na čipy
09.08.2023 Tchajwanský výrobce čipů Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) hodlá v Německu postavit svou první evropskou továrnu. Firma dnes oznámila, že do závodu v Drážďanech plánuje investovat společně s podniky Bosch, Infineon a NXP. Celková hodnota investic by podle TSMC měla přesáhnout deset miliard eur (zhruba 242 miliard Kč). Podle agentury DPA asi polovinu investičních nákladů pokryjí v rámci státních subvencí peníze německých daňových poplatníků.
Evropu čeká velmi obtížné desetiletí, kvůli drahým energiím a invazi čínských elektromobilů, varují experti. Motor evropské ekonomiky, Německo, se zadrhává, výrazně tam sílí Alternativa pro Německo
30.07.2023 Evropu čeká velmi složitých deset let, kdy se její ekonomika bude muset utkat s povážlivou ztrátou konkurenceschopnosti. Starý kontinent totiž ve světě stále povážlivěji zaostává, zejména za USA, a kombinace drahých energií a přílivu čínských elektromobilů situaci může dále výrazně zhoršují. Varují tak experti, které cituje agentura Bloomberg.
EIB představila nový fond v hodnotě 400 milionů eur na obnovu Ukrajiny
14.07.2023 Evropská investiční banka (EIB) včera představila nový fond v hodnotě 400 milionů eur (zhruba 9,5 miliardy Kč) na obnovu Ukrajiny. Peníze z fondu mají být použity, než začne fungovat dlouhodobější plán Evropské unie pro obnovu Ukrajiny. Informovala o tom agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.07.2023 1) Česká koruna v prvním pololetí vůči většině měn posílila. K euru zpevnila o 35 haléřů, tedy o 1,5 procenta, k dolaru o 70 haléřů, což představuje tři procenta. Výrazně se zhodnotila k turecké liře a egyptské libře. Naopak k forintu i zlotému oslabila. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
Migrační dohoda EU může českého daňového poplatníka vyjít dráž než konsolidační balíček. Přesto se o jejích dopadech na veřejné finance vůbec nediskutuje – na rozdíl od balíčku
20.06.2023 Migrační dohoda EU, k níž se Česko připojilo, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR. Česko se totiž zavázalo, že v případě silných nebo rychlých migračních toků, se bude podílet na přijetí buď nejméně 30 tisíc migrantů ročně, nebo na platbě ročně minimálně 600 milionů eur, tedy dle dnešního kursu více než 14 miliard korun.
Intel investuje do továrny na čipy v německém Magdeburku přes 30 miliard eur
19.06.2023 Americká společnost Intel investuje do továrny na čipy v německém Magdeburku přes 30 miliard eur (713 miliard Kč). Firma to oznámila v prohlášení po podpisu dohody o společném záměru s německou vládou. Ta podle dřívějších informací ekonomických médií podpoří výstavbu zhruba deseti miliardami eur (asi 238 miliard Kč). Prohlášení přesnou výši podpory nezmiňuje, konkrétní sumu německá vláda zatím oficiálně neoznámila. Intel uvedl, že produkce polovodičů začne v rozmezí čtyř až pěti let. Nezbytný je ale souhlas Evropské komise s německou státní podporou.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.06.2023 1) Úrokové sazby České národní banky by pravděpodobně někdy na konci roku měly začít klesat. Jak rychle, to nikdo neví, řekl na tiskové konferenci společnosti Broker Consulting bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bude podle něj záležet na tom, jak se bude vyvíjet inflace. Sazby teď podle něj zůstanou tam, kde jsou. "Jestli se nyní mírně zvýší, neumím odhadnout," dodal. Bankovní rada ČNB bude o nastavení sazeb jednat příští středu.
Rusko je hrozba a Čína partner i rival, uvádí německá bezpečnostní strategie
14.06.2023 Současné Rusko zůstane v dohledné době největší hrozbou pro mír a bezpečnost v euroatlantickém prostoru. Uvádí to německá národní bezpečnostní strategie, kterou dnes přijala spolková vláda kancléře Olafa Scholze. Čínu strategie označuje za partnera, konkurenta i systémového rivala. K hrozbám a výzvám, kterým Berlín čelí, Scholz na tiskové konferenci řekl, že Německo je silnou zemí.
MMF: Růst německé ekonomiky se bude letos pohybovat kolem nuly, pak zrychlí
16.05.2023 Německá ekonomika díky reakci politiků a mírné zimě loni prokázala odolnost. V nejbližší době ale zůstane hospodářský růst největší evropské ekonomiky utlumený, uvedl dnes Mezinárodní měnový fond (MMF). Růst hrubého domácího produktu (HDP) Německa se bude podle něj letos pohybovat kolem nuly a v období let 2024 až 2026 jeho tempo zrychlí na jedno až dvě procenta. Na růst v krátkodobém výhledu začaly nepříznivě působit přísnější finanční podmínky a cenový šok na trhu s energiemi.
OECD: Německá ekonomika se bude příští rok zotavovat pomaleji, než se očekávalo
08.05.2023 Německá ekonomika se bude v příštím roce zotavovat pomaleji, než se předpokládalo, uvedla dnes v tiskové zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky se podle výhledu OECD letos zvýší o 0,3 procenta a v roce 2024 o 1,3 procenta. Zatímco prognóza pro letošní rok zůstává beze změny, v případě příštího roku organizace v březnu odhadovala růst o 1,7 procenta. Snížení výhledu OECD přičetla růstu výdajů na ekologičtější infrastrukturu.
Německo dnes dává sbohem jádru, může to nakonec zdražit elektřinu i Čechům. Ve Finsku v pondělí spouští zbrusu novou jadernou elektrárnu, v jádro víc věří i Francie, Británie, či dokonce Japonsko
15.04.2023 Německo dnes po více než 60 letech výroby elektřiny z jádra vypíná své poslední jaderné elektrárny. V deset hodin dopoledne začne postupně vypínat elektrárnu Isar-2 u Mnichova. O zhruba 45 minut později bude tento zdroj automaticky odpojen ze sítě, až jeho výroba klesne na 30 procent instalovaného výkonu. Posléze během dneška projdou stejným procesem také elektrárny Neckarwestheim-2 a Emsland. Do dnešní půlnoci tak bude Německo zcela bez své jaderné elektrárny, poprvé od roku 1961.
EUR/USD: IFO indexy, stávka v Německu a budoucí zprávy o inflaci
27.03.2023 EUR/USD se na začátku nového obchodního týdne obchoduje v rámci 7. úrovně za rozporuplného fundamentálního prostředí. Na jedné straně dochází ke zlepšení rizikového sentimentu na trzích: německé indexy IFO vyšly v zelené zóně a zkrachovalá americká banka Silicon Valley Bank nečekaně rychle našla kupce, protože společnost First Citizens Bank & Trust Company souhlasila s nákupem všech vkladů a úvěrů SVB. Největší stávka dnes naopak začala v Německu, což negovalo optimistické odhady IFO.
E-paliva! Co to je? Mohou přispět k tomu, aby auta nevypouštěla CO2?
13.03.2023 Na poslední chvíli se postavilo Německo proti přelomovému zákonu EU prodeje automobilů s emisemi CO2 v roce 2035 a chce, aby byl po roce 2035 povolen prodej nových automobilů se spalovacími motory, jestli budou poháněny elektronickými palivy.
Jaderná energetika je riskantní a nevyplatí se, míní institut DIW Berlin
10.03.2023 Všechny jaderné projekty, o kterých se v dnešní době kvůli energetické a klimatické krizi debatuje, nejsou ekonomicky a ani technicky životaschopné a smysluplné, do centra pozornosti se naopak dostávají mnohem výhodnější obnovitelné zdroje. Ve své aktuální analýze to uvádí výzkumný hospodářský institut DIW Berlin.
Německo a Itálie se staví proti plánu Bruselu na zákaz aut se spalovacím motorem, bojí se Číny. Čína podle dnešních dat z tamního průmyslu po covidu mohutně oživuje
01.03.2023 Německo a Itálie, tedy první a třetí největší ekonomika EU, se postavily proti plánu Bruselu na zákaz prodeje aut se spalovacím motorem, který má platit od roku 2035. Členské státy EU už přitom plán loni předběžně odsouhlasily.
Akcie Rheinmetallu pohání "válečná poptávka" 📈 Společnost zvýšila prognózy
26.01.2023 Akcie největšího německého obranného konglomerátu Rheinmetall (RHM.DE) dnes posilují o více než 3,5 %. Společnost zvýšila odhady tržeb a tlačí na Berlín, který žádá o další velké zakázky. V loňském roce konglomerát vyčlenil 700 milionů eur na rozšíření výrobních kapacit v rámci přípravy plánu na posílení německé armády. Náladu zlepšila také dohoda Německa o dodávkách Leopardů na Ukrajinu:
Růst bitcoinu připomíná oživení býčího trhu v roce 2019
26.01.2023 Akcie největšího německého obranného konglomerátu Rheinmetall (RHM.DE) dnes posilují o více než 3,5 %. Společnost zvýšila odhady tržeb a tlačí na Berlín, který žádá o další velké zakázky. V loňském roce konglomerát vyčlenil 700 milionů eur na rozšíření výrobních kapacit v rámci přípravy plánu na posílení německé armády. Náladu zlepšila také dohoda Německa o dodávkách Leopardů na Ukrajinu:
Zelenskyj nabádal k urychlení rozhodnutí o pomoci Ukrajině, žádal tanky
18.01.2023 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes vyzval svět, aby se rychle rozhodoval ohledně pomoci jeho zemi, která se od loňského února brání ruské agresi. V projevu, kterým prostřednictvím videomostu oslovil účastníky Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, žádal konkrétně tanky, jejichž dodávky podle něj musí být rychlejší než schopnost Ruska provádět útoky. Polský prezident Andrzej Duda na fóru varoval, že Rusko se chystá na Ukrajině spustit novou ofenzivu.
Bloomberg: Německo je ochotno použít zabavený ruský majetek na obnovu Ukrajiny
03.01.2023 Německo je ochotno použít prostředky ze zabaveného ruského majetku na poválečnou obnovu Ukrajiny. Berlín podporuje požadavek kyjevské vlády na válečné reparace. S odkazem na své zdroje z německých vládních kruhů o tom píše agentura Bloomberg. Dříve než německá politika ke kroku přistoupí, musí podle zdrojů ale vyřešit právní záležitosti a chce také postupovat ve shodě se spojenci.
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022
31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
EU pohrozila Twitteru sankcemi kvůli zablokování účtů novinářů
16.12.2022 Evropská unie pohrozila společnosti Twitter sankcemi kvůli tomu, že zablokovala několika novinářům účty na své sociální síti. Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová označila krok firmy Elona Muska za znepokojivý. Tvrdě ho kritizuje také Německo, podle něhož není možné svobodu tisku libovolně zapínat a vypínat. Výhrady má i Británie.
Akcie Uniperu se propadají o 7 % 📉 Zachrání společnost Německo?
28.11.2022 V době, kdy do Evropy poprvé dorazil obrovský náklad zkapalněného zemního plynu od australské energetické společnosti Woodside Enenrgy, pokračuje výprodej akcií společnosti Uniper (UN01.DE), které dnes ztratily téměř 7 %. Energetická společnost uvedla, že záchrana společnosti před bankrotem bude německou vládu stát dalších 25 miliard eur:
Za terminály na LNG zaplatí Německo výrazně více, než předpokládalo
21.11.2022 Plovoucí terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) přijdou Německo nejméně o 3,5 miliardy eur (85 miliard Kč) dráž, než se původně předpokládalo. V letošním rozpočtu se počítalo s částkou 2,94 miliardy eur (zhruba 72 miliardy Kč), nyní je ale potřeba suma 6,56 miliardy eur (160 miliardy Kč). Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck dnes k vyšším nákladům řekl, že projekt se rozšířil a že jeho součástí se stala také infrastruktura. Plovoucí terminály, kterých si německá vláda pronajala pět, považuje Berlín za základ nezávislosti na plynu z Ruska.
Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom
14.11.2022 Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém webu to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu, informovala agentura DPA.
Německo s ohledem na ekologii vyzvalo k pozastavení rozvoje hlubokomořské těžby
01.11.2022 Německo vyzvalo k pozastavení rozvoje hlubokomořské těžby. Není podle něj dostatečně známo, jaký dopad může mít na životní prostředí těžba kovů, které se používají do baterií elektromobilů. Informovala o tom dnes agentura Reuters. O návrhu předpisů hlubokomořské těžby jedná od pondělí do 11. listopadu Mezinárodní úřad pro mořské dno (ISA), který spadá pod OSN.
Německo by mohlo odebrat výrobcům elektřiny 90 procent mimořádných zisků
19.10.2022 Německá vláda chce odebrat producentům elektrické energie 90 procent z takzvaných nadměrných a neočekávaných zisků, a to zpětně od března letošního roku. Dnes to uvedl server deníku Tagesspiegel, který získal návrh ministerstva hospodářství. Z takto získaných peněz chce vláda kancléře Olafa Scholze dotovat ceny elektřiny. Kabinet by podle zmíněného dokumentu měl o návrhu jednat 18. listopadu, aby ho mohl Spolkový sněm na začátku prosince schválit.
Reuters: Berlín očekává, že německá ekonomika se příští rok ocitne v recesi
06.10.2022 Vláda v Berlíně očekává, že německá ekonomika se kvůli energetické krizi, rostoucím cenám a omezeným dodávkám příští rok propadne do recese a vykáže pokles o 0,4 procenta. S odvoláním na informované zdroje o tom dnes informovala agentura Reuters. Mluvčí ministerstva hospodářství v reakci sdělil, že ministr Robert Habeck zveřejní aktualizované údaje příští týden.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
06.10.2022 1) Miliardář Elon Musk a americká internetová společnost Twitter se dohodli, že odloží Muskovu na dnes plánovanou výpověď u soudu. V příštích dnech by mohli dosáhnout dohody o ukončení svého soudního sporu, uvádějí zdroje agentury Reuters. To by nejbohatšímu muži na světě umožnilo odkoupit provozovatele sociální sítě, za kterého v pondělí nabídl původně dohodnutou cenu 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč), pokud Twitter upustí od soudního sporu.
Morawiecki: Německý energetický plán ničí trh EU, Berlín nemůže unii diktovat
06.10.2022 Masivní německá podpora spotřeby energií ničí jednotný evropský trh a Berlín nemůže diktovat energetickou politiku Evropské unie. Při příchodu na jednání pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) to dnes prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki. Doplnil, že Evropa by se měla jednotně vypořádat s nedostatkem energií z Ruska, ke kterému podle něj přispěla i cílená sabotáž plynovodu Nord Stream. Estonská premiérka Kaja Kallasová zase řekla, že absence opatření na úrovni EU by poškodila vnitřní trh.
RWE v Německu urychlí odklon od uhlí, nyní ale prodlouží chod uhelných zdrojů
04.10.2022 Německá energetická společnost RWE o osm let uspíší odklon od uhlí, nově tak počítá s rokem 2030. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili spolkový ministr hospodářství Robert Habeck a šéf RWE Markus Krebber. Součástí dohody mezi Berlínem, RWE a spolkovou zemí Severní Porýní-Vestfálsko je ale prodloužení chodu rezervních uhelných elektráren do jara 2024. Tyto bloky měly být původně odpojeny ke konci letošního roku.
Německo bude muset podle Habecka nechat dvě jaderné elektrárny v provozu
27.09.2022 Německo bude muset nechat dvě ze tří stávajících jaderných elektráren v provozu až do jara, aby se vyhnulo možným nedostatkům elektrické energie. Dnes to na tiskové konferenci oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Německo původně plánovalo, že poslední tři jaderné elektrárny odstaví na konci roku, na počátku září ale rozhodlo, že dvě z nich nechá do jara v rezervě. Nyní Berlín počítá, že místo v rezervě zůstanou obě elektrárny připojeny k síti.
Fidelity International: Obnovit důvěru trhu v jednotnou měnu nebude po propadu parity eura s dolarem v eurozóně snadné
14.09.2022 Na celém světě panují těžké chvíle, avšak pozornost je věnována úředníkům z Evropské centrální banky, kteří čelí jménem spotřebitelů v eurozóně téměř neřešitelnému dilematu.
Česko v pátek zřejmě jako Brusel, Berlín i Paříž podpoří řešení drahých energií „konfiskací“ zisků jiných než plynových elektráren. Nebude pak moct uplatnit „válečnou daň“ na ČEZ
06.09.2022 Ministr průmysl a obchodu Jozef Síkela dnes potvrdil, že při páteční mimořádné evropské radě pro energetiku budou na stole dva stěžejní návrhy, jak domácnostem i firmám napříč EU ulevit od vysokých cen energií.
České předsednictví chce navrhnout zastropování plynu, Brusel a Berlín jej ale mezitím „odpískaly“. Proto také Fialův kabinet zřejmě neprosadí ani „válečnou daň“ na ČEZ
05.09.2022 České předsednictví EU hodlá na pátečním energetickém summitu předložit návrhy řešení krizové situace, které ovšem mezitím Brusel a Berlín vlastně „odpískaly“. Klíčovým návrhem českého předsednictví má být podle zdroje agentury Bloomberg dočasné zastropování cen plynu využívaného k výrobě elektřiny.
Stávka pilotů Lufthansy ochromila v Německu leteckou dopravu
02.09.2022 Stávka pilotů německých aerolinek Lufthansa dnes ochromila leteckou dopravu, zrušeny jsou i spoje do České republiky. Na velkých německých letištích se u přepážek společnosti tvoří dlouhé fronty lidí, kteří se snaží najít náhradu za zrušené lety. Lufthansa vyzvala cestující, aby na letiště nejezdili, pokud byl jejich let odřeknut. Stávka za vyšší mzdy se koná v době, kdy ve třech západoněmeckých spolkových zemích končí prázdniny.
Češi mají nejdražší elektřinu v Evropě. Přitom patří k jejím největším vývozcům na světě
28.08.2022 České domácnosti platily letos v červenci za elektřinu nejvyšší cenu v celé Evropě. Přitom ovšem Česko patří mezi největší vývozce elektřiny nejen v Evropě, ale dokonce na světě.
Nálada německých spotřebitelů je na novém minimu, lidé se bojí účtů za energie
26.08.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v září už třetí měsíc po sobě klesne na další minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Na vině jsou podle něj obavy domácností z horentních účtů za energie. Index spotřebitelské nálady GfK klesl na minus 36,5 bodu ze srpnové hodnoty minus 30,9 bodu, uvedl dnes GfK.
Na rekordu uzavřela cena elektřiny pro Německo i plyn pro evropský trh
25.08.2022 Evropské ceny elektřiny stoupají na nové rekordy. Tlak na velkoobchodní energetické trhy, které se již potýkají s výrazně nižšími dodávkami ruského plynu, umocňuje nedostatečná produkce jaderné energie ve Francii. Na rekordu včera uzavřel i plyn pro evropský trh.
Rusové nečekaně „stopnou“ plyn v Nord Streamu 1. Povzbudili je zřejmě dnešní hlasy z nejvyšších pater německé politiky, že je třeba spustit Nord Stream 2
19.08.2022 Cena plynu v EU dnes v podvečer citelně vzrostla, až o devět procent, nad úroveň 260 eur za megawatthodinu poté, co ruský plynárenský gigant Gazprom oznámil, že na přelomu srpna a září opět zcela zastaví své dodávky do Německa a dále do zemí EU. Rusko nyní dodává potrubím plyn v objemu zhruba pětiny jeho celkové kapacity. Cena plynu nakonec uzavřela na novém historickém rekordu, 244,6 eura za megawatthodinu.
IW: Závislost německé ekonomiky na Číně v letošním prvním pololetí vzrostla
19.08.2022 Závislost německé ekonomiky na Číně v letošním prvním pololetí vzrostla. Německé přímé investice v zemi a obchodní deficit s Čínou dosáhly nových maxim, a to navzdory politickému tlaku na Berlín, aby se od Pekingu odklonil. Vyplývá to z průzkumu Institutu německého hospodářství (IW), o kterém dnes informovala agentura Reuters. Růst německého vývozu do Číny zároveň výrazně oslabil, uvedl institut s odvoláním na ekonomy, kteří poukazují na trend směřující k větší lokální produkci na čínském trhu.
Německo sníží DPH u zemního plynu z 19 na sedm procent
18.08.2022 Německo dočasně sníží daň z přidané hodnoty (DPH) u zemního plynu z běžné 19procentní sazby na sedm procent, aby spotřebitelům ulevilo od vysokých cen energií. Dnes to v mimořádném prohlášení po jednání vlády oznámil kancléř Olaf Scholz. Zdůraznil také, že vláda prověří, zda dodavatelé snížení daně ve vyúčtování zákazníkům plně zohlední.
Řeka Rýn kriticky vysychá, sucho nahrává Putinovi. Němci se bojí, že nebude plyn a v panice vykupují elektrická topidla – a to musí zajímat i Čechy
12.08.2022 Řeka Rýn podle prognózy německých úřadů přestane dnes být splavná ve svém klíčovém úseku. Přeprava uhlí, paliv a dalších surovin tak bude silně omezena, ba znemožněna. Taková situace nemohla přijít v horší dobu, neboť EU i bez toho prochází závažnou energetickou krizí, bezprostředně v důsledku války na Ukrajině. Splavnost Rýnu přitom letos bude vyloučena pravděpodobně po nejdelší dobu za posledních minimálně patnáct let.
Bulharsko zvažuje dlouhodobý kontrakt na plyn s Gazpromem. Byla by to „rána“ pro Brusel
07.08.2022 Bulharsko zvažuje zahájení jednání o dlouhodobém kontraktu na dodávky plynu s ruským podnikem Gazprom. Náměstek ministra energetiky bulharské úřednické vlády, Elenko Božkov, to v pátek uvedl v rozhovoru pro místní televizi.
Kancléř Scholz připouští prodloužení životnosti německých jaderných elektráren. Elektřinu by to mohlo zlevnit i Čechům
03.08.2022 Německý kancléř Olaf Scholz dnes uvedl, že prodloužení životnosti tří zbývajících německých jaderných elektráren „může dávat smysl“. Německo zatím plánuje uvedené elektrárny odstavit ke konci letošního roku. Kancléřovo vyjádření je tak poměrně přelomové. Signalizuje, že vládní sociální demokraté už mají pro takový krok předjednánu případnou podporu koaličních Zelených, kteří jsou v Německu hlavní politickou silou dosud prodloužení životnosti odmítající.
Scholz: Turbína pro Nord Stream 1 je plně funkční a lze ji odeslat do Ruska
03.08.2022 Ruská turbína pro plynovod Nord Stream 1, která byla kvůli servisu v Kanadě, je plně funkční a může být kdykoliv odeslána zpět do Ruska za předpokladu, že ji Moskva bude ochotna převzít. Řekl to dnes německý kancléř Olaf Scholz, který navštívil závod společnosti Siemens Energy, kde se turbína teď nachází. Rusko podle Scholze nemá důvod návrat zařízení zdržovat.
Nálada německých spotřebitelů je na rekordním minimu, dolů ji tlačí obavy o plyn
27.07.2022 Spotřebitelská nálada v Německu v srpnu klesne na další rekordní minimum. Na základě svého průzkumu to předpokládá německý institut GfK. Německé spotřebitele již delší dobu znepokojují problémy v dodavatelských řetězcích, válka na Ukrajině a růst cen energií a potravin. Nyní se k těmto obavám připojil strach z nedostatečných dodávek plynu v zimních měsících, uvedl GfK.
EU bere Rusku „trumf“ z ruky, dohoda o snížení spotřeby plynu je tu
26.07.2022 Země EU se dnes dohodly na patnáctiprocentním snížení spotřeby zemního plynu, jež má platit pro nadcházející topnou sezónu. Ministři zemí EU zodpovědní za energetiku posvětili návrh na dobrovolnou redukci spotřeby plynu v příštích měsících. Důvodem poměrně rychlého rozhodnutí – Evropská komise připravila svůj návrh příslušného opatření teprve minulý týden – je „plynová válka“, kterou s EU vede Rusko. EU se tak tím spíše hodlá připravit i na krajní scénář úplného odstřižení ruských plynových dodávek.
Kreml vede dále „plynovou válku“ s EU. Plynu nedodává ani málo, ani dost, prostě praktikuje poučku, že nejistota je pro protivníka horší než „špatná jistota“
25.07.2022 Ruský státní plynárenský gigant Gazporom do středy dramaticky sníží dvé dodávky plynu do EU potrubím Nord Stream 1. A to ze 40 procent jeho kapacity na pouhých 20 procent. K redukci přepravovaného objemu suroviny má podle dnešního vyjádření podniku dojít od středy. Potrubím tak bude proudit pouze 33 milionů metrů krychlových plynu denně. Cena velkoobchodního plynu v EU dnes v reakci stoupla, o zhruba 12 procent.
Související klíčová slova:
Italský premiér Giuseppe Conte | Zpomalení čínské ekonomiky | Realitní trh | HARDWARIO | Marshallův plán | Premiér Mark Rutte | Ruské podniky | Lídři zemí Evropské unie | Dlouhé pozice | WhatsApp | McDonald's | Daně z nemovitosti | Pozornost investorů | Války | Vývoj | Aktualizované údaje | Investiční aktivita | Australská centrální banka | Panevropský index | IW | Zdražovat | DPH | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Ceny Etherea | Podnikatel | Itálie | Eurodluhová unie | Finanční ústav | Stoxx | Reformy fiskálních pravidel | Obchodní deficit | Akcie firmy | Deutsche Bundesbank | Rozpočet EU | Očekávání | Evropské centrální banky | Poslanci | Státy eurozóny | Cena bitcoinu | Nedostatek čipů | Češi | Německý rozpočet | Analýza společnosti | Předpověď ceny | Americká automobilka Tesla | Chování | Veřejné finance | Pro investory | Novartis | Odvetná cla | FAA | Trh práce | Deindustrializace | Nákupy aktiv | Evropská komise | Německý Spolkový sněm | Plynovod Nord Stream 2 | Problémy ekonomiky | Swiss | Investice | Společnost Equinor | Britská centrální banka | Potenciál | Nízké sazby | Support | Výrobce elektromobilů XPeng | Mezinárodní ratingová agentura | Největší ruská banka | Podnikatelské aktivity | Allwyn | Akvizice | Hlava a ramena | Bankovní společnost | Cyklus zvyšování sazeb | Ifo | Ruské invaze na Ukrajinu | Obchodní pravidla | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Broadcom | ZEW Achim Wambach | Počet firemních bankrotů v Německu | Experti | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Americké centrální banky | Diverzifikace | Německý parlament | Kancléřka Merkelová | Cenový šok | Rekord | Ministr dopravy | Přeshraniční platby | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Burza FTX | Návrh zákona | Evropské měny | Býčí výhled | Hnojiva | CME FedWatch Tool | Madrid | Moody's Investors Service | Investing | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Impuls | Tržní akce | EUR/USD | Bruno Le Maire | Export z Německa | Premiér Šmyhal | Projekce | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Nejvyšší nezaměstnanost | Die Welt | Výkonný ředitel | Reality | BrandZ | PKN Orlen | Varování před cestováním | Spotový trh | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Agentura AFP | Index spotřebitelské nálady | Kantar | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Kurz japonského jenu | Lagardeová | Síla Sibiře | Fortuna | Budapešť | Cenné papíry | Frakování | DeFi | IHNED | Skupina Colt | Brexit | Ocelářství | Exchange | Goldman Sachs | Baltic Pipe | Agora | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Ukrnafta | SMA | Drahokam | Soukromá spotřeba | Diem Association | Administrativa amerického prezidenta | Šéfové | Gazprom Germania | Akcie Facebooku | Větší podniky | ČEZ | Odhad letošního růstu ekonomiky | Společnost Naftogaz | IMK | Západní země | Státní dluh | Miliardář Elon Musk | Ruská společnost | Zastavení dodávek plynu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Ontario Teachers | Americká kosmetická společnost | Francouzské energetické společnosti | Boeing | Kontrakty | Kamala Harrisová | Parlamentní výbor | Mega Millions | Ferrari | Plovoucí terminál | UN01 | Bulgargaz | Prezidenti a premiéři | Platební neschopnosti | Zvýšení dodávek plynu | JPY | Zavedení eura | Premiéři zemí Evropské unie | Evropská centrální banka | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Herbert Diess | Casino | Brent | Obnovení dodávek | Německá společnost | Ceny ETH | Velké německé firmy | Peníze | Plošná karanténa | Nabídky akcií | Robert Habeck | Suezský průplav | Oxford Economics | Ukazatel | Title Transfer Facility | Úřad pro hospodářskou soutěž | Nezaměstnanosti v Německu | Prognóza | Scholzova vláda | Měny | Saxo Bank | MiFID II | Ukrajinské síly | Tagesspiegel | Export | Americká softwarová společnost | Srbská centrální banka | Strach | Mastercard SpendingPulse | Bankovní rada ČNB | Ruský prezident | Burza | Automobilka Volvo | Nákupy dluhopisů | Developeři | Prezident institutu | Evropské burzy | Bungie | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americké ekonomiky | Americký prezident Joe Biden | Miliardy dolarů | Robinhood | Daňové škrty | CZ | Výraznější impuls | Broker | Dinár | Daimler | Zastropování cen | Společný podnik | Závod na elektromobily | Historický milník | Cash flow | Společnost Siemens | Hospodářský institut | Partneři | Investování do kryptoměn | Klaus Wohlrabe | Primární veřejná nabídka (IPO) | Evropské dluhové krize | Znárodnění | Zynga | Fimalac | Plán vlády | Tržní hodnota Gazpromu | Premiér Pedro Sánchez | Energetická společnost | Emise uhlíku | Geely | AI | Italský premiér | Průměrná volatilita | ProSiebenSat.1 | Nižší daně | The Washington Post | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Covidové pandemie | Měnový fond | Instagram | Na burze | IPO | FTX | Paříž | Fitch Ratings | Společnost PKN Orlen | Kanadský premiér | Údaje | Londýn | USD | Zvýšení sazeb | Christian Lindner | Čínské hospodářství | Cena elektřiny pro německý trh | The Verge | Dvojitý vrchol | Síť Threads | Největší energetické společnosti | Pedro Sánchez | Měnový pár EUR/USD | Německý export | Nominální hodnota | Organizace SWIFT | Model Y | Německý kancléř Olaf Scholz | Stav energetické nouze | Šíření nemoci | Výrobci elektromobilů | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Členské země EU | Hospodářské dopady | Média | Akcie Tesla | Intercontinental Exchange | Růst inflace | Rekordní zisk | Fidelity International | CO2 | FedWatch | Ministr hospodářství | Čínští výrobci | Investoři | Emoce | Nordstream | Oddlužení | Fidelity | Nejistoty | Společnost Google | Inside Bar | Tesco | Martin Chalupský | Agentura Bloomberg | Jádrový index | Západní spojenci | Nová německá vláda | Felbermayr | Prezident ECB | Finanční výbor německého parlamentu | Kapitál | Cena Etherea | Ropné a plynárenské společnosti | Posílení | Americký prezident | Pracovní místa | Rijád | Migrační dohoda | Produktovod | Výjimečná situace | Tranzitní plynovody | Global Blood Therapeutics | Reckitt Benckiser | Ceny kryptoměn | Co bude dál? | Rakousko | Trh s nemovitostmi | Qualcomm | Tiskové agentury | Ropné společnosti | TTF | Plány | ProCent | WSJ | Zisk | Summit Evropské unie | Německý koncern | HUF | Ropa Brent | Karlsruhe | AT&T | GBP/EUR | Pandemie nemoci COVID-19 | Ruské ropy | Elon Musk | GBP | Evropské ekonomiky | Divize | Bohatý | Bezpečnostní strategie | Ceny bydlení | Růst německé ekonomiky | Index Ventures | Split | Gigant Gazprom | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Čínská telekomunikační společnost | Swapy | Energetický gigant | Předstihové indikátory | Výjimečný stav | Akcionáři | Švýcarská banka | Demokraté | CZK | Tržby z prodeje | Ekonomický kalendář | Kryptoměnové burzy | Zhejiang Geely | Automobilka Tesla | Podpůrné programy | Chainalysis | Dopady koronavirové krize | České předsednictví | Státní podnik | Spolkový sněm | Pověst | Sony Interactive Entertainment | Brusel | Reakce trhu | Handelsblatt | Analytik Purple Trading | Obchod Amazon | Růstová fáze | České firmy | Nejdůležitější události | Legislativa | Spolkový ústavní soud v Karlsruhe | Vypnutí plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) | Unie | Firmy | Vedení Volkswagenu | Deflace | InterContinental | Uhelné elektrárny | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Meta | Výzkumy | Německé firmy | Investiční banka | Společnost China Mobile | Florian Bieber | Americká společnost Intel | Sony Interactive | Praha | Růst ceny Bitcoinu | Investovat | Ruský rubl | Dovoz ropy | The New York Times | Signál k prodeji | Investing.com | Rok 2024 | Trh s futures | Prodej | Válka na Ukrajině | FDP | Statistický úřad Eurostat | Čínské zboží | Index cen domů | Medián | Vzdělání | Výsledky | ZEW | Prognóza Fedu | Munich Re | Obrat trendu | Britský finanční regulátor | Financial Times (FT) | Siemens | Minulá výkonnost | Spotřebitelská nálada | Bank of America | Internetová společnost Twitter | François Villeroy de Galhau | Petr Lajsek | Ekonomické oživení | Euro Stoxx 50 | Ministerstvo životního prostředí | Agentura Fitch | Mezinárodní agentura pro energii | Západní sankce | Portfolio | Globální ekonomiky | Finanční instituce | Následky pandemie | Zvyšování mezd | Eurostat | Prezident | Household Energy Price Index | TSMC | OPEC+ | Reálné hodnoty | HDP Německa | TIM | Společnost Genesis | Douglas Diamond | Výrobce léků | Sociální síť | Energetický trh | Energie | Objem | Murray | Úřad Eurostat | Prezident institutu ZEW | Kurzarbeit | Klima | Finanční pomoc | Zákonodárci | Pesimismus | Cenné papíry a burzy | RWE Gas | Televize CNBC | Vývoj měnového páru | Ceny plynu v Evropě | Propuštění | SLR | iPhone 14 | Energie z jádra | Energetický sektor | Tržní kapitalizace | Regulátor | Claus Michelsen | Nízké úrokové sazby | Cenový index PCE | US500 | Deutsche ReGas | Tržní podíl | Ceny Bitcoinu | Sloučení | Pfizer | Snížit emise | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Situace v eurozóně | Fiskální rok | AFP | Anglie | Studie | Jednotná evropská měna | Velmi bohatý | Šéf švýcarské centrální banky | Stellantis | Úřad INSEE | Albánie | RWE | Zpráva | Polsko | Kolaps | Nástroj | Oživení evropské ekonomiky | Insolvence | Kryptoměnová burza FTX | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Válka | Růžový diamant | Performance | Plynovod Baltic Pipe | Cenová hladina | Stoxx 600 | Prémie | Hypotéky | Prodej elektromobilů | Současná situace | Majitel | Janet Yellenová | Přijetí | Tencent | Představitelé Fedu | Jackson Hole | HUF/EUR | Fondy rizikového kapitálu | Colt CZ | OPEC | Snížení DPH | Fed | Jediné měny | Ukrajina | Ropná společnost | Fiskální pravidla | Kolo jednání | Johnson & Johnson | Bloomberg | BYD | Ruské společnosti | Státní rozpočet | United Airlines | Program nákupu dluhopisů | Plynovody | Maloobchod | Lukáš Kovanda | Předpověď | Zasedání Fedu | University of Michigan | Rekordní hodnoty | Evropa | Centrální banky | Zpomalení inflace | Breakout strategie | Ústavní soud | UPS | Cena plynu | Prezidentka ECB | Nabídka | Střednědobý výhled | Podniky | Rozhodnutí soudu | Měna | Plyn pro evropský trh | Nasdaq | Dolary | Trump | Genesis | Rystad | Deficit | Zelenskyj | European Energy Exchange (EEX) | Ministerstvo obchodu | Týdenní shrnutí | Zprávy | Instituce | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Byty | Evropské akcie | Povzbuzení ekonomiky | Ministerstvo práce | Britský statistický úřad | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Kongres | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Finanční služby | GfK Rolf Bürkl | Cena ropy brent | Evropská ekonomika | Joachim Nagel | Česká koruna | Výkonnost | Vysoké ceny energií | EDF | Komise pro cenné papíry a burzy | Bydlení | Vyhlídky | Ziskové marže | Equinor | Obchodníci s ropou | Výdaje | Trh | Komise | Války na Ukrajině | Poslanci Evropského parlamentu | Bohemia Energy | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Technologické společnosti | Rolf Bürkl | Depozitní sazby | Rekordní ceny | Eutelsat | Korekce | Vývoz ropy | Zákonodárce | LNG | Vývoj ekonomiky | Americké automobilky | Americké dolary | Výrazný růst | Audi | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Nový výhled | Míra zadlužení | Konkurenceschopnost | Emise skleníkových plynů | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Koruna | Plán obnovy po pandemii | Mistrovství | Kypr | Terminál | Soukromé firmy | Vice | Čínský prezident Si Ťin-pching | Cla na dovoz hliníku | Obchodní systém | Trumpova administrativa | Francie | Zemní plyn | Americký výrobce | TraderX | SNB | Hospodářský institut Ifo | Ontario Teachers' Pension Plan | Koronavirová pandemie | Rosněfť | EEX | Propad | Maastrichtská kritéria | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Ekonomický propad | Finanční domy | Turecko | Dopady koronaviru | Christiane Hoffmannová | Asociace | Rady expertů | Media for Europe | Stimulační opatření | Hodnota investic | Výsledky firem | UNWTO | Daňové úlevy | 787 Dreamliner | Srí Lanka | Plyn z Ruska | Eurokomisař | Mateusz Morawiecki | Společnost Tesla | Defi | ING | Demokratické strany | Akcie XPengu | Siemens Energy | Pomoc Ukrajině | Příjmy z reklamy | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Asie | Pravděpodobnost | Spotřebitelská inflace | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | ANO | Zpřísnění sankcí | Title Transfer Facility (TTF) | Bilion | Videokonference | Evropská banka | Výpadky | Objem obchodů | Německý plán obnovy | Automobilky | Gazprom | Graf | Centrální banka | Britské libry | Deutsche Börse | Sázka | Hrubý domácí produkt | Životní prostředí | Isar 2 | Tempo růstu spotřebitelských cen | Společnost Deutsche Börse | Šéf automobilky Tesla | Trh s elektrokoly | Růst eura | Německý výrobce | Čistý zisk | Jádrová inflace | Plyn | Porsche SE | Evropský trh | Zpomalení ekonomiky | Výnosové křivky | Emise CO2 | Přehled | Spolková vláda | Ekonomické následky | Dopady války na Ukrajině | Zpracovatelský sektor | SOK | Obnovitelné zdroje | Spoluzakladatel | Pár EUR/USD | Fúze | Automobil | Němečtí politici | Míra nezaměstnanosti v Německu | Cena severomořské ropy | HDP | Výhled růstu německé ekonomiky | Bild am Sonntag | Mluvčí | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Cíl Evropské centrální banky | Reuters | Zkapalněný plyn | FXstreet.cz | LBBW | Devalvace | Inflace v eurozóně | Hospodářské oživení | Rýže | Donald Trump | Občané | Světové války | Bankman-Fried | Krize eurozóny | Analýzy | Stavebnictví | Zastropování ceny plynu | Koncern RWE | Deficit veřejných financí | Deutsche Boerse | Největší evropská automobilka | Zdanění mimořádných zisků | Růstový impuls | Společnost Pfizer | Dmitrij Peskov | EURUSD | EP | Fungování | Institut Ifo | Institut DIW | Media for Europe (MFE) | Americká centrální banka | GlobalFoundries | Drahota | Firemní daně | Odhad růstu domácí ekonomiky | Obchodování | PwC | Financial Conduct Authority (FCA) | Německý soud | Produktovod IKL | Předseda | Přehled kurzů | NERV | ETH CFD | CFD | Index HEPI | Guy Parmelin | Nová data | Volodymyr Zelenskyj | Rozpočtový deficit | Produktovody | Time-Frame | Strategie Ondřeje Hartmana | Evropská měna | Dění na Ukrajině | Zvýšení základní sazby | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Životní úroveň | Financovat | Pomoc ekonomice | Počet lidí bez práce | Řecko | Makroekonomické ukazatele | Green Deal | Wall Street Journal (WSJ) | Der Tagesspiegel | Akciový index | Míra | Gazprom Export | Úrokové sazby Fedu | Úroky | Tržby | Bezpečnostní situace | Státní svátek | Společnost Rosněfť | Marže | Očekávání analytiků | Pevné terminály | Zastropování plynu | Index CPI | Obchody | Vývoj české ekonomiky | Obchodování s Čínou | J&J | WEN | Snížení daní | Albertsons | Neckarwestheim 2 | Hrubý domácí produkt České republiky | Izrael | Důvěra spotřebitelů | Tree Energy Solutions (TES) | Telekomunikační společnost | Měny&Sazby | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Angela Merkelová | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | ČNB | Evropská unie | 21. století | JDE | Těžba ropy | Mluvčí společnosti | Parlamentní volby | VW | Podpora | Investujeme | Jiří Rusnok | Zahraniční obchod | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | James Bullard | Západní firmy | Rekordní minimum | Strop na ruskou ropu | Německá energetická společnost | Lobbistické skupiny | Pozornost | Clemens Fuest | Společnost Twitter | Národní rozvojová banka | Země EU | Carlos Tavares | Americké společnosti | Historické rekordy | Odstřižení od SWIFT | Poplatek | Ministři financí | Volatility | MT4 | Mercedes | NET4GAS | Nejistota | Americká ekonomika | Stávka pilotů | Karty | Rozpad eurozóny | Zelené investice | Americký výrobce letadel | CMA | Kroger | Plynárenská společnost | Polský premiér | Invest | Růst bitcoinu | Export do Ruska | Emise skleníkových plynů v Německu | Americká společnost | COVID-19 | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Skupina Colt CZ Group | Regulátoři | Sberbank | CZK/USD | Index cen | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Šíření koronaviru | Apple | Daně | Novela zákona | Diamant | Výrobce léků Pfizer | Lídři | OECD | Finanční výbor | Pokles indexu | Český stát | Jackpot | Hodnota akcií | Konsorcium | Centrum | Prezident Vladimir Putin | Zisky | FCA | Dluhová unie | Unijní země | Oslabení koruny | EURIBOR | Fatih Birol | Broker Consulting | ACEA | Thomas Jordan | Oznámení | Vládní pomoc | Nejprudší pokles | Růst výnosů | ILO | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | VanMoof | Arnault | Ratingové agentury | Japonsko | Zvýšení ceny | Deutsche Bahn | Internetová společnost Google | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Společnost Meta Platforms | Breakout | Navýšení kapitálu | Překoupenost | Růst cen | Inside | Exor | Skupina Colt CZ Group SE | RSI | Rheinmetall | Závislosti na Číně | Rumunsko | Zásobníky | Nejvýraznější pokles | Destatis | Akcie ve Spojených státech | Heiken Ashi | Konsensus | Útok na Ukrajinu | Financování | ČSÚ | Finanční společnosti | Výrobce čipů | Dotace na elektromobily | Omezení dodávek | Automobilový průmysl | Kryptoměna | Barel ruské ropy | Domácnosti | Orbán | Závazky společnosti | Rozsáhlé investice | Lídři zemí | Globální poptávka | Měna euro | Hotovost | Společnosti | Black Knight | Americký výrobce elektromobilů | Růst spotřebitelských cen v Německu | Prezident Joe Biden | Tvrdé sankce | Zadlužení | Nálada německých spotřebitelů | FT | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Google | Dezinformace | Estee Lauder | Energetická společnost ČEZ | Cena | Motivace | Akcie | Pokles trhů | Opatření | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Prudký ekonomický propad | Společenské změny | Vyšší ceny | Partnerství | Odhodlání | Bod | Miliardy korun | Jemenští povstalci | Úspory | Rivian | Značný zájem | Společnost TSMC | Bollinger Bands | Dluhové krize | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Obchodování CFD | Deutschlandfunk | Pracovní síla | Nord Stream | Nové akcie | Správy majetku | Šíření nového koronaviru | Japonská centrální banka | Lulo Rose | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Novozélandský dolar | OCI | Peter Altmaier | Sázet | Cena ropy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Nižší produkce | Inflace | Větší riziko | Investiční plány | Značné riziko | Česká republika | INSEE | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Státy EU | Společnost XTB | DAX | Twitter | Dotace | Německé automobilky v Číně | Swap | Televize Netflix | Ceny komodit | ECB | Alphabet | Ruská ropa | Německá zajišťovna | Situace | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Ekosystém | TASS | Americký dolar | Spotřební daně | Zajištění bezpečnosti | Ursula von der Leyenová | Portfolio manager | Pokračování rally | Samou | Rafinérie | Statistiky | Peněžní zásoba | Analytici z Wall Street | Ekonomiky eurozóny | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | Světové finanční trhy | Výhled pro EUR/USD | RUB | Polská vláda | Kurz | Market | EUR/RUB | Měsíční mzda | Výhled pro Evropu | Premiér Justin Trudeau | Cena termínového kontraktu | Aktivum | Internetové společnosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Threads | Parita eura | Stagnace | Ruský plyn | NAFTA | AUD | Washington Post | Česká ekonomika | Guvernér | Situace v Německu | Tree Energy Solutions | Snížení sazeb | Nižší růst | Závislost | Chorvatsko | Ropa | Německý vývoz | Analytici | Elektromobily | Prudký růst cen | BAT | Dobré zprávy | Úřad práce | Citigroup | Rozvojová banka | IFO index | Evropský blok | Ruská firma | Problémy ekonomiky Německa | Rada guvernérů | Provozní zisk | Conference Board | Hospodářství | Makléřská společnost Genesis | TSLA | EV | Členské země eurozóny | EnAppSys | Akcie Uniper (UN01.DE) | Obchod s ropou | Pandemie nemoci | Solární panely | Belgická vláda | Ministr zahraničí | Zakladatel FXstreet.cz | Vládní koalice | Nové rekordy | DIW Claus Michelsen | Proces platby za plyn | Německá kancléřka | Cenové stability | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Take-Two Interactive | Převis | Fork | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Akcie Uniperu | Aktivity v eurozóně | Riziko | Gate | Moody's | Objem fúzí a akvizic | Dovoz čínského zboží | Miliardy eur | Recese | Výzkumný institut | Zoufalství | Svaz BDI | FXstreet | CZK/EUR | Soudní spor | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Výhled na rok | Největší evropská ekonomika | Výrobní index | Počet nových žádostí o podporu | Řetězec | Zastavení výroby | Příjmy a výdaje | Prime | Zboží dlouhodobé spotřeby | Fosilní paliva | Dceřiná firma | Francouzský statistický úřad | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | Internetová společnost | New York Times | Americké ministerstvo práce | Mezinárodní organizace práce | Sankce | Automobilka Volkswagen | Automobilka Renault | Dieselgate | Americká centrální banka (Fed) | Závislost na Číně | Výzkumné firmy | Ceny energií | Doporučení | Americké indexy | Washington | Ceny potravin | Sazby ECB | Politická nejistota | Sam Bankman-Fried | Index důvěry | Společnost Allwyn | Načasování | Dluhy | Základní sazby | Omyl | Spiegel | Rizika | Eurozóna | Konglomerát | Čínský průmysl | Ruská plynárenská společnost | ERA | Prezident Donald Trump | Atlantik | Voda | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Ziskovost | Německá centrální banka | Christine Lagarde | OSN | Fair Value | Soud | Investice do infrastruktury | Společnost ČEZ | Komunita | Cena elektřiny | Isar | Saxo | China Mobile | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Dluhopisy | Odpor | Mince | Facebook Ireland | Silicon Valley Bank | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Ukrajinský premiér Šmyhal | Nord Stream 1 | Benzín | IKL | Trend | Obchodovat | Omezení pomoci Ukrajině | Zásoby plynu | Terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) | Časový rámec | Oslabení | Míra inflace | Kurzy měn | RTS | Energetika | ReGas | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Státní plynárenská společnost | MMF | Analytici Goldman Sachs | Trh s bydlením | CNN | USD/RUB | Ekonomové | Signály | Ruská banka | Závislost na Rusku | Snížení emisí | Nařízení | PoW | Poptávka | Americký Senát | Invaze elektroaut | Pierre Moscovici | Převody peněz | BTC | ETH/USD | Francouzský prezident | Stagnující ekonomika | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Německý kancléř | Mezinárodní turistika | Obchody pro EUR/USD | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Společnost Kantar | Průmysl | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nizozemský premiér | Pád Gazpromu | Závislost německé ekonomiky | Tempo růstu | Odstřižení Ruska od SWIFT | Snížení daně | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | Podnik | Francouzská ekonomika | Nejslabší růst | Ministerstvo dopravy | Biliony | Prodávající | Německé podniky | Firma | Akciové trhy | Vývoz plynu | Krypto | Lanžhot | Myšlenka | Europoslanci | Euro Stoxx 600 | Varování | Hospodářské soutěže | Družba | Společnost Tree Energy | Philip Dybvig | Německá ekonomika | Spojení | Diem | Rally | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | Největší ekonomika eurozóny | Členství v EU | Internetový obchod | Aktiva | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Velké riziko | Discovery | Poradci | Zkapalněný zemní plyn | Nezaměstnanost v Německu | Finance | Slovinsko | Švýcarská banka UBS | Business | Bernard Arnault | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MAAE | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Shell Plc | Základní úrok | Pokles cen | Prodej aut | Další regulace | Algoritmus | Růst ceny | Veřejný dluh | Technologická společnost | Jihokorejská automobilka | Vysoké inflace | Úsilí | Finanční regulátor | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Vysoké ceny | Průmyslový sektor | Růst HDP | Akcie Tesly | Americké banky | Fitch | Výprodej | Francouzský ministr financí | GfK | Zvýšení produkce | Ministryně financí | Pšenice | BlockFi | Bankéři | Reverzní formace | Trhy dnes | Německý statistický úřad | Softwarová společnost Microsoft | Sony Group | Pochybnosti | Chladná zima | Německé společnosti | Trinity | Stratég | Uniper | Soud v Karlsruhe | Špatné zprávy | FOREX | Prodeje automobilů | Fond obnovy | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | Evropská dluhová unie | Členské země Evropské unie | Know-how | Řetězce | Kancléř Olaf Scholz | Citymapper | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | WarnerMedia | Investiční fondy | Politika | Konkurence | Dodávky plynovodem | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Christopher Waller | Počet firemních bankrotů | Analytik GfK | Komunikace | Bulharsko | Powerball | Tržní síly | Čínský prezident | Exor Seeds | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Barclays | Výrobce sportovního oblečení | Reporty | Počet lidí bez práce v Německu | Deutsche Telekom | Poplatky | Americký Federální úřad pro letectví | PLN/EUR | Nárůst tržeb | Puma | Miliardy | Trader | Rozpočtové politiky | FAO | Letectví | Indie | Nákupy | Estée Lauder | Odhad letošního růstu | Měnové politiky | Restart ekonomiky | Výrobce videoher | Akciové indexy | Plynárenský gigant | Koncern Volkswagen | Půjčovna kryptoměn | Balderton Capital | Výprodej akcií | Německé automobilky | Daňové zatížení | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Camelot LS Group | Peking | Karanténa | Růst ekonomiky | Zdanění | Invaze | Ministr energetiky | Parita | Úrokové sazby ECB | Výhled | Prodejní cena | Počasí | Výrobci automobilů | Opatření proti dopadům pandemie | Auta | Americké ministerstvo | Naftogaz | Úspěch | Realitní sektor | Colt CZ Group SE | Co bude | Role ECB | Německé hospodářství | Přísná opatření | Ethereum | Rezervy | Trhy | Embargo | Motor Sič | Economist | Předkrizové úrovně | Finanční podmínky | Annalena Baerbocková | Členské státy | Obilniny | RWE Markus Krebber | Vyhlášení bankrotu | Německá koalice | Propouštění | Rozhodování | SWIFT | SAIC | Zaměstnanci | Bankovní krize | Agentura DPA | Politika Fedu | Klouzavý průměr | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Ruský ministr | Bělehrad | Burzovní společnost | MIFID | Aliance | Justin Trudeau | Data o inflaci | Expanze | Giphy | Krizové situace | Růst cen energií | Fiskální balík | Americká sociální síť | General Motors | ROCE | Fondy | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komise pro cenné papíry | Odhad růstu ekonomiky | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Rada ČNB | Situace v Číně | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Členské státy EU | USD za barel | Dreamliner | Turistika | Velkoobchodní cena plynu | Pracovní trh | Společnost Intel | Rakouský kancléř | Jaderné elektrárny | Společnost Nord Stream 2 AG | Ampler Bikes | New York | Emisní povolenky | Realitní bubliny | St. Louis | Dřevo | Pohonné hmoty | Jackpot loterie | Zvýšení úroků | Globální energetická krize | Americká internetová společnost | Problémy | Activision Blizzard | Společnost Amazon | NXP | Uvalení sankcí | Americká půjčovna kryptoměn | Spekulace | G20 | Burzovní cena | Napadení Ukrajiny | Ukrtransnafta | Slabší kurz | Schodek | Grünheide | Investice společnosti | Nezaměstnanost | Indikátor CCI | Celková inflace | Facebook | Menší poptávka | Dodávky ropy | Devizový trh | Dialog | Hospodářské otázky | DIHK | Ether | Bali | Rozvoj | Cenová bublina | Dodávky zemního plynu | Plánované obchody pro EUR/USD | Roklen24 | Deutsche Bank | Transakce | Předsednictví EU | Blizzard | Protekcionismus | Česká národní banka (ČNB) | Španělský premiér | Růst podnikatelské aktivity | Pokles EUR/USD | Snížení úrokových sazeb | Innogy | Dolarové úrokové sazby | Problémy s dodávkami plynu | Zaměstnanost | Elektroauto | Irsko | Hry | Rozjednané prodeje domů | Spojené státy | Znovusjednocení země | Ekonomika EU | Energetické krize | Zavedení cel | Optimismus | Zelené energie | Výzkumné společnosti | DE30 | Finanční centrum | Dodávky plynu | Nemovitosti v ČR | Konzervativní unie | The Wall Street Journal | Inflace v Německu | Ekonomka | Energiewende | Merkelová | Kosovská vláda | Uvolnění měnové politiky | EP Global Commerce | MSCI | Zastavení dodávek | Karanténní opatření | Dolar | Podhodnocený | Dodávky LNG | Ciarán O’Leary | Gigafactory | SEC | Intel | Debata | Opatření na podporu ekonomiky | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Německá automobilka | Vlastnictví | Podíl Číny | Nová vláda | Zahájení ruské invaze | Ropný a plynárenský průmysl | Eni | Eurové platby | Byznys | Zakladatel FXstreet | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Porsche | Milník | Prezident Putin | Cykly | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | NEST | Redukce | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Miliardy USD | Guardian | Poradce | Společnost Lufthansa | Inflace ve světě | Pakt stability | Signál | Obchodní válka | Zdražování | S/R zóny | MFE | Mercedes-Benz | Pozemky | Britská vláda | Silicon Valley | Odchod z Ruska | Přijetí eura | Bezpečnost | Úbytek | Martin Mignot | RHM.DE | Zpomalení růstu | Termínový kontrakt | Ropy | Úspěšné obchodování | Obchod | Polská společnost | Forex trader | Institut GfK | Uhlí | Kyjev | Rafinerie | Společnost | Italská ekonomika | Důchody | List The Wall Street Journal | Ratingová agentura Fitch | Purple Trading Petr Lajsek | Zemní plyn (LNG) | Precedens | Ukončení války | Ekonomika | Generální ředitel | Summit EU | Protikoronavirová opatření | BMW | Cena akcií | Skupina Colt CZ | Plynárenské firmy | Rozšíření | Purple Trading | Vitalik Buterin | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Chytré kontrakty | Ropný trh | Nákupy plynu | Nálada | Zaostávání Německa | Energetické společnosti | Rishi Sunak | Eura | Tisková konference | Kultura | DPH u zemního plynu | Nizozemsko | Organizace | Obilí | DIW | Kryptoburza | Růst | OneWeb | ČTK | Ředitelka | Společnost Deutsche ReGas | Výrobci elektrokol | Ottawa | Příjmy | Objem investic | Událostí ve světové ekonomice | Volvo | Zpomalování inflace | Proti trendu | VMware | Výrobci čipů | Zajištění | Propad poptávky | Administrativa | Parlament dnes | Dohoda EU | Oblasti elektromobility | Colt | Plynárenský průmysl | Index | Wall Street Journal | Dnes na forexovém trhu | Wirecard | Cenový index | Společnost Uniper | Čínský trh | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Migrační dohoda EU | Investiční byty | Intercontinental Exchange (ICE) | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Objednávky | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Úrokové sazby České národní banky | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | 3М | Země eurozóny | Denys Šmyhal | Německé ministerstvo hospodářství | Medvědí rally | Dánsko | Ukazatele | Německá vládní koalice | Největší meziroční nárůst | Střední Evropa | Polská rafinerská společnost | Celkové investice | Dopady pandemie | Zveřejněné údaje | Německé hospodářské svazy | Makléřská společnost | XTB Pavel Peterka | Ztráty | Dluhopisy EU | Těžba ropy v Rusku | Hospodářské svazy | Společnost Sony | Čínské firmy | Výzkumná společnost | Výkyvy | Uniper (UN01.DE) | Volatilní | Letecká společnost | Energetické úspory | Konsolidace | OMV | Tesla Elon Musk | Aktuální kurzy měn | Občané eurozóny | Tradeři | Plynovod Nord Stream | XPeng | Investice v Číně | Akcie společnosti Tesla | Dovoz z Ruska | Investiční strategie | Německý průmysl | Plovoucí terminály na zkapalněný zemní plyn | Dna | Společnost Silvergate Capital | Hodnocení ekonomiky | Nový Zéland | Terminály na LNG | Ovlivňování | Program nákupů dluhopisů | Ondřej Hartman | Španělský premiér | CDU/CSU | Ministr vnitra | Evropské firmy | Pavel Peterka | Nové volby | Chuť k riziku | Lufthansa | Sabotáž plynovodů | Společnost Porsche | Dodávky ruského plynu | Finanční plán | Racionální rozhodnutí | Ukrtatnafta | Spotřebitelská nálada v Německu | Nezávislost na Srbsku | Evropská unie a Spojené státy | Nezávislost | BlueYard | Prodej nových automobilů | Banky | Primární veřejné nabídky akcií | Jednání ministrů financí | Růst cen zemního plynu | Covid | Prudký pokles cen | Evropský průmysl | Výrobce aut | Šok | Kosovo | SAIC Motor | Jádrová inflace v eurozóně | Emisní povolenky EU | TotalEnergies | Ekonomický růst v Evropě | Hospodaření | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropská investiční banka | Frankfurt | Investování | Maďarsko | Markus Krebber | Jefferies | Cenové pohyby | Bloky | CME FedWatch | Americká Komise pro cenné papíry | Deloitte | Platby za plyn | Španělský premiér Pedro Sánchez | Analýza ceny | Portugalsko | Německé vlády | Oliver Blume | Marc Ladreit de Lacharriere | Jamal | Nord Stream 2 | Čínská poptávka | Eskalace obchodního napětí | Odvětví turistiky | Krok za krokem | Gruzie | Prodeje aut | Chemický průmysl | Žádosti o podporu | Kamala | Blockchainy | CL | Rheinmetall (RHM.DE) | ExxonMobil | Wall Street | Kotace | Nedostatečné dodávky | IRIS-T | Šance | AEX | WirtschaftsWoche | Tržní hodnota | Vicekancléř | Change | Americká sněmovna reprezentantů | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Mark Cuban | Cestovní ruch | Vývoj technologií | Investor | Riziková aktiva | Úrok | Plovoucí terminály | Ekonomiky | Prodej vozů | Zpomalování světové ekonomiky | Premiér Giuseppe Conte | Zasedání FOMC | Technické problémy | S&P 500 | Ifo Klaus Wohlrabe | Cowboy | Ruská federace | Miliardář | Astrazeneca | KKCG | Hyundai | Rekordní maxima | Práce v Německu | Indikátory | Norsko | Údaje o inflaci | Společnost Meta | Ministerstvo energetiky | Německá bankovní společnost | Peter Pellegrini | Zprávy o inflaci | Moskva | Zpřísňování měnové politiky | CoreLogic | Společné nákupy plynu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Hamburk | Lídři zemí EU | Evropský parlament | Plány na zavedení eura | Srbská komunita | Hospodářské instituty | Evropská komise (EK) | Obchodní napětí | Prodeje elektroaut | Balkán | Cena plynu pro evropský trh | CAD | Americká makléřská společnost | Zklamání investorů | Finanční situace | CCI | Větší korekce | Chudí | Brexit bez dohody | Soupeření | Krize | Automobilka | Cíle | Spolupráce | Nio | Mark Rutte | Záchranný balík | Růst Bitcoinů | Ukončení války na Ukrajině | Craig Irwin | Akciový stratég | Křetínský | Trade | Hlavní ekonom | Prodeje elektroaut v Německu | Eugal | Ruská invaze | Negativní dopad | UBS | NATO | Americký trh | Zhoršování pandemické situace | Elektrická auta | Kanadská vláda | Německá automobilka Volkswagen | Zamyšlení | Vyšší mzdy | Hyundai Motor | Balík opatření | Průmyslníci | List Guardian | Ministr financí | 737 MAX | Důvěra investorů | Evropské vlády | Celý svět | Sazby | Kupující | Šok na trhu | Analýza | Shell | Financial | Práce | Tchaj-wan | Sociální demokraté | ARD | Pracovní síly | Dobrá čísla | Beta | BlackRock | Otevřenost | Nastavení sazeb | Ekonomiky EU | Plán obnovy | Vyšší inflace | Klaus-Dieter Maubach | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Základní sazba | Odhad vývoje HDP | Výrobce elektromobilů Tesla | Výplaty dividend | Rozpočtový schodek | Společnost TotalEnergies | Investování do akcií | Pandemie | Kontrakt | Nemovitosti | Inflace v Evropě | Index PCE | Activision | Výrobce elektroaut | Podnikatelské aktivity v eurozóně | DAX (DE30) | Světové produkce | Zákaz dovozu | Francouzská vláda | Spoření | Tranzit ruské ropy | Dluhové problémy | Růst poptávky po ropě | Tesla | Marketingová komunikace | Rozpočtové deficity | WIFO | Graf EUR/USD | Spotřeby plynu | ECB Christine Lagardeová | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | ČR | Dodávky ruské ropy | Zrychlení růstu | Úřady | Internetová televize | Zvyšování úrokových sazeb | Kosmetická společnost | Zvýšení mezd | Protiruské sankce | Dluhopis | Televize ARD | Pandemická situace | Překážky | Elektroauta | Přesun výroby | Zákaz dovozu ruské ropy | Tolerance rizika | Němečtí zákonodárci | Repsol | Vicekancléř Robert Habeck | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Šéfka EK | Siegfried Russwurm | Elektrovozy | Vonovia | Kanada | UN01.DE | Silvergate Capital | Loterie | Poradenství | Web3 | Rýn | Míra inflace v Německu | Předsedkyně Evropské komise | Švédsko | Předseda představenstva | Výrobce letadel Boeing | Tree Energy | Obchodní výhled | Autoprůmysl | CAR | Velké americké banky | MasterCard | Průlom | LVMH | Poptávka po ropě | Camelot | FOMC | Varšava | EdF | Banka UBS | Příliv investorů | SMA 200 | Vláda v Berlíně | Odklon od fosilních paliv | Německo | Czech Fund | Exodus | SVB | Koronavirus | Ruská centrální banka | Agentura TASS | Politici | SPD | Plynárenské společnosti | Sazby Fedu | Manažeři | HEPI | Náklady | DPH v Německu | Automobilka Hyundai | Sociální síť Instagram | Německé banky | Bělorusko | Institut ZEW | Měnový pár | Automobilky v Číně | Služby | Index spotřebitelských cen | Počet nezaměstnaných | Zasedání Rady guvernérů | FAZ | Navýšení cel | Odhady analytiků | EK | Volby | Španělsko | Cestovní omezení | MWh | Pravidla Evropské unie | Umění | Pandemie covidu-19 | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Lehman Brothers | Evropské země | Měnový výbor | CNBC | Přímé investice | Biden | Stávka pilotů Lufthansy | Společnost Media for Europe | Prodeje | Euro vůči americkému dolaru | Zlepšení | Hamás | Největší krize | CoinDesk | Trading Hub | Bankrot | Slovensko | Pozice | Obchodní příležitosti | Americký kongres | Mzda | Stimuly | Obchodní nastavení | Stav nouze | Ocenění | Burze | Británie | Komunistické strany | Guvernér ČNB | Výrobce letadel | Odborník na ropný trh | Česká národní banka | Viceprezident | Úrokové sazby | Centrální bankéři | CNY | Země G7 | Čínské investice | Bosch | Ruské dodávky | Výhled růstu ekonomiky | Ropný průmysl | Si Ťin-pching | Nástup elektromobility | Ministerstvo financí | Lukoil | Prohlášení | Zahraniční investice | Zařízení | Belgie | Šíření nákazy | Přerušení dodávek ruského plynu | Invaze elektroaut z Číny | Výrobce elektromobilů | Olaf Scholz | Setkání centrálních bankéřů | Federální úřad pro letectví | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Společnost Microsoft | Dodávky čipů | Sefe | Akcie Uniper | Dovoz ruské ropy | USA | Cenu plynu | Poptávky po ropě | Zemědělství | Ruský majetek | Munich | Platební síť | Mistrovství Evropy | Taiwan Semiconductor | Ruská armáda | Trans Adriatic Pipeline | Největší pokles | IEA | Holubice | Dovoz do USA | Norská koruna | Peter Garnry | Investiční doporučení | USD/JPY | Chladné počasí | Banka | Dolar k rublu | Uhlíkové neutrality | Riziko pro investory | Infineon | Emise | KPMG | Mzdy | Vývoj mezd | Německý vicekancléř Robert Habeck | ProSiebenSat.1 Media | Zpřísňováním měnové politiky | Druhá vlna | Wood Mackenzie | MOL | Ochrana klimatu | Analytik | Výkon | PGNiG | Lídři Evropské unie | Další pokles | Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung | Statistika | Financial Conduct Authority | SpendingPulse | Energetická situace | Capital.com | Banka Sberbank | Zastavení pádu eura | Stimulační program ECB | Trading | Německý ústavní soud | Ruská vláda | Americká centrální banka FED | Tým FXstreet.cz | Nord Stream AG | Průmyslové podniky | Výbor ekonomických poradců | Meta Platforms | Ceny bytů | Společnost MSCI | Zdroje informací | Nedostatečná produkce | Analytik XTB | Motor ekonomiky | Italové | Růst úrokových sazeb | Spolkový ústavní soud | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Koncern | TurkStream | Pokles ceny ropy | Friedrich Merz | S&P | Růst ekonomiky EU | Coca-Cola | Eemshaven | Achim Wambach | Giuseppe Conte | Neckarwestheim | Analýza ceny Etherea | Pension Plan | Nord Stream 2 AG | Der Spiegel | Analytik XTB Pavel Peterka | Nákupní manažeři | Ministryně hospodářství | Členské země | Gernot Blümel | Sociální síť Threads | Zvyšování úroků | Firma dnes | Více peněz | Investiční rozhodnutí | Zastropování ceny | Pojišťovna Generali | Bez rizika | European Energy Exchange | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | IKEA | Plynovod Nord Stream 1 | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Německý vicekancléř | Dovoz | Masivní investice | Daňový poplatník | Fundamentální pozadí | Koaliční partneři | Geopolitická situace | Nárůst poptávky | Zrušení poplatku za plyn | Kabinet | Světové poptávky | Potenciální riziko pro investory | Průzkum | Skotsko | Největší ekonomika | Trader X | Nvidia | Eli Lilly | Největší švýcarská banka | Investiční | Menšinová vláda | Předpověď ceny etherea | Vlastní investice | Ernst & Young | Prodeje rodinných domů | Pokles HDP | EY | Americká banka | Růst poptávky | Budoucnost | Rok 2024 | iPhone | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obchodní války | Průmyslová výroba | Stimulační program | CME | Další růst | Výsledky průzkumu | Bitcoin | Netflix | Rubl | Ingredience | Německý autoprůmysl | Futures | Tchajwanská TSMC | Evropské sdružení výrobců automobilů | Volkswagen | Euro STOXX | EuRoPol Gaz | Indikátor | Ministr obchodu | Realitní bublina | Embargo na ruský plyn | DPA | Podnikání | Německá vláda | PIE | Ekonomické zájmy | Výrobce sportovních vozů | Záporožská jaderná elektrárna | Sdružení výrobců automobilů | Omezení cen plynu | Hnutí Hamás | Šéfové států | Růst spotřebitelských cen | Restrikce | Bundesnetzagentur | Chudoba | Komodity | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Fond | Snížení DPH v Německu | Česká vláda | Produktivita práce | Húsíové | Jaderná elektrárna | Prodeje domů | Vladimir Putin | Americká vláda | Sony | Plánované obchody | Pakt stability a růstu | Komise v přenesené pravomoci | Obchodní partner | Polské firmy | Dodavatelské řetězce | Soukromá firma | Neinvestovat | Program ECB | Štěpení | Kurzy | Zátěžový test | Fotbalové Euro | Hlavní ekonomka | Atomové elektrárny | Počet bankrotů | Měnové trhy | Buy | G7 | Evropský statistický úřad | Index Euro Stoxx 600 | Domácí poptávka | Odvětví | Dovozce ruského plynu | Zadlužení Německa | Amazon | Ekonom | Maloobchodní tržby | Čína | Francouzský statistický úřad INSEE | Kompenzace | ABC | Platby za plyn v rublech | BDI | Pellegrini | Řeka Rýn | Tržní cena | Obchodníci | Ethereum 2.0 | Dodávky ruského plynu do Evropy | Předpovědi ceny | AUD/USD | Rok 2025 | Příliv migrantů | EBITDA | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Index euro | Světové tiskové agentury | Boj s koronavirem | Světová turistická organizace (UNWTO) | Premiér Denys Šmyhal | Štěstí | Veřejné investice | Ekonomický růst | Index PMI | Zrušení poplatku | Vlády | News | Denní graf | Největší ekonomiky | Rozhodnutí soudu o ECB | Rolls-Royce | Německá bezpečnostní strategie | Asijské akciové trhy | Renault | Ministerstvo hospodářství | Mluvčí Kremlu | RISE | Aktuální Price Action | XTB | Slabší ekonomika | Růst cen plynu | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Ruská ropná společnost | Ruské dodávky zemního plynu | Spotřebitelské ceny | Mluvčí německé vlády | Akcie americké automobilky | Společnost Gazprom | Hnědé uhlí | Akcie automobilky | Ruský Gazprom | Euro | Joe Biden | Světová turistická organizace | Ruské dodávky plynu | KO | Pat Gelsinger | Ukrajinský premiér | EU | BIS | Japonský jen | Haísám Ghais | Kryptoměny | Agentura Moody's | Předpovědi ceny ETH | Plynová krize | Ministři energetiky | Výnosy | EBRD | Hensoldt | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Hard fork | AAA
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot