Korekce na akciích
Ranní komentář: Problémy Nike, růst bank a francouzské volby
01.07.2024 Akciové trhy za sebou mají první polovinu roku během které si připsaly solidní zisky. To platí hlavně o Americe, kde indexy rostou díky AI horečce dvojnásobným tempem. V pátek jsme se dočkali výrazné korekce na akciích Nike, které se po zveřejnění výsledků propadly o 20 %. Dařilo se naopak bankám, kterým pomohly výsledky stress testu, který zveřejnil americký Fed. Dnes pozor na evropské výsledky PMI a americký ISM.
2023: Rok technologií a vysokých úrokových sazeb
15.01.2024 Ačkoliv to tak při pohledu na zprávy nemusí vypadat, loňský rok (především díky mohutnému finiši) nakonec dopadl výnosově skvěle. Minimálně z pohledu kapitálových trhů.
Vysoké sazby už trhům nechutnají
04.08.2023 Akcioví investoři si začínají uvědomovat, že v případě pokračujícího býčího trhu jim bude americká centrální banka (Fed) házet stále více klacků pod nohy zvyšováním úrokových sazeb. Byť se trhu práce i hospodářskému růstu daří a ziskové marže společností zůstávají vysoko, jsou sazby nad 5 % zkrátka až příliš velké sousto.
Ranní komentář: Korekce na akciích pokračuje, Meta včera -6.7 %
07.12.2022 Akciové trhy včera pokračovaly v korekci a od pátečních výsledků NFP už v USA indexy kompletně umazaly zisky, které nabraly po projevu J. Powella z minulého týdne. Nálada na trzích tak zůstává nervózní, i když nové makro a důležitější fundamenty zatím nepřicházejí a hodně z pohybů v posledních dnech je tak spíše o sentimentu a měkkých datech.
Ranní komentář: Zlato nad 2 tis. USD a short squeeze na niklu. Komodity zůstávají velmi volatilní
09.03.2022 Situace na většině finančních trhů zůstává velmi nervózní. Korekce na akciích sice zdá se nepokračuje, vysoká volatilita ale i nadále přetrvává a prudkým výkyvům čelí také řada komodit. Zlato se dostalo na nové ATH, s niklem muselo být včera v Londýně zastaveno obchodování a velmi vysoké zůstávají ceny i dalších průmyslových, energetických, nebo zemědělských komodit. Výrazného růstu se pak dnes ráno dočkal také bitcoin, který vystoupal zpět nad 41 tis. USD.
Ranní komentář: Nasdaq za týden -4.5 %, šance na březnový růst sazeb v USA stoupají
10.01.2022 Minulý týden se na finančních trzích nesl v nervózním duchu. Pod tlak se dostaly hlavně technologické a růstové akcie a například americký Nasdaq během týdne odepsal 4.53%. Korekce na akciích měla co dočinění hlavně s růstem dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností přehouply přes hranici 1.7 %. Šance na to, že v březnu Fed zvýší sazby rostou a podle fed funds futures už dosahují přibližně 80 %.
Ranní komentář: Přes trhy se přehnala další vlna výprodejů. Ztrácejí hlavně covid akcie
22.09.2020 Pondělí seance přinesla na akciové trhy výraznou korekci. Pod tlakem byly tentokrát především covid akcie, které doplácely na obavy z postupného šíření nákazy zejména v Evropě. Výraznou korekcí si ale prošly i banky, na které vedle covidu doléhá také report mezinárodního konsorcia novinář, který obvinil některé z největších bank z praní špinavých peněz u pochybných transakcí v objemu převyšujícím 2 bln. dolarů.
🛢 Ropa se odrazila od klíčové úrovně
15.09.2020 Na počátku září jsme byli svědky prudké korekce na ropě. Benchmark Brent propadl ze $46.50 to $39.30. Tato úroveň se změnila v support, který byli schopni býci ubránit. Už čtvrtý odraz od této úrovně zvyšuje šance na alespoň dočasný růst.
Korekce na akciích pokračuje, Fed se drží výhledu pomalého návratu
11.06.2020 Fed se se svým jednáním trefil do času, kdy si akciové trhy po rychlém růstu vybíraly přestávku. Jeho poselství tak bylo posuzováno z té negativní strany a trhy si prodlužují pokles. Evropské indexy dnes dopoledne padají zhruba o 2,5-3 procenta. Dál se přitom zlepšuje kondice dluhopisů při poklesu výnosů v Německu o 5 bazických bodů (10Y). Zlato si připisuje více než procento.
Dnešní lehká korekce na akciích se může rozrůst. Nové informace tlumí optimismus
20.11.2019 Zatímco Wall Street včera zvládla zhruba udržet své pozice, asijské trhy se pohroužily do červeného a Evropa je úspěšně následuje. Ztráty akcií či ropy doplňují na druhé straně zisky dluhopisů. Zájem investorů směřuje hlavně do delších splatností, kde v případě USA či Německa výnosy klesají asi o 5 bazických bodů. Menší růst sledujeme na zlatě. Eurodolar se dostává pod lehký tlak při poklesu na 1,1060.
Ranní komentář: Podpis druhé fáze obchodní dohody stále spíše nepravděpodobný, dnes NFP a ISM
01.11.2019 Včerejší seance dostala akcie a ostatní riziková aktiva pod mírný tlak, zatímco se dařilo bezpečným přístavům v čele s drahými kovy a japonským jenem. Ke změně sentimentu přispělo horší makro z USA, společně se zprávami, podle kterých Čína nehodlá ustupovat Spojeným státům v klíčových otázkách druhé fáze obchodní dohody. Korekce na akciích však byla spíše mírná a například americký S&P500 zůstává i nadále nadosah historického maxima.
Ranní komentář: USA navýšily cla na dovoz z Číny, jednání na nejvyšší úrovni ale dál pokračují
10.05.2019 Nálada na trzích po včerejšku zůstává napjatá. Jednání mezi USA a Čínou nás blíže dohodě zatím neposunula, takže dnes Spojené státy oznámily, že na čínský dovoz v objemu 200 mld. dolarů skutečně zvyšují cla až na 25 %. Čína bude podle vyjádření tamních představitelů nucena odpovědět, i když zatím blíže nespecifikovala jak. Jednání mezi USA a Čínou ale pokračují i dnes a prezident Trump oznámil, že je v kontaktu také s čínským prezidentem, takže šance na zklidnění napětí stále žije. Trhy přesto zůstávají nervózní, což potvrzuje jak pokračující korekce na akciích, tak stále poměrně vysoká úroveň rizikových přirážek (VIX).
Volatility report: VIXu se navzdory lepšící se situaci na indexech na nižší úrovně stále příliš nechce
16.03.2018 Americký index S&P 500 vystoupil z trojúhelníkové formace, kterou vytvořil sérií dvou vyšších high a dvou nižších low po silném únorovém výprodeji. Vystoupení z tohoto trojúhelníku ale nakonec nebylo ani tak velkým třeskem jako spíše nesmělým vykouknutím, které muselo stejně přijít kvůli skutečnosti, že se v tomto týdnu trojúhelník definitivně uzavřel.
Volatiltiy report: Spící obr se probral. VIX za sebou má jeden z nejzajímavějších týdnů v historii
09.02.2018 Máme za sebou týden, který dříve či později musel přijít. Jenom jsme nevěděli kdy. Po masivním lednovém růstu na trhy dorazila korekce, která byla mimořádná ne ani tak kvůli samotnému procentuálnímu pádu akcií, ale především kvůli míře růstů volatility. Akcie sice klesly během posledních pěti obchodních seancí o 8,5 %, i tak jsou ale stále poměrně drahé když se propadly pouze na úrovně z loňského listopadu.
Pokles averze k riziku na trzích pokračuje, dolar přesto dál mírně roste
07.02.2018 Po šíleném pondělním výprodeji dnes pokles averze k riziku na trzích pokračuje. Středeční seance plynule navázala na tu včerejší a i když jsou rizikové přirážky stále vysoké, akcie zdá se alespoň prozatím nachází své dno. Potvrzuje to hlavně Evropa, kde se od rána všechny indexy drží v zelených číslech a na vysoce nadprůměrných objemech mírně rostou. Německý DAX se díky tomu znovu přehoupl přes 12 500 euro, zatímco futures na americké indexy jsou jen mírně pod svým včerejším close.
XTB Market Barometr (Týdenní výhled)
05.02.2018 Spojené státy a eurozóna jsou v tomto týdnu bez klíčových dat, takže na EURUSD počítáme do tohoto týdne z částečným zklidněním a stabilizací situace. Zajímavější však mohou být NZD a AUD, které čeká potenciálně důležitý týden kvůli blížícímu se zasedání tamních centrálních bank. Pozor pak také na CAD, který v pátek čekají statistiky z kanadského trhu práce. Trhy jsou po minulém týdnu stále nervózní a tak začátkem týdne mohou o něco více trendovat. Korekce na akciích je však podle nás spíše jen technická, takže do druhé poloviny týdne počítáme na indexech s opětovným zklidněním.
Volatility report: Včerejší korekce s VIXem pohnula jen málo, trhy zůstávají v absolutním klidu
10.11.2017 Včerejší seance přinesla na akciové trhy závan nervozity, který byl vidět jak na vývoji indexů v USA, tak hlavně na in...
Volatility report: Korekce na akciích v nedohlednu. VIX zůstává pod 10b.
03.11.2017 Máme za sebou další týden, který se nesl na většině trhů v letos už tolik typické atmosféře. Nově příchozí makro z celého světa je více než dobré a přičteme-li k novému makru také solidní průběh výsledkové sezóny, lze se jen těžko divit tomu, že akciové indexy dál navyšují svá historická maxima. Ano, ocenění akcií je vysoké, ale rizikové přirážky jsou letos tak nízké a klid na trzích tak nesnesitelně dlouhý, že se nelze medvědům divit, že jakékoli snahy o byť i technické shortování tohoto trhu raději vzdali. Přičteme-li k absolutnímu klidu fungující ekonomiku a růst volných prostředků domácností a firem v Evropě i v USA, není vůbec překvapením, že příliv nového kapitálu na finanční trhy i nadále pokračuje. Pro americký S&P 500 i německý DAX je tedy letošní rok zatím velmi vydařený.
ECB si neudělala domácí úkol
30.06.2017 Evropská (ECB) a britská centrální banka (BoE) udělaly tento týden několik zásadních chyb v komunikaci s investory, za co je trh náležitě potrestal. Špatná komunikace se okamžitě projevila v reakci trhu, když se euro i libra utrhly z řetězu. Avšak ECB silné euro nechce, protože zbrzďuje růst inflace. A právě kvůli dosažení inflačního cíle banka měsíčně pumpuje do ekonomiky 60 miliard eur. Obě banky (ECB, BoE) by se měly vrátit o pár let zpět a nastudovat si, jakým způsobem komunikovala americká centrální banka (Fed) ukončení programu kvantitativního uvolňování (QE3) v roce 2013.
Čeká nás korekce na akciích Amazonu?
10.10.2016 Internetový obchod Amazon patřící americké společnosti Amazon.com spadá mezi nejstarší a největší internetové obchody. Nové revoluční služby jsou důvodem prudké expanze akcií Amazonu. Začátkem letošního dubna se ještě akcie této společnosti obchodovaly za méně než 600 USD. 5.10.2016 uzavřely na svých maximech 844 USD. Tržní kapitalizace se blíží 400 miliardám USD a jedná se tak o čtvrtou nejhodnotnější společnost na světě. Amazonu roste podíl ve vyhledávání produktů, dříve se jednalo o 44 % případů vyhledání, nyní tento podíl stoupl na 55%.
Korekce na akciích pokračuje. DAX během dvou dnů -350b a na dosah květnových minim
10.06.2016 Jako noc a den se liší první a druhá polovina tohoto týdne. Zatímco v první polovině týdne se indexům dařilo a nálada ...
Dolar pokračuje v korekci dřívějších zisků, akcie si pozice z minulých dnů drží
26.05.2016 Konečně se něco děje. Čtvrteční seance je zatím velmi zajímavá to zejména na devizovém a komoditním trhu. Trhy se rozh...
Akcie se vrací do červených čísel, v korekci pokračuje také ropa
24.03.2016 Evropské akciové indexy si procházejí v tomto týdnu první výraznější korekcí. Dnešní ztráty se zatím pohybují v rozmez...
Korekce na akciích se zatím zdá být spíše krátkodobá
24.08.2015 Jeden rychlý postřeh k výplachu na akciovém trhu. Vrátil jsem se po týdnu z dovolené a opravdu se nestačím divit, jak ...
VIDEO: Korekce na akciích pokračuje, po zprávě Fedu se zlato dostalo na měsíční maxima
20.08.2015 Korekce na akciích pokračuje, po zprávě Fedu se zlato dostalo na měsíční maxima - videokomentář společnosti X-Trade Brokers...
Korekce na akciích zatím pokračuje,S&P snižuje rating Španělsku
11.10.2012 Na akciových trzích včera pokračovala korekce. Přestože jsme se nedočkali žádných důležitých fundamentů, investoři nervózně vyčkávají na další výsledky amerických firem, které napoví více o situaci korporátní Ameriky.
VIDEO: Korekce na akciích i euru pokračuje. Dnes zasedá Fed
20.06.2012 Korekce na akciích i euru pokračuje. Dnes zasedá Fed...
Související klíčová slova:
Analytický tým FXstreet.cz | Alphabet | Dávky v nezaměstnanosti | EUR | Trend | Pokles sazeb | Spotová volatilita | Volatility | Statistiky | Tempo růstu | Co je volatilita | Marže společností | Aktiva | Index US500 | Střední Evropa | Futures kontrakt | Zveřejnění výsledků | Asijské trhy | Analytický tým | PLN | Vývoj na trzích | Růst sazeb | Německý DAX | Směrnice | Investičně-poradenské firmy | Vysoké riziko | Cena zlata | Dolary | Dluhopisy | Volatilita | Kryptozima | Volatility report | CZK | Vysoké sazby | Výhled | PrimStock | Trpělivost | HUF | Praní špinavých peněz | Projev šéfa Fedu | Jaroslav Brychta | Inflace | Centrální banky | Sebenaplňující proroctví | NFP report | Covid | Index nálady investorů | Snižování sazeb | Vice | Prezident Trump | Futures | Akciové trhy | Obchodní seance | CL | MIFID | Snižování úrokových sazeb | G7 | Výsledky NFP | Vliv na obchodování | Akcioví investoři | Růst akcií | Marketingová komunikace | Burzovně obchodované fondy | Graf | Šíření nákazy | Sentix index | Výnosy | Ziskové marže | Koronavirus | Ekonomiky | PLN/EUR | Průmyslová produkce | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | HUF/EUR | Očekávání | Vyšší výnosy | Výnosy na dluhopisech | CZK/EUR | Růst | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Koruna | Nike | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Technologické akcie | Long | Halving | AUD | Akciový index DAX | Kurz bitcoinu | Úrokové sazby | XTB Market Barometr | Investujte zodpovědně | Trh | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Makroekonomické události | Problémy | Riziková averze | Implikovaná volatilita | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Komise | Tržní kapitalizace | Kapitál | Fondy ETF | Majitel | S&P | Proroctví | Richmondský Fed index | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Pozornost trhu | AA | Podnikání | Brokers | Akciový index | 3М | Sentix index nálady investorů | Range | Momentum | Futures kontrakty | Burze | Americká měna | Vysoká volatilita | Bitcoin | Obchodníci | Obchodovat | Video | Ropa | Americké indexy | USA | Stříbro | Volby | Short squeeze | ETF | Nálada na trzích | Spojené státy | Trade Brokers | Vývoj | Amazon | Dluhová krize | Investiční doporučení | Ceny drahých kovů | Facebook | Midjourney | Covid akcie | Volatilní | Riziko ztráty | Spotřebitelská důvěra | Problémy Nike | Penzijní fond | ODEHNAL & PARTNEŘI | CNY | Investiční strategie | ADP | AI | Spotový VIX | Marek Odehnal | Sazby | GBP/EUR | Americký index S&P 500 | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Komoditní | Firmy | Santa Claus Rally | Market Barometr | Averze k riziku | Zájem investorů | Růst bank | Investování | Fed | Dnešní fundamenty | Trhy | Monetizace | Emerging markets | Problémy Číny | Rizika | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Fitch | Japonský Nikkei | Riziková aktiva | TradingEconomics | Zahedžovat | Tesla | Low | RBNZ | Komodity | Poradenství | CAD | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Společnost | Zisky dluhopisů | FXstreet | Tomáš Raputa | AUD/USD | Riziko | ATH | JPY | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | Meta | GBP | Čína | CZK/USD | Ceny | Pokles | Impuls | Centrální banka | WTI | Fed index | Praxe | Libra | Futures na VIX | Zlato a bitcoin | USD/EUR | Sentix | Stratég | Výnos | Bankovní krize | Prodeje domů v USA | X-Trade Brokers | Snížení odměny | Benchmark | 256/2004 | Minulá výkonnost | Historická maxima | Hongkong | VIX | BOSSA | Největší světové ekonomiky | Bank of England | EURUSD | Obchodované fondy | Rating | Aktuální kurzy | Obchodování | Úroky | Akciový index S&P 500 | Prémie | Evropa | Měna | Nasdaq | Zprávy | Předpověď | Eurodolar | Finanční krize | FXstreet.cz | Platforms | Marže | X-Trade | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Google | Tržby | Býčí trh | Konsenzus | Guvernér | Ranní komentář | Spready | HDP | Hlavní akciový index | Optimismus | Dolar | Euro | Klid | NEST | Obchodní bilance | Poradenské firmy | Výprodej | Ztráty | Americký ISM | FOMC | Akcie | AAA | Tým FXstreet.cz | ADP report | Kurz | Daně | Světové ekonomiky | Výsledky | Vlna výprodejů | Investice | Microsoft | Pro investory | Rally | Investujte | Kapitalizace | Komunikace | Indie | Zisky | Investiční stratég | Dluhopisové trhy | Fondy | Německý akciový index DAX | Důvěra | Pád akcií | Měny | Úbytek | Partneři | Geopolitická nejistota | Výsledková sezóna | Rozšíření | Technická analýza | Resistence | NFP | Nikkei | Myšlení | Fenomén | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Bondy | Zasedání Fedu | Halifax | Finanční trhy | Míra | Korekce | Výkonnost | Carry trade | Index S&P 500 | Přehled | Short | Krize | High | CHF | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | Podpora | MT4 | Cena | Prodeje domů | Apple | Evropské indexy | Close | Kurzy | Přehled kurzů | Drahé kovy | Názory analytiků | Hlavní akciový index S&P 500 | DAX | Kurzy měn | Zlato | Měny&Sazby | Denní graf | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Finanční situace | Práce | Úspěch | Chop | Nový býčí trh | Banky | Šance | Fundamenty | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Analýza | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Americký Fed | Pozice | ChatGPT | Market | Support | Zajímavé výnosy | FX | Texas | OPEC | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Výhled poptávky | Komoditní trh | Nařízení | Ropy | Ocenění akcií | P.A. | Předseda | Nárůst ceny | USD | US500 | CZ | Francouzské volby | Finanční ztráty | Nemovitosti | Markets | Nejistota | Nvidia | Indexy | Americký dolar | Makro | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Měnová politika | Doporučení | ROCE | Spekulace | Evropská spotřebitelská důvěra | EU | Silné euro | Spekulanti | Investor | NZD | Banka | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot