Pátek 26. července 2024 12:29
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster

Ranní okénko - Ekonomika USA dál solidně roste, co to znamená pro Fed?

26.07.2024 09:37  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
 

Aktuální hodnoty měny/komodity/indexy:

 

 

Aktuál

1D

6M

 

 

 

 

Aktuál

1D

6M

 

 

 

EUR/CZK


25,35

0,01%

2,5%

 

 

 

S&P 500

5399,2

-0,51%

10,4%




USD/CZK

23,36

-0,08%

2,6%

 

 


NASDAQ

17181,7

-0,93%

11,2%




EUR/USD

 

1,085

0,06%

0,0%

 

 

 

DAX

18298,7

-0,48%

7,9%

 

 

 

USD/PLN

3,947

-0,38%

-1,8%




PX

1600,36

-0,87%

10,6%




Ropa Brent

USD/barel

82,48

0,10%

0,2%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zlato

USD/unce

2370

0,23%

17,8%











Aktualizováno

8:49

Zdroj: Thomson Reuters

Výhled:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V Poslední den tohoto týdne bude ve znamení amerických dat. Hlavní pozornost bude věnována cenovému indexu PCE, kterému Fed dává vyšší váhu, než běžněji využívanému indexu CPI. V meziročním vyjádření se index PCE od začátku roku zvýšil z lednových 2,4 % až na 2,7 % v březnu a dubnu. Trend se obrátil v květnu, kdy inflace poklesla na 2,6 % a příznivý vývoj se očekává i v červnu, kdy medián trhu predikuje pokles na 2,4 %. Jádrová složka se držela v průběhu prvních čtyř měsíců těsně pod 3% hranicí, až v květnu došlo k jejímu snížení na 2,6 %. Trh předpovídá další mírný pokles, a to na 2,5 %. Ve stejný čas bude také zveřejněn meziměsíční vývoj osobních příjmů a výdajů. V případě příjmů se očekává mírné zpomalení dynamiky růstu z 0,5 % na 0,4 % a naopak v případě výdajů mírné zrychlení z 0,2 % na 0,3 %.

Později odpoledne budou zveřejněny finální výsledky červencového průzkumu University of Michigan včetně inflačních očekávání. Ta budou odhalena i Evropskou centrální bankou, i když s jednoměsíčním zpožděním.

Pohled zpět:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Včera jsme se dozvěděli pravděpodobně nejdůležitější údaj tohoto týdne, kterým byl úvodní odhad růstu HDP americké ekonomiky ve druhém čtvrtletí a výsledek to byl překvapivý. Tamní hospodářství v prvním kvartále anualizovaně rostlo o 1,4 %, trh nyní očekával zrychlení dynamiky na 2 %. Očekávání byla ale překonána, když růst největší ekonomiky světa dosáhl dokonce 2,8 %. To je sice na jedné straně dobrá zpráva, na druhé straně ovšem mírně může zamotat hlavu centrálním bankéřům Federálního rezervního systému. Ukazuje se totiž, že domácí poptávka zůstává poměrně silná. Soukromá spotřeba vzrostla o 2,3 % z 1,5 % v prvním čtvrtletí. Oproti druhé polovině roku 2023 se ovšem stále jedná o výraznější zpomalení i díky restriktivní měnové politice, což pomáhá tlumit inflaci. I proto trh stále sází s vysokou pravděpodobností na zahájení cyklu uvolňování měnové politiky v září, nicméně tento výsledek sázku na snížení v tomto termínu nepřiblížil k plné jistotě.

Z USA dorazily také odhady vývoje objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Rovněž tento výsledek byl nečekaný, když se v červnu v meziměsíčním srovnání jejich objem snížil o 6,6 %. Medián trhu přitom predikoval mírný růst (+0,3 %). Důvodem takto masivního poklesu je snížení objednávek v oblasti dopravy, konkrétně letadel a jejich součástek.

V Německu byl zveřejněn červencový průzkum instituce Ifo týkající se hodnocení aktuální ekonomické situace a budoucích očekávání ze strany firem a jeho výsledky nejsou povzbudivé. Index pro hodnocení současné situace se snížil z 88,3 na 87,1 bodů, přičemž trh očekával 88,5 bodů. Pokles u budoucnosti byl ještě výraznější, a to z 88,8 na 86,9 bodů (vs medián trhu 89,3 bodů.). Problémy přetrvávají především v oblasti průmyslu, kde klesá výroba i počet zakázek i díky ne tak silné poptávce z Číny. Zároveň výpůjční náklady jsou stále vysoké kvůli restriktivní měnové politice ECB. To vyvolá opět větší obavy ohledně oživení největší evropské ekonomiky ve druhé polovině letošního roku, a to nejen v samotném Německu, ale v celé Evropě a i v České republice, která je na německém hospodářství značně závislá.

Akciovým trhům se v posledních dnech příliš nedaří, což dokládají i včerejší výsledky. Americký index S&P 500 a německý DAX po zaokrouhlení přišly oba o 0,5 % ze své hodnoty. Ztráta pražského PX byla ještě výraznější (-0,9 %). Koruna se dostala těsně pod úroveň 25,40 EUR/CZK.

Dnešní makroekonomické ukazatele:  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čas

Země

Událost

 

 

 

 

 

RB/RBI

Trh

Předchozí

 

 

 

 

14:30

USA

Cenový index PCE (červen, r/r, v %)

-

2,4

2,6

 

 

 

 

14:30

USA

Osobní příjmy (červen, m/m, v %)

-

0,4

0,5

 

 

 

 

14:30

USA

Osobní výdaje (červen, m/m, v %)

-

0,3

0,2

 

 

 

 

16:00

USA

Uni. of Michigan – důvěra spotřebitelů – final (červenec, v b.)

-

66,4

66,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hospodářské výsledky:

L'Oreal, Air Liquide Sa

Co bude:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PÁ: EUR inflační očekávání; USA cenový index PCE, osobní příjmy a výdaje, průzkum University of Michigan

Autor: Martin Kron, analytik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Editor: Helena Horská, hlavní ekonomka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní okénko - ECB trhy nepřekvapila
    Poslední den tohoto týdne bude spíše o přemítání o včerejším zasedání Evropské centrální banky, a především o diskusi nad možným dalším směřováním měnové politiky. Pokračuje také výsledková sezóna, která se doposud vyvíjí nad očekávání dobře.
  • Ranní okénko - ECB zatím neuvažuje o snižování saze
    V závěru týdne dorazí z americké ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelské nálady, který bude doplněný i o poslední inflační očekávání. Obě čísla mají možnost posunout očekávání trhu ohledně měnové politiky jedním či druhým směrem, kdy investoři vidí šance na březnové snížení sazeb zhruba 50 na 50. Mediánový odhad počítá s mírným zvýšením optimismu, což dává americké ekonomice naději pro silnější ekonomický růst i v začátku roku 2024. Silnější poptávka ale zároveň může v očích představitelů Fedu působit jako proinflační faktor a vést k větší opatrnosti v rychlosti snižování sazeb. To je téma, které u investorů i nadále rezonuje nejvíce, a pozitivní výsledek spotřebitelské nálady nad odhadem trhu by patrně vedl k negativní reakci na finančním trhu.
  • Ranní okénko - ECB zklidnila dluhopisový trh, průmysl zřejmě poklesl
    Dnes ráno nás čeká údaj o české průmyslové výrobě za leden. Průmyslový sektor si během pandemie vede dobře, když předstihové indikátory ukazují na jeho další expanzi. Na druhé straně se v poslední době formují komplikace. Výrobci se potýkají se zádrhely v dodavatelsko-spotřebitelských řetězcích a situace je vyostřena především v automobilovém průmyslu z důvodu nedostatku čipů potřebných pro výrobu. Jeho významná váha v celkové výrobě tak stáhne lednový výsledek dolů. Navíc měl letošní leden nevýhodu, když čítal o dva pracovní dny méně. V souhrnu očekáváme meziroční pokles průmyslové výroby o 5,5 % po prosincovému růstu o 5,8 %. Výše zmíněné komplikace dolehnou na výsledek průmyslové výroby i v dalších měsících. Technicky ale meziroční výsledek pozitivně ovlivní srovnávací základna, jelikož se začne projevovat silný propad průmyslu z jara minulého roku: v březnu a v dubnu se průmyslová výroba propadla meziročně o 10 %, respektive o 35 %.
  • Ranní okénko - ECB zvýšila úrokové sazby o 50bb a je připravena poskytnout dodatečnou likviditu
    Ekonomický kalendář dnes obsahuje jen data z USA. Průmyslová produkce měla dle odhadů v únoru vzrůst o 0,2 % meziměsíčně po předchozí stagnaci. To spolu s maloobchodem ukazuje na nadále robustní stav ekonomiky. Tržby v maloobchodu v únoru sice meziměsíčně poklesly o 0,4 %, ale měsíc dříve si připsaly silný přírůstek o 3,2 %. U březnových výsledků průzkumu z dílny University of Michigan se nečeká meziměsíčně změna. Jak celková nálada spotřebitelů, tak i jejich inflační očekávání měly zůstat víceméně stejné jako v únoru. Spotřebitelé neočekávají rychlý návrat inflace k 2 %, když ještě v horizontu 5-10 let ji očekávají na 2,9 %.
  • Ranní okénko - Ekonomická data budou odrážet dopad vlny omikronu
    V příštích pěti dnech nás čeká jen několik málo ekonomických událostí v čele s indikátory sentimentu pro ekonomiku eurozóny a USA. ECB zveřejnění zápis z posledního (prosincového) zasedání V tuzemsku byl týden odstartován zveřejněním růstu cen průmyslových výrobců za prosinec.
  • Ranní okénko - Ekonomický sentiment roste v ČR i v Německu
    Nejzajímavější dnešní evropskou makroekonomickou událostí bude zveřejnění květnové edice německého IFO indexu. Jeho nejsledovanější podsložka – index očekávání – by měla vykázat meziměsíční růst o 1,5 bodu a zakotvit na hodnotě 101,0. Zlepšit by se mělo i hodnocení aktuální situace, které podle trhu míří do okolí 95,5 bodů, což by byl nejlepší výsledek od začátku pandemie. V souhrnu by tak IFO index mohl dosáhnout až na skóre 98,0.
  • Ranní okénko - Ekonomický sentiment v Česku se dál zhoršuje
    Evropský kalendář je pro dnešek prázdný a prvním významnějším makroekonomickým ukazatelem tak bude odpolední vydání průzkumu spotřebitelské důvěry ve Spojených státech. Ta dosáhla svého post-pandemického maxima v červnu na hodnotě 128,9, tedy necelé 4 body pod úrovní z února 2020, těsně před příchodem koronaviru. Od té doby setrvale klesá a tento trend by podle odhadů měl pokračovat i nyní, když se čeká snížení ze zářijových 109,3 na 108,3. Naopak růst si trh slibuje od říjnového Richmond Fed indexu ze zpracovatelského sektoru. Ten se v září mohutně propadl, když dosáhl hodnoty -3 body, a nyní by mělo dojít ke korekci směrem k +5.
  • Ranní okénko - Ekonomický sentiment v Česku se zlepšuje
    Pro makroekonomická data dnes budeme muset do Spojených států. V odpoledních hodinách našeho času odtud dorazí dubnová edice průzkumu spotřebitelské důvěry a trh je na ni již dopředu optimisticky naladěn. Již březen přinesl výrazné zlepšení spotřebitelského sentimentu, když ten pod vlivem štědré fiskální podpory a částečného uvolňování restrikcí vystřelil o téměř dvacet bodů a dosáhl hodnoty 109,7 bodu. Vzhledem k nadále se zlepšující epidemické situaci, klesajícímu počtu Američanů bez práce a postupujícímu očkování lze pozitivní vývoj očekávat i tentokrát. Trh sází na výsledek 113,0 bodu, což by sice stále nestačilo na předpandemických cca 130 bodů, ovšem bylo by to již velice blízko dlouhodobému průměru.
  • Ranní okénko - Ekonomický sentiment v eurozóně nad očekáváními
    Po zveřejnění míry inflace v Německu je dnes na řadě eurozóna. Německé spotřebitelské ceny navázaly na únorový růst a v březnu vykázaly přesně v souladu s konsensem trhu +0,5 % m/m a +1,7 % r/r. Výsledek utvrzuje v očekávání zrychlení inflační dynamiky i v eurozóně jako celku. Trh vyhlíží pro březen meziměsíční růst spotřebitelských cen o 1,0 % oproti 0,2 % v únoru, což by meziroční inflaci pozvedlo na 1,4 % z předchozích 0,9 %. Míra inflace by se tak dostala na stejnou úroveň, jako v lednu minulého roku. Stejně jako v případě Německa se očekává, že byla tlačena vzhůru především vyššími cenami ropy, které se odrážejí od velmi nízké srovnávací základny z minulého roku. To se projevuje ve zdražení energií. Například v Německu byly ceny energií zahrnující i pohonné hmoty v březnu meziročně o 4,8 % vyšší, zatímco v prosinci 2020 ještě byly hluboko v deflaci na -6,0 %. Ropa bude působit profilačně i v příštích měsících. Celkově ale letos RBI nepočítá s výrazně silnými inflačními tlaky a za celý rok očekává inflaci v průměru na 1,6 % (v roce 2020 dosáhla 0,3 %). S trvajícím lockdownem je ovšem stále třeba mít na paměti, že výpočet CPI je zkreslený z důvodu chybějících údajů o cenách, jelikož obchody a služby zůstávají zavřené.
  • Ranní okénko - Ekonomický vývoj v Q1 byl v Evropě nejednotný
    Z ekonomických dat dnes dorazí finální výsledek dubnové inflace v eurozóně. Měl by být potvrzen předchozí odhad, tedy meziroční růst o 1,6 % r/r (0,6 % m/m), zatímco dynamika jádrové inflace zůstala téměř beze změny na 0,8 % r/r. Vzhledem ke zvýšené volatilitě inflace, nejen v eurozóně, ovšem nelze případnou revizi vyloučit. Dalším zajímavým údajem bude statistika o prodeji automobilů v EU, kterou vydá Evropské sdružení automobilových výrobců (ACEA). Počet nových registrací osobních automobilů značně ožil (v březnu+59,5 % r/r očištěno od kalendářní vlivy). Za silným nárůstem ale stojí pokles z jara minulého roku (v březnu 2020 -54,0 % r/r).
  • Ranní okénko - Ekonomika USA potvrdí svůj náskok
    První na řadě se zveřejněním výsledků HDP za první kvartál 2021 jsou v tomto týdnu Spojené státy. Americká ekonomika měla dle odhadů v 1Q21 růst mezikvartálně o (neanualizovaných) 1,7 % (po 1,1 % k/k v 4Q20). S ohledem na jednorázové šeky domácnostem a postupné otevírání ekonomiky se profil růstu oproti 4Q20 pravděpodobně lišil: hlavním tahounem měla být spotřeba a již méně růst investic. Pozorovatelný by měl být také nárůst výdajů v sektoru služeb v relativním srovnání se spotřebou zboží. Jako limitující faktor se patrně ukáže být zahraniční ochod. Silná domácí poptávka měla tendenci působit ve směru růstu importů, zatímco objemy exportů byly tlumeny nízkou poptávkou například v eurozóně.
  • Ranní okénko - Ekonomika USA zatím nenaznačila nutnost brzkého uvolnění politiky Fedu
    Dnešní ekonomická data budou poněkud strohá, dozvíme se nejprve výsledek platební bilance eurozóny a v brzkých odpoledních hodinách dorazí méně sledovaná data z nemovitostního trhu v USA. Zahraničnímu obchodu eurozóny se historicky daří vytvářet přebytky, což reflektuje i stav běžného účtu platební bilance (+35,7 mld. EUR v dubnu), který byl za posledních deset let téměř ve všech měsících kladný (po sezónním očištění). V důsledku energetické krize, která dopadla na evropské výrobce v porovnání s Čínou i USA relativně nejvíce, došlo v roce 2022 k zásadnímu obratu, když běžný účet vykázal největší měsíční deficit za poslední 20 let. Od konce roku 2022 však bilance opět vykazuje kladné saldo, v roce 2024 je již dokonce nad průměrem předcovidových let.
  • Ranní okénko - EU je blíže kompromisu s Maďarskem a Polskem
    Dnešek odstartujeme údajem o tuzemské inflaci za listopad. Očekáváme, že inflace pokračovala v postupném zpomalování, konkrétně z říjnových 2,9 % na 2,8 % meziročně. Poslední šetření cen potravin indikuje mírnější zdražení oproti říjnu. Nicméně v meziročním srovnání by ceny potravin měly nadále působit ve směru snižování dynamiky inflace. Ceny pohonných hmot by měly zhruba stagnovat, i když výhledově očekáváme, že jejich meziroční pokles bude odeznívat. Jádrová inflace setrvala v posledních měsících zvýšená (okolo 3,7 % y/y), a byla tak tahounem růstu cen. Od listopadového vývoje neočekáváme její výraznější snížení. Citelnější pokles jádrové inflace předpokládáme až v příštím roce, kdy se projeví oslabená poptávka vlivem koronaviru a posilující koruna.
  • Ranní okénko - Euro je nejsilnější proti dolaru od poloviny roku 2022
    Nezvykle klidné úterý dnes nabízí ekonomický kalendář, kdy prakticky prázdný zůstává jak v Česku, tak i v USA a Evropě. Ve Spojených státech vyjde pouze údaj ohledně nálady u menších podniků, pro trh jde ale je o minoritní statistku, kterou ponechává bez reakce. Včera série českých dat ukázala, že podíl nezaměstnaných v prosinci sice rostl, ale spíše v tradičním tempu daném sezónními vlivy a prozatím tak k výraznějšímu zpomalování českého trh práce nedochází. Statistika devizových rezerv ČNB podle očekávání ukázala, že v listopadu ČNB neintervenovala a předběžná data ukazují, že pravděpodobně ani v prosinci. Finální revize HDP za Q3 přinesla mírné snížení u meziroční míry růstu (1,7 % -> 1,5 %).
  • Ranní okénko - EUR/USD pod paritou do konce roku
    Pro ekonomiku Německa, eurozóny a USA dnes vyjdou PMI indikátory. Kromě hodnocení aktuální situace výsledky nastíní vývoj ekonomiky po zbytek roku. Investorům tak poskytnou příležitost k zaktualizování svých očekávání ohledně pravděpodobnosti recese i její hloubky. Bank of England (BoE) v souladu s očekáváními analytiků se včera rozhodla pro zvýšení sazeb o dalších 50bb, čímž posunula aktuální sazbu na 2,25 %. Nicméně finanční trhy zčásti pracovaly s variantou zvýšení o 75bb. V ještě agresivnějším přístupu BoE brání slabá ekonomika, která je dle analýzy centrální banky již v recesi. Dolar se nadále drží při síle, i když během včerejšího obchodování oslaboval. Poslední vývoj nás přiměl ke změně prognózy měnového páru EUR/USD. Počítáme s eurem pod paritou vůči dolaru až do konce letošního roku.
  • Ranní okénko - EU zvažuje přitvrzení sankcí vůči Rusku
    USA se tento týden proti Rusku chystá uvalit další sankce a tlak na jejich zpřísnění panuje i v Evropě. Ceny komodit jsou znovu pod tlakem. Dolar během včerejška posílil vůči euru z 1,1000 na 1,0900. Zátěží bylo zvažování sankcí ze strany EU a silnější než očekávaný propad Sentix indexu. Koruna byla stabilní a pohybovala se mezi 24,35 – 24,32 EUR/CZK.
  • Ranní okénko - Evergrande straší trhy
    Dnešní makroekonomický kalendář mnoho vzrušení nenabízí a zavděk tak budeme muset vzít měnověpolitickým zasedáním maďarské centrální banky. Ta si v červnu přisvojila titul první měnové autority v regionu, která zahájila post-pandemický cyklus zvyšování sazeb, když jen těsně předběhla Českou národní banku. Maďaři ani od té doby nelenili a ke zpřísnění politiky sáhli ještě dvakrát, čímž se základní sazba zvýšila z původních 0,60 až na aktuálních 1,50 %. Další krůček se očekává i tentokrát, když trh sází na 1,75 %, zatímco naši maďarští kolegové očekávají rovnou 1,80 %.
  • Ranní okénko - Evropa reportuje HDP za Q1´22, jak si vedlo ČR?
    Evropské země včetně Česka dnes reportují předběžné odhady HDP za první letošní kvartál. USA již má zveřejnění za sebou. Výsledek citelně minul odhady (-1,4 % v anualizovaném mezikvartálním srovnání oproti mediánu odhadu +1 %). Zatímco samotné číslo by investory mohlo znervóznit, pohled na důvody poklesu naopak zklidní. I odhady pro evropské ekonomiky jsou převážně optimistické a většinou se pohybují okolo 0,5 % mezikvartálně.
  • Ranní okénko - Evropská inflace mírně zpomalila
    Dnešek zahájíme pohledem na tuzemský index nákupních manažerů z výrobního sektoru. Ten se již delší dobu drží na historicky nevídaně vysokých hodnotách, a patrně tomu tak bude i nadále. Kromě pokračující silné poptávky má na tomto svůj podíl i komplikovaná situace v dodavatelských řetězcích, která přispívá k přehřívání sektoru. Po květnových 61,8 bodech tentokrát očekáváme výsledek na úrovni 62,1 a trh je v tomto názoru s námi zajedno. Dále z tuzemska dorazí červnová data o plnění státního rozpočtu. Zde se prakticky jistě dočkáme dalšího rekordního deficitu.
  • Ranní okénko - Evropská nezaměstnanost by v lednu měla stagnovat
    Z eurozóny dnes dorazí lednový údaj o míře nezaměstnanosti, která by podle odhadů měla stagnovat na prosincových 8,3 %. Zůstává tak oproti předpandemickým cca 7,4 % zvýšená a z letního maxima na 8,6 % zatím výrazněji nepoklesla. Významná část Evropanů přitom nadále zůstává technicky zaměstnána díky vládním podpůrným programům, a je tudíž v ohrožení v případě jejich ukončení. Evidovaná nezaměstnanost i díky tomu na evropské poměry zůstává relativně pod kontrolou, když se i nadále nachází pod pětiletým průměrem (8,5 %). Zázraky se nečekají ani od evropských maloobchodních tržeb, které v lednu podle odhadů klesnou o 1,4 meziměsíčně, tedy o 1,2 % meziročně.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept