Dostupnost bydlení
Invesco: Průvodce investora prezidentskými volbami v USA
04.11.2024 Prezidentský souboj v USA mezi viceprezidentkou Kamalou Harrisovou a bývalým prezidentem Donaldem Trumpem vstoupil do posledních hodin. Jeho výsledek může mít výrazný dopad na vybraná odvětví a průmyslové obory, stejně jako na regiony, měny a komodity. Některé z těchto tržních dopadů však nemusí být intuitivní.
V USA chybí byty a domy, bydlení promlouvá i do voleb
23.10.2024 V jihozápadním rohu čtvrti Crown Heights v newyorském Brooklynu ještě nedávno stála opuštěná cihlová továrna na koření, teď zde developerská společnost buduje nový komplex bytů a kanceláří. Je to jedno z mnoha míst, kde se dnes v nejlidnatějším americkém městě staví. Podle místních úřadů i expertů se ale staví málo, zejména cenově dostupnějších bytů. Problémy na realitním trhu, které se zdaleka netýkají jen New Yorku, před prezidentskými volbami přispívají k nespokojenosti mnoha Američanů s ekonomikou jejich země.
WSJ: Prezidentova léčba šokem v Argentině zabírá
30.09.2024 Reformy argentinského prezidenta Javiera Mileie vyvolávají vášnivé debaty o roli státu v ekonomice. Tento libertariánský ekonom sám rád mluví o léčbě šokem. Trhu s bydlením naordinoval zrušení přísné regulace nájemného a zatím se zdá, že léčba zabrala a bydlení je díky ní dostupnější, píše americký deník The Wall Street Journal (WSJ).
Nejdéle se vydělává na byt v Praze. Na nový třípokojový byt je potřeba 14,6 ročních platů
16.09.2024 Nové bydlení je nejméně dostupné v Praze. Při průměrné ceně 120,4 tis. Kč za metr čtvereční je na třípokojový byt potřeba 14,6 ročních hrubých platů. Obdobná dynamika se týká i starších bytů. Po Praze je další nejméně dostupné bydlení v Bratislavě a Mnichově. Od začátku roku 2015 se ceny bytů zvýšily téměř o 150 %, zatímco mzdy vzrostly o 62 %. Dostupnost vlastního bydlení zhoršují i rostoucí náklady domácností spojené s bydlením a energiemi. V Česku za posledních 20 let vzrostly o 8,8 % a v rámci EU jsme na šesté příčce s 26% podílem na celkových výdajích domácnosti. Data k aktuální dostupnosti bydlení a nákladům spojeným s ním se podívala ve své analýze online investiční společnost Portu.
Hospodářské výsledky společnosti D.R. Horton: fakta největšího developera v USA 🔎
18.07.2024 D.R. Horton (DHI.US) posiluje o téměř 11 % poté, co největší americký stavitel domů oznámil výsledky za 3. čtvrtletí. Společnost D.R. Horton působí na 121 trzích ve 33 státech. Ve své 45leté historii postavila více než 1,1 milionu domů. Společnost staví a prodává rodinné a vícegenerační domy, nájemní nemovitosti a nabízí hypoteční financování, služby v oblasti vlastnických práv a pojištění.
Nedostatečná výstavba požene ceny nemovitostí nahoru
10.07.2024 Podle údajů Eurostatu klesly ceny bytů v ČR do poloviny loňského roku jen o 4,5 %. Vzhledem k tomu, že za posledních pět let zde byty celkově zdražily o 56 %, šlo vlastně jen o symbolickou korekci předchozího prudkého růstu, která ovlivnila (ne)dostupnost bydlení jen minimálně.
I přes výrazný růst cen nemovitostí realitní bublina v ČR nehrozí
05.06.2024 Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech výrazně rostou, zejména ve velkých městech a jejich okolí. Tento růst je způsoben kombinací faktorů, jako je nedostatečná nabídka nových bytů, nižší úrokové sazby hypotečních úvěrů a rostoucí poptávka, ať už ze strany investorů nebo zájemců o vlastní bydlení. Mimořádnou situaci na českém realitním trhu potvrzují také nová data evropského statistického úřadu Eurostat: v letech 2010 až 2022 zdražily byty a domy v ČR o 126 procent. Průměrný nárůst v zemích Evropské unie je přitom pouhých 47 procent.
ČNB pokračuje ve snižování úrokových sazeb. Hypotéky zlevní, ale dostupnost bydlení se nezlepší
08.02.2024 Poslední data z ekonomiky signalizují, že v ekonomice nastává obrat a jdeme už nahoru. To se odrazilo v uvažování centrálních bankéřů. Ti mají nejspíš optimistický výhled nejen o těchto indikátorech, ale i u inflace. Je velmi pravděpodobné, že příští týden zveřejněná statistika inflace vykáže dramatické zpomalení. Je dokonce možné, že se během roku 2024 dostaneme s inflací pod 3 %.
Nižší úrokové sazby povzbudí české stavebnictví
06.02.2024 „Snižování úrokových sazeb Českou národní bankou povede k vyššímu zájmu lidí o hypoteční úvěry. Díky tomu bude proudit více peněz z hypotečního na realitní trh, což povede k růstu cen nemovitostí. Na základě tohoto vývoje lze očekávat, že se postupně začne oživovat stavební produkce, kterou však zatěžuje přílišné množství regulací,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Ceny bydlení v ČR se v poměru k EU ve 3. čtvrtletí vyvíjely mírně lépe
15.01.2024 Ve třetím čtvrtletí minulého roku ceny bydlení v České republice mírně vzrostly o 0,3 procenta, tedy o půl procentního bodu méně, než je průměr mezi členskými státy Evropské unie. Meziročně ceny bydlení v Česku klesly o 3,5 procenta, o 2,5 procentního bodu více než v EU. Vyplývá to z dat Eurostatu zveřejněných na webových stránkách. Důvodem pro meziroční pomalejší růst a větší meziroční pokles cen v poměru k EU je podle analytiků oslovených ČTK ochlazení tuzemského realitního trhu zapříčiněného vyššími hypotékami, než je evropský průměr.
Forex: ČNB ponechá sazby beze změny
29.03.2023 Americké probíhající prodeje nemovitostí v únoru pravděpodobně meziměsíčně poklesnou. Zkorigují tak lednový vývoj, kdy prodeje dosáhly nejvyšší úrovně od června 2020. Ty byly pozitivně ovlivněny meziměsíčně nižšími úrokovými sazbami, které byly v lednu nabízeny. I tak ale bylo množství kontraktů podepsaných v lednu meziročně o 22 % nižší. Trh nemovitostí tak nadále trpí utahováním měnových podmínek. Začínají se však již objevovat zvýhodněné cenové nabídky, které zvyšují dostupnost bydlení a mohly by přispět k oživení tamního nemovitostního trhu.
Index prosperity: Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v EU
02.03.2023 Česko je dvanáctá nejvyspělejší ekonomika v Evropské unii. Ve srovnání s loňskem si pohoršila o tři příčky, zejména kvůli vysoké inflaci a nízké přidané hodnotě produkce. Vyplývá to z nového Indexu prosperity zaměřeného na ekonomiku, který sestavili a dnes zveřejnili analytici České spořitelny a portálu Evropa v datech. Nejsilnější evropskou ekonomikou je podle indexu Švédsko.
Ranní okénko - Americký nemovitostní trh pod drobnohledem
21.06.2022 Dnešní ekonomický kalendář nijak zvlášť nabitý není a trhy tak daty z reálné ekonomiky budou ovlivňovány jen minimálně. Pozornost budou budit prodeje existujících domů v USA, kde se očekává další meziměsíční pokles. Americký nemovitostní trh začíná přitahovat čím dál tím více pozornosti, především kvůli obavám ohledně negativního budoucího vývoje. Kombinace vysokých úrokových sazeb, horších finančních podmínek domácností a hrozby zpomalení ekonomiky totiž představuje riziko ochlazení dosavadního silného růstu cen nemovitostí.
Rozbřesk: Nemovitosti podle ČNB nadhodnoceny o 40 %, pokles jen v případě hlubších problémů
17.06.2022 Ceny nemovitostí na začátku roku nehledě na růst úrokových sazeb dál rychle stoupaly - meziroční dynamika cen starších bytů v Praze i mimo Prahu zrychlila na 30 %. Zdá se tedy, že propad hypotečního trhu zatím neměl na ceny výraznější negativní dopad a dostupnost bydlení (příjmová) zůstává v Česku jedna z úplně nejhorších v Evropě - podle posledních dat OECD je poměr cen českých nemovitostí k příjmům domácností skoro 4 směrodatné odchylky nad dlouhodobým průměrem (v EU je to v průměru lehce přes 2,5).
Nemovitosti nadhodnoceny o 40 %
17.06.2022 Ceny nemovitostí na začátku roku nehledě na růst úrokových sazeb dál rychle stoupaly - meziroční dynamika cen starších bytů v Praze i mimo Prahu zrychlila na 30 %. Zdá se tedy, že propad hypotečního trhu zatím neměl na ceny výraznější negativní dopad a dostupnost bydlení (příjmová) zůstává v Česku jedna z úplně nejhorších v Evropě - podle posledních dat OECD je poměr cen českých nemovitostí k příjmům domácností skoro 4 směrodatné odchylky nad dlouhodobým průměrem (v EU je to v průměru lehce přes 2,5).
Bloomberg: Zdanění prázdných bytů bohatých lidí bytovou krizi nevyřeší
12.09.2021 Politikům v různých částech světa se nedaří zvládnout krizi na trhu s dostupným bydlením. V některých světových velkoměstech se tak zaměřili na taktiku, kterou je zdanění prázdných bytů a domů bohatých. Ne všichni jsou však přesvědčeni, že to pomůže. Podle ekonomů jsou tyto poplatky jsou do značné míry politickým divadlem a politici musí začít řešit jiné faktory, jako nerovnováha mezi nabídkou a poptávkou, píše agentura Bloomberg.
Pandemie vrací „mamahotely“ do módy. Mladí lidé ušetří bydlením s rodiči průměrně až milion korun
13.08.2021 „Mamahotely“ se v důsledku pandemie vrací do módy. Mladí lidé totiž během ní z důvodu ekonomické nejistoty a zhoršených vyhlídek na získání práce zůstávají bydlet u rodičů déle. Zároveň pokračující růst cen nemovitostí během pandemie snížil dostupnost bydlení, zejména právě pro mladé.
Praha má kritický nedostatek nových bytů. Čtvrtina najde kupce v neveřejných předprodejích
28.07.2021 Dle dat realitní kanceláře LEXXUS, jednoho z největších prodejců nemovitostí v Praze a okolí, čtvrtina bytů najde kupující v neveřejných předprodejích určených investorům. Nic na tom nemění nízká výnosnost investice do rezidenčních realit ani rostoucí pořizovací ceny. Dlouhodobí investoři se naučili, že na správně zvoleném bytě lze jen těžko prodělat.
Hypotéky zdražují a dále zdraží. Česká národní banka totiž zvýší své úroky už zřejmě příští týden, těsnou většinou hlasů členů bankovní rady
16.06.2021 Bankovní rada České národní banky už za týden rozhodne o úrokových sazbách, ve hře je i první zvýšení úroků od loňského propuknutí pandemie. To by kromě jiného vytvořilo tlak na další růst hypotečních úroků. Průměrná sazba hypoték se podle dnešních dat Fincentrum Hypoindex vrátila už v květnu nad úroveň dvou procent, kde byla naposledy byla loni v říjnu. Doba ultralevných levných hypoték je definitivně pryč.
Další zdražení nemovitostí i ještě nižší úroky na vkladech. K tomu povede programová priorita Pirátů a STAN, kterou je přijetí eura
28.05.2021 Cíle volebního programu Pirátů a STAN někteří přirovnávají k Marshallovu plánu. Což je pochopitelně nepatřičně nebetyčné zveličení, pokud tedy za světodějné nepokládáme třeba zdanění konopí. Program podle všeho nebude dláždit ani cestu k druhé transformaci české ekonomiky, což je další PR slogan, jenž kolem něj v médiích koluje. Představa další transformace je ostatně spíše děsivá. Základy české ekonomiky jsou totiž od 90. let položeny dobře, o čemž svědčí třeba to, že ČR vykazuje nejlepší souhrnný rating ze všech zemí bývalého východního bloku. Tedy ze zemí, které si transformací z centrálně plánované ekonomiky na tržní rovněž prošly. Tři světově nejvýznamnější ratingové agentury hodnotí Česko lépe i než Estonsko, Slovinsko či Slovensko, které přitom platí eurem.
Nový stavební zákon by zlepšil dostupnost bydlení, ale také zmírnil politickou polarizaci
26.05.2021 V Česku se staví zdlouhavě, to je známá věc. Z mezinárodně srovnatelných údajů Světové banky plyne, že proces povolování staveb je tu extrémně komplikovaný. Má to své neblahé ekonomické i sociální důsledky. Pomalá výstavba například způsobuje fatální nedostatek nových nemovitostí zejména ve vyhledávaných rezidenčních oblastech, což stupňuje tlak na růst cen bydlení. Ale nejen to.
Novela zákona o ČNB: Větší dostupnost bydlení pro mladé přinese menší výnosy investičním bytům
28.04.2021 Poslanecká sněmovna schválila 24. března 2021 novelu zákona o České národní bance. Kromě možností ovlivňovat operace na finančním trhu dostala ČNB pravomoc stanovit bankám, tedy komerčním subjektům, limity týkající se úvěrů na bydlení. Tento krok může mít významný dopad na realitní trh a snížit výnosy z investičních nemovitostí. Novelizace zákona nyní čeká na schválení Senátem České republiky.
Zastropování výše nájemného v Berlíně je protiústavní
15.04.2021 „Dostupnost bydlení můžeme navýšit intenzivnější výstavbou bytů a domů. Stanovováním cenových stropů na výši nájemného docílíme jen omezení nabídky nemovitostí, což v konečném důsledku zhoršuje dostupnost bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Kam až můžou růst ceny akcií a nemovitostí?
26.03.2021 Při pohledu na vývoj cen akcií Tesly, nebo i složeného indexu Nasdaq a S&P 500 se musíme ptát, jestli mají tyto oblíbené investiční instrumenty ještě prostor pro růst a případně jaký; jestli se dají dnešní přemrštěné ceny podpořit fundamentem. Stejnou otázku si zajisté dávají i kupující nemovitostí ve Spojených státech a v Česku.
I v hluboké krizi cena nemovitostí roste. Průmysl se stal držákem české ekonomiky
12.03.2021 „Pandemie koronaviru omezila stavební produkci, což vede k omezené nabídce bytů na realitním trhu. Paradoxním důsledkem je růst cen nemovitostí v hluboké ekonomické krizi, který snižuje dostupnost bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Situace ve stavebnictví zdraží nemovitosti. Zaměstnanci v průmyslu si reálně pohoršili
08.02.2021 „Výsledky ve stavebnictví jsou žalostné a povedou k dalšímu zhoršení dostupnosti bydlení v České republice. Bohužel se výrazně snížil počet zahájených i dokončených bytů, což bude vytvářet nedostatek na realitním trhu vedoucí k dalšímu růstu cen nemovitostí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Pandemie zdražuje stavební práce. Průmysl roste i přes špatnou epidemiologickou situaci
08.01.2021 „Ceny nemovitostí budou nadále narůstat, což bude mít negativní vliv na dostupnost bydlení. Pro mladé lidi bude stále obtížnější dosáhnout na vlastnické bydlení a mnozí z nich budou muset setrvávat celý život v nájemním bydlení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Situace ve stavebnictví povede k růstu cen nemovitostí. Průmysl se oživuje díky vakcínám
08.12.2020 „Pokles stavební produkce bude mít nepříjemné dopady na realitní trh. V nabídce bude méně nemovitostí, což bude tlačit na růst cen. Pravděpodobně nastane paradoxní situace, kdy předražené nemovitosti dál porostou na ceně,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Stavebnictví opět výrazně kleslo. Průmysl se musí připravit na zhoršení epidemiologické situace
07.10.2020 „Stát by měl využít volné stavební kapacity a naplno rozjet výstavbu dopravních komunikací. Díky výraznému růstu státních investic může dojít ke stabilizaci stavební produkce. Lépe fungující doprava navíc podpoří hospodářský rozvoj naší země,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Stavebnictví dostalo další tvrdou ránu. Průmysl se postupně zotavuje
07.09.2020 „Stát by měl využít volné stavební kapacity a výrazně navýšit investice v rámci inženýrského stavitelství. Tím by se vynahradily výpadky v pozemním stavitelství, na které výrazně dopadá koronavirová krize,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Historie stavebních předpisů sahá do roku 1886
25.08.2020 „Již více než 134 let platí na našem území různé stavební předpisy. Bohužel jejich současná podoba výrazně brání rozvoji bydlení a dopravních komunikací v naší zemi. Je proto namístě provést zásadní reformu, která povede k výraznému zkrácení délky vydávání stavebních povolení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Nízké úroky na hypotékách přilákaly nové klienty
19.08.2020 „Z hypotečního trhu je pumpováno obří množství prostředků na realitní trh, kde lze kvůli nedostatku nemovitostí očekávat růst cen. To do budoucna může zhoršit dostupnost bydlení v České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Průmysl se zotavuje. Stavebnictví hlásí problémy
06.08.2020 „Žijeme v zemi, kde linky metra končí v polích. Přesto je extrémně složité vybudovat dostatek nových bytů, které by zvýšily dostupnost bydlení ve hlavním městě. Jde o fatální selhání veřejné správy, o kterém politici vědí, ale dlouhodobě ho nedokážou řešit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Starší byty v ČR ve 2. čtvrtletí zdražily o 13,4 procenta
19.07.2020 Prodejní ceny starších bytů v Česku na konci pololetí meziročně vzrostly v průměru o 13,4 procenta na 66.292 korun za metr čtvereční. Tempo růstu mírně kleslo, na konci března byty zdražily o 15 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Bezrealitky.cz, které má ČTK k dispozici. Nejdražší byla Praha (94.619 Kč/m2), která v posledních letech čelí bytové krizi. Nejlevnější byl Ústecký kraj (21.392 Kč/m2). Nájemné stouplo v průměru o 1,6 procenta na 248 korun za metr čtvereční měsíčně. V nejdražší Praze bylo 293 korun, v nejlevnějším Ústeckém kraji 145 korun.
Dostupnost bydlení v ČR je jedna z nejhorších na světě. Češi přitom trpí fetišem vlastnického bydlení a také se v tuzemsku rozevírají nůžky mezi majiteli a nájemci
02.07.2020 Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání s vybranými evropskými zeměmi třetí rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde na 11,4 průměrného ročního platu, v roce 2018 to bylo 11,2 platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Finance | Peníze | Akciový index | Inflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Měnová politika | Německo | Polsko | Turecko | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Světové ekonomické fórum | Swiss Life | Investujeme | Eurodolar | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fannie Mae | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | IFO index | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Kurz | Likvidita | Long | MAE | MIFID | MT4 | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Pozice | Prodeje existujících domů | Rating | Repo sazba | Restriktivní politika | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Splatnost | Spread | Swiss | Trend | Tržní cena | VIX | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Produkce ropy | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Cenový graf | Business | Zisk | Investiční instrumenty | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Emoce | ČSOB | Deloitte | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Nasdaq Composite | Makro | Eurostat | Český statistický úřad | EUR/HUF | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Praxe | Raiffeisenbank | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Analýzy | Banka | BH Securities | Brent | CashFlow | Cena | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Eura | Evropská měna | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index VIX | Instrumenty | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Irsko | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Nemovitosti | Pasivní příjem | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | SPX | Trh nemovitostí | Trh | Volatility | Výprodej | Vývoj cen akcií | Zhodnocení peněz | Zkušenost | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | Elon Musk | P.A. | ROCE | ROE | WSJ | M2 | Tržby | Úvěr | Komise | Cukr | Vzdělání | Frustrace | The New York Times | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | NATO | Washington Post | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Expanzivní měnová politika | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Podnikání | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Velcí investoři | Snižování úrokových sazeb | Energie | Společná evropská měna | Příprava | Ekonomické fórum | Americké trhy | Bankovnictví | City | Základní úrokové sazby | Firmy | Realitní trh | Americký akciový index | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Dnešní ekonomický kalendář | Propad | S&P | Guvernér | Ztráty | Pokles výnosů | Nejistota | Světové finanční krize | Tempo růstu | Zajištění | Tesla | Odhodlání | Výhled | Poplatky | Mzdy | Dobré výsledky | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Čistý příjem | ČTK | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Zahraniční forex | BHS | Vladimír Pikora | Jan Dvořák | MiFID II | Crown | Invesco | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Robinhood | Drobní investoři | Podnikání na kapitálovém trhu | Zvýšení těžby ropy | Přijetí eura | Podniky | Regionální měny | Silný americký dolar | Portu | Forint | Pokles ceny | Ekonomické krize | Czech Fund | Použití finanční páky | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Veřejný dluh | Silnější americký dolar | Majetek | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | Silný frank | Data z ekonomiky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Český průmysl | Snížení sazeb | Výnosové křivky | Pokles cen | Štěpán Křeček | Investice amerických podniků | Poskytování úvěrů | Cla na čínské zboží | Růst mezd | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | GOOGL | České nemovitosti | Hypotéky v Česku | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Automobilky | Rozpočet | Prezident Donald Trump | Hongkong | Trinity | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zájem o investice | FRED | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Reálné ekonomiky | Hlavní události | Růst cen | Zůstatek | Studie | Vysoké riziko | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Ukrajina | Nízké úrokové sazby | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Průzkumy | Legislativa | Statistika | Petr Dufek | Průmysl | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Čínské zboží | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Prognózy | Nejistoty | Výhled do budoucna | Plyn | Ústavní soud | Míra | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Úroky | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Investujte | Vojtěch Benda | Kupní síla | Bydlení | NERV | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Demokratické strany | Dlouhodobí investoři | Návratnost | Washington | Ifo | Zemědělství | Poradenství | Wall Street Journal (WSJ) | Zdražující bydlení | Vyšší inflace | Ukazatele | Cenové tlaky | Nájemné | Nájmy | Ceny energií | Komunikace | Trump | Prezident | Průměrná úroková sazba | Trhy | Negativní dopad | Pokles | Situace | Finance Group | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Peníze na financování | Výdaje | Deník The Wall Street Journal | Ceny na realitním trhu | Sazby beze změny | Amerika na prvním místě | Rozhodování | Průměrná cena | Marek Mora | Politika centrálních bank | COVID-19 | Konjunkturální průzkum | Šíření onemocnění | Průměrná mzda | Americký Fed | Vývoj | Nová data | Mzda | Únorová inflace | Oldřich Dědek | Evropské země | Brusel | Míra nejistoty | Špatné výsledky | Poměr cen | New York Times | Historie | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Koronavirová krize | Škoda | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Spoření | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Reálné mzdy | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | LTV | Umělá inteligence | Práce | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Splátky dluhů | Výpadky | Emitenti | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Poradenské společnosti | Reddit | Chránit ekonomiku | Posílení | Kristina Hooper | Joe Biden | Lucembursko | Cestování | Pracovní síly | Zaměstnanci | Růst výnosů | Soud | Spolkový ústavní soud | Dovoz | Vývoz | Justice | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | ONE | RBI | CL | Spekulovat | Zájem o hypotéky | Argentina | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Měsíční mzda | Vedení společnosti | Tchaj-wan | Propad cen | Covid | DSTI | Ziskové marže | Objem aktiv | Dostupnost bydlení v ČR | Bydlení v ČR | Chorvatsko | Zbohatnutí | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Starší byty v ČR | Starší byty | Byty v ČR | Prodejní ceny starších bytů | Ceny starších bytů | Bezrealitky.cz | Společnost XTB | Ceny nových bytů | Životní úroveň | Důvěra | Ocelářství | NYT | Čas na nákup | Úroky na hypotékách | Pokles tržeb | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Historie stavebních předpisů | Porovnání výnosů | Zdanění | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Prodeje rodinných domů | Elektromobily | Politici | Epidemiologické situace | Ropovody | The New York Times (NYT) | Micron | Prezidentské kampaně | Biden | Pracovní místa | Pracovní místa v USA | Ranní okénko | Česká republika | Energetický sektor | Ceny bytů | Stimulace v USA | Nařízení | Pandemie v Česku | XOM | CVX | Státy Evropské unie | ACA | Situace ve stavebnictví | BIDU | Příklad nákupu | Voda | Celní války | Růst ceny | Zvýšení těžby | Zdravotní péče | Salutem | Salutem Fund | Evropské centrální banky | Konopí | ACT | Tržní ceny | ROI | Obchodní omezení | Počet zahájených bytů | PMI indexy | Maďarská ekonomika | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | Cena nemovitostí | Výrazný růst | Oblíbené investiční instrumenty | Cashflow z dividend | Hypoteční splátky | Očekávání vyšší inflace | Poptávka po nemovitostech | AMD | Zastropování výše nájemného | Výše nájemného | Výše nájemného v Berlíně | Island | Objednávky | Čistá energie | Ceny realit | Riziko ztráty | Zdražení nemovitostí | Zdanění komerčních nemovitostí | Růst cen nemovitostí | Peter Višňovský | LEXXUS | Cíle | Tržní síly | Central Group | Prodej | Solární panely | Koncentrace | Odvětví | Boom | Nedostatek nových bytů | Pražský byt | Chování | Úvěry na bydlení | Barcelona | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Byty | Dovoz oceli | Pořízení vlastního bydlení | Funkční období | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Energetika | Zdanění prázdných bytů | Grattan Brendan Coates | Los Angeles | Obyvatelé Los Angeles | Byty duchů | Strategic Actions for a Just Economy | Joe Donlin | James McIntyre | Kennedy Stewart | Úročení | Minulá výkonnost | Zdravotnictví | Pozornost | SPX 500 | Meta | Odkupy akcií | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Obchodní ředitel | TIM | 3М | Zlotý | Developeři | Problémy české ekonomiky | Vliv na ceny | Hodnoty měny | Miliardy USD | Real Estate | Instituce | Rodinné domy | Řetězce | Zvyšování cen | Index prosperity | Dow Jones Industrial Average | Ceny bytů v České republice | Stavební společnosti | Přijetí | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Marketingová komunikace | Ceny nájmů | Kamala Harrisová | Investiční období | Papírenský průmysl | Daňové škrty | Realitní bublina | Pokles cen nemovitostí | Největší meziroční nárůst | Marek Pokorný | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | CZ | Polovodiče | Obranný průmysl | Comfort Finance | Varování | Zpětné odkupy | Comfort Finance Group | Buenos Aires | Vyšší náklady | Bohaté zkušenosti | Obnovitelné zdroje | Válka | Černá Hora | Partnerství | Nezávislost | Albánie | Bytová výstavba | Přesun výroby | Vlastní bydlení | Vice | Moore Advisory CZ | Moore Advisory | Trh s bydlením | Zdroje energie | Nižší ceny | Cla na dovoz | Paříž | Finanční pozice | Plánování | Obnovitelné zdroje energie | Ceny novostaveb | Komentář vedení | Optimistický výhled | Milei | Snižování inflace | Pandemie covidu | ProCent | Rok 2024 | Zvýšený zájem | Ceny bydlení | Ceny bydlení v ČR | Dotace | Vývoz zemního plynu | Oblečení | D.R. Horton | D1 | Bez povolení | Dopad na ekonomiku | Dopad na ekonomiku USA | Prosperity | Pohled na trh | Dlouhodobý horizont | Maso | Konflikty | Vlády | 256/2004 | CREDITAS Real Estate | Finanční zátěž | Úroveň vzdělání | Komanditní společnosti | Hlavní komanditní společnosti | Služby | Odpovědnost | Český trh | Rozvoj měst | Vítězství | Úřady | Čtvrtletní dividenda | Zdraví | Realitní bublina v ČR | Bublina v ČR | Tomáš Odstrčil | Evropa v datech | Bedřich Skalický | Směrnice | Investování je rizikové | DHI.US | D.R. Horton (DHI.US) | Kamala | Harrisová | Dánové | Medicare | Čínské elektromobily | Krize roku 2008 | Michigan | Zařízení
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot