Sobota 21. prosince 2024 18:48
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap trade smarter
reklama
Investingfox Nastroje

Co je volatilita

img

Kde na akciových trzích lze momentálně využít volatility?

18.07.2022 Zatímco dlouhodobé investory do fyzických akcií volatilita příliš nezajímá, obchodníci s CFD akciemi z ní dokážou vytěžit mnohdy potenciálně velmi pěkné zisky. Akciové trhy jsou však rozsáhlé a může se stát, že nám mezi prsty proklouzne nějaký zajímavý titul. Tento článek se postará o to, aby k tomu nedošlo.
img

Volatility report: Politická rizika zatím hlavním (ne však jediným) rizikem

29.06.2018 Máme za sebou týden, který znovu připomněl obchodníkům shortujícím volatilitu, že jsou to především politická rizika, která jim poslední dobou dávají vydělat. Téma amerických obchodních vztahů a jejich dopad na Čínu s Evropou zůstává i nadále v centru všeho dění a je klíčovým fundamentem, který přispívá k další pozvolné korekci na amerických akciích. Index S&P 500 díky tomu zamířil zpět ke hranici 2 700 dolarů a pokračuje tak v postupném odevzdávání pozic, které zahájil v polovině června, kdy téma obchodní války začal americký prezident znovu eskalovat.
img

Volatility report: Americké indexy zatím zůstávají v klidu. Silný dolar a utahování v USA ale začínají doléhat na globální trhy

25.05.2018 Další týden se pomalu chýlí ke konci a tentokrát se obchodníci na finančních trzích rozhodně nenudili. Po kratším období klidu se na trhy opět vrátila nervozita, která se ale tentokrát netýkala ani tak Spojených států, jako spíše ostatních světových indexů. K růstu averze k riziku pomohlo tentokrát více menších faktorů, mezi které se řadí například kolaps turecké liry, situace na italské politické scéně (a její dopad na evropské úrokové spready), další signály o zpomalování světové ekonomiky a v neposlední řadě i velmi čerstvé rozhodnutí Donalda Trumpa zrušit červnový summit se Severní Koreou. Tohle všechno však doléhalo více na zbytek světa než na USA, což je jasně patrné i ze srovnání amerického indexu S&P 500 a německého DAXu. Zatímco v USA totiž indexy více méně stagnovaly, v Evropě byly pod tlakem.
img

Volatility report: Volatilita zatím zůstává stabilní. Short-VIX obchodníci ale před sebou mohou mít docela rizikový týden

27.04.2018 Máme za sebou další a pro akcie relativně klidný týden. Fundamentálně ani technicky se situace na hlavních indexech příliš nemění a S&P 500 tak pokračuje v konsolidaci v bočním trendu, která je momentálně definovaná jasně patrnou vlajkovou formací. Vlajka se sice pozvolna uzavírá, v jejím rámci se ale ještě nějakou dobu držet můžeme. Ani po jejím prolomení navíc boční trend nutně skončit nemusí, a to zejména v případě prolomení její horní hrany.
img

Volatility report: Short-VIX strategie dostaly šanci i na takto nepříznivém trhu, nervozita na trzích ale i tak příliš nepolevuje

13.04.2018  Máme za sebou opět docela nervózní týden, který ale nakonec pomohl akciovým trhům získat trochu pevnější půdu pod nohama. Býci se ale i tak zdají stále v těžké defenzivě a zatím se jim příliš nedaří odrazit se od dvojitého dna, které se již delší dobu na S&P 500 formuje.
img

Volatility report: Volatilita prostor ke snížení má. Potřebuje ale méně Trumpa

06.04.2018 Máme za sebou týden, ve kterém se obchodníkům znovu připomnělo téma obchodních válek. Zveřejnění seznamu čínského dovozu, na který USA uvalí clo a následný stejný krok Číny, vyvolal v noci ze včerejška na dnešek další reakci Bílého domu, jenž uvažuje o nových clech, které by se mohly týkat čínského zboží v objemu až 100 mld. dolarů. Polické napětí mezi USA a Čínou tak stoupá a trhy to samozřejmě nesou s nelibostí. Akciové trhy proto zůstávají volatilní, což bylo jasně vidět i v tomto týdnu, který byl na indexech v USA i v Evropě znovu poměrně nervózní. S&P 500 sice zatím úspěšně vytváří dvojité dno, jeho prolomení do budoucna ale rozhodně nelze vylučovat, jelikož jsou akcie stále poměrně drahé a politika USA je díky Trumpovi značně nevyzpytatelná.
img

Volatility report: Americká cla vyhnala VIX zpět na 24b.

23.03.2018 Týden se pomalu blíží ke konci, takže nastal čas na další volatility report. A tentokrát máme rozhodně opět o čem psát. Včerejší seance jasně dokázala, že z finančních trhů rizika nezmizela, když se akciové indexy po celém světě dostaly znovu výrazněji do červených čísel. Na vině bylo uvalení amerických cel na Čínu, které by se mělo dotknout čínského dovozu až v objemu 50 mld. dolarů. Na to navíc dnes ráno odpověděla Čína svými vlastními cly na USA a trhy se samozřejmě bojí další eskalace konfliktu a toho, že by mohl přerůst v obchodní válku. My tento názor nesdílíme, ale k tomu až níže. Faktem je, že se akcie po včerejšku propadly, díky čemuž S&P 500 testuje důležitý support na úrovni minima z konce minulého měsíce.
img

Volatility report: VIXu se navzdory lepšící se situaci na indexech na nižší úrovně stále příliš nechce

16.03.2018 Americký index S&P 500 vystoupil z trojúhelníkové formace, kterou vytvořil sérií dvou vyšších high a dvou nižších low po silném únorovém výprodeji. Vystoupení z tohoto trojúhelníku ale nakonec nebylo ani tak velkým třeskem jako spíše nesmělým vykouknutím, které muselo stejně přijít kvůli skutečnosti, že se v tomto týdnu trojúhelník definitivně uzavřel.
img

Volatility report: S&P500 konsoliduje v trojúhelníkové formaci, VIX díky tomu klesá zpět na hodnoty z konce února

09.03.2018 Po nervózním začátku března se v tomto týdnu začala situace na trzích znovu postupně uklidňovat. Svou roli sehrála skutečnost, že S&P 500 dokázal na vytvoření nižšího high navázat vytvořením vyššího low, díky kterému nyní pokračuje v konsolidaci. Tu přitom podpírají i zprávy ze Severní Koreje, která překvapila svou ochotou uvažovat o zastavení jaderných testů a dokonce i o jaderném odzbrojení, výměnou za garanci bezpečí a zachování režimu. S&P 500 tak v tomto týdnu vytvořil ukázkovou trojúhelníkovou formaci, ze které ale bude muset už brzy vystoupit. Právě breakout jedné ze stran trojúhelníku pak může určit směřování indexu na delší dobu dopředu.
img

Volatility report: Na trhy se vrátili medvědi, spotová volatiltia se vrací nad 20b.

02.03.2018 Trhy jsou poslední dobou konečně zajímavé. Velmi zajímavé. Hlavně pak pro obchodníky s volatilitou. Máme za sebou další týden a i tentokrát bylo o zábavu postaráno. V minulém týdnu jsme varovali před možností vytvoření nižšího high na S&P 500, které se tento týden, i když o něco výše, nakonec skutečně zformovalo. Druhá polovina tohoto týdne tedy přinesla regulérní korekci, která během dvou dnů zlikvidovala značnou část zisků, které americké indexy v druhé polovině února budovaly. S&P 500 se díky tomu vrátil pod hranici 2 700 dolarů a tématem do příštího týdne bude především to, zda se pokusí zaútočit na svá únorová minima, nebo zda (a kde?) vytvoří po nižším high také vyšší low, které by vedlo ke konsolidaci ve vlajkové formaci.
img

Volatility report: VIXu se níže příliš nechce, trh se stále obává další vlny výprodejů

23.02.2018 Po únorovém výplachu a následné korekci ztrát ze začátku měsíce akciové indexy v tomto týdnu zatím hledají jednoznačný směr. Fundamenty které by jej udaly zatím chybí a tak to jediné co máme je technická situace a trochu nervózní vytváření nižšího low, které zatím nahrává spíše medvědům. Ti se mohou částečně opírat také o fundament, v podobě rostoucích dluhopisových výnosů které se v případě 10yr splatností v USA dál nebezpečně přibližují k 3% hranici a jejichž další růst může být alespoň dočasným katalyzátorem dalších výprodejů.
img

Volatility report: VIX dál pozvolna klesá. K úrovním z minulého roku se ale jen tak rychle dostat nemusí

16.02.2018 Po divokém začátku tohoto měsíce se situace na akciových trzích přeci jen zdá se začíná pomalu a opatrně vracet do normálu. Akciové indexy za sebou mají úspěšný týden během kterého se dokázaly dostat do zelených čísel. Někde (v Evropě) je sice korekce ztrát výrazně pozvolnější než jinde (v USA), úroveň rizikových přirážek ale klesá a buy the dip mentalita z minulého roku se začíná znovu projevovat. Americký S&P 500 je sice stále hluboko pod úrovněmi z konce ledna, i tak ale dokázal zlikvidovat přibližně polovinu ztrát, které v únoru nabral. DAX je na tom hůře, ale i v jeho případě se situace začíná zlepšovat.
img

Volatiltiy report: Spící obr se probral. VIX za sebou má jeden z nejzajímavějších týdnů v historii

09.02.2018 Máme za sebou týden, který dříve či později musel přijít. Jenom jsme nevěděli kdy. Po masivním lednovém růstu na trhy dorazila korekce, která byla mimořádná ne ani tak kvůli samotnému procentuálnímu pádu akcií, ale především kvůli míře růstů volatility. Akcie sice klesly během posledních pěti obchodních seancí o 8,5 %, i tak jsou ale stále poměrně drahé když se propadly pouze na úrovně z loňského listopadu.
img

Volatility report: Růst volatility pokračuje, korekce je ale stále spíše jen technickou záležitostí

02.02.2018 V našem minulém volatility reportu jsme varovali před trochu zvláštním růstem implikované volatility, který probíhal paralelně s výrazným nárůstem akciových indexů. Považovali jsme jej za signál blížící se korekce, která v tomto týdnu skutečně přišla. Je však stále poměrně mírná, což platí hlavně o vývoji indexů v USA, kde S&P 500 zůstává i nadále bezpečně nad hranicí 2 800 dolarů. V Evropě byla korekce citelně větší, když se na ní do jisté míry podepsala pravděpodobně i skutečnost, že se euro na páru s dolarem znovu přehouplo přes hranici 1,25 EURUSD.
img

Volatility report: VIX navzdory všeobecnému optimismu začíná mírně růst. Může za to strach z korekce?

26.01.2018 Rok 2018 je zatím pro investory na akciovém trhu mimořádně úspěšný. Indexy po celém světě pokračují v intenzivním růstu, což dvojnásob platí pro indexy v USA, kterým navíc do určité míry pomáhá také slábnoucí americký dolar. Americký index S&P500 díky tomu letos téměř denně navyšuje svá historická maxima a jen během ledna už vystoupal o více než 6 %. Po více než 20% růstu z minulého roku je tak jeho vstup do nového roku vskutku impozantní.
img

Short VIX strategie byla jedním z vítězů roku 2017. V novém roce pozor hlavně na politická rizika a příliš rychlé narovnávání výnosové křivky

08.01.2018 Vánoční svátky jsou za námi a je na čase přijít opět s menším ohlédnutím za vývojem trhu s volatilitou. Naše předpoklady ze začátku prosince se naplnily a druhá polovina prosince byla co se volatility týká skutečně velmi klidná, a to bez ohledu na mírnou korekci, kterou si indexy v USA a hlavně v Evropě prošly. V novém roce je totiž vše zapomenuto a poté co se volatilita propadla zpět na samotné dno, začínají akciové indexy znovu růst. To platí hlavně pro indexy v USA, které bez ohledu na již tak vysoké ceny znovu bezstarostně navyšují svá historická maxima, takže se například S&P500 vyhoupl až nad hranici 2 700 dolarů.
img

Volatility report: VIX zpět pod 10b. Druhá polovina prosince by kvůli svátkům měla být klidnější

08.12.2017 Po kratší přestávce nastal znovu čas mrknout se na situaci ve světě implikované voaltility. Ta se zase až tolik nezměnila, i když je pravdou, že je posledních pár týdnů docela zajímavých. Nejprve ale začneme jako vždy u samotných indexů.
img

Volatility report: Včerejší korekce s VIXem pohnula jen málo, trhy zůstávají v absolutním klidu

10.11.2017 Včerejší seance přinesla na akciové trhy závan nervozity, který byl vidět jak na vývoji indexů v USA, tak hlavně na in...
img

Volatility report: Korekce na akciích v nedohlednu. VIX zůstává pod 10b.

03.11.2017 Máme za sebou další týden, který se nesl na většině trhů v letos už tolik typické atmosféře. Nově příchozí makro z celého světa je více než dobré a přičteme-li k novému makru také solidní průběh výsledkové sezóny, lze se jen těžko divit tomu, že akciové indexy dál navyšují svá historická maxima. Ano, ocenění akcií je vysoké, ale rizikové přirážky jsou letos tak nízké a klid na trzích tak nesnesitelně dlouhý, že se nelze medvědům divit, že jakékoli snahy o byť i technické shortování tohoto trhu raději vzdali. Přičteme-li k absolutnímu klidu fungující ekonomiku a růst volných prostředků domácností a firem v Evropě i v USA, není vůbec překvapením, že příliv nového kapitálu na finanční trhy i nadále pokračuje. Pro americký S&P 500 i německý DAX je tedy letošní rok zatím velmi vydařený.
img

Volatility report: Španělsko a americká daňová reforma zatím hlavními faktory pro další vývoj na volatilitě

20.10.2017 Americké akciové indexy pokračují v neohroženém růstu a ani tento týden na jejich výtečné kondici zatím nic zásadního nezměnil. Včera sice kvůli situaci v Katalánsku částečně zavrávoraly, když se S&P 500 začal mírně propadat, korekce ale měla jen krátkého trvání a čtvrteční seanci nakonec americké indexy dokázaly zakončit v zelených číslech. Americký S&P 500 se tak i nadále drží nad hranicí 2 550 dolarů, což znamená, že jen od začátku letošního roku už zpevnil o necelých 15 %.
img

Volatility report: Americké akcie si rekordní ceny drží, VIX stále nemá důvod růst

13.10.2017 Měsíc říjen zatím plynule navázal na konec září a situace na světových akciových trzích už nemůže být o mnoho klidnější. Na historických maximech se drží německý DAX i americký S&P 500 a výrazného růstu se navzdory silnějšímu JPY dočkal také japonský Nikkei, který atakuje nejvyšší ceny od roku 1995. Uplynulý týden příliš nových fundamentů nepřinesl a jedinou zajímavější změnou tak by vývoj v Katalánsku, kde se tamní vláda zalekla dopadů vyhlášení nezávislosti a rozhodla se nyní „několik týdnů“ vyjednávat o podmínkách nezávislosti s Madridem. Riziko oddělení Katalánska tak sice ještě zůstává s námi, tento týden ale obavy rozhodně zmírnil, což pomohlo rizikovým přirážkám zůstat na nízkých úrovních, zatímco akcie si své vysoké ceny mohly podržet.
img

Volatility report: Růt akcií nepolevuje, VIX si díky němu opět sahá na samotné dno

06.10.2017 Po velmi úspěšném září zatím vše nasvědčuje tomu, že se i říjen ponese na akciových trzích v podobném duchu. Německý DAX dal tento týden definitivně zapomenout na korekci z letošního léta a vyhoupl se na nové historické maximum. Historická maxima pak znovu navyšoval také S&P 500, který pokračuje v naprosto nerušeném růstu, když se vyhoupl až nad hranici 2 550 dolarů.
img

Volatility report: VIX se vrátil zpět pod 10b. Trh začíná rizika možná znovu trochu podceňovat

22.09.2017 Konec týdne se nám pomalu blíží, což znamená, že nastal čas pro nový volatility report. Máme za sebou na akciových trz...
img

Volatility report: Severní Korea zůstává na VIXu klíčovým fundamentem

08.09.2017 Máme za sebou další týden, během kterého se americkým indexům dařilo bez větších problémů bránit své dosavadní zisky na dosah historického maxima. Indexy tak i v tomto týdnu více méně pouze přešlapovaly na místě, když aktuální rizika na trzích stále nejsou dostatečně silná pro zahájení větší korekce, ale jsou zároveň dost silná na to, aby bránila akciím v dalším navyšování jejich rekordního ocenění. S&P500 tak zůstává v okolí 2 450 dolarů a dál čeká na impuls, který by jej z dva měsíce trvající konsolidace dokázal vykolejit.
img

Volatility report: Trhy se v srpnu (na)učily žít se Severní Koreou

01.09.2017 Korekce na amerických akciích z poloviny srpna se po tomto týdnu zdá být minulostí. I začátek týdne na trhy přinesl ne...
img

Historická a implikovaná volatilita opcí

16.08.2017 V předchozím článku jsme se věnovali řeckým písmenům delta, gamma, vega a théta. Pochopení těchto parametrů dává investorovi možnost nahlédnout do tvorby ceny opce, což je pro opčního obchodníka klíčové. Řecká písmena ukazují, jaký vliv má kupř. změna volatility nebo tok času na tvorbu ceny opce. Abychom se v opčním vzdělávání posunuli dále, je potřeba si blíže objasnit jeden extrémně důležitý pojem – volatilitu.
img

Volatility report: Na trhy konečně dorazila korekce. VIX je na letošních maximech

11.08.2017 Tak jsme se konečně dočkali. Po dlouhých deseti týdnech téměř absolutního klidu se včera americký index S&P 500 teprve potřetí během letošního roku propadl o více než procento. Na trhy se vrátila nervozita a byla vidět nejen na akciích, ale i na zlatě, JPY a samozřejmě také na VIXu. Důvod včerejších „výprodejů“ je všeobecně znám. Jedná se o rostoucí napětí okolo Severní Koreje, která je zároveň rizikem, se kterým jsme velmi dobře obeznámeni a které jsme dlouhodobě jako potenciální riziko již několikrát v minulosti zmiňovali i v tomto reportu.
img

Volatility report: Americké akcie zůstávají na rekordech, riziková short VIX strategie zatím nese své ovoce

04.08.2017 Ani v tomto týdnu s ledovým klidem obchodníků na americkém akciovém trhu nic nezatřáslo a S&P 500 zůstává dál na dosah historického maxima. Můžeme pouze zopakovat, že dlouhodobě nízká úroveň implikované volatility znamená, že je letošní rok jednoznačně nejklidnějším od doby, kdy se volatilita na akciovém trhu začala měřit. Situace na trzích je dokonce tak klidná, že za celý letošní rok registrujeme pouze dvě (!) obchodní seance, které S&P 500 zakončil s více než jednoprocentní ztrátou.
img

Volatility report: Nízká volatilita dál dominuje akciovým trhům. Neroste zatím ani v Evropě

28.07.2017 Červenec se nám pomalu chýlí ke konci a nezbývá než konstatovat, že za sebou americké akciové indexy mají další úspěšný měsíc. S&P 500 pokračoval v navyšování svých historických maxim, ke kterým mu do značné míry pomohla také zatím velmi úspěšná výsledková sezóna. Jedna věc se na akciových trzích ale přece jenom mění. V posledních pár týdnech se totiž výrazně rozevírají nůžky mezi oceněním akcií v USA, kde indexy rostou na historická maxima, a v Evropě, kde se například německý DAX propadl za poslední dva týdny o více než čtyři procenta.
img

Volatility report: Po korekci ze začátku měsíce je vše znovu při starém. VIX se vrátil na 10b.

14.07.2017 Volatilita je mrtvá, ať žije volatilita! Asi už nikoho nepřekvapí, že ani tento týden na akciové trhy žádné drama nepřinesl a obchodníci shortující volatilitu díky tomu mají dál žně. Letošní rok je pro ně snad nejlepším v historii a přestože se vystavují riziku značných ztrát v případě že na trhy dorazí konečně vážnější korekce, zisky které shortováním volatility nasbírali v uplynulých měsících by měly vytvářet už nyní dostatečný polštář pro případná negativní překvapení.
img

Volatility report: VIX krátce nad 15b. Ani tenotkrát se ale na vyšších úrovních dlouho neudržel

30.06.2017 Máme za sebou docela zajímavý týden, který sice nepřinesl žádné významné makro, i tak ale citelně promluvil do dění na finančních trzích. Za pozornost stála hlavně jeho první polovina a četné komentáře předních centrálních bankéřů v čele s šéfem ECB Draghim, kteří se podle názoru trhu začínají pozvolna připravovat na zvyšování úrokových sazeb.
img

Volatility report: Korekce stále v nedohlednu. VIX zůstává poblíž 10b.

23.06.2017 Máme za sebou další týden, který nepřinesl na akciové trhy žádné překvapení. Pro obchodníky shortující volatilitu se tedy další úspěšný týden. Situace na akciích se po tomto týdnu nijak nemění. Fundamentů s potenciálem zamíchat kartami bylo naprosté minimum a americké indexy si tak své vysoké ceny dál bez problémů udržují. Pro S&P 500 to znamená, že se ani v tomto týdnu nepodíval pod hranici 2 400 dolarů, zůstává na dosah historického maxima a od začátku roku si připisuje zisky ve výši 8,8 %.
img

Volatility report: Fed trhy nevylekal. VIX zatím příliš důvodů k růstu nemá

16.06.2017 Máme za sebou další týden, který se nesl v duchu poklidného obchodování a nízké volatility, a to bez ohledu na bohatý ekonomický kalendář, který přinesl například také zasedání americké centrální banky. Akcie ale nejsou forex a zasedání Fedu už dlouho na indexech žádný strach nevyvolává, takže akciové indexy zůstávají i nadále na svých vysokých cenách na dosah historického maxima. Platí to především pro indexy v USA, kde kde se S&P 500 v průběhu celého tohoto měsíce ještě ani jednou nepodíval pod hranici 2 400 dolarů.
img

Volatility report: Spotová volatilita dál v okolí 10b. Čekání na korekci pokračuje

09.06.2017 V našem minulém volatility reportu jsme psali hlavně o tom, že šance na korekci v tomto týdnu proti týdnu minulém rozhodně narostla, i když není nijak vysoká. Důvod byl jednoduchý. Čekalo na nás několik zajímavých fundamentů v čele se zasedáním ECB a britskými volbami. Obě události však trhy nakonec dokázaly vstřebat vez mrknutí oka a i když jsme se dočkali zvýšené volatiltiy na EUR a GBP, na akciové trhy (a už vůbec ne na americké akciové trhy) nakonec ani jedna z těchto událostí výrazněji neprosákla. Obchodníci svá portfolia v tomto týdnu tedy příliš neupravovali a i když se na Blízkém východě objevilo nové potenciální riziko (Katar), americký S&P 500 zůstává dál bezstarostně na historickém maximu nad hranicí 2 400 dolarů.
img

Volatility report: VIX nepřekvapil a zůstává na samotném dně. Příští týden už by ale mohl být zajímavější

02.06.2017 V našem minulém volatility reportu jsme se přikláněli k názoru, že je docela pravděpodobné, že se tento týden na finančních trzích situace příliš nezmění. Už dopředu bylo známo, že bude fundamentů málo a šance na korekci tak byla relativně nízká. Tento týden náš výhled potvrdil. Trhy zůstávají i nadále v absolutním klidu a pokud jde o americké indexy, ty dokonce pokračují v navyšování historického maxima. S&P 500 se již přehoupl přes hranici 2 400 dolarů a jen za letošní půl rok už za sebou má růst o 8,5 %.
img

Volatility report: Korekce z poloviny měsíce je definitivně minulostí. Začíná čekání na další

26.05.2017 Od poslední korekce na amerických indexech uplynuly dva týdny a po dvou týdnech se vše vrací do starých zajetých kolejí. Nejenže americké indexy již kompletně umazaly své ztráty z poloviny měsíce ale dokonce své zisky ještě navýšily, takže na S&P 500 znovu atakujeme čerstvá historická maxima. Znovu a už poněkolikáté se tak potvrzuje, že jakákoli technická korekce, která se neopírá o skutečně závažný fundament na tomto trhu nemá příliš šancí na úspěch a že ji investoři dříve či později využijí jako dobrý důvod k levnějším nákupům. Intervaly mezi tím, kdy po výprodeji začnou obchodníci znovu naskakovat do dlouhých pozic se přitom zkracují, což potvrzuje hlavně poslední korekce, která měla vskutku pouze jepičí život. Takto nastavené trhy samozřejmě představují obrovské riziko pro případ, kdy korekce přijde ze skutečně závažných důvodů. Ty ale momentálně obchodníci na dohled nemají a proto zůstávají zcela v klidu.
img

Volatility report: VIX už třetím týdnem v řadě pod 11b.

12.05.2017 Čekání na korekce pokračuje a i když jsme se včera jakéhosi náznaku korekce na amerických indexech dočkali, téměř se jej zdráháme korekcí nazývat, jelikož velkou část včerejšího pádu obchodníci velmi rychle zlikvidovali. Americký S&P500 si tak svou vysokou cenu udržuje a když v růstu nepokračuje, aktivita medvědů je naprosto mizivá, jelikož se nedostává téměř žádných fundamentálních důvodů ke korekci.
img

Volatility report: Short VIX strategie opět úspěšná – i když velmi riziková

05.05.2017 Konec týdne se blíží, takže nastal čas na nový volatility report. Tentokrát si přitom můžeme dovolit být struční. Na našem minulém reportu totiž budeme měnit jen málo, protože se velmi málo změnilo také na trzích. Ale začneme od začátku. Pokud jde o akciové indexy, vše zůstává při starém a S&P 500 dál bez problémů udržuje své dřívější zisky na úrovni historického maxima. Prostor k růstu na S&P 500 je díky vysokému ocenění akcií sice poměrně malý, důvody k výprodejům ale stále tak nějak chybí a býci to při absenci medvědů s udržováním (navyšováním) pozic mají zatím až příliš jednoduché.
img

Volatility report: VIX na absolutním dně. Vyplatí se jej po delší době znovu nakupovat?

28.04.2017 Máme za sebou velmi rušný týden, který byl skvělou příležitostí zejména pro obchodníky sportující volatilitu. První kolo francouzských prezidentských voleb dopadlo přesně v souladu s předvolebními průzkumy a i když nás stále čeká kolo druhé, na trzích byla už začátkem týdne cítit obrovská úleva. Průzkumy totiž tentokrát vyšly téměř na procentní bod přesně, což zvyšuje pravděpodobnost, že se výrazně neodchýlí ani v druhém kole, které by měl s více než 60 % vyhrát Emmanuel Macron. Ten je přitom, alespoň z krátkodobého hlediska, nejlepším možným kandidátem pro zachování statu quo a tedy i pro zachování stability na finančnících trzích a na euru.
img

Volatility report: VIX po delší době znovu ožil. Jeho růst ale zatím nikoho příliš neděsí

21.04.2017 Po dlouhých měsících čekání jsme se konečně dočkali růstu volatility. Ta nerostla nijak dramaticky, ale dostatečně na to, aby VIXu pomohla na nejvyšší úrovně od amerických prezidentských voleb. S&P 500 přitom zůstává relativně v klidu a z jeho vývoje z polosedících několika dnů bychom si téměř žádného růstu nervozity nevšimli, když dál pokračuje v bočním (lehce klesajícím) trendu na dosah historického maxima.
img

Volatility report: Technické korekce na současném trhu zatím nemají šanci

31.03.2017 Obchodníci s volatiltou si konečně po delší době mohli užít docela zajímavý týden, když se, zejména těm agresivnějším, otevřelo krátké okno k poměrně zajímavé příležitosti. Na trhy totiž začátkem týdne zavítala korekce, která přišla tak trochu jako blesk z čistého nebe. Ta po delší době přispěla také ke zvýšení volatility, která se na spotu dostala až na nejvyšší úrovně od amerických prezidentských voleb. Příležitost však byla jen velmi krátká, jelikož korekce neměla dlouhého trvání a v den kdy začala zároveň také skončila. Tak jako v minulosti již několikrát, i tentokrát ji tedy obchodníci využili především šanci k rychlým nákupům akcií ve slevě.
img

Volatility report: Obchodníci si z úterního pádu akcií nic nedělají. Čekání na opravdovou korekci pokračuje

24.03.2017 Je tady pátek, což znamená, že jsme zpět s novým volatiltiy reportem. Uplynulý týden přinesl pokus o korekci. V úterý se americký S&P 500 propadl o 1,24 %, což byl největší „výplach“ na americkém trhu od začátku letošního roku. Pád indexů, který by v jiných letech byl považován za běžný intradenní šum, si tak díky absolutnímu klidu posledních několika měsíců získal více pozornosti, než by si možná zasloužil. Přestože si ještě S&P 500 své ztráty ze začátku týdne stále drží, stejně tak si ale drží i drtivou většinu zisků, které nabral od začátku roku a které jsou zdá s hlavním důvodem, proč se medvědi ke korekci vůbec v tomto týdnu odhodlali.
C:\fakepath\forex-volatilita-17032024-3.jpg

Forex volatilita

22.09.2010 Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Brexit | Čína | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | EUR/USD | Rusko | USA | Turecká lira | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | Objemy obchodů | Spready | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Zhodnocení | Ask | Bank of Japan | Beta | Bid | Bod | Breakout | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devizový trh | ECB | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Fed | Finanční trhy | Futures | Gap | Grafy | High | Index DAX | Investor | Korekce | Krátká pozice | Kurz | Long | Long pozice | Lot | Low | MT4 | Market Makeři | Risk | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nástroj | Opce | Portfolio | Pozice | Prémie | Put opce | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spike | Split | Spot | Spread | Support | Svíčkový graf | Trend | Ukazatel | VIX | Vega | Volatilita | Volatilní trh | Wall Street | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | GBP | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Indexy | OSN | Investoři | Blue chips | Fundamenty | Exxon Mobil | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Zisk | Ziskový obchod | Futures kontrakt | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Obchodovat | Makrokalendář | Investovat | Makro | Obchodní seance | LYNX | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | Delta | Index | Théta | Volatilní | Kasina | Americká centrální banka | Argentinské peso | Banka | Brokers | Cena | Cena akcií | Co je to volatilita | Dolar | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Expirace | Forex volatilita | ForexTicket | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | ISM | Lira | Market | Markets | Ocenění akcií | Pád akcií | PayPal | Pips | Portfolia | Pro investory | Signály | Trade Brokers | Trh | Twitter | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | Webinář | X-Trade | Zemní plyn | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Tradeři | OTM | Put | Buy | Cenové rozpětí | Gamma | ROCE | Spojené státy | Světové ekonomiky | Bohatý | Kontrakt | Majors | Volby | Iron Condor | Microsoft | Bankovní sektor | Zvyšování sazeb | Dění na finančních trzích | Úspěch | Volatility report | Korekce na akciích | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Pro tradery | Implikovaná volatilita | Příprava | Klid | Politické napětí | Sázet | Zahedžovat | Futures kontrakty | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodníci na finančních trzích | Globální ekonomiky | Nervozita | Růst akcií | Summit EU | Utahování měnové politiky | Propad | S&P | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Nízká volatilita | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Americké akciové trhy | Exxon | Spotová volatilita | Futures na VIX | Krize | Názory analytiků | Investiční rozhodnutí | Výběr zisků | Výnosy | Americký index S&P 500 | Spotový VIX | Intradenní šum | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Zasedání americké centrální banky | Fundamentální základ | Očekávání | Zajímavé výnosy | Obchodní války | Akcie společnosti | Turecké liry | Obchodování akcií | Změna volatility | Silnější dolar | Zpomalování světové ekonomiky | Silný dolar | Vývoj trhu | Nejistota na trzích | Průmysl | Plyn | Uber | Negativní zprávy | Geopolitická situace | Ukazatele | Zajímavé zisky | Koronavirus | Trhy | Pohyby cen | Situace | Palantir | Vývoj | Aerolinky | Profitovat | Růst | Potenciál | Války | Cestovní průmysl | Cenové pohyby | Cestování | Expanze | Vakcíny na koronavirus | JDE | Globální poptávka | Chemické společnosti | Ceny | Energetický sektor | Voda | Technologie | Odvětví | Jarda Tupý | Společnosti | Katastrofy | TIM | Akcie společnosti Twitter | | Společnosti vyrábějící vakcíny | Velmi volatilní
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Co je to volatilita
Co je to závislost
Co je trend
Co je trend a jak ho určit
Co je trendová čára
Co je trojská unce
Co je tržní sentiment?
Co je Uniswap?
Co je VIX
Co je VIX a jak se dá obchodovat?

Následující klíčová slova

Co je VPS
Co je WRB analýza?
Co jsou akcie
Co jsou akciové indexy
Co jsou binární opce
Co jsou CFD
Co jsou CFD kontrakty
Co jsou CFD kontrakty?
Co jsou demografické změny?
Co jsou dividendové ETF?
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít