Světová finanční krize
Daří se vládě ozdravovat veřejné finance? Detailní pohled na čísla
12.07.2024 Hospodaření státního rozpočtu – tedy to, za které odpovídá vláda – bylo letos v prvním pololetí nejlepší od roku 2019. Pololetní schodek vládního hospodaření je totiž nominálně nižší než v letech 2020 až 2023, necelých 180 miliard korun. Přesto veřejný dluh narůstá za vlády premiéra Petra Fialy zhruba stejně rychle jako za covidu. I když mezitím stouply daně a odvody, nejen v rámci konsolidačního balíčku. Jak to jde dohromady? A plní současná vláda svůj předvolební slib konsolidace veřejných financí?
Probíhající krach německých komerčních nemovitostí začíná ohrožovat tamní bankovní sektor
27.02.2024 Probíhající krach německých komerčních nemovitostí začíná ohrožovat tamní bankovní sektor. Ceny komerčních realit v Německu za poslední dva roky spadly o 36 %, ve městech jako Mnichov ještě výrazněji. Panuje značná obava, že banky s takto dramatickým poklesem cen nepočítaly.
Makroekonomické faktory - obchod a mezinárodní ekonomika (8. díl)
23.02.2024 Seznamte se s obchodem a mezinárodní ekonomikou. Nastíníme vám, co je to Světová obchodní organizace a kdo ji řídí. Povíme si o faktorech, které ovlivňují mezinárodní ekonomiku, a vysvětlíme si, jak funguje nabídka a poptávka.
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
Roubini: Eurozóna i Británie musejí kvůli riziku stagflace ještě zvýšit sazby
18.09.2023 Centrální banky v eurozóně i v Británii musejí pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb, aby odvrátily takzvanou stagflaci, tedy kombinaci stagnující ekonomiky a vysoké inflace. Podle agentury Bloomberg to řekl americký ekonom Nouriel Roubini, který je známý svými pesimistickými prognózami.
Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie
15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Ekonom Roubini považuje kryptoměny za totálně zkorumpovaný ekosystém
16.11.2022 Americký ekonom Nouriel Roubini považuje kryptoměny za ekosystém, který je totálně zkorumpovaný. Řekl to dnes na konferenci v Abú Zabí a podle serveru televize CNBC v této souvislosti jmenoval i šéfa kryptoměnové burzy Binance. Roubini za svou kariéru působil mimo jiné v Mezinárodním měnovém fondu (MMF), ve Světové bance nebo v centrálních bankách Spojených států a Izraele.
Úsporný tarif je třeba zúžit na ty skutečně potřebné, ušetřit tak lze minimálně 25 miliard korun. Ratingové agentury pak budou v hodnocení Česka přívětivější
07.08.2022 Důvěra lidí ve Fialovu vládu je na bodu mrazu. Po zhruba půlroce jejího působení jí věří jen 28 procent veřejnosti. Tak nízká byla důvěra v předchozí Babišovu vládu jen jednou, loni v červnu, kdy společnost frustrovala další vlna covidu. Nyní však covid lidi prakticky neomezuje, ani v cestování, ani jinak. Také ekonomika je proti covidovému roku 2020 „v pohodě“. Tehdy se propadala o 5,5 procenta, což byl rekordní pokles v celé historii Česka, jenž dokonce předčil „sesuv“ z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Letos ekonomika nebude padat, poroste – nejpravděpodobněji o dvě procenta, příští rok pak dokonce o více než dvě procenta.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Vládní dluh zemí EU loni mírně klesl, snížil se i rozpočtový deficit
22.04.2022 Vládní dluh zemí Evropské unie se loni snížil na 88,1 z předloňských 90 procent hrubého domácího produktu (HDP). Proti roku 2020, kdy na hospodářství začala dopadat koronavirová pandemie, klesl loni i rozpočtový deficit členských zemí, a to ze 6,8 na 4,7 procenta HDP. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Česká republika se podle jeho údajů řadila k menšině zemí, kde se dluh i deficit zvýšily, Česko ale stále patřilo k nejméně zadluženým státům EU.
Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
Japonské ponaučení
02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
Za čtyři měsíce roku je schodek státního rozpočtu na úrovni schodku za celý rok 2009, kdy vrcholila světová finanční krize. Vláda nepřichází se strategií ozdravení veřejných financí a ratingovým agenturám dochází trpělivost
03.05.2021 Státní rozpočet je po prvních čtyřech měsících roku v rekordním schodku 192 miliard korun. Loni deficit činil za měsíce leden až duben „pouze“ necelých 94 miliard. Letos je tedy schodek o takřka sto miliard hlubší než za stejné období loňského roku. Pandemickou situací ovšem loni na rozdíl od letoška prakticky nebyl dotčen vývoj státních financí v měsících lednu a únoru. I tak je letošní situace závažná.
MMF zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na šest procent
06.04.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil odhad letošního růstu světové ekonomiky na šest procent, zatímco v lednové prognóze čekal růst o 5,5 procenta. Uvádí to výhled, který dnes fond zveřejnil před svým jarním zasedáním. Nová prognóza odráží dodatečná stimulační opatření v některých velkých ekonomikách a předpokládané zotavení hospodářské aktivity v důsledku očkování proti covidu-19. V podzimní prognóze fond počítal s růstem globální ekonomiky o 5,2 procenta.
Veřejný dluh ČR loni rostl nejdramatičtěji v historii země, přesto však pomaleji než v dalších zemích Visegrádu. Hrozí zhoršení ratingu a dluhová spirála
01.04.2021 Veřejný dluh ČR stoupl loni v poměru k hrubému domácímu produktu nejvýše od roku 2016, když podle dnes zveřejněných údajů ČSÚ dosáhl úrovně 38,1 procenta. Oproti roku 2019 tak narostl poměrně dramaticky, totiž z úrovně 30,2 procenta, tedy o bezmála osm procentních bodů. Jedná se o nejvýraznější meziroční nárůst dluhu v poměru k HDP v historii ČR. Nárůst odpovídající 7,9 procentního bodu předčí jak dosavadní rekordní nárůst z roku 2001, o 5,7 procentního bodu, tak i ten z roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize – tehdy nárůst odpovídal 5,3 procentního bodu.
Průmysl se loni propadl nejvíce od roku 2009, letos však poroste o desetinu. Hlubšímu propadu loni zabránila mírnější druhá vlna pandemie i oslabení koruny
08.02.2021 Tuzemská průmyslová výroba se loni propadla o osm procent, nejvýrazněji od roku 2009, kdy vrcholila světová finanční krize (tehdy se průmysl propadl o 13,6 procenta). K propadu nejvíce přispěl pokles výroby aut a strojů. Některá odvětví naopak vykázala mírný růst objemu průmyslové výroby, a to navzdory pandemii. Jednalo se zejména o dřevozpracující a navazující papírenský průmysl. Zde se projevila kůrovcová kalamita, jež zemi zasáhla zejména v roce 2018 a která vede k tomu, že je enormní poptávka po zpracování nuceně káceného dříví na pilách. Pandemická situace pomohla k růstu také farmaceutickému průmyslu.
Spotřebitelé se z koronakrize „otřepávají“ rychleji než firmy, zejména ty v průmyslu. Nálada v průmyslu je nejníže od roku 2009, nálada ve službách se ale zlepšuje nejvýrazněji od roku 2003
24.06.2020 Důvěra v tuzemskou ekonomiku se v červnu „odrazila ode dna“, avšak jen nesměle. Zůstává hluboko pod úrovní dlouhodobého průměru let 2003 až 2019. Tento průměr je ve statistice ČSÚ přepočten na úroveň jednoho sta bodů, přičemž červnová důvěra v ekonomiku odpovídá 77,2 bodu. Oproti květnu, a zejména dubnu se však jedná o zlepšení. Důvod k oslavě to ale stále pochopitelně není.
Koruna oslabuje, česká ekonomika už v prvním čtvrtletí zažila největší negativní ekonomický šok od svého vzniku, a to je jenom začátek. Maďarsko překonalo očekávání trhu, na rozdíl od Česka roste
15.05.2020 Propad české ekonomiky byl v letošním prvním čtvrtletí mírně hlubší, než se čekalo. V meziročním vyjádření klesl reálný hrubý domácí produkt země o 2,2 procenta, vyplývá z dnešních předběžných dat ČSÚ. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů počítali s poklesem čítajícím rovná dvě procenta.
Pohonné hmoty zlevňují. Benzín prohlubuje své takřka jedenáctileté minimum a je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války
07.05.2020 Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu zmírnily svůj propad z předešlých sedmi dní. Zlevňování je v posledních takřka čtyřech měsících prakticky soustavné. Bude navíc ještě pokračovat, byť s postupným otevíráním naší i zahraničních ekonomik během května postupně ustane.
Benzín je právě teď v ČR nejdostupnější minimálně od druhé světové války. Za průměrnou mzdu jej lze koupit pětkrát více než roku 1953 či šestkrát více než v roce 1990
05.05.2020 Pohonné hmoty v ČR jsou v těchto dnech nejdostupnější v celé historii země minimálně od druhé světové války. Za celou tu dobu totiž v českých zemích nikdy nebylo možné za částku odpovídající průměrné hrubé měsíční mzdě pořídit tolik litrů benzinu či nafty jako právě v horké současnosti. Důvodem je zejména obecná ekonomická prosperita celé druhé poloviny končícího desetiletí, ale nejnověji také mimořádný vývoj na světovém trhu s ropou.
Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým
24.04.2020 Češi se rapidně začali bát propouštění. Důvěra v českou ekonomiku klesla na historické minimum, historicky nebývalým tempem.
ČNB ve zhruba deseti dnech snížila úroky nejvýrazněji od roku 1999, koruna přesto posiluje
26.03.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním řádném měnověpolitickém zasedání snížila základní úrokovou sazbu více než se čekalo, a to rovnou o 0,75 procentního bodu.
ČNB snižuje úroky nejvýrazněji od krizového roku 2008, koruna mírně oslabuje
26.03.2020 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním řádném měnověpolitickém zasedání snížila základní úrokovou sazbu více než se čekalo, a to rovnou o 0,75 procentního bodu.
Vláda chce zítra navýšit rozpočtovaný schodek na dějinně nejvyšší úroveň 200 miliard korun, je to však stále málo
22.03.2020 Ministerstvo financí nově plánuje schodek ve výši 200 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová na pondělním jednání vlády navrhne v novele zákona o státním rozpočtu zvýšit schodek rozpočtu právě na takovou sumu, z dosavadní cifry 40 miliard.
Vláda zřejmě živnostníkům odpustí důchodové pojištění, kvůli koronaviru. Stát tím přijde o další miliardy, schodek tak bude rekordní v dějinách ČR
22.03.2020 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce ulevit drobným podnikatelům a živnostníkům. Navrhuje jim prominout platby na povinné důchodové pojištění, a to po dobu šesti měsíců, od letošního března do srpna. Mnozí živnostníci, mnohé OSVČ, jsou totiž těžce zasaženi současnou ekonomickou krizí, kterou způsobuje šíření koronaviru a opatření pro boj s ním. Řadě živnostníků, třeba těm v pohostinství či v turistickém ruchu, zcela vypadl příjem.
Deficit státního rozpočtu letos dosáhne nejspíše 250 miliard korun, může však přesáhnout i 300 miliard. Schodek „jen“ 100 miliard je nyní už utopie
20.03.2020 Ministerstvo financí uvádí, že schodek státního rozpočtu ČR dosáhne za letošní rok úrovně přesahující 100 miliard korun. Už v tuto chvíli musí být zřejmé, že důležitou roli sehrává spíše slůvko „přesahující“ než cifra „100 miliard“. Ta je totiž uvedena jen proto, aby se skok z původního rozpočtovaného schodku, 40 miliard, nezdál až příliš velký. Sto miliard, to je prostě nyní již utopicky nízká suma, vzhledem k okolnostem.
Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří
20.03.2020 Důvěra v českou ekonomiku se propadá nejvýrazněji za více než jedenáct let. Je to ale jenom začátek, koranavir ještě teprve plně udeří . Důvěra v českou ekonomiku je v tomto měsíci nejslabší od října 2013, tedy za 6,5 roku. Příslušný ukazatel důvěry v ekonomiku přitom mezi letošním únorem a březnem ztratil 3,2 bodu, takže meziměsíční pokles důvěry v ekonomiku je v březnu nejvýraznější od února roku 2009. Tehdy česká ekonomika utrpěla „náraz“ v důsledku vrcholící světové finanční krize.
ČNB poprvé od února 2009 sráží základní úrok o 0,5 procentního bodu. Koruna znehodnocuje na nejslabší úroveň od roku 2015
16.03.2020 Česká národní banka dnes na mimořádném zasedání snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 1,75 procenta. Tuzemská centrální banka se tak přidává k zástupu centrálních bank z celého světa, které letos své základní úroky buď snižují, nebo alespoň ponechávají beze změny.
Schodek rozpočtu ČR letos bude přinejlepším 100 miliard korun, v horším případě zhruba 300 miliard
16.03.2020 V nejhorším možném scénáři bude Západ jedním velkým "Wu-chanem". To by mělo na českou ekonomiku horší dopad než světová finanční krize před deseti lety. V tuto chvíli je naštěstí realističtější počítat s tím, že se překážce jménem koronavirus vyhneme.
Deficit státního rozpočtu letos může kvůli koronaviru být až 315 miliard korun
13.03.2020 Letošní recese v ČR je den ode dne pravděpodobnější. Nynější stav nouze její pravděpodobnost rapidně zvyšuje. Pravděpodbnost nyní činí zhruba 75 procent. Česká ekonomika totiž minimálně měsíc pojede „na půl plynu“. Některé sektory, například turistický ruch, přitom budou zasažené celoročně, i kdyby se nakrásně situace kolem šíření koronavirové nákazy ještě před polovinou dubna vyjasnila a ekonomika se do konce května vrátila víceméně do běžného provozu.
Výpadek čínských továren kvůli koronaviru byl v únoru ještě větší, než se dosud předpokládalo. V pondělí se dále propadnou akciové trhy i čínská měna
01.03.2020 Podmínky v čínském zpracovatelském průmyslu se v únoru zhoršily nejvýrazněji za celou historii měření. Dokonce ani během vrcholné fáze světové finanční krize před jedenácti lety nebyl propad tak citelný. Důvodem je to, že podstatná část čínských továren a závodů byla kvůli obavě z šíření koronavirové nákazy zavřená nebo nejela na plný provoz.
MMF kvůli koronaviru snižuje svůj odhad letošního růstu čínské i světové ekonomiky. Vytváří tak další tlak na české instituce, aby tak učinily také, se všemi důsledky
23.02.2020 Mezinárodní měnový fond snižuje kvůli koronaviru svůj odhad letošního růstu čínské a také světové ekonomiky. Tento krok tak představuje další tlak na české instituce, v čele s ministerstvem financí a Českou národní bankou, aby i ony snížily svůj odhad růstu Číny. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD – sníží svůj odhad v březnu.
Koronavirus letos připraví českou státní kasu nejspíše o pět miliard korun, její schodek může prohloubit na 60 miliard korun
18.02.2020 Mezinárodní finanční instituce kvůli pokračujícímu šíření nákazy koronavirem zhoršují svůj odhad letošního růstu čínské ekonomiky, české zatím zůstávají v klidu.
Průmysl eurozóny padá, v Německu je nejhůře za jedenáct let, česká koruna navzdory tomu však sílí, dnes prolomila další rekord
12.02.2020 Průmysl eurozóny se plošně hroutí. V Německu se propadá nejvýrazněji od začátku roku 2009, kdy kulminovala světová finanční krize. Česká koruna však paradoxně dále sílí, dnes zhodnotila na svoji novou nejsilnější úroveň vůči euru od října 2012. Je její posilování udržitelné?
Politická krize v Hong Kongu přerůstá v krizi ekonomickou. Ohroženy jsou i plány PPF na vstup na tamní burzu
13.08.2019 Již deset týdnů trvající masivní protesty v Hong Kongu nabývají bezprecedentní povahy. Území kvůli demonstracím hrozí závažné ekonomické zpomalení. Politická krize tam zkrátka může v krajním případě vyvolat dokonce i krizi ekonomickou. To by kromě jiného ohrozilo plány tuzemské skupiny PPF na primární úpis akcií Home Creditu právě na hongkongské burze.
Na den přesně před deseti lety se zrodil bitcoin. Zažil vzlety i krachy, jeho dny ale sečteny nejsou
03.01.2019 Přesně před deseti lety se fakticky zrodil bitcoin. Tedy průkopnická kryptoměna, jež se dočkala stovek napodobenin, ale do dnešních dní si mezi nimi uchovala zřetelně dominantní postavení. K dnešnímu dni existují více než dvě tisícovky kryptoměn. Jejich souhrnná tržní hodnota činí 133,3 miliardy dolarů, přičemž tržní hodnota samotného bitcoinu představuje 51 procent této sumy.
Euro používá 19 z 28 členských zemí EU
30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
Reality jdou ve Španělsku na odbyt jako před krizí, jsou levnější
21.02.2018 Zájem o nemovitosti ve Španělsku se dostal na předkrizovou úroveň. Za loňský rok bylo zaznamenáno 465.000 realitních transakcí, což je nejvíce od roku 2008 a meziročně nárůst skoro o 15 procent. Ceny jsou ale zhruba o 21 procent nižší než v roce 2007, který byl předkrizovým vrcholem. Uvádí to zpráva Národního registru nemovitostí, na kterou se včera odvolal deník Le Figaro.
Euro používá 19 z 28 členských zemí EU
01.01.2017 Základní fakta k dnešnímu 15. výročí zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU): - Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Pomalý růst čínské ekonomiky se stabilizoval na 6,7 procenta
15.07.2016 Meziroční růst čínské ekonomiky se druhé čtvrtletí v řadě drží na 6,7 procenta. Vyplývá to z údajů dnes...
Ozvěny trhu - Dividendoví aristokrati: nudné akcie vydělávají víc
01.07.2016 Jak by se Vám líbila investice, která přinese každý rok větší výnos? A bude to s železnou pravidelností opakovat nejméně 25 let v řadě? Něco takového splňuje skupina akcií, které se říká dividendoví aristokrati.
Ozvěny trhu - Mrtvá kočka spadla až na dno
05.05.2016 Žargon obchodníků na Wall Street zná jeden zajímavý pojem – dead cat bounce, neboli odraz mrtvé kočky. Toto rčení s nadsázkou hovoří o tom, že i mrtvá kočka se odrazí od země, pokud padá z dostatečně velké výšky. Něco podobného totiž platí pro klesající akcie na burze.
HDP Číny je na nejnižších úrovních od 2009
15.04.2016 Čína dnes reportovala o hrubém domácím produktu (HDP). Čínská ekonomika podle očekávání v 1. čtvrtletí...
Aktivita v čínském průmyslu dále klesla
01.03.2016 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v únoru prohloubila pokles na minimum za více než čtyři roky...
Aktivita v čínském průmyslu v lednu klesla
01.02.2016 Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu v lednu klesla ještě výrazněji než v předešlém měsíci...
Týdenní komentář FXstreet.cz (25.1.2016)
25.01.2016 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu mírně oslabil. V první polovině týdne se pohyboval do strany a ve čtvrtek...
Moscovici návrat světové krize neočekává
20.01.2016 Evropský komisař pro hospodářské a měnové záležitosti Pierre Moscovici neočekává, že se vrátí světová...
Čínská ekonomika loni rostla o 6,9 %
19.01.2016 Čínská ekonomika v uplynulém roce vzrostla nejpomaleji za 25 let. Hrubý domácí produkt (HDP) se...
V eurozóně jsou dvě třetiny členů EU
29.12.2015 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž členem se před 15 lety, 1. ledna 2001, stalo Řecko:
Měnové krize od 90. let po současnost
16.02.2015 V souvislosti s nedávným prudkým pádem ruského rublu jsme se podívali do historie a shrnuli pro vás výběr největších hospodářských krizí ve světě od 90. let, která byla doprovázena také velkými měnovými turbulencemi. Na následujících řádcích se podíváme na jejich společné znaky a ukážeme si, jakou obchodní strategii zvolit při potenciálním příchodu měnové krize.
V eurozóně jsou již dvě třetiny členů EU
30.12.2014 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž 19. členem se od 1. ledna stane Litva:
Průmyslové zakázky v Německu se propadly
06.10.2014 Zakázky německých průmyslových podniků se v srpnu propadly o 5,7 procenta. To představuje jejich...
Nemějte strach z dokonalosti, stejně jí nikdy nedosáhnete
29.01.2014 Běžný investiční výzkum se jen těžko vyrovná se současnými makroekonomickými tématy. Většinou totiž bývá založen na předpovědích Fedu, Evropské...
Patnáctiletá eurozóna se poslední roky otřásá v základech
29.12.2013 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), která vznikla před 15 lety 1. ledna a jejíž 18. zemí se od Nového roku stane Lotyšsko:
EMU se poslední roky otřásá v základech
15.07.2013 Dnešní článek shrnuje základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejíž rozšíření o Lotyšsko od 1. ledna 2014 minulý týden formálně potvrdili ministři financí Evropské unie. Podíváme se na historické fundamentální události, které ovlivnily společnou evropskou měnu (euro) a nakonec si představíme možné scénáře dlouhodobého vývoje měnového páru EUR/USD.
FXstreet: Týdenní forexový komentář
16.01.2012 Forex týdenní komentář a analýza EUR/USD od FXstreet.
Finance.cz: FXstreet.cz - vydělávat na měnových trzích učí první nezávislý portál na Forex v ČR
21.07.2009 Článek o serveru FXstreet.cz na serveru Finance.cz
E15: FXstreet.cz spustila měnový portál
21.07.2009 Článek o serveru FXstreet.cz v deníku E15
Tisková zpráva FXstreet.cz
21.07.2009 FXstreet.cz - vydělávat na měnových trzích učí první nezávislý portál na Forex v ČR
Tisková zpráva FXstreet.cz
21.07.2009 FXstreet.cz - vydělávat na měnových trzích učí první nezávislý portál na Forex v ČR.
Související klíčová slova:
Invaze | Evropský blok | South Sea Company | Přísná regulace | Primární emise | Jackson Hole | Výkon | MAE | První krize | Zajišťování | Koronavirové krize | Index CSI300 | Otřes na světových burzách | Bank of China | Veřejné finance | Měnový kurz | Finance.cz | Obchodník | EUR | Řecko | Mince | Trend | Bank of Japan | Nafouknutá bublina | Volatility | Krize v Hong Kongu | Propady akciových trhů | Prosperity | Mezinárodní měnový fond | Tempo růstu | WTO | Investiční banky | Korelace | Dovednosti | Řešení sporů | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Long pozice | Basilejský výbor | Výkyvy | Sjednocení Německa | Rating AAA | Aktiva | Schodek státního rozpočtu | Investiční kapitál | Zkorumpovaný ekosystém | České vlády | Kolaps | Pravděpodobnost | Inflační cíle | Hluboká recese | Devizoví obchodníci | Kontroverze a výzvy | Splasknutí bubliny | Faktory ovlivňující obchod a mezinárodní ekonomii | Největší burzovní krachy | Cenové stability | Více peněz | Krach banky Union générale | Zasedání ECB | Čínský průmysl | Fungování trhů | Goldman Sachs | Reality | Špatné úvěry | Snížení nákladů na státní dluh | Americké podniky | Ceny dováženého zboží | Zásada nejvyššího zvýhodnění národa | EFSF | Americký akciový index | Freddie Mac | Snižování úroků v USA | Investiční nemovitosti | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Francouzský ministr financí | Pandemie | Růst cen | Zakládání dalších nových podniků | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Finanční instrumenty | ČSÚ | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Brexit | Multimilionáři | HAS | Snížení DPH | Pád Lehman Brothers | Měny emerging markets | Švýcarská banka UBS | Základní úrokové sazby | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dluhopisy | Dow Jonesův index | Dostatek likvidních aktiv | Volatilita | Obavy z krize | Útlum ekonomiky | Ekonom Nouriel Roubini | Nizozemsko | Ceny pohonných hmot | Prudký pokles | Uvolnění měnové politiky | Nejhlubší fáze | Euroval | Výhled | Faktory ovlivňující obchod | Trpělivost | Jak funguje nabídka a poptávka? | Americký prezident | Praní špinavých peněz | Hrubý domácí produkt (HDP) | George Bush | Summit Evropské unie | Snížení nákladů | Obchod a mezinárodní ekonomie | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Podnikatelská důvěra | Nomura Holdings | Cena pohonných hmot | Dr. Doom | Burza FTX | Průmysl | Inflace | Světové burzy | Vývoj měnového páru | Kryptoměnové burzy | Bankovní fond | Bankrotové ochrany | Irsko | Centrální banky | Česká měna | Primární emise akcií | Co je to obchod | Přijetí | Donohoe | Čínský koronavirus | Union générale | Graf nabídky | Obchodní plán | Ratingová agentura | American International Group (AIG) | Covid | Propady hospodářského růstu | Domácnosti | Bankovní holdingy | Turecko | Spotřební daně | Graf nabídky a poptávky | Přímé zahraniční investice | Vysoká zadluženost | Donald Trump | Czech Fund | Vice | Odchod z EU | Komerční banka | Akciové trhy | Uvolnění kurzu rublu | Bankovky | Odvětví | Horentní sumy | Černý čtvrtek | Právní normy | Dodd-Frank | Analytici | Globální ekonomiky | Internetové a technologické akcie | Moody's | NAFTA | Očekávání analytiků | Shanghai Composite | Vatikán | Dnešní údaje | Stabilizační mechanismus | Pád banky | Evropský fond finanční stability | Fannie Mae a Freddie Mac | Tečka kom | Monetární politika | Vládní a firemní dluhopisy | E15 | Země EU | FINMA | DJIA | BNP Paribas | Index podnikatelské aktivity | Nomura | Graf | Balík stimulačních opatření | Snižování úroků | Pierre Moscovici | Očekávání trhu | Burzovní krachy | Vliv na vývoz a dovoz | Jana Maláčová | Výnosy | Poptávka | Počet pracovních míst | Pohonné hmoty | Koruna oslabuje | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Mentoring | Obchodní pravidla | Koronavirus | Ekonomiky | Přímý zahraniční investiční kapitál | Rovnováha na trhu | Evropský statistický úřad Eurostat | Regulace finančních trhů | TRIPS | Diskuzní fórum | Bankovní unie | Průmyslová produkce | Rozhodnutí ČNB | Evropský stabilizační mechanismus | Průměrná hrubá měsíční mzda | HDP Číny | Státní dluh | Mezinárodní finanční instituce | Zavedení eura v Chorvatsku | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Očekávání | Německé banky | Obchodní dohody | Státy eurozóny | Index cen domů | Lucembursko | JPMorgan Chase | Akciový index Dow Jones | Pád rublu | Ozvěny trhu | Tržní prostředí | Měnový fond | FDI | Evropské měny | Standard & Poor's | Historie | Vláda Spojených států | Snížení daně z příjmu | Výpadek čínské výroby | Kolo jednání | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | Překážky | AFP | Dohled nad bankami | Příležitosti | Itálie | Zveřejněná data | Drobní investoři | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Národní měny | Globální finanční krize | Prognóza | Koruna | Crypto | Britská centrální banka | Očkování proti covidu-19 | Veřejný dluh | Rozvojová pomoc | Nové technologie | Konsolidace | Conference Board | Ekonomické zpomalení | Aktivita v čínském průmyslu | George Soros | Americká centrální banka | Technologické akcie | Burza v Londýně | Long | Propad průmyslu | Koruna posílila | Ministerstvo spravedlnosti | Rušení pracovních míst | Národní ekonomická rada vlády | FTSEurofirst 300 | Úrokové sazby | Changpeng Zhao | Meziroční růst | Oxford Economics | Přeshraniční obchod | Trh | Deficit rozpočtu | EMU | Investice do realit | Problémy | Fialova vláda | Rubl | Zájem o akcie internetových firem | Rekordní pokles HDP | Společnosti | Kapitálový trh | Index | Propad sentimentu | Světový finanční systém | Dot-com horečka | Prezident USA | MMF | Salutem | Výrobní ceny | Vládní koalice | Obchodování na trhu | Eura | Komise | Pojištění vkladů | Fialův kabinet | Kryptoměnová burza | Kapitál | Hodnota indexu Nasdaq | Pokles aktivity v průmyslu | Jiří Rusnok | Agentura Reuters | Investice ve Spojených státech | Krize v Perském zálivu | Poskytování úvěrů | Rumunsko | Maďarsko | Zvyšování nákladů | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Covidové krize | Rekordní pokles | Unie | Odborné knihy | Důvěra investorů | Přehřátí ekonomiky | Vstup do eurozóny | Kurz dolaru | Ministři financí zemí Evropské unie | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Akciové indexy | Výroba v Číně | Fiskální pakt | Ekonomický kalendář | Odraz mrtvé kočky | Fannie Mae | Bankovní rada České národní banky | Mário Centeno | Strukturální změny ve světové ekonomice | Bank of Canada | Ekonomický vývoj | Závislost | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Kryptoměnová burza FTX | Nová prognóza | Krach na newyorské burze | Deficit | Šedá ekonomika | Evropská měnová unie | Statistický úřad | Banka Lehman Brothers | Budoucnost | Demografické změny | Sektor služeb | ERM-2 | Vítězství Německa nad Francií | Barclays | Mezinárodní ekonomika | Dividendový výnos | Vítězství Německa | Firma | Doom | Česká koruna | Opatření | Forex Factory | Benzín | Členské státy | Řešení krizí | Podnikatelé | Zavedení jednotné měny | Akciový index | Prudký propad | Politické faktory | 3М | Mezinárodní ekonomie | Obchod a mezinárodní ekonomika | Akcie internetových firem | Veřejný dluh ČR | Získávání zákazníků | Meziroční míra inflace | Nabídka a poptávka | Ministerstvo financí ČR | Maynard Keynes | Momentum | Summit EU | Index nákupních manažerů | Koronavirová pandemie | Burze | Daně z příjmů | Mario Centeno | Bitcoin | Pandemie nemoci | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Platforma | Vysoké inflace | Zájem o akcie | Británie | Obchodníci | Kolísání cen | Obchodovat | Záchranný bankovní fond (SRF) | Snížení základní úrokové sazby | Změny ve světové ekonomice | Tulipánová horečka | Přísná regulace finančních trhů | PPF | Finance | Vliv obchodu a mezinárodní ekonomie | Dnešní zprávy | USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Kolaps Lehman Brothers | Hlavní ekonom | Investiční bankovnictví | Index PMI | Budoucnost mezinárodního obchodu | American International Group | Světové trhy | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Finanční instituce | Politická rozhodnutí | Pokles cen | Joe Biden | Výdaje | Přijetí eura | Pohonné hmoty v ČR | Evropský statistický úřad | Dow Jones | Ekonom Roubini | Bulharsko | Obchodníci s ropou | Zpomalení české ekonomiky | Dodd-Frank legislativa | Belgie | Obchody s cennými papíry | Statistici | UBS | FTSEurofirst | Prohlášení | Vysoká likvidita | Základní pojmy | Spojené státy | Průmysl eurozóny | Americký ekonom Nouriel Roubini | Hypoteční trh v USA | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Hospodaření státního rozpočtu | Zvyšování úrokových sazeb | Klesly akcie | Kurz dolarů | Kosovo | Vývoj | Pravidla a dohody | Záchranný bankovní fond | Hrubý domácí produkt země | Přebytek peněz | Úroková sazba | Deloitte | Paul Krugman | Dluhová krize | Salutem Fund | Konkurenceschopnost | Protesty v Hong Kongu | Americké akcie | České měny | Krach na americkém realitním trhu | Investice do nemovitostí | Program pomoci | EUR/USD | Spotřebitelská důvěra | Členské země Evropské unie | Ekonomická recese | Carnival | Měnové politiky | G20 | Doktor Zkáza | Řecká ekonomika | Sazby ČNB | Investice amerických firem | Ceny nemovitostí | Vliv obchodu | Uvolnit měnovou politiku | Sazby centrální banky | Schodek rozpočtu ČR | Hlavní americký akciový index | John Maynard Keynes | Kapitálové rezervy | Japonská ekonomika | Thajský bat | Pakt stability | Miliardy dolarů | Úvěry do realit | Snížení úroků | Druhá vlna pandemie | Světové měny | Miliardy korun | Prezident ECB | Růst cen nemovitostí | Regulace a právní normy | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | Inflace v České republice | Babišova vláda | Jihomořská bublina | Důvěra v českou ekonomiku | Duševní vlastnictví | České koruny | Švýcarská banka | Přebytek peněz na trhu | Andorra | Úrok | MFN | Investiční fondy | Firmy | Mezinárodní vztahy | Budoucí vývoj | Zajištění | Cena ropy brent | Globalizace a dodavatelské řetězce | Partnerství | Hodnota akcií společnosti | Oslabení měny | Fed | Ekonomie a globální bezpečnost | Rozpočtový deficit | Rozpočtovaný schodek | Česká vláda | Zadluženost | Trhy | Banky v eurozóně | Daně z neočekávaných zisků | Emerging markets | Fluktuace | Státní dluh ČR | Pakt stability a růstu | Mezinárodní investoři | Růst české ekonomiky | Světové hospodářské podmínky | USD/MXN | Problémy FTX | Rizika | Eurozóna | Kurs koruny | Portugalsko | Fond | Cena benzínu | Kritéria konvergence | Splácení zahraničního dluhu | Záchranný program | Fitch | Americké banky | Snížení spotřební daně | Oslabení čínské měny | Centre William Rappard | Dánsko | Velcí hráči | Největší burzovní krachy v historii | Hodnota akcií | Vysoké ceny | Investment Banking | Schodek rozpočtu | Americký ekonom | Stagflace | Renminbi | Průměrná míra inflace | Paschal Donohoe | Černý pátek | Ministerstvo financí | Ondřej Hartman | Záporné úrokové sazby | Regulační orgány | Stabilita | Miliardář | Španělsko | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Mezinárodní konkurenceschopnost | Komodity | Druhá vlna | Mzdy | Specializované dohody | Zlepšení nálady | Rozjednané prodeje domů | Měnová krize | Politická krize v Hong Kongu | Na burze | Akcionáři | Společnost | Ruský rubl | Zadlužování | Sázet | Hospodaření | Český hrubý domácí produkt | Velké americké banky | Dluhové krize | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | FXstreet | Reporty | Globalizace | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Používání eura | Výrobní náklady | Ratingový výhled | Riziko | Analytik | Emise | Trinity | Credit Suisse | Pražské burzy | Binance | Kurz rublu | Ekosystém | Bank of America | AIG | Semináře | Transakce | Šok | Finanční trh | Akciový analytik | NATO | Plyn | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Know-how | Ceny | Forexový obchodník | Financování | Recese | Pokles | Dow Jones a S&P 500 | Ben Bernanke | Války | Impuls | Čínské měny | Jan Dvořák | Trh nemovitostí | Centrální banka | Předpovědi | DPH | Akcie na burze | Jedno euro | WTI | Levné peníze | USD/RUB | ČNB Jiří Rusnok | Makroekonomické faktory | Obchodní operace | Index FTSEurofirst 300 | Propuštění | Forint | Důchod | Morgan Stanley | Výnos | Vyhlášení bankrotu | Bankovní krize | Index DOW | ČEZ | Frank | Zlevnění ropy | ERM | Milton Friedman | Americká investiční banka | Ekonomická krize | Trinity Bank | Vývoj měnového páru EUR/USD | Měnové krize | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Ministryně práce | Ceny akcií | FTX | Energetická krize | RUB | Malta | Očkování proti covidu | Pracovní místa | Odvětví kryptoměn | Tržní hodnota | Funkční období | Zisk | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | Středoevropské měny | Mzdový nárůst | Rating | Dovoz | Obchodování | Zajištění na stáří | Největší firmy | Vzdělání | Úroky | Monitorování | Eurostat | Prezident | Úsporný tarif | Finanční pomoc | Jednotné měny | Hypoteční trh | TRY | Odhad analytiků | Státní rozpočet | Epidemie | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Bailout | Francie | Údaje | Srovnávací základna | Eurodolar | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Obchody | Vláda ČR | Jakub Matis | Index CPI | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Vyspělé ekonomiky | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Marže | Internetové firmy | Japonská centrální banka | Propad akcií | Merrill Lynch | Chorvatsko | Situace | Mario Draghi | Šíření koronavirové nákazy | Poptávka a nabídka | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Černá Hora | FOREX | Turecké liry | Signály | Guvernér | Dividenda | HDP | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Euro | Klid | JP Morgan | Zdanění | Ceny pohonných hmot v ČR | Čínská měna | Pandemická situace | Průměrná cena | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Brazílie | Zhoršení ratingu | Členské země | Nouzový stav | Výprodej | Měnové páry | Slovensko | JPMorgan | Měnové unie | ČTK | Lehman Brothers | Odhad letošního růstu | Guvernér ČNB | Ztráty | Česká národní banka | Brazilský real | Obchodní nastavení | Úrokové sazby ČNB | Akcie | Průmyslníci | Měnové podmínky | Mzda | Vysoké ceny akcií | NERV | Crypto.com | Société Générale | Očkování | Podniky | Američtí regulátoři | Propad indexu | AAA | Obchod s Čínou | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Švýcarská vláda | Nedostatek financí | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | Globální ekonomika | Nálada v průmyslu | Vývoj ekonomiky | Index PPI | Technologie | Koronakrize | Prognózy | Kurz | Daně | Ministři | Americká ekonomika | Americký prezident Joe Biden | Státy Evropské unie | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Hospodářské soutěže | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Pro investory | Podnikatelské aktivity | Konkurence | Komunikace | Indie | Bod | Satoshi Nakamoto | Fitch Ratings | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | ESM | Demografie | Genesis | Zisky | Regulace | USMCA | Fondy | OSVČ | Hospodářství | Důvěra | WHO | ODS | Ukazatel | Shanghai Composite Index | Exotické měny | Měny | Předběžné výsledky | Burzy | Hospodářský růst | Snížení dluhu | Opatření na podporu ekonomiky | CSI300 | Světová zdravotnická organizace | Diskontní sazba | Rusko | Snížení daně | České firmy | Petr Dufek | Mark Carney | Zvýšení úroků | Zhodnocení | Zrušení daně | Organizace | Praha | Plány | COVID-19 | Béžová kniha | Brusel | Rekordní nárůst | Devizové rezervy | Hypotéky | Konvergence | ZEW | Roubini | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Příjmy | Ekonomické dopady | Prodej | Ministryně práce a sociálních věcí | Bloomberg | Dotace | Evropská unie | Britský ministr financí | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Hong Kong | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Makroekonomie | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | S&P Global Ratings | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Výkonnost | Televize CNBC | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Stavebnictví | Krize | Investiční výzkum | Miliardy švýcarských franků | OECD | CHF | Oslabení koruny | Krach banky | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Bohemia Energy | S&P 500 | JDE | Ministři financí | Prezident Joe Biden | MT4 | OKD | Světová banka | Mexické peso | Cena | Německo | Makroekonomické ukazatele | Krach | Obchodní spory | Komerční banky | Zadlužení | Rozpočet | Prime | DOT | BAT | Česká ekonomika | Režim bankrotové ochrany | Kurzy | Finanční prostředky | Odvody | Předsednictví EU | Světová obchodní organizace | Forexu | Kypr | Obchodní válka | Boj s koronavirem | Ekonomika | Evropské méně | Schodek | EUR/TRY | Nálada podnikatelů | Likvidita | Cíle | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Banky | Buy | Akcie ČEZ | Produktivita práce | Vlády | Americká vláda | Britská společnost | Ruská vláda | Bankrot | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Procter & Gamble | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Dot-com | Hospodářské podmínky | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Německá průmyslová výroba | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Saldo běžného účtu | Creditas | Hospodářské cykly | Market | Cenné papíry | Support | Průměrná mzda | Objem hotovosti | Rozvíjející se trhy | Finanční ústav | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Investiční banka | Služby | Litva | Technologický pokrok | Keynes | Řetězce | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Obchodní bariéry | Politická krize | Spotřebitelé | Double bottom | Výprodej akcií | Prodejní cena | Vzdělávání | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Ekonomické trendy | Čínská vláda | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Březnová data | Auta | Zpravodajství | Velké banky | Základní úrok | Zavedení eura | Ropy | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Škoda | Americké ekonomiky | Obchodní vztahy | Finančník | Deficit státního rozpočtu | USD | Nákaza koronavirem | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Tištění peněz | Cestování | Kabinet | Měnová unie | Hospodářský vývoj | Obchodování s měnami | Zvýšení daní | Legislativa | Ekonomické recese | Statistický úřad Eurostat | Cena ropy | Čínská centrální banka | Úpis akcií | Kupní síla | CZ | Pokles HDP | Propad | Maastrichtská kritéria | Bankovnictví | Rakousko | Thajský baht | Economic | Nemovitosti | Markets | USA Donald Trump | Kanada | Nejistota | Standard & Poor's (S&P) | Kryptoměna | Ekonomie | Investment | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Nouriel Roubini | Státní dluhopisy | Americký dolar | Nízké ceny ropy | Evropská centrální banka | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | Propad cen komodit | Bankovky a mince | Měnová politika | Nálada spotřebitelů | Ziskovost | Růst čínské ekonomiky | Zvýšení inflace | ROCE | Spekulace | Cykly | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | Firemní dluhopisy | Zpracovatelský průmysl | Spekulanti | Zrušení superhrubé mzdy | Poptávky po ropě | Pracovní síly | Daň z mimořádných zisků | Ekonomické prostředí | Investor | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Nejvyšší propad | Strukturální změny | Banka | Země eurozóny | Vlastnictví | Markit | Banka UBS | Makléřské společnosti | CNBC | Statistika | Spotřebitelské ceny | Německá inflace
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot