Hospodářské dopady
IfW: Německá ekonomika bude letos dále klesat
04.09.2024 Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) předpokládá, že německá ekonomika bude v letošním roce pokračovat v poklesu. Hrubý domácí produkt (HDP) se podle podzimního výhledu institutu sníží o 0,1 procenta. V letním výhledu přitom IfW předpokládal, že německá ekonomika letos vykáže nárůst o 0,2 procenta.
Německá vláda zlepšila výhled růstu ekonomiky
24.04.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst o 0,3 procenta, což je o 0,1 procentního bodu více než předpokládala únorová prognóza. Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck na dnešní tiskové konferenci v Berlíně řekl, že aktualizovaný výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) je stále příliš nízký, přesto jsou už podle něj patrné známky zlepšení.
Německá ekonomika letos vykáže slabý růst
21.02.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst jen o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Za důvody zhoršení výhledu označil hospodářské dopady války na Ukrajině a také pokles světového obchodu, na kterém německá ekonomika závisí. Ještě loni v říjnu vláda čekala na letošek růst o 1,3 procenta. Výraznější oživení německé ekonomiky nastane podle Habecka až v příštím roce, kdy by se hrubý domácí produkt (HDP) mohl zvýšit o jedno procento a kdy míra inflace podle odhadu klesne na dvě procenta.
Izraelsko-palestinský konflikt je podle šéfa SB šokem pro světovou ekonomiku
10.10.2023 Ozbrojený konflikt mezi palestinským hnutím Hamás a Izraelem je zbytečným šokem pro světovou ekonomiku, který by v případě rozšíření mohl centrálním bankám v řadě zemí zkomplikovat snahu potlačit inflaci, aniž by se hospodářství dostalo do recese. Uvedl to dnes prezident Světové banky (SB) Ajay Banga.
Bundesbank: Německá ekonomika bude ve třetím čtvrtletí zřejmě opět stagnovat
21.08.2023 Německé hospodářství bude ve třetím čtvrtletí pravděpodobně pokračovat ve stagnaci, předpověděla dnes německá centrální banka. Ve své pravidelné měsíční zprávě o vývoji ekonomiky rovněž varovala, že cenové tlaky zůstávají vysoké a narůstá riziko, že inflace se bude po delší dobu držet nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB).
Ozvěny trhu: Éra nadhodnoceného dolaru pomalu končí, euro by si do konce roku mělo polepšit
30.03.2023 Poslední dva roky na globálním devizovém trhu kraloval americký dolar. A platilo to jak při pohledu na dolarový index měřící výkonnost zelených bankovek vůči měnám šesti nejvýznamnějších světovým měnám, jak i pokud se podíváme na nejobchodovanější měnový pár na světě – kurz eura vůči dolaru. Právě na něm je patrné dlouhodobé nadhodnocení dolaru proti společné evropské měně. Například podle parity kupní síly by měl kurz dle propočtu OECD činit více než 1,3000 EUR/USD.
Opětovné otevření Číny přinese komoditám další dobrý rok
23.02.2023 Po dramatickém a volatilním roce 2022, který přinesl v sektoru komodit dobré výnosy, mohou letošní výsledky do značné míry záviset na čínské politice.
Rozpad EU by nejvíce postihl Maltu s Lucemburskem, problémy by mělo i Česko
21.02.2023 Rozpad Evropské unie by měl značné hospodářské dopady na členské státy, nejvíce by utrpěly malé ekonomiky, jako je Malta a Lucembursko, kde by se hrubý domácí produkt (HDP) na obyvatele propadl takřka o 20 procent. Uvádí to dnes zveřejněná studie německého hospodářského institutu Ifo a hospodářskopolitické platformy EconPol Europe. Velké následky by zhroucení bloku mělo i pro Českou republiku a Slovensko.
Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují
18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
Skupina G7 se připojila k EU v zastropování ruské ropy na 60 USD
03.12.2022 Skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 a Austrálie se dohodly na zavedení maximální ceny za ruskou ropu přepravovanou po moři ve výši 60 dolarů za barel, tedy na úrovni, na které se shodla také Evropská unie. Vyplývá to ze společného prohlášení G7 a Austrálie. Západní země se dlouhodobě snaží omezit příjmy ruského režimu a připravit jej o zdroje k financování války na Ukrajině.
Ukrajinská ekonomika v prvních třech čtvrtletích podle vlády klesla o 30 procent
09.10.2022 Ukrajinská ekonomika se v prvních třech čtvrtletích letošního roku propadla proti stejnému loňskému období o 30 procent, a to zejména kvůli ruské invazi. Uvedlo to včera ukrajinské ministerstvo hospodářství. Na ekonomiku podle něj mělo nepříznivý vliv také špatné zářijové počasí, které zpomalilo sklizeň. Ukrajinský export nicméně v září oproti srpnu stoupl o 23 procent a dostal se na nejvyšší úroveň od začátku války. Přispěla k tomu mezinárodní dohoda, která umožnila obnovení dodávek obilí z ukrajinských přístavů.
Podnikatelská nálada v Německu je podle Ifo nejhorší od května 2020
26.09.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v září opět výrazně zhoršila a je teď na nejnižší úrovni od května 2020. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten uvedl, že výhled na nadcházející měsíce zůstává pesimistický, neboť podniky hodnotí svou současnou situaci jako špatnou. Kvůli energetické krizi navíc v Německu podle centrální banky sílí známky recese. Hospodářský propad očekává Ifo v nadcházejícím roce.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.07.2022 1) Zavedení eura v České republice je v současné době i v nejbližší budoucnosti nereálné a nevýhodné. Země by přišla o samostatnou měnovou politiku České národní banky a možnost využívat kurz koruny. Ve včerejším pořadu Partie Plus na CNN Prima News se na tom shodli předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). K zavedení eura se vyjádřili v souvislosti s výzvou staronového předsedy hnutí STAN Víta Rakušana, který vyzval na sobotním sněmu k diskuzi o zavedení eura v rámci vládní koalice.
Japonská vláda zhoršila výhled ekonomiky, hlavně kvůli slabší poptávce
25.07.2022 Japonská vláda zhoršila výhled ekonomiky, zejména kvůli zpomalování zahraniční poptávky. Poukázala mimo jiné na negativní hospodářské dopady války na Ukrajině a přísných koronavirových opatření v Číně, uvedla dnes agentura Reuters. Japonsko má třetí největší ekonomiku světa za Spojenými státy a Čínou.
Britský premiér Johnson chce posílit jednotný postoj Západu proti Rusku
27.06.2022 Jednotný postoj Západu proti Rusku a jeho invazi na Ukrajinu je nehledě na hospodářské dopady důležitější než kdy jindy, protože vítězství ruského prezidenta Vladimira Putina by mělo mnohem výraznější dopady. Včera to při příchodu na summit skupiny sedmi velkých světových ekonomik G7 prohlásil britský premiér Boris Johnson.
Míra nezaměstnanosti v Německu v květnu klesla na 4,9 procenta
31.05.2022 Míra nezaměstnanosti v Německu se v květnu snížila o desetinu procentního bodu na 4,9 procenta, v poklesu tak pokračovala i přes hospodářské dopady války na Ukrajině. Dnes to oznámil Spolkový úřad práce, který zároveň uvedl, že v meziročním srovnání se nezaměstnanost snížila o celý procentní bod.
Komodity: Ropa mírně zdražuje kvůli nejistotě ohledně dodávek a geopolitickému napětí
12.05.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují kvůli nejistotě ohledně dodávek a geopolitickému napětí v Evropě. Jejich výraznějšímu růstu nicméně brání obavy o poptávku. Cena severomořské ropy Brent krátce před 18:00 SELČ vykazovala nárůst zhruba 0,3 procenta na 107,80 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala téměř 0,7 procenta na 106,42 dolaru za barel.
EK: Ekonomická nálada v EU se v březnu zhoršila kvůli válce na Ukrajině
31.03.2022 Ekonomická nálada v Evropské unii se v březnu výrazně zhoršila, zvýšily se obavy z negativních dopadů války na Ukrajině na budoucí ekonomickou situaci spotřebitelů i podniků. Vyplývá to ze včerejší zprávy Evropské komise. Index ekonomické nálady v EU se v březnu podle zprávy meziměsíčně snížil o 5,3 bodu na 107,5 bodu. V samotné České republice klesl o 8,3 bodu na 91 bodů.
MMF: Ruský útok na Ukrajinu by mohl zásadně změnit globální hospodářský řád
16.03.2022 Ruský útok na Ukrajinu pocítí celá světová ekonomika v podobě pomalejšího hospodářského růstu a vyšší inflace. V dlouhodobějším horizontu by navíc mohl vést k zásadním změnám v globálním hospodářském a geopolitickém řádu. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) na svém blogu.
Inflace v Německu po lednovém zpomalení v únoru zrychlila na 5,1 procenta
01.03.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu po lednovém zpomalení na 4,9 procenta v únoru zrychlilo a míra inflace vystoupila na 5,1 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil německý statistický úřad Destatis. Ve srovnání s předchozím měsícem se ceny zvýšily o 0,9 procenta.
WTO: Za nedostatkem zboží stojí hlavně zvýšená poptávka, potíže by měly polevit
14.02.2022 Za současným globálním nedostatkem zboží stojí spíše zvýšená poptávka než problémy v dodavatelském řetězci. Uvedl to dnes podle agentury Reuters hlavní ekonom Světové obchodní organizace (WTO) Robert Koopman. Předpověděl, že v příštích měsících tento nedostatek pravděpodobně poleví a klesne tlak na růst cen.
Růst polské ekonomiky letos podle vlády zpomalí na čtyři až 4,5 procenta
20.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska by se měl v letošním roce zvýšit o čtyři až 4,5 procenta. Předpověděl to dnes podle agentury PAP polský ministr hospodářského rozvoje a technologií Piotr Nowak. Dodal, že v loňském roce polská ekonomika podle odhadů jeho ministerstva vzrostla o 5,5 procenta.
Německá ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 2,7 procenta
14.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce zvýšil o 2,7 procenta, uvedl dnes ve své předběžné zprávě spolkový statistický úřad. Ekonomika se tak vrátila k růstu po předloňském propadu o 4,6 procenta, za kterým stály negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
Americké akcie v obchodně slabším dni mažou průběžný zisk, dolar klesá
29.12.2021 Americký S&P 500 si po otevření amerických burz připisoval mírné zisky, které ale již stihl odevzdat, když investoři při absenci významnějších makrodat a slabší obchodní aktivitě opět rozvažují hospodářské dopady omikronu. Mírné zisky zapisuje i užší DJIA , technologický Nasdaq ale klesá. Desetileté americké výnosy rostou do blízkosti 1,53 procenta.
MMF: Nakažlivější varianta koronaviru by mohla výrazně zvýšit ekonomické ztráty
10.12.2021 Pandemie nemoci covid-19 by v důsledku nakažlivější varianty koronaviru mohla způsobit světové ekonomice mnohem výraznější ztráty, než se doposud odhadovalo. Uvedla to včera podle agentury Reuters hlavní ekonomka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Gita Gopinathová.
Oživení v eurozóně podle činitelů ECB ohrožuje rychlé šíření viru a nová mutace
26.11.2021 Ekonomika eurozóny se dál zotavuje, kvůli růstu počtu případů nákazy koronavirem a kvůli nové mutaci tohoto viru ale čelí rizikům. Podle agentury Reuters to dnes uvedli dva vedoucí představitelé Evropské centrální banky (ECB). Nová mutace koronaviru zjištěná v Jihoafrické republice nyní znepokojuje vlády a investory po celém světě.
Norská centrální banka zvýšila základní úrok z nuly na 0,25 procenta
23.09.2021 Norská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu z nuly na 0,25 procenta. Uvedla rovněž, že v budoucnosti počítá s jejím dalším zvyšováním. Připojila se tak k rostoucímu počtu zemí, které v době stoupající inflace začaly zpřísňovat měnovou politiku.
Brusel schválil Francii plán podpořit firmy kvůli viru částkou tři miliardy eur
14.09.2021 Evropská komise (EK) schválila Francii plán podpořit firmy kvůli dopadům pandemie částkou tři miliardy eur (76 miliard Kč). Komise dnes uvedla, že návrh je v souladu s pravidly poskytování státní pomoci, která komise loni na jaře zmírnila, aby vládám pomohla podpořit firmy zasažené dopady pandemie.
Rozbřesk: Aktuální vývoj české ekonomiky nelze považovat za zklamání
01.09.2021 Konečně jsme se včera dočkali podrobných výsledků české ekonomiky za druhý kvartál. Nakonec se ukázalo, že si hospodářství vedlo přece jen o trochu lépe, než indikoval bleskový odhad (+1 % vs. 0,6 %), nicméně stále jde o výrazně slabší výsledek ve srovnání s většinou zemí Unie. Slabší bylo nicméně toto číslo ve srovnání s odhadem ČNB, která předpokládala 1,7 %.
Ranní glosa: Česká ekonomika ve druhém kvartále rostla o 1 %
01.09.2021 Konečně jsme se včera dočkali podrobných výsledků české ekonomiky za druhý kvartál. Nakonec se ukázalo, že si hospodářství vedlo přece jen o trochu lépe, než indikoval bleskový odhad (+1 % vs. 0,6 %), nicméně stále jde o výrazně slabší výsledek ve srovnání s většinou zemí Unie. Slabší bylo nicméně toto číslo ve srovnání s odhadem ČNB, která předpokládala 1,7 %.
ČNB zlepšila odhad růstu ekonomiky pro letošní rok na 3,5 procenta
05.08.2021 Česká národní banka v nové prognóze zlepšila odhad vývoje ekonomiky v letošním roce, naopak pro příští rok odhad mírně zhoršila. Nově tak letos počítá s růstem ekonomiky o 3,5 procenta a příští rok s růstem o 4,1 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Pro rok 2023 očekává ČNB v nové prognóze růst ekonomiky o tři procenta. V předchozí květnové prognóze ČNB počítala letos s růstem o 1,2 procenta a příští rok o 4,3 procenta.
Růst ekonomiky USA ve druhém čtvrtletí zrychlil na 6,5 procenta
29.07.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se ve druhém čtvrtletí v přepočtu na celý rok zvýšil o 6,5 procenta. Růst zrychlil z 6,3 procenta v prvním kvartálu, výrazně však zaostal za očekáváním analytiků. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedlo americké ministerstvo obchodu. Výkon ekonomiky už podle agentury AP ale překonal úroveň z období před příchodem pandemie covidu-19.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.7.2021)
05.07.2021 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu nabídl sell obchodní příležitost, na kterou jsem upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci short obchodu, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 1 (zbytek pozice skončilo na Break/Even). Následně pak podle pravidel mé strategie došlo k prolomení také druhé S/R zóny, čímž se aktivoval druhý sell obchod, který také přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu 2. Pokud jste využili mých obchodů, tak gratuluji k zisku.
Buffett: Dopady pandemie jsou velmi nerovnoměrné, nejistota přetrvává
30.06.2021 Hospodářské dopady pandemie covidu-19 jsou mimořádně nerovnoměrné. Zatímco statisíce či miliony malých firem utrpěly strašlivé škody, většina velkých společností si vede převážně dobře. V rozhovoru s televizí CNBC to řekl americký investor Warren Buffett. Nejistota spojená s pandemií podle něj zdaleka neskončila.
Německá vláda plánuje na příští rok rozpočtový schodek téměř 100 miliard eur
23.06.2021 Státní rozpočet Německa v příštím roce skončí deficitem ve výši 99,7 miliardy eur (2,5 bilionu Kč). Německý ministr financí Olaf Scholz na dnešní tiskové konferenci oznámil, že návrh rozpočtu vláda jednomyslně schválila. Rychlé zadlužování, které souvisí se snahou zmírnit hospodářské dopady pandemie, se zastaví v roce 2023, kdy Německo opět zatáhne za takzvanou dluhovou brzdu.
Forex: Shrnutí obchodování 13.5.2021
13.05.2021 Americké akcie včera výrazně oslabily. Nejnovější údaje o dubnovém vývoji inflace ve Spojených státech totiž prohloubily obavy, že americká centrální banka (Fed) začne zvyšovat úrokové sazby dříve, než se předpokládalo.
Forex: Dolar posiluje po zprávě o růstu inflace v USA
12.05.2021 Americký dolar dnes posiluje po zprávě o dubnovém růstu inflace ve Spojených státech. Euro vůči dolaru kolem 16:55 SELČ ztrácelo zhruba 0,6 procenta na 1,2075 EUR/USD.
Růst cen v USA zrychluje - inflace je 4,2 procenta
12.05.2021 Růst cen ve Spojených státech citelně zrychlil, míra inflace v dubnu vystoupila na 4,2 procenta a je nejvyšší od září 2008. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. V březnu byla inflace na 2,6 procenta. Za růstem cen je hlavně vysoká poptávka v souvislosti s ústupem pandemie. V meziměsíčním srovnání pak ceny zrychlily růst na 0,8 z březnových 0,6 procenta.
Forex: Shrnutí obchodování 29.4.2021
29.04.2021 Americké akcie včera oslabily poté, co americká centrální banka (Fed) ponechala měnovou politiku beze změny. Banka připustila, že ekonomika Spojených států nabírá na síle, zároveň však upozornila, že přetrvávají negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19.
Americká centrální banka ponechala měnovou politiku beze změn
28.04.2021 Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání ponechala svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. Připustila, že ekonomika Spojených států nabírá na síle, zároveň však upozornila, že přetrvávají negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (8.2.2021)
08.02.2021 Minulý týden došlo na měnovém páru EUR/USD k aktivaci úspěšného obchodu podle mého týdenního komentáře. Trh totiž prolomil spodní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short obchod, který přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
Epiq: Počet bankrotů v USA pokračuje v poklesu
05.02.2021 Počet bankrotů ve Spojených státech letos překvapivě pokračuje v poklesu. V lednu se snížil o šest procent a v meziročním srovnání dokonce o 44 procent, plyne ze včerejší zprávy právní společnosti Epiq. Spojené státy podle této zprávy v lednu zaznamenaly 32.298 podnikových a nepodnikových bankrotů, což je nejnižší počet od února 2006.
CBO: Ekonomika USA letos vzroste o 4,6 procenta
02.02.2021 Ekonomika Spojených států v letošním roce vzroste o 4,6 procenta po loňském poklesu o 3,5 procenta, za kterým stály negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Předpověděl to včera Rozpočtový úřad Kongresu (CBO). Zlepšil tak svou předchozí prognózu z loňského července, která počítala se čtyřprocentním růstem. Zlepšený výhled by mohl posílit odpor republikánů vůči plánům nového amerického prezidenta Joea Bidena na opatření na podporu ekonomiky v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (zhruba 41 bilionů Kč), napsala agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.01.2021 1) Americká Sněmovna reprezentantů podle očekávání podpořila návrh ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa. Hlasovalo pro něj 222 demokratů i deset členů Trumpovy Republikánské strany. Trump se stal prvním prezidentem, proti němuž zákonodárci takzvaný impeachment vedou podruhé. Současný šéf Bílého domu čelí obvinění z podněcování ke vzpouře v souvislosti s událostmi z minulé středy, kdy dav jeho příznivců zaútočil na budovu Kongresu při schůzi Kongresu k výsledkům prezidentských voleb.
EBRD loni kvůli pandemii investovala rekordních 11 miliard eur
14.01.2021 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) v loňském roce investovala rekordních 11 miliard eur (zhruba 288 miliard Kč), aby pomohla kompenzovat negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Banka dnes oznámila, že její investice vzrostly o deset procent z 10,1 miliardy eur v roce 2019.
Německá ekonomika loni kvůli pandemii klesla o pět procent
14.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce kvůli pandemii snížil o pět procent. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky. Propad ale loni nebyl tak hluboký jako po finanční krizi v roce 2009.
Reuters: OPEC+ se dohodl na únorovém a březnovém zvýšení těžby
05.01.2021 Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci se dohodli na změně těžebních limitů na únor. Saúdská Arábie svou těžbu sníží pod stanovenou kvótu a Rusko a Kazachstán ji naopak zvýší. Celkem skupina dodá na trh v únoru o 75.000 barelů více a dalších 75.000 barelů přidá v březnu, stojí v návrhu prohlášení po dnešním virtuálním setkání zástupců členských států skupiny OPEC+, z něhož citovala agentura Reuters. Dubnová těžební hodnota má být stanovena na dalším setkání, které se má uskutečnit v nejbližší době.
Pokles švédské ekonomiky bude podle vlády mírnější, než se čekalo
16.12.2020 Švédská ekonomika se z negativních dopadů pandemie covidu-19 zotavuje rychleji, než se předpokládalo. Druhá vlna koronaviru, která zemi zasáhla v posledních týdnech, však zpomalí hospodářský růst v příštím roce. Uvedla to dnes vláda. Předpověděla, že hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce sníží pouze o 2,9 procenta. V květnu, kdy vrcholila první vlna koronaviru, přitom počítala se sedmiprocentním propadem, napsala agentura Reuters. Švédsko k boji proti koronaviru přistupuje liberálněji než většina dalších států.
Nejdůležitější ekonomické události roku 2020
14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
Německo si chce příští rok půjčit téměř 180 miliard eur
27.11.2020 Německá vláda si chce kvůli koronavirové krizi v příštím roce půjčit 179,82 miliardy eur (4,7 bilionu Kč), tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96,2 miliardy eur (2,5 miliardy Kč). Návrh rozpočtu je výsledkem sedmnáctihodinového jednání parlamentního rozpočtového výboru, informovala dnes agentura DPA.
Reuters: Německo by si napřesrok mohlo půjčit přes 180 miliard eur
26.11.2020 Německá vláda by si v příštím roce mohla půjčit přes 180 miliard eur (zhruba čtyři biliony Kč), tedy téměř dvojnásobek původně plánovaných 96 miliard eur. Informovaly o tom dnes zdroje agentury Reuters. Vláda peníze potřebuje k financování opatření, která mají zmírnit hospodářské dopady pandemie covidu-19.
ECB: Zisky bank zatím zůstanou slabé, je třeba restrukturalizace
16.11.2020 Ziskovost evropských bank se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpověděl to dnes podle agentury DPA viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos. Upozornil rovněž, že pandemie covidu-19 vytváří tlak na urychlení restrukturalizace evropského bankovního sektoru.
S&P překvapivě zlepšila výhled úvěrového ratingu Itálie
25.10.2020 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings překvapivě zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie z negativního na stabilní. Signalizovala tak, že se v dohledné době se nechystá rating zhoršit. Zároveň potvrdila úvěrovou známku na dosavadním stupni BBB. Předpověděla nicméně, že třetí největší ekonomika eurozóny se na úrovně z období před příchodem koronavirová krize nevrátí dříve než v roce 2023, uvedla agentura Reuters.
Bloomberg: Vir stáhl v USA do ztráty rekordní počet velkých firem
15.10.2020 Negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19 stáhly do ztráty rekordní počet velkých amerických firem. Z 345 podniků s tržní hodnotou nad 25 miliard dolarů (580 miliard Kč) jich 43 vykázalo kumulativní ztrátu za posledních 12 měsíců, pro které zveřejnily výsledky. Informovala o tom včera agentura Bloomberg.
Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA v září zpomalil
13.10.2020 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech se v září zvýšily o 0,2 procenta. Jejich růst tak zpomalil ze srpnových 0,4 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. V meziročním srovnání pak ceny vzrostly o 1,4 procenta. Údaje o inflaci jsou v souladu s odhady analytiků v anketě agentury Reuters.
Forex: Dolar oslabuje kvůli růstu zájmu o rizikovější měny
01.10.2020 Americký dolar dnes oslabuje, protože naděje na nová stimulační opatření ve Spojených státech podpořily poptávku investorů po rizikovějších měnách. Euro si vůči dolaru kolem 18:05 SELČ připisovalo zhruba 0,3 procenta na 1,1750 EUR/USD.
Francie příští rok ekonomiku povzbudí balíkem 42 miliard eur
29.09.2020 Francouzská vláda představila rozpočet na rok 2021. Z nejhorší recese od konce druhé světové války chce ekonomiku vyvést pomocí balíku 42 miliard eur (1,14 bilionu Kč). Na dvouletý plán oživení hospodářství Paříž celkem vyčlenila 100 miliard eur. Vláda očekává, že druhá největší ekonomika eurozóny letos klesne o rekordních deset procent. Informovala o tom agentura Reuters.
Německé hospodářské svazy žádají změnit varování před cestováním
09.09.2020 Německé hospodářské svazy žádají vládu kancléřky Angely Merkelové, aby přehodnotila stávající varování před cestováním do více než 160 zemí světa. Zavedeno bylo kvůli šíření nového koronaviru a prozatím platí do 14. září. Zástupci hospodářských spolků chtějí, aby Berlín našel rovnováhu mezi zdravotními opatřeními a ekonomickými zájmy. Platné varování sice neznamená zákaz do dané země cestovat, podle svazů ale mají doprovodné podmínky výrazný dopad na podnikání a mnoha podnikům cesty do zahraničí znemožňují.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.09.2020 1) Obchodování na velkých asijských akciových trzích skončilo dnes smíšeně. Čínský index nákupních manažerů v sektoru služeb potvrdil dobrý stav druhé největší ekonomiky světa. Japonské cenné papíry rostly díky nadějím na zavádění dalších opatření na podporu ekonomiky a poklesu obav z konce současné měnové politiky po rezignaci premiéra Šinzá Abeho.
Francie představila stimulační plán v hodnotě 100 miliard eur
03.09.2020 Francouzská vláda dnes představila podrobnosti svého stimulačního plánu v hodnotě 100 miliard eur (zhruba 2,6 bilionu Kč), který má během dvou let odstranit negativní hospodářské dopady koronavirové krize. Plán zahrnuje veřejné investice, dotace i snižování daní, napsala agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
05.08.2020 1) Americký prezident Donald Trump prohlásil, že podle amerických vojenských expertů byl příčinou úterní exploze v libanonské metropoli Bejrútu zřejmě pumový útok. Libanonské úřady ovšem nic podobného neuvedly. Výbuch si podle nejnovější bilance libanonského ministerstva zdravotnictví vyžádal přes 100 mrtvých a téměř 4000 zraněných.
Komodity: Cena zlata poprvé překonala hranici 2000 USD za troyskou unci
04.08.2020 Cena zlata dnes poprvé v historii překročila hranici 2000 dolarů (zhruba 44.400 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Od začátku roku již vzrostla téměř o třetinu, podporují ji negativní hospodářské dopady koronavirové krize.
Zlatí býci riskují pozdější uspokojení
02.07.2020 Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie Covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, nyní začínají práce na její obnově.
Mišustin: Dvouletá obnova ekonomiky Rusko vyjde na pět bil. rublů
02.06.2020 Dvouletý plán obnovy ruské ekonomiky po pandemii vyjde Moskvu podle premiéra Michaila Mišustina na pět bilionů rublů (1,74 bilionu korun). Mišustin to dnes během telekonference, kterou přenášela i televize, řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Plán má odstartovat na počátku července, napsal dnes ruský list Kommersant.
Ruská ekonomika letos klesne o pět procent, odhaduje ministerstvo
22.05.2020 Ruská ekonomika směřuje v letošním roce k poklesu o pět procent. Důvodem jsou především hospodářské dopady koronavirové pandemie i nízké ceny ropy, uvedla včera s odvoláním na ruské ministerstvo hospodářství agentura Reuters.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.04.2020 1) Asijské akcie dnes klesaly a napodobily tak americké akciové trhy kvůli pochybnostem ohledně vývoje nového léku na nemoc covid-19. Výjimkou v regionu byly akcie v Austrálii.
Sněmovna reprezentantů USA schválila pomoc malým podnikům
24.04.2020 Sněmovna reprezentantů Spojených států ve čtvrtek místního času (v noci na dnešek SELČ) drtivou většinou hlasů schválila pomoc malým podnikům a nemocnicím. Balík, který má ulehčit hospodářské dopady pandemie nemoci covid-19, má objem 484 miliard dolarů (12,3 bilionu korun). Opatření, které ještě musí podepsat prezident Donald Trump, již v úterý jednomyslně schválil Senát.
Burzovní grafy: Americké akcie posílily, o mnoho jasněji ale není
19.04.2020 Americké akciové indexy v uplynulém týdnu vzrostly, S&P 500 konkrétně o 3,04 %, Nasdaq Composite dokonce o šest procent. Druhý týdenní zisk v řadě býky jistě potěšil. Před dvěma měsíci by šlo o dramatický pohyb, v současnosti ale nejde o nic překvapujícího.
Forex: Shrnutí obchodování 15.4.2020
15.04.2020 Americké akcie během včerejšího obchodování výrazně posílily díky nadějím, že prezident Spojených států Donald Trump by mohl v brzké době zmírnit restriktivní opatření, která mají za úkol zpomalit šíření koronaviru.
Forex: Dolar oslabuje kvůli obnovenému zájmu o rizikovější aktiva
14.04.2020 Americký dolar dnes oslabuje kvůli obnovenému zájmu investorů o rizikovější aktiva po ekonomických údajích z Číny, které překonaly očekávání analytiků. Euro si kolem 17:05 SELČ vůči dolaru připisovalo zhruba půl procenta na 1,0970 EUR/USD.
Koronavirový plán G20 bude řešit dluhové potíže chudších zemí
31.03.2020 Plán skupiny největších ekonomik světa G20 pro boj s hospodářskými důsledky koronaviru se bude zabývat řešením dluhových problémů chudších zemí a zajištěním finanční pomoci pro rozvíjející se ekonomiky. Uvedli to dnes podle agentury Reuters ministři financí a guvernéři centrálních bank G20 ve společném komuniké.
Virus by prý v USA mohl vést k zániku 47 milionů pracovních míst
30.03.2020 Hospodářské dopady šíření koronaviru by mohly ve Spojených státech vést k zániku 47 milionů pracovních míst. Míra nezaměstnanosti by tak mohla překročit 32 procent. Vyplývá to podle dnešní zprávy serveru televize CNBC z odhadů pobočky americké centrální banky (Fed) v St. Louis.
Ceny elektřiny pro domácnosti jdou nahoru navzdory pádu cen energií na burzách
30.03.2020 Přestože se světové komoditní trhy padají pod tlakem koronavirové pandemie, distributoři elektrické energie ještě stihli dramaticky zdražit dodávky domácnostem v České republice. Podle analýzy brokera CFD World až o čtvrtinu. Důvodem je předchozí zdražování elektřiny na evropských burzách.
The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu
29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
Britská centrální banka úroky nezměnila, mohla by rozšířit nákupy
26.03.2020 Britská centrální banka dnes ponechala svou klíčovou úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu 0,1 procenta. Uvedla ale, že je v případě potřeby připravena podpořit ekonomiku dalším rozšířením nákupů dluhopisů.
S&P: Ekonomika eurozóny letos zřejmě klesne o dvě procenta
26.03.2020 Ekonomika eurozóny by letos mohla klesnout zhruba o dvě procenta. Pokud by však omezení přijatá kvůli koronaviru trvala čtyři měsíce, mohl by propad činit až deset procent. Předpověděla to dnes mezinárodní ratingová agentura S&P.
Evropské akcie díky stimulačním opatřením druhý den posílily
25.03.2020 Evropské akcie dnes druhý den za sebou posílily. Investoři doufají, že rozsáhlá stimulační opatření zaváděná po celém světě zmírní hospodářské dopady šíření koronaviru. Panevropský index STOXX 600 stoupl o 3,1 procenta na 313,8 bodu. V úterý index zpevnil o 8,5 procenta. Podobná byla situace i na dalších trzích.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
25.03.2020 1) Asijské akcie dnes opět posilují, podpořila je dohoda politiků ve Spojených státech ohledně stimulačních opatření, která mají zmírnit hospodářské dopady koronaviru. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 zpevnil o 8,04 procenta a obchodování zakončil na 19.546,63 bodu. Zaznamenal tak nejprudší procentní nárůst od října 2008.
Evropské akcie díky stimulačním opatřením pokračují v růstu
25.03.2020 Evropské akcie dnes pokračují v růstu. Investoři doufají, že rozsáhlá stimulační opatření zaváděná po celém světě zmírní hospodářské dopady šíření koronaviru. Panevropský index STOXX 600 kolem 10:00 SEČ vykazoval nárůst asi o 3,3 procenta na 314 bodů. Už v úterý přitom zpevnil přes osm procent. Podobná situace je i na ostatních trzích. Index německých akcií DAX se vrátil nad psychologicky důležitou hranici 10.000 bodů.
Asijské akcie rostou díky dohodě o stimulech v USA
25.03.2020 Asijské akcie dnes opět posilují, podpořila je dohoda politiků ve Spojených státech ohledně stimulačních opatření, která mají zmírnit hospodářské dopady koronaviru. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 zpevnil o 8,04 procenta a obchodování zakončil na 19.546,63 bodu. Zaznamenal tak nejprudší procentní nárůst od října 2008.
Asijské akcie díky stimulačním opatřením Fedu zpevňují
24.03.2020 Asijské akcie dnes výrazně posilují, čímž reagují na opatření, kterými se americká centrální banka (Fed) snaží zmírnit hospodářské dopady koronaviru. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 zpevnil o 7,13 procenta a obchodování zakončil na 18.092,35 bodu. Zaznamenal tak nejprudší jednodenní nárůst od února 2016.
Forex: Shrnutí obchodování 24.3.2020
24.03.2020 Akcie v USA včera kvůli obavám z ekonomických dopadů koronaviru klesly, a to navzdory sérii dalších rázných opatření americké centrální banky (Fed) na podporu ekonomiky. Akcie dolů poslaly mimo jiné zprávy o narůstajícím počtu obětí nemoci COVID-19, o přibývání karanténní opatření ve Spojených státech a o blokaci balíčku určeného na pomoc ekonomice opozičními demokraty v americkém Senátu.
Forex: Dolar klesá po sérii dalších opatření Fedu na podporu ekonomiky
23.03.2020 Dolar dnes klesá po sérii dalších rázných opatření americké centrální banky (Fed) na podporu ekonomiky. Fed se kvůli rostoucím obavám z negativních dopadů koronaviru mimo jiné uchýlil k neomezeným nákupům dluhopisů a k novým úvěrovým programům.
Fed zavádí další rázné stimuly, chystá neomezené nákupy dluhopisů
23.03.2020 Americká centrální banka (Fed) zavádí sérii dalších rázných opatření na podporu ekonomiky, včetně neomezených nákupů dluhopisů a nových úvěrových programů. Fed dnes oznámil, že se těmito kroky snaží zmírnit negativní hospodářské dopady, které způsobuje pandemie vyvolaná šířením koronaviru.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
23.03.2020 1) Negativní hospodářské dopady koronaviru stáhnou evropskou ekonomiku do recese, ve druhém pololetí by se však měl hrubý domácí produkt vrátit k růstu. V rozhovoru se španělskou televizí La Sexta to řekl viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos.
OECD: Ekonomika se bude z dopadů koronaviru zotavovat roky
23.03.2020 Světové ekonomice potrvá roky, než se zotaví z dopadů šíření koronaviru. Uvedl to generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría. Dodal, že koronavirus už způsobil větší ekonomický šok než finanční krize. Naděje na rychlé hospodářské oživení jsou podle něj spíše zbožným přáním než výsledkem racionálního uvažování.
Koronavirus podle viceprezidenta ECB stáhne Evropu do recese
23.03.2020 Negativní hospodářské dopady koronaviru stáhnou evropskou ekonomiku do recese, ve druhém pololetí by se však měl hrubý domácí produkt (HDP) vrátit k růstu. V rozhovoru se španělskou televizí La Sexta to řekl viceprezident Evropské centrální banky (ECB) Luis de Guindos.
V USA podle algoritmu fondu Quant začala hospodářská recese
19.03.2020 V USA pravděpodobně začala hospodářská recese. Indikátor je součástí řídícího algoritmu fondu Quan a recesi ohlásil na základě posledních údajů. Jeho autorem je Pavel Kohout. Technická recese se definuje jako pokles HDP 2 čtvrtletí po sobě.
Shrnutí obchodování: Akcie v USA obnovily pokles kvůli rostoucím obavám z koronaviru
19.03.2020 Americké akcie včera obnovily pokles, rostoucí obavy z negativních dopadů koronaviru na podnikatelský sektor ve Spojených státech totiž převážily nad optimismem ohledně stimulačních opatření. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera klesl o 6,30 procenta na 19.898,92 bodu. Přišel tak již o téměř všechny zisky, které si připsal od inaugurace prezidenta Donalda Trumpa v roce 2017.
Akcie v USA obnovily pokles kvůli rostoucím obavám z koronaviru
18.03.2020 Americké akcie dnes obnovily pokles, rostoucí obavy z negativních dopadů koronaviru na podnikatelský sektor ve Spojených státech totiž převážily nad optimismem ohledně stimulačních opatření. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, kolem 15:10 SEČ ztrácel 4,9 procenta na 20.200 bodů. Smazal tak téměř veškeré úterní zisky.
Média: Americký ministr varoval před 20procentní nezaměstnaností
18.03.2020 Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech by mohla vystoupit až na 20 procent, pokud se nepodaří rychle zorganizovat pomoc ekonomice. Podle zdrojů, na které se odvolává více médií, to v úterý americkým senátorům řekl ministr financí Steven Mnuchin. Tak vysoko nezaměstnanost nebyla od roku 1935, kdy se Spojené státy vzpamatovávaly z velké hospodářské krize. Část analytiků navíc tvrdí, že globální ekonomika už vstoupila do recese.
Polská centrální banka kvůli koronaviru snížila úroky
17.03.2020 Polská centrální banka dnes snížila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na jedno procento, aby zmírnila hospodářské dopady koronaviru. Ve snaze o podporu ekonomiky se rozhodla také snížit požadavky na kapitálové rezervy komerčních bank, uvedla agentura Reuters.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.3.2020
16.03.2020 Fed včera překvapivě srazil úroky dolů o 100 bps. Sazba se tak nyní nachází v pásmu 0 – 0,25%. Tato operace se opět uskutečnila před pravidelným zasedáním. Původně naplánovaný středeční meeting se již neuskuteční a centrální bankéři tak budou o úrocích znovu hlasovat až na konci dubna. Kromě snížení sazeb se americká centrální banka znovu pustí do nákupů vládních dluhopisů. V horizontu několika měsíců plánuje do svého portfolia zařadit americké vládní bondy v hodnotě $500 mld. Cílem je zabránit dislokacím na tomto klíčovém trhu, kde se v posledních dnech zhoršuje likvidita. Fed rovněž nakoupí dluhopisy kryté hypotékami v celkovém objemu $200 mld. Jde o reakci na rostoucí sazby hypotečních úvěrů. Tato akce může v konečném důsledku odvrátit zamrznutí amerického trhu rezidenčních nemovitostí. Guvernér Powell zmínil, že se centrální banka s úroky do záporu nevydá.
Počet firemních bankrotů v Německu byl loni nejnižší za 20 let
13.03.2020 Počet firemních bankrotů v Německu loni klesl téměř o tři procenta na 18.749 případů. Dostal se tak na nejnižší úroveň od přijetí nového insolvenčního zákona v roce 1999. Oznámil to dnes německý statistický úřad. V letošním roce však odborníci očekávají nárůst počtu bankrotů, ke kterému zřejmě přispějí negativní hospodářské dopady pandemie nového typu koronaviru.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.03.2020 1) Asijské akciové trhy dnes prudce oslabily poté, co americký prezident Donald Trump kvůli novému typu koronaviru rozhodl o zákazu cest z Evropy do Spojených států. To posílilo obavy investorů z negativních dopadů epidemie koronaviru na světovou ekonomiku. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 klesl o 4,4 % na 18.559,63 bodu. To představuje jeho nejnižší závěrečnou hodnotu za téměř čtyři roky a více než 20% pád z maximáních hodnot.
ECB by kvůli koronaviru mohla přikročit k novým stimulům
12.03.2020 Evropská centrální banka (ECB) dnes bude jednat o své měnové politice. Podle analytiků by se její představitelé mohli dohodnout na nových stimulačních opatřeních, aby kompenzovali negativní hospodářské dopady nového koronaviru. Jednou z možností je snížení depozitní úrokové sazby hlouběji do záporného pásma.
MMF kvůli koronaviru zhoršil výhled čínské i globální ekonomiky
23.02.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) kvůli epidemii nového typu koronaviru snížil odhad letošního růstu čínské ekonomiky na 5,6 z dosavadních šesti procent, s nimiž počítal ještě v lednu. Ve včerejším prohlášení to uvedla šéfka MMF Kristalina Georgievová. Letošnímu růstu globální ekonomiky epidemie ubere asi 0,1 procentního bodu. Růst by tak měl činit 3,2 procenta místo 3,3 procenta, jak fond předpokládal v lednové prognóze.
Hospodářské dopady koronaviru jsou cítit po celém světě
04.02.2020 Hospodářské dopady omezení souvisejících s epidemií koronaviru v Číně jsou cítit po celém světě, od dřevařů na Novém Zélandu po vývozce potravin ve Spojených státech. Zpoždění či zrušení dodávek čelí vývozci, těžaři i výrobci všeho možného - od uhlí a dřeva po maso a ovoce, upozorňuje agentura Reuters.
Komodity: Ropa kvůli nadějím na obchodní dohodu mezi USA a Čínou zdražuje
05.11.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, hlavním důvodem zůstávají naděje na dosažení obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Severomořská ropa Brent si krátce před 17:05 SEČ připisovala 1,2 procenta na 62,90 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala růst o 1,2 procenta na 57,23 dolaru za barel.
„Tvrdý“, či „Jemný“ výstup z EU?
16.10.2019 O výsledku referenda, na jehož základě má dojít k vystoupení Velké Británie z Evropské unie, a který je mezi širokou veřejností znám jako Brexit, slyšel kde kdo. Dnes je proto i díky tomuto faktu více, než jisté, že Velká Británie opravdu EU opustí, avšak podmínky, se kterými nakonec tato velkolepá zem vystoupí, jsou prozatím velmi nejisté.
Související klíčová slova:
Leverate | Střední Evropa | Autopůjčovna Hertz | Odhad vývoje ekonomiky | Aktualizovaný výhled | Růst v eurozóně | Nexi | Dlouhé pozice | Ozvěny trhu | Války | Západní země | Aktuality z komoditních trhů | Vývoj | TD Securities | Skupina Coloseum | Panevropský index | Průměrná míra nezaměstnanosti | Americká automobilka | EUR | Norwegian Air Shuttle | Bundesbank | Salesforce | Finanční ústav | Digitální převody peněz | Itálie | Stoxx | Negativa hladkého Brexitu | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Deutsche Bundesbank | Společnost Avast | Očekávání | Možnosti obchodování | Britská letecká společnost | Evropské centrální banky | Poslanci | Státy eurozóny | Zasedání vlády | Primární nabídka | MUFG Union Bank | Hospodářské dopady tvrdého Brexitu | Brand Finance | Londýnské burzy | Filantrop | FAA | Varianta omikron | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Německý Spolkový sněm | Skupina G7 | Investice | Britská centrální banka | Německý automobilový koncern | Saldo běžného účtu | Švédská ekonomika | Potenciál | Mezinárodní ratingová agentura | Podnikatelské aktivity | Japonské firmy | Nejdůležitější ekonomické události | Škoda Auto | ADP report | Ifo | Zisk před zdaněním | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Výkon ekonomiky | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Odklad splátek | Německý parlament | Veřejný dluh Británie | Rekord | Bitcoiny | MMXXV | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | FTSE MIB | V4 | Administrativa prezidenta | Společnost Apple | IHS | EUR/USD | Bruno Le Maire | Výkonný ředitel | Index ekonomické nálady | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Americký soud | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Varování před cestováním | ESM Klaus Regling | Price Action | Německý automobilový průmysl | Aktuální vývoj | Šéf Bílého domu | Lagardeová | Druhá největší ekonomika | Nejvyšší soud | Automobilka PSA | Cenné papíry | Výnos | Asijské akcie | Ocelářství | Exchange | Výhled ekonomiky | Ant Group | Goldman Sachs | Delta | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | USMCA | Výrobce letecké techniky | Opatření v Číně | 100 miliard dolarů | Reddit | Snowflake | Akcie Erste | Index DOW | Import | Státní dluh | ČEZ | Těžaři | Společnost Huawei | Nikkei | Investor Warren Buffett | General Motors (GM) | Finanční činitelé | Prodejci automobilů | JPY | Nabídky akcií | Investing | Herbert Diess | Růst hrubého domácího produktu | Maya MacGuineasová | Poradce Bílého domu | Brent | Uber Technologies | Peníze | Robert Habeck | Strach | Výhled do budoucna | Ukazatel | Prognóza | FTSE 100 | Zisky bank | Obnova ekonomiky | Takata | Pokles ceny ropy | Měny | Evropský výrobce letecké techniky | Barel ropy | Týdenní shrnutí | Nezaměstnanosti v Německu | Čínský celní úřad | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Burza | Bankovní rada ČNB | ZEW index | Vývoj ceny ropy | Vysoké ceny energií | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Evropské burzy | Ekonomové Deutsche Bank | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Výrazný vzestup | Společnost Virgin Atlantic | Postoj investorů | Firmy v Evropě | Představitelé ECB | Export | Odškodné | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Lámání rekordů | Gilead | Hospodářský institut | EUR/CZK | Odhad růstu HDP | Hospodářské dopady pandemie | Burza cenných papírů | Škoda | Zavedení eura | Značka Amazon | Měnový fond | Hertz | IPO | Hospodářské výsledky | Bankroty | Znalost | Roční růst | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Docomo | Měnový pár EUR/USD | Jeff Bezos | Euronext | Finanční trh | Prezident Světové banky (SB) | Růst ekonomiky USA | Hospodářské svazy | Nový rekord | Pracovní místa | Ruské ropy | Burza cenných papírů Praha | Investoři | Malta | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Oddlužení | Chris Kruse | Obchodní deficit Spojených států | Prezident institutu | Podpůrné programy | Společnost Wirecard | Kapitál | Mimořádná opatření | Záchranný fond | Ministr hospodářství | Ministr financí Steven Mnuchin | Oeystein Olsen | Posílení | Airbnb | USD | Kč/USD | Pivovar | Boeing | Karlsruhe | Pokles kurzu | Christian Lindner | Asijské burzy | Nové mutace | Vývoj ceny ropy Brent | Sestupný trend | Banka Goldman Sachs | Kč/EUR | Total | WSJ | Zisk | Americký S&P 500 | GBP/EUR | Francouzská automobilka | Ponaučením z pandemie | Cestování | Největší ekonomika | Čínské stimuly | Německý DAX | Oživení hospodářství | Průzkumy a analýzy | Analýzy | Tiskové agentury | Dluh Británie | Evropské ekonomiky | Čínské úřady | Pokles vývozu | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | CZK | Česká zbrojovka | Širší index S&P 500 | CBO | Kabinet | Investovat | CRFB | Avast | Uber | Demokraté | Huawei | The Economist | S&P | Spolkový sněm | Brusel | Agentura AP | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Ajay Banga | DJIA | Letecká přeprava | Larry Kudlow | Měnový výbor banky | Počet firemních bankrotů | Rizikovější měny | Dovoz | Unie | Německý výrobce | Tempo inflace | Premiér Scott Morrison | Index spotřebitelské důvěry | Kristalina Georgievová | Komoditní | TIM | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Praha | Mezinárodní agentura pro energii | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Ekonomický kalendář | Prezident | Vybírání zisků | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Investing.com | ZEW | Ropné společnosti | Vládní představitelé | Spotřebitelské ceny v USA | Warren Buffett | Výsledky | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | HUF | Průzkum | Německý index DAX | Oslabení liry | Zadlužování | Soud v Haagu | Ochota riskovat | Retracement | Následky pandemie | Eurostat | Energie | Odhad inflace | Fiskální rok | Jemný Brexit | OPEC+ | Růst inflace | Rozpočtový úřad Kongresu | Kapitálové rezervy | Objem | Tržní kapitalizace | Cestovní kanceláře | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Americké centrální banky | Souhrn finančních trhů | Borsa Italiana | IEA | Index Stoxx 600 | S&P Global | Firmy | Australský dolar | Otevření Číny | Bydlení | Ole Hansen | MMF Kristalina Georgievová | Obchodní příležitost | Agentura Bloomberg | AFP | Studie | Plán G20 | Hertz Global | Americký podnik | Ant | Zpráva | Ekonomické dopady | Polsko | Rio Tinto | Prémie | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Zbrojovka | Síť restaurací | Měna | Čínský sektor služeb | Letecká společnost Virgin Atlantic | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Recep Tayyip Erdogan | Státní rozpočet | Nasdaq | Deficit | Tržní podmínky | Tvrdý brexit | HUF/EUR | OPEC | Vedoucí představitelé | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Bloomberg | Koronavirový plán G20 | London Stock Exchange (LSE) | Nová prognóza | GBP | USDA | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Ekonomické ztráty | Ekonomický šok | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Centrální banky | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Aktuální cena ropy | Tiffany | Analytická společnost | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Hospodářský propad | Dow Jonesův index | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Obavy z recese | Potlačovaná poptávka | Urals | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Ministerstvo práce | Stavebnictví | Kurzarbeit | Pomoc velkým korporacím | Britský statistický úřad | Donald Trump | Instituce | Evropské akcie | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Deutsche Bank | Obrat v měnové politice | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Silný růst | Ropa Brent | S&P Global Ratings | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Americké akcie | Vyhlídky | Finanční domy | Cena ropy brent | Průmyslová výroba | Kongres | Rekordní ceny | Ameriprise Financial | Vývoj měnového páru USD/JPY | Alstom | Výsledky HDP | Martin Krištoff | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Snížení těžby | Inflace ve Spojených státech | Komise | London Stock Exchange | Války na Ukrajině | Opatření proti koronaviru | Výrazný růst | CNN Prima News | Index londýnské burzy | Ekonomické škody | Cena zlata dnes | Korekce | Negativní hospodářské dopady koronaviru | Vývoz ropy | Skupina Erste Group | Buffett | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Průzkumy | Videokonference | Globální ceny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Americký výrobce | Dopady koronaviru | Propad | Philip Lowe | Odhady CBO | Turecko | Stock | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Rating | Globální dodavatelské řetězce | Ekonomické události | Agentura S&P | Index šanghajské burzy | Pandemie koronaviru | Mluvčí Bílého domu | Koronavirová pandemie | Hospodářský růst v Německu | Hospodářský růst v eurozóně | Alibaba | Posílení kurzu | Technologické společnosti | Vládní dluhopisy | Růst spotřebitelských cen v USA | ANO | Hrubý domácí produkt | Kjódó | Podnikatelé | Toyota Motor | Sázka | Automobilky | Televize CNBC | Exporty | Odchod z EU | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Omezení těžby | Meziroční růst HDP | Short obchod | Přerušení vývozu | Rizikovější aktiva | IATA | Guvernéři centrálních bank | Evropská banka | Obchodování se CFD | Vir | Výpadky | Vývoz humrů z Nového Zélandu | Graf | FIAT | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Omezené riziko | Přehled | Plyn | Tomáš Pfeiler | Pár EUR/USD | Čistý zisk | Jádrová inflace | Kauza Reddit | Andrew Bailey | Hospodaření | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | Trojité dno | Růst spotřebitelských cen | Institut Ifo | Největší IPO roku | Quant | Míra nezaměstnanosti v Německu | Italská vláda | Cena severomořské ropy | G10 | Luis De Guindos | Údaje o inflaci | Chesapeake Energy | Reuters | Unilever | Situace na Ukrajině | Brexit | Chevron | Investment | Londýnské akciové burzy | Výrobce letadel Boeing | Depozitní sazba | Akciový index Dow Jones | Rolování | Německý hospodářský institut | Pozornost | Firma | EURUSD | Kielský institut pro světové hospodářství | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | Čínská společnost | Commodity index | Institut DIW | Vývoz kulatiny | Obchodování | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Postmates | Předseda | Výrazné ztráty | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | CFD | Stoxx 600 | Přímé zahraniční investice | PSA | Snížení sazeb | Naše ekonomika | WTI a Brent | Události roku | Zvýšení základní sazby | Pomoc ekonomice | Financovat | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Duck Sauce | Airbus | Míra | Ministři financí | Úroky | Plodiny | Růst polské ekonomiky | MT4 | Očekávání analytiků | Zneužití tržní síly | Růst světové ekonomiky | Vývoj české ekonomiky | Úroda | Činitelé G20 | Air | Akcie dnes | Káva | Bankovní úvěry | Izrael | Huawei Technologies | Japonsko | MUFG | Čínská ekonomika | Počet úmrtí | ECB | BlackBerry | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | CHF | Japonská vláda | Energetická krize | Paypal Holdings | ČNB | Evropská unie | Finanční činitelé G20 | Jiří Rusnok | Futures na železnou rudu | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Skupina OPEC | Vývoj akciového indexu | Asijské indexy | Americké společnosti | Kryptoměny bitcoin | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | NTT | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Nová mutace koronaviru | Nejistota | Podpora | Americký výrobce letadel | Americká společnost | Thomas Cook | COVID-19 | Economic | Finanční krize | Pokles ceny | Německý ministr financí | Airbus Group | Index PX | Očekávaná recese | Daně | Potíže chudších zemí | OECD | Ekonomická předpověď | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | FCA | Deutsche Bank Christian Sewing | Unijní země | Drahý kov | Bankovní rada České národní banky | Sell | Americká data | Globální ekonomika | Nvidia | Výroba aut v Německu | Ceny komodit | Vývoj HDP | Boris Johnson | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Toyota | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Zvýšení ceny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vice | Růst cen | Americké akciové trhy | Momentum | RSI | Německá vláda | Čínský vicepremiér Liou Che | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výdaje | Útok na Ukrajinu | Financování | Polská ekonomika | Severomořská ropa | Česká firma | Šíření viru | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Zasedání americké centrální banky | Odhad letošního růstu | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Oživení poptávky po ropě | Globální poptávka | Investiční poradenství | Společnosti | Wells Fargo | Virus | Polská inflace | Scott Morrison | Překoupený trh | ERA | Zahájení obchodování | Kov | Cena | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Chase Investment Counsel | Spotřebitel | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Jen Psakiová | Růst cen ve Spojených státech | Odhodlání | Kartel OPEC | Prodávající | WTI | Světová banka | Bod | Akcie americké společnosti | UCITS ETF | Reserve Bank of Australia | Guvernér australské centrální banky | Bankéři | Spekulace | Nejziskovější | Republikáni | Nord Stream | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Domácnosti | Ropné firmy | FTSE | Cena ropy | Inflace | Americký investor | Tržby | Primární nabídka akcií | Drobní investoři | Fed dnes | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Státy EU | Zlato a stříbro | Koruna zpevnila | Ziskovost evropských bank | Erste Group | Euro vůči dolaru | Norwegian Air | Zprostředkovatelé | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zkušenosti | Počet žádostí o podporu | Výsledky bank | IHS Markit | Statistiky | FXstreet | Světová ekonomika | Spolkový statistický úřad | Index tokijské burzy | Hospodářský institut Ifo | Propad HDP | Růst mezd | Světové finanční trhy | Výhled pro EUR/USD | Sazby beze změny | Kurz | Evropská centrální banka | ISM | Google | Stagnace | TASS | Grafy | Hospodářský řád | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Lockdowny | Vládní koalice | Pandemie nemoci | Býčí vyhlídky | Destatis | Stanovená cena | Měď | Ekonomický institut | Analytik | Odpor | AUD | Caixin/Markit | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Analytici | Impeachment | Prima | Úřad práce | Kurz koruny | Přehled kurzů | Softbank | Provozní zisk | Hospodářství | Cena ruské ropy Urals | HG měď | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Kurz eura vůči dolaru | Arm | Cena ruské ropy | Intermediate | Marist | Společnost British Airways | Historie se opakuje | Portfolia | Poptávka | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Hrozivé možnosti | Rozpad EU | Ziskovost | Miliardy eur | Chris Rupkey | Recese | Index strachu | Výzkumný institut | Ropný gigant | Obavy o poptávku | Erdogan | Virtuální měny | CZK/EUR | Alexandre de Juniac | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | TLTRO | Klouzavý průměr | Vylepšení teorie aukcí | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Ekonomický výzkum | Hospodářský růst v Číně | Mutace koronaviru | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Globální hospodářský řád | Automobilka Volkswagen | Automobilka Renault | Ceny kukuřice | Americká centrální banka (Fed) | Ruský útok | Společnost Cineworld | Ceny energií | Ministři obchodu G20 | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Pšenice | Fitch | Neomezené množství | Základní sazby | Rizika | Eurozóna | Prezident Donald Trump | CySEC | Ekonomický institut Ifo | Německá centrální banka | Saxo | Soud | Komunita | Shanghai Composite | Výkon amerického dolaru | Postoj investorů k riziku | Soukromé podniky | Bondy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Trend | Obchodovat | Depozitní úrokové sazby | Cenová válka | Dow Jones Industrial | Finanční společnost | Ozbrojený konflikt | Arabica | Míra inflace | Vládní bondy | Hertz Global Holding | Hans Dieter Pötsch | Spotřebitelská důvěra | MMF | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | Nařízení | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Převody peněz | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Cena severomořské ropy Brent | Mezinárodní měnový fond | Kancléř Olaf Scholz | Peking | Průmysl | Bulharsko | Rychlé šíření viru | Hrubý domácí produkt Německa | Rozkolísanost trhu | Druhá vlna koronaviru | Pozitiva hladkého Brexitu | Podnikání | Hospodářské dopady šíření koronaviru | Tempo růstu | Prezidenti Turecka | Aerolinky | Dosahovat zisku | Čínský export | Nadhodnocení | NBP | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Karel Havlíček | ETF | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | Úrokové sazby | Nakažlivější varianta koronaviru | Zhoršení výhledu | Varování | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Viceprezident ECB | Reporty | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada | Recese v USA | DAX | Aktiva | Pokles inflace | Časopis Forbes | Cenový strop | Chesapeake | Německý kancléř Olaf Scholz | Renminbi | Index německých akcií DAX | Freeport-McMoRan | Indikátor | Růst cen akcií | Pokles cen | TikTok | Čínská centrální banka | Odhad růstu ekonomiky | Veřejný dluh | Dopady vysokých úrokových sazeb | Platební společnost | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Charlie Munger | Program kvantitativního uvolňování | Debata | Euro | Ministryně financí | Hospodářské vyhlídky | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | Německý statistický úřad | Pochybnosti | Erste | Počet bankrotů v USA | Stratég | Dodávky ropy | Špatné zprávy | Kevin Flanagan | FOREX | Podnikatelská nálada v Německu | Ekonomika eurozóny | Načasování | Řetězce | Neomezené množství vládních dluhopisů | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Lot | Šéfka MMF | Profit-Target | Komunikace | Burzovní hodnota | Německá ekonomika | Tržní síly | Americké futures | BHP | Východní Evropa | Deutsche Telekom | Poplatky | Americké akcie dnes | Velká Británie | Americký Federální úřad pro letectví | PLN/EUR | Další vývoj | Pomoc firmám | Ekonom | Optimismus | Obchodování na devizovém trhu | Setkání zemí OPEC | Rozpočtový deficit USA | Kommersant | Trader | Letectví | Indie | Měnové politiky | Akciové indexy | Společnost Gilead | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Dopady tvrdého Brexitu | Hospodářská recese | Elektřina | WTO | Vyzkoušet si trading | Kielský institut | Úroková sazba ECB | Sněmovna reprezentantů USA | Invaze | Varianty koronaviru | Dolar | INTL FCStone Financial | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Růst cen v USA | České akcie | ESM | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Kurzy měn | Americký akciový index | Komerční banky | Eurozóna stimuly | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Národní bezpečnost | Izraelsko-palestinský konflikt | Přísná opatření | Investiční prostředí | Embargo | Economist | Robert Koopman | Josef Košťál | Roberto Azevedo | Server CNBC | Počasí | Počty nakažených | Americká společnost Apple | PayPal | Agentura DPA | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Nízké ceny ropy | Tempo růstu HDP | Pákistán | Cyrrus | Světová obchodní organizace (WTO) | General Motors | Střední podniky | Walt Disney | Kongres USA | Bílý dům | Komoditní trhy | Austrálie | Stagflace | HDP Číny | Německé ekonomiky | Schodek | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Soud v Karlsruhe | Obavy investorů | Jaderné elektrárny | Vývoj měnového páru EUR/USD | Obchodní bilance | Euro včera | Portál FXstreet.cz | Posílení kurzu koruny | EU | Energetické společnosti | Zotavení ekonomiky | Problémy | G20 | Norská centrální banka | Členské státy | Společnost Walt Disney | Člen rady guvernérů | Burzy v Šanghaji | Nezaměstnanost | Dolarový index | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Inflace v Německu | ODS | Dialog | Ropa | DIHK | Americká inflace | Rozvoj | Bloomberg Commodity Index | Capital Economics | Ropa WTI a Brent | Stratég Saxo Bank | Ekonomka | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Cenový vývoj | Výprodeje | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Míra inflace v eurozóně | Slabší dolar | USDX | Meziroční růst spotřebitelských cen | UCITS | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Index podnikatelské nálady | Česká zbrojovka Group SE | Salesforce.com | Ceny benzínu | Karanténní opatření | Pozice dolaru | Mnichovský ekonomický institut | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Paul Milgrom | Christine Lagarde | Paschal Donohoe | Krizové situace | Opatření na podporu ekonomiky | 3М | Robert Wilson | Obchod | Německá automobilka | Virgin Atlantic | Oslabení | USD za tunu | Světová zdravotnická organizace | Pohonné hmoty | Globální finanční krize | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Asijské akcie dnes | Rusko | Vysoké riziko | Úsilí | Žádosti o podporu | Purple Trading | Odvolací soud | Poradce | Vicepremiér | Negativní hospodářské dopady | Spojené státy | Evropské méně | Pakt stability | Zdražování | S/R zóny | Britská vláda | Komerční banka | Thomas Schäfer | ADP | Ruský list | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Ropy | Úspěšné obchodování | Platforma | Devizové rezervy | IfW | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Automobilový koncern | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | ZEW index ekonomického sentimentu | Futures na americké akcie | Forbes | Nové prognózy | Ceny ropy Brent | Generální ředitel | SEC | Očekávaná inflace | BMW | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Slovensko | Světové hospodářství | Rozšíření | Dopad koronaviru | NBER | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Britská společnost Cineworld | Americké ministerstvo financí | Nálada | Eura | Vysoké ceny | Japonská ekonomika | Organizace | Akcie Erste Group | Ryanair | Obilí | DIW | VIX | Stock Exchange | Růst | Fed včera | Polská centrální banka | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | JPMorgan | Světoví těžaři | Lucembursko | Volvo | Zajištění | Partie Plus | Propad cen ropy | Pandemie | Index | Wall Street Journal | Poskytování úvěrů | Wirecard | Trans Adriatic Pipeline | Japonská společnost | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Farmaceutická společnost | Cestovní omezení | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Objem HDP | FXTM | Výrobce elektromobilů | Historie | HDP Německa | Cíle | Break/Even | Bezpečnost | Německé banky | Německé hospodářské svazy | Výhled růstu ekonomiky | Nynější krize | FCStone Financial | Nissan | ARM Holdings | Ukrajina a Rusko | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet | Gilead Sciences | Pokles dolaru | GameStop | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Banky | Kupci | Action Economics | Ministerstvo spravedlnosti | Dopady obchodní války | Výhled úvěrového ratingu | Ondřej Hartman | Bankovní skupina | Růst Německa | Zavedení embarga | CNY | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Kartel OPEC+ | Úvěr | Británie | Norská ekonomika | Dopady války na Ukrajině | David Joy | Zastropování ruské ropy | Oslabení dolaru | Stellantis | Roberto Gualtieri | Covid | Návratnost | Znovuotevření Číny | Odvětví | Šok | Britská společnost | Nová stimulační opatření | Rozpočtový deficit | Rekordní deficit | British Airways | Růst ruské ekonomiky | Druhá vlna | Dna | Renaissance Capital | Investiční společnosti | Maďarsko | Představitelé MMF | Shrnutí obchodování | Guvernér banky | Dopady koronavirové krize | Měnový pár | LVMH | Nedostatek zboží | Nord Stream 2 | Bankrot | Banka | Euro finance | Vlna koronaviru | Cenové války | AEX | Federální rezervy | Tržní hodnota | Členové rady ČNB | Americká sněmovna reprezentantů | Coloseum | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | PX Pražské burzy | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Inflace v USA | Inflace v eurozóně v červnu | Objem vládních stimulů | Analytička | ČSOB | MF | PSA Group | Dopady pandemie | Úrok | Bidenovy návrhy | Výhled CBO | Ekonomiky | Evropa | Skupina Volkswagen | Nasdaq Composite | Tesla | Rekordní maxima | Moskva | Obchodní deficit USA | Norsko | Obchodovat s cennými papíry | Americký prezident | Britská centrální banka dnes | Prohlášení | Chrysler | Mutace delta | Prohlášení G7 | Britský premiér | GM | Americké ministerstvo spravedlnosti | Rázné stimuly | Problémy v dodavatelských řetězcích | Celní úřad | Nová verze koronaviru | Akciové burzy | Evropská komise (EK) | Předpověď | Skupina OPEC+ | Míra inflace v dubnu | Ekonomický růst | West Texas Intermediate (WTI) | 5G | Krize | Automobilka | Dluhové potíže | Vývoz kulatiny do Číny | Asociace | Oživení z pandemie | John Kirby | Nemoc COVID-19 | Pražská burza | Ceny stříbra | CNBC | Meziroční inflace v Německu | Železná ruda | Hospodářská politika | Údaje | Rozpočtový schodek | Obchodování na trzích | 737 MAX | Důvěra investorů | Obchodovat s akciemi | Vývoj indexu volatility | Přední světoví těžaři | Ekonomický dopad koronaviru | Riziko recese | Předseda dozorčí rady | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | CAD | Short | Liou Che | Nemovitosti | Stříbro | Práce | Teroristické hnutí | Pavel Kohout | Pomoc od vlády | Stimulační plán | Francouzská vláda | Čínský vicepremiér | NAFTA | Úrokové sazby na nízké úrovni | Podniky | Nabídka akcií | Grains Index | Konsolidace | Aramco | Hnutí Hamás | Kanada | Očkování | Ekonomická nálada v EU | Astrazeneca | Guvernér rakouské centrální banky | Pohyby na trzích | Američané | Volatility | Ministr financí | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Christian Sewing | Počet zaměstnaných | Poptávky po ropě | Schodek rozpočtu | Epiq | Nejnovější údaje | Švédsko | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Volkswagen | Varšava | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Nová mutace | Největší ekonomika eurozóny | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Důsledky koronaviru | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | USD/JPY | Biden | Měnový výbor | Růstový potenciál | Přerušení vývozu zboží | Veřejný sektor | Země G7 | Makléřské společnosti | Akciový trh | Ceny na čerpacích stanicích | Ponaučením z pandemie covidu-19 | Výbor pro zodpovědný federální rozpočet (CRFB) | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | CFD World | Japonský jen | Offshore | FXstreet.cz | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | I-Trader | Země G20 | L.F. Investment Limited | IPO roku | Šéfka ECB | Aktuální Price Action | Hospodářské dopady koronaviru | EK | Koncern | Mišustin | Mzdy | Zvýšení těžby | WHO | Německá finanční společnost | Zadlužení | Obchodníci | Zahraniční investice | Hamás | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Hluboké ztráty | Soběstačnost | Oživení německé ekonomiky | Dluhopisy | Trading | Měkké komodity | Předsedkyně Evropské komise | Výrobce letadel | Federální úřad pro letectví | Hospodářské dopady nového koronaviru | Prioritní akcie | Burzovní grafy | Čína | Koruna | Ranní glosa | Olaf Scholz | ČR | Výsledky makroekonomických statistik | Kielský institut pro světové hospodářství (IfW) | KOSPI | Ministerstvo financí | Nejobchodovanější měnový pár | Guvernér | Německý kancléř | Mazen Issa | TCL | Obchodování na burze | Bloomberg Grains Index | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Index jihokorejských akcií | Sazby | ECB Luis De Guindos | Německá automobilka Volkswagen | Vladimir Putin | Dluhové krize | Kontrakt | Fumbi | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Poptávka po ropě | Letecká společnost | Hlavní ekonom | Jukos | Protiruské sankce | Zahraniční forex | Fiat Chrysler (FCA) | Burze | Sell obchod | Francouzský ministr financí | Brazilský real | Ruský útok na Ukrajinu | Ministři obchodu | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Sektor služeb | NPR/PBS | Saudi Aramco | Fúze | Premiér Boris Johnson | Ekonomický poradce | Stimuly | Denní graf | Primární veřejné nabídky akcií | Vývoz humrů | Americký ministr financí | Cineworld | Tým FXstreet.cz | Asijské akciové trhy | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Vývoj ceny | Zavedení embarga EU | Celní války | Fiat Chrysler | Ruská ekonomika | Výkon českého průmyslu | Fungování finančních trhů | Ministerstvo hospodářství | Teroristické hnutí Hamás | Rozpočet Německa | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Intervenovat | Koronavirový plán | Dodavatelské řetězce | VanEck | Tvrdá práce | Sociální sítě | Ohlédnutí | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Technická recese | Více peněz | Miloš Vystrčil | Prodej | Steven Mnuchin | Investiční | Cena plynu | Spekulovat | Největší IPO | Ekonomika USA | Německý HDP | Globální dluh | Berlín | Gita Gopinathová | Opce | Bitcoin | Výkonnost | Šéf ESM | Česká ekonomika | Výroba aut | West Texas Intermediate | Práce z domova | Energetický sektor | Růst poptávky | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářské oživení | Budoucnost | Steen Jakobsen | Tempo růstu spotřebitelských cen | Partners | VDA | Index CPI | Obchodní války | Opatření | Index S&P 500 | WisdomTree | Hodnota primární veřejné nabídky | DPA | Závislost | Česká koruna | Investment Counsel | Záchranný fond eurozóny | Burzy cenných papírů | Kybernetické hrozby | Humanitární tragédie | Zlato | HDP | Filmová společnost | Ekonomická nálada | Restrikce | Maloobchodní tržby | Rakouská bankovní skupina | Likvidita | Obchodní partner | Fond | Podnik | Kurzy | Statistici | Hlavní ekonomka | Restrukturalizace | Dnešní zprávy | BDI | Světová obchodní organizace | Index londýnské burzy FTSE 100 | Inflační očekávání | Počet bankrotů | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | G7 | Italský ministr hospodářství | Plán obnovy ruské ekonomiky | Evropské země | Čínské vlády | Investiční banka Goldman Sachs | Uhlí | Prezident Světové banky | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Komodity | Demo účet | CZK/USD | Vyšší inflace | Renault | Boeing 737 Max | Miliardy | Výnosy | EBRD | Disney | Zadlužení Německa | Vlády | Caixin | Kryptoměny | Futures na kávu | B.1.1.529 | Velkoobchodní tržby | Odhad letošního růstu HDP | Průmyslové kovy | Český HDP | Klaus Regling | Koronavirus | Centrální bankéři | Investor | Zlepšení | Společnost Uber | ČTK | Čínský renminbi | Margrethe Vestagerová | Americké akciové indexy | Amazon | Španělsko | Čínská poptávka | Dluhové potíže chudších zemí | Jerome Powell | Zvyšování úroků | Česká národní banka | Ropné cenové války | Epidemie koronaviru | Pumový útok | Wall Street | Opatření americké centrální banky | Výrobce elektromobilů Tesla | Neomezené nákupy dluhopisů | Bavlna | Index DAX | Základní úroková sazba | Markit | Nákup dluhopisů | Čínské firmy | Tržní cena | Polský HDP | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot