Hlavní ekonomka
Malé a střední podniky drží úroveň předcovidových tržeb. Pomáhá jim v tom přizpůsobivost a přítomnost v onlinu
08.11.2024 Malé a střední podniky si i přes nepříznivé podmínky během posledních tří let dokázaly udržet úroveň tržeb. Překonaly období pandemie, vysoké inflace i vysokých úrokových měr a přizpůsobily se změnám v nárocích svých zákazníků a odběratelů. Čeští drobní podnikatelé navýšili podíl tržeb v oblastech sportovních potřeb, hraček, potravin a oděvů. Výrazně také zvýšili podíl online tržeb v sektoru cestovního ruchu a zábavy. Dosáhli toho především posílením svých online prodejů, což je cesta, jak účinně konkurovat velkým firmám. Data ukazuje nejnovější studie Institutu ekonomických studií společnosti Mastercard.
Vývoz z Německa i průmyslová výroba v září klesly
07.11.2024 Vývoz z Německa se v září podle sezonně a kalendářně přepočtených údajů snížil proti předchozímu měsíci o 1,7 procenta na 128,2 miliardy eur (3,24 bilionu Kč), meziroční pokles činí 0,2 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Průmyslová výroba se pak meziměsíčně snížila o 2,5 procenta, uvedli statistici. V obou případech je to horší výsledek, než se čekalo.
Běžní Američané před volbami nehodnotí ekonomiku moc dobře
29.10.2024 Řada Američanů označuje vývoj ekonomiky za hlavní faktor, na základě kterého se budou rozhodovat, komu odevzdají svůj hlas v nadcházejících prezidentských volbách. Podle mnoha expertů zažívá ekonomika Spojených států v poslední době překvapivě silný růst, řadoví voliči ale vývoj hospodářství hodnotí mnohem skeptičtěji. S odvoláním na průzkumy veřejného mínění to napsal server CBS.
Evropané mění po pandemii nákupní rytmus, ukazuje aktuální studie Mastercard
08.10.2024 Rok 2024 přináší výrazné změny ve spotřebitelských zvyklostech Evropanů, jak ukazuje nejnovější studie Institutu ekonomických studií společnosti Mastercard. V restauracích večeří až o desítky minut dříve a nákupy potravin a péči o sebe sama přesouvají na pracovní dny, aby víkendy mohli věnovat zážitkům a času s blízkými.
EBRD kvůli válkám a suchu zhoršila výhled ekonomiky některých zemí
26.09.2024 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zhoršila na 2,8 procenta výhled letošního růstu ekonomiky v zemích, kde působí. Zdůvodňuje to válečnými konflikty i prudkými výkyvy počasí. Růst v příštím roce bude vyšší, dosáhnout by mohl 3,5 procenta. I to je ale méně, než uváděla dosavadní prognóza. EBRD to dnes uvedla ve svém pololetním výhledu. Prognózu pro Českou republiku EBRD na letošek zlepšila a počítá s růstem o 1,1 procenta. Odhad na příští rok naopak zhoršila a čeká růst o 2,4 procenta.
Ranní okénko - Ekonomika USA dál solidně roste, co to znamená pro Fed?
26.07.2024 V Poslední den tohoto týdne bude ve znamení amerických dat. Hlavní pozornost bude věnována cenovému indexu PCE, kterému Fed dává vyšší váhu, než běžněji využívanému indexu CPI. V meziročním vyjádření se index PCE od začátku roku zvýšil z lednových 2,4 % až na 2,7 % v březnu a dubnu. Trend se obrátil v květnu, kdy inflace poklesla na 2,6 % a příznivý vývoj se očekává i v červnu, kdy medián trhu predikuje pokles na 2,4 %. Jádrová složka se držela v průběhu prvních čtyř měsíců těsně pod 3% hranicí, až v květnu došlo k jejímu snížení na 2,6 %.
Ranní okénko - Klíčový odhad růstu ekonomiky USA ve 2. čtvrtletí
25.07.2024 Dnes nás čeká pravděpodobně nejdůležitější údaj tohoto týdne a tím je úvodní odhad růstu HDP americké ekonomiky ve druhém kvartále. Tamní hospodářství v prvním čtvrtletí anualizovaně rostlo o 1,4 %, což bylo výrazné zpomalení oproti konci minulého roku. Detailní pohled na strukturu růstu ovšem odhalil, že nižší růst byl částečně způsoben volatilnějšími položkami, jako jsou změna stavu zásob a zahraniční obchod, jejichž příspěvek byl záporný. Nicméně se ukázalo, že i soukromá spotřeba ochabuje. Prvotní odhad pro první čtvrtletí sice naznačoval, že spotřeba domácností vzrostla o 2,5 %, ale finální odhad evidoval růst pouze o 1,5 %. To je výrazná korekce oproti druhé polovině minulého roku, kdy byl růst vyšší než 3 %.
Ranní okénko - Nabitý den údaji PMI ze světa
24.07.2024 Již za pár okamžiků Český statistický úřad zveřejní, jak se vyvíjejí nálada spotřebitelů a podnikatelů v rámci konjunkturálního průzkumu. Spotřebitelská důvěra roste nepřetržitě od začátku roku a v dubnu dokonce překonala hranici 100 bodů, která vyznačuje dlouhodobý historický průměr. Optimismus mezi domácnostmi roste zejména díky skokovému poklesu inflace a z toho plynoucího růstu reálných mezd. Důvěra byznysu se pohybuje na nižší úrovni, a to kvůli stále nevalnému výkonu ekonomiky, nízké poptávce a rostoucím nákladům.
Ranní okénko - Odstoupení Joe Bidena s trhy nezamávalo
23.07.2024 Nejzajímavější událostí dnešního dne bude zasedání maďarské centrální banky. Základní úroková sazba v Maďarsku vystoupala až na 13 %. Proces uvolňování měnové politiky byl zahájen v říjnu loňského roku, kdy snížila sazby o 75bb. Tento krok byl zopakován celkem 4x, poté se maďarská centrální banka dokonce odhodlala ke snížení sazeb o celých 100bb.
Ranní okénko - Tento týden především ve znamení dat z USA
22.07.2024 Včera oznámil současný prezident Spojených států amerických Joe Biden, že se nebude ucházet o Bílý dům na další čtyři roky. Demokraté budou muset urychleně hledat nového kandidáta, když největší favoritkou je současná viceprezidentka Kamala Harris. Tento vývoj hraje do karet Republikánům a Donaldu Trumpovi, jehož šance v podzimních volbách se opět zvýšily. Zároveň Trump i jeho strana apelují na Bidena, aby odstoupil již nyní. Tyto politické turbulence v USA mohou způsobit vyšší volatilitu na finančních trzích.
Fotbalové Euro přineslo trojciferný nárůst tržeb v restauracích, rekordmanem se stal Dortmund
18.07.2024 Bezmála trojnásobný meziroční nárůst tržeb v pohostinství přineslo mistrovství Evropy ve fotbale německým pořadatelským městům. Vůbec největší meziroční nárůst tržeb, a to o 283 procent, zaznamenal Dortmund v den utkání Francie s Polskem. Do první desítky nejlepších se dostal i zápas české reprezentace proti Portugalsku. Vyplývá to z nejnovější studie Mastercard SpendingPulse, která sleduje veškeré platby za nákupy v kamenných i internetových obchodech.
Spotřebitelská důvěra v USA v červnu mírně klesla
25.06.2024 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v červnu mírně snížila kvůli obavám ohledně budoucího vývoje ekonomiky. Američtí spotřebitelé nicméně dál příznivě hodnotí současnou situaci na trhu práce a jsou o něco optimističtější ohledně vývoje inflace. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace Conference Board.
Medailové boje na hokejovém mistrovství zvedly tržby za potraviny o více než pětinu
25.06.2024 Úspěšná cesta českého hokejového týmu za titulem mistrů světa vyvolala nejenom vlnu nadšení a hrdosti mezi fanoušky, ale také potěšila obchodníky. Jen o posledním květnovém víkendu, kdy se hrály semifinálové zápasy a následně utkání o medaile, stouply v Praze tržby za potravinářské zboží o 20,6 procenta. Uvádí to čerstvá zjištění analytické služby studie Mastercard Spending Pulse.
Mastercard SpendingPulse: Hokejový šampionát zvedl tržby v pražských restauracích o třetinu
03.06.2024 Hokejové mistrovství světa znatelně zvedlo tržby obchodníkům v hlavním městě. Několik stovek tisíc fanoušků hokeje přineslo jen o víkendu od 10. do 12. května růst maloobchodních tržeb v porovnání se stejnými dny loňského roku o 5,4 procenta. Z toho jen tržby v restauracích a hospodách stouply o mimořádných 32,8 procenta. Vyplývá to ze studie společnosti Mastercard SpendingPulse.
Spotřebitelská důvěra v USA se v květnu překvapivě vrátila k růstu
28.05.2024 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v květnu překvapivě zvýšila po předchozích třech měsíčních poklesech za sebou. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace Conference Board. Spotřebitelé jsou podle průzkumu optimističtější ohledně situace na trhu práce, nadále však mají obavy z vysoké inflace a úrokových sazeb.
Britská ekonomika se v 1Q vymanila z recese
10.05.2024 Britská ekonomika se v prvním čtvrtletí vymanila z recese a dařilo se jí lépe, než se očekávalo. Hrubý domácí produkt se za leden až březen zvýšil o 0,6 procenta po poklesu o 0,3 procenta v posledním čtvrtletí loňského roku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad.
V USA rostou mzdy zaměstnanců, kteří se vrátili do kanceláří
26.03.2024 Ve Spojených státech se prudce zvyšují mzdy zaměstnancům, kteří už nevyužívají práci z domova jako za pandemie covidu-19, ale znovu pracují celý týden z kanceláře. Uvádí to organizace ZipRecruiter, podle níž roční mzda těchto lidí do března v průměru dosáhla 82.037 dolarů (1,9 milionu Kč), což je meziroční nárůst o více než 33 procent.
Analytici očekávají další snižování sazeb ČNB
17.03.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve středu pokračovat ve snižování základní úrokové sazby. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Většina z nich je přesvědčena, že bankovní rada stejně jako v únoru sníží sazbu o půl procentního bodu ze současných 6,25 procenta. Současná inflace by sice podle analytiků hovořila i pro razantnější pokles sazeb, ČNB ale musí vzít v potaz i oslabení koruny, stejně jako přetrvávající inflační tlaky ve službách.
Ranní okénko - Inflace v USA by měla klesnout ke 3 %, ale jádrová bude nadále zvýšená
13.02.2024 Hlavní ekonomická zpráva dne dorazí ze Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněna lednová inflace. Sice se očekává, že meziroční inflace by měla spadnout z 3,4 % na 2,9 %, ale jádrová inflace, které Fed přikládá větší váhu, by měla zůstat stále zvýšená, okolo 3,7 %. Takový výsledek v kombinaci se silným růstem americké ekonomiky a posledními daty z tamního trhu práce by trh pravděpodobně definitivně přesvědčil, že Fed zahájí cyklus uvolňování měnové politiky nejdříve na květnovém zasedání. Přitom ještě zhruba před měsícem dosahovaly sázky na začátek snižování sazeb už v březnu více než 70 %, ale aktuálně trh této možnosti přisuzuje pouze 15% pravděpodobnost. Naše prognóza zůstává nezměněna a nadále počítáme s prvním snížením ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
Graf dne: NZDUSD (09.02.2024)
09.02.2024 Novozélandský dolar je v současné době nejvýkonnější měnou poté, co ANZ předpovídá zvýšení úrokových sazeb ze strany RBNZ na příštím zasedání banky 28. února, jakož i na jejím dalším zasedání 10. dubna.
Zahraniční investice v Číně se loni poprvé od roku 2012 snížily
19.01.2024 Zahraniční společnosti investovaly v loňském roce v Číně 1,13 bilionu jüanů (3,6 bilionu Kč), což je meziroční pokles o osm procent. Zároveň je to poprvé od roku 2012, co se příliv investic do země snížil. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo čínské ministerstvo obchodu.
Analytici Raiffeisenbank: HDP České republiky příští rok vzroste o 1,7 procenta
13.12.2023 Hospodářské oživení v příštím roce bude slabé, když hrubý domácí produkt (HDP) České republiky vzroste o 1,7 procenta po letošním poklesu o 0,5 procenta. Výrazněji se ekonomika rozběhne až v roce 2025, kdy HDP poroste o 3,2 procenta. V příštím roce se také nedá očekávat návrat inflace na dvouprocentní cíl České národní banky (ČNB), když celoroční růst spotřebitelských cen bude 3,4 procenta. Dnes to uvedli analytici Raiffeisenbank na webináři k výhledům české i světové ekonomiky.
Ranní okénko - Důvěra domácností v ekonomiky setrvává nízká
28.11.2023 Dnes z evropského i amerického trhu dorazí zejména předstihová data. Jako první již vyšel výsledek spotřebitelské důvěry v Německu, kde došlo k mírnému zlepšení. V podobném směru šel i již dříve zveřejněný výsledek za celou eurozónu, zlepšení se dočkala i nálada u německých firem, ať už jde o Ifo index, či index nákupních manažerů.
Ranní okénko - Záchvěv optimismu v Německu
18.10.2023 Dnes budou Eurostatem publikovány konečné výsledky spotřebitelské inflace za měsíc září. Podle prvotního odhadu se meziroční inflace v eurozóně snížila z 5,2 % na 4,3 % a to především v souvislosti s výrazným poklesem inflace v Německu. Rovněž došlo k výraznému snížení jádrové inflace z 5,3 % v srpnu na 4,5 % v září. Pokud se tyto předběžné výsledky potvrdí, bude to zajisté dobrá zpráva pro ECB a ujištění, že její restriktivní měnová politika působí ve správném směru. Ale je třeba zmínit, že ačkoli většinou jsou prvotní odhady potvrzeny, nelze vyloučit určitou korekci tak, jako tomu bylo u srpnové inflace.
Ranní okénko - Inflace v USA se nevzdává
13.10.2023 Tento týden uzavře průzkum ohledně aktuální spotřebitelské nálady ve Spojených státech amerických indexem University of Michigan pokrývající i inflační očekávání v krátkém (1 rok) i dlouhém (5-10 let) horizontu. Spotřebitelská nálada zůstane velmi optimistická, ač od července se velmi lehce snižuje. Co se týká inflačních očekávání, tak ta v horizontu 1 roku zůstávají nad 3 % a v rozmezí 5 až 10 let se pohybují jen těsně pod 3 %, což ukazuje na fakt, že poslední krok ke stlačení inflace ke svému cíli bývá nejtěžší.
Spotřebitelská důvěra v USA v září opět klesla
26.09.2023 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září druhý měsíc za sebou klesla. Americké spotřebitele znepokojují rostoucí ceny, vysoké úrokové sazby i politický vývoj. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace Conference Board.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.09.2023 1) Akcie výrobce elektromobilů Tesla včera v americkém obchodování vzrostly o více než deset procent poté, co banka Morgan Stanley zvýšila hodnocení firmy a uvedla, že její superpočítač Dojo by mohl zvednout tržní hodnotu společnosti o téměř 600 miliard dolarů. Zisky si připsaly i další velké technologické firmy, Amazon přidal 3,5 procenta a Microsoft 1,1 procenta. Meta Platforms posílila o 3,3 procenta poté, co se v neděli objevila zpráva, že firma pracuje na novém, výkonnějším systému umělé inteligence.
Česku hrozí slabý růst spojený s vyšší inflací, varuje ekonomka Horská
12.09.2023 České ekonomice hrozí to, že se v příštích letech bude potýkat se slabým hospodářským růstem a s vyšší inflací, než na jakou byla zvyklá v období před pandemií. Na setkání s novináři to dnes řekla hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská. Země má podle ní strukturální problémy, zejména zamrzlý trh práce, vysokou byrokracii nebo nahromaděný vnitřní dluh.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.08.2023 1) Společnosti po celém světě by mohly za letošní rok vyplatit na dividendách rekordních 1,64 bilionu USD (36,3 bilionu Kč), když v samotném druhém čtvrtletí objem vyplacených dividend stoupl o více než šest procent. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na zprávu investiční firmy Janus Henderson, podle které ve druhém čtvrtletí 88 procent firem buď zvýšilo dividendu, nebo ji ponechalo na stejné úrovni.
Analytici: Čína letos nemusí splnit vytyčený cíl růstu ekonomiky o pět procent
16.08.2023 Číně se letos nemusí podařit splnit vytyčený cíl růstu ekonomiky o pět procent, pokud hospodářství nepodpoří stimulačními opatřeními. Uvádějí to analytici oslovení webem CNBC. Známky slabosti čínské ekonomiky se v poslední době množí. Peking přestal zveřejňovat údaje o nezaměstnanosti mladých, která se dostala na vrchol. Kromě jiných sektorů se také nedaří trhu s nemovitostmi.
Bloomberg: Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už příští rok
11.08.2023 Ruská ekonomika se může vrátit na předválečnou úroveň už v příštím roce, přizpůsobí se totiž dopadům mezinárodních sankcí. Uvedla to dnes agentura Bloomberg. Snaha Kremlu o rozšíření náboru do armády by ale mohla tento cíl ještě zmařit.
Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech je nejvyšší za dva roky
25.07.2023 Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech tento měsíc stoupla na nejvyšší hodnotu za dva roky. Spotřebitelé vidí optimisticky další vývoj trhu práce a inflační tlaky se zmírnily, přetrvávají však obavy z recese. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila organizace Conference Board.
Ranní okénko - Maloobchod vyhlíží lepší zítřky
11.07.2023 Dneškem odstartuje vlna nejnovějších informací o inflaci, a to konkrétně v Německu. V tomto případě se očekává, že proces poklesu inflace bude pozastaven. Meziroční inflace v květnu byla ve výši 6,1 %, zatímco červnová inflace je odhadována na 6,4 %. Meziměsíčně jsme byli svědky dokonce deflace (-0,1 %), ale v červnu by mělo dojít k opětovnému nárůstu cenové hladiny, a to o 0,3 % z důvodu ukončení státních regulací cen např. jízdného. Německa se bude také týkat průzkum ZEW hodnotící aktuální ekonomickou situaci a budoucí očekávání. Trh očekává v obou těchto aspektech další zhoršení vnímání ekonomiky Německa. Výsledky průzkumu ZEW ohledně budoucích očekávání budou také uveřejněny za celou eurozónu.
Ženské legendy tradingu
30.06.2023 Pokud si myslíte, že trading není pro ženy vhodný, další díl naší minisérie o nejúspěšnějších osobnostech ze světa finančních trhů vás přesvědčí o opaku.
ČEZ těžce krvácí, za poslední týden přišel o 100 miliard své hodnoty. Investoři se totiž bojí toho, co na ně vláda chystá; podle Raiffessen Bank má ČEZ přijít o dalších skoro 240 miliard své hodnoty
19.05.2023 Akcie energetické společnosti ČEZ se v uplynulém týdnu dramaticky propadly. Ještě ve čtvrtek 11. května uzavíraly obchodování na pražské burze na cenové úrovni 1225 korun za akcii. Včera už to bylo ale jen 1041 korun. To znamená, že ČEZ za pouhý týden přišel o takřka 100 miliard své tržní hodnoty.
Ranní okénko - Konec týdne přinesl smíšený obrázek z USA
17.04.2023 Ekonomický kalendář pro tento týden je protkaný především měkčími daty v podobě předstihových ukazatelů naznačujících budoucí vývoj. Ze sousedního Německa dorazí průzkum od agentury ZEW mezi profesionály na finančním trhu, z eurozóny přijde index spotřebitelské důvěry a z USA například Empire index, sledující průmyslovou aktivitu ve státě New York. Do toho se naplno ve Spojených státech rozjíždí výsledková sezóna, kdy tento týden reportují některé velké firmy jako je Netflix, Tesla nebo AT&T.
EUR/USD: IFO indexy, stávka v Německu a budoucí zprávy o inflaci
27.03.2023 EUR/USD se na začátku nového obchodního týdne obchoduje v rámci 7. úrovně za rozporuplného fundamentálního prostředí. Na jedné straně dochází ke zlepšení rizikového sentimentu na trzích: německé indexy IFO vyšly v zelené zóně a zkrachovalá americká banka Silicon Valley Bank nečekaně rychle našla kupce, protože společnost First Citizens Bank & Trust Company souhlasila s nákupem všech vkladů a úvěrů SVB. Největší stávka dnes naopak začala v Německu, což negovalo optimistické odhady IFO.
EBRD: Předpovědi brzkého snižování úroků ve střední Evropě jsou optimistické
14.03.2023 Prognózy, že centrální banky ve střední Evropě v brzké době zahájí snižování úrokových sazeb, jsou optimistické. Inflace by totiž mohla být odolnější, než se předpokládalo. Agentuře Reuters to dnes řekla hlavní ekonomka Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) Beata Javorciková.
EBRD zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky v ČR i dalších zemích, kde působí
16.02.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) dnes zhoršila odhad letošního hospodářského růstu v zemích, ve kterých působí. Banka nyní předpokládá, že tento růst dosáhne 2,1 procenta, zatímco na podzim jej odhadovala na tři procenta. Odhad letošního růstu české ekonomiky snížila na 0,2 procenta z dříve předpokládaných 0,5 procenta. V příštím roce nicméně očekává zrychlení hospodářského růstu v Česku na 2,2 procenta.
Ropa smíšená na pozadí slabých čínských ekonomických údajů, Zlato nad úrovní 1 900 USD
17.01.2023 Ceny ropy se vyvíjely na začátku týdnu smíšeně poté, co Čína vykázala nejslabší roční hospodářský růst za skoro půl století, přičemž její obrat v politice COVID-19 na konci roku minulého roku podpořil naděje na oživení poptávky po pohonných hmotách v zemi letos.
BREAKING: Dolar posílil po výsledcích ADP reportu
05.01.2023 Report ADP z amerického trhu práce za prosinec byl zveřejněn ve 14:15. Zatímco trh očekával, že zaměstnanost v USA vzroste o 150 tisíc pracovních míst, skutečný výsledek by ještě lepší. Report ukázal, že přibylo 235 000 pracovních míst oproti 127 000 v listopadu. To naznačuje, že Fed zůstane nadále jestřábí. Americký dolar na data reaguje pozitivně, zatímco americké akciové futures se stáhly na nižší úrovně.
Ranní okénko - Začátek roku s evropskou inflací a americkým trhem práce
02.01.2023 První týden roku 2023 nepoplyne v příliš odpočinkovém tempu, a naopak během něj na trh dorazí dávka ekonomických dat jak z Česka, tak i ze zbytku světa. Pomyslný startovní výstřel bude představovat za několik minut zveřejňovaný český index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě, od kterého očekáváme mírné zlepšení. Úterý bude patřit zejména německé inflaci, kde se v důsledku vládních opatření patrně dostaví výrazné snížení cen plynu a tím pádem i meziroční míry spotřebitelské inflace.
Ranní okénko - Investoři budou z dnešních dat odvozovat další počínání Fedu
23.12.2022 Pro akciové trhy jsou dobré zprávy někdy špatné. A přesně tak tomu bylo včera odpoledne. Zpřesněný odhad výkonu americké ekonomiky v 3Q22 přinesl revizi z anualizovaného růstu 2,9 % na 3,2 %, přičemž největší zásluhu na tom měla spotřeba domácností, jejíž tempo bylo vylepšené z 1,7 % na 2,3 %.
Analytici: Čína se po pandemii změnila, větší vliv má digitální ekonomika
22.12.2022 Čínská ekonomika v příštím roce téměř jistě nebude vypadat jako čínská ekonomika v roce 2019, tedy těsně před pandemií covidu-19. Podle analytiků už tam větší roli hraje digitální ekonomika a rovněž obnovitelné zdroje energie, po zásahu státních úřadů se naopak snížil vliv realitního sektoru a také infrastruktury. Shodují se na tom analytici, na které se odvolává server americké televize CNBC.
Ranní okénko - Investoři vstřebávají rozhodnutí BoJ, v ČR vyčkávají zasedání ČNB
21.12.2022 Dnes odpoledne zasedá ČNB. Rozhodnutí o změně úrokových sazeb s největší pravděpodobností nezazní. Vícero členů bankovní rady vyjádřilo spokojenost s aktuálním nastavením, kdy se dvoutýdenní repo už nějakou dobu drží na 7 %. Nečekáme ani bližší detaily ke strategii intervenování. Tlak na korunu v poslední době polevil a ČNB tak může být na trhu méně aktivní. Zajímavější bude až tisková konference, kde investoři budou vyhodnocovat, zda nepadne zmínka o ponechání prostoru pro hike. Diskuze na téma budoucího snižování sazeb je aktuálně předčasná.
Ropa roste kvůli oživení v Číně a plánu USA na doplnění zásob, který zlepšuje výhled
19.12.2022 Ropa na začátku týdne stoupla kvůli příslibu Číny oživit spotřebu a plánu Bidenovy administrativy začít s doplňováním strategických zásob ropy v zemi.
Index Exportu – Zlepšení v logistice otevírá exportu cestu
01.12.2022 Hodnota vývozů během září pokračovala v meziročním růstu přesahujícím 20 % a aktualizovaná predikce Indexu exportu se posunula optimističtějším směrem, i když nadále predikuje snížení meziročního tempa pozvolna až do blízkosti 10 % v prvních měsících příštího roku. „Vysoká meziroční čísla ale do jisté míry vysvětluje efekt srovnávací základny – například očekávaný meziměsíční pokles hodnoty vývozů okolo 0,5 % během října by vystačil na to, aby se meziroční tempo udrželo nad 20 %,“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Index Exportu – Zlepšení výhledu v nadále volatilním prostředí
01.11.2022 Hodnota vývozů se v srpnu vyšplhala na meziročních 28 % popoháněna oživením v automobilovém sektoru, ale také růstem vývozních cen, jež byly meziročně vyšší o 15,6 %. Meziroční vývoj je ovšem ovlivněn výkyvy z minulého roku. Přesnější pohled poskytuje meziměsíční srovnání, které ukazuje po sezónním očištění na zpomalení z červencových 2,8 % na 0,3 %. Ovšem výkyvy během letních měsíců historicky nejsou neobvyklé.
Rostoucí dolar drtí světové kupce ropy
24.10.2022 Snížení světového ropného benchmarku ze 128 dolarů za barel je spojeno s růstem dolaru o 15 %. Toto snížení znamená, že ceny pohonných hmot jsou stále důležitým faktorem, který zvyšuje životní náklady.
Peking v době sjezdu komunistů otálí se zveřejněním dat o vývoji ekonomiky
18.10.2022 Čína odložila zveřejnění statistiky o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) za uplynulé čtvrtletí, které měl příslušný úřad oznámit dnes ráno. Země tak činí v době, kdy se koná 20. sjezd komunistické strany, odklad zveřejnění statistici nezdůvodnili. Podle expertů jde o velmi vzácný krok, uvedla BBC.
Index Exportu – Vývoz ohrožuje upadající poptávka
04.10.2022 Růst hodnoty vývozů dosáhl v srpnu meziročně +10,2 %, mírně nad predikcí indexu exportu, která se pohybovala poblíž +8 %. Nicméně růst nejde čistě na vrub objemu vyvezeného zboží, ale především růstu vývozních cen, které byly v srpnu meziročně vyšší o 14,2 %. Do konce roku index exportu i nadále predikuje postupně oslabující meziroční dynamiku hodnoty vývozů, která se koncem roku přibližuje k nule.
EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací
28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
Devadesát procent Čechů se obává znehodnocení svých úspor kvůli inflaci, k jejich ochraně využívají vedle spořicích účtů častěji také investice
20.09.2022 Téměř většina Čechů se obává negativních dopadů inflace na své úspory. Čtvrtina populace kvůli tomu přehodnotila v předchozím půlroce způsob jejich ochrany. Češi dále využívají ke spoření nejčastěji spořicí a běžné účty, v jedné třetině případů ukládají naspořené finance do investičních/podílových fondů. Markantní většina všech také pociťuje vlnu zdražování, a to nejčastěji u spotřebního zboží, pohonných hmot či ceny za elektřinu. Padesát procent populace ve snaze zlepšit svou finanční situaci už omezilo své výdaje, větší třetina obyvatel se ještě chystá k dalšímu seškrtání domácích nákladů.
Index Exportu – Vývoz pokračuje v růstu, koncem roku hrozí zpomalení
01.09.2022 Podle predikce Indexu Exportu by hodnota českého vývozu měla v nejbližších měsících dál růst, i když meziroční tempo by mělo zbrzdit k jednociferným hodnotám. Stále platí, že za růstem hodnoty vyvezeného zboží stojí především růst cen vyváženého zboží. Fyzický objem vývozu až na dvě výjimky v květnu a lednu nedosahuje ani loňských hodnot. Začátkem zimy model signalizuje nepatrný meziroční pokles do výše 1 % oproti loňskému roku. „Ve srovnání se srpnovou predikcí Indexu Exportu aktualizovaný výpočet naznačuje o něco příznivější vývoj,“ komentuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
29.08.2022 1) Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, dnes poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh). Výrazně naopak klesá velkoobchodní cena plynu pro evropský trh, klíčový termínový kontrakt zlevnil zhruba o pětinu. Informovala o tom agentura Bloomberg.
Viceguvernérka ČNB: Ceny plynu je třeba zastropovat na celoevropské úrovni
29.08.2022 Zastropování cen plynu by mělo být na celoevropské úrovni. Ceny plynu se totiž odtrhly od ekonomické reality a jsou v současnosti hlavním zdrojem inflace. Ve včerejším pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedla viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová. Podle ní již nyní ceny plynu nejsou utvářeny tržními podmínkami a jsou spíše válečným nástrojem Ruska. Pro celoevropské řešení se v debatě vyslovila i hlavní ekonomka Raiffeisenbank a členka NERV Helena Horská. Zastropování cen ale podle ní bohužel nepůjde bez společné dohody a výjimky v rámci EU. Ceny energií jsou přitom podle místopředsedy Českomoravské komory odborových svazů (ČMKOS) Víta Samka hlavní hrozbou pro fungování českých podniků.
Ranní okénko - Smíšené zprávy z německé ekonomiky
26.08.2022 Poslední srpnový pátek je z pohledu ekonomických dat relativně střídmý a trhy by měly týden zakončit již v polovíkendovém módu. Rozruch mohou přinést data z USA ohledně osobních příjmů a výdajů, případně odpoledne projev Jeroma Powella v Jackson Hole. Již před pár minutami dorazil z Německa průzkum spotřebitelské důvěry, který ukázal horší výsledek, než očekával trh a nálada poklesla na nejnižší hodnotu v historii měření. Včerejší německé Ifo indexy dopadly ale lépe, než se očekávalo, a to jak v oblasti hodnocení aktuální situace, tak v budoucích očekáváních.
Ranní okénko - Podnikatelská nálada v Česku se opět zhoršila
25.08.2022 Dnes v horském letovisku Jackson Hole začíná každoroční setkání centrálních bankéřů a trhy budou pozorně naslouchat především tomu, co na ekonomickém sympoziu řekne předseda Fedu Jerome Powell. Kromě toho dnes z USA dorazí i týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti nebo revize HDP za druhý kvartál. Analytici očekávají, že výsledek ohledně výkonu americké ekonomiky se dočká mírného zlepšení, i tak to na vystoupení z technické recese stačit nebude.
Ranní okénko - Prudký pokles prodejů nových domů v USA
24.08.2022 Dnes v devět ráno ukáže konjukturální průzkum z dílny ČSÚ, kam se v srpnu posunula nálada domácností a podnikatelů v Česku. Z USA pak odpoledne dorazí statistika prodejů zboží dlouhodobé spotřeby, kde trh očekává mírný meziměsíční nárůst. Včerejší indexy nákupních manažerů dopadly přesně opačně, než trh očekával. Zatímco v eurozóně přišla úleva, když index v průmyslu setrval na podobných úrovních jako v červenci, v USA výsledek negativně překvapil.
Ranní okénko - Týden naplněný předstihovými ukazateli
22.08.2022 Zatímco dnešek bude ještě relativně poklidný, od zítřka začnou na trh proudit další zásadní čísla jak z Evropy, tak z USA. V úterý budou nejzajímavější předstihové ukazatele PMI, které dorazí z vybraných států eurozóny, ale i ze Spojených států. Doplní je statistika nově prodaných domů v USA nebo průzkum spotřebitelské důvěry v rámci eurozóny. Na ten ve středu naváže domácí statistický úřad, který zveřejní výsledky pravidelného konjukturálního průzkumu.
Ranní okénko - Hike o ¾ bodu a atypická recese
27.07.2022 Fed dnes znovu zvýší úrokové sazby. Z futures vyplývá, že trh těsně před rozhodnutím věří v hike o 75bb (shodně s mediánem odhadu analytiků), od začátku měsíce se ale zvýšila očekávání hiku o procentní bod, kterému trh přikládá pravděpodobnost mezi 20-25 %. Fed ale své rozhodnutí zveřejní až v osm večer středoevropského času. Mezitím dorazí červnová statistika nových objednávek v americkém průmyslu.
Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na 9,4 procenta, maximum za 40 let
20.07.2022 Míra inflace v Británii v červnu vystoupila na další maximum za 40 let. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen zrychlilo na 9,4 procenta z 9,1 procenta v květnu. To je nejvyšší hodnota od počátku roku 1982. Přispěly k tomu zejména ceny energií a pohonných hmot, uvedl dnes britský statistický úřad.
Proč je zlato při inflaci v USA 9,1 % pod 1 800 USD?
14.07.2022 Trh zlata se odrazil od svého minima poté, co byla včera zveřejněna data o inflaci v USA, která v červnu vzrostla na 9,1 %. Někteří investoři byli zklamáni nedávným cenovým zásahem, protože zlato je tradičně vnímáno jako zajištění proti inflaci.
Index Exportu – Zpomalující tempo vývozu ochlazuje ekonomiku
30.06.2022 Výhled ve vývoji českého vývozu se dle zaktualizované predikce Indexu exportu zhoršil. „Důvodem jsou přetrvávající komplikace na nabídkové straně, kdy firmy čelí nedostatku výrobních vstupů, vysokým cenám čehokoliv a sílícím signálům ochlazení světové ekonomiky,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Hlavní ekonomka Světové banky pochybuje, že se lze vyhnout globální recesi
29.06.2022 Hlavní ekonomka Světové banky (SB) Carmen Reinhartová pochybuje, že se americké a světové ekonomice podaří vyhnout recesi, vzhledem k prudkému růstu inflace a úrokových sazeb a také vzhledem ke zpomalení tempa růstu v Číně. Snížit inflaci a zároveň zajistit ekonomice takzvané hladké přistání je z historického hlediska těžký úkol a riziko recese je v současné době jednoznačně žhavým tématem. Reinhartová to řekla v rozhovoru s agenturou Reuters.
HDP Saúdské Arábie vzrostl v prvním čtvrtletí díky ropě nejrychleji od roku 2011
07.06.2022 Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie vzrostl v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loni o 9,9 procenta, což byl nejrychlejší růst od třetího čtvrtletí 2011. Hlavním pohonem růstu byla vyšší těžba ropy. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil saúdskoarabský statistický úřad.
Index Exportu – oslabující poptávka drží export při zemi
31.05.2022 Lepší než očekávaná březnová data ukazují, že český export ustál prvotní šok války na Ukrajině a oproti únoru se hodnota vyvezeného zboží dokonce zvýšila - i když o nepatrných 0,3 % (po sezónním očištění). „Na rovinu je však třeba dodat, že poklesu zabránil růst vývozních cen energií, potravin a dalších položek (v průměru o 4,7 % m/m a 13,2 % meziročně).
Rusnok: Pokud vývoj potvrdí odhady ČNB, sazby zřejmě ještě v červnu porostou
22.05.2022 Pokud aktualizace dat na základě posledního vývoje ekonomiky potvrdí odhady ve stávající květnové prognóze České národní banky, tak je vysoká pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na svém zasedání 22. června opět zvýší úrokové sazby. Vyplývá to z vyjádření guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka v dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
Index Exportu – Po prvotním šoku se výhled stabilizoval
28.04.2022 Tempo exportu v únoru ještě meziročně dosáhlo solidních 7 % v souladu s predikcí Indexu Exportu. Březnová statistika již ale bude negativně ovlivněna válkou na Ukrajině a současně i vysokou srovnávací základnou z minulého roku. Hodnota vývozů by mohla meziročně poklesnout o cca 6 %. „Mírné zlepšení, nikoliv obrat nepříznivého trendu, pak podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu přinese následujících pět měsíců,“ dodává Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Míra inflace v Polsku v březnu vystoupila na 10,9 procenta, nejvýše za 22 let
01.04.2022 Míra inflace v Polsku v březnu vystoupila na 10,9 procenta, a dostala se tak nejvýše za 22 let. Uvedl to dnes v předběžném odhadu polský statistický úřad. Nárůst inflace posílil očekávání trhu, že polská centrální banka příští týden zvýší úrokové sazby, a to posedmé za sebou. Na polské ekonomice se začínají projevovat dopady ruské invaze na Ukrajinu.
EBRD: Ruská a ukrajinská ekonomika letos kvůli válce klesnou nejvíce za 25 let
31.03.2022 Ruská válka na Ukrajině uvrhne obě země do největšího hospodářského poklesu za posledních 25 let. Ukrajina by ale mohla v roce 2023 výrazně oživit, pokud se podaří brzy uzavřít příměří. Uvedla to Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD).
Index Exportu – válečný konflikt obrátí export na ruby
31.03.2022 Český export zaznamenal na počátku letošního roku solidní výkon. Oproti loňskému lednu se hodnota vývozu zboží zvýšila o 12,9 %, což v porovnání s covidem nezasaženým rokem 2019 představuje zlepšení o 10,6 %. I za únor vykazují data příznivý výsledek. Obrat o 180 stupňů bohužel přinese válkou ovlivněný březen. Vývoz si proto těžko udrží vydařený lednový start. Dle odhadu Indexu Exportu by se mohlo průměrné tempo vývozu v letošním roce pohybovat mezi 4 - 5 %.
Index Exportu – Navzdory zanedbatelnému napojení na Rusko je český export ohrožen
28.02.2022 Výsledky posledních šetření mezi výrobními podniky jsou z pohledu vývoje exportu povzbudivé. Podle konjunkturálního průzkumu z dílny ČSÚ se v únoru oproti lednu zlepšilo hodnocení situace v zahraniční poptávce a přes nepatrnou korekci převládá optimismus také u očekávaného vývoje exportu v příštích třech měsících.
Americké akcie rostou dva po sobě jdoucí dny
28.02.2022 Americký akciový trh rozšiřoval své zisky dva po sobě jdoucí dny, protože ekonomické údaje a nejistota ohledně konfliktu na Ukrajině vedly obchodníky k tomu, že ustoupili od sázek, že Federální rezervní systém příští měsíc agresivně zvýší sazby. Index S&P 500 vzrostl o více než 2 %, zatímco technologický Nasdaq 100 zaostával.
Analytici: Sankce Rusko tvrdě zasáhnou
27.02.2022 Odpojení některých bank od mezibankovního systému SWIFT a další opatření proti ruské centrální bance nevyhnutelně povedou k pádu ruského rublu, odstřižení od mezinárodních finančních trhů a k neschopnosti Ruska splácet své závazky. Pro české podnikatele se zároveň stane ruský trh nedostupný a Rusko jako exportní trh tak přestane pro ČR existovat. Celkový dopad na českou ekonomiku by se mohl projevit v pomalejším hospodářském oživení a zvýšené inflaci. V žádném případě by sankce neměly destabilizovat domácí finanční a bankovní sektor, který je velmi silný. Podniky obchodující s Ruskem by se měly připravit na to, že ruská strana nebude hradit své závazky. Vyplývá to z vyjádření ekonomů, které ČTK oslovila.
Analytici: Vyloučení Ruska ze SWIFT by bylo zásadní, ale dopadlo by i na Západ
25.02.2022 Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT by bylo zásadním opatřením, které by ale na druhou stranu negativně dopadlo i na západní země především v podobě zastavení dodávek plynu a ropy z Ruska. Proto je rozhodnutí o vyřazení Ruska ze systému především zásadním politickým rozhodnutím, které může být ovlivněno náladami ve společnosti a neochotou vlád přijmout negativní dopady takového kroku. Vyplývá to z vyjádření ekonomů oslovených ČTK.
Index Exportu - nadějné oživení zahraniční poptávky
07.02.2022 Český export, zdá se, má to nejhorší za sebou. Průzkumy mezi nákupními manažery (PMI) nebo výsledky konjunkturálního průzkumu přináší povzbudivé zprávy, co se týká komplikací v dodavatelských řetězcích. „I přesto firmy stále čelí bariérám ve výrobě způsobené nedostatkem materiálu a zaměstnanců“ upozorňuje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. V závěru roku výkonnost ekonomik eurozóny, až na výjimky (Německo či Rakousko), předčila očekávání, což je příznivým signálem pro zahraniční poptávku. „Česká ekonomika už v závěru roku těžila z oživení poptávky v zahraničí, a navíc tempo nových zahraničních objednávek dle lednového PMI nabralo na tempu“, doplňuje Horská.
ADP: Soukromý sektor v USA vykázal poprvé od roku 2020 úbytek zaměstnanců
02.02.2022 Soukromý sektor ve Spojených státech v lednu zaznamenal první pokles počtu zaměstnanců od konce roku 2020. Organizace ADP dnes oznámila, že podle jejího průzkumu v soukromých podnicích minulý měsíc zaniklo zhruba 301.000 pracovních míst. Vzestup počtu případů nákazy koronavirem totiž narušil aktivity podniků.
Ranní okénko - Známky odeznění komplikací na nabídkové straně neznamenají okamžitou úlevu pro inflaci
25.01.2022 Lednový konjunkturální průzkum včera ukázal na zlepšení důvěry v tuzemskou ekonomiku. Povzbudivě vyzněly také PMI indexy pro Německo a eurozónu, a to zejména pro zpracovatelský sektor. Dle toho průzkumu jsou výrobci již méně zatíženi komplikacemi na nabídkové straně. To ale neplatí pro USA, kde PMI odhalil silnější dopad šíření omikronu v podobě prodloužení dodávek zboží a nedostatku zaměstnanců.
Index Exportu – vysoká srovnávací základna stlačí dynamiku vývozů dolů
13.01.2022 Závěr roku přinesl několik příznivých zpráv. Zádrhely ve výrobě a vývozu automobilů se zdají mít to nejhorší za sebou a objem nových zakázek v průmyslu znovu roste. Dle prosincového šetření mezi nákupními manažery se opět zvyšuje poptávka a zároveň alespoň zčásti ustoupily i problémy v dodavatelských řetězcích. To v souhrnu vnáší optimismus pro vývoj exportu v nejbližších měsících.
Ranní okénko - týdenní přehled pod taktovkou předstihových ukazatelů
03.01.2022 Rok 2022 přinese konečně návrat na předkoronavirové úrovně nejen spotřeby ale i výkonnosti průmyslu a vývozu. Zpočátku skromný růst zrychlí ve druhé polovině roku, a nakonec překoná dynamiku loňského roku. Naopak inflace dosáhne vrcholu hned na začátku roku s číslicí 8 na začátku a od jarních měsíců začne pozvolna zpomalovat. Do „rychlostního limitu“, který ČNB cíluje, tj. 1-3 %, se ale letos nevejde.
Ranní okénko - Sazby ČNB ještě porostou
23.12.2021 ČNB včera navýšila hlavní úrokovou sazbu o 100bps na 3,75 %. Jelikož ECB drží sazby nadále na nule, vzrostl úrokový diferenciál oproti eurozóně stejným, tudíž nad výrazným, tempem. To svědčí koruně. Včera odpoledne oproti společné evropské měně posílila z 25,22 na 25,07. Tím se na dosah přiblížila naší prognóze, která ke konci roku počítá s EUR/CZK u 25,00. Včerejší rozhodnutí bankovní rady ČNB vyneslo hlavní úrokovou sazbu nad její neutrální úroveň, nicméně v aktuálně velmi inflačním prostředí se i tak reálné sazby nadále nachází v záporu. Podrobněji k výhledu sazeb ČNB v posledním odstavci.
Ranní okénko - Kam dnes repo sazba zamíří? Očekává se nárůst o 75bb na 3,50 %
22.12.2021 Dnes odpoledne zasedá ČNB a rozhodne o nastavení úrokových sazeb. Nepřiznivý vývoj inflace si vyžaduje další nestandardní krok. V USA bude zveřejněn finální výsledek HDP za třetí čtvrtletí, který by měl potvrdit anualizovaný růst o 2,1 % oproti předchozímu kvartálu. Pohled na současnou situaci poskytne tamní šetření mezi spotřebiteli od Conference Board, které dle odhadů v prosinci mírně vzrostlo ze 109,5 na 111 bodů. Potvrdí-li se očekávání, bude stát vývoj důvěry amerických spotřebitelů v závěru roku v kontrastu s Evropou, kde zpřísňování vládních restrikcí v některých státech a obavy z dalšího růstu cen vede k pesimismu. Koruna se během včerejšího dne udržela stabilní na EUR/CZK 25,23 a čeká ji potenciálně nejvolatilnější den předvánočního týdne.
Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra dostává koncem roku na frak
21.12.2021 Ekonomický kalendář dnes nabídne výsledky šetření mezi spotřebiteli. Data pro Německo byla zveřejněna dnes ráno od institutu GfK. Následovat budou údaje od Evropské komise, jež nabídnou pohled na situaci v jednotlivých zemích unie. Podle GfK se důvěra spotřebitelů citelně zhoršila, když saldo indexu pokleslo z -1,8 na -6,8, trh přitom počítal pouze se zhoršením na -2,7. Jedná se tak o další ukazatel, který negativně překvapil.
Ranní okénko - Globálně pozorujeme posun ke zpřísňování měnové politiky
20.12.2021 V minulém týdnu proběhla jednání hned několika centrálních bank v čele s ECB, Fedu, Bank of England, ale třeba i Bank of Japan, Norges a dalších. I když některé zaujaly více jestřábí postoj než jiné – například Bank of England překvapila prvním zvýšením sazeb z rekordně nízké úrovně – všechny se více koncentrovaly na proinflační rizika a obavy z pandemie odložily na druhou kolej. Na globální úrovni tak byl nastolen trend utahování měnových podmínek, které byly s nástupem pandemie rychle a razantně uvolněny.
Technická analýza páru ETH/USD na 17. prosince 2021
17.12.2021 Gita Gopinathová, hlavní ekonomka Mezinárodního měnového fondu (MMF), vyzývá ke globální politice, která by kryptoměny spíše regulovala než zakazovala.
Lednová inflace překročí téměř jistě sedm procent, míní Holub z ČNB
13.12.2021 Lednová inflace překročí podle člena bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáše Holuba téměř jistě sedm procent, jde podle něj o optimistický odhad. S deseti procenty se ale nepočítá, řekl Holub ve včerejších Otázkách Václava Moravce České televize. V listopadu stoupla meziroční inflace na šest procent z říjnových 5,8 procenta. Odhady ČNB překonala o 1,1 procentního bodu.
MMF: Nakažlivější varianta koronaviru by mohla výrazně zvýšit ekonomické ztráty
10.12.2021 Pandemie nemoci covid-19 by v důsledku nakažlivější varianty koronaviru mohla způsobit světové ekonomice mnohem výraznější ztráty, než se doposud odhadovalo. Uvedla to včera podle agentury Reuters hlavní ekonomka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Gita Gopinathová.
Index Exportu – oslabený automotive doléhá na výkon exportu
07.12.2021 Výhled pro export se podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu znovu mírně zhoršil, když pro závěr roku predikuje meziroční pokles do výše 5 % a pro začátek nového roku jen slabý růst. „I přesto výkon českého exportu, měřený celoroční hodnotou vyvezeného zboží, překoná předkovidové úrovně a zapíše si nový historický rekord v blízkosti 3,9 biliónů korun,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
Ranní okénko - Evropský průmysl pravděpodobně znovu poklesl
12.11.2021 Na závěr týdne bude zveřejněna průmyslová výroba v eurozóně. V Polsku vyjde předběžný odhad HDP za Q3 a v USA listopadový výsledek spotřebitelské důvěry od University of Michigan, který budou doprovázet i zaktualizovaná inflační očekávání domácností. V tuzemsku je ekonomický kalendář prázdný s výjimkou zveřejnění záznamu z posledního měnového zasedání ČNB, na kterém byla hlavní úroková sazba zvýšena o 125bp na 2,75 %. Koruna se aktuálně pohybuje okolo 25,24 EUR/CZK, tedy přesně na úrovni ze začátku týdne.
Index Exportu - navzdory všemu se letošní export přiblíží k rekordní hranici 4 biliónů
09.11.2021 Export statečně bojuje na všech frontách. Vývozu z Česka se v podzimních měsících příliš nedaří. Poprvé po dvanácti měsících sklouznul v září těšně pod předkoronavirovou úroveň z loňského února. „Důvodů je mnoho,“ vysvětluje Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank. „Od zauzlených výrobních řetězců a problémů v dopravě a logistice, až po raketový růst nákladů včetně nyní i energií. Přesto podle výpočtu Indexu Exportu má český vývoz šanci se na dosah přiblížit k rekordní hranici 4 biliónů korun.
IMFC: Vysoké ceny energie by neměly zpomalit boj s klimatickými změnami
15.10.2021 Vysoké ceny energie by neměly sloužit jako omluva pro zpomalení přechodu k čistým energetickým zdrojům v rámci boje proti klimatickým změnám. Uvedla to včera švédská ministryně financí Magdalena Anderssonová, která je předsedkyní Mezinárodního měnového a finančního výboru (IMFC). Ten určuje strategii Mezinárodního měnového fondu (MMF).
Švédská akademie věd oznámí nositele Nobelovy ceny za ekonomii
11.10.2021 Švédská Královská akademie věd dnes oznámí nositele Nobelovy ceny za ekonomii. Po týdnu tak skončí vyhlašování letošních nositelů prestižního ocenění, kdy byli postupně zveřejňováni laureáti cen za lékařství, fyziku, chemii, literaturu a mír.
Index Exportu – zpožděné dodávky brzdí expanzi exportu
07.10.2021 Český vývoz profituje z oživení globální ekonomiky a podle aktuálního výpočtu Indexu Exportu se udrží do konce roku v kladných hodnotách. V průměru jde meziročně o zvýšení o 6 %. Nicméně v zimních měsících bude ztrácet tempo, jelikož predikovaný růst pro prosinec činí méně než 3 %. Důvodem je oživení exportu v závěru loňského roku, kdy se dostavil i dvouciferný meziroční růst, což pro letošek zanechává vysokou srovnávací základnu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.09.2021 1) Německé akcie dnes po zahájení obchodování vystoupaly na desetidenní maximum. Výsledek německých parlamentních voleb vyloučil možnost, že se zformuje čistě levicová koalice. Obecně evropské trhy těží z růstu ceny ropy, který tlačí vzhůru i akcie ropných společností. Euro na výsledek voleb v největší evropské ekonomice příliš nereagovalo.
Prouza: Inflace v příštím roce bude šestiprocentní
27.09.2021 Inflace v příštím roce dosáhne šesti procent. Včera to v diskusním pořadu České televize odhadl viceprezident Hospodářské komory ČR Tomáš Prouza. Hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská odhaduje míru zvýšení cen na poloviční úrovni, pokud nedojde k rozpuštění tzv. nadvkladů, tedy peněz, které si v současnosti domácnosti nechávají proti minulým letům navíc na účtech, do spotřeby. Pak by podle ní mohla také dosáhnout až šesti procent.
OECD zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem státní pomoci
21.09.2021 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na dnešní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.
Ranní okénko - Česká inflace patrně opět vyšší, ECB krotí nákupy aktiv
10.09.2021 Dnes bude zveřejněna česká inflace za srpen a v odpoledních hodinách dorazí pouze americká výrobní inflace. Datový kalendář je po zbytek dne prázdný. ECB na včerejším zasedání oznámila, že ekonomická situace umožňuje mírné snížení objemu nákupu aktiv PEPP v příštích třech měsících. Její nová prognóza je bez překvapení a počítá s vyšším růstem HDP i inflace. Trh rozhodnutí ECB absorboval v klidu a včerejší obchodování se obešlo bez výraznějších výkyvů. Koruna je od včerejšího poledne na ústupu. Aktuálně se pohybuje poblíž EUR/CZK 25,45.
Index Exportu – export, ani ten český, nemá na růžích ustláno
31.08.2021 Dle aktuálního výpočtu Indexu Exportu bude vývoz dál růst solidním tempem. Vysoké dvouciferné přírůstky se již opakovat nebudou – koronavirové propady jsou už (naštěstí) za námi a export již roste z vyšší základny.
Ranní okénko - Jackson Hole, inflace a trh práce
27.08.2021 Hlavní událostí dne bude vystoupení šéfa Fedu Powella na symposiu v Jackson Hole, které se bude konat online po 16 hodině. Před tím ale ještě stihnou dorazit americké osobní výdaje a příjmy za červenec. Těsně před tím, než se Powell ujme slova, vyjde cenový index PCE, který Fed sleduje pro zhodnocení vývoje domácích inflačních tlaků. Budou následovat po včerejším zveřejnění týdenních dat z trhu práce o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Vedle amerického kalendáře je ten evropský i tuzemský prázdný. Z pohledu globální ekonomiky stojí za zmínku pouze dnes ráno zveřejněné zisky čínských průmyslových podniků. V červenci vzrostly meziročně o 16,4 % a zaostaly tak za očekáváním 20 %. Signalizuje to nižší, než očekávaný objem výroby anebo hromadící se stav zásob hotových výrobků.
Související klíčová slova:
Další snižování sazeb | Čína a USA | Počet nakažených koronavirem | Vyspělé země | Vyjádření ekonomů | Propad ekonomiky | ZIP strategie Kathy Lien | Znovuotevírání ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Polovodičové společnosti | Marriott | Války | Vývoj | Rizikové prémie | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | AKHAN Semiconductor | Globální růst | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Hlavní trendy | Bundesbank | Mistrovství světa | Snížit úrokové sazby | Accenture | Nedostatek mikročipů | Hlavní úrokové sazby | Roche | Independent Advisor Alliance | Automobilový sektor | Celkový zahraniční dluh | Itálie | Organizace Conference Board | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Hospodářský výhled | Očekávání | James Bullard | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Inflace v září | Evropské centrální banky | Daňové ráje | Swiss Life | L.F. Investment | Zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech | Vlajkový fond | Souhrnný indikátor | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Ark | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | Evropská komise | Swiss | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | Rozvolnění | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Návrat inflace | Support | Superpočítač | Lednová inflace | Bankovní společnost | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Ifo | Aspekty tradingu | Největší meziroční nárůst | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Šéf Fedu Powell | Výkon ekonomiky | Experti | Futures kontrakt | Rekord | Raiffeisenbank | Kryptoburzy | Oživení ekonomiky | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Přizpůsobivost | Nákupy aktiv | ČSSD | Zisky čínských průmyslových podniků | V4 | Uvolňování měnové politiky | Černé labutě | DDoS útoky | Carmen Reinhartová | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | General Electric | Nezaměstnanost v Česku | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Saxo Bank | Chování | Reality | Předseda představenstva | ETH | Německý automobilový průmysl | Pesimistická nálada | Aktuální vývoj | Cena pšenice | Lagardeová | Opouští EU | Výnos | Exchange | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Delta | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Slabá poptávka | Růst sazeb | 100 miliard dolarů | Rozhodnutí o sazbách | Jeden dolar | IHNED | ESG | Import | Analytik Broker Consulting | Dopad na finanční trh | Pandemický program | ČEZ | Těžaři | Snižování sazeb ČNB | Společnost Huawei | Ekonomka Horská | Důvěra v ekonomiku | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Labouristé | JPY | Investing | Spotřebitelské inflace | Růst hrubého domácího produktu | Marian Jurečka | Philip Morris International | Čistý příjem | Prudké posilování koruny | Brent | Ekonomický sentiment | Znehodnocení | Kontrakce | Stimul | Peníze | Strach | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Baidu | Rozhovor | Americká ropa | Obavy z inflace | Šéf ECB | Prognóza | Evropský kalendář | Služby | Největší centrální banky | Nestlé | Projekce | Švédská Královská akademie | Běžný účet platební bilance | Měny | Albánie | Investiční strategie | Tuzemská ekonomika | Micron | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Lockheed Martin | Odhad letošního růstu ekonomiky | Burza | Bankovní rada ČNB | Viceguvernérka | Kamala Harrisová | Centrální banky světa | CIBC | ZEW index | Hospodářský růst eurozóny | Richard Siuda | Burzy | David Teece | Dnešní obchodování | Broker | Daimler | Zastropování cen | Cash flow | Posílení koruny | Export | Hyperinflace | Obavy z pandemie | Prodej automobilů | Ekonomika Saúdské Arábie | Hospodářský institut | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Vládní opatření | Hospodářské dopady pandemie | Britské podniky | Škoda | Ekonom společnosti | Evropská inflace | Ekonomická aktivita | Měnový fond | Hodnocení současné situace | ČNB Eva Zamrazilová | Tichomoří | Partneři | Růst daní | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Ekonom ING | Rostoucí ceny energií | Skutečný výsledek | Zvýšení sazeb | Vyšší náklady | Měnový pár EUR/USD | Oživení trhu | Média | UniCredit Bank | Finanční trh | Dodávky čipů | 1 milion | Šíření nemoci | Fincentrum | Marek Mora | FedEx | Americká ropa WTI | Pracovní místa | Banka JPMorgan | Ruské ropy | Tržby maloobchodníků | Investoři | Forward guidance | Bank of England | Americké ekonomiky | Mastercard pro Česko a Slovensko | Další růst | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | MiFID II | Nejnovější výsledky | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Inflační čísla | Komoditní analytik | FedWatch | Jádrový index | Inflace v lednu | Údaje o průmyslové výrobě | Reálné ekonomiky | Posílení | Reckitt Benckiser | Airbnb | USD | Rijád | Zápis z posledního zasedání | Boeing | Cíl ČNB | Posilování koruny | Nové mutace | Plány | Ekonomika Číny | Kč/EUR | České předsednictví | KDU-ČSL | Zisk | AT&T | SPS | Jestřábí komentáře | Americký S&P 500 | TTF | Klaus Wohlrabe | Home office | Cestování | Německý DAX | Důvěra domácností | Uložení peněz | Patria | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | JPMorgan Chase & Co | Nobelovy ceny za ekonomii | Vládní výdaje | Spotřebitelský sentiment | Čínské úřady | Pokles vývozu | Hlavní události | Bohatý | Cena elektřiny pro německý trh | Aktuální prognózy | Růst německé ekonomiky | Den D | Jordánsko | Podpůrné programy | Gigant Gazprom | Cenové tlaky | CZK | Jan Kubíček | Konflikty | Pokles cen komodit | Býčí sentiment | Akcionáři | ING Jakub Seidler | Americké investiční banky | Kabinet | NFP | Investovat | Vít Hradil | Demokraté | Huawei | Hnutí Hizballáh | S&P | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Legislativa | Hospodářské dopady | Úvěrová kapacita | Dovoz | Unie | Skotsko | České firmy | EUR/MWh | Digitální ekonomiky | Výzkumy | Obchodování na finančních trzích | UnitedHealth Group | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Cena ropy na světových trzích | Deflace | Kristalina Georgievová | Tovární objednávky v USA | Pozitivní zprávy | Obchodování na pražské burze | Komoditní | TIM | Německé firmy | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Úrokové míry | Swingový trading | Pokles tuzemské ekonomiky | CFD (Rozdílové smlouvy) | The New York Times | Ekonomický kalendář | FDP | Recyklace | CFRA Research | Prezident | Investing.com | Ženské legendy tradingu | Vzdělání | ZEW | Prognóza Fedu | Očekávaný vývoj | CME FedWatch | Výsledky | ATRIS | Coca-Cola | Finanční služby | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Ekonomické oživení | Globální ekonomiky | DailyFX | HUF | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Typ koronaviru | Richard Bechník | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Retracement | Americký index | ProCent | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Ekonomický balíček | Energie | Silný dolar | Odhad inflace | ČSOB Petr Dufek | NKÚ | Růst inflace | BHS | Centrum pro automobilový výzkum | Kapitálové rezervy | Analytické služby | Pesimismus | Objem | Oživení v Číně | Klima | Inverze výnosové křivky | Týdenní pivotní body | České banky | Sociální nepokoje | Investovat do Bitcoinu | Ženy | Ceny plynu v Evropě | Velké firmy | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Čínské ministerstvo obchodu | Národní měny | IEA | Ekonomický vývoj | Slevové akce | Anglie | S&P Global | Firmy | Investiční aktivita | Hlavní úroková sazba | MMF Kristalina Georgievová | Ekonomika Německa | Agentura Bloomberg | Studie | Znehodnocení koruny | Symposium v Jackson Hole | Nástroj | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Premiér Andrej Babiš | Zpráva | S&P 500 Index | Polsko | Cestovní ruch | Prémie | Celkový zahraniční dluh Ruska | Zvyšování mezd | Inflace v Česku | Cenová hladina | Měna | Znárodnění | Rok 2024 | Zahraniční dluh Ruska | Kering | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hypotéky | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Současná situace | Školení | Aktuální hodnoty měny | Silné cenové tlaky | Nadšení | Přijetí | Deficit | Lukáš Kovanda | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Bydlení | Česká spořitelna | Jackson Hole | Roche Holding | OPEC | USD/PLN | Vedoucí představitelé | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Jednání FOMC | Nová prognóza | Egypt | Investice do nemovitostí | Nabídka | Ekonomické ztráty | Meziroční inflace v eurozóně | Inflace v květnu | Maloobchod | Centrální banky | CME FedWatch Tool | Zpomalení inflace | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Prezidentka ECB | Moët | Ministerstvo obchodu | Zprávy | UPS | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Silnější dolar | Obavy z recese | Zahraniční dluh | PMI ve výrobě | Dolary | Reálné mzdy | Čínský těžař ropy | Federální rezervní systém | Vstupy | BREAKING | Hackeři | Evropské trhy | Averze k riziku | Ministerstvo práce | Stavebnictví | Kurzarbeit | Treasuries | Britský statistický úřad | Donald Trump | Kathy Lien | Asie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Instituce | Evropské akcie | Dopady inflace | Bank of Japan | Globální dodávky čipů | Americké objednávky | Úroková sazba v Maďarsku | E15 | Podnikatelská důvěra | Silný růst | Ropa Brent | Americké akcie | Vyhlídky | BBC | UBS Group | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Kongres | Joachim Nagel | Andrew Fieldman | Nový týden | Natland | Program nákupu aktiv | Reakce trhu | Martin Krištoff | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Pád rublu | Hamburk | Výrazný růst | České koruny | Čeští exportéři | Ekonomické škody | Korekce | Zpřesněný odhad | Spotřebitelská důvěra v USA | Výkonost průmyslu | Výrazný pokles | Nové trhy | Vyšší náklady na půjčky | Vývoj ekonomiky | Projev Jeroma Powella | Pražské burzy | Průzkumy | Česká bankovní asociace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Globální recese | Objem exportu | CNOOC | Oživení české ekonomiky | Index cen průmyslových výrobců | L'Oréal | Propad | Oblasti podnikání | Sazby ČNB | Turecko | Ekonomika ČR | Ekonomický propad | HDP eurozóny | Náklady na půjčky | Rating | Hokejové mistrovství světa | Pandemie koronaviru | Koronavirová pandemie | Microsoft | Potenciální změny | Příležitosti | xStation | Pokles úrokových sazeb | Výsledky průzkumu | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Demokratické strany | ANO | Hrubý domácí produkt | Mistrovství | Finanční rezervy | Podnikatelé | Automobilky | Televize CNBC | Exporty | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Ekonomické ukazatele | ARK Innovation | Data z USA | Zahraniční obchod | Zpřísnění sankcí | Devalvace | Technický výhled na trh | Výsledky společnosti | Evropská banka | Medián | Výpadky | Graf | CFRA | Digitální ekonomika | Gazprom | Akciový index | Centrální banka | Životní prostředí | AllianceBernstein | Přehled | Zpráva o inflaci | Oživení americké ekonomiky | Rady expertů | Investorka | Plyn | Inflační vývoj | Trendové linie | Export v dubnu | Pár EUR/USD | Omezení pohybu | Počet pracovních míst | Spotřebitelská nálada | Výnosové křivky | Jádrová inflace | FinGO | Andrew Bailey | Hennessy | Hospodaření | Zveřejněná data | Fed | Caroline Bainová | Růst spotřebitelských cen | ADP report zaměstnanosti | Zpracovatelský sektor | Andrej Babiš | Institut Ifo | Viceguvernérka ČNB | Cerebras Systems | Ruský trh | Měsíční data | Údaje o inflaci | Běžný účet | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Hermes International | Reuters | ING | Unilever | Vývoj kurzu koruny | Současný propad | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Nobelovy ceny | Brexit | BK Asset Management | Chevron | Ceny ve výrobě | Kompozitní index | Investment | Centrální banka Japonska | Data z americké ekonomiky | Markets | Výrobce letadel Boeing | Depozitní sazba | Prodeje domů | Výstupy | Obchody | Souhrnný index | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Německý hospodářský institut | Cyklus růstu | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Pozornost | BHS Štěpán Křeček | Firma | EURUSD | J&T | Nálada domácností | Portugalsko | Svíčkový graf | Česká měna | S&P 500 | Ministr práce | Roční výkonnost | Data z amerického trhu práce | Zvýšení úrokových sazeb | Organizace ADP | Obchodování | PwC | Předseda | Evropské banky | Centrální banky ve střední Evropě | Zpomalující inflace | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | Opatření centrálních bank | Britové | Ztráty peněz | CFD | Přímé zahraniční investice | Snížení sazeb | Cena akcie | Indikátory sentimentu | Pokles české ekonomiky | Harrisová | Investment management | Zvýšení základní sazby | Financovat | Vývoj inflačních očekávání | Aleš Michl | Propad exportu | Green Deal | Jednání o brexitu | Philip Morris | Výhled vývoje ekonomiky | Míra | Natixis | Oblečení | Úroky | Americký průmysl | MT4 | Ipsos | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Nomura | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Předstihové ukazatele | Prudké zdražování | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Silný trh | Air | WEN | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Prosincová inflace | Giovanni Staunovo | Japonsko | Klesající trend | Termínované vklady | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Dior | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | Těžba ropy | Jiří Rusnok | Pokles | Prognóza ČNB | Onemocnění | Velikonoce | Země EU | Bancorp | MJ | Charles Schwab | Pokles cen ropy | Nejvýraznější pokles | Technologické firmy | Index spotřebitelské důvěry GfK | Exportní průmysl | Americká ekonomika | Vyjádření premiéra | Nejistota | Podpora | Doporučení | Invest | Vít Endler | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Spotřebitelské výdaje v USA | Economic | Finanční krize | Česká republika | Společnost XTB | Repo sazba | Index cen | Zestátnění | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Nálada britského finančního sektoru | Inflace v červenci | Investment Management | OECD | Pivot | Pokles indexu | Capital Group | FXCM | Deutsche Bank Securities | Úrokové sazby Fedu | Ekonomická důvěra | Centrum | Velké technologické firmy | Prezident Vladimir Putin | Iris Pangová | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | Vlny koronaviru | Oslabení koruny | Bankovní rada České národní banky | Americká data | Globální ekonomika | Fatih Birol | Broker Consulting | Ceny komodit | Boris Johnson | Růst výnosů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Společná měna | Cena zlata | Organizace zemí vyvážejících ropu | Trinity Bank | Vice | Analytik České spořitelny | Růst cen | Rizikové investice | Rozvolnění restrikcí | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Asset management | Sazby beze změny | Repo sazby | Německá vláda | Inflace v Británii | Index nákupních manažerů (PMI) | Podpůrný balíček | Financování | ČSÚ | Finanční společnosti | Šíření viru | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Pokles ekonomiky | Růst úroků | USDJPY | Největší čínský těžař ropy | Šíření nemoci COVID-19 | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Ceny zboží | Los Angeles | Virus | Prezident Joe Biden | Opatření proti šíření koronaviru | Vysoké ceny energie | Zahájení obchodování | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Kov | Zvýšení inflace | QE | Louisiana | Průměrná mzda | Cena | NÚKIB | Bollinger Bands | ECB dnes | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | CME | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Philadelphia Fed index | Šíření koronavirové nákazy | Celková inflace | Elvira Nabiullinová | Odhodlání | Důvěra v průmyslu | WTI | Světová banka | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Raiffeisen Bank International | Finanční gramotnost | RBNZ | Polský zlotý | Odstřižení od SWIFT | Intuit | Bankéři | Spekulace | Predikce vývoje | Dlouhodobé posilování koruny | Nord Stream | EMU | Konjunkturální průzkum | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Novozélandský dolar | OCI | Domácnosti | FTSE | Výkyvy kurzu koruny | Cena ropy | Plán firmy | Inflace | Panelové diskuze | Tržby | Větší riziko | Značné riziko | Účet platební bilance | Fed dnes | Situace | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Německý Ifo index | Historické rekordy | Předběžné výsledky | Ekonomie | Erste Group | Daně z příjmů | Euro vůči dolaru | Marriott International | Rozdělení československé měny | Alphabet | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Přizpůsobovat se | USD/CZK | Životní náklady | Statistiky | Peněžní zásoba | Světová ekonomika | SAP | Asijské země | Spolkový statistický úřad | FX | Propad HDP | Růst mezd | Nový typ koronaviru | Krize eura | Silnější kurz | Kurz | Americký PMI | Evropská centrální banka | IFO index | Pandemie covidu | ISM | Unicredit | Stagnace | Pokles výnosů | CME Group | Lockdowny | Nižší růst | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Investiční plány | Abbott Laboratories | Naše prognóza | Propad akcií | Conference Board | Nižší ceny ropy | Ekonomové | Vývoj hodnoty | Fiskální stimuly | Destatis | Měď | Úspory | Kurz české koruny | Conseq | Proinflační | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | Ranní okénko | Vývoz z Německa | Chorvatsko | Predikce | Analytici | Elektromobily | JD.com | Prima | Dobré zprávy | Delta mutace | Kurz koruny | Analytici Goldman Sachs | Nedostatek surovin | Citigroup | Ekonomické výsledky | Důvěra v eurozóně | Propad cen komodit | Mario Draghi | Vysoká inflace | Západní státy | Hospodářství | Zápis ze zasedání ECB | Moody's Analytics | Utahování měnových podmínek | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | Zahraniční společnosti | Snižování úrokových sazeb | AKHAN | Labouristická strana | Brexitové dohody | Epidemiologické situace | Švédská ministryně financí | Nové peníze | CNOOC Ltd. | Coinbase | USA inflace | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Debata | Conseq Investment Management | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Koronavirové krize | Vývoz | Andrew Kail | Světové finanční krize | Moody's | První odhad | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Vyjádření představitelů | ASML | Banka Morgan Stanley | CZK/EUR | Nálada spotřebitelů | Růst globální ekonomiky | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | Největší propad | Stavební povolení | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Signály | Trh zlata | Vylepšení teorie aukcí | Koronavirové pandemie | Produkce zemního plynu | Příjmy a výdaje | Prime | Ekonomický výzkum | Štěpán Křeček | Prudký propad | Změna politiky | Miroslav Novák | Negativní nálada | Inflace v listopadu | Americké ministerstvo práce | Růst čínské ekonomiky | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Pšenice | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Capital | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | Psychologie | INSEAD | Úspěchy | Ekonomická recese | Británie | Prezident Donald Trump | CySEC | Zoetis | Saxo | OSN | Měsíční report | Globální trhy | Cena elektřiny | Hang Seng | PMI indexy | Místopředseda představenstva | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Martin Novák | Mince | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Prvotní kurz koruny | Nákup aktiv | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Nord Stream 1 | Růst HDP | CrowdStrike | Čínské ministerstvo | Rostoucí ceny | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Množství objednávek | Pokles sazeb | Ozbrojený konflikt | Celkový výsledek | RBI | Míra inflace | Swiss Life Select | Antivirus | Zahraniční investice v Číně | Ekonomické údaje | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | Spotify | Objem objednávek | Nařízení | Nemovitostní trh | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Michal Skořepa | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Kancléř Olaf Scholz | Guvernér centrální banky | Peking | Průmysl | Oslabení kurzu | Body | Československé měny | Bolest | Dluhopisový trh | Podnikání | Nobelova cena | Růst produktivity | Tempo růstu | GfK | Aktivita firem | Bankovnictví | Nárůst tržeb | Break-Even | Gamble | Biliony | Bilion dolarů | Průmysl a zahraniční obchod | Akciové trhy | Jeremy Hunt | České dluhopisy | Úrokové sazby | Nakažlivější varianta koronaviru | Redukce | Myšlenka | Guidance | Hospodářské soutěže | Důvěra v Německu | Situace na trhu | Reporty | ANZ | Reputace | Ekonomika Spojených států | Bankovní společnosti | Centrum pro automobilový výzkum (CAR) | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | DAX | Zasedání České národní banky | SARS | Co bude | Fibonacciho retracement | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | Časopis Forbes | Střední podniky | Cenový strop | Beata Javorciková | SWIFT | Fiskální politika | Tuzemský průmysl | Business | Facebook | Ekonomové Raiffeisenbank | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Vrcholy | Schodek | Pokles cen | Prodej aut | Manažerka | Euro | ROCE | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Investice v zahraničí | Abú Dhabí | Vysoké inflace | Raiffeisenbank a.s. | Kurz rublu | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | ČBA | FedWatch Tool | Vývoj kurzu | Měny regionu | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Riziko ztráty | Devizový trh | Ministryně financí | Technologický pokrok | Hliník | Deutsche Bank | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Výsledek voleb | Futures na ropu | Air Bank | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | Hizballáh | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Švédská akademie věd | Načasování | Fio banka | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zrychlení inflace | Sentiment | Dnešní statistiky | Maďarská centrální banka | Breaking | Růst úrokových sazeb | Bývalý prezident | Podílové fondy | Ekonomika | Politika | Hospodářské recese | Pozornost trhu | Akcie ČEZu | PLN | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Konjukturální průzkum | Analytika | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | SAS | Německá ekonomika | Karel Havlíček | Forint | GDP | Evergrande | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Index Exportu | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Investování do nemovitostí | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | MPSV | Letectví | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Plánování | Plynárenský gigant | Pivotní body | Oxford Economics | Země eurozóny | Clemens Fuest | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | CBS | Otto Daněk | Situace v průmyslu | Těžaři kryptoměn | Dobrá zpráva | Úroková sazba ECB | Poskytování hypoték | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Janet Yellen | Invaze | Dodávky čipů pro automobilky | Proticyklické kapitálové rezervy | Varianty koronaviru | Cykly | Zhodnocení | Dolar | Míra inflace v Polsku | Spořící účty | Snížení základní úrokové sazby | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Zdanění | Prodejní cena | FOMC | Technologický Nasdaq | Dividenda | Datový kalendář | Americký akciový index | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Národní bezpečnost | Americký trh práce | Hodnoty měny | Ekonomická zpráva | Hrubý domácí produkt Saúdské Arábie | Finanční podmínky | Server CNBC | Počasí | Zestátnění ČEZ | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Zaměstnanci | Bankovní krize | Evropský trh | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Finanční trhy | Statistický úřad | Cyrrus | Dobrý výsledek | Komunistická strana | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Turistický ruch | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Pantheon Macroeconomics | LME | Výnosy státních dluhopisů | Epidemie nemoci | Glapinski | Bílý dům | OSVČ | Cenové hladiny | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | USD za barel | Nejvyšší kontrolní úřad | Poslanecká sněmovna | Počet nakažených | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Konsensus trhu | Středoevropské měny dnes | Přejít na euro | New York | St. Louis | Akcie ropných společností | Zvýšení úroků | Standardní ekonomické ukazatele | Obchodní bilance | Akcie aerolinek SAS | Výdaje | EU | Německé tovární objednávky | Energetické společnosti | Zotavení ekonomiky | Problémy | Zpomalení růstu | Jednotná měna | G20 | Rekordní schodek | Tempo růstu čínské ekonomiky | Slabší kurz | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Invaze ruských vojsk | Inflace v Německu | Index ekonomické aktivity | ODS | Ekonomická rizika | Ropa | České vlády | Dluhopis | Vývoz do Spojených států | Rozvoj | Makroekonomická data | Izraelská armáda | Asociace exportérů | Obchodování s CFD | Capital Economics | Transakce | Nejslabší růst | Prodeje existujících domů | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | UnitedHealth | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Irsko | Asie a Tichomoří | Bankovní sektor | Spotřeba domácností | NZDUSD | Průzkum společnosti | Výzkumné společnosti | Index PCE | Finanční centrum | Akcie aerolinek | Finanční sektor | Uvolnění měnové politiky | Ceny benzínu | Kypr | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Guvernér Rusnok | Paul Milgrom | Spotřebitelská poptávka | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | Robert Wilson | Obchod | Navýšení úrokových sazeb | Oslabení | Britské hospodářství | Anexe Krymu | Zdražování energie | ETH/USD | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | Globální finanční krize | ZEN | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Úsilí | Žádosti o podporu | Purple Trading | Zlevňovat nákupy | Poradce | SVB | WEF | Negativní hospodářské dopady | Spojené státy | Evropské méně | Hodnota indexu | Míra inflace v Británii | Ifo Clemens Fuest | Signál | Ekonomický výhled | Zdražování | ING Bank | Energetické krize | Výsledkové sezóny | Člen bankovní rady | Ředitelka | Investiční ředitelka | Komerční banka | ADP | PMI ve službách | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Trhy | Úbytek | Sankce | Termínový kontrakt | Růst eurozóny | Ropy | Rozdílové smlouvy | Nové žádosti o podporu | Platforma | Ekonomka Raiffeisenbank | Míra úspor | NFIB | JD | Ekonomický dopad | Společnost | Petr Dufek | Si Ťin-pching | Úspěch | Důchody | Sázky | Ekonomka MMF | Forbes | Zboží z Číny | Obchodované fondy | Dnešní údaje | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Generální ředitel | Úvěrový rating | Ukrajinská ekonomika | Helena Horská | Výkon německé ekonomiky | Slovensko | Světové hospodářství | Rozšíření | NBER | Výhled růstu globální ekonomiky | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Schwab | Nálada | Janus Henderson | Umělé inteligence | Indikátory | Tisková konference | Eura | Výsledek HDP | Vysoké ceny | Nizozemsko | ACT | Organizace | PriceWaterhouseCoopers | Obilí | CBI | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Růst | Růst cen výrobců | Akciové futures | Polská centrální banka | Air Liquide | Příjmy | Clarivate Analytics | JPMorgan | Prezident Ifo | Finanční situace | Lucembursko | Michal Brožka | Zajištění | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Propad cen ropy | Zprávy z krypto průmyslu | Pandemie | Část ruského dluhu | Investiční cíle | Index | Wall Street Journal | PCE index | Lockdown | Tightening | Cenový index | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Bohatství | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Průmyslová produkce | Úročení | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Ekonomické důsledky | CFDWorld | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Snižování úroků ve střední Evropě | Volby | CAR | Vyšší úroveň | BHP Group | Protiepidemická opatření | Index pro zpracovatelský průmysl | MasterCard | Královna fundamentů | Cíle | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Bezpečnost | Výrobce elektromobilů | ASEAN | Odhad letošního růstu | Zrušení superhrubé mzdy | Akademie věd | Problém s nedostatkem čipů | Zlotý | Micron Technology Inc | Wilson | Aktuální situace | Jana Lvová | Mistrovství Evropy | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Pečlivé plánování | Foreign Exchange | Výkyvy | Volatilní | Osobní výdaje | Retail | Schodek státního rozpočtu | BIC | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Růst platů | Základní sazba | 1D | Prodeje | Okénko trhu | Zprávy z krypto | Rozvíjející se země | Přelom roku | Rozsáhlé sankce | Adam Glapiński | Investice v Číně | SpendingPulse | Trend klesající | Březnová data | Meta Platforms | Česká inflace | Úvěr | Poradenská společnost | Snížení nákladů | Akcie výrobce elektromobilů | Šance | První veřejná nabídka akcií | Tisková konference ČNB | Technický výhled | Zhoršení epidemické situace | Gruzie | Ženská přednost | Podnikání na kapitálovém trhu | Class A | Oživení globální ekonomiky | Globální krize | Covid | Fio | Výrobní ceny | Návratnost | Odvětví | Návratnost investic | Šok | Globální prodej | Report ADP | Rakousko | Obchodní příležitosti | Druhá vlna | Dna | Dostupná data | Ministerstvo energetiky | Investorský sentiment | Investiční společnosti | Odpojení Ruska | Aleš Sosnovský | Maďarsko | Výrobní sektor | Mzda | Fincentrum & Swiss Life Select | Guvernér banky | Lídři Evropské unie | Poradenství | NZD/USD | Mastercard pro Česko | Měnový pár | LVMH | Volby v USA | Očekávaný růst | British American Tobacco | Konference v Jackson Hole | David Vagenknecht | Prodeje aut | Banka | Růst výroby | Kamala | Začátky úspěšných traderů | Forward | Dollar Index | Epidemie nemoci covid-19 | Chybějící poptávka | Cena plynu pro evropský trh | Vakcinace | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Investiční analytik | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Analytička | ČSOB | MF | Snižování úroků | Dopady pandemie | David Marek | Středoevropské měny | Ekonomiky | Měnová politika | Evropa | Ifo Klaus Wohlrabe | Tradingový vrchol | Tesla | Bloomberg Economics | Michal Šnobr | Stabilita | Negativní dopad | Vklady | Ženské legendy | Vstup do eurozóny | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Dynamika HDP | Onemocnění COVID-19 | Ekonom BHS | Britský premiér | Hlavní ekonomka MMF | Německá spotřebitelská důvěra | Problémy v dodavatelských řetězcích | Bilance zahraničního obchodu | Ropa roste | Chris Zaccarelli | Marketingová komunikace | Lepší zítřky | Produkce ropy | Cyber Monday | Evropská komise (EK) | Předpověď | Společnost UPS | Poptávka v Číně | Snižování nákupu aktiv | Hlavní ekonom ING | Daňový balíček | Ekonomický růst | 5G | Krize | Asociace | Management | Oživení z pandemie | Inflační výhled | Největší ekonomiky | Pokračování trendu | Zoetis Inc | Ekonomka Světové banky | Pražská burza | Panika | CNBC | Meziroční inflace v Německu | Epidemické situace | US dollar | UBS | Údaje | Natalia Lechmanová | Vyšší mzdy | Úvěrová kapacita Mezinárodního měnového fondu | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | IMF | Adam Khan | Důvěra investorů | Odhady ČNB | Suroviny | Propad české ekonomiky | Snižování cen | Společnost Boeing | Ekonomické uzavírky | Hermes | Riziko recese | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Posilování české koruny | Stlačení inflace | Snižování sazeb | Denominace | Důvěra spotřebitelů | Odhad vývoje HDP | Nemovitosti | HDP Saúdské Arábie | Vlastnictví | Visa | finGOOD | Práce | Procter & Gamble | Roche Holding AG | Očkování | XTB | Mastercard SpendingPulse | Důsledky koronaviru | Abu Dhabi Commercial Bank | Spoření | Vývoj trhu | Podniky | Lufthansa | Průmysl v eurozóně | Investiční firmy | Nabídka akcií | Polský zlotý a maďarský forint | Nárůst výdajů | Kanada | Aktualizace softwaru | Zvýšení mezd | Index spotřebitelských cen | ABB | Největší centrální banky světa | Skepse | Američané | Rosbank | Volatility | Ministr financí | Mateřské firmy | Rubl | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Vývoj na trhu | Schodek rozpočtu | DNB | Starteepo | Výkonná ředitelka | Červnová inflace | IMFC | Tomáš Jícha | Pracovní síly | Pandemie covidu-19 | Ruské banky | Sam Stovall | Raiffeisenbank Helena Horská | Úroveň parity | Magdalena Anderssonová | Důvěra v českou ekonomiku | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Český vývoz | MF ČR | Standard Chartered | Inflace v eurozóně | Německo | Czech Fund | Daň z mimořádných zisků | Hlavní ekonomka Světové banky | Ark Innovation | USD/JPY | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Český index nákupních manažerů | Biden | Ruská centrální banka | Daň z příjmu | Cílové ceny | NASDAQ 100 | Růst české ekonomiky | Veřejný sektor | Legendy tradingu | Ekonomka ING | Zrychlení růstu | Akciový trh | Šíření nákazy | Viceprezident | Fotbalové Euro | Ztráty | Eskalace | Nálada na globálních trzích | Automotive | Odhad amerického HDP | Bilance | Ceny zemního plynu | Inflace v Polsku | Hospodářské výsledky společnosti | Snížení úroků | Výpočet Raiffeisenbank | Zpožděné dodávky | Země G20 | Výkyvy počasí | L.F. Investment Limited | NZD | Šéfka ECB | MWh | Vinci | EK | Investování | Omicron | Setkání centrálních bankéřů | Veřejná nabídka akcií | Oslabování koruny | Pracovní den | Mzdy | UBS Group AG | WHO | Aktuálně trh | Sazby Fedu | Průzkum ČSÚ | Šperky | Zadlužení | Hybridní model | Vojtěch Benda | Obchodníci | Zahraniční investice | Pravidla EU | Dovoz aut | Hamás | ZIP strategie | Ukazatele | Pozice | Týdenní pivot | Ark Invest | Výhled růstu HDP | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Investiční produkty | Výrobce letadel | Poptávky po dolaru | Institut ZEW | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Finanční investice | Situace na trhu práce | Pokles ruské ekonomiky | Uvalení cel | Koronavirová opatření | Opatření vlády | Čína | Koruna | Evropský průmysl | Olaf Scholz | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Hlavní ekonom | Vytěsnění minoritních akcionářů | MIFID | Nastavení měnové politiky | Obchodní ZIP strategie | Zasedání bankovní rady | KfW | Kompenzace | Zlepšení nálady | Ministerstvo financí | Hospodaření českého státu | Guvernér | Úrokový diferenciál | Obchodování na burze | České výnosy | USA | Zemědělství | Riziko | František Bostl | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Odražení ode dna | Evropská spotřebitelská důvěra | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Jiří Polanský | Black Friday | NERV | Netflix | Předkrizové úrovně | Vladimir Putin | Největší pokles | Dluh Ruska | Kontrakt | Miliardy dolarů | Míra chudoby | Vývoj jádrové inflace | Strategie Kathy Lien | Poptávka po ropě | Letecká společnost | Bankovní asociace | Deloitte | Kimberly-Clark | Obchodní výhled | KPMG | Vývoj mezd | Ocenění | Burze | Hodnocení ekonomiky | Manažeři fondů | Investovat peníze | Meziroční inflace | Devalvace koruny | Budování tržní ekonomiky | Sektor služeb | Výkon | Počet nezaměstnaných | Česká vláda | Domácí poptávka | Premiér Boris Johnson | Zajištění proti inflaci | Stimuly | Hospodářské podmínky | Fingood | Analytik ČSOB | Zasedání měnového výboru | Zelená ekonomika | Zpřísňováním měnové politiky | Motivace | Štědrý den | Hospodářství Evropské unie | Průmyslová výroba v září | Následky krize | Investiční stratég | Statistika | Další pokles | Vývoj ceny | Ruská ekonomika | Přerozdělení bohatství | Emise | Wealth Management | Obchod s Ruskem | Obchodní politika | Zlevnění hypoték | Inflace v Británii v červnu | Londýnská burza kovů (LME) | Válka na Ukrajině | Pražský PX | Více peněz | Výsledek inflace | Nastavení úrokových sazeb | Prodej | Šíření onemocnění | Investiční plán | Ekonomka SB | Japonská centrální banka | Aktivity v USA | Euforie | Nobelova cena za ekonomii | Investiční | Cena plynu | Státní pomoc | Snížení daní | Ekonomika USA | Jana Vaisová | Ústup inflace | Rozbor | Progres | Globální dluh | Včerejší obchodování | Cenový index PCE | Berlín | Gita Gopinathová | Globální prodej aut | Bitcoin | Výkonnost | DNB Markets | Česká ekonomika | Výroba aut | Nesoulad | Přebytek obchodní bilance | Americká banka | Hospodářské oživení | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Opatření | Sankce Rusko | Distribuce | Index S&P 500 | Ekonomická situace | Závislost | Česká koruna | Konzervativci | Krypto | Pavel Sobíšek | Sucha | Zlato | HDP | Christian Dior | Znehodnocení úspor | Restrikce | Maloobchodní tržby | Eskalace konfliktu | Rozhodnutí bankovní rady | CL | Výroba automobilů | Kapacita Mezinárodního měnového fondu | Prognóza IE | New York Times | Fond | Luboš Růžička | PMI index | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Statistici | Používání eura | Objednávky | Inflační očekávání | Záchranný balík | Joe Biden | G7 | Nedostatek zakázek | Cenový PCE index | Zastavení dodávek | Slovinsko | Počet prodaných nových domů | Výnosy českých státních dluhopisů | Uhlí | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Ministr práce a sociálních věcí | Komodity | CZK/USD | Analýza | Vyšší inflace | ČNB dnes | Údaje o nezaměstnanosti | Železnice | Pražský index PX | Pandemie v Německu | Výrobní náklady | Objem vyplacených dividend | Německé akcie | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | EBRD | Česká národní banka (ČNB) | Maloobchodní tržby v USA | Podnikatelské klima | Abbott | Mezinárodní obchod | Indikátor ekonomického sentimentu | Ceny energie | Kryptoměny | Investiční doporučení | BCS | Vedlejší účinky | Holding | Vítězství | Tesla a Alphabet | Ekonomické indikátory | Capital.com | Akcie ČEZ | Koronavirus | Centrální bankéři | Kurz koruny vůči euru | Konfederace | Hotelnictví | Zlepšení | Solidní růst | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Nižší úrokové sazby | Tržní predikce | Ministr financí Jeremy Hunt | Měnové podmínky | Dnešní události | Amazon | Kurs koruny | Španělsko | Výrobní inflace | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | CEE | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Nákup devizových prostředků | Wall Street | David Audretsch | Ropný průmysl | Výrobce elektromobilů Tesla | Pokles reálných mezd | Základní úroková sazba | Markit | Nákup dluhopisů | Graf dne | Ceny mědi | Hike | Výzkum v oblasti podnikání | Cathie Wood | Americké vlády | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot