Pakt stability
Zadlužení EU se ve 2Q zvýšilo, v Česku kleslo
22.10.2024 Zadlužení Evropské unie se dál prohlubuje. Ve druhém čtvrtletí dosáhlo podle předběžných údajů 81,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP), zatímco v prvním čtvrtletí hrubé zadlužení činilo 81,3 procenta HDP. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se podle jeho metodiky snížilo a dosáhlo 42,6 procenta HDP, státní dluh pak v absolutních číslech mírně sestoupil z rekordu a byl nepatrně nad hodnotou 3,32 bilionu korun.
Zadlužení EU se v prvním čtvrtletí zvýšilo na 82 procent HDP
22.07.2024 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí letošního roku přestalo snižovat. Zvýšilo se na 82 procent hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 81,5 procenta HDP v posledním loňském čtvrtletí. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Nejvýrazněji se zadlužení zvýšilo na Slovensku, dál se ale zvyšuje i v České republice. Státní dluh Česka se dostal na další rekord.
ČR se zavázala přijmout euro v přístupové smlouvě
14.04.2024 Vybrané údaje o problematice budoucího možného přijetí společné evropské měny euro Českou republikou k 20. výročí (1. května 2004) vstupu ČR do Evropské unie (EU):
Mechanismus ERM II je důležitým předstupněm pro zavedení eura
07.02.2024 Výběr informací o Evropském mechanismu směnných kurzů ERM II (koalice se dnes shodla, že si vláda vyžádá stanovisko Národní ekonomické rady vlády k vyhodnocení problematiky výhodnosti vstupu ČR do ERM II):
Zadlužení EU loni ve třetím čtvrtletí dál klesalo, v Česku se naopak zvýšilo
22.01.2024 Zadlužení Evropské unie se loni ve třetím čtvrtletí dál snižovalo a kleslo na 82,6 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice byl vývoj opačný a zadlužení se proti předchozímu čtvrtletí zvýšilo, podle dat Eurostatu dosáhlo 44,5 procenta výkonu ekonomiky. Státní dluh byl v Česku rekordní.
Euro používá 20 z 27 členských zemí EU
29.12.2023 Základní fakta o evropské měně euro k 25. výročí (1. ledna) zahájení používání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku v 11 zemích Evropské unie (EU):
Německo a Francie hlásí shodu na reformě fiskálních pravidel
20.12.2023 Francie a Německo dosáhly shody ohledně reformy fiskálních pravidel Evropské unie, oznámil podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire po jednání se svým německým protějškem Christianem Lindnerem. Ten hovoří o shodě v klíčových bodech. Šéfové resortů financí zemí EU budou dnes jednat prostřednictvím videokonference, aby se pokusili najít kompromis v této otázce, poznamenala agentura AFP.
Zadlužení EU ve druhém čtvrtletí opět kleslo, v Česku se dál zvyšuje
23.10.2023 Zadlužení Evropské unie ve druhém čtvrtletí kleslo na 83,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z hodnoty 85,9 procenta před rokem. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice se zadlužení naopak dál zvyšuje a ke konci druhého čtvrtletí dosáhlo 44,3 procenta HDP proti 43,5 procenta před rokem. Státní dluh byl rekordní.
Zadlužení EU v prvním čtvrtletí kleslo na 83,7 procenta HDP, v Česku dál roste
21.07.2023 Zadlužení Evropské unie se v prvním čtvrtletí snížilo na 83,7 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,4 procenta HDP ve srovnatelném období loni. Ve své zprávě to dnes uvedl unijní statistický úřad Eurostat. Zadlužení České republiky se naopak dál zvyšuje, v prvním čtvrtletí dosáhlo 44,5 procenta HDP, což ale zemi stále řadí k těm méně zadluženým v EU. Nárůst o 1,7 procentního bodu proti loňsku je nicméně druhý největší v unii. Státní dluh je na rekordu.
Státy EU se shodly na principech návratu fiskálních pravidel, na detailech ne
14.03.2023 Země Evropské unie se chtějí vrátit k dodržování společných fiskálních pravidel, která však mají lépe odrážet ekonomickou realitu doby ovlivněné pandemií covidu-19 a války na Ukrajině. Ministři financí unijních zemí dnes podpořili obecné principy reformy rozpočtových a dluhových pravidel navržené loni Evropskou komisí (EK), na všech podrobnostech se však zatím neshodují. Podle českého ministra financí Zbyňka Stanjury se čeká debata například o přijatelnosti výjimek pro jednotlivé státy.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Evropská komise chce přizpůsobit fiskální pravidla EU potřebám jednotlivých zemí
09.11.2022 Evropská komise (EK) plánuje upravit rozpočtová a dluhová pravidla Evropské unie, aby lépe odrážela fiskální situaci jednotlivých zemí, které se po sérii krizí potýkají s vysokými deficity a zadlužením. Unijní exekutiva dnes navrhla nový způsob usměrňování veřejných financí, v němž chce u každé země vycházet z individuálního postupu. Základem mají být víceleté národní plány dluhové udržitelnosti a pozvolnější vynucování pravidel. Pokud změny získají - zatím nejistou - podporu všech členských zemí, mohla by úprava začít platit od roku 2024.
Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko
24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Země EU budou moci z fondu obnovy čerpat peníze na posílení kapacit LNG
05.06.2022 Peněz z nového unijního fondu obnovy, který byl vytvořen na podporu hospodářského růstu po pandemii covidu-19, budou moci země Evropské unie využívat k posílení svých kapacit zkapalněného zemního plynu (LNG). Řekl to včera podle agentury Reuters eurokomisař pro ekonomiku Paolo Gentiloni.
Brusel kvůli ruské invazi odložil znovuzavedení fiskálních pravidel na rok 2024
23.05.2022 Evropská komise (EK) odložila opětovné zavedení rozpočtových a dluhových pravidel Evropské unie na rok 2024. Unijní exekutiva dnes za důvod označila makroekonomický šok způsobený ruskou invazí na Ukrajinu, zejména pokračující růst cen energií. Ve svých pravidelných doporučeních pro členské země komise konstatovala, že by měly využít investice z mimořádného fondu obnovy pro dosažení rychlé nezávislosti na ruských energiích.
Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU
28.02.2022 Euro jako jedinou měnu v současnosti používá 19 z 27 členských zemí Evropské unie. Euro mají i Kosovo a Černá Hora a na základě smluv s EU také Andorra, Monako, Vatikán a San Marino. Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později, 1. ledna 2000, převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Řecko do konce března splatí poslední půjčky od MMF, řekl ministr financí
14.02.2022 Řecko do konce března splatí poslední tranše záchranných půjček od Mezinárodního měnového fondu (MMF) a v příštím roce bude mít primární přebytek. Agentuře Reuters to dnes řekl ministr financí Christos Staikuras. Primární přebytek nebere v úvahu platby úroků, a pokud země zbývající peníze do konce března splatí, bude to o dva roky dříve, než se zavázala.
Euro používá 19 z 27 členských zemí EU
30.12.2021 Základní fakta o evropské měně euro k 20. výročí (1. ledna) zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU):
Pravidla pro hospodaření zemí EU zůstanou pozastavena i v roce 2022
02.06.2021 „Mnohé státy v Evropské unii si půjčují peníze za záporné úrokové sazby. Jejich motivace splácet dluhy je tedy velice nízká. Nově se nemusí ohlížet ani na pravidla Paktu stability a růstu, která byla v rámci řešení pandemie pozastavena o další rok,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
EK vyzvala státy k další podpoře ekonomik, návrat k pravidům chce v roce 2023
02.06.2021 Země Evropské unie by měly pokračovat ve fiskální podpoře svých ekonomik na cestě k oživení z pandemické krize i v příštím roce. V rámci pravidelného jarního balíčku hodnocení hospodářské kondice unijních států k tomu dnes vyzvala Evropská komise (EK). Skupina zemí s nejvyšším veřejným dluhem, do níž patří například Německo, Francie či Itálie, by přitom podle komise měla být při využívání veřejných peněz opatrnější než další státy.
Šéf fondu ESM: Strop zadlužení 60 procent HDP pro země EU již nedává smysl
05.05.2021 Dluhový strop 60 procent hrubého domácího produktu (HDP) stanovený v Paktu stability a růstu již nemá smysl a měl by být revidován v rámci reformy fiskálních pravidel EU. Uvedl to dnes šéf záchranného fondu eurozóny (ESM) Klaus Regling na semináři belgické centrální banky.
EK zachová uvolnění rozpočtových pravidel i v roce 2022
03.03.2021 Evropská unie by měla zachovat současné uvolnění rozpočtových a dluhových pravidel i v příštím roce. S ohledem na současné ekonomické dopady koronavirové pandemie to dnes navrhla Evropská komise (EK). K předkrizovým pravidlům rozpočtové odpovědnosti by se podle dnešních doporučení unijní exekutivy měly země vrátit od roku 2023.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 1.3.2021
01.03.2021 Hlavní téma, které rozhodne o dalším směřování trhů, je vývoj výnosů amerických vládních bondů. Desetiletá splatnost se nyní drží na úrovni okolo 1,4 %. Zvýšení souvisí především s citelným nárůstem reálných dluhopisových výnosů. Ty vystřelily až na -0,6 % a poté opět spadly o něco hlouběji do záporu. Současně dochází k propadu inflačních očekávání. Taková konstelace značí obavy, že se investoři navzdory rétorice Jeroma Powella obávají obratu v měnové politice. K růstu výnosů vedly i specifické faktory. Vzhledem k vyšším sazbám výrazně poklesl podíl refinancovaných hypoték a bankám tak vzrostla durace portfolií. Aby tento ukazatel opět stlačily, přistupovaly finanční domy k výprodejům delších vládních obligací. Nárůst výnosů vedl k poklesu cen rizikových aktiv. Cena zlata, která velmi citlivě reaguje na úroveň reálných výnosů, spadla na nejslabší úrovně od června. Výrazně ztrácely technologické tituly, které jsou jako tzv. long duration stocks nejcitlivější na změny dluhopisových sazeb. Očekáváme, že nákupy institucionálních investorů a americké centrální banky nezřízený nárůst výnosů opět utlumí.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.3.2020
16.03.2020 Fed včera překvapivě srazil úroky dolů o 100 bps. Sazba se tak nyní nachází v pásmu 0 – 0,25%. Tato operace se opět uskutečnila před pravidelným zasedáním. Původně naplánovaný středeční meeting se již neuskuteční a centrální bankéři tak budou o úrocích znovu hlasovat až na konci dubna. Kromě snížení sazeb se americká centrální banka znovu pustí do nákupů vládních dluhopisů. V horizontu několika měsíců plánuje do svého portfolia zařadit americké vládní bondy v hodnotě $500 mld. Cílem je zabránit dislokacím na tomto klíčovém trhu, kde se v posledních dnech zhoršuje likvidita. Fed rovněž nakoupí dluhopisy kryté hypotékami v celkovém objemu $200 mld. Jde o reakci na rostoucí sazby hypotečních úvěrů. Tato akce může v konečném důsledku odvrátit zamrznutí amerického trhu rezidenčních nemovitostí. Guvernér Powell zmínil, že se centrální banka s úroky do záporu nevydá.
Eurozóna je připravena podpořit ekonomiku kvůli koronaviru
04.03.2020 Členské státy eurozóny jsou připraveny společně podpořit ekonomiku v obraně před koronavirem. Po skončení dnešní telekonference to uvedli ministři financí zemí platících eurem.
Gentiloni: Státy EU by měly lépe koordinovat fiskální politiku
19.12.2019 Země Evropské unie by měly lépe koordinovat svou fiskální politiku, řekl dnes eurokomisař pro hospodářství Paolo Gentiloni. Méně zadlužené země bloku by tak podle něj měly více utrácet, aby unijní ekonomiku povzbudily. Zároveň by pomohly zadluženějším zemím, které musejí v zájmu ozdravení veřejných financí šetřit. Gentiloni to prohlásil na konferenci, kterou ve Frankfurtu nad Mohanem pořádala Evropská centrální banka (ECB).
EK po závazcích Říma už nechce řízení kvůli vysokému deficitu
03.07.2019 Po závazcích, které tento týden nabídl ohledně veřejných financí Řím, došla dnes Evropská komise (EK) k závěru, že už není nutné, aby členské země Evropské unie zahájily vůči Itálii řízení kvůli nadměrnému deficitu. Novinářům to po dnešním jednání komise řekl komisař pro hospodářské a měnové záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici.
Okénko finančního trhu 2.7.2019
02.07.2019 USA zvažuje uvalení dodatečných cel na evropský dovoz. Nedávno došlo k vyhrocení sporů mezi USA a EU, kdy si Amerika již před patnácti lety stěžovala na evropské dotace pro Airbus díky kterým je americký Boeing v nevýhodě. Se stížností USA uspěla u WTO (Světové obchodní organizace) avšak ze strany EU ještě nedošlo k vyrovnání. Proto se Amerika již v dubnu rozhodla zveřejnit seznam zboží v hodnotě 11 mld. dolarů, které by mělo podléhat clu a vyrovnávat tak vzniklé škody. Nyní došlo ke zveřejnění doplňujícího seznamu, na kterém je uvedeno zboží v hodnotě zhruba 4 mld. USD a to především na evropské potraviny. Prozatím se naštěstí cla netýkají automobilů, které jsou pro EU, především pro Německo a potažmo Česko, nejzásadnější. Pokud by totiž došlo k jejich zatížení clem, znamenalo by to výrazné omezení poptávky, a tedy by musela být snížena výroba. Ekonomiky, které již nyní prochází značným ochlazením, by tak zpomalily ještě více a hrozil by propad do recese.
Euro používá 19 z 28 členských zemí EU
30.12.2018 Základní fakta k 20. výročí (1. ledna 1999) zahájení užívání jednotné evropské měny euro v obchodním a bankovním styku:
Euro používá 19 z 28 členských zemí EU
01.01.2017 Základní fakta k dnešnímu 15. výročí zavedení eura do oběhu v zemích Evropské měnové unie (EMU): - Evropská měnová unie (EMU) byla vytvořena na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se po dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
Schäuble se ohradil proti výzvě Bruselu, aby Německo víc utrácelo
18.11.2016 Evropská komise nemá právo určovat, v jakém rozsahu mají vlády členských zemí Evropské unie manévrovat se...
EK: Šesti zemím hrozí, že příští rok nedodrží rozpočtová pravidla
16.11.2016 Evropská komise (EK) dnes varovala šest zemí eurozóny včetně Itálie a Belgie, že by příští rok nemusely...
Rozpočtová pravidla EU vyvolávají obavy
14.06.2016 Ministři financí Evropské unie jsou znepokojeni, že Evropská komise neuplatňuje společná rozpočtová...
Pakt stability je zdrap papiera, krajiny EÚ ho porušovali 42 % času, Grécko ho nesplnilo ani raz
25.05.2016 Nemecký IFO inštitút zverejnil zaujímavú vec. Pozrel sa na to, že koľkokrát boli od vzniku Paktu stability a rastu v r...
V eurozóně jsou dvě třetiny členů EU
29.12.2015 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž členem se před 15 lety, 1. ledna 2001, stalo Řecko:
Británie neučinila dost pro snížení deficitu
13.05.2015 Británie nepodnikla dostatečné kroky k tomu, aby do fiskálního roku 2014/2015 snížila nadměrný rozpočtový...
Eurozóna chce zabránit odchodu Řecka
05.05.2015 Eurozóna se ze všech sil snaží zabránit tomu, aby se Řecko muselo vzdát jednotné evropské měny...
V eurozóně jsou již dvě třetiny členů EU
30.12.2014 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejímž 19. členem se od 1. ledna stane Litva:
EK vyzvala Itálii k vysvětlení rozpočtu
23.10.2014 Evropská komise (EK) vyzvala Itálii, aby vysvětlila, proč návrh jejího rozpočtu na příští rok nesplňuje...
Rozhodnutie ECB o menovej politike
05.09.2014 Európska centrálna banka včera prekvapivo znížila úrokové sadzby a tiež oznámila spustenie programu nákupu aktív z trhu. Prinášame Vám...
Pakt stability a růstu prý nelze změkčovat
01.07.2014 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble odmítl jakékoli změkčování evropského Paktu stability a růstu...
Pomůže jiný přístup ke schodkům růstu EU?
23.06.2014 Pružnější výklad rozpočtových pravidel Evropské unie by mohl pomoci realizovat potřebné reformy a tak výrazněji...
Úroky v eurozóně jsou z prý moc nízké
19.06.2014 Úrokové sazby v eurozóně jsou z dlouhodobého hlediska příliš nízké. Rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB)...
Patnáctiletá eurozóna se poslední roky otřásá v základech
29.12.2013 Základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), která vznikla před 15 lety 1. ledna a jejíž 18. zemí se od Nového roku stane Lotyšsko:
Merkelová: Řecku neměl být nikdy dovolen vstup do eurozóny
28.08.2013 K dluhové krizi v Řecku se schylovalo již po mnoho let a bylo zásadní chybou, že zemi bylo umožněno přijmout euro, od...
EMU se poslední roky otřásá v základech
15.07.2013 Dnešní článek shrnuje základní údaje o Evropské měnové unii (EMU, eurozóna), jejíž rozšíření o Lotyšsko od 1. ledna 2014 minulý týden formálně potvrdili ministři financí Evropské unie. Podíváme se na historické fundamentální události, které ovlivnily společnou evropskou měnu (euro) a nakonec si představíme možné scénáře dlouhodobého vývoje měnového páru EUR/USD.
Španielsko dostalo varovanie. ECB by mala byť v strehu.
11.10.2012 Včerajšie pomerne nezáživné obchodovanie nakoniec rozhýbala až americká seansa. Obchodníci po otvo...
Standard Chartered: Rizika rozpadu eurozóny vzrostla
02.01.2012 Rizika rozpadu eurozóny se zvýšila, protože evropští političtí vůdci zatím žádné smysluplnější řešení dluhové krize nenabídli, uvedl pro britský nedělník Sunday Telegraph šéf banky Standard Chartered Peter Sands. "Eurozóna vstupuje do roku 2012 s velmi nepříznivými vyhlídkami ... a zvýšenou možností, že ji některé země opustí," řekl Sands. "Nikdo by neměl podceňovat, jak velký dopad to bude mít, protože by bylo velmi těžké zvládnout riziko nákazy, i kdyby šlo jen o Řecko... Mělo by to dopad na celý svět," řekl. Naopak guvernér francouzské centrální banky v den desátého výročí zavedení hotovostního eura vyjádřil víru v zářnou budoucnost společné měny, pokud se podaří prosadit dohoda z prosincového summitu Evropské unie.
FT: Merkelová a Sarkozy se zase netrefí do černého
05.12.2011 Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy se př...
Euro začalo týden dobře, díky většímu zájmu o riziko se daří také koruně
28.11.2011 Nový týden začíná na trzích optimisticky a rizikovým aktivům se daří. Eurodolar ...
„Obrysy, ne čísla,“ vysvětlila EK trhům před Summitem (očekávaný výsledek přehledně)
26.10.2011 Evropská rada a lídři eurozóny jsou politici. Potřebují politická rozhodnutí a t...
Nové kolo QE nie je cesta k prosperite
09.09.2011 Draghi si možno zopakuje rok 2008Euro včera zaznamenalo oproti zelenej bankovke ...
Achilová päta EURa
09.03.2011 Korekcia na EURePočas včerajšieho dňa sme zaznamenali korekciu kľú...
Večerné zhrnutie
04.03.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA Dátum Čas ...
EUR a riziká
04.03.2011 Blíži sa 24-25 marec kedy bude veľké zas...
Večerné zhrnutie
04.01.2011 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
Kenneth Rogoff (Harvard University)
04.01.2011 "Menová únia v Európe bude mať pred sebou niekoľkoročné problémy."..."Pakt...
Pár EUR/USD zavřel pod 1,300. Další jeho možný vývoj.
05.05.2010 Včera jsem napsal článek o možnosti poklesu EUR/USD na support = cca 1,2300. Dnes bych se pokusil podívat se na více možností týkajících se vývoje v EUR/USD.
Dnešný výhľad pre EURUSD
05.05.2010 Grécky dlhový problém začína strašiť prakticky po celom svete. Počas noci akciové trh...
Večerné zhrnutie
04.05.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
Draghi (ECB)
04.05.2010 "Pakt stability a rastu musí byť prehodnotený, Európe chýbajú štrukturálne reformy, čo je dôvodom...
Večerné zhrnutie
22.04.2010 DENNÝ PREHĽAD GRAF VÝKONNOSTI KALENDÁR DŇA Dátum &...
Grécka daň
22.04.2010 Grécky kolaps verejných financií Európska únia cez svoj štatistický úrad (Eurostat) dnes výrazne negatívne ...
Eurozóna
22.04.2010 Celkový vládny dlh krajín Eurozóny dosiahol 78,7% HDP v roku 2009 (rok 2008 69,4% HDP)... ...
Německý záchranný kruh pro Řecko na Titanicu ?
21.02.2010 Řecko se veze na Titanicu (výrok ministra financí Řecka minulý týden). Jen Řecko ? Zatím co na pomyslné palubě hraje kapela, tak na můstku se u sklenic šampusu žvaní co s tím. Němci ale asi mají jasno - všichni k pumpám. Všichni ? Někteří už hledají záchranné čluny. Jak dopadl Titanic ? Šel ke dnu.
Související klíčová slova:
Offshore | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Australský dolar | Pullback | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | EUR/JPY | USA | Nezaměstnanost | Británie | Koruna | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Středoevropské měny | Evropské akcie | Kypr | Pimco | Výsledková sezóna | Ropa WTI | Česká koruna | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | EUR/CZK | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Aussie | BaFin | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Béžová kniha | CBOT | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Devizový trh | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | EFSF | ERM | ERM II | ESM | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurosystém | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | FOMC | FRA | FX | Fed | Fiskální politika | Forward | Futures | G7 | Grafy | Investice | Investor | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Maastrichtská kritéria | Makro data | Risk | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nástroj | Parita | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Splatnost | Spread | Státní dluhopis | Support | Trend | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Patria | Bank of America | Indexy | PBOC | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Aukce | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomické data | Zisk | Finanční instrumenty | Futures kontrakt | Kurz dolaru | Kurz koruny | Euforie | Výsledky | Intervenovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Eurostat | Makrodata | Portugalsko | Burzy | Mezinárodní měnový fond | FX trh | Zásoby ropy | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | EURJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Odpor | Podpora | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | CAC40 | Cena | Cena ropy brent | Cyrrus | CZK | Členské země eurozóny | Členské země Evropské unie | Denník | DJIA | Dolar | Ekonomický růst | Eura | EURCHF | EURIBOR | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropská rada | Evropské měny | Fondy | Frank | GfK | Graf | Hang Seng | Index S&P 500 | Instrumenty | Irsko | ISM | EBay | Jedno euro | Jiří Rusnok | Konec eura | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurz dolarů | Kurzy | Libra | Maďarsko | Měna euro | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Rakousko | Reuters | Risk On | Ropy | SP500 | Státní dluh | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Merrill Lynch | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | Benzín | Andrej Babiš | Báze | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Sell | Tier 1 | Tranše | Vláda ČR | Itálie | Spojené státy | Tržby | Úvěr | QE | Komise | Kontrakt | Volby | Burze | Aramco | DPA | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | Kathimerini | TLTRO | NATO | Fond Pimco | Standard Chartered | HUF/EUR | Finanční systém | Bavlna | Úspěch | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Der Spiegel | Ministr financí | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Plodiny | Energie | Pro tradery | Henry Hub | Přehled | Klid | Kč/EUR | Agentura Reuters | David Cameron | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | US akcie | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Kapitálové rezervy | Ekonomické dopady | IBEX | Cenné kovy | Známý investor | Velké banky | Intervence centrálních bank | Odchod z EU | AAA | Rating AAA | Summit EU | Fibo | Propad | Kurz domácí měny | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Rozpočtová pravidla | Obilniny | Úvěrové krize | Dluhové krize | Agentura AFP | Odhodlání | Ekonomický institut | Výhled | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Ekonomická situace | Záchranný bankovní fond | Bankovní fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Institucionální investoři | Příjmy | Vydávání dluhopisů | Finanční domy | Měny&Sazby | ČTK | Belgie | Členské země EU | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Krize eura | Výnosy řeckých dluhopisů | BHS | Virtuální mince | ERM-2 | Jerome Powell | Přijetí eura | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Pokles cen ropy | Zvyšování úroků | EK | Evropská komise | Fiskální pakt | Vstup do eurozóny | Evropský stabilizační mechanismus | Záchranný bankovní fond (SRF) | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Pojištění vkladů | Jednotný řešící mechanismus (SRM) | Statistický úřad | Nejznámější kryptoměny | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Kurz kryptoměny | Pokles cen | Americké futures | Štěpán Křeček | Řešení krizí | Tomáš Pfeiler | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | Hospodářské dopady | Vatikán | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Ropné firmy | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Přijmout euro | Statistický úřad Eurostat | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Lagardeová | Úrok | Miliardy | Domácí měny | AFP | Valdis Dombrovskis | Vládní bondy | Předpovědi | Průmysl | Mario Centeno | Na burze | Problémy | Prognózy | Státy EU | Prohlášení | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Počet zaměstnaných | Americké centrální banky | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař pro hospodářství | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | Fiskální odpovědnost | Italský premiér | Koruna posílila | Hospodaření | Paschal Donohoe | Pracovní trh | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Miliardy eur | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Prezident | Koronavirus | Trhy | Asijské indexy | Pokles | Situace | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Zlepšení | Výdaje | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Sazby beze změny | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Směřování trhů | Stabilita | Vývoj | Ministři financí zemí platících eurem | Pokles prodeje | Šok | Výkyvy | Cenová válka | Videokonference | Prudký pokles | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Eurozóna stimuly | Stimuly | Oldřich Dědek | Unijní instituce | Brusel | Kabinet | Zotavení ekonomiky | Dopady koronavirové pandemie | Ekonomiky zasažené krizí | Pravidla EU | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Klaus Regling | Stabilizační mechanismus | Růst | Vyšší výnosy | Bulharsko | Ekonomiky | Slovensko | Války | Schodek | Petr Zahradník | Deficit veřejných financí | Práce | Údaje | Jihoevropské země | Ministři | Finanční pomoc | Nizozemsko | ODS | Debata | Posílení | Christos Staikuras | Grayscale | Lucembursko | Evropské méně | Data z trhu práce | Ekonomická realita | Státy eurozóny | Růst zadlužení | Zadlužení | Dluhy | Členské státy | Členské země | Fischer | Ekonomické zotavení | JDE | Unijní činitelé | Unie | ČR | Záchranný program | Koronavirové pandemie | Václav Klaus | Francouzský ministr | Berlín | Používání eura | Mário Centeno | 100 procent HDP | Covid | Chorvatsko | Ocenění | Ceny | Praha | Summit Evropské unie | Státní dluh České republiky | Vládní koalice | Česká republika | Masivní investice | Andorra | Technologické tituly | Státy Evropské unie | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Předsednictví EU | Evropské centrální banky | Plán zavedení eura | Uvolnění rozpočtových pravidel | Půjčky od MMF | Pandemie covidu-19 | Eurokomisař pro ekonomiku | Šéf fondu ESM | Dluhový strop | Reformy fiskálních pravidel EU | Reformy fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel EU | Pakt stability a růstu | Tempo ekonomického růstu | Malta | Plány | Cíle | Jednotné měny | Zavedení jednotné měny | Cenové stability | Ministři financí zemí Evropské unie | Rekord | Medián | Měnové unie | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | ČSSD | Snížení dluhu | Fiskální pravidla | Rumunsko | Veřejné investice | TIM | 3М | Kritéria konvergence | Konvergence | Covidové krize | Kosovo | Průměrná míra inflace | Válka na Ukrajině | Instituce | Základní úrok | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruská agrese | Sedmadvacítka | Invaze | Výkyvy kurzu | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Růst cen energií | Petr Fiala | Zavedení rozpočtových a dluhových pravidel | Znovuzavedení fiskálních pravidel | Šéfové | Posílení kapacit LNG | Zavedení eura v Chorvatsku | Přijetí | Zavedení eura v ČR | Premiér Petr Fiala | Dluhová pravidla | Dluhová pravidla Evropské unie | Pravidla Evropské unie | Fiskální pravidla EU | Války na Ukrajině | Donohoe | Měnová unie | Petr Pavel | Prezident Petr Pavel | Válka | Černá Hora | Závazek | Jednání ministrů financí | Litva | Vice | Zadlužení EU | Zadlužení v EU | Zadlužení Evropské unie | Covidové pandemie | Paříž | Bohuslav Sobotka | Pandemie covidu | ProCent | Zadlužení státu | STAN | Úřad Eurostat | W1 | Mechanismus ERM II | Mechanismus ERM | ČR do ERM II | ČR do ERM | Evropské záležitosti | Vlády | Občané | Estonsko
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot