Největší světové ekonomiky

Index Dow Jones se drží v červených úrovních
16.04.2025 Index Dow Jones -0,24 % na 40271,2 b. S&P 500 -0,91 % na 5347,44 b. Nasdaq Composite -1,77 % na 16525,02 b.

Americký akciový trh – 4. dubna: SP500 a NASDAQ zaznamenaly výrazné ztráty
04.04.2025 V důsledku včerejší řádné obchodní seance uzavřely americké akciové indexy v červených číslech. Index S&P 500 se propadl o 4,84 %, zatímco Nasdaq 100 ztratil 5,97 %. Průmyslový Dow Jones klesl o 3,98 %. Jedná se o reakci na cla oznámená Donaldem Trumpem.

Trhy pod tlakem: Tři grafy, které ukazují sílu nejistoty
04.04.2025 Ve středu večer, krátce po uzavření finančních trhů, oznámil americký prezident Donald Trump razantní krok: Spojené státy uvalí nová cla na zboží ze zemí, se kterými mají největší obchodní deficit. Tento krok okamžitě vyvolal bouřlivé reakce napříč světovými trhy.

Vývoj na akciovém trhu dne 28. března: S&P 500 a NASDAQ v obtížné pozici
28.03.2025 Na konci včerejší pravidelné obchodní seance skončily americké akciové indexy v červených číslech. Index S&P 500 klesl o 0,33 %, Nasdaq 100 se snížil o 0,53 % a Dow Jones Industrial Average klesl o 0,05 %.

Ranní okénko - ČNB brzdí, Trump uvaluje 25% clo na automotive
27.03.2025 Hlavním údajem dnešního dne je finální odhad růstu americké ekonomiky za čtvrté čtvrtletí minulého roku. Ta podle předchozích odhadů vzrostla anualizovaně o 2,3 %, když tamnímu hospodářství nadále pomáhají zejména výdaje domácností. Jejich tempo zrychlilo z 3,7 % ve třetím kvartálu na 4,2 %, otázkou ovšem je jejich další vývoj. Spotřebitelská důvěra od začátku roku klesá, když důležitým faktorem v tomto směru je rostoucí nejistota na pozadí hrozící celní války.

Vývoj na akciovém trhu dne 27. března: S&P 500 a NASDAQ se po zavedení posledních Trumpových cel propadly
27.03.2025 Na závěr úterní řádné seance skončily americké akciové indexy v záporném teritoriu. Index S&P 500 klesl o 1,12 %, zatímco Nasdaq 100 se propadl o 2,24 %. Průmyslový index Dow Jones se snížil o 0,31 %.

Vývoj akciového trhu dne 11. března: SP500 a NASDAQ klesají o více než 5,0 %
11.03.2025 Výprodej akcií včera pokračoval, ale během dnešního obchodování v Asii se zpomalil, což přispělo k oživení futures na americké akciové indexy, výnosů státních dluhopisů a kryptoměn.

Akciový trh 10. března: S&P 500 a NASDAQ pokračují v poklesu
10.03.2025 Futures na americké akciové indexy během pondělní dopolední obchodní seance klesaly, zatímco státní dluhopisy rostly, protože obavy o stav americké ekonomiky tlumily chuť investorů riskovat. Futures na index S&P 500 klesly o 0,8 % po nejhorším týdenním výkonu indexu od září loňského roku. Asijské akcie rovněž klesly, zatímco evropský Stoxx 600 rychle smazal počáteční 0,5% zisk.

Fidelity International: Jaký bude rok 2025 – nevyhnutelnost změn?
09.01.2025 Nadcházející rok slibuje finančním investorům odlišné prostředí, je však zřejmé, že se zisky v mnoha oblastech zlepší a globální nálada zůstane pozitivní.

Asijský výrobní sektor: Růst navzdory globálním výzvám
02.01.2025 Růst asijského výrobního sektoru má přímý dopad na finanční trhy a obchodování. Posílení průmyslové produkce v regionu může vést k růstu tamních akciových trhů, zejména v odvětvích spojených s výrobou a exportem. Zároveň může ovlivnit měnové kurzy, kdy silnější ekonomická aktivita podporuje hodnotu místních měn. V prosinci došlo k rozšíření výrobní aktivity v Asii, přičemž země jako Japonsko a Jižní Korea zaznamenaly růst.

Pohonné hmoty obnovily zlevňování, letos trendově zlevní až pod 35 korun v případě benzínu a 34 korun v případě nafty
02.01.2025 V posledních sedmi dnech loňského roku se obnovil pokles cen pohonných hmot v ČR. Jako by poslední týden roku 2024, co se s cenami pohonnými hmot má dít v roce letošním. Pro řidiče by to měl být poměrně levný rok. Rizikem je ovšem vyhrocení geopolitické situace, zejména s ohledem na další děj války na Ukrajině či situace kolem Tchaj-wanu. Průměrná cena benzinu klesla mezi Štědrým dnem a Silvestrem o šest haléřů v případě benzínu, na 35,61 koruny za litr. Nafta zlevnila o sedm haléřů na 34,79 Kč.

Nervozita před Vánocemi, Nasdaq i kanadský dolar padají
22.12.2024 Trhy byly připravené na snížení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky (Fed) i na jestřábí komentář, který nebude do budoucna slibovat žádné výrazné uvolňování měnové politiky. A přesně takové bylo i rozhodnutí představitelů Fedu na letošním posledním měnovém zasedání. I přesto byla reakce obchodníků bouřlivá.

Čínský vývoz prudce zpomalil a dovoz klesl
10.12.2024 Čínský vývoz v listopadu prudce zpomalil a dovoz klesl, obě hodnoty zaostaly za očekáváním. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil čínský celní úřad. Obavy budí dodatečná cla, která plánuje uvalit na obchod s Čínou zvolený americký prezident Donald Trump. Zahraniční obchod byl zvlášť letos pilířem churavějící druhé největší světové ekonomiky a aktuální údaje jsou proto varovným znamením, píše agentura Reuters.

Bessent mění situaci: Nikkei stoupá a dolar kvůli růstu indexů klesá
25.11.2024 Klíčové indexy z Wall Street zakončily v pátek obchodní seanci solidními zisky a zajistily pozitivní týdenní výsledek. Investory potěšily ekonomické ukazatele, které signalizují stabilní aktivitu největší světové ekonomiky.

Netflix znovu na správné cestě, Elevance Health klesá volným pádem: Kdo byli vítězové a poražení ve 3. čtvrtletí?
18.10.2024 Průmyslový index Dow Jones opět dosáhl nových maxim a ve čtvrtek skončil na čtvrtém historickém maximu za posledních pět seancí. Příčinou jeho růstu byly výsledky maloobchodních tržeb v USA, které vyšly výrazně nad očekávání a ukázaly na udržitelnou spotřebitelskou poptávku.

Evropské akcie uzavřely díky stimulačním opatřením v Číně na maximech
26.09.2024 Evropské akcie uzavřely díky stimulačním opatřením v Číně dnešní obchodování na maximech. Panevropský index STOXX 600 posílil o 1,3 procenta na rekordních 525,61 bodu. Po ohlášených krocích čínské vlády na podporu ekonomiky se dařilo akciím firem, pro které je důležitý čínský trh, tedy těžařům a výrobcům luxusního zboží. Poté, co zveřejnila pozitivní výhled společnost Micron Technology, posílili i ostatní výrobci čipů.

EUR/USD: Analýza a prognóza
25.09.2024 Pár EUR/USD přitahuje už druhý den po sobě nákupní zájem, protože se pokouší dosáhnout srpnového maxima. Americký dolar mezitím zůstává poblíž dřívějšího letošního minima, kterého dosáhl minulý týden, přičemž obchodníci očekávají agresivnější uvolnění politiky Fedu.

WTI – West Texas Intermediate – přehled a analýza
20.09.2024 Ceny americké ropy WTI – West Texas Intermediate – dnes po včerejším mírném poklesu znovu získávají pozitivní dynamiku, takže komodita se v návaznosti na nedávné oživení z minima zaznamenaného v roce 2023 dostala nad 71,00 USD.

Ranní okénko - Fed vykročil rázným způsobem
19.09.2024 Po včerejším dlouho očekáváném zasedání amerického Fedu, které bylo zatíženo obrovskou mírou nejistoty, budou dnes finanční trhy zejména vstřebávat rozhodnutí měnového výboru včetně následné tiskové konference předsedy Jerome Powella a představení nové makroekonomické prognózy. Ze Spojených států amerických dorazí dnes data spíše druhého sledu, když nejprve budou zveřejněny každotýdenní údaje z tamního trhu práce o počtu nově podaných i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává v obou případech zcela identickou hodnotu jako týden předtím. Později bude také publikována statistika prodaných již existujících domů během měsíce srpna. Medián trhu předpokládá, že takových domů se prodalo 3,9 milionu, což by byl meziměsíční pokles o 1,3 %.

Vybrané instrumenty ke sledování příští týden (23.08.2024)
23.08.2024 Sympozium Fedu v Jackson Hole již skončilo a investoři se nyní musí znovu zaměřit na tvrdá makroekonomická data. Mezi klíčovými zprávami příští týden lze najít americká PCE data za červenec, blesková data CPI za srpen z Evropy a kanadskou zprávu o HDP za 2. čtvrtletí. Kromě toho má Nvidia ve středu naplánováno zveřejnit zprávu o příjmech za fiskální čtvrtletí 2025. V následujícím týdnu určitě sledujte EUR/USD, US100 a USD/CAD!

Komodity: Ropa díky příznivé statistice z USA zdražuje, Brent je blízko 81 USD
15.08.2024 Ceny ropy se dnes zvyšují, k růstu jim pomáhá statistika ze Spojených států, která zmírnila obavy z blížící se recese největší světové ekonomiky. Stále však přetrvávají obavy ze zpomalení globální poptávky po ropě, které podle analytiků růst ceny částečně brzdí.

EUR/USD. Shrnutí týdne: klid po bouři
05.08.2024 "Všechno nebo nic" – tak by se dal popsat rozpis nejdůležitějších makroekonomických zpráv pro měnový pár EUR/USD. Ekonomický kalendář minulého týdne překypoval významnými událostmi. Zprávy o inflaci v eurozóně, HDP eurozóny, index ISM ve zpracovatelském průmyslu, Nonfarm Payrolls a červencové zasedání Federálního rezervního systému... Taková koncentrace důležitých fundamentálních faktorů může být někdy matoucí: trh nemusí mít čas informace strávit, zformulovat jednotný názor a rozhodnout o vektoru cenového pohybu. Například minulý týden se měnový pár EUR/USD "potuloval" v rozmezí 1,0790–1,0850 až do zveřejnění pátečních údajů o počtu pracovních míst mimo zemědělství, které převážily misky vah na stranu býků na EUR/USD.

Fidelity International: Investiční výhled na 3. čtvrtletí 2024 - Hezky opatrně
27.06.2024 Riziková aktiva vypadají atraktivně a ekonomiky po celém světě zůstávají silné. Některé regiony se vydávají vlastní cestou, což otevírá samostatné příležitosti.

Ekonomický kalendář: Index spotřebitelských cen v USA, rozhodnutí a prognózy Fedu a Powellův projev v centru pozornosti trhu
12.06.2024 Futures na evropské indexy se dnes obchodují s růstem a zotavují se ze včerejšího poklesu, a to navzdory slabé asijské seanci, kde čínské benchmarky zlevnily po údajích o inflaci z Číny. Údaje o inflaci z největší světové ekonomiky budou dnes v centru zájmu investorů; konsenzus předpokládá, že inflace CPI vyjde v meziročním vyjádření beze změny, i když meziměsíčně vzroste méně než dříve. Naopak očekávání pro jádrový údaj (bez cen potravin a energií) naznačují pokles z dnešních 3,6 % na 3,5 % a nezměněný meziměsíční růst. Ve druhé části seance trh zaměří svou pozornost na nové inflační prognózy Federálního rezervního systému, které bankéři aktualizují poprvé od března.

💵EURUSD klesá před zápisem z FOMC
22.05.2024 Dnešní zveřejnění zápisu ze zasedání FOMC americké centrální banky z 1. května má šanci zvýšit volatilitu na dolaru a akciových trzích - pokud bude obsahovat komentáře, které přinesou více jasnosti nebo do jisté míry překvapí předchozí očekávání trhu. Od začátku května jsme se však dozvěděli řadu makročtení, která naznačují postupné ochlazování americké ekonomiky, takže "jestřábí" tón zápisu by mohl být (teoreticky) považován za "zastaralý" (i když složky posledního amerického indexu spotřebitelských cen nebyly vůbec holubičí) a holubičí tón by mohl zvýšit tlak na dolar a výnosy.

Na burze v Hongkongu pozastavili obchodování s akciemi Country Garden
02.04.2024 Na hongkongské burze dnes pozastavili obchodování s akciemi stavitelské firmy Country Garden. Firma předtím odložila zveřejnění hospodářských výsledků za rok 2023. Tím se provinila proti pravidlům burzy. Country Garden, která byla dříve co do počtu prodaných bytů jejich největším stavitelem v Číně, to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Spotřebitelské ceny v Číně v lednu meziročně klesly nejvíce za 14 let
08.02.2024 Spotřebitelské ceny v Číně v lednu klesly meziročně o 0,8 procenta, což je nejvíce za déle než 14 let. Dolů zamířily i ceny výrobní. Vyplývá to z dnes zveřejněných dat čínského statistického úřadu. Roste tlak na politiky, aby přijali opatření na oživení druhé největší světové ekonomiky, kterou ohrožuje deflace, napsala agentura Reuters.

Centrální bankovnictví pomalu selhává
26.01.2024 „Politika helikoptérových peněz v posledních letech rapidně umazává hranici mezi monetární a fiskální politikou. Výsledkem je tedy následující karikatura: monetární politika pod kontrolou populistů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

Ranní okénko - Naznačí dnes ECB, kdy by mohla začít se snižováním sazeb?
25.01.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka, a přestože výsledek je s vysokou pravděpodobností jasný, tak následná tisková konference prezidentky Christine Lagarde může naznačit, kdy ECB plánuje začít se zahájením uvolňování měnové politiky. Na tomto zasedání se nečeká nic jiného než stabilita, ale investoři i vzhledem k relativně rychle padající inflaci a chabému hospodářskému růstu v eurozóně přisuzují poměrně slušné šance, že by cyklus snižování sazeb mohl přijít již na dubnovém zasedání. Představitelé ECB dosud k tomuto názoru vystupovali velmi rezervovaně a nedá se očekávat razantnější změnu v jejich postoji. Pravděpodobně tak zazní, že hlavním cílem nadále setrvává dostat inflaci ke svému 2% cíli a měnová politika tak zůstane na restriktivnější úrovni tak dlouho, jak bude potřeba.

Čínský export v prosinci vzrostl, spotřebitelské ceny ale třetí měsíc klesají
12.01.2024 Čínský export v prosinci meziročně vzrostl o 2,3 procenta, což je více než se čekalo. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů čínského celního úřadu. Spotřebitelské ceny se ale ve srovnání se stejným měsícem loni o 0,3 procenta snížily. Klesají už třetí měsíc po sobě a nižší byly i výrobní ceny, uvedl čínský statistický úřad. Vyhlídky druhé největší světové ekonomiky tak zůstávají nejisté, uvedla agentura DPA. Na nový rekord se ale loni opět vyšplhal obousměrný obchod s Ruskem, který dosáhl 240 miliard dolarů (5,4 bilionu Kč).

Akcie na Wall Street neudržely úvodní optimismus
07.12.2023 Slabší čísla z trhu práce zvyšují sázky na dřívější snižování sazeb Fedu, ale na druhé straně vzbuzují obavy z dalšího ekonomického vývoje v zámoří. Včera v úvodu vše nasvědčovalo tomu, že převládnou optimisté z prvního zmiňovaného tábora, ale nakonec otěže převzali medvědi a jejich strach o zdraví největší světové ekonomiky. Hlavní indexy na Wall Street tak včera zavřely v červených číslech. Za zmínku rozhodně stojí další propad ceny ropy, když cena americké ropy WTI oslabila o více než 4 % na 69,3 USD/barel. Cena ropy se tak ocitla nejníže od konce června.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 29.11.2023
29.11.2023 Americké akcie včera mírně posílily. Investoři vyhodnocují protichůdné výroky zástupců americké centrální banky (Fed). Americký dolar klesl nejníže za tři a půl měsíce. Všechny tři hlavní americké akciové indexy během seance smazaly většinu předchozích zisků.

Forex: Dolar klesl na tříměsíční minimum, růst ekonomiky USA podle investorů zpomaluje
28.11.2023 Dolar dnes klesl na tříměsíční minimum. Investoři nadále zastávají názor, že růst největší světové ekonomiky začíná po cyklu zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed) zpomalovat. Toto zpomalení by mohlo Fed přimět k tomu, aby někdy v příštím roce začal měnovou politiku uvolňovat, napsala s ohledem na očekávání trhu agentura Reuters.

Co sledovat tento týden?
13.11.2023 Ekonomický kalendář na příští týden zahrnuje několik špičkových makroekonomických údajů z největších světových ekonomik. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o americkém indexu spotřebitelských cen a maloobchodních tržbách, měsíční zpráva o aktivitě z Číny a také údaje o indexu spotřebitelských cen a zaměstnanosti ze Spojeného království. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte AUD/USD, CHN.cash a EUR/GBP!

Ranní shrnutí (25.10.2023)
25.10.2023 Čínské akcie rostly poté, co Peking přijal důraznější opatření na podporu druhé největší světové ekonomiky, což podpořilo naději, že se krize na trhu může zmírnit.

Graf dne - CHN.cash(13.10.2023) 📌
13.10.2023 V pátek zveřejněné čínské ekonomické ukazatele odhalily přetrvávající deflační tlaky, a to i přes určité známky stabilizace druhé největší světové ekonomiky. Národní statistický úřad oznámil, že index spotřebitelských cen (CPI) za září zůstal oproti předchozímu roku beze změny a nedosáhl očekávaného růstu o 0,2 %. Tento stabilní index spotřebitelských cen následuje po mírném nárůstu o 0,1 % v srpnu. Na druhé straně index cen výrobců (PPI) zaznamenal meziroční pokles o 2,5 %, což je o něco více než očekávaný pokles o 2,4 %, ale znamená to nejtěsnější pokles od března. Za zmínku stojí, že ceny potravin, které jsou významnou složkou čínského CPI, v září meziročně klesly o 3,2 %, přičemž ceny vepřového masa, které je základem čínského jídelníčku, se propadly o 22 %. Tyto údaje podtrhují problémy, kterým Čína čelí při svém hospodářském oživení, zejména v souvislosti s pokračujícím zpomalením v sektoru nemovitostí, které má dopad na důvěru spotřebitelů a poptávku domácností.

Americká ekonomika po zpřesnění dat vzrostla ve čtvrtletí méně než podle odhadů
30.08.2023 Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla v přepočtu na celý rok o 2,1 procenta. Zrychlila tak růst z dvouprocentního tempa v prvním čtvrtletí, za původními odhady ale zaostala. Ve zpřesněné zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo obchodu, které dříve růst za druhé čtvrtletí odhadlo na 2,4 procenta.

Dolar nyní vládne
28.08.2023 Podle posledních dat vypadá americká ekonomika mnohem odolnější vůči vysokým úrokovým sazbám než ekonomika eurozóny. Zatímco v Evropě již předstihové PMI indikátory padají pod 50 bodů do teritoria recese a tvorba úvěrů i peněz prudce klesá, na druhé straně Atlantiku nemůže být o žádné recesi ani řeč.

Čína kvůli váznoucímu ekonomickému oživení znovu snížila úrokové sazby
21.08.2023 Čínská centrální banka dnes podle očekávání podruhé za tři měsíce snížila jednu ze svých klíčových úrokových sazeb. Chce tak povzbudit váznoucí ekonomické oživení po pandemii covidu-19. Jiné sazby ale ponechala beze změn, což podle agentury Reuters překvapilo investory a vedlo k poklesu čínských akcií.

Čína jako časovaná bomba
14.08.2023 Příští černá labuť by mohla přiletět druhé největší světové ekonomiky, která svým přebujelým a předluženým realitním sektorem nahání strach. Zdá se, že problémy spojované s gigantem Evergrande zkrachovalého na konci roku 2021, se čínským plánovačům nedaří uhasit, ale spíše je odsouvají a nabalují na sebe.

Vysněná 2 %
11.08.2023 Tento týden jsme se dozvěděli vývoj inflace v USA i v České republice. Média se věnovala především celkovému růstu cen, který meziročně ve Spojených státech mírně zrychlil z 3,0 na 3,2 %, kdežto u nás zpomalil z 9,7 na 8,8 %. Nic nového, postupně se blížíme k cílovaným dvěma procentům a slovy centrálních bankéřů „dokud si nebudeme jisti udržitelnosti inflace v blízkosti cíle, žádné snižování sazeb nebude“.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.08.2023 1) Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červenci snížila na 17,6 procenta z červnových 20,1 procenta. Pokles tak vykázala už šestý měsíc za sebou. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Nejvýše vystoupala inflace v zemi v lednu, kdy se vyšplhala na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles pod 18 procent. V meziměsíčním srovnání spotřebitelské ceny vzrostly o 0,3 procenta.

Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo
08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.

Vysoké sazby už trhům nechutnají
04.08.2023 Akcioví investoři si začínají uvědomovat, že v případě pokračujícího býčího trhu jim bude americká centrální banka (Fed) házet stále více klacků pod nohy zvyšováním úrokových sazeb. Byť se trhu práce i hospodářskému růstu daří a ziskové marže společností zůstávají vysoko, jsou sazby nad 5 % zkrátka až příliš velké sousto.

Ranní shrnutí (31.07.2023)
31.07.2023 Americké indexy zakončily páteční obchodní seanci růstem - S&P 500 vzrostl o 0,95 %, Dow Jones se posunul o 0,50 % výše a Nasdaq vzrostl o 1,85 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací posílil o přibližně 1,4 %.

Nové prognózy HDP od MMF
25.07.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) dnes ve 14:00 SEČ zveřejnil nový soubor prognóz růstu pro roky 2023 a 2024. Při zveřejnění došlo k řadě revizí směrem nahoru pro největší světové ekonomiky, zejména pro rok 2023. Zatímco u čínské ekonomiky se stále očekává růst o 5,2 %, jak bylo signalizováno v dubnové prognóze, u ostatních velkých ekonomik se v letošním roce očekává mírně vyšší tempo růstu, než MMF předpokládal před třemi měsíci.

Makléřská firma BofA snížila odhad výhledu letošního růstu Číny na 5,1 procenta
20.07.2023 Makléřská firma BofA Global Research snížila odhad výhledu letošního růstu čínské ekonomiky na 5,1 procenta z dříve uváděných 5,7 procenta. Reaguje na nízký růst hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí a možné zpoždění razantní reakce politiků. Informuje o tom agentura Reuters.

Čínské vstupní ceny z továren klesly v červnu nejrychleji za více než sedm let
10.07.2023 Čínské vstupní ceny z továren se v červnu snížily nejrychleji za sedm a půl roku. Spotřebitelská inflace je beze změny a nejnižší za dva roky. Údaje dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Dynamika čínského oživení po pandemii covidu-19 zpomalila z rychlého oživení zaznamenaného v prvním čtvrtletí. Poptávka po průmyslových a spotřebních výrobcích slábne, což vyvolává obavy o zdraví druhé největší světové ekonomiky a také obavy z možné deflace. V reakci na zveřejněná data oslabil čínský jüan a dolů zamířily i asijské akcie.

Čína plánuje zavedení nového balíčku ekonomických stimulů 🏛
02.06.2023 Podle agentury Bloomberg Čína zvažuje nový balíček na podporu nemovitostí, aby podpořila ekonomiku. Regulační orgány zvažují snížení záloh v některých čtvrtích velkých měst, snížení provizí makléřů z transakcí a další snížení transakčních poplatků.

Ranní shrnutí (31.05.2023)
31.05.2023 Asijské akcie v čele s hongkongským indexem klesly kvůli zhoršující se průmyslové aktivitě v Číně a obavám z možného selhání vlády USA.

Nová dohoda o dluhovém stropu by mohla ohrozit americkou ekonomiku
29.05.2023 Nedávno uzavřená dohoda o dluhovém stropu zatěžuje americkou ekonomiku, která je již zatížena nejvyššími úrokovými sazbami za poslední desetiletí.

Zlato je pod tlakem
23.05.2023 Cena zlata v pondělí po krátkodobém oživení mírně klesla, protože investoři projevují nedostatek přesvědčení kvůli averzi k riziku a obavám z amerického dluhového stropu. Zlato se obchoduje v oblasti 1 963 USD. Minulý týden utrpělo zlato ztrátu 1,65 %, což je jeho nejhorší výkon za tři měsíce.

Komodity: Ropa stagnuje, obavy o dluhový strop USA snižují optimismus ohledně poptávky
22.05.2023 Ceny ropy jsou na začátku týdne bez větších změn. Obavy o výsledek jednání ohledně dluhového stropu ve Spojených státech snižují optimismus ohledně poptávky v pozdějším období roku a vyvažují tlak na růst ceny, který způsobují nižší dodávky z Kanady a od producentů skupiny OPEC+.

Janet Yellenová vysvětluje svůj postoj ke vztahům mezi USA a Čínou
26.04.2023 Dolar dále rostl poté, co ministryně financí Janet Yellenová řekla, že Bidenova administrativa je ochotna vynaložit náklady v rámci snahy chránit zájmy národní bezpečnosti USA před hrozbami, které představuje Čína.

V USA klesají úvěry nejvíce v historii. Zvyšuje se tak riziko recese v USA, která by neblaze dolehla i na Česko
09.04.2023 Objem nově poskytnutých úvěrů v USA klesl v posledních dvou březnových týdnech nejvíce v historii. Americká centrální banka, jež data včera zveřejnila, danou časovou řadu publikuje za období od roku 1973. Ve dvou týdnech končících 29. březnem se objem nově poskytnutých úvěrů komerčních bank v USA snížil o takřka 105 miliard dolarů.

Čínský zahraniční obchod má za sebou slabý start do nového roku
07.03.2023 Čínský zahraniční obchod má za sebou slabý start do nového roku. Vývoz z druhé největší světové ekonomiky v lednu a únoru v přepočtu na dolary meziročně klesl o 6,8 a dovoz o 10,2 procenta. Dnes to podle agentury DPA uvedl čínský celní úřad.

Komodity: Ropa mírně posiluje, větším ziskům brání obavy z dopadů zvedání úroků v EU
02.03.2023 Ceny ropy dnes mírně rostou. Nahoru jim pomáhají příznivé ekonomické údaje z Číny, která je největším dovozcem ropy na světě. Větším ziskům ale brání obavy z dopadů možného zvedání úroků v eurozóně.

Americký dolar se odráží díky očekávání zvýšených sazeb v USA
01.03.2023 Na začátku týdne po krátké pauze obnovil americký dolar svůj růst a po 4měsíční sérii ztrát se vrátil na cestu k impozantnímu zisku na konci měsíce.

Forex: Dolar je blízko šestitýdenního maxima, prudce zpevnila švédská koruna
20.02.2023 Dolar se v úvodu týdne pohybuje v blízkosti šestitýdenního maxima, prudce vzhůru se vydala švédská koruna. Obchodní aktivita je dnes ale celkově slabší, protože ve Spojených státech je státní svátek a na většině finančních trhů se neobchoduje.

Ropa smíšená na pozadí slabých čínských ekonomických údajů, Zlato nad úrovní 1 900 USD
17.01.2023 Ceny ropy se vyvíjely na začátku týdnu smíšeně poté, co Čína vykázala nejslabší roční hospodářský růst za skoro půl století, přičemž její obrat v politice COVID-19 na konci roku minulého roku podpořil naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách v zemi letos.

Nálada na Wall Street jako na houpačce. Akcie se vzdávají zisků, dolar redukuje ztráty
29.11.2022 Index S&P 500 se v první polovině dnešní seance snažil zastavit dvoudenní pokles, pozitivní nálada ale v nestabilní seanci rychle vyprchala u něj i dalších dvou hlavních amerických akciových indexů. Vzhůru zamířily čínské akcie obchodované na amerických burzách, kterým mohla pomáhat vyjádření čínských činitelů ohledně uspíšení vakcinace proti Covid 19 mezi čínskými seniory. To je podle expertů klíčový krok směrem k opětovnému otevření druhé největší světové ekonomiky. Na stejných zprávách rostla dnes i ropa, které Čína je jejím největším světovým dovozcem. K rally na ropě nutno přidat rozhovor o možných škrtech v produkci ropné koalice OPEC+, která podle delegátů změní svoje prosincové jednání a virtuální schůzku.

Ekonomický kalendář: Díkůvzdání v USA, zápis z ECB
24.11.2022 Trh s futures ukazuje na mírně vyšší otevření hlavních evropských indexů. Americké indexy včera posílily díky poněkud holubičímu zápisu z FOMC, ale v žádný větší a dlouhodobější pohyb se to nepromítlo, alespoň zatím ne. Indexy z asijsko-pacifického regionu se dnes také obchodovaly výše, ale akcie z druhé největší světové ekonomiky zaostávaly poté, co Čína oznámila nový rekord v počtu nových oficiálních případů Covid. AUD a JPY jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco CAD a USD nejvíce zaostávají.

Překvapivý král forexu
14.11.2022 Americký dolar letos díky jestřábímu Fedu i zvýšenému geopolitickému riziku výrazně posiluje. Stačí se podívat na vývoj měnových párů hlavních světových měn – vůči euru, britské libře, japonskému jenu nebo australskému dolaru je americký dolar na historicky velmi silných úrovních.

Co sledovat příští týden? (11.11.2022)
11.11.2022 Americké volby v polovině volebního období jsou za námi a pozornost trhu se přesouvá zpět k makroekonomickým údajům. Příští týden budou obchodníkům nabídnuty špičkové údaje ze Spojeného království, Číny, Spojených států a Kanady a všechny tyto údaje mají potenciál vyvolat na trzích skokové zvýšení volatility. Nezapomeňte příští týden sledovat USD/CAD, EUR/GBP a CHNComp!

Nejdůležitější ekonomické události v týdnu 24.10.2022 – 30.10.2022
24.10.2022 Makrodata zveřejněná minulý týden ukázala, že inflace ve světě, včetně jeho ekonomicky nejrozvinutějších regionů, nadále roste. Podle předložených údajů tak roční spotřebitelská inflace ve Spojeném království dosáhla nového víceletého maxima 10,1 %, v eurozóně - 9,9 %, v Kanadě - 6,9 %. Index spotřebitelských cen CPI pro Spojené státy, zveřejněný o týden dříve, rovněž naznačoval vysokou míru inflace ve výši 8,2 % (v ročním vyjádření).

Trh s polovodiči čelí studené válce. Hrozí Intelu imploze?
21.09.2022 Intel je uznáván jako předchůdce technologického vývoje kalifornského Silicon Valley a přední výrobce procesorů a grafických čipů, který umožnil stavbu počítačů, notebooků a smartphonů. Společnost mnoho let odolávala odklonu výroby polovodičů do Asie a byla považována za vlajkovou loď amerického výrobce polovodičů.

Německo čeká recese kvůli dopadům změny klimatu
31.08.2022 Extrémně nízká hladina vody v německém Rýnu, která téměř zastavila hlavní trasu nákladní dopravy, by mohla snížit růst německého HDP a přispět k recesi. Hospodářské škody v Německu přicházejí v době, kdy se snižuje prognóza růstu v Číně v důsledku faktorů, jako jsou extrémní vedra způsobující uzavření továren a nízké výnosy plodin v Evropě způsobené suchem, které jsou příčinou "heatflation". Zatímco se však Evropa potýká s nejhorším suchem za posledních 500 let, německá vláda posiluje opatření na snížení emisí.

Forex: Německý ZEW index by měl ukázat na prohlubující se negativní sentiment
16.08.2022 Tuzemské ceny průmyslových výrobců by měly stále růst závratným tempem, byť by mělo dojít k nepatrnému zpomalení jejich meziroční dynamiky. ZEW index potvrdí negativní vyhlídky pro německou ekonomiku z pohledu investorů. Polská jádrová inflace by měla jen lehce zrychlit. Průmyslové produkci v USA by k meziměsíčnímu růstu měl pomoci automobilový průmysl. Trh s nemovitostmi v USA se nadále ochlazuje. Včerejší data z čínské ekonomiky vysílají mírně výstražný signál pro budoucí globální poptávku.

Forex: Koruna podobně jako region odevzdává zisky z minulého týdne
15.08.2022 Dnes nám toho makroekonomický kalendář příliš nenabídl. Za zmínku nicméně stojí ráno zveřejněná data z čínské ekonomiky. Překvapivá zklamání přinesla jak data průmyslové produkce, tak i maloobchodních tržeb, což donutilo čínskou centrální banku snížit úrokové sazby, byť nepatrně o 10 bb. Horší vyhlídky druhé největší světové ekonomiky by nenesly příliš dobré zprávy pro stále se zotavující globální poptávku.

🔴 (14:15) ŽIVÝ KOMENTÁŘ XTB: Inflace v USA
10.08.2022 Pozornost investorů se dnes zaměří na zprávu o inflaci z největší světové ekonomiky. Informace s největším tržním významem je samozřejmě inflace z USA, která nastíní další kroky amerického Fedu v monetární politice.

💲USD před zveřejněním CPI oslabuje
10.08.2022 Pozornost investorů se dnes zaměří na zprávu o inflaci z největší světové ekonomiky. Informace s největším tržním významem je samozřejmě inflace z USA, která nastíní další kroky amerického Fedu v monetární politice. Dnes ve 14:30 vytvoří zpráva velkou volatilitu trhu, pojďme se tedy podívat na nejdůležitější části reportu.

Graf dne - CHNComp (08.08.2022)
08.08.2022 Čínský index CHNComp zůstává pod tlakem navzdory skutečnosti, že nedávno zveřejněná data z druhé největší světové ekonomiky byla pozitivní. Nicméně činské akcie mohou zůstat pod tlakem tak dlouho, dokud nebude uvolněno napjetí ve vztahu k Taiwanu. Investoři zůstali v útlumu i po zveřejnění amerických NFP dat, která dala prostor americkému Fedu k dalším jestřábím krokům. Vliv na rozhodnutí americké centrální banky však bude mít i inflace, jejiž míru se dozvíme v tomto týdnu. Nedávná korekce směrem nahoru byla zsatavena kolem 7 190 bodů a index se znovu prolomil pod vzestupnou linii. Index následně dosáhl krátkodobé podpory na 6 650 bodech. Pokud by došlo k prolomení níže, sestupný trend může pokračovat ke spodní úrovni formace klínu (nyní kolem 6 000 bodů).

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po zprávě o nezaměstnanosti klesly, dolar posílil
07.08.2022 Akcie ve Spojených státech na závěr týdne oslabily. Příznivá zpráva o vývoji nezaměstnanosti zhatila naději, že by centrální banka USA (Fed) mohla upustit od agresivního zvyšování úroků, které má zpomalit inflaci. Ztrácely hlavně technologické společnosti v čele s výrobcem elektromobilů Tesla. Index Dow Jones však ke konci obchodování předchozí ztráty smazal a uzavřel se ziskem.

Čekání na recesi. Dva důvody, proč by nakonec nastat nemusela
27.06.2022 Letošní rok zažívají akciové trhy výrazné propady. Hlavním důvodem je vysoká míra inflace a reakce centrálních bank, které zvyšují úrokové sazby. Taková situace zde nebyla přes 30 let, alespoň co se vyspělých ekonomik týká. Otázkou v současné době je, zda se ekonomiky právě kvůli zvyšování úrokových sazeb dostanou do recese. V případě největší světové ekonomiky USA, která je lakmusovým papírkem pro investory, by ale výraznější propad hospodářství nastat neměl. Jaké jsou pro to důvody?

Biden oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj, protiváhy Číně
23.05.2022 Americký prezident Joe Biden dnes oficiálně oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj (IPEF), která má vytvořit půdu pro hlubší angažovat Spojených států v rychle rostoucím regionu, kde posiluje svůj vliv Čína. IPEF má zatím 13 členů a má řešit nové úkoly, od stanovení standardů pro digitální ekonomiku, zajištění bezpečných dodavatelských řetězců až po zajištění významných investic pro přechod na čistou energii, uvedla agentura Kjódó.

Ochlazení přichází z Číny
16.05.2022 Lockdown Šanghaje tvrdě dopadá na výkonnost druhé největší světové ekonomiky. Politika nulové tolerance komunistické partaje způsobuje, že v dubnu klesla produkce aut v celé Číně meziročně o 45 % a maloobchodní tržby odepsaly (nominálně) 11,1 %. A čísla za květen zřejmě nebudou o moc optimistější. Pro globální ekonomiku jde o obrovský poptávkový i nabídkový šok, který se na trzích musí dříve nebo později projevit.

Může Federální rezervní systém zabránit stagflaci zvýšením úrokových sazeb?
04.05.2022 Americký Federální rezervní systém čelí při dnešním rozhodování o úrokových sazbách ekonomickému protivětru, neboť vysoká inflace a nižší růst vedou k riziku stagflace. Jediné, co ve scénáři stagflace chybí, je vysoká nezaměstnanost. V letošním roce byl zatím růst zaměstnanosti v USA stabilní a další informace o stavu trhu práce přinesou dnešní výsledky ADP a údaje Non-Farm Payrolls zveřejněné tento pátek 6. května.

GfK: Nálada německých spotřebitelů kvůli válce na rekordním minimu
27.04.2022 Nálada německých spotřebitelů tento měsíc klesne na rekordní minimum, protože válka na Ukrajině způsobuje růst nákladů domácností a maří naděje na oživení ekonomiky po pandemii nemoci covid-19. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně 2000 německými spotřebiteli, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut GfK.

Vyloučení z G20 pro Rusko není nijak závažné, tvrdí mluvčí Kremlu Peskov
25.03.2022 Vyloučení Ruska ze skupiny zemí představujících největší světové ekonomiky G20 by "neznamenalo nic strašného," řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Na pravidelné tiskové konferenci podle agentury Reuters dodal, že výroky Spojených států o tom, že by Rusko mohlo na Ukrajině použít chemické zbraně, jsou taktikou, která má odvést pozornost od otázek nepříjemných pro Washington. Rusko tvrdí, že USA mají program na výrobu chemických a biologických zbraní a vyrábějí je i na Ukrajině. Washington i Kyjev to odmítají.

Kapitálové trhy na válečné houpačce
24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu zůstává i nadále světovým geopolitickým tématem číslo jedna. I přesto, že konflikt se v posledních dnech zásadním způsobem neposunul a konec je bohužel stále v nedohlednu, ovlivňuje i nadále válka dění na světových akciových, dluhopisových, měnových i komoditních trzích. „Z pohledu investorů platí zůstávat obezřetný, ale zároveň nepropadat zbytečné panice.

Čína chce povzbudit svou ekonomiku snížením daní a dalších odvodů
11.03.2022 Čína chce povzbudit svou ekonomiku snížením daní a dalších odvodů. Podle premiéra Li Kche-čchianga je to nejférovější, nejpřímější a nejefektivnější prostředek, jak podnikům pomoci. Předseda vlády to podle agentury DPA uvedl dnes na závěr plenárního zasedání čínského parlamentu.

Prognóza Mezinárodního měnového fondu
26.01.2022 Mezinárodní měnový fond snížil svou prognózu globálního růstu pro rok 2022 na 4,4 %, přičemž největší pokles zaznamenaly dvě největší světové ekonomiky – Spojené státy a Čína.

EUR/USD. Přehled na tento týden: ZEW, Lagardeová, a "tichý mód" Fedu
17.01.2022 Pár EUR/USD se na začátku obchodního týdne po pátečním poklesu na dno oblasti 1,14 obchoduje v úzkém cenovém rozmezí. Obchodníci ignorovali zveřejnění makroekonomických dat Číny, která většinou vyšla v "zelené zóně", odrážející oživení největší světové ekonomiky. Zejména tempo růstu čínského HDP loni dosáhlo 10letého maxima. Indikátor vyšel okolo 8,1 % s prognózou růstu 6,2 %. Dále zemědělství vykázalo meziroční růst o 7,1 %, průmysl a stavebnictví vzrostly o 8,2 % a sektor služeb také o 8,2 %.

Forex: Výhled na rok 2022
03.01.2022 Zatímco v uplynulém roce se investoři nejvíce obávali dopadů pandemie na globální ekonomiku, v roce 2022 bude hlavním tématem inflace a boj s ní skrz růst úrokových sazeb. Předskokanem v krocení růstu cen je Česká národní banka (ČNB), která zvýšila sazby už na 3,75 %. Je tedy jasné, že vítězi budou ty měny, jejichž centrální banky budou prosazovat jestřábí přístup podpořený vyššími úrokovými sazbami.

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2022: Přichází revoluce!
03.12.2021 Saxo Bank vydala publikaci 10 Outrageous Predictions for 2022 (10 šokujících předpovědí na rok 2022). Tyto předpovědi se zaměřují na řadu nepravděpodobných, ale také nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy:

Japonská ekonomika klesla více, než se čekalo, výhled je ale pozitivní
15.11.2021 Japonská ekonomika klesla ve třetím čtvrtletí ve srovnání se třemi předchozími měsíci o 0,8 procenta. V celoročním přepočtu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o tři procenta Je to výrazně více, než se čekalo, výhled na konec roku je ale pozitivní. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.

Růst vývozu Číny v říjnu zpomalil, přebytek zahraničního obchodu je rekordní
08.11.2021 Růst čínského vývozu v říjnu zpomalil, ale překonal prognózy. Přispěla k tomu rostoucí světová poptávka před vánočními svátky, zmírnění energetické krize a zlepšení situace v dodavatelských řetězcích, které jsou vážně narušené vlivem pandemie covidu-19. Dovoz za očekáváním analytiků zaostal, což patrně poukazuje slabou domácí poptávku. Odhady výrazně převýšil i přebytek zahraničního obchodu, který říjnu stoupl na rekordních 84,54 miliardy USD (1,8 bilionu Kč) ze zářijových 66,76 miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil čínský celní úřad.

Vývoz z Japonska v září vzrostl sedmý měsíc po sobě
20.10.2021 Vývoz z Japonska se v září meziročně zvýšil o 13 procent. Dvouciferně stoupl sedmý měsíc po sobě a nyní zároveň více, než se čekalo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí. Pro obnovování třetí největší světové ekonomiky po pandemii je to podle analytiků dobré znamení. Křehké oživení by ale mohly ohrozit problémy globálního dodavatelského řetězce.

Růst čínské ekonomiky zpomalil na 4,9 ze 7,9 pct., byl slabší, než se čekalo
18.10.2021 Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí meziročně zpomalil na 4,9 ze 7,9 procenta. Na vině byla horší situace ve stavebnictví a omezení spotřeby energie v továrnách, které brzdí oživování ekonomiky po pandemii nemoci covid-19. Růst byl slabší, než se čekalo. S odkazem na předběžné vládní údaje o tom informují tiskové agentury.

Swingový výhled 38. týden
19.09.2021 Trh, který aktuálně sledujeme, bychom mohli označit za nervózní, protože obavy z toho, zda globální ekonomika dále poroste, udržují investory v napětí.

Čínskému obchodu se v srpnu nad očekávání dařilo, rostl vývoz i dovoz
07.09.2021 Čínskému zahraničnímu obchodu se v srpnu dařilo mnohem více, než se očekávalo. Vývoz meziročně vzrostl o 25,6 procenta a dovoz dokonce o 33,1 procenta. Podle agentury Reuters to vyplývá z dnešních údajů čínského celního úřadu. Země těžila ze silné globální poptávky. Údaje znamenají úlevu pro čínskou ekonomiku, jejíž zotavování po krizi způsobené koronavirem se zadrhává.

Americké i evropské akcie otočily opatrně nahoru, tématem zůstává Fed, Čína a delta
20.08.2021 Americké i evropské akcie se dnes vydaly opatrně nahoru, zatímco dolar nadále zaznamenává zisky jakožto bezpečné útočiště. Celý týden dopadaly na sentiment ekonomické diskuse před setkáním amerických centrálních bankéřů v Jackson Hole příští týden. Trhy sledovaly jakékoli známky měnového utahování této největší světové ekonomiky.

Evropská komise odloží plán na zavedení digitální daně
12.07.2021 Evropská komise (EK) odloží plán na zavedení digitální daně jako dalšího zdroje svých příjmů. Dnes to na tiskové konferenci v Bruselu uvedl její mluvčí. Komise návrh chtěla původně představit tento měsíc.

Jakou inflaci vidí Fed?
07.07.2021 Meziroční spotřebitelská inflace ve Spojených státech v květnu vyrostla na 4,9 %. To už je ve srovnání s cílem americké centrální banky (Fed) ve výši 2 % celkem vysoké číslo. Proč tedy stále nechává běžet kvantitativní uvolňování a zvyšování úroků vidí reálně nejdříve za 12 měsíců?

Forex: Dolarový index v týdnu poprvé zpevňuje
26.05.2021 Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, dnes poprvé v tomto týdnu zpevňuje. Kolem 17:30 SELČ přidával 0,3 procenta na 89,91 bodu. Výnosy amerických desetiletých dluhopisů stagnují a novozélandská centrální banka (RBNZ) překvapivě naznačila možné zvýšení základní úrokové sazby.

5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.04.2021 1) V asijsko-pacifickém regionu se dnes obchodovalo výhradně v zelených číslech. Suverénně nejvyšších zisků dosáhl hongkongský index Hang Seng vlivem pozastavení desítek titulů tamní burzy kvůli jejich zpoždění při dodávání hospodářských výsledků. Růst čínské průmyslové výroby zřejmě mírně zpomalil, tamní PMI index dosáhl v březnu hodnoty 50,6 po únorových 50,9 bodu.

Biden představil ambiciózní plán investic do americké infrastruktury
01.04.2021 Americký prezident Joe Biden ve středu představil ambiciózní investiční plán do americké infrastruktury v hodnotě více než dvou bilionů dolarů (44,5 bilionu korun). Jeho cílem je nastartování největší světové ekonomiky tak, aby mohla čelit mimo jiné nástupu ekonomické síly Číny. Bidenovy návrhy se však hned zpočátku setkávají s odporem řady konzervativců a republikánů, kterým se nelíbí zejména úmysl zvýšit daně podnikům. O plán se tak s největší pravděpodobností povede vleklá bitva v Kongresu, napsala agentura Reuters.

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.3.2021
15.03.2021 Ve středu zasedá americká centrální banka. Dluhopisové programy ani nastavení sazeb s nejvyšší pravděpodobností neupraví. Nicméně investoři budou detailně zkoumat komentáře Jeroma Powella ohledně tolerance vyšších výnosů ze strany Fed. Očekáváme, že nárůst výnosů prozatím nezpůsobil citelné utažení měnových podmínek, takže na něj představitelé Fedu nebudou příliš reagovat. Powell zřejmě upozorní, že měnová politika zůstane ještě dlouhou dobu uvolněná. Na druhou stranu americká centrální banka na březnovém zasedání tradičně updatuje své ekonomické prognózy, včetně predikce vývoje sazeb. Vzhledem ke schválení robustních fiskálních stimulů a výrazného progresu ve vakcinaci, očekáváme prudkou revizi očekávaného růstu směrem nahoru. Řada institucí nyní předpokládá, že Fed upraví svou oficiální prognózu sazeb (tzv. dot plot). Nová mediánová prognóza by měla signalizovat jedno zvýšení sazeb v roce 2023 (aktuální prognóza nenaznačuje žádné zvýšení). To by mohlo vyvolat další tlak na růst dluhopisových výnosů. V minulosti platilo, že jestřábí aktualizace dot plotu vedla ke zvýšení dluhopisových výnosů (takový růst táhly nahoru reálné výnosy).

Co očekávat od NFP reportu?
04.03.2021 NFP report z amerického trhu práce za únor (pátek, 14:30) je hlavní makro událostí tohoto týdne. Trh očekává vzestup o 185 tisíc nových pracovních míst po růstu zaměstnanosti o 49 tisíc v lednu. Míra nezaměstnanosti by měla zůstat nezměněna na 6,3 %. ADP report, který byl zveřejněn ve středu, však vykázal růst zaměstnanosti o pouze 117 tisíc. Máme se bát o zdraví největší světové ekonomiky?

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (28.1.2020)
28.01.2021 Na finančních trhy včera dorazila vlna nervozity, kterou způsobil spekulativní trading na akciích jako je Gamestop nebo AMC. Výprodej na akciových indexech dokonce nezastavily ani lepší výsledky Applu a Facebooku. Večerní zasedání FEDu pak žádnou změnu v dosavadní rétorice nepřineslo a banka pouze vyjádřila obavy z pomalého zotavení ekonomiky.
Související klíčová slova:
Výzkumný institut | SP500 | Čína a USA | Snižování cen | Tempo růstu | Akcie včera | Fibo | Český průmysl | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Julius Bär | Údaje z USA | Finanční tituly | Jestřábí cyklus | Durace | HSBC | Developeři | Jackson Hole | Růst akciového trhu | Setkání G20 | Vládní dluhopisy | AMC | Refinitiv | Kiwi | Kč/EUR | Fiskální stimul | Overbalance | Index CSI300 | EUR | Graf EURUSD | Americké dluhopisy | Cenová hladina | Bank of China | Světové akcie | Cap | Akciové trhy | Alphabet | Vstupy | US2000 | Ředitel Intelu | Exporty | Měnový kurz | Pozitivní vliv | PLN | Marže společností | Zpravodajský server | Veřejné finance | Subvence | Pegas Nonwovens | Mince | Řecko | Geopolitické riziko | Oživení poptávky | Pokles sazeb | Holubičí tón | Celkový zisk | Analytický tým | Trend | Bank of Japan | Životní prostředí | Tempo růstu ekonomiky | IHS Global Insight | Bankéři | BTC | Čínský obchod | Výrobní PMI | Silicon Valley Bank | Pokles indexu | Americký dolarový index | Technologie blockchainu | Mezinárodní měnový fond | Macron | Statistiky | Patria Finance | Hospodářský růst USA | Investiční banky | Korelace | PLATINUM | Agentura S&P | Bankovní index | Asijské akcie | Dow Jones Industrial | Americký prezident Donald Trump | Ranní zpráva pro tradery | Výhled růstu HDP | Britská libra | Aktiva | USD/PLN | Citigroup | Bezpečné útočiště | Daňové povinnosti | Investing | Širší index | Predikce vývoje | Invesco | Indexy na Wall Street | M&T Bank | Zpomalováním růstu | Dovoz do Číny | Širší index S&P 500 | Ministerstvo práce | Obchodovat na finančních trzích | Crown | Organizace zemí vyvážejících ropu | Colt CZ Group SE | Vývoj ceny uhlí v USD | Japonské firmy | Střední Evropa | Akcie vzrostly | Evropská komise | Index strachu | Zdraví ekonomiky | Kolaps | Japonská měna | Bidenova vláda | Graf ropy | Vývoj míry nezaměstnanosti | ISM ve službách | Člen rady guvernérů | Poplatky | Pojišťovna | Zasedání ECB | Komunita | Vývoj výnosů dluhopisů | Diverzifikace | Výnosy dluhopisů | Index PX | Analýzy | Financial Times | Pravděpodobnost | Platební neschopnosti USA | Akcie Intel | Mizuho Bank | Indexy S&P | Cenové stability | Vyloučení z G20 | Mezinárodní ratingová agentura | Bidenova administrativa | USD/BRL | Agentura AFP | Lagardeová | Deflační tlaky | TNOTE | Vládní opatření | Snížení produkce | Změny HDP | Americká inflace | Ethereum | Údaje o maloobchodních tržbách | Růst sazeb | Graf vývoje | Deflace | Akcie Tesly | Piper Jaffray | Krátkodobé příležitosti | Měny emerging markets | Expanze | Exchange | Rostoucí ceny | Důležité fundamenty | Německý DAX | Výkyvy | Nová cla | Rok 2025 | Kiyosaki | Country Garden Holdings | Jan Kovalovský | Speciální Report | Depozitní sazba | Saúdská Arábie | Přesnost | Silný kurz dolaru | Český statistický úřad | Oslabování měny | Goldman Sachs | Čínské benchmarky | Obchod s Ruskem | Rozložení rizika | Citibank | Společnost Crédit Agricole | Makroekonomické zprávy | Asijské trhy | Nová data | Extrémní počasí | Exekutivní příkaz | Finanční injekce | Vývoj měnového páru USD/SEK | Strach | Ekonomika Spojených států | Dnes ČNB | Finanční centrum | Geopolitické napětí | Snížení emisí | Velké ekonomiky | Nezaměstnanost | Reserve Bank of Australia | Index spotřebitelské nálady | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Bill Gross | Dnešní statistiky | Sankce | Propad amerického akciového trhu | Vývoj ceny uhlí | Investiční analytik | Labouristé | Zvýšení základní úrokové sazby | Cena zlata | Vývoj ceny uhlí v USD za tunu | Propad cen ropy | Ceny dováženého zboží | Peter Garnry | Akcie dnes | Kapitalismus | Členové eurozóny | Christine Lagarde | Hra na oliheň | Burza | Petromatrix | Trumpová | Zero Hedge | GDP | Vratislav Zámiš | BlueBay | Inflace v prosinci | Ruský trh | Mexická ekonomika | Fox News | Růst zaměstnanosti | Rostoucí inflace | Hlavní události | Americký akciový index | Ekonomický poradce Bílého domu | Základní úrokové sazby | Krátkodobé trendy | Přebytek zahraničního obchodu | Člen Rady guvernérů Fedu | Směrnice | Organizace ADP | Výsledkové sezóny | FedWatch Tool | Gold | Kurz čínské měny | Rating AAA | Proražení | Tržní příležitosti | Brexit | Průmyslový Dow Jones | Oznámení | ČSOB | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Allspring | Akcie Alibaba Group | Časovaná bomba | Tiskové agentury | Karanténní opatření | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoz z Japonska | Tuzemská měna | Šéf německé centrální banky | Zlato a stříbro | Vývoj inflace | Dolar dnes | Růst ekonomiky USA | ActionForex | Volby | Americký prezident | Hospodářské recese v USA | Výhled ekonomiky | Klouzavé průměry | Česká měna | Sebenaplňující proroctví | Quantitative Easing | Reálné zhodnocení | Propad ceny ropy | Nastavení úrokových sazeb | Amazon | Růst cen | EUR/PLN | Světový trh s ropou | Standard & Poor's 500 | Obnova ekonomiky | Nabídka a poptávka | Čínské devizové rezervy | Přijetí | Rezervní měna | OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) | New York | Snížení úrokových sazeb | NFP report | Optimistická nálada | Porovnání vývoje | Výhled | BRIC | Dolar kurz | Důchody | Nejnovější zprávy | Klesající ceny nemovitostí | Vysoké riziko | Michael Green | Sympozium | Nomura | Rubl | Výkon | Bohatí | Thomas Barkin | Vyloučení Ruska | CZK | Ekonomka ING | PCE inflační index | Zasedání FOMC | Podnikání | Tradingové webináře | Příznivé faktory | Čínský trh | Trojúhelníkové formace | Kurz EUR/USD | Polovodičové společnosti | Londýnská City | EIA | Forex TSD | Jádrový PCE inflační index | Dolarový index | Růst čínského vývozu | Výsledková sezóna v USA | HDP z Kanady | Veřejný rozpočet | Alpari | Vývoj měnového páru | Hodinový graf | Decentralizovaný systém | Průmyslová výroba v Číně | NZD/USD | USA recese | Gap | Risk On | Inflace | Evropská měna | CHNComp | Devalvace čínské měny | ČSOB Finanční trhy | Kapitálové trhy | Růst nezaměstnanosti | Obavy investorů | Dolar vůči jenu | Euro vůči americkému dolaru | Pozitivní sentiment | Dividendy | Měnový pár USD/CNY | Koruna dolar | Představitelé ECB | Rafinerie | Philip Morris | Zlevňování ropy | Obchodní seance | Boom | Výrazný růst | Maloobchod | Regulace finančního sektoru | Podnikatelská důvěra | Globální nálada | Kanadský dolar | Graf | Utahování měnové politiky | Vývoj jádrové inflace v USA | Inflace v Maďarsku | Nejdůležitější ekonomické události | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | National Securities | Cíl hospodářského růstu | Vicepremiér | Znehodnocení hodnoty měny | Přebytky zahraničního obchodu | CMC Markets | ČSÚ | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Kurz české měny | Zpomalení globální ekonomiky | Pandemie covidu-19 | Čistá úroková marže | BP | HUF | Průmysl | Karl Schamotta | Americká cla na čínské zboží | Oživování ekonomiky | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Uvolnění měnové politiky | Vakcinace | Potenciál dlouhodobého růstu | Dow Jonesův index | Očekávání analytiků | Centrální banky | Tesla Inc. | Zpráva | Momentum | Glencore | Geopolitická situace | Členské státy EU | Senát USA | Ziskové marže | Vývoj vládního dluhu | Zvyšování sazeb | Růst německé ekonomiky | Celková inflace | WSJ | Dobré výsledky | Ondřej Janata | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Index burzy | Capital Markets | USD index | Irsko | Business Outlook | xStation | Trumpova vláda | Ratingová agentura | Restrukturalizace dluhu | Akcioví investoři | Akcie Country Garden Holdings | Obchodní restrikce | Celkový obchodní přebytek | Komoditní měny | Globální obchod | Graf vývoje ceny ropy | Zveřejněná data | Historický vývoj | Covid | Dolary | Dovoz ropy | Světové burzy | Velká změna | Globální ekonomiky | Makléřské firmy | Nabídka | Hlasovací právo | Analytik Saxo Bank | Washington | Cambridge Global Payments | Oanda | Aktuální hodnoty měny | Hodnoty bytů | Klíčové trhy | Data z USA | Aktuální ekonomické údaje | Výzkumy | Předseda sněmovny | Tamás Varga | Zavedení digitální daně | Dnešní makroekonomické ukazatele | Pentagon | Výprodeje | Čínský index CHNComp | AppLovin | Tiff Macklem | Inflace a dluhopisy | Výsledky průzkumu | Býčí signál | Štěpán Hájek | Vysoké sazby | Světové ceny ropy | Finanční vzdělání | Financial Times (FT) | DeepSeek | Optimistické výsledky | Lepší výsledky | Mluvčí Kremlu | Index ISM ve službách | Futures | TD Securities | Mary Rich | Polská centrální banka | Old Navy | Ekonomiky | Výsledky firem | Quantitative tightening | Hospodaření státu | Čínští vládní představitelé | CL | HDP ve Spojených státech | Plánování | Donald Trump | Iris Pangová | Tisková konference Bank of Canada | Výkonnost indexu | Ranní okénko | Čínský jüan | TSMC | PLN/EUR | Celoroční výhled | Volatilita | Argentinské peso | Maďarsko | CBRT | Statistické údaje z USA | Klíčové oblasti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Bidenův stimulační balík | Vysoké ceny energií | Latinská Amerika | Ken Veksler | Výše devizových rezerv | Průmyslová produkce | Situace ve stavebnictví | Plán na zavedení digitální daně | Čínský vývoz a dovoz | Economist | Období stagflace | Zaměstnanost | Dění na finančních trzích | Úvěrování | Předpovědi Saxo Bank | Cenové hladiny | HDP Číny | Investiční firmy | Oslabení jüanu | Sazby v USA | Státní dluh | Dow Jones | Obchodní války | Bydlení | Japonská vláda | Rekordní minimum | Peníze | Zveřejněné údaje | Chuck Schumer | Alibaba | Směrodatná odchylka | Turecko | Sociální sítě | Brent | Globtrex.com | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | HUF/EUR | Stimul | Měnová politika americké centrální banky | Vývoj vládního dluhu v USA | Lobbistické skupiny | Jüan | CHN.cash | Očekávání | Daňové úlevy | Výhodné nákupy | Malé podniky | Odvetná cla | Snižování sazeb | Japonské maloobchodní tržby | Expert | Agentura Kjódó | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Palladium | Joe Manimbo | VTB Capital | Coinmarketcap | FXDD.com | Příležitost k nákupu | Výhled na rok | Úrokový rozdíl | Vyšší výnosy | Jan Macek | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Trump včera | Fosilní paliva | Admirals | Asijské indexy | Zvýšení minimální mzdy | Uvolňování karanténních opatření | Celní války | Války na Ukrajině | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Americké ministerstvo práce | Cena Brentu | Vývoj těžby ropy | Deprese | Obchodní týden | EUR/CNY | Vývoj ceny ropy WTI | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Nakupovat akcie | Janus Capital | Základní sazby | Majetek | Pohled do budoucnosti | Měnový fond | Výše rozvahy americké centrální banky | Bankovní regulace | Financovat | Aktivní obchodování | Vydělávat peníze | Standard & Poor's | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Sentiment investorů | EUR/CAD | Vláda Spojených států | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Ekonomické ukazatele | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zdražovat | InstaForex | Zásoby ropy | Optimistický sentiment | Americké volby | Politická nejistota | PCE data | Situace na trzích | Studená válka | Saxo | Hedgeové fondy | Vývoj akciového trhu | Janet Yellenová | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Abbott Laboratories | Americký index | Americké HDP | Ekonomika online | Příležitosti | Investiční skupiny | Itálie | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | HKD | Program kvantitativního uvolňování | MiFID II | Akcie firmy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Národní měny | Nový rekord | Objednávky | Jednání FOMC | Prognóza | Tempus | Výnosová křivka | Prodávat akcie | Pozitivní nálada | Měnový pár USD/JPY | Ztráta ruského trhu | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Obligace | Trh práce | Zabití íránského generála | Prezident Fedu | Swiss | Růstový impuls | Dnešní seance | Mercedes | Opatření proti koronaviru | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Kongres | CBOE | SMA 100 | Prodej starších domů ve Spojených státech | Akvizice | Střední cena | Sektor spotřebního zboží | Spotřebitel | Pochybnosti | Soukromí zaměstnavatelé | Micron | Implikovaná volatilita | Intuit | Měna euro | Uhelné elektrárny | Hospodářské recese | Akcie Gap Inc | Izrael | Objem obchodů | Sazby centrálních bank | Moody's | Velká Británie | Opatrný optimismus | Zisk indexu S&P 500 | Evropské ekonomiky | George Soros | Zveřejnění hospodářských výsledků | Nordea | Technologické akcie | NIKKEI Index | Ropný trh | Volatility | Výnos desetiletého dluhopisu | Ceny výrobců | Dollar Tree | Long | Chování | Trendová linie | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Floating | Evergrande | Zvolený americký prezident | Lira | Koruna posílila | Koruna | Spotřeba ropy | AUD | 10leté bondy | DJIA | Inflace v eurozóně | Investiční výhled | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Hang Seng China Enterprises | Tok kapitálu | Oslabování koruny | Zdravotní péče | FTSEurofirst 300 | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Meziroční růst | EBay | Olympijské hry | Cvičení | Tapering | Oxford Economics | Další růst | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | OIL.WTI | Fincentrum | Růst světového obchodu | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Trh | Barel ropy | Index výrobní aktivity | Vývoj akciového indexu Hang Seng | Lukáš Kovanda | Nulové úroky | Utility | Kapitálové strategie | Czech Fund | Portfolio manažer | MSCI | Posílení kurzu | EMU | Cestovní ruch | HKComp | Riziková averze | Počasí | Ruská invaze na Ukrajinu | Britské hospodářství | Čínský realitní sektor | Šíření nemoci COVID-19 | Naeem Aslam | Mluvčí EK | Dollar Index | Porovnání meziročního vývoje | Představitelé Fedu | Pandemie koronaviru | Investiční ředitelka | Prezident Trump | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Swapové body | Dot plot | Index | Příliv dolarů | Hedgeový fond | Vice | Měď | Rozšiřování kapacit | Politické a ekonomické faktory | Směnný kurz | Ekonomický poradce | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Světový finanční systém | Rezervní měny | MMF | Ceny hypoték | Stimulační balík | Paolo Gentiloni | Zobchodovaný objem | Parlamentní volby | Výrobní ceny | Směnný kurz jüanu | Výše devizových rezerv dle zemí | Zpřísnění měnové politiky | Proroctví | Zlaté rezervy | Eura | Důvěra amerických spotřebitelů | Komise | Oblasti konsolidace | Nejistoty | Novozélandský dolar | Thajsko | Americká centrální banka | Tržní kapitalizace | Obchodování na devizovém trhu | Bílý dům | Kapitál | Ropa Brent | Index asijsko-pacifických akcií | Zvýšení dluhového stropu | Sympozium centrálních bankéřů | Posílení | Devalvace | Jednání ECB | Hlavní ekonomické události | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Agentura Reuters | GBP/JPY | Inflace PCE | Platební neschopnost | Přebytek běžného účtu | E-commerce | Členské země eurozóny | Vývoj na akciovém trhu | Společnosti | AMP Capital | Údaje o inflaci | Američtí centrální bankéři | Ministerstvo obchodu | Klimatické změny | Negativní dopad | G7 | Akcie ruských společností | S&P | Hamás | Americké ministerstvo obchodu | Unie | Omezení dodávek | LPR | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | VOLX | Důvěra investorů | Politická rizika | Maloobchodní tržby | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sentiment na Wall Street | Čínský prezident | Kurz dolaru | Standard Chartered | Narušení dodávek | Akciové indexy | Výroba v Číně | Naše prognóza | Očekávání úrokových sazeb | Výrazné ztráty | Vládní představitelé | Freeport-McMoRan | Christine Lagardeová | Komoditní index | Vysoká inflace | Americké měny | Ropné zásoby | Ekonomický kalendář | Vývoz v listopadu | Čínský HDP | Desetileté výnosy | Domácnosti | Britský premiér | Toyota Motor | Japonské ministerstvo financí | Balík stimulačních opatření | Americké státní dluhopisy | Obchodní napětí | Dluhopisoví tradeři | Wall Street Journal | Disciplína | Souhrn finančních trhů | IEA | Makléřská firma | Wealthspire Advisors | Šíření covidu | Vývoj meziročního růstu reálného HDP | Vývoj na rozvíjejících se trzích | Rozpočtová politika | Investiční horizont | Prezident USA | EUR/GBP | Vývoj inflačních očekávání | Asie | Pozornost trhu | Rekordní hodnoty | Deficit | Objem dluhopisů | Eurokomisař pro ekonomiku | Index Stoxx 600 | Vyhlídky světové ekonomiky | Invaze | Akcie Boeingu | Konzultační společnosti | Americké hospodářství | Varianty koronaviru | Míra inflace v Maďarsku | Joachim Nagel | Krize eurozóny | Velké zisky | Ranní zpráva z akciového trhu | Budoucnost | Inflační index | Termínové kontrakty | Tržní sentiment | Rada guvernérů | Republikáni | Virus | Globální dodavatelské řetězce | Snížení poptávky | Analytika | Index Hang Seng | Kurz koruny | Hlavní ekonomka | AA | Intraday | RIC | Eskalace | Index CHNComp | NAFTA | Broad index | Obchodní aktivita | BNP Paribas | Česká koruna | Propad průmyslu | G10 | TLTRO | Statistické údaje | Kim Kiyosaki | KOSP200 | Hang Seng | Světové centrální banky | Margin | Twitter | Benzín | MIFID | Podnikatelé | JWN | Akciový index | Lloyd's of London | Pozornost | Polský zlotý | Index Nasdaq Composite | Fiskální politiky | Výnosy dvouletých dluhopisů | Fincentrum & Swiss Life Select | Server BBC | Krize v oblasti nemovitostí | Elektromobily | Závislost | Solární energie | Micron Technology | Meziroční míra inflace | Obchodování na zámořských trzích | Range | Akcie ve Spojených státech | Futures na americké akciové indexy | Akcie na Wall Street | Bohatství | Vyloučení z G20 pro Rusko | Stratégové | Ifo | Znovu nastartovat Ameriku | Dow Jones Industrial Average | Margin cally | Energetický sektor | Americká rozpočtová politika | IKEA | Futures kontrakty | Conference Board | Čínská centrální banka (PBOC) | Král forexu | Tisknutí peněz | Větší zdanění | Vývoj ceny akcie Country Garden | Index nákupních manažerů | Ripple | Americká měna | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Opatřením na podporu ekonomiky | Australská vláda | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Webináře | Přímé zahraniční investice | Růst vývozu | Hrubý domácí produkt Německa | Očekávaná data | Bitcoin | Počet žádostí o podporu | Mitsubishi | Pozornost obchodníků | Poptávka | Kov | Úrokové sazby centrálních bank | FedWatch společnosti CME | Americké akcie včera | Měny rozvíjejících se zemí | Shanghai Composite | Akcie Apple | Zboží dlouhodobé spotřeby | Státní kryptoměny | Správce fondu | Vývoj kurzu eura | LEG Immobilien | Vyšší úroky | Nákup akcií | Úsilí | Snižování úrokových sazeb | Postavení USA | Nárůst výnosů | RBI | Data o inflaci | JPMorgan Chase | Vysoké inflace | Ceny nájmů | Korekce na akciích | Uzavření trhů | Intel (INTC.US) | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | SNY | Ole Hansen | Nastavení měnové politiky | Tovární objednávky | Obchodovat | Odvrácení platební neschopnosti | Snižování rizika | Německý index DAX | Americké indexy | Historická minima | Snížení ekonomické aktivity | Obchodníci | Výrobce čipů Micron | Válka na Ukrajině | Členka Rady guvernérů Fedu | Investiční plán | Finance | EURGBP | Korporátní dluhopisy | xPuls | Rozpočtové deficity | Dluhopisy | Indikátor | Růst úrokových sazeb | Pandemie nemoci | Růst akciových indexů | Philadelphia SE | Dolar vůči japonskému jenu | Tim Graf | Prezident Donald Trump | Zvýšené úrokové sazby | Hospodářské škody | Index DXY | Pár EUR/USD | Index PMI | Podílové fondy | Analytici | Indická rupie | Koncentrace | Aukce | Cenový graf | Čínský prezident Si Ťin-pching | Problémy | Dezinflační trend | Vývoj aktivních ropných vrtů | Cenový index | Stříbro | Výrobce čipů Micron Technology | Členské státy | Finanční instituce | Nejhorší výsledek | FRED | Vyšší sazby | Členové Rady guvernérů Fedu | ANZ | Pokles cen | Investiční banka Goldman Sachs | Rozvojové země | Vývoj americké fiskální bilance | Matthew Keator | Vývoj inflačních očekávání v USA | Ropa | Monetární politika | Ceny uhlí v USD za tunu | State Street | Michigan | Short squeeze | ETF | BH Securities | Deutsche Bank | Zpomalení hospodářského růstu | Klouzavý průměr | PMI index | Průmyslové komodity | Firma | Iniciativa | Vývoj ceny akcie Country Garden Holdings | EUR USD | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Silicon Valley | Janet Yellen | Cenový index PCE | Hudebních vydavatelství | Fundamentální analýzy | Majors | West Texas Intermediate (WTI) | Byznys | Ekonomické aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Raiffeisenbank a.s. | Komerční banka | Nastartovat Ameriku | Platforma | Samsung | COTTON | Indexy PMI | UBS | Inflace ve světě | Zpomalení inflace | FTSEurofirst | Short měnových párů | Ekonomové | Oslabení české koruny | Evropský technologický sektor | Depozitní sazby | Začátek výsledkové sezóny | Bank of Canada | Průmysl a stavebnictví | Škody způsobené extrémním počasím | Akcie Country Garden | USA | Držení short pozice | Vysoká likvidita | 3М | Wegovy | Důležitý support | Spojené státy | MXN | Růst vývozu Číny | Potenciál dalšího růstu | Globální finanční krize | Underweight | Makroekonomická data | Automobilové součástky | Stoxx Europe 50 | Růst HDP | CEBR | Celosvětová poptávka po ropě | Pandemie | Euro vůči dolaru | Major index | HDP (Hrubý domácí produkt) | Posílení ekonomiky | Národní bezpečnost | Nálada na trhu | Pohonné hmoty | ECB Christine Lagardeová | Úrokové sazby | Směr trhu | IPEF | Britský nejvyšší soud | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Odkup akcií | Výkon dolaru | Ropná společnost | Největší zisky | Konsolidace | GROWING WAY | Japonská ekonomika | Kanadská měna | Reuters analytik | Summit EU | Akcie TSMC | Prodej starších domů v USA | Nastavení sazeb | Boeing | Koš hlavních světových měn | Poptávka po dolaru | Americká data | Kurz dolarů | Burze | Historie | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Výnosy | Příznivé údaje | Ekonomické faktory | Obchodní dohody | Euro posiluje | Zajímavé zisky | Vyhlídky americké ekonomiky | Hodnota dolaru | Christopher Dembik | Úroková sazba | Michal Valentík | Časový rámec | Dluhová krize | Pohyby na trzích | BHS Timur Barotov | Revalvace | Prohlášení | Světové trhy | Změny klimatu | Růst těžby ropy | Člen bankovní rady | Global Insight | Investiční poradenství | Rolf Bürkl | Agentura Fitch | Nadhodnocení | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | BlueBay Asset Management | Americké akcie | Facebook | Komodity ropa | Ruská centrální banka | AMP Capital Investors | Erdogan | E-frank | Akcie třiceti předních amerických podniků | BRICS | Financování vlády | Růst americké ekonomiky | Investice do nemovitostí | iShares | Obchodní příležitosti | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | OSN | Varování | Zisky firem | Intervence | Blackstone | Konflikt na Ukrajině | Joe Biden | Trh s kryptoměnami | Dnešní zprávy | Ruská armáda | Free Market | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Člen bankovní rady ČNB | Devizové rezervy ČNB | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Makroekonomické strategie | Recese v USA | Tržní vývoj | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Odvětví | Osobní počítače | Investiční doporučení | Onemocnění | S&P/ASX 200 | Index MSCI Emerging Markets | Předstihový ukazatel | Finanční domy | Ceny nemovitostí | Dánové | Obchodní divize | Belgie | Fiskální politika | Manufacturing | Vývoj ceny akcií Vonovia | Rozhodnutí o sazbách | LVMH | Měnový výbor | Koronavirus | Trading | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Rekordní pokles | Spojené státy a Čína | Bernstein | Sazby centrální banky | Ekonomická situace | Christopher Wall | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Prezident Erdogan | Index Russell | Euro Stoxx 600 | NextEra Energy | Dna | Dollar General | Hongkongský index Hang Seng | Výsledky maloobchodních tržeb | CNY | Centrální bankéři | KOSPI | Bidenovy návrhy | Důvěra v německou ekonomiku | Small caps | Dluhopis | Sektor služeb | Británie | Čínské indexy | Výsledek referenda | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vývoz do Spojených států | Hypoteční sazby | Horizon Investment Services | Burzovní index | Republikánští senátoři | Rozhodnutí centrální banky | Odliv kapitálu | Investorský sentiment | Miliardy dolarů | Ceny akcií v USA | ADP | Výsledek NFP | Ceny obilí | Futures na americké indexy | Extrémní volatilita | Obilí | Prezidentské volby | Světové měny | Zdravotní pojišťovna | Američtí politici | Propad ceny | Daniel Ferrie | Tisková konference | Bankovní systém | Oliver Pursche | Trh s cizími měnami | Vývoj meziroční jádrové inflace (PCE) | Platební bilance | Růst mezd | Prezident ECB | Kasina | Obchodní model | Ministr financí Steven Mnuchin | Zemědělství | Snížení inflace | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomika ve světě | Překážky | Posilování koruny | Rating Číny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Sazby | Manažeři | Solární panely | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Průmyslové podniky | Růst průmyslové výroby | Patria | Podíl eura | Americký index S&P 500 | Ruská ekonomika | České koruny | Zničení poptávky | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Úrok | Pozitivní swapy | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Steven Mnuchin | Zpráva amerického ministerstva práce | Členka Rady guvernérů | Agentura Moody's | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Mezinárodní agentura pro energii | Obavy z globální hospodářské recese | Nálada německých spotřebitelů | Hotovost | Průmyslové objednávky | Spotřebitelská nálada v Německu | Investiční fondy | Regulátor | Investování peněz | Nárůst nově nakažených | Průzkum | Edward Moya | Firmy | Lepší výkonnost | Polská ekonomika | Nespokojenost | Objem intervencí | Ruské společnosti | Český státní rozpočet | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Ceny akcií Vonovia | Cena ropy brent | Vývoj amerického dolarového indexu | Prodej starších domů | Euro dnes | Aramco | Dopad na finanční trhy | Ekonomické podmínky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Hlavní burzovní indexy | Peněžní prostředky | Vývoj aktivních ropných vrtů v USA | Omezení investic | Výsledky společnosti | Vývoz z Číny | Argentina | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Bureau of Economic Analysis | Zpomalování světové ekonomiky | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Rozpočtový deficit | Účastníci trhu | Kevin McCarthy | Pražský parket | Euro k dolaru | Světové ekonomické fórum | Celosvětová poptávka | Pokračující růst | Automobilový průmysl | Brexitová jednání | Hry | Novo Nordisk | CORN | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Emerging markets | Kurzový závazek | Walmart | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Měnové indexy | Vývoj USD | Německý ústavní soud | Měnové trhy | USD/MXN | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Žlutý kov | Varování před riziky | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Pinpoint Asset Management | Eskalace obchodní války | Cena benzínu | ISM | Hodnocení Číny | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | The Information | Měkké přistání | Obchodujeme | Fitch | Pšenice | Nárůst tržeb | Nuance | Americké banky | Úspory | Měnová politika ECB | Klouzavý průměr EMA | Odvrácení platební neschopnosti USA | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Středoevropské měny dnes | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Prodávající | Kyjev | Vývoj měnového páru USD/CAD | Energetické společnosti | Hodnota akcií | xStation 5 | Oblasti umělé inteligence | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Výprodeje akcií | Obnovení růstu | Investment Banking | Mateřská společnost | Riziková aktiva | Country Garden | Schodek rozpočtu | Růst ekonomiky | Stagflace | Renminbi | Ředitelka | Klíčové faktory | TradingEconomics | Žádosti o podporu | Černý pátek | Výsledky hospodaření | Mojmír Hampl | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Federální vláda | Americké akciové indexy | Univerzita Johnse Hopkinse | Ondřej Hartman | Holubice | Vladimir Putin | Tesla | Dovoz z Ruska | Regulační orgány | Low | Mitch McConnell | Stabilita | Španělsko | Vývoj měnových párů | Burza dnes | XTB Research | Státní rozpočty | Solidní růst | Členka rady guvernérů Fedu | Metrika Fedu | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Vývoj měnového páru USD/CNY | Globální ekonomický růst | Globální sentiment | RBNZ | Forexový trh | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | USDCHF | Mzdy | Silné ekonomické údaje | MSCI Emerging Markets | Poradenství | General Motors | CAD | Anadarko Petroleum | Čínští političtí | Odhady analytiků | Severní Irsko | Omezování nákupů aktiv | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Analytička | Společnost | Ruský rubl | The New York Times | Dlouhodobý investiční horizont | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Advanced Micro Devices | Evropské trhy | Kolaps finančních trhů | Maloobchodní sektor | Sázet | Hospodaření | Členka rady guvernérů | Dnešní výsledky | Vývoj indexu volatility | Zahraniční obchod | Ztráta | Estee Lauder | Riksbank | Zastavení růstu | Severomořská ropa | Dluhové krize | USD/SEK | EUR/HUF | TheCityUK | Investice do rozšiřování kapacit | Situace na trhu práce | FXstreet | Státy G20 | Reporty | Finanční podmínky | Projevy centrálních bankéřů | Nabídka ropy | Globalizace | Reserve Bank of New Zealand | Kukuřice | Nálada na globálních trzích | Obchod | Inflace v Austrálii | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Pips | Prodeje existujících domů | Tomáš Raputa | Keator Group | Negativní zprávy | Vývoj australského dolaru | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Tradeři | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Hospodářské politiky | Volkswagen | Ruská měna | Krize v sektoru nemovitostí | MSCI All Country World | AUD/USD | Přístup mexické centrální banky | Produkce čínských továren | Vývoj inflace v USA | Hospodářský pokles | Legendární investor | Centrální bankovnictví | Počasí letos | Astrazeneca | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Travelers | Pražský PX | Velké investice | Trinity | MAM | Ant | Právo | Benchmarky | Adaptace | JPY | Axios | Zasedání ČNB | FT | Citi | Pokles výnosů | Swiss Life | SARS | INTC.US | DLTR | RSI | Bank of America | Semináře | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | Zvýšené volatility | Meta | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Nadšení | NATO | Plyn | Pokles cen ropy | Vývoj dolaru | Země BRICS | ISM indexy | Německá ekonomika | Čína | Capital | Risk | Inovace | CZK/USD | Analýza ceny | USD/CNY | Ceny | Siemens | ETH | Financování | Dynamický růst | Recese | Global Markets | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Bankovní tituly | Potenciální rizika | Kompozitní index | Realitní trh | Německý ZEW index | LPL Financial | Hargreaves Lansdown | Realitní společnosti | General Dynamics | Ben Bernanke | Války | Impuls | Analýza a prognóza | Čínské měny | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Fúze a akvizice | Trh nemovitostí | Rada guvernérů ECB | Simplify | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Predikce | VW | WTI | USD/RUB | Zápis z posledního zasedání | Analytik Joe Manimbo | Stavební povolení | Silný americký dolar | Surová ropa | Saxo Bank Steen Jakobsen | Malajsie | Obchodování v New Yorku | Státy EU | SMA | Praxe | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Mizuho | GameStop | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Restriktivní politiky | Burzovní indexy | Philip Morris ČR | Plán investic | Odborníci | Cena severomořské ropy | Investments | Dopad na trhy | ServiceNow | USD/EUR | Klima | Stratég | Instituce | USDCAD | Forint | Obchodní domy | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Dopad na sentiment | EV | Commerzbank | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | eBook | ESG | Bloomberg Intelligence | Růst cen energií | Index DOW | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Patria Forex | Index Nasdaq | Benchmark | Metaverse | SMIC | Algoritmy | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | US30 | Domácí měna | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Vlna pandemie | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Summit G20 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Posílení koruny | Index technologického trhu | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Singapur | Vietnam | Švýcarské banky | Osvobození | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Zotavení ekonomiky | Oživení trhu | Inflační cíl | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Dopad koronaviru | Událostí ve světové ekonomice | MarketWatch | BOSSA | Euforie | Írán | Rychlý růst cen | EPS | Biliony dolarů | Jestřábí postoj | Údaje o průmyslové výrobě | Čínské zboží | Pracovní místa | Protistrana | Rishi Sunak | Ant Group | Vedení ECB | Zisk | Globální krize | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Nejprudší jednodenní pokles | Overweight | PCE index | EURUSD | PVM | Demokraté | Swapy | Huawei | Vývoj ceny akcií | Rizikové měny | Čínské hospodářství | Středoevropské měny | Finanční ředitel | JAP225 | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Wolfgang Schäuble | Ruské banky | Vklady | Krátká pozice | Obchodování | Allspring Global Investments | Vzdělání | Nové prognózy | TGT | Posílení dolaru | Larry Kudlow | Úroky | Kosdaq | Eurostat | Prezident | Varovné signály | Růst inflace | COCOA | Raytheon | Obavy trhu | Akciové trhy ve Spojených státech | Easing | WHEAT | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Shortovat | Oslabování dolaru | Vývoj indexu volatility VIX | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Performance | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Den díkůvzdání | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Spoření | Michelle Bowmanová | Automobilky | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Italská vláda | Finanční krize | Sberbank | DPA | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Společnost Novo Nordisk | Snížení daní | Cena ropy klesá | Čínský vicepremiér Liou Che | Medián | Index CPI | Segment trhu | xStation5 | Obchodní konflikt | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Natixis | Společnost TSMC | Zpráva pro tradery | Vyspělé ekonomiky | Portfólia | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Zasedání americké centrální banky | Marže | Směřování | Tržní situace | RBOB | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Pokles spotřebitelských cen | Merrill Lynch | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Fundamentální ukazatele | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Finanční systém | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Celní úřad | Tradingové webináře zdarma | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Costco | Robert Kiyosaki | Dluhy | Hedge fondy | Euro STOXX | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Americké akciové trhy | Sociální síť | Dividenda | Nomura Securities | Peking | GfK | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | HSI | Pokles zásob | Globtrex | Hospodářské noviny | Spready | HDP | Měnové kurzy | Technology | Analytik trhů | Devizový trh | Načasování | Hlavní indikátor | Skupina G20 | Daňové zatížení | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Euro | Skokový nárůst | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Index euro | Eskalace napětí | Čínská měna | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Index PCE | Podíl Číny | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Známky oživení | Výprodej | Měnové páry | Burzovní společnosti | Analytik finančních trhů | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | AMZN | EUR/CHF | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Pozitivní výhled | Stav trhu práce | Katastrofy | Retail | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Slabé stránky | Brazilský real | 1D | Crédit Agricole | Abbott | Americké firmy | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Čínské firmy | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Coffee | FOMC | Akcie | Currency | Norská koruna | Investice firem | Měnové podmínky | Kupci | Výsledek amerických voleb | Nižší úrokové sazby | Vývoj jádrové inflace | Nový Zéland | Ekonomický cyklus | Société Générale | Návratnost | Vzestupný trend | Železná ruda | Pražská burza | Target | Základní úroková sazba | Podniky | Liou Che | Index spotřebitelských cen | Předpokládaný vývoj | ZIL | City | Investiční apetit | Hospodářské výsledky společnosti | Zrychlení růstu | Asijské seance | Koš | AAA | Vývoj ceny | Obchod s Čínou | Tým FXstreet.cz | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Vývoj měnového páru USD/MXN | BBVA | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Hospodářská situace | PEPP | Globální ekonomika | Libra šterlinků | USDJPY | Rekordní maximum | Bankovní společnost | Vývoj ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Technologie | Největší propad | Ekonomický výzkum | Rystad Energy | Colt CZ Group | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Maloobchodní tržby v Německu | Euro k americkému dolaru | Kurz | SOK | Daně | Dnešní zpráva | Tichomoří | DXY | Swingový výhled | Růst zisků | Globální růst | Index Dow Jones Industrial Average | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Barack Obama | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Panevropský index | AMD | Americký prezident Joe Biden | PCE inflace | Intermediate | Index cen výrobců | Měnová politika Fedu | Pokladniční poukázky | Jiné měny | Japonské akcie | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | MAN | BHS | Obchodní rozhovory | Měnový výbor Fedu | Růst trhu | Rychlý růst | Stoupenci brexitu | S&P 500 a Nasdaq | Ekonomické fórum | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Střední třída | Investice | Osobní příjmy | Evropské banky | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Návrh zákona | Potenciál | AMD.US | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Obchodování v Asii | Kevin Tran Nguyen | Automatizace | Rally | Investujte | JPMorgan Chase & Co. | Členství v EU | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | GfK Rolf Bürkl | Švédská koruna | Nezávislost | Vládní bondy | Komunikace | Kazuo Ueda | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Zpráva z akciového trhu | Lehká ropa WTI | Americká politika | Indie | Bod | Rozsáhlé sankce | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | Investiční stratég | Soukromá spotřeba | tradingeconomics.com | Delta | Regulace | Penzijní systém | Zaměstnanci | Deriváty | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | WHO | Oslabení dolaru | State Street Global Markets | Kontrakce | Sekundární trh | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Evropské firmy | Exotické měny | Měny | Profitovat | Dollar | Čínský celní úřad | DE30 | Ropa WTI | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Optimismus na trhu | CSI300 | Cash flow | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Nové žádosti o podporu | Advanced Micro Devices (AMD.US) | GBPUSD | Devizové rezervy České národní banky | Institut GfK | Záchranný balíček | Partneři | Real Estate | Firma McDonald's | Čtvrtletní výsledky | Společnost Intel | Letectví | Zvýšení úroků | SUGAR | Zhodnocení | Investice do těžby | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Ceny surovin | HSCEI | Graf indexu | Stock Exchange | Allspring Global | SOYBEAN | Inflace v Číně | Ekonomický rozvoj | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Média | Globální akciové trhy | Valuace | Optimistický výhled | Výsledková sezóna | Kontrakty na ropu | Tranše | FedWatch | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Plány | Toyota | Resistence | Administrativa | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Ceny americké ropy | Béžová kniha | Cenové tlaky | Dluhopisové výnosy | Regionální banky | NFP | Devizové rezervy | Hypotéky | Rekordní růst | Vývoz do USA | Nikkei | Instagram | Ekonomika USA | Akcie Alibaba | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Rostoucí nezaměstnanost | Oživení evropské ekonomiky | Myšlení | Úrokový výnos | ZEW | Zpomalující inflace | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Šokující předpovědi Saxo Bank | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Lyft | Index US100 | Fiskální rok | INTU | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Zobchodované objemy | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Akcie v Asii | Evropská unie | Tokeny | Ústavní soud | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Mexiko | Broker Trust | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Colt | Komoditní trhy | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Vyšší mzdy | University of Michigan | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | Odhady trhu | Corpay | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Panevropský index STOXX 600 | Americký výrobce | Riziko recese | Firemní investice | US dollar | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Nvidia Corp | Obchodování s akciemi | Kjódó | Kurz koruny k euru | Intervence ČNB | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Kanadská ekonomika | Investiční výzkum | Stock market | Rostoucí trend | High | Sójové boby | Spotřebitelské ceny v Číně | Tým InstaForex | OECD | CHF | Měnový trh | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Oslabení koruny | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Německý HDP | Akcie firem | Těžba ropy | Instant Trading EU | Volby v USA | Nikkei225 | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Ministři financí | Vonovia | Julius Baer | Prezident Joe Biden | Šokující předpovědi | QE | MT4 | Růst tržeb | Zvýšené geopolitické napětí | Spojené království | Světová banka | Mexické peso | Cena | Vývoje ceny | Německá vláda | Německo | Makroekonomické ukazatele | MJ | Upozornění | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Obchodní partner | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Arm | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | DOT | CME Group | Close | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | COST | Risk Management | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Bankovní vklady | Evropské akciové indexy | CIA | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | DAX | Erste | Fiskální balíček | Premiér Rishi Sunak | EMA | Forexu | Debata | Kurzy měn | EuroStoxx50 | Podhodnocený | Inverzní výnosová křivka | Agentura DPA | Akcie společnosti | DG | Čínský vývoz | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Mercedes-Benz | Indikátor důvěry | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Devizový kurz | Inflace v Německu | Profesor ekonomie | Graf indexu S&P 500 | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Akcie společnosti GameStop | Střední podniky | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Macy's | Oslabení | Finanční situace | Ekonomické krize | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Šéfka Fedu | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Těžaři ropy | Investiční příležitosti | Intel | LTRO | Tightening | Kurz čínského jüanu | Likvidita | Jihokorejský Kospi | Cíle | Novozélandská centrální banka | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Bezpečnost | Maloobchodní prodej | Vývoj meziroční jádrové inflace | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Cena americké ropy WTI | Banky | BlackRock | Buy | Akcie ČEZ | Obchodní podmínky | Výrobci čipů | Celkový dovoz do Číny | Automotive | Uzavření továren | I-Trader | Vlády | Americká vláda | INTC | Kotace | Investiční společnosti | Taiwan Semiconductor | Ceny mědi | Malý prostor | Šance | Ministři financí eurozóny | Fundamenty | Bankrot | Očekávaný růst | Netflix | Poptávka po ropě | Černá labuť | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Halliburton | Nemoc COVID-19 | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Umění | cTrader | Kurz EUR | CSX | Zlepšení | Sazby Fedu | Světové akciové trhy | ČR | Dot-com | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Uzavření dohody | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Index amerických akcií | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | CAPEX | Intervenovat | Zvyšování úroků | Kvantitativní utahování | Program nákupu dluhopisů | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | Americké zásoby ropy | OCI | Export do Číny | Konvertibilní dluhopisy | Pullback | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Měnové politiky centrální banky | Dlouhé pozice | Chevron | Platební neschopnosti | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Maloobchodní tržby v Číně | Vyšší volatilita | Hedge | Slabší koruna | Market | Měnový index | Technologický sektor | Nákupu státních dluhopisů | Cenné papíry | Eurokomisař | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Support | Dluhový strop | Nordstrom | Valná hromada | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Živnostníci | Kapitálové zboží | Vláda USA | FX | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Obchodní deficit | Finanční ústav | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Import | Obchodní aktivity | Investice do bitcoinu | Western Union Business Solutions | Investiční banka | Finální odhad | Služby | Londýnská burza | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Dnešní růst | Ruský výraz pro peníze | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Technologický pokrok | Broker | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Události ve světové ekonomice | Experti | NYSE | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Spotify | Šílenství | Bohatý | Alibaba Group | Indikátory důvěry | Největší pokles | IHS | Spotřebitelé | Německý statistický úřad | Program nákupů dluhopisů | Výprodej akcií | Výkonný ředitel | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Růst hrubého domácího produktu | Negativní data | Politika Fedu | Čínská vláda | Reddit | Začít investovat | Čtvrtletní zprávy | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | NFT | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Auta | Simplify Asset Management | Centrální banka USA | Saxo Bank | Jasné signály | Americký výrobce čipů | Zpravodajství | Spotřebitelská poptávka | W1 | Základní úrok | BofA Global Research | Nařízení | Zavedení eura | Noviny | Snižování daní | Bond | Ropy | RBA | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Pokles poptávky | Bankroty | Hospodářské výsledky | Dostatek hotovosti | Americké ekonomiky | Měnové stimulace | Jádrový index | Únorová inflace | Obchodní vztahy | Kurz japonského jenu | NFT tokeny | USD | Světové hospodářství | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Co bude dál? | Trh s nemovitostmi | Čínské banky | Cena americké ropy | Cestování | Peso | Ceny americké ropy WTI | Rozhodnutí americké centrální banky | Kabinet | Zvýšení daní | Kurz jüanu | Technologické tituly | NextEra | USD EUR | Čínské úřady | D1 | Investing.com | Svaz německého průmyslu | HDP v USA | Firemní zisky | Rally na ropě | Vyšší úrokové sazby | Odvětví polovodičů | Silný dolar | BMW | Obchodní smlouvy | Nízké úrokové sazby | FXDD | Hlavní úroková sazba | US500 | Země G20 | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | Události ve světě | Island | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | Kupní síla | CZ | Digitální měny | Meziroční vývoj jádrové inflace | Australský dolar | New York Stock Exchange | Futures na evropské indexy | Pokles HDP | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Období zvýšené volatility | Trh s futures | WMT | ANO | Britské libry | Tempo růstu spotřebitelských cen | EU50 | Guvernéři centrálních bank | Objemy obchodů | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Ruský akciový trh | Agentura AP | Průmyslová produkce v srpnu | Economic | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Jihokorejský KOSPI | Markets | Úrokové sazby Fedu | Čínský statistický úřad | Inflace ve Švýcarsku | Dluhopisoví investoři | Invest | Nejhorší den | Další rozvoj | Aleš Michl | Kanada | Webináře zdarma | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Stav nouze | Makroekonomické údaje | Světová poptávka | Kryptoměna | Ekonomie | Instant Trading EU Ltd. | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Investment | Tamas Varga | ING | Nancy Pelosiová | Zahraniční investice | Federal Reserve | Ceny komodit | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Splácení dluhu | Blue chips | Nízké ceny ropy | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Best Buy | ECB | HICP | Stoxx 600 | Sazby ECB | Splatnost | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Růst čínské ekonomiky | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Konec kurzového závazku | Zákon o snížení inflace | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Čínský export | Parita | Swiss Life Select | Růst produktivity | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Akcie Alphabet | Referendum | BBY | Americká cla | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | GOOGL | Hizballáh | Siemens Healthineers | Hedging | Precedens | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | ASX 200 | Společná evropská měna | Digitální daň | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | Western Union | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | Cushing | Čínský vicepremiér | Poptávky po ropě | Bezpečné měny | Jak investovat | Hospodářské statistiky | Nákupní signál | Prodeje | WU | Pracovní síly | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Investor | USD/JPY | Norfolk | Volný obchod | Nová stimulační opatření | Bloky | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Strategy Research | Akcie Gap | Průmyslový index Dow Jones | Banka | Saudi Aramco | Tchaj-wan | Země eurozóny | Investování na finančních trzích | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Výnos dluhopisů | Stav americké ekonomiky | Makro zprávy | Nákupy zlata | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Graf dne | Philadelphia SE Semiconductor | Nízká inflace | Baker Hughes | CNBC | Protiruské sankce | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Indonésie | Jihoafrický rand | Ocenění | Řízení portfolia | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot