Neděle 23. února 2025 06:42
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
RebelsFunding
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
XTB TOP 5 nástrojů

Ministerstvo hospodářství

C:\fakepath\zemni plyn6.png

Cena plynu pro evropský trh klesla na dvoutýdenní minimum

14.02.2025 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes sestoupila pod 50 eur (zhruba 1250 Kč) za megawatthodinu (MWh). Dostala se tak na nejnižší úroveň od konce ledna. Za jejím poklesem stojí mimo jiné snaha Spojených států o ukončení vojenského konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-07022025-89-zm.jpg

Ruská ekonomika loni vzrostla o 4,1 procenta, bylo to více, než se čekalo

07.02.2025 Ruská ekonomika v loňském roce vzrostla o 4,1 procenta, což bylo více, než se čekalo. Vyplývá to z prvního odhadu, který dnes zveřejnil ruský statistický úřad. Statistici současně revidovali směrem vzhůru údaj o růstu za rok 2023 rovněž na 4,1 procenta. Výhled na letošní rok však není tak příznivý, tempo růstu má zpomalit a inflace v zemi zůstane vysoká.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Maďarská ekonomika se vymanila z recese

30.01.2025 Maďarská ekonomika se na konci loňského roku vymanila z recese. Hrubý domácí produkt (HDP) ve čtvrtém čtvrtletí stoupl ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 0,5 procenta, ve čtvrtletí předtím klesl. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil maďarský statistický úřad. Meziročně ekonomika vzrostla o 0,4 procenta, o čtvrtletí dříve vykazovala meziroční pokles o 0,8 procenta.
img

Ambiciózní plán kancléře Olafa Scholze vybudovat z Německa světového lídra v oblasti polovodičů se zadrhává a odstoupení společnosti Intel je významnou ranou.

07.01.2025 Rozsáhlé prázdné pole ve východním Německu bylo kdysi ústředním bodem odvážné vize transformace největší evropské ekonomiky. Právě zde, na okraji Drážďan, kancléř Olaf Scholz v horkém srpnovém dni slavnostně položil základní kámen pro stavbu špičkového závodu Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Po boku předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové a dalších hodnostářů Scholz symbolicky zahájil něco, co, jak doufá, bude novou érou pro německé aspirace v oblasti špičkových technologií.
C:\fakepath\trader-05122024-48-zm.jpeg

Dánská vláda zlepšila výhled ekonomiky, která těží z růstu firmy Novo Nordisk

05.12.2024 Dánská vláda dnes opět zlepšila výhled domácí ekonomiky, která v poslední době těží z rychlého růstu dánského farmaceutického průmyslu, zejména výrobce přípravků na hubnutí Novo Nordisk. Předpokládá nyní, že hrubý domácí produkt (HDP) Dánska se v letošním roce zvýší o tři procenta, zatímco v srpnu letošní růst odhadovala na 1,9 procenta. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters dánské ministerstvo hospodářství.
C:\fakepath\Madarsko-EU.png

Agentura Moody's zhoršila výhled ratingu Maďarska

01.12.2024 Americká ratingová agentura Moody's zhoršila výhled ratingu Maďarska ze stabilního na negativní. Obává se, že země ztratí přístup k miliardám z evropských fondů. Také podle ní hrozí, že Budapešť před parlamentními volbami zvýší výdaje, což se negativně odrazí na státních financích, které se už nyní vyvíjejí nepříznivě. Moody's o tom v pátek informovala na svém webu. Hlavní rating zůstává na stupni Baa2.
img

USDJPY ztrácí 1,15 % 📉

29.11.2024 Japonský jen dnes zaznamenává velmi silné posílení, jehož příčiny můžeme hledat v dnešních údajích o inflaci z oblasti Tokia. Trh vzal vyšší než očekávaný údaj o cenových tlacích z Japonska jako známku pravděpodobného prosincového zvýšení sazeb BoJ, o čemž ekonomové stále nejsou přesvědčeni. Pár klesl z maxima 156 v polovině listopadu, čímž přerušil růstovou sérii, a nyní se obchoduje pod psychologickou hranicí 150.
img

Ranní shrnutí (29.11.2024)

29.11.2024 Evropské indexy včera navzdory smíšené náladě v Asii posílily, zatímco obchodování s akciemi a dluhopisy na Wall Street se kvůli svátku Díkůvzdání nekonalo. Dnešní seance v Asii se nesla v klesající náladě; KOSPI po zveřejnění řady makrodat ztrácí více než 2 % a Nikkei ustupuje o 0,4 %. Dnes se pozornost zaměří na údaje z Evropy: předběžnou inflaci CPI z eurozóny, maloobchodní tržby a údaje z německého trhu práce, jakož i na údaje ze švýcarské ekonomiky a kanadského HDP.
C:\fakepath\rubl3.png

Spřátelené země kvůli oslabení rublu ruší Rusku dodávky ovoce

28.11.2024 Dodavatelé ovoce a zeleniny ze zemí, které Kreml označuje za "spřátelené", zrušili řadu smluv na vývoz do Ruska kvůli hroutícímu se kurzu rublu, napsal server The Moscow Times, zakázaný ruskými úřady. Rušení dohodnutých dodávek se týká vývozců z Turecka, Egypta a Íránu, kteří požadují, aby byla do cen zahrnuta rostoucí měnová rizika.
img

FT: Německo nařídilo přístavům, aby odmítaly ruské dodávky zemního plynu

14.11.2024 Německo varovalo státem provozované terminály na dovoz plynu, aby odmítly jakýkoli ruský náklad zkapalněného zemního plynu (LNG). Informuje o tom web deníku Financial Times (FT). Německé ministerstvo hospodářství vydalo podle listu nařízení poté, co dostalo informaci o takové plánované dodávce od společnosti Deutsche Energy Terminal. Zpráva přichází v době, kdy Evropská unie zvažuje, že nahradí ruský LNG zvýšením dovozu ze Spojených států.
C:\fakepath\Madarsko-EU.png

Maďarsko plánuje v Budapešti znásobit daň z krátkodobých pronájmů

21.10.2024 Maďarská vláda plánuje v Budapešti téměř zečtyřnásobit daň z krátkodobých pronájmů obytných nemovitostí, které se uskutečňují například prostřednictvím internetové platformy Airbnb. Oznámilo to dnes ministerstvo hospodářství. Vláda premiéra Viktora Orbána se tak snaží řešit prohlubující se krizi na trhu s bydlením v metropoli, uvedla agentura Bloomberg.
img

Kam se ztratil německý růst?

21.10.2024 Německé ministerstvo hospodářství snížilo v uplynulém týdnu opět odhad růstu největší evropské ekonomiky. Nově předpokládá letos pokles o 0,2 %. Pokud bude mít pravdu, půjde o druhý meziroční pokles HDP v řadě poprvé za posledních dvacet let. Nad mizernou situací Německa si nedávno posteskla i Isabel Schnabel z ECB, když ocenila, jak byla eurozóna v posledních letech odolná vůči vnějším šokům za předpokladu, že si odmyslíme Německo.
C:\fakepath\trader-18102024-91-zm.jpg

Ukrajinská ekonomika za devět měsíců vzrostla o 4,5 procenta

18.10.2024 Hrubý domácí produkt Ukrajiny za leden až září v meziročním srovnání vzrostl o 4,5 procenta. Podpořil ho hlavně zemědělský sektor, doprava a stavebnictví. Uvedlo to dnes ukrajinské ministerstvo hospodářství. V samotném září ukrajinská ekonomika stoupla o 3,8 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda už letos nečeká růst ekonomiky

09.10.2024 Německá vláda už letos nečeká hospodářský růst, hrubý domácí produkt (HDP) podle ní klesne o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr hospodářství Robert Habeck. Původně kabinet kancléře Olafa Scholze počítal s růstem o 0,3 procenta. Německá ekonomika zaznamenala pokles i loni.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Německá ekonomika letos dle odhadů opět klesne

26.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, odhadují v dnes zveřejněné společné zprávě přední německé hospodářské instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny. Na příští dva roky instituty předpovídají pouze slabé oživení - v příštím roce ekonomika podle nich vzroste o 0,8 procenta a v roce následujícím o 1,3 procenta.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika letos klesne, čekají přední ekonomické instituty

24.09.2024 Německou ekonomiku letos čeká další pokles, shodují se přední ekonomické instituty. Podle nich se hrubý domácí produkt (HDP) sníží o 0,1 procenta, uvedla dnes agentura Reuters, která se odvolává na informované zdroje. Instituty zprávu zveřejní ve čtvrtek, do té doby se jejich údaje mohou ještě trochu změnit. Loni zaznamenala německá ekonomika pokles o 0,3 procenta a její výkon byl nejslabší ze všech zemí eurozóny.
C:\fakepath\rubl3.png

Schodek ruského rozpočtu se snížil

06.09.2024 Schodek ruského rozpočtu za osm měsíců letošního roku klesl na 331,4 miliardy rublů (82,8 miliardy Kč), tedy 0,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve stejném období loni činil 2,13 bilionu rublů. Silný ekonomický růst země zvýšil příjmy rozpočtu, které pomohly pokrýt vyšší výdaje související s válkou na Ukrajině. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na zprávu ruského ministerstva financí.
C:\fakepath\trader-12072024-44-zm.jpg

Ukrajinská ekonomika v pololetí vzrostla o 4,1 procenta, červen byl slabší

12.07.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Ukrajiny se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšil o 4,1 procenta. V samotném červnu však hospodářský růst zpomalil na 1,1 procenta kvůli výpadkům v dodávkách elektřiny, které jsou důsledkem ruských útoků na ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na údaje ukrajinského ministerstva hospodářství.
img

Země EU váhají, zda podpořit dodatečná cla na elektromobily vyráběné v Číně

03.07.2024 Členské státy Evropské unie váhají, zda podpořit dodatečná cla na elektromobily vyráběné v Číně. Němci jsou proti, Francouzi pro a Češi zatím nevědí. Pro Brusel je problém získat shodu pro svůj zatím největší obchodní případ. V případě, že cla začnou platit, hrozí Peking rozsáhlými odvetnými opatřeními. Uvedla to dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-25062024-39-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.06.2024 1) Kurz bitcoinu se v noci na dnešek dostal krátce pod hranici 60.000 dolarů (1,4 milionu Kč), na burze Bitstamp sestoupil až asi na 59.700 dolarů. Hodnota největší a patrně nejznámější kryptoměny tak byla nejníže od začátku května.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Maďarsko ukončí povinnost zlevňovat potraviny kvůli vysoké inflaci

25.06.2024 Maďarsko od 1. července ukončí nařízení, podle kterého měly prodejny od loňského června povinnost zlevňovat vybrané potraviny. Oznámilo to dnes maďarské ministerstvo hospodářství. Vláda před rokem opatření zavedla, aby lidem pomohla vypořádat se s vysokou inflací, která mezitím citelně polevila a nyní se pohybuje kolem čtyř procent.
C:\fakepath\trader-17052024-52-zm.jpg

Ruská ekonomika zrychlila čtvrtletní růst na 5,4 procenta, vyšší je také inflace

17.05.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl meziročně o 5,4 procenta. Tempo růstu zrychlilo z 4,9 procenta v posledních třech měsících loňského roku. Ekonomiku podpořily vojenské výdaje a příznivý vývoj cen na ropy, vyplývá z předběžného odhadu, který dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Statistici rovněž oznámili, že inflace v dubnu zrychlila na 7,84 procenta z březnového tempa 7,72 procenta.
img

Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny

14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Růst aktivity v ruském zpracovatelském sektoru zpomalil

02.05.2024 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v dubnu rostla nejpomalejším tempem za tři měsíce. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Podle průzkumu sice růst výroby i příliv nových zakázek mírně zpomalily, zůstaly však na vysoké úrovni.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Ruská centrální banka úroky nezměnila

26.04.2024 Ruská centrální banka dnes podle očekávání opět ponechala svou základní úrokovou sazbu beze změny na 16 procentech. V tiskové zprávě uvedla, že inflační tlaky sice postupně polevují, ale zůstávají vysoké. Banka nyní předpokládá, že inflace v Rusku bude v letošním roce činit 4,3 až 4,8 procenta a že příští rok se vrátí k jejímu čtyřprocentnímu cíli. V březnu letošní inflaci odhadovala na čtyři až 4,5 procenta.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko zlepšilo odhad letošního růstu ekonomiky

23.04.2024 Ruské ministerstvo hospodářství dnes zlepšilo odhad letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) Ruska na 2,8 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta. Zároveň však zvýšilo odhad letošní inflace a předpovědělo postupné oslabování domácí měny v nejbližších letech. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Evropský průmysl zelené energie má problém: Společnosti se stěhují do USA

22.04.2024 Obnovitelná energie se mění, protože společnosti, které kdysi zapustily kořeny v Evropě, "balí kufry" a míří do Spojených států. Důvodem je souběh několika faktorů, konkrétně silná konkurence ze strany Číny, vlažná podpora ze strany EU a lákadlo USA v podobě zákona o snižování inflace (IRA), který nabízí příznivější podmínky pro zelené společnosti. Evropský solární průmysl dokonce varuje, že se nachází v existenční krizi a může brzy zkolabovat.
C:\fakepath\Madarsko2.jpeg

Inflace v Maďarsku klesla na 3,7 procenta

08.03.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v únoru zpomalil na 3,7 procenta z 3,8 procenta v předchozím měsíci. Inflace se tak nachází na nejnižší úrovni za téměř tři roky, vyplývá z dnešní zprávy maďarského statistického úřadu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali, že inflace opět zrychlí a dostane se na čtyři procenta.
C:\fakepath\trader-16022024-52-zm.jpg

Německo dá čtyři miliardy eur na podporu ekologičtější výroby, uvádí Reuters

16.02.2024 Německá vláda podpoří energeticky náročné podniky, které přejdou na ekologickou výrobu. Podle zdrojů agentury Reuters se jim chystá poskytnout dotaci čtyři miliardy eur (bezmála 102 miliardy Kč). Je to součást snahy Německa stát se do roku 2045 klimaticky neutrální zemí.
C:\fakepath\trader-07022024-53-zm.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 3,6 procenta

07.02.2024 Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu. Hrubý domácí produkt se zvýšil o 3,6 procenta po poklesu o 1,2 procenta v roce 2022. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Růst ekonomiky je do značné míry závislý na státem financované výrobě zbraní a munice, upozornila agentura Reuters.
img

Německo zrušilo státní podporu nákupu elektrických aut, kvůli úsporám

18.12.2023 V Německu počínaje dneškem skončila státní podpora na nákup elektrických vozů. Takzvaný ekologický bonus, se kterým se původně počítalo ještě po celý nadcházející rok, se vláda rozhodla zrušit kvůli úsporám pod tlakem rozpočtové krize. Jeho zrušení ale bylo náhlé, ministerstvo hospodářství to s konkrétními termíny oznámilo teprve o uplynulém víkendu, což vyvolalo kritiku. Od roku 2016, kdy s bonusem Německo začalo, vyplatilo na dotacích asi deset miliard eur (245 miliard Kč).
C:\fakepath\Binance.jpg

Pochybení v Binance podle úřadů umožňovala s bitcoiny obchodovat i teroristům

22.11.2023 Světově největší kryptoměnová burza Binance měla natolik laxní kontrolu transakcí, že ji k převádění miliard dolarů využívali teroristé i hackeři a léta sloužila k obcházení sankcí. V úterý to oznámil odbor finanční kriminality FinCEN při americkém ministerstvu financí. Zakladatel kryptoměnové burzy Changpeng Zhao se v úterý přiznal, že porušil americká pravidla proti praní špinavých peněz i americké sankce.
C:\fakepath\Italie2.png

Itálie bankám nabídne možnost vyhnout se platbě daně z neočekávaných zisků

25.09.2023 Italské banky se budou moci vyhnout placení kontroverzní daně z neočekávaných zisků zavedené minulý měsíc, pokud si vyčlení dodatečné kapitálové rezervy. S odvoláním na vládní dokumenty o tom včera informovala agentura Bloomberg. Novelu má příští týden schválit Senát. Změna přišla po výtkách ze strany průmyslu, mezinárodních investorů a Evropské centrální banky (ECB), podle níž by se některé banky mohly kvůli dani stát zranitelné vůči hospodářskému poklesu.
C:\fakepath\trader-14092023-40-zm.jpg

Ukrajina opět snížila úroky, aby podpořila oživení domácí ekonomiky

14.09.2023 Ukrajinská centrální banka podruhé za sebou snížila úrokové sazby, aby podpořila oživení domácí ekonomiky, kterou tvrdě zasáhla ruská vojenská invaze. Banka dnes snížila svůj základní úrok o dva procentní body na 20 procent. V červenci základní úrok zredukovala z 25 na 22 procent, uskutečnila tak první snížení úroků od začátku invaze z konce loňského února.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Přímé zahraniční investice v Německu byly v pololetí nejnižší za 20 let

12.09.2023 Přímé zahraniční investice (FDI) v Německu byly v letošním prvním pololetí nejnižší téměř za 20 let. Jejich objem klesl na 3,5 miliardy eur (86 miliard Kč) z 34,1 miliardy eur před rokem. Vyplývá to z dat, která zveřejnila spolková centrální banka. Údaje poukazují na ztrátu atraktivity země jako místa pro podnikání, uvedl dnes podle agentury Reuters Německý ekonomický institut (IW).
C:\fakepath\trader-14082023-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.08.2023 1) Dolar dnes poprvé od loňského jara zdolal hranici 100 rublů, na což Kreml zareagoval kritikou ruské centrální banky. Ta je podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina za pád měny zodpovědná prosazováním uvolněné měnové politiky. Centrální banka vzápětí avizovala, že na příštím zasedání své bankovní rady nevylučuje zvýšení základní úrokové sazby. Informovala o tom agentura Interfax.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německou ekonomiku podle ministerstva hospodářství zatím nečeká trvalé oživení

14.08.2023 Německá ekonomika v příštích měsících trvalé oživení pravděpodobně ještě nezaznamená. Naznačují to počáteční ukazatele, jako jsou nové zakázky a podnikatelské klima. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnilo německé ministerstvo hospodářství.
img

Polský provozovatel ropovodů zjistil netěsnost na ropovodu Družba

07.08.2023 Polský provozovatel ropovodů PERN zjistil v sobotu večer netěsnost v potrubí ropovodu Družba, kterým se přepravuje ropa z Ruska do Evropy. Firma zastavila čerpání ropy tímto potrubím. Později uvedla, že již zahájila opravy poškozeného úseku a očekává, že tok ropy bude obnoven v úterý ráno, uvedla agentura PAP. Ropovodem Družba proudí ropa také do České republiky, v Bělorusku se však dělí na dvě větve a do Česka vede jiná větev, než do Polska.
C:\fakepath\trader-1082023-44-zm.jpg

Ukrajina odhaduje, že její ekonomika příští rok poroste o pět procent

01.08.2023 Ukrajina odhaduje, že její ekonomika příští rok poroste o pět procent. Pomoci by měly investice do rekonstrukce a silnější spotřebitelská poptávka. S odkazem na vedoucí odboru strategického plánování a makroekonomických prognóz ukrajinského ministerstva hospodářství Nataliji Horškovovou to uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruská centrální banka zvýšila základní úrok na 8,50 procenta, překvapila tím trh

21.07.2023 Ruská centrální banka na dnešním zasedání svého výboru pro měnovou politiku zvýšila základní úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 8,50 procenta. Je to výraznější zvýšení, než se čekalo. Banka na svém webu uvedla, že zpřísnila měnovou politiku, protože slabý rubl zvýšil inflační tlak způsobený napjatou situací na trhu práce a silnou spotřebitelskou poptávkou. Je to první změna úrokové sazby od loňského září.
C:\fakepath\trader-09062023-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.06.2023 1) Platební a bankovní partneři kryptoměnové burzy Binance.US mají v úmyslu přerušit vztahy s touto burzou. V praxi to znamená, že její zákazníci nebudou moci od 13. června používat dolary k nákupu kryptoměn na platformě ani je vybírat. To omezí schopnost burzy podnikat ve Spojených státech. Binance o tom informovala na svém účtu na twitteru a dodala, že preventivně pozastavuje veškeré vklady amerických dolarů.
C:\fakepath\Ukrajina.png

HDP Ukrajiny ve čtvrtletí meziročně klesl o 10,5 procenta, čekal se větší pokles

09.06.2023 Ukrajinská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně klesla o 10,5 procenta, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo hospodářství. Jde o slabší pokles, než ministerstvo původně očekávalo, uvedla agentura Reuters. Ekonomika se tak přizpůsobuje událostem po ruské invazi lépe, než se čekalo.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Argentina dokončila rekordní výměnu domácího dluhu

09.06.2023 Argentina dokončila největší výměnu svého domácího dluhu, čímž snížila krátkodobé závazky splatné v příštích třech měsících o více než 30 miliard USD (659,1 miliardy Kč) a posunula splátky na dobu po volbách, které se uskuteční koncem letošního roku. Oznámilo to ve čtvrtek ministerstvo hospodářství. Výměna dluhu se uskutečnila v době, kdy jsou veřejné finance stále napjatější a situaci zhoršuje trojciferná inflace.
C:\fakepath\trader-17052023-61-zm.jpeg

Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla o 1,9 procenta

17.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 1,9 procenta. Ve stejném období loni se hrubý domácí produkt zvýšil o tři procenta, v předchozím čtvrtletí se propadl o 2,7 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Průmyslová výroba v Německu v březnu klesla o 3,4 pct., více než se čekalo

08.05.2023 Průmyslová výroba v Německu se v březnu oproti únoru snížila o 3,4 procenta. Je to více, než se čekalo. Za celý kvartál ale výroba vzrostla. Údaj dnes zveřejnil německý statistický úřad.
C:\fakepath\trader-03052023-50-zm.jpg

Ruská ekonomika podle odhadů klesla v prvním čtvrtletí o 2,2 procenta

03.05.2023 Ruská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku klesla meziročně o 2,2 procenta. Vyplývá to z odhadu, který dnes zveřejnilo ruské ministerstvo hospodářství. Ve stejném období loni se ekonomika propadla o tři procenta.
C:\fakepath\eurusd-17042023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.4.2023)

17.04.2023 V minulém týdnu na měnovém páru EUR/USD nedošlo k žádnému obchodu podle mého týdenního komentáře, protože trh neprolomil žádnou mou vyznačenou S/R zónu (vstupy odznačené červenou šipkou). Týden tak byl bez obchodu na tomto měnovém páru.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo prognózu letošního vývoje ekonomiky

14.04.2023 Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo prognózu vývoje domácí ekonomiky na letošní rok. Nyní čeká zvýšení hrubého domácího produktu (HDP) o 1,2 procenta místo dosud očekávaného poklesu o 0,8 procenta. Informují o tom dnes ruské tiskové agentury.
C:\fakepath\trader-14042023-30-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.04.2023 1) Vývoz ruské ropy navzdory západním sankcím dosáhl v březnu maxima za poslední tři roky, respektive od dubna 2020. Tržby, které Moskva z prodeje suroviny získává, ale zůstávají mnohem nižší než loni. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu o tom dnes informovala Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika se podle ministerstva hospodářství zřejmě vyhnula recesi

14.04.2023 Německá ekonomika se zřejmě těsně vyhnula recesi a za první čtvrtletí zaznamenala mírný růst. Uvedlo to ve své dnešní prognóze německé ministerstvo hospodářství.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika loni kvůli ruské invazi klesla o 29,1 procenta

13.04.2023 Ukrajinská ekonomika loni kvůli dopadům ruské vojenské invaze klesla o 29,1 procenta. Oznámil to dnes ukrajinský statistický úřad. Je to nejvýraznější propad hrubého domácího produktu (HDP) od vyhlášení nezávislosti v roce 1991, kdy se rozpadl Sovětský svaz. Výsledek je ale nepatrně lepší, než se čekalo, uvedla agentura Reuters. Vláda očekává, že letos by ekonomika díky zlepšení v dopravě, maloobchodě a stavebnictví mohla vykázat růst o jedno procento.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Zásoby plynu v Německu po zimě budou nadprůměrné, uvádí svaz INES

13.03.2023 Zásoby plynu v Německu zůstanou po nynější zimě nadprůměrné a k jejich opětovnému naplnění pro nadcházející topnou sezonu na přelomu let 2023 a 2024 postačí jen mírný objem dovozu zkapalněného zemního plynu (LNG). Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekl šéf německého svazu provozovatelů zásobníků plynu a vodíku INES Sebastian Bleschke. Ve své zprávě o výhledu zásobování plynem INES konstatoval, že kapacita německých terminálů na LNG může být pro Evropu dostačující a v případě dokončení dlouhodobých německých plánů dokonce vyšší, než by bylo potřeba.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina snížila letošní výhled růstu HDP na jedno pct. z původních 3,2 pct.

06.03.2023 Ukrajinské ministerstvo hospodářství snížilo letošní výhled růstu hrubého domácího produktu (HDP) na jedno procento. Informovala o tom dnes agentura Interfax-Ukrajina, která přitom odkázala na ministerského náměstka. Resort dříve počítal s růstem o 3,2 procenta.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Analytici: Ruská ekonomika odolává, návrat na předválečnou úroveň je však daleko

23.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce prokázala nečekanou odolnost vůči rozsáhlým hospodářským sankcím ze strany západních zemi, návrat prosperity Ruska na úrovně z doby před začátkem války na Ukrajině ale může být podle analytiků velmi vzdálený. Uvedla to dnes agentura Reuters. Analytici mimo jiné upozorňují, že vládní výdaje v Rusku se více zaměřily na armádu, což bude mít časem negativní dopad na rozvoj civilní ekonomické infrastruktury.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika loni klesla o 2,1 procenta, odhaduje statistický úřad

20.02.2023 Ruská ekonomika v loňském roce klesla o 2,1 procenta po růstu o 5,6 procenta v roce předchozím. Ve svém prvním odhadu to dnes uvedl ruský statistický úřad Rosstat. Pokles způsobily dopady rozhodnutí Moskvy vyslat koncem loňského února vojáky na Ukrajinu.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Čína loni zůstala největším obchodním partnerem Německa, je jím už sedm let

08.02.2023 Objem obchodu mezi Německem a Čínou se loni zvýšil o 21 procent na rekordních 298 miliard eur (7,1 bilionu Kč). Čína tak už sedmým rokem zůstala nejdůležitějším obchodním partnerem Německa, navzdory varování některých politiků před přílišnou závislostí Berlína na této asijské zemi. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na údaje, které jí poskytl německý statistický úřad.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu se v prosinci snížila o 3,1 procenta

07.02.2023 Průmyslová výroba v Německu se v prosinci meziměsíčně snížila o 3,1 procenta, což je více, než se čekalo. Za celý rok se pak výroba snížila o 0,6 procenta, především kvůli dopadům války na Ukrajině. Údaje dnes zveřejnil německá statistický úřad. Analytici odhadovali, že výroba na konci roku klesne o 0,8 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německý HDP ve 4. čtvrtletí klesl o 0,2 pct., za celý rok stoupl o 1,8 pct.

30.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí proti předchozímu kvartálu nečekaně klesl o 0,2 procenta. Uvádí to v dnes zveřejněném rychlém odhadu spolkový statistický úřad. Odborníci původně očekávali, že německá ekonomika bude stagnovat. V předchozím čtvrtletí německá ekonomika mezičtvrtletně mírně vzrostla, tempo růstu statistický úřad revidoval směrem vzhůru na 0,5 procenta. Za celý rok 2022 německá ekonomika vzrostla o 1,8 procenta - úřad údaj upravil z původně uváděných 1,9 procenta.
C:\fakepath\Ukrajina-hrivna.png

Ukrajinská ekonomika loni kvůli invazi předběžně klesla o 30,4 procenta

05.01.2023 Ukrajinská ekonomika loni kvůli dopadům ruské invaze podle předběžného odhadu klesla o 30,4 procenta. Uvedla to dnes ministryně hospodářství Julija Svyrydenková. Je to nižší pokles, než se očekávalo, avšak nejvýraznější od vyhlášení nezávislosti v roce 1991, kdy se rozpadl Sovětský svaz. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Evropská komise schválila Německu pomoc bývalé dceřiné firmě ruského Gazpromu

21.12.2022 Evropská komise (EK) schválila německé vládě pomoc bývalé dceřiné společnosti ruského energetického koncernu Gazprom. Německý podnik dříve známý jako Gazprom Germania nyní pod názvem Securing Energy for Europe (Sefe) obdrží od Berlína přes šest miliard eur (145 miliard Kč). Komise to uvedla ve svém úterním sdělení. Firma se kvůli válce na Ukrajině a přerušení dodávek ruského plynu dostala do hluboké ztráty.
C:\fakepath\Turecko-Rusko.jpg

Brusel má obavy z posilování hospodářských vztahů mezi Tureckem a Ruskem

11.12.2022 Evropská komise se dívá s obavami na rostoucí hospodářské vztahy mezi Tureckem a Ruskem. Píše to šéf unijní diplomacie Josep Borrell v dokumentu adresovaném Evropskému parlamentu, ze kterého citují média z německé skupiny Funke. Turecko po zahájení války na Ukrajině proti Rusku nezavedlo žádné sankce. EU vyzývá Ankaru, aby Rusku neumožňovala postihy obcházet.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika překvapivě zmírnila tempo propadu, zvolnila také inflace

09.12.2022 Ukrajinská ekonomika ve třetím čtvrtletí překvapivě vzrostla o devět procent, zatímco ve druhém čtvrtletí o 19,2 procenta klesla. Meziroční tempo jejího propadu se tak zmírnilo na 30,8 procenta ze 37,2 procenta v předchozím tříměsíčním období. Oznámili to dnes ukrajinští statistici. Příznivěji se vyvíjí také míra inflace, která se za listopad snížila o desetinu procentního bodu na 26,5 procenta.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německo šetří energií od ruské invaze, odebrání nadměrných zisků připravuje

28.11.2022 V Evropské unii začnou ve čtvrtek platit nová opatření, jejichž cílem je mimo jiné omezit spotřebu elektřiny. Německo s úsporami nejen elektrické energie začalo už krátce po únorové ruské invazi na Ukrajinu. Od září pak šetrné využívání energií přikazuje nařízení vlády. Dalších úspor chce vláda sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze dosáhnout tím, že regulované ceny elektřiny a plynu pro domácnosti i podniky se budou týkat jen části jejich předchozího průměru roční spotřeby. Dotované ceny elektřiny hodlá vláda financovat mimo jiné odebráním nadměrných zisků energetických společností. Podobně chce peníze do rozpočtu získat i Rakousko, které by mohlo příslušnou daň prosadit do konce roku.
C:\fakepath\LNG-terminal.jpg

Za terminály na LNG zaplatí Německo výrazně více, než předpokládalo

21.11.2022 Plovoucí terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) přijdou Německo nejméně o 3,5 miliardy eur (85 miliard Kč) dráž, než se původně předpokládalo. V letošním rozpočtu se počítalo s částkou 2,94 miliardy eur (zhruba 72 miliardy Kč), nyní je ale potřeba suma 6,56 miliardy eur (160 miliardy Kč). Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck dnes k vyšším nákladům řekl, že projekt se rozšířil a že jeho součástí se stala také infrastruktura. Plovoucí terminály, kterých si německá vláda pronajala pět, považuje Berlín za základ nezávislosti na plynu z Ruska.
C:\\fakepath\\trader-16112022-37-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli dopadům invaze ve třetím čtvrtletí klesla o čtyři procenta

16.11.2022 Ruská ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Hospodářství země se potýká s dopady pokračující ruské agrese vůči Ukrajině.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Ropa výrazně zlevňuje po zprávě o obnovení dodávek ropovodem Družba

16.11.2022 Ceny ropy se dnes výrazně snižují po zprávě o obnovení dodávek ropovodem Družba. Severomořská ropa Brent kolem 16:30 SEČ ztrácela zhruba 1,7 procenta a nacházela se v blízkosti 92 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o zhruba 2,4 procenta, takže sestoupila pod 85 dolarů za barel.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom

14.11.2022 Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém webu to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu, informovala agentura DPA.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent

03.11.2022 Ruská ekonomika v září klesla meziročně o pět procent. To je o něco horší výkon, než v předchozím měsíci, kdy se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o čtyři procenta. Uvedlo to včera ruské ministerstvo hospodářství. Ve třetím čtvrtletí pak ekonomika podle ministerstva klesla meziročně o 4,4 procenta.
img

USD/JPY dosáhl hranice 150,00: Dojde k měnové intervenci?

20.10.2022 Vzhledem k tomu, že japonský jen nadále oslabuje a USD/JPY dnes dosáhl 150,00, což je nové maximum od roku 1990, ostatní hlavní dolarové měnové páry zůstávají v úzkých rozmezích.
img

Ropovod Družba je poškozen, pociťuje to rafinerie v Německu

12.10.2022 Severní větev ropovodu Družba, která přepravuje ropu z Ruska do Německa, je na polském území poškozena. Ropa proudí potrubím dál, rafinerie ve Schwedtu na východě Německa ale zaznamenala sníženou kapacitu dodávek, informovala agentura Reuters. Polský provozovatel ropovodů PERN v úterý večer zjistil únik ropy v potrubí zhruba 70 kilometrů od města Plock ve středním Polsku. Příčiny se vyšetřují, nic ale nenasvědčuje tomu, že šlo o sabotáž. Jižní větev ropovodu, která přivádí ropu i do České republiky, je v pořádku.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika v prvních třech čtvrtletích podle vlády klesla o 30 procent

09.10.2022 Ukrajinská ekonomika se v prvních třech čtvrtletích letošního roku propadla proti stejnému loňskému období o 30 procent, a to zejména kvůli ruské invazi. Uvedlo to včera ukrajinské ministerstvo hospodářství. Na ekonomiku podle něj mělo nepříznivý vliv také špatné zářijové počasí, které zpomalilo sklizeň. Ukrajinský export nicméně v září oproti srpnu stoupl o 23 procent a dostal se na nejvyšší úroveň od začátku války. Přispěla k tomu mezinárodní dohoda, která umožnila obnovení dodávek obilí z ukrajinských přístavů.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Průzkum: Ruský zpracovatelský průmysl v září rostl, export zůstal pod tlakem

03.10.2022 Aktivita v ruském zpracovatelském průmyslu v září rostla nejrychlejším tempem za tři a půl roku, přestože západní sankce měly nadále negativní dopad na export. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost S&P Global. Index aktivity zpracovatelského průmyslu se zvýšil na 52,0 bodu ze srpnových 51,7 bodu. Pokud se hodnota indexu nachází nad 50 body, signalizuje to růst v odvětví.
C:\fakepath\trader-29092022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.09.2022 1) Koncern Volkswagen stanovil emisní cenu akcií automobilky Porsche na 82,50 eura za kus. To je na horní hranici dříve oznámeného cenového rozpětí, což se s ohledem na zájem investorů očekávalo. Primární veřejná nabídka (IPO) akcií Porsche je tak největší na frankfurtské burze od roku 1996, kdy tam vstoupil Deutsche Telecom. S akciemi se začíná obchodovat už dnes. Primární veřejná nabídka automobilku Porsche ohodnocuje na 75 miliard eur (1,85 bilionu Kč).
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruský hrubý domácí produkt v srpnu meziročně klesl o 4,1 procenta

29.09.2022 Ruský hrubý domácí produkt (HDP) v srpnu meziročně klesl o 4,1 procenta po červencovém poklesu 4,3 procenta. Informovalo o tom včera podle agentury Reuters ruské ministerstvo hospodářství. Za prvních osm měsíců letošního roku se podle resortu ruský HDP meziročně snížil o 1,5 procenta.
C:\fakepath\trader-16092022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2022 1) Cena zlata tento týden prudce klesla na téměř 2,5leté minimum. Od začátku roku zlato zlevnilo o deset procent na dnešních 1658 dolarů za unci, řekl ČTK ředitel společnosti Gold.plus Martin Stránský s odkazem na data agentury Bloomberg. Na podobných hodnotách se zlato obchodovalo naposledy koncem dubna 2020. Důvodem jsou nejnovější data z americké ekonomiky, především úterní čísla o srpnové inflaci, která překonala očekávání analytiků, doplnil analytik společnosti Zlaťáky.cz Jakub Petruška.
C:\fakepath\Německo.jpg

Německo přebírá kontrolu nad německou součástí ruské Rosněfti

16.09.2022 Německá vláda kvůli zajištění energetické bezpečnosti země přebírá kontrolu nad německou součástí ruského dovozce ropy Rosněfť a nad jeho dceřinou společností RN Refining & Marketing. Oznámilo to dnes spolkové ministerstvo hospodářství. Správu vláda svěřila Spolkové agentuře pro sítě, která je v Německu síťovým regulátorem. Agentura převzetím německé části ruského podniku Rosněfť získává kontrolu nad jeho podíly v rafineriích PCK ve Schwedtu, MiRo v Karlsruhe a Bayernoil ve Vohburgu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německé ministerstvo hospodářství ve druhém pololetí nevylučuje recesi

13.09.2022 Německá ekonomika se ve druhém pololetí může dostat do stagnace a případně i do recese. Uvádí to zpráva spolkového ministerstva hospodářství, na kterou se odvolává agentura Reuters. Zpráva také zmiňuje rostoucí počet insolvencí.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Přední německý dovozce ruského plynu VNG žádá o státní pomoc

09.09.2022 Společnost VNG, která patří mezi největší německé dovozce ruského zemního plynu, dnes požádala o státní pomoc. Informovala o tom agentura Reuters. Firma doufá, že státní podpora jí umožní pokračovat v obchodní činnosti a vypořádat se s rozsáhlými ztrátami spojenými se získáváním náhradních dodávek plynu.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německý ministr hospodářství čelí kritice za komentář k insolvencím

07.09.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck čelí kritice za úterní prohlášení v televizi ARD k možné vlně insolvencí, protože se řada firem kvůli vysokým cenám energií obává o svou existenci. Habeck řekl, že místo insolvencí očekává spíše situaci, kdy firmy zastaví produkci.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslová výroba v Německu v červenci klesla o 0,3 procenta

07.09.2022 Průmyslová výroba v Německu se v červenci meziměsíčně snížila o 0,3 procenta, oznámil dnes spolkový statistický úřad. Průmyslovou aktivitu podle ministerstva hospodářství podkopávají vysoké ceny energií. Pokles průmyslové produkce byl však o polovinu mírnější, než předpokládali analytici. Ti podle agentury DPA počítali v průměru s propadem o 0,6 procenta.
C:\fakepath\trader-29082022-30-zm.jpg

Ruská ekonomika letos podle vicepremiéra klesne o méně než tři procenta

29.08.2022 Ruská ekonomika v letošním roce klesne o méně než tři procenta, tedy mnohem mírněji, než se očekávalo. Předpověděl to dnes první místopředseda ruské vlády Andrej Bělousov. Také letošní inflace v Rusku podle něj bude nižší, než se předpokládalo, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Sberbank: Ruské firemní zisky se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 25 procent

28.08.2022 Firemní zisky v Rusku se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 25 procent na 9,5 bilionu rublů (téměř čtyři biliony Kč), přestože ruská ekonomika v důsledku západních sankcí klesla. Vyplývá to podle agentury Bloomberg z výpočtů ruské státní banky Sberbank založených na údajích ruského statistického úřadu.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika letos podle vlády klesne mírněji, než se předpokládalo

17.08.2022 Ruské ministerstvo hospodářství zlepšilo odhad letošního vývoje ruské ekonomiky. Nové prognózy, ke kterým získala přístup agentura Reuters, předpokládají, že hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v letošním roce sníží o 4,2 procenta. Před třemi měsíci přitom ministerstvo předpovídalo, že HDP se letos propadne o 7,8 procenta.
C:\fakepath\trader-12082022-27-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli sankcím ve druhém čtvrtletí klesla o čtyři procenta

12.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů klesla v meziročním srovnání o čtyři procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad. Statistický úřad neposkytl žádné další podrobnosti. Podle analytiků byl pokles způsoben slabou spotřebitelskou poptávkou a následky sankcí.
C:\fakepath\trader-27072022-32-zm.jpg

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla meziročně o čtyři procenta

27.07.2022 Ruská ekonomika klesla ve druhém čtvrtletí v meziročním srovnání o čtyři procenta. V prvních třech měsících letošního roku hrubý domácí produkt vzrostl o 3,5 procenta. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo hospodářství.
C:\fakepath\trader-18072022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.07.2022 1) Evropské energetické společnosti se výrazně zadlužují, aby pokryly vyšší náklady způsobené růstem cen ropy a zemního plynu. Celkový dluh firem stoupá od pandemie a letos už vzrostl na více než 1,7 bilionu eur (41,6 bilionu Kč). To je nárůst o více než 50 procent proti stavu před rokem 2020, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Studie: Změny klimatu stojí Německo ročně 6,6 miliardy eur

18.07.2022 Člověkem vyvolané změny klimatu způsobily v Německu za poslední více než dvě desetiletí škody ve výši 6,6 miliardy eur (162 miliard korun) ročně. Podle agentury DPA to vyplývá z dnes představené studie o nákladech plynoucích z klimatických změn, jejíž vypracování si zadalo spolkové ministerstvo hospodářství a ochrany klimatu.
img

Gazprom: Nemůžeme zaručit provoz plynovodu Nord Stream 1

13.07.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom nemůže zaručit bezproblémový provoz plynovodu Nord Stream 1. Firma dnes uvedla, že není jasné, zda dostane opravenou turbínu, jejíž servis v Kanadě zajistila německá společnost Siemens Energy. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU. Teď prochází pravidelnou údržbou. Německé ministerstvo hospodářství nechtělo prohlášení Gazpromu komentovat, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz navrhl plán proti inflační a energetické krizi

12.07.2022 Okamžitě v Německu rozšířit plochu pro pěstování ovoce a obilí, snížit energetickou daň, více využívat biomasu pro vytápění nebo prozatím udržet v chodu atomové elektrárny - to navrhuje šéf německé opoziční Křesťanskodemokratické unie (CDU) Friedrich Merz jako recept na překonání současné inflační a energetické krize. Své plány představil v dnešním příspěvku v nejprodávanějším německém deníku Bild, ve kterém kritizoval postup vlády kancléře Olafa Scholze.
C:\fakepath\trader-29062022-25-zm.jpeg

Průmyslová výroba v Rusku klesla, nezaměstnanost na rekordním minimu

29.06.2022 Průmyslová výroba v Rusku v květnu klesla v meziročním srovnání o 1,7 procenta. Některé sektory zaznamenaly masivní propad, například výroba aut. Míra nezaměstnanosti se pak snížila na rekordní minimum. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad.
C:\\fakepath\\Rusko-centralni banka.jpg

Růst ruské ekonomiky v prvním čtvrtletí zpomalil na 3,5 procenta

19.05.2022 Hrubý domácí produkt Ruska v prvním čtvrtletí vzrostl v meziročním srovnání o 3,5 procenta. Tempo růstu tak zpomalilo z pěti procent v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. První čtvrtletí bylo pro ruskou ekonomiku zřejmě posledním, ve kterém se jí podařilo vykázat solidní růst, uvedla agentura Reuters. Po invazi Moskvy na Ukrajinu 24. února totiž ekonomiku zasáhly rozsáhlé sankce západních zemí.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Ruský ekonomický růst v březnu zpomalil na 1,6 procenta z únorových 4,3 procenta

28.04.2022 Ruský hospodářský růst v březnu zpomalil na 1,6 procenta z únorových 4,3 procenta. S odvoláním na ruské ministerstvo hospodářství o tom včera informovala agentura Reuters. V prvním čtvrtletí podle resortu ruská ekonomika meziročně vzrostla o 3,7 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německé instituty snížily odhad růstu, bez ruského plynu čekají recesi

13.04.2022 Přední německé ekonomické instituty snížily odhad růst největší evropské ekonomiky pro letošní rok kvůli dopadům války na Ukrajině. Dodaly rovněž, že případné zastavení dodávek ruské energie by způsobilo v příštím roce recesi.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Reuters: Německé instituty sníží letošní výhled růstu HDP na 2,7 ze 4,8 pct.

12.04.2022 Přední německé ekonomické instituty sníží výhled letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) Německa na 2,7 ze 4,8 procenta, uvádějí zdroje agentury Reuters. Na pozadí rostoucí inflace a očekávání poklesu hospodářského růstu totiž musí zohlednit také dopady války na Ukrajině. Oficiální čísla instituty zveřejní ve středu.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruská ekonomika letos klesne o 10 procent, nejvíce od roku 1994, uvedl exministr

12.04.2022 Ruská ekonomika by v letošním roce mohla klesnout o deset procent, což bude největší pokles hrubého domácího produktu od roku 1994. Řekl to dnes agentuře RIA Novosti bývalý ruský ministr financí a nynější šéf Účetní komory Alexej Kudrin. Ruská ministerstva hospodářství a financí v současné době podle něj pracují na nových prognózách.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu v únoru klesly více, než se čekalo

06.04.2022 Zakázky německého průmyslu se v únoru oproti lednu snížily o 2,2 procenta. Je to větší pokles, než se čekalo. Na vině byly slabé dodávky, rostoucí ceny energií a aktivitu továren omezovala také nejistota ohledně ruské invaze na Ukrajinu. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika může podle Kyjeva letos klesnout až o 40 procent

03.04.2022 Ukrajinská ekonomika může letos kvůli válce klesnout až o 40 procent. Podle agentury Interfax-Ukrajina o tom včera informovalo ministerstvo hospodářství v Kyjevě, které zároveň ohlásilo pokles výkonu ukrajinské ekonomiky o 16 procent za první čtvrtletí tohoto roku.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Ruský Gazprom podle Reuters oznámil odchod z Německa

01.04.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes oznámila, že se stahuje z Německa a že ukončila svou účast v německé divizi Gazprom Germania. Informovala o tom agentura Reuters, podle které není jasné, jak postup ruské energetické firmy ovlivní dodávky zemního plynu z Ruska do Německa. Reuters poznamenal, že německá divize má pobočky mimo jiné ve Švýcarsku a České republice.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ekonomové se obávají dopadů výpadku ruských dodávek energií na Německo

29.03.2022 Ekonomové se obávají dalekosáhlých dopadů výpadku ruských energetických dodávek na německou ekonomiku. Hrubý domácí produkt (HDP) by se mohl v následujících 18 měsících snížit až o tři procenta. Pokud by se dodávky ropy a plynu z Ruska zastavily natrvalo, vyžádají si odpovídající změny až deset let. Dnes to podle agentury DPA uvedl německý výzkumný institut DIW. Výpadek by podle něj zároveň s sebou přinesl nárůst inflace až o 2,3 procentního bodu.
img

Der Spiegel: Němci kvůli možnému porušení zákazu vývozu vyšetřují firmu Bosch

18.03.2022 Německé ministerstvo hospodářství vyšetřuje kvůli možnému porušení zákazu vývozu firmu Bosch. Vyvezené zboží mohlo totiž sloužit civilním i vojenským účelům, napsal dnes týdeník Der Spiegel. Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba už dříve řekl, že Ukrajina, která čelí ruské invazi, našla součástky od firmy Bosch v ruských ozbrojených vozidlech.
Související klíčová slova: Inflace v Německu v květnu | Akcie včera | Evropský blok | Reserve Bank of Australia | Výnosy dluhopisů | Omezení dovozu | Netěsnost na ropovodu | Rubl | Institut pro makroekonomii | Evropská komise | Peugeot | Ceny plynu v Evropě | Australská centrální banka | Bitstamp | Zkušenosti | Akciové trhy | Energetické firmy | Konsorcium | Macau | Vstupy | Ceny zeleniny a ovoce | Podíl na trhu | Zpracovatelský sektor | Koronavirové krize | Veřejné finance | Německý svaz | Ruský HDP | Maxim Rešetnikov | Německé hospodářské svazy | Spolkový statistický úřad | Viktor Orbán | EUR | Německý vývoz | Prognos | Výhled ekonomiky | Řecko | Trend | Plynárenská společnost | China Huarong | Hlavní index německých akcií DAX | Siemens Energy | Bank of Japan | Německý ministr financí | Nikl | Vlna insolvencí | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Nižší ceny | Hospodářské problémy | Abu Dhabi National Oil | Statistiky | Tempo růstu | Kolaps | Norská společnost | Funke | Agentura S&P | Úřad práce | Akcie Merck | Výhled růstu HDP | Výkyvy | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Dolar dnes | Line | Snížení emisí | Pravděpodobnost | Intesa Sanpaolo | Index aktivity | Česká národní banka (ČNB) | Tržby v eurozóně | Plovoucí terminály | Americké dluhopisy | Ekonomická opatření | Společnost BP | Burza | Ukrajinský prezident | Více peněz | Letecké společnosti | Zásoby plynu | Úvěrový rating Maďarska | Obchodní systém | MTI | Němečtí politici | FTSE MIB | Zvýšení základní úrokové sazby | Zveřejnění výsledků | Ruská ekonomika | Český statistický úřad | Dovoz aut | Gold | Ruský ministr hospodářství | Alexandr Novak | Plynovody | Surový cukr na světových trzích | Gold.plus Martin Stránský | Koncern Volkswagen | Členské státy Evropské unie | Moscow Times | Nizozemská vláda | Lagardeová | Graf | Rostoucí ceny | Asijské akcie | Ropa Brent | Spekulativní obchody | Německý DAX | Výkon | Financial Times | Exchange | Splátky dluhů | Vývoz ruské ropy | Investing | Spřátelené země | Rostoucí inflace | Ruský trh | Nezaměstnanost | Znehodnocení | Pandemie | Německý regulátor | Růst cen | Deflace | Lídři zemí Evropské unie | Tempo ekonomického růstu | Snížení úrokových sazeb | Směrnice | Silné oživení | Dolarový index | Analýzy | Počet nezaměstnaných | Velkoobchodní cena plynu | Obnovení dodávek | Index spotřebitelské nálady | Index německých akcií DAX | Výhled ratingu | Maďarská vláda | Produkce energií | Kryptoměna Bitcoin | Vysoké riziko | Snižování cen | Ruská společnost | Akcie dnes | Dolary | ČSOB | Americká inflace | Polská společnost | Vývoz z Izraele | Cena zlata | Dodávky ruského plynu | ZEW Achim Wambach | Karanténní opatření | Základní úrokové sazby | ČSÚ | Garance | Rosstat | Americké ministerstvo financí | Inflace v Maďarsku | Mišustin | Maloobchod | Meme stocks | Islámský stát | Index FPI | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Nejznámější kryptoměna | Agentura PAP | Obnova ekonomiky | Pokles ruské ekonomiky | Vývoj ceny ropy Brent | Negativní výhled | WSJ | Zpracování plynu | Michail Mišustin | Booking | Společnost VNG | Kryptoburza | Stanovená cena | BP | Německý export | Státní pomoc | Handelsblatt | Výhled | Tiskové agentury | Obrovské peníze | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Obchodování s dolarem | Americký prezident | Tiff Macklem | Breakout | Cena ruské ropy | Wall Street Journal | Investiční analytik | Title Transfer Facility | Ruský premiér | Používání kryptoměn | Inflace | Nastavení úrokových sazeb | Akcie na burzách v Asii | The Moscow Times | Irsko | Ministryně hospodářství | RWE | Volatilita | Ratingová agentura | Německý hospodářský institut DIW | Nejdůležitější události | Invaze | Dobré výsledky | Nord Stream | Francouzský CAC 40 | Sefe | CZK | Reakce trhu | Problémy Německa | Zakázky německého průmyslu | Gascade | Průmysl | Turecko | Vysoké ceny energií | Výrazný růst | Snižování sazeb | Pokles hospodářství | Dodávky ropy | Zařízení | Izrael | Ministr hospodářství | Nabídka bytů | Nové akcie | Bilion | Opatření | Výprodej na Wall Street | Válka | RIA Novosti | Thomas Gitzel | Futures | Německý dovozce ruského plynu | Pád měny | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | Biofarmaceutické společnosti | Cestovní ruch | Naše prognóza | Zpráva | Svaz německého průmyslu (BDI) | Nord Stream AG | Nejziskovější | Fiskální politiky | Velké částky | G7 | Centrální banky | Rheinische Post | Vyšší poptávka | Snižování inflace | Tree Energy Solutions (TES) | Ropný tanker | Příkaz | Směnný kurz | MIFID | Ruské hospodářství | Terminály na LNG | Platby za plyn | Růstový balíček | Christine Lagarde | Donald Trump | Zvýšení dodávek plynu | Separatisté | Dopady války na Ukrajině | Vývoj německé ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické ukazatele | Sankce | Rozpočtové krize | Terminál | Provozovatel ropovodů | Poslanec | TSMC | Míra inflace v Rusku | Rekordní minimum | Pochybení v Binance | Covid | Dánská společnost | Saipem | Německé instituty | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Varšava | Ceny elektřiny | Vývoj ceny ropy WTI | FinCEN | Achim Wambach | Hafize Gaye Erkanová | Wegovy | Sebevědomí | Objem průmyslových zakázek | Snižování úroků | Šéf německé opozice | Maďarský premiér | Spekulativní obchody s akciemi | Globální ekonomiky | Moody's | Potenciální obrat | Agentura MTI | IMK | Financial Times (FT) | Průmyslová výroba v Rusku | Přímé zahraniční investice | Praní špinavých peněz | Vývoz obilí | Nord Stream 2 AG | Ministr spravedlnosti | Výpadky proudu | Tržní kapitalizace firem | Elektronické obchody | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Takeši Minami | Země EU | Ekonomiky | CL | Kryptoměnové burzy | Pochybení | Červená čísla | Domácnosti | Maďarsko | Informované zdroje | Hrubý domácí produkt (HDP) | PKN Orlen | Dolarové měnové páry | Airbus | Belgie | Nedostatek polovodičů | Economist | Negativní hospodářské dopady | Kurz rublu k dolaru | China Huarong Asset Management | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Bydlení | Členské státy EU | Ruský list | Braniborský premiér | Peníze | Zveřejněné údaje | Poptávka | Vývoz ropy | Výrobní index | Prudký pokles | Brent | Andrea Cicione | Švýcarská společnost | Maloobchodní tržby | Ekonomika Evropské unie | Epidemická situace | Obchodní přebytek Německa | Hamás | Jüan | Výhled růstu německé ekonomiky | Očekávání | Daňové úlevy | Expert | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Výrobce letecké techniky | Výkon ruské ekonomiky | Ekonomika EU | Německé hospodářské instituty | Výhled na rok | Nejnovější údaje | Hospodářské svazy | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Nezkušení investoři | Pád rublu | Investiční poptávka | Eemshaven | Výzkumný institut | Nastavení měnové politiky | Války na Ukrajině | Invaze na Ukrajinu | Úspěšnost strategie | Majetek | Základní sazby | Měnový fond | Opatření proti šíření koronaviru | Růst ruské ekonomiky | Financovat | List The Wall Street Journal | Ruský plynovod | Hospodářství země | Výnosy | Denis Šmygal | Janet Yellenová | Flexibilita | Růst | David Malpass | Kristalina Georgievová | Pomalé oživení | Nabídka | AFP | Ministr obrany | Itálie | Výpadky | Americká lehká ropa | MiFID II | Negativní dopad | Drobní investoři | Průměrná nominální mzda | Německé firmy | Větší podniky | Počet lidí bez práce | Objem německého vývozu | Prognóza | Jakub Petruška | Souhrnný index | Výrazný propad | Použití finanční páky | Asset management | Trh práce | Gazprom Germania | Swiss | Dnešní seance | Německý ministr hospodářství | Ukrajinský parlament | Dodávky ropy a plynu | Očkování proti covidu-19 | Veřejný dluh | Vysoká inflace | Pochybnosti | Ruská agrese | Zásoby plynu v Německu | Španělský IBEX | Šíření nemoci COVID-19 | Samsung | Uhelné elektrárny | Hospodářské recese | Objem obchodů | Výzkumné společnosti | Získávání peněz | Výhled německé ekonomiky | Dobrý výsledek | Volodymyr Zelenskyj | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Největší evropská ekonomika | Odhad letošního růstu ekonomiky | EuRoPol Gaz | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Premiér Viktor Orbán | Více riskovat | Institut DIW | Farmaceutická společnost | Thyssenkrupp | Kurz bitcoinu | Grafické karty | Posílení rublu | Počasí | Energetická krize v Evropě | Changpeng Zhao | Nejznámější kryptoměny | Meziroční růst | HDP Ukrajiny | Největší kryptoměnová burza | Investujte zodpovědně | Další růst | Plynovod Nord Stream 1 | Fincentrum | Objednávky z Ruska | Trh | Ruský plyn | Moskva | Karlsruhe | Oslabení rublu | Friedrich Merz | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Šíření viru | Erkanová | Britská ropná společnost | Hospodářský šok | Ruský prezident | FDI | Německá energetická společnost | Zásobníky plynu | Ceny plynu | Vládní koalice | Breakout strategie | Rozdílové smlouvy | Prohlášení | Index | Pronájmy | Analytika | RBK | Společnosti | Studie | ANZ | Vice | Marketingová komunikace | Parlamentní volby | Omezení dodávek | MMF | Odhad vývoje HDP | Eura | Komise | Spirit AeroSystems | Nejistoty | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Kapitál | Posílení | Devalvace | Ministr zahraničí | Agentura Reuters | Zboží dlouhodobé spotřeby | Chemický průmysl | Platební neschopnost | Krizový plán | Síla Sibiře 2 | Nová německá vláda | Nárůst cen ropy | Pomoc podnikům | Týdenní shrnutí | Ministerstvo obchodu | Index STOXX Europe | Tree Energy Solutions | S&P | Hospodářské škody | Tržní podmínky | Unie | Úsilí | Důvěra investorů | Výroba v Německu | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Christine Lagardeová | Shell | Ukrajinští uprchlíci | Prezident Světové banky (SB) | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ekonomický kalendář | Výpadky v zásobování | Úroda | Dmytro Kuleba | IEA | ECB Christine Lagardeová | Úrokové sazby | Kartel OPEC | Členské státy | Přebytek bilance běžného účtu | Ropný kartel | Nová prognóza | TASS | Deficit | Bankovní rada České národní banky | Akcie německé společnosti | Norinchukin Research Institute | Index Stoxx 600 | Angela Merkelová | Ceny zemního plynu | Budoucnost | Index londýnské burzy | Cukr | Vysoké inflace | Globální finanční krize | Zlataky.cz | Míra inflace v Maďarsku | Společný podnik | Sektor služeb | TS Lombard | Polský podnik | Daň z mimořádných zisků bank | Výroba aut | IBEX 35 | Sanofi | Kommersant | Inflace v Evropské unii | Německý hospodářský institut | Nord Stream 1 | IBEX | Zvýšení daně | Obchody s akciemi | Polská vláda | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Hang Seng | Index PMI | Pozornost | Julija Svyrydenková | HDP Ruska | Krize v Evropě | Fincentrum & Swiss Life Select | ADNOC | Nejprudší pokles | Dluhopisy | Ruský zpracovatelský průmysl | Elektromobily | Hrubý domácí produkt Německa | Evropské vlády | Surový cukr | Závislost | Solární energie | Meziroční míra inflace | Šíření nového koronaviru | Německý ekonomický institut | Ifo | IKEA | Platby za plyn v rublech | Nárůst výnosů | Podnikání | Securing Energy for Europe | Title Transfer Facility (TTF) | Bundesnetzagentur | Index frankfurtské burzy | Recenze | Bankhaus Lampe | Statistický úřad | Výkyvy počasí | Šéf unijní diplomacie | Mluvčí firmy | Růst vývozu | Export německého průmyslu | Bitcoin | Firma | Cena plynu | Hlavní ekonom | Počítačové procesory | Cla na dovoz | Konglomerát | VP Bank | Abu Dhabi National Oil Company | Unijní země | Dílčí cíle | Obchodovat | Vývoz do Británie | Problémy | Uniper | Objednávky | Konflikt v Evropě | Hrubý domácí produkt Ruska | Obchodníci | BCS | Válka na Ukrajině | Finance | Pandemie nemoci | Platformy | | Prezident Donald Trump | Index DXY | Akcie společnosti Saipem | Analytici | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Peter Altmaier | Rating Maďarska | Wonderinterest | Americká pravidla | Bank of Canada | Pokles cen | Ukrajinská centrální banka | Byznys | Ropa | Větší pokles | Klouzavý průměr | Další kryptoměny | Společnost Lufthansa | Volby | SWIFT | BDEW | Burze | Akcie provozovatele hotelů | Slábnutí rublu | Hospodářské instituty | Intervenovat na devizovém trhu | Únik ropy | Ruský ministr financí | West Texas Intermediate (WTI) | Spolkové ministerstvo hospodářství | Německé hospodářství | Statistici | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Exponenciální klouzavý průměr | Rekordní propad | Gold.plus | Návrat ekonomiky k růstu | Bitcoiny | Joe Biden | USA | Tree Energy | Agentura Interfax | Spojené státy | Netěsnost na ropovodu Družba | Jednání ČNB | Konsolidace | Terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) | Německý automobilový průmysl | CDU/CSU | Růst HDP | Španělský IBEX 35 | Ocelářství | Macau Legend Development | PGNiG | Pandemie covidu-19 | Šíření nemoci | Magyar Nemzet | Zvyšování úrokových sazeb | Ropná společnost | Levnější půjčky | Wood Mackenzie | Reuters analytik | Odvětví | Průmysl v Německu | Eugal | Boeing | Ruská armáda | Nedostatek zboží | Vývoj | Trading | Výkon ekonomiky | IW | Pozastavit obchodování | Bělorusko | Ruské ministerstvo hospodářství | Výdaje | Dodávky ovoce | Abu Dhabi National Oil Company (ADNOC) | Transněfť | Potenciální obrat trendu | Ruské dodávky | Mobilizace | Wonderinterest Trading Ltd | Masivní propad | Podnikatelská nálada | Změny klimatu | Podnikání na kapitálovém trhu | Rolf Bürkl | Slevy | Dnešní zprávy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Investiční doporučení | Západní sankce | Ruská plynárenská společnost | Británie | Americké akcie | Komodity ropa | Ruská centrální banka | Erdogan | NXP Semiconductors | Deutschlandfunk | Objem zakázek v německém průmyslu | Plynovod Nord Stream 2 | Šéfka ECB | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Riziko ztráty | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Varování | Německé společnosti | OSN | Dopady pandemie | Intervence | Konflikt na Ukrajině | KfW | RDIF | Demografické změny | Další vývoj | West Texas Intermediate | Agentura Moody's | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | Varování před cestováním | Onemocnění | RN Refining & Marketing | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Zemědělství | Míra nezaměstnanosti v Německu | Manufacturing | Nákupy komodit | Spojené státy a Čína | Stefan Kooths | Ekonomická situace | Hackeři | Odhad HDP | Těžit kryptoměny | Lídři G7 | Čerpání peněz | Dna | Martin Stránský | Odklon od Ruska | KOSPI | Japonský ministr financí | Kapitálové rezervy | Sony Mobility | Strategie Ondřeje Hartmana | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Vývoz do Spojených států | Kosovo | Letecká společnost | Dietmar Woidke | Odliv kapitálu | Čistá úroková marže | Christopher Waller | Sachalin | Miliardy dolarů | Hluboké ztráty | Snížení úroků | Daimler | Firma Novo | Sociální demokraté (SPD) | Kazachstán | Vládní výdaje | Obilí | Plán obnovy ruské ekonomiky | Firma Novo Nordisk | Miliardy korun | Světový obchod | Gigant Gazprom | Cena ruské ropy Urals | Platební bilance | Růst mezd | Automobilka | Dodávky ruského zemního plynu | Růst cen nemovitostí | Sazby | Solární panely | Automobilka Toyota | Lufthansa | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Otevření obchodu | Objem zakázek | Ekonomické otřesy | The Economist | ASIC čipy | Komise v přenesené pravomoci | Ruské dodávky zemního plynu | Oživení německé ekonomiky | Úrok | Investovat | Rekordní maxima | Západní společnosti | Měnová rizika | Ekonomické oživení | Mezinárodní agentura pro energii | Obavy z globální hospodářské recese | Nálada německých spotřebitelů | Největší kryptoměna | Regulátor | Berlín | Průzkum | Firmy | Cena plynu pro evropský trh | Creditreform | Konzervativní unie | Inflace v Česku | Zvýšení mezd | Ruské společnosti | HDP Německa | Růst cen ropy | Zajištění | Reálné mzdy | Opatření vlád | Silný propad | Zájem investorů | Cena ropy brent | Partnerství | Cena termínového kontraktu | György Matolcsy | Maďarská ekonomika | Odvětví cestovního ruchu | Šéf Světové banky | Argentina | Investování | Hospodaření firem | Distribuce | Investice v Německu | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Výrobce letadel Boeing | Vyšetřování | Rozpočtový deficit | Plynové zásobníky | Automobilový průmysl | Odchod z Německa | Dílčí index | Novo Nordisk | Akcie bank | Trhy | Dánská vláda | Daně z neočekávaných zisků | VNG | Georgia | FTSE | Nedostatek surovin | Největší americké společnosti | Švédská společnost | Rizika | Průmyslová výroba v Japonsku | Eurozóna | Ropné firmy | Fond | Alexander Krüger | Fitch | Kancléř Olaf Scholz | Zpomalování inflace | Ropa a Plyn | Úspory | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Dánsko | MIB | Dluh firem | Japonský Nikkei | Úvěrový rating | Kyjev | Energetické společnosti | Vysoké ceny | Růst cen plynu | VP Bank Group | Sedmadvacítka | PERN | Ruský Gazprom | Růst ekonomiky | PAP | Stagflace | Ropný kartel OPEC | Ředitelka | STMicroelectronics | BASF | Ruské firemní zisky | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Russia Today | Ministerstvo financí | Společnost S&P Global | Bilance | Plovoucí terminály na zkapalněný zemní plyn | Ondřej Hartman | Vladimir Putin | Tesla | Regulační orgány | Španělsko | Solidní růst | Ekonomický růst | Válka Ruska proti Ukrajině | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Komodity | Mzdy | Poradenství | Xevinapant | Evropský průmysl | Květnový růst | Ekonomický plán | Odhady analytiků | Termínový kontrakt | Béžová kniha Fedu | ZEW index ekonomického sentimentu | Aktuální Price Action | Keničiró Jošida | Zahraniční investice v Německu | Cukr na světových trzích | Na burze | Dopady krize | Analytička | Společnost | Ruský rubl | Hlavní index frankfurtské burzy | Zpřísňování měnové politiky | Větší flexibilita | Výhled vývoje ekonomiky | IWH | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Orbán | Severomořská ropa | Dluhové krize | USDIDX | Růst výroby | FXstreet | Maďarská centrální banka | Reporty | Pokles průmyslové produkce | Výkyvy na finančních trzích | Abú Dhabí | Společnost Tree Energy | Kukuřice | Obchod | Securing Energy for Europe (Sefe) | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Obchodní přebytek | Silná konkurence | Ceny ropy Brent | Francouzský index | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | Ruská měna | Pracovní trh | Hospodářský pokles | Polský provozovatel ropovodů | EK | Nejvýraznější propad | Riziko | Míra inflace v Německu | Analytik | Emise | Velké investice | JPY | Credit Suisse | Budapešť | FT | Adidas | Swiss Life | Binance | Kurz rublu | Cigarety | Cenový strop | Transakce | Dodávky LNG | Gazprombank | Šok | Urals | Meta | Nástroj | NATO | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Německá ekonomika | Čína | Ozempic | Omezení dodávek ropy | Ceny | Siemens | Financování | Propad ekonomiky | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Bankovní tituly | FTSE 100 | Ruské úřady | Hubnutí | Války | Impuls | Ukrajina | Přebytek bilance | Nárůst nezaměstnanosti | Proinflační | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH | Novo | WTI | Stavební povolení | Státy EU | Biliony | Divergence | Instituty | Evropské centrální banky | Rating vyšší | Odborníci | Rozvolnění | Wonderinterest Trading | Dlužník | Průmyslový sektor | Nejvyšší růst | Klima | Síla Sibiře | Instituce | Panevropský akciový index | Burza Binance | Novavax | Prezident Vladimir Putin | Živobytí | Commerzbank | Výnos | Pokles ekonomiky | Německé ekonomiky | Počet nakažených | Těžař | CEO | 256/2004 | Olívia Lacenová | Hospodářský propad | Rozhovor | Vlna pandemie | Minulá výkonnost | Společnost Siemens | Primární veřejná nabídka (IPO) | Miliardy USD | Stoxx Europe 600 | Rostoucí ceny energií | Podmínky půjčky | Forex trader | Ceny energií | S/R zóny | Energetická krize | Index CAC 40 | Zotavení ekonomiky | Inflační cíl | Josep Borrell | Pravděpodobnost recese | Propad poptávky | Írán | Očkování proti covidu | Index STOXX Europe 600 | Citroën | Ukrajinská ekonomika | Německé HDP | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | Klaus Wohlrabe | Koronavirové pandemie | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | Mimořádná opatření | Plynárenský průmysl | Demokraté | Spekulovat | Christian Lindner | Nord Stream 2 | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Ifo Klaus Wohlrabe | Moskevská burza | Vklady | Obchodování | Nové prognózy | Úroky | Eurostat | Prezident | Ropovod | Růst inflace | Stellantis | Odhad analytiků | Ropovod Družba | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Byty | Nový výhled | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Údaje o obchodu | Krize v eurozóně | Dodávky plynu | Technologické společnosti | Maso | Automobilky | Inflační vývoj | Eurodolar | Biden | Riziko stagflace | Booking Holdings | Finanční krize | Sberbank | DPA | FXstreet.cz | Spolková vláda | Obchody | Společnost Novo Nordisk | Snížení daní | GlobalFoundries | Index CPI | xStation5 | Obchodní konflikt | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Společnost TSMC | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Americké sankce | Hospodářský institut Ifo | Aktivum | Zemědělci | Společnost XTB | Ursula von der Leyenová | Výroba automobilů | GMT | Situace | Europe 600 | Nové zakázky | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Unijní diplomacie | Dluhy | Francouzský index CAC 40 | Velký problém | FOREX | Podnikatelská aktivita | Index londýnské burzy FTSE 100 | Guvernér | Trader | Peking | GfK | Ruský ministr | HDP | Hospodářské vyhlídky | Dodávky zemního plynu | Ekonom | Optimismus | Ekonomka | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Nové investice | Objem investic | Politici | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Výhled na letošní rok | Ukrajinská vláda | Výprodej | Měnové páry | IfW | Slovensko | Baterie | Šéf firmy | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | EBRD | Domácí měny | ČTK | Trading Economics | Odhad letošního růstu | Stav trhu práce | Infineon | Ztráty | Dekarbonizace | Zásobníky | Česká národní banka | Merkelová | Česká inflace | Obchodní nastavení | Teams | Americké firmy | Japonský jen | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Ukrajina a Rusko | Panevropský akciový index STOXX 600 | Zvýšení ratingu | Průmyslníci | Měnové podmínky | Jamal | Mzda | Návratnost | Očkování | Sociální demokraté | Podniky | Index spotřebitelských cen | Institut ZEW | Státní podpora | Zrychlení růstu | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Evropské akcie dnes | Dodavatelské řetězce | SPD | Švýcarská vláda | Dovoz z Británie | Světová ekonomika | Češi | Německé ministerstvo hospodářství | Vývoz | Reuters | OPEC+ | USDJPY | Zasedání měnového výboru | Logistika | Price Action | Etheru | Vývoj ekonomiky | Technologie | Největší propad | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | CATL | Airbnb | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | DXY | Růst zisků | Využití kapacit | Index důvěry | Panevropský index | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Intermediate | Společnost Microsoft | Státy Evropské unie | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Nedostatek čipů | Dopady koronavirové pandemie | Bankovní rada | Investice | Covestro | Microsoft | Pro investory | Nejvýraznější růst | Varianta omikron | Potenciál | Investujte | Berenberg | Konkurence | Pokles inflace | Produkce energie | Kapitalizace | GfK Rolf Bürkl | Komunikace | BYD | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Bod | Vnímání | Rozsáhlé sankce | Fitch Ratings | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Zisky | Soukromá spotřeba | Ruská vojska | Dražší energie | Zaměstnanci | Oddlužení | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Důvěra | NXP | Růst spotřebitelských výdajů | CAC 40 | DIHK | Ukazatel | Měny | Nezaměstnanosti v Německu | Burzy | Hospodářský růst | Snížení dluhu | Opatření na podporu ekonomiky | Ekonomický institut | Export | Primární veřejná nabídka | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Většinový podíl | Kofola | Unicredit | Institut GfK | Partneři | Epidemie nemoci | Geely | Forbes | Geopolitická nejistota | Společnost Intel | Letectví | Zvýšení úroků | Hospodářský institut | Organizace | Interfax | Praha | Média | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Toyota | Makroekonomické analýzy | Dopady epidemie | COVID-19 | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Brusel | Státní výdaje | Nikkei | Americké společnosti | Asijská seance | Průmyslová výroba v Německu | FDP | ZEW | Akcie na burzách | Evropské akcie | Inflace v Rusku | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Insolvence | Česká společnost | Prodej | Evropská komise (EK) | Znárodnění | Financial | Recep Tayyip Erdogan | Zlaťáky | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Kurzarbeit | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Silný růst | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | Růst poptávky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Panevropský index STOXX 600 | Americký výrobce | Rosněfť | Riziko recese | S&P Global Ratings | Výkonnost | Průzkumy | Obchodování s akciemi | Kjódó | Hrubý domácí produkt | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Společnost S&P | Krize | Institut Ifo | Guvernér banky | OECD | Technické problémy | CHF | Centrum | Mluvčí společnosti | Německý HDP | Zakladatel | Útlum aktivity | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | Prezident Joe Biden | MT4 | Focus | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Největší kryptoměna bitcoin | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Komodita | ARD | Evropské indexy | Zahraniční společnosti | Snížení sazeb | Prime | Nižší růst | Epidemie nemoci covid-19 | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | BDI | Co bude | SAIC | Inflace CPI | DAX | Prezident Světové banky | Infineon Technologies | Ceny zeleniny | Podnik | Bali | Objem dovozu | Zelené energie | Hliník | Merck | Server CNBC | Agentura DPA | Akcie společnosti | Sony | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Plánované obchody | Inflace v Německu | SEC | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Nominální mzda | Nálada podnikatelů | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Intel | Certifikace | Protikoronavirová opatření | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Pokles německé ekonomiky | Banky | BlackRock | Předčasné volby | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Země G7 | Vypuknutí pandemie | Automotive | Vlády | Americká vláda | Kotace | Taiwan Semiconductor | Ruská vláda | Bankrot | Maloobchodní tržby v eurozóně | Wall Street | Nemoc COVID-19 | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Ministr financí | Zlepšení | XTB | Kontrakt | Zahájení invaze | Výraznější pokles | Intervenovat | Zvyšování úroků | Ropovody | Lithium | Pozice | Jádrový CPI | Francouzi | OCI | TTF | Binance.US | Platební neschopnosti | Výrobce čipů | Robert Habeck | Kancléřka Angela Merkelová | Market | Měnová autorita | Stoxx | Lídři | Německé vlády | Pandora | McDonald's | Uznání nezávislosti | Obchodní deficit | Texas | Poslanci | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Europoslanci | Soud | Import | Družba | Mluvčí | Sankce Západu | Návrat inflace | OPEC | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Energy Aspects | Sentiment | SNB | Evropská banka | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Největší pokles | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Opatření proti dopadům války | H&M | Německý statistický úřad | Anton Siluanov | Míra inflace v Evropské unii | Obchodní spor | Německé automobilky | Embargo | Růst hrubého domácího produktu | Čerpací stanice | Polsko | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | Německá společnost | Rezistence | Meziroční růst cen | Výrobní index PMI | ZEW index | Auta | Analytici společnosti | Americký výrobce čipů | Spotřebitelská poptávka | Kryptoměnová burza Binance | Základní úrok | Nařízení | The Wall Street Journal | Emise uhlíku | Rostoucí náklady | Výrobce baterií | Zdražování | Ropy | RBA | Výrobní sektor | IPO | Tržby z prodeje | Předseda | Energetické komodity | DIW | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Měnové stimulace | Jádrový index | Inflace v lednu | USD | Zveřejnění zprávy | Růst aktivity | ASIC | Kabinet | Technologické tituly | Počet nových žádostí o podporu | Der Spiegel | D1 | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Firemní zisky | Statistický úřad Eurostat | Richard Bechník | BMW | Tržní podíl | Cena ropy | Prezidentka ECB | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Přebytek obchodní bilance | mmBtu | Americké ministerstvo | Regulační úřad | CZ | Italská banka | Výrobce letadel | Zákaz dovozu | Pokles HDP | Propad | Telegram | Bankovnictví | Elektrická auta | Rakousko | ANO | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vývoz do Číny | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Výhled na příští rok | Dopady koronavirové krize | Nemovitosti | Evropský trh | Data z americké ekonomiky | Růst spotřebitelských cen v Německu | Time-Frame | Kanada | Ruská invaze | Nejistota | Úrokové sazby v Maďarsku | Kryptoměna | Vládní pomoc | Zahraniční investice | Mero | Česká republika | Plynovod Jamal | Indexy | Bilance běžného účtu | Zajištění bezpečnosti | Americký dolar | Blue chips | 737 MAX | Nízké ceny ropy | Kofola ČeskoSlovensko | Telecom | Německá centrální banka | Akcie JP Morgan | ECB | Stoxx 600 | Splatnost | Spiegel | Těžaři | Vývoz z Německa | Vysoká poptávka | Alokace | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Přerušení dodávek ruského plynu | Plynárenský gigant | Body | Swiss Life Select | Vývoz plynu | Růst produktivity | Evropské země | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Omikron | Raketový růst | Konzervativci | Banka JP Morgan | Zemní plyn (LNG) | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Anexe Krymu | Těžba kryptoměn | Zpracovatelský průmysl | Ukrajinský premiér | Plynárenské společnosti | Cestovní omezení | Protiepidemická opatření | Poptávky po ropě | Hospodářské statistiky | Prodeje | Výhled domácí ekonomiky | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Největší kryptoměny | Uhlí | Agentura TASS | Dovozce ruského plynu | Investor | USD/JPY | Předsedkyně Evropské komise | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Strukturální změny | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | Tchaj-wan | Bosch | Vlastnictví | Ceny ropy a plynu | Podnikatelské klima | Úřady | Makléřské společnosti | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Protiruské sankce | Domácí poptávka | Statistika | Koncern | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Hospodářský výhled | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Ruský ekonomický růst
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Růst | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ministerská náměstkyně
Ministerstvo dopravy
Ministerstvo energetiky
Ministerstvo financí
Ministerstvo financí České republiky
Ministerstvo financí ČR
Ministerstvo financí dnes
Ministerstvo financí (MF)
Ministerstvo financí Ruské federace
Ministerstvo financí USA

Následující klíčová slova

Ministerstvo obchodu
Ministerstvo obchodu a průmyslu
Ministerstvo obchodu USA
Ministerstvo práce
Ministerstvo pro místní rozvoj
Ministerstvo průmyslu a obchodu
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)
Ministerstvo spravedlnosti
Ministerstvo životního prostředí
Ministr dopravy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
Potvrďte prosím... Zavřít