Středa 22. ledna 2025 02:11
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook česká koruna

Hospodářský růst v Německu

C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německý vývoz v říjnu klesl více, než se čekalo

13.12.2024 Německý vývoz se v říjnu meziměsíčně snížil o 2,8 procenta, tedy výrazněji, než se očekávalo. Velkou měrou se na tom podílel propad exportu do Spojených států. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statický úřad. Údaje signalizují, že dlouho očekávané oživení zahraniční poptávky nabírá zpoždění, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-27112024-44-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.11.2024 1) Írán se chystá v nejbližší době zavést vlastní digitální měnu. Projekt digitálního rijálu je širší snahou modernizovat íránský bankovní systém, který čelí západním sankcím, a zlepšit mezinárodní spolupráci ve finančním sektoru. Uvedla to íránská polooficiální tisková agentura Tasnim. Guvernér centrální banky Mohammad Rezá Farzín o plánech tento týden informoval na výroční konferenci o moderním bankovnictví a platebních systémech.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Němečtí ekonomové čekají negativní dopad Trumpa na ekonomiku

27.11.2024 Většina německých univerzitních ekonomů předpokládá, že návrat Donalda Trumpa do Bílého domu bude mít negativní dopad na hospodářský růst v Německu i v celé Evropě. Vyplývá to z výsledků průzkumu ekonomického institut Ifo a listu Frankfurter Allgemeine Zeitung.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Agentura Fitch snížila odhad růstu polské ekonomiky

14.03.2024 Mezinárodní ratingová agentura Fitch snížila odhad letošního růstu polské ekonomiky na 2,2 procenta, dosud čekala 2,5 procenta. Poukázala přitom na důsledky nepříznivého vývoje ekonomiky v sousedním Německu. Na příští rok ale Fitch nadále počítá se zrychlením růstu polské ekonomiky na 3,2 procenta, informovala agentura PAP.
C:\fakepath\Nemecko8.jpg

Ifo: Německou ekonomiku bude brzdit nedostatek pracovníků a změny v energetice

02.10.2023 Růst německé ekonomiky bude v dlouhodobém horizontu brzdit nedostatek pracovních sil a přechod k ekologičtější energetice, tedy takzvaná Energiewende. Uvedl to podle agentury DPA prezident mnichovského ekonomického institutu Ifo Clemens Fuest. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Německo3.jpg

MMF: Německá ekonomika letos mírně klesne, z části kvůli drahým energiím

17.07.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa v letošním roce vykáže mírný pokles, zejména kvůli vysokým cenám energií a přísnějším finančním podmínkám. V dnešní zprávě to předpověděl Mezinárodní měnový fond (MMF). Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá i řada dalších zemí. Dubnová prognóza německé vlády počítá na letošní rok s růstem HDP o 0,4 procenta.
C:\fakepath\trader-19062023-35-zm.png

Svaz německého průmyslu letos čeká stagnaci německé ekonomiky

19.06.2023 Německá ekonomika bude v letošním roce stagnovat, zatímco světová ekonomika vykáže nárůst o 2,7 procenta. Předpověděl to v dnešní zprávě Svaz německého průmyslu (BDI). Upozornil, že předpokládaný letošní růst globální ekonomiky je o jeden procentní bod nižší než průměr za uplynulých 20 let.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika se podle centrální banky zřejmě nachází na prahu recese

21.10.2022 Německá ekonomika se zřejmě nachází na prahu recese. Hospodářský růst podkopává přetrvávající vysoká inflace i nejistota kolem dodávek a cen energií. Vyplývá to z měsíční zprávy, kterou dnes zveřejnila německá centrální banka. Vysoké náklady na energie by podle zprávy mohly způsobit pokles průmyslové výroby. Propad kupní síly domácností by pak mohl vést ke snížení spotřebitelských výdajů.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

ZEW: Důvěra investorů v Německou ekonomiku se v říjnu mírně zlepšila

18.10.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se mírně zlepšila. Index ekonomické nálady institutu ZEW na říjen se zvýšil o 2,7 bodu na minus 59,2 bodu. Současnou hospodářskou situaci ale investoři i analytici hodnotí výrazně hůře než před měsícem. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil německý hospodářský institut ZEW.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-17102022-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (17.10.2022)

17.10.2022 Minulý týden jsme se nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, protože nebyla prolomena žádná vstupní S/R zóna (k aktivaci chybělo méně než 1 pips). Týden tak byl bez obchodu na měnovém páru EUR/USD. I když je volatilita velmi slušná, tak zatím trh nesplňuje moje obchodní podmínky a nechci se hnát do trhu za každou cenu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá vláda očekává v nadcházejícím roce hospodářskou recesi

12.10.2022 Hospodářský růst v Německu letos kvůli energetické krizi výrazně zpomalí a dosáhne 1,4 procenta, v příštím roce pak hrubý domácí produkt (HDP) o 0,4 procenta klesne. Řekl to dnes ministr hospodářství Robert Habeck, který představil aktualizovaný hospodářský výhled německé vlády. Německo bude podle Habecka nadále bojovat s inflací, která letos podle vládního výhledu vystoupí na osm procent. V příštím roce klesne inflace pouze nepatrně a dosáhne sedmi procent.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Protiruské sankce jsou podle německé vlády účinné a poškozují více Rusko než EU

21.08.2022 Německá vláda považuje sankce uvalené na Rusko kvůli jeho útoku na Ukrajinu za účinné a předpokládá, že ruská ekonomika v letošním roce klesne až o 15 procent. Domnívá se rovněž, že sankce poškozují více Rusko než Evropskou unii. Vyplývá to podle agentury DPA z odpovědi německého ministerstva hospodářství na dotaz poslance Sörena Pellmanna ze strany Levice. Ten nicméně vládní hodnocení dopadů sankcí zpochybňuje.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Šéf centrální banky: Německá inflace může stoupnout na 10 procent, hrozí recese

21.08.2022 Meziroční míra inflace v Německu by se na podzim mohla vyšplhat na deset procent. Uvedl to šéf německé centrální banky Joachim Nagel v rozhovoru s listem Rheinische Post. Upozornil, že dvoucifernou inflaci zaznamenalo Německo naposledy před více než 70 lety. Varoval rovněž, že pokud se prohlubí energetická krize, německá ekonomika zřejmě v zimě vstoupí do recese.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IAB: Německo kvůli válce na Ukrajině přijde o 260 miliard eur z přidané hodnoty

09.08.2022 Kvůli ruské invazi na Ukrajinu a vysokým cenám energií Německo do roku 2030 přijde o 260 miliard eur (6,4 bilionu Kč) z přidané hodnoty, což bude mít negativní dopad na trh práce. S odvoláním na studii institutu pro výzkum trhu práce IAB o tom dnes informovala agentura Reuters. Ve srovnání s výhledem, který počítal v Evropě s mírem, bude hrubý domácí produkt (HDP) očištěný o ceny v příštím roce v Německu o 1,7 procenta nižší, uvádí studie.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika ČR ve 2. čtvrtletí stoupla o 3,6 pct, ovlivnila to srovnávací základna

29.07.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 3,6 procenta a proti předchozímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,2 procenta. Čísla, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), jsou ale předběžná a podle analytiků je ovlivnila nízká srovnávací základna loňského roku, kdy platila opatření proti šíření koronaviru. V dalších čtvrtletích čekají pokles HDP.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky se ve druhém čtvrtletí zastavil

29.07.2022 Hospodářský růst v Německu se ve druhém čtvrtletí zastavil. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil spolkový statistický úřad. Na vině je pandemie, problémy v dodavatelských řetězcích a od jara také dopady války na Ukrajině. V prvním čtvrtletí největší ekonomika v Evropě vykázala proti předchozím třem měsícům podle předběžných dat růst o 0,2 procenta, po zpřesnění údajů a po úpravě o nestejný počet pracovních dnů růst činil 0,8 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 2,7 procenta

14.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce zvýšil o 2,7 procenta, uvedl dnes ve své předběžné zprávě spolkový statistický úřad. Ekonomika se tak vrátila k růstu po předloňském propadu o 4,6 procenta, za kterým stály negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
img

Fundamentální analýza EUR/USD a GBP/USD na 17. 12. 2021

17.12.2021 Euro upevnilo svou pozici poté, co ECB oznámila své rozhodnutí, ale nedokázalo opustit širší boční kanál, který začal 30. 11. 2021. Libra prudce vzrostla na základě zvýšení úrokové sazby Bank of England.
C:\fakepath\global economy.jpg

Bankéři: Dopady koronaviru na ekonomiku už jsou znát

28.02.2020 Dopady šíření nového koronaviru na britskou ekonomiku už se projevují, varoval dnes guvernér britské centrální banky Mark Carney. Podobně se podle médií vyjádřil i šéf centrální banky Německa Jens Weidmann. Podle něj bude růst největší evropské ekonomiky kvůli viru letos pravděpodobně slabší než 0,6 procenta, na kolik jej centrální banka odhadovala loni v prosinci.
C:\fakepath\Německo.jpg

Počet výdělečně činných osob v Německu loni dosáhl rekordu

02.01.2020 Počet výdělečně činných osob v Německu v loňském roce vzrostl o 0,9 procenta na 45,3 milionu. Dostal se tak na nejvyšší úroveň od znovusjednocení země v roce 1990. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Růst zaměstnanosti nicméně brzdí zpomalující expanze německé ekonomiky. Předloni se počet výdělečně činných osob zvýšil o 1,4 procenta, upozornila agentura DPA.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Vývoz z Německa v únoru nečekaně klesl

09.04.2018 Vývoz Německa se v únoru po sezonním očištění meziměsíčně snížil o 3,2 procenta, což je nejvýraznější pokles od srpna 2015. Uvedl to dnes spolkový statistický úřad. Oslabil hlavně obchod se zeměmi mimo Evropskou unii.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Spotřebitelská nálada v Německu se zlepšila

28.03.2018 Spotřebitelská nálada v Německu se překvapivě zlepšila, tamní spotřebitelé jsou optimističtější ohledně budoucího vývoje příjmů a ochotnější utrácet. Vyplývá to z výsledků nejnovějšího průzkumu společnosti GfK. Údaje signalizují, že spotřebitelské výdaje budou i nadále podporovat hospodářský růst v Německu.
nemecko 08012014-3.png

Hospodářské instituty zlepšily výhled německé ekonomiky

12.04.2017 Přední německé hospodářské instituty dnes zlepšily výhled německé ekonomiky na letošní i příští rok. Letos by se měl hrubý domácí produkt (HDP) Německa podle jejich nové prognózy zvýšit o 1,5 procenta místo dříve předpokládaných 1,4 procenta. Hospodářský růst by měl přesto zpomalit z loňských 1,9 procenta, což bylo nejprudší tempo za pět let.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Fundamentální analýza | Price Action | Řecko | Bank of Canada | Fitch | Inflace | EUR/USD | GBP/USD | Rusko | USA | Británie | Spotřebitelská důvěra | Evropská unie | HDP | Německo | Analytik | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Politika | Export | Ekonomové | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Hospodářství | Sazby | Akcie | Analýza | Bank of England | Bloomberg | Bod | Breakout | Béžová kniha | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Forex trader | Indikátor | Investice | Kotace | MMF | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodní systém | Prodeje existujících domů | Ratingová agentura | Reinvestice | Reserve Bank of Australia | Riziko | Splatnost | Support | Trader | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výnos | ZEW index | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | GBP | Obchodování | Regulátor | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Americký prezident | Indexy | Investoři | Fond | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Breakout strategie | Výsledky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Donald Trump | Mezinárodní měnový fond | Time-Frame | Obchodníci | Raiffeisenbank | Index | Analytika | Banka | Cena | Cyrrus | Česká ekonomika | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Investiční | Investing | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Pips | Prognóza | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Růst HDP | Trh | Velká Británie | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | ROCE | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Volby | Fundamentální data | S/R zóny | Sky News | DPA | Institut ZEW | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Investing.com | Agentura DPA | Reporty | Obchodní nastavení | S/R zóna | Průmyslová produkce | Úspěch | Mark Carney | Rheinische Post | Energie | Podnikatelé | Dekabank | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bankovnictví | Program nákupu dluhopisů | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Propad | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Fitch | Nejistota | Tempo růstu | Daně z příjmů | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Mzdy | Německý export | Úspěšné obchodování | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Výnosy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Protiruské sankce | Německá centrální banka | Obchodní válka | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | Veřejný dluh | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Vývoz do Británie | Zvýšení sazeb | Plánované obchody | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Prezidentka ECB | Obavy o světovou ekonomiku | Ministerstvo obchodu | Pohonné hmoty | Vývoz do USA | Hospodářský výhled | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Hospodářské dopady | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Rozpočtová politika | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Německý vývoz | Jakub Seidler | Objem | Obchod | Trh práce | Achim Wambach | ČSÚ | Ekonomika ČR | Statistický úřad Eurostat | Firma | Studie | BDI | Bilance | Statistici | Lagardeová | Úrok | Miliardy | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Průmysl | Čínské zboží | Stavebnictví | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Vládní výdaje | Prognózy | Válka mezi USA a Čínou | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Plyn | Nálada | Prohlášení | Míra | Jaderné elektrárny | Investiční aktivity | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Americké centrální banky | Ministr hospodářství | Bydlení | Inflace v Maďarsku | Počet výdělečně činných osob | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Analytik Cyrrusu | Výroba aut | Miliardy eur | Írán | Investoři i analytici | USA Donald Trump | RBA | Ifo | Clemens Fuest | Šéf Ifo | Spolkový statistický úřad | Růst globální ekonomiky | Ukazatele | Vývoz z Číny | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Trump | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Negativní dopad | Pokles | Situace | Ifo Clemens Fuest | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Vysoká inflace | Dovoz z Číny | Obchody | Výdaje | Dopady koronaviru | Ekonomický dopad | Dopady koronaviru na ekonomiku | COVID-19 | Německý HDP | Ekonomické aktivity | Ekonomický dopad koronaviru | Dopad koronaviru | Výhled růstu globální ekonomiky | Zpřesněný odhad | Vývoj | Výkyvy | Aktuální Price Action | Negativní hospodářské dopady | Průmysl a stavebnictví | Další vývoj | Evropské země | Pokles HDP | Pokles vývozu | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Domácnosti | Asociace | Spotřebitelská nálada | Růst | Index spotřebitelské nálady | Instituty | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Bankovní asociace | Ceny elektřiny | Ekonomiky | Války | Americké žádostí o podporu | Práce | Údaje | Opatření proti šíření koronaviru | Výpadky | Dodavatelské řetězce | Hospodářské oživení | ZEW index ekonomického sentimentu | ZEW Achim Wambach | Spotřebitelská nálada v Německu | Soukromá spotřeba | Posílení | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pracovní síly | Propad exportu | Prognóza německé vlády | Thomas Gitzel | Dovoz | Vývoz | Obchodní přebytek | Alexander Krüger | Wu-chan | Export do Číny | Spolková vláda | Soukromé banky | JDE | Největší ekonomika v Evropě | Unie | ČR | Pokles investic | Hospodářský institut | PEPP | Počet nových žádostí o podporu | Vývoz z Německa | Covid | Nové žádosti o podporu | Šance | Ceny | Praha | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výhled německé ekonomiky | Důvěra | Výrobní index | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Odborníci | Politici | Vystoupení Británie z Evropské unie | Míra nezaměstnanosti v Německu | Šéf centrální banky | Pokles průmyslové výroby | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Snižování daní | Plný úvazek | Německá inflace | Evropské centrální banky | WU | Vypuknutí pandemie | James Bullard | Míra inflace v Německu | Pandemie covidu-19 | Analýza EUR/USD | Týdenní shrnutí | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | Optimistická očekávání | Hodnocení současné situace | Zvýšení cel | Zvýšení cel na dovoz | První zvýšení sazeb | Spotřeba domácností | Plány | Dodávky plynu | Pozitivní vliv | Odhad růstu polské ekonomiky | Hospodářské dopady pandemie | Dopady pandemie covidu-19 | Cenové stability | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | Přidaná hodnota | Odvětví | Flexibilita | Analytik České bankovní asociace | Objem HDP | Společnosti | Opatření | ANO | Uhlí | Problémy v dodavatelských řetězcích | Energetická krize | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Napjatá situace | Vysoké ceny | Šéf německé centrální banky | Pozornost | Robert Habeck | Zvýšení minimální mzdy | Inflace ve Spojených státech | TIM | Omikron | | Liz Trussová | Joachim Nagel | Míra inflace v Maďarsku | Válka na Ukrajině | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Ruské hospodářství | Sankce | Energiewende | Sankce EU | Invaze | Řetězce | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Dopady války na Ukrajině | Daň na pohonné hmoty | Vysoké ceny energií | Sankce uvalené na Rusko | Svaz německého průmyslu | Prudký růst inflace | Zvýšení úroků | Míra inflace ve Spojených státech | Ceny elektřiny v Německu | IAB | Německé ekonomiky | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Britská premiérka Liz Trussová | Béžová kniha Fedu | Zvýšení daně | Ekonom společnosti | Český statistický úřad (ČSÚ) | Výhled pro Německo | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Varování | PAP | Agentura PAP | Média | Vysoké úrokové sazby | Srovnávací základna | Svaz německého průmyslu (BDI) | Siegfried Russwurm | Vice | Nedostatečné investice | Cla na dovoz | News | ProCent | Guvernér Britské centrální banky | Vítězství | Trumpův návrat | Zvolený americký prezident | Zvolený prezident | Symbotic | Akcie společnosti Symbotic
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Hospodářský růst Evropské unie
Hospodářský růst Evropy
Hospodářský růst Německa
Hospodářský růst pomocí levných peněz
Hospodářský růst Saúdské Arábie
Hospodářský růst USA
Hospodářský růst v Číně
Hospodářský růst v EU
Hospodářský růst v eurozóně
Hospodářský růst v Evropě

Následující klíčová slova

Hospodářský růst v Rakousku
Hospodářský růst zemí
Hospodářský růst zemí EU
Hospodářský řád
Hospodářský šok
Hospodářský úspěch
Hospodářský vliv
Hospodářský výhled
Hospodářský výsledek
Hospodářský vývoj
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít