Vývoz plynu
Gazprom s obtížemi vyplňuje ztrátu evropského trhu dodávkami do Číny
14.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom by se dlouho mohl potýkat se špatnými hospodářskými výsledky. Kdysi nejziskovější ruská společnost vlastněná Kremlem se potýká se ztrátou evropského trhu, kterou se snaží vykompenzovat domácím trhem a vývozem do Číny. Firma nedávno oznámila roční čistou ztrátu sedm miliard dolarů (161 miliard Kč). Červená čísla vykázala poprvé od roku 1999. Problémy Gazpromu odrážejí výrazný dopad evropských sankcí na ruský plynárenský průmysl a také omezení vyplývající ze sílícího partnerství Moskvy s Čínou, píše agentura Reuters.
Gazprom vykázal za loňský rok čistou ztrátu 629 miliard rublů
02.05.2024 Ruský plynárenský gigant Gazprom se v loňském roce propadl do čisté ztráty 629 miliard rublů (161 miliard Kč). V roce 2022 ještě hospodařil s čistým ziskem 1,2 bilionu rublů. Dnes to s odkazem na sdělení firmy napsala agentura Reuters. Na výsledku se negativně projevilo mimo jiné i snížení prodeje plynu do Evropy o více než polovinu. Analytici, které oslovila agentura Interfax, odhadovali, že společnost vykáže zisk 447 miliard rublů. Pro podnik je to první ztráta za více než 20 let.
Gazprom loni dodal do Evropy meziročně o 56 procent méně plynu
02.01.2024 Ruská plynárenská společnost Gazprom loni dodala do Evropy 28,3 miliardy kubíků plynu, což je meziročně o 55,6 procenta méně. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se opírá o své vlastní výpočty. Vývoz plynu z Ruska do Evropy, která bývala pro Gazprom hlavním trhem, se prudce snížil kvůli politickým dopadům konfliktu na Ukrajině. Rusko pak začalo více surovin vyvážet do Číny nebo do Indie.
Rusko nouzově zastavilo pád rublu. Na jak dlouho?
21.08.2023 Ruský rubl se v minulém týdnu stal nejvýkonnější měnou takzvaných rozvíjejících se trhů. Od pondělí do pátečního dopoledne měl za sebou zpevnění vůči americkému dolaru o 6,3 procenta. Drtivá většina měn dalších rozvíjejících se ekonomik, včetně Česka, přitom vůči dolaru v minulém týdnu ztrácela. Znamená to jedno: ruské centrální bance se podařilo pád rublu zastavit, alespoň prozatím. Dlouhodobě však rubl padá i tak do propasti.
Rusko nouzově zastavilo pád rublu. Otázka je, na jak dlouho
15.08.2023 Ruská centrální banka na dnešním mimořádném, pohotovostním zasedání svého vedení zvedla základní úrok v zemi výrazně z 8,5 na 12 procent. Ustupuje tak tlaku trhu i Kremlu. Rubl v reakci zpevnil ze včerejších úrovní převyšujících i hodnotu 102 za dolar na úroveň těsně pod 98 za dolar. Je ovšem otázkou, na jak dlouho.
Reuters: Rusko do Evropy dodalo přes plynovody 12 miliard kubíků plynu
30.06.2023 Vývoz plynu od ruské plynárenské společnosti Gazprom do Evropy prostřednictvím plynovodů v prvním pololetí dosáhl zhruba 12,1 miliardy krychlových metrů, zatímco v celém loňském roce činil 62 miliard krychlových metrů. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která se odvolává na své výpočty vycházející z údajů o dodávkách přes Ukrajinu a prostřednictvím plynovodu TurkStream. V samotném červnu se export podle těchto údajů meziměsíčně zvýšil o 3,6 procenta na 66,8 milionu krychlových metrů denně.
Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v květnu meziročně klesly o třetinu
05.06.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v květnu meziročně propadly o 36 procent na 571 miliard rublů (zhruba 155 miliard Kč). Oznámilo to dnes ruské ministerstvo financí. Za poklesem stojí nižší ceny ropy a prudký pokles vývozu plynu do Evropy, napsala agentura Bloomberg.
Koruna za rok od začátku invaze oslabila k rublu a posílila k ukrajinské hřivně
22.02.2023 Česká koruna za rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu oslabila k rublu o téměř 12 procent na 29,90 Kč za 100 rublů. Naopak k ukrajinské hřivně česká měna posílila o 19 procent na 0,6 koruny za hřivnu. ČTK to dnes řekl analytik makléřské společnosti XTB Štěpán Hájek. Ve světě zpevňoval americký dolar.
Novak: Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu loni vzrostly o 28 procent
16.01.2023 Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu se v loňském roce zvýšily o 28 procent, respektive o 2,5 bilionu rublů (zhruba 810 miliard Kč). Na zasedání vlády to podle médií dnes řekl ruský vicepremiér Alexandr Novak. Řekl také, že těžba ropy v Rusku se loni zvýšila o dvě procenta na 535 milionů tun, zatímco export se zvýšil o sedm procent. Rusko loni podle Novaka dodalo 15,5 miliardy krychlových metrů zemního plynu potrubím Síla Sibiře do Číny. Předloni tyto dodávky činily zhruba 10,5 miliardy krychlových metrů.
Net4Gas nedostal poslední měsíční platby od svého ruského partnera
05.01.2023 Společnost Net4Gas, provozovatel přepravní soustavy pro zemní plyn v Česku, neobdržela poslední měsíční platby od svého hlavního ruského partnera. Důvody, proč ruský dodavatel za přepravní kapacity plynu přestal platit, firma zjišťuje. Net4Gas o tom informoval v tiskové zprávě. Společnost současně uvedla, že i přes výpadek plateb ze strany ruského partnera je nyní schopna platit své provozní náklady i náklady financování. Jméno ruského obchodníka neuvedla. Podle analytika Jiřího Gavora ovšem problém zásadně neovlivní dodávky plynu do ČR, protože ty sem proudí dominantně z jiných zdrojů.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.12.2022 1) Americké firmy na burze i přes ztráty velkých technologických podniků, jako je Apple, Microsoft, Alphabet či Tesla, i letos dominují. Ve stovce nejhodnotnějších firem je jich ze Spojených států 61, pouze o jednu méně než loni. Evropa není v první desítce, mimo USA se do ní dostal jen saúdskoarabský ropný koncern Saudi Aramco. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti EY. Rozhodný den pro vyhodnocení údajů byl 27. prosinec, uvedla agentura DPA.
Vývoz plynu z Ruska do Evropy letos klesl na postsovětské minimum
29.12.2022 Ruský vývoz plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů se v roce 2022 propadl na postsovětské minimum. S odvoláním na údaje Gazpromu a vlastní výpočty o tom dnes informovala agentura Reuters. Připomněla, že Evropa snížila dovoz ruského plynu po invazi Moskvy na Ukrajinu a jeden z hlavních plynovodů byl poškozen dosud nevysvětlenými výbuchy.
Brusel má obavy z posilování hospodářských vztahů mezi Tureckem a Ruskem
11.12.2022 Evropská komise se dívá s obavami na rostoucí hospodářské vztahy mezi Tureckem a Ruskem. Píše to šéf unijní diplomacie Josep Borrell v dokumentu adresovaném Evropskému parlamentu, ze kterého citují média z německé skupiny Funke. Turecko po zahájení války na Ukrajině proti Rusku nezavedlo žádné sankce. EU vyzývá Ankaru, aby Rusku neumožňovala postihy obcházet.
Uzbekistán se vymezil vůči návrhu Moskvy na vytvoření plynové unie s Ruskem
08.12.2022 Uzbekistán se vymezil vůči ruskému návrhu, aby vytvořil společně s Kazachstánem a Ruskem takzvanou plynovou unii. Ministr energetiky Žurabek Mirzamachmudov uvedl, že Taškent nebude souhlasit s politickými podmínkami, které by mohly ohrozit jeho národní zájmy, a že případná přeprava plynu přes jeho území bude mít čistě obchodní charakter. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž jde o další příklad toho, že Rusko naráží při pokusech prosazovat svoji vůli v ostatních bývalých sovětských republikách na čím dál větší problémy.
Polsko a Německo zestátní domácí aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom
14.11.2022 Polská vláda převezme polská aktiva ruské plynárenské společnosti Gazprom. Jde o podíl ve společnosti EuRoPol Gaz, což je vlastník polské části plynovodu Jamal-Evropa, významné části přepravní soustavy zemního plynu v Polsku. Na svém webu to dnes uvedl polský deník Rzeczpospolita a zprávu posléze potvrdila polská vláda. Krátce nato oznámila německá vláda, že zestátní bývalou dceřinou společnost Gazpromu, informovala agentura DPA.
G7 dohodla zastropování cen ruské ropy, Gazprom neobnoví dodávky plynu do Evropy
02.09.2022 Ministři financí G7 se dnes dohodli na zastropování cen ruské ropy i ropných produktů. Rusko varovalo, že zemím, které takový krok podpoří, nebude ropu dodávat. Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová pak řekla, že je čas nastavit horní limit i u cen ruského plynu. Ruský plynárenský podnik Gazprom následně vpodvečer oznámil, že dodávky plynu do Evropy plynovodem Nord Stream 1 od soboty neobnoví, jak dříve avizoval. Evropské státy chystají pomoc s drahými energiemi nebo o ni žádají Evropskou unii.
Ukrajinský Naftogaz by podle svého šéfa mohl napřesrok zásobovat Evropu plynem
02.09.2022 Ukrajinská státní plynárenská společnost Naftogaz usilovně pracuje na zvyšování produkce zemního plynu a mohla by dodávat evropským státům plyn pro topnou sezonu v příštím roce. Agentuře Reuters to řekl generální ředitel Naftogazu Jurij Vitrenko. Někteří odborníci z odvětví jsou nicméně k jeho plánům skeptičtí.
Gazprom zastavil vývoz plynu do Polska, Bulharska, Nizozemska a dalších zemí
31.08.2022 Výběr událostí kolem dodávek ruského plynu od zahájení ruské invaze na Ukrajinu (ruská společnost Gazprom od čtvrtka zcela zastaví dodávky plynu francouzské společnosti Engie; firma podle ní plně neuhradila červencové dodávky):
Největší německý dovozce ruského plynu Uniper žádá o navýšení úvěru
29.08.2022 Společnost Uniper, která je největším dovozcem ruského plynu v Německu, žádá státní rozvojovou banku KfW o další čtyři miliardy eur (98,4 miliardy Kč). Firma to dnes oznámila s tím, že stávající úvěr u KfW v objemu devíti miliard eur (221,4 miliardy Kč) již plně využila. Uniper se kvůli prudkému růstu cen energetických surovin a omezení dodávek zemního plynu z Ruska ocitl v existenčních potížích, a stal se tak zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.
Německá vláda převezme v Uniperu 30procentní podíl, aby zabránila jeho pádu
22.07.2022 Německá vláda převezme ve společnosti Uniper zhruba 30procentní podíl, aby zabránila jejímu úpadku. Firma o tom dnes informovala po jednání se zástupci vlády. Uniper je v Německu největším dovozcem ruského plynu, kvůli prudkému růstu cen a omezení dodávek suroviny z Ruska se však ocitl v existenčních potížích a stal se zatím největší obětí současné krize na trhu s energiemi v Evropě.
Akciové trhy na pokraji dalšího propadu
20.07.2022 Americké akciové futures ve středu klesly kvůli rostoucím obavám, že Evropa ztratí přístup k ruskému plynu, což uvrhne region do recese, která by mohla mít globální dopady.
Obavy z energetické krize tlačí sentiment do záporu, výjimky tvoří reportující akcie
20.07.2022 Americké akcie dnes otevřely smíšeně a dále mírně klesají. Za negativním sentimentem stojí rostoucí obavy, že Evropa může ztratit přístup k ruskému plynu, čímž narůstají i obavy z recese.
Gazprom plní závazky, řekl Putin a varoval před snížením kapacity Nord Streamu 1
20.07.2022 Ruský prezident Vladimir Putin v úterý prohlásil, že ruská státní plynárenská společnost Gazprom je připravena dostát svým závazkům ve vývozu plynu. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters. Šéf Kremlu zároveň varoval, že kapacita plynovodu Nord Stream 1 by se mohla dále snížit kvůli pomalému postupu při údržbě zařízení, píše Reuters.
Zmrzne Evropa?
18.07.2022 Evropa aktuálně čelí jedné z nejhorších energetických krizí v historii. Faktorů, kterých vedlo k této situaci je mnoho, avšak jeden je zřejmý. Rusko v odvetě za sankce uvalené po útoku na Ukrajinu již přerušilo dodávky plynu některým členským státům EU a postupně omezuje dodávky plynu do dalších zemí. Po dlouhá léta byl plyn preferovaným zdrojem energie, což se přisuzuje jeho nízké ceně. Nelze vyloučit různé akce ruské lobby, která učinila Evropu závislou na ruském plynu. Z toho důvodu se všichni obávají, že během zimní sezóny mohou zmrznout.
Odborníci: Rusko provoz plynovodu Nord Stream 1 zřejmě naplno neobnoví
18.07.2022 Rusko po konci současné plánované odstávky plynovodu Nord Stream 1 zřejmě naplno neobnoví dodávky plynu do Evropy. Myslí si to oslovení odborníci, které dnes oslovila ČTK. Pokud firma dodávky obnoví alespoň v omezeném množství, nelze podle nich vyloučit, že se mohou kdykoliv zastavit.
Gazprom zvýšil vývoz plynu do Číny plynovodem Síla Sibiře na denní rekord
18.07.2022 Ruská plynárenská společnost Gazprom v neděli zvýšila vývoz plynu do Číny plynovodem Síla Sibiře na rekord. Firma dnes uvedla, že do Číny zemní plyn dodává na základě dlouhodobé smlouvy, kterou má uzavřenou s místní společností China National Petroleum Corporation (CNPC). Ta patří k největším energetickým skupinám světa.
Kanada v nedělí poslala turbínu pro Nord Stream 1 do Německa, napsal Kommersant
18.07.2022 Kanada v neděli poslala po opravě turbínu pro plynovod Nord Stream 1 do Německa. Uvedl to dnes list Kommersant s odvoláním na informované zdroje. Pokud nebudou žádné problémy s logistikou a na celnici, měla by podle listu turbína dorazit do Ruska za dalších pět až sedm dní. Nord Stream 1 vede po dně Baltského moře z Ruska do Německa a je hlavní trasou pro dodávky ruského zemního plynu do EU.
Související klíčová slova:
Partneři | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Fitch | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | Bezpečný přístav | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Česká koruna | Americké akcie | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Import | Akciové trhy | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | Ekonomika | Euro | Evropská komise (EK) | Finanční trhy | Futures | G7 | Investice | Kurz | Kurzy měn | MIFID | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | Poplatek | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Trading | Výkonnost | Výnos | Zlato | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Finanční krize | XTB | Indexy | Investoři | Exxon Mobil | EU | Ministři financí | Byznys | Zisk | Těžba ropy | Optimismus | Výsledky | Strach | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Financování | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Portugalsko | Lukáš Kovanda | Index | Investiční strategie | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Cena | CZK | České koruny | Dolar | Dolary | Elektřina | Eura | Evropské měny | Finanční prostředky | Graf | Index Nasdaq | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Komoditní | Komoditní index | Kurs rubl | Kurs rublu | Kurs rublu k dolaru | Kurzy | E15 | Markets | Pád rublu | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Směnárny | Státní dluhopisy | Trh | Tržní podíl | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Země EU | Zemní plyn | Předpověď | Zisky | EBITDA | Indie | Intermediate | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Tržby | Úvěr | Komise | Federální rezervní systém | Know-how | Burze | Aramco | DPA | Microsoft | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | BCS | Agentura DPA | HUF/EUR | Podnikání | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Přehled | Agentura Reuters | Americké firmy | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vladimir Putin | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Nervozita | Fitch Ratings | Propad | Bělorusko | S&P | Agentura Fitch | Ztráty | Euro k dolaru | Evropský trh | Nejistota | Saúdská Arábie | Akcionáři | Tesla | Exxon | Makléřské společnosti | Krize | Odliv kapitálu | Příjmy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Růst ekonomiky | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Protiruské sankce | MiFID II | Štěpán Hájek | Podnikání na kapitálovém trhu | Wood Mackenzie | OPEC+ | Podniky | Turecké liry | Slábnutí rublu | Posílení rublu | Ruská centrální banka | Cena plynu | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Zpřísňování měnové politiky | Růst dolaru | Zvýšení sazeb | Ekonomický poradce | Ropovod | Ruská firma | Akciové futures | CNY | Německé firmy | Akcie Netflixu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Obavy z recese | Produkce zemního plynu | Saudi Aramco | Finanční situace | Vývoz ropy | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Rozpočet | Deficit | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Rijád | Obchod | Myšlenka | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | PLN/EUR | Global Markets | Studie | Zasedání vlády | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Amazon | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Vicepremiér | AFP | FT | Evropští investoři | Průmysl | HUF | PLN | Na burze | Ceny potravin | Rozvoj | Problémy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Obchodní smlouvy | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Kontrakty | Moskva | PKN Orlen | Nord Stream | Nord Stream 2 | RWE | Jaderné elektrárny | Nižší ceny ropy | STOXX50 | Měnové politiky | Předseda | Ředitelka | Eurokomisař | Nejziskovější | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Bydlení | EY | Eugal | Ztráta | Peking | Ziskovost | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Ceny ropy dnes | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | ASML | Poradenství | Německá společnost | Nový rekord | Podnik | Americké akcie dnes | Ceny energií | Komunikace | Prezident | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Ratingová agentura Fitch | Pokles | Situace | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Zpomalení růstu | Financování vládních výdajů | SEC | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Kukuřice | Vývoj | Snížení těžby | Prudký pokles | Olaf Scholz | Mince | Evropské země | Brusel | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Vyšší úrok | Pokles vývozu | Spotřebitelé | Mimořádná opatření | Zásobníky | Texas | Škoda | Domácnosti | Asociace | Páka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Růst | Americká banka | Platební neschopnosti | Ekonomiky | Slovensko | Války | Poradce | Organizace | Závislost | Údaje | Skupina OPEC | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Alexandr Novak | Statistiky | Poradenské společnosti | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | ODS | Posílení | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Dovoz | Vývoz | KfW | Rekordní zisk | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Bezpečnost | Členské státy | Průmyslové kovy | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | CL | Spolková vláda | Ruské ministerstvo financí | Předsedkyně Evropské komise | JDE | Unie | ČR | Novatek | Střední Evropa | Kommersant | Francouzský ministr | Berlín | Funke | Rozsáhlé investice | Sankce proti Rusku | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinská vláda | Podíl Evropy | Ceny | Společnost XTB | Objem amerického dluhu | Insolvence | Plynárenské společnosti | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocený | Odborníci | Pokles exportu | Politici | Objemy peněz | Plynovody | Česká republika | Příjmy z prodeje ropy | Koncern | Embargo | Nařízení | Interfax | Ruské společnosti | Zvyšování dovozu | Polská vláda | Ropovod Družba | Siemens | Trans Adriatic Pipeline | Zvýšení ceny | Tržby z prodeje | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Obchodovaný měnový pár | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Agentura Interfax | Polská společnost | Finanční výsledky | Nový kapitál | Siemens Energy | Velké ztráty | EDF | Rostoucí ceny | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Oslabení | Dříví | Firmy z EU | Plány | BCS Global Markets | Dodávky plynu | Prodej | CO2 | Technologie | Odvětví | Balkán | Rekord | Bilion | Provozní náklady | Dodávky ruského plynu | Rozpočtové příjmy | Německý výrobce | Varšava | Americká ministryně financí | Inflace ve Velké Británii | Dodávky plynu do Evropy | Společnosti | Opatření | Uhlí | Společnost Siemens | Ruský rozpočet | Ceny plynu | mmBtu | Zpracování plynu | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Minulá výkonnost | Energetické krize | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Pozornost | Ruská společnost | Robert Habeck | Ruský prezident | Plynovod Jamal | Společnost | Ruský plynovod | Družba | TIM | Jiří Gavor | ENA | Jens Stoltenberg | Těžařská společnost | 3М | Kazachstán | Zlotý | Rozšíření | Jamal | PGNiG | Uniper | Tranzit ruského plynu | Ruský plyn | Francouzské energetické společnosti | Hry | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Základní úrok | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Cena plynu pro evropský trh | Společnost Uniper | EGÚ Brno | EGÚ | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Vývoz ruského plynu | Kyjev | MWh | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Telegram | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Finská společnost | Zákaz dovozu ruské ropy | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Dodávky zemního plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Studie poradenské společnosti | Vlastnictví | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | NET4GAS | Dodávky ruského zemního plynu | Plyn v rublech | Rostoucí ceny energií | EuRoPol Gaz | Vývoz plynu do Finska | EdF | Znehodnocení | Cenu plynu | Cenový strop | Marketingová komunikace | Vývoz plynu do Číny | Centrum | Společnost Naftogaz | Zákaz dovozu ruského uhlí | Zákaz dovozu | Dodávky zemního plynu do Maďarska | Zastropování cen | Dovozce ruského plynu | Státní plynárenská společnost | Ukrajinský Naftogaz | Zastropování cen ruské ropy | Síla Sibiře | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Rozhodný den | Uzbekistán | Červená čísla | Alexej Miller | TurkStream | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | Války na Ukrajině | CZ | Západní země | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Firma Exxon Mobil | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Vývoz plynu z Ruska | Gazprom Export | NATO Jens Stoltenberg | Generální tajemník NATO | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Vnitřní Mongolsko | China Three Gorges Group | China Three Gorges | Vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Ruský vývoz plynu | Zavedení embarga | Provozovatel českých plynovodů | Asociace nezávislých dodavatelů energií | ANDE | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Problém Net4Gasu | Dovoz ruského plynu | Společnost Net4Gas | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Média | Válka | Sachalin | Ruské ministerstvo hospodářství | Partnerství | Ruský rozpočtový deficit | Vice | Příjmy ruského rozpočtu | Nižší ceny | Sdělení firmy | Síla Sibiře 2 | Západní státy | ProCent | Nejhorší scénář | Prodeje | Řešení sporů | Monopol | Omezení dovozu
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot