Ceny drahých kovů
Ranní shrnutí (12.11.2024)
12.11.2024 Začátek týdne na mezinárodních finančních trzích byl po celou dobu ve znamení obrovských rally v sektoru kryptoměn.
Prognóza pro EUR/USD na 22. října 2024
22.10.2024 Zmenšení rozdílu mezi Donaldem Trumpem a Kamalou Harris o 0,9 % v posledním předvolebním průzkumu a pokračující napětí na Blízkém východě včera oslabily pozici eura o 0,49 % na pozadí téměř prázdného ekonomického kalendáře pro tento týden. Americký akciový index S&P 500 klesl o 0,18 %, zatímco "index strachu" VIX vzrostl o 1,89 %. Ze stejných důvodů rostou ceny drahých kovů, ropy a výnosy vládních dluhopisů. Nervozita na trzích roste a očekává se, že dosáhne vrcholu mezi 5. a 7. listopadem.
Komoditní přehled: Ropa roste po propadu, zlato ztrácí hodnotu kvůli očekávaným změnám sazeb
10.10.2024 Ropa zažívá oživení poté, co se v předchozích dnech výrazně propadla, kdy cena ropy Brent vzrostla na 78 dolarů za barel a WTI se obchoduje nad 74 dolary. Hlavním impulzem pro růst byly zprávy z Číny, která plánuje nová fiskální opatření na podporu ekonomiky. To přináší naději na zvýšení poptávky po ropě. Další klíčový faktor představuje napětí na Blízkém východě, kde hrozí odvetné útoky mezi Izraelem a Íránem po nedávných raketových incidentech. Tato situace zvyšuje riziko omezení dodávek ropy z regionu, což udržuje ceny komodity pod tlakem.
Komoditní trhy pod tlakem: Zlato zůstává stabilní, měď čelí poklesu kvůli nejistotě
08.10.2024 Ceny zlata zůstaly během úterního asijského obchodování stabilní, poté co investoři přehodnocovali vyhlídky na další kroky Federálního rezervního systému (Fed) ohledně úrokových sazeb. Trhy se nyní soustředí na nadcházející ekonomická data a inflaci, která mohou naznačit, zda centrální banka pokračuje v uvolňování měnové politiky. Zlato, které dříve profitovalo z očekávání snižování sazeb, nyní čelí nejistotě, zda bude cyklus uvolňování pokračovat, což se odrazilo i na mírném poklesu jeho ceny.
XAU/USD. Analýza a prognóza.
20.08.2024 Zlato začíná nový týden mírněji, ustupuje z pátečního rekordního maxima a zároveň si udržuje defenzivní pozici a úroveň 2 500 USD. Panuje čím dál větší shoda, že Federální rezervní systém sníží v září náklady na úvěry, což povede k poklesu výnosů amerických státních dluhopisů. To zase tlačí americký dolar na nejnižší úroveň od ledna a prospívá zlatu.
Nasdaq v červených číslech: slabá aukce dluhopisů, pokles technologických společností
08.08.2024 Americký akciový trh ve středu uzavřel na nižší úrovni, přičemž index Nasdaq ztratil 1 %. Hlavním důvodem byl pokles akcií technologických společností, který byl ještě umocněn slabým zájmem o aukci desetiletých státních dluhopisů, což vyvolalo u investorů nervozitu na pozadí volatilního obchodování.
Od výprodejů k ziskům: akciové indexy vykazují pozitivní dynamiku
07.08.2024 Indexy S&P 500 a Nasdaq v úterý vyskočily o 1 % a ukázaly tak výrazné oživení z nedávného výprodeje. Investoři začali opět aktivně nakupovat akcie – inspirovaly je pozitivní výroky představitelů Federálního rezervního systému, které zmírnily obavy z možné recese v USA.
Stříbro ztrácí 4,6 % v rámci korekce drahých kovů 📉
05.08.2024 Stříbro dnes na vlně obav z recese a prodejního tlaku na finančních trzích ustoupilo do blízkosti 27 USD za unci, ale podařilo se mu zastavit hlubší pokles před dosažením SMA200 (červená linie, poblíž 26,2 USD). Posilující japonský jen a rozhodnutí Bank of Japan o změně své několik let trvající extrémně holubičí měnové politiky podpořily pokles cen stříbra i širšího trhu s drahými kovy, když některé instituce byly nuceny stáhnout marže a býčí sázky na stříbro.
XAU/USD. Přehled a analýza.
31.07.2024 Cena zlata dnes láká některé kupce na pokles, ale zůstává v mezích širšího obchodního pásma z předchozího dne a pod kulatou úrovní 2400 USD. Slabší tón na akciových trzích a geopolitická rizika plynoucí z konfliktů na Blízkém východě jsou hlavními faktory podporujícími ceny drahých kovů. Rostoucí očekávání začátku cyklu snižování sazeb Fedu udržuje dolarové býky v defenzivě pod dvoutýdenním maximem, kterého dosáhli v pondělí, což nevýnosovému žlutému kovu prospívá.
Očekává se růst zlata na Wall Street a Main Street
15.04.2024 Jelikož geopolitická rizika tlačí ceny drahých kovů dál do neznámého teritoria, poslední týdenní průzkum o zlatě ukázal, že co se týká vyhlídek drahého kovu, jsou Main Street a Wall Street prakticky zajedno.
Zlato nebude mít nouzi o kupce
07.02.2024 Zlato má tu vlastnost, že s blížícím se začátkem měnové expanze Federálního rezervního systému roste. Pokud však centrální banka tento okamžik oddálí, hrozí, že drahý kov přijde o své předchozí zisky. Přesně to se stalo po zveřejnění statistiky zaměstnanosti v USA za leden. Snížení pravděpodobnosti prvního březnového snížení úrokové sazby z federálních fondů na méně než 20 % vedlo k poklesu kurzu XAU/USD. Býci na trhu se však překvapivě rychle vzpamatovali.
Podle prognózy LBMA budou zlato a stříbro v roce 2024 dominovat
06.02.2024 Podle nejnovějšího průzkumu Londýnské asociace trhu s drahými kovy (LBMA) může zlato v roce 2024, ve srovnání s předchozím rokem, potenciálně stanovit nový cenový rekord, a to i přesto, že letošní rok začal poměrně pozvolna. Průzkum odhalil rozdílné názory analytiků na hlavní faktory ovlivňující ceny drahých kovů.
Drahé kovy klesají s posilujícím USD
03.01.2024 Oslabování amerického dolaru po zasedání FOMC se na přelomu let 2023 a 2024 zřejmě zastavilo. Dolarový index (USDIDX) se obchoduje zhruba 2 % nad minimem z 28. prosince 2023, zatímco desetiletý americký výnos se dnes poprvé od prosincového zasedání FOMC vyšplhal zpět nad 4,00 %. Trhy tak obracejí velkou část pohybů z posledních dvou týdnů minulého roku, které mohly být umocněny ztenčenou likviditou na konci roku. Také pohyby na začátku roku jsou často silně ovlivněny toky fondů a investoři si možná budou muset chvíli počkat, než se trhy vrátí k fundamentům.
Zlato pod 2000 USD 🧨
08.12.2023 Ceny zlata (GOLD) během dnešní seance klesají o téměř 1,5 % a propadají se pod hranici 2000 dolarů za unci v důsledku silnější než očekávané zprávy o zaměstnanosti mimo zemědělský sektor v USA. V důsledku výrazného poklesu míry nezaměstnanosti americký dolar vůči ostatním měnám získal na hodnotě, což přímo vyvíjí tlak na ceny drahých kovů. Kromě zlata, které ztratilo 1,5 %, zaznamenalo výrazné vnitrodenní ztráty také stříbro (SILVER), a to o více než 3,29 %.
Ranní shrnutí (15.11.2023)
15.11.2023 Včerejší euforické zisky na Wall Street podpořily býky v asijské seanci, která přinesla silné zisky benchmarků v Japonsku, Jižní Koreji a Číně, kde bylo dnes zveřejněno několik důležitých makrodat. Korejský index KOSPI vzrostl o téměř 2 %, japonský Topix posílil o 1,1 % a Nikkei zaznamenal zisky přesahující 2,5 %, čímž překonal včerejší rally na Nasdaq 100 o 2,1 %.
Geopolitická nejistota podpoří ceny drahých kovů
31.10.2023 Podle přehledu komodit Světové banky ovlivnila geopolitická nestabilita jako obvykle trh se zlatem. Poptávka po bezpečných aktivech může vést k ještě vyšším cenám, protože jakákoli potenciální eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem vytvoří další chaos na Blízkém východě.
Výhled pro drahé kovy: Stříbro podle průzkumu asociace LBMA překoná v roce 2024 zlato
18.10.2023 Podle výročního průzkumu Asociace londýnského trhu s drahými kovy (LBMA) účastníci konference uvedli, že zlato překoná trh drahých kovů. Některá pozorování a komentáře v průběhu konference však podpořily stříbro, hodnotí jeho cenovou dostupnost ve srovnání s jeho fundamentálními ukazateli.
Co sledovat tento týden?
09.10.2023 Minulý týden byl na trzích divoký, přičemž klíčovou roli v pohybu trhů hrála situace na dluhopisech. Výnosy zůstanou v centru pozornosti i tento týden, kdy bude zveřejněn zápis z jednání FOMC a údaje o americkém indexu spotřebitelských cen za září. Kromě toho bude na Wall Street zahájena výsledková sezóna za 3. čtvrtletí 2023. V nadcházejícím týdnu nezapomeňte sledovat GOLD, US500 a EUR/GBP!
Stříbro se snaží zotavit, ale naráží na krátkodobou rezistenci
19.04.2023 Stříbro během poslední hodiny zachytilo nabídku a podařilo se mu získat zpět většinu ztrát, které dnes utrpělo. Za tímto pohybem stálo především oslabení amerického dolaru, ale za pohybem USD nestojí žádné konkrétní zprávy. Zatímco dnes dopoledne byl USD nejvýkonnější hlavní měnou a vytvářel tlak na ceny drahých kovů, brzy odpoledne začala zelená bankovka ztrácet svůj lesk. Dnes stále patří mezi nejvýkonnější měny G10, ale oslabení umožnilo drahým kovům nabrat dech.
Zlato roste nad úroveň rezistence na 2025 dolarech
13.04.2023 Včera zveřejněný report CPI, který ukázal výrazný pokles inflace, vyvolal propad amerického dolaru a oživení na akciových trzích. Zatímco pohyby na akciích byly později většinou negovány, USD dnes opět zaznamenal určité oslabení. Pohyb na EUR/USD přinesl jasné prolomení nad úroveň 1,10. Oslabení amerického dolaru také podporuje ceny drahých kovů, včetně zlata.
Ekonomický kalendář: Druhořadá data, projevy centrálních bankéřů
29.03.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu, přičemž futures na Euro Stoxx a DAX se obchodují přibližně o 0,5 % výše. Stalo se tak po poměrně optimistické asijské seanci, kdy regionální indexy získaly. AUD je jednou z nejhorších měn G10 poté, co údaje o australském indexu spotřebitelských cen za únor byly nižší, než se očekávalo. Na druhé straně USD patří mezi lídry G10 a vyvíjí tlak na ceny drahých kovů.
Ranní shrnutí (22.03.2023)
22.03.2023 Americké indexy zakončily včerejší seanci v zisku díky očekávání, že Fed večer zpřísní politiku méně agresivně, než se očekávalo ještě na počátku března. S&P 500 přidal 1,30 %, Dow Jones se posunul o 0,98 % výše a Nasdaq vzrostl o 1,58 %. Russell 2000 vyskočil o 1,88 % výše.
Změna signalizace měnové politiky Fedu ovlivňuje trhy
22.02.2023 Federální rezervní systém poprvé zmínil signalizaci měnové politiky na loňském ekonomickém sympoziu v Jackson Hole. Americká veřejnost věnovala pozornost zejména hlavnímu projevu předsedy Fedu Jerome Powella, který byl o záměru Fedu zvýšit sazby a udržet tyto vyšší sazby, dokud Fed nedosáhne svého 2% inflačního cíle.
Sazby porostou více, než se čekalo
20.02.2023 Nedávná prohlášení jestřábí frakce Federálního rezervního systému vyvolala skutečné obavy, že současná měnová politika na snížení inflace podstoupí nežádoucí změnu. Několik představitelů Federálního rezervního systému naznačilo obnovení silnějšího zvyšování sazeb na svých nadcházejících zasedáních FOMC. Po sedmi po sobě jdoucích zvýšení sazeb v roce 2022 Fed na prvním letošním zasedání FOMC zvýšil sazby pouze o čtvrt procentního bodu. Až donedávna existovala 90% šance, že Federální rezervní systém na svém příštím březnovém zasedání zvýší sazbu o čtvrt procentního bodu.
Další pokles cen drahých kovů
15.02.2023 A s největší pravděpodobností budou ceny drahých kovů klesat i v první polovině roku, protože Federální rezervní systém dál zvyšuje úrokové sazby, aby snížil inflaci.
Ekonomický kalendář: Na programu jsou maloobchodní prodeje z USA
15.02.2023 Evropské trhy otevřely v blízkosti včerejších závěrečných hodnot, a to i přes poněkud nepříznivé obchodování během asijské seance, kdy byl zaznamenán pokles regionálních indexů. USD zůstává silný a vytváří tlak na ceny komodit, zejména ceny drahých kovů. Kryptoměny se obchodují smíšeně.
Akcie těžařů stříbra a zlata rostou 📈
20.12.2022 Rostoucí ceny stříbra jsou hnacím motorem pro kotace těžebních společností, které dnes na Wall Street dominují růstu cen akcií. Mezi zisky v dnešní americké seanci patří Wheaton Precious Metals (WPM.US), Hecla Mining (HL.US), Silvercorp (SVM.US), Coeur Mining (CDE.US), PanAmerican Silver Corp (PAAS.US), Endeavour (EXK.US) a Iamgold (IAG.US), která dnes roste o téměř 27 % v souvislosti s projektem výstavby zlatého dolu v Ontariu a prodejem těžebních projektů v Africe:
Zlato se bojí Fedu
15.12.2022 Můžete Fedu nevěřit, jak chcete, ale jít proti němu je "smrtelné". Zlato to dokonale chápe a citlivě reaguje na měnovou politiku. A pokud lví podíl zástupců FOMC předpovídá, že sazba federálních fondů v roce 2023 vzroste o 75 bazických bodů, na 5,25 %, a ne o 50, jak futures trh očekával dříve, pak by bylo dobré, aby býci na XAU/USD fixovali část zisku na dlouhých pozicích. Inflace je podle historických měřítek stále velmi vysoká, práce Fedu ještě není hotová, a to vše znamená, že stabilní vzestupný trend drahých kovů nelze očekávat. Dojde k vážným poklesům.
Ranní shrnutí (15.12.2022)
15.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování poklesem v návaznosti na jestřábí Fed. Zatímco zvýšení sazeb o 50 b.b. bylo v souladu s očekáváním, mediánový bodový graf pro rok 2023 byl revidován výše ze 4,6 % v zářijových projekcích na 5,1 %. Prognózy sazeb byly mírně zvýšeny také pro roky 2024 a 2025.
Ranní shrnutí (23.09.2022)
23.09.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. Index S&P 500 klesl již třetí den v řadě - ztratil 0,84 %, Dow Jones klesl o 0,35 % a Nasdaq skončil o 1,37 % níže. Russell 2000 klesl o 2,26 %.
Akcie Wheaton Precious Metals se snaží zvrátit trend
16.09.2022 Akcie Wheaton Precious Metals (WPM.US) za poslední měsíc ztratily téměř 10 % a meziročně klesly o téměř 25 %. Ocenění těžařské společnosti nepomohly ani poklesy cen zlata a stříbra, které v prostředí silného dolaru a rostoucích výnosů ztrácejí:
Ceny drahých kovů letos nerostou, potraviny či ropa zdražily až o desítky pct
05.07.2022 Zatímco drahé kovy od začátku roku stagnují nebo ztrácí na hodnotě, ceny potravin, ropy, zemního plynu či elektřiny na světových trzích vyletěly prudce vzhůru a v prvním pololetí zdražily až o desítky procent. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května. Hlavním faktorem zůstává podle nich válečný konflikt na Ukrajině a s ním spojené sankce proti Rusku.
Nástup Aleše Michla na post guvernéra ČNB
30.06.2022 V době silné inflace a finanční nejistoty je jmenování nového guvernéra ČNB Aleše Michla ostře sledované téma. Nový guvernér bude určitě bojovat za posílení české koruny, ale nebude to mít jednoduché. Jak ukázaly minulé dny, sen o silné koruně ještě neznamená její posílení. Úspěchem bude, pokud ČNB udrží dolar pod 23,75 za korunu a euro zůstane na hranici 24,75 za korunu.
Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu
02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
02.06.2022 1) Největší a nejznámější světová kryptoměna bitcoin dnes podle serveru CoinDesk ztrácí 5,5 procenta a je tak zpět pod cenou 30.000 dolarů (696.460 Kč). Pod tuto hranici se bitcoin dostal už v noci poté, když ve středu oslabily i americké akciové burzy, které poslaly dolů obavy z růstu úrokových sazeb ve Spojených státech.
Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent
04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
Zlato má potenciál zvýšit svou hodnotu
17.03.2022 Podle aktualizovaného výhledu MKS PAMP má zlato poté, co od začátku roku vzrostlo o 200 USD, potenciál dosáhnout hodnoty 2 500 USD za unci a v roce 2022 průměrné hodnoty 2 000 USD za unci. Ozbrojený konflikt na Ukrajině a sankce proti Rusku v poslední době dramaticky změnily geopolitickou situaci ve světě. Konflikt na Ukrajině pravděpodobně nebude vyřešen v průběhu roku 2022. Aktuální ceny drahých kovů se proto budou od dřívějších prognóz odlišovat, uvedla vedoucí oddělení strategie pro kovy ve společnosti MKS PAMP Nicky Shielsová. Významná změna prognózy má svůj původ ve zvýšených rizicích recese, zejména v souvislosti se zvyšováním sazeb Fedu a pomalejším hospodářským růstem. Ceny zlata v době zveřejnění revidovaného zprávy Fedu o měnové politice stále kolísaly. Drahý kov si své pozice dokázal udržet a zaznamenal poměrně dobré výsledky. V kontextu nadcházejícího zvyšování sazeb ze strany Fedu, jehož cílem je zmírnit inflaci, která dosáhla 40letého maxima, zůstalo zlato stabilní.
Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou
01.03.2022 Rusko a Ukrajina vedly diplomatické rozhovory. Patová situace přetrvává, jelikož Rusko klade tvrdé požadavky, než začne uvažovat o stažení svých vojsk ze suverénní Ukrajiny. Jedním z požadavků Ruska je, aby je Ukrajina ujistila, že nevstoupí do NATO. Ukrajina však dnes podala přihlášku do Evropské unie a NATO, což prakticky zaručuje, že mírové řešení cestou diplomacie nebude výsledkem žádného jednání mezi těmito dvěma zeměmi.
Palladium, zlato a další drahé kovy zdražují v reakci na protiruské sankce
28.02.2022 Ceny drahých kovů se dnes na světových trzích zvyšují, čímž reagují na nové sankce, které Západ uvalil na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu. Investoři se obávají přerušení dodávek těchto kovů, které jsou nezbytné v mnoha průmyslových odvětvích. Palladium přidávalo až sedm procent, zatímco zlato se dostalo nad 1900 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu) a mohlo by vykázat nejlepší měsíc od loňského května.
Ranní shrnutí (25.02.2022)
25.02.2022 Americké indexy včera zaznamenaly velký obrat poté, co Joe Biden oznámil nový balíček sankcí na Rusko. S&P 500 přidal 1,50 %, Dow Jones vzrostl o 0,28 % a Nasdaq vyskočil o 3,35 %. Russell 2000 přidal 2,67 %.
Ranní shrnutí (21.02.2022)
21.02.2022 Obchodníci v Asii začali nový týden na negativní vlně. Nikkei spadl o téměř 0,8 % a indexy v Číně se obchodovaly ve ztrátě 0,1 - 1,1 %. Kospi zakončil s nulovým zhodnocením. S&P/ASX 200 přidal 0,16 %.
Geopolitická situace zvyšuje ceny drahých kovů
18.02.2022 Trh se zlatem vykazuje novou dynamiku, protože růst ceny k 1 900 USD tlačí nahoru hodnotu všech drahých kovů. Platina a palladium přitom vykazují výrazné pohyby překonávající celý sektor kovů.
Proč drahé kovy mírně klesly?
16.02.2022 Ceny drahých kovů mírně klesly kvůli posledním zprávám, které naznačují, že geopolitické napětí začalo polevovat. Nejhlubší procentuální pokles cen zaznamenalo palladium, které ztratilo 4,18 %, resp. 98 USD. Výrazný pokles palladia přímo souvisí s možnou deeskalací geopolitického konfliktu.
Ranní shrnutí (14.02.2022)
14.02.2022 Indexy na Wall Street dostaly v pátek večer zásah. Objevila se zpráva amerických tajných služeb o možné invazi Ruska na Ukrajinu ještě před koncem zimních olympijských her. S&P 500 klesl o 1,9 %, Dow Jones ztratil 1,43 % a Nasdaq propadl o 2,78 %
Začne zítra válka? Strach z útoku na Ukrajinu způsobil růst ceny zlata
14.02.2022 Každým dnem rusko-ukrajinský konflikt sílí. Olej do ohně přilil v pátek Bílý dům, když prohlásil, že Moskva může nyní na Ukrajinu zaútočit kdykoliv.
Ranní shrnutí (01.02.2022)
01.02.2022 Americké indexy mají za sebou další seanci s velmi dobrými výsledky. S&P 500 přidal 1,89 %, Dow Jones vzrostl o 1,17 % a Nasdaq vyskočil o 3,41 %. Russel 2000 přidal 3,05 %.
Ranní shrnutí (24.01.2022)
24.01.2022 Indexy v Asii se na počátku nového týdne obchodovaly smíšeně. Nikkei přidal 0,2 %, S&P/ASX 200 ztratil 0,5 % a Kospi klesl o 1,5 %. Indexy v Číně se obchodovaly smíšeně.
📈Ceny platiny prudce rostou!
20.01.2022 Ceny drahých kovů pokračují v pozitivní korekci, což je dáváno do souvislosti s výrazným poklesem výnosů z amerických dluhopisů. Poslední data z americké ekonomiky nebyla nijak hvězdná. Investory zvláště zklamaly počty žádostí o podporu, které za minulý týden vyskočily na 286 tisíc po předchozích výsledcích v okolí 200 tisíc. Ceny zlata včera prudce vzrostly a dnes dosáhly na nejvyšší úrovně za poslední 2 měsíce. Zlato se přiblížilo až k úrovni $1 850 za unci. Platina dnes přidává téměř 3 % a vede růst skupiny drahých kovů. Stojí za zmínku, že platina se primárně využívá v automobilovém sektoru, který by v letošním roce mohl zaznamenat výrazný vzestup.
Ranní shrnutí (03.01.2022)
03.01.2022 Novozélandský index skončil v blízkosti otevírací ceny, korejský Kospi přidal 0,33 % a HangSeng klesl o téměř 1 %.
Poptávka po zlatě před Vánoci roste. Golden Gate CZ zvýšila tržby na půl miliardy Kč
20.12.2021 Zájem o nákup zlatých slitků a mincí letos výrazně roste. Největší obchodník Golden Gate CZ zvýšil proti minulému roku tržby o 28 procent, jen za listopad to pak bylo 485 milionů korun. Vývoj prodejů v prosinci pak odpovídá listopadovým tržbám.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
17.12.2021 1) Růst cen v Evropské unii, způsobený zejména zdražováním energií, v listopadu opět zrychlil. Meziroční míra inflace vystoupila na 5,2 procenta, což je nejvýše za poslední dvě desetiletí. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V říjnu činila míra inflace v sedmadvacítce 4,4 procenta. Ceny rostly ve všech unijních zemích vyjma České republiky, kde zůstala inflace na hodnotě 4,8 procenta.
Nejde jen o inflaci
14.12.2021 Rozhodujícími faktory, které ovlivňují ceny drahých kovů, budou v příštím roce úrokové sazby a reálné výnosy dluhopisů. Nebudou ale jedinou věcí, které analytici trhu věnují pozornost.
Ranní shrnutí (13.10.2021)
13.10.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci v mírné ztrátě. Index S&P 500 klesl o 0,24 %, Nasdaq ztratil 0,14 % a Dow Jones pokles o 0,34 %
Potvrdí NFP report utahování v USA ❓
07.10.2021 Globální trhy si procházejí turbulentním obdobím. Vysoké ceny ropy a plynu tlačí na cenu akcií, které se bojí dopadů růstu cen energií. Nestálou situací by dále mohly zamíchat výsledky NFP reportu z amerického trhu práce. Aktuální data by mohla mít velký dopad na rozhodnutí Fedu o dalším směřování měnové politiky, a to hlavně na budoucnost dalšího nákupu aktiv.
Ranní komentář: Silnější dolar srazil ceny drahých kovů, americké makro překvapilo
17.09.2021 Nálada na finančních trzích byla včera stabilizovaná. Indexy v Evropě i v USA své pozice držely a stabilní jsou také futures během dnešního rána. Z makra jsme se dočkali hlavně výsledků amerických maloobchodních tržeb, které příjemně překvapily a překonaly většinový konsenzus i navzdory delta variantě.
Ranní komentář: Akcie korigují dřívější zisky, dnes zasedá ECB
09.09.2021 Nálada na finančních trzích včera mírně poklesla a akciové indexy v Evropě, USA i dnes ráno v Asii zamířily do červených čísel. Ke korekci přispívají, vedle vysokých valuací, pravděpodobně také obavy ze zpomalování tempa růstu světové ekonomiky, která se stále potýká s delta variantou covidu a problematickou situací v rámci dodavatelských řetězců, která tlačí na marže řady společností.
Ranní shrnutí (19.08.2021)
19.08.2021 Americké indexy zakončily seanci na nižších úrovních. Index S&P 500 klesl o 1,07 %, index Dow Jones ztratil 1,08 % a index Nasdaq přišel o 0,89 %. Index Russell 2000 zakončil níže o 0,84 %.
Ranní komentář: Americké desetileté výnosy zpět nad 1.3 %. Zlato ztrácí, dolar a krypto rostou
10.08.2021 Finanční trhy zahájily týden v klidu a bez větších výkyvů. Na nízkých objemech se tak indexy v Evropě i v USA držely celý den na dosah pátečního close a klid zatím na většině akciových futures panuje také dnes.
Ranní komentář: Slábnoucí dolar pomáhá drahým kovům. Akcie po mírné korekci opět rostou
18.05.2021 Akciové trhy se včera dostaly pod mírný prodejní tlak, i když ztráty nebyly nijak vysoké a indexy odepisovaly jen pár desetin procenta. Dnes ráno je však korekce zapomenuta a futures na americké i evropské indexy opět rostou.
Graf dne: GOLD (13.05.2021)
13.05.2021 Ceny drahých kovů včera negativně reagovaly na posílení amerického dolaru. Zlato nejprve vyskočilo v reakci na nad očekávání vysoký růst americké inflace, nicméně cena se nedostala nad úroveň rezistence na $1 845 a následně medvědi začali dorážet. Cena zlata nakonec středeční seanci zakončila 1% poklesem.
Nabídkové deficity ženou cenu komodit stále výš
12.04.2021 Komodity dál přitahují zvýšenou pozornost i poptávku. Oživení globálních aktivit po nasazení vakcín v kombinaci se zelenou transformací a počínajícím nedostatkem hned několika klíčových komodit způsobilo, že Bloomberg Commodity Index od loňského dubna, kdy se svět zmítal v hlubinách koronavirového zoufalství, stoupl o 45 %. Díky tomu se akcie spojené s komoditami za poslední rok vyšplhaly mezi nejlepší tematicky zaměřené akciové koše Saxo.
Závěr týdne přináší akciím ztráty, dolaru se daří
15.01.2021 Nový fiskální balík představený zvoleným prezidentem Bidenem stihly trhy zahrnout do cen už v předstihu, po oznámení se tak ke slovu dostaly spíše obavy z výhledového zvýšení daní nebo vyšších výnosů. Naproti tomu vyvstaly také pochybnosti, zda rozpočtová podpora v této podobě vůbec projde Kongresem.
Ranní komentář: Airbnb má za sebou obří IPO, ECB navyšuje nákupy dluhopisů
11.12.2020 Čtvrteční seance na trhy přenesla opět spíše stabilitu. Index S&P 500 a Dow Jones zakončily seanci o něco níže, zatímco Nasdaq rostl o více než půl procenta. Stabilní pak byla situace také v Evropě, kde se výrazněji dařilo pouze britskému indexu FTSE100. Na trzích se včera řešilo hlavně extrémně úspěšné IPO společnosti Airbnb, které, společně s nedávným IPO DoorDash potvrdilo, jak enormní zájem je poslední dobou o mediálně populární a růstové akcie.
Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie
27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
Zlatá horečka ztrácí na síle
24.09.2020 „Cena zlata se propadla na svou červencovou úroveň. Od svého srpnového vrcholu již cena zlata vyklesala o více než 200 dolarů za troyskou unci. Druhá vlna pandemie však může cenu zlata opět dostat na historická maxima,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Ranní komentář: Akcie pokračují v korekci, dolar silnější na většině měnových párů
24.09.2020 Po úterním zklidnění se na akciové trhy včera znovu vrátila nervozita. Indexy v USA tak zamířily do červených čísel, když S&P 500 odepsal 2,37 % a Nasdaq klesal dokonce o více než 3 %. Pod mírným tlakem přitom zůstávají americké futures také dnes ráno, zatímco futures na evropské indexy odepisují po včerejším růstu okolo jednoho procenta.
🛫 Ceny drahých kovů opět rostou! 🥇🥈🥉
01.09.2020 Tento týden začal na drahých kovech velmi dobře a růst nepřestává ani v průběhu evropské seance. Ceny zlata se opět přibližují úrovni 2000 dolarů, ovšem další kovy přidávají ještě více. Stříbro roste o 2,6 %, platina o 2,5 % a paládium o 2,3 %.
TOP 3 grafy tohoto týdne: Stříbro, Zlato, Platina
12.08.2020 Na trhu s drahými kovy jsme v poslední době svědky masivní volatility. Denní cenové pohyby překročily 4 % a cena stříbra jen včera propadla o více než desetinu. V tomto týdnu se tak podíváme na grafy 3 drahých kovů z technického pohledu - zlato, stříbro a platina.
Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020
23.07.2020 Vzácné kovy byly od krize COVID-19 ve středu zájmu mnoha investorů a po letech bočního pohybu jsme opět zaznamenali rostoucí trendy. Akcie těžařů stříbra a zlata se v posledních měsících vyvíjely velmi pozitivně. Hlavním důvodem je fakt, že investoři, kteří reagovali na prudký pokles globálního růstu v důsledku pandemie COVID-19, považují drahé kovy za tradičně bezpečná útočiště.
Zlato čeká další růst
22.06.2020 První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici. Bloomberg Commodity Index se sice oproti loňskému roku propadl o 20 %, ale tento měsíc se obchoduje již o 2 % výše, zejména díky procyklickým komoditám, jako jsou průmyslové kovy, ropa a palivové produkty.
Rychlé shrnutí
29.04.2020 Americké indexy včerejší seanci zakončila s mírnými ztrátami. S&P500 klesl o 0.52 %, Dow Jones odepsal 0.13 % a Nasdaq 1.4 %.
Rychlé shrnutí
27.04.2020 Akcie v Asii dnes rostou v reakci na zasedání BoJ. Nikkei přidává 2.5 %, ASX roste o 1.5 % a Kospi 2 %. Výše se pohybují také futures na indexy v Evropě.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.03.2020 1) Asijské akcie dnes pokračovaly v poklesu kvůli obavám z negativních hospodářských dopadů nového typu koronaviru, část počátečních prudkých ztrát ale později smazaly. Australské a indické akcie dokonce posílily.
Rychlé shrnutí
27.02.2020 Americké indexy včerejší seanci zakončily ve ztrátě. S&P500 klesl o 0,38 % a Dow Jones se propadl o 0,46 %. Ještě větší korekci pak indikují dnešní futures, které klesají díky informacím o jednom nakaženém v USA, u kterého zatím úřady nebyly schopny identifikovat zdroj nákazy.
Rychlé shrnutí
21.02.2020 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže. S&P500 odepsal 0,38 %, Nasdaq klesl o 0,67 % a Dow Jones o 0,44 %. Negativní sentiment přitom zatím převládá i v Asii, kde se Nikkei propadl o 0,39 %, zatímco KOSPI klesá dokonce o 1,6 %.
Rychlé shrnutí
22.01.2020 Americké indexy testovaly historická maxima, ale nakonec zakončily seanci níže. Dow Jones ztrácel 0,52 %, S&P500 klesl o 0,27 % a NASDAQ o 0,19 %. Dnešní seance přinesla na trhy o poznání lepší náladu. Nikkei zakončil výše o 0.7%, zatímco S&P/ASX 200 přidal 0.94%. Čínské indexy jsou na tom ještě lépe a HSCEI rostl o 1.8%.
Investice do platiny: 3 nejlepší platinové akcie roku 2019
03.10.2019 Platina jako vzácný kov s širokým využitím napříč sektory patří mezi suroviny, o které prozatím mnoho investorů neprojevuje zájem. Je to ale chyba? Zlato a stříbro jsou sice mezi obchodníky nejznámější, ale zdaleka se nejedná o jediné komodity, do kterých stojí za to investovat. Platina je, stejně jako jiné drahé kovy, považována za bezpečné útočiště navíc i v dobách recese.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
13.08.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní seanci v minusu, když byly pod tlakem nepokojů v Hongkongu, kvůli kterým byly v pondělí zrušeny stovky letů. Přestože byl provoz letiště dnes obnoven a správkyně Hongkongu Carrie Lamová vyzvala ke klidu, demonstranti hodlají v protestech dále pokračovat.
Strach z recese tlačí ceny stříbra prudce vzhůru
13.08.2019 Ceny drahých kovů pokračují v růstu. Stříbro dnes přidává více než 2 % a zlato roste 0,9 %. Zisky přicházejí po úspěšné včerejší seanci a například stříbro jen od konce května vzrostlo už o více než 20 % na nejvyšší úrovně od loňského února. V růstu drahým kovům pomáhá hlavně strach z recese, který tlačí dolů výnosy z dluhopisů.
Kromě zlata roste i Palladium. Po propadu chytilo druhý dech
28.06.2019 Palladium překonalo po 16 letech cenu zlata – a to ještě na konci roku 2018. Prvenství mezi drahými kovy si drží nadále i poté, co v březnu jeho hodnota výrazně klesla. Vzdát se postu lídra mezi drahými kovy samozřejmě nechce ani během růstové „rally“, kterou vede v posledních týdnech se svým zlatým protivníkem.
Ropa (WTI) se vrací pod 56 USD, akcie začátkem týdne prozatím zůstávají v klidu
19.11.2018 Začátek týdne zatím na finančních trzích probíhá bez většího překvapení. Ekonomický kalendář je na data chudý, takže si většina akciových indexů své pozice z konce minulého týdne drží. V Evropě indexy nepatrně rostou, zatímco v USA ztrácí jen pár desetin procenta.
Libře rychlejší růst mezd nepomohl, akcie znovu mírně ztrácí
11.09.2018 Úterní seance se na finančních trzích zatím nese ve vyčkávacím režimu a většina akcií i měn si své včerejší pozice udržuje. Díky absenci důležitých fundamentů se dnešek nese především v duchu obav z dalšího zhoršování vztahů mezi USA a Čínou, která se chystá požádat Světovou obchodní organizaci o to, aby zemi povolila uvalit na USA odvetná opatření v případě, že Trump rozhodne o zavedení nových cel na čínské importy. Téma americko-čínských vztahů tak pro finanční trhy zůstává dál klíčové. Evropské indexy dnes jen mírně ztrácejí a pokračují v pozvolné korekci z posledních několika obchodních seancí. Mírně v červených číslech se pak drží také futures na indexy v USA.
Koruna dnes obstála lépe než zbytek regionu, odnáší si pouze nevýrazné ztráty
20.02.2018 Nálada v německé ekonomice zůstává slušná, ukázal index ZEW. Optimismus o budoucím růstu se sice z ledna na únor lehce snížil, ale výsledek je nakonec lepší, než se čekalo. Efekt nových zpráv na finanční trhy ovšem nepřeceňujeme.
Pokles averze k riziku na trzích pokračuje, dolar přesto dál mírně roste
07.02.2018 Po šíleném pondělním výprodeji dnes pokles averze k riziku na trzích pokračuje. Středeční seance plynule navázala na tu včerejší a i když jsou rizikové přirážky stále vysoké, akcie zdá se alespoň prozatím nachází své dno. Potvrzuje to hlavně Evropa, kde se od rána všechny indexy drží v zelených číslech a na vysoce nadprůměrných objemech mírně rostou. Německý DAX se díky tomu znovu přehoupl přes 12 500 euro, zatímco futures na americké indexy jsou jen mírně pod svým včerejším close.
Libra slábne na všech měnových párech, akcie si své ocenění i na závěr týdne udržují
15.12.2017 Po předchozích dvou seancích je dnes ekonomický kalendář na důležité fundamenty podstatně chudší, ale na objemech to zatím vidět není. Přestože v Evropě většina indexů dnes osciluje okolo svých včerejších zavíracích cen, celkové volume je dnes na evropských burzách vysoce nadprůměrné a pohybuje se běžně přibližně 50 % nad dlouhodobým průměrem. Na volatilitě to však zatím vidět není a indexy si své ceny z minulých seancí dál bez větších problémů udržují, když například německý DAX zůstává stabilní nad hranicí 13 tis. euro.
Dolar odpoledne zklamaly mzdy, libra neudržela ranní zisky
08.12.2017 Závěr týdne přinesl posun v jednáních o brexitu, která podle aktérů mohou pokročit do další fáze. Později mírně překonala očekávání britská průmyslová výroba. Z USA jsme dostali smíšenou zprávu o kondici trhu práce. Na jednu stranu tvorba pracovních míst překvapila pozitivně, ovšem důležitější je vývoj mezd, který naopak nepotěšil. Mzdy zrychlily méně, než se čekalo a udržují nejistotu o růstu inflace. Neohrozí však zvýšení sazeb Fedu v příštím týdnu.
Koruna posiluje pod 25,50, dolar tlačí dolů nejistota šéfky Fedu
22.11.2017 Včerejší vlna nákupní nálady na hlavních trzích dnes dopoledne ztratila na síle, obrat se však nekoná. Akcie v Evropě se nacházejí kolem nuly, stejně tak se příliš nemění dluhopisové výnosy nebo ceny drahých kovů. Ropa ovšem pokračuje vzhůru při pokračujícím výpadku dodávek ropy z Kanady do USA.
Euro navázalo na korekci z konce minulého týdne, evropské indexy navzdory Katalánsku zatím beze strachu
23.10.2017 Pondělní seance zatím na trzích probíhá bez většího překvapení. Důležité makro dnes v ekonomickém kalendáři chybí a ani dalších fundamentů se obchodníkům nedostává, takže si většina evropských indexů na objemech zhruba 30 % pod dlouhodobým průměrem své pozice udržuje. Asi nikoho nepřekvapí, že nejvíce ztrácí španělský IBEX, i když i tentokrát jsou ztráty relativně mírné.
Špatné zprávy vyprchaly. Zlato se prodává, dolar jede dál
26.09.2017 V průběhu dnešního obchodního dne vyprchaly negativní zprávy ze včerejška. Reakce na další výhrůžky KLDR nebyla prudká, výprodeje technologických akcií se zastavily a následuje odraz mírně výš, nová data náladu nezkazila. Nové komentáře z Fedu zatím nepřinášejí nic nového, ale večer má ještě promluvit předsedkyně Yellenová.
Francouzské předvolební průzkumy pomohly francouzským akciím, JPY znovu ztrácí
20.04.2017 Na akciových trzích to dnes zatím vypadá na další klidnou seanci. Evropské burzy si své včerejší pozice drží a výraznějšího růstu se z hlavních burzovních indexů dočkal pouze francouzský CAC, který si na vysokých objemech (40% nad průměrem) připisuje zisky okolo jednoho procenta. Francouzským akciím pomáhají především čerstvé předvolební průzkumy, ve kterých upevnil vedoucí pozici v blížícím se prvním kole horký kandidát na prezidenta Emmanuel Macron. Pozitivní nálada se však na ostatní burzy zatím z Francie nepřelila a například německý DAX si dnes pouze udržuje svou cenu v okolí 12 tis. bodů.
Trhy zahajují týden opatrně, akcie i většina měn si své páteční pozice drží
13.03.2017 Dnes to zatím na finančních trzích vypadá na klasickou pondělní seanci. Nových dat je málo a protože tento týden nabídne hned několik potenciálně velmi důležitých fundamentů, trhy zatím raději jen přešlapují na místě a vyčkávají. Platí to jak o evropských, tak o amerických indexech, které díky víkendovému posunu času v USA otevřely dnes o hodinu dříve. Obchodování přitom probíhá na nízkých objemech, které jsou přibližně patnáct až třicet procent pod dlouhodobým průměrem.
DAX pouze 2,5 % od historického maxima. Akcie zatím brání včerejší zisky, USD dál roste
02.03.2017 Po včerejším silném růstu na akciových trzích dnes na řadu přišla znovu konsolidace a obrana zisků. Evropské indexy si své pozice zatím drží a německý DAX zůstává i nadále nad hranicí 12 tis. bodů. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a medvědi příliš důvodů k větší aktivitě stále nemají. DAX je momentálně už jen dvě a půl procenta od historického maxima z dubna 2015.
Z komodit loni nejvíce vynesl plyn s ropou
29.01.2017 Z komodit loni nejvíce vzrostla cena plynu (o 53 procent), ropy (45 procent) a elektřiny (24 procent). Z drahých kovů přineslo nejvyšší výnos lithium (25 procent), stříbro (16 procent) a zlato s diamanty (po devíti procentech). Naopak cena platiny vzrostla jen o procento. Vyplývá to z analýzy investičního fondu Quant.
Výprodej na libře pokračuje. Akciové trhy zůstávají v klidu
19.12.2016 Máme před sebou pár dnů do Vánoc a ekonomický kalendář bez klíčových fundamentů, čehož si jsou finanční trhy velmi dobře vědomy. Pondělní seance se proto na akciovém trhu nese ve velmi pozvolném duchu a na výrazně podprůměrných objemech, které jsou přibližně třicet procent pod úrovní z posledních třiceti obchodních seancí. Další dny pravděpodobně nebudou jiné a bude zajímavé sledovat, zda nás díky absenci dat a větších rizik čeká nyní tradiční Santa Claus rally. Pro dnešek se ale na akciových trzích zatím dárky nerozdělují.
Dolar je na páru s eurem nejsilnější od roku 2003, stříbro ve volném pádu
15.12.2016 Včerejší zasedání americké centrální banky na trzích rezonuje i dnes a nikde to není více vidět než na americkém dolaru a na drahých kovech. Dolar dnes navázal na svůj včerejší růst a dokonce na EURUSD prolomil support na úrovni loňského minima, což znamená, že je dnes dolar na páru s eurem nejsilnější od roku 2003.
Dolar zpevňuje na všech párech. Zlato díky němu dokonce prolomilo hranici 1 200 dolarů za unci
23.11.2016 Vypadá to, že se na trzích konečně něco děje. Alespoň tedy na forexu, kde se dnes opět „utrhnul“ dolar a n...
Nejednota Fedu je patrná z každého proslovu
13.09.2016 Včerejší den se nesl v duchu očekávání dvou proslovů představitelů amerického Fedu. Dennise P. Lockharta z Atlanty a Lael Brainardové, členky Rady guvernérů Fedu ve Washingtonu. V rámci svého proslovu Brainardová uvedla, že nevidí žádný důvod pro spěch v otázce zda zvýšit či nezvýšit sazby ještě v průběhu letošního roku. Dle Brainardové riziko, že by zvýšení sazeb mohlo negativně ovlivnit křehký růst americké ekonomiky převažuje nad možností, že by vyšší sazby mohly podnítit růst inflace. Je nutné připomenout, že Brainardová je považována za blízkého spojence Janet Yellenové a klíčovou postavu Fedu. Jakožto členky Rady guvernérů Fedu má její slovo mnohem větší váhu, než prezidentů jednotlivých poboček Fedu. Navíc je pravdou, že od roku 2005 nebyl v rámci hlasování Fedu žádný guvernér na straně "poražených" a je tedy nanejvýš pravděpodobné, že Fed na svém zasedání v příštím týdnu úrokové sazby nezvýší. Dle údajů CME Group šance zvýšení sazeb na zářijovém zasedání klesly z 24% v minulém týdnu na 15%. Zmíněné by mohlo být vodou na mlýn růstu ceny drahých kovů a akcií. Na první pohled také pro ropu, nicméně ta je z velké části ovlivňována přetrvávajícími fundamenty globálního přebytku.
Akciové trhy po delší době pod tlakem, výprodej se nevyhýbá ani dluhopisům
09.09.2016 Korekce na evropských akciových trzích pokračuje. Ztráty sice nejsou nijak výrazné a ve většině případů mírně přesahují půl procenta, evropské indexy ale i tak plynule navazují na svůj pád ze včerejšího odpoledne, ke kterému přispělo zasedání Evropské centrální banky a také skutečnost, že se nacházely ve většině případů poblíž horní strany svého konsolidačního pásma. Německý DAX se tak dostává na hranici 10 600 euro na objemech, které jsou přibližně o třetinu vyšší než průměr za posledních třicet obchodních seancí. Po několika úspěšných dnech jsme tak zdá se svědky výběrů zisků před blížícím se víkendem.
Makro: Výrobní ceny Kanady zmírnily meziroční pokles
05.01.2016 V listopadu se index cen průmyslových výrobců Kanady meziměsíčně snížil o 0,2%, zatímco v říjnu o 0,5%, uved...
Zasedání Fedu je za námi. Co z toho plyne pro trhy?
17.12.2015 Tak jsme se konečně dočkali. Po sedmi letech a více než roku a půl příprav včera americká centrální banka zvýšila úrok...
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Intervence | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/ZAR | USD/TRY | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnový trh | Objemy obchodů | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CFD | CME | Carry trade | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downgrade | Downtrend | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G10 | G7 | Grafy | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inside Bar | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | MACD | MIFID | MT4 | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní zásoby | Obchodník | Opce | Oscilátor | Platební bilance | Poplatek | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Primární trh | Průmyslové objednávky | Pákový efekt | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Spot | Spotová cena | Spread | Support | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Volume | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | YTD | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Nomura | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Investoři | Exchange Traded Funds | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Strach | IEA | Vývoj dolaru | Santa Claus Rally | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Golden Gate | Gold | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Facebook | Riziková averze | LYNX | Index strachu | Australská centrální banka | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | USDJPY | GBPUSD | USDCAD | Aktivum | Carry trades | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena stříbra | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | AUDJPY | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Cena zlata dnes | Cena zlata na burze | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | České koruny | Čínský obchod | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | EURGBP | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční rizika | Fondy | Forex.com | Forexu | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Hang Seng | HangSeng | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index inflace | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Inside | Instrument | Instrumenty | Investice do drahých kovů | Investice do komodit | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investiční kovy | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | IronFX | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Rusnok | Komodita | Komoditní | Komoditní trh | Koruna posiluje | Kurz dolarů | Kurz ropy | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Paládium | Pips | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Švédská koruna | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | USDRUB | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj mezd | Webináře | WTI | Zlataky.cz | Země EU | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | EBITDA | Indie | Janet Yellen | Měď | Obchodní den | Range | ROCE | SPAD | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Barchart | WSJ | Převis | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Cukr | Commitment of Traders | 1 milion | Burze | Commodities | Traders | Rhodium | Capital Economics | TD Securities | Sky News | Natixis | Jackson Hole | Wells Fargo | MSCI | Westpac | CME Group | Caterpillar | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Standard Bank | Ole Hansen | Sója | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | Halifax | Důležité fundamenty | Uložení peněz | HUF/EUR | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Úspěch | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Korekce na akciích | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Zlaté slitky | Chytrý Honza | Globální trhy | Diamanty | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trading range | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Seeking Alpha | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Futures kontrakty | Referendum | Golden Gate CZ | Nejistoty na trzích | Pozornost investorů | Firmy | Akcie těžařských společností | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Japonská burza | IBEX | Známý investor | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Poptávka po bezpečných aktivech | Hlavní indexy | Nervozita | AAA | Rating AAA | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Index Nikkei | TradingView | Země OPEC | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Cena mědi | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Člen rady guvernérů | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | Úvěrové krize | FTSE 100 | Digitální měny | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Nízká volatilita | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | National Australia Bank | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Globální krize | Poplatky | Nakupovat akcie | Poptávka investorů | Rekordní minima | Propad akcií | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Americký trh práce | Francouzský CAC 40 | Ekonomická situace | Ministr obchodu | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Dolar vůči jenu | Firemní výsledky | Opatření na podporu ekonomiky | Theresa May | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Spotový VIX | TRY | Příjmy | Údaje o inflaci | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Norsko | Dánsko | Očekávání | CME FedWatch | Index KOSPI | Spekulativní investoři | Investiční aktiva | ALO diamonds | Keystone XL | J.P. Morgan | Ruské akcie | Měny rozvíjejících se zemí | Bloomberg Commodity Index | Nasdaq Composite Index | CoinDesk | Cena palladia | BHS | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | LBMA | Nákupy zlata | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | Průmyslový index Dow Jones | Dění v Katalánsku | Jerome Powell | MiFID II | Měnové obchody | LYNX Trading | xPartners | ETC | Index S&P/ASX 200 | ICBC Standard Bank | Jak fungují akcie | Asijské trhy | Vzácné kovy | Kobalt | Investování s LYNX | Wood & Company | Airbnb | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Výkonnost indexů | Očekávání investorů | Jamie Dimon | Krypto | Růstové akcie | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Podíl eura | Asijské akciové trhy | Globální růst | Obchodní aktivita | Akcie společnosti | Portu | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Nákup zlata | Šéf Fedu | Americké akciové burzy | Index Stoxx 600 | Dluhopisové výnosy | Použití finanční páky | Metals Focus | Zlaté zásoby | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Propad cen ropy | Marihuanové akcie | Výnosy z amerických dluhopisů | Nervozita na trzích | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Pohyby na trzích | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Silnější americký dolar | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Zahájení výsledkové sezóny | Vysoké zisky | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Investice do konopí | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Obchodování platiny | Slabší dolar | Akcie Uberu | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Výnosy dvouletých dluhopisů | Sójové boby | Obiloviny | Jak na obchodování | AMS | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | Riziko recese | Protesty v Hong Kongu | DE30 | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Akcie a ETF | NASDAQ 100 | Uranové akcie | Růst ceny zlata | Pokles cen | Americké futures | XTB Research | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Recese v USA | Obavy z recese | Produkce zemního plynu | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Stříbrné mince | Cena žlutého kovu | NGAS | US500 | Denní graf | Očekávání trhu | Overbalance | Poptávka po ropě | Finanční situace | iShares | Ceny palladia | Spotová cena zlata | Platinové akcie | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Investice do platiny | Akcie Anglo American Platinum | Akcie Impala Platinum | Akcie Sibanye Gold | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Ochrana před inflací | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | Akcií těžařů | Obchodujte | Nálada na finančních trzích | Akcie Pan American Silver (PAAS) | Pan American Silver | PAAS | Investujte zodpovědně | TOPIX | Automobilky | KOSPI | Obchodní model | Deficit | Káva | Politická situace | Snížení úrokové sazby | LNG | Objem | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Cennější než zlato | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Předseda představenstva | Recese v Evropě | Statistický úřad Eurostat | Technologický index | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | Hlavní události | Technické analýzy | Risk-off | Švédská centrální banka | UnitedHealth | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Negativní sentiment | Co bude | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Lagardeová | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Vicepremiér | Americká data | Walt Disney | AFP | Oblast rezistence | Dvojité dno | CHNComp | KOSP200 | Martin Stránský | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | ADP | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Využití stříbra | Impuls | USDIDX | ICBC | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čína a USA | Německá obchodní bilance | Klíčový support | Poptávka centrálních bank | Dolar vůči japonskému jenu | Německý ZEW index | Problémy | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Úspěšné IPO | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | IAG | Goldcorp | Míra | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Zlepšení sentimentu | Ředitelka | xStation5 | Bankovní vklady | Disney | Bydlení | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Hlavní akciové indexy | ACEA | Cena pšenice | Peking | US100 | Index US100 | Růst hrubého domácího produktu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Růst poptávky | Klesající trend | Eskalace konfliktu | Commodity index | Netflix | NFLX | Dobrá data | Výprodeje akcií | Ministr zahraničí | RBA | Budoucnost | Ifo | Zemědělství | Nejbližší rezistence | Ropa typu Brent | Poradenství | Geopolitická situace | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Snížit úrokové sazby | Analytička | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Zamyšlení | Komunikace | Trump | Čínské indexy | ILO | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Nákaza koronavirem | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Analytici Capital Economics | Pochybnosti | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Geopolitické dění | PMI za leden | Výrazné ztráty | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Formace technické analýzy | TNOTE | Průměrná cena | Dopad koronaviru na ekonomiku | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Valuace | COVID-19 | Kukuřice | Čínské stimuly | Ovebalance | Pokračování poklesu | Údaje z USA | FedWatch | Vývoj | Analytická společnost | Výkyvy | Čínské exporty | Italská průmyslová produkce | Spotřebitelské ceny v únoru | WP | Restrikce | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Hlavní měny | Indické akcie | Asijské akcie dnes | Nifty 50 | Olaf Scholz | Extrémní strach | Mince | Profitovat | Medvědí trend | Další vývoj | Stimuly | Opatření americké centrální banky | Výrazný vzestup | New York Times | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Žádosti o podporu | Prodeje domů | Další pokles | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Enormní zájem | Sněmovna reprezentantů | Německý index IFO | Graf dne | Dividendové výnosy | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Delta Air Lines | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Ceny elektřiny | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Nejlepší palladiové akcie | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Aukce státních dluhopisů | Organizace | Závislost | Práce | Změny sazeb | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Skupina OPEC | UnitedHealth Group | Španělé | Vývoj HDP | Index US500 | Data z americké ekonomiky | Úspory | Býčí vyhlídky | Statistiky | Americké makro | USD za barel | Cena americké ropy | Americké produkce | Trade | S&P500 | Cenové pohyby | Poptávka po pohonných hmotách | Americké zásoby zemního plynu | Chránit ekonomiku | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Joe Biden | Rating Itálie | Cestování | Bitcoin dnes | Ropa roste | Maloobchod | PAMP | HG měď | Růst výnosů | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Bilance aktiv | Pád USD | Expanze | Bezpečnost | Výsledky NFP | Zveřejněné údaje | Výsledky maloobchodních tržeb | Dluhy | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Hlavní kryptoměny | Účet platební bilance | Indexy v Asii | Vakcína | Dění na trhu | CL | Marek Brávník | Prolomení pod support | Omezení produkce | Komunistická strana | Umělé inteligence | Ekonomické zotavení | Oživení na akciových trzích | JDE | Unie | Průraz | Tržní situace | Výrobní PMI | Střední Evropa | Komoditní přehled | Rozhodnutí ECB o sazbách | Statistiky z trhu práce | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Období krize | Globální poptávka | Členové Fedu | Japonský vývoz | Prodeje automobilů | Nezaměstnanost v Austrálii | Propad cen | Britské maloobchodní prodeje | Negativní výhled | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Analytické společnosti | Poptávka po ETF | Zlaté fondy ETF | Restrukturalizace | Druhá vlna | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Reshoring | Situace na trhu práce | Exporty | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Úspěchy | DoorDash | Ocenění | Šance | Statistiky z britského trhu práce | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Akcie těžařů | Akcie Wheaton Precious Metals | Wheaton Precious Metals | Akcie SSR Mining | SSR Mining | First Majestic Silver | Fortuna Silver Mines | Fresnillo | Hecla Mining | KGHM | MAG Silver | Silvercorp Metals | Konkrétní plán | Mírná korekce | Zlatá horečka | Silné momentum | Důvěra | Pravděpodobné výsledky | Slábnoucí dolar | Počty nakažených | Prolomení supportu | Zvýšení daní | Výrobní index | Ceny mědi | Odborníci | Inspirace | Nvidia | Pokles exportu | Budoucí vývoj | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Politici | Biden | Druhá vlna koronaviru | Česká republika | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Libye | iPhone | WPM | Walgreens | Embargo | Růst zlata | Nařízení | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Sumitomo | Oslabování amerického dolaru | Oživení čínské ekonomiky | Obchodní politika | Riziko a výnos | Proražení | Akcie společnosti Walt Disney | Futures na DAX | Program QE | Očkování | Počasí | Růst ceny | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | CARA | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | DAX (DE30) | Tržní reakce | HL.US | Hecla | Dnešní seance | Supercyklus | Poptávka po stříbře | Silver Institute | Kov | Hedgové fondy | James Bullard | Makroekonomický vývoj | Air | Nárůst výnosů | Posilování USD | Velké ztráty | Výrazný růst | xStation 5 | Ceny ropy Brent | Rostoucí ceny | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Futures na americké indexy | JAP225 | Saxo Group | Riziko ztráty | Obavy z inflace | API | Oslabení | Cena dřeva | Tržní hodnota akcií | Plány | Cíle | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodej | Mali | Cyklus zvyšování sazeb | Tennessee | Deficit nabídky | Dolarový index (USDIDX) | Klesající struktura | Spotové ceny | Zvýšená riziková averze | Cenový rekord | Zvýšení produkce | Walgreens Boots Alliance | Odvětví | Pokles poptávky | Jednání ECB | Rekord | Chování | Projekce | Rekordní minimum | Budoucí pohyby | Index Russell | Signály Fedu | Cherry Lane Investments | Rick Meckler | Nikkei (JAP225) | ASX | Indexy v Číně | Golden Gate CZ Marek Brávník | Exinity | Společnosti | Neúspěch | Opatření | Dna | Evergrande | RBC | Ceny plynu | Evropský index | Čínský index | Nicky Shielsová | Developer Evergrande | UK100 | Nejúspěšnější sektory | Nejslabší měny | Minulá výkonnost | Rekordní ceny | Obilí | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Ruská společnost | Plynovod Jamal | Bílý cukr | Společnost | Reálné výnosy | Slabý brazilský real | Měny G10 | TIM | Bezpečná aktiva | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | Mutace omicron | Nálada na trzích | 3М | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Trh se zlatem | Pokles cen zlata | Oscilátor Marlin | Marlin | Focus | Han Tan | Tok kapitálu | Gate | Reality | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Nový týden | London Bullion Market Association | Rusko-ukrajinský konflikt | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Boje na Ukrajině | Rusko a Ukrajina | Filip Louženský | Dell Technologies | Invaze | Pokles inflace | Změna režimu | Wheaton Precious Metals (WPM.US) | Akcie Wheaton Precious Metals (WPM.US) | Značné riziko | Ruský vicepremiér | Trh zlata | Vzestupný trend | Výrazné cenové pohyby | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Trhy s komoditami | Přijetí | Nástup Aleše Michla | Snížení inflace | Kroky Fedu | Rostoucí akcie | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Centrum | Neuspokojivé výsledky | Konkurenční společnost | Cherry Lane | Pohyb na EUR/USD | Marka | Energetické komodity | Mary Dalyová | Americká ropa | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | CZ | Pokles trhů | Národní bezpečnost | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | TC Energy | Společnost TC Energy | Energetické trhy | LSEG | Akcie těžařů stříbra a zlata | Hecla Mining (HL.US) | Silvercorp (SVM.US) | Coeur Mining | Coeur Mining (CDE.US) | CDE.US | PanAmerican Silver Corp | PanAmerican Silver | PAAS.US | PanAmerican Silver Corp (PAAS.US) | Endeavour | EXK.US | Endeavour (EXK.US) | Iamgold | IAG.US | Iamgold (IAG.US) | Silné ekonomické údaje | USD za tunu | Silná korelace | Výprodeje | First Republic | First Republic Bank | Ředitel banky | Roční maximum | Nezávislost | Americký akciový index S&P 500 | Nálady na trhu | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Index regionálních bank | Zvýšení sazeb Fedu | Společnost Nvidia | Směřování | SMCI | Delta Air | Největší ekonomiky | DNO | Obavy z recese v USA | Futures na evropské indexy | Obchodní dny | Hamás | Kupující | Konflikt na Blízkém východě | Geopolitická nejistota | Eskalace | Optimistický výhled | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Historické maximum | Údaje ISM | Investments | D1 | Wealth | Nákupy | DJI | Zotavení | Nakupovat | Nasdaq a S&P 500 | Nasdaq a S&P | Potenciální obrat | Financial | Oznámení | 256/2004 | Výkyvy na měnových trzích | Odpovědnost | Eskalace geopolitického napětí | S&P 500 a Nasdaq | Kovy | Úřady | Super Micro Computer | Hlubší pokles | Futures kontrakty na zlato | Kontrakty na zlato | Klíčový faktor | Jersey | Směrnice | Investování je rizikové | Harris
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot