Pátek 02. srpna 2024 12:39
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
Fintokei Payout
reklama
Purple Indexy

Ekonomická recese

img

Drahé levné akcie – Příběh dvou měst

10.07.2024 „Trhy klamou silným růstem a za atraktivním přebalem se skrývá vcelku znepokojivý příběh, který se pravděpodobně bude ještě zhoršovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024 „V posledních měsících se vytvořil „dokonalý mix“ událostí, který přispěl k extrémnímu optimismu na akciových trzích. Ovšem v současnosti je trh iracionální a nereaguje na měnící se fundamenty, které mu nehrají do karet,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily

21.02.2024 „Svět zkouší přejít na nový model, kdy v jedné ruce vyšší úrokové sazby mají chránit před vysokou inflací a v ruce druhé, kvantitativní uvolňování má zajišťovat pokračující růst a stabilitu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

3 hlavní témata investorů v roce 2024

04.01.2024 „Investoři budou měnit svá portfolia proporčně tomu, jak moc věří, v jaké téma v daném okamžiku. Kdo dokáže správně předvídat přeměny těchto tržních sentimentů může předvídat i pohyby cen aktiv,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\investor-19122023.png

Evropská ekonomika zpomaluje, ale akciové trhy rostou. Proč?

19.12.2023 V posledních měsících jsme svědky zajímavého fenoménu. Evropská ekonomika pomalu zpomaluje, ale evropský akciový trh zažívá dobré časy. Celá Evropa ještě v recesi není, ale zároveň není od ní daleko. Velké evropské akciové indexy jako DAX nebo CAC jsou blízko historickým hodnotám. Jak tento fenomén vysvětlit? Vždyť by mělo přece platit, že burza je ukazatelem finančního zdraví dané země.
img

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

04.12.2023 „Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Druhá vlna inflace je za rohem

04.09.2023 „Tažení centrálních bank v utahování monetárních politik se míjí požadovaným účinkem a ekonomiky jsou příliš rozpálené. Inflace se může vrátit,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\Vladimir-Bezdek-15052023.jpg

Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání

15.05.2023 Tradingový portál FXStreet.cz přináší rozhovor s Vladimírem Bezděkem, předsedou představenstva AVANT investiční společnost, která spravuje fondy se 100 miliardami korun. Bezděk v rozhovoru pro FXStreet.cz říká, že pokud současný boj s inflací skončí na pěti procentech, žádná výhra to nebude. Řeč přišla také na to, kde jsou aktuálně investiční příležitosti a jak se dá investovat v době klesající ekonomiky.
C:\fakepath\krach-burza-viden-09052023.jpg

Krach na Vídeňské burze v roce 1873 měl za následek pád bank a krizi

09.05.2023 Po vítězství Německa nad Francií a sjednocení Německa v roce 1871 a vysokých reparacích ze strany Francie následovalo období neuvěřitelného hospodářského vzestupu, který se přelil do tehdejšího Rakouska-Uherska včetně českých zemí. Přebytek peněz na trhu vyvolal lavinu burzovních spekulací, začala vznikat řada akciových společností a bank a optimismus se přeléval i do dalších oborů. První signály o tom, že s ekonomikou není něco v pořádku, začaly přicházet záhy. Levné peníze se vyčerpaly, začal se projevovat nedostatek financí na zakládání dalších nových podniků, trh se nasytil. Výsledkem byl "černý pátek" na Vídeňské burze z 9. května 1873, který měl za následek pád řady bank a světovou hospodářskou krizi.
img

Bez velké krize české byty výrazněji nezlevní. Vlastní bydlení v Praze je jako červené ferrari a nelze si jej nárokovat; receptem na dostupnější bydlení by mohla být výstavba „mrakodrapů“, které však brání památkáři

21.04.2023 Poptávka po nemovitostech zůstane letos v Česku utlumená. Hlavně v důsledku vysokých úrokových sazeb hypoték a stále poměrně vysokého úročení investičních alternativ k investičnímu vlastnictví realit, jako jsou například vládní dluhopisy. I přesto letos k určitému oživení poptávky po nemovitostech dojde, zejména vlivem lepšího než předpokládaného zvládnutí energetické krize EU a zažehnáním nebezpečí opravdu hluboké evropské recese.
C:\fakepath\ropa_nahled_fxstreet-03042023.png

OPEC překvapil snížením produkce ropy

03.04.2023 Další nečekaný krok ze strany OPEC+ měl za následek skokový nárůst cen ropy o 5 USD za barel. Klíčová otázka nyní zní - bude posilování ropy pokračovat?
C:\fakepath\ropa-27022023.jpg

Studená válka o ropu. Bude stát 140 nebo 40 dolarů?

27.02.2023 Jako studená válka by se dal v současnosti popsat stav trhu s ropou. Na jedné straně stojí USA, které se snaží zoufale srazit ropu na co nejnižší hodnoty v rámci svého boje s inflací. Nebojí se tak uvolnit své ropné zásoby, které jsou již na nejnižších hodnotách za posledních 40 let. Co se stane, až USD nebudou mít jak se říká “kde brát”? Na druhé straně pak stojí Rusko, které v rámci své odpovědi na západní sankce omezí svou ropnou produkci o 500 tisíc barelů denně s platností od března. To představuje přibližně 5 % ruské produkce a 0,5 % celosvětové denní produkce. Na vše se z povzdálí dívá kartel OPEC, který má cenu ropy ve svých rukou. Pojďme se ale blíže podívat na jednotlivé faktory, které budou letos ovlivňovat cenu ropy.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

ECB dle očekávání zvýšila základní úrok o půl procentního bodu na tři procenta

02.02.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na tři procenta. Rada guvernérů ji zvýšila popáté za sebou, zpřísňováním své měnové politiky se snaží dostat pod kontrolu inflaci. ECB ve svém dnešním oznámení také uvedla, že úroky bude zvyšovat i nadále. Depozitní sazba se zvýšila také podle očekávání o půl bodu a je na 2,50 procenta.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zvýšila základní úrok o půl procentního bodu na tři procenta

02.02.2023 Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na tři procenta. Rada guvernérů ji zvýšila popáté za sebou, zpřísňováním své měnové politiky se snaží dostat pod kontrolu inflaci. ECB ve svém dnešním oznámení také uvedla, že úroky bude zvyšovat i nadále. Depozitní sazba se zvýšila také podle očekávání o půl bodu a je na 2,50 procenta.
img

Rok 2023: ustupující inflace, ekonomická recese a nejistota

02.01.2023 Právě skončený rok 2022 byl v mnoha ohledech přelomový. Do Evropy se vinou ruské agrese znovu vrátila válka a drahé energie společně s vysokou inflací se staly makro problémem číslo jedna. Centrální banky musely opustit mantru extrémně nízkých úrokových sazeb a prudce otočit kormidlo měnové politiky. Z pohledů investorů pak byl minulý rok vyloženě tristní – ještě nikdy v historii nedošlo k tak prudkému synchronnímu propadu amerických akcií i dluhopisů. Co čekat na makro frontě od roku 2023?
C:\fakepath\trader-27122022-26-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.12.2022 1) Cena plynu pro evropský trh dnes pokračovala v poklesu a dopoledne přechodně sestoupila až na 80 eur (zhruba 1940 Kč) za megawatthodinu (MWh), tedy nejníže od června. Dolů ji tlačí příchod teplejšího počasí a s ním slabší spotřeba i větší přísun energií z větrných elektráren, uvedla s odkazem na Spolkovou síťovou agenturu (BNetzA) agentura DPA. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku vykazovala kolem 11:30 SEČ pokles o zhruba 1,1 procenta na 82 eur za MWh.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Ekonomická recese by měla trvat jen krátce, inflace zeslábne, předvídá ekonom

27.12.2022 Ekonomická recese v Česku, která už letos podle ekonoma Jana Čapka z Národního insitutu SYRI začala, by měla trvat krátce a povede k poklesu hrubého domácího produktu v jednotkách procent. Bude podle něj ještě růst nezaměstnanost, ale ne dramaticky. U inflace očekává ekonom postupný pokles k pěti procentům na konci příštího roku z nynějších dvouciferných hodnot. Uvedl to v tiskové zprávě. Čapek předpokládá, že kvůli poklesu spotřebitelské poptávky, která se už nyní projevuje, bude muset řada výrobců zlevňovat a snižovat marže.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

ECB opět zvýšila základní úrokovou sazbu

15.12.2022 Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 2,50 procenta. Rada guvernérů ji zvýšila počtvrté za sebou, tentokrát už ale méně než na posledních dvou zasedáních. Zpřísňováním měnové politiky se ECB snaží dostat pod kontrolu inflaci. Ve svém dnešním oznámení také uvedla, že úroky ještě bude zvyšovat, a nastínila plány na snížení své rozvahy, s čímž počítá od března.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB zvýšila základní úrok o půl bodu na 2,50 procenta, aby zmírnila inflaci

15.12.2022 Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 2,50 procenta. Rada guvernérů ji zvýšila počtvrté za sebou, tentokrát už ale méně než na posledních dvou zasedáních. Zpřísňováním měnové politiky se ECB snaží dostat pod kontrolu inflaci. Ve svém dnešním oznámení také uvedla, že úroky ještě bude zvyšovat a nastínila plány na snížení své rozvahy, s čímž počítá od března.
img

Bear market rally dochází dech...

05.12.2022 Čekání, čekání… Poslední týdny na akciových trzích vlastně jen čekáme. Čekáme na moment, kdy se trhy odhodlají jedním nebo druhým směrem. Jednoduše hledáme katalyzátor. Změnu v dosavadním myšlení. Pojďme se ideálně pokusi pochopit, co si nyní trhy vlastně myslí, s čím počítají a jaký je vlastně celkový narrative. Až poté můžeme zjistit, co je může zklamat, nebo potěšit.
img

Čeká nás delší období inflace, shodli se odborníci na konferenci XTB

30.11.2022 Hlavním tématem příštího roku budou pro investory vysoké úrokové sazby a vysoká inflace. Období vysoké inflace přitom může i přes snahu centrálních bank trvat kvůli rostoucím výdajům států delší dobu. Shodli se na tom účastníci online investiční konference společnosti XTB, která se uskutečnila v sobotu 26. listopadu. Zároveň ale podle řady z nich není nutné z pohledu investora příliš řešit, zda nastane ekonomická recese. Správný investiční horizont by měl být totiž dlouhodobý, navíc recese přináší dobré příležitosti k nákupu akcií.
C:\fakepath\trader-09092022-36-zm.jpg

Inflace v Rusku zpomalila na 14,3 pct., HDP ve čtvrtletí klesl o 4,1 pct.

09.09.2022 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Rusku v srpnu zpomalilo na 14,3 procenta z 15,1 procenta v předchozím měsíci. Meziměsíčně ceny klesly za pomoci stabilního kurzu rublu a slabé poptávky. Ruská ekonomika pak ve druhém čtvrtletí podle revidovaných údajů klesla o 4,1 procenta, předběžný údaj počítal s poklesem o čtyři procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil ruský statistický úřad Rosstat. Nejnovější údaje tak poskytují ruské centrální bance prostor pro další snižování úrokových sazeb, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\PT-buffett-portfolio-clanek-FXstreet-17082022.jpg

Jak se mění portfolio W. Buffetta a proč by vás to mělo zajímat

17.08.2022 Jméno legendárního investora zná pravděpodobně každý z vás, přesná skladba portfolia jeho investiční společnosti Berkshire Hathaway však až tak známá není. Podívejte se na největší pozice v portfoliu slavného “věštce z Omahy” a nechte se inspirovat jeho investiční strategií. Na jaký sektor aktuálně Warren Buffett sází? Věští slavný investor nadcházející krizi? Přinášíme vám největší pozice a také změny, kterých portfolio Warrena Buffetta doznalo v roce 2022.
C:\fakepath\trader-10082022-27-zm.jpeg

Inflace v Rusku v červenci zpomalila na 15,1 procenta

10.08.2022 Meziroční inflace v Rusku v červenci dále zpomalila na 15,1 procenta z 15,9 procenta o měsíc dříve. Meziměsíčně pak spotřebitelské ceny klesly v reakci na slabou poptávku. Dnešní údaje ruského statistického úřadu poskytují ruské centrální bance argument pro další snižování úrokových sazeb.
img

Silnější dolar zmírnil obavy z recese

08.08.2022 V pátek byla zveřejněna zpráva o zaměstnanosti v USA, nejdůležitější zpráva týdne. Ekonomové očekávali, že minulý měsíc vznikne dalších 258 000 nových pracovních míst. Zpráva ministerstva práce ukázala, že americká ekonomika zaznamenala minulý měsíc solidní růst pracovních míst, přičemž v červenci bylo vytvořeno více než 500 000 pracovních míst. Páteční mimořádně silná čísla zmírňují obavy, že Spojené státy vstoupí do recese. I když tato optimistická zpráva slibuje ekonomický růst, rozhodně ale nemá vliv na inflaci.
img

Forex: Náhlý konec jestřábího postoje ČNB?

17.05.2022 Nadcházející změny v bankovní radě ČNB pravděpodobně vyvolají holubičí posun v komunikaci tuzemské měnové politiky. Očekáváme, že poslední zvýšení sazeb o 75 bb v tomto cyklu zpřísňování přinese ČNB na nadcházejícím červnovém zasedání, přičemž existuje riziko ještě výraznějšího nárůstu. Nový guvernér Michl naznačil, že poté bude pravděpodobně uplatňovat vyčkávací taktiku, což by mohlo znamenat riziko dalšího odkotvení inflačních očekávání. Domácí tržní sazby přitom podle nás budou zvýšené v důsledku nárůstu rizikové prémie.
img

Japonské ponaučení

02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
img

Český průmysl na počátku roku mírně oslabil

12.03.2021 Průmyslová výroba na počátku roku oslabuje zhruba tak, jak se očekávalo, přičemž klesla i produkce aut. Výrazně propadly domácí zakázky. Oslabení průmyslu čekáme pro celé první čtvrtletí. Brzdou jsou dodávky komponent a omezení pro pracovníky vlivem pandemie. V dalších čtvrtletích by měl růst výroby pokračovat a za celý rok dosáhnout necelých 10 %.
img

I stavební produkce trpí koronavirovou infekcí

12.03.2021 Pokračující pandemická omezení dopadající na nižší investiční aktivitu hlavně v privátním sektoru a horší lednové počasí, to jsou hlavní faktory, které ovlivnily výkonost českých stavebníků na počátku letošního roku. První důvod je dlouhodobějšího charakteru, když ekonomická recese způsobená pandemií omezuje investiční aktivitu, zejména tu, která má dopad do stavební výroby, tj. budování nových výrobních kapacit. Opotí loňskému lednu, kdy nám do začátku pandemie zbývaly ještě cirka dva měsíce, tak byla stavební produkce nižší o 5,2 %. Pozemní stavitelství na tom bylo s propadem o 6,5 % hůře. Naopak produkce inženýrského stavitelství byla o 0,1 % výše. Zde je vidět investiční aktivita státu ve světle loňských rekordních investičních výdajů eráru.
img

Jak nepřijít o majetek v roce 2021?

10.01.2021 Minulý rok jsme byli svědky skokové změny v globální ekonomice. V souvislosti s pandemií covid-19 přišel nevídaný pokles, který byl výrazně hlubší a delší než při poslední velké globální krizi v letech 2008 až 2009. Takový vývoj výrazně zvyšuje investiční riziko. Kam bychom tedy měli investovat, abychom ochránili svůj majetek?
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská ekonomická recese bude podle premiéra nejmírnější v Evropě

19.06.2020 Polsko zažije nejmírnější hospodářskou recesi v Evropě, jeho hrubý domácí produkt (HDP) by v letošním roce mohl klesnout o méně než čtyři procenta. Předpověděl to polský premiér Mateusz Morawiecki v rozhovoru, který dnes zveřejnil deník Rzeczpospolita.
img

Jak se daří akciím Adidas ve stínu napětí mezi USA a Čínou?

10.06.2020 Adidas si v posledních pěti letech vede mnohem lépe než Nike, zejména v oblasti růstu provozních zisků, zvyšování podílu na severoamerickém trhu a budování pozic v Číně. Minulý týden společnost oznámila, že byly její čínské tržby ve druhém čtvrtletí vyšší než ve stejném období loňského roku, což naznačuje, že čínští spotřebitelé dávají značce Adidas přednost před Nike. Příčinou může být přetrvávající napětí mezi Čínou a USA. Německá vláda navíc oznámila, že od 1. července snižuje DPH z 19 % na 16 %, což firmě Adidas nepochybně pomůže taktéž.
C:\fakepath\bitcoin.jpg

Kurz bitcoinu letos stoupl o třetinu, blíží se 10.000 USD

10.06.2020 Kryptoměna bitcoin od začátku roku posílila o třetinu na 9730 dolarů, tedy v přepočtu 227.000 Kč. Meziročně přidala více než 22 procent, kurz bitcoinu se tak přibližuje psychologické hranici 10.000 USD. Vyplývá to z údajů webu Kurzy.cz a bitstock.com.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Duben 2020, nejhorší měsíc pro tuzemské maloobchodníky

05.06.2020 Ekonomický kalendář nás v závěru týdne příliš nenavnadí. Německé objednávky za duben ukáží hloubku problému v měsíci, kdy byla ekonomika vládními opatřeními v boji s koronavirem nejvíce zasažena. To samé platí pro americký trh práce, kde míra nezaměstnanosti může atakovat hodnoty z 30. let minulého století. Zajímavá data přijdou i z domova, a to v podobě dubnových maloobchodní tržeb. Nuceně zavřená část obchodů se podepsala na více než pětinovém meziročním poklesu. Bez zajímavosti pro nás nebude ani maďarská průmyslová výroba. Může leccos naznačit i pro nás. Tuzemské číslo totiž bude publikováno až příští týden.
img

Forex: ECB vnesla na devizové trhy volatilitu

04.06.2020 Se společnou evropskou měnou to dnes bylo jako na houpačce. Až do odpoledního zveřejnění rozhodnutí ECB euro proti dolaru lehce korigovalo zisky z přechozích dnů směrem k 1,1200 EUR/USD. Po zveřejnění výsledku jednání euro v první reakci vystřelilo k 1,1270 EUR/USD, aby se v průběhu tiskové konference pohybovalo v podstatě ode zdi ke zdi.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Odhady škod a naděje na návrat ekonomiky zpět

20.04.2020 Makroekonomická data sice pořád budou hrát druhé housle, ale i ta poskytnou zajímavé vodítko o rozsahu škod v ekonomice. Většina makročísel bude nyní směřovat dolů. PMI indexy klesnou pod úroveň krize 2008-2009. Můžeme se ale pomalu připravovat na brzký obrat těch předstihových indikátorů, které vidí do blízké budoucnosti. Zprávy o šíření pandemie jsou stále v centru pozornosti, ale klíčové je nyní chování tvůrců hospodářských politik. Čtvrteční jednání Evropské rady tak budou finanční trhy bedlivě sledovat.
img

Standardní ekonomické ukazatele selhávají

30.03.2020 „Pandemie koronaviru sebou přinesla synchronizovanou globální recesi. Ta propukla pod taktovkou vlád a bez předchozího varování,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Spojené státy prožily první dekádu bez recese

03.02.2020 „Zatímco dříve byly ekonomické recese ve Spojených státech zcela běžné a trvaly velice dlouhou dobu, dnes se jedná pouze o krátkodobý jev, který se úspěšně daří řešit. Lidé si mohou myslet, že toto prohlášení je příliš optimistické, ale statistická data nám říkají, že naprosto odpovídá realitě,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\global economy.jpg

Euler Hermes: Globální ekonomická recese v příštím roce nepřijde

11.12.2019 Přes potíže, se kterými se globální ekonomika letos potýkala, v příštím roce nepřijde plnohodnotná hospodářská recese. Uvedl to analytik úvěrové pojišťovny Euler Hermes Alexis Garatti. V příštím roce předpokládá celosvětový růst HDP o 2,4 procenta ve srovnání s letošními 2,5 procenta a s 3,1 procenta v roce 2018.
usa 14122014-3.png

Ekonomové: Příštího prezidenta USA čeká nejspíš ekonomická recese

12.05.2016 Příštího amerického prezidenta nejspíše čeká hospodářská recese, ať se jím v listopadových volbách stane kdokoli. Podle agentury Bloomberg to předpokládá řada ekonomů i bývalých ekonomických činitelů. Nynější období ekonomického růstu v USA je už čtvrté nejdelší za více než 150 let a podle posledních známek se dostává za svůj zenit. Tempo růstu je navíc proti dřívějším konjunkturám podstatně slabší, takže ekonomika je mnohem zranitelnější vnějšími otřesy.
Související klíčová slova: Vlna investic | Dopravní systém | Vyšší střední ekonomická třída | FCF | Financování stavebních projektů | Fond Salutem | Ceny nemovitostí ve Vídni | Cap | Omezení cen ropy | Výnosy dluhopisů | Vítězství Německa nad Francií | Války | Vývoj | Postavení země | Dílčí ekonomické ukazatele | TD Securities | Podstoupení rizika | Lidé z IT | Trh nemovitostí | Panevropský index | Ceny bytů | DPH | EUR | Světové výstavy | Další snížení těžby | Nezaměstnanost v eurozóně | Pokračování růstu | Levné peníze | Akciové společnosti | Pokles dolaru | Hodnota fondového kapitálu | O žebrácké holi | Témata investorů | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Stavební produkce | Ekonomická třída | Peníze.cz | Akcie firmy | Očekávání | Korelace | Volatilní | Vltava Fund | CMC Markets | L.F. Investment | Novo | Alternativní investice | Ark | Krach na Vídeňské burze | Bear market | Trh práce | Pro investory | Investice | Britská centrální banka | Akcie | Coca-Cola Company | Potenciál | Support | Diverzifikace | Akvizice | Lednová inflace | Posílení | Vídeňské burzy | Globální spotřebitelská důvěra | Ifo | Rosstat | Invaze na Ukrajinu | GE HealthCare Technologies | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Broadcom | Experti | ČEZ | Pokles zisku | Společnost s proměnlivým základním kapitálem | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Ferrari | Reality | Goldman Sachs | Investing | Český průmysl | Cena bitcoinu | Price Action | Akcie společnosti | Ruský ministr hospodářství | Forma SICAV v Česku | Rostoucí výnosy | Rozhovor | BitStock | Lagardeová | Stav trhů | Pád cen ropy | Globální pandemie koronaviru | Baidu | Výnos | Střední ekonomická třída | Brent | IHNED | Měny | Americký akciový trh | Russell 2000 | Růst sazeb | Růst poptávky po ropě | Zkrocení inflace | Exchange | Milton Friedman | Investiční strategie | Investor Warren Buffett | Akcie společnosti Apple | Věštec z Omahy | Strach | Propad cen | Platební neschopnosti | Alternativní zdroje energie | Kryptoměna Bitcoin | Philip Morris International | Růst hrubého domácího produktu | BHS Štěpán Křeček | Odhad HDP | Index Russell | Vlastnictví | Ekonomické zotavení | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Finanční trh | Přebytek peněz na trhu | Podíl nezaměstnaných | Title Transfer Facility | Pohyby cen | Prognóza | Evropské firmy | Fundraising | Velké problémy | Americký Fed | Ropa WTI | Federální rezervní systém (FED) | Akcie společnosti Chevron Corp | Bankovní domy | Brexit | AVANT | ZEW index | Růst akciových trhů | Olympiáda | Nízká korelace | Viceguvernér ČNB | Burzy | USD/EUR | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Akciový výhled | Cestování | Cash flow | Proražení | Magnát | USD | Akciová společnost s proměnlivých základním kapitálem | Banka Goldman Sachs | Světová krize | Britové | Technická analýza | Posilování koruny | Trh s nemovitostmi | Americké investiční banky | Qualcomm | Akcionáři | Špatná aktiva finančního sektoru | Plány | Na burze | BCA Research | ČSOB | Hongkong | Inflace v České republice | Ekonomická aktivita | Měnový fond | Investor Warren | Cenné kovy | Největší společnosti | Spekulovat | Investovat | Cenové tlaky | Snižování úroků | Komoditní sektor | Zvýšení sazeb | Zákon o investičních společnostech | Šíření nemoci | Výzkumy | Viry | Ekonomiky | Zpráva | Přehled | Noví investoři | Komoditní | Světová finanční krize | Černý pátek na vídeňské burze | Oslabení globalizace | Ekonomický kalendář | CFD (Rozdílové smlouvy) | Cboe Germany Small Cap | Progres | EUR/CZK | Americký index | Válka na Ukrajině | Ropné zásoby | Volby USA | Makrodata | Akciové indexy | Investoři | Investing.com | Energie | Portfolio | Myšlení | Krach berlínské burzy | Nejistoty | Zvedání sazeb | Coca-Cola | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Jaroslav Brychta | České byty | Západní sankce | Zisk | Britská centrální banka dnes | Zpřísňování měnové politiky | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Bank of England | Lepší výsledky | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Prezident | Boom | Analytické služby | Investiční horizont | BP | Prodej | Hold | Vladimír Holovka | P/E | Funkční období | Bydlení | Trh s hypotékami | Boj s inflací | Analýzy | TTF | Investiční | Vývoj měnového páru | Altria | Bloomberg | Ekonom BHS | Ekonomický vývoj | Úrok | Válka | Růst cen ropy | Pandemie COVID | Investiční riziko | Agentura Reuters | Akcie Nike | Obchodní ředitel | Ceny Bitcoinu | Odhad analytiků | Spotřebitelský sentiment | Prémie | Tržní kapitalizace | Evropské trhy | Růstové akcie | Pokles cen komodit | Dluhopisové výnosy | Technologické společnosti | Warren Buffett | S&P | Ekonomické ukazatele | Hrubý domácí produkt (HDP) | Covid | Rok 2024 | Obchodování | Graf ropy WTI | Polská ekonomická recese | Daňová podpora | Chevron Corporation | Meta | Nabídka | IT společnosti | Management | ZEW | GCI | Zasedání OPEC | Centrální banky | Prezidentka ECB | Fenomén | Státní dluhopisy | Eurostat | Zprávy | Deflace | Investiční aktivita | Index STOXX Europe | Investiční banka | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | České koruny | Occidental Petroleum | Buy and hold | Ceny ropy | Praha | Berkshire Hathaway | Vysoké ceny energií | Míra | Příjmy Ruska | Předpověď | Byty | Evropské akcie | Tržní úrokové sazby | Silný růst | Očekávání úrokových sazeb | British American Tobacco | Firmy | Graf vývoje | CZ | Ruská ropa | Investiční příležitosti určené kvalifikovaným investorům | Zadlužování | Cena ropy brent | Investment management | Statista | xStation | Nástroj | Výsledky | Největší ekonomická recese světa | Spoření | Fundamentální zprávy | Phillips 66 | Automobilky | Technická recese | Bitcoin | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Inflace v Rusku | Bank of America | Snižování sazeb | TIM | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Koruna | Akciové tituly | Pojišťovny | Globální ekonomická recese | OPEC+ | Francie | BHS | Objem | Propad | Activision | Obavy z recese | Třetí pilíř | Pokračující pokles | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | Společnost Nvidia | DPA | Posílení kurzu | Očekávání analytiků | Nemovitosti | Lidé z IT prostředí | Ekonomická situace | Alternativa oficiálních měn | Průmyslová výroba | Důchod | ARK Innovation | Studie | Tempo růstu spotřebitelských cen | Cena plynu | Intervence ČNB | Graf | Polsko | Kolaps | Chudoba | Investiční společnost | Index S&P 500 | Plyn | Deutsche Bank Securities | Bankéř | Adidas v Číně | Ropa Brent | Výnosové křivky | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Lukáš Kovanda | Evropa | Nárůst cen ropy | Jackson Hole | Průmyslová výroba v ČR | OPEC | Short | Title Transfer Facility (TTF) | Investice do nemovitostí | Poptávka po nemovitostech | Bezpečné útočiště | Akciový index | Revize výhledu | Barbie | Hypoteční zástavní listy | Inflace v eurozóně | Earnings | Americká centrální banka | Oblečení | Stavebnictví | Makroekonomický vývoj | Ústup inflace | Prohloubení schodku | Rezidenční nemovitosti | Silnější dolar | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Salutem | FXstreet.cz | Stříbro | Nejbližší support | Euler Hermes | Česká koruna | Bank of Japan | OECD | Ceny nových bytů | Jan Dvořák | Podpora | Investiční nástroje | Foreign Exchange | Nejistota | FKI | Silná ekonomika | Tisknutí peněz | Kongres | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | Americká data | Polský premiér | Zvýšení sazeb ČNB | Trh | Politická rizika | Snížení těžby | Komise | Obchodování se CFD | Války na Ukrajině | Cyklus zvyšování úroků | Výrazný růst | Fed | Analytici | Zahraniční obchod | Zakladatel | Korekce | Klesající trend | Akciové trhy jako celek | Upozornění | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Buffett | Vývoj ekonomiky | Akcie Coca-Cola | EU a USA | Konkurenceschopnost | S&P 500 | Globální recese | Ekonomický a strategický výzkum | Ruské úřady | JDE | Opce | ANO | Růst spotřebitelských cen | Euro vůči dolaru | IRS | Zemní plyn | ProCent | Globální evropské akciové indexy | Ceny zboží | Boris Tomčiak | Platforms | MWh | Dezinflace | ISM | Microsoft | Trh dnes | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Mateusz Morawiecki | Úspory | Apple | Arm | Známý investor | Drahé energie | Energetický sektor | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Realitní magnát | Vladimír Bezděk | Japonská centrální banka | Návrat ekonomiky zpět | Spotřební zboží | Společnost XTB | Trendové linie | Marathon | Devizové trhy | Cena akcií na burze | Japonsko | Výraznější volatilita | Centrální banka | Call opce | Vývoj úrokových sazeb | Životní prostředí | Devizové intervence | Německá vláda | Překoupenost | QE | Invaze | Donald Trump | Twitter | ECB | Riziko | Perzistentní inflace | Krach | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | HealthCare Technologies | Situace | Ekonomický růst | Royal Bank of Canada | Roční výnos | Index Cboe | Reuters | Hillary Clintonová | Chevron | Dobré zprávy | Nákupy ve slevách | Depozitní sazba | Světové centrální banky | CZK | Utahování měnové politiky | Reinflace | Levné akcie | Tištění peněz | Penzijní společnost | Fond | Fond kvalifikovaných investorů | Motivace | Koronavirová krize | Germany Small Cap 50 (BDES50P) | CFD | Evropská unie | DOT | Akcie společnosti Coca-Cola Company | Hospodaření | Jednání o brexitu | Válka o ropu | Kartel OPEC | Konsenzus | Germany Small Cap 50 | Deglobalizace | Americký index S&P 500 | Úroky | Investice do cenných papírů | Online investiční konference | Cyklické akcie | Cena | Investiční banky | CL | Předstihové ukazatele | ERÚ | Prodejci luxusního zboží | Silný trh | Doporučení | Růst ekonomiky eurozóny | Economic | Ztráta | FOREX | Ceny akcií | Makro | Životní úroveň | S&P500 | Inflační očekávání | Ceny | Technologie | Energetická krize | ČNB | Snižování úrokových sazeb | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Zajímavé příležitosti | Pokles | Likvidita | Ceny komodit | Těžaři | Vyšší ceny | Pojišťovnictví | Velké riziko | Nvidia | Polská ekonomika | Americké společnosti | Jan Vejmělek | Charles Schwab | Schwab | Prostor pro pokles | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Finanční systém | Americký dolar | Tržní očekávání | Štěpán Hájek | DoorDash | Americká ekonomika | Europe 600 | Rada guvernérů | Snížení těžby ropy | Meziroční růst spotřebitelských cen | COVID-19 | Meta Platforms | Růst mezd | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Prudký růst cen | Očekávaná krize | Vánoce | Daně | Růst americké ekonomiky | Americká centrální banka (Fed) | Investment Management | Rizika | Kryptoměna | Potravinářství | Nákup akcií | Růst cen nemovitostí | BAT | Brokerské společnosti | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Institucionální investoři | Pozitivní sentiment | Marketingová komunikace | Kurzy | CBOE | Čína | Finanční prostředky | Technology | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Obchodovat ropu | Společenské vrstvy | Conference Board | Payback | Sezonalita | Globální ekonomika | Anomálie | Tuzemská inflace | Ustupující inflace | Vysoké valuace | Živnostenská banka | Verbální intervence | Dluhopisy | Množství peněz | Zvýšení ceny | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Trinity Bank | Investiční trendy letošního roku | Růst cen | Index Russell 2000 | Největší ekonomická recese | Vyšší sazby | Vysoké inflace | Měnová politika | Alokace | Repo sazby | Americké akciové trhy | Evropské akciové indexy | Pád cen | IFO index | Statistici | Financování | ČSÚ | Fitch | Vývoj indexu DAX | Stres | Occidental | Pokles ekonomiky | Zvýšení produkce | Růst HDP | Finance | Akcie společnosti Bank of America | Investiční poradenství | Poptávka | Dolar | Guvernér | Globální trhy | Poradce XTB | USD kurz | Obchodovat | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Tržní sazby | Odhodlání | HAS | Bankovní rada České národní banky | WTI | Bod | Miliardy korun | Počasí | Koncentrace | Historie vídeňské burzy | Rozpočtové deficity | Medvědi | Úrokový diferenciál | Co bude | Analytik trhů | Saúdská Arábie | Zakladatel fondu | Vývoj zisků | Ziskovost | Bankéři | Přenesení výroby | Podnikání | Cena ropy | Ruský ministr financí | Restrikce | Pozastavení burzovních obchodů | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | Měny regionu | Marže | ROCE | Fiskální politika | DAX | HDP | Trh kryptoměn | Kybernetická měna | Zprostředkovatelé | Alphabet | Alokovat kapitál | Zkušenosti | Signály | Úrokové sazby | Načasování | Ropa | Ekonomické recese | Statistiky | Rozestavěné domy | | Blizzard | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Dluhopisové trhy | Ben Bernanke | Global Markets | Ekonom | Propad HDP | Michal Stupavský | Deutsche Bank | MPSV | Američané | Kurz | Market | Ekonomka | Geopolitika | Zvyšování úrokových sazeb | Kurzy.cz | Růst akcií | Plánované domy | Naše prognóza | Optimismus | Rozhodování | Obchodování ropy | BH Securities | Krach na Vídeňské burze v roce 1873 | Globalizace | Investiční cíle | Investiční banka Goldman Sachs | USA | Výplaty dividend | Železnice | Euro | Bod zlomu | The Times | BMO | Formula One | Pohledávky | Agentura DPA | Postavení země v ekonomice | Michael Hewson | Risk | Predikce | Kypr | Citigroup | Spojené státy americké | Index VIX | Hospodářství | Stagflace | Výnosy státních dluhopisů | EBITDA | JP Morgan | Obchod | Růst ekonomiky | Hlavní ekonomka | EU | Správce fondu | Spotify Technology | Portfolia | Dynamika růstu | Conseq Investment Management | Komerční banka | Vývoz | Týdenní zpráva | xStation 5 | Světové poptávky | Recese | Celosvětový růst | Zpomalování inflace | The University of Manchester | Bank of Canada | CZK/EUR | Digitalizace | SEC | Největší propad | Miliardy | Spekulace | Investiční nemovitosti | Denní graf | Globální finanční krize | Barel WTI | Štěpán Křeček | Globální pandemie | Know-how | Matěj Široký | Vláda Spojených států | ARM | U.S. Bancorp | Ceny energií | Cíle | Globální HDP | Beyoncé | Ceny potravin | Activision Blizzard | Průmyslová výroba v lednu | FOMC | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Regeneron Pharmaceuticals | Cena akcií na burze v Berlíně | Germany Small Cap | Averze vůči riziku | CySEC | Černý pátek | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | Investiční stratég | Evropské méně | Světové ekonomiky | Míra inflace v eurozóně | Netflix | Trend | Aktuální situace | Adidas | Adolf Petschek | Míra inflace | Energetika | Spotřebitelská důvěra | Spotify | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Odkup vlastních akcií | SWIFT | Jak obchodovat | Nemovitostní trh | Schodek | Indexy | Přesun výroby z Evropy | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Zpřísnění měnové politiky | CBOE Global Markets | Mezinárodní měnový fond | Akciová společnost | Průmysl | Vyrovnat ztráty | Výrobní závody | Tempo růstu | Hlavní témata investorů | Bankovnictví | Nadhodnocení | Zpracovatelský průmysl | ETF | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Banky | Omezení těžby | Myšlenka | Prezidentské volby USA | Ekonomika Spojených států | Globální finanční trhy | Rally | BDES50P | Bankovní rada | Recese v USA | Výrazný propad | Pandemie | Bear | Pokles inflace | Aktiva | Výprodej | Žádosti o podporu | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Základní úrok | Pokles cen | Nakupovat | Volatilita akcií Apple | Lehman Brothers | Čínská centrální banka | Finlord Boris Tomčiak | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Fiskální politiky | Dna | Průmyslový sektor | Tradingový portál | Zdravotnictví | Energetické krize | Producenti ropy | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Diskontní sazba | Poměr rizika a výnosu | Pochybnosti | Pandemická situace | Velkoobchodní tržby | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Zisky společnosti | Majetek | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Purple Trading | Řetězce | Evropský akciový trh | Sentiment | Bývalý ministr financí | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Politika | Riziková aktiva | Pražská burza | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Spoření na důchod | Cathie Wood | Pravidla hry | Nike | Obchodní domy | Velká Británie | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Anton Siluanov | Zasedání FED | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Úrokový výnos | Obchodování na devizovém trhu | Zavádění vysokých cel | Zajímavé investiční příležitosti | Geopolitická rizika | Indie | Americký ekonom | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výraznější volatilita akcií | Centrální bankéř | Cboe Germany Small Cap 50 | Hospodářská recese | Ekonomika | Meziroční inflace | Výnosová křivka | Silnější americký dolar | Historická maxima | Ekonomická data | Těžaři kryptoměn | Obchodování s cizími měnami | Jerome Powell | Sankce | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Uhlí | Ceny zlata | Výhled | Akcie farmaceutiky | Timur Barotov | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Zpráva o trhu práce | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Hry | Vysoké ocenění | Energetické společnosti | Propouštění | Vlastní bydlení | Private equity | Investovat peníze | Zaměstnanci | Bankovní krize | Jaromír Gec | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Pandemická omezení | Cyrrus | Expanze | Klesající úrokové sazby | eBook | General Motors | Fondy | Investiční příležitosti | Situace v Číně | Cenové hladiny | USD za barel | Poptávky po ropě | Vývoj měnového páru EUR/USD | Anadarko Petroleum | GS | Index BUX | Optimistický výhled | Standardní ekonomické ukazatele | Portál FXstreet.cz | BUX | Paramount | Pokles poptávky | Prezidentské volby | Železniční krize | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Monarchie | Ceny aktiv | Americká inflace | Rozvoj | Držení akcií | Obchodování s CFD | Paramount Global | Snížení úrokových sazeb | Holubice | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Analytici společnosti | Investování | Výprodeje | Výzkumné společnosti | Dotcom | Inflace v prosinci | Jasný signál | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Marathon Petroleum | Uvolnění měnové politiky | Snap | Spotřebitelská poptávka | GE HealthCare | JPMorgan | Taiwan Semiconductor | Risk On | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Zasedání bankovní rady | Pravděpodobnost recese | EIA | Stav trhu s ropou | Rusko | Vysoké riziko | Iracionální | Poradce | Vlna inflace | Šíření koronaviru | Další růst sazeb | Centrální bankéři | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Británie | Investor | CMC | Put | Pozemky | Development | Pád bank | EPS | Repo sazba | Kupní síla | CPI v USA | Rozdílové smlouvy | Ropy | Historie | Cílová cena | SICAV | Společnost | Ministr hospodářství | Ocenění akcií | Vladimir Putin | Fondy kvalifikovaných investorů | Vysoká volatilita | Cena akcií | Objem nákupů | Rozšíření | Velké centrální banky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výprodej trhu | Země OPEC | Panika | Nálada | Umělé inteligence | Burze | Buy | Neúspěch | Organizace | Fundamenty | Gap | Services | Návrat protekcionismu | VIX | Růst | Ředitel XTB | Příjmy | Zajištění | Trading | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Investiční společnosti | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Koncové ceny | Index | Trend klesající | Lockdown | Klesající inflace | Meziroční růst | Úročení | Ceny nemovitostí | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Špatná aktiva | Forma SICAV | Druhá vlna | Aktuálně investiční příležitosti | Riziková prémie | Snížit úrokové sazby | Obhospodařovatel | HDP Ruska | Fiskální politika USA | Tesla | Rusko a OPEC | Michal Stupavský, CFA | Výkyvy | Špatná výkonnost | Zisk na akcii | Vítězství Německa | Anticyklické investice | Globální dluhopisové trhy | Procter & Gamble | Důchodové komise | Česká investiční společnost | Prohlášení | ARK Innovation ETF | Krátkodobý dluh | Hike | Úložka | Communication Services | Nová historická maxima | Zástavní listy | Penzijní společnost České pojišťovny | Kondice ekonomiky | Odvětví | Odhady škod | Hutnictví | Podniky | MiFID II | Pád akciových trhů | Typický investor | Ministr financí | Unie | Prognózy Wall Street | SICAV v Česku | L.F. Investment Limited | AVANT investiční společnost | Nasdaq Composite | Investovaná částka | Spektrum aktiv | Aegon | Ekonomika USA | Dlouhá krize | Hodnota kapitálu | Maxim Rešetnikov | ZIL | Solidní růst | Bear market rally | Moderna | Platební neschopnost | ONE | Koncové ceny elektřiny | Volatilita akcií | Skladba portfolia | Propad indexu | David Monoszon | Daniel Gladiš | Nový model | Dluhopis | Studená válka | Bohemian Empire | Pokles HDP | Zlepšení | Spalování ropy | Zdroje energie | Běžný výnos | Vyšší ceny ropy | Základní kapitál | Úvěrové pojišťovny | Úrovně likvidity | Akcie Coca-Cola Company | Market rally | Riziko stagflace | Marko Kolanovic | Průměrná úložka | Makroprostředí | Akcie v roce 2022 | Zvýšení úrokových sazeb | Tečkový graf | Překážky | Fondy zaměřené na pohledávky | Damoklův meč | Sektor služeb | Communication | Hlavní ekonom | Hypoteční banky | XTB | MT4 | Úprava státního příspěvku | Přebytek peněz | Německo | Vice | Spotřebitelské ceny | Růstové společnosti | Oblasti rezistence | Domácnosti | Vysoká inflace | Equity | Tvrdá ekonomická data | Gedeon Richter | Zpřísňováním měnové politiky | Archer Daniels Midland | Fond zaměřený na řešení odpadního vodního hospodářství | Anticyklický charakter | Martin Stránský | Spořit a investovat | Sjednocení Německa | Soft-landing | Disney | Zákon o investičních společnostech a fondech | Americké ropné zásoby | Rozvoj společnosti | Pozice | Novo Nordisk | Statistika | Řešení odpadního vodního hospodářství | Práce s pohledávkami | Přesun výroby | ECB (European Central Bank) | Vývoj amerických ropných rezerv | Zahájení invaze | Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) | MIFID | Podnikatelé | Časový horizont | Amazon | Dobré časy | CEO | Ruský ministr | Rezistence | Ruská ekonomika | Intervenovat | Poradci | Aktivum | Index DAX | Dividendy | Nominální růst HDP | Burza | Ocenění | Zvyšování úroků | Poskytování úvěrů | Salutem Fund | Akcie společnosti Chevron | Hospodářské výsledky | Celková inflace | Dnešní údaje | Proč akcie rostou | Opatření | Sazby | Formula One Group | Nedostatek financí | Aktiva finančního sektoru | Ceny akcií na vídeňské burze | Vyšší výnosy | Akciová společnost s proměnlivým základním kapitálem | Zvýšení vládních podpor | Maďarský index BUX | ARM Holdings | Měna | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Philip Morris | Ark Innovation | Nasdaq | Ekonomické indikátory | Maďarský index | Výsledky hospodaření | Růst poptávky | Krach newyorské burzy | Ruské hospodářství | CFA | Americká železniční krize | Nominální růst | Rychlost | Naše ČESKO | Bunge | Investment | Krize | European Central Bank | Nakládání s aktivy | Podnikání na kapitálovém trhu | Práce | Spojené státy | SYRI | Zadluženost | Vysoké úrokové sazby | Zakládání dalších nových podniků | Kryptoměny | Administrátor | Cyklické tituly | Evropské akciové trhy | Zasedání Rady guvernérů | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Cena plynu pro evropský trh | Pomalejší inflace | Realitní sektor | Akcie společnosti Coca-Cola | Volby | Statistický úřad | Jak obchodovat ropu | Banka | Ycharts | KKR | Stagnace | Tržby | Finlord | Eurozóna | Záporné úrokové sazby | Přesun výroby z Evropy do Ameriky | FXstreet | Řízení a rozvoj společnosti | Přesná skladba portfolia | Ekonomické aktivity | Dramatický dopad | Politici | Zlato | Portfolio W. Buffetta | Instrumenty | Mzdy | Světové trhy | HealthCare | Investiční apetit | Produkce ropy | Altria Group | Wall Street | CZGB | Poradenství | ČR | Objem investovaných peněz | Ukazatele | Německá inflace | SPX | Deloitte | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Tržní kapitalizace společnosti | Investiční trendy | Payback energetických investic | Napětí mezi USA a Čínou | Výnosy | ČTK | Stimuly | Vysoká rizika | Ztráty | Analýza
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ekonomická nálada v eurozóně
Ekonomická nerovnost
Ekonomická obnova
Ekonomická omezení
Ekonomická omezení ve světě
Ekonomická opatření
Ekonomická poradkyně
Ekonomická projekce
Ekonomická předpověď
Ekonomická realita

Následující klíčová slova

Ekonomická rizika
Ekonomická setkání
Ekonomická situace
Ekonomická situace v eurozóně
Ekonomická stagnace
Ekonomická stagnace v eurozóně
Ekonomická svoboda
Ekonomická svoboda v České republice
Ekonomická škola
Ekonomická témata
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít