Pravděpodobnost zvýšení sazeb
Denní shrnutí: Big Tech zatěžuje Wall Street, ceny ropy klesají po Trumpově projevu v Davosu, dolar oslabuje (23.01.2025)
23.01.2025 Po smíšeném úvodu se většina indexů na Wall Street přesunula do kladných hodnot (S&P500: +0,2 %, DJIA: +0,75 %, Russell 2000: +0,25 %). Výjimkou byl Nasdaq 100 (-0,2 %), který byl tažen dolů především Big Tech tituly (Nvidia: -1,05 %, Tesla: -1,05 %, Intel: -2 %, Apple: -0,13 %, Amazon: -0,7 %).
Dolar oslabuje vůči jenu: Trh očekává zvýšení sazeb BoJ
16.01.2025 Americký dolar pokračuje v oslabování vůči japonskému jenu, přičemž měnový pár USD/JPY klesl na úroveň kolem 155,88. Tento pokles je reakcí na spekulace, že Bank of Japan (BoJ) na svém nadcházejícím zasedání 24. ledna zvýší úrokové sazby. Analytici z OCBC, Frances Cheung a Christopher Wong, uvádějí, že komentáře představitelů BoJ naznačují vysokou pravděpodobnost zvýšení sazeb. Tato očekávání posilují japonský jen.
BOJ je připravena na lednové zvýšení sazeb v závislosti na stabilitě v USA
16.01.2025 Japonská centrální banka (BOJ) se přiklání k možnému zvýšení úrokových sazeb v příštím týdnu za předpokladu, že nedojde k žádným významným ekonomickým otřesům nebo narušením trhu ze strany USA v souvislosti se začátkem druhého prezidentského období Donalda Trumpa. Tyto informace pocházejí od zdrojů obeznámených s diskusemi v centrální bance.
USDJPY ztrácí 0,7 % před americkým CPI 🚨
15.01.2025 Klíčové body pro investory před klíčovým zasedáním v tomto týdnu, kdy se trh dozví nejnovější údaje o indexu spotřebitelských cen v USA:
Graf dne - USDJPY (15.01.2025)
15.01.2025 Japonský jen získává na síle, protože komentáře guvernéra BOJ Uedy posilují očekávání trhu ohledně brzké změny politiky a vedou k výrazným pohybům na měnových a dluhopisových trzích v souvislosti s rostoucí pravděpodobností zvýšení sazeb.
Výnosy 40letých japonských dluhopisů dosáhly rekordní úrovně v době globálního výprodeje dluhopisů
14.01.2025 Výnos 40letého japonského státního dluhopisu vzrostl na 2,755 %, což je nejvyšší úroveň od vzniku dluhopisu v roce 2007. Děje se tak v prostředí globálního výprodeje dluhopisů, který je způsoben očekáváním prodloužení inflace a prohloubení fiskálních deficitů. Růst výnosů následuje po znovuotevření japonských trhů po státním svátku, přičemž výnos dvacetiletých dluhopisů rovněž dosáhl nejvyšší úrovně od května 2011.
USD/JPY: Analýza a prognóza vývoje
13.01.2025 Japonský jen se dnes ze všech sil snaží udržet svůj dvoudenní růst vůči americkému dolaru. Jeho síla však slábne kvůli nejistotě spojené s potenciálním rozhodnutím Bank of Japan o zvýšení úrokových sazeb. Rostoucí inflanční tlak v Japonsku zvyšuje pravděpodobnost zvýšení sazeb v lednu nebo březnu, ale někteří investoři se domnívají, že by Bank of Japan mohla počkat až do dubna, kdy se potvrdí silný růst mezd, který by mohl ovlivnit jarní jednání. Tento opatrný přístup brzdí býky na jenu od agresivnější akce.
➡️ US500 posiluje před rozhodnutím Fedu
18.12.2024 Rozhodnutí americké centrální banky Fed bude oznámeno dnes v 19:00 GMT, přičemž tisková konference předsedy Jeroma Powella začne o půl hodiny později. Kromě úrovně úrokových sazeb a prohlášení se ve stejný čas dozvíme také nejnovější makroekonomické projekce a slavný graf bodových odhadů (dot-plot), který ukazuje očekávání amerických centrálních bankéřů ohledně budoucích úrovní sazeb.
Denní shrnutí: US100 ustupuje z historických maxim kvůli nejistotě kolem zasedání Fedu 🔎
17.12.2024 US500 dnes zaznamenává pokles, který vymazává všechny včerejší zisky. Index US500 oslabuje o 0,3 %, ale drží se nad úrovní 6050 bodů. US100 také ztrácí 0,3 % a klesá ze včerejších historických maxim. Poklesy jsou spojeny s nejistotou ohledně plánů Fedu na příští rok.
USDJPY ztrácí 1,15 % 📉
29.11.2024 Japonský jen dnes zaznamenává velmi silné posílení, jehož příčiny můžeme hledat v dnešních údajích o inflaci z oblasti Tokia. Trh vzal vyšší než očekávaný údaj o cenových tlacích z Japonska jako známku pravděpodobného prosincového zvýšení sazeb BoJ, o čemž ekonomové stále nejsou přesvědčeni. Pár klesl z maxima 156 v polovině listopadu, čímž přerušil růstovou sérii, a nyní se obchoduje pod psychologickou hranicí 150.
🔼 US500 získává 0,6 % před minutami FOMC
21.08.2024 Federální rezervní systém dnes v 19:00 BST zveřejní zápis FOMC ze svého červencového zasedání. Pozornost trhu se však primárně soustředí na dnešní revizi dat trhu práce a nadcházející projev šéfa Fedu Powella k Jackson Hole, který je naplánován na pátek. Co můžeme od dnešního zveřejnění zápisu očekávat a jaký dopad to může mít na trh?
Ekonomický kalendář: splní super týden očekávání trhů? Rozhodnutí Fedu, BoJ a BoE, výsledky amerických BigTech společností 🔎
29.07.2024 Finanční trhy otevírají v optimistické náladě na začátku velmi důležitého týdne, v němž se mimo jiné dozvíme rozhodnutí o úrokových sazbách Fedu, BoE a BoJ. Nudit se nebudou ani investoři na akciových trzích, kteří se dočkají čtvrtletních výsledků společností BigTech, včetně Amazonu, Mety, Applu a Microsoftu.
🏯 USDJPY klesá o více než 1 %
24.07.2024 Pár USD/JPY dnes klesá pod 155, přičemž jen již druhý den po sobě posiluje o více než 1 %, což je způsobeno několika faktory. Televize NBH dnes informovala, že japonská vláda rozhodla o zvýšení hodinové minimální mzdy o 50 jenů na 1054 jenů pro současný fiskální rok. Vyšší minimální mzda přirozeně naznačuje potenciální inflační tlaky, které by mohly zpečetit dohodu o zvýšení úrokových sazeb v červenci nebo později v průběhu roku. Očekávání naznačují 68% pravděpodobnost zvýšení sazeb 31. července a naznačují více než dvě plná zvýšení o 10 bazických bodů do konce roku.
Japonský jen se už možná dlouhodobě obrátil. Přehled o páru USD/JPY.
24.05.2024 Podnikatelská aktivita v Japonsku roste nejrychlejším tempem za poslední téměř rok, což naznačuje, že hospodářský růst může po poklesu v prvních třech měsících roku ve druhém čtvrtletí oživit. Inflační tlaky ale dál polevují, což vyvolává pochybnosti o schopnosti Bank of Japan pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aniž by se ekonomika opět vrhla do deflace.
Australský dolar se bude snažit rozvinout býčí momentum. Přehled pro pár AUD/USD.
15.05.2024 Australský index podnikatelské důvěry NAB se v dubnu 2024 udržel na hodnotě 1, zatímco index podnikatelských podmínek klesl o 2 body na hodnotu +7. Všechny tři složky použité ve výpočtech – zaměstnanost, využití kapacit a termínované zakázky – mírně poklesly, což naznačuje zpomalení ekonomické aktivity.
USD/JPY: BoJ poprvé po 17 letech zvýšila úrokové sazby, ale jen stále zlevňuje
19.03.2024 Japonská centrální banka se po březnovém zasedání konečně rozhodla učinit první krok k normalizaci své měnové politiky. Poprvé od roku 2007 regulátor zvýšil úrokovou sazbu, čímž ukončil éru záporných sazeb – japonská centrální banka byla poslední centrální bankou, která udržovala ultra uvolněnou měnovou politiku. Nelze však říci, že by skončila éra měkké měnové politiky: Bank of Japan v podstatě odstranila přívlastek "ultra", ale zachovala akomodační měnové prostředí.
Aktuální prognóza pro GBP/USD na 29. 11. 2023
29.11.2023 Pokud roste důvěra, že Federální rezervní systém začne brzy snižovat úrokové sazby, s největší pravděpodobností na jaře 2024, je situace u Evropské centrální banky poněkud odlišná. Prezidentka ECB Christine Lagardeová během svého úterního projevu naznačila, že centrální banka nebude se snižováním úrokových sazeb spěchat. Naopak je zde vysoká pravděpodobnost zvýšení sazeb kvůli vývoji inflace, což posouvá jednotnou měnu výše.
Týden na trzích: Fed ani výsledky firem nepřekvapily. Akciím pomohl pokles výnosů
06.11.2023 Velmi pozitivní týden pro akcie odstartoval pokles výnosů z amerických státních dluhopisů, když ministerstvo financí přišlo se zprávou, že si hodlá půjčit o něco méně, než se původně očekávalo. Překážkou pro akcie nebylo ani zasedání Fedu, který opět ponechal sazby beze změny a pravděpodobnost, že sazby v letošním roce ještě jednou zvýší, je velmi nízká. Týden uzavřely mírně horší data z amerického trhu práce, což pravděpodobnost zvýšení sazeb dostalo ještě níže. Trh mezitím věnoval pozornost výsledkové sezóně, kdy solidní výsledky reportoval Apple, ale také například Palantir nebo Starbucks.
Přehled páru GBP/USD. 13. 10. 2023. Americká inflace a reakce trhu na ni vše zkomplikovaly
13.10.2023 Také měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek prudce a nečekaně propadl. Jak jsme již zmínili, příčina spočívá v americké inflaci. Přesněji řečeno, příčinou je samotný trh. Není jasné, proč trh najednou začal nakupovat dolary na základě zprávy, která podle všech parametrů odpovídá definici "neutrální". To však probereme podrobněji níže. Prozatím je třeba poznamenat, že cena se opět usadila pod hranicí klouzavého průměru a pokračování korekce směrem nahoru je nyní otázkou. Ani po týdnu růstu britské měny nepovažujeme současnou korekci za dostatečnou. Libra za poslední dva měsíce klesla o 1100 bodů, takže korekce o 280 bodů se zdá nepřesvědčivá. Raději bychom viděli další část korekce a věříme, že v blízké budoucnosti bude nový vzestup páru pravděpodobný.
EUR/USD. Předběžný přehled týdne. Americká inflace a "ozvěna" událostí v Izraeli
09.10.2023 Nadcházející obchodní týden bude pro obchodníky s dolarovými páry klíčový. Na jeho konci americký dolar buď obnoví svůj vzestup, nebo dále oslabí.
Ranní okénko - Další cut v Polsku
05.10.2023 Dnešní den nabídne pouze každotýdenní přehled o počtu jak nových tak pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech amerických. Tato data jsou spíše komplementárního charakteru, kdy pozornost investorů se upíná spíše ke včerejším a zítřejším údajům přesněji popisujícím situaci na americkém trhu práce, který je americkou centrální bankou pečlivě pozorován.
EUR/USD. Euro vypadá jako outsider; dolar dominuje
26.09.2023 Pár EUR/USD se nadále obchoduje v rámci úrovně 1,06 a pomalu se dostává směrem k 1,0600. Po poklesu o 400 bodů jsou prodejci EUR/USD nuceni udělat si pauzu a čekat na další informaci, která bude řídit pohyb trhu. Obchodníci potřebují dostatečně silný informační impuls, který jim nejen pomůže prolomit úroveň supportu na 1,0600 (spodní linie Bollingerových pásem na denním grafu), ale také se etablovat v rámci oblasti 1,05. V pátek 29. září bude zveřejněna řada klíčových ekonomických dat. Můžeme se těšit na jádrový PCE index a index spotřebitelských cen eurozóny. Tyto zprávy mají potenciál vyvolat výrazné turbulence na páru EUR/USD a za určitých podmínek (zrychlení inflace v USA a současné zpomalení CPI v eurozóně) by mohly vydláždit cestu k 1,05. Do pátku je však ještě daleko a ekonomický kalendář na aktuální týden je poměrně nabitý. Obchodníci s EUR/USD jsou proto nuceni na jedné straně reagovat na aktuální tok zpráv a na druhé straně být opatrní před klíčovými zprávami.
EUR/USD. Předběžný náhled týdne. Údaje o inflaci v eurozóně a základní index PCE
25.09.2023 Pár EUR/USD zakončil obchodní týden na 1,0645. Na týdenním grafu je další medvědí svíčka, desátá v řadě. Během posledních deseti týdnů se pár nacházel v rámci výrazného klesajícího trendu, uprostřed síly dolaru a oslabení eura. Hlavní události tohoto měsíce jsou za námi: Evropská centrální banka a Federální rezervní systém oznámily své verdikty a v Evropě a Spojených státech byla zveřejněna klíčová data o inflaci. Neznamená to však, že poslední zářijový týden bude nudný a bez informací. V pátek bude ve Spojených státech zveřejněna nejdůležitější zpráva o inflaci (cenový index PCE), což může vyvolat silné cenové turbulence na páru EUR/USD.
EUR/USD. Výnosy státních dluhopisů a ceny ropy rostou, dolar se drží
19.09.2023 Čeká se na zářijové zasedání FOMC, jehož výsledky budou známy ve středu. Americký dolarový index je stabilní, a dokonce se snaží překonat hranici 1,05. Jinými slovy, dolar vykazuje pozoruhodnou odolnost, i když jestřábí očekávání ohledně budoucího postupu Federálního rezervního systému nadále slábnou. Například pravděpodobnost zvýšení sazeb na nadcházejícím zasedání již klesla na 1 % a pravděpodobnost taperingu v listopadu klesla na 30 %. Navzdory těmto okolnostem si dolar nadále drží svou pozici a poskytuje podporu medvědům EUR/USD, kterým se naopak podařilo usadit se v oblasti 1,06.
EUR/USD. Zpráva o inflaci v USA: obchodníci potřebují náznaky ze strany Fedu
14.09.2023 Na začátku středeční seance v USA byl zveřejněn Index spotřebitelských cen. Zpráva přinesla velmi smíšené výsledky. I přes pokračující růst inflace vykazuje jádrový index stále klesající trend. Soudě podle reakce trhu jsou obchodníci takovými výsledky zmateni. Většina účastníků trhu nechápe, jak interpretovat srpnová čísla, jestli ve prospěch dolaru nebo proti němu.
Euro a libra jsou pod tlakem a ubývá důvodů, proč by se měly vrátit na vzestupnou trajektorii
13.09.2023 Páteční zpráva CFTC poukázala na to, že dlouhodobí investoři jsou vůči dolaru býčí. Týdenní změna byla +3,6 mld. a čistá krátká dolarová pozice se snížila na -6,9 mld. Mezi hlavními světovými měnami se výprodeje zdržel pouze jen, zatímco všechny ostatní měny zaznamenaly týdenní změny ve prospěch dolaru.
EUR/USD. Týdenní rekapitulace. Čína, ropa a rostoucí jestřábí sentiment.
11.09.2023 Pár EUR/USD uzavřel obchodní týden na úrovni 1,0700. Tento cíl symbolicky odráží současnou situaci. Na jedné straně se medvědi EUR/USD dokázali usadit v rozmezí čísla 7, což ukazuje na sestupný trend. Na druhou stranu se jim přes jejich pokusy nepodařilo prolomit hranici čísla 6. Úroveň 1,0700 představuje kritický okamžik: buď se pár zkonsoliduje pod touto úrovní, nebo projde korekční fází směrem k rozmezí čísla 8.
EUR/USD. Předběžný náhled týdne. Americká inflace a zasedání ECB.
11.09.2023 Pár EUR/USD vykazuje silný klesající trend již osm týdnů v řadě. V polovině srpna dosáhla cena ročního maxima 1,1276, poté obrátila kurz. Od té doby se týdenní svíčky v časovém rámci 1T neustále uzavíraly v záporných hodnotách. Pravidelné a rozsáhlé korekční pullbacky umožňují medvědům otevírat krátké pozice za příznivější ceny. Během osmi týdnů pár klesl o více než 550 pipů, přičemž nedávno testoval hranice úrovně 1,06.
Důvody pádu GBP
07.09.2023 Britská libra včera klesla vůči americkému dolaru v důsledku komentářů Andrewa Baileyho, které zpochybnily potřebu dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojeném království. V současné době guvernér Bank of England Andrew Bailey očekává, že inflace letos výrazně poklesne, a zpochybňuje nutnost dalšího zvýšení sazeb i na zasedání koncem tohoto měsíce. Bailey dal členům parlamentu pozitivní signál, že inflace klesá, a prohlásil, že klesající ceny energií a slábnoucí trh práce naznačují, že cyklus zvyšování úrokových sazeb se chýlí ke konci. V reakci na to se libra okamžitě propadla, čímž eskalovala svůj pokles na medvědím trhu.
USD/CAD: stále je zde potenciál pro další růst
07.09.2023 Podle posledních údajů Bank of Canada zůstala po zářijovém zasedání úroková sazba beze změny na 5,0 %. Toto rozhodnutí bylo plně v souladu s očekáváním trhu, takže reakce obchodníků byla pouze formální: pár USD/CAD vzrostl na 1,3675, ale poté ztratil všechny své intradenní zisky. Cena v podstatě dokončila kruh a vrátila se k "nulovému bodu", přičemž pár dokončil obchodní den téměř na otevírací úrovni.
Činitelé ECB mírní názory, že úroky v eurozóně už se příští týden nezvýší
06.09.2023 Činitelé Evropské centrální banky (ECB) varovali investory, kteří v drtivé většině sázejí na to, že ECB už příští týden úrokové sazby nezvýší. Rozhodnutí je podle části centrálních bankéřů stále ve hvězdách a zvýšení nákladů na úvěry je stále jednou z možností, které jsou na stole. Uvedla to dnes agentura Reuters.
Bitva o růst amerického dolaru: dopad Fedu na DXY
04.09.2023 Tento týden se americký dolar snaží posílit a jeho pohyb úzce souvisí s očekáváním americké centrální banky. Jaké faktory tedy ovlivňují DXY a jaká rozhodnutí Fedu by mohla ovlivnit jeho další pohyb?
Ekonomika USA vstoupila do období silného hospodářského růstu
04.09.2023 Minulý týden zveřejnil Bureau of Economic Analysis (BEA) index osobních spotřebních výdajů (PCE) za červenec 2023. Zpráva obsahuje nejnovější údaje o inflaci a je preferovaným měřítkem pro Federální rezervní systém. Bureau of Economic Analysis shromažďuje a poskytuje údaje o spotřebitelských výdajích, osobních příjmech a výdajích.
USD/JPY jako na horské dráze
30.08.2023 Dnes ráno se pár dolar/jen aktivně zotavuje ze včerejšího prudkého poklesu. V úterý se pár propadl z maxima 147,375 v reakci na šokující ekonomická data z USA. Pojďme se podívat na to, co oslabilo směnný kurz a jeho další vyhlídky.
Bank of England v září zvýší úrokové sazby
07.08.2023 Týden skončil pro oba nástroje docela předvídatelně, ale analýza vln naznačuje, že je docela náročné předvídat, co nás čeká. Oba vzestupné trendy nemohou být impulzivní, ale mohou to být pětivlnné korekční patterny typu a-b-c-d-e. V důsledku toho mohou kotace narůstat ve vlně e. Nedávné sestupné vlny dostaly v tuto chvíli podobu třívlnné korekční formace, nejedná se ale o formaci impulzivní. Po třech vlnách však lze postavit další dvě vlny. Na základě výše uvedeného mají oba nástroje ze současných úrovní stejnou pravděpodobnost, že buď zahájí nový vzestupný pohyb, nebo prodlouží pokles.
BREAKING: EURUSD po další silné zprávě NFP roste!
04.08.2023 Non-farm payrolls: (dříve 209 tis.): 187 tis. oproti očekávaným 200 tis. Míra nezaměstnanosti: 3,5 % oproti očekávaným 3,6 % (dříve 3,6 %).
EUR/USD. Horská dráha: dolaroví býci uviděli světlo na konci tunelu
28.07.2023 Pár EUR/USD byl chycen v turbulencích uprostřed protichůdných fundamentálních signálů, což způsobilo boční pohyb ceny. Účastníci trhu stále potřebují vyřešit tyto rozpory, aby mohli určit směr ceny. V současné době jsou obchodníci poháněni emocemi a zažívají jízdu jako na horské dráze.
🔴US100 před rozhodnutím Fedu klesá o 0,6 %
26.07.2023 Nejdůležitější světové centrální banky tento týden oznámí svá měnověpolitická rozhodnutí a Fed tak učiní dnes večer jako první! Americká centrální banka oznámí své rozhodnutí dnes v 20:00 SEČ, zítra bude následovat ECB a v pátek Bank of Japan. Pokud jde o Fed, situace vypadá poměrně jasně - trh si je téměř stoprocentně jistý, že dojde ke zvýšení sazeb o 25 bb. Jak již bylo řečeno, pozornost trhů se soustředí na změny v prohlášení a také na Powellovu tiskovku, protože ty mohou naznačit, jaký bude další krok.
💲 USD se před PCE obchoduje smíšeně
30.06.2023 Americkému dolaru se podařilo smazat většinu ranních ztrát a již není nejhůře si vedoucí měnou skupiny G10. Zelená bankovka nyní není ani lídrem, ani poraženým mezi hlavními měnami. Nejdůležitější událostí dnešního odpoledne je zveřejnění balíčku amerických dat za květen. Očekává se, že zpráva ukáže výrazné zpomalení celkového PCE v květnu, zatímco jádrový PCE zůstane podle odhadů beze změny na úrovni 4,7 % meziročně. Očekává se, že údaje o osobních příjmech a výdajích vykáží růst, ale jejich tempo se ve srovnání s dubnovými údaji zmírní.
EUR/USD. Fórum ECB: Zahajovací projev Christine Lagardeové podpořil euro
27.06.2023 Kupující páru EUR/USD dnes obnovují své pozice poté, co se prodejcům nepodařilo prosadit v oblasti čísla 8. Jak se říká: "Pokud je nemůžete porazit, přidejte se k nim."
Týdenní přehled EUR/USD: Fórum ECB o centrálním bankovnictví, index PCE a evropská inflace
26.06.2023 Pár EUR/USD se pokusil na začátku nového obchodního týdne vyvinout korekční pohyb. Americký dolarový index však zůstává stabilní, takže pro kupce páru je obtížné prosadit svou hru. Během pondělní evropské seance pár opět klesl pod úroveň 1,0900.
EUR/USD a GBP/USD: Obchodní plán pro začátečníky na 22. června 2023
22.06.2023 Míra inflace ve Spojeném království dosáhla v květnu 8,7 % a zůstala tak na úrovni předchozího měsíce. Analytické agentury předpovídaly zpomalení cenového růstu na 8,4 %.
US500 se před FOMC pohybuje na úrovni 4 400 📈
14.06.2023 Dnes se všechni soustředí na rozhodnutí amerického Fedu. Po deseti měsících po sobě jdoucích zvýšení sazeb se očekává, že tentokrát budou sazby ponechány na současné úrovni. Vzhledem ke smíšeným údajům a rozdílným názorům představitelů je pro pochopení možného výsledku a důsledků rozhodnutí Fedu zásadní vyhodnotit různé faktory, které jsou ve hře.
EUR/USD: Červnové zasedání Fedu: Tři možné scénáře
14.06.2023 Ke konci středečního zasedání v USA oznámí Federální rezervní systém výsledky červnového zasedání. Hlavní dolarové páry očekávají verdikt, který určí osud dolaru, alespoň ve střednědobém horizontu. Červnové setkání není v žádném případě pouhou formalitou. Jakékoli rozhodnutí, i to nejočekávanější, vyvolá zvýšenou volatilitu mezi hlavními měnovými páry. Pár EUR/USD samozřejmě nebude výjimkou.
Americký premarket 14. 6. 2023: Americký akciový trh prudce stoupá v očekávání pauzy Fedu ve zvyšování sazeb
14.06.2023 Futures na americké akciové indexy se po včerejším vzestupu obchodují mírně výše, protože obchodníci očekávají, že předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell dnes oznámí zastavení zvyšování úrokových sazeb. Futures na index S&P 500 vzrostly o 0,2 % po čtvrtém růstu v řadě – nejdelší sérii od začátku dubna. Termínované obchody NASDAQ rovněž vzrostly o 0,3 %. V Evropě rally posílila index Stoxx 600, který se dostal na třitýdenní maximum.
Americký dolar dnes: 3 možné scénáře
13.06.2023 Vypadá to, že úterý bude na měnovém trhu intenzivní. Jen jeden den před oznámením rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách bude zveřejněn nejdůležitější ekonomický indikátor. Osud amerického dolaru visí na vlásku, protože údaje o inflaci v USA budou mít rozhodující vliv na rozhodnutí centrální banky a budoucí trajektorii dolaru. Podívejme se na možné scénáře dnešní dynamiky USD a určeme nejpravděpodobnější výsledek.
Forex: Slabá data z amerického trhu práce oslabila dolar
09.06.2023 Eurodolar se posunul o figuru výše směrem k 1,0800. Oslabení dolaru přivodily slabé týdenní statistiky z amerického trhu práce, v důsledku čehož klesla pravděpodobnost zvýšení sazeb Fedu příští středu (aktuálně je na 24 %). Jinak kalendář očekávaných událostí až do úterní americké inflace (za květen) je prakticky prázdný.
Ranní okénko - Revize HDP v eurozóně pravděpodobně půjde směrem dolů
08.06.2023 Poslední zápis do tuzemského ekonomického kalendáře dnes nabídne MPSV s údajem o květnovém podílu nezaměstnaných. Vzhledem k tomu, že se jedná o sezónně neočištěný ukazatel, předpokládáme že právě sezónnost bude hrát hlavní roli, a i přes horší výsledky některých předstihových ukazatelů došlo v květnu k dalšímu poklesu. Náš odhad počítá s 3,5 %, stejně jako medián trhu. V dubnu podíl nezaměstnaných dosáhl 3,6 %.
EUR/USD: dolar usiluje o nová maxima, zatímco euro zůstává pod tlakem
31.05.2023 Na devizovém trhu je americký dolar nadále výzvou a překonává euro. I když euro po nedávných statistikách z eurozóny zaznamenalo určitý vzestup, tento úspěch byl pomíjivý. Mezitím dolar posiluje své postavení a připravuje se na další pokroky.
Forex: Rostoucí sázky na hike Fedu koruně neprospívají
29.05.2023 Koruna v posledních dnech hledala směr a navzdory menším výkyvům zakončila týden vůči euru na prakticky totožných hodnotách, jako ho začala. Pozitivní zprávou pro tuzemskou měnu je dosažení dohody v USA ohledně navýšení dluhového stropu, naopak negativně se projevují rostoucí očekávání ohledně přísnosti měnové politiky ve Spojených státech.
Forex: Dolar oceňuje rostoucí sázky na zvýšení sazeb
29.05.2023 Vyšší než očekávaná americká inflace za duben (Fedem preferovaný index PCE) překlopila pravděpodobnost zvýšení sazeb ze strany Fedu nad 50 %, což se samozřejmě dolaru líbí. Naopak zprávy o tom, že Republikáni a Demokraté již v podstatě dosáhli dohody nad zvýšení dluhového stropu v USA mají na trh je omezený dopad. Začátek týdne bude pravděpodobně velmi vlažný, neb v USA i Velké Británii je státní svátek.
Euro snižuje některé ztráty
19.05.2023 Pokles eura byl tak neúprosný, že dříve nebo později musela nastat pauza. Euro býci našli sílu udržet support na 1,076...
Euro snižuje některé ztráty
19.05.2023 Pokles eura byl tak neúprosný, že dříve nebo později musela nastat pauza. Euro býci našli sílu udržet support na 1,076 a zaútočit. Německý blue-chip index DAX, který dosáhl nového rekordu, euro podpořil. Díky tomu, že se německá ekonomika a ekonomika eurozóny vyhýbají recesi, klesají ceny plynu a Čína se zotavuje z pandemie, akciový trh přináší zisky. Bude to však stačit k zastavení poklesu hlavního měnového páru?
BREAKING: Americké PMI nad očekávání
21.04.2023 Údaje byly lepší, než očekávali analytici, což znamená, že americká ekonomika je stále silná. Což dává FEDu určitý prostor pro další zpřísňování měnové politiky. Stejně jako v EU vyšel PMI služeb mnohem lépe než ve zpracovatelském průmyslu.
GBP/USD. 21. 4. 2023. "Béžová kniha" výboru FOMC
21.04.2023 Na hodinovém grafu se pár GBP/USD ve čtvrtek pokusil o konsolidaci nad korekční úrovní 100,0 % (1,2447), opět neúspěšně. Opět platí, že odraz od této úrovně hrál ve prospěch amerického dolaru, ale pokles mohl být stejně slabý jako den předtím. Uzavírací kotace nad 1,2447 zvýší pravděpodobnost pokračování růstu směrem k úrovni 1,2546.
Trh s ropou může čelit slabé poptávce
19.04.2023 Počátkem dne ve středu ceny ropy klesaly kvůli očekávání propadu poptávky. Na newyorské obchodní burze se tedy futures na ropu WTI s červnovou dodávkou obchodovaly za 80,51 USD za barel, což je o 0,48 % méně než uzavírací hodnota předchozího obchodního dne. Futures na ropu Brent s červnovou dodávkou klesly o 0,47 % na 84,37 USD za barel.
USD/JPY. Jen v zajetí dolaru.
18.04.2023 Pár USD/JPY aktualizoval měsíční maximum a přiblížil se ke středu 134. čísla. Děje se tak hlavně v důsledku chování dolaru. Navzdory neuspokojivé zprávě o maloobchodních tržbách greenback v pátek posílil své pozice na celém trhu, a to i vůči jenu. Teď se pár pohybuje v souladu s páteční dynamikou.
EUR/USD. Americká inflace v červeném, holubičí rétorika Williamse a maximum letošního roku
14.04.2023 Ve čtvrtek pár EUR/USD překonal úroveň rezistence 1,1030, což odpovídá horní linii indikátoru Bollinger Bands na denním grafu. Cena aktualizovala roční maximum (1,1034), které bylo stanoveno na začátku února. Pár se posouvá k číslu 1,11 v důsledku předchozí hybnosti, kdy dolar ve středu na trhu klesal v reakci na Index spotřebitelských cen. V USA byla zveřejněna další inflační zpráva, která býkům poskytla větší podporu. Jedná se o Index cen výrobců, který vyšel v "červených číslech", odrážející zpomalení americké inflace.
💲USD roste díky očekávanému zvýšení sazeb
10.04.2023 Dolar dnes posílil přes 0,3 %. EUR/USD klesl pod 1,0900 a testoval úroveň blízkou 1,0850. Americký dolar je po pátečních dobrých datech z amerického trhu práce konečně na vyšších úrovních. Vzhledem k tomu, že v pátek byl v USA volný den, mohou investoři plně vyhodnotit data z amerického trhu práce až dnes. Nová data zvyšují pravděpodobnost zvýšení sazeb v květnu v USA na 70 %.
Odpolední shrnutí (10.04.2023)
10.04.2023 Globální růst má letos zpomalit na 2 %, zatímco růst v USA by se měl podle prognóz Světové banky zpomalit na 1,2 % vs. 2,1 % v loňském roce.
EUR/USD. Týdenní přehled. Zprávy o inflaci a zápisy FOMC
10.04.2023 Nadcházející obchodní týden slibuje, že bude "žhavý". Ekonomický kalendář je plný důležitých fundamentálních událostí, mezi nimiž je třeba vyzdvihnout zprávy o inflaci a zápisy FOMC. Tyto zprávy jsou důležité z různých důvodů, ale ve světle současných okolností mají zvláštní význam.
EUR/USD: IFO indexy, stávka v Německu a budoucí zprávy o inflaci
27.03.2023 EUR/USD se na začátku nového obchodního týdne obchoduje v rámci 7. úrovně za rozporuplného fundamentálního prostředí. Na jedné straně dochází ke zlepšení rizikového sentimentu na trzích: německé indexy IFO vyšly v zelené zóně a zkrachovalá americká banka Silicon Valley Bank nečekaně rychle našla kupce, protože společnost First Citizens Bank & Trust Company souhlasila s nákupem všech vkladů a úvěrů SVB. Největší stávka dnes naopak začala v Německu, což negovalo optimistické odhady IFO.
Klíčová rozhodnutí Fedu a BoE o sazbách v prostředí tržních turbulencí
22.03.2023 Americký Federální rezervní systém (Fed) dnes oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Nástroj FedWatch společnosti CME naznačuje 88% pravděpodobnost zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, a to navzdory otřesům v bankovním sektoru. Očekává se, že Jerome Powell vystoupí hned po zasedání Rady guvernérů Fedu. Investoři a obchodníci budou jeho poznámky pečlivě zkoumat, aby pochopili, zda se centrální banka zaměří na cenovou nebo finanční stabilitu.
Forex: Zvýšení sazeb Fedu o 50bps již na 77 %
09.03.2023 Druhé vystoupení šéfa Fedu Powella v americkém Kongresu již včera nemělo na eurodolarový trh výraznější dopad. Zajímavější je spíše rodící se konflikt uvnitř vedení ECB mezi těmi, co by chtěli delší a agresivní sérii zvedání úrokových sazeb a holubicemi, jež jsou s tímto přístupem nespokojeny (viz včerejší vystoupení portugalského zástupce v ECB). Dnes sice přijdou na řadu dílčí data z trhu práce v USA, avšak eurodolar se již bude soustředit na zítřejší oficiální statistiky z trhu práce (payrolls) za únor. Pravděpodobnost zvýšení sazeb o 50bps ze strany Fedu na zasedání 22. března však zůstává velmi vysoko (77 %).
💥USD po Powellově úvodním vyjádření roste
07.03.2023 Text Powellova projevu byl právě zveřejněn a na trhu nevyvolal žádné výrazné pohyby. Zde jsou Powellovy klíčové poznámky:
Bitcoin se dál konsoliduje poblíž 24 5000 dolarů: kdy můžeme čekat, že se obnoví růst?
23.02.2023 Bitcoin se v minulých dnech kvůli neúspěšnému retestu oblasti 25 000 – 25 200 USD dostal do fáze konsolidace. Odpor prodejců nad touto významnou úrovní byl nakonec tak silný, že ani opakované testy této oblasti nepřinesly vytoužené výsledky.
Inflace ve Spojeném království v lednu klesla více, než se očekávalo
15.02.2023 Dnes ráno zveřejněná zpráva o inflaci ve Spojeném království překvapila investory i obchodníky, neboť celková hodnota inflace byla nižší, než se očekávalo. Účastníci trhu se zaměří na zprávy o maloobchodních tržbách přicházející z USA a Velké Británie, aby zjistili, jak moc se spotřebitelů dotkly rostoucí životní náklady.
Americký dolar začal týden negativně, Euro se dostalo za 9 měsíců na nejvyšší úrovni
17.01.2023 Americký dolar zažívá negativní začátek týdne kvůli rizikovému sentimentu, který se zatím drží na nízké úrovni. Americký dolar se vůči svým hlavním soupeřům konsoliduje na úrovni kolem 102, i když předtím během asijské seance byl na sedmiměsíčním minimu na 101,77.
Recese přichází, akcie rostou
09.01.2023 V pátek finanční trhy zalil optimismus, který paradoxně vyvolala výrazně horší než očekávaná čísla z americké ekonomiky. Výnosy dluhopisů poklesly, protože se nyní čeká, že americká centrální banka už nebude tolik utahovat svou měnovou politiku prudkým zvyšováním úrokových sazeb. Oslabil i americký dolar a akciové trhy se probraly ze sváteční letargie a posílily o 2-3 % jak v USA, tak v Evropě.
Zde je důvod, proč by zvýšení sazeb Fedu o 0,75 % mohlo být býčí pro bitcoiny a altcoiny
19.09.2022 Federální rezervní systém tento týden zvýší úrokové sazby. Zde je důvod, proč obchodníci očekávají 0,75% nárůst, který spustí rally kryptotrhu.
Různé ambice na páru EUR/USD: je důležité, aby dolar držel pozice a euro rozšířilo své hranice.
16.09.2022 Koncem týdne se nejzřetelněji projevila konfrontace mezi americkými a evropskými měnami. V páru EUR/USD není žádná zjevná konfrontace, ale snahy dolaru o konsolidaci v rámci stávajících hranic jsou přítomny. Zároveň se euro, překonávající přitažlivost klesajícího trendu, snaží rozšířit svou zónu vlivu.
Dolar vs jen: vítěz je jasný
25.08.2022 Konečně nastal ten den. Dnes začíná sympozium Fedu v Jackson Hole. Čím více se událost blíží, tím jsou trhy opatrnější. Pár USD/JPY ráno klesá, ale zároveň si zachovává obrovský růstový potenciál.
S&P 500: Jaké jsou vyhlídky?
15.08.2022 Po suverénním prolomení klíčových úrovní rezistence minulý týden futures na hlavní americké akciové indexy dnes klesají. Konkrétně americký index S&P 500 (v obchodním terminálu vyjádřen jako CFD #SPX) prolomil úroveň dlouhodobé rezistence 4185,00 a minulý pátek vzrostl na 14týdenní maximum a úroveň 4277,00.
ECB na rozcestí. Výhled pro USD, EUR a GBP
18.07.2022 Na konci minulého týdne mírně vzrostl rizikový sentiment. Důvodem byla dobrá zpráva o maloobchodních tržbách v USA a zpráva University of Michigan, která ukázala, že 5letá a 10letá inflační očekávání klesla z 3,1 % na 2,8 %. Navzdory určité pozitivitě zůstává riziko recese vysoké, přičemž americká ekonomika ve 2. čtvrtletí klesla podle modelu Atlantského Fedu o 1,5 %.
Přehled páru EUR/USD 13. 7. 2022. Zajímá se ještě někdo o inflaci v Americe?
13.07.2022 Měnový pár EUR/USD dosáhl historické úrovně 1,0000 během první poloviny úterní obchodní seance, než klesl na úroveň Murray 2/8. Pokles kotací eura tedy začal v pondělí večer a pokračoval celé pondělí a úterý. Včera došlo k chabému pokusu o dokončení pádu, ale byl tak žalostný, že nedošlo ani k pullbacku. V důsledku toho se evropská měna propadá a zůstává nejasné, co může tento pokles zastavit. Všechny příčiny poklesu páru euro/dolar jsme již vyjmenovali. Navíc jsme milionkrát konstatovali, že fundamentální ani geopolitické souvislosti se v posledních letech nezměnily. Na jakém základě by se měl růst eura očekávat? Domníváme se, že euro se může jako dříve spolehnout pouze na korektivní růst. Kdy korekce začne? Bohužel na tuto otázku je téměř nemožné odpovědět. Protože se pár nachází blízko svých 20letých minim, v současné oblasti prakticky neexistují žádné významné úrovně, od kterých by se cena mohla odrazit a zahájit silnou korekci. Za tuto úroveň bychom mohli považovat 1,000, což je nejen historická, ale také psychologická úroveň. Nicméně, jak vidíme, ke korekci nedošlo, byť s ní bylo počítáno. Vše je pro euro nadále extrémně negativní.
EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost
26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
Pár AUD/USD: RBA oznámila jestřábí postoj
05.04.2022 Australský dolar v úterý napříč trhem posílil svou pozici v reakci na výsledky dubnového zasedání RBA. Reserve Bank of Australia zesílila svůj jestřábí postoj, ačkoli úrokovou sazbu ponechala beze změny. V tomto případě byla ale důležitější slova než činy: v předvečer dubnového zasedání nikdo nečekal, že by se regulátor ke konkrétním krokům rozhodl. Co se ale týká tónu vyjádření RBA, zůstalo až do poslední chvíle mnoho nejasného. Vzhledem ke geopolitické nestabilitě mohla centrální banka zachovat obezřetný postoj. Přesto ale realizovala "jestřábí" scénář, a zvýšila tím pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb do konce letošního roku.
GBP/USD. Pár se ocitl na křižovatce: v Bank of England se objevil "disident", dolar se řídí geopolitikou
18.03.2022 Libra na páru s dolarem dnes vykazuje zvýšenou volatilitu: denní maximum se ustálilo na 1,3210 a minimum na 1,3087. Tato cenová dynamika je způsobena několika fundamentálními faktory. Zaprvé, britská měna prudce reagovala na výsledky březnového zasedání Bank of England. Centrální banka na jedné straně zvýšila úrokovou sazbu, čímž pokračovala ve zpřísňování parametrů měnové politiky. Na druhé straně však dnešní zasedání odhalilo rozkol v táboře Výboru pro měnovou politiku. Tato okolnost vyvinula nejsilnější tlak na libru, která se během několika minut propadla o více než 100 bodů.
Forex: Koruna dnes oslabila k euru i dolaru shodně o 11 haléřů
23.02.2022 Koruna dnes opět oslabila vůči euru i dolaru. K oběma měnám ztratila ve srovnání s úterním závěrem shodně o 11 haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala česká měna za 24,59 EUR/CZK a 21,71 USD/CZK.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.12.2021
13.12.2021 Evergrande nezaplatila dlužné kupónové platby ani po uplynutí 30-denní lhůty. Fitch shodila rating bondů na tzv. restricted default. V praxi to znamená, že společnost na některých závazcích formálně zdefaultovala, proces jednání s věřiteli ještě nezačal. Podobně jednala agentura i v případě dluhopisů druhého nejvíce zadluženého developera, společnosti Kaisa.
AUD/USD. Náhled na prosincové zasedání RBA
06.12.2021 Pár AUSD/USD minulý pátek aktualizoval své téměř rok a půl staré cenové minimum a dosáhl úrovně 0,6994. Pod klíčovou úrovní rezistence 0,7000 se pár naposledy nacházel v červenci 2020. Medvědi se však v oblasti 0,69 nedokázali konsolidovat – jakmile tuto hranici překročili, impuls k poklesu okamžitě zmizel.
EUR/USD. Zápis z listopadového zasedání Fedu: jestřábí signál, který nebyl doceněn
26.11.2021 Včera zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu za sebou zanechal více otázek než odpovědí. Trh toto zveřejnění skutečně ignoroval, a to kvůli jeho "vágní" a předvídatelné rétorice. I když podle mého názoru obchodníci podcenili zveřejněný dokument, který má de facto výrazný jestřábí tón.
Zlato: bublina praskla
25.11.2021 Navzdory sboru kupujících, kteří pěli ódy na zlato, přičemž stále spali a viděli cenu zlata na úrovni 2 000 USD za unci, nebylo možné uniknout pravdě. Drahý kov se propadl o 4,5 % z úrovní listopadových maxim v důsledku opětovného jmenování Jeromea Powella předsedou Federálního rezervního systému a očekávání "jestřábí" rétoriky v zápisu z posledního zasedání FOMC.
GBP/USD: Libra je v aktivní náladě
24.11.2021 Libra opět vstupuje na světovou finanční scénu a na páru GBP/USD se ukazuje, jak obtížné je překonat další bariéru. Vášně se také rozhořívají kolem potenciálního zvýšení úrokových sazeb ze strany Bank of England, které se očekává v prosinci.
Ranní okénko - Fed očekává dvojí zvýšení sazeb do konce roku 2023
17.06.2021 V dnešním kalendáři jsou pouze dva údaje. V eurozóně bude zveřejněn finální odhad květnové spotřebitelské inflace. Revize se nečeká, zajímavá ale bude struktura růstu cen. Na druhé straně oceánu dorazí pravidelná zpráva ohledně počtu nových i stávajících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh tak bude mít klid na vstřebání včerejšího zasedání americké centrální banky, jež se konalo až ve večerních hodinách středoevropského času. Základní úrokovou sazbu i nákupy aktiv Fed ponechal beze změny, oznámil ovšem, že očekává dvojí zvýšení sazeb do konce roku 2023 (březnová prognóza zahrnovala sazby na nule až do 2024). O něco více jestřábí než očekávaná komunikace ze strany Fedu poslala akcie dolů (S&P 500 ztratil necelé 1 %) zatímco výnos 10letého státního dluhopisu přidal zhruba 5bb na 1,54 %. Dolar posílil o 0,9 % na EUR/USD 1,20.
Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB už v červnu vzrostla. Tématem pro trhy také data a Fed
15.06.2021 Čeští centrální bankéři využívají posledních příležitostí ke komentářům o měnové politice před zasedáním příští týden. Jako poslední se vyjádřil Marek Mora, který se podle svých slov kloní k červnovému termínu zvýšení sazeb. Zařadil by se tak po bok Tomáše Holuba, zatímco Oldřich Dědek by pro takový krok zatím nebyl. Pravděpodobnost, že sazby stoupnou už v příštím týdnu, narostla. Hlasování o tom, jestli červen, nebo až srpen, může být docela těsné, koruna načasování ale příliš neřeší. Dnes na hlavních párech nepatrně oslabuje, ale to bude spojeno spíše s růstem výnosů ve světě.
Související klíčová slova:
Výrobní inflace | Fibo | Retracement | American Petroleum Institute (API) | Výnosy dluhopisů | HSBC | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Analytický tým FXstreet.cz | Jackson Hole | Vládní dluhopisy | Hlavní události | Dolar dnes | Nárůst cen energií | Zvyšování sazeb | Silný support | Decentralizace | Australská centrální banka | Zkušenosti | USD/PLN | Americký dolarový index | USDT | Ministerstvo hospodářství | US2000 | Silicon Valley Bank | EUR | Trend | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Kroky Fedu | Dávky v nezaměstnanosti | Bank of Japan | ChainLink | MUFG | BTC | Citigroup | Volatility | Výrobní PMI | Pokles indexu | Alligator | Statistiky | Tempo růstu | Investiční banky | Korelace | Britská libra (GBP) | Makroekonomické zprávy | Výkyvy | Makroekonomické statistiky | Britská libra | Aktiva | Dolar (USD) | Covidová krize | Evropská komise | Index US500 | Zvýšení sazeb Fedu | Pravděpodobnost | Japonská měna | Zvýšení cel | Střední Evropa | ISM ve službách | Cenové stability | Zásoby plynu | HDP za Q2 | Globální dluhopisové trhy | Zasedání ECB | Udržení inflace | FTSE MIB | Zveřejnění výsledků | FedWatch Tool | Míra úspor | Goldman Sachs | Indexy S&P | Výprodeje dluhopisů | PLN | Lagardeová | Finanční instrumenty | TNOTE | Ethereum | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Ropa Brent | Německý DAX | Pokles indexu S&P 500 | Pokračování poklesu | Snížení produkce | Expanze | Break-Even | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Nová data | Le Penová | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Výprodeje | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Nová historická maxima | Směrnice | Dolarový index | Inflace v prosinci | Analýzy | Burza | Tradingové webináře | Představitelé ECB | Vysoké riziko | Zvýšení úrokové sazby | Trumpovo oznámení | Dolary | ČSOB | Americká inflace | Uvalené sankce | Sympozium | Rafinerie | NZD/USD | Thomas Barkin | Pohyb ceny | Nastavení úrokových sazeb | Produkce v průmyslu | Gap | Maloobchod | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí inflace | Evropská měna | OCBC | Pokles dolaru | Výnosy z 10letých dluhopisů | Zveřejněná data | Prudký pokles | BP | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | CZK | Politické důsledky | Výhled | Oznámení | Hlavní finanční trhy | Risk-off | EIA | Covid | Projev šéfa Fedu | Korekční pohyb | Odborový svaz | Formace hlava a ramena | Průmyslový růst | Průmysl | Inflace | Vývoj měnového páru | Nejdůležitější události | HUF | IHS Markit | Centrální banky | Pravděpodobnost zvýšení sazeb ČNB | Česká měna | Christine Lagarde | Přijetí | Výrazný růst | Polská centrální banka | Zasedání Evropské centrální banky | Obchodní plán | Dnešní makroekonomické ukazatele | Výnosy dvouletých dluhopisů | Kongres | Reakce trhu | Práce v Německu | Macron | Akciové indexy v USA | Coinglass | Události tohoto týdne | Turecko | Výsledky firem | Robert Kaplan | Snižování sazeb | Vývoj indexu ISM ve službách | Dodávky ropy | Zasedání FOMC | Pozitivní seance | Izrael | Vice | Zpráva o inflaci | Futures | Snižování inflace | Akciové trhy | Kontrakty na zemní plyn | Breaking | Donald Trump | Obchodní týden | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Utahování měnové politiky | Ekonomický vývoj v USA | Směnný kurz | MIFID | Indikátor RSI | Domácnosti | Institute for Supply Management (ISM) | Bývalý prezident | Futures trhy | Omezení dodávek | Obchodní aktivita | Zvyšování mezd | Očekávání analytiků | Slabý americký dolar | Důležité makroekonomické zprávy | CL | Ekonomické ukazatele | Link | Regrese | RRR | Inflace zpomaluje | Anglická centrální banka | Analytici | Federální rezervní banka | Měnové intervence | Silný indikátor | FRED | Outsider | Marketingová komunikace | Člen představenstva | Inflace v Japonsku | Deutsche Bank | CME FedWatch | Světlo na konci tunelu | Oldřich Dědek | Úroveň rezistence | DJIA | Aktuální hodnoty měny | Pokles ceny | Data z USA | Nomura | Graf | Očekávání trhu | Fair Value | Býčí signál | Asijské indexy | Medvědí signál | Globální ekonomiky | CRFB | Odhodlání | Futures na ropu WTI | Údaje o inflaci | Dluhopisy | Rabobank | Devalvace | Zaměstnanost | Restricted Default | Ekonomiky | Piper Sandler | PLN/EUR | RBI | Webináře | Zasedání FED | XTZ | První zvýšení sazeb | Poptávka | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Průmyslová produkce | Pozitivní zpráva | Kanadský dolar | Silný americký trh práce | Dodávání likvidity | Zápis z posledního zasedání Fedu | Sazby v USA | Bydlení | Cena barelu ropy | ERA | Zveřejněné údaje | Vývoz ropy | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Brent | Březnová inflace | Maloobchodní tržby | Lineární regrese | Politika | HUF/EUR | Stimul | Kakao | xStation | Obchodní instrument | Očekávání | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | Jednoduchý klouzavý průměr | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Největší zisk | Americké ministerstvo práce | Výnosy | Guvernér BoE | Guvernér české národní banky | Sentiment investorů | Negativní dopad | InstaForex | Zásoby ropy | Hlavní události tohoto týdne | Další růst | Prohlášení | Nárůst zásob | CZK/EUR | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytika | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Nárůst cen | Klíčový ukazatel | MiFID II | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Postavení na trhu | Libye | BreakEven | Národní měny | Jednání FOMC | Prognóza | Měnový pár USD/JPY | Použití finanční páky | Světové centrální banky | Trh práce | E-commerce | Prezident Fedu | Britská centrální banka | Aktuální kurzy měn | Tempo poklesu | Růst amerického dolaru | Průmyslové zakázky | NBH | Japonská vláda | Pochybnosti | Finanční společnosti | Reakce dolaru | Republikáni | Conference Board | Velká Británie | Výsledek voleb ve Francii | Úrokové sazby v USA | Opatrný optimismus | Evropské ekonomiky | Puma | Obrat trendu | Poptávka po dolaru | Americká centrální banka | Indikátor | Ceny výrobců | Long | Chování | Kontrakty | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | Nejnovější zprávy | Makroekonomická data | Evropská inflace | Evergrande | Koruna | Odvětví | Fed dnes | Palantir | AUD | Výnosové křivky | JOLTS | Hodnota dolaru | S&P500 | Energetická krize v Evropě | Úrokové sazby | Meziroční růst | GlassNode | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Trh | Sezónnost | Index výrobní aktivity | SAE | Dragon | Kotovaná měna | Problémy | Reserve Bank of Australia | Průměrné mzdy | Klíčové zasedání | Počasí | Oslabování eura | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Dot plot | Index | Bollingerova pásma | ECB Christine Lagardeová | Silicon Valley | Konsolidace | Šéf japonské centrální banky | Měsíční data | Japonský jen (JPY) | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Jiří Rusnok | Zvýšení dluhového stropu | FinTech | Posílení | Měna dolar | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Super týden | BoE Andrew Bailey | Nárůst cen ropy | Ministerstvo práce | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Kov | S&P | Big Tech | Šéf centrální banky | Vít Hradil | Americké měny | Proroctví | Ceny plynu | Inflace ve Spojených státech | Medvědí svíčka | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | JPMorgan Chase | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Technické analýzy | Souhrn finančních trhů | Bank of Canada | IEA | Ekonomický vývoj | Klesající trend | Pozornost trhu | Potenciální obrat | Zvýšení dluhového stropu v USA | Plyn (NATGAS) | EUR/GBP | Vývoj inflace | Klaas Knot | Deficit | Firma | BREAKING | Short pozice | Index Stoxx 600 | Harris Financial | Statistický úřad | Patterny | Joachim Nagel | Podnikání | Ranní okénko | Budoucnost | Cukr | Americká banka | Sektor služeb | Odpor | Federální úřady | Kurz koruny | Index Topix | Barclays | Peter Kažimír | Altcoiny | Česká koruna | G10 | Analytický tým | Statistické údaje | Úřad pro energetické informace (EIA) | Twitter | Růst eurozóny | Opatření | Benzín | Zvýšení sazeb ČNB | Indexové trhy | Pozornost | 3М | Bankéři | Krize v Evropě | Podnikání na kapitálovém trhu | Zásoby plynu v USA | Stratégové | Ifo | Momentum | Politické rozhodnutí | Oblasti rezistence | Exponenciální klouzavý průměr | Vývoj mezd | Ripple | Zájem o riziko | Americká měna | Chainlink (LINK) | Počet žádostí o podporu | Bitcoin | Mitsubishi | Vedení centrální banky | Pohyb trhu | Zasedání Rady guvernérů | Vyšší sazby | Pozornost obchodníků | Obchodníci | Kolísání cen | Uvalené sankce na Rusko | Data o inflaci | Obchodovat | Hlavní ekonomka | UTC | Burze | Patria Online | Celková inflace | Japonský index | Tovární objednávky | Americké indexy | Objednávky | Finance | Nákupy státních dluhopisů | Omezení těžby | USA | Růst úrokových sazeb | Růst akciových indexů | Raiffeisenbank a.s. | Index DXY | Pár EUR/USD | Spotřebitelské inflace | Nový týden | Index PMI | Dnešní zprávy | Ekonomické aktivity | Cenový index | Ceny benzínu | Sankce | Příznivé faktory | Británie | Politická rozhodnutí | Pokles cen | Konsolidační pohyb | Volby | Ropa | Indikátor CCI | Výdaje | Zvyšování sazeb Fedu | ETF | Americký dolar (USD) | Klouzavý průměr | Nálada na trhu | SWIFT | Zasedání Bank of England | Rusko a Ukrajina | Cenový index PCE | Bloomberg Financial LP | Obchodníci s ropou | Ripple (XRP) | Futures na americké akciové indexy | American Petroleum Institute | Indexy PMI | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Ekonomka ING | Bitcoiny | USD za tunu | Globální inflace | Hike | Důležitý support | Spojené státy | Potenciál dalšího růstu | Marine Le Penová | Trading | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Americká data | Cenové turbulence | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Vývoj | Euro posiluje | Úroková sazba | Podíl eura | Časový rámec | Potenciální obrat trendu | Amazon | Investiční poradenství | Navýšení dluhového stropu | Glassnode | Investiční doporučení | Michelle Bullocková | Posílení japonského jenu | Rostoucí ceny ropy | Růst poptávky po ropě | Růst americké ekonomiky | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Zemědělství | Varování | Intervence | Vývoj indexu ISM | Normalizace měnové politiky | Další vývoj | Recese v USA | Měnové politiky | G20 | Rok 2025 | Manufacturing | Zvedání úrokových sazeb | Dna | Centrální bankéři | CNY | Poptávky po dolaru | Dosáhnout zisku | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Inaugurace amerického prezidenta | Rusko-ukrajinské napětí | Rozhodnutí centrální banky | Zpomalení růstu ekonomiky | ADP | Krátkodobý výhled | Silný trend | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Oficiální míra nezaměstnanosti | Aktivity v USA | Platební bilance | Růst mezd | Technické indikátory | Nákupy dluhopisů | Sazby | GBP/EUR | PMI ve výrobě | Patria | Americký index S&P 500 | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Zprávy o trhu | Komoditní | Nerozhodnost | Regulátor | Čeští centrální bankéři | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Berlín | Průzkum | Santa Claus Rally | Zvýšení mezd | Celkový sentiment | Index výrobních cen | Růst cen ropy | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Životní náklady | Vyšší ceny | Pablo Hernández de Cos | Bitcoin (BTC) | Commitments of Traders (COT) | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Investování | Fed | Nonfarm Payrolls | Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities | Index spotřebitelské důvěry | Bureau of Economic Analysis | Předpokládaný růst | NASDAQ 100 | Guvernér francouzské centrální banky | Účastníci trhu | Heiken Ashi | Trhy | Trade | Nejbližší rezistence | Překoupení | Vystoupení šéfa Fedu | Prohlášení Powella | FTSE | Významné úrovně | Rizika | Eurozóna | Horší data | ISM | Restrukturalizace | Indexy pohyb | Pokles dovozů | Fitch | Dluhopisový trh | Celkový výsledek | Úspory | Futures na ropu | MIB | Philip Lowe | Prodávající | Představitelé centrální banky | Obnovení růstu | Britský FTSE | Úřad pro energetické informace | Stagflace | Ředitelka | TradingEconomics | Horizontální linie | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Chuť k riziku | Bilance | Federální rezervy | Americké akciové indexy | Holubice | Ekonomický indikátor | Tesla | Inflace v Kanadě | Prodej eura | Příjmy domácností | Španělsko | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Dominance bitcoinu | Globální ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | CAD | Odhady analytiků | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Jádrová PCE inflace | Včerejší seance | Americká ropa WTI | Na burze | Významný dopad | Společnost | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | Raphael Bostic | Politika centrální banky | Hospodaření | Wells Fargo | XRP | Růst výroby | FXstreet | Fundamentální pozadí | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Tomáš Raputa | Výrobní náklady | Bilance Fedu | AUD/USD | Index relativní síly | Next Finance Markéta Šichtařová | Nová auta | Prezident Federální rezervní banky | Hospodářský pokles | Energetický index | Risk-off sentiment | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | Riziko | Analytik | Právo | JPY | Credit Suisse | Prohlášení Fedu | Pivot | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | Semináře | Šok | Projev šéfa Fedu Powella | Nástroj | GBP | Tether (USDT) | Plyn | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Americký regulátor | Risk | Commonwealth Bank of Australia | CZK/USD | Ceny | Prognóza vývoje | Kaisa | Hrozba recese | Recese | Pokles | Potenciální rizika | Kompozitní index | FTSE 100 | Války | Změna politiky | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Raiffeisenbank | Bundesbank | Data z trhu práce | Nárůst nezaměstnanosti | Centrální banka | Předpovědi | WTI | Zápis z posledního zasedání | Silný americký dolar | Surová ropa | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | SMA | Praxe | Divergence | Mizuho | Uvolněné měnové | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Odborníci | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Stratég | SXXP | USDCAD | Morgan Stanley | Premarket | Blue-chip | Commerzbank | Výnos | Indikátor Ichimoku | Bankovní krize | Zasedání RBA | Pokles ekonomiky | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | IHNED | CFD | Benchmark | Pár USD/CAD | Prostor pro růst | 256/2004 | Úrokové sazby ECB | ERÚ | Dlouhodobý trend | Austrálie | Minulá výkonnost | Historická maxima | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Ceny energií | Pobřeží slonoviny | Energetická krize | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Oživení trhu | Inflační cíl | Mizuho Securities | Obchodní analýza | Bias | Dlouhodobý výhled | Funkční období | Vedení ECB | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Overweight | PCE index | EURUSD | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Překoupené oblasti | Rating | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Krátká pozice | Obchodování | Mitsubishi UFJ | Vzdělání | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Růst inflace | Kurz jenu | Jednotné měny | Statistiky z trhu práce | Evropa | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Technický signál | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Wyoming | Zprávy z trhů | Kupující | Francie | Předpověď | Index cen průmyslových výrobců | Údaje | Michelle Bowmanová | Ekonomické události | Eurodolar | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Běžný účet | Drahý kov | Snížení daní | Medián | Index CPI | xStation5 | Electronic Arts | Růst spotřebitelských cen | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Finanční svět | GMT | Situace | USD/CZK | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | Tradingové webináře zdarma | Aktuální prognóza | Pozitivní výsledek | NATGAS | Býčí trh | FOREX | Podnikatelská aktivita | Signály | Sazby beze změny | Guvernér | Peking | DE40 | Výrobní aktivity | Index relativní síly (RSI) | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | WTI ropa | Optimismus | Index Nikkei 225 | Rozhodování | Ekonomka | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Fibonacciho úrovně | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Kongres USA | Nejnovější údaje o inflaci | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Signály z Fedu | JPMorgan | Akumulace | ČTK | KPMG | Retail | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Analýza indikátorů | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | Akcie | Kupci | Mzda | Býčí potenciál | MUFG Bank | Société Générale | Vzestupný trend | Pražská burza | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | ZIL | Osobní příjem | Zrychlení růstu | Asijské seance | Týden na trzích | ONS | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Ekonomické nejistoty | Index cen | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | PEPP | USDJPY | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Technologie | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Globální recese | Kurz | Neel Kashkari | Negativní nálada | Technický indikátor | DXY | Commonwealth Bank | Globální růst | Využití kapacit | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Americká ekonomika | PCE inflace | Index cen výrobců | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Bolest | Bankovní rada | Osobní příjmy | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Big tech | Rally | Investujte | Vyhlídky dolaru | Pokles inflace | Komunikace | Kazuo Ueda | Černé labutě | Indie | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | Daňové zvýhodnění | Růst spotřebitelských výdajů | Oslabení dolaru | Kontrakce | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Zpráva o trhu práce | Měny | Inaugurace | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Hospodářský růst | Thomson Reuters | UST | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Rusko | Poradce | Signál | Aktuální cena | GBPUSD | Zvýšení úroků | Mnozí investoři | Britské měny | Brands | 1 milion | Federální rezervní systém (FED) | Medvědí scénář | FedWatch | Dlouhodobý horizont | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Smíšené výsledky | Fed včera | Týdenní výkon | Administrativa | Ropa dnes | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Pozitivní signál | NFP | Rekordní nárůst | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Next Finance | Rekordní růst | Nikkei | Ekonomika USA | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | ZEW | Prognóza Fedu | EOS | Americký trh práce | TIM | Swissquote | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Bondy | Prodej | Znárodnění | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Inflace v květnu | Dlouhodobé rezistence | Britský FTSE 100 | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Komoditní trhy | Vyšší mzdy | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Riziko recese | Asociace | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Ministerstvo energetiky | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Trumpova administrativa | Vývoje kurzu | Přehled | Technické ukazatele | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | Tým InstaForex | CHF | Centrum | HDP USA | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | James Bullard | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | JDE | QE | MT4 | Banka HSBC | Cena | Markéta Šichtařová | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Zadlužení | Dolarové páry | Evropské indexy | Americký trh | Snížení sazeb | DOT | CME Group | Kurzy | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Jefferies | Ekonomická data z USA | Solana | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | Inflace CPI | DAX | EMA | Kurzy měn | Akcie společnosti | Měnový stratég | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Slabé euro | Geopolitika | Denní graf | SEC | Střední podniky | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Oslabení | Finanční situace | Výsledky za Q4 | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Intel | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Inflační data | Bezpečnost | Cena americké ropy WTI | Banky | Vlády | Americká vláda | Kotace | Australský index | Šance | Černá labuť | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | Omicron | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | XTB | Solidní výsledky | Zastavení poklesu | Snížení produkce ropy | Program nákupu dluhopisů | API | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Constellation | Pullback | Měnové politiky centrální banky | Dlouhé pozice | Červencová inflace | Market | Cenné papíry | Dosažení dohody | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Deficit nabídky | Obchodní rozpětí | Support | Průměrná mzda | Swissquote Bank | Globální HDP | Posílení amerického dolaru | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Finální odhad | Electronic Arts (EA.US) | Marek Mora | Tržní očekávání | OPEC | Peněžní zásoby | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Investoři | Americká ropa | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Největší pokles | Nákupy aktiv | Pokles průmyslové výroby | IHS | Spotřebitelé | Zkrocení inflace | Program nákupů dluhopisů | Rostoucí výnosy | Akcie v Hongkongu | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Šéfové | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Auta | Projekce | Oživení čínské ekonomiky | Ichimoku | Pozice dolaru | Nařízení | Ropy | RBA | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | CAC40 | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Růst v Číně | Cena americké ropy | Rozhodnutí americké centrální banky | Americký dolar dnes | Růst aktivity | Emoce | Rostoucí životní náklady | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | D1 | Powell dnes | Vyšší úrokové sazby | Minimální mzda | US500 | Posilování amerického dolaru | CME FedWatch Tool | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | Ceny nafty | CZ | Průraz | Program nákupu aktiv | Tlak medvědů | Australský dolar | Bloomberg Financial | Propad | Bankovnictví | Dezinflace | ANO | Pokles eura | EU50 | Guvernéři centrálních bank | Bitcoin dnes | Dogecoin | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Economic | Růst eura | Nemovitosti | Data z americké ekonomiky | Úrokové sazby Fedu | Dluhopisoví investoři | Rok 2024 | Kanada | Webináře zdarma | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | Panelové diskuze | Kryptoměna | Nvidia | ING | Dlouhodobí investoři | Federal Reserve | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | US100 | Makro | Evropská centrální banka | Starbucks | Koruna dnes | Psychologické úrovně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Stoxx 600 | Sazby ECB | Růst ceny | Měnová politika | Doporučení | Inflační očekávání | Body | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Averze vůči riziku | Omikron | MPSV | Hodnoty měny | Cykly | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | Úroveň supportu | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | MasterCard | SVB | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Constellation Brands | Vedlejší účinky | Prodeje | Linie podpory | Akciový trh | USD/JPY | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Jestřáb | Banka | Produkce ropy | CPI v eurozóně | Brent a WTI | Markit | Graf dne | Cena BTC | SPX | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | COT | Německá inflace | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot