Sobota 21. prosince 2024 14:13
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Dukascopy new

Investiční nemovitosti

img

Analýza: Menší byty jsou cenově za metr čtvereční dražší než velké

18.12.2024 Menší byty v Česku jsou v přepočtu na cenu za metr čtvereční dražší než střední a velké. V bytech do 41 metrů čtverečních mohou být ceny za část plochy proti průměru vyšší o deset až 70 procent podle regionu. Nejrychleji zdražují nejmenší byty do 31 metrů čtverečních. Tento trend se projevuje po celé republice, nejvýrazněji mimo Prahu, kde ceny malých bytů dosahují nejvyšších hodnot. Vyplývá to z analýzy platformy Valuo.cz, kterou má ČTK k dispozici.
img

Drahé hypotéky zásadně snížily výhodnost investování do nemovitostí

20.11.2024 Koupí bytu v hotovosti se v dlouhodobém horizontu může investor připravit o miliony. Jiné to bylo při nákupu nemovitosti v dobách nízkých úrokových sazeb na hypotékách. Jejich prudké zdražení investiční matematiku zásadně změnilo.
img

Ceny nových i starších pražských bytů ve třetím čtvrtletí opět rostly

11.11.2024 Ceny nových i starších pražských bytů ve třetím čtvrtletí opět rostly. Byty v novostavbách zdražily meziročně o 7,1 procenta na zhruba 158.000 korun za metr čtvereční a byty ve starší zástavbě o 13,7 procenta na 131.000 Kč za metr čtvereční. Důvodem nárůstu cen bylo uvedení nových cenově dražších projektů na trh a vyšší poptávka. O nákup nemovitostí v Praze začínají mít více zájem i menší a mladší investoři. Nejdražší jsou byty v centru města, kde může metr čtvereční stát i více než 300.000 korun. Vyplývá to z dat realitně-poradenské společnosti Knight Frank, které má ČTK k dispozici.
img

Luxent: 3 věci, na které si dát pozor při koupi investiční nemovitosti v oblíbených destinacích v EU

12.06.2024 Nákup nemovitosti v zahraničí se stává stále oblíbenější alternativou tuzemských investorů. Kromě možnosti koupit dům či apartmán v příjemné dovolenkové destinaci k vlastnímu využití, totiž tyto nemovitosti nabízejí ve srovnání s Českou republikou vyšší výnos z pronájmu. Ten se na rozdíl od pražských výnosů v rozsahu 3 až 5 % pohybuje mezi 7 a 11 %. Vystoupat však může až přes 20 %. Komplexní proces koupě zahraniční nemovitosti ale vyžaduje pečlivé zvážení řady faktorů ovlivňujících jak celkovou výši investice, tak ziskovost. Roli nehraje jen lokalita nebo stav objektu, ale také právní aspekty, jako jsou například podmínky převodu vlastnictví, daňové povinnosti, případná omezení pro zahraniční investory anebo výše následných měsíčních nákladů. Celý průběh koupě tak může být pro jednotlivce komplikovaný, služby profesionálních makléřů bývají proto v případě realitní investice v cizině nedocenitelné. Rady ohledně tří klíčových oblastí přibližují odbornice realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.
img

Nejnovější trendy, know-how z oblasti mezinárodních investičních nemovitostí i projekty z celého světa, do Prahy přichází veletrh Inter-Ree

08.02.2024 Již 12. a 13. dubna v hotelu Grandior přivítá Praha tuzemské i světové špičky realitního oboru na veletrhu International Real Estate Expo (zkr. Inter-Ree). První ročník události, kde se setkají developeři, realitní makléři, odborníci na investice do nemovitostí i samotní investoři z celého světa, nabídne více než 100 mezinárodních vystavovatelů, poradí, na co si dát při nákupu či správě zahraniční nemovitosti pozor a představí odborný program s přednáškami významných osobností domácí i zahraniční realitní scény.
C:\fakepath\cina-01042024.jpg

Dvě lekce z pádu Evergrande

01.02.2024 I když šlo o kolos čínské developerské scény, tak před rokem 2020 tato firma nebyla v obecném povědomí světových investorů. V roce 2021 však přišel její krach, který ukázal v plné nahotě problémy čínského nemovitostního trhu. Najednou se začalo mluvit o možnosti systémového krachu, který by mohl ohrozit celý svět. Na začátku roku 2024 se příběh Evergrande částečně uzavřel, když Hongkongský soud nařídil nucenou likvidaci. Ta bude trvat ještě několik měsíců nebo let. Jaké plynou ponaučení z celého dění okolo Evergrande pro českého investora?
img

Tomáš Chrobák ze Sur Real: Před koupí investičního apartmánu v zahraničí je důležité si ujasnit priority

22.11.2023 Lidé se stále větší měrou snaží investovat do nemovitostí a to zejména do těch zahraničních. Tento rostoucí trend nelze přičítat pouze touze po odpočinku, nýbrž především snaze zabezpečit své finanční prostředky před nepříznivými vlivy inflace. Investiční nemovitosti, jak název napovídá, slouží nejen k osobnímu užívání, ale paralelně generují také příjmy prostřednictvím turistického pronájmu. Tím pádem investoři pravidelně inkasují nájemné, zatímco hodnota jejich majetku průběžně stoupá. Tomáš Chrobák ze společnosti Sur Real Investments v článku rozebral potenciální výhody a nevýhody spojené s investicemi v Rakousku, Chorvatsku a Španělsku.
img

Investiční nemovitosti v zahraničí: Vždy záleží na prioritách

14.11.2023 Nákup zahraniční nemovitosti již není jen pro bohaté. Češi se stále více stávají majiteli vil u Jaderského moře či horských chat v Alpách. Hlavním motivem jejich investice přitom není rekreace, ale snaha ochránit své finanční prostředky před inflací. Investiční nemovitosti, jak už název napovídá, totiž slouží nejen pro vlastní využití, ale současně generují příjmy z turistického pronájmu. Investoři tak pravidelně získávají nájemné, a navíc průběžně roste cena jejich nemovitosti. Možnost využít apartmán pro vlastní dovolenou je pak velmi příjemný bonus.
img

Zdraží Green Deal & etc. vládám půjčky a lidem dvojmo nájmy? Roztáčí se spirála dluhu, na jejímž konci bude celosvětová „měnová reforma“?

19.08.2023 Úroky na půjčkách vládám ve světě jsou nejvýše za 15 let. Zdražuje i půjčování české vlády. Bank of America říká, že svět čeká „nový normál“, kdy třeba úrok na desetileté půjčce vládě USA bude trvaleji činit kolem 5 %. Úrok na desetileté půjčce vládě USA je už dnes v podstatě na maximu od světové finanční krize let 2008 a 2009 (viz graf níže). Roste tedy i úrok na právě dlouhodobém dluhu, mezi nějž se ten s deseti lety do splatnosti řadí.
img

Pád First Republic Bank: V bankovním sektoru odstartoval dominový efekt

04.05.2023 V USA se v úterý znovu rozhořely obavy místních bank, aniž by k tomu existoval zjevný spouštěcí impuls. Sektor i nadále trápí strukturální problémy a regulační orgány nabízejí jen krátkodobou úlevu. Riziko dalších runů na banky a jejich úzké vazby na investiční nemovitosti jasně ukazují zranitelnost celého bankovního sektoru a naznačuje, že může dojít k dalšímu zpřísnění úvěrových podmínek.
img

Nový svět přináší vyšší úrokové sazby

20.04.2023 Po téměř patnácti letech, kdy úrokové sazby ignoroval, si teď svět začíná pomalu uvědomovat jejich citelné dopady na makroekonomickou situaci. To může přinést celou řadu problémů.
img

Proč letošek ještě nebude vhodný časem k nákupu investiční nemovitosti

14.01.2023 V Německu nyní poprvé od roku 2009 ceny rezidenčních nemovitostí klesají. Ve Švédsku dochází ke splasknutí pandemické realitní bubliny, neboť předlužené domácnosti jsou lapeny v pasti náhle zvýšených úroků. Centrální banky na celém Západě se samy lapily do pasti své závadné měnové politiky posledních více než deseti let. Vyťukávaly do klávesnic svých počítačů miliardy a biliony dolarů, eur i korun, za něž v zajetí pomýlených teorií skupovaly devizy, vládní dluh či další cenné papíry. Pumpovaly tím do mezibankovního systému nové peníze, které umožnily stlačit úrok třeba i na hypotékách. 
img

Jak letos ochránit své peníze před inflací? Koupit garáž – vynáší 26 procent ročně a nájemné k tomu

07.01.2023 Lidé v Česku musí i letos počítat s tím, že inflace bude celoročně velmi výrazná, zhruba desetiprocentní. Pokud tedy nechtějí letos přijít až o desetinu svých úspor, musí chtě nechtě investovat. Nabízí se rezidenční nemovitosti. V jejich případě však ještě i letos hrozí pokles cen. Ostatně, ani dva bývalí guvernéři České národní banky letos nákup investiční nemovitosti nedoporučují.
C:\fakepath\zlato-27122021.jpg

Zlato a růst cen

27.12.2021 Tématem letošního roku byla bezesporu překvapivě vysoká inflace, která se ve vyspělých zemích dostala do vyšších jednociferných procent. Zlato jako komodita s puncem bezpečného přístavu i uchovatele hodnoty by tím pádem mělo zažívat „zlaté“ časy.
img

Analýza finančního a realitního trhu

03.12.2021 V posledních měsících jsme svědky výrazného růstu míry inflace. A to dokonce takového, že se jak v České republice, tak v Eurozóně i v USA dostává na víceletá maxima. Přímým důsledkem inflačního boomu je to, že Česká národní banka (ČNB) velmi rychle zvyšuje úrokové sazby. A to má nemalý dopad na trh s nemovitostmi.
img

Realitní trh a diverzifikace portfolia

04.10.2021 Diverzifikace je v případě investic důležitým nástrojem. Díky ní lze dosáhnout snížení míry rizika, aniž by současně došlo ke znatelnému snížení výnosu. Nebo opačně: při zachovaném riziku lze diverzifikací zvýšit výnos. Proto by diverzifikace měla být základním pravidlem každého investora, i toho, který chce investovat jen a pouze do realit.
img

Rostoucí světová inflace

13.08.2021 V posledních měsících jsme svědky zrychlující se inflace napříč celým světem. Nejedná se přitom o lokální problematiku, ale o vývoj na globální úrovni. Jak na tom aktuálně jsou z hlediska inflace ekonomiky České republiky, eurozóny a Spojených států amerických?
img

Centrální banky byly přetlačeny vládami

30.06.2021 Centrální banky jsou v ekonomické teorii definovány jako nezávislé instituce, které mají na starosti dosažení nízké míry inflace a nastavení základních podmínek pro hospodářský růst ekonomiky. Tolik ekonomická teorie. Jaká je ale realita?
img

Zájem o investiční byty je enormní a banky nestíhají vyřizovat hypotéky. Vyplatí se investice do nemovitosti?

30.06.2021 Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden z mála bezpečných a racionálních způsobů, jak zhodnotit úspory. Kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách se ale prodávají okamžitě a prodlužující se vyřizování hypoték může zkomplikovat situaci investorům, kteří potřebují jednat rychle. Na trhu však existují i speciální investiční hypotéky poskytované v řádu dnů. Investovat do čehokoliv jen kvůli obavám z ujíždějícího vlaku ale není podle odborníků rozumné. Nemovitosti nejsou automaticky zlatým dolem.
img

Japonské ponaučení

02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
img

Novela zákona o ČNB: Větší dostupnost bydlení pro mladé přinese menší výnosy investičním bytům

28.04.2021 Poslanecká sněmovna schválila 24. března 2021 novelu zákona o České národní bance. Kromě možností ovlivňovat operace na finančním trhu dostala ČNB pravomoc stanovit bankám, tedy komerčním subjektům, limity týkající se úvěrů na bydlení. Tento krok může mít významný dopad na realitní trh a snížit výnosy z investičních nemovitostí. Novelizace zákona nyní čeká na schválení Senátem České republiky.
img

Vyplatí se nyní investovat do nemovitostí? Odpovědí jsou realitní fondy

07.04.2021 Nemovitosti jsou největším investičním nástrojem v České republice, proto je o ně mezi investory dlouhodobý zájem. Jak si trh nyní stojí a jak se na něm podepsala situace ohledně koronakrize? Během posledních 12 měsíců došlo na trhu s byty k významnému pohybu. Na jednu stranu ceny bytů nepřestaly růst, ovšem na druhou ceny nájmů začaly klesat.
img

Fenomén, který překvapil analytiky i guvernéra ČNB

10.03.2021 Rok 2020 byl z hlediska objemu sjednaných úvěrů na bydlení rekordní, dosáhl výše 254,023 miliard korun. To čekal málokdo, nejméně pak analytici, kteří na jaře loňského roku, při prvním lockdownu, predikovali zcela jiný vývoj. Překvapení nad vývojem hypotéčního trhu v roce 2020 potvrdil i Jiří Rusnok, guvernér České národní banky. Vnímá ho jako neočekávaný fenomén. Otázka ale zní: Bude se letos rekord opakovat?
img

Nemovitostní trh v době pandemie

18.09.2020 Nemovitosti jsou v českém prostředí tradičně považovány za jedno z nejbezpečnějších investičních aktiv. Turbulence, kterými si ekonomika a vývoj na kapitálových trzích v letošním roce prochází, se ale úplně nevyhnuly ani jim. Bezbřehý optimismus narazil na dříve nepředstavitelná rizika. Koronavirus usměrnil přemýšlení prodávajících i kupujících, mnoho projektů a transakcí je pozastavených a na trhu panuje obezřetnost. Trhy se sice opět rozběhnou, v budoucnu ale budou pamatovat na více rizik. Alespoň to si myslí expert na investiční nemovitosti společnosti BHS Pavel Borovička, kterého pro portál Investice.cz vyzpovídal hlavní ekonom BHS, Štěpán Křeček.
img

Austrálie ztrácí svůj nádech Británie předtchatcherovské éry

04.04.2014 Nechat novináře, aby vyjádřil vaše postoje, je vždycky riziko. Ovšem Philip Baker z australského Financial Review podle mě ve svém příspěvku...
Související klíčová slova: FXstreet | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Inflace | Deflace | Světová banka | USA | Nezaměstnanost | Británie | Evropská unie | HDP | Monetární politika | Měnová politika | Austrálie | Španělsko | Analytik | Spekulace | Investiční fondy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Akciové trhy | Ekonomická teorie | Spready | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Behaviorální | Ben Bernanke | Bloomberg | Broker | CEO | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dluhopis | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | High | Inflační cíl | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Kapitálový trh | Korekce | Koš | Kurz | MT4 | Makléř | Risk | Měnový pár | Nemovitostní fond | Nástroj | Fondy kvalifikovaných investorů | Poplatek | Portfolio | Prémie | Pákový efekt | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Riziko | S&P 500 | SNB | Sentiment | Splatnost | Support | Tištění peněz | Trend | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | AUD | JPMorgan | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Bank of America | Saxo Bank | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Investiční příležitost | Bohatství | ČSOB | Deloitte | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Eurostat | Český statistický úřad | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Ceny akcií | EURUSD | AUDUSD | Aktivum | Index | Likvidní | Akcie dnes | Analýzy | Banka | Broker Consulting | CashFlow | Cena | Ceny zlata | Dolary | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Finanční plán | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Investice do fondů | Investice do nemovitostí | Investiční | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Korporátní dluhopisy | Maďarsko | Makléři | Market | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Tatry Mountain Resorts | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Růst HDP | Signály | Státní dluhopisy | Trh nemovitostí | Trh | Twitter | Vývoj akcií | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Země EU | Zhodnocení peněz | Zpráva | Zisky | Diskontní sazba | Doba splatnosti | Identifikační číslo | Indie | Janet Yellen | Ministerstvo financí | Omega | Průměrování | ROCE | Spojené státy | Převis | Cenová hladina | M2 | Úvěr | QE | Investiční analytik | Know-how | 1 milion | Burze | Jackson Hole | Wells Fargo | Bankovní sektor | Riksbank | Ceny nemovitostí | Sebenaplňující proroctví | Expanzivní měnová politika | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Helicopter money | Bezpečné investice | Firmy | Aktuální vývoj | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Realitní trh | Biliony dolarů | Propad | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Pokles výnosů | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Steen Jakobsen | Výhled | Úrokové sazby centrálních bank | Poplatky | Mzdy | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Příjmy | Návratnost investice | ČTK | Růst ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | JPMorgan Chase & Co. | Devizy | Silicon Valley Bank | BHS | Aleš Michl | Investování na finančních trzích | Jan Dvořák | Jerome Powell | ETC | Nemovitostní fondy | Fincentrum | Hypoindex | Drobní investoři | Airbnb | Saxo | Konzervativní investice | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Inflace v eurozóně | Portu | Čínský akciový trh | Pokles ceny | Šéf Fedu | Posílení kurzu koruny | Posílení kurzu | Fond kvalifikovaných investorů | Nové peníze | Roční výnos | Christopher Dembik | Tlak na akcie | Veřejný dluh | Zadluženost | Majetek | Nemovitostní trh | Finanční operace | Makroekonomické strategie | Behaviorální vzorce | Odhad analytiků | čnBlog | Statistický úřad | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Riziko recese | Čínský trh | Pokles úroků | Napětí na trzích | Pokles cen | Štěpán Křeček | Recese v USA | Poskytování úvěrů | Broker Consulting Index | Pravděpodobnost recese | Denní graf | Centrální banka Nového Zélandu | Dobrý obchod | Zerohedge | Hypoteční sazba | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Výše investice | Investice do fondu | Čistý zisk | Deficit | Zombifikace | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Ekonom BHS | Obchod | Zájem o investice | Proroctví | FRED | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Vyšší riziko | Firma | BAT | Švédská centrální banka | Švédská centrální banka Riksbank | Růst cen | Vysoké riziko | Ekonomický vývoj | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Financovat | Statistika | Poslanecká sněmovna | Na burze | Vyšší poptávka | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Výhled do budoucna | Plyn | Rakouská centrální banka | Prohlášení | Míra | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Důchod | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Záporné úrokové sazby | Bankovní vklady | Bydlení | Investiční platformy | Ziskovost | Zvýšení inflace | Návratnost | Míra inflace v eurozóně | Vývoj na kapitálových trzích | Soukromí investoři | Hodnota investic | Vyšší inflace | Míra zadlužení | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Americké ministerstvo | Nájemné | Nájmy | Krach | Komunikace | Koronavirus | Objem hypotečních úvěrů | Průměrná úroková sazba | Anglie | Trhy | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Virus | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | IHNED | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pravděpodobnost ztráty | Zlepšení | Dovednosti | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Zrychlení růstu | Americké banky | Průměrná cena | Prodávající | Marek Mora | COVID-19 | Zvyšující se inflace | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Investice do realit | Střední podniky | České banky | Ekonomické recese | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Vývoj | Mladší investoři | Výkyvy | Varovné signály | Robert Novoměstský | Cílování inflace | Deficit státního rozpočtu | Charlie Munger | Mimořádné kroky | Oldřich Dědek | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Zrychlení inflace | Vyšší úrok | Krátkodobé dluhopisy | Viceprezident | JPMorgan Chase & Co | Daňové povinnosti | Komerční banky | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Hotovost | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Spoření | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Repo sazby | Biliony | Potenciál | České vlády | Ekonomiky | Slovensko | Války | Realitní bubliny | LTV | Práce | Koronakrize | Dlužník | DPH | Nakupovat státní dluhopisy | Novela zákona o ČNB | Novela zákona | Životní styl | Nejvyšší soud | Oregon | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Poradenské společnosti | Posílení | Zrušení daně z nabytí | Maloobchod | Soud | Regulační orgány | Prodat dluhopisy | Zadlužení | Dluhy | Vývoj ekonomiky | Spekulovat | Zhodnotit své peníze | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Tisknout peníze | JDE | Unie | ČR | Nové hypotéky | Pokračování růstu | Květnová inflace | Globální poptávka | Úvěrové podmínky | Rostoucí trend | Covid | Analytické společnosti | DSTI | ONS | Objem aktiv | Dostupnost bydlení | Bydlení v ČR | Chorvatsko | Stabilní příjmy | Silicon Valley | Ceny | Praha | Reálná hodnota | Byty v Praze | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Důvěra | Koupěschopnost | Čas na nákup | VisualCapitalist | Průměrné mzdy | Odborníci | Porovnání výnosů | Zdanění | Rezidenční nemovitosti | Nákupní centra | Obchody a nákupní centra | Obchodní domy | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Český nemovitostní trh | BHS Real Estate Fund | Politici | Diverzifikovat | Česká republika | Změna politiky | Měnový fond | Aukro | Ceny bytů | Akciové portfolio | Nařízení | Pravidelný příjem | Státy Evropské unie | Zelené dluhopisy | Vzorce chování | Měnové reformy | Rozpočtové deficity | Voda | Emise dluhopisů | Německá inflace | Salutem | Salutem Fund | Evropské centrální banky | MJ | Tržní ceny | Rekordní rok | HAS | Rostoucí úrokové sazby | Makroekonomický vývoj | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Cena nemovitostí | Turistická sezona | Čínské akcie dnes | Realitní fondy | Investovat do nemovitostí | Ochrana proti inflaci | ERA | Rostoucí ceny | Inflace v České republice | Ceny realit | Oslabení | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Zajištění proti inflaci | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Prodej | Nové prognózy | Gepard Finance | AVANT | Investiční byty | Zájem o investiční byty | M&M Reality | David Eim | M&M Reality pro Prahu | Cenové stability | Uzavření dohody | Bilion | Štěstí | Chování | Byty | Společnosti | Evergrande | Nájemní bydlení | ANO | Klenotnictví | Úročení | Jak diverzifikovat | Chování lidí | Češi | Ukončení kvantitativního uvolňování | Čínské centrální banky | Pozornost | Mladí investoři | Česká národní banka (ČNB) | Inflace ve Spojených státech | CEEC Research | TIM | Booking | | Daňové zatížení | Dopad na realitní trh | Reakce České národní banky | Úvěr na bydlení | Developeři | Vývoj dlouhodobých inflačních očekávání | Investiční byt | Dražší energie | Real Estate | Instituce | Rodinné domy | Kupní cena | Sankce | Green Deal | Růst platů | Značné riziko | Menší investoři | Správa | Vlastnictví | Rizikovost | Kvantitativní zpřísňování | Makroekonomické prostředí | Lukáš Raška | Matěj Široký | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | Zajímavé investiční příležitosti | Rizikovost investice | FDIC | Nákup nemovitosti | Sol | Vklady | First Republic | First Republic Bank | Vyšší ceny | Velký problém | Růst cen nájmů | Pronájmy | UlovDomov.cz | UlovDomov | Valuo | Pale Fire Capital | Groupon | Expertka | Zakladatel | Akcie regionálních bank | Vice | Příjem z pronájmu | Měnová reforma | Bankovní účet | Iztok Toplak | Realitní kancelář | Nákup nemovitostí | Kupující | Investiční nemovitosti v zahraničí | Nemovitosti v zahraničí | Tomáš Chrobák | SUR REAL Investments | DIP | Sur Real | Investování do apartmánů | Investování do apartmánů v zahraničí | Bez poplatku | ProCent | Zajímavý výnos | Capital | Platformy | Knight | Portfólia | Prosperity | Mediální štvanice | Rizikovost čínských investic | Vývoj akcií Evergrande | Nucená správa | Inter-Ree | Veletrh Inter-Ree | International Real Estate Expo | Ivana Brdárska | Nejnovější trendy | Služby | Zdraví | Luxent | Exclusive Properties | Luxent - Exclusive Properties | Jesika Schopper | Luxusní penthouse | Penthouse | Pravidelné náklady | Jiří Kučera | Sehnání nájemců | Právní náležitosti | Náklady spojené s transakcí | Zařízení | Nárůst cen
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Investiční megatrend
Investiční Memento
Investiční mince
Investiční mince Bedřich Smetana
Investiční mince Praha
Investiční možnosti
Investiční nálada
Investiční nástroj
Investiční nástroje
Investiční názory

Následující klíčová slova

Investiční nemovitosti v zahraničí
Investiční období
Investiční obchodování
Investiční obsah
Investiční očekávání
Investiční odborníci
Investiční omezení
Investiční perioda
Investiční plán
Investiční plány
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Začínáme s Forexem (dopolední seminář)
Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít