Zpomalování světové ekonomiky
Ropa dál zdražuje, Brent překročil 85 dolarů za barel
14.03.2024 Cena ropy se dál výrazně zvyšuje, k růstu přispívá i zpráva Mezinárodní agentury pro energii (IEA), která zvýšila odhad letošního růstu poptávky. Cena severomořské ropy Brent poprvé od loňského listopadu překonala 85 dolarů za barel. Krátce před 16:00 SEČ vykazovala narůst o 1,8 procenta a nacházela se v těsné blízkosti 85,50 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si připisovala 2,1 procenta na 81,40 dolaru za barel.
Komodity: Ceny ropy rostou, Brent vystoupil nad 75 dolarů za barel
15.05.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují, protože vyhlídky na omezené dodávky suroviny na trh převážily nad obavami z negativních dopadů zpomalování světové ekonomiky na poptávku po palivech. Severomořská ropa Brent si krátce po 18:00 SELČ připisovala 1,7 procenta, takže se dostala nad 75 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o téměř 1,8 procenta a pohybovala se nad 71 dolary za barel.
Analytici: Ponechání sazeb ČNB není překvapením, růst může přijít na podzim
04.08.2022 Rozhodnutí bankovní rady České národní banky ponechat základní úrokovou sazbu na sedmi procentech není překvapením, shodli se analytici, které oslovila ČTK. Mírný růst sazeb by podle nich mohl přijít na podzim. Bankovní rada dnes jednala po personální obměně a poprvé v čele s novým guvernérem Alešem Michlem, který je odpůrcem zvyšování sazeb. Šlo o první ponechání sazeb po sedmi nadstandardních zvýšeních základní sazby o více než 0,25 procentního bodu v řadě za sebou.
Ropa zdražuje kvůli obavám ohledně dodávek
13.05.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, přetrvávají obavy z nedostatečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 16:30 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 2,9 procenta na 110,59 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala dokonce 3,2 procenta na 109,49 dolaru za barel.
Ranní komentář: Akcie korigují dřívější ztráty, výnosy dál rostou
08.10.2021 Akcie za sebou mají další úspěšnou seanci. Indexy v USA včera přidaly procento, v Evropě rostly ještě o něco více. Vůbec nejvíce se ale včera dařilo hlavně čínských technologickým titulům, které povzbudilo v růstu znovuotevření čínských burz, na kterých se několik dnů kvůli svátku neobchodovalo. K pozitivnímu sentimentu na trzích pomohly zprávy z Washingtonu, kde se demokraté s republikány dohodli na krátkodobém navýšení dluhového stropu, kterým se podařilo odsunout případný default Spojených států až na začátek prosince.
Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019
02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
Měsíčník finančních trhů – říjen 2019
05.11.2019 8. října USA zavedly sankce proti 28 čínským bezpečnostním úřadům i firmám kvůli účasti na porušování práv muslimské menšiny Ujgurů. Stovky tisíc z nich vláda zavírá do takzvaných převýchovných táborů, dalším omezuje svobodu pohybu, kultury či odívání. Mezi sankcionovanými je i přední výrobce kamerových systémů a bezpečnostní techniky Hikvision.
Ekonomové: Rozhodnutí o brexitu ekonomickou situaci příliš nemění
20.10.2019 Včerejší rozhodnutí britského parlamentu ohledně brexitu příliš ekonomickou situaci nemění, a to ani v případě české ekonomiky. Na jednu stranu je to dobrá zpráva v tom smyslu, že se snížilo riziko neřízeného odchodu Velké Británie z EU, není to ale dostatečné k tomu, aby to odstranilo obavy z dalšího zpomalování ekonomického růstu nebo bezprostřední negativní reakce trhů. Vyplývá to z vyjádření ekonomů a odborníků oslovených ČTK. Ti navíc upozorňují, že včerejší rozhodnutí ukazuje, že britská politická scéna je v neutěšeném stavu.
Ranní komentář: Korekce na indexech nabrala na síle, dnes výsledky PMI/ISM ve službách
03.10.2019 Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. V USA indexy ztrácely více než procento a půl, zatímco v Evropě klesaly v některých případech dokonce o více než tři procenta. Výprodej v průběhu celého dne byl pozvolný, což nasvědčuje tomu, že souvisel s úterní korekcí a rostoucím strachem z dalšího zpomalování světové ekonomiky. V Evropě mu pak ale v odpoledních hodinách pomohly ještě zprávy o tom, že USA zavedou nová cla na evropské zboží v objemu 7,5 mld. dolarů, jako reakci na dotace, které Evropa poskytuje letecké společnosti Airbus.
Měsíčník finančních trhů – září 2019
02.10.2019 12. září proběhlo dlouho očekávané zasedání Evropské centrální banky. 1) ECB snížila hlavní depozitní sazbu o 0,1 % z -0,4 % na -0,5 %. 2) ECB od listopadu obnoví program kvantitativního uvolňování, nákupy dluhopisů, v objemu 20 miliard euro měsíčně. Program bude prozatím časově neomezený. 3) ECB zavedla tiering systém pro ukládání přebytečných bankovních rezerv. 4) ECB rovněž zmírnila náklady pro banky na dodávky dlouhodobé likvidity. Celkově můžeme říci, že někteří tržní účastníci čekali, že výstupy budou výraznější. Mluvilo se například o zavedení programu na nákup evropských akcií. Nakonec podle našeho názoru ECB dodala nezbytné minimum pro podporu relativně příznivé nálady na finančních trzích a pro podporu dynamiky HDP a inflace. Na druhou stranu je velice významné faktem skutečnost, že mimo časově neomezený program kvantitativního uvolňování byl změněn také výhled na úrokové sazby na neurčito. To implicitně znamená ještě uvolněnější měnovou politiku. Vše bude záviset na budoucím vývoji inflace a inflačních očekávání.
Světová ekonomika zpomaluje, recese je ale málo pravděpodobná
17.09.2019 Současný růst světové ekonomiky je stále ještě relativně slušný, nicméně postupné zpomalování dynamiky jednoznačně pokračuje. Slabost začala v průmyslovém sektoru, nyní se ale již zdá, že i spotřebitelský sektor bude negativně přispívat k dalšímu zpomalování světové ekonomiky v následujících kvartálech. Skutečně to vypadá tak, že odolnost spotřebitelů je z globálního hlediska minulostí. Významným negativním faktorem je také dynamika mezinárodního obchodu. Ta totiž ve druhém čtvrtletí poklesla potřetí za sebou.
Německo zvyšuje dovoz, obchodní přebytek klesá
09.08.2019 Obchodní přebytek Německa se v první polovině letošního roku snížil na 109,9 miliardy eur (2,8 bilionu Kč) z 122,4 miliardy před rokem, když dovoz se díky silné domácí poptávce zvyšoval rychleji než vývoz. Největší evropská ekonomika tak pomalu snižuje svou závislost na odbytu v zahraničí. Podle dnešních dat spolkového statistického úřadu se import v prvních šesti měsících letošního roku meziročně zvýšil o tři procenta na 556,2 miliardy eur a export stoupl o 0,5 procenta na 666,1 miliardy eur.
V červenci nejnižší těžba OPEC od roku 2011
01.08.2019 Těžba ropy organizací OPEC byla v červenci nejnižší od roku 2011. Mimo jiné k tomu přispěly i uvalené sankce USA a snížení produkce v Saúdské Arábii.
Ranní komentář: Výnosy v Evropě i v USA znovu výrazně klesají, libra ztrácí kvůli výhledu pro sazby
03.07.2019 Včerejší seance přinesla zajímavý projev šéfa BoE Marka Carneyho, který varoval před zpomalováním světové ekonomiky a dodal, že uvolňování měnové politiky nemusí stačit, takže by měla pomoci také fiskální expanze. To odstartovalo výprodej na libře, když výrazně vzrostly šance na britské snížení úrokových sazeb. Negativní sentiment a obavy ze zpomalování světové ekonomiky ale zanechaly stopu také na ropě, která po Carneyho projevu začala ztrácet i navzdory rozhodnutí OPECu prodloužit kvóty až do roku 2020.
Komodity: Ceny ropy dnes mírně zdražily
10.06.2019 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují. K jejich růstu přispívají slova saúdskoarabského ministra energetiky, že se jeho země s Ruskem a dalšími významnými producenty mimo Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) bude snažit zabránit propadu cen. Na prodloužení dohody o omezování těžby se ale producentské státy zatím nedohodly. Na poptávku po ropě ale mají nepříznivý vliv rovněž obchodní spory mezi USA a Čínou.
Měď prolomila konsolidační pásmo a výrazně ztrácí
03.05.2019 Ceny mědi od začátku týdne výrazně ztrácí a pokud se dnes situace nezmění, budou za sebou mít nejhorší týden od minulého srpna. To vše navzdory signálům ze začátku týdne, podle kterých je obchodní dohoda mezi USA a Čínou na spadnutí. Už příští týden by totiž měla podle agentury Bloomberg do Číny dorazit početná americká delegace, vedená ministrem financí Mnuchinem, která má dát dohromady finální podobu americko-čínské obchodní dohody.
G20: Zakročme proti zpomalování ekonomiky
14.04.2019 Představitelé dvaceti nejsilnějších ekonomik světa (G20) se shodují, že je potřeba přijmout včasná politická opatření, která by zajistila, že zpomalování světové ekonomiky se kvůli stupňujícím se rizikům neprodlouží. Po skončení dvoudenního setkání vedoucích představitelů G20 a šéfů centrálních bank ve Washingtonu to v pátek uvedl guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda.
Der Spiegel: Berlín sníží výhled růstu ekonomiky na polovinu
12.04.2019 Německá vláda zřejmě sníží výhled letošního růstu ekonomiky na polovinu. Kvůli slabšímu vývozu v souvislosti s napětím v mezinárodním obchodu by hospodářství mělo vykázat růst o 0,5 procenta, zatímco dříve Berlín počítal s jednoprocentním růstem. Nový výhled vývoje největší evropské ekonomiky má být zveřejněn příští týden ve středu a je možné, že ještě dozná menších změn, napsal včera německý týdeník Der Spiegel.
Ropa letos +36 %, fundamenty zatím zůstávají příznivé
02.04.2019 Cena ropy od začátku letošního roku vyrostla už o 36 % a má k tomu dobré důvody. Pomáhají hlavně produkční škrty zemí OPEC+, které zatím svorně drží původně uzavřenou dohodu. Tahounem v omezování produkce je tradičně Saudská Arábie, která s jejím snižováním navíc postupně pokračuje. Díky tomu se tak produkce kartelu snížila znovu také v minulém měsíci až na 30,3 mil. barelů, což je vůbec nejnižší úroveň od začátku roku 2015.
Komodity: Ceny ropy na konci týdne stoupají
29.03.2019 Ceny ropy dnes stoupají díky omezování těžby v rámci dohody Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců a díky sankcím, které Spojené státy uvalily na Írán a Venezuelu. Oba tyto faktory zastínily obavy ze zpomalování světové ekonomiky a je pravděpodobné, že za první tři měsíce ceny vykážou největší kvartální vzestup od roku 2009.
Ranní komentář: Trhy stále lehce nervózní, ale v korekci již nepokračují
26.03.2019 Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez větších cenových výkyvů. Akciové indexy zůstaly na dosah pátečního close, kdy se propadly kvůli obavám z dalšího zpomalování světové ekonomiky. Ty jsou nyní na trzích asi hlavním zdrojem nejistoty, i když ani ta zatím není nějak velká, což potvrzuje stále relativně nízká úroveň implikované volatility.
Evropské akcie
05.03.2019 Evropské akcie se v současné době zejména kvůli sporům USA a Číny obchodují až o 13 % pod cenou. Směrem vzhůru by je mohla dostat jen uzavřená dohoda.
Ranní komentář: SP500 narazil na důležitou resistenci, dnes evropské CPI
01.03.2019 Také ve čtvrtek zůstala nálada na finančních trzích stabilizovaná a akciové indexy si své pozice do značné míry podržely. Trhy stále čekají na nový impuls, a protože například SP500 narazil na důležitou technickou resistenci, prostor k dalšímu růstu akcií se prozatím vyčerpává. I nadále však přicházejí signály, že by zpomalování světové ekonomiky mohlo být u konce. Včera příjemně překvapilo americké HDP a chicagský PMI, dnes ráno pro změnu výsledky PMI z Číny. Páteční seance přinese několik zajímavých makrodat z Evropy a z USA a bude zajímavé sledovat, zda budou i tato data zlepšení ekonomické situace signalizovat.
Ranní komentář: Americké výnosy znovu klesají, dnes britské HDP
11.02.2019 Minulý týden se na finančních trzích nesl ve spíše nervózním duchu, což bylo vidět hlavně na ocenění akcií v Evropě, které se dostaly pod prodejní tlak. Trhy se dál obávají hlavně důsledků zpomalování světové ekonomiky, což pomohlo k dalšímu růstu cen dluhopisů a pádu výnosů, které se u 10letých splatností v USA přibližují zpět ke 2,6 %. Téma zpomalování světové ekonomiky zůstane klíčovým také v tomto týdnu, který nabídne hned několik důležitých makrodat. Pozornost obchodníků se ale postupně začíná přesouvat také zpět k politickým rizikům, v čele s brexitem a vztahy mezi USA a Čínou, kterým 1. března skončí obchodní „příměří“, které obě země uzavřely ve snaze o vyjednání obchodní dohody. Ta ale zatím stále chybí, což může začít řadu investorů znovu znervózňovat.
Americké trhy se zotavují z včerejšího poklesu
23.01.2019 Americké akciové trhy dnes otevřely v zelených číslech. Korigují tím včerejší pokles způsobený negativními informacemi o zpomalování světové ekonomiky a nejnižším tempu růstu HDP v Číně od roku 1990. Dnešní korekci nahrává i probíhající výsledková sezóna. Z 25 firem, které mají dnes ohlašovat výsledky prozatím reportovalo 13, z nichž 10 překonalo očekávání analytiků. Díky tomu index Dow Jones roste o 1,1 %, S&P 500 posiluje o 0,7 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se daří všem odvětvím a zisky dosahují výše až 1,2 % v případě výrobců nezbytného zboží.
Ropa klesá navzdory povzbudivým zprávám z OPECu
17.01.2019 Cena ropy klesá o téměř dvě procenta, a to i navzdory povzbudivým číslům, které zveřejnil ropný kartel OPEC. Podle kartelu klesla v prosinci produkce Saúdské Arábie o 468 tis. bpd a celková produkce kartelu pak o 751 tis. bpd, což je nejvíce za poslední dva roky. OPEC zároveň očekává snížení ruské produkce o 130 tis. bpd během první poloviny 2019. Poptávka po ropě by měla podle kartelů růst během letošního roku o 1,29 mil. bpd, ale cenu ropy může dál držet pod tlakem strach z dalšího zpomalování světové ekonomiky.
Jak se vloni vedlo společnostem na pražské burze?
07.01.2019 Na pražské burze v loňském roce skončily v kladných číslech pouze akcie společností Avast a ČEZ. Pražská burza také zastavila propad trvající dekádu. Pomohl jí k tomu růst sazeb, stejně jako možné spojení Air Bank se společností Home Credit.
Světové akcie letos zažily velký propad
31.12.2018 Světový akciový trh letos zažil největší výprodeje od finanční krize. Globální index FTSE All World ztratil 12 procent, což je nejhorší roční výsledek od roku 2008, píše list Financial Times (FT).
Volatility report: Americké indexy zatím zůstávají v klidu. Silný dolar a utahování v USA ale začínají doléhat na globální trhy
25.05.2018 Další týden se pomalu chýlí ke konci a tentokrát se obchodníci na finančních trzích rozhodně nenudili. Po kratším období klidu se na trhy opět vrátila nervozita, která se ale tentokrát netýkala ani tak Spojených států, jako spíše ostatních světových indexů. K růstu averze k riziku pomohlo tentokrát více menších faktorů, mezi které se řadí například kolaps turecké liry, situace na italské politické scéně (a její dopad na evropské úrokové spready), další signály o zpomalování světové ekonomiky a v neposlední řadě i velmi čerstvé rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit červnový summit se Severní Koreou. Tohle všechno však doléhalo více na zbytek světa než na USA, což je jasně patrné i ze srovnání amerického indexu S&P 500 a německého DAXu. Zatímco v USA totiž indexy více méně stagnovaly, v Evropě byly pod tlakem.
Související klíčová slova:
Vládní dluhopisy | Světové akcie | Zpracovatelský sektor | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Dění na trzích | EUR | Německý vývoz | Trend | Plynárenská společnost | Bank of Japan | Fortuna | Volatility | Index hongkongské burzy | Mezinárodní měnový fond | Setkání G20 | Statistiky | Tempo růstu | Investiční banky | Americké statistiky z pracovního trhu | Michal Stupavský | Aktiva | Evropská komise | Organizace zemí vyvážejících ropu | SP500 | Investment Management | P/S | Index PX | Slabší libra | Geopolitické napětí | Jeffrey Halley | Růst sazeb | Zvyšování sazeb | Financial Times | Dolary | Očekávání analytiků | Rostoucí inflace | Saúdská Arábie | Nová data | Vratislav Zámiš | Růst cen | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Dolarový index | Strach | Burza | Měsíčník finančních trhů | Brexit | EIA | Cena zlata | Zvýšení úrokové sazby | Co je volatilita | Akcie dnes | Home Credit | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Dluhopisy | CzechTrade | Propouštění zaměstnanců | Volatilita | Hrubý domácí produkt (HDP) | Vývoj ceny ropy Brent | David Marek | CZK | Výhled | Financial Times (FT) | Dovoz ropy | Americký prezident | Globální ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Inflace | Světové burzy | Centrální banky | Oanda | Ratingová agentura | Očekávání trhu | Reakce trhu | Suroviny | Donald Trump | Ropa Brent | Futures | Analytici | Komerční banka | Akciové trhy | Utahování měnové politiky | Výbor ekonomických poradců | Francouzský CAC 40 | Deloitte | Poptávka | Indikátor | Tamás Varga | Analytika | Uvolňování měnových politik | Obchodní války | Volatility report | Graf | Kartel OPEC | Výnosy | Short pozice | Kurz koruny | Těžba OPEC | Zaměstnanost | Ekonomiky | Americká centrální banka FED | Brexit bez dohody | Argentinské peso | Investiční doporučení | Index FTSE All World | Brent | Globtrex.com | Politika | Aktuální konsenzus ekonomů | Očekávání | Obchodní dohody | Měď | Základní sazby | Zásoby ropy | Obchodní spor mezi USA a Čínou | P/E | Fed Funds Rate | Nárůst zásob | CZK/EUR | Růst | Itálie | Americká lehká ropa | Klíčové události ve světě | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Výnosová křivka | Analytik České bankovní asociace | Zásoby ropy v USA | Trh práce | Koruna | Ropný trh | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Španělský IBEX | Nastavení měnové politiky | Evropské ekonomiky | Jennifer Granholmová | Americká centrální banka | Tržní úrokové sazby | Ropné společnosti | Lira | Investiční výhled | Inflační výhled | Úrokové sazby | Úřad pro energetické informace (EIA) | Trh | MSCI | Společnosti | Index | Komise | PDVSA | Agentura Reuters | Skupina OPEC+ | Statistiky z pracovního trhu | S&P | Unie | Důvěra investorů | Měny rozvíjejících se ekonomik | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Obchodní napětí | IEA | Hang Seng | Index Stoxx 600 | Zvyšování úrokových sazeb | Barclays | Brokers | Akciový index | 3М | Korporátní dluhopisy | Hlavní ekonom | Burze | Akcie rozvinutých trhů | Skupina OPEC | Omezené dodávky suroviny | Británie | Analytik Raiffeisenbank | Obchodníci | Německé hospodářství | Obchodovat | Ropa | Americké indexy | Ekonomové | USA | Prezident Donald Trump | Volby | IBEX | Globální akciový index | Dow Jones | Durace | West Texas Intermediate (WTI) | UBS | Obchodní komora | Spojené státy | Stoxx Europe 50 | Conseq Investment Management | Fáze obchodní dohody | Reuters analytik | Trade Brokers | Vývoj | Úroková sazba | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Agentura Fitch | Ruská plynárenská společnost | Americké akcie | Volatilní | Severomořská ropa Brent | Tiering | Spotřebitelská důvěra | West Texas Intermediate | Měnové politiky | G20 | Index MSCI Emerging Markets | Sazby ČNB | Americké statistiky | Klíčová rizika | Prezident ECB | Nákupy dluhopisů | Sazby | Cena severomořské ropy Brent | Berlín | Firmy | Tvrdý brexit | Růst cen ropy | Averze k riziku | Cena ropy brent | Výhled růstu ekonomiky | Fed | Globální rizika | Dnešní fundamenty | Rozhodnutí o brexitu | Celosvětová poptávka | Dovoz ruské ropy | Emerging markets | FTSE | Rizika | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Globální trhy | Fitch | Hodnota akcií | BofAML | Úřad pro energetické informace | Cenový vývoj | Bankovní asociace | Nejslabší růst | Burza dnes | Mezinárodní obchod | Americké trhy | Komodity | MSCI Emerging Markets | Americká ropa WTI | Akcionáři | Společnost | Zpřísňování měnové politiky | Evropské trhy | Severomořská ropa | Conseq | Obchod | Ceny ropy Brent | Kurz koruny vůči euru | Volkswagen | MSCI All Country World | FTSE All World | Riziko | Analytik | Benchmarky | Capitalinked | Finanční trh | Turecká lira | Plyn | Německá ekonomika | Čína | CZK/USD | Ceny | Recese | Pokles | Gazprom | FTSE 100 | Ukrajina | Raiffeisenbank | Centrální banka | WTI | Globální index | Instituty | Libra | Cena severomořské ropy | Vývoj na finančních trzích | Burzovní obchodování | Výnos | Výnosy z dluhopisů | X-Trade Brokers | eBook | Trhy dnes | ČEZ | Obchodníci na finančních trzích | Dluhopisový index | Stoxx Europe 600 | Ceny akcií | Cena akcií | VIX | Největší světové ekonomiky | Tržní hodnota | Zisk | ČNB | PVM | Demokraté | Spekulovat | Rating | Dovoz | Obchodování | Úroky | Prémie | Evropa | Management | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Nový výhled | Inflační vývoj | Finanční krize | Cena ropy klesá | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Marže | X-Trade | Mario Draghi | Akciové alokace | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Turecké liry | Signály | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Ranní komentář | Globtrex | Spready | HDP | Asset alokace | Ekonom | Dolar | Euro | Yield | Klid | Obchodní bilance | Výprodej | ČTK | Odhad letošního růstu | Ztráty | Česká národní banka | Alokace aktiv | FOMC | Akcie | Omezené dodávky | Jamal | Nervozita na trzích | Pražská burza | Podniky | Vývoj ceny | Světová ekonomika | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Radim Dohnal | Zásoby zemního plynu | Prognózy | Kurz | DXY | Globální růst | Jádrová inflace | Americká ekonomika | Intermediate | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Unipetrol | Silnější dolar | Bankovní rada | Investice | Rally | Německý průmysl | Makrodata | Zisky | Investiční stratég | Dluhopisové trhy | Hospodářství | Konsenzus ekonomů | CAC 40 | DIHK | Ukazatel | Index MSCI | Měny | Capitalinked.com | Bankovní domy | Ropa WTI | Burzy | Export | Rusko | Vývoj ceny ropy | Unicredit | Radomír Jáč | Zvýšení úroků | UniCredit Bank | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Globální akciové trhy | Výsledková sezóna | Nikkei | Evropské akcie | Propouštění | Objem | Investiční | Prodej | Bloomberg | Finanční skupina | Britský FTSE 100 | Vyhlídky | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Korekce | Asociace | Výkonnost | Obchodování s akciemi | Hrubý domácí produkt | Short | Akciový růst | Krize | High | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Těžba ropy | S&P 500 | QE | MT4 | Cena | Německá vláda | Německo | Komerční banky | Snížení sazeb | Close | Česká ekonomika | Rozhodnutí bankovní rady | Názory analytiků | DAX | Erste | Forexu | Akcie společnosti | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Ekonomika | SEC | Indikátory | Oslabení | Evropské akciové trhy | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | I-Trader | Fundamenty | Poptávka po ropě | Ministr financí | ČR | XTB | Index MSCI All Country World | Pozice | Americké zásoby ropy | Dodávky suroviny | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Měnová autorita | Cenné papíry | Stoxx | Farmaceutické společnosti | Rozvíjející se trhy | Texas | Uvolňování měnové politiky | Import | OPEC | Sentiment | Investoři | Obchodní spor | Vzdělávání | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Nikkei 225 | Index Dow Jones | Zdražování | Ropy | Ocenění akcií | Dnešní obchodování | USD | Der Spiegel | Silný dolar | Cena ropy | Události ve světě | Propad | Economic | Ceny ropy WTI | Markets | Nejistota | CME | Investment | Tamas Varga | ING | Indexy | Makro | ECB | Stoxx 600 | Splatnost | Spiegel | Prodej ropy | Měnová politika | Alokace | Doporučení | ROCE | EU | Hodnota indexu | Globální finanční trhy | Akciový trh | Investor | Jerome Powell | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | Obchodování na forexu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot