Spotový VIX
Graf dne: Spotový VIX nad šedesáti je novou normou
30.03.2020 Index strachu, jak se také indexu volatility VIX přezdívá, se i přes určitou stabilizaci na finančních trzích drží na extrémních úrovních. Spotový index VIX uzavřel v pátek nad hodnotou 60 už desátou seanci v řadě. Páteční zavírací hodnota 65,54 byla dokonce nejvyšší za poslední týden. Podobná šňůra byla naposledy k vidění na konci roku 2008 po pádu investiční banky Lehman Brothers. V období od 16. 3. – 19.3. se index dokonce několikrát ocitl na úrovní 80. Futures na index VIX se dají obchodovat v platformě xStation5 pod názvem VOLX. Aktuální (dubnový) futures se v době psaní tohoto příspěvku pohybuje kolem hodnoty 52.
Volatilita na vzestupu. Na tahu je nyní Čína
06.05.2019 Stačily dva tweety amerického prezidenta, který včera Číně pohrozil navýšením cel a výsledkem je více než pětiprocentní výplach na čínské burze, dvouprocentní výprodej v případě několika evropských indexů a návrat implikované volatility na nejvyšší úrovně od letošního ledna.
Ranní komentář: Spotový VIX poprvé od února krátce znovu nad 30b. Akcie na vysokých objemech dál klesají
21.12.2018 Včerejší seance nijak nevybočovala z těch předchozích a přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. Indexy v USA se na vysokých objemech znovu propadaly, díky čemuž tentokrát začala výrazněji růst také implikovaná volatilita. Ta se v případě spotového VIX indexu dokonce dostala krátce znovu nad hranici 30b., kde se naposledy pohybovala během únorové korekce. Růst averze k riziku výrazně pomáhá na FX hlavně japonskému jenu, ale daří se také drahým kovům v čele se zlatem, které se vyhouplo nad 1 260 dolarů za unci. Dnešek přinese opět několik zajímavých makrodat, i když klíčovou roli sehraje znovu hlavně sentiment na akciových trzích.
Americké výnosy dál klesají, dolar se zatím ale drží
06.12.2018 Čtvrteční seance začala díky zprávám o zatčení vysoké představitelky společnosti Huawei v Kanadě velmi nervózně a nervozita se na finančních trzích drží i během odpolední seance. Evropské indexy dnes odevzdávají více než dvě procenta a futures na americké indexy signalizují, že by po včerejší přestávce mohly zahájit obchodování se ztrátou okolo 1,5 %.
Ranní komentář: Americký dolar korigoval, Wall Street se naopak přiblížila rekordu
08.08.2018 Včerejší seance byla ve znamení poklesu rizikové averze a prázdninového obchodování. Objemy zůstaly spíše nízké a volatilita klesala. Spotový VIX se dostal na nejnižší úrovně od ledna. Evropa zaznamenala o něco vyšší růsty než Wall Street, ovšem index S&P 500 se přiblížil na dosah historických rekordů. Americký dolar vrátil část zisků z minulých seancí, i když v závěru seance ukázal opět svoji sílu. Pár EURUSD se odrazil od hladiny 1,1550 a nakrátko dokonce úspěšně atakoval 1,16. Téměř žádné zisky ovšem nezaznamenala libra, kterou stále tíží Brexit. Australský dolar byl v čele skupiny měn G10 po ranním zasedání australské centrální banky RBA. Cena ropy se zvyšovala díky vyhrocené situaci okolo novým americkým sankcím na Írán.
Volatility report: Politická rizika zatím hlavním (ne však jediným) rizikem
29.06.2018 Máme za sebou týden, který znovu připomněl obchodníkům shortujícím volatilitu, že jsou to především politická rizika, která jim poslední dobou dávají vydělat. Téma amerických obchodních vztahů a jejich dopad na Čínu s Evropou zůstává i nadále v centru všeho dění a je klíčovým fundamentem, který přispívá k další pozvolné korekci na amerických akciích. Index S&P 500 díky tomu zamířil zpět ke hranici 2 700 dolarů a pokračuje tak v postupném odevzdávání pozic, které zahájil v polovině června, kdy téma obchodní války začal americký prezident znovu eskalovat.
Volatility report: Short-VIX strategie dostaly šanci i na takto nepříznivém trhu, nervozita na trzích ale i tak příliš nepolevuje
13.04.2018 Máme za sebou opět docela nervózní týden, který ale nakonec pomohl akciovým trhům získat trochu pevnější půdu pod nohama. Býci se ale i tak zdají stále v těžké defenzivě a zatím se jim příliš nedaří odrazit se od dvojitého dna, které se již delší dobu na S&P 500 formuje.
Volatility report: Americká cla vyhnala VIX zpět na 24b.
23.03.2018 Týden se pomalu blíží ke konci, takže nastal čas na další volatility report. A tentokrát máme rozhodně opět o čem psát. Včerejší seance jasně dokázala, že z finančních trhů rizika nezmizela, když se akciové indexy po celém světě dostaly znovu výrazněji do červených čísel. Na vině bylo uvalení amerických cel na Čínu, které by se mělo dotknout čínského dovozu až v objemu 50 mld. dolarů. Na to navíc dnes ráno odpověděla Čína svými vlastními cly na USA a trhy se samozřejmě bojí další eskalace konfliktu a toho, že by mohl přerůst v obchodní válku. My tento názor nesdílíme, ale k tomu až níže. Faktem je, že se akcie po včerejšku propadly, díky čemuž S&P 500 testuje důležitý support na úrovni minima z konce minulého měsíce.
Volatility report: S&P500 konsoliduje v trojúhelníkové formaci, VIX díky tomu klesá zpět na hodnoty z konce února
09.03.2018 Po nervózním začátku března se v tomto týdnu začala situace na trzích znovu postupně uklidňovat. Svou roli sehrála skutečnost, že S&P 500 dokázal na vytvoření nižšího high navázat vytvořením vyššího low, díky kterému nyní pokračuje v konsolidaci. Tu přitom podpírají i zprávy ze Severní Koreje, která překvapila svou ochotou uvažovat o zastavení jaderných testů a dokonce i o jaderném odzbrojení, výměnou za garanci bezpečí a zachování režimu. S&P 500 tak v tomto týdnu vytvořil ukázkovou trojúhelníkovou formaci, ze které ale bude muset už brzy vystoupit. Právě breakout jedné ze stran trojúhelníku pak může určit směřování indexu na delší dobu dopředu.
Pokles averze k riziku na trzích pokračuje, dolar přesto dál mírně roste
07.02.2018 Po šíleném pondělním výprodeji dnes pokles averze k riziku na trzích pokračuje. Středeční seance plynule navázala na tu včerejší a i když jsou rizikové přirážky stále vysoké, akcie zdá se alespoň prozatím nachází své dno. Potvrzuje to hlavně Evropa, kde se od rána všechny indexy drží v zelených číslech a na vysoce nadprůměrných objemech mírně rostou. Německý DAX se díky tomu znovu přehoupl přes 12 500 euro, zatímco futures na americké indexy jsou jen mírně pod svým včerejším close.
Volatility report: Růst volatility pokračuje, korekce je ale stále spíše jen technickou záležitostí
02.02.2018 V našem minulém volatility reportu jsme varovali před trochu zvláštním růstem implikované volatility, který probíhal paralelně s výrazným nárůstem akciových indexů. Považovali jsme jej za signál blížící se korekce, která v tomto týdnu skutečně přišla. Je však stále poměrně mírná, což platí hlavně o vývoji indexů v USA, kde S&P 500 zůstává i nadále bezpečně nad hranicí 2 800 dolarů. V Evropě byla korekce citelně větší, když se na ní do jisté míry podepsala pravděpodobně i skutečnost, že se euro na páru s dolarem znovu přehouplo přes hranici 1,25 EURUSD.
Volatility report: Korekce na akciích v nedohlednu. VIX zůstává pod 10b.
03.11.2017 Máme za sebou další týden, který se nesl na většině trhů v letos už tolik typické atmosféře. Nově příchozí makro z celého světa je více než dobré a přičteme-li k novému makru také solidní průběh výsledkové sezóny, lze se jen těžko divit tomu, že akciové indexy dál navyšují svá historická maxima. Ano, ocenění akcií je vysoké, ale rizikové přirážky jsou letos tak nízké a klid na trzích tak nesnesitelně dlouhý, že se nelze medvědům divit, že jakékoli snahy o byť i technické shortování tohoto trhu raději vzdali. Přičteme-li k absolutnímu klidu fungující ekonomiku a růst volných prostředků domácností a firem v Evropě i v USA, není vůbec překvapením, že příliv nového kapitálu na finanční trhy i nadále pokračuje. Pro americký S&P 500 i německý DAX je tedy letošní rok zatím velmi vydařený.
Volatility report: Americké akcie si rekordní ceny drží, VIX stále nemá důvod růst
13.10.2017 Měsíc říjen zatím plynule navázal na konec září a situace na světových akciových trzích už nemůže být o mnoho klidnější. Na historických maximech se drží německý DAX i americký S&P 500 a výrazného růstu se navzdory silnějšímu JPY dočkal také japonský Nikkei, který atakuje nejvyšší ceny od roku 1995. Uplynulý týden příliš nových fundamentů nepřinesl a jedinou zajímavější změnou tak by vývoj v Katalánsku, kde se tamní vláda zalekla dopadů vyhlášení nezávislosti a rozhodla se nyní „několik týdnů“ vyjednávat o podmínkách nezávislosti s Madridem. Riziko oddělení Katalánska tak sice ještě zůstává s námi, tento týden ale obavy rozhodně zmírnil, což pomohlo rizikovým přirážkám zůstat na nízkých úrovních, zatímco akcie si své vysoké ceny mohly podržet.
Volatility report: VIX se vrátil zpět pod 10b. Trh začíná rizika možná znovu trochu podceňovat
22.09.2017 Konec týdne se nám pomalu blíží, což znamená, že nastal čas pro nový volatility report. Máme za sebou na akciových trz...
Volatility report: Korekce stále v nedohlednu. VIX zůstává poblíž 10b.
23.06.2017 Máme za sebou další týden, který nepřinesl na akciové trhy žádné překvapení. Pro obchodníky shortující volatilitu se tedy další úspěšný týden. Situace na akciích se po tomto týdnu nijak nemění. Fundamentů s potenciálem zamíchat kartami bylo naprosté minimum a americké indexy si tak své vysoké ceny dál bez problémů udržují. Pro S&P 500 to znamená, že se ani v tomto týdnu nepodíval pod hranici 2 400 dolarů, zůstává na dosah historického maxima a od začátku roku si připisuje zisky ve výši 8,8 %.
Volatility report: Korekce z poloviny měsíce je definitivně minulostí. Začíná čekání na další
26.05.2017 Od poslední korekce na amerických indexech uplynuly dva týdny a po dvou týdnech se vše vrací do starých zajetých kolejí. Nejenže americké indexy již kompletně umazaly své ztráty z poloviny měsíce ale dokonce své zisky ještě navýšily, takže na S&P 500 znovu atakujeme čerstvá historická maxima. Znovu a už poněkolikáté se tak potvrzuje, že jakákoli technická korekce, která se neopírá o skutečně závažný fundament na tomto trhu nemá příliš šancí na úspěch a že ji investoři dříve či později využijí jako dobrý důvod k levnějším nákupům. Intervaly mezi tím, kdy po výprodeji začnou obchodníci znovu naskakovat do dlouhých pozic se přitom zkracují, což potvrzuje hlavně poslední korekce, která měla vskutku pouze jepičí život. Takto nastavené trhy samozřejmě představují obrovské riziko pro případ, kdy korekce přijde ze skutečně závažných důvodů. Ty ale momentálně obchodníci na dohled nemají a proto zůstávají zcela v klidu.
Dolar začíná znovu ztrácet, evropské indexy mezitím zpět v zelených číslech
19.05.2017 Dnešní seance v Evropě plynule navázala na včerejších obchodování v USA, takže jsme na trzích svědky postupné normaliz...
Volatility report: Long VIX strategie tento týden začala odměňovat. Vysoká volatilita ale pravděpodobně dlouho nevydrží
19.05.2017 Tak jsme se konečně dočkali korekce a i když se nejedná zatím o žádné dramatické pohyby, naše strategie na VIXu zatím nese své ovoce. Evropské i americké indexy se tento týden dostaly do červených čísel a začaly s mírnou korekcí. Ta podle nás nebyla až tak fundamentálně podložena, a to i přesto, že se mluvilo hlavně o problémech Trumpovy administrativy, která poslední dobou čelí jednomu skandálu za druhým. Indexy byly ale příliš vysoko, takže ke korekci a likvidaci zisků stačila skutečně téměř jakákoli záminka. Korekce ale byla i tak poměrně vlažná, když se ztráty na S&P500 blížily sotva ke dvěma procentům.
Volatility report: Technické korekce na současném trhu zatím nemají šanci
31.03.2017 Obchodníci s volatiltou si konečně po delší době mohli užít docela zajímavý týden, když se, zejména těm agresivnějším, otevřelo krátké okno k poměrně zajímavé příležitosti. Na trhy totiž začátkem týdne zavítala korekce, která přišla tak trochu jako blesk z čistého nebe. Ta po delší době přispěla také ke zvýšení volatility, která se na spotu dostala až na nejvyšší úrovně od amerických prezidentských voleb. Příležitost však byla jen velmi krátká, jelikož korekce neměla dlouhého trvání a v den kdy začala zároveň také skončila. Tak jako v minulosti již několikrát, i tentokrát ji tedy obchodníci využili především šanci k rychlým nákupům akcií ve slevě.
Volatility report: Další maximum na S&P 500, další úspěšný týden pro short-VIX strategii. Trhy stále téměř beze strachu
17.02.2017 Máme za sebou další bezstarostný týden. Alespoň tedy z pohledu obchodníků sportujících volatilitu, kterým aktuální prostředí na trzích i nadále hraje do karet. Americký index S&P 500 v tomto týdnu pokračoval v pomalém navyšování pozic a od začátku letošního roku si již dokázal připsat téměř 5 %. To je přibližně polovina jeho zisků za celý rok 2016, a to za sebou máme teprve sedm týdnů roku 2017. Historické maximum se tak v tomto týdnu posouvá na 2 351 dolarů.
Volatility report: Volatilita zůstává nízká. Podívali jsme se proto na rozdíl mezi spotovoou volatilitou a cenou futures na VIX
13.01.2017 Od našeho posledního volatiltiy reportu se situace na trzích a na volatilitě příliš nezměnila. Šance na hlubší korekci jsou podle nás stále malé a čekáme proto především na korekci technickou. Ani té se ale zatím nedostává a i když jsou americké akcie na historických maximech, důvodů k byť jen drobné korekci je stále velmi málo. Americký index S&P 500 proto zůstává v bočním trendu a celý tento týden to potvrzoval, když se rozdíl mezi týdenním high a low sotva přehoupl přes jedno procento. VIX index tedy nemá důvod k výraznějšímu růstu a proto zůstává i nadále na extrémně nízkých úrovních. Pokud si tedy znovu přečtete tento náš report z minulého týdne, získáte docela přesný obrázek o tom, jak na současnou situaci nahlížíme i dnes.
Volatility report: Po divokém začátku měsíce se situace normalizuje. Začíná čekání na další korekci
25.11.2016 Po dvou týdnech nastal čas podívat se opět trochu zblízka na situaci na VIXu. Index volatility akciového indexu S&P 500 se v minulých dvou týdnech vrátil zpět na zem, k čemuž přispěla stabilizace na akciových trzích, která byla následována dokonce růstem S&P 500 na nové historické maximum. Růstové momentum amerických akcií není nijak přesvědčivé a na současný růst S&P 500 lze jen stěží nahlížet jako na něco, co by mělo být začátkem nové nákupní horečky. Tu však volatilita k udržení se na nízkých hodnotách nepotřebuje a bohatě tak zatím postačí, že z trhů po prezidentských volbách zmizela zjevná rizika. S&P 500 má nyní sice z technického hlediska prostor k růstu otevřený, náš výhled pro americké akcie ale zůstává neutrální a dál počítáme s konsolidací v bočním trendu, i když možná na poněkud zvýšených úrovních.
Volatility report: Volatilita se po volbách poslušně vrací zpět k 15b.
11.11.2016 Americké prezidentské volby jsou úspěšně za námi a nezbývá než konstatovat, že se pro obchodníky s volatilitou jednalo o další dar z nebes. Opět růst VIXu, opět nijak vysoko nad běžné úrovně a opět jeho rychlý návrat zpět. Short-VIX strategie a spekulace na to, že se v tomto týdnu bude jednat spíše jen o mnoho povyku pro nic, tedy znovu zafungovala. Reakce na volby byla přitom poměrně rozmanitá. Zatímco bezprostředně po zveřejnění výsledků americké indexy klesly o 5 %, situace se rychle otočila a ke konci týdne se již Dow Jones vyhoupl na nová historická maxima, zatímco S&P500 vzrostl zpět na dosah horní hrany konsolidačního kanálu, ve kterém se drží od letošního července.
Volatility report: VIX je nejvýše od poloviny roku. Pomáhá růst výnosů, ale i nervozita před volbami
04.11.2016 Obchodníci na volatilitě se poslední dobou nenudí a tento týden rozhodně není výjimkou. Na akciové trhy zavítala další korekce, která je zatím největší od červnového výprodeje. Americký index S&P500 od minulého týdne ztratil téměř tři procenta a propadl se až pod hranici 2 100 dolarů, kde se naposledy pohyboval letos v červenci. Na vině ani tentokrát nejsou žádné zásadní fundamenty, jako spíše kombinace několika faktorů, která dostala indexy pod tlak. Už dříve jsme informovali o tom, že se v minulých týdnech pomalu ale jistě začal propadat objem long pozic velkých spekulantů na S&P500. Přidáme-li k této skutečnosti i růst dluhopisových výnosů a také blížící se prezidentské volby, asi není divu, že se indexy, které několik měsíců nebyly schopny růst, dostaly pod prodejní tlak.
Volatility report: VIX zpět na nízkých úrovních. Čekáme na další korekci
21.10.2016 Od našeho posledního volatility reportu se situace na americkém akciovém trhu příliš nezměnila. Index S&P 500 je na téměř stejných úrovních jako minulý týden a i nadále tak pokračuje v bočním trendu, ve kterém se drží od letošního července. Důvodů k výraznějším pohybům mají americké akcie málo, i když riziko korekce možná mírně narůstá s tím, jak se velcí spekulanti postupně zbavují svých dlouhých pozic. K větší korekci ale stále chybí jasný fundamentální stimul a dokud se jej nedočkáme, budeme považovat jakýkoli pád akcií a růst volatility za spíše dočasnou a hlavně technickou záležitost.
Volatility report: Spotová volatilita zpět na 15b. Říjnový kontrakt na její růst ale nereagoval
30.09.2016 Je tady pátek a s ním i čas na nový volatility report. Nejprve ale malé ohlédnutí za tím, co se na trzích změnilo od minulého týdne. Pokud jde o americký index S&P500, změn jsme zaznamenali jen málo. Trhy i nadále zůstávají viditelně nervózní, ale ne tolik nervózní aby se medvědi odhodlali k další vlně výprodejů. Fundamentální důvod ke korekci stále chybí a prodávat akcie pouze na základě jejich vysoké ceny a malé ochoty k dalšímu růstu není příliš přesvědčivé. Americký S&P500 si tak svou cenu od minulého týdne drží a zůstává pouhá dvě procenta od historického maxima.
Volatility report: VIX je zpět na 12b. Medvědům ke větší korekci stále chybí argumenty
23.09.2016 Volatilita je občas velmi nebezpečná hračka, ale letos si ji prostě nemůžeme vynachválit. VIX zatím dělá přesně to, co od něj potřebujeme a tento týden to pouze potvrzuje. V našem minulém volatility reportu, jsme zdůrazňovali, že považujme korekci za spíše technickou záležitost a náš výhled se skutečně potvrdil. Možná dokonce ještě rychleji než jsme sami očekávali. Trochu jsme se totiž minulý týden obávali, že bychom se mohli na VIXu podívat ještě o něco výše před tím, než se situace na trzích znovu uklidní. To se však nestalo. Obchodníci již větší korekci nepřipustili a po středečním zasedání Fedu se situace na trzích velmi rychle normalizovala, díky čemuž se americký akciový index S&P500 mohl vrátit zpět na dosah historického maxima.
Volatility report: Korekci. Pěkně prosím.
02.09.2016 Je tady další volatility report s pracovním názvem „Korekci! Pěkně prosím“. Přestože týden ještě neskončil a stále nás čekají odpolední NFP, už teď můžeme s docela velkou dávkou jistoty říci, že z řady klidných minulých týdnů rozhodně nevybočil. Důležitého makra bylo jako šafránu a přestože data čas od času dokázala rozpohybovat devizový trh, akcie v Evropě a hlavně v USA zůstávají v naprostém klidu. Chybí globální témata, která by budila strach či nová očekávání, což má na svědomí to, že americký S&P500 i nadále bez jakýchkoli obtíží zůstává jen kousek od svého historického maxima. Fundament tak pro býky na S&P500 a pro short-VIX strategii zůstává pozitivní a stejné platí také o technické situaci. RSI se drží v okolí 50b. a zatím rozhodne nelze hovořit o tom, že by byly americké akcie překoupené.
Kolaps evropských dluhopisových výnosů pokračuje, centrální banky mají situaci na trzích pevně v rukou
09.08.2016 Pár dnů jsem byl mimo a po mém návratu stačilo mrknout na pár grafů, aby bylo na první ohled zřejmé, že i navzdory velmi rušenému minulému týdnu se nic nemění a pokračujeme ve starých kolejích. Trhy jsou možná dokonce ještě klidnější a stabilnější než dřív. S&P500 na historických maximech, DAX na letošních maximech, spotový VIX pod 12 % a již tak mimořádně nízké evropské výnosy dál klesají. A aby také ne. ECB pumpuje na finanční trhy každý měsíc 80 mld. euro a neskončí dříve než v polovině příštího roku. Minulý týden se k ní navíc s prvním monetárním stimulem od roku 2012 přidala také Bank of England. Výnosy z Britských desetiletých dluhopisů díky tomu klesají na nové historické minimum 0,59 % a společně s nimi se na nová minima propadají také výnosy Španělska a Itálie, tedy zemí, kterým ještě před pár lety hrozila dluhová krize a jejichž banky jsou i v těchto dnech stále závislé na pomoci od Evropské centrální banky.
Volatiltiy report: Spotový VIX na samotném dně. Short-VIX strategie znovu zisková
15.07.2016 Týden se nám pomalu nachýlil ke konci, takže nastal čas podívat se znovu na to, co se za posledních pár dnů změnilo ve světě implikované volatility. A že se tentokrát děly věci. Americký index S&P 500 začátkem týdne po roce prolomil historické maximum a zakončil včerejší seanci nad hranicí 2 160 dolarů. Pětidenní změna na amerických akciích nyní dosahuje 3,2 % a ještě lépe jsou na tom indexy v Evropě, které včerejší seanci zakončily s pětidenní změnou mezi šesti až devíti procenty. Technicky se po prolomení historického maxima na S&P500 pohybujeme v neprobádaných vodách. Momentum se ale zdá být poměrně silné a po téměř rok a půl trvající konsolidaci může být prostor k dalšímu růstu akcií stále otevřený.
Volatility report: Po velmi úspěšných dvou týdnech přestává být short-VIX strategie atraktivní, trhy jsou opět beze strachu
08.07.2016 Americké akciové indexy tento týden potvrdily, jak robustní jsou v porovnání s indexy v Evropě. Zatímco evropské akcie díky korekci z poloviny týdne ztrácí proti minulému pátku 3 – 4 procenta, americký index S&P 500 své pozice dokázal mírně navýšit a vyhoupl se až na hranici 2 100 dolarů, díky čemuž je nyní přibližně procento od historického maxima. Rozdíl ve výkonnosti obou trhů tentokrát nebyl ani tak o dopadech brexitu, jako o evropských bankách, které se v týdnu dostaly pod silný tlak díky zprávám z Itálie, kde se zatím nedaří řešit problém s velkými objemy nekvalitních úvěrů, které na svých knihách drží tamní banky.
Volatility report: Volatilita se vrací do starých kolejí a VIX si nízké úrovně pravděpodobně podrží. Shor-VIX strategie slavila znovu úspěch
01.07.2016 Akciové trhy se v minulých dnech snažily vzpamatovat z dopadu britského referenda a nikde neprobíhalo zotavení tak dobře a tak rychle jako ve Spojených státech. Situace na amerických akciích je o to pozoruhodnější, že souběžně s návratem akcií k původním úrovním si americká měna podržela většinu svých zisků, což cenu akcií v ostatních měnách zvyšovalo ještě více. S&P500 se tak díky růstu z minulých tří dnů dokázal vyhoupnout zpět nad hranici 2 080 dolarů a aktuálně se nachází necelá dvě procenta pod svým historickým maximem. Se zotavením amerických indexů jsme sice počítali, samotná rychlost a lehkost návratu k původním úrovním však nakonec překvapila i nás. Technicky i fundamentálně se situace na S&P500 stabilizuje a brexit by již do nadcházejících dnů měl být především politické téma, jehož dopad na finanční trhy bude podstatně mírnější. Obchodníci se nyní začnou znovu zaměřovat na makro a měnovou politiku a vzhledem k nízkým úrokovým sazbách a ochotě Fedu pozdržet růst úrokových sazeb existuje zvýšená šance, že si akciové trhy své pozice dokáží podržet a volatilita bude i nadále nízká.
Volatility report: Volatilta je nejvýše od letošního února, po britském referendu by ale mohla znovu klesnout
17.06.2016 Minulý pátek jsme v našem pravidelném volatility reportu opět zvolili spíše opatrnou a vyčkávací strategii. VIX sice b...
Volatility report: VIX není ani levný, ani drahý. Technická korekce na S&P500 může i v příštím týdnu pokračovat
20.05.2016 Nastal čas podívat se po týdnu znovu na novinky ze světa volatility. Začneme jako již tradičně shrnutím tohoto týdne, ...
Volatility report: VIX je znovu nízko a akciové trhy neví kudy kam. Do příštího týdne je na místě obezřetnost
13.05.2016 Obchodování na finančních trzích se tento týden neslo podle očekávání ve velmi klidném režimu. Americký akciový index ...
Zajímavé příležitosti na trzích: USDJPY
11.05.2016 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
Volatility report: VIX zůstává po nervózním týdnu na zvýšených úrovních
06.05.2016 Máme za sebou týden, který na akciové trhy v Evropě i v USA přinesl zvýšení volatility. Short-VIX strategie však celý týden ustála až překvapivě...
Volatility report: Short VIX strategii se dařilo i navzdory mírnému růstu spotové volatility
29.04.2016 Od posledního volatility reportu uplynuly dva týdny, takže nastal čas znovu se podívat na to, co se od té doby ve svět...
Volatility report: Technická korekce na trzích poslala spotovou volatilitu zpět nad 16b.
08.04.2016 Jsme zpět s dalším volatility reportem a na úvod se jen v rychlosti vrátíme k reportu z minulého pátku. V tom jsme nap...
Volatility report: Březnu dominovala klesající volatilita, dubnový kontrakt na VIX klesl pod 16b.
01.04.2016 Po velikonoční přestávce jsme zpět s volatility reportem a už na úvod nutno podotknout, že i po dalších dvou týdnech s...
Volatilita na trzích klesá a nízká pravděpodobně prozatím zůstane. Short-VIX strategii pomohly především centrální banky
18.03.2016 Máme za sebou další týden a další pád voaltility. Námi preferovaná short-VIX strategie v tomto týdnu rozhodně nesla ov...
Korekce na akciích se zatím zdá být spíše krátkodobá
24.08.2015 Jeden rychlý postřeh k výplachu na akciovém trhu. Vrátil jsem se po týdnu z dovolené a opravdu se nestačím divit, jak ...
Související klíčová slova:
Fibo | Německý DAX | Rolování | Trend | Index strachu | Volatility | Take Profit | Investiční banky | Long pozice | Pravděpodobnost | Japonská měna | Futures kontrakt | Zasedání ECB | Index volatility VIX | Americký akciový index | Backwardation | Zpráva | Strach | Analýzy | Příležitosti na trzích | Brexit | Dluhopisy | Volatilita | Korekce na akciích | Výhled | Americký prezident | Breakout | Inflace | Centrální banky | Chování implikované volatility | Implikovaná volatilita | Futures | Akciové trhy | RRR | Obchodní války | Volatility report | Graf | Výnosy | Short pozice | Investiční doporučení | Peníze | Maloobchodní tržby | Politika | Očekávání | Zásoby ropy | Janet Yellenová | Itálie | Prodávat akcie | Long | AUD | Konsolidace | Úrokové sazby | Trh | Riziková averze | Open | Index | S&P | Co je volatilita | Obchodování na finančních trzích | VOLX | Akciové indexy | Ekonomický kalendář | Bank of Canada | Bankéři | G10 | Brokers | Akciový index | Range | Momentum | Futures kontrakty | Summit EU | Burze | Americká měna | Vysoká volatilita | Británie | Obchodníci | Obchodovat | Ropa | Americké indexy | USA | Růst úrokových sazeb | Volby | Cena kontraktu | Dow Jones | Politické napětí | Spotová volatilita | Spojené státy | Kanadská měna | Index volatility | Trade Brokers | Dluhová krize | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Volatilní | OSN | G20 | Centrální bankéři | Prezidentské volby | Technické indikátory | Sazby | Americký index S&P 500 | Komoditní | Zajištění | Averze k riziku | Zasedání Bank of Canada | Fed | Dnešní fundamenty | Ceny futures kontraktů | Rizika | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | ISM | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Zahedžovat | Americké akciové indexy | Low | Španělsko | RBNZ | CAD | Stabilita amerických akcií | Situace na finačních trzích | Riziko | JPY | Rollover | RSI | Portfolio | Čína | Risk | Libra | Futures na VIX | Výnos | X-Trade Brokers | Historická maxima | VIX | Zisk | Bank of England | EURUSD | Krátká pozice | Obchodování | Prémie | Evropa | Měna | Zprávy | Finanční krize | Běžný účet | xStation5 | Japonsko | Zasedání americké centrální banky | Marže | X-Trade | Tržby | Konsenzus | Signály | Expirace | HDP | Devizový trh | Optimismus | Dolar | Euro | Klid | Výprodej | Lehman Brothers | Investiční tipy | Ztráty | FOMC | Akcie | Vývoj ceny | USDJPY | Index VIX | Makrokalendář | Jádrová inflace | Světové ekonomiky | Výsledky | Business | Bod | Zisky | Pád akcií | Spread | Rusko | Nervozita | Engulfing | Nikkei | Data z amerického trhu práce | Evropské akcie | Investiční | Příjmy | Zasedání Fedu | Bloomberg | Halifax | Finanční trhy | Korekce | Index S&P 500 | Short | Krize | High | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | QE | Cena | Close | Ekonomická data | Drahé kovy | Názory analytiků | DAX | Ekonomika | Indikátory | Šéfka Fedu | Úspěch | Britské referendum | Banky | Fundamenty | Wall Street | XTB | Kontrakt | Pozice | Čínská ekonomika | Portfolia | Market | Support | FX | OPEC | Sentiment | Nízká volatilita | Investoři | Bohatý | Komoditní trh | Ichimoku | Ropy | Ocenění akcií | USD | Cena ropy | Australský dolar | Nemovitosti | Kanada | Nejistota | Indexy | Americký dolar | Makro | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Doporučení | ROCE | Spekulace | Referendum | EU | PBOC | MIC | Spekulanti | Investor | NZD | Graf dne
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot