Indikátor CCI
Přehled páru EUR/USD na 20. prosince: Fed ukončí boje eura
20.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek po poklesu ze středečního večera mírně stáhl. V předchozím článku jsme se zdrželi analýzy výsledků zasedání Fedu a zdůraznili jsme, že je třeba počkat alespoň jeden den, aby bylo možné hodnotit s čistou hlavou a sledovat celkovou reakci trhu. Teď lze vyvozovat závěry.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 20. prosince. Holubičí postoj Bank of England
20.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu večer prudce propadl a kopíroval tak pohyb páru EUR/USD. Vzhledem k charakteru zasedání Federálního rezervního systému to není překvapivé. Ve čtvrtek však zasedala Bank of England a libra získala zpět téměř 50 % ztrát z předchozího dne před oznámením. Základ tohoto zotavení je nejasný, ale britská měna prokázala svou odolnost – vlastnost, kterou jsme často zdůrazňovali. Libra vykázala zisky tam, kde se žádné neočekávaly, ale výsledky zasedání BoE na ni opět vyvíjely tlak.
Přehled páru EUR/USD na 19. prosince: Nulová reakce před zasedáním Fedu
19.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v podstatě přestal obchodovat a stagnuje. Volatilita klesla téměř na nulu, což vyvolává spekulace, že trh fakticky uzavřel své knihy pro rok 2024 a rozhodl se čekat na klidné období vánočních a novoročních svátků. Je běžné, že volatilita trhu s blížícím se koncem roku klesá, ale tentokrát přišel pokles nezvykle brzy.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 19. prosince. Údaje o inflaci ve Velké Británii neměly žádný dopad
19.12.2024 Ve středu měl měnový pár GBP/USD všechny předpoklady k tomu, aby předvedl zajímavý intradenní pohyb řízený trendem. Nic takového se však nestalo. Včera byla ve Velké Británii zveřejněna jedna z nejdůležitějších zpráv pro britskou libru –zpráva o inflaci. Ta byla zveřejněna zhruba den před posledním letošním zasedáním Bank of England. Očekávalo se, že výsledek této zprávy bude mít na rozhodování britské centrální banky velký vliv. Údaje však byly natolik nevýrazné, že na trhu nevyvolaly žádnou reakci. Cena samozřejmě po zveřejnění nejprve klesla o zhruba 35 pipsů, ale jen proto, aby se během několika následujících hodin zotavila o stejnou hodnotu. Pro libru se v podstatě nic nezměnilo.
Přehled vývoje páru GBP/USD dne 18. prosince. Zasedání centrálních bank už podpořila libru
18.12.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí a v úterý obchodoval na vyšší úrovni. V pondělí pro tento růst neexistovaly žádné jasné důvody ani základ, protože makroekonomické pozadí ze Spojeného království a USA libru ani dolar rozhodně nepodpořily. Přesto britská měna opět projevila silnou touhu po růstu. Domníváme se, že růst libry může souviset s nadcházejícími zasedáními Federálního rezervního systému a Bank of England, z nichž první se uskuteční dnes večer. Pojďme si analyzovat, proč libra vzrostla a zda bude v růstu pokračovat.
Přehled páru EUR/USD na 18. prosince: Christine Lagardeová potvrdila oficiální postoj ECB
18.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý dál obchodoval s nízkou aktivitou. Pozornost obchodníků mohlo během dne upoutat nejméně pět zpráv. Dopolední zprávy z Německa a eurozóny trh ale příliš nezaujaly, protože měly druhořadý význam. Index podnikatelského klimatu a zprávy ZEW jsou sice zajímavé, ale nejsou tak vlivné, aby vyvolaly pohyb o 50 pipů. Co se týká zpráv z USA, ty sice vyvolaly reakci, ale ani zdaleka ne významnou.
Přehled páru GBP/USD na 17. prosince: Nic než zklamání
17.12.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu pondělka pohyboval spíš do strany než nějakým zřetelným směrem. Obchodníci možná očekávali zajímavější pohyby, jelikož sentiment a dění na trhu mohly ovlivnit nejméně čtyři zprávy. Nicméně, zprávy o PMI ve Velké Británii byly mírně pesimistické, ale ne natolik, aby libra prodloužila pokles z minulého týdne. Aktivita ve zpracovatelském průmyslu se propadla ještě víc do oblasti kontrakce, zatímco aktivita ve službách se mírně odrazila. Jedna zpráva byla tedy pozitivní a druhá negativní. Libra mírně posílila, ale další pohyb bude záviset na významnějších událostech.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 17. prosince. Flat pokračuje
17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval velmi klidně a zůstal uvnitř horizontálního kanálu, který zmiňujeme téměř v každé analýze. Stojí za to připomenout, že neexistuje žádné časové omezení, jak dlouho musí cena zůstat uvnitř flat rozpětí. Pár může v tomto režimu bez problémů pokračovat v obchodování i další měsíc, a to bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí. Fundamenty a makroekonomika jsou pouze spouštěče, které ovlivňují náladu a aktivitu obchodníků. Pokud trh nemá chuť obchodovat nebo tlačit pár určitým směrem, žádné zprávy mu nepomohou.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 16. prosince. Klid zatím pokračuje, žádná bouře nepřichází
16.12.2024 Měnový pár EUR/USD se pokusil prorazit pod spodní hranici horizontálního kanálu, ve kterém se obchoduje už několik týdnů. Ve 4hodinovém časovém rámci není pohyb do strany příliš patrný, ale v nižších časových rámcích je jasně viditelný. V důsledku toho se cena odrazila od spodní hranice kanálu a nyní může opět směřovat vzhůru. Flat stále trvá.
Přehled páru GBP/USD na 16. prosince: varování před bouří pro libru
16.12.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek už druhý den po sobě pokračoval v prudkém poklesu. Zatímco páteční pokles měl některé ospravedlnitelné důvody, čtvrteční výprodej vypadá záhadně. Při bližším pohledu ale odpovídá postřehům, které jsme několikrát opakovali: libra nemá žádný fundamentální základ pro střednědobý růst. Během posledních dvou let už překonala očekávaný růst, protože trh zohlednil budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a zároveň ignoroval slabost britské ekonomiky, sílu americké ekonomiky a fakt, že Bank of England, stejně jako Federální rezervní systém, nakonec časem sníží sazby.
Přehled páru GBP/USD na 13. prosince: libra právem následuje euro
13.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval směrem dolů. Tento pokles lze přičíst několika důvodům; a zasedání Evropské centrální banky k nim nepatří. Začněme tím, že euro a libra se často obchodují v tandemu – když ne 100%, tak alespoň 80%. Když tedy euro klesá, je 80% pravděpodobnost, že ho bude následovat libra. To je téměř axiom. Navíc libra, stejně jako euro, nemá žádné fundamentální důvody pro střednědobý růst a v posledních týdnech koriguje. V časovém rámci 4H i 1W zůstává trend medvědí. Proto se po skončení korekce dala očekávat nová vlna downtrendu a přesně té jsme teď pravděpodobně svědky.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 13. prosince. ECB snižuje sazby – co bude dál s eurem?
13.12.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek podle očekávání pokračoval v pohybu směrem dolů. Včera proběhlo poslední letošní zasedání Evropské centrální banky, přesto se žádné překvapení nečekalo. Existovala malá šance na snížení klíčové sazby o 0,5 %, což bylo od počátku nepravděpodobné. ECB tedy učinila rozhodnutí, které všichni očekávali. Ačkoli tato událost zdánlivě vyvolala nový pokles eura, skutečnost je složitější. Pojďme se na to podívat.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 12. prosince. Dolaru zpráva o inflaci nijak nepomohla
12.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu nadále obchodoval v úzkém rozpětí. Navzdory očekávání buď pokračování vzestupného pohybu páru, nebo začátku nového poklesu se ukázalo, že zpráva o inflaci v USA byla tak nevýrazná, že téměř nestojí za zmínku. Zatímco Federální rezervní systém mohl oslavovat mírné zvýšení inflace na 2,7 %, obchodníci místo sledování stagnace cen po tři dny v řadě toužili po silnějších pohybech na trhu.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 12. prosince. Euro vykazuje slabost
12.12.2024 Obchodování na měnovém páru EUR/USD ve středu pokračovalo klidně až do zveřejnění zprávy o inflaci v USA. Zpráva o inflaci však pro americký dolar mnoho nezměnila. Hned na úvod index spotřebitelských cen podle očekávání vzrostl na 2,7 % meziročně. Jádrová inflace zůstala podle předpokladů na úrovni 3,3 %. Nedošlo tedy k žádným odchylkám od prognóz, takže trh neměl na co reagovat.
Přehled páru GBP/USD na 11. prosince: šterlink se potácí mezi optimismem a odporem
11.12.2024 Měnový pár GBP/USD zůstává nad linií klouzavého průměru, což naznačuje, že lokální uptrend je stále neporušený. Opakovaně jsme ale zdůrazňovali, že jakýkoli růst britské libry v této fázi by byl jen korekční, a na tomto postoji trváme. Libra má po dvou po sobě jdoucích měsících poklesu jen přestávku. Jak jsme uvedli už dříve, korekční pohyby mohou trvat týdny nebo i měsíce, protože jsou obvykle pomalejší a méně impulzivní než trendové pohyby. Jednoduše řečeno, ceny rychle klesají nebo stoupají, pak se konsolidují nebo se pohybují do strany v korekční nebo flat fázi. Hlavní hráči využívají těchto období často k akumulaci pozic před dalším výrazným pohybem.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 11. prosince. Trh podřimuje, zatímco si dolar pojistil své vítězství
11.12.2024 V úterý začal měnový pár EUR/USD postupně klesat. Cena sklouzla mírně pod linii klouzavého průměru a tento týden nepřinesl žádné významné fundamentální ani makroekonomické události. V důsledku toho není na současném trhu příliš co analyzovat – žádné zprávy, reporty, projevy – jen minimální pohyb. Upozorňujeme však na několik klíčových bodů, které naznačují, že americký dolar může být připraven na další růst.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 10. prosince. Růst libry by neměl být zavádějící
10.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i v pondělí obchodoval oběma směry, jako by trh záměrně usiloval o to, aby zmátl obchodníky. Minulý týden britská libra posilovala, přestože k takovému pohybu měla jen velmi málo důvodů. Některé zprávy z USA dopadly hůře, než se očekávalo, a Andrew Bailey oznámil čtyři snížení sazeb pro příští rok. Tato snížení sazeb však představují holubičí postoj, který měl vyvolat pokles libry. Jerome Powell zároveň zopakoval, že Federální rezervní systém nikam nepospíchá, a zdůraznil, že ekonomika je ve výborné kondici, což dává Fedu potřebný čas. Páteční zpráva Nonfarm Payrolls Powellova prohlášení podpořila. Domníváme se tedy, že dolar měl minulý týden více důvodů k posílení než libra.
Přehled páru EUR/USD na 10. prosince: korekce pokračuje, ale dolar se přiklání k růstu
10.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí obchodoval poměrně zdrženlivě, ale oběma směry. Jeho chování bylo v daném dni nečekané, i když označit tyto pohyby za výrazné lze těžko. Výstižnější by bylo říct, že byly "matoucí". Během prvního obchodního dne týdne nedošlo k žádným významným událostem nebo zprávám, takže trh neměl na co reagovat. V současné době je trh nicméně pod vlivem přinejmenším tří faktorů.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 9. prosince. Zasedání ECB a nic jiného
09.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval nepříznivě. Zatímco ve 4hodinovém časovém rámci to nebylo patrné, v 5minutovém grafu to patrné bylo. Cena oscilovala mezi stagnací, prudkým růstem a stejně prudkým poklesem. Pátek se ukázal jako obzvláště náročný, protože evropská obchodní seance se zdála být pouhou předehrou ke zveřejnění údajů z amerického trhu práce, po kterém došlo k volatilním cenovým výkyvům. Smíšené signály mohou vysvětlovat počáteční pohyb vzhůru následovaný pozdějším poklesem: rostoucí míra nezaměstnanosti (negativní pro dolar) v kontrastu s výraznějším než očekávaným nárůstem počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor (pozitivní pro dolar). Tato dualita dává při zpětném pohledu smysl, ale obchodování na jejím základě bylo mimořádně obtížné.
Přehled páru GBP/USD na 9. prosince: útlum v Británii a inflace v USA
09.12.2024 Pár GBP/USD v pátek dál stoupal a kontrastoval tak se stagnujícím párem EUR/USD. Britská libra znovu projevuje větší odolnost než euro, a to za téměř stejných fundamentálních a makroekonomických podmínek. Toto schéma je konzistentní celý rok 2024, kdy libra snáz roste a méně dramaticky klesá než euro. I když je její houževnatost působivá, nepopírá případnou potřebu dalšího poklesu.
Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního aktiva zemní plyn, úterý 3. prosince 2024
03.12.2024 Zdá se, že ve čtyřhodinovém grafu se komoditní aktivum zemní plyn (#NG) pohybuje v bočním trendu s klesající volatilitou. To potvrzuje formace trojúhelníku a WMA (30 Shift 2), který se pohybuje mezi těly svíček, avšak se sklonem směrem dolů. Cena #NG se pohybuje pod WMA (30 Shift 2), což dále potvrzuje indikátor CCI (30), který úspěšně klesl z úrovní 100, 0, -100 a nyní se nachází v oblasti mezi 0 až -100. To naznačuje, že v blízké budoucnosti má zemní plyn potenciál dále oslabovat, přičemž bude otestována úroveň 3,071 s cílem jejího proražení. Pokud bude tato úroveň úspěšně proražena a #NG pod touto úrovní uzavře, pak, dokud nedojde k dalšímu posílení, v rámci kterého by došlo k úspěšnému proražení a uzavření nad úrovní 3,560, bude #NG oslabovat směrem k úrovním 2,922 a 2,784 jako dalším cílům, pokud tento pohyb podpoří také momentum a volatilita.
Analýza páru EUR/USD na 29. listopadu: Euro zůstává pod tlakem
29.11.2024 Pár EUR/USD se po většinu čtvrtka držel nad linií klouzavého průměru. Ačkoli euro vykazuje určitý potenciál dalšího růstu, samotné setrvání nad linií klouzavého průměru nezaručuje uptrend, pouze signalizuje možnou změnu trendu. Otázkou je, jestli býci mají dost sil a motivace k udržení vzestupného pohybu.
Přehled páru GBP/USD na 28. listopadu 2024
28.11.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu zavřel nad linií klouzavého průměru a připravil si tak půdu pro potenciální korekci. Středeční průraz nad linii klouzavého průměru naznačuje možnost silnější korekce. Korekce jsou ale ze své podstaty nepředvídatelné – mohou se výrazně lišit z hlediska doby trvání a velikosti, přičemž cena může dlouhodobě zůstat beze změny nebo vykazovat jen minimální pohyb. Rozhodnutí, zda se během takových korekcí angažovat, je na každém obchodníkovi. Doporučujeme obchodovat v souladu s převládajícím trendem, jak zdůrazňují zásady technické analýzy.
Přehled vývoje EUR/USD dne 28. listopadu 2024: Euro udělalo první krok vpřed
28.11.2024 Měnovému páru EUR/USD se ve středu po četných pokusech podařilo překonat linii klouzavého průměru. Pozoruhodné je, že se tak stalo ještě před zveřejněním amerických makroekonomických statistik, které byly zveřejněny současně a teoreticky mohly ovlivnit pohyb páru. Spekulace naznačují, že tvůrci trhu mohli být se zprávami předem seznámeni, což je přimělo snížit objem držených dolarů. Pokles dolaru o několik desítek bodů však lze stěží kvalifikovat jako kolaps nebo rozsáhlý výprodej.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 27. listopadu. Britská libra pokračuje ve svých směšných pokusech o korekci
27.11.2024 V úterý se měnový pár GBP/USD pokusil o korekci, ale nepodařilo se mu ani jednoznačně překonat klouzavý průměr. V článku o euru jsme si už vysvětlili, že všechny indikátory a technické modely selhávají, když je fundamentální pozadí namířeno proti nim. Zmínili jsme také, že signály proti trendu je často lepší ignorovat. Abychom tuto diskusi doplnili, rádi bychom upozornili, že "učebnicové" pohyby na trhu jsou velmi vzácné. Řada obchodníků pravděpodobně čekala na korekci současného klesajícího trendu, aby mohla vstoupit do krátkých pozic. V posledních dvou měsících však nedošlo k žádné korekci. V tuto chvíli by britská libra mohla klidně pokračovat v poklesu, protože všichni na trhu očekávají korekci a nikdo nevěří, že by britská měna mohla pokračovat v poklesu, aniž by se vrátila i o několik set pipsů nahoru.
Přehled páru EUR/USD na 27. listopadu: Euro dnes může obnovit pokles
27.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý znovu pokusil o konsolidaci nad klouzavým průměrem, ale nedá se říct, že úspěšně. Připomeňme, že překonání linie klouzavého průměru ukazuje pouze na možnou změnu trendu, nikoli na její potvrzení. Dále je důležité si uvědomit, že případné indikátory jsou pouze matematické vzorce, které nejsou schopny předpovědět budoucí pohyby. Stejně tak jsou technické patterny pouze grafické reprezentace, jejichž cílem je vysvětlit dění na trhu. Každý indikátor je třeba pečlivě filtrovat a používat ve správném kontextu, stejně jako patterny.
Přehled páru GBP/USD na 26. listopadu: Libra šterlinků v pondělí rozesmála obchodníky
26.11.2024 Měnový pár GBP/USD otevřel v pondělí mírným vzestupným gapem, který naznačil jeho budoucí směr. Máme-li být ale upřímní, tento pohyb milovníky libry šterlinků spíš pobavil, než povzbudil. Britská libra klesá už dva měsíce. Několikrát překonala linii klouzavého průměru, jenže nevydržela. Včera otevřela gapem (což zní působivě), ale nedokázali jsme se dostat ani na klouzavý průměr, který je v těsné blízkosti ceny.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 26. listopadu: Nenaleťte na trik s korekcí
26.11.2024 Měnový pár EUR/USD zahájil nový týden růstem. Toto posílení eura by však obchodníky nemělo zmást. Týden začal s mírným gapem směrem vzhůru a gapy mají tendenci se poměrně rychle "uzavírat". Co to znamená? Znamená to, že by se cena mohla vrátit na svá předchozí minima, kterých dosáhla minulý týden, už dnes. Navíc by se tak mohlo stát bez jakýchkoli makroekonomických nebo fundamentálních důvodů. Ačkoli tedy týden začal růstem, tento pohyb by mohl být falešným signálem.
Přehled vývoje GBP/USD. Co nás čeká tento týden: udělá si britská libra přestávku?
25.11.2024 V pátek pár GBP/USD pokračoval v klesajícím pohybu. To, co obchodníci sledují v grafech, je stále relativně optimistický scénář pro britskou měnu. Stojí za zmínku, že vzhledem ke své volatilitě klesá libra méně prudce než euro. Za poslední dva měsíce euro kleslo o 700–800 pipsů, zatímco libra zaznamenala pokles o 800–900 pipsů. Nicméně libra obvykle vykazuje 1,5krát větší volatilitu než euro. Za normálních okolností by tedy mohla libra ztratit 1 100–1 200 pipsů během stejného období.
EUR/USD. Týdenní přehled: Euro dál klesá volným pádem
25.11.2024 Měnový pár EUR/USD se připravuje na nový týden a euro by v tuto chvíli potřebovalo trochu božího zásahu. To je samozřejmě vtip, ale euro už pouze neklesá – řítí se dolů alarmující rychlostí. Někdo by mohl namítnout, že pokles není zvlášť prudký ani rychlý, ale rád bych upozornil, že euro je druhou nejstabilnější měnou na světě a pokles o 700 pipů během dvou měsíců je u této měny významný. Euro navíc klesá prakticky bez korekcí, což (zjednodušeně řečeno) naznačuje, že na trhu chybí kupci – všichni euro prodávají.
Přehled páru GBP/USD na 22. listopadu 2024: Libra pozvolna klesá
22.11.2024 Měnový pár GBP/USD zahájil ve středu a ve čtvrtek novou vlnu poklesu. Během minulého týdne se pohyboval převážně do strany, takže není jisté, zda se usadí pod hladinou 1,2600. Zároveň se ale odráží od klouzavého průměru, a to jasně a přesně. Tento odraz by mohl představovat výchozí bod pro další pokles libry.
Přehled vývoje páru EUR/USD dne 22. listopadu 2024: Euro směřuje k dalšímu poklesu
22.11.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu a ve čtvrtek obchodoval monotónně a nevýrazně. Po dosažení úrovně Murray 2/8 na úrovni 1,0498 cena neprovedla žádnou korekci směrem vzhůru ani se výrazněji nepohnula a místo toho konsolidovala do strany. Euro se nedokázalo usadit ani nad klouzavým průměrem, který zůstává velmi blízko současných cenových úrovní. To vede k prvnímu závěru: na trhu chybějí kupci.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 20. listopadu: Inflace v eurozóně nepřekvapila, euro také ne
20.11.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval pod linií klouzavého průměru. Tentokrát se sice vyhnul dalšímu poklesu, ale cena se stále snaží o byť jen minimální korekci. Tato situace poukazuje na několik kritických bodů: Absence výrazného nákupního zájmu naznačuje, že účastníci trhu nejsou nakloněni tomu, aby euro tlačili výše. Euro zůstává vysoce překoupené a postrádá výraznou poptávku. Naše závěry a prognózy z celé první poloviny roku se zdají být přesné. Nadále očekáváme střednědobý pokles eura.
Přehled páru EUR/USD na 19. listopadu: Klidný začátek týdne
19.11.2024 Pár EUR/USD během pondělka většinou stagnoval. Není divu, když kromě projevu prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové nebyly na tento den naplánovány žádné makroekonomické události. Jak se očekávalo, Lagardeová nepřišla s ničím důležitým nebo vlivným. V poslední době vystoupila veřejně už několikrát, ale nesdělila trhu nic nového. Poslední zasedání ECB se uskutečnilo relativně nedávno, takže případná změna sentimentu či rétoriky představitelů ECB by vyžadovala nové údaje.
Přehled vývoje páru GBP/USD dne 19. listopadu: libra se potácí mezi životem a smrtí
19.11.2024 Měnový pár GBP/USD se v pondělí nejevil příliš nakloněn výraznějším pohybům, což znamenalo za poslední měsíce vzácně klidný den. I když byla seance poměrně klidná, volatilita britské libry se v posledních týdnech zvýšila. To je pro intradenní obchodníky pozitivní vývoj, protože umožňuje ziskovější obchodní příležitosti na základě lokálních signálů. Když jsou denní cenové pohyby omezeny na 50 pipsů, je dosažení zisku náročné. Pár se však nyní pravidelně pohybuje kolem 100 pipsů denně.
EUR/USD: 18. listopadu – euro čeká na podporu Christine Lagardeové
18.11.2024 Pár EUR/USD se v pátek vrátil na úroveň Fibonacciho korekce 323,6 % (1,0532), ale medvědům se ani tentokrát nepodařilo zavřít pod ní. Tento odraz naznačuje možnost obratu ve prospěch eura s potenciálním pohybem ke korekční úrovni 261,8 % (1,0662). Uzavření pod kurzem 1,0532 by však zvýšilo pravděpodobnost dalšího poklesu k dalšímu supportu 1,0420.
Přehled vývoje GBP/USD dne 15. listopadu. Britská libra se snaží zotavit
15.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek pokusil zotavit a zaznamenal mírný růst. Tento nárůst byl však tak slabý a nevýrazný, že jej nelze klasifikovat ani jako korekci. Kromě pozdně večerního projevu guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho se během dne ve Spojeném království neodehrály žádné významné události. Ve Spojených státech mezitím byly zveřejněny dvě sekundární zprávy: index cen výrobců, který vykázal neutrální výsledky, a zpráva o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která se blížila očekávání trhu. Ani jedna z těchto zpráv neměla potenciál vyvolat byť jen mírné oslabení dolaru.
Přehled vývoje EUR/USD dne 15. listopadu. Euro zůstává na dně
15.11.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v klesajícím trendu. Téměř každá analýza začíná stejným konstatováním, protože na trhu se nic zásadního nezměnilo. Euro rychle oslabuje a téměř denně ztrácí 50–60 pipsů. Podle našeho názoru nelze tento propad přičítat jediné události nebo dokonce více faktorům. Stále se domníváme, že trh již dávno započítal celý cyklus uvolňování měnové politiky a jakmile jej plně zohlednil, začal zpětně reagovat. Jinými slovy, dolar oslaboval příliš dlouho a neodůvodněně, a nyní jsme svědky logické korekce, i když bez přímých katalyzátorů.
Přehled páru GBP/USD na 14. listopadu: Inflace v USA nepřekvapila, euro a libra mohou zaznamenat menší korekci
14.11.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu vyhnul dalšímu poklesu, ale pauza může být krátkodobá. Dříve jsme varovali, že růst inflace v USA už mohl být započítán do ceny, protože je běžnou praxí, že tvůrci trhu předem zohledňují známé zprávy. Růst inflace byl patrný už minulý týden a vzbudil otázku, jak se skutečné údaje budou lišit od prognózy. Jak se ukázalo, žádná odchylka se neobjevila, takže obchodníci neměli ani jeden sodliní důvod k nákupu nebo prodeji.
Přehled páru EUR/USD na 14. listopadu: Euro pokračuje v poklesu
14.11.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v downtrendu. I když jsou korekce možné při jakémkoli pohybu, aktuální celkový technický obraz je zřetelný. Při pohledu na týdenní časový rámec vidíme downtrend, který se drží už déle než 15 let. Stejný trend vidíme i v denním grafu, ale ve větším měřítku. Lokální downtrend v grafu 4H začal před měsícem a půl. Pattern se bez ohledu na časový rámec nemění. První závěr je tedy zřejmý: jakýkoli pohyb směrem nahoru je jen korekční. Toto jsme říkali i během dvou let, kdy pár stoupal.
Přehled vývoje GBP/USD dne 13. listopadu. Libra si kope vlastní hrob
13.11.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v poklesu. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato fráze platí spíše pro euro, přesně odráží situaci libry. Včera jsme se zmínili, že se libra přibližuje ke svým dvěma nedávným lokálním minimům a pravděpodobně je prolomí. Přesně to se v úterý stalo. Britská měna sice nadále vykazuje pozoruhodnou odolnost vůči dolaru, ale stále více se snaží čelit objektivní realitě.
Přehled páru EUR/USD na 13. listopadu: Euro pokračuje v poklesu
13.11.2024 Měnový pár EUR/USD většinu úterka pokračoval v poklesu. V tuto chvíli je téměř zbytečné sdělovat, co je očividné – euro klesá kvůli faktorům, na které poukazujeme od začátku roku. Stále věříme, že hlavním důvodem poklesu eura je téměř úplné zohlednění uvolňování měnové politiky Fedu ze strany trhu. Pokusme se odhadnout, kde by euro mohlo skončit.
EUR/USD. 12. listopadu. Rostoucí inflace nepomáhá euru
12.11.2024 V pondělí pár EUR/USD pokračoval v poklesu, když prorazil pod úroveň Fibonacciho korekce 261,8 % (1,0662). Z toho vyplývá, že by mohl pokračovat v poklesu až k další korekční úrovni 323,6 % (1,0532). Zavírací cena nad úrovní 1,0662 by mohla signalizovat obrat ve prospěch eura a možný růst k zóně rezistence 1,0781–1,0797. Trend zůstává medvědí.
Přehled vývoje EUR/USD dne 12. listopadu. Výmluvný začátek nového týdne
12.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí pokračoval v poklesu. Trh se na začátku týdne překvapivě vrhl do nákupů dolaru, přestože v USA ani v EU nedošlo k žádným významným událostem. To poukazuje na ohromnou poptávku po dolaru, kterou jsme podcenili. Když se ohlédneme zpět, trh strávil dva roky výprodejem amerického dolaru bez zřejmého důvodu. Analytici hovořili o oslabování americké ekonomiky, riziku recese, uvolňování politiky Federálního rezervního systému, a dokonce o možném kolapsu ekonomiky. Tato tvrzení se snažila racionalizovat chování trhu, ale my jsme v průběhu celého roku 2024 tvrdili, že je pokles dolaru nelogický. Tvůrci trhu uměle tlačili měnový pár EUR/USD výše bez jakéhokoli podstatného důvodu – bylo to obyčejné manipulování s trhem.
Přehled páru GBP/USD na 12. listopadu: Libra odolává tlakům
12.11.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí také klesl, i když k tomu neměl zjevný důvod. Britská libra klesá už měsíc a půl od zářijového zasedání FOMC, kde se Fed rozhodl snížit klíčovou úrokovou sazbu o 0,5 %. Uvažujte – Fed zavedl uvolňující půlprocentní snížení sazby a dolar zareagoval 1,5měsíčním růstem. Není to paradox?
EUR/USD: 11. listopadu – Podmínky příznivé pro růst dolaru
12.11.2024 Pár EUR/USD se v pátek odrazil od zóny rezistence 1,0781–1,0797 a zahájil nový pokles. Medvědi během necelého jednoho dne zatlačili pár až na Fibonacciho retracement 261,8 % (1,0662). Odraz od ní by mohl podpořit euro a přinést mírné zotavení. Naopak, konsolidace pod touto úrovní zvyšuje pravděpodobnost dalšího poklesu k Fibonacciho úrovni 323,6 % (1,0532).
Přehled vývoje GBP/USD. Týdenní výhled – O osudu dolaru rozhodne inflace v USA
11.11.2024 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pátečním poklesu navzdory absenci významných makroekonomických nebo fundamentálních událostí. Důvody poklesu britské libry byly podobné těm, které ovlivnily euro. Jak už jsme uvedli dříve, závěry o zasedání FOMC by se neměly vyvozovat ihned po události, ale nejdříve 24 hodin poté. Co jsme viděli ve čtvrtek večer? Na trhu nedocházelo k téměř žádné aktivitě – jen drobný pokles dolaru a nedostatek významného zájmu. V pátek však dolar získal 70 pipsů. I když libra v posledních týdnech stagnuje, širší výhled se nemění. Hlavní je, že trh reagoval nákupem dolaru hned po zasedání Fedu. Britská libra měla potíže s významnější korekcí. Tyto dva faktory považujeme za velmi důležité.
Přehled páru EUR/USD. Náhled na týden – eurozóna nabízí euru jen malou podporu
11.11.2024 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pátek další výrazný pokles. Jak už bylo zmíněno, není moudré vyvozovat závěry o reakcích trhu nebo výsledcích zasedání FOMC bezprostředně po události. Co jsme tedy viděli a co jsme se dozvěděli? Federální rezervní systém snížil základní úrokovou sazbu o 0,25 % (podle očekávání). Jeho předseda Jerome Powell zaujal poměrně jestřábí postoj, což naznačuje, že Fed by se mohl rozhodnout sazby v prosinci dále nesnižovat. I když to není definitivní signál pro pauzu, Powell vyzval trhy, aby se vyvarovaly ukvapených závěrů.
Přehled páru GBP/USD na 8. listopadu – sazby sníženy, libra roste. Proč?
08.11.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek vzrostl poté, co Bank of England snížila klíčovou úrokovou sazbu. Proč se tak stalo a proč nás to nepřekvapuje? Zkraje týdne jsme upozornili, že záplava významných fundamentálních událostí může způsobit volatilní výkyvy cen oběma směry. Ve středu se pár propadl o téměř 250 pipů – což je událost, ke které dochází maximálně jednou za několik měsíců. Ve čtvrtek byla libra lokálně přeprodaná a rozhodnutí Bank of England o snížení sazeb se očekávalo už několik týdnů. Proto libra místo poklesu stoupala. Pohyby po zasedání Fedu zatím neanalyzujeme, protože trh potřebuje na stabilizaci a zpracování výsledků čas.
Přehled vývoje EUR/USD dne 8. listopadu. Dolar si udržuje vedoucí postavení a růstový potenciál
08.11.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek před zasedáním Federálního rezervního systému obchodoval s mírnými zisky. Jako obvykle je třeba pohyby po zasedání Fedu ještě analyzovat. Po významné fundamentální události musí uplynout alespoň 24 hodin, aby bylo možné vyvodit její důsledky a reakci trhu. Připomeňme, že ve středu večer trh prudce reagoval na předběžné výsledky amerických voleb a následné pohyby během dne byly chaotické a obtížně analyzovatelné. Trh v takových obdobích obchoduje na základě emocí, což vede k velmi nevyzpytatelným a složitým pohybům.
Přehled vývoje EUR/USD dne 7. listopadu. Donald Trump vítězí, dolar posiluje
07.11.2024 Měnový pár EUR/USD se během středeční seance propadl o přibližně 250 pipsů. Pokles páru začal v noci a pokračoval během celého dne. Není velkým tajemstvím, proč k tomu došlo – katalyzátorem prudkého růstu amerického dolaru mohla být pouze jedna věc: výsledky prezidentských voleb v USA a pravděpodobné vítězství Donalda Trumpa. Přesněji řečeno, silný pohyb na trhu byl způsoben samotnými volbami. Několikrát jsme upozorňovali, že dolar by si mohl vést lépe za Trumpa než za Kamaly Harris. Nepředpokládali jsme však, že by dolar v důsledku Trumpova vítězství vzrostl o 2,5 centu během jediného dne. Jinými slovy, předpovědět takový pohyb bylo téměř nemožné.
Přehled páru GBP/USD na 7. listopadu – libra šterlinků neměla šanci
07.11.2024 Měnový pár GBP/USD zaznamenal ve středu také masivní pokles. V přehledu jsme podrobně rozepsali řadu důvodů, proč euro kleslo a dolar posílil, přičemž všechny tyto důvody platily stejně tak pro libru. I když jsme uvedli, že předpovědět 200pipový nárůst dolaru je téměř nemožné, očekávali jsme, že dolar nakonec obnoví růst.
Přehled vývoje EUR/USD dne 6. listopadu; Volby, volby a zase jen volby...
06.11.2024 Měnový pár EUR/USD se po většinu úterý obchodoval vlažně, což není překvapivé. Ve čtvrtek Federální rezervní systém oznámí výsledky svého zasedání a během několika následujících dní bude znám nový prezident Spojených států. Události takového rozsahu se nedějí každý týden nebo dokonce každý měsíc. Před týdnem se o zasedání Fedu téměř nemluvilo. Trh očekával snížení sazeb o dalších 0,25 %, ale nedávné údaje z trhu práce naznačují, že by mohlo dojít k holubičímu překvapení. Zasedání Fedu se budeme věnovat brzy, ale nyní se zaměřme na americké prezidentské volby.
Přehled páru GBP/USD na 6. listopadu
06.11.2024 Měnový pár GBP/USD strávil většinu úterka na jednom místě a téměř se nepohyboval konkrétním směrem. Trh zjevně čeká; každý ví, na co. O amerických volbách jsme už mluvili, takže se podívejme na nadcházející zasedání centrálních bank. Málokdy se setkáváme se situací, kdy je téměř nemožné předpovědět konkrétní krok centrální banky. Podle konsensuálního očekávání sníží Federální rezervní systém a Bank of England sazby o 0,25 %. Tato snížení by se ale mohla z hlediska svého dopadu výrazně lišit. Připomeňme, že nedávná zpráva nonfarm payrolls byla tristní. Ačkoli se objevují názory, že špatné výsledky byly kvůli říjnovým přírodním katastrofám v USA jen věcí "náhody", údaje nelžou. Nebyla vytvořena téměř žádná pracovní místa a Fed by na tuto zprávu mohl klidně zareagovat.
Přehled vývoje GBP/USD dne 5. listopadu. Libra nemůže nic dělat
05.11.2024 Měnový pár GBP/USD vykázal v pátek poněkud neobvyklý pokles, po kterém v pondělí následoval přirozenější růst. Toto posilování britské měny však může skončit. Trh obnovil páteční fair value, ale další růst britské libry bude vyžadovat nové faktory a důvody.
Přehled páru EUR/USD na 5. listopadu: Euro obnovuje svou spravedlivou hodnotu
05.11.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek předvedl velmi neobvyklý pohyb (jak jsme uvedli o víkendu). Abychom to shrnuli, klíčové zprávy, které trh celý týden (nebo možná i déle) očekával, spektakulárně selhaly. Počet nových pracovních míst mimo zemědělství (NFP) výrazně zaostal i za těmi nejnižšími prognózami. A přestože se diskutují faktory, jako jsou americké hurikány, které ovlivnily říjnový údaj, výsledek je stále neuspokojivý. Jak jsme zmínili o víkendu, růst dolaru na základě špatných výsledků NFP byl nelogický, a proto se očekával následný pokles – a přesně ten nastal v pondělí.
Přehled pro pár GBP/USD na 31. října – zpráva ADP zapůsobila, ale čeká se na nonfarm payrolls
31.10.2024 Měnový pár GBP/USD začal růst, ale po zveřejnění americké zprávy ADP – která je považovaná za předzvěst nonfarm payrolls – rychle klesl. Nicméně je třeba poznamenat, že mezi ADP a nonfarm payrolls není konzistentní korelace. Zpráva ADP může být dvakrát silnější, než se předpokládalo, zatímco nonfarm payrolls mohou být dvakrát slabší, a údaje o tvorbě pracovních míst se často neshodují. V konečném důsledku budou trh utvářet nonfarms a pohled Federálního rezervního systému na trh práce. Ačkoli tedy dolar dostal včera impuls, opravdové zkoušky ho teprve čekají.
Přehled páru EUR/USD na 30. října – první pokles údajů z USA
30.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal ani v úterý žádný významný pohyb a většinou se celý den obchodoval pod klouzavým průměrem, aniž by se pokusil nad něj prorazit. Ani zpráva o volných pracovních místech v USA – JOLTs, která přinesla jasné zklamání, neposkytla páru výraznou podporu, protože dolar mírně ustoupil z lokálních maxim.
Přehled páru GBP/USD na 30. října – libra dostává malou šanci
30.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval ani v úterý žádný výrazný pohyb. Volatilita zůstala velmi nízká, jak je patrné z následujícího grafu, a tento problém jde za hranice samotného úterka. Trh vykazuje extrémně nízkou aktivitu už několik týdnů. Obchodování jakéhokoli měnového páru při takto nízké volatilitě je náročné, protože pohyby cen jsou prakticky neznatelné. Čekat několik dní na zisk 20 pipů může některým obchodníkům vyhovovat, ale každému ne.
Přehled páru GBP/USD na 29. října – libra šterlinků dál bojuje
29.10.2024 Měnový pár GBP/USD nevykazoval v pondělí přílišnou aktivitu. Cena se znovu pokusila usadit se nad klouzavým průměrem, ale ani takový průraz nezaručuje začátek korekce. Ačkoli libra v posledních týdnech pomalu klesá, dál oslabuje a investoři mají malý zájem o její nákup. Důvod je zřejmý: libra příliš dlouho stoupala, a to výhradně kvůli očekávanému uvolnění měnové politiky Fedu.
Přehled páru EUR/USD na 29. října – čekáme na klíčové údaje
29.10.2024 Měnový pár EUR/USD nevykázal v pondělí žádné zajímavé pohyby a většinu dne se obchodoval pod linií klouzavého průměru. Ačkoli se zdá, že korekce směrem nahoru je stále možná, na tržní sentiment to nemá vliv. Proto ani konsolidace nad klouzavým průměrem nezaručí začátek korekce, zvlášť když jsme takový průraz viděli už minulý týden.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. října. Libra se snaží postavit na nohy
25.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírné oživení, ale růst britské měny byl příliš slabý na to, aby stál za pozornost. Cena se stále nachází poblíž linie klouzavého průměru, takže zatím nic nenasvědčuje změně krátkodobého trendu. I konsolidace nad klouzavým průměrem by signalizovala pouze záměr býků začít brzy tlačit pár vzhůru. Je však důležité poznamenat, že pro tento pohyb je třeba mít nějaké důvody, pokud se nebavíme o naprosto iracionálním pohybu, jakého jsme byli svědky po většinu letošního roku. Musíme si to ujasnit: libra by mohla vzrůst zpět na 34, nebo dokonce až na 40 bodů. A nepotřebovala by k tomu nutně žádné pádné důvody. Vyžadovalo by to pouze zvýšenou poptávku po libře, sníženou nabídku nebo obojí. Stejně jako dříve se však zaměříme pouze na logické a konzistentní pohyby. Pokud na fundamentálních a makroekonomických faktorech nezáleží, jaký má smysl o nich uvažovat?
Přehled páru EUR/USD 25. října: absurdní a smutná situace, kdy se euro připravuje na korekci
25.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nedokázal stoupat. Od brzkého večera se zdálo, že se kotace chystají v tento den růst, ale nakonec z toho nebylo nic. Ráno eurozóna zveřejnila indexy podnikatelské aktivity ve výrobě a službách, které dopadly hůř, než se očekávalo, a znovu potvrdily, že ekonomika eurozóny není v nejlepší kondici. Jenže to bylo jasné i bez indexů podnikatelské aktivity. HDP eurozóny v posledních dvou letech téměř neroste, takže není pochyb, že ekonomika EU má problémy.
Přehled páru GBP/USD 24. října: Andrew Bailey nezachrání britskou libru
24.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu po minimálním retracementu směrem nahoru pokračoval v pohybu dolů. Tyto retracementy jsou tak malé, že jsou v grafech sotva vidět. Britská libra pokračuje v poklesu ze stejného důvodu, proč euro aktuálně klesá. Co očekávali účastníci trhu, kteří podporovali růst libry v průběhu roku 2024? Že bude stoupat navždy? Celý letošní rok jsme důsledně upozorňovali na to, že dolar je přeprodaný a bezdůvodně levný. Celá dvouletá rally britské měny byla jen korekcí v rámci 16letého downtrendu. Ten samozřejmě jednou skončí, ale zatím je příliš brzy na slova, že se tak už stalo. Libra tedy překonala potenciál svého korekčního pohybu. Jediným důvodem jejího růstu byla měnová politika Federálního rezervního systému, protože trh dva roky čekal na její uvolnění a všechny ostatní faktory jednoduše ignoroval.
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. října. Euro pokračuje v poklesu
24.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval na nižší úrovni. Upřímně řečeno, současný pohyb u nás vyvolává pouze úsměv. Téměř po celý rok 2024 jsme opakovaně slýchali různá "vysvětlení" růstu eura, která jako by byla "uvařena z vody". Chceme připomenout, že většina odborníků vysvětluje minulé pohyby až po jejich uskutečnění. Pouze někteří jsou ochotni konstatovat, že pohyb měny je nelogický a měna je bezdůvodně drahá. Takže nyní, když už téměř měsíc pozorujeme každodenní pokles eura, můžeme jen připomenout, že jsme varovali před jeho bezdůvodným nadhodnocením. Dolar neměl dost důvodů k poklesu a euro nemělo dost důvodů k růstu.
Přehled páru GBP/USD na 18. října: Libra je přeprodaná, ale pouze lokálně
18.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek obchodoval směrem nahoru, což by mohlo znamenat začátek dlouho očekávané korekce. Všimli jsme si, že hladina 1,3000 je psychologická, takže cena by od ní mohla zahájit korekci. Nebylo ale možné přesně předpovědět, kde britská měna začne růst. Nejprve se podívejme na technické aspekty v časovém rámci 4H. Indikátor CCI vstoupil do zóny přeprodanosti, zaznamenal několik býčích divergencí a po zveřejnění zprávy o inflaci ve Spojeném království opět vstoupil do zóny přeprodanosti. To podle nás stačí na určitý růst britské měny. Je důležité si uvědomit, že i libra může být přeprodaná, byť jen lokálně. Jinými slovy, v krátkodobém horizontu klesala příliš dlouho. Pokud teď vystoupá až k pásmu 1,3150–1,3200, bude to stačit, abychom očekávali obnovení downtrendu, který podle našeho názoru právě začal.
Technická analýza intradenního pohybu ceny komoditního měnového páru AUD/USD, úterý 15. října 2024
15.10.2024 Pokud se podíváme na graf 4H komoditního měnového páru AUD/USD, vidíme, že indikátor CCI (30) úspěšně prorazil pod tři hlavní důležité úrovně (100, 0, -100) a uvízl na úrovni 0, která ukazuje na významnou rezistenci. Všechny tři tyto hladiny ukazují, že pár AUD/USD momentálně oslabuje, a navíc tento pokles potvrzuje i cena pod 21 EMA. Na základě těchto faktů má pár potenciál pokračovat v oslabování k úrovni 0,6708, pokud nedojde k dalšímu růstu, který by prorazil a zavřel nad úrovní 0,6761. Jestliže pár tuto hladinu úspěšně prorazí, budou dalšími cíli hladiny 0,6659 a 0,6602.
Přehled páru GBP/USD na 9. října: Inflace v Británii se nemůže rozhodnout
09.10.2024 Měnový pár GBP/USD se v úterý pohyboval bez jakékoli naléhavosti. Fundamentální a makroekonomické prostředí chybělo a trh před zveřejněním zprávy o inflaci v USA váhal s obchodními rozhodnutími. Už dříve jsme zmínili, že někteří analytici a experti tuto zprávu momentálně trochu přeceňují. Před několika měsíci by jakákoli odchylka 0,1 % od prognózy vyvolala silnější reakci obchodníků než jednání Federálního rezervního systému (Fed) nebo Bank of England (BoE). Účastníci trhu tehdy nevěděli, kdy přesně začne uvolňování měnové politiky ve Velké Británii a USA nebo jak rychlé bude. Teď je jasné, že Fed sníží sazby na každém setkání až do konce roku, a trh už v cenách zohlednil nejmírnější možný scénář. Americký dolar už tedy nemá důvod k poklesu. Zároveň však neexistují důvody, proč by měla klesat britská libra, protože BoE by mohla do konce roku snížit klíčovou sazbu jen jedenkrát.
Přehled vývoje EUR/USD dne 9. října. Euro stále nemá co říct
09.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý opět obchodoval poklidně, bez spěchu. A proč by měl spěchat? Tento týden je jedinou významnou událostí zpráva o inflaci v USA. Ta by mohla měnový pár EUR/USD posunout buď nahoru, nebo dolů. Domníváme se, že tempo poklesu inflace v USA už není tak důležité jako dříve, stejně jako není důležité ani tempo poklesu inflace v eurozóně. Obě centrální banky zahájily proces uvolňování měnové politiky, takže rychlost poklesu inflace je nyní méně důležitá. Podstatné je nyní to, jak rychle obě centrální banky sníží úrokové sazby. Jak jsme však nedávno viděli, tempo snižování sazeb už nezávisí pouze na inflaci. Pro Federální rezervní systém je významným problémem trh práce, zatímco pro Evropskou centrální banku (ECB) je rozhodující stav ekonomiky. Obě centrální banky nyní zrychlují svá opatření na uvolnění měnové politiky. ECB slibuje snížení sazeb v říjnu i prosinci, zatímco Fed zahájil uvolňování snížením o 50 bazických bodů a nemůžeme zcela vyloučit, že k podobnému kroku dojde i v listopadu.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 4. října
04.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zkraje evropské obchodní seance zkolaboval. Ačkoli by se mohly vést nekonečné diskuze o tom, proč libra ve čtvrtek klesla, nejprve je třeba si připomenout, co už je zjevné: britská libra rostla příliš dlouho, příliš silně a bez pádných důvodů. Proto by bez jakýchkoli fundamentálních či makroekonomických důvodů měla také dlouho a výrazně klesat. Tento týden navíc téměř všechny faktory podporovaly americký dolar. Kromě všech makroekonomických údajů z USA a pondělního projevu Jeroma Powella zde byl také projev Andrewa Baileyho, který naznačil možné zrychlení tempa uvolňování měnové politiky. Ve čtvrtek navíc vyšel slabší britský index PMI v sektoru služeb, než se čekalo, zatímco americký ISM index v sektoru služeb vyšel mnohem silnější. Britská měna každopádně zůstává značně překoupená.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 3. října – libra proráží uptrend
03.10.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval s mírným poklesem. To nás nepřekvapuje, protože britská libra je ještě víc překoupená a neopodstatněně drahá než euro. Euro v roce 2024 procházelo alespoň občasnými korekcemi, ale libra tuto možnost patrně neměla. Proto je pokles, který jsme pozorovali v prvních třech týdnech, to nejmenší, co mohlo přijít. Pokles britské měny a růst amerického dolaru by podle nás měl ve střednědobém horizontu pokračovat téměř podle každého scénáře.
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. září. ECB možná předbíhá
27.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil obnovit svůj růst. Technický obrázek se v zásadě denně nemění, vzhledem k tomu, že euro vytrvale šplhá vzhůru. Samozřejmě tak nečiní "ve stylu libry", která dokonce ani nekoriguje. Faktem však zůstává, že růst evropské měny pokračuje.
Přehled páru GBP/USD 27. září: sám Fed potápí dolar
27.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek znovu pokusil obnovit uptrend – vcelku úspěšně. Jakmile se kotace páru ve středu propadly, mohli si někteří obchodníci myslet, že uptrend skončil. Cena se ale ani nekonsolidovala pod linií klouzavého průměru. Viděli jsme jen pravidelný, banální pullback. Ve čtvrtek už pár obnovil růst.
GBP/USD: 25. září. Libra naráží na rezistenci kolem úrovně 1,3425
25.09.2024 Pár GBP/USD v grafu 1H v úterý dál stoupal až k úrovni 1,3425, od které se odrazil. Tento odraz zvýhodnil americký dolar, takže pokles se teď může rozšířit k úrovním 1,3357 a 1,3259. Zavírací cena nad 1,3425 by znamenala potenciální růst libry ke korekční úrovni 200,0 % (1,3485).
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. září. Libře je jedno, kdy a kam poroste
25.09.2024 Hádejte co? Měnový pár GBP/USD v úterý pokračoval v pohybu směrem vzhůru. Pohyb byl tentokrát poměrně slabý, ale na to jsme upozorňovali i včera. Ano, trh tentokrát neměl důvody k prodeji dolaru a nákupu libry, ale ty neměl ani v pondělí. Přesto britská měna i v první obchodní den týdne rostla.
Přehled páru EUR/USD na 25. září: Rally se zastavila. Ale na jak dlouho?
25.09.2024 Pár EUR/USD se v úterý v poklidu obchodoval různými směry. Na to jsme včera upozornli – bez makroekonomického zázemí neměli účastníci trhu důvod k náhlým pohybům. Připomínáme také, že euro není britská libra, která může růst za jakýchkoli podmínek, nebo dokonce bez nich. Od začátku roku říkáme, že libra má vůči dolaru neuvěřitelnou odolnost vůči poklesu. Zatímco euro si občas dělá přestávky, libra ne.
Přehled páru GBP/USD na 20. září: libra dostala od Bank of England další podporu
20.09.2024 I pár GBP/USD zaznamenal ve středu a ve čtvrtek výkyvy. Zasedání Federálního rezervního systému vyvolalo vysokou volatilitu a po něm následovalo zasedání Bank of England. Nelze ale říct, že by americký dolar po těchto dvou významných událostech výrazně stoupl nebo klesl. Cena kolísala střídavě nahoru a dolů. Už jsme upozorňovali, že trh může v takto emotivních podmínkách obchodovat oběma směry, takže konečné hodnocení obou zasedání by mělo být provedeno až ve čtvrtek večer. A i tehdy se dalo těžko říct, jestli se trh konečně uklidnil.
GBP/USD. 18. září. Jádrová inflace ve Velké Británii vzrostla
18.09.2024 Pár GBP/USD se v úterý v grafu 1H obrátil ve prospěch amerického dolaru a mírně klesl ke korekční úrovni 127,2 % (1,3054). Dnes jsem přidal novou úroveň 1,3151, od které se odrazil. V důsledku toho by se mohl obnovit růst k Fibonacciho hladině 161,8 % (1,3259). Konsolidace pod novou hladinou 1,3151 by naznačovala další pokles k hladině 1,3054.
Přehled páru GBP/USD na 18. září: inflace ve Velké Británii zajímá jen býky
18.09.2024 Pár GBP/USD v úterý většinou stoupal. Ano, slabě, ale libra šterlinků posilovala stabilně. Jen ke konci dne jsme byli svědky poklesu, který však zatím nemá významný vliv. Dnes začíná přehlídka zpráv pro dolar i libru, která ale podle všeho nikoho z účastníků trhu nezajímá. Zprávy, reporty a důležité události obvykle obchodníkům pomáhají rozhodnout se o směru obchodování, ale aktuálně je směr asi jasný. Trh dál využívá jakoukoli formální záminku k nákupu liber a prodeji dolarů.
EUR/USD. 17. září. Obchodníci se připravují na dva scénáře
17.09.2024 Pár EUR/USD se v pondělí odrazil od zóny supportu 1,1070–1,1081 a pokračoval v růstu ke korekční úrovni 200,0 % (1,1165). Cena nemusí této úrovně dosáhnout, protože by to znamenalo prorazit vrchol předchozí vzestupné vlny. V tom případě by se trend změnil na "býčí". Z aktuálních úrovní je možný obrat ve prospěch amerického dolaru a návrat k supportu 1,1070–1,1081.
Prognóza pro pár GBP/USD na 17. září 2024
17.09.2024 Pár GBP/USD v grafu 1H v pondělí pokračoval v růstu ke korekční úrovni 161,8 % (1,3259). V úterý ráno pokračuje v uptrendu. Odraz od úrovně 1,3259 může vyvolat mírný pokles libry, ačkoli tento by negoval "medvědí" trend. Pak by bylo logické očekávat uzavření kotací nad úrovní 1,3259 a další růst k nejbližší úrovni 1,3357.
EUR/USD. 16. září. Důležitý týden pro dolar
16.09.2024 Pár EUR/USD se v pátek konsolidoval nad zónou rezistence 1,1070–1,1081 a umožnil tím další růst k následující Fibonacciho úrovni 200,0 % (1,1165). Konsolidace pod zónou 1,1070–1,1081 by hrála ve prospěch amerického dolaru a podpořila další pokles ke korekční úrovni 127,2 % (1,0984). V současné době považuji pravděpodobnost růstu a poklesu za vyváženou, protože býci ani medvědi neměli v posledních týdnech hlavní výhodu.
GBP/USD. 16. září. Libra opět dostává podporu od Bank of England
16.09.2024 Pár GBP/USD v pátek v grafu 1H dál stoupal ke korekční úrovni 161,8 % (1,3259), která je poměrně vzdálená, a během "medvědího" trendu je logičtější očekávat spíš pokles než takto silný růst. Dokud přetrvává "medvědí" trend, víc se přikláním k prodeji.
Prognóza pro GBP/USD na 13. září 2024
13.09.2024 Ve čtvrtek došlo na měnovém páru GBP/USD k velmi nečekanému obratu ve prospěch libry a k růstu o 100 bodů. Tento pohyb sice nenarušil "medvědí" trend, ale jak jsem již řekl, vypadá dost zvláštně. Včera se neobjevily žádné známky posílení britské libry. Dnes můžeme očekávat obrat ve prospěch amerického dolaru a návrat k úrovni retracementu 127,2 % na 1,3054.
EUR/USD. 13. září. Zvláštní reakce trhu na zasedání ECB
13.09.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obrátil ve prospěch eura a vzrostl o 80 bodů, čímž prorazil zónu rezistence 1,1070–1,1081. Podle analýzy grafu by tento růst mohl pokračovat k retracementu 200,0 % (1,1165). Nicméně, já v tento scénář nevěřím a níže vysvětlím proč. Očekávám, že pár klesne pod zónu 1,1070–1,1081 a obnoví pokles k Fibonacciho úrovni 127,2 % (1,0984).
Přehled páru GBP/USD na 12. září: údaje, které nikoho nezajímají
12.09.2024 Měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval poměrně klidně, i když s výrazným poklesem. Zpráva o inflaci posílila dolar, což nás velmi těší. Tento článek nicméně není o zmíněné zprávě, která je už déle než týden v centru pozornosti. Raději bychom upozornili na sérii makroekonomických zpráv z Velké Británie.
Prognóza pro pár GBP/USD na 9. září 2024
09.09.2024 Pár GBP/USD se v pátek v grafu 1H obrátil ve prospěch amerického dolaru a obnovil pokles k Fibonacciho retracementu 127,2 % (1,3054). Tento pohyb začal před dvěma týdny po odrazu od úrovně 1,3259. Odraz od úrovně 1,3054 by podpořil libru a teoreticky by mohl znamenat růst k retracementu 161,8 % (1,3259). Pokud se pár konsoliduje pod úrovní 1,3054, lze očekávat pokles k úrovni 1,2931.
Prognóza pro pár GBP/USD na 5. září 2024
05.09.2024 Pár GBP/USD vykázal ve středu v grafu 1H mírný růst, ale trend poklesu ke korekční úrovni 127,2 % (1,3054) zůstává. Odraz páru od ní by mohl znamenat obrat ve prospěch britské měny a mírný růst k Fibonacciho úrovni 161,8 % (1,3258). Konsolidace nad ní zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k další úrovni 1,2931.
Prognóza pro pár GBP/USD ze dne 2. září 2024
03.09.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H v pátek posunul mírně dolů, ale nedosáhl ani spodní linie vzestupného trendového kanálu. Pokles trval celé tři dny, ale byl příliš slabý na to, aby signalizoval, že medvědi převzali kontrolu. Trvalejší pohyb pod kanálem by mohl signalizovat pokračování poklesu libry k nejbližším úrovním. Tento týden nicméně obchodníci očekávají důležité statistiky z USA a už teď je zřejmé, že před jejich zveřejněním nikdo s nákupem dolaru nespěchá.
Analýza páru GBP/USD na 30. srpna: Libra neochotně klesá
30.08.2024 Pár GBP/USD v grafu 1H pokračoval ve čtvrtečním poklesu poté, co se odrazil od korekční úrovně 161,8 % (1,3258) ke korekční úrovni 127,2 % (1,3054). Zůstává mezi hranicemi uptrendového kanálu a udržuje "býčí" sentiment na trhu. Odraz od spodní linie kanálu by podpořil libru a obnovil růst k úrovni 1,3258. Průraz pod kanál by byl jediným signálem vzniku "medvědího" trendu.
Přehled páru EUR/USD na 30. srpna: první známky klesajícího trendu
30.08.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v poklesu a usadil se pod linií klouzavého průměru. Euro druhý den po sobě klesalo, aniž by k tomu mělo pádný důvod nebo příčinu. Připomeňme, že v posledních měsících, a dokonce i v minulém roce, byla situace přesně opačná. Euro běžně stoupalo bez zjevných důvodů nebo příčin. Na toto téma jsme už mluvili. Od začátku roku obchodníky upozorňujeme, že růst eura je často nelogický. Trh od začátku roku očekává snížení sazeb Fedu a toto očekávání se promítá do kurzu dolaru. Při bližším pohledu jsme ale dospěli k závěru, že trh počítá se snížením sazeb Fedu už dva roky. V létě 2022 začala zpomalovat inflace v USA a o měsíc později začal dlouhodobě klesat americký dolar.
GBP/USD – 29. srpna: HDP USA dolaru nejspíš nepomůže
29.08.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H odrazil od korekční Fibonacciho úrovně 161,8 % (1,3258) a obrátil se ve prospěch amerického dolaru.
Přehled páru EUR/USD na 29. srpna: dolarová panika pokračuje
29.08.2024 Pár EUR/USD ve středu konečně vykázal pohyb dolů, ale s boucháním šampaňského bychom nespěchali. V průběhu první poloviny roku jsme neustále upozorňovali na fakt, že euro už vypadá překoupeně. Teď, když hodlá vytvořit jakési zdání uptrendu i ve vyšších časových rámcích, víra v jeho přílišnou cenu ještě roste.
Technická analýza denního pohybu ceny křížového měnového páru AUD/JPY, středa 28. srpna 2024
28.08.2024 Křížový měnový pár AUD/JPY se v denním grafu pohybuje pod MA 50 a indikátor CCI (30) úspěšně prorazil pod tři hlavní úrovně (100, 0, -100), což naznačuje, že síla prodejců je stále poměrně dominantní. Jenže vzhledem ke vzniku odchylky mezi pohybem ceny páru AUD/JPY, který vytváří nižší minimum (lower low), zatímco indikátor CCI (30) vytváří vyšší minimum (higher low), se v příštích dnech předpokládá vzestupná korekce AUD/JPY. V blízké budoucnosti by tak mohla být zespodu nahoru otestována úroveň 98,97 a v případě úspěchu by pár AUD/JPY mohl pokračovat v posilování až k hlavnímu cíli 101,34 a dále k 103,15 – pokud ho podpoří momentum a volatilita. Nicméně všechny tyto scénáře vzestupné korekce budou automaticky zrušeny, pokud se pár AUD/JPY na cestě nahoru najednou vrátí k původnímu směru, zejména pokud dokáže prorazit pod úroveň 96,16.
Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál "odírá" maloobchodníky
28.08.2024 V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může.
Přehled páru EUR/USD na 28. srpna: trh dál
28.08.2024 V úterý se pár EUR/USD dál obchodoval poblíž 18měsíčních maxim. Přesněji řečeno, hodnota eura dál stoupala. Ano, včera jsme neviděli žádné nové lokální cenové rekordy, ale pár také nedokázal zaznamenat žádnou výraznou sestupnou korekci. Byl to den, kdy euro nepředvedlo novou fázi nelogického růstu. Dnes ale takovou fázi předvést může.
GBP/USD – analýza na 27. srpna: libra si v prostředí nejistých tržních pohybů dává pauzu
27.08.2024 Pár GBP/USD se v pondělí v grafu 1H obchodoval horizontálně. Nemůžu říct, že se obrátil ve prospěch amerického dolaru; jednoduše přestal růst. Z aktuální cenové úrovně mohou kotace dál stoupat k Fibonacciho retracementu 161,8% (1,3258) nebo mohou začít klesat k úrovni 127,2 % (1,3054). Tržní sentiment pravděpodobně zůstane "býčí", dokud cena nezavře pod vzestupným trendovým kanálem.
Přehled vývoje GBP/USD dne 27. srpna. Americký dolar nikoho nezajímá. Dokud...
27.08.2024 V pondělí se pár GBP/USD v první polovině dne ani nepokusil o korekci. Teprve v průběhu americké seance, kdy byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA, začaly na trhu určité pohyby. Nedá se však říci, že by dolar posílil. Situace je taková, že můžeme vyvodit stejné závěry jako v případě páru EUR/USD. Britská libra roste z jediného důvodu – trh čeká na první snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Jakmile k tomu dojde, trh může začít očekávat druhé snížení sazeb. Formálně by dolar mohl klesat ještě několik měsíců.
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. srpna. Na trhu panuje chaos
27.08.2024 V pondělí se pár EUR/USD zdál být nejistý ohledně svého dalšího pohybu. Euro roste prakticky bez přestávky od 27. června a nepřetržitě od 2. srpna. Během této doby trh reagoval pouze jedním směrem. Na začátku měsíce byly zveřejněny nové slabé (oproti prognózám) údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, což vysvětluje, proč trh v těchto dnech dolar prodává. Jak ale vysvětlit třítýdenní pokles dolaru? Ano, pravděpodobnost snížení sazeb Federálního rezervního systému v září již dosahuje 100 %, ale copak trh takové snížení sazeb neocenil už počátkem roku a dokonce od roku 2022, kdy v USA začala zpomalovat inflace? Podívejte se pozorně na denní a týdenní časové rámce – dolar začal klesat měsíc nebo dva poté, co inflace v Americe začala zpomalovat.
Přehled páru EUR/USD na 23. srpna: triviální korekce s malými vyhlídkami
23.08.2024 Pár EUR/USD ve čtvrtek konečně zahájil mírný retracement směrem dolů, který byl tak slabý, že ho těžko můžeme označit jako "retracement ". Je důležité říct, že na forexovém trhu existuje několik pohybů proti trendu. Nejběžnější jsou retracementy a korekce. Korekce znamená pohyb proti trendu alespoň o 38,2 % podle Fibonacciho úrovní, zatímco retracement je menší. Čtvrteční pokles páru EUR/USD nesplnil podmínky "korekce". A podobný pohyb nepřináší dolaru opravdu žádnou perspektivu.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Peníze | Akciové indexy | Pullback | Korelace | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | EUR/GBP | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Evropská unie | HDP | Fibonacci | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Německo | Francie | Turecko | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Medvědí trh | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | AUD/JPY | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Měnový trh | Svíčkové formace | Woodie | Hospodářství | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | ADX | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bod | Bundesbank | CCI | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Close | Commodity Channel Index | Konsolidace | Denní rozpětí | Devizový trh | Dezinflace | Nesoulad | Dollar | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FX | Fair Value | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | Flat | Fundamentální zprávy | Grafy | High | Higher Low | Holubice | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inside Bar | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Limitní příkaz | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Oscilátor | Outside Bar | Parabolic SAR | Parita | Platforma | Pozice | Profit Target | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Scalping | Sentiment | Short | Short pozice | Směnný kurz | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Take Profit | Timeframe | Trader | Trading | Trend | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Yard | Zlato | Časový rámec | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | AUD | GBP | Obchodování | Regulátor | Evropa | CCI indikátor | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Americký prezident | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Měnový výbor | EU | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Britská měna | Sázka | Kurz dolaru | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Money-Management | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Donald Trump | Time-Frame | Financial Times | Obchodníci | Komunita | Praxe | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Britské libry | Cena | Cena libry | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Eura | EURAUD | Euro dnes | Euro měna | Evropská měna | Evropské měny | Fiskální rok | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Harami | HDP USA | Hodnota eura | Ichimoku | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor MACD | Inside | InstaForex | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Konec dolaru | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz libry | Libra | Libra šterlinků | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup dolaru | Nákup eura | Nemovitosti | Pád dolaru | Pips | Pokles eura | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej dolaru | Prodej eura | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Signály | Státní dluh | Státní dluhopisy | Surová ropa | Swingy | Švýcarské banky | Trh | US dollar | USD JPY | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zprávy euro | Předpověď | Zisky | Tradeři | Finanční nástroj | Backtestování | BreakEven | ZEW | Formace Shooting Star | ATR | Benzín | Buy | Cenové rozpětí | Ekonomika EU | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | Překoupení | Přeprodání | Range | ROCE | Sell | Typická cena | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Momentum indikátor | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | COT | Velcí hráči | Commodities | Graf EUR/USD | TD Securities | Rabobank | Natixis | YouGov | NATO | BBC | Technické indikátory | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | S/R zóna | Technický pohled | Technický výhled | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | OctaFX | Finanční systém | Dovoz ropy | Úspěch | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Energie | Prezident Fedu | Sentiment trhu | Oscilátor RSI | Malý prostor | Limitní příkazy | Příprava | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Jádrový index | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Obchodní signály | Referendum | City | Obchodní styl | Fundamentální faktory | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Britská centrální banka | Dollar Index | Americké akciové indexy | Klouzavý průměr EMA | Pokles libry | Pád libry | Biliony dolarů | Britský ministr financí | Odchod z Evropské unie | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Fibo | Propad | Úvěrový rating | Citi | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Představitel ECB | Zasedání Bank of England | Indikátor Stochastic | ActionForex | Stagnace | Tempo růstu | Libra vůči dolaru | Zajištění | Ethereum | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Kryptoměna | Představitelé Fedu | Výhled | Úroková sazba ECB | Uvolnit měnovou politiku | Rekordní minima | Britská vláda | Dnešní aukce | FX Instructor | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Dosahovat zisku | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zprávy a události | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Ekonomické údaje | Zájem obchodníků | Příjmy | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Poměr RRR | Podnikatelská aktivita | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Zvýšení volatility | Konsenzus | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Fundamentální základ | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | Makroekonomické zprávy | Americký akciový trh | ETH/USD | Jerome Powell | ETH | RoboMarkets | Obchodní války | Bitcoiny | Obchodní týden | Obchodní válka | Posilování dolaru | Projev Jeroma Powella | Globální růst | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Pokles ceny | Geopolitika | Šéf Fedu | Cenový kanál | Nové peníze | Růst výnosů dluhopisů | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Long obchod | Aktivita na trhu | Politika Fedu | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Jednotná měna | Veřejný dluh | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Heiken Ashi | Růst dolaru | Makroekonomické statistiky | Obchodní strategie pro forex | Skalpování | Způsob obchodování | Volatilita eura | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Denní obchodníci | Zvýšení sazeb | Evropský regulátor | Začínající obchodníci | Technická situace | Drobní obchodníci | Růst americké ekonomiky | Short obchod | Obchodní aktivity | Jak na obchodování | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | Snížení sazeb | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | Obchodní pásmo | Medvědí výhled | Pokles dolaru | Silný dolar | Britský premiér | Obavy z recese | Zprávy z Německa | ISM index | Růst mezd | Obchodní pokyny | Sazby ECB | Denní graf | Očekávání trhu | LPR | Vyjednávání o brexitu | Snížení daní | Sestavení obchodního systému | Obchodní systém CCI a EMA | SuperTrend | Indikátor SuperTrend | Vstup do LONG pozice | Vstup do SHORT pozice | Ziskové výsledky | Momentový indikátor | Profesionální obchodníci | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Nová makrodata | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Nákupní příkazy | Hospodářské krize | Jednoduché obchodní systémy | Deficit | Lineární regrese | Patterny | Býčí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Hypotéza | Průměrná hodnota | Inflace v říjnu | Obrat trendu | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | CPI v eurozóně | Hlavní události | Technické analýzy | Parlamentní volby | Kroky Bank of England | Svíčková formace | Jakub Hodan | Lukáš Voženílek | Růst cen | Studie | Bilance | Zápis z Fedu | Co bude | Ukrajina | Lagardeová | Labouristická strana | Labouristé | Indexy nákupních manažerů | Nadhodnocení | Nejbohatší | Vyhlídky | Průzkumy | Politická krize | Trendová linie | Záhada | Federální rezervní banky | Kalendář událostí | Americká data | Pozornost obchodníků | Překoupené podmínky | SMA | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Průmysl | ADP | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Rozvoj | Stavebnictví | Hlavní trend | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | Přeprodané podmínky | Britové | Cvičení | Člen bankovní rady | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Konzervativní strana | Vybírat zisky | Medvědí vlajka | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Plyn | Nálada | Prohlášení | Zavedení cel | Moskva | UTC | Nord Stream | Míra | Německý PMI | Francouzská centrální banka | Nálada v USA | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Dolar roste | Libra klesá | Impeachment | Nabídka a poptávka | Regulátoři | Bankovní vklady | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Ztráta | Americká politika | Americký index | Zvýšení inflace | Růst měnového páru | Klesající trend | Silný support | Eskalace konfliktu | Američané | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Evropská inflace | Von der Leyenová | Budoucnost | Švýcarská vláda | Experti | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Poradenství | Druhy inflace | Nový rekord | Geopolitická situace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Týden na trhu | Snížit úrokové sazby | Technické ukazatele | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Dobré zprávy | Ceny energií | Německá kancléřka | Indikátor volatility | Krach | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Anglie | Severní Irsko | Skotsko | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Silné měny | Pohyby cen | Změny cen | Virus | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Konkrétní cíle | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Růst v eurozóně | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Pesimismus | XNG/USD | Americký ISM | Sazby beze změny | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Oživení britské ekonomiky | Růst britské ekonomiky | Mezinárodní finanční instituce | Medvědi | Americká inflace | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Technický indikátor | Růst sazeb | Britské měny | Posílení libry | Pokračování poklesu | Aktivita v sektoru služeb | Údaje z USA | FedWatch | Časová náročnost | Obchodní myšlenky | Index nákupních manažerů ve výrobě | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Stabilita | Pokračování klesajícího trendu | Sestupný trend | Vývoj | Mzda | Výkyvy | Současná cena | Změny trendu | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Euro včera | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Medvědí trend | Karanténní opatření | Stimuly | Výrok Lagardeové | Brusel | Euro roste | Zrychlení inflace | Výrazný vzestup | Špatné výsledky | Silný pokles | Inflace v EU | Spotřebitelé | Směr trendů | Určení trendu | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Algoritmy | Guvernér francouzské centrální banky | Kongres | Index ISM | Index ISM ve službách | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Posílení amerického dolaru | Ukončení pozice | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony | Potenciál | Platební neschopnost | Vlna poklesu | Ekonomické ukazatele | Izrael | Ekonomiky | Potenciál pro růst | Války | Poradce | Potenciál poklesu | Nezaměstnanost v USA | Práce | Výraznější pokles | Aktivita ve službách | Změny sazeb | Údaje | Mexiko | Omyl | Propouštění zaměstnanců | Hlavní měnové páry | Zpravodajské služby | Nejvyšší soud | Celková inflace | David Frost | Více peněz | Inflace v březnu | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | Statistiky | Chuť riskovat | Vzrušení | Současný propad | Cenové pohyby | Debata | Jak trh reaguje | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Evropská data | Posílení | Omezení pohybu | Euro dolů | Joe Biden | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Sazba Fedu | Pracovní síly | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Zaměstnanci | Anthony Fauci | Růst výnosů | Soud | Euro klesá | Dovoz | Dlouhodobý trend | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | ONE | Sektor služeb | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Silná rally | Potenciální zisk | Britský trh práce | Nastavení indikátorů | Kupci | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Předsedkyně Evropské komise | Proti trendu | Welles Wilder | JDE | Unie | Tempo růstu HDP | Překoupené zóny | Dlouhodobý výhled | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Americké statistiky | Býčí trend | Nepřipravenost | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Vyšší daně | Nízké sazby | Příjmy a výdaje | Výkyvy cen | Sankce proti Rusku | Signál k prodeji | Jasný signál | MAM | Fundamentální pozadí | Nový trend | Šance | Ceny | Krátkodobé trendy | Kolaps | Trendové pohyby | Korekční fáze | Medvědí fáze | Mírná korekce | Silný trend | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Důvěra | Obnovení růstu | Kolaps dolaru | Philip Lane | Vliv politiky | Významné události | Aktivita obchodníků | Růst měny | Zpomalování inflace | Erdogan | Turecký prezident | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Obchodní hodiny | Podhodnocený | Upozornění na rizika | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Růst eura | Představitelé ECB | Odborníci | Výrazný pokles libry | Prezidentské volby v USA | Politici | Nákupní příležitosti | Biden | Pracovní místa | Pozitivní výsledek | Scalping strategie | Šéf centrální banky | Zápis z posledního zasedání Fedu | Lockdown | Americké prezidentské volby | Americké měny | Epidemiologická situace | Chování ceny | Pokles indexu | První obchodní den | Zveřejnění výsledků | Výsledky amerických voleb | Vítězství Donalda Trumpa | Trend oslabování | Směr obchodů | Proražení | Program QE | Očkování | Orbán | Nákup libry | Příklad prodeje | Příklad nákupu | Irský premiér | Banky v EU | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Německá inflace | DOT | Silné oživení | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Situace na trhu | Nákupní obchod | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Klíčové faktory | Cenové výkyvy | Trendové linie | Růstový trend | Prezident Federální rezervní banky | Nárůst výnosů | Trvalejší pohyb | Výrazný pohyb | Silný růst | Analýza EUR/USD | GBP/USD analýza | Výrazný růst | Holubičí tón | Přeprodané zóny | Nastavení platformy | Pohyb ceny | Nepříznivé období | ISM ve službách | Globální finanční systém | Více časových rámců | Platformy MT4 | Uzavřít všechny pozice | Data o inflaci | Všechny indikátory | Strategie CCI | Rostoucí ceny | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Vstup do pozice | Boční trend | Přeprodané oblasti | Cenové úrovně | Indikátor Parabolic | Indikátor Parabolic SAR | Zvýšené riziko | Ochota riskovat | Obavy z inflace | Oslabení | Aktuální problémy | Impulzy | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Momentální trend | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Výbor FOMC | Dolar dnes | Vliv na trh | Významné zprávy | Důležité makroekonomické zprávy | Obrovský potenciál | Paradox | Vlna epidemie | Cenové stability | Pohyb dolaru | UST | Americký trh | Současný trend | Nedostatek potravin | Obchodování pásem | Načasování | Rekord | Silné hospodářské oživení | Volatilní výkyvy | University of Michigan | Štěstí | Náhoda | Chování | Vnímání | Projekce | Trh práce v USA | Budoucí pohyby | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | Důležité zprávy | Základní sazby | Klíčové makroekonomické ukazatele | Očekávaná inflace | Kansas City | Funkční období | Koronavirus ve Velké Británii | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Národní měny | Opatření | Cenový vrchol | Vrcholy | Dna | Dlouhodobé strategie | Katastrofy | ANO | Vysoká poptávka | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Týdenní výhled | Tržní trend | 100 SMA | Noční obchodování | Plány Fedu | Hospodářský kurz | Regrese | Minulá výkonnost | Dmitrij Peskov | Šéf německé centrální banky | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Návrh rozpočtu | Trading pohled | Ethereum (ETH/USD) | XBR | XBR/USD | Brent (XBR/USD) | Ropa Brent (XBR/USD) | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | MAST | Obchodní výhled | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Williams %R | Target | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Omikron | Pokles měny | Zvýšené úrokové sazby | Sazby centrální banky | Zveřejnění zprávy | 3М | Zlato (XAU/USD) | Fibonacciho retracement | Cykly | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Prognózy inflace | Liz Trussová | Fundamentální analýzy | Obchodní tipy | Joachim Nagel | Ropa (XBR/USD) | Hráči na trhu | IRU | Volatilita páru EUR/USD | Situace na forexovém trhu | Výkyvy volatility | Celkový sentiment | Dynamika trhu | Zvyšování sazeb Fedu | Doporučení k obchodování | Růst inflace v USA | A/D | Indikátor A/D | Downing Street | Významné úrovně | Instituce | Nový týden | Analýza páru EUR/USD | Murray | Klaas Knot | Plyn (XNG/USD) | Rollback | Úrovně retracementu | Invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Index PCE | Dění na Ukrajině | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Výjimečný stav | Motivace | Kyjev | BAL | Fundamenty z USA | Pokles inflace | Nákupy dolaru | Řetězce | Členství v NATO | Celkový trend | Technické korekce | Graf komodity | Růst cen energií | Le Penová | Pohyby trhu | Krátkodobé strategie | Marine Le Penová | Vzestupný trend | Krátkodobé obchody | Impulzivní pohyb | Korekční pohyb | Pokračující medvědí trend | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Konsolidace ceny | Oblasti supportu | Oblasti supportu a rezistence | Jak nastavit indikátory | Parabolická SAR | Commodities Channel Index | Představitel Fedu | Šéfové | Disclaimer | Snížení inflace | Kroky Fedu | Změna trendu | Růst měnového páru EUR/USD | Znehodnocení | Obchodování v pásmu | Obchodování v obchodním pásmu | Obchodní rozpětí | Obchodní rozpětí (pásmo) | US Dollar Index | Range Trading Strategy | Commodity Channel Index (CCI) | Obchodníci pásma | Obchodování obchodního pásma | Pozice v zisku | Ukončení pozice v zisku | Počet obchodních příležitostí | Poměr rizika k potencionálnímu zisku | Znalosti technické analýzy | Američtí voliči | Prime | Překoupené oblasti | Britský regulátor | Zpráva o inflaci | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Načasování vstupů | Současná situace | Objem nákupů | Makroekonomické prostředí | Žádné časové omezení | Časové omezení | EU a USA | Použití oscilátorů | Retracementy | Obraty | Liz Truss | Jeremy Hunt | Inflační report | Pokles inflace v USA | Potenciál dalšího růstu | CZ | Ministr financí Jeremy Hunt | Stav trhů | Proces obchodování | Prolomení oblasti supportu | Prolomení oblasti | Technická korekce | Index cen výrobců | Medvědí pohled | Varování | Strukturální změny | Růstový potenciál | Inflace v Evropě | Právo | Nejdůležitější události | Další posilování | Výprodeje | Velikost pohybů | Rizikový sentiment | Býčí sentiment | OCI | Pokračující pokles | Obchodování pásma | Příležitosti k prodeji | Nové signály | Raphael Bostic | Zajímavé pohyby | Zprávy o trhu | Klidné období | Vklady | Problémy Credit Suisse | Americký regulátor | Válka | Odliv vkladů | Signály přeprodanosti | Americké úřady | Spojení | Vyšší ceny | JOLTS | Velký problém | Technické faktory | Nejisté situace | Inflace ve Spojeném království | Rychlost | Snižování sazeb v USA | Řešení inflace | Nárůst long pozic | Časové rámce | Nálady na trhu | Velké problémy | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Potvrzení trendu | Zvýšení sazeb Fedu | Směřování | Pokračující uptrend | Současný klesající trend | Vítězství nad inflací | Nastavování Stop-Lossů | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | Budoucí směr | DNO | Přehled měnového páru | Holubičí postoj | Pohled na euro | Evropská obchodní seance | Krátkodobé zisky | Měnové intervence | Obchodní dny | Konflikt na Blízkém východě | Otevírací cena | Vývoj událostí | Nadšení | Pravidelnost | Struktura | Růst libry | Co bude dál? | Eskalace | Nebezpečí | Pozorování | Zpráva o vývoji inflace | Zpráva o vývoji inflace v USA | Nové údaje | Oznámení výsledků | Nejlepší rozhodnutí | Možný scénář | Příležitost k prodeji | Klín | ProCent | Růstové faktory | Rok 2024 | Další snižování sazeb | Důvody pro posílení | Zvolení Donalda Trumpa | Měnové politiky v USA | Uvolňování měnové politiky v USA | Makroekonomické faktory | Hospodářské cykly | Výsledek zasedání | Kansas | Vložení indikátoru | Platforma MetaTrader | Reálné hodnoty | Austan Goolsbee | Platformy | Slabé výsledky | Klíčové události | 8 nejlepších obchodních strategií | 1D | 1W | Zavírací cena | Střednědobý výhled | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Výzva | Vyšší časové rámce | Nákupy | Prodeje | Psychologická bariéra | Bariéra | Krize v Německu | Zóny supportu | Zotavení | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Jestřábí postoj | Olej | Hurikány | Obchodní tipy pro pár GBP/USD | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Sázka na pokles | Rýže | Vlnový pattern | Současný stav | Technické signály | Události v eurozóně | Kontext | Potenciální obrat trendu | Potenciální obrat | Vlnová analýza | Dosažení zisku | Konflikty | Ekonomické cykly | Tvůrci trhu | Vlády | Bearish | Reakce trhu na zprávu | Analýza intradenního pohybu | Technická analýza intradenního pohybu | Oznámení | Občané | Začátek nové fáze | Geopolitické konflikty | Nová fáze | Vítězství Trumpa | Reakce trhů | Čas růstu | Šéf řecké centrální banky | Lower Low | Zprávy o nezaměstnanosti | Rostoucí nezaměstnanost | Důležitá zpráva | ECB sazby | Vítězství | Rovnováhy | Úřady | Powell a Fed | Dlouhodobý růst | Nerovnováha | Technické patterny | Klíčový faktor | Inflace ve službách | Účastníci trhu | Aktivita trhu | Výrazné pohyby | Významné pohyby | Oslabení trhu | Vstoupit do trhu | Šterlink | Spojené království | Ekonomiky EU | Medvědí postoj | Body | Ekonomické kalendáře | Dolar včera | Chaos | Kamala Harris | Harris | Kamala | Vlnová struktura | Doporučení pro obchodování | Zprávy o inflaci | Signál obratu trendu | Tempo snižování sazeb | Hranice kanálu | Impulzivní pohyby | Srovnávací základny | Prezident Spojených států | Trumpovo vítězství | Kandidáti | Prezidentství Donalda Trumpa | Vývoj situace | Fundamentální události | Rok 2024 | Snížení sazeb Fedu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot