Dobrá zpráva
Nabídne cena ropy únikovou cestu americké ekonomice?
29.10.2024 Než se dozvíme výsledky hospodaření největších amerických technologických firem a následně i výsledky amerických voleb, měly trhy příležitost si oddechnout. Cena ropy totiž výrazně poklesla – ropa Brent se znovu dostala pod 72 dolarů, přičemž na začátku měsíce dosahovala hodnoty přes 80 dolarů. Proč je tedy pokles ceny ropy tak dobrou zprávou pro trhy?
Důvěra v ekonomiku nepatrně klesla
24.10.2024 „Indikátor ekonomického sentimentu v říjnu zaznamenal mírný pokles. Vyplývá to z dnes publikovaných dat ČSÚ. Souhrnný indikátor důvěry vyjádřený bazickým indexem se oproti září snížil o 0,2 bodu na hodnotu 96,8. Vývoj jeho složek byl ovšem rozdílný. Zatímco indikátor důvěry podnikatelů klesl o 0,8 bodu, a dostal se tak na hodnotu 96,0, indikátor důvěry spotřebitelů vzrostl o 2,8 bodu. Poprvé od července přitom překonal stobodovou hranici, byť jen o 0,7 bodu a poprvé od června i svůj dlouhodobý průměr,“ popisuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
Polská data ukazují na slabší průmysl, domácí spotřeba drží
23.10.2024 Nedávno jsme se spolu podívali na to, jak se vyvíjí situace u našeho polského souseda a nastínil jsem, že PLN čeká dost možná výrazný pohyb, jen je momentálně těžké odhadnout, kterým směrem do bude. Polská data v poslední době v některých oblastech ztrácí na lesku a je tak třeba se podívat, proč dosud dobře jedoucí polský stroj lehce ztrácí páru.
Jak obchodovat americké prezidentské volby?
21.10.2024 Do amerických voleb zbývají už jen 2 týdny a klání se zdá být čím dál víc vyrovnanější. V posledních průzkumech Donald Trump již smazal náskok Kamaly Harrisové v nerozhodných státech, které o příštím prezidentovi Spojených států de facto rozhodnou.
Analytik: Horší výhled německého HDP vyvolá mírný pokles růstu v ČR
09.10.2024 Zhoršení výhledu letošního výkonu německé ekonomiky bude znamenat pokles růstu českého hospodářství maximálně o 0,2 procentního bodu. Přesto očekávají jeho mírný růst. Vyplývá to z vyjádření analytiků, které ČTK oslovila. Horší prognóza podle nich není překvapením. Německá vláda už letos nečeká hospodářský růst, hrubý domácí produkt (HDP) podle ní klesne o 0,2 procenta. Původně kabinet kancléře Olafa Scholze počítal s růstem o 0,3 procenta.
Čínské akcie: přichází obrat po letech strádání?
08.10.2024 Poslední desetiletí bylo pro akciové trhy obecně velmi příznivé. Neplatilo to však pro celý svět. Jednou z velmi významných výjimek byly čínské akcie. Ty si ještě do roku 2019 vedly zhruba podobně jako ty americké, ale pak přišlo několik faktorů, které výkonnost čínského trhu srazily směrem dolů a klesající trend od té doby de facto pokračuje dodnes. S nedávným oznámením čínského hospodářského stimulu však přišla pro čínský trh nová naděje. Budou ji čínské akciové firmy schopny využít? I na tuto otázku se v nedávném živém vysílání podívali Jiří Tyleček z XTB a Dan Vořechovský.
TOP 4 komodity v roce 2024 – které překonávají S&P 500?
30.09.2024 Index S&P 500 od ledna vzrostl o více než 20 %, což je opravdu úctyhodný výsledek. Nicméně nejen akcie mají zajímavý rok. V tomto článku přinášíme analytický rozbor čtyř komodit, které zaznamenaly v roce 2024 ještě větší cenové pohyby, než známý akciový index.
Proč se rozevírají nůžky mezi českým a německým průmyslem?
30.09.2024 Poslední dva měsíce se nálada v českém průmyslu podle průzkumů Českého statistického úřadu poměrně překvapivě vylepšila. Jak moc brát tato čísla vážně, by měl ukázat tento týden také výsledek zářijového indexu nákupních manažerů v českém průmyslu. Pokud ukáže i on podruhé v řadě vylepšení, půjde o zajímavý signál - Česko jako by začalo ignorovat setrvalý pokles nálady v německém průmyslu, kde nálada v září spadla do blízkosti ročních minim. Je to vůbec představitelné?
Čtvrtletní výhled pro globální alokaci aktiv v modelovém portfoliu – 4. čtvrtletí 2024
25.09.2024 „V posledních třech měsících jsme pozorovali růst cen aktiv spolu s klesajícími výnosy, což nás vede k očekávání nižších výnosů do budoucna. V důsledku toho podnikáme kroky ke snížení rizikovosti v našem modelu alokace aktiv, protože se domníváme, že současná situace nebude odměňovat další riskování,“ vysvětluje Paul Jackson z Invesca.
Forex: MNB snížila sazby o 25 bazických bodů a hodlá pokračovat
25.09.2024 Maďarská centrální banka snížila základní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů, která tak poklesla na úroveň 6,50 %. MNB chce i nadále udržovat pozitivní reálné úrokové sazby, což podle nás s ohledem na vývoj inflace nedovolí snížit hlavní sazbu pod 6,0 % do konce roku. Na druhou stranu viceprezident MNB Virág uvedl, že možnost snížit sazby bude na stole každé zasedání (což by implikovalo i hlubší pokles). Virág však uvedl, že důležitý pro měnovou politiku MNB bude vývoj úrokových sazeb hlavních centrálních bank (Fedu a ECB). To je nepřímo dobrá zpráva pro forint, neboť MNB zřejmě nedovolí forintu významně oslabit (a podrží v případě potřeby úrokové sazby výše).
EK schválila státní pomoc pro stavbu továrny Intelu na čipy
13.09.2024 Evropská komise (EK) schválila státní pomoc za 7,4 miliardy zlotých (43,4 miliardy Kč) na výstavbu továrny americké společnosti Intel na polovodičové obvody v Polsku, oznámil dnes na tiskové konferenci místopředseda polské vlády a ministr digitalizace Krzysztof Gawkowski. Celková hodnota investice by měla přesáhnout 25 miliard zlotých (více než 146 miliard Kč), dodal podle televize TVN24 a zdůraznil, že půjde o největší investici v Polsku za desítky let.
Americká inflace nepřekvapila, dolů ji táhnou energie a auta
11.09.2024 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech za srpen stouply o 0,2 procenta, meziroční inflace pak spadla na 2,5 z červencových 2,9 procenta. To je přesně v souladu s tržním odhadem. Drobný rozdíl najdeme u jádrového indexu, který meziměsíčně stoupl o 0,3 vs 0,2 pct, ovšem i zde je meziroční změna podle očekávání - zůstává na 3,2 procenta. Do čísel v srpnu výrazně promluvily energie, jejichž ceny v tomto měsíci výrazně klesly. Projevilo se také zlevnění aut, které bylo zvláště u ojetin velké.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
04.09.2024 1) Češi v srpnu nakoupili kryptoměny za zhruba 250 milionů korun, což je o desetinu více než ve stejný měsíc loni. Proti červenci to ale znamená pokles zhruba o 50 milionů Kč. Za osm měsíců roku objem obchodů meziročně stoupl na 2,8 miliardy korun, což je o osm procent více než v minulém roce. Vyplývá to z údajů největšího obchodníka Bit.plus.
Ifo: Nálada v německém automobilovém průmyslu se opět zhoršila
04.09.2024 Nálada v německém automobilovém průmyslu se v srpnu zhoršila čtvrtý měsíc po sobě. Nejdůležitější německé průmyslové odvětví strádá nedostatkem zakázek a s velkými obavami hledí do budoucnosti. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu hospodářského institutu Ifo. Podle agentury Reuters to není dobrá zpráva pro jednání mezi vedením a zaměstnanci největší automobilky v zemi Volkswagen, které dnes začne rokovat o snižování nákladů.
PMI ve zpracovatelském průmyslu, srpen 2024
02.09.2024 Srpnový PMI průzkum hlásí, že se podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu dále zhoršovaly, tempo zhoršování však bylo nejmírnější od srpna 2022.
Září nebývá pro akcie přívětivé
02.09.2024 Index S&P 500 letos přidal už 18 % a téměř smazal ztráty z letního výprodeje. Obchoduje se tak v blízkosti historických maxim nad 5600 body.
Týden před námi: Výprodej umělé inteligence, mzdy a německé volby
02.09.2024 Jaký je to rozdíl za měsíc. Nejnovější rally na trzích se opírá o naděje na snížení sazeb a pokračující očekávání měkkého přistání světové ekonomiky, i když se téma umělé inteligence začíná rozplývat. To však závisí na Číně a americkém trhu práce. Září je důležitým měsícem ze dvou důvodů. Historicky je to špatný měsíc pro výnosy akciových trhů, a přestože jsou dnes americké trhy zavřené, futures na Emini S&P 500 jsou nižší, k tomu se přidávají i slabší akcie v Číně po nižších než očekávaných údajích o PMI ve výrobě za srpen. K tomu se přidává, že snížení sazeb ze strany Fedu na jeho zasedání 18. září je nyní plně zahrnuto v cenách, spolu s očekáváním, že naznačí, že další snížení sazeb přijde později. Cestu k tomu položil Jerome Powell na konferenci v Jackson Hole minulý měsíc; tento týden však musí hrát roli i zpráva o mzdách, která má zajistit, že americký trh práce oslabuje, ale ne o tolik, aby to vyděsilo investory. Dolar je na začátku tohoto týdne celkově slabý, což je dobrá zpráva pro rizikový sentiment. Přestože akciové indexy v Evropě a USA měly v srpnu silný měsíc, v uplynulém týdnu došlo k výraznému posunu: technologické odvětví ztrácí svou dominanci a objevují se pochybnosti o budoucnosti akcií umělé inteligence.
Dolar potrestá trhy za přílišné sebevědomí
29.08.2024 Proč americký dolar v srpnu prudce klesl? TD Bank uvádí tři důvody: zpomalení americké ekonomiky, přehnané odhady trhu ohledně rozsahu uvolňování měnové politiky Federálního rezervního systému v roce 2024 a úpravy pozic investorů. S blížícím se koncem léta dosáhl medvědí sentiment mezi spekulanty na dolaru nejvyšší úrovně od ledna. Tehdy trh očekával šest nebo sedm aktů měnového uvolňování ze strany Fedu v novém roce. Toho se však nedočkal. Výsledkem byl pokles měnového páru EUR/USD. Připomíná vám to něco?
Moje cesta prop tradingem – obchod, který si zasloužit podržet déle
28.08.2024 Balance křivka obchodního účtu se začíná konečně mírně zvedat, ale ještě není zcela vyhráno. V článku se podíváme na realizovaný obchod a také na blížící se novinky z prop tradingu.
Tři faktory, které mohou ještě zkomplikovat rozhodování Fedu
27.08.2024 Trhy už téměř počítají s tím, že se úrokové sazby amerického dolaru sníží 18. září 2024. Podle nástroje FedWatch Tool je pravděpodobnost snížení o 25 bazických bodů na úrovni 71,5 %. Šance, že Fed sníží sazby o 50 bazických bodů, je 28,5 %. Pro trhy je tedy otázkou, zda půjde o snížení o 25 nebo 50 bazických bodů. Možnost, že sazby zůstanou beze změny, si prakticky nikdo nepřipouští.
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
26.08.2024 Dobré dividendové akcie nejsou jenom ve Spojených státech amerických, i v Evropě je celé množství zajímavých dividendových akcií, včetně České republiky.
Ranní okénko - Eurozóna příliš nenadchla, ale americká inflace na dobré cestě
15.08.2024 Čtvrtek bude patřit ekonomice Spojených států, kde budou zveřejněny výsledky za maloobchod a průmysl. Ještě předtím však dorazí data ze státu New York, která nabídne průzkum mezi podnikateli ve zpracovatelském průmyslu z dílny místního Fedu.
Klíčové údaje z trhu práce a o inflaci přispějí ke zmírnění nejistoty provázející libru. Přehled vývoje měnového páru GBP/USD
14.08.2024 Bank of England zahájila dne 1. srpna cyklus uvolňování a trh očekává další snížení sazeb o 50 bazických bodů do konce roku. Hlavní ekonom Bank of England Huw Pill hlasoval proti snížení a varoval před očekáváním dalšího snižování sazeb v blízké budoucnosti. Trh to zvážil a v současné době přisuzuje snížení sazeb v příštím měsíci méně než 50% pravděpodobnost.
ČSOB Data Watch: Eurozóna dále roste, německá ekonomika se ale opět propadá
30.07.2024 Ekonomika eurozóny ve druhém čtvrtletí vzrostla mezikvartálně o 0,3 % a mírně tak překonala analytický koncensus. Dobrou zprávou je fakt, že si eurozóna udržela tempo expanze z prvních měsíců letošního roku. Detailní pohled do struktury HDP zatím není k dispozici, komentáře lokálních statistických úřadů ale signalizují problematické zdroje hospodářského růstu.
Forex: Investoři vyčkávají na výsledek zasedání Bank of Japan a amerického Fedu
30.07.2024 Zatímco v Česku investoři vyčkávají na dnešní HDP a čtvrteční zasedání ČNB, na globálních trzích velkou část pozornosti přitahují zasedání japonské Bank of Japan a amerického Fedu (výsledky obou se dozvíme ve středu). Bank of Japan patřila k jedněm z mála centrálních bank na světě, kde globální inflační tlaky nevedly v posledních letech k výraznějšímu utažení měnové politiky. Úrokové sazby jsou stále na nule (respektive v pásmu 0-0,1 %) a centrální banka stále nakupuje do bilance nová aktiva (provádí QE).
Ranní okénko - Ekonomika USA dál solidně roste, co to znamená pro Fed?
26.07.2024 V Poslední den tohoto týdne bude ve znamení amerických dat. Hlavní pozornost bude věnována cenovému indexu PCE, kterému Fed dává vyšší váhu, než běžněji využívanému indexu CPI. V meziročním vyjádření se index PCE od začátku roku zvýšil z lednových 2,4 % až na 2,7 % v březnu a dubnu. Trend se obrátil v květnu, kdy inflace poklesla na 2,6 % a příznivý vývoj se očekává i v červnu, kdy medián trhu predikuje pokles na 2,4 %. Jádrová složka se držela v průběhu prvních čtyř měsíců těsně pod 3% hranicí, až v květnu došlo k jejímu snížení na 2,6 %.
Ranní okénko - Klíčový odhad růstu ekonomiky USA ve 2. čtvrtletí
25.07.2024 Dnes nás čeká pravděpodobně nejdůležitější údaj tohoto týdne a tím je úvodní odhad růstu HDP americké ekonomiky ve druhém kvartále. Tamní hospodářství v prvním čtvrtletí anualizovaně rostlo o 1,4 %, což bylo výrazné zpomalení oproti konci minulého roku. Detailní pohled na strukturu růstu ovšem odhalil, že nižší růst byl částečně způsoben volatilnějšími položkami, jako jsou změna stavu zásob a zahraniční obchod, jejichž příspěvek byl záporný. Nicméně se ukázalo, že i soukromá spotřeba ochabuje. Prvotní odhad pro první čtvrtletí sice naznačoval, že spotřeba domácností vzrostla o 2,5 %, ale finální odhad evidoval růst pouze o 1,5 %. To je výrazná korekce oproti druhé polovině minulého roku, kdy byl růst vyšší než 3 %.
EUR/USD: obchodní tipy pro začátečníky na evropskou seanci 17. července
17.07.2024 K otestování ceny 1,0893 došlo v době, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. Pár EUR/USD ve výsledku klesl o více než 20 pipů. Včerejší zprávy o bilanci zahraničního obchodu v Itálii, bilanci zahraničního obchodu v eurozóně a indexu podnikatelské nálady ZEW v Německu euro nijak neovlivnily, ale dobrá zpráva o maloobchodních tržbách v USA přinesla chvilkový pokles. Jak ale vidíme v grafu, pár aktivně neklesal. Dnes dopoledne bude zveřejněn index spotřebitelských cen v eurozóně za červen a také údaj o jádrovém indexu spotřebitelských cen, což může euro podpořit (i když je to nepravděpodobné). Pár se bude obchodovat pravděpodobně v rámci kanálu. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Forex: Koruna vyhlíží další komentáře centrálních bankéřů
16.07.2024 Koruna během včerejší seance znovu otestovala hladinu 25,40 EUR/CZK, nakonec ale ztrátu dokázala umazat. Prázdný tuzemský kalendář neslibuje příliš vzruchu, nicméně již zítra budou ve hře data k průmyslovým cenám. Podstatnější však budou případné komentáře centrálních bankéřů. Peněžní trh aktuálně plně zaceňuje pokles sazeb na srpnovém zasedání o dalších 50bps (náš základní scénář je -25bps). Pokud by členové bankovní rady byli naladěni na podobně opatrnou notu jako E. Zamrazilová nebo J. Procházka, může dojít k redukci sázek, což by byla pro korunu dobrá zpráva.
Forex: Po bouřlivém období přichází stabilizace koruny nad 25,10 EUR/CZK
08.07.2024 Minulý týden se koruna pohybovala v pásmu 25,10-25,20 EUR/CZK, když překvapení z 50bb snížení úrokových sazeb centrální bankou postupně odeznělo a trh se přizpůsobil novým měnovým podmínkám. V pondělí koruna začínala na 25 EUR/CZK, avšak nepříznivý výsledek předstihových ukazatelů v průmyslu pomohl k oslabení kurzu na úroveň 25,10 EUR/CZK, kolem které se následně stabilizovala. Pozitivně pak překvapila německá inflace, která podle předběžného odhadu zpomalila na 2,2 % r/r (2,5 % v případě harmonizovaného indexu).
Může rostoucí schopnost vyvážet služby tlumit inflaci?
08.07.2024 Sektor služeb, jak jsme upozorňovali na konci uplynulého týdne, je pod drobnohledem centrálních bankéřů, a to zejména kvůli výrazně vyšší setrvačnosti inflace v tomto segmentu. Jeden z důvodů, proč je inflace v segmentu služeb strnulejší, je i o poznání menší mezinárodní konkurence, při porovnání se segmentem obchodovatelného zboží. “Selský rozum” to potvrzuje: zatímco při výběru nového notebooku můžete bez problémů srovnat řadu zahraničních eshopů a nakoupit přes ten nejvýhodnější, při výběru kadeřníka to uděláte těžko.
Ostrý začátek prázdnin na trzích
03.07.2024 Ve školách již po rozdání vysvědčení nastal dvouměsíční klid. Mezi investory však žádná okurková sezóna nezačíná. Ke standardní smršti makroekonomických dat ze začátku měsíce totiž přibývají další kurzotvorné události.
Opětovný pokles nových zakázek v průmyslu
01.07.2024 Zhoršování podmínek ve zpracovatelském průmyslu trvá již více než 2 roky a nic se na tom nezměnilo ani v červnu. Index nákupních manažerů (PMI) zůstává jako na houpačce, kdy povzbudivější výsledek střídá vystřízlivění. Po květnovém nárůstu tentokrát došlo k poklesu z 46,1 bodů na 45,3 bodů, což bylo zcela v souladu s naší prognózou. Trh očekával, že snížení hodnoty indexu bude mírnější (45,8 bodů).
Forex: Proč “napínavé” francouzské volby zajímají i české trhy?
28.06.2024 Francouzské parlamentní volby přináší i pro českou ekonomiku a trhy řadu důležitých otázek. Ostatně česká koruna v reakci na rozhodnutí prezidenta Macrona rozpustit Parlament oslabila přibližně o 0,5%. O co se tedy z pohledu české ekonomiky hraje? Pokud by krajně pravicové Národní sdružení Marine Le Penové po volbách bylo schopné sestavit vládu, těžko asi očekávat, že se budou realizovat některé důležité projekty směřující k dokončení jednotného vnitřního trhu.
Německo mírně v plusu, dařilo se MTU Aero po zvýšené cílové ceně a Siemensu po setkání s analytiky
27.06.2024 Zatímco Evropa ve čtvrtek obchodovala mírně v záporu, německé akcie na kladné nule. Ze sektorů se v Evropě výrazně dařilo pouze realitám (+0,8 %) a IT (+0,7 %), naopak největší ztráty zaznamenaly utility (-1,3 %) a každodenní spotřební zboží (-1,4 %). Největší zisky v DAXu si připsal výrobce leteckých motorů MTU Aero Engines (MTX; +5,6 %), které analytik Christophe Menard z Deutsche Bank zvýšil cílovou cenu z 219 na 221 EUR a poznamenal, že úterní snížení výhledu Airbusu by nemělo dotknout odběratelsko-dodavatelského řetězce MTU. Dařilo se také akciím Siemensu (SIE; +2,6 %) po setkáních s analytiky. Podle analytika Jamese Moora z Redburn Atlantic je dobrá zpráva, že společnost neměla potřebu varovat před problémy na poli automatizace před srpnovými výsledky.
Fidelity International: Investiční výhled na 3. čtvrtletí 2024 - Hezky opatrně
27.06.2024 Riziková aktiva vypadají atraktivně a ekonomiky po celém světě zůstávají silné. Některé regiony se vydávají vlastní cestou, což otevírá samostatné příležitosti.
Ranní okénko - Dnešek nabízí pesimistickou predikci spotřebitelské důvěry v Německu
26.06.2024 Dnešní den nabízí nejprve data z Německa, a to odhad spotřebitelské důvěry v červenci, kterou již před pár okamžiky publikovala společnost Gfk společně s Norimberským institutem pro tržní rozhodování (NIM). K povzbuzení trhu však nedošlo, důvěra nejen že zůstala stále záporná, dokonce se oproti předchozímu měsíci (-20,9) zhoršila na -21,8. Medián analytiků přitom počítal se zlepšením na -19,5. Brzdou je i letos zejména stále nízká ochota k nákupům, která se tentokrát ještě mírně zhoršila.
Akcie Pfizeru jsou nejníže za více než deset let. Vydělal tedy na covidu, jak se říká?
25.06.2024 Tahle zpráva šéfku Evropské komise jistě nepotěšila, a zvláště ne před nedávnými eurovolbami. Vyšetřovatelé Úřadu evropského veřejného žalobce totiž letos převzali případ jejího podezřelého vyjednávání s šéfem amerického farmaceutického gigantu Pfizer Albertem Bourlou stran covidových vakcín. Případ měli původně na stole belgičtí vyšetřovatelé ve městě Lutychu. Pravomoci evropských vyšetřovatelů jsou ale silnější. Což právě není dobrá zpráva pro stávající šéfku Evropské komise, která by ráda post zastávala i v dalším funkčním období. Což si jí tedy nejspíše podaří. Nicméně ruka v rukávu ještě není.
Libra podpořila vítěze
24.06.2024 Kdo zasévá, není vždy ten, kdo sklízí. Konzervativci udělali vše pro to, aby inflaci zpomalili na 2 %, ale Bank of England hodlá v srpnu snížit sazby. Tento názor se mezi investory objevil po skončení červnového zasedání centrální banky. Pravděpodobnost snížení sazeb na příštím zasedání vzrostla z 32 % na 50 %, takže kotace páru GBP/USD klesly.
Dividendy: Časové pojmy důležité pro dividendové investování (3. díl)
23.06.2024 Každý dividendový investor by měl znát určitá data a časové pojmy, které jsou pro dividendy specifické. Neznalost vás totiž může stát peníze. V dnešním díle vám proto vysvětlíme čtyři základní data a časové pojmy, které jsou důležité a běžně používané ve světě dividendového investování: Declaration Date, Ex-Dividend Date, Record Date a Pay Date a vše si ukážeme na příkladu akcií společnosti Coca-Cola.
Změny ve spoření na penzi. Jak získat maximum a co mají dělat důchodci, kterým stát od července nepřispěje?
21.06.2024 Už od července začnou platit změny, které se dotknou spoření na penzi ve státem podporovaných produktech. Týká se to více než 4 milionů lidí, kteří spoří ve „starých“ transformovaných fondech nebo v novějším doplňkovém penzijním spoření. Nejviditelnější změnou je úprava pravidel pro vyplácení státního příspěvku. Co dělat, aby o něj člověk nepřišel? A jak mají postupovat důchodci, kterým stát přestane přispívat?
Inflace padá, Francie se propadá
21.06.2024 Inflace ve světě i v Česku zpomaluje. To je dobrá zpráva pro akcie a rizikovější aktiva typu kryptoměn. Stoupají totiž šance, že centrální banky výrazně sníží své úrokové sazby. Náladu však investorům může pokazit dění ve Francie, kde se trhy otřásají kvůli blížícím se předčasným volbám do tamního parlamentu.
Inovační úsilí českých firem pokleslo, proč je to nebezpečné?
21.06.2024 Inovační úsilí českých firem ve druhé fázi pandemie COVID 19 a na začátku ruské invaze viditelně pokleslo. Potvrzují to poslední čísla z ČSÚ, která ukazují, že v letech 2020-2022 inovovalo 44 % podniků, což je o dvanáct procentních bodů méně než v předešlých letech. To není úplně dobrá zpráva, zvlášť když ji dáme do kontextu s velmi pomalou dynamikou produktivity práce (od roku 2019) - ta v Česku viditelně zaostává nejen za středoevropským regionem, ale i za průměrem eurozóny. Navíc většina firem (40 %) v daném období inovovala “podnikové procesy” - to znamená vnitřní procesy nebo marketingové metody.
GBP/USD. Zpráva o inflaci v Británii: rozsudek pro libru, nebo nový důvod k růstu?
19.06.2024 Pár GBP/USD zažil minulý týden výrazný pokles, který však skončil rychle – a ne tak, jak mnozí očekávali. Připomínám, že zóna 1,2690–1,2705 je pro libru a obchodníky nesmírně důležitá. Nad touto zónou si býci udržují převahu a mají možnost nadále tlačit pár k nedávným maximům. Pod touto zónou leží území medvědů, ale v pátek a v pondělí jsme viděli, že se medvědi nijak zvlášť nesnažili převzít iniciativu.
Forex: Zamrazilová se bude rozhodovat mezi 50 a 25 bps snížením sazeb
18.06.2024 Koruna zůstává nehybná v těsné blízkosti 24,70 EUR/CZK, jež se v posledním měsíci ukazuje jako silná kotva. Včera zveřejněné ceny výrobců nepřekvapily a obecně potvrdily desinflační tendence v tuzemské ekonomice. To je dobrá zpráva pro ČNB směrem k dalšímu uvolňování měnové politiky, které by dle víceguvernérky Evy Zamrazilové mělo pokračovat i po červnovém zasedání. Na tom se E. Zamrazilová bude rozhodovat mezi snížením sazeb o 50 vs 25 bps, přičemž hlavním argumentem pro zvolnění je rychlý růst mezd, pro razantnější krok hovoří silnější koruna. Nejistota ohledně červnového hlasování je vysoká, my se nadále opatrně kloníme ke čtvrtprocentnímu snížení úrokových sazeb.
Ranní okénko - Dnes inflace v zahraničí a zasedání Fedu
12.06.2024 Hlavní ekonomické události dnes proběhnou ve Spojených státech amerických, kde bude nejprve zveřejněn výsledek květnové inflace. Trh očekává mírné zpomalení růstu oproti předchozímu měsíci (odhad 0,1 % m/m vs 0,3 % v dubnu). Pokud by se odhad potvrdil, byla by to dobrá zpráva s ohledem na urychlení cenové stabilizace, neboť v meziročním vyjádření inflace v dubnu stále činila 3,4 %, stejný výsledek se očekává i v květnu.
Partners Banka překročila 50 tisíc klientů tři měsíce od startu
11.06.2024 Partners Banka hlásí tři měsíce od svého oficiálního spuštění více než 50 000 klientů včetně dětí. V České republice se tak jedná o nejrychleji rostoucí banku v počtu klientů od vstupu na trh za posledních 15 let. Denně banka otevře 300 až 400 účtů, na kterých svým novým majitelům nabízí aktuálně nejlepší sazbu spořicích účtů na trhu bez omezení a administrativních podmínek, která dosahuje 5,06 % p.a. Unikátní prémiové balíčky již používá 15 tisíc klientů. Dětských účtů, které je možné od 3. června sjednat i online, bylo doposud otevřeno téměř 1 700.
Inflace, ČR, květen 2024
11.06.2024 Data za květen naplnila, a dokonce mírně překonala, předpoklady, že meziroční inflace v české ekonomice klesne ze svého dubnového lokálního maxima, jež činilo 2,9 %.
Ranní okénko - Přehled týdne: nezaměstnanost v ČR, inflace v ČR a SRN, v USA inflace a zasedání Fedu
10.06.2024 Tento týden bude co do objemu nových dat zřejmě skromnější, nabídne však několik důležitých událostí. V České republice nás bude zajímat především statistika nezaměstnanosti, dále pak vývoj inflace, který se dozvíme kromě ČR postupně i z Německa a USA. Právě Spojené státy budou pomyslným středobodem pozornosti investorů v tomto týdnu, když ve středu zasedne Federální výbor pro volný trh (FOMC), který bude diskutovat nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního ekonomického vývoje by dle našich i tržních očekávání zatím nemělo dojít ke změně referenčních úrokových sazeb směrem dolů ani nahoru, byť obě možnosti jsou předmětem diskuzí.
Forex: Kurz koruny k hlavním světovým měnám dnes zůstal bez větších změn
04.06.2024 Koruna dnes vůči euru oslabila o jeden haléř a kolem 17:00 se obchodovala za 24,70 EUR/CZK. K dolaru si česká měna v porovnání s pondělním podvečerem naopak o dva haléře polepšila, zpevnila na 22,70 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
Forex: Ve vleku dat z trhů práce
04.06.2024 Dnešek bude primárně ve znamení publikace ukazatelů z trhů práce. Z domova se dočkáme informací o mzdovém vývoji za první tři měsíce roku. Ve srovnání s prognózou ČNB by měla být mzdová dynamika mírně nižší. Růst počtu nezaměstnaných v Německu ubírá na tempu a je pouze otázkou času, kdy se to projeví na míře nezaměstnanosti. Dolaroví obchodníci se připravují na páteční NFP, dnes bude pozornost zaměřena na publikaci počtu volných pracovních pozic JOLTS. Kromě toho budou publikovány americké tovární objednávky za duben.
Dividendy: Jaké druhy dividend společnosti vyplácí? (2. díl)
03.06.2024 V minulém díle jsme uváděli, že dividenda je podíl akcionáře na zisku společnosti, dividend ale existuje více druhů. V dnešním díle probereme jednotlivé druhy dividend a uvedeme vám, jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Kromě toho se také dozvíte, které typy společností vyplácejí dividendy a proč.
Ranní okénko - Inflace v Německu stoupla
30.05.2024 Ve Spojených státech amerických bude dnes publikován druhý odhad růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí. Úvodní odhad naznačil zpomalení růstu z 3,4 % v posledním kvartále minulého roku až na 1,6 %, přičemž trh očekával růst ve výši 2,5 %. Nyní trh ještě více korigoval svou predikci směrem níže až na 1,3 %. To se zdá jako dobrá zpráva z pohledu Fedu, protože ten podmiňoval možné zahájení snižování sazeb v případě utlumení ekonomické aktivity. Nicméně ze struktury růstu je zřejmé, že zpomalení bylo dáno volatilnějšími položkami, tedy změnou stavu zásob, jejichž příspěvek byl záporný. Zároveň negativní vliv měl zahraniční obchod, kdy kvůli silné domácí poptávce bylo třeba více dovážet a také zmiňované rozpouštění zásob. Na druhé straně soukromé investice rostly výraznějším tempem a také soukromá spotřeba byla značná, přestože oproti poslednímu kvartálu loňského roku mírně poklesla. Právě vysoká spotřeba domácností tak nedovoluje další pokles inflace blíže k 2% cíli.
Ranní shrnutí (24.05.2024)
24.05.2024 Poslední seance týdne na trzích APAC přinesla pokles většiny hlavních indexů z tohoto regionu. Japonský Nikkei ztrácí téměř 1 %, Hang Seng klesá o 1,2 % a australský ASX 200 odečítá 1,1 %.
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 24.5.2024
24.05.2024 Akcie ve Spojených státech oslabily v reakci na přetrvávající obavy z inflačních tlaků. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 1,53 procenta a zakončil obchodování na 39.065,26 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,74 procenta na 5267,84 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,39 procenta na 16.736,03 bodu.
BREAKING: Britský index PMI ve službách zaostal za očekáváním, zatímco ve výrobě opět překonal očekávání 🎯
23.05.2024 Jedná se o nejnovější údaje, které dnes potvrzují normalizaci ekonomiky. Z hlediska politiky centrálních bank je to dobrá zpráva. Přehřátý sektor služeb se normalizuje, což může pomoci ochladit inflaci, a na druhé straně údaje PMI z výrobního sektoru naznačují oživení. Údaje ve Spojeném království následují podobný vzorec, jaký byl zveřejněn v Austrálii, Japonsku a EMU.
Ceny výrobců/PPI, ČR, duben 2024
20.05.2024 Ceny průmyslových výrobců se v dubnu letos poprvé vydaly k meziročnímu růstu, jenž činil 1,4 % a vyšel mírně pod očekáváním trhu.
Týden na trzích: Obavy z inflace vytvořily prostor pro pozitivní překvapení
20.05.2024 Americká inflace za měsíc duben definitivně rozpustila krátkodobé obavy z téměř nulového snížení úrokových sazeb. Ačkoliv inflace nedopadla příliš pozitivně, trh se obával, že by mohla znovu překvapit výše, což samotné stačilo k tomu, aby se indexy posunuly na nová historická maxima. Pokud se však podíváme na americké makro za poslední měsíce, máme před sebou spíše smíšený obrázek, který nenasvědčuje silné ekonomické expanzi v nejbližších měsících. To je však pro inflaci dobrá zpráva. Tento týden nás čekají výsledky Nvidie, která bude určovat trend i na dalších technologických akciích.
Trhy věří poklesu sazeb v USA, kromě jednoho
17.05.2024 Dluhopisoví investoři začali po sérii slabších makroekonomických dat z USA znovu věřit ve snížení úrokových sazeb v letošním roce. Samotná inflace za duben se vyvíjela dle očekávání a stále zůstává vysoko jak na celkové úrovni (3,4 %), tak na té jádrové (3,6 %).
GBP/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)
17.05.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2672 a plánoval jsem na jejím základě učinit rozhodnutí o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení byly signálem k nákupu, ale po pohybu o 15 bodů vzhůru se tlak na pár vrátil. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek revidován.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance 16. května (analýza dopoledního obchodování)
17.05.2024 Ve své dopolední prognóze jsem vyzdvihl úroveň 1,0879 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení na této úrovni nám poskytly vynikající vstupní bod do dlouhých pozic, které navázaly na včerejší trend. Jak však můžete vidět v grafu, očekávaný prudký růst eura se nedostavil. Ve druhé polovině dne došlo k revizi technického obrazu.
Ranní okénko - Inflace v USA mírně zpomalila, koruna dále posiluje
16.05.2024 Dnešní den bude zajímavý opět zejména z pohledu americké ekonomiky, která odhalí stav svého průmyslu. Ten by měl dle analytických odhadů mírně ochladit a z 0,4% revidovaného růstu v březnu zpomalit na 0,1 % v dubnu. Vzhledem k tomu, že trh má v posledních letech tendenci výkonnost průmyslu spíše nadhodnocovat, skutečná data tak mohou vykázat spíše stagnaci, volatilita by však měla zůstat nízká.
Investice do kanadských aktiv mohou být sázkou na jistotu
15.05.2024 Kanada platí za rozvinutou zemi se stabilním a přívětivým prostředím pro investory. Aktiva denominovaná v kanadských dolarech se do značné míry vezou na vlně sousedství Kanady se Spojenými státy. Tomu také odpovídá výnosnost investic do technologických společností, které za posledních pět let vykázaly nejvyšší výkonnost v rámci torontské akciové burzy.
GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 14. května pro začátečníky
14.05.2024 K otestování ceny 1,2553 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již prudce posunul od nuly směrem nahoru, což ovlivnilo potenciál libry k růstu, ke kterému došlo odpoledne bez zvláštního důvodu. Dopoledne se díky absenci údajů ze Spojeného království podařilo na trhu zachovat rovnováhu a aktivnější byli býci, kteří zároveň dokázali absence údajů z USA využít. V důsledku toho přetrvává růstový trend, který by se dnes mohl vyvinout v další cenový skok. K tomu však pár GBP/USD potřebuje dobré údaje z britského trhu práce. Mezi dnešními plánovanými zprávami z Velké Británie jsou také údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a o průměrném výdělku. Dobrá zpráva o průměrném výdělku v návaznosti na nedávné zprávy o nižší inflaci by byla dobrým impulsem k nákupu libry, stejně jako zpráva o nižší míře nezaměstnanosti ve Spojeném království. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Americká inflace ukáže trhům směr
13.05.2024 Pokles americké jádrové inflace se zastavil příliš vysoko. I po odeznění řady jednorázových šoků stále rostou ceny bez volatilních potravin a energií v USA o 3,8 % meziročně. Ve středu se dozvíme další pokračování tohoto letošního překvapivě nehezkého příběhu.
Zápis z bankovní rady zdůrazňuje obavy ze mzdového vývoje
13.05.2024 Zápis z posledního zasedání ČNB vyzněl také v jestřábím duchu. I když dva členové (Jan Frait, Tomáš Holub) zvažovali také tentokrát agresivnější snížení sazeb o 75bps, většina bankovní rady je “komfortní” s vyzněním nové prognózy a zmiňuje setrvačnou inflaci ve službách a zejména pak rychlejší růst mezd jako zdroje “inflačních obav”. I proto je velmi pravděpodobné, že již od příštího zasedání bude centrální banka sazby snižovat po 25bps krocích.
Dividendy: Úvod do světa dividendového investování (1. díl)
13.05.2024 Dividendové investování je styl investování, při kterém se investor zaměřuje na nákup akcií společností, které svým akcionářům pravidelně vyplácejí dividendy, tedy podíly na zisku.
Ranní okénko - Propad v průmyslu, zahraniční obchod naopak v plusu
09.05.2024 Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se vyvíjely v březnu tuzemské maloobchodní tržby. Ty od prosince minulého roku rostou a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i dále v průběhu roku. Podle naší prognózy stouply reálné tržby v maloobchodním sektoru za březen v meziročním vyjádření o 2,5 %, přičemž trh je ještě mírně optimističtější (2,8 %). Sektor maloobchodu těží z rostoucí spotřeby domácností, které jsou povzbuzeny poklesem inflace k 2 % a z toho pramenícího růstu reálných mezd po více než dvou letech. Navíc i nezaměstnanost zůstává nízká, což posiluje důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, která již dosahuje historicky nadprůměrné úrovně. Pozitivní sentiment mezi spotřebiteli a jejich rostoucí útraty by měly být hlavním faktorem růstu české ekonomiky v letošním roce.
Plán obchodování měnového páru GBP/USD na 7. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
07.05.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí snažil pokračovat ve svém vzestupném pohybu, který trvá již několik týdnů, ale ceně se nepodařilo dosáhnout svého nedávného lokálního maxima poblíž hladiny 1,2611. To je celkem dobrá zpráva, protože ačkoli byla nedávná americká makrodata zklamáním, fundamentální pozadí stále hovoří ve prospěch amerického dolaru. Britská libra v uplynulém roce příliš dlouho rostla a příliš dlouho setrvávala na nejvyšších úrovních, místo aby vykazovala pokles. Proto stále očekáváme pokles libry, zejména nyní, kdy cena prolomila vzestupnou trendovou linii.
Bez ohledu na nedostatek zaměstnanců, Češi nad 55 let si myslí, že najít práci je kvůli věku problém
06.05.2024 Až 85,2 % Čechů starších 55 let se domnívá, že právě věk je hlavní překážkou při hledání nového zaměstnání. Určitě je o tom přesvědčeno 46,7 % respondentů a spíše si to myslí 38,5 % respondentů ve věkové skupině nad 55 let. To, že Češi vnímají s rostoucím věkem své šance na získání nového zaměstnání jako klesající či omezené, vyplynulo z průzkumu společnosti MOORE Czech Republic na reprezentativním vzorku české populace.
Euro nepochopilo signály Fedu
03.05.2024 Federální rezervní systém se rozhodl pro trpělivost. Předseda Fedu Jerome Powell v tom měl naprosto jasno. Na rozdíl od předchozích zasedání FOMC, kde tvrdil, že sazba federálních fondů bude snížena někdy v roce 2024, to tentokrát bylo jinak. Powell se k termínu případného snížení sazeb vyjádřil nejistě. Začal klást podmínky pro uvolnění měnové politiky, například příliš vysokou nezaměstnanost. Reakce páru EUR/USD byla ale poměrně překvapivá.
Živé vysílání: Wall Street Open 2.5.2024
02.05.2024 Včerejší zasedání Fedu si trhy vyložily velmi pozitivně, nicméně veškeré zisky trh po skončení konference odevzdal. Jerome Powell na tiskové konferenci ani na moment neodbočil z připravených poznámek a rétoricky konferenci zvládl, což byla pro trhy na konci dne dobrá zpráva. Nejzásadnější bylo, že Powell zopakoval, že inflace půjde na nižší úrovně a stejně tak sazby, jejichž růst řekl, že je nepravděpodobný. Vysílání Wall Street Open začíná v 15:20.
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, duben 2024
24.04.2024 Dubnový průzkum spotřebitelské a podnikatelské důvěry je celkově ve znamení dobré nálady v české ekonomice.
Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
22.04.2024 Lidé investují proto, že chtějí zhodnotit své peníze, ale řada investorů mívá často nepřiměřená očekávání o tom, kolik se na akciovém trhu dá vydělat. Nejlepší představu o průměrném výdělku na akciovém trhu nám poskytnou informace o výkonu akciových indexů. V dnešním posledním díle našeho seriálu se dozvíte, kolik je průměrný výkon amerických akciových indexů S&P 500 a Nasdaq 100 a zda se dá více vydělat investováním do indexu S&P 500 nebo do indexu Nasdaq 100.
Forex: Proč je česká koruna odolnější vůči silnému dolaru?
19.04.2024 Česká koruna v posledních dnech jako by byla trochu odolnější vůči vyšším americkým výnosům a silnějšímu dolaru. Od začátku roku trhy výrazně přehodnotily svůj pohled na politiku amerického Fedu - slušný výkon trhu práce a relativně vysoká jádrová inflace vedly k výraznému oddálení a snížení sázek na pokles amerických sazeb v tomto roce. Americké dvouleté tržní sazby proto vyskočily skoro o jeden procentní bod z 4,30 na 5,20 %.
Inflace zůstala i v březnu na cíli ČNB
10.04.2024 V únoru se inflace po dlouhé době dostala na inflační cíl ČNB a zůstala tam i v březnu v souladu s naší prognózou. To je zajisté dobrá zpráva, nicméně jsou zřetelné rozdíly v jednotlivých oddílech spotřebního koše.
Bitcoin: Cíl tohoto býčího cyklu je 300 000 dolarů
09.04.2024 Kurz bitcoinu po sérii korekcí v minulém týdnu výrazně posílil. Poslední cenový pohyb vytlačil hlavní kryptoměnu nad kritickou zónu rezistence, což před nadcházejícím halvingem vzbudilo optimismus investorů.
Ranní okénko - Dnes data o českém maloobchodě a americkém trhu práce
05.04.2024 Dnes již za pár minut Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjely maloobchodní tržby během měsíce února. Jejich propad trval více než rok a půl, zlom nastal až na konci minulého roku, když v prosinci 2023 zaznamenal sektor maloobchodu konečně růst. Rovněž v prvním měsíci nového roku reálné tržby maloobchodních prodejců meziročně stouply a podle našeho odhadu by tento trend měl pokračovat i v únoru. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez prodeje aut v reálném vyjádření byly meziročně vyšší o 2,3 %. Medián trhu je stejný. Spotřeba domácností by v průběhu roku měla nabírat na síle, což je dobrá zpráva nejen pro sektor maloobchodu, ale i pro celou českou ekonomiku.
Swiss Life Hypoindex duben 2024: Strmý pád sazeb se nekoná
05.04.2024 Očekávání poklesu úroků hypoték spojovaná se změnou sazeb České národní banky se zatím pohledem klientů naplnila jen částečně. Zatímco ČNB snížila 20. března 2024 dvoutýdenní repo sazbu o pět desetin procentního bodu na 5,75 % p. a., úroky hypoték až tak výrazně neklesly. Průměrná nabídková sazba hypoték klesla k počátku dubna podle Swiss Life Hypoindexu o pět setin procentního bodu.
Podnikatelská aktivita v eurozóně se vrátila k růstu
04.04.2024 Podnikatelská aktivita v eurozóně v březnu poprvé za deset měsíců rostla, protože oživení v sektoru služeb převážilo nad prohlubujícím se útlumem ve zpracovatelském průmyslu. Vyplývá to podle agentury Reuters z konečných výsledků průzkumu mezi nákupními manažery, které dnes zveřejnila společnost S&P Global.
EUR/USD: býci se snaží najít dno
03.04.2024 Abychom mohli předpovědět budoucnost, musíme se podívat do minulosti. Společnost Credit Agricole se o to pokusila analýzou vlivu cyklu uvolňování měnové politiky Fedu a následné recese na americký dolar v průběhu posledních 50 let. Výsledek byl poměrně zajímavý: začátek snižování sazby federálních fondů je pro medvědy páru EUR/USD negativní, nicméně následný pokles jim umožnil některé ztráty vyrovnat.
Co příští týden čeká euro?
02.04.2024 První dubnový týden slibuje být pro měnové páry docela zajímavý. Začněme ale eurem, které se poslední dobou docela vleče, ale stále se drží současného vlnového patternu, který naznačuje vytvoření klesající vlny. Aby vše zůstalo při starém, potřebuje trh dostat silné zprávy z USA a slabé z Evropské unie.
US OPEN: Pozitivní vstup do nového čtvrtletí
01.04.2024 Futures na Wall Street zahájily dnešní obchodování velmi silně, což může souviset s pátečním zveřejněním PCE inflace, která se nezvýšila více, než se očekávalo. Powell uvedl, že údaj o inflaci byl v souladu s očekáváním, a to je dobrá zpráva. Index S&P 500 si v prvním čtvrtletí připsal zhruba 10 % a jednalo se o nejlepší čtvrtletí od roku 2019. Index Nasdaq naopak zaznamenal 9% zisky a jednalo se o nejlepší čtvrtletí od roku 2019. Dnes index S&P 500 otevírá 0,1 % nad čtvrtečním závěrem, zatímco Nasdaq získává 0,35 %.
Přes 100 miliard za covidové vakcíny „vylétlo komínem“. Na podezřelé esemeskování předsedkyně Evropské komise a šéfa Pfizeru si teď posvítí hlavní evropský žalobce, pro von der Leyenovou to je zlá novina
01.04.2024 Tahle zpráva šéfku Evropské komise jistě nepotěšila, a zvláště ne nyní před eurovolbami. Vyšetřovatelé Úřadu evropského veřejného žalobce totiž v uplynulých měsících převzali případ jejího podezřelého vyjednávání s šéfem amerického farmaceutického gigantu Pfizer Albertem Bourlou stran covidových vakcín. Případ měli původně na stole belgičtí vyšetřovatelé ve městě Lutychu. Pravomoci evropských vyšetřovatelů jsou ale silnější. Což právě není dobrá zpráva pro stávající šéfku Evropské komise, která by ráda post zastávala i v dalším funkčním období.
HDP ČR, zpřesněné údaje, 4Q 2023
28.03.2024 Zpřesněné údaje o výkonu české ekonomiky za loňské závěrečné čtvrtletí hlásí lepší než původně reportované výsledky HDP.
Vítězství Trumpa bude znamenat radost v USA, obavy v Evropě
27.03.2024 Zatím předvolební průzkumy mírně favorizují Donalda Trumpa. Spoléhat se na ně se však nevyplácí. V případě vítězství Joea Bidena se dočkáme pouze prodloužení dosavadního stylu vedení americké politiky. Tento styl, stejně jako Joe Biden, má své nejlepší léta za sebou. Výrazné změny můžeme proto očekávat pouze od Donalda Trumpa. Co čekat od akciových trhů v případě Trumpova vítězství?
Invesco: Významný týden pro měnovou politiku je pro trhy dobrým znamením
27.03.2024 Již delší dobu tvrdím, že měnová politika má na trhy nadměrný vliv. Začalo to v době, kdy hlavní centrální banky prováděly mimořádně uvolněnou a experimentální měnovou politiku v boji proti globální finanční krizi. Pokračovalo to však i v posledních několika letech, kdy jsme byli svědky masivního zpřísňování měnové politiky v boji proti pandemické inflaci, což mělo dramatický dopad na trhy v roce 2022. Vzhledem k významu měnové politiky pro řízení trhů byl minulý týden významný, neboť se sešlo pět centrálních bank vyspělých trhů a sedm centrálních bank rozvíjejících se trhů a proběhla přijetí dvou historických rozhodnutí.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 26. března
26.03.2024 Odpoledne byla v době růstu linie MACD od nuly otestována úroveň 1,0838, což omezilo potenciál páru stoupat v rámci klesajícího trendu. Krátce nato přišel druhý test, a to v okamžiku, kdy MACD klesala z překoupené zóny, což vedlo ke druhému scénáři pro short pozice, ale pár aktivně neklesal. Včera euro podpořil projev prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové. Odpoledne dolar stále klesal, i když někteří představitelé Federálního rezervního systému dali najevo jestřábí postoj. Dnes dopoledne bude zveřejněn předstihový index spotřebitelského klimatu v Německu a změna objemu HDP ve Španělsku. HDP je druhořadá zpráva, takže obchodníci budou sledovat údaje z Německa. Dobrá zpráva může podpořit euro. Co se týká intradenní strategie, budu se spoléhat spíš na scénáře č. 1 a č. 2.
Inflace a úroky v USA právě rozhodují i o bezpečnostní budoucnosti Česka. Americká centrální banka dnes naznačí, co se s nimi bude dít dále
20.03.2024 Americká ekonomika by letos měla „přistát“, jak se říká. V žargonu finančníků či makroekonomů to znamená, že by tamní inflace měla klesnout z výšin na zem. Otázkou za milion nyní stále je, zda půjde o přistání tvrdé, nebo naopak měkké. Dost dobře může podoba přistání ovlivnit i to, zda v následujících čtyřech letech usedne v Bílém domě Joe Biden, nebo Donald Trump. To, jak Amerika přistane, tak poznamená také bezpečnostní situaci v Česku, protože Trump, jak známo, se netají tím, že má dosti odlišný pohled než Biden na to, jak by Spojené státy měly dále postupovat stran války na Ukrajině.
Další teplá zima = rekordní zásoby plynu
14.03.2024 Do konce topné sezóny zbývá jen několik málo týdnu a zdá se, že naplněnost plynových zásobníků bude atakovat historická maxima. Napříč EU jsou zásobníky v průměru naplněny z 61 %, přičemž dlouhodobý průměr pro tuto část roku se pohybuje na 40 %. V Česku je situace ještě příznivější – zásobníky jsou plné z 69 % oproti dlouhodobému průměru 39 %. Komfortní situace na straně zásob se příznivě odráží na ceně zemního plynu.
Opomíjené Švýcarsko? Investovat do aktiv alpského „trezoru“ se dlouhodobě vyplácí
04.03.2024 Švýcarsko má ve světě pověst bezpečného přístavu, do kterého investoři v turbulentních časech stahují svou likviditu, aby je ochránili před rozbouřenými vodami finančních trhů. Řada aktiv a akciových titulů nabízí zajímavé příležitosti i v klidných dobách a dlouhodobě. Pojďme se podívat, jak lze do aktiv, která jsou „doma“ ve Švýcarsku, investovat.
EUR/USD: obchodní plán na evropskou seanci 4. března. Euro je připraveno pokračovat v růstu.
04.03.2024 V pátek byl vygenerován jen jeden signál ke vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a uvidíme, k čemu došlo. V předchozí prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,0797 a plánoval jsem rozhodnout se o vstupu na trh z tohoto místa. Pár EUR/USD totiž klesl k oblasti 1,0797, ale žádný falešný průraz ani test této úrovně jsem nezaznamenal. V první polovině dne se proto neobjevily žádné signály ke vstupu na trh. Průraz a reverzní test úrovně 1,0829 odpoledne vytvořily buy signál, ale euro vzrostlo jen o zhruba 17 pipů, protože volatilita na konci dne a týdne výrazně klesla.
US PCE Report
29.02.2024 „Přinejmenším dokud nebude existovat silné přesvědčení o tom, kdy Fed sníží sazby, bude každá zpráva o inflaci pod bedlivým dohledem investorů. Trhy, především, touží po jistotě, a pokud si investoři budou moci být jisti, kdy dojde k prvnímu snížení sazeb, tak by to měla být zpráva pozitivní, nikoliv negativní.
Analytici: Pokračování moratoria zvyšuje šance na obnovení Liberty Ostrava
29.02.2024 Pokračování moratoria, které chrání Liberty Ostrava před věřiteli, zvyšuje šanci na znovuobnovení provozu hutě. Osobní účast Sanjeeva Gupty na soudním jednání může znamenat, že si chce Liberty huť v Ostravě nechat. Řekli to analytici, které oslovila ČTK. Trh s ocelí se podle nich obnovuje a Liberty Ostrava tak do budoucna může být výnosnou investicí. Zásadním ale zůstává, jestli bude společnost britského podnikatele schopná po restrukturalizačním plánu splácet své dluhy, uvedli.
Dnešní potvrzení moratoria Liberty Ostrava, stejně jako překvapivá osobní účast majitele hutí Gupty při soudním jednání, jsou dobrým signálem pro zaměstnance hutí
28.02.2024 Dnešní soudní potvrzení moratoria, které chrání hutní společnost Liberty Ostrava, je dobrým signálem pro valnou většinu jejích zaměstnanců. V podstatě znamená, že společnost má ještě další čas, až do 20. března, po který může připravovat restrukturalizační plán. Pokud jej věřitelé podniku přijmou, což je pravděpodobnější při jeho důkladném zpracování v původně určeném, dnes tedy potvrzeném termínu, existuje dobrá šance na další pokračování činnosti hutí v relativně málo pozměněné podobě.
Čtyři důvody, proč ECB zůstává v klidu a snižování sazeb odkládá
26.02.2024 Pokles spreadu mezi italskými a německými státními dluhopisy (BTP/Bund), spreadu evropských firemních dluhopisů i swapového spreadu pod dlouhodobý průměr znamená, že ECB nic netlačí, aby začala snižovat sazby či přestala s omezováním své rozvahy. Dluhopisové trhy už přehodnotily svá očekávání letošního poklesu sazeb, a pokud bude ECB snižování dál odkládat, čelí evropské výnosové křivky riziku, že dlouhodobé výnosy porostou po zbytek čtvrtletí rychleji než dlouhodobé.
Co tento týden čekat od amerického dolaru?
26.02.2024 Tento týden se ve Spojených státech odehraje mnoho zajímavých událostí. V úterý bude zveřejněna významná zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Zprávy z poslední doby jsou pro trh velkým překvapením a já nevylučuji, že i tentokrát přinesou zajímavé údaje. Očekávání trhu jsou velmi negativní – pokles objemu objednávek se může pohybovat v rozmezí od 4 do 4,8 %. Pro dolar je tu ale jedna dobrá zpráva – jakékoliv snížení, i menší než očekávané, vyvolá pozitivní reakci trhu a posílí americkou měnu.
Předpověď pro EUR/USD na 23. února 2024
23.02.2024 Důvodem byla dobrá zpráva společnosti Nvidia, jejíž akcie vzrostly o 16,32 %. V důsledku toho index Nasdaq vzrostl o 2,96 %. Euro na to reagovalo ziskem 70 pipsů. Jednotná měna začala růst již dříve během dne, kdy byly zveřejněny dobré údaje o podnikatelské aktivitě ve Francii; index PMI ve výrobě za únor vzrostl ze 43,1 na 46,8 a index PMI ve službách ze 45,4 na 48,0 bodů. V případě Německa však tyto indexy oslabily, takže nakonec indexy eurozóny vypadaly takto: PMI ve zpracovatelském průmyslu 46,1 oproti 46,6 v lednu, PMI ve službách 50,0 oproti 48,4. Euro uzavřelo den růstem o pouhé 3 pipsy. Hlavní je však slabost akciového trhu, který rostl na základě soukromých zpráv. Do dneška nebo v pondělí očekáváme na akciovém trhu obrat.
Forex: Koruně pomáhá slabší dolar
21.02.2024 Koruně se včera po delší době dařilo a posunula se pod hranici 24,40 EUR/CZK. Impulsem byl slábnoucí dolar, který se na frontě s eurem dostal nad 1,0800 EUR/USD a přinesl alespoň částečnou úlevu pro všechny středoevropské měny. Na druhé straně, averze k riziku viditelně narostla, což jde vidět například na akciových trzích, což pro korunu nemusí být výhledově dobrá zpráva.
Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická
15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
Související klíčová slova:
Běžná dividenda | Další snižování sazeb | Japonský Nikkei | Dynamický růst | Výnosy technologických gigantů | Dynamický růst a investice | Cap | Marlin | Marek Ditz | Zásoby zemního plynu | Nejkvalitnější akcie | Zvyšování cen | Cash Dividend | Dlouhé pozice | Základní nástroj | Vývoj nezaměstnanosti | Války | Vývoj | Centrální banka centrálních bank | Rizikové prémie | Aktualizované údaje | Opětovný pokles | Češi | Německé ceny | Data z trhu práce | Allianz | Průměrná výkonnost indexů | Údaje z USA | Globální růst | Tvorba fixního kapitálu | Celková míra inflace | Investiční životní pojištění | Vydělat na akciovém trhu | Zdražovat | DPH | EUR | Historie dividend | ENEL | Měna běžné dividendy | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Swiss Life Hypoindex | Souhrnný indikátor | Take Profit | Brokeři | Falešný průraz | Roche | JP Morgan Chase | Ekonomická nálada | Itálie | Dividendový investor | Stoxx | Ex-Dividend | PEPP | Dividend Payout | Akcie firmy | FiveThirtyEight | Očekávání | Korelace | Jüan | Rozštěpení akcií | Otevřené pozice | Německá farmaceutická společnost | Evropské centrální banky | Desinflační tendence | T-Mobile | Jan Tománek | Životní pojištění | Společnost Hindenburg | Declaration Date | Swiss Life | Nejvyšší výnos | ETF BlackRock | Investování do akcií pro začátečníky | TD Bank | Pro investory | Zasedání ČNB | Výkon trhu | Veřejné finance | Hurikán | Vybrat zisk | Novartis | Pozitivní roky | Cyrus de la Rubia | FAA | Ark | Stimulační balíček | Vyšší dividendový výnos | Trh práce | Evropská komise | Server Politico | Objem forexových obchodů | Výrobní ceny | Rozpočtová pravidla | Ex-date | Swiss | Investice | Sektor spotřebního zboží | Potenciál | MACD | Samolibost | PMI v eurozóně | Návrat inflace | Support | Finanční produkty | Akvizice | Novinky a zajímavosti z prop tradingu | Lednová inflace | Frankfurt | Danske Bank | Index aktivity | Norges Bank | Dluhopisy Saxo | Jak číst grafy | Vývoj spreadu | Druhy dividend | Úroková sazba Fedu | Ifo | Japonské akcie | Poradenská firma | Prognózy | Britská libra | Finančně silné společnosti | Ceny zemědělských výrobců | Broadcom | Jaroslav Tupý | Reakce trhu na různé události | Diverzifikace | Experti | LSEG | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoinového ETF | Sartorius | Akcie prodat | Nezávislost | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Creditas | Podíl na zisku | Šance na zvolení prezidentem | ČR | Společnost Apple | Výše daně z dividend | Bidenova administrativa | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Měnový pár GBP/USD | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Úrokové sazby Fedu | Ceny bydlení | Investopedia | Cena bitcoinu | Nálada v průmyslu | Nabídkové tlaky | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Úvěr | Sydney | Český průmysl | Reality | Vstup do trhu | Yoni Assia | Levice | Nejdůležitější den | Chování | COT report | Akcie společnosti | ETH | John Kenneth Galbraith | Zpráva pro euro | Vzdělávací aktivity | Základní pravidla obchodování | Ceny ropy a zemního plynu | Zajímavý trend | Pesimistická nálada | CSI 300 | Desetileté výnosy | Opatrný optimismus | Obligace | Lagardeová | Demografie | Měnové zasedání | Meziroční vývoj růstu průmyslu | Cenné papíry | Jednorázová dividenda | Výnos | Vakcína Pfizer | Odhad HDP | Býčí rally | Rozhodování o obchodování | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Delta | SMA | Silný byznys model | Vzdělávání | Zvýšení úrokových sazeb | Rizika a nevýhody | Americké podniky | Šéf Fedu | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Bitcoinové ETF | Snížení odměny | Zkrocení inflace | Šéfové | Překvapivý růst | Měnový pár USD/JPY | ČEZ | Ceny Bitcoinu | Londýn | Exchange | Základní pravidla | Důvěra v ekonomiku | Nasdaq100 | Kontrakty | Historické výkony | QE | Chan Čeng | Nejlepší a nejkvalitnější akcie | Hospodářské výsledky | Investiční výhled | Ekonomický kalendář | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | JPY | Snižování úrokových sazeb v USA | Úřad FAA | Investing | Období dot.com krize | Spotřebitelské inflace | Geografická diverzifikace | CEO | Polovodiče | Znalosti ekonomie | Trefoil | Přísná měnová politika | Brent | Společnost Crédit Agricole | Kansas City | Date akcie | Kontrakce | Zasedání americké centrální banky | Peníze | P.A. | Stimul | Rizika dividendového investování | Nikola | Dluhopisový trh | Bureau of Labor Statistics | Americký akciový trh | Martin Pleštil | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | REITs | Podniky | Meziroční růst cen | Rozhovor | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Služby | Ekonomické zotavení | Portfolio Warrena Buffetta | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Evropské firmy | Velké problémy | Nestlé | Seriál o investování do akcií | Projekce | Pokles ceny ropy | Měny | Saxo Bank | Amgen | Evropský trh s plynem | Přebytek ropy | Americký Fed | Investiční strategie | Dlouhodobý investiční produkt | Oblasti tradingu | Strach | Tuzemská ekonomika | Výsledek hospodaření | Dividendy | Burza | Cenový skok | Bankovní rada ČNB | Akcie Coca-Coly | Kamala Harrisová | Zpráva | Vyšší dividendové výnosy | Americká nezaměstnanost | Burzy | Ceny elektřiny | Sentiment na Bitcoinu | Rychlé zhodnocení | Člen ECB | Broker | David Solomon | Systém zdanění dividend | Cash flow | Proražení | Investovat | Odliv kapitálu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Export | Měnová politika Evropské centrální banky | Berkshire | Dividendové investování | Obchodní bilance eurozóny | Vysoká daň | Energetická společnost | Největší světové ekonomiky | Zajímavosti z prop tradingu | AI | Nevýhody Stock Dividend | Poměr ziskových a ztrátových roků | Obchodní tipy | Ekonom společnosti | Vývoj francouzského akciového indexu CAC40 | Covid | Americká centrální banka | Ekonomická aktivita | Regulace | Ranní zpráva pro tradery | Hodnocení současné situace | Noviny | AT&T | Ekonomické události | Měnový fond | Hongkong | Výše dividendy | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Tovární objednávky | Litva | Cenové tlaky v USA | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | GBP/USD | Zvolení prezidentem | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Stock Dividend | Vyšší náklady | Dovednosti | Škoda | Index NASDAQ 100 | Inflační cíl | Finanční trh | Procter and Gamble | LNG | Historická výkonnost indexů | Světový obchod | 1 milion | Velké instituce | Pro tradery | Posílení švýcarského franku | Federální rezervní systém (FED) | UnitedHealth Group | Větší ztráty | Zhodnotit své peníze | Slevové akce | MiFID II | Declaration date | Makrodata | EUR/CZK | Jestřábí postoj | Investoři | Vlnový pattern | Euforie | Larry Summers | Bayer | Americké ekonomiky | Nejhorší scénář | Nejistoty | Fidelity | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Negativní sentiment | AMD | PwC ČR Jiří Moser | Vyhlídky | Krátké (short) pozice | Média | Histogram | Inflační čísla | Visa | Bitcoin ETF | Technologické společnosti | USD | Kapitál | FedWatch | Onemocnění COVID-19 | Britské libry | Hlavní kryptoměna | Evropské dividendové akcie | Reálné ekonomiky | Červencová inflace | Inflace v lednu | Dlouhodobý horizont | Nižší daně | Posílení | Vysoké ceny energií | Airbnb | Shopify | Zápis z posledního zasedání | Podíl akcionáře | Zveřejnění zprávy | Aktuální informace | Globální ekonomiky | Cíl ČNB | Distribuce | Index Sentix | Včerejší seance | Úpravy pozic | Bezpečné investice | Vývoj německého akciového indexu DAX | Plány | ASX 200 | HKD | Akcie společnosti Tesla | Zisk | Odhad spotřebitelské důvěry | Část zisků | Jestřábí komentáře | Doživotní jistota | Cestování | TTF | Morningstar | Investice do akcií | Vývoj akcií | Altria | Bank of England | Čínské stimuly | Invesco | Německý DAX | Patria | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Američtí centrální bankéři | Investice do indexu S&P 500 | Nike | Ceny BTC | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Inflace ve službách | Role indexu S&P 500 | Daně z dividend | Průzkum | Cenové tlaky | CZK | Širší index S&P 500 | Akcionáři | Pověst | Kabinet | NFP | Podíl na obchodování | Grayscale | Údaje | Vít Hradil | Předsedkyně Evropské komise | Patria Online | Cena akcií společnosti | The Economist | S&P | Byty | Úroková sazba | Porovnání vývoje | Společnost Berkshire Hathaway | Telekom | Zasedání Evropské centrální banky | Pandemie COVID 19 | Dovoz | Silná data | Unie | Nikkei | EU | Trpělivost | Meta | Dot plot | Konvergence | Institucionální investoři | Petr Fiala | Akcie třiceti předních amerických podniků | Meziroční vývoj jádrové inflace CPI | Pozitivní zprávy | Signál k prodeji | Možný scénář | Úrokové míry | České hospodářství | Tesco | Althea Spinozzi | Praha | Berkshire Hathaway | Blue chip akcie | Přehled | Rostoucí nezaměstnanost | Polovodičový průmysl | Vyplacení dividendy | Výše daně | Pokles ceny akcií | Výkonnost indexů | Býčí sentiment | Narušení dodávek | Akciové indexy | Vybírání zisků | Investing.com | ZEW | Komodity v roce 2024 | Dnešní data | Roubini | Mimořádný zisk | Index cen domů | Analýza transakcí | Warren Buffett | Dolar roste | Coca-Cola | Výsledky | Ekonomické oživení | Zlepšení sentimentu | Portfolio | Turecká centrální banka | Graf akcií | Inflační tlaky | Účet u brokera | Siemens | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Bank of America | EOS | Zvyšování daní | Mzdy v ČR | Americký index | Cenový růst | TIM | Eurostat | Prezident | Propad | Akciový index S&P 500 | Historická výkonnost | Pár EUR/USD | APAC | Zprávy pro spotřebitele | CVS | OPEC+ | Dezinflační proces | Růst inflace | Růst tržeb | Ekonom Nouriel Roubini | HDP USA | Boom | Objem | Pesimismus | Propad ceny akcií | Odhadovaná cena | Společnost Logitech | Bank for International Settlement | Tržní kapitalizace | Cash flow výnos | Vývoj měnového páru | Růst ceny Bitcoinu | Předsudky | Měnový trh | Cenné papíry a burzy | Dnešní HDP | Sváteční sezóna | Americké centrální banky | Tržní podíl | Hlavní analytik | Meziroční vývoj růstu průmyslu v eurozóně | EUR/USD a GBP/USD | Výsledky průzkumu | Regulátor | Firmy | Sainsbury’s | Hlavní úroková sazba | Digitální zlato | Investiční platforma | US500 | Pfizer | Case-Shiller | Studie | Blízký východ | Aleš Michl | Data z průmyslu | Zahraniční obchod | EUR/PLN | Slabší koruna | Souhrnný index nákupních manažerů | Reakce trhů | Kansas | Dluhopisoví investoři | Polsko | Kolaps | Prémie | Averze vůči riziku | Nový premiér | Cenová hladina | Rok 2024 | Bankéř | Zpráva o inflaci | Inflace PCE | Hypotéky | Hrubý domácí produkt (HDP) | Současná situace | Školení | Aktuální hodnoty měny | JOLTS | tradingeconomics.com | Výrobce čipů Nvidia | Přijetí | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Geopolitická situace | Natland Petr Bartoň | Bloomberg | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Amper Meteo | GBP | Deficit | Johnson & Johnson | Nabídka | BYD | Terminál | Měna | Centrální banky | Inflace v květnu | Akcie včera | Nasdaq | Maloobchod | Čínský viceprezident | Výkonnost indexu | Zpomalení inflace | Trump | Začátek prázdnin na trzích | Brands | British American Tobacco | Class A | Dow Jonesův index | Obavy z recese | Klesající trend | Federální rezervní systém | Prognóza ČNB | Společnost Nvidia | Akciový index Nasdaq | Reálné mzdy | TSMC | Cvičení | Averze k riziku | Vstupy | Průměrný dividendový výnos | Ceny ropy | Dílčí index | Dnešní makroekonomické ukazatele | Macrotrends.net | Evropské akcie | Hlavní indexy | Capital Markets | Generali Investments | Instituce | Constellation | Přeprodané oblasti | Silný růst | Bank of Japan | Mexiko | Guvernér BOJ | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Bydlení | Snížení DPH | 21Shares | CZ | Tržní podmínky | CME FedWatch | Průmyslová výroba | Býčí signál | Spojené království | Průraz | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Futures na Wall Street | Silná ekonomika | Macrotrends | Udržitelnost | UBS Group | MetaTrader | Ex-dividend | Bit.plus | Depozitní sazby | Vývoj měnového páru USD/JPY | Divize | Kurz EUR/USD | Evropská ekonomika | Luxusní značky | Inflace ve Spojených státech | Natland | Ceny domů | Seznam Zprávy | CVS Health | Výsledky HDP | Vyspělé ekonomiky | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Komise pro cenné papíry a burzy | Odhady trhu | České koruny | Trh | Komise | University of Michigan | Vydělávání peněz | Zpřesněný odhad | Války na Ukrajině | Volby v USA | Jednoduché tipy pro začátečníky | Nejnovější údaje | Dopad na finanční trhy | Výrazný růst | Výrazný pokles | Růst výnosů | Trumpovy preference | Korekce | Upozornění | Extrémní propady | Tržní prostředí | Akciové tituly | Sazby daně | Francie | Statistics | Buffett | Money management | Země EU | Kostarika | L'Oréal | Onemocnění | XTB Jiří Tyleček | Index SMI | Sazby ČNB | Investice do indexu S&P | Konkurenceschopnost | Sazby daně z dividend | Dopad na trhy | USDT | Stimulační opatření | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Stock | S&P 500 | Moore Czech Republic | Pandemie koronaviru | xStation | Kanada | Exxon Mobil | Asie | Pozitivní reakce trhů | Rating | Průzkumy | Dezinflace | Alibaba | Společnost Alphabet | SNB | Trh s futures | Michaël van de Poppe | Microsoft | Snížení dividendy | Příležitosti | Automobilky | Dopad na cenu | Pokles libry | Poptávka po úvěrech | Společnosti | ANO | Jak vybírat evropské dividendové akcie | Data z USA | Finanční společnosti | Odhad růstu HDP | Dividends | Podpora | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Výsledky společnosti | Rozpočtová pravidla EU | Long pozice | Nižší maxima | Obchodní instrument | Graf | Nákup libry | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Partners apky | Důvěra | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Společnost Meta Platforms | Hrubý domácí produkt | Meziroční růst HDP | Prodejní příležitost | Hráči na trhu | Short obchod | Rostoucí akcie | Rizikovější aktiva | Zhoršení nálady | Makroekonomika | Spotřební zboží | Pokles úrokových sazeb | Plyn | Tržní odhad | Trendové linie | Objem obchodů | Akcie ve Spojených státech | Eurodolar | Pokles eura | Utility | Výnosové křivky | FTSE | Centrální banka | Exxon | Úspory | Andrew Bailey | Stavebnictví | Futures | Devalvace | Enbridge | Agentura Bloomberg | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Právo | Průzkum PwC | Moët | Americká společnost | Rozhodnutí ČNB | Krátkodobé obchody | Jádrová inflace | Finanční krize | Donald Trump | Rostoucí trend | Růst eura | Kovy | Pokles ceny | Obchodování a investování | Měsíční data | Portu | Ukazatel inflace | Novela zákona | Začínající investor | S&P 500 a Nasdaq | Data z americké ekonomiky | Vývoj hospodaření | Největší meziroční nárůst | Finanční zdraví společnosti | Prognózy inflace | Míra zisku | Aero | Obchody | Styl investování | Náhoda | Velké objemy | SPD | Dodatečný výnos | Analytik Cyrrusu | Index Nikkei | Reuters | Vice | Unilever | Český miliardář | Sazby Fedu | Drahý kov | Podcast | Miroslav Novák | Platforms | Boris Tomčiak | Akciový index | W1 | Rostoucí příjmy | Brexit | Vybírat zisky | Akcie po Ex-Dividend | Chevron | Trend měnového páru | Zdroj pasivního příjmu | Odměny za těžbu | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Rolování | Fungování | Ceny zboží | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Deficit veřejných financí | Medián | Výkon indexu | Announcement date | Nevýhody a rizika | Volatilita na měnovém páru | Pozornost | EURUSD | FOREX | Traders | Česká měna | Segment trhu | Boeing | Prop Trading | Data z amerického trhu práce | Čínská společnost | Reakce trhu | Euro dnes | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Broker Trust | Investor Relations | Předseda | Evropské banky | Libra | Luxusní auta | Penzijní společnost | Sell | JDE | Nová data | Open | Cena akcie | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Světová banka | Zisková období | Příklad stock dividendy | Japonsko | Marika Čupa a Ondřej Hartman | Snížit riziko | Hospodaření | Ex-DIV date | BoE Andrew Bailey | Rostoucí náklady | Philip Morris | Očekávaný růst | Fio banka, a.s. | Výkonnost akciových indexů | Alena Schillerová | Barometr | Celkový trend | Míra | Hedgeové fondy | Republikán Trump | MT4 | Inflace v Británii | Úroky | Europe 600 | Refinitiv | Americký průmysl | Nakoupit akcie | Ipsos | Speciální dividendy | Očekávání analytiků | Bankéři | Akcie Pfizeru | Společnost Bayer | Delta Airlines Investor Relations | Investiční produkt | Květnová inflace | Nejistota | Silný trh | Cena | Air | Kristina Hooper | Káva | Globální nálada | Hindenburg | Ceny akcií | Izrael | TABAK | Vlastnit akcie | Analytik Raiffeisenbank | Vystoupí USA z NATO? | Markets | Čínská ekonomika | Ceny | Dior | Prudký pokles | Ethereum (ETH) | Technologie | CHF | Energetická krize | Makroekonomické ukazatele | Finální odhad | ČNB | CME | TSLA.US | Vysoká hodnota | Focus | Velký pohyb | Ranní zpráva | Pokles | Oslabení koruny | Množství peněz | Vyplácení dividend | ex | Vývoj akciového indexu | Tornádo | Dividendové výnosy | Slabost americké ekonomiky | Eurozone Dividend Yield Focus Index | Zemní plyn | Americké společnosti | Finančnictví | Hodinky | Investment | Sazba hypotečních úvěrů | Jan Vejmělek | Hedge | NATGAS | Kryptoměna | Pokles výnosů dluhopisů | Průmyslové firmy | Příjmy a výdaje | Index ISM | Aliance | Oblast supportu | Americká ekonomika | Zakladatel | Německá vláda | Obchodník | Smíšené zprávy | Invest | Počet žádostí o podporu | Tokio | COVID-19 | Premiér Petr Fiala | Tempo poklesu | Index nákupních manažerů (PMI) | Celkový roční výkon | Automobilový průmysl | Index cen | Index PX | Daně | Take-Profit | Pivot | ProCent | Americký dolar | Ředitel Partners Banky | Růst spotřebitelských cen | Katastrofa | Dovoz z Číny | Význam bitcoinu | Pozitivní sentiment | Domácnosti | CBOE | Společnost XTB | Konsorcium | Růst zisků | Zisky | Sanofi | Nálada na trhu | Řešení problémů | Finance | Nevýhody | Flat | Enel | Globální ekonomika | Průmyslové oživení | Zajímavé příležitosti | Německý Ifo index | Super Micro Computer | Sainsbury‘s | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Počasí | Ex-Dividend Date | Hermes International | Banka pro mezinárodní vypořádání | Portfólia | HSBC | Pullback | Tim Cook | CBRT | Zvýšení ceny | Další růst | Jiří Tyleček | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Trinity Bank | Přecenění | Akcie Nvidie | Logitech | Růst cen | Vývoj úrokových sazeb | Výhody Stock Dividend | Tržní sentiment | Cenový pohyb | Grafy | Bund | Ekonomie | Statistické údaje | Slušné zisky | Financování | Krach | Hotovost | Francouzská společnost | ČSÚ | Indikátor | Nvidia | MJ | Výrobce čipů | Nové zakázky | Historické maximum | Česká republika | Photon Energy | DOT | Pokles ekonomiky | Nové akcie | Podnikatelská aktivita | Růst mezd | Republikáni | USDJPY | Czechoslovak Group | Švýcarská národní banka | Zprávy z USA | Podnikatelé | Odhad růstu ekonomiky | Investiční poradenství | Nájemné | Polská vláda | JP Morgan | Vládní koalice | Zboží dlouhodobé spotřeby | PSE | Snížení úroků | Změna režimu | ČSOB Data Watch | Stabilní byznys model | Míra úspor domácností | Americké dividendy | Nouriel Roubini | Množství objednávek | Konsenzus | Průměrná mzda | DNO | Malé podniky | Hotové peníze | NY FED | Pády indexu Nasdaq 100 | Spotřebitel | Meziroční vývoj jádrové inflace | Propad akcií | Hospodářský růst | Výplata dividend | PEPSICO | IFO index | Tržní sazby | Posílení eura | Benchmarky | Index nákupních manažerů | Eurozóna | Kov | Zprávy ze společností | WTI | DIP | Standard & Poor's 500 | Překoupené zóny | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Analytici | Bitwise | USD/CZK | Silnější koruna | Spotové bitcoinové ETF | Seriál o dividendovém investování | Dobré zprávy | Situace | Výnos akcií | Pokles inflace podle analytiků | Kurz koruny | Zdanění dividend | Kouzlo dividend | Makro | Americké akciové trhy | Geraldine Weissová | Reálné peníze | Americká měna | Evropské indexy | EMU | Saúdská Arábie | LVMH | Tesla (TSLA.US) | HICP | OCI | Negativní dopad | Hana Wallenfelsová | Cena ropy | Americký trh | Peněžní tok | Globální trhy | Inflace | Harrisová | Snižování úrokových sazeb | Drahá ropa | Řetězec | Splatnost | Dividendové portfolio | Top 10 akcií | Dobrá nálada | Marže | Petr Bartoň | Státy EU | US100 | PwC ČR | Snížení sazeb | CEO Survey | Nižší růst | Moody's | Google | Miliardy eur | Alphabet | BAT | Struktura | Stagnace | Tržby | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Závislost | Emmanuel Macron | Ekosystém | Finanční systém | PCE inflace | Evropská centrální banka | Prime | Coca Cola dividend calendar | Prognóza České národní banky | Lira | Co je dividenda? | NBP | Vývoj německé ekonomiky | Vyšší sazby | Marketingová komunikace | Stock info | Rafinérie | Nákup akcií | Vyšší inflace | Obchodování akcie | Statistiky | Peněžní zásoba | Diverzifikace portfolia | Americká centrální banka (Fed) | Dluhová krize | Rizika | Dluhopisové trhy | Payout | Česká ekonomika | Diverzifikovat | Rezervy | IG | Dluhy | Proinflační rizika | Důvody poklesu ceny | Dobrá zpráva pro euro | Příznivý výhled | Fond | Největší evropská ekonomika | Kurz | Market | Martin Klass | Kapitálové trhy | Vývoj hodnoty | 256/2004 | Conference Board | Pokles výnosů | Ropná pole | Ekonomické údaje | Konsensus | Obavy z recese v USA | Signály | Prostor pro další růst | Roční dividendový výnos | Výše úrokových sazeb | Vývoj inflace | FXstreet | Členské státy | Investiční poptávka | Akcioví investoři | Forex.com | Vývoj německého akciového indexu | USA inflace | Oslabení kurzu | Oracle | Spotřeba oceli | Ranní okénko | Bull | Pozitivní výsledek | Býčí trh | Velcí hráči | Načasování | Costco | Hedge fondy | Jak obchodovat | Investujte | Pravidelný příjem | Měď | Proinflační | Voda | Moskva | Akcionáři na valné hromadě | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Investiční styl | Rizikový sentiment | Trh práce v USA | Teroristické útoky | AUD | Sektor zdravotnictví | Začátek prázdnin | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Celkový výsledek | Euro | Vývoj cen ropy | Exchange Traded Funds | Speciální dividenda | Inflace ve světě | Růst ceny | Prime Market | Vysoké inflace | Začátek války na Ukrajině | PMI ve výrobě | Zdraví společnosti | Alokace | Predikce | Next | Pád cen | Akcie společnosti Nvidia | Skromné výnosy | Navyšování dividendy | Saxo | Hospodářství | Úrovně supportu | Index výdajů na osobní spotřebu | Health Corporation | Měkké přistání | Americký index S&P 500 | Hlubší pokles | Trhy | Maďarská centrální banka | Prodávající | Výhody speciální dividendy | Historická výkonnost akciových indexů | Analytika | Doporučení | Tomáš Kudela | Labouristická strana | Německá ekonomika | Deloitte | Hodnoty měny | Korekční fáze | Etherea | Vítězství nad inflací | Inflační očekávání | Investování do akcií | Poptávka | Ceny v zemědělství | Cenové stability | Zasedání ECB | Výkonnosti fondů | Portfolia | Růst důvěry | Body | Sazby beze změny | Odhady PMI | Zrušení NATO | Vývoz | Teplé počasí | Světové finanční krize | Zasedání Bank of England | Pin Bar | Procyklické měny | Recese | Kazuo Ueda | Mzdový růst | Globální indexy | Švýcarský frank | Risk | Capital | Hang Seng | Měnová politika ČNB | Hongkongský dolar | Snížení nákupu aktiv | Očekávání trhu | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Nižší DPH | Růst HDP | Největší propad | Stavební povolení | Postranní pohyb | Sekce měnové | Verizon | Guvernér BoE | Růstový trend | MTU Aero Engines | Inflace ve Spojeném království | Makroekonomická data | Austan Goolsbee | Společnost Facebooku | Obchodovat | EUR/MWh | Nálada na akciových trzích | Hlavní ekonomické události | FTSE100 | Frank | Krypto | Prudký propad | Arabica | Balance | Matěj Široký | Pandemie | Transparentní | Růst produktivity | Dnešní zpráva | Invaze | Red Bull | Zvýšení inflace | Centrální banka USA | Ideální načasování | Čínské indexy | Oscilátor Marlin | Ceny energií | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Monthly Treasury Statement | Ekonomové | Swiss Life Select | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Nejrychleji rostoucí | Spekulanti | Purple Trading | FRED | Nárůst sazeb | Dividenda | Výhledy | Swingové maximum | Vyšší volatilita | Ekonomické podmínky | Gamble | Kurz bitcoinu | Vývoj francouzského akciového indexu | Základní sazba | Reporty | Signál ke vstupu | Finanční podmínky | Výrazný pohyb | Dividend Payout ratio | GfK | Předpovědi | Údaje z Číny | Bondy | Společnost AXA | Challenge | Co bude | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Penzijní společnosti | Ministerstvo financí | Medvědi | Rostoucí ceny | Trend | Vývoj hospodaření americké federální vlády | Pokles sazeb | Statistický úřad | Zásoby plynu | Majors | Akcie na burze | Vstup na trh | RBI | Devizový trh | Míra inflace | Klouzavý průměr | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Obchodní bilance | Spotify | Finanční ukazatele | Dividend Yield | Nařízení | Daň z dividend | Sazba hypoték | Daně z dividend v USA | Payrolls | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Pokles zásob | Farmaceutické společnosti | BTC | Konsolidace | Společnost S&P Global | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Inflace cen | Členské státy EU | Mezinárodní měnový fond | Zpracovatelský průmysl | Průmysl | Zdraví | Americké akcie včera | Růst ekonomiky | Podnikání | Ropa | Denní graf | Tempo růstu | ROCE | Libye | Širší trh | Biliony | Divergence | UnitedHealth | Firma | Spready | Barclays | ETF | Plnění challange | Akcie klesají | Akciové trhy | T-Mobile US | Bloomberg Terminal | Index PMI | Společnost Eli Lilly | Zhoršení výhledu | Myšlenka | Saúdové | Varování | Počty nových žádostí o podporu | Optimismus | Kurz amerického dolaru | Spekulace | Negativní vývoj | Spojení | Problémy | Long | Rally | Bankovní rada | Celý svět | Telekomunikace | Recese v USA | 19b-4 | Pojišťovna | DAX | Macron | Střední třída | Turistika | Michaël van de Poppe | Bear | Silicon Valley | EMA | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Reálné příjmy | Prodejní tlak | Širší index | Růst zaměstnanosti | Celková inflace | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Restrikce | Slábnoucí dolar | Pokles cen | Citadel | Jiří Moser | Investments | Dividendový výnos | Akcie Nvidia | Institut NIESR | Tlak na růst inflace | Redukce | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Roční výplata dividend | Holubičí tón | FedWatch Tool | Hliník | Forexu | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Počet akcií | Čínské akcie | Riziko ztráty | Downing Street | Ministryně financí | Fed funds | Sentix | Raiffeisenbank a.s. | Nominální mzda | Snížení cen | Deutsche Bank | Inovace | Pochybnosti | BOJ Kazuo Ueda | Ekonom | Trinity | Spolehlivý ukazatel | Prodeje automobilů | Čínský akciový trh | Vlnová analýza | Kryptoměny | Ekonomika eurozóny | Big tech | Automatizace | Fio banka | Řetězce | Zotavení | Zrychlení inflace | Sentiment | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Investování je rizikové | Výsledek zasedání | Akcie padají | Politika | Konkurence | Čínský jüan | PLN | Dna | Kapitalizace | Aktuální výše daně | NIESR | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Indická rupie | Komunikace | Rozhodování | High Dividend Yield Index | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | Yahoo Finance | Produktivita práce | MAM | SAB Finance | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | Výnosy amerických dluhopisů | Statistiky z eurozóny | Finanční zdraví | Další vývoj | Citibank | Úrokové sazby | Zasedání FED | Dolar | Výhody a nevýhody | Real Estate | Členové bankovní rady | Průzkum PMI | Optimismus investorů | Hodnota indexu | Indie | Nákupy | Generální ředitelé českých firem | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Debata | Akcenta Miroslav Novák | Index pro zpracovatelský průmysl | Fundamentální pozadí | Výkonnost indexu S&P 500 | Výhody a nevýhody | Jednotná měna | Zpomalení růstu | 3М | Poptávka po dolaru | Ekonomická data | Historická maxima | Byznys | Elektřina | Yield | Naše prognóza | Situace v průmyslu | Etoro | Úrokové sazby ČNB | Bank of Canada | Zhodnocení | Cykly | Výhled | Bollingerova pásma | Zdanění | České akcie | Auta | Bezpečnost | Komerční banky | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Currency | Deriváty | Ethereum | Klid | Economist | Lockdowny | Indikátor důvěry | Výsledky hospodaření | Spojené státy americké | Propouštění | Rada ČNB | Vlastní bydlení | Zaměstnanci | Ekonomika | Globální finanční krize | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Hospodaření americké federální vlády | Fio | Hypoindex | Výsledek zasedání Fedu | Spojené státy | Cyrrus | Data o inflaci | Expanze | Obchod | Fondy | Komise pro cenné papíry | XTB Tomáš Cverna | SIE | Bílý dům | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Vítězství Donalda Trumpa | Financial Times | USD za barel | Nikkei 225 | Nákupní signál | Relativní stabilita | Dividendové příležitosti | Europe High Dividend Yield Index | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Stagflace | New York | Obchodování páru EUR/USD | Hlavní ekonomka | Tomáš Cverna | Západní ekonomiky | Americké firmy | Pád akcií | Optimistický výhled | Optimalizace | Tlak na akcie | Plánování | Plán obchodování | Portál FXstreet.cz | Komerční banka | Německé tovární objednávky | Osobní výdaje | Poskytování úvěrů | Zpřesněná data | SEC | Zlatý důl | Tomáš Raputa | Hospodářské noviny | Pokles poptávky | Problémy německého průmyslu | Aktuální situace | Akcie v Číně | Prezidentské volby | Inflace v Německu | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Dolarový index | Výplata | Akcie Alibaby | Nový cyklus | Česká národní banka (ČNB) | ODS | Sazby | Černé zlato | Ceny aktiv | Cenový vývoj | Akcie společnosti Boeing | Firemní dluhopisy | Historie | Americká inflace | Rozvoj | Výzva | Klouzavé průměry | AXA | Dividendové společnosti | Měnový pár | Kotace | Transakce | Generální ředitelé | Problémy v dodavatelských řetězcích | Analytik skupiny | Lehman Brothers | Schodek | Banka | Snížení úrokových sazeb | Vysoké ceny | Sezónnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | MNB | Indikátory | MSCI Europe | Důležité zprávy | Dobrá investice | Výprodeje | Spotřeba domácností | ETFs | Slabší dolar | Šíření nákazy | Které akcie | Světové produkce | Odpovědnost | Zpráva COT | USDX | Odvětví vyspělých technologií | Výhled na rok 2024 | Automotive | Zasedání centrální banky | Ekonomiky EU | Jan Procházka | Inflace v prosinci | Jasný signál | 1D | Údaje o HDP | Indexy PMI | Tipy pro začátečníky | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Inflace v české ekonomice | MSCI | Oslabení | Pravidla obchodování | Thomson Reuters | Air Liquide | Známky oživení | Pohonné hmoty | Spotřebitelská poptávka | Alokace aktiv | Finanční situace | Politické události | Úsilí | Odkup vlastních akcií | Ztráty | Starmer | Snižování nákladů | Politika ČNB | Rozhodnutí centrální banky | Bilance | Data z Německa | Risk On | Odhad letošního růstu | Huw Pill | REIT | Buy | Indikátor MACD | Stav ekonomiky | Milník | Obchodní rozhodnutí | Měnové páry | Výprodej | Dubnová inflace | Platformy | Vývoj voličských preferencí | Rusko | Snížení základní úrokové sazby | Vysoké riziko | Politický tlak | Ceny výrobců | Akcionář | Ondřej Hartman | Miliardy USD | Tržní ocenění | Poradce | Reálné úrokové sazby | Materiály | Bonusy | Zkušenost | Signál | Kurz libry | Írán | Zdražování | Zprávy z Německa | Poptávka po americkém dolaru | Práce | Vývoj cen akcií | TradingEconomics | Výnosnost | Mateřská společnost | Číst grafy | CPI v USA | Volkswagen | Japonský jen | Crédit Agricole | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Akcie společnosti Coca-Cola | Nové žádosti o podporu | Big Tech | Singapur | PMI ve službách | Míra úspor | Prodejní ceny | Úspěch | První odhad | Guvernér české národní banky | Rafinerie | Polská data | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | Apple Inc. | LTV | Cíle | DRFG | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Sázky | Helena Horská | Akcie Pfizer | Nové prognózy | Zasedání bankovní rady | CryptoQuant | Radomír Jáč | Riziková aktiva | USD/JPY | Technologické odvětví | Utažení měnové politiky | Generální ředitel | Očekávaná inflace | Cena akcií | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | CAC40 | Český statistický úřad (ČSÚ) | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Nálada | Společnost eToro | Umělé inteligence | Banka Creditas | Eura | Výsledek HDP | Stimuly | Pavel Řežábek | Organizace | Invesco Ltd. | Zlepšení nálady | Ceny stavebních prací | Výrobce elektromobilů | Ceny pohonných hmot | Intel | Prodejní signál | Zmírnění inflace | Růst | Centrální banky USA | Evropské společnosti | Nižší úrokové sazby | Nový býčí trh | Žádosti o podporu | Německé akcie | Polská centrální banka | Příjmy | CVS Health Corporation | Komise v přenesené pravomoci | Propad ceny | Investujte zodpovědně | Zajištění | Administrativa | Silná konkurence | Snížení inflace | Tradeři | Overweight | Index | 10 akcií | Průmyslové ceny | Meziroční inflace | Cenový index | Čínský trh | Fundament | Bohatství | Globální trh | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Úročení | Nárůst long pozic | Útlum ekonomiky | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Valuace | Toronto | Bretton Woods | Švýcarská měna | Výhody dividendového investování | European dividend stocks | Finanční plánování | Okurková sezóna | Index Fedu | Drahá elektřina | Cash flow na výplatu dividend | Proč akcie padají | Strategická rozhodnutí | Výborné vyhlídky | Vlády | Finanční zátěž | Fundamenty | Dividend stocks | Koncepty dividendového investování | Bank of Montreal | Capture strategy | Covidové vakcíny | Vývoj nezaměstnanosti v USA | Moje cesta Prop Tradingem | Signál stability | Banky | Dobrá zpráva pro USA | Černá labuť | Národní sdružení | Nikola Corporation | Důvody poklesu ceny ropy | Výkyvy | Taiwan Semiconductor | Volatilní | Petr Kymlička | MSCI Europe High Dividend Yield Index | Oživení německého průmyslu | Nové studie | Optimismus spotřebitelů | Princip dividendového investování | Historie v investování | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Soudní spory | Stabilita | Dnešní obchodování | Prop firm | Prodeje | Robusta | FOMC | Vývoj voličských preferencí ve Velké Británii | Kolik je průměrný dividendový výnos? | Signál kvality | Ukazatele | Státní příspěvek | Kompenzace | Francouzské společnosti | Společnost Googlu | Dividend capture | Potenciál růstu dividend | Meta Platforms | Benchmark | Páteční NFP report | Pevný výnos | Dobré dividendové portfolio | René Kvarda | Dividendový výnos (Dividend Yield) | Balance křivka | Akcie po Ex-Dividend Date | Pravidelná výplata | Regulační orgány | Podnikání na kapitálovém trhu | Zrušení dividendy | Pražská burza | Dramatický dopad | Vývoj jádrové inflace v USA | KOMB.PR | Nová historická maxima | Wall Street | Morningstar Eurozone Dividend Yield Focus Index | Příchod recese | Šok | Walmart | Americké makro | Inflace v České republice | CAD | Příklad speciální dividendy | Analytický tým FXstreet.cz | Bayer AG | Investorský sentiment | Tesla | Slickcharts | Podcasty | Cenové pohyby | Ekonomické aktivity | NFP report | Investors | Medvědí potenciál | Apple Podcasts | Zásobníky | Cenový index výdajů | Instrumenty | Podíly na zisku | Nižší riziko | Přijetí ETF | Geopolitické události | Varovný signál | Britské volby | CIPS | Výhody evropských dividendových akcií | Prodeje aut | Data Watch | Propad investic | Období dot.com | Forexové obchody | Chemický průmysl | Kamala | Aktuální očekávání | Analytický tým | Forward | Nástroj | Extra Dividend | Frekvence výplaty dividend | Růst a investice | Silné finance | Na burze | Agentura Reuters | S&P Global | Christine Lagardeová | Největší ekonomiky eurozóny | Investiční analytik | Schválení bitcoinového ETF | Zprávy | Barometr amerického akciového trhu | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Zásoby zemního plynu v USA | Analytička | Vývoj růstu průmyslu v eurozóně | Blue chip | ČSOB | Snižování úroků | Nárůst poptávky | Koupit akcie | Pozitivní signál | Kurz EUR | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | Potenciál dlouhodobého růstu | Americké tovární objednávky | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Sazby hypoték | Evropa | Velké ztráty | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Období po dot-com krachu | Negativní události | Dot.com krize | Americké prezidentské volby | Konspirační teorie | Pády indexu Nasdaq | Roche Holding | Zasedání Bank of Japan | Největší ztráty | Akcie dané společnosti | Index spotřebitelských cen | České dividendové akcie | Kimberly-Clark | ČSOB Data | Dividendoví investoři | Oanda | Signály Fedu | Leva | Vyšší úrokové sazby | Regulační úřad | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Coca Cola dividend | Energie | Bilance zahraničního obchodu | Zdravotní péče | Hlavní ekonom Saxo Bank | USD/HKD | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Akciové burzy | Evropská komise (EK) | Předpověď | Odhady analytiků | Krize | Dividenda vyplácená akcionářům | Symposium v Jackson Hole | Vývoj jádrové inflace | Selský rozum | Dividenda vyplácená v penězích | Ekonomický růst | Arménie | Vítězství Trumpa | Data o výkonnosti indexů | Společnosti obchodované | Energetické tituly | Asociace | Management | Pandemie COVID | Vyšetřování | Halifax | Průmyslové aktivity | Co chystá Donald Trump? | Payout ratio | High | Reálná mzda | UBS | Paul Jackson | NATO | Cesta Prop Tradingem | Finanční nástroje | Indikátor ekonomického sentimentu | Dividend History | Vyšší mzdy | Pokles ceny akcie | Hamburg Commercial Bank | Konflikt zájmů | Reportované výsledky | Výnosy z nemovitostí | Sektor finančních služeb | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Suroviny | American Airlines | Kupující | Společnost Boeing | Francouzské akcie | Fed | Financial | Riziko recese | Hennessy | Čas nákupu | Konec roku | Nevýhody speciální dividendy | High-yield | Short | Skvělé akcie | Bitcoin | Společnost BYD | Údaje o prodejích | Podíl nezaměstnaných | Intradenní strategie | Sektor telekomunikace | Analytik XTB | Interactive Investor | Snižování sazeb | Proinflační faktory | Důvěra spotřebitelů | Které společnosti vyplácí dividendu? | Northrop Grumman | Rumunsko | Průmyslové kovy | Nemovitosti | Stříbro | Evropská země | Ekonomka | Mzdová dynamika | Zlomový okamžik | Silná data z trhu práce | Finanční svoboda | Co je index Nasdaq 100? | Spoření | Riziko | Vyplácené dividendy | Boční trend | Prezident Biden | Record Day | Odvětví těžby ropy | City | Zemní plyn v USA | Společnost S&P | Bezpečná aktiva | PMI indikátor | Osobní zkušenost | Vyšetřovatelé | Nuance | Německé volby | Nízká inflace | Dot.com | Zvýšení mezd | EK | Roční výkon | Finanční ztráty | Record Date | Zahraniční forex | Hospodářské výsledky společnosti | ABB | Přerušení dividendy | Extrémní růsty | Poradenství | Volatility | Levnější ropa | Měnové výhody | Index Nasdaq Composite | S&P 500 a Nasdaq 100 | Ztráta | xStation5 | Zavedené společnosti | Propouštění zaměstnanců | Vývoj na trhu | European dividend | Pozitivní vliv | Politické nepokoje | Směřování | Dividend growth | Pád akcií společnosti | Roundup | Red Bull GmbH | Kurzotvorné události | Instrument | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Výhody | Německo | Investiční doporučení | Riskování | Menší riziko | Agentura Moody's | Výplaty dividend | Kontrakt | Biden | Le Penová | Platforma | Rally akcií | Společnost Bayer AG | Páteční NFP | Růstový potenciál | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | Burzovní krach | Dividendové výnosy českých akcií | Ceny na čerpacích stanicích | Směrnice | Viceprezident | Eskalace | COT (Commitment of Traders) | Inflace CPI v USA | Vývoj ceny | FXstreet.cz | Dividendové akcie | Týden na trzích | Moderní ekonomie | Býčí potenciál | Vyhlídky do budoucnosti | Jan Frait | Marcela Hrdá | MWh | Pády indexu | EUR/GBP | Vinci | Motivace | Znalosti historie | Hospodářský výhled | OnSemi | Dobré dividendové akcie | Petr Fiala (ODS) | Investice v Číně | Marika Čupa | Porovnání vývoje výnosu | Investiční platforma Portu | Stock dividendy | Oslabování koruny | Právo společníka | Britské parlamentní volby | HDP v eurozóně | ONE | Volby | Tržní situace | Hindenburg Research | Obchodníci | Pravidla EU | Předvídatelné zisky | Jednoduché tipy | Polské firmy | Státní dluhopisy | Obchodník s kryptoměnami | Konec zdražování | Deere | Pozice | Poslanec | Mateřská společnost Googlu | Dluhopisy | Jednatel | Platební bilance | Constellation Brands | Ex-Dividend Date akcie | Celkový roční výkon indexu | FTSE 250 | Pantheon Macroeconomics | Bid | Short pozice | Spoření na penzi | Silné společnosti | Prop společnosti | Německá inflace | Investor | Zdroj příjmů | Proinflační faktor | Fidelity International | Čína | Inflace v ČR | Nárůst nezaměstnanosti | Koruna | Vysoké dividendy | Amazon | Politické rozhodnutí | Pohyby akcií | MIFID | Americké trhy | Nastavení měnové politiky | Výkonnost akcií 500 | Apple a Microsoft | Šance na pokles | Vydávání dluhopisů | Miliardář | Dividendy nelžou | Zasedání centrálních bank | Index výdajů | Byznys model | Liberty Ostrava | Klíčové rozdíly | Sektor tabákových výrobků | MSCI Europe High Dividend Yield | Guvernér | TOP 4 komodity | Globalizace | Příklad běžné dividendy | Důvěra v tuzemské ekonomice | Rezistence | Dividend yield | Úrokový diferenciál | Americká seance | Společnost Microsoft | Výhled německé ekonomiky | Odvětví | USA | Kanadský dolar | Býčí trend | Analytik | Sebevědomí | Kupovat akcie | Dividend calendar | News | Jak často se vyplácí dividendy | Snižovat daně | Míra nezaměstnanosti v EU | Cena zemního plynu | Statistika | Dluhové krize | Miliardy dolarů | Nevýhody a rizika dividendového investování | Rozhodování Fedu | Ceny v průmyslu | Worldgovernmentbonds | Dominance bitcoinu | Partners Banka | Burze | Dividendový výnos (dividend yield) | Americký ekonom | Korporace | Politici | Monopol | Konvertibilní dluhopisy | Hubení plevele | Kupci | Výkon | Střední hodnota | Štěstí | Jiří Sýkora | Poptávková recese | Průmyslové odvětví | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Hamburg Commercial Bank (HCOB) | Frekvence výplaty | Bankrot | Potenciál poklesu | Ceny domů v USA | KOMB | Riziko pro měny | Tým FXstreet.cz | Dividendové ETF | Co je index S&P 500? | Real Estate Investment Trusts | Stabilní dividendový výnos | Mainstream | České trhy | Ark 21Shares | Více akcií | Zlevnění hypoték | Udržitelnost dividendy | Ocenění | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Systém zdanění | Šance na zvolení | Společnost Coca-Cola | Record date | Velmi vysoké dividendy | Intervenovat | Taiex | Inflace v USA | ENEL SpA | Evropské dluhové krize | Geopolitické napětí | Signál kvality a výkonnosti | Běžné dividendy | BlackRock | Výsledky amerických voleb | Bayer snížil dividendu | Politico | Ztráta ruského trhu | Výhody běžné dividendy | Obchodní politika | Vývoj ceny ropy | Eurofer | Šéfové českých firem | Commitment of Traders | Vývoj dolarového indexu | Fóra | Investiční | Vyšší hodnoty | Státní pomoc | Velké fondy | Národovci | Oznámení | Farmaceutické firmy | Pokles HDP | Sezónní vlivy | Více peněz | Bleskový průzkum | Prodej | Pokles americké jádrové inflace | Ekonomika USA | Cenový index PCE | Výkon amerických akciových indexů | Investice do vašeho portfolia | Co se děje na finančních trzích | Česká koruna | Repo sazba | Apple Tim Cook | Prodeje potravin | Eli Lilly | BREAKING | HDP | Načasování v investování | Stabilní byznys | Budoucnost | Obchodní války | Obchodování na Wall Street | Pay Date | Vakcína | Novinky | Demokratka | CL | Akciový trh | Rozbor | Americká ministryně financí | Blue chips | Údaje o inflaci | Příklad na dividendě | Instant Research | Vlastnictví | Dlouhodobost | Index S&P 500 | Ropa Brent | Co je dividendové investování | TOP 10 měnových párů | Holcim | Výkonnost | Dluhopisy Saxo Bank | MDAX | Měnová politika | Partners | Evropské vs. americké dividendové akcie | Sazba ČNB | Švýcarské společnosti | Investiční výdaje | Porovnání výkonnosti fondů | Časové pojmy | Tomáš Holub | ISM | Fair Value | ECB | Situace na trhu | Britský regulátor | Opatření | Výroba automobilů | Francouzské volby | Christian Dior | Rozdělit zisk | Koronavirus | Zpráva pro tradery | Apple | Steen Jakobsen | Zisk mezi akcionáře | Začátek války | Navyšování cen | Americké dividendové akcie | Prohlášení | Parlamentní volby | Banky pro mezinárodní platby | Británie | Finlord | 10leté bondy | Pražský index PX | HCOB | Velcí hráči na finančních trzích | Applied Materials | Miliardy | Konzervativci | Ex-DIV | Ekonomický kolaps | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Reálná mzda v Česku | Trade | Výdaje | Index PCE | Evropské země | Zlato | Růst Bitcoinů | Delta Airlines | Vyšší úroveň | Odškodnění | Krize v Evropě | Čínské vlády | Maloobchodní tržby | Shelter | Ministr financí | Historická výkonnost indexu S&P 500 | TSLA | Rok 2025 | Trading | Sektor energetika | Trh s bydlením | Nejvíce peněz | Hermes | Dodavatelský řetězec | New York Times | Royal Bank of Canada | Inflace CPI | BIS | Morningstar Eurozone Dividend Yield Focus | Roche Holding AG | Česká národní banka | Uhlí | Generali Investments CEE | Dividends Per Share | Akcie společnosti Bayer | Holubice | Dow Jones | Objednávky | Zemědělství | Výrobní inflace | Joe Biden | Úroveň supportu | Náměstek ředitele | Nadnárodní pojišťovna | Klesající inflace | Investiční společnosti | HealthCare | Index Nikkei 225 | Společnost Hindenburg Research | VanEck | Oscilátor | Šéfové firem | ČTK | Sektor služeb | Nezaměstnanost v ČR | Tvrdá data | Akcie | Investiční apetit | Další pokles | Komodity | Investování | Analýza | Začínající obchodníci | UCITS | Pražský PX | Nepřiměřená očekávání | Informace o výkonu akciových indexů | Plyn (NATGAS) | Celý akciový trh | Index DAX | Výnosy | Manažeři | Finanční polštář | Index aktivity v sektoru služeb | Tesla a Alphabet | Hlavní ekonom | Dividend capture strategy | Měna speciální dividendy | Růst bitcoinu | Ceny akcie | Finlord Boris Tomčiak | Sazba Fedu | Nakupovat | Slabší akcie | KO | Základní úroková sazba Fedu | Velcí akcionáři | Největší ekonomiky | Vývoj růstu průmyslu | NZD | Příjem z dividend | Mzdy | Ředitelé českých firem | Podnikatelská aktivita v USA | Holding | Halving | Šance | Proč společnosti vyplácí dividendu? | Vítězství | Vyplacené dividendy | Dostatečný kapitál | Domácí poptávka | Výjimečné situace | Mzda | Kurs české koruny | Dekarbonizace | Centrální bankéři | Vysoké úrokové sazby | Zlepšení | Výsledky Nvidie | Spotřebitelské ceny | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Emini | Graf akcií Komerční banky | PredictIt | Akcie evropských společností | Teams | Produkce ropy | Společnost Meta | Situace na americkém trhu práce | Španělsko | Základní úroková sazba | Změny v měnové politice | COT | Jerome Powell | Americká centrální banka dnes | CEE | XTB | Výnosy českých akcií | Moving Average | Snížení odměny za těžbu | Záporné úrokové sazby | Dot-com | Dodavatelské řetězce | Pokles reálných mezd | Soudce | Příjmy domácností | Úřady | MTX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot