Pohyby cen

Jak 16. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
16.04.2025 Pár GBP/USD během celého úterka pokračoval v růstu. Jak je vidět, britská měna k němu nepotřebuje žádný konkrétní důvod. Několikrát jsme řekli, že pohyb na trhu mají aktuálně jen velmi málo logiky – a na to je třeba pamatovat. Donald Trump včera upustil od zavedení nových cel. Ve Spojeném království byly zveřejněny některé makroekonomické zprávy, ale ty nelze rozumně interpretovat ve prospěch libry. Míra nezaměstnanosti zůstala beze změny, mzdy vzrostly o 5,6 % a žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly jen mírně pod prognózami.

Čemu věnovat pozornost 15. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
15.04.2025 Na úterý je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale za současných okolností mají makrodata pro trh jen malý význam. Mohou mít krátkodobý lokální dopad na pohyb měnových párů, ale jak všichni si uvědomují, americká ekonomika na tom není zdaleka tak špatně, aby se tím ospravedlnila ztráta dolaru o stovky, nebo dokonce tisíce pipů.

Jak 15. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
15.04.2025 V pondělí se měnový pár EUR/USD pohyboval spíše do strany než nahoru, i když ke konci dne stoupal. V harmonogramu EU ani v USA nebyly žádné významné makroekonomické ani fundamentální události a trhy byly stále pod vlivem Donalda Trumpa, který oznámil nová cla na dovoz, tentokrát na polovodiče. Tato cla zatím nebyla zavedena, ale v podstatě ruší jakýkoli pozitivní efekt "daňového volna", které Trump vyhlásil v rámci 90denní výjimky. Jinými slovy, Trump uvalí jednu sadu cel, zatímco jinou zmrazí, ale globální obchodní válka se dál stupňuje. Na trhu je ve výsledku stále panika a chaos, pohyby jsou náhodné a směr ceny se často mění.

Čemu věnovat pozornost dne 14. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
14.04.2025 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Aktuálně však makroekonomické pozadí obchodníky příliš nezajímá. Minimálně není hnacím motorem pohybů měnových párů. Proto i bez jakýchkoli makrodat může na trzích v pondělí vypuknout další "bouře".

Jak 14. dubna obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
14.04.2025 I pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu nahoru. Důvody jsou stejné jako u páru EUR/USD. Celé makroekonomické pozadí nemělo pro obchodníky prakticky žádný význam ani v pátek, i když je třeba uznat, že makroekonomické údaje ze Spojeného království byly tentokrát silné. Únorové HDP vzrostlo o 0,5 %, tedy výrazně více, než se očekávalo, a průmyslová výroba se zvýšila o 1,5 %, také výrazně nad odhady. Britská libra proto zkraje dne získala další impuls k růstu. Jestli ho potřebovala, nevíme – roste totiž téměř každý den už tři měsíce. Další pohyb měnového páru bude nadále záviset na stavu globální obchodní války, zejména na vztazích mezi USA a EU a USA a Čínou.

Čemu věnovat pozornost 11. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
11.04.2025 Na pátek je naplánováno poměrně mnoho makroekonomických událostí, ale od žádné se nečeká vliv na trh. Samozřejmě můžeme být svědky krátkodobých reakcí na jednotlivé zprávy, ale všeobecně se ví, že trh je stále ovládán Trumpem. Jeho kroky ovlivní, jak se bude americký dolar chovat v poslední obchodní den týdne. A dolar pak ovlivňuje všechny ostatní měny. Reporty poukazují hlavně na údaje o HDP a průmyslové výrobě ve Velké Británii, americký index PCE a index spotřebitelské nálady Michiganské univerzity.

Jak 11. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
11.04.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek obnovil růst a připsal si více než 300 pipů. A stoupat nepřestával ani v pátek ráno. Důvody nového propadu amerického dolaru jsou poměrně snadno identifikovatelné. Donald Trump zvýšil obchodní cla na Čínu nejprve o 125 % a později o 145 %. Právě tento faktor vyvolal reakci trhu. Fakt, že Trump snížil cla na 10 % pro všechny ostatní země, vzbudil jen malou pozornost. Účastníci trhu chápou, že hlavní konflikt probíhá mezi USA a Čínou, nikoli mezi USA a Srbskem. Většina obchodníků se proto zaměřuje na dění kolem Číny (a EU). Zpráva o inflaci v USA, která vyšla pro dolar také negativně, neměla žádný skutečný vliv. Dolar se začal propadat už před jejím zveřejněním a pokračoval v tom i po něm.

Jak 10. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
10.04.2025 Pár GBP/USD strávil posledních 24 hodin růstem, pak poklesem a pak znovu růstem. Stejně jako dříve, ani teď nelze v hodinovém časovém rámci určit jasný trend. Co hodinu nebo dvě se objeví nové zprávy o vývoji obchodní války, nálada na trhu se neustále mění a pár se zmítá ze strany na stranu. Libra aktuálně roste, ale za hodinu může zase klesat.

Jak 9. dubna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
09.04.2025 V úterý se pár GBP/USD obchodoval mírně nahoru. Během dne se neobjevily žádné významné zprávy, až večer přišly informace o vyšších cel pro Čínu, které vyvolaly nový růst páru. Po předchozím propadu libry o 500 pipů by bylo předčasné předpokládat, že růstový trend skončil. Trump může situaci kdykoli "napravit". Aktuálně se téměř bojíme představit si, kam až může zajít, ale vývoj situace nás začíná fascinovat. Zatímco dříve se mnoho lidí chtělo dostat do USA a její ekonomiky, dnes se jich čím dál víc snaží držet se stranou. V USA se očekává recese, ale podle nás nemusí ani ona představovat ten nejhorší scénář. Trump sází vše na jednu kartu, nebere ohled na ekonomické důsledky a raději se raduje z vítězství v golfu. Stručně řečeno – dolar dál klesá a obchodní válka se dál vyostřuje.

Čemu věnovat pozornost 8. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
08.04.2025 Na úterý nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Současné tržní prostředí je však téměř neovlivněno makroekonomickými podmínkami. Trh aktuálně nemá využití pro běžné makroekonomické zprávy – naprosto ho pohlcuje téma globální obchodní války, která každým dnem nabírá na síle.

Jak 8. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
08.04.2025 V pondělí měnový pár EUR/USD dál divoce kolísal. Aktuální dění napříč trhy lze charakterizovat mnoha způsoby – panika, chaos, šílenství, apokalypsa. Jádro problému se však nemění: žádné logické ani technické pohyby tu nejsou. Nepřetržitě jsou zveřejňovány nové zprávy, účastníci trhu neustále mění sentiment a stejně často se mění i směry cen. Předpovědět pohyb cen i na jediný den předem vypadá jako nesplnitelný úkol.

Čemu věnovat pozornost dne 7. dubna? Přehled základních událostí pro začátečníky
07.04.2025 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Po vývoji z minulého týdne se domníváme, že tyto události nebudou mít žádný dopad na pohyb ani jednoho měnového páru. Přesto dnešní program zahrnuje zprávy o maloobchodních tržbách v eurozóně a o průmyslové výrobě v Německu. Ale kdo těmto údajům momentálně věnuje pozornost? Svět se soustředí na události související s Trumpovou novou obchodní politikou. A nelze říci, že to nejhorší je už za námi. Mnoho zemí vyjádřilo ochotu s kontroverzním americkým prezidentem jednat, ale ti největší hráči se připravují na zavedení odvetných cel a sankcí. Evropská unie už připravuje nový seznam zboží v hodnotě 28 mld. USD, na které by se měly vztahovat cla.

Jak 7. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.04.2025 Měnový pár EUR/USD zůstal i v pátek v bouřlivém prostředí. Tentokrát převládal klesající pohyb, ale ani ten situaci nezjednodušil. Nepřekvapilo by nás, kdyby v pátek došlo k dalšímu kolapsu dolaru. Trh kvůli událostem ve světě panikaří. Americký akciový trh prudce klesá, bitcoin se hroutí a americký dolar během celého Trumpova prezidentského období soustavně oslaboval. Momentálně nemá smysl mluvit o logickém, technickém nebo konzistentním pohybu. Dolar v pátek v noci dál oslaboval kvůli novým trumpovým clům. Během evropské seance začal prudce oživovat. Na začátku americké seance znovu silně klesl a znovu se prudce odrazil. Ze všech těchto pohybů byl nejlogičtější ten během americké seance, protože NFP překonaly prognózy a Jerome Powell opět zaujal jestřábí postoj.

Jak 4. dubna obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.04.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek také vykázal silný růstový pohyb. Vše z článků o euru platí i pro britskou libru. Jediným důvodem silného růstu libry v posledních měsících byla nová obchodní politika Donalda Trumpa. Jiné důvody prostě nejsou. Makroekonomické údaje ze Spojeného království jsou stále častěji neuspokojivé, než že by pozitivně překvapovaly, a trh reaguje výhradně na změny v systému globálního obchodu. A podle nás jsme teprve na začátku obchodní války. Očekává se, že mnoho zemí po celém světě zavede odvetná cla, zatímco Trump bude stupňovat americká cla, což by mohlo trvat donekonečna. Trhy v roce 2025 mohou zažít více než jen několik velkých otřesů. Začínající tradeři by si měli uvědomit, že pohyby, jaké jsme pozorovali ve středu a ve čtvrtek, mohou být v tomto roce běžné. Proto je potřeba vždy nastavit stop-loss.

Čemu věnovat pozornost 3. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
03.04.2025 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, z nichž nejvýznamnější je americký index ISM ve službách. V tuto chvíli podle nás nemá příliš smysl analyzovat makroekonomický kontext. Účastníci trhu v posledních týdnech často ignorovali makroekonomické údaje a přesouvali pozornost k Trumpovým obchodním clům. Předpokládali jsme, že humbuk kolem tohoto tématu pozvolna slábne a trh si znovu uvyká na Trumpův ambiciózní cíl "Vraťme Americe její velikost". Jak ale praxe ukazuje, Trump stále disponuje mnoha metodami a rozhodnutími, které mohou celý trh uvrhnout do naprostého chaosu.

Jak 3. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.04.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval směrem nahoru, ačkoli to nijak nesouviselo s makroekonomickým pozadím. Americký dolar začal během americké obchodní seance znovu oslabovat a trh začal pravděpodobně tušit, že se od Trumpa dozví něco velmi špatného. Jak se ukázalo, tento pocit byl naprosto oprávněný. Stojí za zmínku, že jsme nečekali, že Trump zavede tak rozsáhlá a vysoká cla. Předpokládali jsme, že budou omezena na zhruba 10–15 %. Trump ale zavedl cla na dovoz z téměř všech zemí světa, přičemž v některých případech se blíží 100 %. Noční "bouře" napříč trhy proto není nijak překvapivá.

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 3. dubna: Žádná cla, žádný pohyb
03.04.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval stejně jako v pondělí a v úterý. Většinu dne jsme pozorovali nízkou volatilitu a nepravidelné pohyby bez jasné logiky. Donald Trump ve středu nezveřejnil žádné informace o clech, takže případnou analýzu slov amerického prezidenta na téma obchodu bude třeba provést až dnes. Až v průběhu americké obchodní seance byla zveřejněna zpráva ADP o zaměstnanosti, která se ukázala být téměř dvakrát silnější, než se předpokládalo – a přesto nedokázala podpořit dolar. Jak jsme včera upozorňovali, tato zpráva je jen sekundární, a i když není úplně sekundární, trh při hodnocení stavu amerického trhu práce přikládá mnohem větší váhu zprávě nonfarm payrolls.

Čemu věnovat pozornost 2. dubna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
02.04.2025 Ve středu nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí, ale jak nám ukázal včerejšek, ani velké množství makroekonomických reportů nemusí vyvolat výrazný pohyb, a to ani v rámci dne. Dnes bude významná jedině zpráva ADP o zaměstnanosti v USA, která odráží změny v zaměstnanosti v soukromém sektoru. Jinými slovy, jde v podstatě o méně významnou verzi zprávy nonfarm payrolls. Trh bude vyvozovat konečné závěry na základě nonfarms, nikoli ADP.

Jak 2. dubna obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
02.04.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD obchodoval stále ve stejném režimu jako v předchozích týdnech. Co to znamená? Relativně slabé pohyby, časté pullbacky a korekce, žádný jasný intradenní směr a celkový zmatek. Začínajícím obchodníkům chceme připomenout, že pohyby cen na trhu se mohou značně lišit. I obchodní signály mohou být různorodé. Úkolem číslo jedna pro obchodníka je obchodovat v době, která je pro něj a jeho obchodní systém příznivá. Není tajemstvím, že obchodní systémy mohou být založené na sledování trendů nebo na sledování pásma. Systém sledující trend nebude fungovat na plochém trhu. Proto se systém musí při plochých podmínkách dočasně upravit.

Na co se zaměřit 31. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
31.03.2025 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jediné trochu zajímavé zprávy budou zveřejněny v Německu, a to údaje o maloobchodních tržbách a inflaci za březen. Rádi bychom ale připomněli, že Německo je jen jednou z 27 zemí Evropské unie, takže pro euro jsou samozřejmě mnohem důležitější ukazatele, které vypovídají o celé unii. Nicméně údaje o inflaci v Německu umožňují poměrně přesně odhadnout celkovou inflaci v eurozóně. Očekává se, že index spotřebitelských cen za březen zůstane na úrovni 2,3 %.

Jak 31. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
31.03.2025 Měnový pár EUR/USD se v pátek opět obchodoval směrem nahoru. Nedá se říct, že by makroekonomické události tento pohyb ospravedlňovaly. V tuto chvíli nás nepřekvapuje, že dolar může kdykoli klesnout. Připomeňme, že americká měna zůstává pod silným tlakem Donalda Trumpa, který ve čtvrtek zavedl nová cla, což vyústilo v další pokles hodnoty dolaru. V pátek ale vzrostla míra nezaměstnanosti v Německu, a to víc, než se předpokládalo. Už jen tyto dvě zprávy měly vyvolat pokles eura. Navíc, index PCE – ukazatel inflace – vzrostl víc, než se očekávalo, což znamená vyšší pravděpodobnost jestřábího postoje Federálního rezervního systému v průběhu roku 2025. Dolar by tedy měl posílit, nikoli oslabit. Jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity vyšel výrazně pod prognózovanou hodnotou – a to byl zveřejněn až poté, co dolar začal klesat.

Jak 28. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
28.03.2025 I ve čtvrtek se pár GBP/USD obchodoval směrem nahoru, a to vcelku zřetelně. Přestože byla v USA zveřejněna poměrně solidní zpráva o HDP za 4. čtvrtletí, tlak na dolar příliš nezmírnila. Důvodem byl fak, že Donald Trump přes noc oznámil nová dovozní cla na všechny země vyvážející automobily do USA. Britská libra v důsledku toho stále nezahájila očekávaný pokles a zachovala si uptrend, jak naznačuje trendová linie. Makroekonomické pozadí je pro obchodníky dál jen druhořadým faktorem. Hlavními důvody odolnosti libry z poslední doby jsou Trumpova cla a relativně jestřábí postoj Bank of England. Při pozorném pohledu vidíme, že v posledních týdnech se vytvořilo boční pásmo. Dolar včera klesl, ale dnes by mohl vzrůst.

Jak 27. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
27.03.2025 Pár GBP/USD ve středu vykázal pokles, který se nakonec sladil s makroekonomickým pozadím. Obchodníky zajímaly během dne dvě zprávy. Ve Spojeném království byla zveřejněna zpráva o inflaci, zatímco v USA to byla zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Inflace ve Spojeném království za únor byla nižší, než se očekávalo, a i když to nemá velký vliv (inflace je stále příliš vysoká a Andrew Bailey očekává další růst spotřebitelských cen), byl to formální důvod poklesu libry. Zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA překonala odhady o téměř 2 %, což poskytlo další podporu americkému dolaru. Jenže co jsme viděli v noci? Další náhlý růst libry bez zjevného důvodu. Korekce pokračuje, ale je velmi slabá, zatímco rostoucí trendová linie udržuje býčí náladu na trhu.

Jak 26. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
26.03.2025 V úterý se pár GBP/USD obchodoval mírně nahoru, ale celkový pohyb z posledních týdnů čím dál víc připomíná plochý trh. Předpokládaný boční kanál nemá jasně definované hranice, ale v grafu je patrný boční pohyb ceny. V důsledku toho cena včera bez zvláštního důvodu rostla a dnes může stejně tak klesnout. Odvíjí se uptrend, jak naznačuje rostoucí trendová linie. Nový růst britské libry je tedy možný, i když k němu kromě Donalda Trumpa nejsou žádné pádné důvody. Pokud ale trh zohledňuje pouze tento faktor, jaký smysl by mělo popírat tento pohyb? Ve Spojených státech ani ve Velké Británii nebyly včera zveřejněny žádné významné zprávy, takže v podstatě není co analyzovat.

Na co se zaměřit 26. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
26.03.2025 Na středu je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a očekává se pouze jedna důležitá zpráva. Velká Británie zveřejní zprávu o inflaci, která se může zdát jako významná. Inflace zůstává pro Bank of England klíčovým faktorem při určování parametrů její měnové politiky. Dnes však bude zveřejněn pouze druhý odhad za únor a druhé odhady se od prvních liší jen vzácně. Jak minulý týden uvedl Andrew Bailey, inflace ve Spojeném království dál roste a může růst ještě víc. Proto bez ohledu na skutečný údaj o CPI není příliš důvod očekávat na základě této zprávy prudký pokles libry. USA dnes zveřejní zprávu o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Jelikož je tato kategorie zboží poměrně drahá, napovídá o ochotě amerických spotřebitelů realizovat drahé nákupy.

Jak 26. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
26.03.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v mírném poklesu, což je vidět na jakémkoli zobrazení jakéhokoli časového rámce, po silném a poměrně dlouhém růstu eura, který představuje korekci v denním časovém rámci. Začala nová korekce, tentokrát v nižších časových rámcích. Fundamentální, makroekonomická a technická analýza si bohužel vzájemně odporují. Trh se stále soustředí jen na obchodní politiku Donalda Trumpa a ignoruje sílu americké ekonomiky. Mnoho ekonomických zpráv je proto přehlíženo. Z technického hlediska euro už překročilo svůj růstový cíl. Vzhledem k tomu, že se drží celkový klesající trend, měli bychom očekávat pokles k cenové paritě. Je však velmi obtížné si představit, že by americký dolar za současných tržních a globálních podmínek posílil k paritě. V eurozóně ani ve Spojených státech včera nedošlo k žádným významným událostem, což vysvětluje nízkou volatilitu.

Jak 25. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
25.03.2025 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval nahoru i dolů. Uptrend zůstává neporušený díky rostoucí trendové linii, která je relevantní už déle než měsíc, což je v hodinovém časovém rámci poměrně vzácný jev. Cena opustila rostoucí kanál, takže může korigovat k trendové linii. Euro také vstoupilo do korekční fáze, takže dolar podle nás tento týden posílí. Pondělní makroekonomické pozadí bylo nezvykle rozporuplné, protože indexy podnikatelské aktivity ve VB a USA přinesly protichůdné signály, pokud jde o charakter a vztah mezi prognózami a skutečnými výsledky. Americký dolar proto do konce dne téměř nestoupal. Britská libra vůči dolaru dál vykazuje působivou odolnost, z velké části díky Bank of England, která na posledním zasedání zaujala jestřábí postoj k měnové politice. Nicméně pár nemůže donekonečna stoupat, aniž by korigoval.

Jak 25. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
25.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v mírném poklesu. Dolar do konce dne nevykázal žádné výraznější zisky a příliš mu nepomohlo ani makroekonomické pozadí. V průběhu dne bylo zveřejněno šest indexů podnikatelské aktivity v sektoru služeb a průmyslu, přičemž všech šest si vzájemně odporovalo. Pokud v každé zemi jeden index rostl, druhý klesal. Pokud jeden předčil očekávání, druhý ho nesplnil. V důsledku toho nemohly dolar ani euro počítat s jistým růstem. Americká měna má však stále několik výhod, které jí umožňují vykázat alespoň korekční odraz. Za prvé, dolar klesal příliš dlouho a prudce, takže korekce je nutná. Za druhé, dlouhodobé trendy zůstávají medvědí. Za třetí, Trump zatím nezavedl nová cla, a jak zvěsti naznačují, mohl by svůj postoj výrazně zmírnit. Za čtvrté, cena se v časovém rámci 1H usadila pod rostoucím kanálem. Proto zatím stále preferujeme pohyb směrem dolů.

Na co se zaměřit 25. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
25.03.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná nemá zásadní význam. Přinejlepším lze zmínit zprávu o německém podnikatelském klimatu a údaje o prodejích nových domů v USA, i když ani tyto zprávy dnes pravděpodobně neovlivní pohyb měnových párů ani náladu obchodníků. Hlavními hybateli forexového trhu zůstanou technické faktory a Donald Trump.

Jak 24. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
24.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v pomalém poklesu. Cena několik dní předtím prorazila pod rostoucí kanál, takže pokles eura se dal očekávat. V pátek nedošlo k žádným významným událostem v eurozóně ani v USA, což vysvětluje nízkou volatilitu. Stojí ale za zmínku, že pár v posledních týdnech vykazuje nízkou volatilitu obecně. Trh "zpracovává" titulky o clech Donalda Trumpa a už dolar bezmyšlenkovitě neprodává. Ve středu večer Jerome Powell prohlásil, že americká ekonomika nemá problém, což trh trochu uklidnilo a Fed si zachoval předchozí jestřábí postoj, který předpokládá maximálně dvojí snížení sazeb v roce 2025. Zatímco americká ekonomika může zpomalit kvůli obchodním válkám, totéž platí pro Spojené království a EU. V podstatě jsme byli svědky emocionálního výprodeje dolaru, který nebyl podložen konkrétními fundamentálními nebo makroekonomickými faktory. Korekce je nyní na spadnutí.

Jak 24. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
24.03.2025 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v poklesu, který byl plně odůvodněn technickým obrazem i převládající situací na trhu. Připomeňme, že dolar klesá už delší dobu, a to výhradně pod vlivem jediného faktoru – protekcionistické politiky Donalda Trumpa. Všechny ostatní faktory byly do značné míry ignorovány. Ve středu večer se však ukázalo, že Federální rezervní systém nemá v kontextu posledního vývoje v úmyslu agresivně snižovat úrokové sazby a stále plánuje maximálně dvojí snížení sazeb – přesně jak nastínil v loňském roce. Navíc aktuálně nevidí v americké ekonomice žádné problémy. Americký dolar jako takový klesal příliš prudce a příliš dlouho bez jakéhokoli pádného důvodu. Proto je současný pokles páru naprosto logický, přinejmenším v rámci korekčního pohybu. Samozřejmě očekávat v nejbližší době obnovení širších šestiměsíčních a šestnáctiletých klesajících trendů může být příliš optimistické, ale tyto trendy zůstávají v platnosti.

Na co se zaměřit 24. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
24.03.2025 Na pondělí je naplánováno osm makroekonomických událostí. V Německu, eurozóně, USA a Velké Británii budou zveřejněny předběžné březnové hodnoty indexů podnikatelské aktivity ve zpracovatelském průmyslu a ve službách. Jednotlivě mohou mít tyto indexy poměrně slabý vliv na obchodování, ale vzhledem k tomu, že jich bude zveřejněno celkem osm, může být reakce trhu značná. Očekává se mírný nárůst všech evropských indexů, ale musíme zdůraznit, že jde o to, nakolik budou reálné údaje odpovídat prognózám, nikoli jen o absolutní hodnoty. Pokud budou skutečné údaje vyšší než ty předchozí, ale nesplní očekávání, pravděpodobně se dočkáme poklesu příslušné měny.

Na co se zaměřit 21. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
21.03.2025 Na pátek nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. Euro a libra nakonec vůči americkému dolaru klesly. Federální rezervní systém se snažil uklidnit trhy prohlášením, že nic nenasvědčuje recesi a že nemá v úmyslu urychlit snižování sazeb. Inflace může navíc v nejbližší době zrychlit v důsledku celní politiky Donalda Trumpa a vyšší ekonomické nejistoty. Tyto dva aspekty naznačují, že Fed nebude spěchat s uvolňováním měnové politiky. Dolar v důsledku toho konečně získal nějakou skutečnou podporu a může alespoň trochu posílit.

Jak 21. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
21.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek po oznámení výsledků zasedání Federálního rezervního systému klesl. Konečně přišlo určité posílení amerického dolaru a trh reagoval trochu logicky. Připomeňme, že zasedání FOMC lze považovat za jestřábí. Trh v posledních týdnech panikařil, zbavoval se dolaru a zároveň zohledňoval v cenách vše najednou – recesi v USA, agresivní snížení sazeb Fedu, hyperinflaci a tak dále. Jerome Powell a FOMC ale vysvětlil, že není důvod k obavám: americká ekonomika je stabilní, trh práce silný, Fed očekává jen dvojí snížení sazeb v roce 2025 a nejvyšší prioritou zůstává snížení inflace. Ano, prognózy HDP byly sníženy, ale prognózy inflace byly zvýšeny a vyšší inflace znamená, že sazby zůstanou vyšší po delší dobu nebo budou snižovány pomaleji.

Zlato je v jednom ohni: Cena za unci prolomila hranici 3 057 USD. Rostou také indexy.
20.03.2025 Americké akciové indexy ve středu vzrostly poté, co Federální rezervní systém přijal očekávané rozhodnutí ponechat svou základní úrokovou sazbu beze změny, a to na pozadí pokračujícího hodnocení dopadu celní politiky prezidenta Donalda Trumpa na ekonomiku a inflaci.

Na co se zaměřit 20. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
20.03.2025 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, především ve Velké Británii. Ke klíčovým zprávám patří míra nezaměstnanosti, změna počtu nezaměstnaných a průměrná mzda. Nečekáme výraznou reakci trhu na tyto údaje, protože jen o několik hodin později budou oznámeny výsledky zasedání Bank of England a projev Andrewa Baileyho. Nicméně volatilita by dnes mohla být poměrně vysoká, zejména v případě libry šterlinků. Evropská unie dnes nemá v plánu žádné významné zprávy, zatímco Spojené státy zveřejní jen méně významné zprávy, které budou pravděpodobně ve stínu dění ve Spojeném království.

Jak 20. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
20.03.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval s mírným poklesem, který byl čistě náhodný, protože i libra šterlinků zavřela níž než v úterý. Růst je stabilní, jak naznačuje vytvoření nového rostoucího kanálu. Cena je aktuálně poblíž spodní hranice tohoto kanálu, a pokud ji prorazí směrem dolů, mohla by vyvolat dlouho očekávaný pokles. Americký dolar bez ohledu na působící faktory klesl už příliš. Cla Donalda Trumpa sotva začala platit a americká ekonomika zůstává silná, což včera připustil i Jerome Powell. Není tedy důvod k masivnímu výprodeji dolaru. Pokles dolaru souvisí s Trumpovou obchodní politikou, ale dolar nemůže a neměl by klesat věčně. Očekáváme tedy, že cena prorazí pod rostoucí kanál, což povede k růstu amerického dolaru.

Jak 19. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
19.03.2025 V úterý pár GBP/USD věrně kopíroval pohyby páru EUR/USD. Britská libra často následuje euro a v některých případech jednoduše kopíruje jeho pohyby. Včera se euro obchodovalo velmi technicky, což obchodníkům umožnilo otevřít dva ziskové obchody. Libra však kopírovala kroky eura, ale aplikovala je na své vlastní cenové úrovně, které se neshodovaly s cenami eura.

Na co se zaměřit 18. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
18.03.2025 Na úterý je naplánováno velké množství makroekonomických událostí, ale žádná není významná. Například eurozóna a Německo zveřejní indexy ekonomického sentimentu ZEW, které podle našeho názoru neovlivní obchodníky. USA zveřejní údaje o zahájené výstavbě, stavebních povoleních a průmyslové produkci. Všechny tyto zprávy mohou mírně ovlivnit intradenní pohyby dolaru, ale nic víc. Pondělí nám ukázalo, že dolar může oslabovat bez jakýchkoli zpráv nebo údajů.

Jak 18. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
18.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí obnovil růst, ale zůstal v bočním kanálu mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0952. Jak už jsme zmínili, nejedná se o klasický boční kanál, ale za poslední jeden a půl týdne pozorujeme převážně boční pohyb. Klíčovým poznatkem je, že americký dolar odmítá růst a trh není ochoten ho nakupovat. DOlar během pondělní evropské obchodní seance klesal, ačkoli se neobjevily žádné zprávy ani významné události. Na začátku americké seance byla zveřejněna zpráva o maloobchodních tržbách v USA, jejíž hlavní výsledek vyšel o něco hůř, než se očekávalo. Jenže dolar tehdy už klesal. Další oslabování americké měny si lze těžko představit, protože trh se v poslední době chová logičtěji, než když byl dolar téměř denně masivně prodáván. Nová Trumpova cla však mohou vyvolat další vlnu výprodejů americké měny.

Jak 17. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
17.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek dál obchodoval s nízkou volatilitou a držel se v bočním kanálu 1,2913–1,2980. Cena se poslední čtyři dny konzistentně drží v tomto pásmu. Navzdory silnému růstu britské měny se zdá, že trh nemá tendenci korigovat, a to ani mírně. Jak se v pátek ukázalo, trh do značné míry ignoruje jakékoli zprávy, které jsou pro dolar pozitivní.

Jak 14. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
14.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v mírném poklesu, když předtím týden a půl stoupal v důsledku vývoje okolo Donalda Trumpa. Trh přestal s výprodejem dolaru, ale není jisté, na jak dlouho. Obchodníci se v poslední době upnuli na cla a všechny ostatní zprávy ignorovali. I když Trump cla ruší nebo odkládá, dolar neposiluje. Bez ohledu na budoucí ekonomické vyhlídky Spojených států pod Trumpovým vedením se domníváme, že trh se k dolaru možná předčasně obrátil zády. Pokles o 600 pipů za pouhý týden a půl se zdá přehnaný a naznačuje, že pravděpodobně dojde ke korekci. Nutno také dodat, že v denním i měsíčním časovém rámci zůstává klesající trend navzdory výraznému korekčnímu růstu neporušený. Včerejší makroekonomické údaje byly slabé a neměly vliv na pohyb páru.

Na co se zaměřit 14. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
14.03.2025 Na pátek je naplánováno několik makroekonomických událostí, ale žádná není významná. Spojené království zveřejní zprávy o HDP a průmyslové výrobě, ale silné údaje se nečekají. Zpráva o HDP bude navíc spíše měsíční než čtvrtletní, takže se očekává jen minimální reakce trhu. Německo zveřejní zprávu o inflaci, která pravděpodobně nevzbudí velký zájem obchodníků – hlavně proto, že se jedná o druhý odhad za únor a odráží inflaci jen v 1 z 27 zemí EU. trh v uplynulých dvou týdnech ignoroval i důležitější zprávy. USA zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který ale také není považován za mimořádně důležitý.

Jak 13. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
13.03.2025 Ve středu se měnovému páru EUR/USD nepodařilo vytvořit nové základy pro růst. Není divu, když trh reagoval hlavně na zprávy související s Donaldem Trumpem, konkrétně na oznámení nových cel. Zprávy týkající se jejich odkladů či zrušení však trh spíš ignoruje.

Na co se zaměřit 13. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
13.03.2025 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí a stejně pro obchodníky nejspíš nejsou příliš významné. Trh v uplynulém týdnu a půl do velké míry ignoroval události a zprávy, které naznačují sílu amerického dolaru a ekonomiky a místo toho prudce reagoval na zprávy, které jsou pro americkou měnu nepříznivé, zejména na zprávy o zavedení nových cel Donalda Trumpa. Navíc se na trhu projevuje korekce, která může vést k poklesu páru EUR/USD bez ohledu na makroekonomický kontext. Pár GBP/USD mezitím pokračuje ve stabilním růstu.

Obchodní doporučení a analýza pro EUR/USD na 13. března: Zaznamenal vůbec někdo zprávu o inflaci?
13.03.2025 Měnový pár EUR/USD se během středy pohyboval mezi 1,0886 a 1,0935. Jelikož během dne nezazněly žádné novinky ohledně nových cel nebo sankcí ze strany Donalda Trumpa, trh přestal prodávat dolar. To je hlavní faktor, který stojí za současnými pohyby. Jak již bylo zmíněno, makroekonomické údaje mají v tuto chvíli minimální význam.

Business vs. Trump: Firmy přijdou o miliardy kvůli celní politice
12.03.2025 Americké akciové trhy byly v úterý opět pod tlakem. Pokračující výprodej akcií zvýšil obavy investorů, kteří se děsí negativního dopadu nových celních hrozeb na globální ekonomiku.

Jak 12. března obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
12.03.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v uptrendu bez jakýchkoli korekcí či pullbacků. Euro se několik dní obchodovalo mezi úrovněmi 1,0804 a 1,0888 a pak pokračovalo v růstu. Na jeho pohyb neměly, podobně jako v předchozích trendech, vliv žádné významné makroekonomické faktory. Jedinou významnou zprávou zveřejněnou v tento den byly údaje o počtu volných pracovních míst JOLTs ze Spojených států, které byly o něco lepší, než se očekávalo. Výkon dolaru ale neovlivnily, protože Donald Trump v noci oznámil nová cla pro Kanadu. Konkrétně rozšířil stávající cla v reakci na to, že Kanada odmítla v klidu přijmout, že by se stala 51. státem USA. Dovozní cla na ocel a hliník byla zdvojnásobena a trh na Trumpovo rozhodnutí očividně zareagoval.

Na co se zaměřit 12. března? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
12.03.2025 Na středu je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Jediným významným údajem je zpráva o inflaci v USA, která má v současnosti malý vliv, podobně jako další ekonomické zprávy. Trh dál obchoduje hlavně podle rozhodnutí Donalda Trumpa a většinu ostatních faktorů ignoruje. I kdyby inflace v USA výrazně vzrostla, což by mohlo naznačovat jestřábí postoj Federálního rezervního systému v roce 2025, dolar to pravděpodobně neposílí. Americká měna by mohla získat 50 až 60 pipů, ale mohla by o ně během několika hodin přijít kvůli dalším výprodejům.

Jak 11. března obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
11.03.2025 Britská libra se v pondělí pokusila pokračovat v pohybu nahoru, pak se obrátila dolů a nakonec zůstala v bočním pásmu podobně jako v posledních dvou dnech předchozího týdne. Jsme svědky plochého trhu na lokálních maximech. Zdá se, že trh čeká na nová Trumpova prohlášení, údaje o americké inflaci nebo jinou klíčovou událost. Dopad Trumpových cel na americkou ekonomiku byl už plně zohledněn, ale co požene euro a libru dál nahoru?

Analytik: Ruské akcie si letos vedou nejlépe na světě
10.03.2025 O ruské akcie je nečekaně velký zájem, tamní index RTSI si letos vede nejlépe na světě. Od začátku roku zatím posílil o 27 procent, zatímco například české akcie podle indexu PX od začátku roku zatím vydělaly 15 procent. ČTK to řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.

Jak 10. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
10.03.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek pokusil pokračovat v růstu. Nutno ale dodat, že v první polovině dne nedošlo k žádným významným zpravodajským událostem, které by britskou libru ovlivnily. Euro jakýsi důvod k růstu mělo, protože zpráva o HDP eurozóny za 4. čtvrtletí byla nad očekávání silná. Začalo ale stoupat spíš před zveřejněním zprávy než v reakci na ni. Naopak libra takovou podporu postrádala. Proč tedy zase stoupala? Odpověď je prostá: Donald Trump.

Doporučení pro obchodování na kryptoměnovém trhu na 7. března
07.03.2025 Bitcoin a ethereum i nadále svádějí boj o růst, ale není to jednoduché. V době psaní tohoto článku se bitcoin odrazil od úrovně 84 000 USD a obchoduje se na úrovni 88 000 USD. Ethereum během asijské seance také zaznamenalo propad, a to na úroveň kolem 2 100 USD, ale pokles byl rychle vykoupen, což vedlo k oživení směrem k 2 189 USD.

USD/CAD: analýza a prognóza
07.03.2025 Index amerického dolaru klesl do blízkosti listopadových minim, protože byl pod tlakem cel Donalda Trumpa a rostoucích očekávání, že Federální rezervní systém by v roce 2025 mohl několikrát snížit úrokové sazby. Nejnovější zpráva z Automatic Data Processing (ADP) ukázala, že zaměstnanost v soukromém sektoru USA v únoru vzrostla o pouhých 77 000 pozic, takže výrazně zaostala za prognózovanými 140 000. Tyto slabé údaje vyvolaly obavy z možného zpomalení ekonomiky navzdory pokračující expanzi v sektoru služeb.

Jak 7. března obchodovat měnový pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.03.2025 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek po třídenní rally v podstatě zastavil. Navzdory významným událostem, které mohly posílit americký dolar, se trh zastavil, což ještě víc zdůraznilo nedávnou absenci logického pohybu tohoto páru. Rozhodnutí ECB znovu uvolnit měnovou politiku mělo způsobit pokles eura, ale žádný takový pohyb jsme nezaznamenali, protože trh se dál soustředí jen na politiku Donalda Trumpa. Navzdory prudkému poklesu dolaru v tomto týdnu může dnes nebo příští týden začít silné oživení. V tuto chvíli však tržní sentiment postrádá jasnou logiku. Vše závisí na tom, jak si obchodníci vyloží fundamentální pozadí. V hodinovém časovém rámci navíc neexistuje jasná trendová linie, která by naznačovala konec rostoucího trendu.

Jak 7. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
07.03.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také zastavil. Britská libra ani americký dolar neměly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody k růstu či poklesu, protože ekonomické pozadí bylo slabé a fundamentální faktory vůbec žádné.Donald Trump si navíc vzal volno a zdržel se zavádění nových cel. Trh si proto dopřál zaslouženou přestávku.

Order Book: Kniha objednávek – proč existuje a jak ji využít? (24. díl)
07.03.2025 V minulé kapitole jsme rozebírali to, jak se pozicují velcí hráči a jak tuto skutečnost zjistit pomocí COT reportu, ukázali jsme si i to, kde ho najdeme, ale i jak složitá data z dokumentu přetransformovat do jednoduchých grafů. V dnešní kapitole zabrouzdáme v konceptech likvidity dál a podíváme se na orderbook neboli knihu objednávek. V konceptech likvidity můžete obchodovat samozřejmě i kryptoměny, a proto si v dnešní kapitole ukážeme příklady na kryptoměnách, jelikož i ty už se stávají součástí klasického finančního trhu a orderbook na nich funguje naprosto skvěle. První ale co je to tedy ten orderbook?

Jak 6. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
06.03.2025 Pár GBP/USD ve středu pokračoval ve výrazném růstu. Zatímco evropská měna neměla na začátku týdne ani jeden důvod k růstu, libra šterlinků jich měla ještě méně. Obě měny stoupaly hlavně kvůli výrokům Donalda Trumpa, které jsou navzdory neustálým výzvám k míru, dobré vůli a jednotě často kontraproduktivní. Pojem "mír" může mít značně rozdílné významy – Trump chce ukončit válku na Ukrajině, ale trvá na podmínkách, které Kyjev ani Moskva v současné době nepřijímají. Zároveň vyostřuje obchodní napětí s Čínou, Kanadou, Mexikem, Indií a Evropskou unií, čímž fakticky poškozuje vztahy se zeměmi, které byly dlouholetými partnery USA. Za těchto okolností se dá pochopit, jak trh může reagovat na americký dolar.

Jak 5. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
05.03.2025 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru navzdory absenci jakýchkoli podpůrných faktorů, protože Spojené státy ani Spojené království nezveřejnily v průběhu dne žádné zprávy, ani žádní významní představitelé nevystoupili s projevy. Jedinými významnými zprávami byly další výroky Donalda Trumpa, který oznámil zdvojnásobení cel na Čínu a zrušil rozhodnutí poskytnout Mexiku a Kanadě měsíc navíc za účelem vyjednávání a prohlásil, že téměř všechny země světa zneužívají USA k vlastnímu prospěchu. Reakce trhu v posledních dvou dnech byla značná – britská libra roste. Tedy, ne že by úplně nabírala na hodnotě, to spíše dolar čelí silnému tlaku. Současné makroekonomické a technické faktory se zdají téměř irelevantní; trh prostě v panice utíká od dolaru.

Jak 4. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.03.2025 Pár GBP/USD zažil v pondělí také silnou rally. Z technického hlediska byl ale jeho pohyb oprávněnější než pohyb eura. Na rozdíl od eura se britská libra stále nachází v rostoucím trendu a neprorazila pod trendovou linii. K její pondělní rally nebyl prakticky žádný makroekonomický důvod. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu ve Velké Británii byl zveřejněn jako druhý odhad, zatímco první významná zpráva – index ISM – byla zveřejněna večer, kdy trh už stoupal. Dolar začal oslabovat už v noci, takže tento pohyb byl do značné míry emocionální reakcí na páteční události v Bílém domě. Není jasné, proč si je trh vyložil negativně pro dolar, ale Trumpův prezidentský mandát ukázal, že "světový mír" podporuje pouze slovy. Ve skutečnosti se pouští do konfliktů s polovinou světa a klade si podmínky, což obchodníky nutí k opatrnému přístupu k dolaru.

USD/CAD: Bude pár pokračovat v růstu do blízkosti několikatýdenních maxim?
03.03.2025 Měnový pár USD/CAD se drží v blízkosti několikatýdenních maxim, když už šestý den v řadě pokračuje v pozitivní dynamice podpořené proražením nad 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA). Spotové ceny dosáhly během asijské seance téměř čtyřtýdenního maxima kolem 1,4450–1,4455 díky obnovené poptávce po americkém dolaru.

Jak 3. března obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
03.03.2025 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v pohybu dolů navzdory absenci významných fundamentálních a makroekonomických vlivů. Pokles eura způsobený technickými faktory vedl také k poklesu britské libry. V případě britské měny k němu bylo méně technických důvodů, protože trendová linie byla umístěna mnohem níž než v grafu eura. Jak už bylo uvedeno, když euro klesá, libra obvykle následuje jeho příkladu. Euro nebylo schopno solidně zkorigovat nahoru, zatímco libra prošla výraznější korekcí, což zvyšuje pravděpodobnost silného poklesu. Předpokládáme, že trendová linie bude příští týden prolomena, ale silné makroekonomické prostředí a páteční události v Bílém domě by v pondělí mohly výrazně ovlivnit americký dolar. Ve Velké Británii nebyly v pátek zaznamenány žádné pozoruhodné zprávy ani události.

Jak 28. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
28.02.2025 Pár GBP/USD ve čtvrtek klesl, ačkoli k tomuto pohybu měl méně důvodů. Trumpova cla proti EU se přímo nedotýkají Spojeného království, které z bloku vystoupilo už před lety. Zprávy o americkém HDP a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby ale dolaru přály. Zejména objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v lednu vzrostly o 3,1 % a překonaly tak prognózovaná 2 %. Třetí odhad růstu HDP zůstal oproti předchozím hodnocením beze změny, což naznačuje silnou výkonnost amerického dolaru.

Na co se zaměřit 27. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
27.02.2025 Čtvrteční makroekonomický kalendář je poměrně chudý, ale dnes budou zveřejněny významné zprávy. Německo, Velká Británie a eurozóna zveřejní méně důležité ekonomické zprávy, od kterých se nečeká výraznější vliv na trh. Spojené státy ale zveřejní klíčové údaje včetně HDP za 4. čtvrtletí (konečný odhad), objednávek zboží dlouhodobé spotřeby a žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Jak 27. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
27.02.2025 Měnový pár EUR/USD se ve středu obchodoval beze změny a prolomil rostoucí trendovou linii. Je však důležité poznamenat, že proražení trendové linie na plochém trhu je často falešným signálem obratu trendu. Současný technický výhled pro euro je poměrně složitý. Na jedné straně se cena v denním grafu už dva týdny pohybuje poblíž horní hranice pásma. Na druhé straně se snaží pokračovat v růstu, protože podmínky na trhu zůstávají beze změny. Pár už týden stagnuje a prorazil trendovou linii. Doporučujeme proto nezaměřovat se na průraz trendové linie, ale spíše na úroveň 1,0451, která sice není nejkritičtější, ale slouží jako spodní hranice lokálního flatu vytvořeného v tomto týdnu. Ve středu nebyly zveřejněny žádné významné fundamentální ani makroekonomické zprávy z eurozóny ani ze Spojených států.

Na co se zaměřit 26. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
26.02.2025 Na středu není naplánována žádná významná makroekonomická událost. Německo vydá zprávu o spotřebitelské důvěře, zatímco USA zveřejní údaje o prodeji nových domů. Nicméně ani jeden z těchto reportů není tak důležitý, aby byl považován byť jen za "sekundární".

USD/CAD: Pár zůstává pod tlakem několika faktorů
25.02.2025 Nedávné slabé makroekonomické údaje z USA, zejména předběžné indexy PMI, ukázaly, že podnikatelská aktivita v soukromém sektoru v únoru klesla na 17měsíční minimum. Uvedené posílilo očekávání, že ke snížení úrokových sazeb Fedu může dojít ještě v tomto roce, což negativně ovlivnilo index amerického dolaru.

Na co se zaměřit 25. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
25.02.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a všechny jsou jen druhořadé. Na první pohled se může zdát, že report o HDP Německa je významný, ale ve skutečnosti se jedná o třetí a konečný odhad za čtvrté čtvrtletí. Skutečný údaj sice může být revidován směrem nahoru, ale i zlepšení na -0,1 % by stále znamenalo pokles ekonomiky. Vzhledem k současnému stavu německé ekonomiky jsou robustní čísla růstu nepravděpodobná. Proto tento report nejspíš neposkytne euru podporu. Ve Spojeném království, EU a USA nejsou plánovány žádné významné ekonomické zprávy, a to ani druhořadé.

Jak 25. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
25.02.2025 Pár GBP/USD se v pondělí pokusil pokračovat v pohybu nahoru, byť k tomu měl ve srovnání s párem EUR/USD méně důvodů. Ačkoli Velká Británie nedávno zveřejnila několik pozitivních ekonomických údajů a Bank of England může po poslední zprávě o inflaci zaujmout výraznější jestřábí postoj, domníváme se, že britská libra už posílila dost na to, aby zahájila nový lokální downtrend. Tento týden se očekává jen velmi málo makroekonomických údajů, takže trh nemá pádný důvod k dalším nákupům britské libry. Náladu obchodníků mohou ovlivňovat politické a geopolitické zprávy, ale těžko předpovídat, jak si většina účastníků trhu tento vývoj vyloží. Denní časový rámec stále naznačuje pokračující korekční růst, ale libra nemůže ani v rámci tohoto trendu růst donekonečna. V pondělí nedošlo k žádným významným ekonomickým událostem ani ve Spojených státech, ani ve Spojeném království.

Na co se zaměřit 24. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
24.02.2025 Na pondělí je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná není významná. Trh v posledních dvou týdnech z velké části ignoruje fundamentální a makroekonomické údaje. Minulý týden přehlížel i důležité reporty o nezaměstnanosti a inflaci ve Velké Británii, ale libra si následující den i přes prázdný ekonomický kalendář připsala 100 pipů. Eurozóna v pondělí zveřejní druhý odhad inflace za leden a Německo index podnikatelského klimatu IFO. Druhý odhad inflace se obvykle shoduje s prvním, takže výrazná reakce trhu je nepravděpodobná. Index IFO je sekundárním indikátorem s minimálním vlivem na tržní sentiment.

Jak 24. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
24.02.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek mírný pokles, který odrážel smíšené makroekonomické prostředí pro libru i euro. Index PMI v britském výrobním sektoru za únor prudce klesl na 46,4 bodů, zatímco index PMI ve službách vzrostl na 51,1 bodů. Výsledkem byla jedna pozitivní a jedna negativní zpráva. Indexy podnikatelské aktivity ve Spojených státech také přinesly smíšené výsledky, přičemž index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity byl nižší, než se očekávalo. Vzhledem k těmto podmínkám by nebylo divu, kdyby dolar v pátek oslabil. Jenže on místo toho ve skutečnosti posílil. O den dříve, tedy ve čtvrtek, pár výrazně stoupal navzdory nedostatku makroekonomických faktorů, což začínající obchodníky upozorňuje na fakt, že jeho současné pohyby nejsou příliš ovlivňovány makroekonomickými nebo fundamentálními faktory. Korekční růst v denním časovém rámci pokračuje a potvrzuje situaci.

Na co se zaměřit 21. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
21.02.2025 Na pátek je naplánováno značné množství makroekonomických událostí. Ačkoli žádná není ultra důležitá, jejich kombinovaný vliv by mohl výrazně ovlivňovat pohyby měnových párů v průběhu dne. Německo, Spojené království, eurozóna a Spojené státy zveřejní indexy podnikatelské aktivity ve službách a ve zpracovatelském průmyslu za únor. Nutno dodat, že tyto indexy jsou významné hlavně pro evropské země, protože USA mají kritičtější indexy ISM. Spojené království navíc vydají zprávu o maloobchodních tržbách a USA zveřejní index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity. Cenové pohyby by dnes vzhledem k množství reportů mohly několikrát změnit směr.

Jak 21. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
21.02.2025 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl žádný fundamentální ani makroekonomický důvod. Začátkem týdne se zdálo, že trh "ignoruje" zprávy o mzdách, nezaměstnanosti a inflaci ve Spojeném království. Ve čtvrtek ale na ně buď reagoval zpětně nebo prostě libru nakupoval bez zřetelného důvodu. Momentálně vypadají pohyby tohoto páru nelogicky, ale hlavní faktor, který žene libru nahoru, se nemění: potřeba korekce v denním časovém rámci.

Jak 21. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
21.02.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek dál vykazoval extrémně nízkou volatilitu, primárně pod vlivem technických faktorů. Když se mu nepodařilo překonat vzestupnou trendovou linii, odrazil se, což vedlo k dalšímu růstu. Nutno ale dodat, že pár v denním časovém rámci zůstává na plochém trhu poblíž jeho horní hranice. Obrat dolů a pokles proto v blízké době vypadají velmi pravděpodobně.

USD/CAD. Analýza a prognóza vývoje
20.02.2025 USD/CAD dnes čelil novému prodejnímu tlaku a pozastavil tak své dvoudenní zotavení z dvouměsíčního minima. Očekávání investorů ohledně březnového snížení úrokových sazeb ze strany Bank of Canada (BoC) se po mírném zrychlení kanadské spotřebitelské inflace snížila. Současně obnovené oslabení amerického dolaru zvyšuje další tlak na USD/CAD.

Jak 20. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
20.02.2025 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Obchodníci měli už druhý den po sobě dost důvodů k nákupům britské libry, protože makroekonomické údaje ze Spojeného království tento výhled plně podporovaly. Trh projevoval v úterý a ve středu jen malý zájem o nové nákupy. Minulý týden, ačkoli měl méně důvodů k nákupům, se poměrně ochotně zapojoval do transakcí. Současné pohyby na trhu vypadají nelogicky a tento týden jsme neviděli v podstatě žádnou aktivitu. V hodinovém časovém rámci zůstává neporušený uptrend a v denním časovém rámci pokračuje rostoucí korekce. Situace se dnes pravděpodobně nezmění, protože kalendář makroekonomických a fundamentálních událostí pro Spojené království i pro USA je prakticky prázdný.

Na co se zaměřit 19. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
19.02.2025 Na středu je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale bude zveřejněno několik důležitých reportů. Nejvýznamnější bude index spotřebitelských cen (CPI) ve Spojeném království za leden. Obchodníci očekávají nárůst inflace ve Spojeném království na 2,8 % meziročně a skok jádrové inflace na 3,7 %. Nedávná rally britské měny byla dána pravděpodobně právě těmito očekáváními. Pokud budou skutečné údaje nižší, než se očekávalo, mohla by britská libra začít klesat už dnes. USA zveřejní reporty o stavebních povoleních a zahájené výstavbě domů a bytů, které jsou ale považovány za sekundární.

Jak 19. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
19.02.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý zaznamenal pokles a minimální volatilitu. Během dne nebyly zveřejněny žádné významné makroekonomické zprávy, takže euro ani dolar neměly pádné důvody k pohybu. Institut ZEW dopoledne vydal reporty o ekonomickém sentimentu v Německu a eurozóně, které vykázaly relativně dobré výsledky. Tyto reporty jsou nicméně považovány za sekundární a obvykle nevyvolávají silné tržní reakce.

Na co se zaměřit 18. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
18.02.2025 Na úterý je naplánováno několik makroekonomických událostí. Bude zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW v Německu a eurozóně, který ale jen sekundárním indikátorem – může vyvolat pouze minimální reakci trhu a celkový obraz nezmění ani v hodinovém grafu. Velká Británie zveřejní významnější zprávy o nezaměstnanosti, změně počtu žadatelů o podporu v nezaměstnanosti a růstu mezd. Je důležité si uvědomit, že růst mezd přímo ovlivňuje celkovou inflaci, která pak ovlivňuje měnovou politiku Bank of England. Klíčovým indikátorem je také míra nezaměstnanosti, od které se očekává nárůst na 4,5 %.

Jak 18. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
18.02.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pondělí po pěti dnech růstu mírný pokles. Volatilita nicméně zůstala extrémně nízká a trh nebyl pod vlivem žádných významných fundamentálních ani makroekonomických faktorů. V důsledku toho nedošlo k žádným významným pohybům na finančních trzích, ani v globálním měřítku.

Na co se zaměřit 17. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
17.02.2025 Na pondělí nejsou plánovány žádné makroekonomické události. Euro a libra minulý týden výrazně posílily, i když k tomu neměly pevný makroekonomický nebo fundamentální základ. Ačkoli se objevilo několik zpráv, které byly pro obě měny pozitivní, některé faktory podpořily růst dolaru. Euro i libra nicméně vykazovaly během týdne jen pohyb nahoru. Oba měnové páry zůstávají u růstového trendu, což potvrzují jejich trendové linie.

Jak 17. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
17.02.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v růstovém trendu a euro v průběhu celého týdne posilovalo, často bez jasného důvodu. Ačkoli ho některé zprávy podpořily – například zpráva o HDP eurozóny, která byla nad očekávání dobrá, a údaje o maloobchodních tržbách v USA, které očekávání nesplnily – musíme si uvědomit, že širší makroekonomické prostředí stále podporovalo dolar. Konkrétně zpráva o inflaci v USA naznačila čtvrtý růst spotřebitelských cen v řadě a nedávné výpovědi Jeroma Powella v Kongresu potvrdily, že případné snižování sazeb v roce 2025 bude velmi pozvolné. Pokud bude inflace dál stoupat, mohl by Federální rezervní systém dokonce úplně upustit od plánů na uvolnění sazeb.

Ceny zlata rostou kvůli poptávce po bezpečných aktivech a obchodní nejistotě
14.02.2025 Futures na zlato se opět blíží rekordním maximům, poháněné přetrvávající poptávkou po bezpečných aktivech a eskalujícím obchodním napětím.

Na co se zaměřit 14. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
14.02.2025 Makroekonomických událostí nebude v pátek ani příliš mnoho, ani příliš málo. V eurozóně bude zveřejněn druhý odhad HDP za čtvrté čtvrtletí, který je objektivně méně významný než první nebo třetí odhad. Proto se na něj nečeká silná reakce trhu. V Německu a ve Velké Británii nejsou na dnešek naplánovány žádné významné zprávy. USA zveřejní zprávy o průmyslové produkci a maloobchodních tržbách; obě jsou relativně důležité, ale mimořádně silná reakce trhu se také nečeká. Oba měnové páry pokračují v růstu, ale dochází k častým pullbackům. Ani dnešní den pravděpodobně nebude výjimkou.

Jak 14. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
14.02.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v pohybu nahoru, ačkoli k němu měl ve srovnání se začátkem týdne méně důvodů. Evropská měna v průběhu tohoto týdne soustavně posilovala. Co ale bylo příčinou jejího růstu? Jerome Powell dvakrát potvrdil jestřábí postoj Federálního rezervního systému. Nedávná zpráva o inflaci podpořila jeho přesvědčení, že snižování hlavní úrokové sazby není v dohledné době vhodné.

Jak 13. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
13.02.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v úterý výrazný růst a uptrend pokračoval i přes noc. Co způsobilo růst eura? Den byl ve znamení zveřejnění údajů o inflaci v USA. Mnoho obchodníků očekávalo, že inflace buď mírně zpomalí, nebo zůstane beze změny, zvlášť když Jerome Powell několikrát naznačil pokračování dezinflačního procesu. Jenže inflace v rozporu s těmito předpověďmi vzrostla už počtvrté za sebou.

Jak 12. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
12.02.2025 Pár GBP/USD se v úterý také obchodoval směrem nahoru, ačkoli k tomu neměl pádný důvod. Jenže kdo opravdu hledá důvody na trhu, který se nehýbe? I v časovém rámci 1H je jasné, že cena se poslední dobou pohybuje převážně do strany. Zatímco v denním časovém rámci se objevují známky korekčního růstu, v grafu 1H je vidět pattern neustále se střídajících trendů. Celkově lze cenové pohyby z posledních týdnů zařadit do kategorie korekce, která často přináší značnou míru nejistoty. V grafu 1H jsme na chvíli viděli zřetelné trendy, ale teď čelíme naprostému zmatku.

Na co se zaměřit 6. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
06.02.2025 Na čtvrtek je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí, ale je trh podle všeho úplně ignoruje. Jediným významnějším reportem bude dnes report o žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Jinak není na programu nic. Přesto, můžeme očekávat jednu klíčovou událost, která ovlivní obchodní tón celého dne.

Jak 6. února obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
06.02.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval ve vzestupném pohybu, který byl v přímém rozporu s lokálním makroekonomickým prostředím. Zopakujme si klíčové body, na které jsme kladli důraz. Za prvé, v denním časovém rámci cena aktuálně koriguje a v hodinovém časovém rámci se tato korekce může jevit jako série trendů. Za druhé, globální fundamentální pozadí stále podporuje americký dolar, který v momentálně neroste jednoduše proto, že potřebuje korekci. Ve středu tedy trh přehlížel lokální makroekonomické údaje, ale ve střednědobém horizontu zůstává pohyb páru logický. Indexy PMI ve službách z Německa a eurozóny v první polovině dne nepřinesly hodnoty, které by ospravedlňovaly růst eura, a přesto euro posilovalo. Americký index ISM PMI ve službách vykázal slabé výsledky, a přesto se dolar ve druhé polovině dne téměř nepohnul. Report ADP o zaměstnanosti ukázal nad očekávání dobré výsledky, ale dolar ani tentokrát nereagoval. Celkově se lokální pohyby jeví jako nelogické a nevyzpytatelné.

Čemu věnovat pozornost 5. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
05.02.2025 Na středu je naplánováno několik významných makroekonomických událostí. Budou zveřejněny indexy PMI ve službách pro Německo, Spojené království, eurozónu a Spojené státy, které by měly přinést smíšené výsledky. Drobné odchylky od prognóz pravděpodobně nevyvolají silnou reakci trhu. Výrazné odchylky by však mohly vést k výrazným tržním pohybům. Dnes bude zveřejněno pět reportů, včetně dvou ze Spojených států; jedním z nich je velmi významný index ISM. Kromě toho bude dnes zveřejněn také report ADP o zaměstnanosti v soukromém sektoru, který je často považován za předzvěst zprávy o mzdách mimo zemědělský sektor (NFP). Obecně má trh tendenci reagovat spíše na NFP, zatímco report ADP je považován za sekundární ukazatel.

Jak 5. února obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
05.02.2025 Pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu nahoru. V předchozích článcích jsme upozorňovali, že průraz trendové linie může být falešný. Aktuálně britská libra oživila na lokální maxima a v denním časovém rámci se zdá připravena pokračovat v býčí korekci. Je ale důležité říct, že tento pohyb nahoru, který trvá už téměř měsíc, je v denním grafu stále jen korekční. Cenová akce v grafu 1H proto může působit poměrně složitě a může se vyznačovat neustálými pullbacky a střídáním trendů. Včera byl důvod k nákupu páru, zejména proto, že jediná významná zpráva daného dne – JOLTs o počtu otevřených pracovních míst v USA – nesplnila očekávání. Pokud zklamou i další ekonomické údaje z USA, mohl by dolar dál oslabovat. Mějme ale na paměti, že tento současný růst je korekční. Kromě toho je na čtvrtek naplánováno ještě zasedání Bank of England, které by mohlo představovat novou výzvu pro britskou měnu, pokud jeho tón zůstane holubičí.

Jak 4. února obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
04.02.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pondělí při otevření trhu výrazný pokles, ale do konce dne dokázal oživit. Ačkoli prorazil rostoucí trendovou linii, tento průraz by podle nás neměl být brán vážně. Pohyb ceny v daném dni byl impulzivní a emotivní, což je po zasedáních centrálních bank obvyklý scénář – ceny mají tendenci pohybovat se jedním směrem, jen aby se následující den vrátily na původní pozice. Dá se tedy říct, že pondělní výkyvy zmátly obchodníky a zkomplikovaly technický výhled. Pokračuje korekční růst, zatímco střednědobý klesající trend zůstává nedotčený. Index PMI ISM ve zpracovatelském průmyslu z USA byl mnohem lepší, než obchodníci očekávali, což by mohlo naznačovat, že dolar by dnes mohl obnovit růst. Musíme ale zdůraznit, že trh aktuálně reaguje emotivně a není jisté, jaké další informace mohou přijít od Trumpa.

Čemu věnovat pozornost 4. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
04.02.2025 Na úterý je naplánováno jen velmi málo makroekonomických událostí. Včerejší den byl názornou ukázkou toho, jak americký prezident dokáže vyvolat turbulence na měnovém trhu. Nejsme si jisti, že tyto turbulence už odezněly. Oba měnové páry včera při otevření trhu klesly, ale během dne oživily. Je zajímavé, že makroekonomické podmínky v průběhu dne nepodporovaly jen euro. Inflace v EU sice vzrostla, což je pro euro dobré, ISM PMI ve zpracovatelském sektoru v USA také vzrostl, ale hodnota dolaru odpovídajícím způsobem nestoupla. Dnešní ADP report o změně zaměstnanosti v soukromém sektoru proto nejspíš nebude mít výrazný vliv na pohyb obou měnových párů.

Čemu věnovat pozornost 3. února? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
03.02.2025 V pondělí nás čeká velké množství makroekonomických událostí. Den začne zveřejněním údajů o indexech nákupních manažerů (PMI) ze Spojeného království, Německa a eurozóny. Ačkoli jsou důležité, lze od evropských i britských reportů poměrně těžko očekávat dobré výsledky. Minulý týden měly euro a libra štěstí, že dál neklesaly. Větší význam bude mít report o inflaci z eurozóny. Inflace v Německu v lednu prudce klesla, a pokud se zpomalení projeví i v eurozóně, mohlo by trhu poskytnout další důvody k prodeji eura. Nakonec bude zveřejněn americký ISM PMI ve zpracovatelském průmyslu, který je významnější než standardní PMI a může oproti předchozímu výsledku vykázat nárůst.

Futures na zemní plyn v USA klesají v důsledku teplejšího počasí a rostoucí produkce
31.01.2025 Futures na zemní plyn v USA zaznamenávají výrazný pokles, ovlivněný teplejším počasím a zvýšenou produkcí po nedávné arktické vlně, která dříve snížila zásoby. K 8:55 ET dnes klesl front-month kontrakt na Nymexu o 1,3 % a obchodoval se za 3,008 USD za milion britských termálních jednotek (MMBtu).

Jak 31. ledna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
31.01.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek dál obchodoval do strany. Zpráv týkajících se britské měny bylo ve srovnání s eurem výrazně méně, ale pohyby byly téměř totožné. Zdá se, že britská měna má aktuálně problémy. Po třech dnech plochého obchodování se zdá, že jen následuje euro.

Růst cen paliv se v posledním týdnu zastavil, nafta mírně zlevnila
30.01.2025 Ceny pohonných hmot v Česku po předchozím růstu stagnují. Průměrná cena nafty klesla za poslední týden o tři haléře na 36,12 koruny za litr. U benzinu se nezměnila a zůstala na 36,74 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje. Na začátku února analytici očekávají pokles cen.

USD/CAD: Analýza a prognóza
30.01.2025 Pár USD/CAD se dnes odrazil o více než 40 bodů od intradenního minima. Spotové ceny ale zatím nepokračují v cestě a zůstávají ve známém obchodním pásmu, které se drží už více než měsíc.

Faktory ovlivňující tržní cykly na Forexu
30.01.2025 Forex (Foreign Exchange Market) je největší a nejlikvidnější finanční trh na světě, který je charakteristický svou dynamikou a neustálými změnami. Cykly na forexovém trhu jsou opakující se vzory pohybů cen, které lze pozorovat v různých časových obdobích. Pochopení těchto cyklů je klíčové pro úspěšné obchodování. V tomto článku si představíme hlavní faktory, které je ovlivňují.

Čemu věnovat pozornost 30. ledna? Analýza fundamentálních událostí pro začátečníky
30.01.2025 Na čtvrtek je naplánována řada významných makroekonomických událostí. Nejdůležitější budou reporty o HDP Německa, eurozóny a Spojených států za čtvrté čtvrtletí. Nutno ale dodat, že během evropské obchodní seance může trh ještě reagovat na středeční zasedání FOMC a oznámení o zasedání Evropské centrální banky. Zmíněné makroekonomické reporty proto mohou být ve stínu jiných fundamentálních událostí. Navíc je nepravděpodobné, že by dnes obchodníky zaujaly reporty o míře nezaměstnanosti v EU a o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA.
Související klíčová slova:
Vstupy a výstupy | Orderbook | Stabilnější trhy | Nastavení Order Book | Akcie včera | Počet akcií | UMG | Indexy PMI | Finanční krize prop firmy | Údaje z USA | Stochastický | Nastavení Order Book Depth | Grafy z TradingView | Take Profit | Tempo růstu | Durace | Odvětví | Shortování akcií | Lidské emoce | Retracement | LYNX | Formace dvojitý vrchol | Jackson Hole | Order Book | Soustředění | Hlavní měnové páry | Fungování trhů | Skluz v plnění | Oživení cen | Investiční firma | ETC | Obchodovat s ETF | Obrácená Hlava a ramena | Daytrading | Ekonomické perpetuum mobile | Sektory technologií | Nejlepší platformy | Typ tradingu a investice | Rozložení investic | EUR | Pip | Inner Circle Trader | Buy the rumour, sell the news | Zkušenosti | Silný nákupní tlak | Analýza intradenního pohybu | Nárůst objemů | Akciové trhy | Alphabet | IGLN.UK | Vstupy | Ark | Obchodování na burze v USA | US2000 | Bitcoin ETF | Platina | Obchodování CFD | Potvrzení obchodů | Berkshire Hathaway | Lockheed Martin | Renko grafy | Pozitivní vliv | Jasný trend | Pfizer | Obchodník | Dobré návyky | Dovednosti | Zpracovatelský sektor | Long pozice | Ztráty peněz | Spotový orderbook | Mince | Cenový pohyb | Základy Price Action | Geopolitické riziko | Alibaba | Holubičí tón | Trend | Likvidní trh | Klíčové výhody | Geopolitické konflikty | Životní prostředí | Ekonomiky rozvíjejících se trhů | Libra vůči dolaru | Ark 21Shares | Hodnota dolaru | Nástroje pro technickou analýzu | Makroekonomické dění | Seance volatilita | BTC | Výrobní PMI | Cenový gap | Dění na světových burzách | Historie | Strach z promeškání (FOMO) | Pokles indexu | Oznámení výsledků | Nikl | Co jsou komodity? | Období konsolidace | Očekávané výsledky | Zápis obchodů | Finanční stabilita | Statistiky | Ochranné příkazy | Korelace | PLATINUM | Makroekonomika | Nejlepší obchody | Držení přes víkend | Rušivé indikátory | Vývoj ceny hliníku | Dow Jones Industrial | Scalping grafy | Perpetual futures orderbook | Mapa v MobChart | Typ tradingu | Boční kanál | Výše dividendy | Britská libra | Aktiva | Chování ceny | PLN | USD/PLN | Citigroup | Predikce vývoje | Odborníci na kryptoměny | Indexy na Wall Street | Ekvidistantní čára | Zakreslení supportů a rezistencí | Investing | Futures kontrakt | Fondy obchodované na burze | Ranní zpráva pro tradery | Nákupní pozice | Spojení | Opakující se vzory | Vedoucí pracovníci | Detailní analýza | Čas strávený tradingem | Nálady na trhu | Dlouhodobý úspěch | Akciové společnosti | Střední Evropa | Bitcoinové velryby | Otevřené pozice | Příležitosti k nákupu | Index strachu | Kolaps | Tvorba pracovních míst | Vyvíjející se technologie | Inverzní ETF | Aplikace technických indikátorů | Náhled na trhy | Sierra Chart | Zakreslení trendového kanálu | ISM ve službách | Rozhodování Fedu | Testované období | Ceny ropy WTI a zlata | Zvýšení cel | Support a rezistence | 4GLD | Znalost | Dlouhodobý sentiment | Odpočinek | Vliv na trh | Poplatky | Pojišťovna | Obchodní systém | Zasedání ECB | Cenné kovy | Komunita | Zakreslení S/R zón | Potvrzení směru obchodu | Diverzifikace | Business model | Letecké společnosti | Výnosy dluhopisů | Hlubší analýzy | Zveřejnění výsledků | Mlékárenský průmysl | Formy obchodování s komoditami | Ruské invaze na Ukrajinu | Obchodování na parketu | Analýzy | Zavedené společnosti | Pravděpodobnost | Návratnost investice | Soft-landing | Dlouhodobý trader | Tradovat | Short obchody | Chování trhu | Rané formy obchodování | Zajímavé akcie | Válka | Výsledkové zprávy | Potvrzení patternu | Výhody obchodování s CFD | Lagardeová | Open-outcry obchodování | Trend Following (sledování trendu) | TNOTE | USD/IDR | Pozitivní komentář | HFT | Long / Short | Zprávy z USA | Ethereum | Propady cen | Dovoz z USA | Údaje o maloobchodních tržbách | Velké finanční instituce | Deflace | Pokles indexu S&P 500 | Pokračování poklesu | Geopolitické události | Expanze | Exchange | Clo na dovoz | Chápání tržní struktury | Nové obchody | Price Action a indikátory | Deutsche Boerse | Aggregation | Medvědí Pin Bar | Výkyvy | Nová cla | Simon Peters | Intradenní trader | Cenové výkyvy | Obchodní rozhodování | Předvídat budoucí pohyby | Převod komodit | Sezónní vzorec | Nástroje měnové politiky | Price Action s dalšími faktory | Dnešní ADP report | Krátkodobý rostoucí trend | Posilování dolaru | Kolektivní nevědomí | Likvidace pozic | Přesnost | Goldman Sachs | Support a rezistence zóny | Likvidita a volatilita | Teplotní mapy | Dlouhodobé pozice | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Zakreslení patternu | Rané formy obchodování s komoditami | Makroekonomické zprávy | Nová data | Saúdská Arábie | Krize na asijských finančních trzích | Elliott | Tržní cykly na Forexu | Strach | Rozhodnutí EU | Aktuální výhled | Long obchody | Luno | Důležité makroekonomické zprávy | Graf pro perpetual futures | Geopolitické napětí | Komodity na trading | Nezaměstnanost | Blockstream | Velký kapitál | Čekající příkazy | Rané počátky | Index spotřebitelské nálady | Vakcíny na koronavirus | Potvrzení signálu | Trendová čára | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Investiční analytik | YMU3 | Obchodování podle Price Action | CFD na ropu | Depozitář | Zvýšení účinnosti | LMT | Cena zlata | Bankéři | Útok na World Trade Center | Změny trendu | Jak hledat patterny | Makroekonomické statistiky | Patová situace | Cenové svíčky | Ceny kryptoměn | Brent (OIL) | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Scalpování | Malé objednávky | Akcie dnes | Vítejte ve světě finančních trhů | Veřejná dražba | Témata investorů | Osa komoditních trhů | Christine Lagarde | Burza | Trumpová | Dobrý obchodník | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Inflace v prosinci | Teorie Elliottových vln | XTB.cz | Odborník na kryptoměny | Proražení linie neckline | Růst zaměstnanosti | Nižší náklady na obchodování | Smart Money Concepts (SMC) | Hlavní události | FKI | Efektivní money-management | Americký akciový index | Komplexní strategie | Obchodování s deriváty kryptoměn | Pokles dolaru | Pumpování likvidity | Krátkodobé trendy | Tržní volatilita | Principy řízení rizik | Prop firmy nabízející futures | Rostoucí inflace | Akcie na doručitele | Data ke sledování | Cukr - Vývoj ceny | Směrnice | Co jsou futures kontrakty? | Gold | Exchange Traded Funds | Druhy prop tradingu | Ropa WTI - Vývoj ceny | Cla na EU | Konflikty | Týden na trhu | Proražení | Jednofázové obchodní účty | Brexit | Dopad na ekonomiku | Jak nakupovat akcie | Perpetual futures | Oznámení | Pozitivní vliv na trh | Rok 2025 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Foreign exchange market | Krátkodobý vliv | Cenové zóny Bitcoinu | Zlato a stříbro | Největší centrální banky | Dovozní cla | Visící muž | Hlavní témata investorů | New York Mercantile Exchange (NYMEX) | Online obchodování | Volby | Vysvětlení základních principů | Opětovný růst | Grayscale | Breakout strategie (strategie proražení) | Breakout | Trumpovo rozhodnutí | Využití dlouhodobých trendů | Kdy trend začíná | Formace hlava a ramena | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Americký prezident | Klouzavé průměry | iShares Physical Gold | Charles Hoskinson | Makroekonomický základ | Pohyby trhu | Vysoký potenciál | Delta Air | Butter and Cheese Exchange | Vysoký potenciál zisků | Výrazný pohyb | Obchodování se zprávami | Amazon | Růst cen | Zasedání Evropské centrální banky | Vliv na rozhodování | Standard & Poor's 500 | Nabídka a poptávka | Sentiment na trzích | Krypto trh | Riziko ztráty peněz | Chemické společnosti | Obchodní strategie RENKO grafu | Přijetí | Přístup k obchodování s komoditami | Co je to Price Action | Vale (VALE.US) | New York | Snížení úrokových sazeb | Co je komodita? | Fundamentální analýza pro začátečníky | Chicago Board of Trade (CBOT) | Pandemie COVID-19 | Investiční příležitost | Vývoj ceny zemního plynu | Vysoké riziko | Identifikace formací | BHP | Obchodovat na burze | Emocionální kontrola | Finální rozhodnutí | Uzavření pozice | Výkon amerického dolaru | Token | Značný kapitál | Krátkodobý dluh | Rubl | Výkon | Nejstarší zaznamenané obchodování | Fibonacci retracement | MetaTrader 4 (MT4) | CZK | Interbank indikátor | Zasedání FOMC | OD7F.DE | Podnikání | Hlubší porozumění trhu | Ekologické události | Akciová společnost | Obchodní model | Ministerstvo práce | Ceny uvnitř kanálu | Standard and Poor's | Silné oživení | EIA | Růstový pohyb | Dolarový index | Zavírací cena | Zóny Bitcoinu | Coinglass | Efektivnější systém | Finanční produkt | Break of Structure (BOS) | Lístky | Bearish Engulfing | Order Book Depth indikátor | Důležité zprávy | Fear of Missing Out | Vývoj měnového páru | Sebekázeň | Hodinový graf | Malý trader | Nižší ceny | Renko chart | Stoupající kanál (uptrend) | Světové osobnosti | Gap | Cestovní průmysl | Zakreslování trendových čar | Analýza trhu | Typy obchodovaných komodit | mobchart.com | Analyzování | Support úrovně | Inflace | Ropný magnát | Pomodoro technika | Průvodce krok za krokem | Ukázka Uptrendového trhu | Akcie Gamestop | Události tohoto týdne | Institucionální obchodníci se zlatem | Komodity - časté otázky | Zpráva Commitment of Traders | Renko strategie | Intraday trading | Obavy investorů | Pevný obchodní plán | Využití v ekonomických transakcích | Ceny cukru | Předvídat budoucí pohyby cen | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Dividendy | Perpetual | Možnost obchodovat | Obrácení krátkodobého trendu | Breaking | Rate Of Change | Rafinerie | Philip Morris | Obchodní seance | FOMO a FUD | Invesco | Výrazný růst | Maloobchod | Velikost trhu | Black swan | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | xStation | Kreslení trendových linií | Kanadský dolar | Zeměpis a geopolitika | Koncept Smart Money | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Index volatility VIX | Graf | Inverted Hammer | Utahování měnové politiky | Slabý trend | Horší výsledky | Výhled | Automatické systémy | Ceny zinku | ČSÚ | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Cla na Čínu | Order Book Depth | Vývoz ruské ropy | Sell-Stop | Zachycení ziskových příležitostí | Technická analýza intradenního pohybu | Ceny aktiv | Opční smlouvy | Deriváty kryptoměn | BP | Napětí ve světovém obchodě | HUF | Průmysl | Stanovení cílů | Obchodní účet | Scalping | Perpetual futures pozice | Uvolnění měnové politiky | Evropská měna | Ovlivnění cenových pohybů | Potenciál dlouhodobého růstu | Akcie a trhy | Centrální banky | Naučte se investovat | Finlord | Nejlepší čas | Zpráva | Momentum | Glencore | Negativní zpráva | Geopolitická situace | Obchodní plán | Přístup k různým trhům | TOP trading strategie | Nižší provize | Order book imbalance | Boční kanál (sideways) | Awesome Oscillator | Dlouhodobé držení pozic | Kolaps dolaru | Nedostatek disciplíny | Celková inflace | Ztrátové obchody | WSJ | Dobré výsledky | Poptávková strana | Návrat Donalda Trumpa | Japonská burza rýže | Bitstamp | Vstup do obchodu | Euro vůči americkému dolaru | Více obchodů | Moderna | Používání technických indikátorů | Velcí účastníci trhu | Outstanding shares | Dokončení evaluační fáze | Jak funguje Price Action | Trendový kanál | Definované cíle | Zvraty na trhu | Nové trhy | Akcie BP | Vít Hradil | Zápis obchodů do obchodního deníku | Uber | Banka Citi | Coca-Cola | Časová osa | Komise u futures prop firmy | Identifikace formace | Budoucí tržní podmínky | Silný býčí trend | Ekonomické obchodování | Kombinace Price Action | Hammer (kladivo) | Dragonfly Doji | Směnné kurzy | Contract | Diverzifikace osobních financí | Menší frekvence obchodů | Halving | Poklesy cen akcií | American Airlines | Nástroj technické analýzy | Obrat dolů | Sankce | Covid | Dolary | Pravidla strategie | CFD (Contracts For Difference) | Použití Fibonacciho úrovní | Nabídka | Plánování obchodů | Fyzické dodávky | Sledování trhů | Hliník - Vývoj ceny | Překoupené úrovně | Nákup dolaru | Příslib výměny | Typy účtů | Timeframe | Aktuální hodnoty měny | Order Flow | Kontrakty na obilí | Spotřebitelské inflace | Počet pracovních míst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výprodeje | Steve Nison | Italský premiér Mario Draghi | Price Action pro začátečníky | Stochastic oscilátor | Perpetuum mobile | Fyzické trhy komodit | Obchodníci s rýží | Futures na sójové boby | Snížit riziko | Býčí signál | Order Book Depth (aggregation) indikátor | Historie komoditních trhů | Správná diverzifikace | Potvrzení na směr trhu | Medvědí signál | RIO.UK | Podkladové komodity | Podstupování rizika | UCITS | Strategie Smart Money | Diskont | Potenciální obrat | Nástroje technické analýzy | Obchodní příležitost | Reinflace | KSS | Williams %R | Silná ekonomika | Futures na obilí | Uptrend | Patterny v grafu | Index ISM ve službách | Ceny pohonných hmot | Zadávání obchodu u futures | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Futures | Nákup a prodej různých surovin | Prop firmy nabízející futures trading | Pohyb ceny | Zakreslení S/R | Strategie pro obchodování s komoditami | Úspěšné obchodování | Pokračování současného trendu | Spot forex | Psycholog | Obchodní pravidla | Reakce trhu | Citáty světových finančních guru | Jaroslav Ton | Silný růstový pohyb | Ekonomiky | Trumpova obchodní válka | Palantir | CL | Odhodlání | Donald Trump | Zprávy o inflaci | Altcoiny vs. Bitcoin | Spekulovat na budoucí cenu | Výkonnost indexu | Ranní okénko | Point value | PLN/EUR | Celoroční výhled | Volatilita | Poplatek | Burzy cenných papírů | Nákupní tlak | Akciové investování | Čtení trhu | Intradenní obchodníci | Rozvoji obchodování | Živé obchody | Klíčové oblasti | Hrubý domácí produkt (HDP) | Institucionální objednávky | Klesající kanál (downtrend) | Vstoupit do obchodu | Cyklické tituly | Santiment | Ceny hliníku | Průmyslová produkce | Víkendové analýzy | Nabídka a poptávka komodit | Směřování trhu | Investiční účet | Obchodované komodity | Upgrade | Breakout Trader | Identifikujte trend | Obchod s rýžovými tikety | Skalpeři | Instituce a banky | Cenové hladiny | Prodej dolaru | Programy technické analýzy | Price Action a časování | Makroekonomická data | Ceny na čerpacích stanicích | Cryptocurrency | Commodities | Co je IPO? | Dow Jones | Pohyby cen měn | Předstihové indikátory | Grafy Renko | P/E | Časování obchodů | Potenciál růstu | Jednoduché obchodní systémy | Peníze | Příležitosti na trzích | Elektronický systém | Vývoz ropy | Nízké náklady na obchodování | CySEC | Trpělivost | Rozpětí trhu | Sociální sítě | Vývoj ceny kakaa | ECB dnes | Vývoj elektronického obchodování | Brent | Co to je dividenda | Ceny palladia | Tradingová rutina | Prudký pokles | Zakreslení cenové formace | Politika | Exxon Mobil | HUF/EUR | Skupiny obchodníků | Stimul | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Rezervy centrálních bank | Očekávání | Časová osa komoditních trhů | Michal Dvořák | Nevýhody ETF | Odvetná cla | Snižování sazeb | Obchodní pásmo | Flat | Roční zhodnocení | London Metal Exchange (LME) | Běžný malý trader | Palladium | Zpráva pro konkrétní měnu | Co je volatilita | Masivní pohyby | Ministr hospodářství | Vyčerpání prodejců | Mezinárodní dohody | Coinmarketcap | Spekulativní pohyby | Data CFTC | Vybírání zisků | Šance na úspěch | Inflační riziko | Akcie farmaceutické firmy | Knihy objednávek | Investiční centrum | Nejistota na trzích | Jednoduchý klouzavý průměr | Formace v grafu | Jak funguje burza | Akcie na majitele | Buy Limit | Posílení eura | XOP | Trump včera | Obchodní příkazy | Obchodování s CFD na komodity | Trendové čáry | Zprávy z finančních trhů | Komodity přes mobil | Indikátor RSI | Kathy Lien | Války na Ukrajině | Americké ministerstvo práce | Konflikt na Blízkém východě | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj na burze | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Strategie Martingale v tradingu | Nakupovat akcie | Náklady spojené se skladováním surovin | Majetek | Intercontinental Exchange | Denní rozpětí | Over-The-Counter | Alžírsko | Aktivní obchodování | Chamtivost | Standard & Poor's | Commodity | Gravestone Doji | Dopad na cenu | Blockchain | Výhody a nevýhody dlouhodobého tradingu | Ekonomické ukazatele | Hlavní úrokové sazby | Vláda Spojených států | Makroekonomické prostředí | Trading strategie | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Snižování cen | Denní pokles | Typy trhů | SPY - ETF | Zásoby ropy | Politická nejistota | Situace na trzích | Speciální ETF | OTC obchodování | Hedgeové fondy | Konzistentně ziskový | Zadání obchodních příkazů | Poslední burza v Evropě | Obchodní signály | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Stop Out | Komplexní analýza | Zemní plyn v USA | Investiční rizika | Vyšší zisky na obchod | Americký index | Příležitosti | Rostoucí úrokové sazby | Moderní komoditní trhy | Akcie a ETF | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Zaměstnanost | Burza Dojima | Neckline | Popularita obchodování s komoditami | IOT | Trhy komodit | MiFID II | Zasedání OPEC+ | MetaTrader | Akcie firmy | Největší pády | Vývoj akciového indexu S&P 500 | 9/11 Crash | Postavení na trhu | Odreagování | VIP Interbank indikátor | Politická rozhodnutí | Fundamentální analýza | BreakEven | Forex ziskové intradenní a swingové obchodní strategie | Vývoj eura | Objednávky | Validní kanál | Vzorce chování | Pravidelné výplaty | CHF EUR | Jednání FOMC | Vyšší minima | Sentiment na trhu | Prognóza | Michael Huddleston | Snížení volatility | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Obchodníci komodit | Prodávat akcie | Obchodování pomocí Price Action | Ziskový obchodní systém | Souhrnný index | Plánování | Long obchod | LEANHOGS | Nastavení grafů | Použití finanční páky | Ziskové obchody | Zásoby ropy v USA | Kmenové akcie | Trh práce | Změny cen | Měření sentimentu | První obchodní den | Crypto | Německý ministr hospodářství | Obchodníci | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Ask | Trend following | Hrozba | Raytheon Technologies (RTX.US) | Data z orderbooku | Futures trhy | Akvizice | Aktuální tržní podmínky | Časový úsek | Jestřábí komentáře Fedu | Růst amerického dolaru | SPDR ETF od State Street Global Advisors | Pochybnosti | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Swingoví tradeři | Počáteční náklady | Tržní cykly | Finanční životy | Býčí výhled | Superpočítač | Zákaznická podpora | Nerovnováha | Patterny | Růst rizikových aktiv | Výhody Martingale strategie | Uhelné elektrárny | Hospodářské recese | Komoditní akcie | Patrik Mackových | Izrael | Evening Star | Co je to orderbook? | Silná data z trhu práce | Ropná krize | Objem obchodů | Zprávy a analýzy | Spolehlivost obchodů | Strach z promeškání | Období vysoké volatility | Velká Británie | Intradenní obchodování | Důležité cenové zóny | Opatrný optimismus | Požadavky na marži | Obrat trendu | Jak analyzovat graf | Trade Center | Styl tradingu | Selský rozum | TradeCentrum | Ekonomické vyhlídky | Oklahoma | Technologické akcie | Investopedia | Klíčové události | Obchodníci s akciemi | Cena bitcoinu | Volatility | Nike | Nízké obchodní náklady | Skladování fyzických komodit | Blog | Farmaceutické firmy | Moderní burza | Long | Chování | Náklady na obchodování | Bullish | Fundamentální události | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Spot vs. futures | Skladování komodit | Zpomalení ekonomiky | S/R zóny (support a rezistence zóny) | Doji svíčky | Floating | Cardano (ADA) | Investování a obchodování | Burza rýže | Cenové změny | ETF fond | Avalanche | Nigérie | Koruna | Geopolitická rizika | Order Book Depth (aggregation) | Martingale systém | Farmaceutická společnost | Investiční portfolio | Vložení indikátoru | Sója - Vývoj ceny sóji | AUD | Globální poptávka | EN+ Group | JOLTS | Inflace v eurozóně | Portál FXstreet.cz | Používat páku | Trendové indikátory | Chicago Mercantile Exchange | ETFS Natural Gas | Caterpillar | Burza futures | Contract for Difference | Obchodní dovednosti | Cenové maximum | Platformy pro futures | S&P500 | Zprávy a události | Zpřesněný odhad | Nejznámější kryptoměny | Opatření | Meziroční růst | EBay | Futures prop firmy | Trend Swing | Formace Bullish Engulfing | Kukuřice - Vývoj ceny | GlassNode | Obavy z ekonomického dopadu | Vymazání účtu | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Světová burza | Vývoj kurzu | Prodejní příležitost | Tržní Struktura | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Ukázka knihy objednávek | Digitální aktiva | Obchodní fáze | CFD (Contract For Difference) | Makroekonomické události | Cykličnost | Faktory ovlivňující trhy | Support nebo rezistence | Počasí | Cotton Exchange | Zveřejnění ekonomických zpráv | Prop firmy | Level tradingu | Retailoví investoři | Popularita obchodování | Falešné signály | Lokální maxima | Čekající pokyny | Open | Představitelé Fedu | Ceny plynu | Stock Trader's Almanac | Sell pozice | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Počáteční kapitál | BlackRock iShares ETF | Sledování ceny | Index | Klíčové S/R zóny v grafu | Hledání patternů v grafu | Samson Mow | Vzdělávací nástroje | Co jsou ETF? | Vice | Budoucí cenové pohyby | Žádná korelace | TradingView | Měď | Směnný kurz | Hledání obchodních příležitostí | Slippage | Obchodní války | Sell | ETF průmyslových sektorů | Akcie výrobce | Pohyby dolaru | Breakout strategie | Pohyby na měnových trzích | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Vnitřní hodnota | Budoucí pohyby cen komodit | Vývoj ceny stříbra | Trhy v šoku | ICT/SMC | Vývoj ceny kryptoměny | GME | Zlaté rezervy | Break of Structure | Obchodování na trhu | Eura | Komise | Nejistoty | Pipy | Výkonnost akciových indexů | Historické maximum | Technické nastavení | Nevýhody dlouhodobého tradingu | Bílý dům | Kapitál | Falešné objednávky | Fungování | Ropa Brent | Co je to CFD? | Celkové riziko | Sledování odrazu ceny | Sezónnost a počasí | FinTech | Posílení | Upravený zisk | Vliv na obchodování | Agentura Reuters | GBP/JPY | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Market making | Makroekonomické reporty | Obiloviny | E-commerce | Podmínky na trhu | Prostředí pro nákup a prodej | Přidaná hodnota kryptoměn | Zajímavé příležitosti | Účtenky | Společnosti | Projev Jeroma Powella | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Capital Group | Co jsou ETF | HDP ve Spojeném království | Údaje o inflaci | 1 000 barelů | Krmný dobytek | Výběr časového rámce | Finanční analytici | Majitel | Tržby v eurozóně | Index STOXX Europe | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Automatizace obchodování | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Prop firma | Fyzické trhy | Zajímavý trh | S&P | Goldenburg Group Limited | Analýza komodit | Silné S/R úrovně | Využití času | Šéf centrální banky | Obchodní signál | Co jsou to supporty a rezistence | Hladiny podpory | Longové objednávky | Unie | Chování obchodníků | Jednoduché tipy | PEPSICO | Růst Etherea | Obchodování na finančních trzích | Aktivační poplatek | Zvýšení inflačního cíle | Platby u obchodníků | Maloobchodní tržby | Mobchart | Základy obchodování | Nové ekonomiky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Reálný účet | Analýza trhů | Kniha objednávek | Akciové indexy | Akcie Amazon | Indexové ETF | DIA.US | Vývoj situace | Christine Lagardeová | Shell | Vysoká inflace | Americké měny | Ekonomický kalendář | Quantower | Tržní podmínky | Index US30 | Bias (směr) | Vliv veřejného mínění | Domácnosti | Společnost Oracle | Výhody a nevýhody ETF | FOMO (Fear of missing out) | Trdr.io | Americké státní dluhopisy | Obchodování na Wall Street | Obchodní napětí | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Vyšší maxima | Obchodování s ropu | Akcie výrobce letadel | Ocel | Přeprodaný trh | Disciplína | Swing | Použití indikátoru Stochastic | Finanční technologie | Ekonomický vývoj | Řízení pozic | Investice do solární energie | Příliv bitcoinů | Zpráva o vývoji inflace v USA | COT reporty | Reakce trhů | Orderblocky | Bollingerova pásma | Prezident USA | Freeport McMoran | Foreign Exchange | Velké technologické společnosti | Růst cen zlata | Trading vs. Investování | Kritické myšlení | 5 000 bušlů | Marathon | Vhodné akcie | Deficit | Pandemie COVID | Bit.plus Martin Stránský | Stablecoin | CPI (index spotřebitelských cen) | Dlouhodobé držení | Dlouhodobé investování | BREAKING | Invaze | Ceny Bitcoinu | Omezení pákového efektu | Backtestovat | Zpráva o inflaci | Technické analýzy | Potvrzení trendu | Poučení z minulosti | Joachim Nagel | Řízení rizika | Natural Gas | Ideální čas | Internet of Things (IoT) | Složitější řízení | Kontrakty vázanými na komodity | Budoucí růst úrokových sazeb | Budoucnost | Derivátové trhy | XRP/USD | Obchody prostřednictvím online platforem | Největší hráči | Porozumění trhu | Pokles ceny | Cukr | Nároky na trpělivost | Tržní sentiment | Pohyb měnových párů | Cykly na Forexu | Virus | Tržní struktury | RTX.US | Nejnovější údaje | Kakao | Ruský plyn | Velikost kontraktu pro komodity | Snížení poptávky | Vývoj na komoditních trzích | KOL | Nižší náklady | Analytika | Konzistentně ziskový obchodník | Krátkodobé strategie | Intraday | Nepříznivý signál | Negativní dopad | Psychologické dopady | Vzdělávací webináře | Nevyřízené objednávky | Co to je burza | Zaměstnání na plný úvazek | Hlavní akciové indexy | Jak je to s cenou komodit? | Eskalace | Výhody swingového obchodování | Přehled o dění na světových burzách | VIP Interbank | NAFTA | Prodej akcií | Royal Dutch Shell | Michal Stibor | Avalanche (AVAX) | Altcoiny | Hospodářská politika | Jak fungují komoditní trhy? | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Moskva | Středoafrická republika | Margin | Twitter | Benzín | MIFID | Pravděpodobnost korekce | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Klasický trading | Akciový index | Seznam aktuálních objednávek | Předpovídat budoucí cenové pohyby | Pozornost | Červnová inflace | Ostatní investice | Výhody obchodování podle Price Action | Standardizované futures kontrakty | DJT | Investice do akcií | Obchodní chování | Ceny zemního plynu | Příklad vstupu do sell | Bull | Růst akcií | Začít obchodovat | Výkyvy cen | Klesající trend | Závislost | Výhody a nevýhody obchodování | Solární energie | Převzetí aktiva | ORCL | Slabé výsledky | Fed dnes | Range | Profit-Target | Ekonom ECB | Akcie ve Spojených státech | Změny ceny | Další růst | Známé akcie | Tým Admiral Markets | Bohatství | Ifo | Dow Jones Industrial Average | Index NSDQ | CryptoQuant | Obchodování komodit | Energetický sektor | Stabilní růst | Průraz trendové linie | Linie neckline | ATR | Pohyby eura | Nižší poplatky | Futures kontrakty | Ropa Brent - Vývoj ceny | Příležitost ke vstupu | Renko graf | RRR | Bitcoin a Zlato | Náklady | Vysoké nároky na trpělivost | Účinek médií | Black Monday China | Bias (směr) trhu | Akcie Coca-Cola | CVX.US | Krátkodobý výhled | Aligator | Americká měna | Vysoká volatilita | Regulační omezení | Zvýšení dluhového limitu | Webináře | Coinbase | Fiskální politika USA | Analýza sentimentu | Nové zdroje | Analytik TopForex | Analytici Goldman Sachs | Axilacademy.sk | Nevýhody obchodování s CFD | Bitcoin | New York Cotton Exchange | Velikosti pozice | Počet žádostí o podporu | Nevýhody Martingale | Inducementy | Salvador | Úroveň rezistence | Dluhopis | Pozornost obchodníků | Poptávka | Kov | Pepa Zeman | Kohl's | Zisk společnosti | Obchodní výsledky | Méně stresu | ISM index | MatchTrader | Nižší minima | Cla na dovoz | Dovozní clo | Příležitost pro odraz | Occidental | Regrese | AAL | Zboží dlouhodobé spotřeby | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Zveřejnění důležitých zpráv | JPM | Odraz od hranice trendového kanálu | Akcie Apple | Snižování úrokových sazeb | Delta u indikátoru | Nákup bitcoinu | Pravidla obchodního systému | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Nárůst výnosů | Nákup akcií | CFD prop firmy | RBI | Eskalace obchodních válek | Research | Data o inflaci | Transparentnost dat | 1 BTC | JPMorgan Chase | Martingale v tradingu | Vývoj ceny cukru | Nastavení SMA | Uzavření trhů | Vývoj ceny zinku | Odvetná opatření | Marketingová komunikace | Fundamentální analýza kryptoměn | Očekávání trhu | Nastavit stop-loss | Bitwise | Žádné datumy expirace | Vyšší level tradingu | Komise u futures | Lokální low | Jak hledat patterny v grafu | Stock Trader | Směřování trhů | Tlak na USD | Obchodovat | ADA/USD | Americké indexy | Bývalý prezident | Válka na Ukrajině | Investiční rozpočet | Rostoucí trendová linie | Aktivita v soukromém sektoru | Kryptotrh | Snížení geopolitického rizika | Futures pozice | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | Finance | Freeport McMoran (FCX.US) | Německý index DAX | Investování a obchodování na komoditním trhu | Indikátor | Dluhopisy | Růst úrokových sazeb | Nákup komodit | Separátory období | Platformy | Přijetí bitcoinu | Obchodování zpráv | Prezident Donald Trump | Příklady obchodů kombinujících Price Action | Obavy o ekonomický růst | Pár EUR/USD | Josef Košťál | Tržní síly | Trhy v roce 2025 | P/E Ratio | Index PMI | Analytici | Prop trading vs. trading u brokera | UTC | Aukce | Cenový graf | Obchodní platformy pro futures | Problémy | Impulzivní pohyb | Obchodování a investování | DIA | Cenový index | Trader Jan | Stres | Pohyby měnových párů | Stříbro | Technologický vývoj | Video | eXchange | Jak nakreslit trendový kanál | Vytvoření lokálních lows | Aktivní obchodník | Úsilí | Obchodovat spot | Finanční instituce | Ukázka open-outcry | Internet of Things | Futures trading | Menší poptávka | Druhy komodit | Obchodní úspěchy | Pohyby cen komodit | Pokles cen | Akcie na jméno | Rozvojové země | Nový finanční produkt | Recenze | Ropa | Důležitost pro tradery | Indikátor CCI | Certifikáty | State Street | STP | Michigan | Short squeeze | ETF | Obchodování s makroekonomickými zprávami | BH Securities | Cenové patterny | Deutsche Bank | Měření nálady na trhu | Zpomalení hospodářského růstu | Základní pravidla systému obchodování | Buy Stop | Renko | Klouzavý průměr | Významné tržní pohyby | PMI index | Průmyslové komodity | Fundamentální analýza komodit | Lineární regrese | Ceny paliv | Firma | Výrazné pohyby | Ekvidistantní kanál | Iniciativa | AMZN.US | Omezení těžby | Faktor Trump | Směr trendů | Knihy o tradingu | Shiba Inu | AU.US | Nadměrné obchodování | Zasedání Bank of England | Short pozice | Barclays | Cenový index PCE | Trading for a Living | Spotové pozice | Fundamentální analýzy | Vyhlašování zpráv | West Texas Intermediate (WTI) | Generální ředitelé | Obchodní návyky | Byznys | Politika centrálních bank a geopolitika | Úrovně rezistence | Raiffeisenbank a.s. | SMA 200 | Pokračování trendu | Potřeba hlubší analýzy | Platforma | Transakční náklady | Samsung | Signál k nákupu | Riziko rychlých ztrát | COTTON | Velikost kontraktu | ETFs | UBS | Exponenciální klouzavý průměr | Šok na trhu | Zpomalení inflace | Ekonomové | Jak zakreslit supporty a rezistence | Zdvojnásobení velikosti | Bitcoiny | Vývoj kurzu EUR/USD | Hranice kanálu | Bank of Canada | USA | Co je strategie Smart Money? | Vysoká likvidita | 3М | Purple Trading Petr Lajsek | Ceny benzínu | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Atraktivní příležitosti | Spojené státy | Obchodní příkaz | Zlaté rezervy centrálních bank | Chevron (CVX.US) | Technická korekce | Globální finanční krize | Strategie Trend Swing | Ziskový obchod | Futures kontrakty na obilí | Co je Renko graf? | Ex-dividend | Růst HDP | Futures na zemní plyn | Pokles trhů | Jakub Hodan | Trailing Stop | Pandemie | Overtrading | Vývoj ceny platiny | Přizpůsobování se podmínkám na trhu | Euro vůči dolaru | Riziko značných ztrát | Trendový kanál v technické analýze | Moving Average Convergence Divergence | HDP (Hrubý domácí produkt) | Axilacademy | Nálada na trhu | Vývoz ropy a plynu | Jak obchodovat | Úrokové sazby | Směr trhu | Sledování ceny kryptoměn | Kalendář událostí | Hanging man | Stříbro - Vývoj ceny | Nevlastnictví aktiva | Hodnota kryptoměn | Velmi volatilní | Kagi chart | ECB Christine Lagardeová | Zvyšování úrokových sazeb | Pochopení rizik | Sázka | CFD vs. ETF | Výkon dolaru | Investování do akcií | Největší zisky | Významný vývoj | Konsolidace | Ceny většiny komodit | Ukázka Downtrendového trhu | Akcie společnosti Twitter | Překoupené podmínky | Obchodování na parketu burzy | Kurz Smart Money Concepts | Cenová akce | ETF WTI Crude Oil | Index volatility | Efektivní řízení | Větší korekce | CIND.UK | Spravované fondy | Možnosti investování do komodit | Zprávy o pohybu trhu | FAST | Spekulace na finančních trzích | Obchodování s nástroji CFD | Magnát | S/R zóny v grafu | Boeing | Stabilní společnosti | Fibonacci | Jestřábí komentáře | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Burze | Obchodováním s futures kontrakty | Trade Brokers | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Dnešní údaje | Ticky | Obchodování na burze v Londýně | Vývoj ceny pšenice | Boční kanály | Cyklické akcie | Obchodní dohody | Velcí hráči na finančních trzích | Likvidity na trhu | Zajímavé zisky | Vyhlídky americké ekonomiky | Zmírnění sankcí | Co jsou komodity | Obchodováním s futures | Úroková sazba | Rezistence zóny | Časový rámec | Zemní plyn - Vývoj ceny | Potenciální obrat trendu | Dluhová krize | Obchodování odrazu ceny | BHS Timur Barotov | Polkadot | Obraz trhu | Falešná proražení | Prohlášení | Krypto influencer | Komoditní ETF | Denní volatilita | Nejlepší rozhodnutí | Výnosy | Datumy expirace | Očekávání zisku | Investiční poradenství | Slevy | Člen bankovní rady | Glassnode | Veřejná nálada | Pokles USD/CAD | Konkurenceschopnost | Výdaje | Dnešní ekonomický kalendář | Technická analýza pro začátečníky | AOS (Automatizované obchodní systémy) | Prop Trading | Americké akcie | Facebook | Čistý graf | Riziko pákového efektu | Burza pro forwardy | Sledování trendu | Uvědomění | Politika centrálních bank | Tržní chování | iShares | Celní režim | Dukascopy Europe Team | Futures FX | Volatilní | Spotový order book | Obchodování podle svíčkových formací | Riziko ztráty | EUR/USD | Spolehlivost | Severomořská ropa Brent | Trading u brokera | Pin Bar | Nová fáze | Zisky firem | Eli Lilly (LLY.US) | Úspěch bitcoinu | Strategie dlouhodobých traderů | Cenové dno | Trh s kryptoměnami | Rozvoji obchodování s futures | Hluboké znalosti | Joe Biden | Náklady na těžbu | Backtestování | Víkendové držení | Podnikání na kapitálovém trhu | Tolerance rizika | Obchody s akciemi | Poznej sám sebe | Analýza makroekonomických zpráv | Čtyřhodinový graf | Jak analyzovat grafy | Indikátor Stochastic | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Kryptoburzy | Online platformy | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Ekonomická recese | Společnosti vyrábějící vakcíny | Dění ve světě | Recese v USA | Indikátor Renko | Měnové politiky | Investování do nemovitostí | Overnight | Význam vzdělávání | Slavomír Steigauf | Sázka na pokles ceny | Využití na forexu | Investiční doporučení | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Raw spread | Linie kanálu | Ekologie | Objem obchodování | Aktuální situace | Úspěšné obchodní rozhodnutí | Obchodní příležitosti | První moderní burza | Technické nástroje | Formy obchodování | GIS | Nevýhody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Obchodování trendového kanálu | Goldenburg | Obchodování odrazu | Nahlížení do forexového kalendáře | Vysoká rizika | Strategie Martingale | Využití trendových kanálů | M1 | Měnový výbor | Evropská unie dnes | Uvolnit měnovou politiku | Trading | Checklist | NQU3 | Obchodování v trendovém kanálu | Sazby centrální banky | Italský premiér | Koronavirus | Data CFTC o futures | Videokurz | Odhad HDP | Průmyslové účely | Index Russell | Obchodovaných komodit | NextEra Energy | Růstový potenciál | Dna | FOMO | Dollar General | Martin Stránský | Dnešní ADP | CNY | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Pravidla systému obchodování | KOSPI | Značná rizika | Japonský ministr financí | Analyzovat cenové pohyby | Jak se stát lepším investorem | Dosáhnout zisku | Hurikány a sucha | Vysoké nároky | Tržní cena | Robert Paľuš | Vítězství | Investiční strategie | Obchodování s CFD (Contracts For Difference) | iShares Commodity Diversified Swap | Hodnotové investování | Bezpečný přístav | Ukazatele sentimentu | Zájem o kryptoměny | Regulační vliv | Jak kombinovat Price Action | Británie | Lockheed Martin (LMT.US) | Zdroj příjmů | Black Monday | Nabídková cena | Riziko při držení přes víkend | Sektor služeb | Styl obchodování | Klesající trendový kanál | Futures na sojové boby | LookIntoBitcoin | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | Prodejní příkazy | ADP | Potvrzení signálů | Třífázové obchodní výzvy | Ceny obilí | OXY.US | Silný trend | Cena komodity | Obchodování formací | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obilí | Obchodní myšlenky | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Prodej různých surovin | Boris Tomčiak | Dlouhodobý trading | Obchodování s derivátovými kontrakty | Chytré peníze | Forexoví obchodníci | Úvěrová krize | Ruské akcie | Růst mezd | Pšenice - Vývoj ceny | Kasina | Dlouhodobí tradeři | Živý skot | Evropské vlády | Supporty | Zemědělství | Eskalace obchodního napětí | Break/Even | Riziko ztrát | Luis De Guindos | Snížení inflace | VIP zóna | Identifikace trendového kanálu | Dluhopisová ETF | Technické indikátory | Grafy Renka | Překážky | Intradenní strategie | Nákupy dluhopisů | Sazby | Obchodní pozice | Základní koncepty | Měď - Vývoj ceny | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Pozorování | Zásobování průmyslu | Strategie řízení | Intercontinental Exchange (ICE) | Americké automobilky | Obchodování na kapitálových trzích | Ruská ekonomika | České koruny | TOP trading | Obchodníci se zlatem | Obchodování na komoditních trzích | Očekávané rozhodnutí | Tick size | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Příklady fyzických komoditních burz | Martingale strategie | Cit pro trhy | Zóny likvidity | Stanovování cílů | Zasedání OPEC | Investovat | Hlavní kryptoměny | Komoditní | Rekordní maxima | Odmítnutí ceny | Přidaná hodnota | Překážky v money managementu | Tesla Elon Musk | Sell Limit | Směr cenového pohybu | Inteligentní investor | Point and Figure | Standardizované futures | Poplatek za obchodní účet | Nerozhodnost | Dojima | Cykly na forexu | Hard forky | Technická situace | Generální ředitel | Vanguard ETF | Hlavní pravidla | Ether | Přeobchodování | Největší kryptoměna | Hotovost | Investiční fondy | Regulátor | Cathie Wood | Druhy akcií | Obchodní dohoda | Roger Dominik Stroukal | Nákup a prodej | Investování peněz | Globální akciové indexy | Firmy | Metoda obchodování | Santa Claus Rally | Jak rozpoznat klíčové S/R zóny | Páka | Lepší výkonnost | Mezinárodní vztahy | Příklad vstupu do sell pozice | Konzistence | Budoucí vývoj | Ukázka obchodní platformy | Grafy krok za krokem | Celkový sentiment | Průměrování | Silné výkyvy | HDP Německa | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Konec downtrendu | Panika | Pochopení základních principů | Murray | Soustředit na obchodování | Kontrariánské strategie | Retail obchodníci | Zajištění | Tradovate | Price Action a fundamentální analýza | Stoupající kanál | Open-outcry | Zájem investorů | Cena ropy brent | Dolar včera | Vyšší ceny | Jak vydělat na poklesu komodit? | Velké pohyby na trhu | Bit.plus | Premiér Justin Trudeau | Dovoz oceli | Money management | Cesta tradera | Bitcoin (BTC) | Ekonomické podmínky | Dodavatelé ETF | Povětrnostní podmínky | Růst cen komodit | Pomodoro | Hypotéza | Základy trendových kanálů | Dlouhodobé investice | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | CIND | Strategie obchodování trendového kanálu | Finanční výkazy | Odhad růstu HDP | Zaznamenávání | Robinhood Markets | Hladiny Fibonacciho retracementu | Výsledky společnosti | Velké peníze na komoditách | Japonská burza | Brokerské společnosti | Investování | Struktura trendového kanálu | Komoditní trhy dnes | Úspěšní obchodníci | Fed | Nonfarm Payrolls | Sell market | Pohyby cen indexu S&P 500 | Index spotřebitelské důvěry | New York Board of Trade | Ukázka Dvojitého vrcholu | Nejbližší support | Ziskové výsledky | Výpočet Renko grafu | Cena ropy pod 0 USD | Forwardy | Rostoucí trendový kanál | Cryptocurrency Market Capitalization | Účastníci trhu | Letní režim | Prodejní signál | Technologický Nasdaq | Rozdělení typů prop firem | Polyus | Pohyby směrem dolů | Důležité cenové zóny Bitcoinu | Justin Trudeau | Poradenské společnosti | Hry | CORN | Trhy | Trade | Obchodování na forexovém trhu | Nasdaq a S&P 500 | Fluktuace | Dosáhnout úspěchu | Rizika Over-The-Counter trhů | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Swingoví obchodníci | Walmart | Sideways | FTSE | Významné úrovně | Anglogold Ashanti (AU.US) | Potenciál zisků | Vyšší riziko | Vysokofrekvenční obchodování | Cryptocurrency Market | Přehled o dění | Živočišné komodity | Oscilátor | Platformy na nákup bitcoinů | Rizika | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Vánoce | Burza futures a opcí | Benjamin Graham | Eurozóna | Analýza tržních nálad | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Denní obchodování | Eskalace obchodní války | Cena benzínu | ISM | Výhody Martingale | POVIndex | Dot-Com Crash | Globální trhy | New York Mercantile Exchange | Obchodujeme | Trader PRO | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Tikety | Růstové společnosti | Rizika nadměrného obchodování | Analýzy trhu | Šíření informací | Finlord Boris Tomčiak | Kvantitativní analýza | Období korekce | Implementace | Ceny niklu | Rýžové lístky | Futures na ropu | Výběr brokera | Profi tradeři | Velcí hráči | Zlato - Vývoj ceny zlata | Vlastní kapitál | Obchodování měnových párů | Přeprodanost trhu | Zdvojnásobení velikosti pozice | Řízení peněz | Prodávající | Kyjev | Fundamentální základ | Jsou trhy ovlivněny | Konfluence | Raytheon Technologies | Energetické společnosti | xStation 5 | Market Capitalization | Náklady na obchodní výzvu | Broker Consulting POVIndex | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | První obchod | ISLN | Zkušený trader | Začínající obchodníci | Mnoho ziskových obchodů | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Ředitelka | Klíčové faktory | Fundamentální aspekty | Zóny likvidity Bitcoinů | Potravinářský průmysl | Jak začít s komodity? | Tipy pro začátečníky | Institucionální obchodníci | STP účet | Žádosti o podporu | Sucha | Přístup k obchodování | Polkadot (DOT) | Americké akciové indexy | Jaká rizika číhají na komodity? | Tesla | Inflace v Kanadě | Snížení sazeb Fedu | Americký akciový index S&P 500 | Regulační orgány | Low | Stabilita | Miliardář | XTB Research | Odrazy | Regulační změny | Kdo je dlouhodobý trader? | Význam trendových kanálů | Vývoj technologií | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Dominance bitcoinu | Globální ekonomický růst | Forexový trh | Inflace v USA | Komodity | Barrick Gold (GOLD.US) | Druhá vlna | Mzdy | Dollar-Cost Averaging | Možnost shortování | Poradenství | ICT | CAD | Držet pozice po delší dobu | Krypto propad | Harami | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Strategie proražení | Sázkové techniky | Sentiment trhu | Shares | Swingové obchodování | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | ETF na bitcoin | Shortování | Na burze | Významný dopad | Pumpování likvidity do ekonomiky | Cenové úrovně | Možnost realizovat zisk | Analytička | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Společnost | Zprávy z eurozóny | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Změny tržního sentimentu | Evropská dluhová krize | Ceny bavlny | Tradingview BTC | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Platina - Vývoj ceny platiny | Interpretace RSI | New York Stock Exchange (NYSE) | Měnové politiky centrálních bank | Potenciální obraty | Tým RoboMarkets | Poptávka po bezpečných aktivech | Svíčkové grafy | Vývoj indexu volatility | Zahraniční obchod | Ztráta | XOM.US | Identifikovat trendy | Wells Fargo | XRP | Severomořská ropa | Dominance Bitcoinu | Nákupy dolaru | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Psychická odolnost | Tradingview BTC/USD | Institucionální investoři | FXstreet | Likvidita na akciovém trhu | EBITDA | Reporty | Nabídka ropy | Fundamentální pozadí | Zisky na obchod | Kukuřice | Obchod | Nevýhody Martingale strategie | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Likvidita trhu | Pips | Negativní zprávy | Velké investiční fondy | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | Ceny ropy Brent | Intradenní pohyby | Zajištění (hedging) | Hospodářské politiky | AUD/USD | Index relativní síly | IOGP | Hospodářský pokles | OTC | Automatizované obchodní systémy | Oběšenec | Řídit riziko | Moving Average | Astrazeneca | Nižší volatilita | Vývoj na trhu | Zajištění proti inflaci | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Vyhlašování důležité makroekonomické zprávy | Jak vydělat | Správa otevřených pozic | Analytik | Emise | Pražský PX | Spotové ceny | Intradenní obchody | ATH | Benchmarky | FIAT | JPY | FT | Citi | Binance | NinjaTrader | Yahoo Finance | IPO kalendář | RSI | AOS | Semináře | Obchodování s futures | Transakce | USDX | Údaje o HDP | DCA | Taleb | Šok | Finanční trh | Order | Arthur Hayes | Trend na trhu | Meta | Portfolio | Nástroj | GBP | Nadšení | Buffett | Plyn | Příležitosti k obchodování | Pokles cen ropy | UCITS ETF | Čína | Capital | Know-how | Risk | Vývoj ceny niklu | Inovace | Úrovně supportu | STAR | WP | Circle | CZK/USD | Trailing stop loss | Analýza ceny | Platidlo | Ceny | Prognóza vývoje | ETH | Tržní pohyby | Financování | Zvýšení ceny | Významná rizika | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Testovací účet | Ceny sóji | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | Deutsche Börse | Jak fungují akcie | XOP.US | Short obchod | LPL Financial | FTSE 100 | Produkce zemního plynu | Goldenburg Group | Realitní společnosti | COT report | Dukascopy | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Zemědělské komodity | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Trh nemovitostí | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | Klíčové S/R zóny | P/E poměr | Zhodnocení akcií | OXY | Morning Star | Akcie na burze | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Algorand | Salesforce | Malajsie | Hurikány | Radek Zalubil | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | SMA | Yahoo | Praxe | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Specifický typ tradingu | GameStop | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Restriktivní politiky | Extrémně volatilní | Americký Úřad pro energetické informace | Zlato a bitcoin | Burzovní indexy | Trump dnes | Odborníci | Rozvolnění | Dopad na trhy | Celní politiky | USD/EUR | Webinář | Manipulace s trhem | Klima | Stratég | Tržní výhled | LYNX webinář | Stablecoiny | Instituce | Finanční páka | Biotechnologické společnosti | Obranné příkazy | FinTech akcie | Shooting Star | Amazon (AMZN.US) | Buy-stop | Accor | Držení pozic | AIGI | Ceny zlata | Plodiny | Velké společnosti | Blue-chip | Commerzbank | Náklady na financování | Stop-Lossy | Výnos | TSLA.US | České akcie | Měnový systém | Pokles ekonomiky | X-Trade Brokers | Index DOW | IHNED | Evaluační fáze | Swingový obchodník | Trhy dnes | Německé ekonomiky | Frank | Kontrariánství | Index Nasdaq | Paper trading | Topný olej | CFD | Důležité ekonomické události | Benchmark | Poplatky a provize | Palladium - Vývoj ceny palladia | Azure | Oživení cen ropy | Ekonomická krize | Algoritmy | Pár USD/CAD | Budoucí trendy | 256/2004 | US30 | Dvojitý vrchol | Internetová bublina | Automatic Data Processing | Akcie společnosti Boeing | Vývoj ceny palladia | ALUMINIUM | Nové sankce | Obchodníci na finančních trzích | Dlouhodobý trend | Růstové momentum | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Podkladové aktivum | Historická maxima | Newmont (NEM.US) | Miliardy USD | Index technologického trhu | BHP Billiton (BHP.US) | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Obchodní tipy | Money-Management | Oves | Singapur | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Fintech společnosti | Disclaimer | Pobřeží slonoviny | S/R zóny | Cena akcií | Energetická krize | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Vzácné kovy | Jak vydělat na poklesu | Inflační cíl | Osobní konzultace | Obchodování EUR/USD | VIX | Premiér Mario Draghi | Index Dow Jones Industrial | Investování u XTB | Identifikace trendu | Otevřený obchod | Strach a chamtivost | Sója | Euforie | Írán | Centrální depozitář cenných papírů | EPS | Biliony dolarů | Výhody a nevýhody | Jestřábí postoj | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Cenové minimum | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Obchodní deník | Čínské zboží | Histogram | Bias | Současné tržní prostředí | Káva | Bez rizika | Obchodujeme komodity | Odvětví kryptoměn | Evropské PMI | Aktuální informace | Jaké komodity obchodovat? | Zisk | Cena Etherea | Futures na zlato | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Apex | Sociální média | Teorie černé labutě | Tržní dynamiky | Ceny BTC | Sezónní vlivy | Pokles kurzu | Spekulovat | Swapy | Velké pohyby | Analytik Purple Trading | Defenzivní příkazy | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Praktické ukázky | Aktuální kurzy | Letní období | Zahraniční investoři | Pozitivní zprávy | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Krátká pozice | Obchodování | Pokles ceny akcií | Býčí sentiment | Vzdělání | Tesla (TSLA.US) | Obchodní platforma | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | Úroky | Sell Stop | Monitorování | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | COCOA | Pokles hodnoty | Raytheon | Vale | WHEAT | BP (BP.UK) | Shortovat | Oslabování dolaru | Vývoj indexu volatility VIX | Statistiky z trhu práce | Evropa | Olej | MetaTrader 5 (MT5) | Měna | Management | Nasdaq | Trump | NICKEL | Zprávy | Globální obchodní válka | CCI | Ceny ropy | Euro klesá | Údaje o vývoji HDP | Zprávy z trhů | Úspěch v obchodování | Ryan Detrick | Rostoucí vliv | Kupující | Finanční výsledky | Předpověď | Barrick Gold | BOS | XTB Jiří Tyleček | Trigger | Kryptoměny bitcoin | Ekonomické důsledky | Údaje | Hlavní měny | Silná rally | Technologické společnosti | Převodník měn | Automobilky | Pojišťovny | Posílení libry | Hospodářské výsledky podniků | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Ekonomické události | Eurodolar | Kontext | Biden | Zaknihované akcie | Finanční krize | Ukazatel inflace | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Profit Target | Britská měna | EUR/USD a GBP/USD | Drahý kov | Klienti brokerů | ex | Snížení daní | Jakub Matis | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | IGLN | FinTech akcie 2021 | xStation5 | Obchodní konflikt | Investiční nástroje | ProCent | Růst spotřebitelských cen | iShares Physical Silver | Akciový index Nasdaq | Svíčkový graf | Začátečník | Možné zisky | Zpráva pro tradery | Portfólia | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Značné riziko | Marže | Psychologické faktory | Růst měny | Jarda Tupý | Směřování | Výrazné cenové pohyby | Překoupený trh | Visa | X-Trade | Grafy | České ceny | Aktivum | TopForex | Bid | Obchodování a investování do akcií | Velké peníze | Společnost XTB | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Finanční svět | CARA | Merrill Lynch | GMT | Začínající trader | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Růst dolaru | Google | Poptávka a nabídka | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | ICOM.UK | Časový horizont | Aktuální prognóza | NATGAS | Vrcholy | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Signály | Tržní fundamenty | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Investiční produkty | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Dukascopy Europe | Cizí měny | Cukr - Vývoj ceny cukru | Americké akciové trhy | Dividenda | Peking | Smart Money Concepts | Aliance | LLY.US | Sázka na pokles | Tweet | Index relativní síly (RSI) | Spready | Úspěch v tradingu | HDP | Měnové kurzy | COMEX | Hlava a ramena | Načasování | Protekcionismus | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Demo účet | Dolar | Další posilování | Euro | Falešný signál | Klid | Akcie Netflix | Investování je rizikové | LME | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | Fibonacciho úrovně | Etoro | Úrovně podpory | Ropa roste | Průměrná cena | Anticyklické akcie | USD/CAD | Index PCE | Celý svět | Vyšší inflace | Zeměpis | WTI Crude Oil | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Měď - Vývoj ceny mědi | Contracts for difference | Zápis ze zasedání FOMC | AAPL | Slovensko | CFD traděři | Nassim Nicholas Taleb | CAR | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | Začínající investoři | Provize | Obchodní systémy | EUR/CHF | Zdraví | Average True Range | Přijetí kryptoměn | Investování do komodit | Reálné obchodování | ČTK | Lehman Brothers | Novinky | Katastrofy | Výhled měnové politiky | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | SXEPEX | Dekarbonizace | Americká seance | Americký ISM | Platina - Vývoj ceny | Analýza indikátorů | Obchodní styl | 1D | Nárůst objemu obchodů | Typy komodit | Investoři na akciovém trhu | Výhled trhů | Vytápění | Technický výhled | Philip Lane | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Coffee | Nakupovat | FOMC | Slabost dolaru | Co je akcie | Akcie | Omezené dodávky | Medvědí trend | Norská koruna | Ukrajina a Rusko | Prodejní pozice | Cílová cena | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Krátký prodej | Maržové obchodování | Investiční nástroj | Ekonomický cyklus | Riot Blockchain | Návratnost | Rates | Ukázka obchodování | Obchodovat s akciemi | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Target | Pokračující výprodej | Očkování | Podniky | Index spotřebitelských cen | Spread strategie | Štěstí | Institut ZEW | OD7F | Asijské seance | Cardano | Zveřejňování výsledků | SPOT | Day trader | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Buy signály | Evropské akcie dnes | Ceny platiny | Dodavatelské řetězce | UNIPRO | Nová strategie | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Atas | Změny na trhu | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | NGAS | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | Pokles cen komodit | Elektronické obchodování | IoT | Realizovat zisk | Price Action | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Flash Crash | Cenový kanál | Index PPI | Prostor k růstu | Strategie pro obchodování | Technologie | Dividendové ETF | Vydělávání peněz | Prognózy | Ceny pšenice | Obchodované instrumenty | Airbnb | Kurz | SOK | Daně | DNO | Dnešní zpráva | Spoluzakladatel | Technický indikátor | Ziskový obchodník | Index Dow Jones Industrial Average | Sell in May and go away | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Energetická společnost | Úspěchy | Intermediate | Index cen výrobců | Snížení těžby | Měnová politika Fedu | CFD na komodity | Hodnota vašich investic | Světové ekonomiky | Analýza fundamentálních událostí | AIGI.UK | Nejrychleji rostoucí | Výsledky | Vstup na trh | MAN | BHS | Aerolinky | Možnosti obchodování | Ceny pohonných hmot v Česku | Imbalance | Biogen | Rychlý růst | Největší dodavatelé ETF | S&P 500 a Nasdaq | Velikost pozic | Investice | Bear | Osobní příjmy | Centrální depozitář | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Traders | Varianta omikron | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Robinhood | Doporučení pro obchodování | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Nikl - Vývoj ceny niklu | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Oživení ekonomiky | Tržní trendy | COPPER | Android | Černé labutě | Americká politika | Bod | Vnímání | Výkonnost indexu S&P 500 | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Stratég firmy | Makrodata | Psychologické aspekty | Zisky | Zpřesněné údaje | Delta | Masivní nákupy | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Tick | Diverzifikovat | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Johnson & Johnson | Fondy | Kompletní průvodce | USD za barel | Burzovní obchody | Vývoj ceny akcie | Základní pravidla | Hospodářství | Zotavení | Timur Barotov | Akcie klesají | Důvěra | Fond kvalifikovaných investorů | Využití pákového efektu | Začínáme na burze | Backtesting | Výhled pro akcie | Průvodce komoditním trhem | Oslabení dolaru | Provádění obchodů | Americký akciový trh | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Dlouhá pozice | Obchodní politika | Prodej na krátko | Pravidelný příjem | Měny | Sell the news | Profitovat | Historické pohyby | Dollar | Nezaměstnanosti v Německu | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Cena akcie | Chaos | Thomson Reuters | Spread | Politická stabilita | UST | Investování do kryptoměn | Rusko | Initial Public Offering | Vývoj ceny ropy | Rafinérie | Signál | Aktuální cena | ISLN.UK | Číst grafy | FANG | CATTLE | Nové žádosti o podporu | Kanadský premiér | Investovat do akcií | Řízení rizik | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Historické pohyby cen | Forbes | Nejlepší investice | Ukončení války | Letectví | ETF Industrial Metals | SUGAR | Britské měny | Zhodnocení | SXEPEX.UK | Nervozita | Algoritmické obchodování | Leverage | Pro tradery | Ceny surovin | London metal exchange | Stock Exchange | BitMEX | Praha | SOYBEAN | Výhled úrokových sazeb | Poptávka centrálních bank | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Engulfing | Medvědí scénář | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | Začněte obchodovat | Air | Potenciální ztráty | Paládium | Technická analýza | Shrnutí obchodování | NSDQ | Plány | Smíšené výsledky | Nižší poptávka | Toyota | Dosažení zisku | Formace Pin Bar | Zájem institucí | Krok za krokem | Znalosti o obchodování | Ropa dnes | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Spekulativní obchodování | Snižování sazeb v USA | Držení pozice | Dluhopisové výnosy | Burzovní průvodce | Co je komodita | NFP | 4GLD.DE | DAWN | Potenciální zisky | Akcie Google | Obchodní dny | InterContinental | Nikkei | Konvergence | Short selling | Signál k prodeji | Ekonomika USA | State Street Global Advisors | Data z amerického trhu práce | Nové zprávy | Elon Musk | TradeLocker | Myšlení | ZEW | Zprávy o nezaměstnanosti | Evropské akcie | Evaluace | Exxon Mobil (XOM.US) | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Konzistentní zisky | NAHB | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Nálada | Jsou komodity dobrou investicí? | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Investiční riziko | Omezený čas | Fiskální rok | Bondy | Identifikovat trend | Pravidelné investování | Prodej | Rok 2024 | Chicago Board of Trade | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Obchodování s deriváty | Bloomberg | Eli Lilly | ADR | Admiral Markets | Trh kryptoměn | Evropská unie | Guru | Pákový efekt | Vliv na ceny | Tokeny | Rozdílové smlouvy (CFD) | Ceny stříbra | Vývoj ceny bitcoinu | Rozvoj | Day trading | Finanční nástroje | Silný růst | ICE | Komodity na trading platformě | Mexiko | Celkový trend | Rutina | Vyhlídky | 21Shares | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Papertrading | Míra | Komoditní trhy | Divize | University of Michigan | Vstup do SHORT pozice | Korekce | Inducement | LNG | Výrazný pokles | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Tržní ceny | Obchodní strategie | Letní měsíce | Nerozhodnost trhu | Typy grafů | Riziko recese | Spekulant | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Hodnota měny | Pasivní investice | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Nižší maxima | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | Analýza kryptoměn | Occidental Petroleum (OXY.US) | Hrubý domácí produkt | Přehled | Technické ukazatele | Obraty | Trendové linie | Short | Akcie 2021 | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Beta | Sójové boby | Rozbor | GameStop (GME) | FCX.US | CHF | Obchodování ETF | Centrum | HDP USA | Spot | Růst výnosů | Frustrace | Zakladatel | Nakoupit akcie | Zinek - Vývoj ceny zinku | Nákupní příležitost | Leasing | Volby v USA | AUD/CAD | S&P 500 | JDE | Podpora | Historická data | Maržový účet | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | MT4 | Růst tržeb | Sledování trendů | Výstupní body | Spojené království | Cena | Maloobchodní prodeje | Kompatibilita s kapitálem | EU a USA | MicroStrategy | iOS | Příkaz stop-loss | NYMEX | Překoupenost | Německo | Makroekonomické ukazatele | Psychologie trhu | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Rio Tinto (RIO.UK) | Komodita | Rozpočet | Pohyb cen | Korelace Bitcoinu | Evropské indexy | Americký trh | Konkrétní plán | Interpretace | Bristol-Myers | Snížení sazeb | DOT | Close | Bullish Engulfing | Ceny kukuřice | Vstupní a výstupní body | Ochrany kapitálu | Co ovlivňuje ceny komodit? | TSLA | Česká ekonomika | Kurzy | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Ekonomická data | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Cenové formace | Spekulace na růst | Drahé kovy | Newmont | Etherea | IPO Instacart | Možnost diverzifikace | Co bude | Medvědi | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Strategie obchodování | DAX | CFD obchodníci | Rezervy | Zavedení cel | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Vývoj ceny kávy | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Obchodní válka | Tempo růstu HDP | Oscilátory | Zlato | Zpětná vazba | Ekonomika | Měny&Sazby | Inflace v Německu | Geopolitika | Soubor pravidel | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Impulzy | Poptávka po akciích | Komentáře Fedu | Volume | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Investiční příležitosti | Ceny kávy | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Zásoby benzinu | Potenciál zisku | Likvidní | Obchodní účty | Banky | Káva - Vývoj ceny kávy | Vývoj ceny bavlny | BlackRock | Buy | Moderní prop firmy | I-Trader | Vlády | CBOT | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Ceny mědi | Šance | Investiční instrumenty | Biliony USD | Fundamenty | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Výplaty dividend | Černá labuť | Zisk na akcii | Požadavky na kapitál | Správa | Svíčková formace | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | cTrader | Měnové politiky v USA | NLP | Zlepšení | Budoucí pohyby cen | ČR | Nicholas Taleb | Dot-com | XTB | Kontrakt | Meta Platforms | Dlouhodobý investor | Výraznější pokles | Bavlna | Lithium | Americký Fed | Použití indikátoru | API | Pozice | Stock | Portfolia | Zájem obchodníků | Potenciální zisk | Objem transakcí | OCI | Ceny kryptoměny | Začínající tradeři | Pullback | Neustálé vzdělávání | Příprava | Inflace v EU | TTF | Inflační report | Chevron | Kovy | Vývoj měnového páru USD/JPY | Robert Habeck | Vyšší volatilita | Slabší koruna | Market | Svíčkové formace | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Sestupný trend | Medvědí trh | LSEG | Support | Hospodářská zvířata | Průměrná mzda | Gabriel Štefaňák | Valná hromada | Cenný papír | Brokeři | XOM | Transparentnost | Důležité informace | Vláda USA | FX | Vývoj ceny zlata | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Větší zisky | LLY | Obchodní aktivity | Bavlna - Vývoj ceny | Investiční banka | Služby | Kakao - Vývoj ceny | Staking | Obchodování britské libry | Sweet Crude Oil | Stochastický oscilátor | Rizikovější aktiva | Tržní očekávání | OPEC | Obchodní náklady | Broker | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Nízká volatilita | Zlato - Vývoj ceny | Trendy na trhu | NYSE | Investoři | Dění na trhu | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Futures a opce | Šílenství | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Růst libry | Occidental Petroleum | Obchodní bariéry | Futures prop | Výstupy | Výprodej akcií | Americký miliardář | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Rostoucí výnosy | Prodejní cena | Investiční ředitel | Ceny účtů | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Retracementy | Vývoj ceny sóji | Reddit | Report ADP | Nákupní cena | NFT | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Hladiny supportu | Jasné signály | Zpráva COT | Komoditní trh | Klíčový support | W1 | Ichimoku | Určení trendu | Volatility trhu | Akcie Nvidia | Obchodujte | Nařízení | Budoucí pohyby | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zisk EBITDA | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Oracle | Emitent | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Palladium - Vývoj ceny | Jádrový index | Obchodní vztahy | Cenové stropy | USD | Stříbro a platina | WallStreetBets | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Rio Tinto | Viry | Cestování | Split | Emoce | Obchodování s měnami | Nové příležitosti | NextEra | PayPal | Doji | Společnosti v indexu | Peter Lynch | Obchodování na komoditním trhu | Uran | PMI ze sektoru služeb | Nasdaq a S&P | Inflace ve Spojeném království | Ekonomické recese | D1 | Trh s komoditami | HDP v USA | Warren Buffett | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Roger | Dominik Stroukal | Praktické tipy | Tvůrci trhu | 3M | Odhad inflace | Zinek - Vývoj ceny | Posilování amerického dolaru | Obchodní výzvy | NGAS.UK | Co se děje na finančních trzích | USDA | Vývoj akcií | Cena ropy | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | mmBtu | Americké ministerstvo | CZ | Průraz | Krátkodobé obchodování | Výrobce letadel | Australský dolar | Korporátní daně | New York Stock Exchange | Board of Trade | Aktuální ceny akcií | Propad | Konec roku | Sezónní faktory | Nákupy akcií | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Reddit WallStreetBets | Zpomalování ekonomiky | ANO | WMT | Britské libry | Vlnová struktura | Úrovně likvidity | Výplaty dividendy | Pokles eura | Významné zprávy | Investování do různých komodit | Dlouhodobé obchodování | Časové období | Dogecoin | Bearish | Finanční ztráty | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Halving bitcoinu | Repo operace | IOGP.UK | Významné pohyby | Time-Frame | CFD obchodování | Invest | Rok 2024 | Dividendové akcie | Náklady spojené se skladováním | Kanada | NEO | Nejistota | Plný úvazek | Výhody obchodování | CME | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | CVX | Káva - Vývoj ceny | Kryptoměna | Makroekonomický kalendář | Opce | Smart money | Nvidia | Investment | Take-Profit | Každý trader | MetaTrader 4 | Dlouhodobí investoři | Česká republika | Technické patterny | Swap | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Anglogold Ashanti | Volatilní trh | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Počet obchodů | Dlouhodobý vliv | VaR | Vstup do LONG pozice | Blue chips | Global Advisors | SMC | Klesající trendové čáry | Vytrvalost | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Ceny v průmyslu | Nikl - Vývoj ceny | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Stop-Loss a Take-Profit | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Voda | Upravený zisk EBITDA | Zinek | Velikost pozice | NEM.US | Těžaři | Vysoká poptávka | Růst ceny | Měnová politika | Altcoin | ADX | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Ziskovost | Obchodní instrumenty | Doporučení | Inflační očekávání | Technologické inovace | Nastavení trhů | Body | Rozkolísanost trhu | Zvýšení inflace | Korekční fáze | Politické otřesy | Krypto | Evropské země | Payrolls | Holubičí postoj | Charlie Munger | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Vysoké zisky | Konkrétní příklad | Lot | Omikron | Americká cla | ATAS | Hodnoty měny | Výhody a nevýhody | Údaje o nezaměstnanosti | LMT.US | Cykly | Hedging | EU | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Časové rámce | Síla měn | REIT | Obchodování se zemědělskými komoditami | PMI ve službách | Spekulanti | AVAX | Obchodní hodiny | Řízení kapitálu | MasterCard | Martingale | ADA | Globální trh | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | ZINC | Jak investovat | Nákupní signál | Prodeje | Zpráva o vývoji inflace | Fúze | Sója - Vývoj ceny | Akciový trh | Uhlí | Intradenní obchodník | Investor | Kapitalový výnos | Stochastic | USD/JPY | Dvojité dno | Analytické nástroje | Obchodní firmy | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Emitenti | Obchodování Futures | Banka | Tchaj-wan | Obchodování na forexu | Vlastnictví | Vybrání likvidity | Zvýšený zájem | Stoupající trend | Hlavní ekonom ECB | Svět komodit | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Denní obchodníci | Průmyslové kovy | Poplatky za obchodování | Enel | Pohyb dolaru | Větší pozice | CNBC | SPX | Statistika | Další pokles | COT | Ocenění | Řízení portfolia | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot