Pondělí 20. května 2024 05:59
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
InstaForex ETF

Obchodní válka

img

Bidenova obchodní válka s Čínou je „bouří ve sklenici vody“. Světové akcie včera pokořily historický rekord

15.05.2024 Ukazatel výkonu všech akciových trhů ve světě – MSCI All Country World Index – včera pokořil svůj historický rekord (viz graf níže). Prodloužil přitom sérii růstových dní, takže ta je nyní nejdelší od letošního ledna. Přitom americká administrativa prezidenta Joea Bidena se uchýlila ke svému dosud nejzásadnějšímu navýšení cel na dovoz do USA z Číny, jímž navázala na obdobné, ovšem razantnější kroky předchozí administrativy Donalda Trumpa. Světové trhy však tedy nezneklidnil ani tah americké administrativy, ani jeho včerejší odsouzení ze strany Pekingu, jenž už podle svých slov chystá odvetná opatření.
C:\fakepath\fundament-29022024-1.jpg

Makroekonomické faktory - finanční trhy a instituce (10. díl)

29.02.2024 V tomto článku se zaměříme na téma finančních trhů a institucí. Začneme stručným přehledem těchto dvou pojmů a poté se jim budeme věnovat podrobněji. Podíváme se také na to, kdo řídí finanční trhy a instituce, a rozebereme jejich vliv na ekonomiku, spotřebitele a centrální banky.
img

Příběh na trhu: Debut iPhone 15 - před Apple je zlomový okamžik? 💥

13.09.2023 Je to téměř 16 let od legendárního uvedení prvního iPhonu, který v červnu 2007 šokoval svět a odstartoval nákupní šílenství po produktech Apple. Po celou tu dobu si gigant ze Silicon Valley užíval téměř exponenciálně rostoucích prodejů svých vlajkových produktů, po kterých následovaly rekordní tržby, marže a zpětné odkupy akcií v hodnotě stovek miliard dolarů. Včerejší představení nového iPhonu 15 ale další technologickou revoluci nepřineslo. Změny oproti předchozí verzi 'Apple phone' se zdají spíše kosmetické než převratné. Nové Apple Watch také neotřásly světem nových technologií, a to i přes několik „gadgetových“ funkcí. Uvedení nového iPhonu navíc přišlo v době, kdy globální ekonomika balancuje na tenkém laně a vyhýbá se recesi, v době napjatých vztahů mezi Washingtonem a Pekingem. Bude uvedení nového modelu na trh pro společnost dalším „obchodním úspěchem“? Nebo se jedná o hrozbu, která ukáže Wall Street inflexní bod? Koneckonců, pokud něco nemůže trvat věčně - musí to jednou skončit.
img

Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma

12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
C:\fakepath\Rubl.jpg

Institut CREA: Embargo na ruskou ropu připravuje Moskvu denně o 160 milionů eur

11.01.2023 Obchodní válka, kterou Západ vyhlásil Rusku v obchodování s energetickými surovinami, začíná přinášet ovoce. Uvedlo to dnes nezávislé finské Středisko pro výzkum energií a čistého vzduchu (CREA), jehož analytici spočítali, že kvůli embargu na ruskou ropu Moskva v prosinci přicházela odhadem o 160 milionů eur (3,8 miliardy Kč) denně. To výrazně omezuje schopnost prezidenta Vladimira Putina financovat válku na Ukrajině. Rusko ale na vývozu fosilních paliv stále vydělává odhadem 640 milionů eur (15,4 miliardy Kč) denně.
img

Bude Meta Platforms čelit velkému "čínskému problému" ? 🔌

03.01.2023 Akcie Meta Platforms, gigantu sociálních médií se sídlem v Menlo Parku, který ovládá Mark Zuckerberg, mají za sebou v roce 2022 dosud nejhorší rok na burze. Během něj, kdy krize v reklamním sektoru zatížila náladu investorů i finanční výsledky společnosti; rostoucí výdaje na budování technologie virtuálních světů jen zhoršily již tak rozjitřenou náladu akcionářů. V roce 2023 bude společnost čelit dalším výzvám, protože podle Zuckerbergova vyjádření se nakonec hodlá přeměnit Meta na společnost zaměřenou na nové technologie a zařízení, které umožňují interakci ve virtuální realitě. Problémem je, že téměř 100 % zařízení společnosti, jako jsou například náhlavní soupravy Oculus VR, se vyrábí v Číně, která je v konfliktu s USA a ... pravděpodobně i se Zuckerbergem. To by se pro společnost Meta mohlo ukázat jako velmi nákladné.
img

Debata o zákazu TikToku v USA se vrací. Mohlo by to pomoci podnikání platforem Snap a Meta

02.11.2022 Akcie společností MetaPlatforms a Snap zaznamenaly v letošním roce velký výprodej, a to nejen kvůli zpomalení reklamního sektoru a nejistotě investorů ohledně podnikání, rostoucích nákladů a výdajů obou společností. Sentimentu uškodila také skutečnost, že se platforma TikTok vyvinutá čínským konglomerátem ByteDance ukázala jako populárnější a její nedávné tempo růstu překonalo přední "konkurenční" mobilní aplikace obou společností, jako jsou Instagram a Snapchat. Čínskou platformu začaly preferovat desítky milionů uživatelů, což vedlo k přílivu inzerentů a kapitálu do TikToku. Bude čínský gigant i nadále rozšiřovat svůj náskok před americkými konkurenty?
img

Summit zemí G7 ukazuje, že Západ už účinné sankce pro Rusku vyčerpal. Ekonomický a geopolitický význam skupiny G7 postupně upadá

26.06.2022 V bavorských Alpách dnes začal summit zemí skupiny G7. Tato skupina sestává z klíčových ekonomik Západu. Těžko už jejím všem členům přisuzovat adjektivum „světově nejvýznamnější hospodářství“, jež jim bezesporu svého času náleželo.
C:\fakepath\trader-20062022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.06.2022 1) Americké burzy The New York Stock Exchange a Nasdaq jsou dnes poprvé v historii zavřené kvůli nejnovějšímu americkému federálnímu svátku Juneteenth, který připomíná konec otroctví v USA. Zavřené jsou i americké trhy s komoditami a dluhopisy.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Tisk: Mezi Ruskem a Kazachstánem začíná obchodní válka, úřady ji popírají

20.06.2022 Mezi Ruskem a Kazachstánem se rozhořela obchodní válka - Rusko nejprve v neděli začalo omezovat vývoz kazachstánské ropy přes přístav v Novorossijsku, zatímco Kazachstán pak pozastavil tranzit ruského uhlí. Napsal to dnes na svém webu běloruský opoziční list Naša Niva, kazachstánské úřady to ale odmítají.
img

Přehled páru GBP/USD. 27. 5. 2022 Nebezpečí obchodní války mezi EU a Spojeným královstvím si je vědomo i Irsko, které je "v první linii" konfliktu.

27.05.2022 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek nacházel nad hranicí klouzavého průměru, a udržoval si tak rostoucí trend. Britská libra se také nadále nachází pod svým posledním lokálním maximem, které je blízko Murrayovy úrovně "7/8"-1,2634. V článku o euru jsme si řekli, že v globálním měřítku vypadá celý pohyb posledních dvou týdnů jako korekce. U libry to není tak docela pravda. Celý pohyb posledních týdnů vypadá jako banální rollback. Jakkoli bych nyní nerad očekával vznik nového vzestupného trendu, od jeho možného startu uplynulo příliš málo času. A libra se vzdálila od svých 2letých minim příliš blízko na to, aby se dalo mluvit o jednoznačném obrácení sestupného trendu. Připomeňme, že libra nyní roste díky "technologii". Stejná potřeba přizpůsobit se sestupnému trendu, který trvá již více než rok a půl. Pokud tedy neexistují žádné faktory podporující libru, pak také nemá žádné zvláštní vyhlídky.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Šéf banky BIS: Svět je možná na prahu nové inflační éry

06.04.2022 Svět stojí před novou érou vyšší inflace a úrokových sazeb, protože zhoršující se vztahy mezi Západem, Ruskem a Čínou a následky covidu-19 způsobují obrat v globalizaci. Uvedl to včera šéf Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) Augustín Carstens.
img

Trest smrti pro zlato byl odložen

30.03.2022 Dobré zprávy z Ukrajiny umožnily býkům zlata držet se pevně úrovně 1 900 USD za unci a přejít do protiútoku. Na první pohled to působí překvapivě, protože právě díky ozbrojenému konfliktu ve východní Evropě se drahý kov dokázal podruhé za necelé dva roky vyšplhat nad úroveň 2 000 USD, byť se tam neudržel. Jestliže ale na začátku března byl trh ve vleku emocí, teď se vrací k základům.
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro konec roku 2021

09.11.2021 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
C:\fakepath\top-26072021-lv-4.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.07.2021 1) Čínské akcie dnes výrazně oslabily, dolů je stáhly obavy investorů z regulačních opatření ve vzdělávacím a technologickém sektoru. Index CSI 300, který zahrnuje největší firmy na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, klesl o 3,22 procenta na 4 925,30 bodu. Uzavřel tak na nejnižší úrovni od loňského prosince. Hlavní index hongkongské burzy Hang Seng odepsal 4,13 procenta na 26 192,32 bodu a je také nejníže od prosince.
img

Ekonomika USA se zotaví dříve než zbytek světa – za cenu rekordního schodku obchodní bilance

20.04.2021 „Podle naší aktuální ekonomické analýzy očekáváme, že po 3,5% poklesu v roce 2020 dojde letos k růstu HDP Spojených států o 5,7 %. To by umožnilo americké ekonomice vrátit se na předkrizovou úroveň již v polovině roku 2021, tedy dříve než ostatním rozvinutým ekonomikám,“ řekl Ján Čarný, generální ředitel pojišťovny COFACE pro Českou republiku a Slovensko. K oživení amerického hospodářství dojde i díky bezprecedentní fiskální reakci vlády na ekonomickou krizi. Balíček na podporu ekonomiky, který byl přijatý v březnu 2021, činí 1,9 bilionu USD (částka rovnající se 27 % HDP USA), což je více než v jakékoli jiné vyspělé ekonomice. Coface odhaduje, že by však schodek obchodní bilance mohl v důsledku stimulačního plánu vzrůst o 56 miliard dolarů.
C:\fakepath\trading_platforms.png

Řízení rizik v tradingu a jeho zásady

04.04.2021 Řízení rizik je jedním z nejdůležitějších aspektů obchodování. Každý trader by měl být dobře seznámen s možnými riziky a přístupy k jejich identifikaci a vyhodnocení. Tento příspěvek se proto bude zabývat tím, co je risk management, jak identifikovat rizika v tradingu a jak je správně ohodnotit. V neposlední řadě se zaměříme na zásady při řízení rizik.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata za rok pandemie stoupla o 14 procent, zdražila i ropa

16.02.2021 Za rok od vypuknutí pandemie koronaviru cena zlata stoupla o více než 14 procent, stříbro zdražilo o 53 procent. Výrazněji vzrostla i cena dalších kovů, například mědi téměř o polovinu. Cena ropy se po propadu v některých případech až do záporných hodnot nakonec zvýšila až o 13 procent. Vyplývá to z dat tuzemských obchodníků.
C:\fakepath\Vyhled2021-Fxstreet-HP.jpg

Výhled 2021 – Dolar, indexy a inflace

01.02.2021 V minulém roce měli obchodníci tu čest nejen přihlížet, ale dokonce se účastnit jízdy na horské dráze, kdy některé trhy létaly doslova nahoru, dolu a zdálo se, jako by to nemělo nikdy skončit. Stalo se toho opravdu hodně. A asi se nyní ptáte, kam to vše povede?
img

Lagardová: Pokud „lockdowny“ neskočí do konce Q1, nastanou problémy. Biden oznámil podporu v hodnotě 2 bil. USD

15.01.2021 Nastávající americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíku opatření ve výši téměř dvou bilionu dolarů na podporu největší ekonomiky na světě. Balík by měl zahrnovat přímou platbu 1 400 dolarů drtivé většině Američanů a dodatečný příspěvek nezaměstnaným by měl stoupnout na 400 dolarů týdně. Z předběžné zprávy německého statistického úřadu vyplynulo, že se německá ekonomika v minulém roce zaznamenala pokles o 5 %. Pokles byl tak o něco mírnější než původně očekávali analytici osloveni agenturou Reuters, kteří se domnívali, že německá ekonomika sestoupí o 5,1 %.
C:\fakepath\top-15012021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes nejednotně. Investoři pozitivně vnímali návrh budoucího prezidenta Spojených států Joea Bidena na další podpůrná opatření, negativně naopak působilo zařazení dalších čínských firem na tzv. černou listinu.
img

Kurz EUR/USD: Velký přehled a prognóza pro rok 2021!

31.12.2020 EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa. Probíhá v něm téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh.
img

Fidelity International: Vliv prezidenta Bidena na technologické trhy

23.11.2020 Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách v USA, ale výsledek senátorských voleb bude znám až v lednu. Navzdory některým přetrvávajícím soudním sporům a nárokům zpochybňujícím integritu voleb jsou analytici Fidelity International schopni už nyní lépe posoudit, co bude obnášet prezidentství Joe Bidena. Analytici Fidelity International diskutují o důsledcích vítězství Demokratů pro sektory technologií, médií a telekomunikací a shodují se, že konečné složení Kongresu by mohlo ještě některé dopady ovlivnit.
img

Trumpe, díky, ale už jdi. Trhy si přejí, aby Trump odešel bez „kopání kolem sebe“, zároveň se však v rostoucí míře bojí triumfu obou demokratických senátorů v Georgii, který by přinesl „modrou vlnu“

08.11.2020 Vleklá nejistota, kdo bude americkým prezidentem v příštích čtyřech letech, představuje pro investory zlý scénář. Raději by hned věděli, na čem jsou. Soudy a přezkumy, jimiž v reakci na volební dění hrozí současný prezident Donald Trump, proto trhy zneklidňují. Na druhou stranu je těší, že se Spojenými státy nepřehnala "modrá vlna" nepřehnala. Pokud totiž povládne Joe Biden, nejspíše většinově republikánský Senát mu nedovolil plně přetavit politický program ve skutečnost.
img

Spoutaný Biden Česku prospěje

06.11.2020 Joe Biden zřejmě míří do Bílého domu. Ačkoli se mu jeho sok bude snažit cestu ještě zastavět právními překážkami. Těžko však sázet na institucionální rozval USA, jakkoli tamní dění občas připomíná občanskou válku. Takže pravděpodobně Biden nakonec bude od ledna Bílý dům obývat.
C:\fakepath\usa344.jpg

Jak mohou americké volby ovlivnit celý svět?

04.11.2020 Volba amerického prezidenta stále probíhá a kdo se stane nejmocnější osobou na světě, se snad brzy dozvíme. Armáda, rozloha, dolar, a nejen surovinové bohatství činí z amerického prezidenta nejmocnější osobu na světě. Navíc ostatní ekonomiky jsou často závislé na rozhodnutí, které prezident učiní. „Držitel klíčů“ od bílého domu má tedy v rukách velkou moc a není třeba dumat nad tím proč se americké volby stávají vždy nejsledovanější události celého roku.
img

Trumpova čtyři léta v Bílém domě prospěla ruskému dluhu, zatímco americké akcie jen „remizovaly“ s těmi čínskými. Wall Streetu ale obecně svědčila, hlavně technologickým akciím

03.11.2020 Dosavadní prezidentování Donalda Trumpa dnes prochází hlavní zatěžkávací zkouškou: bude znovuzvolen, či ne? Průzkumy se přiklánějí k záporné odpovědi. Co však víme jistě je, jak se Trumpova už takřka čtyři léta v Bílém domě promítla v ekonomice a na finančních trzích.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

EUR/USD – jaká je prognóza kurzu EUR/USD v roce 2020

26.08.2020 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. EUR/USD je nejoblíbenější měnový pár světa, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je měnový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. Díky tomu je například mnohem dynamičtější než akciový trh. Směnný kurz eura k dolaru je působivě rostoucí. Mnoho investorů hledá vysvětlení a zajímá je, co mohou od tohoto měnového páru čekat po zbytek roku 2020.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

05.08.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná. Čínské firmy přitom nabízejí velmi zajímavé možnosti k investování.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.7.2020

27.07.2020 V minulých týdnech jsme byli svědky opětovného zhoršení vztahů mezi USA a Čínou – zavírání konzulátů. Zatímco obě strany prozatím plní dohodu fáze 1, aktuální geopolitická roztržka může zbrzdit cestu k finální obchodní dohodě. Navíc s blížící se prezidentskou volbou v USA lze očekávat tvrdší postoj obou kandidátů vůči Číně. Obchodní války se tak pro následující týdny a měsíce stanou vedle koronaviru jedním z hlavních témat.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský akciový trh STAR Market si vede lépe než americký Nasdaq

23.07.2020 Čínský akciový trh STAR Market, který vznikl před rokem, vykázal od začátku letošního roku zhruba dvojnásobný růst ve srovnání se svým americkým rivalem, trhem Nasdaq. Ukázal to index STAR 50, který začala burza používat ode dneška. Trh vznikl na žádost čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a Peking doufá, že s pomocí nového akciového trhu bude možné snáze financovat začínající technologické firmy z pevninské Číny i Hongkongu, aby Čína snížila inovativní náskok Spojených států.
img

Zlato čeká další růst

22.06.2020 První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici. Bloomberg Commodity Index se sice oproti loňskému roku propadl o 20 %, ale tento měsíc se obchoduje již o 2 % výše, zejména díky procyklickým komoditám, jako jsou průmyslové kovy, ropa a palivové produkty.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

OECD: Vyhýbání se daňovým jednáním může vést k obchodní válce

18.06.2020 Odmítání práce na mezinárodní dohodě o zdanění velkých digitálních společností by mohlo spustit nebezpečnou obchodní válku, varovala dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyzvala země, aby nadále pokračovaly v rozhovorech, přestože Washington prohlásil, že se zatím z rozhovorů stahuje.
img

Další skvělý začátek dne pro akcie i euro

03.06.2020 I ve středu ráno jedeme dál. Akcie v Evropě se vezou na vítězné vlně a přidávají v případě Německa nebo Francie přes procento a půl. Londýn zůstává o něco pozadu, naopak Milán vykazuje ještě větší zisky. Tentokrát jízdu akcií už doprovází nárůst dluhopisových výnosů a pokles ceny zlata, což naznačuje, že optimismus vede ke stahování peněz z bezpečí. A sílu pozitivního sentimentu pak dokresluje další postup eurodolaru nad 1,1200. Koruna si připisuje půl procenta na páru s dolarem, přičemž vůči euru dnes zhruba drží pozice.
img

Euro přerušilo postup, akciím se daří dál. Zprávy náladu nekazí

02.06.2020 Dnešek není a nebude o nových makrodatech ani firemních výsledcích. Momentálně jsou na trhu jiná témata jako čínsko-americká obchodní válka a masové protesty v USA. Ani v jednom případě to však nevypadá, že by si finanční trhy nechaly novými zprávami kazit náladu.
img

Nová studená válka USA a Číny kvůli pandemii

20.05.2020 Vztahy mezi Spojenými státy a Čínou kvůli pandemii koronaviru nastartovaly novou studenou válku. Americký prezident Donald Trump hrozí úplným přerušením komunikace a čínské státní deníky zveřejňují agresivní komentáře o USA.
C:\fakepath\financni-trhy.jpg

Koho finanční trhy potrestají příště?

11.05.2020 Existuje rčení, které říká, že trh půjde vždy tím směrem, kde způsobí nejvíce bolesti. Restriktivní opatření kvůli koronaviru způsobila prudký pokles ekonomické aktivity, což je reflektováno v dluhopisových výnosech, které se v mnoha zemích pohybují na historických minimech. Tento fakt spolu s rekordním propadem ceny ropy způsobil, že se znovu začíná mluvit o rizicích plynoucích z poklesu cen, tedy z deflace. Na opačném konci názorového spektra se nachází velká skupina analytiků, kteří poukazují na to, že současné bezprecedentní monetární a fiskální programy spolu s kvantitativním uvolňováním prakticky všech nejdůležitějších centrálních bank naopak způsobí devalvaci měn a přinesou vysokou inflaci. Je možné, že trh si vybere třetí cestu a způsobí tak bolest oběma táborům?
C:\fakepath\e06532d0-6a83-11ea-9771-c8b6e3764063.jpg

Co stojí za rally na akciích?

05.05.2020 Propad akcií je v reakci na koronavirovou krizi až překvapivě mělký. Medvědí trh trval pouhých 32 dní, kdy od 19. února do 22. března klesla závěrečná hodnota indexu S&P 500 z 3388 na 2173 bodů, tj. o 36 %. Od té doby už zase při velmi zvýšené volatilitě kralují býci. Hlavní americký akciový index jakoby o přicházející nejhlubší recesi za posledních 90 let ani nevěděl a obchoduje se meziročně přibližně na stejné úrovni.
C:\fakepath\413276.jpg

Obchod s ropou, aneb trh, kde si nemůže být nikdo ničím jist

23.04.2020 Futures ropy zažívají v posledních týdnech opravdu nevídané časy, díky čemuž se cena této „lukrativní“ komodity propadla až k hodnotám, na kterých se nikdy dříve nepohybovala. Na celém ropném kolotoči se však nepodílí pouze virová nákaza COVID-19 , která nelítostně sužuje celý svět. Za tímto propadem totiž stojí i obchodní válka světových producentů ropy, kteří se pokusili s pomocí nejrůznějších taktik vyřadit své konkurenty, čímž chtěli dosáhnout zvýšení svého podílu na trhu. Povedlo se však producentům dosáhnout svého tak, jak to předpokládali? Na to se zde pojďme nyní podívat.
img

Nejlepší REITs 2020 – akcie a ETF realitních investičních společností pro lovce dividend

16.04.2020 Rok 2020 začal krizí na finančních trzích v důsledku pandemie koronaviru. Tato situace je pro investory velmi nepříjemná a vyhlídky do budoucnosti jsou v této napjaté době nejisté. Investoři, kteří chtějí těžit ze silného trhu s nemovitostmi, mají k dispozici velký výběr REIT.
C:\\fakepath\\trhy.png

Dopady koronaviru a obchodních válek na trhy

31.03.2020 Díky strachu a uvědomění stále většího množství investorů, jak závažná situace nyní ve světě nastala a jaké dopady to může ještě v budoucnu přinést, jsme aktuálně svědky toho, jak „koronavirus“ v posledních týdnech doslova decimuje trhy. Není divu, že mezi nejvíce zasažené odvětví patří letecké společnosti, pohostinství a služby, které jsou s nimi úzce propojeny a jsou na nich tudíž závislé. Způsoby, jakými jsme byli každý den zvyklí pracovat i zavedené režimy lidí, to vše je nyní minulostí a velkou otázkou tak zůstává, co bude dál a jak se změní moderní tržní hospodářství? To v tuto chvíli nevíme.
img

Nejlepší čínské akcie a ETF v roce 2020

14.03.2020 Při slovním spojení „investování v Číně“ stále mnoho investorů cítí mrazení v zádech. Obrovská země s obrovskou ekonomikou, která navzdory částečnému otevření ekonomiky svobodnému trhu, je stále matoucí, netransparentní a především kontrolovaná.
C:\fakepath\eu-04032020-lv.jpg

CNBC: Eurozónu čeká dekáda přinejlepším zanedbatelného růstu

04.03.2020 Eurozónu čeká podle ekonomů dekáda přinejlepším zanedbatelného růstu. Region se ještě plně nevzpamatoval z dlouhé a hluboké finanční krize v uplynulém desetiletí a nyní se musí vypořádat s novým koronavirem, píše zpravodajský server CNBC.
img

Zlato prorazilo hranici 1 600 USD za unci. V eurech je nejdražší v historii.

19.02.2020 Koronavirus a sílící hrozba splasknutí čínské bubliny vystřelila cenu zlata na rekordní hranici nad 1 600 USD za unci. V letošním roce je to již podruhé, první výrazný růst způsobila potyčka mezi USA a Íránem na začátku roku.
img

Německo na pokraji recese

11.02.2020 Poslední německá makroekonomická data představovala pro investorské býky studenou sprchu a ukázalo se, že pravděpodobnost recese v největší evropské ekonomice výrazně stoupla. V pátek zveřejněná data totiž ukázala, že německá průmyslová produkce představila nejhorší sadu čísel od ledna 2009. Průmyslová produkce v prosinci poklesla o 7 % meziročně a 3,5 % meziměsíčně. Z posledních sedmi měsíců to tak byl již pátý pokles. Navíc tovární objednávky také poklesly, konkrétně o 2,1 % meziměsíčně.
img

Proč ČNB dnes nečekaně zvýšila úroky a co posilování koruny znamená pro „obyčejného smrtelníka“? Zdraží hypotéky, zlevní elektronika

06.02.2020 Česká národní banka dnes zcela nečekaně zvýšila klíčové úrokové sazby. Základní sazba se zvedá z dvou na 2,25 procenta. Vzestup sazeb nečekal nikdo z analytiků oslovených agenturou Bloomberg.
img

BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
img

BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020  Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
img

Výnosy se v roce 2020 vrátí

27.01.2020 Na akciových trzích proběhlo poté, co pominulo období kvantitativního utahování ze strany FEDu a pomalejšího růstu zisků v roce 2019, oživení. Navzdory eskalaci obchodní války uprostřed roku a politickému neklidu v Evropě, obrat politiky FEDu o 180 stupňů, tedy trojnásobné snížení sazeb a obnovená expanze účetní rozvahy, pomohly zklidnit obavy z recese. Zatímco odvětví průmyslu šlo do recese, jeho snížená důležitost pro celkový HDP a pokračující odolnost amerického spotřebitele znamená, že v roce 2020 očekáváme pro globální ekonomiku spíš měkké přistání. Výnosy pravděpodobně klesnou na minimum a potom budou stoupat: po nevýrazném roce 2019 by měl být předpokládaný růst výnosů v roce 2020 kolem 8 procent.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína zpřesnila směrem vzhůru údaje o HDP za roky 2014-2018

20.01.2020 Čína zpřesnila údaje o hrubém domácím produktu (HDP) za období 2014 až 2018 o jednu desetinu procentního bodu vzhůru za každý rok. Oznámil to dnes čínský statistický úřad. Podle agentury Reuters tak Peking snáze splní dříve vytyčený cíl zdvojnásobit v letech 2010 až 2020 objem čínské ekonomiky.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar před podpisem obchodní dohody klesá

15.01.2020 Americký dolar dnes na forexovém trhu oslabuje ke koši měn. Investoři čekají na podpis první části obchodní dohody mezi Čínou a Spojenými státy, která by měla zmírnit napětí mezi oběma zeměmi. Zveřejněné budou také bližší podrobnosti k dohodě.
img

Koruna je nečekaně nejsilnější za více než sedm let, elektronika by mohla zlevnit až o 25 %

15.01.2020 Koruna je nejsilnější za více než sedm let. Jednoduše řečeno, je to hlavně proto, že za uložení peněz v korunách lze získat výrazně vyšší úrok než za uložení peněz v eurech. Tyto nůžky se přitom dále rozevřely koncem loňského roku, kdy Evropská centrální banka opět začala tisknout eura ve velkém, znehodnocovat je, a dále tak tlačit na snížení úroku na euru. Zároveň v Česku citelně rostly ceny. Zdražování se protáhlo do roku 2020, kvůli růstu spotřební daně na tvrdý alkohol či tabák, úpravě řady ceníků směrem nahoru, například v případě elektřiny pro domácnosti či vodného a stočného, k níž došlo s příchodem roku 2020. Dále letos pokračuje zdražování potravin typu vepřového či cukru, takže se zvyšuje pravděpodobnost, že Česká národní banka bude muset „přehřívající“ se ekonomiku zchladit. A to udělá právě zvýšením úroků, které nastavuje. Toto zvýšení úroků dále zvýší výhodnost ukládání peněz v koruně, což české i mezinárodní investory povede k tomu, aby korunu dále pořizovali, což vyžene její kurs výše, možná dokonce prolomí hranici 25 korun za jedno euro. Toto vše platí, pokud vydrží příznivé podmínky ve světě, tj. pokud se nestupňuje americko-čínská obchodní válka nebo třeba napětí na Blízkém východě, či pokud nedorazí nějaká nečekaně špatná makroekonomická zpráva z tuzemska, ale zejména ze světa.
img

Letos se bude investovat do udržitelného rozvoje, dolar půjde dolů

15.01.2020 I v roce 2020 budou investiční svět ovlivňovat geopolitická rizika v podobě brexitu a obchodních válek mezi USA a Čínou, v listopadu se přidají americké prezidentské volby. Nadále lze očekávat růst akciových indexů, i když ne v takovém měřítku jako za poslední dekádu, komodity budou spíše stagnovat. Postupně oslabí americký dolar, potenciál růstu má australský dolar a libra bude velmi turbulentní. Ukazuje to analýza společnosti Purple Trading.
img

Čína zvýší dovozy ze Spojených států. Obchodní válka vstupuje do nové fáze

15.01.2020 „Akciové trhy již počítají s uzavřením obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. Nelze proto předpokládat, že by po podpisu smlouvy výrazně vzrostly akciové indexy. Růstu akcií by pomohlo, kdyby se Spojené státy a Čína rychle dohodly na dalších fázích konce obchodní války, které by zrušily veškerá cla a výrazně navýšily objem mezinárodního obchodu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\usa a cina.jpg

USA a Čína plánují podepsat první část obchodní dohody

15.01.2020 Téměř dva roky od začátku obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou chtějí obě země dnes uzavřít první část obchodní dohody. Obsah tohoto dokumentu, který má být v přítomnosti amerického prezidenta Donalda Trumpa a vysokých čínských představitelů podepsán v Bílém domě, zatím nebyl zveřejněn.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Vývoz z Číny v prosinci poprvé po pěti měsících vzrostl

14.01.2020 Vývoz z Číny se v prosinci poprvé po pěti měsících zvýšil a růst byl vyšší, než se čekalo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad. Výsledky naznačují mírné zlepšení poptávky poté, co se Peking a Washington dohodly na zmírnění své vleklé obchodní války. Vyšší byl i dovoz, i když částečně kvůli růstu cen komodit. Za celý rok vývoz rovněž vzrostl, i když pomaleji než předloni, zatímco dovoz klesl.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.1.2020

13.01.2020 Donald Trump s nejvyšší pravděpodobností ve středu podepíše první fázi dohody o ukončení obchodní války. Toto dílčí příměří by mělo zastavit uvalování dalších cel a vést k navýšení nákupů amerických zemědělských komodit ze strany Číny.
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

09.01.2020 Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice za určité časové období“. Co to ale znamená?
img

Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?

08.01.2020  Inflace je pojem, který slýcháme v médiích téměř každý den a dá se ve zkratce přeložit jako „nárůst všeobecné...
img

Trhy reagují na konflikt mezi Íránem a Spojenými státy

08.01.2020 „Čeští pumpaři využívají dění na Blízkém východě ke zdražování pohonných hmot. Průměrná cena benzínu se aktuálně pohybuje na úrovni 32,31 koruny za litr. Na konci loňského roku přitom byla pod úrovní 32,00 koruny za litr. Podobně zdražuje i cena nafty, která se aktuálně prodává za průměrnou cenu 31,97 koruny za litr. Rychlý růst cen na čerpacích stanicích není opodstatněný, protože pumpařům nahrává silný kurz koruny vůči dolaru, který snižuje růst ceny ropy v korunovém vyjádření,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Koruna je vůči euru nejsilnější od dubna 2018. Zůstává imunní vůči situaci na Blízkém východě a i k dolaru posiluje k mnohaměsíčním maximům

06.01.2020 Koruna dnes vůči euru zhodnotila na svoji nejsilnější úroveň od dubna 2018. Poprvé od té doby se dostala pod úroveň 25,30 koruny za euro. Koruna posilovala i vůči dolaru, zhodnotila vůči němu dnes na svoji nejsilnější úroveň od loňského července. Poprvé od té doby se dostala pod úroveň 22,60 koruny za dolar.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.1.2020

06.01.2020 V tomto týdnu se zraky (nejen) investorů upřou na Blízký východ. Irán již oznámil odvrácení od jaderné dohody. Výroky amerického prezidenta k uklidnění situace rovněž příliš nepřispívají. Vzhledem k potenciální vážnosti konfliktu se však domníváme, že se všechny strany pokusí situaci deeskalovat. Krátkodobě nelze vyloučit záchvaty volatility a s nimi spojené úprky investorů z rizikových aktiv. Pro širší propady indexů však neexistují fundamentální důvody.
img

Zlato i ropa dnes citelně zdražují, kvůli napětí mezi USA a Íránem

06.01.2020 V reakci na zostření napětí mezi Spojenými státy a Íránem dnes citelně zdražují zlato i ropa. Koruna po přechodném oslabení vůči euru své dnešní ztráty v podstatě umazala.
img

Propuká třetí světová válka, nebo ne? Trhy se kloní k druhému, zatím

05.01.2020 Smrt elitního íránského generála Solejmáního z rukou Američanů sice burzovním obchodníkům před víkendem poněkud „pocuchala nervy“, avšak žádný rapidní příval nervozity, či dokonce panické výprodeje nezpůsobila. Na burzách totiž zpětně převládlo přesvědčení, že ze strany USA nejde o zcela nepředvídaný, naprosto tedy šokující tah, ale o vlastně předpokládatelnou odezvu na poslední dobou stupňující se íránské provokace. Mezi ně patří i například útok na saúdskoarabská ropná zařízení z poloviny loňského září, který na trhu s ropou přechodně způsobil paniku.
C:\fakepath\jak-obchodovat-price-action.jpg

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA kvůli napětí na Blízkém východě a statistice klesly

05.01.2020 Americké akcie po čtvrtečním výstupu na nové rekordy v pátek oslabily. Reagovaly tak na eskalaci napětí na Blízkém východě, kde američtí vojáci při útoku v Iráku zabili šéfa íránských elitních jednotek. Náladu nezlepšila ani nejnovější statistika ze Spojených států, která obnovila obavy ze zpomalení ekonomického růstu.
C:\fakepath\ScreenMaster-15-12-19-18-55-19.png

TFP analýza Bitcoinu

05.01.2020 Vždy používám více faktorovou analýzu. Ve zkratce by se dalo říci, že je to mix technické, fundamentální a psychologické analýzy s mikro i makro pohledem na dané aktivum se špetkou vlastního vhledu/úsudku/názoru.
C:\fakepath\forex2.jpg

Forex: Japonský jen po útoku USA v Iráku posiluje

03.01.2020 Investoři dnes v reakci na eskalaci napětí na Blízkém východě, kde američtí vojáci při útoku v Bagdádu zabili šéfa íránských elitních jednotek, obrátili svůj zájem k bezpečnějším investicím. To pomohlo vzhůru japonskému jenu. Slabší americká statistika pak stáhla dolů americký dolar.
C:\\fakepath\\usa-03012020-lv.jpg

Aktivita ve zpracovatelském sektoru USA nejníže za deset let

03.01.2020 Aktivita ve zpracovatelském sektoru Spojených států v prosinci dále prohloubila pokles a její index sestoupil až na nejnižší úroveň za více než deset let. Objem zakázek se propadl nejníže za téměř 11 let a zaměstnanost se snížila pátý měsíc za sebou. Ukazují to údaje, které dnes zveřejnil Institut řízení dodávek (ISM). Analytici doufali ve zmírnění tempa poklesu sektoru, který těžce zasáhla americko-čínská obchodní válka.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2019

02.01.2020 Zemřel bývalý guvernér amerického Fedu Paul Volcker, bylo mu 92 let a proslavil se tím, že v 80. letech zavedl jako nový guvernér Fedu přísně restriktivní měnovou politiku velmi vysokých úrokových sazeb, aby skoncoval s nadměrnou inflací. Jeho boj byl úspěšný a tím se velice proslavil. Při globální finanční krizi před 10 lety stál rovněž po boku tehdejšího prezidenta Baracka Obamy jako hlavní finanční poradce pro sanaci bankovního sektoru.
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Singapurská ekonomika rostla loni nejpomaleji za deset let

02.01.2020 Hrubý domácí produkt Singapuru loni vzrostl o 0,7 procenta, nejpomaleji od globální finanční krize v roce 2009. Prudké zpomalení z 3,1 procenta v roce 2018 způsobil hlavně slabý výkon zpracovatelského sektoru. Vyplývá to z předběžných údajů ministerstva obchodu a průmyslu.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čína od ledna sníží dovozní cla na stovky produktů

23.12.2019 Čína od začátku ledna sníží dovozní cla na stovky produktů od mraženého vepřového po některé typy polovodičů. Oznámila to dnes čínská vláda. Slíbila rovněž větší otevření energetického a telekomunikačního trhu. Peking se tak podle agentury AP snaží podpořit domácí ekonomiku, jejíž růst v poslední době zpomaluje.
C:\fakepath\akcie.jpg

Rok 2019 byl v režii Fedu

23.12.2019 Před vánočními svátky se tradičně podíváme na vývoj trhů za uplynulých 12 měsíců. Před rokem touto dobou se propadaly akcie i ropa a zdálo se, že další krize je na spadnutí. Žádné globální recese jsme se ale ani přes řadu varovných signálů nedočkali, byť zavedení vysokých cel mezi dvěma největšími světovými ekonomikami nebo inverze americké výnosové křivky by k tomu vybízely.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 20.12.2019

20.12.2019 Index S&P přidal 0,5% a překonal nové historické maximum, poprvé nad úrovní 3 200. Od začátku roku přidal hlavní americký akciový index 27,9%. Impeachment nepředstavuje zásadnější hrozbu, nehrozí paralýza vládních.
img

EUR/USD – jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2020?

19.12.2019 Očekávání euro-dolaru jsou pro investory a společnosti velmi důležité. Jedná se o nejoblíbenější měnový pár, ve kterém probíhá téměř čtvrtina všech měnových transakcí na světě. S obratem více než 5 bilionů USD denně (včetně derivátů) je devizový trh největším a nejlikvidnějším trhem na světě. To činí tento trh například mnohem větším než trh cenných papírů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.12.2019

16.12.2019 Donald Trump v pátek oznámil, že se Čína a Spojené státy dohodly na první fázi deeskalace obchodního konfliktu. Vůbec nevejde v platnost poslední vlna plánovaných cel. Ta měla zasáhnout čínské zboží v celkové hodnotě $160 mld. a měla běžet od 15. prosince. Na druhou stranu však zatím nedojde ke zrušení žádného z platných cel. Spojené státy se rozhodly pouze snížit tarify z letošního září, které se týkají asi $110 mld. čínských exportů, z 15% na 7,5%. Čína slíbila navýšit objem nakupovaných amerických zemědělských produktů. Nicméně zatím není jasné, jestli se zaváže ke konkrétní částce. Parametry této dohody by měly být veřejně známé během tohoto týdne.
C:\fakepath\forex-2019.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2019

16.12.2019 Blíží se konec roku a je na čase připomenout si nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2019. V tomto pravidelném každoročním článku se podíváme na přehledné shrnutí všech hlavních událostí, které ovlivňovaly světové finanční trhy – akcie, komodity, dluhopisy a forex. Vše je přehledně shrnuto do jednotlivých měsíců a dnů. Připomeňte si tak vše podstatné, jakými událostmi si prošly centrální banky, světové ekonomiky, akciové korporace, burzy a měny.
img

Schůzka FOMC: Powell si strategicky nechal pootevřená dvířka

13.12.2019 Prosincová schůzka nepřinesla žádné velké změny. Úrokové sazby zůstaly stejné a Fed jen zopakoval svůj názor, že ekonomika šlape podle plánu. Během následné diskuse byl velkým tématem nedávný vývoj na repo trhu.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 13.12.2019

13.12.2019 S&P přidává 0,9% a znovu tak překonal historické maximum. Od začátku roku přidal hlavní americký akciový index 26,4%. Donald Trump podepsal obchodní dohodu s Čínou. Od 15.12. tak nedojde k uvalení nových cel na čínské spotřební zboží.
C:\fakepath\akcie.jpg

Blonďatá rally

13.12.2019 Tento týden byl pro trhy velice turbulentní. Překvapivě titulky zpráv neplní americký Fed, jehož středeční zasedání prošlo víceméně bez povšimnutí. Naopak pozitivní body od Wall Street i od forexu sbírají západní „blond lídři“.
img

Obchodní válka mezi USA a Čínou – jaký má vliv na světovou ekonomiku?

11.12.2019 Probíhající obchodní válka mezi USA a Čínou neustále eskaluje a pravděpodobnost kýženého kompromisu rychle klesá. Tento konflikt nemá dopad pouze na zúčastněné státy, ale má samozřejmě obrovský a kritický dopad na celou světovou ekonomiku.
img

Fed sazby nezmění a stejně jako trhy bude s napětím vyhlížet odložení cel

11.12.2019 Dnešní večer nabídne informace z posledního letošního měnového zasedání Fedu. Nečeká se žádná změna sazeb a předpokládáme, že se nezmění ani výhled jejich směru. V tzv. dots by měla zůstat nakreslená stabilita aspoň v následujícím roce, možná i déle. Od minulého jednání Fed nedostal důvod svůj pohled podstatným způsobem měnit, což bylo znát i na průběžných komentářích bankéřů. Nová prognóza pro ekonomiku tedy zřejmě bude velmi podobná té stávající.
img

Cena zlata závisí na vztazích mezi USA a Čínou

09.12.2019 Zlato se vrátilo k horní hranici 30dolarového pásma, ve kterém se obchoduje poslední tři měsíce. Důvodem jsou obnovené obavy z toho, zda se v dohledné době podaří dosáhnout dohody mezi USA a Čínou. Na základě těchto důvodů předpokládáme, že zlato bude v příštím roce růst.
C:\fakepath\cina.jpg

Čínský vývoz překvapivě klesl, výrazně méně zboží odešlo do USA

08.12.2019 Čínský vývoz v listopadu překvapivě meziročně klesl o 1,1 procenta na 221,7 miliardy dolarů (5,1 bilionu Kč). Do Spojených států se v uplynulém měsíci vyvezlo dokonce o 23 procent méně zboží. Vyplývá to z údajů, které dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský celní úřad. Čekalo se naopak, že se obchodníci budou předzásobovat na svátky a vývoz o 0,8 procenta stoupne. Podle agentury Bloomberg se tak ukazuje, proč Peking potřebuje uzavřít obchodní dohodu.
img

Maso zdražuje nejvýrazněji za posledních více než deset let, africký mor prasat ohrožuje i Česko, v Německu mají „řízkovou nouzi“. Trumpovi ale mor nahrává ke znovuzvolení

08.12.2019 Světové ceny potravin v listopadu vyskočily na své dvouleté maximum. Vyplývá to z čerstvých údajů Organizace spojených národů, podle nichž stouply celosvětově ceny potravin meziročně o takřka deset procent. Důvodem je hlavně zdražování masa, které podle OSN podražilo mezi letošním říjnem a listopadem o 4,6 procenta, což je nejvyšší nárůst za posledních více než deset let. Zdražování masa, zejména vepřového, už pociťuje také Česko.
C:\fakepath\top-06122019-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech. Investory nadále zajímala zejména obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou a čekali také na zveřejnění dat z amerického pracovního trhu.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2019

02.12.2019 7. listopadu zasedala Česká národní banka a v souladu s očekáváním investorů své úrokové sazby nezměnila. Ačkoli bankovní rada pravděpodobně opět vedla debatu o jejich možném zvýšení z titulu domácích inflačních tlaků, nakonec v rozhodování převážila nejistota pramenící ze zahraničního vývoje. Další vývoj sazeb ČNB je v tuto chvíli velmi obtížné určit, protože se bude do velké míry odvíjet od vývoje v zahraničí. Pokud by světová ekonomika začala opět ožívat a přicházející čísla se začala otáčet k lepšímu, trh začne patrně brzy opět spekulovat o tom, zda ČNB sazby nezvýší. Uvedený scénář je vak prozatím předčasný a stabilita sazeb je patrně nyní nejpravděpodobnější scénář.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.12.2019

02.12.2019 Po tříměsíční pauze dnes americké ministerstvo obchodu vydá aktualizované stanovisko, jak reagovat na francouzskou digitální daň. Reálnou variantou zůstává další prodloužení statusu quo – tedy žádná cla. Teoreticky připadají v úvahu daně na francouzská vína. Situace kolem digitální daně může přispět k eskalaci obchodních tenzí mezi USA a EU. Zatím se domnívám, že není v zájmu Donalda Trumpa vést válku na dvou frontách.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (2.12.2019)

02.12.2019 Na měnovém páru EUR/USD jsem v minulém týdnu realizoval ziskový obchod podle mého týdenního komentáře, který jsem s dostatečným předstihem uveřejnil. Došlo k prolomení dolní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který v průběhu týdne na nízké volatilitě doputoval k mému cíli a obchod byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Níže na grafech najdete vše zobrazeno. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku! K jinému vstupu do obchodu v průběhu týdne podle mého týdeníku nedošlo.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko chce utratit deset bilionů jenů na podporu ekonomiky

01.12.2019 Japonská vláda zvažuje rozsáhlý program na podporu ekonomiky, jejíž zotavení brzdí americko-čínská obchodní válka. Utratit za něj podle sobotního vydání listu Nikkei hodlá přes deset bilionů jenů (2,1 bilionu Kč). Část stimulačního balíčku chce pokrýt vydáním dalších dluhopisů, které by měly pokrýt výpadky z daňových příjmů, citovala agentura Reuters japonský deník.
img

Na čínský průmysl doléhá pád cen ve výrobě

27.11.2019 Nálada na trzích zůstává pozitivní hlavně díky optimismu ohledně podpisu obchodní dohody mezi USA a Čínou. Obchodníci by však měli myslet také na to, jaké škody obchodní válka mezi oběma zeměmi stihla napáchat. To jim dnes ráno mohla připomenout i nová data z Číny, kde byly zveřejněny výsledky průmyslových zisků, které se v říjnu meziročně propadly o 9,9 %. Změna k lepšímu přitom jen tak brzy přijít nemusí. Čínské PMI ve výrobě si totiž prochází kontrakcí, přičemž už 17 měsíců v řadě zůstává v negativním teritoriu také subindex nových exportních objednávek. Situace by se pak mohla dramaticky zhoršit v případě, že by vstoupila v platnost nová americká cla, která jsou stále naplánována na polovinu příštího měsíce. Ta však může zažehnat podpis první fáze obchodní dohody. Ziskovosti firem ale nijak nepomáhá ani pokračující pád cen ve výrobě, které by navíc měly klesat také během tohoto měsíce. Na první signály oživení v čínském průmyslu si tak pravděpodobně ještě nějakou dobu budeme muset počkat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.11.2019

25.11.2019 Hlavní americký index poprvé v historii pokořil hranici 3 100 bodů. S&P 500 posiluje již šestý týden v řadě. Jde tak o nejdelší růstovou šňůru od podzimu 2017. Tenkrát posiloval osm týdnů v řadě. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,7%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 18.11.2019

18.11.2019 Hlavní americký index poprvé v historii pokořil hranici 3 100 bodů. S&P 500 posiluje již šestý týden v řadě. Jde tak o nejdelší růstovou šňůru od podzimu 2017. Tenkrát posiloval osm týdnů v řadě. Do rekordních výšin vyhnala nejznámější světový akciový benchmark uvolněná měnová politika, deeskalace tenzí v mezinárodním obchodě, uklidnění situace okolo vystoupení Spojeného království z Evropské unie a probíhající výsledková sezóna, která se zatím ukazuje jako úspěšná (průměrné překvapení na úrovni zisků ve výši 4,7%). Faktor, který akciovým trhům rovněž pomáhá je vysoký objem buybacků. Jen za 3Q dosáhl objemu $170 mld.
img

Čekání je téměř u konce, recese klepe na dveře

15.11.2019 Až doteď se o recesi pouze mluvilo - vzhledem k celé řadě indikátorů naznačující fázi ekonomického útlumu. Pomalu se ale dostáváme do této fáze, která téměř klepe na dveře. Podle odhadů světových odborníků ji můžeme očekávat už v příštím roce.
img

Kam směřuje cena zlata? Nastínili jsme možné scénáře jejího vývoje spojené s chováním nejdůležitějších hráčů světové ekonomiky

14.11.2019 Poptávku po zlatu ovlivňují tři druhy poptávky: výrobců šperků (cca 55 %), průmyslu (cca 10 %) a investorů (cca 35 %). Na investiční poptávku má velký vliv chování klíčových hráčů ve světě politiky a byznysu. Ať už hovoříme o největších ekonomikách, jako je USA a Čína a aktuálně o jejich obchodní válce nebo nám bližší Evropské unii a jejich tématech, jak politických (Brexit), tak ekonomických (možná recese německé ekonomiky), hodnota žlutého kovu v době krize roste a v dlouhodobém horizontu je jeho cena stabilní. Respektive vyjádřená v penězích roste úměrně tomu, jak peníze ztrácí svou hodnotu.
C:\fakepath\top-14112019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.11.2019 1) Rozhovory USA a Číny o urovnání obchodních sporů se zadrhly. Zatím nepřekonatelným sporným bodem se ukázaly být zemědělské produkty. Asijské akcie zareagovaly mírným propadem, který posílila i aktuální makroekonomická data z Číny a trvající obavy z dalšího vývoje situace v Hongkongu.
C:\fakepath\cina.jpg

Čína si znovu hraje s čísly

14.11.2019 Nové statistiky z Číny nepřinesly nikterak optimistický obrázek. Nadměrné kapacity i obchodní válka se Spojenými státy si stále více vybírají svou daň na druhé největší světové ekonomice. Dopad na komoditní trhy a australský dolar je proto negativní, protože Čína je největším světovým konzumentem většiny průmyslových surovin, jako je uhlí, železná ruda nebo měď.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonská ekonomika rostla ve 3. čtvrtletí nejpomaleji za rok

14.11.2019 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí pokračovala čtvrtý kvartál za sebou v růstu, který byl však nejnižší za rok. V celoročním přepočtu se hrubý domácí produkt zvýšil o 0,2 procenta, a prudce tak zpomalil z revidovaných 1,8 procenta v období duben až červen. Na japonskou ekonomiku má negativní dopad americko-čínská obchodní válka, která snížila poptávku po vývozu. Slabší byla také domácí spotřeba. Zpráva, kterou dnes zveřejnila vláda, vyvolává tlak na politiky, aby posílili stimulační opatření a podpořili tak křehké oživení.
C:\fakepath\R3.jpg

Komodity: Ropa mírně zlevňuje, přetrvává nejistota kolem obchodu

11.11.2019 Ceny ropy dnes klesaly. Na ropném trhu podle analytiků přetrvává nejistota ohledně vývoje obchodního konfliktu mezi Spojenými státy a Čínou i obavy z převisu nabídky nad poptávkou. Pokles cen nicméně zmírnila zpráva o snížení zásob suroviny v důležitém americkém překladišti Cushing.
C:\fakepath\eurusd-tydenik2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (11.11.2019)

11.11.2019 Ani v minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého posledního komentáře. Na trhu již sice začala vyšší volatilita, ovšem eurodolar nesplnil pravidla mé obchodní strategie, takže nebyl důvod ke vstupu do pozice. Týden tedy bez obchodu na tomto trhu.
Související klíčová slova: Čína a USA | Banco Santander | Střední Evropa | Víra v bezpečí investic | Co je inflace? | Index CSI300 | Kurz eura a dolaru | Akcie Meta Platforms | Měsíčník finančních trhů | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Akcie REIT | Živočišné pudy | Akcie Sony | Chování | Cenový kanál | Axios | Růst v eurozóně | Realitní trh | Bezpečí investic | Jak fungují akcie | Zpravodajský server | Uvolněné měnové politiky | Měnový pár | Snížení úroků | Commonwealth Foreign Exchange | Index volatility CBOE | Výplach | Euro k americkému dolaru | Dlouhé pozice | Obchodování na burze | Světové akcie | Dukascopy | Ozvěny trhu | Války | A-shares | Lithium | Nositel Nobelovy ceny | Vývoj | Sell in May and go away | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Češi | Dolarový index DXY | Celní politiky | Australská centrální banka | Allianz | Akcie výrobce elektrických aut | Trh nemovitostí | Čistý příjem | Bankrot | Panevropský index | Cena železné rudy | Nákupu státních dluhopisů | Globální růst | LHA | Zdražovat | General Dynamics | Americká automobilka | EUR | Pokles kurzu čínského jüanu | Hospodářství Evropské unie | Spotřebitelské výdaje | Podíl majetku | Makléřská společnost | Zpomalení býčího akciového trhu | Bundesbank | Spotřební koš | Patrick Drahi | Investiční firma | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Trumpova cla | Vlastní prostředky | TSCO | Kalifornie | David Malpass | Cable | Vliv finančních trhů | Obchodování se CFD | Accenture | Oživení cen | Týdenní makrokalendář | Fiskální programy | Surová ropa | Fond fondů | Robotické investování | XOM | Index hongkongské burzy | Itálie | McDonald's | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Slabý brazilský real | Klíčový ukazatel | Pád dolaru | Obchodní deficit | Úspěšný trader | Vývoj ceny zlata | PMI v eurozóně | Statut celebrity | Akcie firmy | Texas | První den obchodování | Tencent Holdings | Finanční aktiva | Mega Millions | Klíčové problémy | Očekávání | Korelace | Edison | Jüan | Otevřené pozice | Cena žlutého kovu | Křehký finanční systém | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | T-Mobile | Saxo Select | Komoditní fond | Galapagos | Michal Stupavský, CFA | L.F. Investment | Cena severomořské ropy | Záchranný plán | Akcie Dongfeng Motor | Investování za vypůjčené peníze | AUD/NZD | EUR/JPY | Podnikání společnosti | Goldenburg Group | Londýnské burzy | SCMP | Churajs | Okénko finančního trhu | Manipulace s akciovým trhem | Turecká krize | Odvetná cla | Příležitost k nákupu | Oživení ekonomiky | Stimulační balíček | Trh práce | Diverzifikace | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Skupina G7 | iShares | Investice | Uranové akcie | US Bancorp | Britská centrální banka | DXY | Německý automobilový koncern | Aktuální kurzy měn | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | Volatilní | Dekabank | Support | Měnové báze | XEL | Globální dluhopisové trhy | Nízké sazby | STAR Market | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Technologie blockchain | Norges Bank | Nejdůležitější ekonomické události | Nejdůležitější čínské indexy | Dění na světových burzách | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Formule | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Obchodování na forexu | Obchodní pravidla | Američtí vojáci | Světové ceny potravin | Investiční svět | Blackstone | Automobilka Toyota | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Broadcom | E.ON | Obchodní spolupráce | Dovoz do Číny | Jaroslav Tupý | Interactive Brokers | Klesly akcie | PPF | Rekord | Skupina Saxo Bank | Raiffeisenbank | Ropná firma Saudi Aramco | Zpráva z Německa | Bitcoiny | Biotechnologické akcie | Bankovní skupina | Evropské měny | Devon Energy | OTC | Bidenova administrativa | Rizika a krize | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | Vanad | Bruno Le Maire | Sportovec | General Electric | Administrativa prezidenta | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Forwardy | Předseda představenstva | Reality | PKN Orlen | Goldman Sachs | Strach | CRH | Faktory ovlivňující finanční trhy | ishares China ETF | Český průmysl | PACCAR | Americký soud | Současná cena | Obchodování na burzách | Wolters Kluwer | Spotový trh | Kansas City | Price Action | Náklady na financování | Akcie společnosti | PDVSA | Agentura AFP | Index NASDAQ 100 | Trading nastavení | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Vývoj inflace a její cílování | Rostoucí výnosy | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Automobilka PSA | Cenné papíry | Americké podniky | Měnový pár GBP/USD | Výnos | P/S | DAI | Innovative Industrial Properties (IIPR) | Dublin | Kurzotvorné informace | Shrnutí roku | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | RBS | WELL | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Vývoj na trzích | USMCA | Vzdělávání | Akcie W.P. Carey (WPC) | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | LYNX Trading | Nerovnosti bohatství | China ETF | Investiční portfolio | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Dluhopisový fond | Import | Akcie Facebooku | Airbus SE | Exchange | Alcoa | Forexový trh | Akcie roku 2020 | Společnost Huawei | Vývoj na dluhopisovém trhu | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Kontrakty | Nejpřesnější informace z trhu | Historie novodobých měnových válek | Jeden dolar | Ferrari | Výsledky ČEZ | Finex | Burzy po celém světě | Sankce proti Íránu | Philip Morris International | Největší světové ekonomiky | Údaje o hrubém domácím produktu | Automobilka Ford Motor | AUDUSD | Tlak na nižší cenu | Praxe | Call of Duty | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Labouristé | Again Capital | Nové statistiky z Číny | JPY | Mezinárodní události | Investiční nástroj | Americká investiční banka | Polovodiče | App Store | AEX index | Zajištění portfolia | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Merlin Entertainments | Streamovací služby | BVDF | PAYX | Posilování dolaru | Ekonomický sentiment | Dluhopisové výnosy | Uber Technologies | Globální ekonomické zpomalení | Brent | Projekce | Znehodnocení | Kontrakce | Globtrex.com | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Infekce Covid | Micron | Globální pád akciových trhů | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Americký akciový trh | Olívia Lacenová | Ukazatel | IIF | Petr Tmej | Americká lehká ropa WTI | Shanghai Composite Index | Dosáhnout zisku | Aurora Cannabis | Coinmarketcap | Kapitálové strategie | Měnové riziko | Nestlé | Předseda Evropské komise | Doporučení k obchodování | Medvědí trh | Prognóza | Mezibankovní trh | USCBC | FTSE 100 | Obchodní politika | Tržní hodnota firmy | Hyundai | Komoditní výhled | Harley-Davidson | Moderní finanční trhy | Investoři a emitenti | Saxo Bank | Program nákupů dluhopisů | Long obchod | Tuzemská ekonomika | Anthem | Investiční strategie | Barel ropy | Amgen | Palladium | Bezpečný přístav | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Tipy na zajímavé akcie | Trpělivost | Lockheed Martin | Prezident | Alaska Air Group | Bankovní rada ČNB | Černý čtvrtek | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Fungování finančních trhů | Tvorba pracovních míst v USA | Brexit | ZEW index | Riziková averze | Prodej automobilů | Partners Capital International | Hasbro | Penny stock | Analytický tým FXstreet.cz | Politico | Šéf Bílého domu | ABT | Evropské burzy | CSI300 | Valná hromada | Nový indikátor | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | USD/EUR | Impeachment | Evropská ekonomika | Americký prezident Joe Biden | Akciový výhled | Fondy obchodované na burze | Odliv kapitálu | Primární veřejná nabídka (IPO) | HUF | Bond | Broker | Měnové krize | Cash flow | Bridgewater | Trh s ropou | Quantitative Easing | Posílení koruny | Money Flow Index | Evropská investiční banka | Sazby hypoték | Export | Jak na obchodování | Veřejně obchodované fondy | NFLX | Dluhopisový index | DTE | Největší geopolitické riziko | CSI China ETF | Hyperinflace | OIV | Ahold Delhaize | Globální dluh | Segment retail trhu | DISCA | Nejnižší výnosy státních dluhopisů | Covid19 | Gilead | Lepší výsledky | Comcast | SPGI | Ruská společnost | Pád burzy | Southwest Airlines | Kapitálový trh | Odkupy akcií | Energetická společnost | Komise pro cenné papíry (SEC) | Šok | Ropná zařízení | Hypotéky v Česku | Rostoucí ceny energií | Měnové války | Hongkong | Průměrná volatilita | ByteDance | Obchodní platforma | Akcie Avastu | Daimler | Čínská makrodata | Ekonomická aktivita | Regulace | Analýza a sentiment | LMT | FME | Vzácné kovy | Měnový fond | Exekuce | Odvrácení rizika | EQT | Dovozní cla | MT5 | Xiaomi | Tovární objednávky | Tržní trendy | Kapitál | Vyšší náklady | P.A. | Top 5 investic | Fintech společnosti | Růst ekonomiky USA | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Velikost fondu | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Bezpečné přístavy | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Obchodovat na burze | Akcie Bank of America | USA prezidentské volby | Caterpillar | Jim Yong Kim | Server BBC | Jak uspět | EOG | Britský FTSE 100 | Úvěrová krize | Fincentrum | Výrobní ceny | Světová finanční krize | Měny rozvíjejících se ekonomik | Světový obchod | Nejznámější kryptoměna | Kurz eura k dolaru | Výkonnost společnosti | EUR/CZK | Měnový výbor centrální banky | Hard brexit | Intercontinental Exchange | Inflace a dluhopisy | Poptávka centrálních bank | Euforie | CO2 | Asociace | Makrodata | Francouzská automobilka | CAD | Těžba ropy v USA | Investoři | Obchodní deník | Hlavní události | Výnosy z amerických dluhopisů | Obchodně vážený index | Online nakupování | Nejistoty | Hang Seng China Enterprises | Fidelity | Devalvace | Koninklijke Ahold Delhaize | Evropská měna | AMD | Jeff Bezos | Prezident ECB | Média | Index PPI | MSCI Emerging Markets | Investice do dluhopisů | Jádrový index | Světové kryptoměny | Bez rizika | CBO | Globální akciové trhy | Den obchodování | Ministr financí Steven Mnuchin | Kurzu měn | Index čínských firem | Zlomový okamžik | Forward guidance | Cenové výkyvy | Ekonomika Hongkongu | Vyjednávání o vystoupení | Investice a obchodování | WSJ | AT&T | Vývoj prodejů aut | Ochrana před záporným zůstatkem | Odložení brexitu | BABA | BP | Špatné strategie | Hold | Minimalizovat ztráty | Americká média | Zlaté fondy ETF | Makrokalendář | Geopolitické události | Katar | WYNN | Kč/EUR | Přístup na burzu | Analýzy | Data z amerického trhu práce | Politická nestabilita | Technická analýza a sentiment | Hrubý domácí produkt Singapuru | Poradenská společnost | MSCI China ETF | Altria | Invesco | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Investice do robotiky | Patria | Analytik Purple Trading | Uber | Růstové akcie | Kurz jüanu | Textron | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Americké HDP | Davos | Agentura Reuters | Nobelovy ceny za ekonomii | Nákupy zlata | PFE | Pokles vývozu | Bohatý | Technologické tituly | Cena ropy na světových trzích | Loonie | WPC | Švýcarská banka | Instagram | Huawei | Akcie VIG | Akcionáři | Průvodce obchodováním komodit | Emoce | Tencent (700) | S&P | Technická analýza EUR/USD | Atlantia | Britské volby | Rizika a příležitosti | Černé pondělí | Fundamenty | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Federal Financial Analytics | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Donald Trump | Meta | Simon Property Group | Příjmy Ruska | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | Investovat | Thyssenkrupp | Redukce | Řízení rizik v obchodování | Růst mezd v USA | Ropovod | Světová burza | Důležité ekonomické události | PG | eTrader | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | Fenomén | Korporátní dluhopisy | Ruský rubl | Deflace | Růst zadlužení | Kristalina Georgievová | EBay | HSBC FTSE EPRA/NAREIT Developed UCITS ETF USD | TLTRO III | Zemědělské komodity | Objem obchodů na burzách | Turecká lira | REGN | Německé firmy | Tradingové příležitosti | Investiční banka | Tesco | TIM | Larry Kudlow | Zdražování pohonných hmot | Occidental Petroleum | Hlavní indexy | Marek Brávník | Silný dolar | Praha | Berkshire Hathaway | Obchod Amazon | W.P. Carey | 3M | Procter & Gamble | HKD | Objem | Warren Buffett | Nejlepší čínské akcie | Zahraniční obchod | Vláda USA | Put opce | Digitální daň | Čínské zboží | Index cen domů | Akcie CK Hutchison | Sloučení | Konkurenceschopnost Číny | RMB | Výsledky | Ekonomické oživení | JCPOA | Amazon efekt | Index šanghajské akciové burzy | Dluhopisové fondy | Solidní růst | Inflační tlaky | DAX | Siemens | Minulá výkonnost | Waste Management | Bank of America | P/E | Zpráva | Fundamentální analýza | Broker Consulting Index | Zajímavé akcie a ETF | Retracement | Covid | Čistá úroková marže | Barrick Gold | Recep Tayyip Erdogan | Tvrdý brexit | SVB Financial | Colgate-Palmolive | PSA Group | Ant Financial | Zůstatek | IPO Aston Martin | Solární energie | UBS Wealth Management | Indonéská rupie | OPEC+ | Schopnost financovat vládní deficit | KB | BHS | Oanda | Aktuální cena ropy | Makroekonomický výhled | Bitfinex | Zjednodušený pohled na finanční trhy | Populismus | Futures ropy | Klima | Inverze výnosové křivky | Britská banka HSBC | Deprese | Ratingová agentura | Řízení čínských společností | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | BDO | Cenné papíry a burzy | Vývoj EUR/USD | Podnikatelská nálada | Ropný kartel | Obchodní restrikce | Nucor | iPhone | Regulátor | Státní rozpočet | Americká cla na čínské zboží | Stimulační opatření | Průmyslová výroba | Pfizer | The Guardian | Akcie W.P. Carey | Situace v eurozóně | AFP | Covestro | Studie | Velmi bohatý | Evropský parlament | Tržní hodnota akcií | China Unicom | Slabší koruna | Ant | London Stock Exchange (LSE) | Deficit | Polsko | Konec roku | Patenty | Centene | Bankéř | H413 | Kering | Index výrobních cen | Výnosová křivka v USA | Array Biopharma | Hypotéky | Pohyb kurzu | Trump | Lukáš Kovanda | LEN | Kweichow Moutai | Evropa | Chamtivost | Jackson Hole | PVM Oil Associates | HUF/EUR | Americká ropná společnost | OPEC | Argentinské peso | Ukrajina | Ropná společnost | Jednání FOMC | Další obchodní válka | Pád USD | Ropovod Družba | Centrální banka Japonska | Johnson & Johnson | Investice do nemovitostí | EW | Proroctví | Investiční zlato | Vláda prezidenta Donalda Trumpa | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Open interest | Cenný papír | Investice do zdravotnictví | Logistika | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Psychologická analýza | Apple Watch | Hospodářský propad | Brands | Dow Jonesův index | Kongres | Konglomerát LVMH | UPS | Iberdrola | Silnější dolar | Technické analýzy | Dopady na trhy | Prudké navyšování zadluženosti | Obavy z insolvence | Mexiko | Úplná obchodní válka | Kolaps finančních trhů | Euro dnes | České koruny | Christopher Dembik | Stříbro | Australský dolar | Instituce | Constellation | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | E*Trade | Lukáš Jankovský | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Burzovní den | Zlato jako investice | Audi | LNG | EURRUB | Kurz dolaru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Obchodní strategie | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | BBC | Silná ekonomika | S&P/BNY Mellon | Divize | Kapitálové výnosy | Asijské továrny | MetaTrader | Ex-dividend | Obchodní rozhovory | Negativní fundament | Ameriprise Financial | Vývoj měnového páru USD/JPY | Korekce | Vývoj USD | Rosněfť | Finanční média | Irská pojistka | Jak obchodovat ropu | Trh | Snížení těžby | Komise | Firemní investice | Crown | NZD/CAD | Války na Ukrajině | Výkyvy | Akciový fond | Záporné úrokové sazby | Obchodní praktiky | Měnová autorita | ArcelorMittal | Společnost ByteDance | Investování s LYNX | Devalvace amerického dolaru | Over-The-Counter | Bilance aktiv držených amerických Fedem | Skupina Erste Group | Super obchod | Illumina | Největší ekonomika světa | Pražské burzy | Kjódó | Dodržování obchodního plánu | Alexion | Downtrend | Odveta | Tržní výhled | Vietnam | Konkurenceschopnost | Dopad na trhy | Globální recese | Spotřebitelská inflace | TIPS dluhopisy | Yahoo | Dopad brexitu | Posílení dolaru | Stock | Americké zásoby ropy | Snižování cel | CBRE | Snap (SNAP.US) | VZ | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Trumpova administrativa | Rating | UNCTAD | Získávání finančních prostředků | Roman Dvořák | Americké repo sazby | SNB | Pokles úrokových sazeb | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Přenos | Evropské obchodování | Společnost Tesla | Bernstein Energy | Inflační vývoj | Internetové televize | Mondelez International | Long pozice | Denní objem obchodů | Obchodování akcií | Kurz dolarů | LYNX webinář | DPA | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Rostoucí trend | Obavy o bezpečnost | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Vývoj výstavby nových bytů | Uspět na trzích | Unce zlata | Nízká inflace | Penzijní fond | Short obchod | Makroekonomika | Americká společnost | Agentura AP | Soukromí investoři | Evropská banka | Ping An Insurance | Fond peněžního trhu | CNY/USD | Výpadky | Julius Bär | Objem obchodů | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Burzovní grafy | High | AWP | Gazprom | Centrální banka | Call opce | Close | Andrew Bailey | Tlak na nižší cenu výrobků | The New York Stock Exchange | Obchodní tajemství | Index technologického sektoru | Přebytek bilance běžného účtu | LYNX | MSCI All Country World | VaR | Aberdeen Global Premier Properties Fund | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | Čínský trh STAR Market | Foreign Exchange | Měnový trh | Nabídka akcií | Harmony | Google Play | New York Stock Exchange | Producent ropy | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Růst v Číně | Celebrity | Rostoucí společnosti | Výnosy dluhopisů | Nedostatek potravin | Soudní dvůr | Ekonomický růst | Globální index | Zvýšení těžby ropy | Rizikovější investice | Výhled Saxo Bank | WM | The New York Times | Konsenzus ekonomů | Nízká volatilita | Fúze a akvizice | Škoda | Akcie Welltower | BoE Andrew Bailey | Reuters | Forward PE | LYNX Pro | Unilever | ETC | EK | Baidu | Chevron | Kompozitní index | Tradingové strategie | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Rada MMF | Výrobní aktivita | Snížení těžby ropy | Akciový index Dow Jones | QE | Augustín Carstens | Ekonomiky | Euronext | Primární emise | Předseda | Klíčové události ve světě | Šanghajský akciový trh | Osobní finance | Panika na finančních trzích | Růstový potenciál | Lenovo | Utahování měnové politiky | Polská ekonomika | Deutsche Boerse | Výkonný ředitel | Logistické firmy | Záporné ceny | Chipotle Mexican Grill | Zahraniční forex | Růstový impuls | Snahy investorů | Singapurský dolar | Sentiment investorů | Navyšování zadluženosti | Index S&P/BNY Mellon | J&T | Centrální banky | Rekordní hodnoty | SaxoBank | Boeing | Politická krize | Příkaz | Adyen | Organizace ADP | ZEW | Rychlý růst | Nakoupit akcie | Emerging market měny | Technologické společnosti | Otevření Číny | Evropské banky | Libra | xPartners | Investiční společnost | CFD | iShares China Large Cap UCITS ETF | Sanofi | Open | Cena akcie | Chicago Mercantile Exchange | Hlavní ekonom | Ztráta | Estee Lauder | Kanada | Financovat | Čínské měny | Řecko | BRICS | Dividenda | Private Equity a Venture Capital | Rostoucí náklady | Aktuální cena | Inflace v listopadu | BAML | FDIC | Nejlepší investice | Hong Kong Exchanges and Clearing | Nálada na dluhopisových trzích | Süddeutsche Zeitung | Federální rezervní banka | Balancovaný fond | Úroky | Refinitiv | Plodiny | CMG | Očekávání do budoucna | CVX | Ranní nadhoz | Cena | Silné oživení | Kryptoměna | Investiční banky | ERÚ | Společnost Gazprom | GWW | Dlouhodobý support | ASML Holding NV | Air | Paypal Holdings | Akcie dnes | Fed Funds Rate | Růst ekonomiky eurozóny | Káva | Prodeje státních dluhopisů | Ekonomika nového Zélandu | Ceny akcií | Financování vlády | Inspirace | Obchodování s Čínou | Momentum | Huawei Technologies | Americké akciové burzy | BrandZTop 100 | Akciové výhledy | Royal Bank of Scotland | Telekomunikační společnost | MUFG | Čínská ekonomika | Pokles úroků | Ceny | Prudký pokles | Technologie | ČNB | Devizoví obchodníci | Lego | Akcie Boeingu | TopForex | VW | Internetové společnosti | Comcast Corp | Aktuální konsenzus ekonomů | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Americká firma | Agentura Bloomberg | Pokles | Jeremy Corbyn | MGM | ILO | Margin | Vývoj akciového indexu | Biogen | Citrix | Faktory ovlivňující finanční trhy a instituce | Obavy z globální hospodářské recese | Makroekonomické ukazatele | Strategie pro investování | Tencent Music | Americké společnosti | Výprodej na akciovém trhu | Charles Schwab | Akcie Tencent | Hedge | Pokles výnosů dluhopisů | Royal Caribbean | Pád akciových trhů | Poplatek | Společnost Chevron | Americká vláda | ACS | Objem na pražské burze | Hongkongská burza | Mercedes | Investování na burze | Tržní očekávání | Americká ekonomika | NVDA | Obchodník | Portfolio manažer | Marks & Spencer | Akcie týdne | Finex.cz | PVM | Dovoz oceli | COVID-19 | Zavedení dovozních cel | Fundamentální divergence | Bank of America Merrill Lynch (BAML) | 5G | Regulátoři | CF Industries | ISIN | Platina | OTC obchodování | Index cen | SNAP.US | Index PX | Daně | Výrobce léků Pfizer | Lídři | Kdo řídí finanční trhy a instituce? | Investment Management | Cena palladia | Bristol-Myers | Ripple | SaxoStrats | Jackpot | Daně z příjmů | Occidental | CBOE | Swap | Marže prodávajících | Strategy leader | Vývoj ceny ropy WTI | AUD/CHF | Růst zisků | Zisky | EBITDA marže | FCA | Balíček na podporu ekonomiky | Příjmy a výdaje | Hang Seng | BNP Paribas | E*Trade Financial | Tisk nových dolarů | 500 nejbohatších | Globální ekonomika | Automobilka Hyundai | Kopírovat úspěšné obchodní strategie | GRMN | Bilance aktiv | Dopady obchodní války | Allianz SE | Summit G20 | USD/TRY | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | Ziskovost | Výnos desetiletých dluhopisů | Cisco Systems | Dow Jones | Starbucks | Toyota | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Společná měna | Cena zlata | Propad japonského jenu | Kellogg | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Zvýšení ceny | Německá ekonomika | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Trinity Bank | Flash Crash | Tempus | Breakout | Turecký prezident | Růst cen | Jak uspět na trzích | Cenový pohyb | RSI | Africký mor prasat | Global X SuperDividend REIT ETF | SPX500 | Asset management | Akcie Welltower (WELL) | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Prezident USA | Repo sazby | Global macro | IFO index | Financování | Akcie čínské společnosti | Úroková sazba v USA | ČSÚ | Amazon Jeff Bezos | Neutrální úroková sazba | AWK | Schůzka FOMC | Costco | Shanghai Changer Investment Management Consulting | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Překoupení | Pokles ekonomiky | REIT ETF | WBA | Akcie Beijing Capital International Airport | Republikáni | USDJPY | KSU | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Tok investic | FT | Jedno euro | Obchodování na akciových trzích | Signály | Devalvace české koruny | Příliv zahraničního kapitálu | Tatry Mountain Resorts | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Platforma TikTok | Výkyvy na trzích | AMGN | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Trh cenných papírů | HAS | Pokles jüanu | WTI | ETF fondy | Stratég Saxo Bank | Bod | Shares | Silnější koruna | Dovoz ruské ropy | RBNZ | BofAML | Paládium | Macao | Pokladniční poukázky | Globální obchodní válka | Reserve Bank of Australia | Turecká měnová krize | Růst eurozóny | Obchodování CFD | Marihuanové akcie | Americká měna | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | KMX | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Tradition Energy | Recese světové ekonomiky | Forexový obchodník | Drobní investoři | Akcie na pražské burze | Zbrojovky | Marže | Využití kapacit | Domácí měna | SpaceX | Státy EU | Technologický Nasdaq | Zlato a stříbro | Největší světová burza | Diskont | Bill Gates | Charles Bridge Global Macro Fund | Naftogaz | Šíření nákazy COVID-19 | Televize Netflix | Tchaj-wan | Mírná korekce | Alphabet | Amcor | Dodávky ropy | Bankovní vzdělání | Zkušenosti | Ekosystém | Japonský deník | Zasedání měnového výboru | Venezuelský prezident | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | Hlavní akciový index | Výsledky Applu | MCD | IHS Markit | Peněžní zásoba | BNP Paribas Easy FTSE EPRA/NAREIT Eurozone Capped UCITS ETF QD | Šanghajský trh | TTIP | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Ocenění | SAP | Dluhopisové trhy | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Železná ruda | Ben Bernanke | Tomáš Raputa | Referendum | Světové finanční trhy | Indikátory | Michal Stupavský | RUB | Investování do ETF portfolií | Ředitel investic | Ziskový obchod | Kurz | Market | Home Credit | Protesty v Hong Kongu | Světová válka | Pokles výnosů | Rozkolísaný | Dmitrij Peskov | Zpomalení hospodářského růstu | NEST | Renault | Inovace | Akcioví býci | Kybernetická měna Bitcoin | Pohled na finanční trhy | BH Securities | Čínské devizové rezervy | Analýza | Seminář | Býčí vyhlídky | Oracle | Reálná očekávání | Mercedes-Benz | Komerční banka | Makroekonomické faktory | Makroekonomická data | Tržní hodnota Microsoftu | Symantec | Soud v Karlsruhe | A350 | Výnos do splatnosti | Zvyšování úrokových sazeb | Čínský vicepremiér Liou Che | Petrodolar | Wolfstreet | Důležité fundamenty | Zmírnění chudoby ve světě | Martin Sklenář | Investujte | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Tým Admiral Markets | Rozvíjející se trhy | Německé hospodářství | ECB Christine Lagardeová | AUD | Globální finanční krize | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Binance | Tipy pro investory | UnitedHealth | Oscilátor RSI | Breakout Trader | Největší primární nabídka akcií | Restriktivní opatření kvůli koronaviru | Pegas Nonwovens | Domácí data | Islámský stát | Predikce | Česká národní banka (ČNB) | Ukončení války na Ukrajině | Obchodní přebytek | Bemis | Zahraniční kapitál | Citigroup | Index VIX | Hospodářství | STP | Hwabao Trust | Největší americký výrobce léků | Abkajk | EV | Inflační cíle | Zájem o dluhopisy | Moody's Analytics | Francouzský Senát | Ekonomický poradce | Kontrakt | Labouristická strana | Offshore jüan | WEF | SREIT | Global Business Outlook | Market Maker | Intermediate | Obchodování dluhopisů online | Realizace obchodu | Globální akciový index | Hodnota indexu | Situace v Hongkongu | Genscape | Ekonomická krize | Ekonomická expanze | Maržové požadavky | Nákup aktiv | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Transakční náklady | Napětí mezi USA a Íránem | Conseq Investment Management | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Apple TV+ | Podpora ekonomiky | Koronavirové krize | Vývoz | Juneteenth | Standardní odchylky | Světové finanční krize | Akcie Applu | Theresa May | Finanční tituly | Americké dluhopisy očištěné o inflaci | Recese | Index strachu | Výzkumný institut | Intel | ASML | Švýcarský frank | Báze | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní smlouvy | Erdogan | Trhy s komoditami | Renminbi | CZK/EUR | Stimul | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Začít investovat | Burzovní indexy | Stavební povolení | Silný americký dolar | Deflační tlaky | Výrobce hraček | Petr Kellner | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Investování do akcií | Cornerstone Wealth | Nákupní doporučení | Produkce zemního plynu | Štěpán Křeček | Americké burzy | Internetové firmy | Tradeři | Daňové reformy | Americké ekonomiky | Inflační éry | Výdaje | Ochrana před inflací | Růst průmyslové výroby v Číně | Frank | Ministři | ETN | Ukázka hyperinflace | Změna politiky | Cenový strop na ruskou ropu | Balance | Kapitálové výdaje | Nízká cena ropy | Investiční akciové tipy | Mondelez | Kurz eura | David Cameron | EASA | Dnešní zpráva | Cap | KBC | Goldcorp | Centrální banka USA | Goodyear | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Ekonomické analýzy | Nálada na trhu | Akciový trh | Dieselgate | Změna sazeb | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Cena Brentu | Makléřské firmy | Fresenius SE | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Těžařská skupina | Ceny potravin | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Finanční skupina | Makléřské společnosti | Břidlicové ropy | Základní sazby | Japonský premiér | Regeneron Pharmaceuticals | Průmyslové kovy | Čínský průmysl | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Televize Sky News | CySEC | Multi-Asset obchodování | Kancléřka Angela Merkelová | Technologický sektor | OSN | Soud | Dividendové akcie 2020 | Misery Index | Výkon amerického dolaru | LyondellBasell | Euro posiluje | Blockchain | Agentura Fitch | Události ve světě | Předpovědi | Společnost Microsoft | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Výrobci automobilů | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Inverzní výnosová křivka | Americké volby | Akcie Michael Kors | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Dovoz do USA | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Střadatelé | Akcie a ETF | Adidas | Dna | Volume | Saxo Bank v Praze | Jan Kaška | Dow Jones Industrial | OXY | Sankce | Silné euro | Chamtivost a strach | Obchodní pokyny | SaxoTraderPRO | Míra inflace | Fyzické zlato | Přebytek obchodu | Japonská ekonomika | Vládní bondy | Manufacturing | Inflace v Německu | Spotřebitelská důvěra | Sekundární trh | MMF | Biotechnologické společnosti | CNN | Náklady na úvěry | Spotify | Finanční ukazatele | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Zlaťáky | Nařízení | Ropné akcie | Platforma | Nemovitostní trh | Scotiabank | Šéf banky BIS | Oslo Bors | BTC | Fed index | Indexy | Střední podniky | Citi | Gabriel Štefaňák | Zvyšování sazeb | Odborníci | Úvěr | Severomořská ropa Brent | Lightning Network | Mezinárodní měnový fond | Transparentnost | Gold | Vlastní akcie | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Co jsou měnové války | Čínský virus | Průmysl | Roadshow | Investovat do zlata | Bazický bod | Bolest | Bridgewater Associates | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | American Airlines Group | Citrix Systems Inc | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Brazílie | Finanční situace | Continental | Ministerstvo dopravy | Pohonné hmoty | Index spotřebitelských cen | Biliony | Divergence | Bilion dolarů | AAPL | ETF | FCC | Marathon Oil | Řídit riziko | Federální obchodní komise | GlobalCoin | Dnešní výprodej | Ratingová agentura Fitch | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | CarMax | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Federální vláda | Kurz libry | Měnový výbor Fedu | Index evropských akcií | Forexový trader | Myšlenka | Moneta Money Bank | Humana | Evropské akciové trhy | Budoucnost těžby břidlicové ropy | Ceny drahých kovů | Varování | Regulace a dohled | Změny úrokových sazeb | Družba | LLY | APP | Kurz amerického dolaru | Obchodní aktivity | EOG Resources Inc | Investice amerických podniků | Ekonomické výhledy | Přední ekonomové | Long | WHO | Western Digital | Rally | Napětí mezi Íránem a USA | Bankovní rada | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Globální ekonomický růst | SARS | Fidelity National Information Services | Členství v EU | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Osobní příjmy | Aktiva | Paul Volcker | Časopis Forbes | Trading analýza | Cenový strop | XYL | NextEra Energy | Discovery | České měny | Výnosy z dluhopisů | Hlavní rizika | Business | Strategie short-selling | Vladimír Pikora | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | WFC | Akcie herních vývojářů | Růst cen akcií | Pokles cen | TikTok | The Economist Intelligence Unit | LPR | Jak obchodovat forex | Cena digitální měny | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Hedgové fondy | Technologická společnost | Začít obchodovat | Zkušený trader | Si Ťin-pching | Co je krach na burze | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Forex obchodování | Aston Martin | MSCI World Index | Akcie Renault | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Měnové unie | Lee Hsien Loong | Technologický pokrok | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Counterpoint Research | Německý statistický úřad | Joseph Stiglitz | Pochybnosti | Danske Bank | Výsledek voleb | Investiční příležitosti | BNY Mellon | Bývalý šéf americké centrální banky | Trinity | Třetí světová válka | Stratég | Společnost Saudi Aramco | Zisky firem | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Sky News | Řetězce | Období nejistoty | Sentiment | Bývalý ministr financí | Události ve světové ekonomice | Investiční doporučení | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Analytik finančních trhů | Čínský prezident | Maloobchodní tržby v USA | Tier 1 | Americké futures | KO | Yahoo Finance | Alternativní taxislužby | Úrokové sazby | BHP | IHS Markit Ltd | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | GDP | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | PLN/EUR | Politické události | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Zasedání FED | BASF | Cena pohonných hmot | Real Estate | Obchodování na devizovém trhu | Kola kvantitativního uvolňování | Dnešní údaje | Rozpočtový deficit USA | Americký ministr financí | General Electric (GE) | Investování do ETF | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Letectví | Investovat v roce 2020 | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Malý prostor | Doporučení pro tradera | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Zpomalení světového obchodu | Výprodej akcií | Ekonomika | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé automobilky | Oxford Economics | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | WTO | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Vyzkoušet si trading | Úroková sazba ECB | Poptávka po americkém dolaru | Proticyklické kapitálové rezervy | Internetová společnost | Buy | Commerzbank | Britská firma | Zhodnocení | Politici | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Měnové turbulence | České akcie | Klesající cena | ESM | Těžaři ropy | Zerohedge | Erste Group Bank | Vinci | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | PCAR | Čínské exporty | Americký trh práce | Obchodní účet | Deriváty | Ethereum | Embargo | Economist | Ángel Gurría | Indexy nákupních manažerů | RWE Markus Krebber | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Index Hang Seng | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Technologický index Nasdaq | Evropský trh | Finanční trhy | Opuštění Evropské unie | Zlaté rezervy | Američtí těžaři | Cyrrus | Expanze | eBook | Největší ekonomika | General Motors | USD/CNY | Trhy | Fondy | Komise pro cenné papíry | STAR 50 | Akcie Innovative Industrial Properties (IIPR) | Walt Disney | Bílý dům | Investiční workshopy | Komoditní trhy | STT | ČEZ | Austrálie | Financial Times | Kurz EUR | Philips | Italský módní dům | Nikkei 225 | Česká národní banka | Spread | Obavy investorů | Theresa Mayová | Akcie NIO | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | Under Armour | MasterCard | New York | Anadarko Petroleum | Volby | BinckBank | Equity Trader | MSFT | UAL | GS | Německé banky | Protesty v Hongkongu | AIG | Krize | Bernstein | Pád akcií | Fresenius | Stabilita | FAST | Investing | NZD/CHF | Devizové trhy (FOREX) | Hurikán Dorian | CMI | Risk Off | Riziko likvidity | Situace na trzích | Massachusetts | Omezení produkce | AOS | Zlatý důl | Investiční sázky | Ceny plynu a elektřiny | G20 | Informace z trhu | Oslabení dolaru | Repo sazba | Akcie roku 2019 | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | MLM | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Indikátor CCI | Nabídka a poptávka | Konsolidace | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Mezibankovní | Graf indexu | Index ADR | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Statistika | Devizové rezervy | STZ | Investiční tituly | Stimuly | DIHK | Burza | Semináře | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | AXP | EUR/CHF | Investiční skupiny | Index MSCI | Ekonomické prognózy | Americká inflace | Rozvoj | Co je deflace | Americká administrativa | FocusEconomics | Obchodování s CFD | Intervenovat | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Capital Economics | Sazby | Rozhovor | Dlouhá pozice | Transakce | Jak funguje screening akcií | Slabší dolar | Měny | Obchodní jednání | TechnipFMC | Růst ceny ropy | Saxo Group | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Historie | Raymond James | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | ISRG | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Energie | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | Pharming Group NV | AUDJPY | USDX | Člen bankovní rady | Primární nabídka | BHS Štěpán Křeček | Kvartální vývoj HDP | Dividendy | Finanční centrum | Měna | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Vyhlídky měn | Obchodní dohody | Alexion Pharmaceuticals | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Burzovní index | Thomson Reuters | Snap | Investiční příležitosti 2020 | USD | Politická krize v Hong Kongu | Walgreens | Miliardy dolarů | Inside | Čínští regulátoři | Nákup nemovitosti | Návratnost | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Algoritmické obchodování | Statistiky z Číny | Německá automobilka | Růstové vyhlídky | Premiér Boris Johnson | Apple (AAPL) | Prezident Evropské centrální banky | Eni | Výnosy desetiletých dluhopisů | Bankovní krach | Dongfeng Motor | Stav ekonomiky | Primární veřejná nabídka | Náklady na obsluhu dluhu | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | ČTK | Efektivnější obchodování | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Bezpečnější investice | Partneři | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Akcionář | Guardian | Miliardy USD | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Domácí měny | Vývoz z Číny | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Írán | Zdražování | S/R zóny | Dnešní obchodování | Riskování | State Street | Britská vláda | Vývoj cen akcií | FX Street | EPS | Výkonnost společností | ADP | Vanadiové akcie | Volby do parlamentu | Biliony dolarů | Ceny americké ropy WTI | Termínový kontrakt | Ropy | Úspěšné obchodování | Kotace | Sociální média | Nové žádosti o podporu | Lehman Brothers | Řízení rizik | Index MSCI All Country World | Obiloviny | Forex trader | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Očekávané Earnings | Evropská komise (EK) | Porušení pravidel | Hlediska technické analýzy | Koruna posílila | Embraer | Společnost | Apple (AAPL.US) | Xilinx | Silné deflační tlaky | Rezervní měny | Investiční tipy | Geopolitická nejistota | Firma McDonald's | Sázky | Odhad letošního růstu | Forbes | Konflikt mezi Íránem a Spojenými státy | Obchodujte | Ocenění akcií | Obchodované fondy | Zvýšení volatility | Ceny americké ropy | Zmírnění rizik | Historicky nejnižší | Allergan | Ztráty | Ukončení války | NIO Inc | Vysoká volatilita | BMW | Cena akcií | Trading Economics | Mark Carney | Venture Capital společnosti | Travelers | Objem nákupů | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | United Technologies | Indonésie | Akcie Amazon | Bezpečný dolar | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | AAPL.US | Nasdaq Inc | Obchodní válka mezi zeměmi | CanniMed Therapeutics | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | LyondellBasell Industries | Organizace | Kia | Banky | Uvalení cel | Měnové trhy | Obilí | Ryanair | Ceny pohonných hmot | Expedia | VIX | Repo obchody | Stock Exchange | Růst | Obchodování EUR/USD | Primární trh | Dopad na finanční trhy | Ministři financí zemí platících eurem | Známý bloger | London metal exchange | Kansas City Southern | Zobchodovaný objem | Burzovní skupina | Avon Products | Příjmy | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Emitent | Zajištění | Dominion Energy | Administrativa | IAG | Výnosy amerických státních dluhopisů | L.F. Investment Limited | Propad cen ropy | BOSSA | BIDU | America first | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Golden Gate CZ | Komoditní | Příjmy domácností | Praktické tipy | Align Technology | Wirecard | Akcie Alibaba | Expanzivní měnová politika | MiFID II | Čínský trh | Společnost AT&T | Bohatství | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Úročení | Thermo Fisher | Akcie čínských firem | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Důsledek referenda | Zisk na akcii | Minimální marže | Burze | FinTech | Kč/USD | Trh s nemovitostmi | Protistrana | Tištění peněz | Vakcinace | Rozvojové ekonomiky | Vojtěch Benda | Posilování koruny | Německé HDP | Tržní hodnota | Největší ropná firma světa | Britové | Technická analýza | Bydlení | Dovoz | Qualcomm | Vývoj čínských devizových rezerv | CNBC | Vývoj dolarového indexu | Vývoj ceny ropy Brent | Prodávat akcie | Americká ropa WTI | Karlsruhe | Produkce ropy | Inside Bar | FDX | Martin Winterkorn | EURUSD | Poměr PE | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Resistence | W.P. Carey (WPC) | Zisk | Centrální bankéři | Čínští technologičtí giganti | Negativní účinky | Globální krize | Total | Market alert | Uhlí | Uložení peněz | Tvorba pracovních míst | NERV | Bank of England | AUD/USD | Roboti | VIG | Yahoo Japan | Finanční trhy a instituce | Uvolňování měnových politik | Více peněz | Garance | TXN | Pokles kurzu | Henkel | Nord Stream 2 | Alokace aktiv | Dluhopisy německé vlády | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Roadshow Bernstein Bank | Sociální sítě | Patria Online | IMK | Makléři | Index relativní síly | Chainalysis | Širší index S&P 500 | CFD kontrakty | Developed markets | Zmírnění chudoby | Vliv finančních trhů a institucí | Advanced Micro Devices | Shenzhen Composite | Indická firma | Investiční | Americké investiční banky | Šéfka ECB | První část obchodní dohody | Burzovní průvodce | Středoevropské měny | Šéf banky | Avast | Shanghai Stock Exchange | TradingView | Směnný kurz eura | Dlouholetý trend | Německý export | Nabídka Aramco | Africký mor | Agentura Kjódó | Spekulativní investoři | Unie | Nejlepší vanadiové akcie | Nasdaq Composite | Vliv na investice | Dnešní zprávy | Útoky Íránu | Měnová krize | Banka HSBC | Next Finance | Sběratel | Bayer | Commodity index | Posílení | InterContinental | Pracovní místa | Standard & Poor's 500 | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Aktuální kurzy | NextEra | Nikkei | Model 3 | Nejbohatší | BrandZTop | Obchodování s dluhopisy | Data z ekonomiky | Aktuální očekávání | CFD produkty | Dot plot | Penzijní fondy | Venture Capital | Na burze | CISCO | Čínské úřady | Hýbat trhy | Phillips 66 | NASA | Vzdělání | Progres | Nejnižší výnosy | Rekordní maxima | Stimulační procesy | Durace | Jednání skupiny OPEC | Americká centrální banka | Růst britské ekonomiky | Obchodní napětí | Ruské ropy | Válka na Ukrajině | Vklady | Investice do solární energie | Steven Mnuchin | FedEx | Christine Lagardeová | Béžová kniha | Americký dolar dnes | Institut Ifo | CZK | Pivovar | Měnový pár USD/CNY | Amerika na prvním místě | Vyšší úrokové sazby | Americký prezident | Euro Stoxx 50 | Screening akcií | HDP v USA | Prezidentování Donalda Trumpa | Obchodování na finančních trzích | UnitedHealth Group | Rozhodnutí čínské vlády | Úrok | Portfolio | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | NFP report | Ekonomika USA | Bilance | Největší firmy | Francie | Akciové indexy | Investing.com | Elon Musk | Myšlení | Mezinárodní agentura pro energii | Společnost Pfizer | Firemní zisky | Royal Dutch Shell | YTD | Graf akcií | Eurostat | Certifikát | Rekordní minima | Akcie Meta | Dovoz ropy | Coca-Cola | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Finanční instituce | Průmyslové objednávky | Bernie Sanders | Americká centrální banka FED | Americký index | Large Cap | Britský premiér | Ropné společnosti | Prémie | CAC 40 | Opční strategie | Goldman Sachs Group | Dlouhodobé investování | Vývoj indexu volatility VIX | Tencent | Poradenství | Specialista na finanční trhy | Kapitálové rezervy | Výzkumná společnost | Fiat Chrysler Automobiles | Raytheon | Japonská automobilka | Pozitivní zpráva | Obchodní dohoda | Tržní kapitalizace | NASDAQ 100 | Nejnovější statistika | Trump-Kim | Inflace | Ceny ropy | Boom | M5S | Nízké úrokové sazby | Vývoj měnového páru | Moderna | Americké centrální banky | Jak se stát lepším investorem | Beijing Capital International Airport | Ekonom BHS | Tržní podíl | Obchodování dluhopisů | Cena mědi | Ekonomický vývoj | ESMA | Světové burzy | Eli Lilly | Boj s inflací | Ocel | Dění na finančních trzích | Válka | Události roku | Česká měna | Easing | Hodnotové akcie | Spoření | IM2A | Špatné trhy | West Texas Intermediate (WTI) | Plynovody | ADS | Obchodujte ropu | Santander | IFRS | Hlavní úroková sazba | Souhrn finančních trhů | Průzkum | American Airlines | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Bloomberg | IEA | TRY | Index amerického dolaru | GAAP | Nabídka | Akciové trhy ve Spojených státech | Management | Ceny zboží | Investment management | Ford Motor | Akciový trh STAR Market | Firmy | EUR/AUD | Zemědělské plodiny | Obchodní příležitost | Jednotná evropská měna | RWE | Kybernetické měny | Formule 1 | Evropské dividendové akcie | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Jerome Powell | Brexit bez dohody | Oslabování japonského jenu | EUR/GBP | Dow Jones index | Představitelé Fedu | Recese ve Spojených státech | Prodej | Irský premiér | Automobilka | UBS | WGC | Primární emise akcií | Trading | Zasedání Fedu | Ondřej Hartman | Ropná firma | iPhone 15 | Japonská vláda | Heiken Ashi | CZ | Další růst | Dobré výsledky | Nová prognóza | ADR | XM | GBP | Sulejmáního smrt | Posilování eura | Co je to Brexit? | USD/JPY | CMCSA | S&P Global | Trojúhelníkové formace | Akcie v Asii | Evropská unie | HDP Německa | Vývoj akcií | První obchodní den | Nasdaq | Obchodní týden | Admiral Markets | Sázka | Dolary | Akciové burzy | Zpomalení ekonomického růstu | Propad | Alert | Federální rezervní systém | Vliv na ceny | Nvidia Corp | Bilion | Oscilátor | Evropské trhy | Ceny stříbra | Reakce trhu | Růst cen ropy | Repo operace | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Index Stoxx 600 | Guru | Obavy z recese | CCI | Nejznámější kryptoměny | Murray | Akcie v Evropě | Kurz EUR/USD | Biliony USD | FB | Mylan | Andrej Rády | Finanční nástroje | Asijské akciové trhy | Averze k riziku | XTB Research | Britský statistický úřad | Obchodování a investice | Nio | Rollback | Evropské akcie | Zájem investorů | Airbus | Zpomalování světové ekonomiky | OECD | Index Nikkei | Výrobce léků | Úpis akcií | Míra zadlužení | Alstom | Americké ministerstvo obchodu | Vyhlídky | Akciové trhy v Asii | Předpověď | NATO | Cena ropy brent | Akcie Tencent (700) | Hong Kong | Thajský baht | Snižování cen | PEG | Angela Merkelová | Eskalace konfliktu | Míra | Vyšší mzdy | Trigger | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Měna Bitcoin | S&P Global Ratings | Americké automobilky | Depozitní sazby | RIOT | Investiční kovy | Markus Krebber | Budoucnost | Venture Capital spoločnosti | Aramco | Hedgeové fondy | Buffett | Money management | Digitální měny | Zákaz dovozu | Špatné výsledky | Cena zlata dnes | Carnival | Důvěra investorů | Mexické peso | Obchodní války | Výrobce letadel | Automobilový průmysl | Konference FOMC | Koruna | Cukr | ex | Analytik | Shell | ANTM | Indigo | Boris Johnson | Alibaba | Stefan Vegh | JDE | Komoditní měny | Včerejší obchodování | Finanční služby | Finanční výsledky | Výrazný pokles | Polský zlotý | Panevropský index STOXX 600 | Poptávka po bezpečných aktivech | Převodník měn | Automobilky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Index MSCI Emerging Markets | ETF fond | Opatření | Politika centrální banky | Summit G7 | Tisknutí peněz | Opce | Finanční domy | Aktivní zkušený trader | Odvětví | Koronavirus | DJIA | Sazby ČNB | Visa | Fiat Chrysler | Riziko recese | Worldpay | United Parcel Service | Dopady koronaviru | Kryptoměny bitcoin | Neomezené QE | Pojišťovny | Řízení rizika | Údaje | Reshoring | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Životní úroveň | CTA | Britská banka | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Spotřební daně | Výkonnost | Majoritní vlastník | Oslabení měny | Bank of Scotland | xStation | Obchodní komora | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Asie | Pandemie koronaviru | Softwarový gigant | Hospodářský růst v eurozóně | Finanční krize | FTC | Nejlepší biotechnologické akcie | Rakousko | Exxon Mobil | Robert Half International | Očekávání analytiků | Podíl nezaměstnaných | Bernstein Bank | Makro data | Průzkumy | Apple | Bitcoin | Northrop Grumman | FAANG | Instrument | Snižování sazeb | Budoucnost ropy | Britské libry | Daně z příjmů právnických osob | ALXN | Televize CNBC | Zpomalování ekonomiky | PEPSICO | Posilování české koruny | Obchodování s akciemi | Dnešní fundamenty | Likérka Stock | Přehled | Equity | Index S&P 500 | Czech Fund | Mattel | London Stock Exchange | Hodnota firmy | Carry trade | Výsledky společnosti | Společnost XTB | Ropa cena | Plyn | FIS | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Singapurský premiér | Hrubý domácí produkt | Mezinárodní ratingové agentury | PYPL | Vývoj zlata | Pěstitel marihuany | Rizika | Nejlepší akcie | Společnost Meta Platforms | CEE | Distribuce | Andrej Babiš | Ekonomické události | HKEX | Investování v Číně | Klíčová rizika | Schlumberger | Pokles exportu | Eurodolar | Short | Výnosové křivky | Vývoj úrokových sazeb | Oficiální kurz domácí měny | Pár EUR/USD | Sójové boby | Kurz české měny | Vývoj eura | Akcie Apple | Vydělat peníze | Bruderman Asset Management | Fed | FXstreet.cz | Volatility | Futures | Česká koruna | Biden | Krize v Hong Kongu | Očekávaný růst | Halliburton | Výrobní náklady | Tomáš Greguš | Zveřejněná data | Finanční ztráty | Akciový růst | Inflace v eurozóně | Index volatility | High Yield | MRK | Evropský statistický úřad Eurostat | Akcie Innovative Industrial Properties | Komodita | Italská vláda | CHF | Aktivní trader | Thomas Cook | Forexové trhy | Fond | SaxoTraderGO | Nemovitosti | Tuzemské banky | Země EU | Farmaceutické firmy | Oživení světové ekonomiky | Růst eura | Beta | Arbitráže | Kartel OPEC | Pokles ceny | Fiserv | Prezident Trump | Antiglobalizační tlaky | Rizika Over-The-Counter trhů | Řecký parlament | Ekonomická situace | JPM | LVMH | PX index | Kakao | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Stimulační program | Globální rizika | USD/CHF | Coface | Kov | Přehled o dění na světových burzách | Klesající tendence | Úřad pro energetické informace (EIA) | Obchody | Obchodování ETF | Brokers | Těžba ropy | Úrokové sazby Fedu | Akcie firem | High risk | Běžný účet | Fondy ETF | Čínská centrální banka (PBOC) | Britská měna | Hrozby pro finanční trhy | USD/CNH | Ropné futures | Innovative Industrial Properties | Aukce | HDP USA | Rally na akciích | Sell | Vývoj indexu volatility | Index AEX | PSA | Drahý kov | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Akcie CME | Wells Fargo | Odhad růstu světové ekonomiky | Japonská automobilka Toyota | Rozpočtový deficit | Růst výnosů | Bloger Ed Yardeni | Volby v USA | Zvýšení úrokových sazeb | Obchod s Čínou | JNJ | Offshore | Snížení daní | Technologické firmy | Jakub Matis | DTE Energy | Růst tržeb | Akciový index | CME | Německý HDP | Technické indikátory | Příliv kapitálu | Liou Che | Ekonomický výhled | Euro k dolaru | CAT | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Rubl | ProCent | Strop na ruskou ropu | Společnosti | United Airlines Holdings | Obchodujte přes LYNX | Emerging markets | Xylem | Prodej aut | Dividendové akcie | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Vyšetřování | Prognóza ČNB | Znalost | Finanční společnosti | Devizové intervence | Index CPI | Směřování trhů | Velké banky | Další rozvoj | Electronic Arts | Index nákupních manažerů (PMI) | Jednání OPEC | Purdue Pharma | S&P 500 | Turecká ekonomika | Fixed income | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Obchodní konflikt | Nejistota | Podpora | Capital Markets | Úrokové sazby centrálních bank | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Vonovia | Ministři financí | Čínská společnost | Jan Němeček | CMA | Tata Steel | Intuitive Surgical | Broker Consulting | Kapitálový/finanční trh | ING | Prezident Joe Biden | Ekonomické zpomalení | Jihokorejský won | Dodání likvidity | Royal Caribbean Cruises | CMS | Primární nabídka akcií | Německá vláda | CL | Slabé výsledky | MT4 | Úrokové výnosy | Historicky nejnižší výnosy | Ekonomické sankce | Thermo Fisher Scientific | Akcie roku | Státní dluhopisy | Nejziskovější | BNP | HDP v eurozóně | Derivátové trhy | Čínský trh STAR | Vision Pro | Severomořská ropa | Akciové korporace | Norská koruna | Německé státní dluhopisy | Podnikatelé | Beiersdorf | Akciové alokace | S&P Global Inc | Zadlužení | Obchodování na zámořských trzích | Světová banka | Devalvace měn | DGX | Exxon | Raymond James Financial | Wall Street | ECB | Markéta Šichtařová | Býčí trh | Surové ropy | Zemní plyn | Výkonná ředitelka | Los Angeles | Německo | Japonsko | Negativní dopad | Ceny obilovin | MGM Resorts International | MetaTrader 4 | BIIB | Akcie v USA | Rakouská bankovní skupina | Riksbank | Trumpova krize | ING Groep NV | Mobilní aplikace | Nejvýraznější pokles | Akcie Aston Martin | Obchodovat forex | Vysoké úrokové sazby | Ranní zpráva z akciového trhu | Měny&Sazby | Dobrá nálada | Maďarský forint | Moody's | Dluhopis | Vzdělávací webináře | Standard & Poor’s 500 | Twitter | Finance | Jak k Brexitu došlo? | Krach | Čeští investoři | Novozélandský dolar | Eskalace | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | Steen Jakobsen | Zahraniční investice | Podhodnocené akcie | ConocoPhillips | Co je to spotřební koš? | Walmart | PHIA | Makroekonomický kalendář | MSCI China | Virus | Rozhodnutí ČNB | JPMorgan Chase & Co | Marathon | Tržní situace | Kurz koruny | Zamyšlení | Investiční fond | Devizové trhy | USD/CZK | Nový akciový trh | Viceprezident | Investiční služby | Smart money | Grafy | Dluhové krize | Wynn Resorts | Nvidia | Panické výprodeje | NKE | Setkání centrálních bankéřů | Analytici Morgan Stanley | Šíření koronaviru | FTSE | Investiční plány | Japonská centrální banka | Erste Group | Nicolás Maduro | Merrill Lynch | Kazachstán | Vice | Akcie ve Spojených státech | Vítězství Bidena | Kurz eura vůči dolaru | NAFTA | Ceny komodit | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Opel | Ministr zahraničí | Akciový býčí trh | Směnný kurz | Aktivum | Obchodní partner | UCITS ETF | Prime | Federal Reserve | Štěpán Hájek | Zpomalení globální ekonomiky | Vývoj HDP Německa | Ekonomické aktivity | Cenový graf | Propad akcií | Elektroauta | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Purple Trading Štěpán Hájek | Mitsubishi | JD.com | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Dobré zprávy | Ruská ropa | Domácnosti | Jihokorejská automobilka | Zásady při řízení rizik | Ceny kovů | Provozní zisk | Alokace | Elliott | USA | Fundamentální ukazatele | Ceny zemního plynu | Přehled o dění | Americký dolar | British Airways | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Ekonomické výsledky | CME Group | Mezinárodní organizace práce | Německá kancléřka | Investiční rozhodnutí | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Portfolio manager | MRO | Záchranný program | Microsoft Corp | Odhady ekonomů | Arnault | Evropská centrální banka | Americké produkce | Institucionální investoři | Nissan Motor | Splácení dluhu | DOT | Guvernér | Úspěšné obchodní strategie | FXstreet | Akcie O2 | Fortune | RHI | IPO Uber | Američané | Guvernér Fedu | Platební bilance | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Žlutý kov | GfK | Blue chips | Odmítnutí dohody o snížení těžby ropy | Forexoví obchodníci | 737 MAX | Snížení sazeb | Historická minima | Koruna dnes | Společnost IAG | Závislost | Animal spirits | IIPR | Thajsko | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Německá centrální banka | Největší ropná firma | Marketingová komunikace | Růst mezd | ISM indexy | Devizová opatření | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Řetězec | PX Pražské burzy | Akční plán | Futures kontrakty | TWTR | Opce na BTC | Globální trh | Růst světové ekonomiky | Slušné zisky | Silnější euro | Obchodujeme | Otevírání ekonomiky | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Statut | Vánoce | Kurz australského dolaru | Forexový trading | Nákup akcií | BAT | Abbott Laboratories | Americká centrální banka (Fed) | Fáze obchodní dohody | John Hardy | Finanční prostředky | TSLA | Hodnota majetku | Eurozóna | Časový horizont | Argentina | Česká ekonomika | Partners | Vývoj inflace | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Kurzy | Vývoz z Německa | Rate cut | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Novozélandská centrální banka | Porsche | Finanční poradce | Pin Bar | Sláva | Politické riziko | Benchmarky | Řízení rizik v tradingu | AMEX | ALGN | Obchodovat ropu | Indikátor | HICP | Conference Board | Obchodní pozice | Ekonomické údaje | Konsensus | Risk Management | Inflační očekávání | COST | Dopady devalvace | Obchod s ropou | Disney | Kupón | Akciové futures | Ján Čarný | Spekulace | Odpor | Světová obchodní organizace (WTO) | Pokles akcií | Solární panely | Jak vypočítat inflaci? | Čínský růst | Ekonomiky eurozóny | Velcí hráči | Euro STOXX | Firma | Omezení těžby | Dluhy | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Přehled kurzů | Podnikatelská aktivita | Nárůst výnosů | Shanghai Composite | Hospodářská krize | Saudi Aramco | Konsenzus | Propad ropy | Vývoj cen ropy | Conseq | Nastavení měnové politiky | Freeport-McMoRan | Dot-com | Splatnost | Graf EUR/USD | Růst ceny | Enel | Konglomerát | Analytický tým | Hodnota akcií | Drahé kovy | Dluhopisy | Množství peněz | Saxo | Prostor pro další růst | Vyšší sazby | Forward | Nejlepší výsledky | Falcon | Obchodování forexu | Světové trhy | Golden Gate | Podílové fondy | Obchodujte akcie | ISM | Technologické inovace | Čínské akcie dnes | Ekonomická globalizace | Turecké liry | Stimulační balík | Americký index S&P 500 | Charter Communications | Krypto | Obchodníci | Deliveroo | Webináře | Newmont | Globální trhy | Moskva | Jefferies | Maloobchodní inflace | Výnosy státních dluhopisů | Analytika | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Banks’ Integrated Reporting Dictionary | Slušný zisk | Velké riziko | Nálada spotřebitelů | Dovoz čínského zboží | Pšenice | Doporučení | TLTRO | Elliott Wave | Index pražské burzy PX | Southwest | Růst výnosů dluhopisů | Růst čínské ekonomiky | Dluhová krize | Inflace v ČR | ECN | Josef Košťál | Akcie Snap | Poptávka | Oculus | Trader | Navýšení cel | Fitch | Co bude | Investiční produkty | Patrik Mackových | Capital | Psychologie | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čínský export | Čína | Pandemie Covid19 | Obchodovat | Americké akciové trhy | Bernard Arnault | Infineon Technologies | Analytik J&T Banky | PEP | Výraznější pokles | Dukascopy Europe | Růst HDP | Dluhopisový trh | G7 | Gamble | Čínské akciové trhy | Zvýšení produkce | Rozkolísanost trhu | Peking | PSX | Honeywell | Nákup nemovitostí | SMBC Nikko Securities | Akciové fondy | Carlsberg | Dodavatelský řetězec | KBC Group | CK Hutchison | Majors | Singapurská ekonomika | EBITDA | Krach na burze | Akcie mediální skupiny CME | Reporty | Cena severomořské ropy Brent | Index pražské burzy | Počasí | Politické napětí | Barclays | Úrokový diferenciál | Ekonomický cyklus | New York Times | HDP | Trade | Výnosy italských dluhopisů | FRED | Německý index DAX | Medvědi | Odhad růstu ekonomiky | Statistický úřad | MIFID | Oddělení forexu | Světové události | Klouzavý průměr | Vyšší daně | Investiční výdaje | Objem dovozu | UTC | AAL | Kukuřice | Členské státy EU | JPMorgan Chase | Diverzifikace portfolia | Kapitálové trhy | Globtrex | Christine Lagardová | Inflace a investování | Podnikání | Kurz domácí měny | Video | Problémy | Prezident Světové banky | Spready | Erste | Forexu | Měnové kurzy | Bezpečné dluhopisy | Akcie bank | Obchodovat s akciemi | ROCE | BIRD | Know-how | Členské státy | Low | CFG | Ceny niklu | Investice do zlata | Hospodářské vyhlídky | Asset alokace | Firma Saudi Aramco | Nesoulad | Obchodování forex | Micron Technology | Devizový trh | Tweety | Forex tipy | Fiskální politika | Globalizace | GOOGL | AXA | Obchodní model | USA a Čína | Ropa | Vývoj prodejů aut v Číně | Reserve Bank of New Zealand | Stagflace | SVB | Marathon Petroleum | Prodej zlata | Monetární politika | Dodávky zemního plynu | Schwab | Americká cla | Facebook | Kanadský dolar | Klid | Deutsche Bank | Analytické společnosti | Pojistka proti inflaci | Ekonom | Řetězec lékáren | Demo účet | Světová obchodní organizace | Index PMI | BTC/USD | Byznys | Bloomberg Commodity Index | Akciové tipy | Akcie 2020 | PGNiG | Potřebujete brokera | Makroprostředí | BMO Capital Markets | Mnoho ziskových obchodů | Zavedení cel | NIESR | Agentura DPA | Optimismus | Restrikce | Throwback | Spekulace na pokles | Rozhodování | Kybernetická měna | Fiskální balíček | Devalvace USA | Bank of Canada | Čínské vlády | FED sazby | Konzervativci | Hypoindex | Kurzy měn | Bank of New York Mellon | Zdanění | Růst ekonomiky | Hliník | Dolar | Emise akcií | Vzestupný trend | Merck | Objem vkladů | Americká výnosová křivka | Alipay | Akciový stratég | Debata | Euro | ANZ | Průzkum společnosti | Ole Hansen | Yield | Server CNBC | Akcie Kweichow Moutai | Cykly | Westpac | Obchodování na newyorské burze | Lockdowny | Sony | Sazby Fedu | Risk | MetLife | Lennar | Hedging | Pražský index PX | Indikátor důvěry | Čínský vývoz | Dlouhodobý investor | Fiskální stimuly | Rada ČNB | DBK | JP Morgan | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Deutsche Post | Anheuser-Busch inBev | Ohlédnutí | Mark Zuckerberg | Obchod | Dodavatelské řetězce | Slabé euro | Zlato | Růst akcií | Čínská měna | Ekonomové | Mzdy | BIS | WP | Kam investovat | Zdražování energie | Miliardy | Halving | Schodek | EU | Regulační orgány | Spojené státy | Tržní hráči | Baker Hughes | Skupina Volkswagen | Samsung | Navýšení měnové báze | Quant | Světové akciové trhy | Ekonomie | SEC | Profesor ekonomie | Akcie Alibaby | PBOC | Index FTSE 100 | Fincentrum Hypoindex | USD/CAD | Důležitý support | Walgreens Boots Alliance | Napětí mezi USA a Čínou | Postavení USA | Denní graf | Economist Intelligence Unit | Tripadvisor | CFA | Silicon Valley | Apple Music | ishares China | STAR | Vládní deficit | Instrumenty | Bilance Fedu | Jak začít investovat | Vytváření finančních nástrojů | Válka mezi USA a Čínou | Společná evropská měna | Národní bezpečnost | Akcie v roce 2019 | Pimco | Verizon Communications | Bankovní sektor | Negativní zprávy | Ticker | | Vyšší inflace | Air Liquide | Verizon | Purple Trading | Hospodářský cyklus | Defenzivní tituly | Automobilový koncern | Short pozice | Trhy v USA | Pandemie | Poptávka po ropě | JPMorgan | Pips | Cena stříbra | Úsilí | Výprodej | Majors měnové páry | Markit | Linde | Bank of America Merrill Lynch | Prodat USD | Centrální banky USA | Welltower (WELL) | Omezení cen ropy | Ekonomické krize | Zpracovatelský průmysl | Geopolitika | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Boeing 737 Max | Poskytování úvěrů | Romain Boscher | Cla na americké zboží | J.P. Morgan | Čínské podniky | Trade Financial | Zavedení záporných úrokových sazeb | Jak profitovat | Úspěch | Práce | Tisknout peníze | Majetek 500 nejbohatších lidí | Spekulanti | Vliv na finanční trhy | Private equity | Activision Blizzard | Výnosy USD | Volný obchod | Pavel Kohout | Riziková aktiva | Technologický index | Spotřebitelské ceny | RDSA | Slovensko | Zákaz dovozu ruské ropy | Globální finanční trhy | SMBC | Federal Funds Rate | JD | Česká vláda | AMZN | Španělsko | Ekonomické podmínky | Koš | PayPal Holdings Inc | Likvidita | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Čínský vicepremiér | Evropský akciový trh | CZK/USD | Cíle | REIT | Panika | Poptávka po dolaru | CSI China | Apple Arcade | Zlaté ETF | Ropný kartel OPEC | Retail | Zkušenosti z Japonska | Internetový gigant | Summit EU | Obchodní systémy | Campbell Soup | Poptávky po ropě | Prohlášení čínské vlády | Odborné prognózy | SABIC | Nákup zlata | Kurz koruny vůči euru | Výnosy | Uptrend | Bezpečnost | Nissan | Maloobchodní prodej | Likvidní | Burza dnes | Infineon | Analytik TopForex | Devalvaci měn | Politická rozhodnutí | Schodek rozpočtu | Snížení úrokové sazby | Americké akciové indexy | Jak investovat | Napětí na trzích | CSX | Lufthansa | Ekonomické indikátory | Hodně peněz | Nákupy centrálních bank | Vývoj na forexovém trhu | Odhady analytiků | Volkswagen | Obchodní podmínky | Manažeři fondů | Lyxor MSCI China UCITS ETF | Zlepšení | Devizy | Oslabení | ASM International | Odvolací soud | Vyšší úroveň | Gilead Sciences | Ekonomické zprávy | Měnový výbor | Graf akcie | Komodity | Akcie ČEZ | Ministerstvo financí | Celkový dovoz do Číny | Těžba ropy v Rusku | Investice v Číně | Rušení cel | Fúze | Výrobce aut | Nemovitostní fond | Epidemie koronaviru | Záporný úrok | Seat | CNY | Významné události | Joe Biden | Vývoj trhu | Vypuknutí pandemie | Obchodní styl | Brazilský real | ČR | Celní válka | I-Trader | Výhled růstu ekonomiky | Šíření nákazy | Komise v přenesené pravomoci | Charles Bridge | Automotive | Express | Obchodní nastavení | Dodání likvidity komerčním bankám | American Express | Riziko deflace | Investiční omezení | Globální akcie | Paychex | TradingEconomics | Bezpečné měny | Mluvčí Kremlu | Kurzová volatilita | Akcie v roce 2020 | Jak obchodovat | STMicroelectronics | INTC | City | Firemní výsledky | Letecká společnost | Investovat peníze | Objem obchodování | Banka | Zasedání centrální banky | Forex zprávy | Druhy inflace | Long Term | TWS | Nižší kurz | Abbott | Crédit Agricole | Citelné zdražování | Intradenní obchodník | Nálada na finančních trzích | Adam Dulovec | Americké firmy | Investor | Americké technologické společnosti | ECN broker | Japonský jen | Burza pro kryptoměny | Nákup dluhopisů | Hluboký propad ropy | USTR | Výprodeje akcií | Vivendi | Nový britský premiér | Put | MGM Resorts | Očekávaná devalvace | Bezpečnost nejbezpečnějších investic | Lyxor MSCI China UCITS ETF Acc | Investiční společnosti | Hry | UNH | Louis Vuitton | Šance | Investiční instrumenty | Úrokové sazby ČNB | Bidenovo vítězství | BlackRock | Čistý dluh | Otevření ekonomiky | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Dánsko | UCITS | Velikost celkové bilance | Nálada na světových trzích | Prodat dluhopisy | Býčí trend | Farmaceutické akcie | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní příležitosti | Futures kontrakty a opce | Evropské dluhopisy | Oslabení čínské měny | Kvalitní akcie | Identifikace rizik | Žádosti o podporu | Upjohn | Evropský průmysl | Globální hospodářský cyklus | Reálný výnos investic | Emise | Merck KGaA | Čínské firmy | Světové akciové indexy | Abhijit Banerjee | MMM | Umělá inteligence | Zahraniční měny | Emitenti | Británie | Kurs koruny | ČNB dnes | XTB | Poptávka po ETF | Zadlužení čínské ekonomiky | Netflix | Výplach na trzích | Chrysler | Převzetí firmy | Prohlášení | Hledání podhodnocených akcií | Kryptoměny | GM | Tisková konference FOMC | Miliardář | Ceny zemního plynu v USA | Altria Group | Forex trading | NZD | Meta Platforms | Index STAR 50 | Constellation Brands | Peter Bukov | Akcie | Investování | Tesla | Cestovní kancelář | Pražská burza | AAA | Maržové obchodování | Cena akcií Applu | Úroková míra | Zrušení cel | WhatsApp | Výnos dluhopisů | Základní úroková sazba | Indická ekonomika | Stav americké ekonomiky | Kapitálové zdroje | CBOT | Globální měny | Podniky | Kurz čínské měny | Analýza Bitcoinu | Jak vydělat | Superpočítač | Epidemie SARS | Nejlepší investiční příležitosti | Ministr financí | Ukazatele | Geopolitické napětí | Zpráva z akciového trhu | Home Depot | Růst cen v době stagnace | Poskytování finančních služeb | Concho | Kobalt | Riziko | Jihoafrický rand | Financovat vládní deficit | Investiční roadshow | Hospodářský růst eurozóny | Clearing | Zajímavý rozhovor | Krize v Řecku | Just-in-time manufacturing | REIT u LYNX | Zadluženost | Tržní riziko | Philip Morris | Propad příjmů | Výrobci čipů | Největší bankovní krach | Americké trhy | Společnost Meta | Analytici Fidelity International | AbbVie | Embargo na ruskou ropu | Aktuální klíčová rizika | WKL | Vývoj bilance Fedu | Globální obchod | Jak vydělat na burze | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Zrychlení růstu | Vývoj spotřebitelské inflace v Číně | Vývoz do USA | Vysoká rizika | Německé dluhopisy | Finanční ředitelé | Výrobce elektromobilů Tesla | Amazon | Vývoj ceny | Kurz EURUSD | Fintech společnost | Průmyslové podniky | Jak zhodnotit peníze | Údaje o inflaci | Koncern | Omer Esiner | Herbert Diess | Nové peníze | Pokles valuací | Stavební povolenky | FOMC | Société Générale | Vladimir Putin | Belgie | Sankce vůči Rusku | Primární nabídka Aramco | Černá labuť | Asijské indexy | Tým FXstreet.cz | Citrix Systems | Průlom | Sentiment trhu | Ed Yardeni | Index podílových fondů | Index technologického trhu Nasdaq | Investment | Index DAX | Pozice | Forex zdarma | ONE | Vliv finančních trhů a institucí na ekonomiku | Fidelity International | EOG Resources
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Obchodní trendy
Obchodní třenice
Obchodní týden
Obchodní účet
Obchodní účet ProTrader
Obchodní účet s kapitálem
Obchodní účet typu SwiftTrader
Obchodní účty
Obchodní účty u RoboMarkets
Obchodní úspěch

Následující klíčová slova

Obchodní válka mezi USA a Čínou
Obchodní válka mezi zeměmi
Obchodní války
Obchodní vášeň
Obchodní výhled
Obchodní výkon
Obchodní výsledky
Obchodní vztahy
Obchodní vztahy s Ruskem
Obchodní záležitosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FXGiants
AGM Markets
Exness
reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít