Úterý 03. prosince 2024 19:30
reklama
RebelsFunding
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Investingfox Partner
reklama
Dukascopy new

Ranní komentář: Americký dolar korigoval, Wall Street se naopak přiblížila rekordu

08.08.2018 07:53  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včerejší seance byla ve znamení poklesu rizikové averze a prázdninového obchodování. Objemy zůstaly spíše nízké a volatilita klesala. Spotový VIX se dostal na nejnižší úrovně od ledna. Evropa zaznamenala o něco vyšší růsty než Wall Street, ovšem index S&P 500 se přiblížil na dosah historických rekordů. Americký dolar vrátil část zisků z minulých seancí, i když v závěru seance ukázal opět svoji sílu. Pár EURUSD se odrazil od hladiny 1,1550 a nakrátko dokonce úspěšně atakoval 1,16. Téměř žádné zisky ovšem nezaznamenala libra, kterou stále tíží Brexit. Australský dolar byl v čele skupiny měn G10 po ranním zasedání australské centrální banky RBA. Cena ropy se zvyšovala díky vyhrocené situaci okolo novým americkým sankcím na Írán.

Dnešní fundamenty:

  • 14:45 Projev člena FOMC Thomase Barkina (střední dopad)
  • 16:30 Zásoby ropy v USA (vysoký dopad)
  • 23:00 Zasedání novozélandské centrální banky (vysoký dopad)
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Americké výnosy na 14 měsíčním maximu. Indexy se drží, dolar roste, zlato ztrácí
    Americké indexy za sebou mají klidnou seanci, během které jen nepatrně ztrácely, a to navzdory dalšímu růstu dluhopisových výnosů, které se dostaly na svá 14 měsíční maxima. Situace na trzích je však stabilizovaná a vyšší výnosy investory zatím zdá se tolik netrápí. Jejich růst však viditelně pomáhá americkému dolaru, který se na páru s eurem dostal až na hranici 1.17 EURUSD a pod tlakem je kvůli nim naopak cena drahých kovů. Zlato kleslo už na 1 680 a stříbro 23.8 dolarů za unci.
  • Ranní komentář: Americké výnosy na 4.65 %, akcie rostou, dnes výsledky NFP
    Akciové indexy včera na vysokých objemech rostly. K růstu pomohl pokračující pád výnosů, ale také výsledková sezóna, která několika akciím pomohla k výraznému růstu. Pozitivní nálada na trzích a pád výnosů pak dostaly pod tlak americký dolar. Dnes pozor na výsledky z amerického trhu práce, které mohou akciový a dluhopisový trh opět výrazně rozpohybovat.
  • Ranní komentář: Americké výnosy, výsledky Amazon, Apple a WBD, sazby v Británii a oslabení koruny
    Akciové trhy si své ocenění drží a moc na tom nemění ani pokračující růst dluhopisových výnosů, které se v USA u desetiletých splatností dostaly na 4.17 %. Investoři zdá se spekulují na soft landing, což na trzích pomáhá udržovat pozitivní náladu. Včera pokračovala výsledková sezóna a svá čísla nabídly například WBD, Amazon a Apple. Dnes pozor na nově příchozí makro, v čele s výsledky z amerického trhu práce.
  • Ranní komentář: Americké výnosy znovu klesají, dnes britské HDP
    Minulý týden se na finančních trzích nesl ve spíše nervózním duchu, což bylo vidět hlavně na ocenění akcií v Evropě, které se dostaly pod prodejní tlak. Trhy se dál obávají hlavně důsledků zpomalování světové ekonomiky, což pomohlo k dalšímu růstu cen dluhopisů a pádu výnosů, které se u 10letých splatností v USA přibližují zpět ke 2,6 %. Téma zpomalování světové ekonomiky zůstane klíčovým také v tomto týdnu, který nabídne hned několik důležitých makrodat. Pozornost obchodníků se ale postupně začíná přesouvat také zpět k politickým rizikům, v čele s brexitem a vztahy mezi USA a Čínou, kterým 1. března skončí obchodní „příměří“, které obě země uzavřely ve snaze o vyjednání obchodní dohody. Ta ale zatím stále chybí, což může začít řadu investorů znovu znervózňovat.
  • Ranní komentář: Americké 10 leté výnosy klesly pod 3 %, na jejich pád doplácí hlavně dolar
    Začátek týdne na trzích proběhl díky víkendovému summitu G20 v dobré náladě, ale kvůli rozdílům v komunikaci výsledků americko-čínské dohody se na finanční trhy začala opět vkrádat nervozita. Jasně pozitivní zprávou pro trhy je ale alespoň dění na bondech. Ty totiž pokračují v růstu, díky kterému se už například výnosy z amerických 10 letých dluhopisů dostaly výrazněji pod hranici 3 %. Na to částečně doplácí dolar, který ztrácí na většině měnových párů, když investoři mírní svůj výhled ohledně tempa utahování měnové politiky v průběhu příštího roku. Dnešek bude na trzích bez důležitého makra a klíčovým faktorem pravděpodobně zůstane sentiment, který se ráno začíná znovu zhoršovat.
  • Ranní komentář: Americké 10 leté výnosy zpět na 4 %, akcie pokračují v korekci, USD zpevňuje
    Akciové trhy pokračují v korekci. K té přispívá další růst výnosů, které se postupně vracejí k maximům z konce minulého měsíce. U desetiletých splatností se výnosy dostávají v USA zpět na 4 % a u dvouletých rostou nad 4.3 %.
  • Ranní komentář: Americké 10yr výnosy na dosah 3 %, Netflix po výsledcích -20 %
    Akciové trhy včera rostly i navzdory dalšímu růstu dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností v USA pomalu blíží k 3% hranici. Výrazné zisky si přitom včera připisovaly růstové akcie a například Nasdaq přidal více než 2 %. Ne všem akciím se ale daří. Netflix za sebou má v after-market hodinách propad o 20 % poté, co zveřejnil výsledky za 1Q, kde nečekaně přišel o 200 tis. předplatitelů.
  • Ranní komentář: Americké 10yr výnosy na 1.37 %. Indexy zatím stabilní, měď prudce roste
    Akciové trhy za sebou mají klidný týden. Indexy své pozice navyšovat výrazněji nedokázaly, když je pod mírný tlak dostávaly hlavně rostoucí dluhopisové výnosy, které dnes ráno v USA u desetiletých splatností vystoupaly až na 1.37 %. Velkým tématem pak byla také energetická situace v Texasu a její dopad na ceny ropy, nebo nově příchozí makro, které signalizuje, že se ekonomická situace hlavně v USA začíná postupně zlepšovat.
  • Ranní komentář: Americké 10yr výnosy zpět na dosah 3 %. Dolaru jejich růst svědčí
    Minulý týden výrazně pomohl hlavně americkému dolaru, který i s přispěním vyšších dluhopisových výnosů rostl na páru s většinou světových měn. Pod tlakem byla naopak hlavně britská libra, které uškodila série ekonomických data a komentář šéfa Bank of England, jenž společně výrazně zmírnily optimismus ohledně termínu dalšího zvýšení britských úrokových sazeb. Co se akciového trhu týká, i když se konec týdne nevydařil, indexy dokázaly růst, a to i díky snížení rizikových přirážek. Nový týden bude na fundamenty bohatý a vedle zajímavého makra nabídne hlavně ve čtvrtek důležité zasedání Evropské centrální banky.
  • Ranní komentář: Americko-čínské vztahy na trzích tématem číslo jedna, cena ropy roste díky OPECu
    Minulý týden na trhy přinesl o něco více klidu, což platilo hlavně o burzách v Evropě, které dokázaly růst. Amerika znovu ztrácela, i když tentokrát byly ztráty spíše malé poté, co byla nejistota okolo Číny prozatím naplno započtena v ceně akcií. Americko-čínské obchodní vztahy ale zůstanou i nadále pro další dění na trzích klíčové, když trh čeká na jakékoli signály, že se jednání mezi oběma zeměmi podaří znovu restartovat.
  • Ranní komentář: Americký dolar pokračoval v růstu, pár GBPUSD padl na jedenáctiměsíční minimum
    Včerejší seance nepřinesla výrazné změny na finanční trhy. Akcie v USA rostly o několik desetin procenta. V Evropě došlo jen k malým změnám. Německé tovární objednávky klesly o 4,0 % a výrazně tak negativně překonaly očekávání. V dobrých výkonech pokračoval americký dolar, i když s blížícím supportem na EURUSD a absencí důležitých fundamentů trend postupně slábne. Pár GBPUSD se dostal na jedenáctiměsíční minimum. Obchodníci se bojí, že se Velké Británii nakonec nepodaří dohodnout s EU. Australský dolar pozitivně reagoval na ranní výsledky ze zasedání RBA. Naopak turecká lira včera dále ztrácela důvěru investorů. Pár USDTRY výrazně navýšil historické maximum.
  • Ranní komentář: Americký dolar si vydobyl zpět ztracené pozice, ve čtvrtek zasedá ECB
    Závěr minulého týdne se nesl spíše na negativní vlně, když ztráty na Wall Street sahaly k nejvyšším úrovním za poslední měsíc. Index S&P 500 klesl v pátek o 0,62 % na 2976,61 bodů a za celý týden dosáhl pokles na 1,23 %. V Evropě byla situace o něco lepší. Nejvyšší zisky předvedl DAX díky růstu o 0,26 % na 12 260,7 bodů. Výrazný pokles zaznamenaly italské akcie kvůli politickým vlivům. Hlavní milánský index FTSE MIB ztratil více než 2 % kvůli spekulacím o předčasných volbách. Nejvýraznější dopad zaznamenaly italské banky. Například Banco BMP ztratila přes 6 %.
  • Ranní komentář: Americký JOLTS report, Jamie Dimon k akcionářům
    Akciové trhy si včera prošly klidným obchodováním. Pod tlakem byly hlavně průmyslové společnosti, které ztrácejí kvůli obavám ze zpomalování americké ekonomiky. Tyto obavy včera přiživily nové výsledky JOLTS reportu z trhu práce, kde se počty otevřených pozic propadly poprvé od května 2021 pod 10 mil.
  • Ranní komentář: Americký Senát schválil fiskální balíček, dnes počty nových žádostí o podporu v USA
    Americký Senát včera schválil fiskální balíček, na podporu domácností a podniků s cenovkou ve výši 2 bln. dolarů. Vidina jeho schválení, společně s kroky americké centrální banky, v posledních dnech umožnily stabilizaci situace na akciových trzích, které i včera dokázaly růst a likvidovat tak alespoň část obřích ztrát z posledních několika týdnů. Sentiment na trzích ale zůstává i nadále velmi nervózní a nezlepší se do doby, než se podaří dostat pod kontrolu šíření nákazy koronaviru. Ta má na svědomí celosvětově už 21 tis. obětí, přičemž počty nakažených k dnešnímu ránu dosáhly 471 tis.
  • Ranní komentář: Americký spotřebitel je na tom stále dobře, čínský reopening, akcie čeká klíčový týden
    Minulý týden byl na S&P500 nejhorší od poloviny září. Makrokalendář ale nabídl jen minimum nových dat a tak se řešil hlavně reopening v Číně, kde akcie pokračují v solidním růstu. Nový týden bude podstatně zajímavější. Čeká nás totiž americká inflace a zasedání Fedu, ECB i Bank of England.
  • Ranní komentář: Americký tech opět táhne akcie výše, USD zůstává pod tlakem
    Včerejší seance pomohla americkým akciím do zelených čísel. Růst opět táhnul především technologický sektor, což pomohlo Nasdaqu přidat 1,67 %, zatímco S&P500 rostl jen o 0,74 %. K pozitivní náladě přispěly spekulace o tom, že šíření koronaviru v USA začíná zpomalovat.
  • Ranní komentář: Americký trh práce dál velmi silný. Musk už nechce koupit Twitter
    Akciové trhy za sebou mají úspěšný týden. Dařilo se hlavně akciím v Evropě, které přestaly růst v pátek po zveřejnění výsledků NFP. Ty potvrdily, že americký trh práce zůstává ve velmi solidní kondici, což je ale informace, která pravděpodobně přispěje k tomu, že bude Fed bez obav pokračovat v agresivním utahování měnové politiky.
  • Ranní komentář: Americký trh práce nepotěšil, trhy ale zůstávají v klidu
    Závěr minulého týdne přinesl značné zklamání v podobě výsledků z amerického trhu práce. Americká ekonomika totiž v srpnu vytvořila jen 235 tis. pracovních míst, zatímco konsenzus čekal 720 tis. Slabší výsledky byly s největší pravděpodobností způsobeny neochotou zaměstnavatelů ve službách nabírat nové zaměstnance kvůli nejistotě spojené s šířením delta varianty covidu.
  • Ranní komentář: Americký trh práce pomohl Nasdaqu na nové rekordy
    Konec minulého týdne byl ve znamení pozitivní nálady, ke které výrazně přispěla data z amerického trhu práce. Ta ukázala únorový přírůstek přesahující 300 tisíc nových pracovních míst, což byl nejlepší výsledek od poloviny roku 2016. Náladu sice lehce zkazil pokles růstu mezd, ale i přesto vykázaly americké akcie výrazné nárůsty. Technologický index Nasdaq dokonce dosáhl na nové historické rekordy. Přestože také vzrostly sázky na růst sazeb v USA v tomto roce, tak americký dolar patřil ke slabším měnám. Nejsilnější byl naopak Kanaďan, kterému kromě domácích dat z trhu práce pomohly zvěsti o tom, že by se Kanady neměly týkat plánovaná cla na dovoz oceli a hliníku do USA. V pátek také výrazně zdražila ropa a to bez zásadních známých fundamentů. V tomto týdnu čekáme hlavně na zítřejší inflační data a středeční maloobchodní prodeje z USA.
  • Ranní komentář: Americký trh práce příjemně překvapil, indexy v USA drží na maximech
    Minulý týden se na akciových trzích vydařil. Platilo to hlavně o trzích v USA, kde tamní indexy, i s přispěním výsledkové sezóny, dokázaly navyšovat historická maxima. Nálada na trzích tak zatím zůstává pozitivní a určitě k ní závěrem týdne přispěla i solidní data z amerického trhu práce. Příznivý sentiment se pak na trzích drží také začátkem tohoto týdne, který zahájily futures na indexy v Evropě i v USA opětovným růstem.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
DeGiro
AETOS
FBS
reklama
CapXmaster