Pravidla EU
EUR klesne na samé dno
19.11.2024 Zatímco Bundesbank varuje před riziky globální ekonomické fragmentace, Německo se propadá do recese. Kromě toho na EUR/USD silně doléhají rostoucí politická rizika v zemi. Podle posledních průzkumů si opoziční konzervativci udržují silný náskok. Pokud by se parlamentní volby plánované na únor konaly dnes, Křesťanskodemokratická unie by získala 32,3 % hlasů, zatímco Alternativa pro Německo 18,8 % a sociální demokraté pod vedením Olafa Scholze 15,8 %.
Forex: Proč “napínavé” francouzské volby zajímají i české trhy?
28.06.2024 Francouzské parlamentní volby přináší i pro českou ekonomiku a trhy řadu důležitých otázek. Ostatně česká koruna v reakci na rozhodnutí prezidenta Macrona rozpustit Parlament oslabila přibližně o 0,5%. O co se tedy z pohledu české ekonomiky hraje? Pokud by krajně pravicové Národní sdružení Marine Le Penové po volbách bylo schopné sestavit vládu, těžko asi očekávat, že se budou realizovat některé důležité projekty směřující k dokončení jednotného vnitřního trhu.
Apple dostal od EK kvůli streamování hudby pokutu 1,8 miliardy eur
04.03.2024 Americká technologická společnost Apple dostala od Evropské komise (EK) pokutu více než 1,8 miliardy eur (přes 45 miliard Kč). Sankce je za to, že Apple bránil službám pro streamování hudby informovat uživatele o možnostech platby mimo svůj obchod App Store, oznámila komise. Pro Apple je to první pokuta, kterou od antimonopolního orgánu Evropské unie dostal. Apple hodlá rozhodnutí napadnout u soudu.
Na Metu si stěžuje osm spotřebitelských organizací, včetně Čechů
29.02.2024 Na americkou společnost Meta Platforms si kvůli ochraně soukromí stěžuje osm spotřebitelských organizací z Evropské unie, včetně českého dTestu. Vadí jim způsob, jak firma shromažďuje údaje uživatelů, protože podle nich přitom porušuje pravidla unie o ochraně soukromí. Zmiňují přitom konkrétně systém předplatného zavedeného na sítích Facebook a Instagram. Žádají proto kontrolní orgány, aby proti majiteli Facebooku zakročily. Stížnosti adresují úřadům pro ochranu údajů ve svých zemích, informovala na webu Evropská spotřebitelská organizace.
EU má nová rozpočtová pravidla, jež zadlužování členských zemí ale spíše usnadní. Dosavadní Pakt růstu a stability z 90. let byl porušen ve stovkách případů
20.12.2023 EU má nová rozpočtová pravidla. Pakt růstu a stability z 90. let se tak definitivně stává minulostí. Nová pravidla umožní ještě snazší zadlužování zemí EU, zejména pak eurozóny.
EU zavádí nejpřísnější regulaci trhu s kryptoměnami, zbytek světa zatím zaostává
16.05.2023 Výběr informací o kryptoměnách a jejich regulaci (státy Evropské unie dnes definitivně schválily pravidla regulace trhů s kryptoměnami, která zavádějí dosud nejpřísnější mezinárodní standard pro obchodování na trhu s virtuálními aktivy):
Evropská komise chce přizpůsobit fiskální pravidla EU potřebám jednotlivých zemí
09.11.2022 Evropská komise (EK) plánuje upravit rozpočtová a dluhová pravidla Evropské unie, aby lépe odrážela fiskální situaci jednotlivých zemí, které se po sérii krizí potýkají s vysokými deficity a zadlužením. Unijní exekutiva dnes navrhla nový způsob usměrňování veřejných financí, v němž chce u každé země vycházet z individuálního postupu. Základem mají být víceleté národní plány dluhové udržitelnosti a pozvolnější vynucování pravidel. Pokud změny získají - zatím nejistou - podporu všech členských zemí, mohla by úprava začít platit od roku 2024.
Komisař Breton připomněl Muskovi přísná pravidla EU pro sociální sítě
27.04.2022 Bruselu nepřísluší komentovat koupi firmy Twitter miliardářem Elonem Muskem, řekl včera komisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Připomněl však, že sociální síť musí plnit pravidla EU pro odstraňování nelegálního obsahu, na jejichž zpřísnění se před několika dny shodli vyjednavači za Evropský parlament a členské země EU. Musk v minulosti prohlašoval, že chce ze sociální sítě twitter učinit platformu, která by přijímala co nejširší okruh uživatelů včetně některých, jejichž účty firma v minulosti trvale zablokovala kvůli porušování pravidel pro obsah příspěvků.
ČNB zlepšila odhad vývoje veřejných financí, nižší odhaduje i zadlužení
04.02.2022 Česká národní banka očekává za loňský rok nárůst deficitu veřejných financí na 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z předloňských 5,6 procenta. Letos by pak měl schodek klesnout na 4,1 procenta a v roce 2023 na 3,9 procenta. ČNB tak odhad pro všechny tři roky zlepšila. V listopadu banka očekávala pro loňský rok deficit 6,9 procenta, letos 4,4 procenta a v roce 2023 pak 4,2 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB v pátek 11. února.
Macron a Draghi společně vyzvali k reformě rozpočtových pravidel EU
23.12.2021 Francouzský prezident Emmanuel Macron a italský premiér Mario Draghi dnes vyzvali země Evropské unie k reformě evropských rozpočtových pravidel tak, aby umožňovaly větší investiční výdaje. Oba zároveň uznali, že bude třeba snížit zadlužení. Uvedli to ve společném prohlášení, které dnes zveřejnil list Financial Times (FT).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
10.11.2021 1) Francie znovu zahájí výstavbu jaderných reaktorů, aby si tak zajistila energetickou nezávislost, dosáhla svých klimatických cílů a udržela ceny elektřiny pod kontrolou. Oznámil to francouzský prezident Emmanuel Macron. Prohlášení přichází v době, kdy evropské země čelí prudkému zdražování elektřiny a plynu.
Ministři financí EU jednali o fiskálních pravidlech
10.11.2021 Evropská komise by se příští rok měla vrátit k pravidelnému hodnocení hospodářské kondice zemí Evropské unie a znovu jim začít vydávat makroekonomická doporučení. Shodli se na tom včera ministři financí členských států, kteří probírali pokrizové oživení evropské ekonomiky. Vůbec poprvé debatovali i o tom, zda a jak reformovat rozpočtová a dluhová pravidla EU, k jejichž dodržování by se sedmadvacítka měla podle plánů komise vrátit v roce 2023.
ČNB zlepšila odhad vývoje veřejných financí
05.11.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 6,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 5,6 procenta. Příští rok by pak měl schodek klesnout na 4,4 procenta a v roce 2023 na 4,2 procenta. ČNB tak odhad pro všechny tři roky zlepšila. V srpnu banka očekávala letos deficit 7,5 procenta, příští rok 5,3 procenta a v roce 2023 5,1 procenta. Vyplývá to z dnes zveřejněné tabulky klíčových makroekonomických indikátorů, které jsou součástí aktuální zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB v pátek 12. listopadu.
ČNB zlepšila výhled veřejných financí
22.08.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 7,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 6,1 procenta. Příští rok by pak měl schodek klesnout na 5,3 procenta a v roce 2023 na 5,1 procenta. ČNB tak odhad pro letošní a příští rok zlepšila. V květnu banka očekávala letos deficit 8,2 procenta a příští rok 5,4 procenta. Vyplývá to aktuální srpnové zprávy o měnové politice ČNB.
Británie chce po brexitu zajistit úřadům větší volnost při podpoře podniků
30.06.2021 Nové zákony, které mají v Británii po brexitu nahradit pravidla Evropské unie pro poskytování státní pomoci, zajistí britské vládě a místním samosprávám větší volnost při podpoře podniků. Uvedl to dnes britský ministr pro podnikání Kwasi Kwarteng.
EK vyzvala státy k další podpoře ekonomik, návrat k pravidům chce v roce 2023
02.06.2021 Země Evropské unie by měly pokračovat ve fiskální podpoře svých ekonomik na cestě k oživení z pandemické krize i v příštím roce. V rámci pravidelného jarního balíčku hodnocení hospodářské kondice unijních států k tomu dnes vyzvala Evropská komise (EK). Skupina zemí s nejvyšším veřejným dluhem, do níž patří například Německo, Francie či Itálie, by přitom podle komise měla být při využívání veřejných peněz opatrnější než další státy.
Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok
07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
ČNB zhoršila výhled veřejných financí pro letošní rok
07.05.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 8,2 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských 6,2 procenta. Příští rok by se pak měl schodek zmírnit na 5,4 procenta. ČNB tak odhad pro letošek zhoršila a pro příští rok zlepšila. V únoru očekávala pro letošní rok schodek 6,5 procenta HDP a pro příští rok 5,6 procenta HDP. Vyplývá to ze zveřejněných makroekonomických ukazatelů, které jsou součástí Zprávy o měnové politice. Celou zprávu zveřejní ČNB za týden.
ČNB zhoršila výhled veřejných financí letos i příští rok
05.02.2021 Česká národní banka očekává letos nárůst deficitu veřejných financí na 6,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z loňských odhadovaných 6,1 procenta. Příští rok by se pak měl schodek zmírnit na 5,6 procenta. ČNB tak odhady zhoršila. V listopadu očekávala pro letošní rok schodek 4,9 procenta HDP a pro příští rok 4,3 procenta HDP. Vyplývá to ze zveřejněných makroekonomických ukazatelů, které jsou součástí nové Zprávy o měnové politice. Celou zprávu, která nahradila předchozí Zprávu o inflaci, zveřejní ČNB za týden.
Amazon čelí formálnym protimonopolným obvineniam EÚ
10.11.2020 Akcie spoločnosti Amazon (AMZN.US) klesli o viac ako 3,0% po tom, čo Európska komisia odhalila formálne protimonopolné obvinenia voči technologickému gigantu.
ČNB zhoršila výhled veřejných financí letos i příští rok
06.11.2020 Česká národní banka očekává, že veřejné finance letos skončí ve schodku 6,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP) po loňském přebytku 0,3 procenta HDP. Příští rok by se měl schodek zmírnit na 4,9 procenta HDP. ČNB tak odhad zhoršila. V srpnu očekávala pro letošní rok schodek 5,8 procenta a pro příští rok 4,3 procenta. Vyplývá to ze shrnutí Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. V roce 2022 by měl schodek veřejných financí klesnout na 4,3 procenta HDP.
Veřejné finance ČR by měly v EU podle odhadů patřit k těm lepším
28.10.2020 České veřejné finance by měly letos skončit ve schodku 6,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP), což by byla šestá nejnižší hodnota mezi zeměmi EU. Celkový vládní dluh by měl být 39,4 procenta HDP, což by odpovídalo čtvrté nejnižší hodnotě v unii. Vyplývá to z odhadů jednotlivých členských států EU schválených Eurostatem v říjnové notifikaci. Na data upozornilo ministerstvo financí. Žádná ze zemí EU letos neočekává přebytek veřejných financí.
ČNB zhoršila výhled veřejných financí letos i příští rok
07.08.2020 Česká národní banka očekává, že veřejné finance letos skončí ve schodku 5,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) po loňském přebytku 0,3 procenta HDP. Příští rok by se schodek měl zmírnit na 4,3 procenta. ČNB tak zhoršila odhad, když v květnu čekala letošní schodek 4,8 procenta a příští rok 3,4 procenta HDP. Vyplývá to ze shrnutí Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. V roce 2022 by měl schodek veřejných financí klesnout na 3,9 procenta HDP.
Ekonomika letos podle odhadů bankovní asociace klesne o 7,5 pct.
23.07.2020 Česká bankovní asociace v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos klesne kvůli dopadům šíření koronaviru v průměru o 7,5 procenta. Příští rok by se pak měla ekonomika vrátit k růstu 5,3 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci.
ČNB letos čeká propad veřejných financí do schodku 4,8 pct. HDP
11.05.2020 Veřejné finance letos skončí ve schodku 4,8 procenta po loňském přebytku 0,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Příští rok by se schodek veřejných financí měl snížit na 3,4 procenta HDP. Vyplývá to ze shrnutí Zprávy o inflaci, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka. Ještě v únoru před propuknutí pandemie koronaviru ČNB očekávala letos veřejné finance přebytkové.
Objem čínských investic v EU loni klesl o 33 procent na 12 mld eur
08.04.2020 Objem přímých čínských firemních investic v zemích Evropské unie se loni třetí rok po sobě snížil. Klesl o 33 procent na 12 miliard eur (326 miliard Kč). Ukázal to průzkum německého institutu pro čínská studia MERICS a newyorské výzkumné společnosti Rhodium Group (RHG), o němž informuje agentura DPA. Přísnější pravidla EU, změna rámcových podmínek v Číně a pandemie způsobená koronavirem zřejmě sníží zájem o fúze a akvizice čínských firem v regionu i letos, uvádí také zpráva.
EK navrhla uvolnit rozpočtová pravidla EU, pomůže to zemím bloku
20.03.2020 Evropská komise dnes členským zemím bloku navrhla uvolnit rozpočtová pravidla Evropské unie, což vládám umožní snáze se vyrovnat s dopady koronavirové krize na jejich hospodářství. Oznámila to večer předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž tak Brusel vůbec poprvé využívá nouzovou klauzuli fiskálního Paktu stability a růstu. Státy EU komise vyzvala, aby její nynější návrh podpořily co nejdříve.
Reuters: EK dnes navrhne finanční pomoc pro zmírnění brexitu
04.09.2019 Evropská exekutiva dnes v rámci doporučení pro případ brexitu bez dohody navrhne finanční pomoc unijní podnikatelské sféře a zemědělcům. Vyplývá to z dokumentu, který včera získala agentura Reuters. Evropská komise má dnes zveřejnit soubor doporučení, která by měla dopad brexitu bez dohody zmírnit.
EU přivítala návrh Německa a Francie na rozpočet eurozóny
20.11.2018 Ministři financí eurozóny přivítali návrh Německa a Francie na společný rozpočet eurozóny, který by mohl být klíčem pro balík reforem, o němž se bude jednat na prosincovém summitu euroskupiny. Je ale zapotřebí na něm dále pracovat. Výhrady k plánu vyjádřila Itálie, informovala agentura Reuters. Ministři rovněž jednali o zjednodušení restrukturalizace státního dluhu.
Rozpočtový deficit Francie byl loni nízký
16.01.2018 Deficit státního rozpočtu Francie byl vloni nejnižší od roku 2008, k poklesu přispěly vyšší příjmy z daní díky silnějšímu růstu ekonomiky. Celkový schodek činil 67,8 miliardy eur (1,7 bilionu Kč), což bylo o 1,3 miliardy eur méně než v roce 2016, oznámilo dnes ministerstvo pro rozpočet. Francie by tak mohla poprvé za posledních deset let splnit rozpočtová pravidla EU.
Související klíčová slova:
FOREX | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Mario Draghi | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Koruna | Evropská unie | HDP | Divergence | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Kypr | Analytik | Česká koruna | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Aktiva | Akvizice | Transakce | Bloomberg | Bundesbank | CFTC | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | ESM | Ekonomika | Euro | Evropská komise (EK) | Fed | Fúze | IPO | Investice | Komodity | Měnový pár | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodování s deriváty | Pakt stability | Portfolio | Pozice | Prémie | Rating | Schodek rozpočtu | Ticker | Trend | Trigger | Ukazatel | Výnos | Výnosnost | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Úroková sazba | Fond | EU | Ministři financí | Ekonom | Pravděpodobnost | Komise pro cenné papíry a burzy | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Obchodovat | Regulace | Financování | Investovat | Hedgeové fondy | Eurostat | Portugalsko | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Financial Times | Bankrot | Vzdělávání | Raiffeisenbank | EPS | Index | Podpora | Analytika | Banka | Cena | CISCO | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Fondy | Graf | Guvernér ČNB | Investiční | Investiční výdaje | Investing | Jiří Rusnok | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Markets | Pivot | Praní špinavých peněz | Prognóza | Reuters | Růst HDP | Státní dluh | Těžba bitcoinů | Trh | Twitter | Země EU | Zpráva | Zprávy | DXY | DMA | Komise pro cenné papíry | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Itálie | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Komise | Volby | Know-how | Burze | Investment | Rhodium | DPA | Microsoft | CME Group | Česká bankovní asociace | DIHK | Investing.com | BBC | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Technický výhled | Podnikání | Automobilový průmysl | Ministr financí | Dlouhé pozice | Energie | Earnings | Podnikatelé | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ministři financí eurozóny | Firmy | Britská centrální banka | Miliardy dolarů | Propad | Kryptoměny | Guvernér | Zvýšení úrokových sazeb | Rozpočtová pravidla | Daně z příjmů | Zajištění | Baidu | Elektronické peníze | Tesla | Agentura AFP | Výhled | Poplatky | Konsensus | Mzdy | Německý export | Odhady trhu | Průzkum | Krize | Investovat do akcií | Ministři financí EU | Měnový pár EUR/USD | Investiční plány | Příjmy | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Členské země EU | Švédsko | Dánsko | Očekávání | ex | Rhodium Group | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Coinbase | Coinmarketcap | Dealogic | Mineři | Crypto | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Bitcoiny | Přijetí eura | Americký dolarový index | Spotřebitelská inflace | Trh s kryptoměnami | EK | Evropská komise | Veřejný dluh | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Dopad brexitu | Zvýšení sazeb | Uber Technologies | Chainalysis | Býčí výhled | Gazprom | Pokles cen | Oživení ekonomiky | AMZN | Depozitní sazby | Transakce s kryptoměnami | Internet of Things | Akcie roku | Odhady ČNB | Bilance zahraničního obchodu | Očekávané Earnings | Trinity Bank | ByteDance | Rozpočtová politika | Automobilky | Rozpočet | Hazard | Deficit | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | MSFT | Obchod | Konkurenceschopnost | Cisco Systems | Firma | Parlamentní volby | Applied Materials | UnitedHealth | Objem čínských investic | Server BBC | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Studie | Bilance | GM | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Miliardy | INTC | Walt Disney | 5G | AFP | Valdis Dombrovskis | FT | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Hospodaření státu | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | ADP | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | General Motors | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Prognózy | Státy EU | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Konzervativci | Prohlášení | Amgen | Míra | Měnové politiky | Italský premiér | xStation5 | Disney | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | Nike | Uber | Yandex | Miliardy korun | Kraft Heinz | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Klesající trend | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Inovace | List Financial Times | Washington | Miliardy eur | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Budoucnost | Zemědělství | ASML | Podnik | Veřejné finance | SAP | iRobot | IRBT | Technologická společnost | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Prezident | AMGN | Google | Instagram | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | American Express | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Zlepšení | Rozpočtový rámec | Výdaje | Zrychlení růstu | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Obchodovanie | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Správci aktiv | Gilead Sciences | Spekulativní pozice | Šíření koronavirové nákazy | Vývoj | Deficit státního rozpočtu | Mince | Stimuly | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Pokles HDP | Odhad inflace | Spotřebitelé | Počet nakažených | Rozkolísaný | Ekonomiky zasažené krizí | Algoritmy | MF | Rozpočtová pravidla EU | Manufacturing | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Alena Schillerová | Ministryně financí | Citrix | Citrix Systems | Klaus Regling | Další růst | Růst | Poslanci | Wood&Company | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Ministryně financí Alena Schillerová | Ceny elektřiny | Bulharsko | Ekonomiky | Slovensko | Schodek | Organizace | Deficit veřejných financí | Práce | Údaje | Thierry Breton | Opatření proti šíření koronaviru | Objem čínských investic v EU | UnitedHealth Group | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | WMT | Majitel | Finanční pomoc | Sociální síť | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Posílení | Lucembursko | Gilead | PEPSICO | Zadlužení | Kontrakce | Propad veřejných financí | Dluhy | Členské státy | NKE | Členské země | Merck | Expedia | Royal Caribbean | Vývoj ekonomiky | Spekulovat | Advance Auto Parts | AMZN.US | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Soubor pravidel | Výrobní PMI | Rozpočet eurozóny | Londýnské burzy | Předkrizové úrovně | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Světové krize | Covid | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Situace na trhu práce | MAM | Ceny | Verizon Communications | Technologické společnosti | Pár EUR/USD | Propad ekonomiky | Důvěra | Margrethe Vestagerová | Odhad vývoje ekonomiky | Skupování aktiv | Výhled veřejných financí | Růst vývozu | Růst zaměstnanosti | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Odborníci | Zdanění | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Politici | App Store | Marathon | Pracovní místa | Česká republika | Průmyslové zakázky | Antimonopolní úřad | Masivní investice | Množství peněz | Nařízení | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Veřejné finance ČR | SAP AG | CSCO | SolarEdge | Státy Evropské unie | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Nové zprávy | QCOM | BIDU | Rozpočtové deficity | Zadlužování | MGM | Odvětví kryptoměn | Cenné papíry a burzy | Brands | Shopify | Evropské centrální banky | Acacia Communications | MRK | WU | PEP | Deliveroo | Express | Oživení evropské ekonomiky | Poslanci Evropského parlamentu | UNH | FTX | Tyson Foods | Spotify | AIG | SPWR | IPO Coinbase | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výhled pro EUR/USD | IPO Deliveroo | GRMN | Používání kryptoměn | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Pakt stability a růstu | Kellogg | Těžaři | Rozpočtový deficit Francie | Politická rizika | Evropské společnosti | Plány | Cíle | Obchodování na trhu | Úřady v Británii | Americký výrobce | Nové zákony | Plány obnovy | Odvětví | MiCA | Americká ministryně financí | Společnosti | Opatření | Rivian | Ceny plynu | Anonymní vývojář | Nakamoto | Americká firma | Sociální demokraté | Hospodářské soutěže | Fiskální pravidla | Češi | Kryptoměnové společnosti | Zdravotnictví | Pozornost | Zprostředkovatelé | Meta | Peněžní prostředky | Meta Platforms | Odhad vývoje veřejných financí | Fantasia Holdings | Společnost | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | TIM | 3М | Postavení na trhu | Miliardy USD | Sankce | APP | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Nízké poplatky | Tisíce kryptoměn | Přijetí | Daňové škrty | Rating Česka | Dluhová pravidla | Dluhová pravidla Evropské unie | Pravidla Evropské unie | Fiskální pravidla EU | Konkurent | Ekosystém | Právo | Pravidla regulace | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Pravidla regulace trhů | Regulace trhů | Regulace trhů s kryptoměnami | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Markets in Crypto Assets | MiCA (Markets in Crypto Assets) | Americká technologická společnost | Technologická společnost Apple | České trhy | DNO | Nesprávné informace | Základní nástroj | Eskalace | Rozhodnutí EU | ProCent | Dobrá zpráva | Platforms | Rizikové prémie | Vlády | Francouzské společnosti | Pomalý růst | Národní sdružení | Francouzské volby
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot