Pátek 26. července 2024 17:18
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost

Brusel

C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP

22.07.2024 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí letošního roku přestalo snižovat. Zvýšilo se na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvýrazněji se zadlužení zvýšilo na Slovensku, dál se ale zvyšuje i v České republice. Státní dluh Česka se dostal na další rekord.
img

Čínská státní automobilka SAIC zvažuje Česko pro svoji první evropskou továrnu, informuje dnešní španělský tisk. Česko by tak Číně pomáhalo obcházet nová cla EU

12.07.2024 Čínská státní automobilka SAIC postaví svoji první evropskou továrnu na výrobu elektroaut. Jako místo této rozsáhlé investice zvažuje čínský podnik Českou republiku, informuje dnešní španělský ekonomický list Expansión, jejž cituje agentura Bloomberg (viz níže). Kromě Česka je prý ve hře několik míst ve Španělsku a Maďarsko.
C:\fakepath\brexit10.jpg

Nová britská vláda dál představuje své plány, premiér chce "lepší" dohodu s EU

08.07.2024 Nová britská vláda po čtvrtečním drtivém vítězství labouristů v parlamentních volbách pokračuje v představování svých plánů s cílem podpořit ekonomický růst. Premiér Keir Starmer dnes vyhlásil, že chce "lepší" obchodní dohodu s Evropskou unií, informovala agentura Reuters. Nová ministryně financí zase hodlá urychlit výstavbu bytů či větrných elektráren.
img

Země EU váhají, zda podpořit dodatečná cla na elektromobily vyráběné v Číně

03.07.2024 Členské státy Evropské unie váhají, zda podpořit dodatečná cla na elektromobily vyráběné v Číně. Němci jsou proti, Francouzi pro a Češi zatím nevědí. Pro Brusel je problém získat shodu pro svůj zatím největší obchodní případ. V případě, že cla začnou platit, hrozí Peking rozsáhlými odvetnými opatřeními. Uvedla to dnes agentura Reuters.
img

EU se spojuje s Čínou ve jménu Green Dealu – a proti Trumpovi. Ďábelské

30.06.2024 Už v nadcházejícím týdnu mají vstoupit v platnost navýšená cla EU na čínské elektrovozy. Zatím v provizorním módu, od konce letoška definitivně. Stále tedy existuje možnost citelné redukce chystaného navýšení, nebo dokonce plného ustoupení od něj. EU v tomto týdnu přistoupila zatím jen k titěrné redukci nově plánovaných celních sazeb.
img

Volkswagen a Rivian jsou spolunocležníci ze zoufalství. Spolupracují kvůli obavě z pokut EU a z krachu

26.06.2024 Akcie Volkswagenu dnes padají na letošní minimum, do blízkosti minima víceletého (viz graf níže). Až pět miliard dolarů totiž nově hodlá investovat do potácejícího se amerického výrobce elektroaut Rivian. Ten jen letos vykáže ztrátu nejspíše kolem tří miliard dolarů. A v příštím roce mu peníze mají dojít zcela.
img

Cla na čínská elektroauta možná nebudou. Peking coby ústupek nabízí redukci svého cla, z níž by profitovaly hlavně německé automobilky

24.06.2024 Je stále pravděpodobnější, že EU sníží, nebo vůbec nezavede dodatečná cla na čínská elektroauta. Čína totiž nyní nově nabízí ústupek, z nějž by těžily zejména německé automobilky. Německému vicekancléři Robertu Habeckovi, který je na návštěvě Pekingu, dal nabídku čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao.
img

EU chce pod taktovkou Německa prohloubit průmyslovou spolupráci s Čínou, obává se totiž velké obchodní války s ní a i její konkurence, píše Wall Street Journal. EU tím podle listu ale dost riskuje

23.06.2024 Chystaná cla na čínská elektroauta, která jsou v plánu od příštího měsíce, nemají být – v očích Bruselu – úvodním výstřelem v obchodní válce. Evropská unie naopak tiše akceptuje vznik „eurounijně-čínského průmyslového komplexu“. V podstatě tedy již přijala fakt, že čínská elektroauta jsou natolik konkurenceschopná, že evropští výrobci – zatížení regulacemi a normami, jež nesnesou srovnání nikde jinde ve světě – proti většině z nich nemají příliš šancí. Proto se se svým soupeřem hodlá spíše spojit než s ním zápolit; chce jej jen přimět k tomu, aby své elektrovozy vyráběl v EU, a ne v Číně.
C:\fakepath\trader-20062024-35-zm.jpg

Brusel doporučuje Česku omezit růst výdajů, čeká rychlejší růst ekonomiky

20.06.2024 Evropská komise doporučuje české vládě, aby příští rok omezila růst čistých výdajů na takovou míru, která je v souladu s cílem udržet schodek veřejných financí pod třemi procenty hrubého domácího produktu (HDP). Uvádí to ve zpávě určené Radě EU, kde shrnuje i svá předchozí doporučení a jejich plnění v posledních letech. V letošním roce komise počítá s rychlejším růstem české ekonomiky, než jaký uváděla v jarní prognóze.
C:\fakepath\trader-19062024-40-zm.jpg

Brusel zahajuje kvůli vysokým deficitům řízení se sedmi zeměmi, i se Slovenskem

19.06.2024 Evropská komise (EK) zahajuje řízení se sedmi členskými zeměmi Evropské unie, které překračují stanovené deficity veřejných financí. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Týká se to Belgie, Francie, Itálie, Maďarska, Malty, Polska a Slovenska. Tyto země loni u deficitů překročily tříprocentní strop ve vztahu k hrubému domácímu produktu (HDP).
img

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko

17.06.2024 Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.
img

Kupujte solární panely, zdraží! Francie tlačí Brusel, aby na dovoz panelů z Číny uvalil vysoká cla

13.06.2024 Kupujte solární panely. Zdraží! Francie tlačí na to, aby EU po elektroautech uplatnila vysoká cla také na čínské solární panely.
img

Zvýšení cel EU na čínské elektrovozy může poškodit německý autoprůmysl, tedy a českou ekonomiku. Přitom cla EU budou mnohem nižší než ta, jež na čínské elektroauta zavádějí USA

12.06.2024 Dnes oznámené navýšení cel EU na čínské elektrovozy může zásadně poškodit německý autoprůmysl. Tím pádem tedy i českou ekonomiku, jež je německému autoprůmyslu klíčovým subdodavatelem. A to jsou přitom cla EU mnohem nižší než ta, která na čínské elektrovozy zavádějí Spojené státy.
img

EU výrazně navyšuje cla na čínská elektroauta, poškodí tím Německo i Česko. Fiasko Green Dealu ji totiž nutí přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala

12.06.2024 Evropská unie od první poloviny příštího měsíce výrazně navýší cla na čínská elektroauta, až do výše přesahující 38 procent. EU tak činí na základě prověrky systému dotování výroby čínských elektroaut, kterou zahájila loni. Čína už uvedla, že podnikne odvetné kroky. Akcie firem čínského segmentu výroby elektrout se v reakci propadají. Například akcie automobilek Geely a Xpeng klesají o osm procent.
img

Fiasko Green Dealu nutí Evropskou unii přejímat Trumpovu agendu, kterou dříve tolik kritizovala. Proti už je jen „pročínské“ Německo, kroky Bruselu tak poškodí i Česko

09.06.2024 Když svého času Donald Trump obýval Bílý dům, činovníci zemí Evropské unie se mu rádi vysmívali. Pokud jej tedy neměli hned za zlosyna. Dnes už jim úsměv ztuhl. Pýcha zase jednou předešla pád. Nakonec vlastně dokonce Trumpovu agendu přejímají. V řadě klíčových oblastí.
C:\fakepath\cina-usa-2.jpg

USA mají obavy z čínských elektromobilů, chtějí vyšší cla

14.05.2024 Výběr informací o ekonomických vztazích mezi Spojenými státy a Čínou (USA zvýší cla na dovoz elektromobilů z Číny z 25 na 100 procent, zvýší se i cla na mnoho dalších položek):
img

České členství v EU má své plusy i mínusy, czexit by se ale nevyplatil. Eurozóna již z hlediska Česka není elitním klubem jako před dvaceti lety

01.05.2024 Pro Česko a jeho ekonomiku členství v EU znamená zejména to, že naše země patří k bloku zemí, který je globálním hráčem. Těžko by globálním hráčem byla ČR sama o sobě. Na tom, kam se tento blok zemí ubírá, se navíc Česko může podílet a spolurozhodovat o něm, byť je otázka, do jaké míry. Nicméně v tomto ohledu ČR jako celek členstvím v EU nepochybně získává. Vysoce nad rámec více než bilionu korun, který od vstupu do EU v čistém vyjádření získalo z unijních rozpočtů.
C:\fakepath\euro zone.jpg

ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě

14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
img

Evropská komise začala řešit přemnožené vlky. Ale až poté, co jeden z nich roztrhal poníka její šéfky Ursuly von der Leyenové

31.03.2024 EU dlouho jako oko v hlavě střežila a chránila přemnožené vlky i přes četné protesty farmářů, jimž zabíjeli krávy, ovce a další zemědělská zvířata po desetitisících kusů ročně. Ještě i loni jich vlci na území Unie usmrtili nejméně 65 tisíc.
img

Čína podala k WTO stížnost na Spojené státy, vadí jí dotace na elektromobily

26.03.2024 Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Spojené státy. Vadí jí americké dotace na výrobu elektromobilů a požadavek na regionální původ dílů. Ten je totiž pro přiznání subvencí důležitý. Oznámila to dnes čínská diplomatická mise u WTO v Ženevě. Americké subvence, které navrhla vláda prezidenta Joea Bidena, Čína považuje za diskriminační.
img

EU by měla najet na válečnou ekonomiku. Kdo chce mír, musí se připravovat na válku – ne aby útočil, ale aby odstrašil

18.02.2024 Vrcholní představitelé EU si stále žijí svá „devadesátá léta“. Toto jejich odtržení od reality tedy není ničím novým. Nyní však nejde jen o ekonomický problém, leč též – a zejména – o problém bezpečnostní.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Jak hospodářské problémy Německa táhnou dolů ekonomiky východoevropských zemí

14.02.2024 Hospodářské problémy Německa nepříznivě ovlivňují ekonomiky východoevropských zemí. Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska tak v posledním čtvrtletí loňského roku stagnoval, zatímco rumunská ekonomika klesla, ukázaly dnešní statistiky. V obou případech se přitom čekal mírný růst. Východní Evropa tak nyní ve snaze zajistit hospodářské oživení spoléhá především na spotřebitelskou poptávku, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Cena emisních povolenek EU nebývale padá. A i kvůli tomu také akcie ČEZ; podle analytiků svých loňských maxim v příštích dvanácti měsících ani náhodou nedosáhnou

14.02.2024 Loni v únoru cena emisní povolenky EU vystřelila na historicky rekordní úroveň, na více než 100 eur za kus. Jenže od té doby jsou povolenky ve volném pádu. Dnes se povolenka prodává o takřka 45 procent levněji, za cenu kolem 55,50 eura. Přitom experti vyhlížejí další citelný propad. Povolenka by měla stát pouze 35 eur, míní například Per Lekander, generální ředitel londýnského fondu Clean Energy Transition.
C:\fakepath\Srbsko.jpg

The Moscow Times: V Srbsku se usazují váleční migranti a roste podnikání Rusů

04.02.2024 Rusové zaregistrovali v Srbsku do konce roku 2023 přibližně 9000 nových podniků, přičemž v letošním roce by měl jejich počet dále růst, vyplývá z informací srbské agentury pro evidenci obchodních společností (APR). Údaje odrážejí zájem ruské komunity zapustit kořeny téměř dva roky poté, co ruská invaze na Ukrajinu vyvolala příchod přibližně 370.000 Rusů do této balkánské země, napsal server The Moscow Times.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

WSJ: Regulační mánie brzdí schopnost Evropy konkurovat Spojeným státům a Číně

31.01.2024 Evropská unie je jedničkou v jedné oblasti - v regulacích. Agresivní tvorbou pravidel si ale pod sebou řeže větev. Připravuje se o schopnost konkurovat Číně v oblasti elektromobility a Spojeným státům v umělé inteligenci (AI), napsal americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\trader-29012024-42-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.01.2024 1) Maďarský forint dnes na forexovém trhu slábne, euro k němu přidává přes půl procenta. Agentura Reuters napsala, že příčinou je nejistota ohledně sazeb úvěrů v Maďarsku. Zpráva listu Financial Times (FT), podle které Brusel vyhrožuje Budapešti a je připraven sabotovat maďarskou ekonomiku, pokud premiér Viktor Orbán nepodpoří další pomoc Ukrajině, na kurz forintu dopoledne výraznější vliv neměla.
C:\fakepath\Forint2.jpg

Forint slábne, podle Reuters je příčinou nejistota kolem sazeb úvěrů v Maďarsku

29.01.2024 Maďarský forint dnes na forexovém trhu slábne, euro k němu přidává přes půl procenta. Agentura Reuters napsala, že příčinou je nejistota ohledně sazeb úvěrů v Maďarsku. Zpráva listu Financial Times (FT), podle které Brusel vyhrožuje Budapešti a je připraven sabotovat maďarskou ekonomiku, pokud premiér Viktor Orbán nepodpoří další pomoc Ukrajině, na kurz forintu dopoledne výraznější vliv neměla.
C:\fakepath\Orbán.jpg

Maďarsko je otevřené použití peněz z rozpočtu EU na pomoc Kyjevu, uvedl poradce

29.01.2024 Maďarsko je otevřeno tomu, aby EU na plánovanou pomoc Ukrajině ve výši 50 miliard eur (1,2 bilionu Kč) použila peníze ze svého rozpočtu. Na sociální síti X to napsal Balázs Orbán, poradce maďarského premiéra Viktora Orbána. Maďarsko chce ale podle něho mít možnost své rozhodnutí později změnit.
C:\fakepath\EU3.jpg

Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo

22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
C:\fakepath\Madarsko2.jpeg

Maďarsko získalo téměř 780 milionů eur z unijních fondů na obnovu

04.01.2024 Maďarsko získalo na konci prosince od Evropské unie formou půjček 779,5 milionu eur (19,2 miliardy Kč). Jde o finance určené na obnovu z podpůrných unijních fondů. Informovala o tom dnes ve svém prohlášení Evropská komise. Litvě komise vyplatila 109,8 milionu eur (2,7 miliardy Kč) a Polsku pak pět miliard (123,4 miliardy Kč) v půjčkách a grantech.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Euro používá 20 z 27 členských zemí EU

29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
img

EU má nová rozpočtová pravidla, jež zadlužování členských zemí ale spíše usnadní. Dosavadní Pakt růstu a stability z 90. let byl porušen ve stovkách případů

20.12.2023 EU má nová rozpočtová pravidla. Pakt růstu a stability z 90. let se tak definitivně stává minulostí. Nová pravidla umožní ještě snazší zadlužování zemí EU, zejména pak eurozóny.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Německo a Francie hlásí shodu na reformě fiskálních pravidel

20.12.2023 Francie a Německo dosáhly shody ohledně reformy fiskálních pravidel Evropské unie, oznámil podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire po jednání se svým německým protějškem Christianem Lindnerem. Ten hovoří o shodě v klíčových bodech. Šéfové resortů financí zemí EU budou dnes jednat prostřednictvím videokonference, aby se pokusili najít kompromis v této otázce, poznamenala agentura AFP.
C:\fakepath\Tusk2.jpg

Tuskova vláda na prvním jednání schválila návrh rozpočtu

19.12.2023 Nová polská vláda premiéra Donalda Tuska na své první schůzi schválila návrh rozpočtu na příští rok, oznámila dnes polská média. Rozpočet počítá s růstem hrubého domácího produktu o tři procenta, inflací na úrovni 6,6 procenta a schodek má činit 184 miliard zlotých (asi 1,04 bilionu Kč), uvedl ministr financí Andrzej Domaňski.
C:\fakepath\Zloty+forint.jpg

Měny Polska a Maďarska zpevnily po zprávách, že EU těmto zemím uvolní peníze

15.12.2023 Polský zlotý dnes na forexovém trhu zpevnil po zprávách, že se Varšava dostane k penězům, které jí Evropská unie blokuje. Později ale zlotý zisky smazal. Z podobného důvodu se tento týden zvyšoval i kurz maďarského forintu, kde se ale růst zatím vyčerpal a měna dnes dopoledne oslabila. Evropská unie má k oběma zemím výhrady a tvrdí, že přijetím některých zákonů potlačují demokratické principy.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Reuters: Maďarsko zveřejnilo soudní reformu, pomocí níž chce získat peníze z EU

13.12.2023 Maďarsko dnes v úředním věstníku zveřejnilo další reformy soudnictví, které jsou považovány za klíčové pro to, aby Budapešť získala přístup k zablokovaným miliardám eur z Evropské unie. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Pohonné hmoty dále zlevňují a pokles cen nekončí. Úterní ukončení výjimky na dovoz nafty z ruské ropy se v cenách u čerpacích stanic v ČR zatím neprojevuje, ještě však není všem dnům konec

07.12.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu opět zlevňovaly. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 52 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 36,96 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 39 haléřů na litr, na 37,24 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od června, nafta pak od srpna.
img

Česku hrozí citelné zdražení pohonných hmot, Slovnaft jej totiž ode dneška nemůže zásobovat palivy z ruské ropy. Přitom na Moravě každý druhý litr paliv pochází právě ze Slovnaftu

05.12.2023 Česku hrozí nedostatek pohonných hmot, zejména pak na Moravě. Právě na Moravě totiž hned každý druhý litr prodaných paliv pochází z bratislavské rafinérie společnosti Slovnaft, spadající pod křídla maďarského petrochemického podniku MOL. Slovnaftu ale dnes končí výjimka, který mu umožňovala zásobovat Česko palivy, zejména naftou, vyrobenými z ruské ropy. Slovenská vláda Roberta Fica sice nyní v Bruselu jedná o prodloužení této výjimky, ale než Evropská komise dospěje ke konečnému verdiktu, může uplynout několik týdnů.
img

Ceny pohonných hmot sice klesají, ale zdražit je může nezdar Ficovy vlády při vyjednávání v Bruselu. Slovensko lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka, a pokud neuspěje, pohonné hmoty v ČR zdraží až na cenu kolem 45 korun za litr

30.11.2023 Pohonné hmoty v uplynulém týdnu zrychlily tempo svého zlevňování. Průměrná cena benzínu v ČR klesla o 47 haléřů na litr, takže se benzín prodává průměrně celorepublikově za 37,48 koruny za litr. Nafta pak zlevnila o 57 haléřů na litr, na 37,63 koruny za litr. Benzín je nejlevnější od konce července, nafta pak od poloviny srpna.
img

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Pokud neuspěje, za pár dní výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku, až na cenu kolem 45 korun za litr

29.11.2023 Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit.
C:\fakepath\trader-24112023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.11.2023 1) Míra inflace v Japonsku se v říjnu zvýšila na 3,3 procenta ze zářijových tří procent. Oznámil to dnes statistický odbor japonské vlády. V růstu pokračují i jádrové ceny, k čemuž přispívají zejména služby - růst cen v této kategorii byl nejrychlejší zhruba za 30 let. Jádrová inflace tak proti září meziročně vzrostla o desetinu bodu na 2,9 procenta.
C:\fakepath\EK.jpg

EK schválila Maďarsku 900 milionů eur na plán obnovy, více zatím neuvolní

24.11.2023 Maďarsko získá 900 milionů eur (21,96 miliardy korun) z unijních peněz poté, co Evropská komise schválila úpravy v maďarském plánu obnovy. Brusel ale upozorňuje, že další peníze z balíku, na který má Budapešť nárok, uvolní, až Maďarsko přidá v boji proti korupci a posílí nezávislost justice. Agentura Reuters dává včerejší oznámení Evropské komise do souvislosti se snahami EU přesvědčit Maďarsko, aby nevetovalo pomoc Ukrajině.
C:\fakepath\trader-21112023-45-zm.png

Brusel schválil Polsku výplatu 5 mld. eur na plán obnovy, trvá ale na podmínkách

21.11.2023 Polsko získá 5,1 miliardy eur (125 miliard korun) z unijních peněz poté, co dnes Evropská komise schválila změny v jeho národním plánu obnovy. Polsko má šanci získat půjčky v hodnotě 34,5 miliardy eur a dotace ve výši 25,3 miliardy eur. Brusel ale do Varšavy vzkázal, že pro výplatu hlavní části balíku musí splnit několik zásadních kritérií.
img

Proč daň z mimořádných zisků bank vynese nakonec tak málo? Banky měly na daňovou optimalizaci čas, a navíc k ní měly i pádný důvod – v podobě dvojnásobné sazby oproti minimu EU

13.11.2023 Vláda na letošním inkasu daně z mimořádných zisků bank nakonec získá o celý řád méně, než předpokládala. Místo plánovaných 33 miliard korun bude ráda, když to budou miliardy tři. Ministr financí Zbyněk Stanjura uvádí, že půjde o méně než pět miliard.
img

Co za dražší elektřinu vlastně získáme? Dost možná vlastně nic, ani lepší klima ne

12.11.2023 Česko je na tom ekonomicky hůře, než se čekalo. Letos od července do září jeho hospodářství klesalo jak v porovnání se stejným obdobím loňska, tak ve srovnání s obdobím letošního dubna až června. Klíčovým důvodem propadu ekonomiky je pokračující obava domácností z dalšího ekonomického vývoje; jak na co se týče obecné inflace, tak cen energií. Domácnosti proto už řadu čtvrtletí v řadě škrtí své výdaje, které se stále nedostaly na předpandemickou úroveň. A vzhledem k tomu, že jejich spotřeba je významnou složkou celkového výkonu ekonomiky, ten zůstává notně povadlý. Nejnovější návrh Energetického regulačního úřadu by přitom české ekonomice zasadil další ránu.
img

Volkswagen končí s náborem nových zaměstnanců. Je v kleštích drahých energií a tuhých zelených regulací EU, které více než klimatu pomáhají Pekingu

04.11.2023 Německá automobilka Volkswagen pozastavuje nábor nových zaměstnanců. Zatím ani nestanovila, do kdy má opatření trvat. Jedná se o další viditelný příznak, že německý, ba evropský autoprůmysl čelí závažné ztrátě konkurenceschopnosti.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Země EU schválily pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku od Číny a dalších

23.10.2023 Země Evropské unie budou moci společně čelit obchodnímu a hospodářskému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších států. Rada EU zastupující členské státy dnes formálně schválila systém, který umožní evropskému bloku v krajním případě zavést odvetná cla či omezit investice.
C:\fakepath\euro recko5.jpg

Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje

23.10.2023 Zadlužení Evropské unie ve druhém čtvrtletí kleslo na 83,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 85,9 procenta před rokem. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice se zadlužení naopak dál zvyšuje a ke konci druhého čtvrtletí dosáhlo 44,3 procenta HDP proti 43,5 procenta před rokem. Státní dluh byl rekordní.
img

Země EU od roku 2008 poskytly Palestině zhruba desetinásobně větší objem peněz, než z evropských fondů dostalo Česko

22.10.2023 Finanční pomoc zemí EU Palestině je v posledních patnácti letech v poměru k velikosti ekonomiky zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, země EU své peníze posílají dále. Doslova zasypávají Gazu miliardami
C:\fakepath\eu.jpg

Ministři financí EU se zabývají fiskálními pravidly, čeká se komplikovaná debata

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie dnes na jednání v Lucemburku od rána debatují o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou loni navrhla Evropská komise (EK). Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministři financí EU budou debatovat o reformě fiskálních pravidel

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie budou dnes v Lucemburku jednat o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou už loni navrhla Evropská komise. Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat. Česko bude na jednání zastupovat ministr financí Zbyněk Stanjura.
img

Polský zlotý dnes výrazně posiluje, proti euru i proti koruně, neboť mezinárodní investoři jsou si jistější volebním triumfem polských prounijních stran. Čechům to ovšem zdražuje nákupy v Polsku

16.10.2023 Polská měna dnes v rámci asijského a časného evropského obchodování posiluje. Mezinárodní investoři totiž už před volbami celkem ve velkém sázeli v úspěch polských opozičních stran a nyní své sázky umocňují pod vlivem předběžných výsledků voleb, založených zejména na exit pollech.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

FT: EU plánuje vyšetřování čínských výrobců oceli kvůli státním subvencím

10.10.2023 Evropská unie plánuje tento měsíc na summitu se Spojenými státy oznámit vyšetřování čínských výrobců oceli v souvislosti s podezřením, že využívají vládní subvence, aby mohli ocel dodávat levněji. Připojí se tak ke snahám Washingtonu ochránit průmysl před levnou konkurencí. Uvedl to list Financial Times s odvoláním na dva úředníky obeznámené s touto situací.
img

EU od roku 2008 poskytla Palestině desetinásobně větší objem peněz z evropských fondů než Česku. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, EU své peníze posílá dále

10.10.2023 Finanční pomoc EU Palestině je v posledních patnácti letech zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko.
C:\fakepath\EK.jpg

FT: Brusel hodlá do konce listopadu uvolnit 13 miliard eur určených pro Maďarsko

03.10.2023 Evropská komise je připravena uvolnit Maďarsku miliardy eur z fondů Evropské unie, které zmrazila kvůli pochybnostem ohledně dodržování zásad právního státu. Informoval o tom dnes list Financial Times (FT) s odvoláním na zdroje obeznámené s jednáním. Komise podle těchto zdrojů hodlá do konce listopadu uvolnit zhruba 13 miliard eur (téměř 320 miliard Kč), tedy více než polovinu zmrazené částky.
img

NAPŘÍČ TRHY

03.10.2023 Nálada v českém průmyslu se v září znovu zhoršila. Index podnikatelské nálady PMI poklesl ze srpnových 42,9 na 41,7 bodů a nadále tak setrvává hluboko v pásmu recese. Pod hranicí 50 bodů, která odděluje expanzi a recesi, se tuzemský index PMI nachází již šestnáct měsíců v řadě, přičemž podobně jako v sousedním Německu se od léta drží na velmi nízkých úrovních.
C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Dombrovskis: EU nechce přerušit vztahy s Čínou, i když se snaží snížit závislost

25.09.2023 Evropská unie nemá v úmyslu přerušit vztahy s Čínou, i když podniká kroky ke snížení ekonomické závislosti a rizik. Na pekingské univerzitě Čching-chua to dnes řekl eurokomisař pro obchod Valdis Dombrovskis. Sedmadvacítka bude podle něj důraznější při prosazování spravedlivé hospodářské soutěže a hájení svých zájmů. Očekává se, že místopředseda unijní exekutivy své obavy probere s čínským vicepremiérem Che Li-fengem, uvedla agentura Reuters.
img

Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí

17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
C:\fakepath\lithium.png

Evropští poslanci chtějí ambicióznější cíle v soběstačnosti klíčových surovin

14.09.2023 Evropští poslanci dnes podpořili ambicióznější cíle při zajištění větší soběstačnosti Evropské unie v produkci a zpracování surovin, které jsou klíčové pro evropský průmysl a u kterých je EU závislá na dovozu ze zemí mimo blok. Usnesení, které stanovilo postoj Evropského parlamentu v jednání s členskými státy, schválilo 515 přítomných poslanců z 577. Nutnost zajistit větší soběstačnost podle zastánců návrhu dokázala omezení, která zavádí Čína, či dopady války na Ukrajině.
img

Evropská komise zahajuje vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Výsledkem může být zákaz dovozu čínských vozů a zdražení elektroaut také v Česku

13.09.2023 Evropská komise dnes oznámila zahájení vyšetřování čínské dotační politiky v oblasti výroby elektroaut. Nebude překvapením, pokud výsledkem vyšetřování budou vyšší cla na čínské vozy, nebo dokonce zákaz jejich dovozu do EU.
img

Summit G20: Západ se snaží naklonit si Indii a získat zpět ztrácený vliv na Blízkém východě, chystá obří infrastrukturní projekt. Je za pět minut dvanáct

10.09.2023 Západ se snaží znatelně prohloubit ekonomickou spolupráci s Indií a získat ji tak více na svoji stranu. I tak by se dala shrnout dosavadní jednání na summitu skupiny G 20, který právě probíhá zrovna v Indii. Zmíněná snaha Západu je v době rapidně vzrůstajícího globálního hospodářského významu hostitelské země a silného a sílícího geopolitického napětí ve vztahu Západu a Ruska a Západu a Číny důležitější než kdy jindy.
img

Německá ekonomika padá a s ní i ta česká. Drtí ji stále vysoké ceny elektřiny – vyšší o 312 % v porovnání s předválečnými léty – a překonaná schémata, v nichž EU uvažuje, i třeba ve vztahu k Indii

25.08.2023 Důvěra v německou ekonomiku se v srpnu opět otřásla. Její ukazatel, který sestavuje Ifo institut, klesl na úroveň 85,7 bodu, z revidované červencové úrovně 87,4. Klíčoví představitelé německých firem a podniků tedy propadají ještě větší skepsi ohledně současného i pro nejbližší měsíce vyhlíženého ekonomického vývoje, než předpokládali analytici oslovení agenturou Bloomberg. Letos ve druhém čtvrtletí přitom hospodářství našeho západního souseda jen stagnovalo, jak potvrdila dnes rovněž zveřejněná data.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďaři kvůli inflaci masově vybírají peníze z bank a nakupují vládní dluhopisy

21.08.2023 Maďaři nevěří, že se ekonomická situace v zemi zlepší a že spotřebitelské ceny půjdou dolů. Kvůli inflaci, která je teď nejvyšší v Evropské unii, masově vybírají úspory z bank. Nakupují za ně vládní dluhopisy, neboť předpokládají, že stát nezkrachuje. S odkazem na údaje maďarské centrální banky o tom píše agentura Bloomberg a další média.
img

Evropská unie zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko

20.08.2023 Evropská unie zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Čeští zemědělci tak mohou zůstat znevýhodněni, jelikož i jejich výkupní ceny ukrajinské obilí snižuje – zůstali by však bez kompenzace.
img

Německo stále dramatičtěji zaostává za USA, varuje největší německá banka. Tím se i stupňuje jeho technologická závislost na Číně, takže podoba vztahů s ní bude do budoucna stále více ovlivňovat i výkon české ekonomiky a zaměstnanost v ČR

16.08.2023 Eurozóně vážně hrozí největší krize od jejího vzniku, varují analytici agentury Bloomberg. Na přelomu let 2024 a 2025 se může v maximální míře projevit efekt utahování její měnové a zároveň rozpočtové politiky, což přivodí hospodářský pád – až zhruba pětiprocentní – srovnatelný s tím z doby evropské dluhové krize před více než deseti lety. Zatímco Spojené státy mohou zvládnout měkce přistát, eurozóna mnohem spíše přistane tvrdě.
img

Evropu čeká velmi obtížné desetiletí, kvůli drahým energiím a invazi čínských elektromobilů, varují experti. Motor evropské ekonomiky, Německo, se zadrhává, výrazně tam sílí Alternativa pro Německo

30.07.2023 Evropu čeká velmi složitých deset let, kdy se její ekonomika bude muset utkat s povážlivou ztrátou konkurenceschopnosti. Starý kontinent totiž ve světě stále povážlivěji zaostává, zejména za USA, a kombinace drahých energií a přílivu čínských elektromobilů situaci může dále výrazně zhoršují. Varují tak experti, které cituje agentura Bloomberg.
img

Lidé nechápou a nadávají: proč vláda škrtá důchody, když si přitom půjčuje 140 miliard? Vláda se chytla do pasti svého strašení rozvratem veřejných financí

26.07.2023 Česká vláda si v Bruselu hodlá půjčit bezmála 140 miliard korun. Objemný úvěr schválila v rámci aktualizace Národního plánu obnovy. Veřejnost tomu ale příliš nerozumí a je rozhořčená: proč vláda na jedné straně přichází s konsolidačním balíčkem, proč chce kdekomu „utahovat opasky“, proč zpřísňuje podmínky důchodců, jak o tom nyní hlasují poslanci, proč dokonce snížením mimořádné valorizace penzí riskuje náraz u Ústavního soudu, když se na straně druhé chce půjčkou od Evropské komise dále výrazně zadlužit?
img

Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce

24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
img

Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže

21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste

21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
img

Migrační dohoda EU, k níž se Česko připojilo, představuje potenciálně nečekaně výraznou zátěž pro české veřejné finance. Může jít o desítky miliard ročně, což by mohlo vést k osekání třeba důchodů

19.06.2023 Migrační dohoda EU, k níž se Česko připojilo, může mít nečekaně výrazný dopad na peněženky daňových poplatníků v ČR. Česko se totiž zavázalo, že v případě silných nebo rychlých migračních toků, přijme buď nejméně 30 tisíc migrantů ročně, nebo zaplatí ročně minimálně 600 milionů eur, tedy dle dnešního kursu více než 14 miliard korun.
img

Lidé nechápou a nadávají: proč si vláda půjčuje 140 miliard, když přitom říká, že je třeba šetřit? Vláda se chytla do pasti svého strašení rozvratem veřejných financí

15.06.2023 Česká vláda si v Bruselu hodlá půjčit bezmála 140 miliard korun. Objemný úvěr schválila v rámci aktualizace Národního plánu obnovy. Veřejnost tomu ale příliš nerozumí a je rozhořčená: proč vláda na jedné straně přichází s konsolidačním balíčkem, proč chce kdekomu „utahovat opasky“, proč dokonce snížením mimořádné valorizace penzí riskuje náraz u Ústavního soudu, když se na straně druhé chce půjčkou od Evropské komise dále výrazně zadlužit?
C:\fakepath\trader-25052023-46-zm.jpg

Brusel schválil převzetí Credit Suisse domácím konkurentem UBS

25.05.2023 Evropská komise dnes schválila převzetí druhé největší švýcarské banky Credit Suisse větším domácím konkurentem UBS. Dospěla k závěru, že transakce výrazněji nenaruší hospodářskou soutěž v Evropském hospodářském prostoru (EHP). Komise to uvedla v dnešní tiskové zprávě.
img

Veřejné finance ozdraví hlavně chudnoucí střední třída. Fialova vláda tak ale svůj slib jejich ozdravení splní

22.05.2023 Nová prognóza vývoje českých veřejných financí z pera Evropské komise vyznívá pro Fialovu vládu příznivě. Prognózovaná základní stabilizace veřejných financí ČR ale proběhne z velké části skrze „inflační zdanění“ lidí. Největší tíži inflačního zdanění nese střední vrstva. Tuzemské veřejné finance tak v současnosti neozdravuje ani tak vláda, jako spíše právě střední třída, jež se na rozdíl od nejchudších a nejbohatších musí smířit s opravdu citelným propadem své životní úrovně.
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
img

Google, Amazon a další budou dodržovat přísnější pravidla pro obsah, rozhodla EK

25.04.2023 Velké internetové firmy jako Google, Facebook, Amazon, Apple či Alibaba budou od srpna muset dodržovat přísnější pravidla ochrany práv a potřeb uživatelů. Evropská komise dnes stanovila seznam 19 "velmi velkých internetových platforem", na něž se budou vztahovat zvláštní podmínky v rámci loni schváleného aktu o digitálních službách (DSA). Společnosti ze seznamu budou muset více dbát na soukromí uživatelů či důsledněji postupovat proti nelegálnímu obsahu či dezinformacím.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Kreml sleduje zprávy o nových možných sankcích, uvedl Peskov

21.04.2023 Kreml sleduje zprávy o možném téměř plném zákazu exportu do Ruska ze strany západních zemí, uvedl dnes mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov. Nové sankce by podle něj poškodily světovou ekonomiku. Reagoval tak na zprávy agentur Bloomberg a Kjódó, podle nichž někteří klíčoví spojenci Ukrajiny, včetně Spojených států, zvažují téměř úplný zákaz vývozu do Ruska.
C:\fakepath\EU-China.jpg

EU se shodla na sankčním systému proti obchodnímu zastrašování od Číny a dalších

28.03.2023 Evropská unie bude mít k dispozici nový nástroj, jak čelit obchodnímu a ekonomickému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších zemí. Členské země a europoslanci se dnes nad ránem shodli na znění pravidel, která EU umožní v krajním případě sáhnout k zavedení odvetných cel či omezení dovozních licencí. Některé členské země se obávají, aby případné využívání systému nevedlo k obchodním válkám. I proto si proti původnímu návrhu Evropské komise vyjednaly státy větší podíl na rozhodování o možných protiopatřeních.
img

Brusel ustupuje Berlínu, auta se spalovacími motory se budou v EU prodávat i po roce 2035, jak dnes informuje eurokomisař Timmermans. Jde o dobrou zprávu i pro českou ekonomiku

25.03.2023 Evropská komise se dohodla s Německem na nové podobě regulace, podle níž mají být nová auta od roku 2035 takzvaně uhlíkově neutrální. Dnes dopoledne to na svém twitterovém účtu oznámil Frans Timmermans, místopředseda Evropské komise odpovědný za klimatickou politiku.
C:\fakepath\evropska centralni banka.jpg

Situace evropských bank je stabilní, shodují se lídři EU po summitu

24.03.2023 Situace evropských bank a návrat k pozastaveným fiskálním pravidlům Evropské unie byly zásadními tématy druhého dne jednání summitu EU v Bruselu. Lídři se v závěrečném prohlášení shodli na tom, že bankovní systém je odolný a má dostatek likvidity. To novinářům řekl také český premiér Petr Fiala, podle nějž nic nenasvědčuje tomu, že by v Evropě hrozily podobné problémy jako ve Švýcarsku či Spojených státech. Podle nizozemského premiéra Marka Rutteho je však třeba vyjasnit například rozložení rizik. Německý kancléř Olaf Scholz ujistil, že situace Deutsche Bank, která čelí poklesu svých akcií, je stabilní.
C:\fakepath\EK.jpg

Evropská komise představí návrhy na podporu zelené ekonomiky a soběstačnosti EU

16.03.2023 Evropská komise dnes představí sadu návrhů, jejichž cílem je podpořit zelenou ekonomiku a posílit evropskou soběstačnost v produkci strategických surovin a materiálů. Brusel jimi hodlá reagovat na masivní americkou podporu klimaticky čisté výroby a omezit vliv Číny na produkci důležitých technologií.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Státy EU se shodly na principech návratu fiskálních pravidel, na detailech ne

14.03.2023 Země Evropské unie se chtějí vrátit k dodržování společných fiskálních pravidel, která však mají lépe odrážet ekonomickou realitu doby ovlivněné pandemií covidu-19 a války na Ukrajině. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili obecné principy reformy rozpočtových a dluhových pravidel navržené loni Evropskou komisí (EK), na všech podrobnostech se však zatím neshodují. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury se čeká debata například o přijatelnosti výjimek pro jednotlivé státy.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Eurostat: Deficit EU v obchodu s Ruskem klesl na třetinu úrovně před válkou

03.03.2023 Obchodní deficit Evropské unie s Ruskem se v prosinci snížil na třetinu úrovně před válkou na Ukrajině, uvedl dnes evropský statistický úřad Eurostat. Klesl dovoz uhlí, plynu a ropy z Ruska. Unie se snaží odstřihnout od ruského plynu a ropy a najít alternativní zdroje, vzhledem k tomu, že Moskva po začátku invaze přerušila dodávky plynu do EU. Brusel také od 5. prosince zakázal dovoz ruské ropy do unie po moři.
img

Emisní povolenka EU stojí poprvé v historii více než 100 eur, a cena půjde ještě výše. Drahé povolenky zdražují nejen elektřinu, ale třeba i cukr nebo tvrdá alkohol

21.02.2023 Cena emisních povolenek EU dnes během dopoledního obchodování vzrostla na nový absolutní rekord, na více než 100 eur za kus. Maximální dnešní cena zatím činí 101,05 eura, vyplývá z dat agentury Bloomberg. Jedna povolenka představuje povolení vypustit do ovzduší ekvivalent jedné tuny oxidu uhličitého.
img

Evropský strop cen plynu už vykazuje trhliny, které se dají jen těžce napravit

17.02.2023 Netrvalo to moc dlouho a v novém kontroverzním evropském cenovém stropu pro plyn se objevila mezera.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Ruský rozpočet se v lednu propadl do obřího schodku

07.02.2023 Ruský federální rozpočet podle předběžných údajů ministerstva financí skončil v lednu se schodkem ve výši 1,776 bilionu rublů (asi 552 miliard Kč), zatímco o rok dříve vykazoval přebytek 125 miliard rublů (asi 39 miliard Kč), upozornila včera agentura Interfax. Lednový schodek představuje 60 procent plánovaného deficitu na celý letošní rok (2,925 bilionu rublů).
C:\fakepath\Rubl.jpg

Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v lednu klesly nejníže od roku 2020

03.02.2023 Měsíční příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu v lednu v důsledku západních sankcí sestoupily na nejnižší úroveň od srpna 2020. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů ruského ministerstva financí.
C:\fakepath\trader-01022023-30-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.02.2023 1) Británie se po bankrotu americké kryptoměnové burzy FTX chystá toto odvětví silně regulovat. Vládní činitelé to nastínili v materiálu, který v úterý začali projednávat lidé z ministerstva financí. Počítá se i s regulací kontroverzního půjčování kryptoměn a jejich úschovy, záměrem je podle médií dohled přiblížit regulaci tradičních finančních společností.
C:\fakepath\eu penize.jpg

EK představila plán podpory firem, kterým reaguje na subvence USA a Číny

01.02.2023 Evropská komise (EK) chce firmám, které tvoří takzvanou zelenou ekonomiku, zjednodušit administrativu a urychlit přístup k financování jejich projektů. Oznámila to dnes předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž chce Brusel podpořit evropskou ekonomiku v reakci na masivní státní subvence, které svým firmám nabízejí hlavně Spojené státy a Čína. Komise podle ní do jara navrhne nové normy, které podporují produkci ekologických technologií a omezují závislost na dovozu surovin z Číny.
C:\fakepath\eu-usa.jpg

Sedm zemí EU se obrátilo na Brusel v obavách ze závodu v subvencích s USA

31.01.2023 Sedm zemí Evropské unie varovalo Evropskou komisi (EK) před závodem v subvencích se Spojenými státy. Ministři financí se proto dopisem obrátili na místopředsedu EK Valdise Dombrovskise, aby mu vyjádřili své obavy. Za Českou republiku se podepsal ministr Zbyněk Stanjura. ČTK má dopis k dispozici.
C:\fakepath\EK.jpg

EK chystá v reakci na americké subvence vlastní tzv. zelenou podporu firem

17.01.2023 Evropská komise (EK) letos představí parametry nového fondu, který má podpořit firmy z unijních zemí v době pokračujících následků krize a zabránit jejich odlivu za masivními subvencemi do Spojených států. Komise také se stejným cílem připraví nový rámec pro státní pomoc firmám a normu, která usnadní podporu produkce klimaticky čistých technologií. V projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu to dnes oznámila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová.
img

GBPUSD se navzdory pozitivnímu pozadí pohybuje směrem nahoru opatrně

16.01.2023 Už je to dlouho, co měla libra tolik dobrých zpráv. Britská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí s největší pravděpodobností dokázala vyhnout recesi, inflace zpomaluje, globální chuť k riziku roste mílovými kroky, na pozadí dobrých zpráv z Číny, americký dolar oslabuje, Londýn a Brusel jsou blízko průlomu v jednání o protokolu o Severním Irsku v rámci Brexitu. Co chybí býkům na GBPUSD? Navzdory malé pozitivitě se pár pohybuje směrem nahoru velmi opatrně.
img

Armageddon nečekejme, na investování je brzy

10.01.2023 Výkon světové ekonomiky v roce 2022 podle všeho poprvé v historii překonal psychologickou hranici 100 bilionů dolarů (odpovídá zhruba 2270 bilionům korun). V letošním roce jí ale hrozí recese.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
img

Vývoz plynu z Ruska do Evropy letos klesl na postsovětské minimum

29.12.2022 Ruský vývoz plynu do Evropy prostřednictvím plynovodů se v roce 2022 propadl na postsovětské minimum. S odvoláním na údaje Gazpromu a vlastní výpočty o tom dnes informovala agentura Reuters. Připomněla, že Evropa snížila dovoz ruského plynu po invazi Moskvy na Ukrajinu a jeden z hlavních plynovodů byl poškozen dosud nevysvětlenými výbuchy.
img

Americký ropný obr ExxonMobil žaluje Evropskou unii, chce zarazit daň z mimořádných zisků. Tu chystá i Česko – Fialova vláda tak může čelit lavině žalob ze strany amerických bank a fondů

28.12.2022 Největší západní petrochemická společnost, americký ExxonMobil, podle dnešní zprávy Financial Times žaluje Evropskou unii. Chce zarazit daň z mimořádných zisků právě na petrochemické podniky, s níž Brusel letos přišel. Mimořádně zdanit petrochemické podniky, v prvé řadě Unipetrol, se s odkazem právě na bruselský krok chystá od příštího roku také česká vláda.
img

Facebook podle EK zřejmě zneužívá postavení na trhu s reklamou

19.12.2022 Evropská komise (EK) dospěla k předběžnému zjištění, že společnost Facebook zneužívá svého dominantního postavení na trhu s reklamou, čímž může porušovat antimonopolní pravidla Evropské unie. Unijní exekutiva dnes uvedla, že informovala americkou společnost Meta Platforms, vlastníka Facebooku, o možných následcích v případě, že by podrobné vyšetřování prvotní tezi potvrdilo. Firma by pak mohla dostat pokutu v maximální výši deset procent svého ročního celosvětového obratu.
C:\fakepath\Turecko-Rusko.jpg

Brusel má obavy z posilování hospodářských vztahů mezi Tureckem a Ruskem

11.12.2022 Evropská komise se dívá s obavami na rostoucí hospodářské vztahy mezi Tureckem a Ruskem. Píše to šéf unijní diplomacie Josep Borrell v dokumentu adresovaném Evropskému parlamentu, ze kterého citují média z německé skupiny Funke. Turecko po zahájení války na Ukrajině proti Rusku nezavedlo žádné sankce. EU vyzývá Ankaru, aby Rusku neumožňovala postihy obcházet.
img

Maďaři už platí za naftu více než Češi. Po nouzovém zrušení zastropování cen jim paliva „v mžiku“ skokově zdražila, z čehož Budapešť klamně viní Brusel

07.12.2022 Maďarská vláda premiéra Viktora Orbána včera pozdě večer ukončila takřka třináct měsíců trvající zastropování cen pohonných hmot. Učinila tak nouzově, po naléhání ropného a plynárenského podniku MOL, který již dále nebyl s to stále kritičtější situaci zvládat. Zhruba čtvrtina jeho čerpacích stanic v Maďarsku – tedy přibližně sedmdesát z nich – se včera ocitla zcela bez pohonných hmot. Motoristé podléhali panice a i pod vlivem spekulací o blížícím se ukončení zastropování hekticky paliva vykupovali, aby se předzásobili.
Související klíčová slova: Průmyslové velmoci | Rating Česka | Německé ministerstvo hospodářství | Cenový kanál | Aker | Zdražuje zlato | Odhad vývoje ekonomiky | Propad ekonomiky | Obchodování s emisemi ETS | Realitní trh | Velké energetické firmy | Stabilizační mechanismus | ChatGPT | Zpravodajský server | Mediální magnát Rupert Murdoch | Zdanění znečisťujících leteckých paliv | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Společnost Gazprom | Harley-Davidson | Unipetrol | Premiérka | Firma Meta Platforms | Globální fondy | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Skandinávské aerolinky | Války | Ministr zahraničí | Lithium | Cla na americké zboží | Západní země | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Astrazeneca | Obchodní platformy | Konec osobních kryptopeněženek | Češi | Data z trhu práce | Budapešť | Zelené ekonomiky | Panevropský index | Evropský komisař pro hospodářství | Claudia Goldinová | Zelený balíček | Globální růst | Vládní pomoc | IW | Koronavirové ohrožení | Nizozemská vláda | DPH | Americká automobilka | EUR | CECE | Přijmout euro | Francouzské energetické společnosti | Transněfť | Daně na energetické produkty | Le Journal du Dimanche | Kalifornie | Finanční ústav | Yandex | Hlavní úrokové sazby | Keir Starmer | Surová ropa | JP Morgan Chase | Výkyvy | Itálie | Euro proti dolaru | Eurodluhová unie | Stoxx | NATO Jens Stoltenberg | PEPP | Obchodní deficit | Magnát Rupert Murdoch | Cena severomořské ropy | Obilí z Ukrajiny | Texas | První den obchodování | České členství v EU | Rozpočet EU | Očekávání | Finanční injekce | Letecké palivo | Úplný zákaz vývozu do Ruska | Daň z mimořádných zisků bank | Britská letecká společnost | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Poslanci | Státy eurozóny | Výpadek příjmů | Novo | Výroby baterií | Viterra | Veřejné finance | Novartis | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | Mistral AI | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Společnost Ryanair | Evropská komise | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | Oživení ekonomiky | Investice | Czech Media Invest | Britská centrální banka | Společnost Equinor | DXY | Potenciál | Diverzifikace | Support | Akvizice | Posílení | Továrny na čipy | The Moscow Times | Finanční trh | Škoda Auto | Daňové záležitosti | Plán na obnovu Ukrajiny | Ifo | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Invaze na Ukrajinu | Hlavní index frankfurtské burzy | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Výkonný ředitel | Nejnižší cena | Severoirský protokol | Státní televize | Výrobci elektroaut | Klesly akcie | Experti | Zdanění firem | Podřízené dluhopisy | Mimořádné daně | Chování | Rekord | Zpevňování koruny | Nezávislost | ČEZ | Madrid | Návrh zákona | Evropské měny | Hnojiva | Měnový pár GBP/USD | Bidenova administrativa | Největší světová ekonomika | Objem ropy | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Zákon o vnitřním trhu | Účely primární veřejné nabídky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | PiS | Bruegel | Gallium | Prezidenti a premiéři | Pohonné hmoty v Česku | Vanguard | Mediální magnát | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Wopke Hoekstra | Von der Leyenová | Investing | PKN Orlen | Reality | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Český průmysl | Mezibankovní | Ekonomické zotavení | Otevřenost | SOK | ESM Klaus Regling | Konkurenti | Akcie společnosti | Zadlužení EU | Streamovací služby | Ruský export | Agentura AFP | Solidarita | Dominic Raab | Obavy z ekonomického dopadu | Softwarová společnost | České členství | Cena pšenice | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | Pokrizové hospodářské obnovy | Většinový podíl | Vývoj ceny ropy | Sankce EU | Odhad letošního růstu ekonomiky | Cenné papíry | Petr Zahradník | Bankovní skupiny | Výnos | Očištěný čistý zisk | Soudní dvůr EU | Plány obnovy | Brent | Soukromá spotřeba | Výkon průmyslu | IHNED | Delta | Zalando | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Vatikán | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Slabá poptávka | Dopravci | Cena emisních povolenek | Šéfové | ESG | Index DOW | Capri | Bankrot Řecka | Americká energetická společnost | Více peněz | Skupina J&T | Zákaz vývozu | Politico | Citymapper | Londýn | Exchange | KLDR | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Elektroauto | Kontrakty | Strach | Propad cen | Zvýšení dodávek plynu | Kancléřka Merkelová | Praxe | Škoda | Platební neschopnosti | Americká technologická společnost | Labouristé | Sentiment na trhu | Cena emisních povolenek EU | Jurij Vitrenko | Michel Barnier | Premiéři zemí Evropské unie | Síť Threads | AI | Obchodní restrikce | Maďarská média | Růst hrubého domácího produktu | Casino | Znovunastartování ekonomiky | Společnost VNG | Posilování dolaru | Německá společnost | Premiér Mario Draghi | Evropská komise (EK) | Changpeng Zhao | Nárůst ceny | Projekce | Peníze | Tagesspiegel | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Ukazatel | Největší kryptoměnová burza | Vývoj měnové politiky | FTX | Title Transfer Facility | Největší banky | Bydlení | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | Největší krize | Balík na pomoc | Nestlé | Doporučení k obchodování | Geely | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Dodávky ruského plynu | iPhone 15 | STAN | Protistrana | Evropský výrobce letecké techniky | Čerpání peněz | Adani | Barel ropy | Vassili Serebriakov | Nižší daně | Tržní hodnota | Energetický tarif | Ropa WTI | Francouzský plán na obnovu ekonomiky | Eurosummit | Zájem obchodníků | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Americká společnost Tapestry | Měnová krize | Ekonomické dopady pandemie | Veřejné investice | Ceny elektřiny v Německu | Průmyslová výroba v Itálii | Developeři | Brexit | Společnost NJJ | Open Society Foundations (OSF) | Společnost Sentix | Burzy | Budoucnost EU | Peníze z krizového fondu | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Maso | Americký prezident Joe Biden | Norské společnosti | Dopravní subvence | Robinhood | Cestování | Nord Stream 2 | České hospodářství | The Economist | Společnost Siemens | Bayer | Slovenská vláda | Akcionáři | Dopady krize | Prodeje aut | Záchranný fond | Nákup plynu | LCI | Magnát | USD | Export | Banka Goldman Sachs | Britové | Občané | NFP | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Sundar Pichai | Posilování koruny | Cowboy | Ruská společnost | InterContinental | Plány | Vládní opatření | Energetická společnost | Na burze | Šok | ČSOB | Balázs Orbán | Italský premiér | Průměrná volatilita | ByteDance | Americké ministerstvo spravedlnosti | Investovat | Vlastnictví | Společnost Emirates | Zavedení eura | Fialova vláda | Regulace | Hospodářské problémy | Katar | Maďarsko | Ericsson | Garance | Měnový fond | LG Energy Solution | Výkon světové ekonomiky | Společnost Pfizer | Úroková sazba | Kurs rublu | Ceny emisních povolenek | Czexit | Kabinet | Státní subvence | Automobilky | Klimatické změny | Ekonomiky | Emirates | Litva | Prodej | Německý dovozce ruského plynu | Tempo zdražování | Sociální sítě | Elektrárenská společnost | Nasdaq v New Yorku | Ruský vývoz plynu | Ruský prezident | Giuseppe Conte | Širší index S&P 500 | Vyloučení Ruska | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Středoevropské měny | Německá kancléřka | Sýrie | McKinsey Global | 21. století | Daily Telegraph | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Global Gateway | Dovoz | Dillí | Automobilka Tesla | Baterie do elektromobilů | Zvezda | Šíření nemoci | Evropská dluhová krize | 100 procent HDP | Nejbohatší | Hyundai | Nikkei | Instagram | Uhelné elektrárny | Bankroty | Energie | The New York Times | Gigant Gazprom | 1 milion | Stratégové | Konvergence | Čínské úřady | Komoditní | Výrobci elektromobilů | Světová finanční krize | Světový obchod | Ruské banky | Vysoký rozpočet | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | EUR/CZK | Spotové obchodování | Válka na Ukrajině | McKinsey | Intercontinental Exchange | Turkish Airlines | Nigérie | Banka JPMorgan | Elon Musk | Annick Girardinová | Rusové | Finančník | Der Spiegel | Britská centrální banka dnes | Obavy z čínských elektromobilů | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Kjódó | Čínští výrobci | Společnost Shell | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Souhrn finančních trhů | Fungování | Portfolio | Bloomberg | Sója | Myšlení | Akciová burza | Petr Pavel | Vládní představitelé | Západní společnosti | Globální ekonomiky | Americký prezident | OCBC | Evropská měna | Společnost Google | Penále | Média | Lety v Evropské unii | Christine Lagardeová | Daily Mail | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | Mário Centeno | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Západní sankce | Statistický úřad Eurostat | Dovoz ropy | Zisk | Firma Meta | APA | Zpřísňování měnové politiky | ČSSD | Den obchodování | Commonwealth Bank | Fiskální pravidla EU | Finanční instituce | Bank of England | Ruské ropy | Airbnb | Automobilka Toyota | Společnost Nasdaq | Nezávislý obchodník | Cineworld Group | CAC 40 | Britský premiér | Dolar | Obchodník s ropou | WSJ | Prezident | AT&T | Obchodování s termínovými kontrakty | Ruské společnosti | BP | Bohatí | Úsporný tarif | Migrační dohoda | Řetězec Casino | Japonská automobilka | Nová prognóza | Funkční období | Skupina OPEC+ | Energetický sektor | Růst cen ropy | Sabotáž | Automobilka Toyota Motor | Akcie Gazpromu | Fondy rizikového kapitálu | SaxoBank | Kč/EUR | Akcie Adani | Snížení nákladů | Boj s inflací | Globální brány | Analýzy | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Finanční pomoc | Jednotné měny | Slevy | TTF | Potíže EDF | Investiční | Průzkum | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | ExxonMobil | Altria | Energetický a průmyslový holding | Berlín | Sociální nepokoje | IEA | Demokraté | ETS | Dluhová unie | EP | Realitní společnost | Tržní podíl | Eurokomisař pro ekonomiku | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Dluh Británie | Válka | Úrok | Evropské ekonomiky | Les Echos | Jednotná evropská měna | MPO | Agentura Reuters | Půjčka | Tower Semiconductor | Maďarský list Telex | Nobelovy ceny za ekonomii | Reálné mzdy | Vyšší mzdy | Technologické centrum | Cestovní ruch | Zpráva | Vyjednavači EU | Nvidie dnes | Odchod z Evropské unie | EUR/PLN | Prémie | First Republic Bank | Představitelé Fedu | Tržní kapitalizace | Covid | Švýcarská banka | Člen představenstva | Ekonomické dopady | Rozpočtová politika | Kontrakty TTF | Huawei | Tencent | Firemní daně | Státní pomoc | Výhled vývoje ekonomiky | Ministerstvo obchodu | S&P | EPH | Česká měna | Hospodářský vývoj | Quantum | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Ceny Bitcoinu | Rok 2024 | Zdanění energií | Hospodářské dopady | Prezident Javier Milei | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Legislativa | Zasedání Fedu | Dopady koronavirové krize | Býčí trend | Plynovody | Automobilka | Meta | S&P Global | Niall Ferguson | Financial Times (FT) | Exor | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | Rekordní hodnoty | České koruny | Management | Americké sankce | Cinema City | NAFTA | Důvěra investorů | Ropovod | Úsporný energetický tarif | TSMC | Budoucnost | Centrální banky | Fungování trhů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Armageddon | Objem dluhopisů | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Zastropování cen ruské ropy | Předpověď | Zprávy | Úřad Eurostat | Deflace | Daňový poplatník | Kristalina Georgievová | Murray | Dolary | Akcie v Asii | Petr Fiala | Cena povolenek | Alena Schillerová | CCI | Německé firmy | Investiční banka | Averze k riziku | Bard | Index Stoxx 600 | Americká společnost Intel | Ceny ropy | Praha | Recyklace | Míra | Evropský parlament | Zahraniční akvizice | Obchod Amazon | Evropské akcie | Udržitelnost | Nejdůležitější události | Šéf unijní diplomacie | IG | Diplomaté členských zemí | Airbus | Futures | Úpis akcií | Bilion | Petrochemická společnost | Regulační úřad | Technologická společnost Apple | Vyhlídky | Firmy | British American Tobacco | Snížení DPH | CZ | Oblasti rezistence | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | Internetové obchody | Zadlužování | Příjmy z prodeje ropy | Cena ropy brent | Konzervativní strany | Páka | Bitcoin | Čínské zboží | Růst zadlužení | Listopadová inflace | Solární panely | Německý autoprůmysl | Kryptoměnové burzy | Tedros Adhanom Ghebreyesus | Nástroj | Rekordní ceny | Chorvatský parlament | Výsledky | West Texas Intermediate | HUF | Ekonomické oživení | Inflace v Česku | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Energetická skupina | Ruský plyn | Veřejné služby | Prezident Václav Klaus | Sázka | Vlastní sociální sítě | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Evropský výrobce letadel | Siemens | Distribuce | Ficova vláda | Bank of America | Úroda | TIM | Pochybení | Pojišťovny | China Evergrande | Výrobce letadel | Moody's | Finanční domy | János Bóka | Ajay Banga | Spravedlivější zdanění | Evropský statistický úřad Eurostat | Koruna | Rystad Energy | Eli Lilly | Finanční služby | Cukr | Thoma Bravo | Podnikatel Elon Musk | Prezident Trump | SVB Financial | Akciový index | Tržní ceny | Medián | Shell | Včerejší obchodování | AA | OPEC+ | Panevropský index STOXX 600 | Výrobce letadel Airbus | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | Ekonomická situace | Dopady války na Ukrajině | Klimatické strategie | Oldřich Dědek | Americký výrobce | Dopady koronaviru | DMA | Propad | Objem | Asociace | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Padající dolar | Evropský stabilizační mechanismus | Celková investice | Activision | Marka | Virus | Pokračující pokles | Výkonnost | TUI | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Globální dodavatelské řetězce | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Účet v rublech | Klima | Energetické podniky | Dovoz z USA | Právo | Asie | Šéfové států | Německá automobilka Porsche | NJJ Presse | Midstream | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Odchod z EU | Americká banka | Podnikatelská nálada | Exxon Mobil | Propuštění | Postavení na trhu | Čínské ministerstvo obchodu | Alibaba | Andrej Babiš | Plyn z Ruska | Nové zakázky | Subvence | Platba za plyn v rublech | Propad kurzu forintu | DPA | Regulátor | Nomura | Státní rozpočet | Hlavní indexy | The New York Times (NYT) | Zavedení eura v Chorvatsku | OpenAI | Zadlužení v EU | Kanada | Videokonference | Novela zákona | Demokraté a Republikáni | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | MMF Kristalina Georgievová | Pfizer | Snížit emise | Britské libry | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | Investiční společnost | Studie | AFP | Japonská automobilka Toyota | Josep Borrell | Emise skleníkových plynů | Vysoká cena | Americký podnik | Převzetí Credit Suisse | Obchody | Cena plynu | Celosvětová poptávka | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Graf | Polsko | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Inflace zpomaluje | Hodnota firmy | Finanční regulace | Plyn | Patenty | Volodymyr Zelenskyj | Záchranný program | Zvyšování úroků | Pokles cen ropy | Sankce uvalené na Rusko | Ropa Brent | Vodafone Group | Americké automobilky | FTC | Obchodní podmínky | HDP USA | Wall Street Journal (WSJ) | James Bullard | Hrubý domácí produkt | Cla USA | Lukáš Kovanda | EY | Důvěra investorů v ekonomiku | Přijetí | Evropa | Obchodníci | Premiér Kiril Petkov | Bohatí lidé | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Americká ropná společnost | Soudní dvůr | OPEC | Zdražení ropy | Ukrajina | Ropná společnost | Zelené investice | Ropovod Družba | Pár EUR/USD | Institut Ifo | Vypnutí Nord Streamu | BYD | Title Transfer Facility (TTF) | Eurodolar | Francouzská vláda | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Maloobchod | Velké riziko | Lamborghini | Akcie americké automobilky | Vepřové maso | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Maastrichtská kritéria | Trump | Devalvace | Brands | Vir | Index Ventures | Placení daní | Pomoc lidem | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Booking Holdings | Finanční rok | Chudé země | Italská vláda | Nuevo León | Urals | Výhled na příští rok | Alitalie | Maďarský forint | Thierry Breton | Finanční krize | Vstupy | Sójové boby | Rystad | FXstreet.cz | Předčasné parlamentní volby | GBPUSD | Předseda norské vlády | Kiril Petkov | Velké americké banky | Úplný zákaz vývozu | Rakousko | Turecká centrální banka | Euro 7 | CHF | Platby za plyn | Instituce | Česká koruna | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Investiční nástroje | Podpora | Vlna koronaviru | Tchajwanská firma | OECD | Globální ceny | Dovoz ukrajinského obilí | Daně z neočekávaných zisků | Šíření nemoci COVID-19 | Příliv migrantů | LNG | Libra vůči dolaru | Obnovitelné zdroje | Nejistota | Ruský vývoz ropy a plynu | Magellan Midstream Partners | Americké akcie | BBC | Czech Fund | Debata | Úrokové sazby Fedu | Tuzemské banky | Evropské sdružení výrobců automobilů | Společnost Novo Nordisk | Investiční plány | Výdělky | Divize | Index Nikkei | Oslabení koruny | Vyplácení dividend | Evropská ekonomika | Rosněfť | Americká data | Přesun výroby | Krizový fond | Mimořádná daň | Fatih Birol | Audi | Menšinový podíl | Akcionáři ČEZ | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Budoucí rozpočet eurozóny | Rozpočtový deficit | Polský premiér | Equinor | Instacart | Server BBC | Trh | Snížení těžby | Komise | Josef Síkela | List Financial Times | Války na Ukrajině | Viktor Orbán | Akcie firem | Objem aktiv | Výrazný růst | Sektorová daň | Německý HDP | Dostupnost bydlení | Světové ekonomické fórum | Fed | Frustrace | Futures kontrakty | Společnost ByteDance | Zakladatel | Lídři EU | Korekce | Klesající trend | Vývoz ropy | Příliv kapitálu | Rubl | Premiér Petr Fiala | Evropská solidarita | Pozornost | Bankovky | Sazby daně | Zákonodárce | Země EU | Finanční společnosti | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Dohoda lídrů EU | Heiken Ashi | Evropská komisařka | Kurz forintu | VNG | Spready | Banka First Citizens | Výrobce čipů Nvidia | Polská vláda | Zelený plán Bruselu | Výběry | Zkapalněný zemní plyn | Odveta | Prezident Emmanuel Macron | Výrobce luxusních aut | Konkurenceschopnost | Funke | WeWork | Capri Holdings | Dopad na trhy | S&P 500 | Manfred Weber | Globální recese | Automobilový průmysl | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Inovativní firmy | Vodafone | Soud v Tokiu | Elektromobily | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | JDE | Ruská invaze na Ukrajinu | Situace | ANO | Obranný průmysl | Monsanto | Růst spotřebitelských cen | Německý plán obnovy | Zemní plyn | ProCent | Přenos | Ministři financí | Nedostatek paliv | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Trumpova administrativa | Rating | MWh | E-commerce | Alligator | Zestátnění | Znalost | Ruská invaze | SNB | Prezident Joe Biden | Obchodní komora EU v Číně | Koronavirová pandemie | Hliníkárenská společnost | Tvrdé sankce | Rivian | Velké banky | Microsoft | Trh dnes | Registrace vlastníků kryptoměn | Hospodářské problémy Německa | Budoucí vývoj | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Daňové úlevy | Unijní země | Eurokomisař | Ropná firma | Mateusz Morawiecki | Volatility | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Zelené energie | Správci aktiv | Demokratické strany | ERM II | Siemens Energy | Cybertruck | Dceřiné společnosti | Pomoc Ukrajině | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Důvěra | Asijské indexy | Pravděpodobnost | Světová banka | Index Nasdaq | Unce zlata | Spolková vláda | Cena zemního plynu | Obchodní praktiky | Příjmy z ropy | Akcie Nvidie | Představenstvo | Agentura AP | Soukromí investoři | Eugal | Společnost Meta Platforms | Paušální daň | Ministr průmyslu a obchodu | Výpadky | Objem obchodů | CFTC | Devizové trhy | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Snižování inflace | Dekret | Invest | Nájemné | Gazprom | Erste Group | Akcie v USA | Aerolinky SAS | Utahování měnových podmínek | Centrální banka | Jozef Síkela | Apple | Hamás | Pravidla Evropské unie | Hazard | Los Angeles | Newcrest Mining | Životní prostředí | Jemenští povstalci | Analytici | Exxon | Český vývoz | Německá vláda | Pomoc podnikům | Zvýšení cel na dovoz | Quantum Fund | ILO | Polský zlotý | Surové ropy | Kazachstán | Pravidla regulace trhů | Rozpočet eurozóny | Útok na Ukrajinu | Trh s elektrokoly | Joshua Mahony | | Donald Trump | Čistý zisk | Standard & Poor’s 500 | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Twitter | Rozsáhlé investice | Firma Twitter | Rumunsko | Krach | Technické problémy | Centrum | Portugalsko | Francouzská společnost | Národní zájmy | Společnosti | Akciová burza v Argentině | Mero | Rozpočet | Další růst | Pobrexitová jednání | Převzetí firmy Twitter | Firemní sektor | Zrušení cel | Partnerství | Klimatický plán | Aukce | Zemědělské suroviny | Společnosti podnikající v Číně | Rozhodnutí EU | Nárůst objemů | Nákup automobilů | Členské státy Evropské unie | ITV | Index frankfurtské burzy | Rozsáhlé sankce | Český premiér Petr Fiala | Řetězec | Ruská ropa | Akciové obchody | Reuters | Daň z nadměrných zisků | Christos Staikuras | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Londýnská burza | Příjmy ruského rozpočtu | CZK | Chevron | Michael Kors | Londýnské akciové burzy | Česká republika | Evropská legislativa | Zelené dluhopisy | Předseda | Složitá debata | Odvody | Plynovod Jamal | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Zpomalení globální ekonomiky | Utahování měnové politiky | Doporučení | Deficit veřejných financí | Pedro Sánchez | Největší evropská ekonomika | Růstový impuls | Český ministr | Singapurský dolar | J&T | Rozšiřování kapacit | Akcie | Unijní ministři | Růst české ekonomiky | Praní špinavých peněz | Boeing | Prime | Vitol | Americký dolar dnes | Rychlý růst | Jeremy Corbyn | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Otevření Číny | Linda Yaccarinová | Nafta Industrija Srbije (NIS) | Vláda ČR | Brexitové dohody | Nová data | Evropská unie | Open | Populismus | Zvýšení cel | Plán na obnovu ekonomiky | BlueYard | Ministři energetiky EU | Financovat | Pomoc ekonomice | Finanční krizový plán | Příprava | Řecko | Aligator | Green Deal | Jednání o brexitu | FDIC | Západní firmy | Angela Merkelová | Ambice Ruska | FOREX | Nový rekord | Automobilka BMW | Invaze | Úroky | Severomořská ropa | Premiér Boris Johnson | Vývoz plynu do Evropy | Splatnost | Miliardy švýcarských franků | Cena | Dluhové krize | Zastropování plynu | Investiční banky | Květnová inflace | Odpor | Filmová společnost | Objem peněz | Air | Akcie dnes | Káva | Ztráta | Obchodování s Čínou | Krizový plán Evropské komise | Platby za plyn v rublech | Huawei Technologies | Mezinárodní investoři | Huayou Cobalt | Životní úroveň | ITA Airways | Dluhy | Telekomunikační společnost | LEAG | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Ázerbájdžán | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | Mario Draghi | ČNB | Šíření viru | Eurokomisařka | Air France | VW | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Gazprom Export | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Pokles | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Těžaři | Vládní koalice | Vyšší ceny | Šéf Naftogazu | Czech Media Invest (CMI) | Mario Centeno | Peter Altmaier | Nvidia | Evropští regulátoři | Dotace na elektromobily | Fidesz | Varšava | Polská ekonomika | NYT | Investiční portfolia | TLTRO | Společnost Twitter | Pandemie covidu | Simon Coveney | Americké společnosti | Finančnictví | Závazek | Švédsko | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Poplatek | Finanční systém | EUR/HUF | Zemědělci | Mercedes-Benz | Maloobchodní tržby | Devizový účet | Americký dolar | Lego | Obchod s evropskými akciemi | Zajištění bezpečnosti | FTSE | Mercedes | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Francouzský prezident | Germanium | Kurz koruny | Bosch | Důvěryhodnost | Americký trh | Maďarský premiér | Konkrétní plán | Obchodník | IKEA | 737 MAX | Plynárenská společnost | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | Pobrexitové uspořádání | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Bankrot | Regulátoři | Tempo poklesu | Evropská centrální banka | Dodávky plynu do Evropy | Generální tajemník NATO | Čínská vláda | EBIT | Společnost Facebook | Daně | Rozšíření produkce | News Corp | Lídři | Vyšší úrok | Instinkt | Americká centrální banka (Fed) | První fáze | Rizika | Hyundai Motor | ECB | EU Tibor Navracsics | Mezinárodní organizace práce | Impérium | Epidemiologické situace | Pracovní trh | Soubor klimatických opatření | Využití záchranného fondu eurozóny | Argentina | Koronové dluhopisy | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Daně z příjmů | British Airways | Ekonomický institut Ifo | Skupina OPEC | Ropné firmy | Bankovky a mince | CBOE | Valdis Dombrovskis | Fond | LGES | Evropský systém | Konsorcium | Mánie | Finanční prostředky | Čína | Schopnost Evropy konkurovat | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Emisní povolenky EU | Černá Hora | HICP | Partners | Primární veřejné nabídky (IPO) | Platformy pro obchodování | Historické rekordy | Vývoj inflace | ACEA | Porsche | Summit G20 | Miliardy eur | Restrikce | Průmyslové firmy | Chatbot | ISM | Členské země eurozóny | VanMoof | Toyota | KLM | Ratingové agentury | Cena zlata | Vývoz z Německa | Dluhopisy | Světové obchodní organizace | HSBC | Coinbase | Růst ceny | Množství peněz | Přechodné období po brexitu | Ruská vláda | Ekonomiky eurozóny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Euro STOXX | Trinity Bank | Turecký prezident | Ruský vývoz ropy | Pojištění vkladů | Náměstkyně italského ministra hospodářství | Spiegel | Růst cen | Společnost Chevron | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Newmont | Open Society Foundations | Elektrotechnický koncern | Indikátor | Bývalý prezident | Zdravotní pojištění | RSI | Dovoz oceli | Vysoké inflace | Moskva | Závislost na Rusku | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Americké akciové trhy | Statistici | Financování | Mihály Varga | Letecká společnost | ČSÚ | Pšenice | Ursula von der Leyenová | Jednání mezi EU a Británií | Fitch | Nissan Motor | Zavedená cla | Burza v Argentině | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Zákaz vývozu do Ruska | Omezení dodávek | Americká lehká ropa | Spirit Airlines | Babišova vláda | ERA | Růst světové ekonomiky | Finance | Pozastavení obchodování | Dividenda | Americké banky | Republikáni | Konsolidovaný čistý zisk | Poptávka | Jihokorejské společnosti | Německé banky | Banka Morgan Stanley | Line | Guvernér | Rozpočtové politiky | Ceny suroviny | FT | Bulharsko | Kancléř Olaf Scholz | Akciové fondy | Pierre Moscovici | Dolarové sazby | Obchodovat | Návrh rozpočtu na příští rok | Futures na zemní plyn | Konečná sazba | Klaus Regling | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Navýšení cel | Hospodářský růst | Cena severomořské ropy Brent | Největší americká banka | Finanční podniky | Parita | Odhodlání | Vývoz plynu | Cíle | Technokraté | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Bankovní rada České národní banky | Technologický Nasdaq | Dluhová krize | Afghánistán | Soběstačnost | WTI | Generální ředitel ČEZ | Bod | Miliardy korun | Počasí | Rozpočtové deficity | Pákistán | Medvědi | Kapitálové trhy | Americká pravidla | Bloomberg Economics | Naftogaz | Softwarová společnost Microsoft | Co bude | HSBC Holdings | Data PMI | Závěr dnešního obchodování | Vydávání dluhopisů | SAIC | Americká měna | Nord Stream | EMU | Dluhová pravidla | Elektrovozy | Neue Osnabrücker Zeitung | Saúdská Arábie | Americký miliardář | OCI | Ziskovost | Sdružení výrobců automobilů | Barclays | Podnikání | Zahraniční firmy | Cena ropy | LES | Mezinárodní standard | Paradox | Jaderné elektrárny | Ampler Bikes | Inflace | Problémy | Ocel | Východní Evropa | Spotřeby plynu | Drobní investoři | Změny klimatu | ABC | Producenti plynu | Státní dluh Běloruska | Marže | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | Akcie bank | ROCE | Německá ekonomika | Klesající trendová linie | Statistiky z trhu práce | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Cboe Europe | Trh kryptoměn | The Daily Telegraph | Dotace | Národní bezpečnost | Zprostředkovatelé | Alphabet | Členské státy | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Firma | Karty | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Spotřební daně | Ruské dodavatelské řetězce | Devizový trh | Načasování | Vyšší inflace | Erste | Dovozce ruského plynu | USA a Čína | Investoři na forexovém trhu | Cenu plynu | Ropa | Statistiky | Byznys | NJJ | Blizzard | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zavedení jednotné měny | PIF | SAP | Spolkový statistický úřad | Index PMI | Předsednictví EU | Ekonom | Steve Jobs | Dopady vysokých úrokových sazeb | Světové finanční trhy | Deutsche Bank | Pohonné hmoty v ČR | Američané | První peníze | Kurz | Americká Federální obchodní komise | Bělehrad | Nancy Pelosiová | Světová válka | Andrej Babiš (ANO) | Polská měna | Lehman Brothers | UST | Americká Komise pro cenné papíry | Propad české ekonomiky | Finančník George Soros | Zavedení cel | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Hliník | Ceny pšenice | Vrcholní představitelé | Meduza | Šéf euroskupiny | Světová obchodní organizace | Nákup ochranných pomůcek | USA | Bezpečnost | Kukuřice | Jednotná měna | Tempo růstu HDP | Nejhorší výsledek | Nezisková organizace | Paolo Gentiloni | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Konzervativci | Gigafactory | Dodávky suroviny | Krach SVB | Premiér Giuseppe Conte | Euro | Rada ČNB | IONWAY | Binance | Kyjev | Dovoz uhlí | Federální rezervní banky | Agentura DPA | Záchranný balík EU | Greg Kelly | Společnost Lufthansa | Plynárenský gigant | Světová obchodní organizace (WTO) | Kypr | Aerolinky Ryanair | Citigroup | Soud v Německu | Evropský blok | Ruská firma | Předsedkyně Evropské komise | Sony | Certifikace | Obchodování s emisemi | Hospodářství | Banky | Stagflace | Zbyněk Stanjura | Unijní instituce | Akcie Nvidie dnes | EV | Novatek | EBITDA | Německé podniky | Zastavení dodávek | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní banky | Růst ekonomiky | Banka JP Morgan | Uniper | Ceny pohonných hmot v ČR | Belgická vláda | Zemní plyn (LNG) | Čínská měna | Uhlí | Aker Öyvind Eriksen | Intermediate | EU | Ekonomická krize | Redukce | Akcie francouzské EDF | Cenové stability | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Společnost British Airways | Portfolia | Akciové trhy v Asii | Převis | Precedens | Kurz domácí měny | Koronavirové krize | Vývoz | Energetické firmy | Světové finanční krize | Členské státy EU | Server Meduza | Regulace kryptoměn | Recese | Zoufalství | Soukromé investiční společnosti | Sam Altman | Irské aerolinky Ryanair | Emisní povolenky | Německé aerolinky | Ropný gigant | Švýcarský frank | Obchodní smlouvy | Vlastníci kryptoměn | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | SEC | Agentura Interfax | Brexitové přechodné období | Eskalace konfliktu | Schválení pomoci | Měna euro | Výrobce hraček | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Globální finanční krize | Výhody pro nadnárodní firmy | Irské aerolinky | Fosilní paliva | Hodnota indexu | Realitní společnosti | Internetové firmy | Nálada na akciových trzích | Know-how | Frank | Ministři | Prudký propad | ERM | OSF | Reformy fiskálních pravidel | Klíčoví spojenci | Výrobce hraček a her | Výroby elektromobilů | David Cameron | Exprezident | Měnový výbor | Regulace trhů | ARM | Ruské devizové rezervy | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Británie-EU | Závislost na Číně | Bělorusko | Americký internetový obchod | Lufthansa | Ceny energií | Komisař pro hospodářství | Maďarský list | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Investice Rusku | Ceny potravin | Activision Blizzard | Úrokové platby | Meziroční míra inflace | Americké kryptoměnové burzy | Index FTSE 100 | Finanční skupina | Šance | Italský plán obnovy po pandemii | Ruská plynárenská společnost | Úrokové sazby | Dovoz z Ruska | Prezident Donald Trump | Euroskepticismus | Kancléřka Angela Merkelová | Zisk ČEZ | Dodávky zemního plynu | Technologický sektor | OSN | Soud | Komunita | Merkelová | Booking | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Soukromé podniky | České zemědělství | Předpovědi | Prodeje ropy | DPH u zemního plynu | Koncern Sony | Mince | Dluhová pravidla Evropské unie | Silicon Valley Bank | Vývoz z Německa do Británie | Ceny plynu | Evropské méně | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Benzín | Embargo EU | Srbská ropná společnost | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Střadatelé | IKL | Dow Jones Industrial | Automobil | Nákupy plynu | Německý vicekancléř | Akcie Bayer | SVB Financial Group | Zásoby plynu | Výhled na letošní rok | Daňové výhody pro nadnárodní firmy | Střední podniky | Časový rámec | Orbánova strana Fidesz | Italský plán obnovy | Míra inflace | Prudké výkyvy | Windfall tax | Fundamentální data | Evropský statistický úřad | Energetika | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | Ekonomika Slovenska | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | CNN | Náklady na úvěry | Vlastní investice | Ekonomický výhled | Finanční situace | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Americká cla | Pioneer Natural Resources | SWIFT | Zvýšené napětí | Nemovitostní trh | Schodek | Prezident Petr Pavel | Invaze elektroaut | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Odborníci | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Mizuho | Největší světové kryptoměnové burzy | Severomořská ropa Brent | Miliarda | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Zhoršení ratingu | Akciová společnost | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Nizozemský premiér | Japonský akciový index Nikkei | Americké technologické společnosti | Východní Asie | Úsilí | Druhá vlna koronaviru | Poskytování úvěrů | Rhodium | IRU | Tempo růstu | Snížení daně | Deficit federální vlády | Bankovnictví | Libye | Aerolinky | McKinsey Global Institute | Pohonné hmoty | A321Neo | Ministerstvo dopravy | Biliony | Bankovní regulační orgány | EasyJet | Zdražování energií | Federální obchodní komise | Plán obnovy | Analýza společnosti | Dluhopisy běloruské vlády | Akciové trhy | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Tibor Navracsics | Společnost Newmont | Europoslanci | Invaze Ruska | Hospodářské soutěže | Družba | Gernot Blümel | Obchodní aktivity | Spojení | Ministr zdravotnictví | Investování do akcií | Bankovní rada | Macron | Výrazný propad | Pandemie | Střední třída | Členství v EU | Clement Beaune | Globální ekonomický výhled | PlayStation | Internetový obchod | Fischer | Robert Jenrick | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Nedoplatky | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Indexy na Wall Street | České měny | Tuzemský průmysl | Investování | Švýcarská banka UBS | Business | Členské země WTO | BlackRock | Evropská investiční banka | Evropští investoři | Jednání EU s Británií | Indikátory | Srbsko | Brexit Michel Barnier | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | TikTok | Bloky | Dekarbonizace | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Cena stříbra | Technologická společnost | Rubikon | Řešení energetické krize | Ministři financí EU | Peněžní trh | Kurz rublu | Orsted | Nový stavební zákon | Bankovní unie | Inovace | Paschal Donohoe | Konsolidace | Zdravotnictví | Fox Corp | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Spekulanti | Čínské akcie | Ministryně financí | Brazílie | Společnost BP | Sentix | Robert Holzmann | Ratingová agentura Fitch | Dodávky plynovodem | Německý statistický úřad | Smartwings | Dostatek likvidity | Pochybnosti | Členské země | Seat | COMAC | Trinity | Signa Holding | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Evropská dluhová unie | Členské země Evropské unie | Sky News | Řetězce | Sentiment | Ceny emisních povolenek v Evropské unii | Dnešní statistiky | Investiční společnosti | Evropský průmysl | Události ve světové ekonomice | Země WTO | Lucembursko | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | La Stampa | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Světová válka o vakcínu | SAS | Burza Binance | OMV | Americké futures | Nizozemské aerolinky | Nespokojenost | Paxlovid | MAM | Baterie | Dodržování pravidel | Poplatky | Forint | Americké akcie dnes | Britský ministr zahraničí | Evergrande | Německý průmysl | Další vývoj | Cla na zboží | Bulharský premiér | Pomoc firmám | Mattel | Rekordní propad | Evropské společnosti | Japonský akciový index | Nové zákony | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | George Soros | Energiewende | Optimismus investorů | Federální vláda | Letectví | Indie | Americký ekonom | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Obchodní spor | EdF | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Intel | SVB | Koncern Volkswagen | Nezávislost justice | Ekonomika | Hospodářská recese | Německé automobilky | Dna | Historická maxima | Elektřina | WTO | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Ruská společnost Gazprom | Dohoda o brexitu | Zlevnění ropy | SYRIZA | Sankce | Marshallův plán | Zhodnocení | Ministr energetiky | Výhled | Snižování počtu zaměstnanců | Plán podpory unijních ekonomik | Klesající cena | Prodejní cena | ESM | Úřad pro ochranu osobních údajů | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Konzultační společnosti | Summit EU | IfW | Investiční prostředí | Embargo | Vysoké ceny | Economist | Digitální daň | Obchodní dohody | Dnes na forexovém trhu | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | FOMC | Propouštění | PGNiG | Zaměstnanci | Měnové unie | Evropský trh | Finanční trhy | Největší naleziště zemního plynu | Burzovní společnost | Cyrrus | Plán Bruselu | Expanze | Balík sankcí | Zrušení zastropování cen | Největší ekonomika | Růst cen energií | Síkela | LVMH | Fondy | Akcie automobilek | Eurokomisař pro hospodářství | Komise pro cenné papíry | Maroš Šefčovič | Ruské ministerstvo financí | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Bílý dům | OSVČ | Komoditní trhy | Situace v Číně | Zprávy o Brexitu | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Zhoršení ratingu Francie | Kryptoměnová burza Binance | USD za barel | Mluvčí Kremlu | Poptávky po ropě | Nízkonákladová letecká společnost | CZK/USD | Společnost Intel | Výrobce luxusního zboží | Theresa Mayová | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vicekancléř Robert Habeck | Návrh rozpočtu | New York | Společné nákupy plynu | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Největší švýcarské banky | Bernstein | Ceny ropy Brent | Zajišťování | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | Invaze ruských vojsk | Automobilka Porsche | CMI | Sedmadvacítka | NXP | G20 | Míra inflace v eurozóně | Šéfka ECB | Napadení Ukrajiny | Meziroční míra inflace v eurozóně | Společnost Walt Disney | Devizové rezervy ČNB | Člen rady guvernérů | Válka o vakcínu | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Evropská unie dnes | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Indikátor CCI | Výplata | Pocity | ODS | Invaze Ruska na Ukrajinu | Dnešní zprávy | České vlády | Síla Sibiře | SAIC Motor | Rozvoj | Cenová bublina | Nové sankce | Průměrná míra inflace | Evropský systém obchodování | Capital Economics | Republikánský senátor | Inventor Chemical Tankers | Švýcarské banky | Transakce | Koronavirová nákaza | Měny | Premiér Fiala | Obchodní jednání | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Irsko | Milei | Tapestry | Řešení rozpočtového sporu | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Sankce proti Rusku | Pád Kábulu | Justice | USDX | Vladimir Putin | Soupeření | Investor | Ruský rozpočet | Dodávky plynu | Jasný signál | The Wall Street Journal | Daňové příjmy | Oslabení eura | Banky v EU | Ropa dnes | TVN 24 | Kryptosměnárna | Index podnikatelské nálady | Karanténní opatření | Britská ropná společnost | Německý vicekancléř Robert Habeck | Spotřebitelská poptávka | Výměny akcií | Ciarán O’Leary | ProLogium | Země eurozóny | Vztahy s Čínou | Nový trend | Maďarská vláda | JPMorgan | Německá automobilka | Nová vláda | Zahájení ruské invaze | Trade | Eni | ISTAT | EFSF | Interfax | Druhá vlna | Ruský prezident Vladimir Putin | Nová auta | Náklady na obsluhu dluhu | Nadnárodní firmy | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Radio Capital | Zlotý | EIA | ZEN | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Čínský výrobce | Nissan | Zúčtování plateb | Guardian | Miliardy USD | Snižování daní | Poradce | Přímé intervence | FranceInfo | Pakt stability | Signál | Zdražování | Čínská firma | Společnost Oneok | Britská vláda | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | EPS | Gazprombank | ASEAN | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Oneok | Martin Mignot | NERV | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Historie | Virgin Orbit | Meziroční inflace | Platba za plyn | Americké akciové indexy | Společnost Tapestry | Polská společnost | Devizové rezervy | Obiloviny | Záchranný balíček | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Italská ekonomika | Covidové pandemie | Ekologie | Orbánova strana | Důchody | List The Wall Street Journal | Firma McDonald's | Sázky | Libra k dolaru | Ministr hospodářství | Futures na americké akcie | Zelené oživení ekonomik | Ondřej Hartman | Ukončení války | Výrobce elektromobilů Tesla | Generální ředitel | BMW | Taiwan Semiconductor | Omezené dodávky | Ukrajinská ekonomika | Česká inflace | Výkon německé ekonomiky | Plynárenské firmy | Rozšíření | Schodek veřejných financí | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Příliv investic | Země OPEC | Setkání lídrů | Nálada | Zaostávání Německa | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Eura | Tržby společnosti | Invaze elektroaut z Číny | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Výrobci čipů | Organizace | Ryanair | Obilí | DIW | Ceny pohonných hmot | Zastrašování ze strany Číny | Růst | Ministři financí zemí platících eurem | Diamanty | TotalEnergies | Výrobci elektrokol | Akcie ČEZ | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Ministři EU | Odhad letošního růstu | Propad ceny | Volvo | Zajištění | Ministryně financí Alena Schillerová | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Administrativa | Domácí měny | Parlament dnes | Obchodování na trhu | Dohoda EU | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Šíření koronaviru | Daň z mimořádných zisků | Švédská společnost | Index | Wall Street Journal | Rychlý růst cen | Lockdown | Infineon | Wirecard | Statistika | Společnost Uniper | Čínský trh | Dohoda o investicích | Kryptoměnová burza | Migrační dohoda EU | Bohatství | Aktivace článku 50 | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Útlum ekonomiky | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Laura Castelliová | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | NHTSA | Tuzemská měna | Vyjednávání o brexitu | Cena potravinářské pšenice | Jamal | Jihoevropské země | Premiér Mark Rutte | Příjmy ruského rozpočtu z ropy | Kompenzace | Ekonomika padá | Skupina Volkswagen | Francouzský ministr financí | Noční můra | Dohoda mezi EU a Británií | City | Vlády | Jan Kalina | Americká automobilka Tesla | Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu | Krizový plán | David Frost | Kupci | Rezervy ropy | Podíl Ruska | Poptávka po ropě | Prodej zboží | Unijní činitelé | Uvolnění podmínek | Zadlužení České republiky | Prohlášení | Situace evropských bank | Zavedení embarga EU | Server Politico | La Repubblica | Paříž | MAST | Unijní ministři zahraničí | 5G | Hospodářské stimuly | Kurs koruny | Kalifornské bankovní regulační orgány | Sankce EU proti Rusku | Zavedení embarga | Obchodovat s akciemi | Mimořádná inflace | Program nákupů dluhopisů | Estonsko | Stabilita | Vypnutí Nord Streamu 1 | Michal Šnobr | Václav Klaus | Výrobce elektromobilů XPeng | Zemědělství | Průlom | Norská vláda | Donohoe | Ferrari | Evropské záležitosti | Čerpání evropských peněz | Evropská měnová unie | Předseda Evropské komise | Přístup k financím | Omezení dovozu | Öyvind Eriksen | Dovoz do USA | Halliburton | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Boháči | Dluhopis | Kosovo | Slovalco | Obchodní komora EU | Britská obchodní komora | Odvětví | Výkon ruské ekonomiky | Španělský premiér | Automobilka Volvo | Dramatické dopady | Zavedení eura v ČR | Autoprůmysl | Pracovní místa | Šéf IEA | Vakcinace | Koronavir | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Uhlíkové neutrality | Reálné ekonomiky | Vývoj dolarového indexu | Rhodium Group | Drahý plyn | Rizikové pozice | Fiskální pakt | Meta Platforms | Daň z mimořádného zisku | Pomoc pro Ukrajinu | Ministr financí | Americký podnikatel | České předsednictví | Ekonomický růst | Nasdaq Composite | Unie | Světlo na konci tunelu | Vstup do eurozóny | Norsko | Španělsko | ING | Evropský fond finanční stability | Vklady | Certifikát | First Republic | Balkánské země | Státní podpora | Start-upy | Eurokomisaři | Aker BP | Antimonopolní pravidla | Emisní cena | Londýnská City | Unijní soud | Letečtí dopravci | Podniky | Akcie XPengu | Pesimismus | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Dopad brexitu | RWE | Přeprodané podmínky | Zhejiang Geely | Americké centrální banky | Nový premiér | Ministr obchodu | Severní Irsko | Zadlužení Evropské unie | Stavební zákon | NICE | Akcioví obchodníci | Janet Yellenová | Irák | Nadnárodní společnosti | Lídři zemí EU | Podnikatelé a firmy | Felbermayr | UBS | Dodávky ruského zemního plynu | Pokles HDP | Börje Ekholm | ZIL | Dánská farmaceutická společnost | Fiskální pravidla | Americké regulační orgány | Nejziskovější | Louis Vuitton | Elektroauta | ONE | Společnost Meta | Plán obnovy po pandemii | Političtí vůdci | Smíšené pocity | Obchodní války | Digitální euro | ERM-2 | Nejbohatší lidé | Kadri Simsonová | Vysoké ceny energií | Indigo | Italský premiér Giuseppe Conte | Motocykly | Technologické společnosti | Snižování sazeb | Ropná společnost Exxon Mobil | Rakouský ministr | Problémy Německa | Fiskální udržitelnost | Telex | Amsterodam | Posílení libry | Příjmy z turistiky | Ministerstvo spravedlnosti | LG Energy Solution (LGES) | Rozpočtová pravidla EU | Nemovitosti | Růst cen plynu | Le Parisien | Adenza | ESG investování | WEN | Hospodaření | Threads | Biden | Hospodářské oživení | Posílení domácí měny | Konzultant | Americká společnost | Transgas | Mutace viru | Sazby Fedu | Kritéria konvergence | Ministři obchodu | Přehled | Euro k dolaru | Bohemia Energy | Plyn v rublech | Amazon | Uzavření dohody | Zvýšení úrokových sazeb | Boris Johnson | Akcie Adani Enterprises | Varianty covidu | Zahraniční forex | Zlepšení | Rakouská vláda | Regulační mánie | Prognóza ČNB | Česká vláda | Zpřísňováním měnové politiky | Opatření proti šíření koronaviru | Zákaz dovozu | Prezident Biden | Zahájení invaze | Sektor služeb | USA Joe Biden | Výrobce elektroaut | Aerolinky Lufthansa | Fáze obchodní dohody | Hotovost | Německý kancléř | Čínská společnost | Trendová linie | Německo | Americké výrobky | MT4 | Výraznější pokles | Nová britská vláda | Emise | Pakt stability a růstu | Jens Stoltenberg | AAA | Technický nástroj | Energetická situace | Lukoil | Evropská regulace | Novo Nordisk | Světové organizace | Janis Varufakis | John Strand | Zadlužení | Visa | Vstupu do EU | Obnovitelné energie | Dublin | Vice | Nové daně | Videosummit | Vicekancléř | Pozastavení emisních povolenek | Mediální společnosti | Konkurent | Vyjednávač s EU | Hlavní ekonom | Německý stát | Domácnosti | Evropské investiční banky | Tesla | Akciový index Nikkei | Chorvatsko | Obchodování s povolenkami | Oživit ekonomiku | Ruská ekonomika | Vláda v Berlíně | Ropný průmysl | Editis | Arm | Ocenění | Provozní zisk | Ruská centrální banka | Regulace trhů s kryptoměnami | Ministři financí Evropské unie | Vysoká inflace | Balderton Capital | Nepřízeň počasí | Daňová pravidla | Peníze z EU | USTR | Unijní diplomacie | Nafta Industrija Srbije | Další pokles | Termínové kontrakty | TUI Group | Průmyslové podniky | The Guardian | Pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku | Británie | Gazeta | Kontrakt | Období po brexitu | Jihoevropské státy | Domácí poptávka | Závislost | Riziko | FIDESZ | Akcie Volkswagenu | Prioritní akcie | Masivní investice | EUR/GBP | Psychologické úrovně | Inflační očekávání | Prognóza vývoje | Německá energetická společnost | Starmer | WHO | Spojenci Ukrajiny | Americké trhy | Pravidla EU | Záporný úrok | Regulační orgány | Fond obnovy EU | Snížení schodku | Ministerstvo hospodářství | Jonas Gahr Störe | Dovoz z Británie | Francouzi | Pozice | Prezident Federální rezervní banky | Cla na dovoz | News | Protekcionismus | PlayStation 5 | Evropský regulátor | Prodloužení přechodného období | Reverzní formace | Čínské ministerstvo | New York Times | Disney | Euromoney | Daňové výhody | Společnost Exxon Mobil | Podnikatelé | Koncern | Globální ekonomické zotavení | Základní úroková sazba | Dohody Evropské unie | Plán zavedení eura | Podnikatel | Vyšší cla | Nevládní organizace | MOL | Spotřebitelské ceny | Rezistence | Společnost Microsoft | EK | Český investor | Klíčový okamžik | Evropská bankovní federace | Dezinformace | Cena benzínu | Zisk na akcii | Aktivum | Peking | Dividendy | Vývoz do USA | Burza | Zvyšování úrokových sazeb | W1 | Michael Gove | Výrobce elektromobilů | Dobrý byznys | Premiér Viktor Orbán | Krizové situace | Dnešní údaje | Vývoz ropy a plynu | Největší pokles | Převzetí firmy | Miliardy dolarů | Hnutí Hamás | Světová ekonomická krize | PitchBook | West Texas Intermediate (WTI) | Partneři | IPO | Vymáhání práva | MTI | Plán Evropské komise | Význam kryptoměn | Inflační cíl | Italský premiér Mario Draghi | Používání eura | Měnový pár | Ropovody a plynovody | Indikátor Alligator | Válečná daň | Šíření nového koronaviru | Vyjednavač EU | Dmitrij Peskov | Hrubý provozní zisk | Likvidita | Globální trh | Živnostník | Opatření | Internetová společnost | Americká ministryně financí | Indonésie | Dovoz ruské ropy | Netflix | Ropovody | Úroková míra | Sazby | Zrušení superhrubé mzdy | Mark Rutte | Energetický regulační úřad | Aerolinky KLM | Mezinárodní obchod | Plyn v Evropě | Evropská rada | Motor ekonomiky | Jednání ministrů financí | Vývoj ceny ropy Brent | Britské firmy | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Žlutý kov | Investiční fond | Platba | Volkswagen | Firmy z EU | Německý svaz | Prodeje | Daně z mimořádných zisků | Devizy | Italové | Ministři energetiky | Dow Jones | Základní sazba | Měna | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Vývoz plynu z Ruska do Evropy | Rozpočtové příjmy | Nízké úrokové sazby | Nasdaq | Akciové burzy | Česká národní banka | Geopolitická situace | Evropské dluhové krize | Růst cen plynu v Evropě | Analýza indikátorů | MIC | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Zastropování cen | Britské domácnosti | XPeng | Joe Biden | Britské podniky | Roundup | Teams | Moscow Times | Jaroslaw Kaczyński | Americké firmy | Nebezpečí | Air France-KLM | Export z Německa | Výroba aut | Bohuslav Sobotka | Destatis | Komisařka pro energetiku | Mezinárodní ratingové agentury | Embargo na ruské diamanty | Akcie společnosti Wirecard | Rozdělení ČEZ | Restrukturalizace | Společnost Eni | Sazba Fedu | Bunge | Investment | Embargo na ruskou ropu | Krize | USD/HUF | Exor Seeds | Zadlužení státu | Vítězství | Maďarská centrální banka | Zelený plán | Práce | Politika ruské centrální banky | Maďarský forint dnes | Protiruské sankce | Spojené státy | Parlamentní volby | KfW | Fox | Chuť k riziku | Zpomalení hospodářského růstu | Omezení spotřeby plynu | Tedros Adhanom | Čerpání peněz z fondů | Podíl Evropy | Ocelárny | Kryptoměny | Prudký pokles cen | Podnik | Tuskova vláda | Forint dnes | Húsíové | Exprezident Klaus | Oživení ekonomik | Boeing 737 Max | Rakouský kancléř | Veřejné zadlužení | Nord Stream 2 AG | Jefferies | Úvěr | Situace na trhu | Úspěch | Ekonomové | Hospodářský vývoj v Německu | Cena plynu pro evropský trh | Příjmy domácností | Světová cena | Bohatí jedinci | G7 | Antidumpingová cla | Volby | Statistický úřad | Daňový balíček | Banka | Miliardář | Charles Michel | Výrobci aut | Záchranný balík | Stagnace | Tržby | ARD | Adani Enterprises | Tobin Gorey | Eurozóna | Doba splatnosti | Cineworld | Nemoc COVID-19 | Cena elektřiny v Německu | WhatsApp | Uvalení cel | Ceny povolenek | Ministři financí zemí Evropské unie | Pravidla regulace | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | ITA | Andorra | FXstreet | Zásobníky | Dánsko | Belgie | Dění kolem brexitu | Guvernér rakouské centrální banky | Ekonomické aktivity | Odhady analytiků | Vyšetřování | Dramatický dopad | Německá automobilka Volkswagen | Americké úřady | Bilance | Politici | Ekonomika Evropské unie | Cena kukuřice | Úřad amerického obchodního zmocněnce | Očkování | Evropské země | Zlato | Imperial Brands | Vzestupný trend | Dopady pandemie | Mzdy | Bezemisní ekonomika | Světové trhy | Agentura Moody's | Minimální sazby daně | Nabídka ropy | Ruský vývoz plynu do Evropy | Emitenti | Měnové podmínky | Obchodní komora | Šíření nákazy | Kotace | Nižší likvidita | Produkce ropy | Altria Group | Wall Street | Šéfka EK | Ekonomický útlum | Předseda Evropské rady | Poradenství | Ruská ropná společnost | ČR | Pohyby akcií | Čínský výrobce elektromobilů | Ukazatele | Čínská hrozba | Průměrná cena | Hluboké ztráty | CNBC | Silicon Valley | Olaf Scholz | Výkyvy kurzu | Čínské firmy | Ekonomiky EU | Vývoz plynu z Ruska | Deloitte | Nárůst podniků | Ekonomické sankce | Objednávky | Vývoj ceny | Akumulace | Annalena Baerbocková | Société Générale | Analytik | Návratnost | Zelená energetika | Balík opatření | Kobalt | Výnosy | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Stimuly | Platidlo | Vysoká rizika | Inflace v USA | Ztráty | Konkurenceschopnost EU | Komodity | Biliony USD | Důvěra v německou ekonomiku | Analýza | Dodavatelské řetězce | Margrethe Vestagerová | Švýcarská vláda
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Bruce Cleaver
Bruce Kovner
Bruce Lee
Bruce Zaro
Bruderman Asset Management
Bruegel
Brunei
Bruno Jean-Richard Itoua
Bruno Le Maire
Bruno Mars

Následující klíčová slova

Brutální propady
Brutální výprodej
Bryan Garnier
Bryn Mawr Trust
Brzké utahování stop lossů
Brzké výběry zisků
Břeclav Park
Březnová data
Březnová inflace
Březnová inflace v Německu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
Potvrďte prosím... Zavřít